Maja Staśko:


Od sierpnia 2021 roku moje życie diametralnie się zmieniło. Nigdy nie sądziłam, że będę świadkiem śmierci, łapanek, push backow i łamania praw człowieka wobec ludzi, którzy uciekają z własnych krajów przed wojną, prześladowaniami i przed groźbą utraty życia z powodów religijnych lub politycznych. A jednak… To już prawie rok, kiedy to się dzieje właśnie w Polsce.

Przez ten rok poznałam wielu cudownych ludzi, którzy tak jak ja przyjęli na swoje barki niesienie pomocy uchodźcom. Poznałam też wielu wspaniałych i bardzo wartościowych uchodźców oraz ich dzieci.

Dzisiejsza konferencja prasowa, która się odbyła w Sejmie jest dla tych dzieci, kobiet i mężczyzn… dla tych wyrzucanych na Białoruś wielokrotnie i dla tych więzionych w obozach strzeżonych.

Dziś byliśmy Waszym głosem i przemowilismy w Waszym imieniu.

Dziękuję tym, którzy byli dziś ze mną w Sejmie oraz pod Sejmem i pod Pałacem Prezydenckim – Magdalena Kalembnik, Joanna Liddane , Karolina Mazurek , Człowiek Lasu , Maja Staśko , Tomasz Aniśko , pani poseł (potem z komputera oznaczę 😏) oraz naszemu technicznemu Piotr H. Malich .

Bez Was, kochani nasz głos i głos uchodźców byłby nadal niesłyszalny.

Dziękuję też Piotr Fijałkowski za pomoc w ogarnięciu transmisji live na stronie fundacji Rainbow Hearts Around The WorldŹródło
Opublikowano: -06-22 17:30:48