Monika Rżany – lista 5, miejsce 9 w okręgu podkarpackim (nr 9)

Już 26 maja wybory do Parlamentu Europejskiego. Startuję w nich z dziewiątego miejsca na liście nr 5, KKW Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, RSS.

Z wykształcenia jestem socjolożką, a obecnie mamą trójki dzieci na cały etat. Działam społeczna, wspierając m.in. zbiórkę podpisów pod projektem Ratujmy Kobiety czy pod referendum edukacyjnym. W wolnym czasie biegam, od czasu do czasu startuję w maratonach.

Kandyduję do Parlamentu Europejskiego, ponieważ chcę, aby Polska była ważnym i liczącym się głosem w europejskiej wspólnocie. Kiedy wstępowaliśmy do Unii Europejskiej, właśnie urodziłam córkę. Cieszę się, że miała okazję dorastać w zupełnie innym świecie niż ten, który pamiętam z mojego własnego dzieciństwa. Chciałabym, by dalej żyła w solidarnej i silnej Europie.

To się nie uda, jeśli nasz kraj będą reprezentować osoby chcące nas skłócić z pozostałymi państwami członkowskimi. W Parlamencie Europejskim będę zwolenniczką odważnych rozwiązań i międzynarodowej, partnerskiej współpracy na rzecz praw kobiet, lepszej edukacji i godnych pensji w całej Unii, niezależnie od miejsca zamieszkania.

Co jest dla mnie najważniejsze?

Ochrona praw kobiet w pracy
Dziś kobiety w Europie zarabiają o 16% mniej niż mężczyźni. Będę walczyć o rozwiązanie problemu dyskryminacji ze względu na płeć w miejscu pracy.

Darmowa i dostępna antykoncepcja
Czas wyrównać różnice w dostępie do antykoncepcji w Europie. Zadbam o to, by Polki mogły otrzymać tabletkę “po” bez recepty, a prezerwatywy były dostępne za darmo w każdej przychodni.

Europejskie prawa reprodukcyjne
Będę walczyć o dostęp do bezpłatnego i bezpiecznego przerywania ciąży w Polsce oraz rzetelnej, profesjonalnej opieki medycznej w gabinetach ginekologicznych.

[Opis dla niewidomych i niedowidzących: Grafika przedstawia zdjęcie Moniki Rżany, kandydatki do Parlamentu Europejskiego. Obok zdjęcia znajduje się podpis: "Monika Rżany. Lista 5. Miejsce 9". Pod zdjęciem znajduje się logotyp koalicji Lewica Razem oraz dopisek: "KWW Lewica Razem – Razem, Unia Pracy, RSS"]


Źródło
Opublikowano: 2019-05-22 18:00:00