Adrian Zandberg: Nie aspiruję do roli mesjasza lewicy. Ani króla Polski

Dziś w Gazeta Wyborcza dłuższy wywiad – o usługach publicznych, opodatkowaniu Facebooka, polityce klimatycznej i o emocjach, które Razem wzbudza wśród neoliberalnych publicystów. A także o tym, czy Warszawa jest Nowym Jorkiem, Praga Bronxem, a Magdalena Biejat Alexandrią Ocasio-Cortez

"Jak przekonacie Polaków, którzy nie ufają państwu i wolą transfery bezpośrednie od usług publicznych i zmian systemowych?

– Niech pan pogada z ludźmi, którzy mają dzieci w szkole. Skoro rzekomo nie ufają państwu, to proszę im zaproponować bon zamiast bezpłatnej edukacji. Wyśmieją pana. A przecież prawica to właśnie mówiła w latach 90.: „zlikwidować szkoły publiczne, wprowadzić prywatne, a do ręki dać bony edukacyjne”. Ludzie to odrzucili. Bo chcą, żeby szkoła była publiczna i bezpłatna. Żeby była tym miejscem, które organizuje lokalną społeczność. To dotyczy też innych dziedzin życia. Może i pan marszałek Grodzki z Platformy chce prywatyzacji szpitali. Ale większość Polaków jest temu przeciwna…

Choć nie bez zastrzeżeń.

– Problem jest oczywiście taki, że jeśli usługi publiczne latami rzężą, to ludzie szukają osobistych strategii przetrwania. Jak masz trzy lata czekać w kolejce do specjalisty, to kombinujesz, żeby to obejść. Potrzebujesz gotówki, żeby sobie na własną rękę poradzić. Ale, wbrew opinii światłych przedstawicieli elit, ludzie nie są głupi. Wiedzą, że za 500 czy 1000 złotych nie da się kupić tego, czego człowiek potrzebuje, gdy dopadnie go ciężka choroba. Polacy chcą prawdziwego państwa dobrobytu. Czym tak naprawdę jest takie państwo? Jednym wielkim ubezpieczeniem, dzięki któremu można spać spokojnie. Bez wiecznego lęku o jutro.

Czyli lewica wie, jak nauczyć Polaków zaufania do państwa?

– Tu nie trzeba nikogo pouczać, tylko porządnie dofinansować i zorganizować usługi. Państwo oczywiście nie jest magicznym rozwiązaniem wszystkiego. Ma swoje słabości, tak samo jak rynek. Trzeba podchodzić do tego bez uprzedzeń. W Polsce jest miejsce i dla państwa, i dla własności samorządowej, i dla spółdzielni, i dla firm prywatnych. Ale usługi publiczne po prostu powinny być publiczne. Lewica nie zgodzi się na ich prywatyzację. Ochrona zdrowia i edukacja to obowiązki państwa"

https://wyborcza.pl/…/7,124059,25477331,adrian-zandberg-nie…

Adrian Zandberg: Nie aspiruję do roli mesjasza lewicy. Ani króla Polski

Są ludzie, którzy zawsze chcieli głosować na Europę, na nowoczesność, ale przez lata dostawali w pakiecie egoizm i państwo minimum – mówi Adrian Zandberg. – Teraz mogą głosować na lewicę, bez obawy o stracony głos. A Europa to nie jest dziki neoliberalizm, tylko solidarność społeczn…

Źródło
Opublikowano: 2019-12-04 18:56:03

– Wielkie międzynarodowe firmy powinny płacić uczciwe podatki w Polsce. Skoro ro

– Wielkie międzynarodowe firmy powinny płacić uczciwe podatki w Polsce. Skoro robią to nauczycielki i pielęgniarki, osoby słabo lub średnio zarabiające czy małe sklepiki, to czemu nie miałyby tego robić globalne korporacje? To też kwestia sprawiedliwej konkurencji – firmy taksówkarskie przestrzegają regulacji, płacą podatki i zapewniają elementarne bezpieczeństwo pracownikom. Muszą rywalizować z globalnymi korporacjami, które tej odpowiedzialności próbują się wyzbyć.

Z Jakubem Bodzionym z Kultura Liberalna porozmawialiśmy o podatkach, polityce zagranicznej i energetyce.

Całą rozmowę możecie przeczytać tutaj:

https://kulturaliberalna.pl/…/uber-w-polsce-konieczny-raze…/


Źródło
Opublikowano: 2019-12-03 16:52:02

Najciekawsze szkolenia dla trenera to takie, na których sam może się czegoś nauczyć. Wczoraj skończyliśmy cykl zajęć dla

Najciekawsze szkolenia dla trenera to takie, na których sam może się czegoś nauczyć. Wczoraj skończyliśmy cykl zajęć dla prezesów ognisk ZNP w Gdańsku. Ogromnie cieszę się ze spotkania z 45 nauczycielami i nauczycielkami, którzy chcieli porozmawiać o mobbingu, dyskryminacji oraz o tym, co mogą zrobić w swoich szkołach, aby tych problemów unikać bądź je rozwiązywać. Bez wątpienia to ostatnie często wymaga sporej odwagi. Bardzo dziękuję wszystkim koleżankom i kolegom z ZNP, a szczególnie Pani Prezes Alinie Molskiej za współpracę, zaangażowanie i świetna atmosferę pracy.


Źródło
Opublikowano: 2019-11-29 11:44:20

Eurodeputowani z ramienna PiS są za życiem! Tylko najwidoczniej od poczęcia do porodu. Później już za bardzo ich to życi

Eurodeputowani z ramienna PiS są za życiem! Tylko najwidoczniej od poczęcia do porodu. Później już za bardzo ich to życie nie interesuje.

Kilka dni temu informowaliśmy o europosłach, którzy głosowali przeciw rezolucji o ratowaniu uchodźców z morza Śródziemnego. Teraz wstrzymali się od głosu potępiającego mordowanie osób homoseksualnych w Ugandzie.

PiS tłumaczy się, że zawsze potępia karę śmierci. Politycy wykręcali się, że nie popierali dalszych punktów rezolucji.

Jakoś nie chce nam się w to wierzyć 🤷‍♀️

Adam Bielan, Andżelika Możdżanowska, Anna Fotyga – Biuro Poselskie, Anna Zalewska, Beata Kempa, Beata Mazurek, Beata Szydło, Bogdan Rzońca, Elżbieta Kruk, Elżbieta Rafalska, Izabela Kloc, Jadwiga Wiśniewska, Joachim Brudziński, Joanna Kopcińska, Karol Karski, Kosma Złotowski, Krzysztof Jurgiel, Patryk Jaki, Prof. Ryszard Legutko, Ryszard Czarnecki, Witold Waszczykowski, Zbigniew Kuźmiuk, Prof. Zdzisław Krasnodębski.


Źródło
Opublikowano: 2019-10-28 16:05:20

Polscy europosłowie mają za nic życie. Wczoraj europarlament głosował za rezolucją mającą na celu ratować życie ludzi na

Polscy europosłowie mają za nic życie. Wczoraj europarlament głosował za rezolucją mającą na celu ratować życie ludzi na terenie morza Śródziemnego. Dokument przepadł dwoma głosami.

Przy "pomocy" naszych europarlamentarzystów.

Rezolucja wyzywała państwa członkowskie UE do usprawnienia operacji poszukiwawczych i ratowniczych poprzez zapewnienie wystarczającej liczby statków i sprzętu specjalnie przeznaczonego do akcji poszukiwawczych i ratowniczych oraz personelu, wzdłuż tras, na których mogą skutecznie przyczynić się do ochrony życia.

Przeczytaj listę hańby: Bartosz Arłukowicz, Adam Bielan, Joachim Brudziński, Jerzy Buzek, Ryszard Czarnecki, Jarosław Duda, Anna Fotyga – Biuro Poselskie, Tomasz Frankowski, Andrzej Halicki, Krzysztof Hetman, Patryk Jaki, Krzysztof Jurgiel, Jarosław Kalinowski, Karol Karski, Beata Kempa, Izabela Kloc, Ewa Kopacz, Prof. Zdzisław Krasnodębski, Elżbieta Kruk, Zbigniew Kuźmiuk, Prof. Ryszard Legutko, Beata Mazurek, Andżelika Możdżanowska, Jan Olbrycht, Elżbieta Rafalska, Bogdan Rzońca, Witold Waszczykowski, Jadwiga Wiśniewska, Anna Zalewska, Kosma Złotowski.

Wstyd.


Źródło
Opublikowano: 2019-10-25 16:21:16

No jeśli odpowiedzią potężnego ośrodka konserwatywnego, dysponującego całą mocą

No jeśli odpowiedzią potężnego ośrodka konserwatywnego, dysponującego całą mocą państwa i jego propagandy na Tęczowy Piątek jest okólnik MEN, żeby szkoły zabierały dzieci na cmentarz i zmuszały do Porządkowania Mogił Bohaterów, to jesteśmy bardzo blisko zwycięstwa w tej walce.

Nie wiem czy potrafię wyrazić jak bardzo mnie bawi ta opozycja: czucie się dobrze ze sobą + miłość + seks vs. grzebanie się w trupach i jak arcypolska jest ta kontrpropozycja.

Źródło
Opublikowano: 2019-10-25 15:27:15

Polki i Polacy są za edukacją seksualną w szkole! Tak mówi najnowszy sondaż przeprowadzony dla RMF i DGP. Ankietowani pr

Polki i Polacy są za edukacją seksualną w szkole! Tak mówi najnowszy sondaż przeprowadzony dla RMF i DGP. Ankietowani przyznali, że wiedzę o seksualności młoda osoba powinna uzyskać i ze strony szkoły i ze strony rodziców.

