Daria Gosek-Popiołek:


Dziś wspólnie z Łukasz Maślona (Klub Radnych Kraków dla Mieszkańców i Stowarzyszenie Funkcja Miasto ), Artur Buszek (Nowoczesna), Paulina Poniewską i Joanną Malita-Król (Akcja ratunkowa dla Krakowa), Krzysztofem Kwarciakiem (Stowarzyszenie Ulepszamy Kraków), Moniką Cieplińską (Razem Kraków), Mariuszem Waszkiewiczem (Towarzystwo na Rzecz Ochrony Przyrody), Bartoszem Sieniawskim (Polska Partia Socjalistyczna Kraków) i Jakubem Palaczem (Partia Zieloni – koło krakowskie) ogłosiliśmy zawiązanie komitetu obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej „Mieszkańcy przeciw igrzyskom”.

Podczas konferencji prasowej mówiłam:
„Zgromadzone tutaj dzisiaj organizacje do tej pory czasem przyglądały się sobie z życzliwością, czasem wchodziły w dyskusje i spory, czasem ze sobą współpracowały. Ale nigdy do tej pory nie podejmowaliśmy działań w szerokim gronie. Łączy nas dziś niezgoda na model polityki, którego symbolem i emanacją są Igrzyska Europejskie. Nie zgadzamy się na brak debaty publicznej, na brak transparentności, na krótkowzroczną politykę, w której igrzyska zastąpić mają inwestowanie w jakość życia mieszkańców i mieszkanek oraz w walkę z katastrofą klimatyczną”

Ogromnie się cieszę, że udało nam się połączyć siły w tej sprawie. Planujemy złożyć projekt w przyszłym tygodniu, aby uchwała była procedowana na najbliższym posiedzeniu Rady Miasta. Poparcie dla inicjatywy może wyrazić każda osoba figurująca w stałym rejestrze wyborców Gminy Miejskiej Kraków. Dlatego zachęcam Was do podpisania się:
– w niedzielę w godz. 13-16 pod Teatrem Bagatela
– w Spółdzielnia Ogniwo w godzinach otwarcia
– w moim biurze poselskim od poniedziałku do czwartku w godz. 10-16

Możecie też samodzielnie wydrukować kartę i zebrać podpisy wśród rodziny i znajomych: https://cutt.ly/PTYwtG6


Źródło
Opublikowano: 2021-11-19 17:59:53