Aborcyjny Dream Team:


💟Stworzyłyśmy ABC bezpiecznego pomagania w aborcjach.

Zatem co można, co jest ryzykowne a co bezpieczne?

☑️Przede wszystkim legalne jest PRZERWANIE WŁASNEJ CIĄŻY (do 22 tygodnia ciąży), niezależnie od powodu, jakim się kierujesz. Możesz wykonać aborcję farmakologiczną w domu lub wyjechać za granicę do kliniki (za granicą nie obowiązuje polskie prawo, ale przepisy prawa danego państwa).

☑️Masz również prawo do uzyskania pomocy medycznej w Polsce, jeśli podczas aborcji farmakologicznej dojdzie do komplikacji lub gdy np. dojdzie do zagrożenia Twojego życia z powodu nieskutecznej próby aborcji.

☑️Pamiętaj, że personel medyczny ma obowiązek udzielić Ci pomocy niezależnie od tego, czy jesteś ubezpieczona czy nie.

☑️Legalne jest również zamawianie lub przywożenie z zagranicy leków na własny użytek.

☑️Każde udzielanie informacji jest całkowicie LEGALNE. Obejmuje to zarówno publiczne rozpowszechnianie numeru telefonu do Aborcji Bez Granic lub innych informacji, jak i informowanie konkretnej osoby (koleżanki, przyjaciela, znajomej). Możesz mówić czy pisać o tym, jak wygląda aborcja farmakologiczna, proces wyjazdu za granicę, jakie mogą być skutki uboczne leków – innymi słowy: wszystko, o czym wiesz i co jest sprawdzone.

☑️Możesz rozdawać wlepy, ulotki, obrazy z informacjami, udostępniać linki, itp.

☑️Możesz wspierać osobę w trakcie aborcji (i nawet powinno się to robić). Możesz towarzyszyć, uspokajać, zawieźć do szpitala w razie konieczności, itp. Możesz również zawieźć osobę w ciąży na zabieg do kliniki za granicą, towarzyszyć jej tam, itp.

🔥CO JEST NIELEGALNE?

❌Nielegalna jest umyślna i bezpośrednia pomoc w aborcji – czyli jeśli dajesz komuś tabletki, zamawiasz je dla kogoś, opłacasz przelew ze swojego konta. Ktoś nieżyczliwy może to zgłosić na policję. Istnieją przypadki skazań w takich sprawach. Jeśli decydujesz się na takie wsparcie drugiej, ryzykujesz odpowiedzialnością karną.

❌Zgodnie z prawem nie można z zagranicy przywozić leków w dużej ilości (więcej niż 5 opakowań), a tym bardziej wprowadzać ich do obrotu na terenie Polski. Od 23. tygodnia ciąży aborcja może być traktowana jako wywołanie porodu i z tego tytułu grozi odpowiedzialność karna. Takich spraw nie ma wiele, ale zdarzały się. Należy o tym pamiętać.

Chcesz wesprzeć naszą pracę?
https://zrzutka.pl/55g5gx

Jeśli macie jakieś wątpliwości, to jesteśmy dla was 💗✊🏼
[załączone 6 grafik z różowym tłem i powyższymi instrukcjami]


Źródło
Opublikowano: 2022-01-14 10:23:50