PiS wydaje się być głuchy na racjonalne argumenty. Zatyka uszy, gdy mowa jest o miesiączkowaniu, rozwoju czy antykoncepcji. Udaje, że nie słyszy, że to właśnie na edukacji seksualnej w szkole, dziecko dowiaduje się, co to jest molestowanie i gdzie szukać pomocy, gdy taka rzecz się zadzieje.

Im rzetelniej prowadzona jest edukacja seksualna, tym mniej jest niechcianych, nastoletnich ciąż.

My proponujemy – religię ze szkół wyprowadzić do sal katechetycznych przy parafiach. Edukacja seksualna oparta na wiedzy i naukowych faktach, nie na prawicowych ideologiach!


Źródło
Opublikowano: 2019-10-23 18:19:16

Pamiętam swoją „edukację seksualną” w szkole. Pod nazwą „wychowanie do życia w rodzinie” odbyło się kilka lekcji z panią

Pamiętam swoją „edukację seksualną” w szkole. Pod nazwą „wychowanie do życia w rodzinie” odbyło się kilka lekcji z panią z WoS-u. Dwie, może trzy odbyły się w gronie samych chłopców. Wtedy na przykład dowiedziałem się podczas lekcji, że na penisa mówi się „psorek”. Oczywiście żaden z kolegów nie przyznał się, jak mówi naprawdę, bo przecież dzieci nie przeklinają.

„Psorek” to jedyne, co pamiętam z całej edukacji seksualnej państwa polskiego. Gdybym nie miał w życiu szczęścia do ludzi, którzy wytłumaczyli mi, co wolno, a czego nie wolno w relacjach seksualnych i jak działają nasze organizmy, to pewnie zadawałbym dziś te wszystkie idiotyczne pytania, które znamy z Internetu.

Tak, edukacja seksualna w szkołach jest niezbędna. Wiem to po samym sobie. Większość nie miała takiego szczęścia do ludzi, jak ja.

A jak wyglądała Wasza edukacja?

Źródło
Opublikowano: 2019-10-18 16:46:33

Byliśmy w Gdańsku na demonstracji przeciwko karaniu za edukację seksualną. Setki

Byliśmy w Gdańsku na demonstracji przeciwko karaniu za edukację seksualną. Setki osób, młodzi ludzie opowiadający przejmująco o lęku i dyskryminacji jakim przesycone jest życie w Polsce. Razem w dalszym ciągu, tak jak to robimy od kilku lat, będzie się upominało o prawo dostępu do rzetelnej wiedzy na temat emocji, zdrowia i ciała ludzkiego, intymności i bezpieczeństwa w relacjach. Tym jest edukacja seksualna. Zakaz edukacji jakiegokolwiek rodzaju jest ograniczaniem praw obywatelskich. Razem w nowym Sejmie będzie aktywnie zabierało głos sprzeciwiając się prawicowym rządom opartym na reglamentowaniu dostępu do wiedzy. Bezpieczeństwo dzieci zależy od wiedzy dorosłych, której wyraźnie brakuje po prawej stronie sceny politycznej.

Źródło
Opublikowano: 2019-10-18 13:05:00

Jutro protestujemy Demo przeciwko zakazaniu edukacji seksualnej w Gdańsku. Prawi


Jutro protestujemy Demo przeciwko zakazaniu edukacji seksualnej w Gdańsku. Prawica chce cofać postęp społeczny i ograniczać wiedzę, która jest prawem podstawowym. W Trójmieście mamy skarb w postaci nieformalnych wykładów i dyskusji łamiących stereotypy i wspierających zdobywanie wiedzy oraz uczenie się wspólnej rozmowy na tematy związane z ciałem i emocjami: Edukacja seksualna – Gdynia i SexEd Gdańsk Jednak poza wielkimi miastami prawica chce konserwować swoją hegemonię trzymając ludzi w niewiedzy i lęku przed rozmową. Tak zawsze postępowała władza autorytarna. Nie damy się.

Źródło
Opublikowano: 2019-10-16 17:02:56

Rzetelna edukacja seksualna to mniej infekcji przenoszonych drogą płciową i mniej niechcianych ciąż wśród nastolatek.

💜 Rzetelna edukacja seksualna to mniej infekcji przenoszonych drogą płciową i mniej niechcianych ciąż wśród nastolatek.
💜 Rzetelna edukacja seksualna to zdrowie i bezpieczeństwo naszych dzieci.

Dziś na konferencji prasowej Lewica zareagowała na procedowane zmiany w prawie.

Poseł in spe Adrian Zandberg: „Ustawa, która jest teraz procedowania w sejmie zagraża bezpieczeństwu dzieci w Polsce. To przykład myślenia zgodnie z którym zamykanie oczu i brak wiedzy jest lepszy od wiedzy. Dla bezpieczeństwa naszych dzieci wiedza odgrywa kluczową rolę”.

Posłanka in spe Magdalena Biejat: „Jesteśmy rodzicami i chcemy, żeby nasze dzieci były bezpieczne. Ta ustawa to po prostu złe prawo. Ten projekt wygląda tak, jakby był pisany pod dyktando lobby pedofilskiego”.

Dziś i w kolejnych dniach mają miejsce demonstracje przeciwko karaniu za edukację seksualną. Zachęcamy do udziału!


Źródło
Opublikowano: 2019-10-16 15:51:21

Seks jest fajny

👉 Seks jest fajny
👉 Seks tylko za zgodą partnera/partnerki.
👉 Jeżeli nie chcesz mieć w tym momencie dzieci, to się zabezpieczaj.
👉 Jeżeli nie chcesz seksu, nikt nie ma prawa Cię do tego zmuszać.
👉 Nikt nie ma prawa Cię dotykać, jeżeli czujesz się z tym dotykiem źle.

Napisaliśmy normalne rzeczy. Jednak dzięki PiS-owi może nam za to grozić do pięciu lat pozbawienia wolności. Młodzi ludzie muszą wiedzieć, że nikt nie ma prawa naruszać ich cielesności. Bez tej wiedzy, ta ustawa to pożywka dla pedofili.

Statystyki z krajów UE mówią jedno – im rzetelniej prowadzona jest edukacja seksualna, tym mniej jest niechcianych, nastoletnich ciąż.

My proponujemy – religię ze szkół wyprowadzić do sal katechetycznych przy parafiach. Edukacja seksualna oparta na wiedzy i naukowych faktach, nie na prawicowych ideologiach.


Źródło
Opublikowano: 2019-10-16 09:51:33

Jesień średniowiecza //Warszawa


Edukacja seksualna to od lat standard w wielu krajach Unii Europejskiej. W Polsce jednak dyskurs wokół niej wciąż wyznacza Kościół oraz konserwatywna prawica, nie zważając na wypowiedzi ekspertów i doświadczenia Europy Zachodniej. Korzystając z ostatniego posiedzenia tej kadencji, PiS próbuje przepchnąć projekt zakładający penalizację edukacji seksualnej, przygotowany przez środowisko Ordo Iuris oraz Fundacji "Pro Prawo do życia".

Edukacja seksualna zmniejsza liczbę niechcianych ciąż i przyczynia się do zmniejszenia liczby samobójstw wśród nastolatków. Razem stoi po stronie dzieci i młodzieży – nie pozwolimy na odbieranie im prawa do pełnej wiedzy o swoim organizmie.

Jutro o 17:30 wspólnie stańmy pod Sejmem i pokażmy, że nie ma naszej zgody na cofanie Polski do średniowiecza! Będzie z nami posłanka-elektka Magdalena Biejat!

Źródło
Opublikowano: 2019-10-15 22:11:24

Wszystkiego najlepszego z okazji Święta Edukacji Narodowej!

Wszystkiego najlepszego z okazji Święta Edukacji Narodowej!

W Dzień Edukacji Narodowej życzymy pracownikom i pracownicom oświaty godnych płac, szkół Waszych marzeń i szacunku, który należy się Wam za Waszą ciężką pracą. Życzymy też by Wasz strajk włoski zakończył się sukcesem i realizacją postulatów.


Źródło
Opublikowano: 2019-10-14 19:34:41

W Dzień Edukacji Narodowej życzymy pracownikom i pracownicom oświaty godnych płac, szkół Waszych marzeń i szacunku, któr

W Dzień Edukacji Narodowej życzymy pracownikom i pracownicom oświaty godnych płac, szkół Waszych marzeń i szacunku, który należy się Wam za Waszą ciężką pracą. Życzymy też by Wasz strajk włoski zakończył się sukcesem i realizacją postulatów.


Źródło
Opublikowano: 2019-10-14 19:15:55

W czasie, kiedy mój syn ślubował, że postara się być dobry i uczciwy, że będzie dbał o dobre imię szkoły, szanował naucz

W czasie, kiedy mój syn ślubował, że postara się być dobry i uczciwy, że będzie dbał o dobre imię szkoły, szanował nauczycielki i nauczycieli oraz kochał Ojczyznę, do Sejmu weszły 4 posłanki Razem. Gratuluję, szczególnie Daria Gosek-Popiołek i Magda Biejat, które startując z gorszych miejsc, dzięki ogromnemu wysiłkowi w kampanii, wywalczyły swój mandat. Nic tylko podziwiać i brać przykład.

Źródło
Opublikowano: 2019-10-14 15:40:09

Obejrzyj Maciej Konieczny w TVP3


Kolejna wizyta w TVP i naprawdę szalony program. Całość możecie znaleźć w komentarzu. Rozmawialiśmy chwilę po emisji paskudnego i absurdalnego paradokumentu TVP szkalującego osoby LGBT. Tutaj można by sobie srogo pożartować z totalnie przegiętej propagandy mediów publicznych, ale niestety, rozpętana przez obóz rządzący kampania nienawiści ma swoje realne i bolesne konsekwencje.

