Magdalena Biejat:


Minęły dwa lata od wyborów parlamentarnych w 2019 roku, w których dzięki Waszym głosom uzyskałam drugi wynik na warszawskiej liście Lewicy. To najwięcej spośród osób startujących z 4-tego miejsca z list w okręgu warszawskim. Jeszcze raz dziękuję!

Od dwóch lat współpracuję ze związkami zawodowymi, w Sejmie zabieram głos w sprawach pracowniczych, dotyczących emerytur, praw lokatorskich i praw człowieka. Złożyłam m.in. ustawę ratunkową, likwidującą odpowiedzialność karną za pomocnictwo w aborcji, ustawę reprywatyzacyjną i ustawę pozwalającą uwzględnić okres pracy na śmieciówkach do wyliczania emerytury minimalnej, proponowałam uproszczenie procedury mediacyjnej. Ponadto pomagam grupie emerytek z rocznika ’53 otrzymać wyrównanie emerytur, które im się należy.

Od samego początku kadencji postawiłam na rozwiązywanie problemów obywateli zgłaszających się do mojego biura. Podjęłam w sumie ponad 120 interwencji, głównie na terenie Warszawy, skupiając się na ochronie praw lokatorów, prawach pracowniczych, reprywatyzacji oraz dostępie do ochrony zdrowia.

Jedną z pierwszych interwencji, które zakończyły się sukcesem, była ewakuacja szpitala grójeckiego, którego dramatyczną sytuację szeroko opisywała redakcja Onetu w cyklu: “Jak szpital w Grójcu padł pod ciężarem własnych błędów”. Wtedy wraz z Marcelina Zawisza wezwałam ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego do interwencji w sprawie szpitala w Grójcu. Apelowałyśmy o poddanie wszystkich jego pacjentów oraz całego personelu badaniem w kierunku Covid-19 oraz pilną ewakuację szpitala, co zdarzyło się niecały tydzień później. Był to dla mnie pierwszy dowód na to, że ciężko pracując, nawet będąc w opozycji można być sprawczym i pomagać ludziom. W zakresie ochrony zdrowia publicznego podjęłam w sumie 25 interwencji. W tym ostatnią – w sprawie podwyższenia pensji pracowników Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

Razem z działaczami partii Razem w Warszawie oraz ruchami miejskimi walczyliśmy o bezpieczny przejazd na ulicy Naczelnikowskiej, broniliśmy Szpitala Czerniakowskiego przed likwidacją, walczyliśmy z wycinkami drzew.

Poza tym istnieje cała warstwa prac w komisjach sejmowych. Jestem członkinią Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, na której składałam dziesiątki poprawek dotyczących pieczy zastępczej, deinstytucjonalizacji, emerytur i wielu innych spraw. Próbuję nagłaśniać problemy społeczne, jak chociażby problem z wypłatą zasiłku macierzyńskiego dla kobiet prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Często biorę również udział w ważnych dyskusjach na innych komisjach. Oprócz tego działam w kilku zespołach parlamentarnych, m.in. do spraw Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Równouprawnienia Społeczności LGBT+.

Zdobycie mandatu dało mi możliwość pracy dla Was i zmieniania naszego kraju na lepsze. Obiecuję, że przez kolejne dwa lata w dalszym ciągu będę działać w Waszych sprawach i słuchać Waszych głosów.


Źródło
Opublikowano: 2021-10-15 18:46:25