Razem Pomorze:


Międzynarodowy Dzień Kobiet nie powstał po to, by kobiety dostawały czekoladki. Powstał w 1910 roku by walczyć o prawa wyborcze, by w kolejnych latach upominać się o możliwość edukacji, brak dyskryminacji w pracy, a także przeciwko wojnie. Był to ruch w dużej mierze robotniczy.
Międzynarodowy Dzień Kobiet od początku swojego istnienia był wyrazem walki o to, co dla kobiet najważniejsze. Tak jest i dziś.

Walczymy o równość jako wartość uniwersalną, ale reagujemy też na bieżącą sytuację. Dziś w Polsce upominamy się o sprawy podstawowe. Nie ma równouprawnienia, nie ma wolności bez prawa wszystkich osób do decydowania o własnym ciele.

W odpowiedzi na najnowsze wydarzenia reagujemy konkretnymi propozycjami.

Dlatego od razu po skandalicznym wyroku Trybunału Konstytucyjnego mgr Julii Przyłębskiej posłanka Magdalena Biejat zaproponowała tzw. Ustawę Ratunkową, która miała dekryminalizować lekarzy i działania wspierające osoby w ciąży w ich decyzjach. Rządząca większość postanowiła nie procedować Ustawy Ratunkowej.

Dlatego też współtworzymy projekt Legalna aborcja. Bez kompromisów. Aborcja może być i będzie legalna i bezpieczna, dostępna niezależnie od zarobków i miejsca zamieszkania. Możesz w tym pomóc wspierając zbiórkę podpisów!

W Polsce kwestie związane z ciałem okazują się niezmiennie bardziej nośne niż nie mniej ważne: równość płac, równość małżeńska, równość emerytalna, walka ze sterowaną polaryzacją poglądów, sprawiedliwa transformacja energetyczna, walka o klimat i naprawa systemu edukacji. Problemy w każdej z tych dziedzin zawsze najsilniej dotykają grup dyskryminowanych. Dlatego choć dziś najgłośniej mówimy o prawach reprodukcyjnych, nie odpuszczamy żadnej z tych spraw.

Nie zostawiamy nikogo w tyle. Idziemy Razem! W Międzynarodowy Dzień Kobiet i każdego innego dnia.


Źródło
Opublikowano: 2021-03-08 07:26:50