70% młodzieży LGBT w Polsce ma myśli samobójcze. To między innymi te dzieciaki padają ofiarą rozpętanej przez obóz rządzący kampanii nienawiści. Podczas marszu równości w Lublinie miała miejsce, udaremniona na szczęście, próba zamachu terrorystycznego. Nienawiść rodzi przemoc, a pomimo to rządzący rozpętują kolejne hejterskie kampanie na potrzeby wyborcze. W 2015 byli uchodźcy, teraz LGBT. Mechanizm jest ten sam.

Jeżeli PiSowska propaganda sukcesu i piękne opowieści premiera Morawieckiego miałyby być prawdziwe to po co sięgać po tak podłe metody na kilka dni przed wyborami? Tyle, że nie są. Bo nowoczesnego państwa dobrobytu nie da się zbudować na nienawiści, kolesiostwie i nieumiejętności współpracy. Dlatego zamiast miliona mieszkań jest kilkaset, dlatego służba zdrowia i edukacja są w coraz większym kryzysie, a o zielonej transformacji energetycznej nie ma w ogóle co mówić.

Nowoczesnego, europejskiego państwa dobrobytu nie zbuduje PiS, ochoczo sięgający po kremlowskie metody zwalczania ruchów obywatelskich. Nowoczesne, europejskie państwo dobrobytu zbudować może jedynie lewica w oparciu o współpracę z ekspertami, korzystanie z najnowszych zdobyczy nauki i godnie opłacanymi pracownikami budżetówki.

#KoniecznieLewica #okręg31 #Katowice #Chorzów #PiekaryŚląskie #SiemianowiceŚląskie #Świętochłowice #RudaŚląska #Tychy #Mysłowice #Bieruń #Imielin #Lędziny #ChełmŚląski #BojszowyKoniecznieLewica,okręg31,Katowice,Chorzów,PiekaryŚląskie,SiemianowiceŚląskie,Świętochłowice,RudaŚląska,Tychy,Mysłowice,Bieruń,Imielin,Lędziny,ChełmŚląski,Bojszowy

Źródło
Opublikowano: 2019-10-11 16:08:44

Maciej Konieczny (Lewica): państwo PiS organizacyjnie leży i kwiczy

"Rządowy program Mieszkanie plus okazał się kompletnym niewypałem, wcześniejsze rządy też zajmowały się raczej dosypywaniem szczodrą ręką kasy bankom i deweloperom niż realnym rozwiązywaniem kryzysu na rynku mieszkań. Po 30 latach transformacji żyjemy w najbardziej przeludnionych mieszkaniach w Europie. Wynajem w dużych miastach zabiera często całą wypłatę, a na kredyt na 40 lat nie każdego stać. Szczególnie, że realnie połowa kosztu nowego mieszkania to marża dla banku i dewelopera. Mamy sytuację, w której nauczycielki w dużym mieście często po prostu nie stać na samodzielne mieszkanie. Lewica wie, jak ten problem realnie rozwiązać. To państwowa spółka powinna budować mieszkania na terenach należących do skarbu państwa. Dzięki temu ludzi będzie w końcu stać na mieszkania."

Maciej Konieczny (Lewica): państwo PiS organizacyjnie leży i kwiczy

– Państwo, które obsadza wszystkie dobrze płatne fuchy partyjnymi nominatami, które nie potrafi korzystać z wiedzy ekspertów, nigdy niczego poważnego nie zbuduje – podsumowuje ostatnią kadencję rządów Prawa i Sprawiedliwości Maciej Konieczny, "jedynka" Lewicy w Katowicach. W przedwyb…

Źródło
Opublikowano: 2019-10-09 15:53:39

Pytanie brzmiało: Więcej historii czy informatyki?

Pytanie brzmiało: Więcej historii czy informatyki?

Tak się składa, że mimo studiów psychologicznych i filozoficznych jestem dość dużym miłośnikiem historii. Wg mnie historia uczy m.in. tego, że konflikty i tragedie w jakie ludzie sami się pakowali na przestrzeni wieków wynikały najczęściej z…

Więcej

Łukasz Kowalczuk na debacie w Radiu Gdańsk mówił dzisiaj o tym, jak wyobrażamy sobie lepszą edukację. To oczywiste, że mogą ją zapewnić tylko lepiej wynagradzani nauczyciele, pracujący z mniejszymi grupami dzieci, nie pracujący na kilka etatów. Skorzystamy na tym wszyscy. Ważne jest jednak również to, czego uczymy.


Źródło
Opublikowano: 2019-10-08 17:57:29

Łukasz Kowalczuk na debacie w Radiu Gdańsk mówił dzisiaj o tym, jak wyobrażamy sobie lepszą edukację. To oczywiste, że m

Łukasz Kowalczuk na debacie w Radiu Gdańsk mówił dzisiaj o tym, jak wyobrażamy sobie lepszą edukację. To oczywiste, że mogą ją zapewnić tylko lepiej wynagradzani nauczyciele, pracujący z mniejszymi grupami dzieci, nie pracujący na kilka etatów. Skorzystamy na tym wszyscy. Ważne jest jednak również to, czego uczymy.


Źródło
Opublikowano: 2019-10-08 16:31:03

Jacyno: Czy ta, czy inna partia – my już zostaniemy państwem półperyferyjnym z beznadziejnymi szkołami i szpitalami

"Okazuje się, że ludzie mogą rozmawiać o seksie, depresji, rodzinie, związkach, natomiast nie potrafią rozmawiać o nierównościach ekonomicznych. "To jest zbyt intymne". Ile zarabiam? Jak to przeżywam? O co się martwię? Dlaczego odchodzę od zmysłów, dlaczego nie śpię i muszę brać leki, dlaczego czasami sama siebie nienawidzę? I istnieje wiele badań, które pokazują, że te trzy instytucje polityki publicznej – mieszkaniowa, ochrona zdrowia i edukacja – gwarantowały mieszkańcom Europy komfort bycia ludźmi cywilizowanymi. Jeżeli usługi publiczne podupadają, to coś zaczyna się dziać w bardzo podstawowej tkance społecznej. Chodzimy w kółko na terapie i szukamy problemów w dzieciństwie – każdy przecież coś znajdzie – a tymczasem epidemia depresji może brać się stąd, że bez mała codziennie podejmujemy decyzje, które są dla nas niemoralne."

Jacyno: Czy ta, czy inna partia – my już zostaniemy państwem półperyferyjnym z beznadziejnymi szkołami i szpitalami

Dziś jest tak, że jeśli zachowam się nieludzko w pracy, na drodze czy na wywiadówce, jeśli jestem brutalna i bezwględna, to zawsze mogę sobie w duchu powiedzieć, że bronię swoich dzieci, bronię swoich bliskich – z Małgorzatą Jacyno, socjolożką kultury z Uniwersytetu Warszawskiego, ro…

Źródło
Opublikowano: 2019-10-08 11:08:50

Demokracja to system, który opiera się o społeczne zaangażowanie w życie publiczne.

Demokracja to system, który opiera się o społeczne zaangażowanie w życie publiczne.
Aby rozwijał się i służył nam wszystkim – wymaga naszego wysiłku i współudziału.
Nie ma demokracji bez społeczeństwa obywatelskiego a to, czy ono istnieje i jak działa zależy od tego, czy młodzi ludzie rozumieją potrzebę współdziałania i aktywnego uczestnictwa w ramach rozmaitych struktur.

Edukacja obywatelska i sprawne działanie sektora pozarządowego są kluczem do utrzymania i rozkwity demokratycznego państwa prawa.
Nie wolno nam o tym zapomnieć.
Dlatego wraz z Joanna Wicha przedstawiłyśmy nasze propozycje wyborcze dla III sektora.
Zapraszamy do lektury:

https://publicystyka.ngo.pl/propozycje-wyborcze-dla-iii-sek…

#Lewica #JuliaDoSejmu #ŁączyNasPrzyszłość #ProstaDrogaWPrzyszłośćLewica,JuliaDoSejmu,ŁączyNasPrzyszłość,ProstaDrogaWPrzyszłość

Źródło
Opublikowano: 2019-10-03 11:52:01

Prawo i Sprawiedliwość totalnie odkleiło się od rzeczywistości. Serio!? Jedną z

Prawo i Sprawiedliwość totalnie odkleiło się od rzeczywistości. Serio!? Jedną z najlepszych w Europie!? To dlatego czekamy w kolejkach do lekarzy lata!? Brakuje nam lekarzy i lekarek, pielęgniarek i pielęgniarzy, fizjoterapeutów i fizjoterapeutek. Na samej Opolszczyźnie w ciągu ostatnich kilku miesięcy zawieszono lub zamknięrto porodowki i oddziały neonatologii w Prudniku, Głubczycach, Kluczborku, pediatrię w Głubczycach, zapowiedziano zamknięcie psychiatrii, nocnej i świątecznej pomocy oraz laboratorium diagnostycznego w Grodkowie. To co mówi Pan Terlecki to kpina z Polek i Polaków!

Lewica ogłosiła swój #PaktDlaZdrowia:

➡️ 7,2% PKB na ochronę zdrowia
➡️ Leki na receptę po 5 zł
➡️ Lekarz specjalista w 30 dni
➡️ 50 tysięcy nowych lekarzy
➡️ Podwyżki dla zawodów medycznych
➡️ Program walki z rakiem
➡️ Cyfrowa dokumentacja medyczna
➡️ Edukacja o zdrowiu w każdej szkole
➡️ Nowoczesna opieka okołoporodowa
➡️ Likwidacja klauzuli sumienia

Ochrona zdrowia jest w zapaści. Wiemy co zrobić, żeby postawić ją na nogi! I na pewno nie pomoże udawanie, że problemu nie ma!

#OchronaZdrowia #MożecieNaMniePolegać #PolegaćJakNaZawiszy #ZawiszaDoSejmu #Zawisza2019 #Lewica #Opolszczyzna
————————————————————————-
Odbiorca: Fundusz Wyborczy SLD
Nr konta: 32 1020 1026 3174 2000 0000 0601
Tytuł: Darowizna na kandydatkę: Marcelina Zawisza, okręg nr 21, OpolePaktDlaZdrowia,OchronaZdrowia,MożecieNaMniePolegać,PolegaćJakNaZawiszy,ZawiszaDoSejmu,Zawisza2019,Lewica,Opolszczyzna

Źródło
Opublikowano: 2019-10-02 15:22:43

Właśnie dowiedzieliśmy się o wynikach ankiety ZNP: 55,3 procent nauczycieli opow

Właśnie dowiedzieliśmy się o wynikach ankiety ZNP: 55,3 procent nauczycieli opowiedzialo się za strajkiem włoskim, a datę rozpoczęcia strajku ustalono na 15 października!

Będziemy komentować tę decyzję z Wojciech Browarny, członkiem ZNP, profesorem UWr, na gorąco, podczas transmisji na żywo z mojego…


Źródło
Opublikowano: 2019-10-02 15:10:17

Porozmawiajmy na żywo o edukacji, która lepiej przystosuje nasze dzieci do życia

Porozmawiajmy na żywo o edukacji, która lepiej przystosuje nasze dzieci do życia i która będzie naprawdę darmowa❗️ Moim gościem będzie Wojciech Browarny, profesor Uniwersytetu Wrocławskiego, członek ZNP. Porozmawiamy także o nauczycielach, o tym jak sprawdzić, by byli godnie wynagradzani, o…

Źródło
Opublikowano: 2019-10-02 13:34:42

MEN w ankiecie pyta uczniów, ile się modlą. Nawet kurator Barbara Nowak nie zaleca korzystania z niej

"Oprócz pytań o samopoczucie w szkole maluchy pytane są o aktualną sytuację rodzinną: czy rodzice żyją razem, czy się rozwiedli lub są w separacji. Starsi uczniowie pytani są między innymi, ile czasu spędzają na spotkaniach grup kościelnych, jak często w ciągu roku brali udział w nabożeństwie".

To jest skandaliczne działanie, szanowni urzędnicy #MEN! Skandaliczne!

http://krakow.wyborcza.pl/…/7,44425,25251162,men-w-ankiecie…

MEN w ankiecie pyta uczniów, ile się modlą. Nawet kurator Barbara Nowak nie zaleca korzystania z niej

Do krakowskich szkół trafiła ankieta, w której uczniowie pytani są o udział w nabożeństwie, przynależność do oazy i to, czy mają ojczyma lub macochę. Korzystania z przygotowanego na zlecenie MEN dokumentu 'nie zaleca' nawet znana z przywiązania do katolickich wartości małopolska kura…

MEN

Źródło
Opublikowano: 2019-09-30 13:00:57

Wybory parlamentarne 2019. Politycy w debacie o ekologii

Relacja z wczorajszej debaty zorganizowanej przez WWF Polska w Opolu. Dziekuję za dyskusję! 🐛🌱🌿🐝

Całości debaty możecie wysłuchać i zobaczyć ma stronie Ekopatriotów – link w komentarzu. Naprawdę warto!

#Klimat #GretaThunberg #Lewica #ZawiszaDoSejmu #Zawisza2019#MożecieNaMniePolegać #PolegaćJakNaZawiszy

———————————————-
Odbiorca: Fundusz Wyborczy SLD
Nr konta: 32 1020 1026 3174 2000 0000 0601
Tytuł: Darowizna na kandydatkę: Marcelina Zawisza, okręg nr 21, Opole

Wybory parlamentarne 2019. Politycy w debacie o ekologii

Jeśli opolscy politycy, którzy wzięli udział w debacie przedwyborczej na temat ekologii cokolwiek udowodnili, to tylko tyle, że rzeczywiście edukacja jest niezwykle potrzebna. Politykom.

Klimat,GretaThunberg,Lewica,ZawiszaDoSejmu,Zawisza2019,PolegaćJakNaZawiszy

Źródło
Opublikowano: 2019-09-27 09:20:06

Znana z średniowiecznych poglądów małopolska kuratorka oświaty postanowiła błysk

Znana z średniowiecznych poglądów małopolska kuratorka oświaty postanowiła błyskotliwie uszczypnąć aktywistkę Gretę #Thunberg.
Pani #BarbaraNowak pozwoliła sobie na krotochwilę w kontekście dyskusji o #globalwarming: „Wymyśl sobie problem. Wyjdź na ulicę i zacznij protestować 😂”
Ha! Obśmiałyśmy się jak norki! Tyle, że… nie.


Źródło
Opublikowano: 2019-09-26 21:49:36

Więcej mówmy o tym, że w obliczu katastrofy klimatycznej solidarność międzyludzk

Więcej mówmy o tym, że w obliczu katastrofy klimatycznej solidarność międzyludzka i podstawowe publiczne usługi będą miały kluczowe znaczenie. Bezpieczeństwo mieszkaniowe, dostęp do opieki zdrowotnej, edukacja która nie wyklucza ale sprawia, że rośnie zaufanie. Dobre usługi publiczne, które zapewniają możliwość nie tylko przetrwania za wszelką cenę w znoju i zmęczeniu ale takie, które umożliwiają i zachęcają do sięgania po marzenia niezależnie od miejsca urodzenia i zasobności portfela. Jeśli mamy przetrwać jako państwo i jako gatunek musimy zbudować nie tylko progresywne i sprawne ale przede wszystkim solidarne społeczeństwo. Oprócz koniecznych działań w wymiarze praktycznym skierowanych na przeciwdziałanie katastrofie i wyrównywaniu szans musimy zapewnić wszystkim poczucie, że najsilniejsi jesteśmy, kiedy działamy razem. Wtedy możemy ochronić naszą przyszłość przed zniszczeniem. O tym myślałem na konwencji w Gdyni. Nie tylko opozycją i szansą na powstrzymanie konserwatyzmu bądźmy ale szansą na przekroczenie ograniczeń obecnych ideologii. Na uniknięcie katastrofy. Ja w każdym razie, jeśli tylko będę w stanie, chcę pracować na taką zmianę. Zachęcam do wsparcia

Adrian Zandberg mówił: Wierzę, że Polska może stać się krajem solidarności pisanej z małej litery. Krajem troski, otwartości, dialogu, pomocy. Myślę, że to nie tylko moje i Lewicy marzenie. Wystarczy porozmawiać z ludźmi na ulicach. Polacy myślą o innych, słyszymy to, gdy rozmawiamy z wyborcami. (…) Jeżeli chcemy, by nasze dzieci żyły w bezpiecznym świecie, musimy działać. Musimy unowocześnić gospodarkę, by nie niszczyła klimatu. (…) innowacyjne technologie nie powstaną same. Dokładnie tak jak wtedy, kiedy rosła tutaj Gdynia, istotną rolę musi odegrać państwo. Lewica podniesie nakłady na badania i rozwój do 2% PKB i uruchomimy narodowy program wspierania innowacyjności, program Kopernik.

Źródło
Opublikowano: 2019-09-22 08:15:00

Zaburzenia lękowe, schizofrenia, zaburzenia afektywne dwubiegunowe, depresja – to nie jest powód do żartów. Zamiast mówi

Zaburzenia lękowe, schizofrenia, zaburzenia afektywne dwubiegunowe, depresja – to nie jest powód do żartów. Zamiast mówić ludziom, by "nie świrowali i poszli na wybory", parodiując przy tym osoby chore, lepiej zacznijmy poważnie rozmawiać o ochronie zdrowia psychicznego.

Psychiatria w Polsce jest w kryzysie. Często można przeczytać w prasie o tragicznych wydarzeniach na oddziałach psychiatrycznych. W naszym kraju zaledwie 3,5 proc. wydatków na zdrowie idzie na psychiatrię. Tymczasem średnia UE to 6 proc.!

Stygmatyzacja osób z zaburzeniami psychicznymi w niczym nie pomaga. Ludzie często boją się nawet pójść do lekarza. Myślą: "przecież ja jestem normalny". Tymczasem szacuje się, że jedna na cztery osoby w Polsce miała, ma lub będzie miała w swoim życiu problemy ze zdrowiem psychicznym.

Wszyscy mamy prawo do zdrowia! Chcemy walki z deficytem kadr medycznych – potrzebujemy zwiększenia liczby miejsc na specjalizacjach lekarskich, w tym z psychiatrii i psychiatrii dziecięcej. Możliwość wizyty u lekarza-psychiatry powinna być dostępna dla wszystkich, a nie wyłącznie dla osób, które stać na leczenie prywatne. Lewica – KW Sojusz Lewicy Demokratycznej będzie zabiegać o to, by w 2024 roku publiczne nakłady na ochronę zdrowia wynosiły 7,2 proc. PKB, oraz by już w 2022 roku co najmniej 5 proc. wydatków na zdrowie trafiało na ochronę zdrowia psychicznego.

Troska o zdrowie psychiczne to także edukacja i rozprawianie się ze szkodliwymi mitami. Zły stan zdrowia psychicznego nie może być przyczyną wykluczenia społecznego i dyskryminacji. Więcej wiedzy, mniej strachu!


Źródło
Opublikowano: 2019-09-19 11:44:53

Dolnośląski kurator oświaty twierdzi, że „w szkołach jest normalnie”. Kurator Ko

Dolnośląski kurator oświaty twierdzi, że „w szkołach jest normalnie”. Kurator Kowalczyk malowniczo opisał zmartwienia rodziców, nauczycieli, ekspertów i publicystów jako „złowrogie, histeryczne zapowiedzi” 🙄 a ich ostrzeżenia i niepokoje jako „wprowadzanie w błąd opinii publicznej” 👎 Kurator…


Źródło
Opublikowano: 2019-09-14 20:54:31

Dla nas są to rzeczy oczywiste.Proponujemy całej opozycji #PaktDlaKobiet. Pakt d

Dla nas są to rzeczy oczywiste.Proponujemy całej opozycji #PaktDlaKobiet. Pakt dla Kobiet to:
☂️ dostęp do bezpiecznego zabiegu przerwania ciąży do 12 tygodnia na żądanie kobiety,💊 refundacja nowoczesnej antykoncepcji i dostęp do antykoncepcji awaryjnej bez recepty,📖 edukacja o zdrowiu i seksualności w szkołach,👶 ustawowa… Więcej


Źródło
Opublikowano: 2019-09-14 15:55:13

Proponujemy całej opozycji #PaktDlaKobiet. Pakt dla Kobiet to: dostęp do bezpie

Proponujemy całej opozycji #PaktDlaKobiet. Pakt dla Kobiet to: ☂️ dostęp do bezpiecznego zabiegu przerwania ciąży do 12 tygodnia na żądanie kobiety,💊 refundacja nowoczesnej antykoncepcji i dostęp do antykoncepcji awaryjnej bez recepty,📖 edukacja o zdrowiu i seksualności w szkołach,👶 ustawowa…


Źródło
Opublikowano: 2019-09-14 14:33:54

Jestem kobietą i wspólnie z kobietami jesteśmy już nieźle zaprawione w walce o n

Jestem kobietą i wspólnie z kobietami jesteśmy już nieźle zaprawione w walce o nasze prawa. Czas zrobić kolejny krok!

Na konwencji Lewicy przedstawiłam dziś Pakt dla Kobiet, który zagwarantuje wszystkim kobietom w Polsce lepsze, bezpieczniejsze życie. Nie wyobrażam sobie, by którakolwiek z opozycyjnych sił nie dała słowa, że zrobi wszystko, byśmy wszystkie mogły się czuć bezpieczne. Koalicja Obywatelska, PSL Koalicja Polska 2019 – podpiszecie, prawda?

Pakt dla Kobiet:

1⃣ Prawo do bezpiecznego przerywania ciąży do 12. tygodnia.
2⃣ Dostęp do nowoczesnej antykoncepcji oraz rzetelnej edukacji o zdrowiu i seksualności.
3⃣ Ustawowa gwarancja refundacji in-vitro.
4⃣ Gwarantowany bezpłatny dostęp do lekarza ginekologa.
5⃣ Gwarancja wysokich standardów opieki okołoporodowej, w tym dostępu do znieczulenia.
6⃣ Gwarancja miejsca w żłobku dla każdego dziecka.
7⃣ Równość płac kobiet i mężczyzn.
8⃣ Parytet płci we władzach publicznych.
9⃣ Natychmiastowa izolacja sprawcy przemocy domowej i edukacja antyprzemocowa w szkołach.
🔟 Alimenty ściągane jak podatki.

#PaktDlaKobiet #Lewica #ZawiszaDoSejmu #Zawisza2019 #MożecieNaMniePolegać

——————————————————
Odbiorca: Fundusz Wyborczy SLD
Nr konta: 32 1020 1026 3174 2000 0000 0601
Tytuł: Darowizna na kandydatkę: Marcelina Zawisza, okręg nr 21, OpolePaktDlaKobiet,Lewica,ZawiszaDoSejmu,Zawisza2019,MożecieNaMniePolegać

Źródło
Opublikowano: 2019-09-14 11:57:37

Księża kontra lekcje edukacji seksualnej w szkołach

A może kompromis: nauczyciele i rodzice oraz dzieci korzystający z lekcji antydyskryminacyjnych i o życiu seksualnym zobowiązali by się do dodatkowych spowiedzi i datków na kościół? W ten sposób władza i kontrola tegoż zostałaby zachowana a odrobina postępu wprowadzona z wymierną korzyścią dla wszystkich

Księża kontra lekcje edukacji seksualnej w szkołach

Źródło
Opublikowano: 2019-09-13 10:22:45

To już oficjalne: startuję do Sejmu z 2 miejsca na liście Lewica – KW Sojusz Lewicy Demokratycznej w okręgu numer 20, cz

To już oficjalne: startuję do Sejmu z 2 miejsca na liście Lewica – KW Sojusz Lewicy Demokratycznej w okręgu numer 20, czyli podwarszawskim "wianuszku" (powiaty grodziski, legionowski, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni i wołomiński).

Dlaczego? Bo chcę żyć w Polsce, która odważnie i odpowiedzialnie mierzy się kryzysem klimatycznym, w której kobiety mają pełnię praw i w której 2% PKB przeznaczamy na naukę. Chcę żyć w Polsce, z której nikt nie musi emigrować w poszukiwaniu lepszego życia, w którym kolejki do lekarze są krótkie, a nauczycielki, podobnie jak cała budżetówka, zarabiają godnie. Chcę żyć w Polsce, w której do każdej miejscowości dociera dobry transport publiczny, prawa pracownicze są przestrzegane, a ludzie szanowani – niezależnie od wyznania (bądź jego braku), orientacji seksualnej czy pochodzenia.

Jako posłanka będę walczyć o równe prawa kobiet i mężczyzn, o przestawienie naszej energetyki na czyste źródła energii i o sprawny transport publiczny w całej Polsce.

Ruszamy! #ŁączyNasPrzyszłośćŁączyNasPrzyszłość

Źródło
Opublikowano: 2019-09-06 11:47:12

Immanuel Wallerstein, twórca utopistyki

PiS nawet we własną grę grać nie umie. Chcieli podatków dla korporacji ale wiceprezydent USA postraszył i się wycofali. To mogli chociaż ugrać zniesienie wiz. Wewnętrznie zaś powstaje i odradza się folwark. To na pewno nie przygotowuje nas na kolaps kapitalizmu jaki znamy. Do USA też nie uciekniemy. Co pozostaje? Ekosocjalizm?

"Regresywna reforma systemu oświaty, chaotyczna reforma systemu akademickiego w modelu naśladowczo-peryferyjnym, demontaż systemu usług publicznych, z najważniejszymi – zdrowiem i edukacją – oraz przemiana modelu świadczeń z usług zbiorowych na indywidualne wypłaty, centralizacja państwa kosztem podmiotowości lokalnej zapowiadają dezintegrację społeczną, którą zastąpić ma integracja narodowa za cenę jednak refeudalizacji.

Niewiele w tym projekcie z propozycji Wallersteina. Co otwiera okno możliwości zarówno dla postneoliberalnych liberałów, jeśli tacy nadejdą, jak i dla odnowionej, być może pod sztandarem ekosocjalizmu, lewicy."

Na pewno warto myśleć w szerokim kontekście zmian światowych i czytać nawet tych, których już nie ma.

Immanuel Wallerstein, twórca utopistyki

Immanuel Wallerstein, zmarły kilka dni temu amerykański myśliciel już za życia stał się klasykiem zajmując trwałe miejsce w historii idei teorią systemów-światów i analizą funkcjonowania nowoczesnego systemu świata-gospodarki. Warto pamiętać, że był także twórcą utopistyki.

Źródło
Opublikowano: 2019-09-04 22:05:19

Setki tysięcy dzieci poszło dziś do szkoły. Wśród nich jest moja najukochańsza b

Setki tysięcy dzieci poszło dziś do szkoły. Wśród nich jest moja najukochańsza bratanica, Julcia.

Życzę im wszystkiego dobrego na najbliższy rok. Niestety wiele z nich jest zestresowanych, a w autobusie słyszymy rozmowy o tym, jak będą zaczynać lekcje wcześnie rano i kończyć je późnym wieczorem.

Wiemy, kto jest za to odpowiedzialny: to ministra Zalewska. Pamiętacie, jak podczas protestu nauczycieli perorowała o dobru naszych dzieci? Gdzie ona teraz jest? Uciekła przed konsekwencjami własnej reformy, a setki tysięcy dzieci musi dzielnie mierzyć się z jej skutkami.

Lewica zatroszczy się o każde dziecko, które zostawiła Zalewska. Szkoła będzie przyjaznym miejscem pełnym współpracy, zaufania i inspiracji.

Dzieci na Śląsku w ramach osłody szkolnego życia dostają tytę wypełnioną słodyczami. Na zdjęciu widzicie moje dwie bratanice: Zuzię, gdy szła do pierwszej klasy (u góry po lewej), Julcię i mnie ponad 20 lat temu.

#ZawiszadoSejmu #Zawisza2019 #MożecieNaMniePolegać #StrajkSzkolny #Edukacja #PierwszyDzieńSzkołyZawiszadoSejmu,Zawisza2019,MożecieNaMniePolegać,StrajkSzkolny,Edukacja,PierwszyDzieńSzkoły

Źródło
Opublikowano: 2019-09-02 16:30:56

Wiele uczennic i uczniów przekona się od tego roku, jak wygląda deforma oświaty

Wiele uczennic i uczniów przekona się od tego roku, jak wygląda deforma oświaty w praktyce. Dowiedzą się też, czym naprawdę jest „nocna zmiana” według PiS-u.

Polskie szkolnictwo wymaga zmian. Ale zamiast leczyć chorą kończynę, rządzący postanowili wziąć siekierę i ją odrąbać bez znieczulenia.

Szkoła musi być nowoczesna, przyjazna i wolna od indoktrynacji religijnej. W każdej szkole musi być opieka pielęgniarska i dentystyczna. Skandalem jest, że wiele dzieci nadal, w XXI wieku, jest niedożywionych. Skandalem jest to, że nie mają dobrego połączenia autobusowego do szkoły.

Mamy pomysły i wiemy jak to zrobić. Głosuj mądrze tej jesieni.

Źródło
Opublikowano: 2019-09-02 13:42:25

Wiele uczennic i uczniów przekona się od tego roku, jak wygląda deforma oświaty w praktyce. Dowiedzą się też, czym napra

Wiele uczennic i uczniów przekona się od tego roku, jak wygląda deforma oświaty w praktyce. Dowiedzą się też, czym naprawdę jest „nocna zmiana” według PiS-u.

Polskie szkolnictwo wymaga zmian. Ale zamiast leczyć chorą kończynę, rządzący postanowili wziąć siekierę i ją odrąbać bez znieczulenia.

Szkoła musi być nowoczesna, przyjazna i wolna od indoktrynacji religijnej. W każdej szkole musi być opieka pielęgniarska i dentystyczna. Skandalem jest, że wiele dzieci nadal, w XXI wieku, jest niedożywionych. Skandalem jest to, że nie mają dobrego połączenia autobusowego do szkoły.

Mamy pomysły i wiemy jak to zrobić. Głosuj mądrze tej jesieni.

Źródło
Opublikowano: 2019-09-02 11:02:29

Dobre wykształcenie dziecka to marzenie każdego rodzica. Edukacja wymaga reformy

Dobre wykształcenie dziecka to marzenie każdego rodzica. Edukacja wymaga reformy, ale dokładnej i niemalże chirurgicznej w szczegółach. Jednak rząd PiS wolał wziąć siekierę i uciąć kończynę zamiast ją leczyć.

Jak wyobrażacie sobie efektywną naukę matematyki po godzinie 19? Albo geografii?

Nam nie mieści się to w głowach. Niestety, tak wyglądać będzie od września codzienność dzieci i młodzieży po deformie edukacji w wykonaniu minister Anny Zalewskiej. Jej najprawdopodobniej już to nie obchodzi.

Dobre…

Więcej

Źródło
Opublikowano: 2019-08-29 11:47:20

Jak wyobrażacie sobie efektywną naukę matematyki po godzinie 19? Albo geografii?

Jak wyobrażacie sobie efektywną naukę matematyki po godzinie 19? Albo geografii?

Nam nie mieści się to w głowach. Niestety, tak wyglądać będzie od września codzienność dzieci i młodzieży po deformie edukacji w wykonaniu minister Anny Zalewskiej. Jej najprawdopodobniej już to nie obchodzi.

Dobre wykształcenie dziecka to marzenie każdej mamy i każdego taty. Edukacja wymaga reformy, ale dokładnej i niemalże chirurgicznej w szczegółach. Jednak rząd PiS wolał wziąć siekierę i uciąć kończynę, zamiast ją leczyć.

Szkoła musi być nowoczesna, przyjazna i wolna od indoktrynacji religijnej. W każdej szkole musi być opieka pielęgniarska i dentystyczna. Skandalem jest, że wiele dzieci nadal, w XXI wieku, jest niedożywionych. Skandalem jest to, że nie mają dobrego połączenia autobusowego do szkoły.

PiS jednak tego nie zauważa wprowadzając chaos w szkolnictwo.

Głosuj mądrze tej jesieni


Źródło
Opublikowano: 2019-08-29 10:43:22

Dlatego potrzebujemy Lewicy.

Dlatego potrzebujemy Lewicy.

1400 miejsc pracy czeka na nauczycielki i nauczycieli wychowania przedszkolnego. Chętnych jednak brakuje – i trudno się dziwić. Zarobki są śmiesznie niskie, praca wymaga anielskiej cierpliwości i nie niesie ze sobą prestiżu. Rotacja na stanowiskach jest ogromna.

Od przedszkola zależy naprawdę wiele:…

Więcej

Źródło
Opublikowano: 2019-08-16 19:28:13

1400 miejsc pracy czeka na nauczycielki i nauczycieli wychowania przedszkolnego. Chętnych jednak brakuje – i trudno się

1400 miejsc pracy czeka na nauczycielki i nauczycieli wychowania przedszkolnego. Chętnych jednak brakuje – i trudno się dziwić. Zarobki są śmiesznie niskie, praca wymaga anielskiej cierpliwości i nie niesie ze sobą prestiżu. Rotacja na stanowiskach jest ogromna.

Od przedszkola zależy naprawdę wiele: wyrównuje szanse rozwojowe dzieci i pozwala rodzicom na powrót do pracy. Dzieci poznają tam swoich pierwszych przyjaciół, zaczynają naukę i przygotowują się do pójścia do szkoły. Nie możemy sobie pozwolić na zaniedbania w tej sferze. Czas na podwyżki dla nauczycielek i poważne potraktowanie usług publicznych – wszyscy na nich przecież polegamy!


Źródło
Opublikowano: 2019-08-16 15:54:22

Natychmiast wprowadźmy do szkół program nauczania związany ze zmianami klimatycznymi!

Nauczyciele i nauczycielki zrzeszeni w OMKS Ogólnopolskie Porozumienie Nauczycieli wystosowali petycję, w której domagają się od ministra edukacji wprowadzenia do programów szkolnych tematyki związanej ze zmianami klimatycznymi wywołanymi przez człowieka.

popieramy i zachęcamy do podpisania:

Natychmiast wprowadźmy do szkół program nauczania związany ze zmianami klimatycznymi!

My, nauczyciele zrzeszeni w OMKS Ogólnopolskim Porozumieniu Nauczycieli dążymy do stworzenia systemu edukacji odpowiadającego wyzwaniom przyszłości. Jeżeli zlekceważymy zagrożenia, które sami jako mieszkańcy naszej planety spowodowaliśmy, jeśli nie uwrażliwimy dzieci i młodzieży na n…

Źródło
Opublikowano: 2019-08-12 14:32:53

Obejrzyj Maciej Konieczny o tęczowych rodzinach


Misją telewizji publicznej jest, jak wiadomo, edukacja.

Maciej Konieczny w TVP informuje prawicę o istnieniu tęczowych rodzin. Prawica doznaje szoku poznawczego.


Źródło
Opublikowano: 2019-07-30 09:28:41

Idziemy pod MEN!


Dzisiaj o 17:00 zapraszamy pod Ministerstwo Edukacji Narodowej na demonstrację organizowaną między innymi przez Młodzi Razem.

Jak sami piszą:
Politycy zbyt długo ignorowali nasz głos! Najwyższy czas żeby pokazać, że my młodzi potrafimy się organizować, potrafimy walczyć o swoje prawa.

W środę, o 17:00 spotykamy się pod Ministerstwem Edukacji Narodowej, by wspólnie zamanifestować nasz sprzeciw wobec niekompetencji MENu i wypchnięcia tysięcy polskich uczniów i uczennic do edukacji prywatnej.

Zapraszamy wszystkich młodych, nie tylko dotkniętych reformą. Równe prawa wspólna sprawa!

Do zobaczenia!

Źródło
Opublikowano: 2019-07-17 13:50:42

A jeśli chodzi o seksualizację dzieci, to właśnie usunęłam push-upy ze stroju kąpielowego, który babcia (nie zdając sobi

A jeśli chodzi o seksualizację dzieci, to właśnie usunęłam push-upy ze stroju kąpielowego, który babcia (nie zdając sobie sprawy) kupiła mojej 7,5-letniej córce w znanej sieci sklepów z artykułami dla dzieci…
Rozumiem, że nikomu nie przeszkadzają na plażach małe dziewczynki z udawanymi cyckami pod bikini.
Ale wiadomo, to edukacja seksualna demoralizuje.
#pojebaństwo #pojepaństwo


pojebaństwo,pojepaństwo

Źródło
Opublikowano: 2019-06-24 11:43:25

4 czerwca. Ważna data w historii Polski. Wiele rzeczy się udało, jeszcze więcej nie udało. "Solidarność" do wy

4 czerwca. Ważna data w historii Polski. Wiele rzeczy się udało, jeszcze więcej nie udało. "Solidarność" do wyborów szła z piękną misją:

▶️ Poprawa położenia najbiedniejszych i najsłabszych społecznie rodzin,
▶️ Dofinansowanie ochrony zdrowia i oświaty,
▶️ Społeczna kontrola polityki gospodarczej we współpracy ze związkami zawodowymi,
▶️ Samorządność pracownicza,
▶️ Walka z bezrobociem i wsparcie dla osób pozbawionych pracy,
▶️ Godziwa płaca za pracę i zakaz przymusowych nadgodzin
▶️ Uczciwe konkursy na stanowiska kierownicze,
▶️ Rozbudowa sieci opieki nad dziećmi,
▶️ Prawo do prawdziwego urlopu wakacyjnego dla wszystkich rodzin…

…i wiele innych. Udało się? Naszym zdaniem nie. Polska została rozjechana walcem dzikiego kapitalizmu, przy aktywnym poparciu naszych politycznych elit.

Tak nie musiało być. Potrzebujemy więcej solidarności, tej przez małe "s". To ona da nam siłę do walki o lepsze jutro – dla wszystkich

[Opis dla osób niewidomych i niedowidzących: Na grafice widnieje napis "Z okazji czwartego czerwca więcej solidarności przez małe S. Lewica Razem".]


Źródło
Opublikowano: 2019-06-04 12:51:45

PiS ogłosił podwyżkę płacy minimalnej. Cieszymy się! To potrzebny ruch w kraju, w którym można pracować i nadal być zagr

PiS ogłosił podwyżkę płacy minimalnej. Cieszymy się! To potrzebny ruch w kraju, w którym można pracować i nadal być zagrożonym ubóstwem. Cały czas jednak na zasłużone podwyżki czeka budżetówka. To osoby wykonujące ważne społecznie zawody, które PiS traktuje jak wrogów. Od tych osób zależy m.in. nasze zdrowie i przyszłość społeczeństwa. Nie możemy na nich oszczędzać, nie możemy być państwem z kartonu.

[Opis dla osób niewidomych i niedowidzących: W górnej części grafiki znajduje się zdjęcie z protestu solidarnościowego ze strajkującymi nauczycielami. Na tym tle widnieje napis: „Hej, PiS, budżetówka czeka na podwyżki!”. W dolnej części grafiki napis: „Nauczyciele, pielęgniarki, ratownicy medyczni, pracownice sądów, pracownicy pomocy społecznej, fizjoterapeuci, diagności laboratoryjni, czekają na godne płace”.]


Źródło
Opublikowano: 2019-05-30 15:43:36

Radni z Leska przeciwko LGBT. Chcą bronić tradycyjnych wartości, bez homopropagandy w szkołach

Stanowisko radnych powiatu leskiego jest popisem ignorancji i lekceważenia elementarnych praw człowieka. Nie ma czegoś takiego jak "ideologia LBGT". Są ludzie – lesbijki, geje, osoby bi- i transseksualne. Te osoby żyją także w powiecie leskim.

Uchwała leskich radnych uderza przede wszystkim w nich. Ich zabiegi o równe prawa, o szacunek oraz możliwość życia bez zagrożenia dyskryminacją i przemocą, nazywa się pogardliwie "homopropagandą". Jest to zarówno oburzające jak i nieodpowiedzialne.
Lescy radni piszą także o sprzeciwie wobec "seksualizacji dzieci". Bardzo to znamienne szczególnie dziś, po premierze filmu "Tylko nie mów nikomu". To właśnie edukacja seksualna pozwala nauczyć dzieci, jak rozpoznać "zły dotyk", jak reagować na próby wykorzystywania seksualnego. Radni powiatu leskiego najwidoczniej wolą, by dzieci pozostały tego nieświadome.

Radni z Leska przeciwko LGBT. Chcą bronić tradycyjnych wartości, bez homopropagandy w szkołach

Do radnych w Lesku mieli zgłosić się sami rodzice, którzy nie chcą, by ich dzieci słyszały w szkole o LGBT. Rada powiatu przyjęła stanowisko, w którym mowa o obronie tradycyjnych wartości rodzinnych. Wg radnych w Lesku nie ma miejsca na homopropagadnę ani na wczesną seksualizację dziec…

Źródło
Opublikowano: 2019-05-16 16:40:28

Po #KonwencjaLewicy jesteśmy pełni energii, nadziei i zdeterminowani do działani

Po #KonwencjaLewicy jesteśmy pełni energii, nadziei i zdeterminowani do działania. Razem damy radę!

Marcelina Zawisza: "Zaczniemy od tego, żeby nikt nigdy nie rezygnował z leków, bo są za drogie. Państwo powinno zrobić wszystko, żeby zapewnić chorym leki! Dlatego my, Lewica Razem, wywalczymy darmowe leki na receptę dla wszystkich".

Piotr Ikonowicz: "Dzięki lewicy w Europarlamencie powstanie europejski fundusz mieszkaniowy, dzięki któremu na mieszkanie będą mogli sobie pozwolić nie tylko informatycy i menedżerowie, ale też nauczycielki czy kasjerki w sklepie".

Anna Górska: "Skończymy z rajami podatkowymi i nierównymi szansami gospodarczymi między państwami Unii. Wprowadzimy jawność transferów finansowych. Opodatkujemy kwoty, które nie będą inwestowane w rozwój przedsiębiorstw i społeczności".

Maciej Konieczny: "Lewica Razem to demokracja dla wszystkich. Nie tylko dla bogatych. To prawa obywatelskie, za które nie trzeba płacić kartą kredytową! To wyższe pensje, niższe czynsze i darmowe leki na receptę! To solidarna, opiekuńcza Europa, w której jesteśmy u siebie".

#LewicaRazemKonwencjaLewicy,LewicaRazem

Źródło
Opublikowano: 2019-05-11 15:08:10

Samorządność Wojciecha Szczurka sprezentowała niepublicznej szkole dla zamożnych

Samorządność Wojciecha Szczurka sprezentowała niepublicznej szkole dla zamożnych działkę wartą szacunkowo 2 miliony złotych w ramach dzierżawy na 50 lat. To pomoc publiczna dla instytucji, w której miesięczne czesne wynosi 1750zł (w kraju, w którym połowa z nas zarabia miesięcznie mniej niż 2500zł na rękę).

Ty, ja, tamta pani i ten pan pomagamy szkole, która jest zbyt droga dla większości z nas.

Niedawno nauczyciele szkół publicznych zawiesili strajk w trakcie, którego domagali się podwyżek. To była walka o przyszłość polskich publicznych szkół, o to, żeby przyciągały najlepszych, o szacunek i godność dla zawodu nauczyciela. Teraz nauczyciele ponoszą koszty tej walki w postaci potrąconych pensji. Co robi w związku z tym ratusz gdyński? Masowo odrzuca wnioski pedagogów o rozłożenie potrąceń pensji na raty.

Po raz kolejny, jak na dłoni, widać priorytety ekipy Wojciecha Szczurka. Bogata, wpływowa elita wspiera bogatą, wpływową elitę, bo jej potrzeby rozumie i podziela.

Lewica Razem stoi po stronie milionów, nie milionerów. Po stronie mieszkańców, nie deweloperów. My zabiegamy o podnoszenie jakości życia dla każdego, a nie o prestiż i splendor dla elity. Zabiegamy o miasto, państwo i Europę szyte na miarę i dbające o Twoje potrzeby.


Źródło
Opublikowano: 2019-05-10 14:36:14

Nauczyciele spodziewali się większej pomocy od samorządowców

No i tak by mniej więcej wyglądała solidarność ze strajkującymi części włodarzy w naszym województwie… Ale pączki, które pan Szczurek zaniósł nauczycielkom wyglądały naprawdę ładnie na zdjęciach.

Więc działka dla elitarystycznej szkoły dla bogatych za darmo jest (zapewne korzyść warta gruby hajs), ale nauczycieli szkół publicznych ekipa Wojciecha Szczurka będzie gnębić.

„urzędnicy masowo odrzucają wnioski pedagogów o rozłożenie potrąceń pensji ze strajku na raty. Decyzja została podjęta…

Więcej

Nauczyciele spodziewali się większej pomocy od samorządowców

Źródło
Opublikowano: 2019-05-09 18:21:28

Wysyłam dziś petycję do Sejmu w sprawie wynagrodzeń strajkujących pracowników oświaty. Jeden z 21 postulatów sierpniowyc

Wysyłam dziś petycję do Sejmu w sprawie wynagrodzeń strajkujących pracowników oświaty. Jeden z 21 postulatów sierpniowych mówił o zapłacie dla pracowników biorących udział w proteście. Dziś prawo tego nie przewiduje, co pokazuje jak daleko jesteśmy od ideałów tamtego czasu. Jeśli rządzący mówią tyle…


Źródło
Opublikowano: 2019-05-08 14:34:19

Posłuchaj podcastu: Zawisza: Jeśli nauczyciele wznowią protest we wrześniu, będziemy stać za nimi murem – TOK FM

Zachęcam do odsłuchania mojej porannej rozmowy z redaktorem Wróblem.

Rozmawialiśmy o strajku nauczycieli, o tym, że #LewicaRazem to Europejskie Standard Opieki Zdrowotnej w ramach których każdy będzie miał dostęp do leków na receptę za darmo i Europejski Program Budowy Mieszkań, o pakiecie pracowniczym który zaprezentowaliśmy 1 maja, który uwzględnia likwidację śmieciówek, podwyżki dla budżetówki, wprowadzenie europejskiej płacy minimalnej i podwyższenie kar za łamanie praw pracowniczych. Oraz o tym, że Wiosna Roberta Biedronia chce utrzymania śmieciówek, Koalicja Europejska przyczynia się do kryzysu demokracji i reprezentacji, a Prawo i Sprawiedliwość dużo mówi o godnej płacy a jednocześnie nie chce zrealizować postulatów nauczycieli i nauczycielek, pracownic i pracowników socjalnych, ratownictwa medycznego, pielęgniarek.

https://audycje.tokfm.pl/…/75355,Zawisza-Jesli-nauczyciele-…

Posłuchaj podcastu: Zawisza: Jeśli nauczyciele wznowią protest we wrześniu, będziemy stać za nimi murem – TOK FM

Podcast z audycji Poranek – Jan Wróbel. Jan Wróbel. Gośćmi audycji byli: Marcelina Zawisza. Dostępna transkrypcja. Temat: Zawisza: Jeśli nauczyciele wznowią protest we wrześniu, będziemy stać za nimi murem

LewicaRazem

Źródło
Opublikowano: 2019-05-06 13:38:52

Maski opadły | „Nowy Obywatel” – pismo na rzecz sprawiedliwości społecznej

"Rząd nie pozostawił już żadnych złudzeń co do tego, że nauczyciele są potrzebni polskiej oświacie. Bez niej państwo też może się obejść. W państwie z kartonu wystarczy jej podobizna, papierowa makieta. Podobnie fikcyjna jak publiczna służba zdrowia czy równość wobec prawa" – dla Nowego Obywatela pisze Elżbieta Wisz, "jedynka" Lewicy Razem na podkarpackiej liście do Parlamentu Europejskiego.

Maski opadły | „Nowy Obywatel” – pismo na rzecz sprawiedliwości społecznej

Rząd nie pozostawił już żadnych złudzeń co do tego, że nauczyciele są potrzebni polskiej oświacie. Bez niej państwo też może się obejść. W państwie z kartonu wystarczy jej podobizna, papierowa makieta.

Źródło
Opublikowano: 2019-05-06 12:03:50

Czy zapomnieliśmy już, że Tusk rządził jeszcze kilka lat temu? Nauczycielki zarabiały wtedy grosze, umowy śmieciowe kwit


Czy zapomnieliśmy już, że Tusk rządził jeszcze kilka lat temu? Nauczycielki zarabiały wtedy grosze, umowy śmieciowe kwitły w najlepsze, kobiety nie miały żadnych szans na prawo do przerwania ciąży, a osoby LGBT+ oszukiwano co najmniej kilka razy.

Tak, z Kaczyńskim, Misiewiczem, Jakim i Macierewiczem też jest strasznie. Ale Tusk nie jest żadnym wybawcą. Bo polska polityka nie potrzebuje zbawcy, tylko solidnych, uczciwych polityków z dobrymi pomysłami. Potrzebuje po prostu lewicy.

Źródło
Opublikowano: 2019-05-03 17:47:34

Pierwszy maja to święto walki o lepszą pracę. Nie uroczyste akademie ku czci wła

Pierwszy maja to święto walki o lepszą pracę. Nie uroczyste akademie ku czci władzy, ale ponad 130-letnia tradycja oporu pracowników wobec wyzysku i przemocy. To dzień pamięci o tych, którzy mieli odwagę upominać się o swoje prawa w świecie, w którym ośmiogodzinny dzień pracy, urlop wypoczynkowy, bezpłatna edukacja i opieka zdrowotna były zbywane pogardliwym prychaniem: "utopia".

Zmagania o lepszą pracę nie dobiegły końca. Jako Lewica Razem, w #ŚwiętoPracy, domagamy się Paktu dla Pracowników:
koniec ze śmieciówkami,
podwyżki dla budżetówki,
szerokie uprawnienia Państwowej Inspekcji Pracy,
kary za łamanie praw pracowników naliczane od obrotów firmy.

[Opis dla osób niewidomych i niedowidzących: Na górze napis: "W Święto Pracy, domagamy się Paktu dla Pracowników". Po środku napis brzmi: "Pierwszy maja". W dolnej połowie napisano: "koniec ze śmieciówkami, podwyżki dla budżetówki, szerokie uprawnienia Państwowej Inspekcji Pracy, kary za łamanie praw pracowników naliczane od obrotów firmy.". U dołu, po lewej logo Razem Podkarpackie, a po prawej logo Lewicy Razem i oznaczenie KKW Lewica Razem – Razem, Unia Pracy, RSS.]ŚwiętoPracy

Źródło
Opublikowano: 2019-05-01 18:54:02

W całej Polsce przez cały rok: O GODNĄ PRACĘ I PŁACĘ!

W całej Polsce przez cały rok: O GODNĄ PRACĘ I PŁACĘ!

Pierwszy maja to święto walki o lepszą pracę. Dzień pamięci o tych, którzy mieli odwagę upominać się o swoje prawa w świecie, w którym ośmiogodzinny dzień pracy, urlop wypoczynkowy, bezpłatna edukacja i opieka zdrowotna były zbywane pogardliwym prychaniem. Dlatego dzisiaj mogłyście i mogliście spotkać nas na plaży miejskiej w Olsztynie, gdzie rozmawialiśmy z mieszkankami i mieszkańcami na temat naszych postulatów pracowniczych. Nasze członkinie i nasi członkowie byli także obecni na obchodach Święto Pracy w Łodzi – Lewica Razem.

Jako Lewica Razem domagamy się:
skutecznej walki z umowami śmieciowymi, prawa pracy na serio i dofinansowania Państwowej Inspekcji Pracy, która będzie w stanie realnie walczyć z patologiami na rynku pracy;
prawdziwego prawa do strajku: legalizacji strajku solidarnościowego i strajku generalnego; zakazu zatrudniania na stanowiskach pracy objętych strajkiem innych osób i kierowania do nich innych osób już zatrudnionych;
skrócenia czasu pracy bez obniżki płac oraz ujednolicenia czasu pracy w całej Unii Europejskiej;
wspólnej europejskiej polityki ochrony pracy;
nowych miejsc pracy w innowacyjnym, zielonym przemyśle;
prawa do zrzeszania się w związkach zawodowych dla wszystkich pracowników, także pracujących w oparciu o umowy cywilnoprawne;
nowoczesnego systemu zabezpieczenia przez bezrobociem;
skończenia z plagą outsourcingu w instytucjach publicznych;
podniesienia godzinowej stawki minimalnej i wprowadzenia europejskiej płacy minimalnej;
skokowych podwyżek dla pracowników sfery budżetowej, w szczególności w oświacie; poprawy warunków pracy w opiece zdrowotnej, zwłaszcza dla ratowników medycznych, pielęgniarek, położnych, salowych, fizjoterapeutów i młodych lekarzy-rezydentów;
zakazu darmowych staży – za pracę należy się płaca;
promowania samorządności pracowniczej;
wprowadzenia zasady, że warunkiem uzyskania środków publicznych przez firmę jest przestrzeganie praw pracowniczych i zapewnianie dobrych warunków pracy;
uzależnienia wysokości kar za łamanie prawa pracy od obrotów przedsiębiorstwa;
ochrony przed mobbingiem i dyskryminacją w miejscu pracy;
domknięcia luki płacowej między mężczyznami i kobietami;
wprowadzenia jednolitego urlopu rodzicielskiego, dzielonego po równo między rodziców.

Zgadzacie się z nami?
🇪🇺26 maja zagłosujcie na KKW Lewica Razem – Razem, Unia Pracy, Ruch Sprawiedliwości Społecznej!🇵🇱


Źródło
Opublikowano: 2019-05-01 17:32:30

Pierwszy maja to święto walki o lepszą pracę. Nie uroczyste akademie ku czci władzy, ale ponad 130-letnia tradycja oporu

Pierwszy maja to święto walki o lepszą pracę. Nie uroczyste akademie ku czci władzy, ale ponad 130-letnia tradycja oporu pracowników wobec wyzysku i przemocy. To dzień pamięci o tych, którzy mieli odwagę upominać się o swoje prawa w świecie, w którym ośmiogodzinny dzień pracy, urlop wypoczynkowy, bezpłatna edukacja i opieka zdrowotna były zbywane pogardliwym prychaniem: "utopia".

Zmagania o lepszą pracę nie dobiegły końca. Jako Lewica Razem domagamy się:

➡️ skutecznej walki z umowami śmieciowymi, prawa pracy na serio i dofinansowania Państwowej Inspekcji Pracy, która będzie w stanie realnie walczyć z patologiami na rynku pracy;
➡️ prawdziwego prawa do strajku: legalizacji strajku solidarnościowego i strajku generalnego; zakazu zatrudniania na stanowiskach pracy objętych strajkiem innych osób i kierowania do nich innych osób już zatrudnionych;
➡️ skrócenia czasu pracy bez obniżki płac oraz ujednolicenia czasu pracy w całej Unii Europejskiej;
➡️ wspólnej europejskiej polityki ochrony pracy;
➡️ nowych miejsc pracy w innowacyjnym, zielonym przemyśle;
➡️ prawa do zrzeszania się w związkach zawodowych dla wszystkich pracowników, także pracujących w oparciu o umowy cywilnoprawne;
➡️ nowoczesnego systemu zabezpieczenia przez bezrobociem;
➡️ skończenia z plagą outsourcingu w instytucjach publicznych;
➡️ podniesienia godzinowej stawki minimalnej i wprowadzenia europejskiej płacy minimalnej;
➡️ skokowych podwyżek dla pracowników sfery budżetowej, w szczególności w oświacie; poprawy warunków pracy w opiece zdrowotnej, zwłaszcza dla ratowników medycznych, pielęgniarek, położnych, salowych, fizjoterapeutów i młodych lekarzy-rezydentów;
➡️ zakazu darmowych staży – za pracę należy się płaca;
➡️ promowania samorządności pracowniczej;
➡️ wprowadzenia zasady, że warunkiem uzyskania środków publicznych przez firmę jest przestrzeganie praw pracowniczych i zapewnianie dobrych warunków pracy;
➡️ uzależnienia wysokości kar za łamanie prawa pracy od obrotów przedsiębiorstwa;
➡️ ochrony przed mobbingiem i dyskryminacją w miejscu pracy;
➡️ domknięcia luki płacowej między mężczyznami i kobietami;
➡️ wprowadzenia jednolitego urlopu rodzicielskiego, dzielonego po równo między rodziców.

[Opis dla osób niewidomych i niedowidzących: W górnej części grafiki napisano: "35-godzinny tydzień pracy / europejska płaca minimalna / nowe miejsca pracy w zielonym przemyśle". Na dole umieszczono logo Lewicy Razem i oznaczenie KKW Lewica Razem – Razem, Unia Pracy, RSS.]


Źródło
Opublikowano: 2019-05-01 09:34:04