To nie przypadek a prawdziwy chichot historii, że wielki lęk konserwatystów i pr

Urszula Kuczyńska

To nie przypadek a prawdziwy chichot historii, że wielki lęk konserwatystów i prawicy, ten horror o Upadku Cywilizacji Białego Człowieka, realizuje się w kraju, który przez dekady był jej symbolicznym ucieleśnieniem – w Stanach Zjednoczonych – rękami człowieka, który teoretycznie utożsamia jej wartości.

W nieprzygotowane i pozbawione powszechnego dostępu do opieki zdrowotnej USA pandemia koronawirusa uderzyła bez litości, obnażając słabość Wielkiej Ameryki.

W zeszłym tygodniu liczba ofiar śmiertelnych pandemii osiągnęła tam poziom 100 000 a bilans wciąż rośnie.

W kraju, gdzie prawo pracy praktycznie nie istnieje, ludzi zwalnia się masowo. W ciągu 10 tygodni pandemii pracę straciło prawie 41 milionów ludzi a federalny Departament Pracy ogłosił, że tylko na przestrzeni zeszłego tygodnia przybyło tam ponad 2 mln 100 tys bezrobotnych.

Tymczasem, majątki najbogatszych rosną jak na drożdżach. Jeff Bezos, właściciel Amazona, jest na dobrej drodze, by wkrótce zostać pierwszym w historii świata BILIONEREM. Jego majątku nie wycenia się już w miliardach a w bilionach. Bilion to dziesięć do potęgi dwunastej.

W ramach „oszczędności” związanych z kryzysem, wynagrodzenie pracowników Amazona spadnie zaś o 2 dolary za godzinę, bo Amazon przestanie im doliczać dodatek za pracę w trudnych warunkach.

Institut for Policy Studies podaje, że łączny majątek amerykańskich miliarderów, tej garstki najbogatszych, urósł pomiędzy początkiem marca a końcem maja 2010 o 16,5% . To ponad 450 miliardów dolarów netto.

Ba, nie tylko oni się wzbogacili – 16 milionerów w czasie pandemii wcześniej wstawało i dźwigało większy ciężar. Opuścili grono milionerów i zostali miliarderami.

„Nierówności osiągnęły groteskowy poziom” – podsumowało swój raport IPS.

Stany Zjednoczone dosłownie stoją dziś w ogniu.

Śmierć czarnoskórego, 46-letniego George’a Floyda, którego policjanci brutalnie wyciągnęli z samochodu z uwagi na podejrzenie, że sfałszował podpis na czeku pomijalnej wartości, pobili a następnie na oczach ludzi filmujących zajście – udusili, przelała w USA czarę goryczy z napisem „systemowy rasizm” i „policyjna przemoc”. Przelała, zwłaszcza, że nadeszła w zaledwie kilka tygodni po tym, jak dwóch "zatroskanych obywateli" – bez żadnego widocznego powodu – zastrzeliło innego czarnoskórego mężczyznę, który wybrał się na jogging w nieodpowiedniej okolicy a oni tym jego joggingiem poczuli się zagrożeni (WTF?!).

W Minneapolis, gdzie mieszkał George Floyd, kolejny dzień trwają uliczne zamieszki. Zamieszki rozszerzyły się zresztą na cały kraj. Objęły Atlantę, Los Angeles. Płoną budynki federalne, samochody i sklepy. A jakby śmierci w USA wciąż było za mało – w Louisville, siły „porządkowe” otworzyły ogień do protestujących. Poważnie ranili 7 osób. Media społecznościowe zalewa fala nagrań i wpisów pokazujących jak policja nadużywa siły, prowokuje groźne zajścia stanowiąc realne zagrożenie dla osób, które nie robią absolutnie nic zdrożnego: strzela gumowymi kulami prosto w twarze świadków, w dziennikarzy relacjonujących sytuację, rzuca się na stojące z boku starsze osoby o kulach, wjeżdża wozami pancernymi w tłum, wściekle naskakuje na bezbronnych ludzi z gumowymi pałkami i ostrą bronią, rozpyla gaz łzawiący bez żadnej potrzeby i bez realnego powodu. Jak podsumowuje to jeden z komentatorów na youtube: "To nie są żadne służby publiczne, to okupanci!"

Tymczasem, prezydent Stanów Zjednoczonych zajmuje się: kłótnią z administratorami Twittera, powarkuje na Chiny w sprawie Hongkongu (choć jego zdanie jest warte tyle, co papier, na którym ktoś je zapisze) i chandryczy ze Światową Organizacją Zdrowia, grożąc, że USA z niej wystąpią. Z tego, co od kilku lat widać – i tak nic tam po nich, więc bon voyage, sprawiacie dużo kłopotu, nie przynosicie wielkiego pożytku.

Wisienką na torcie tej piramidy absurdu, braku jakiejkolwiek odpowiedzialności i antynomii przywództwa jest kuriozalna informacja o tym, że Donald Trump zamierza wciągnąć „Antifę” na listę skrajnie lewicowych, radykalnych organizacji terrorystycznych. Śmiać mi się chce, choć to wcale nie śmieszne: jak tam, członkowie antify, planujecie masowo zdać swoje legitymacje? 😀 Prezydent kolosa, pod którym kruszą się już jego gliniane nogi zupełnie nie rozumie nawet, czym ruch antyfaszystowski jest. (Pro-tip: niczym, co można „zdelegalizować”).

Tak właśnie na naszych oczach kończy się Ameryka, jaką znaliśmy w powojennej rzeczywistości. Tak kończy się przyzwolenie na przemoc wobec milionów i przywileje dla kilku wybranych; na zbrojenie wszystkich przeciw wszystkim. Tak kończy się odmowa uznania, że zmienia się świat a skoro tak – to i kraj powinien.

Ameryki nie obali równouprawnienie kobiet i mniejszości etnicznych, nie zabije jej edukacja seksualna, imigranci, swobodny dostęp do aborcji ani upodmiotowienie mniejszości seksualnych. WSZYSTKICH.

Amerykę i jej mit kładą do trumny konserwatyści żerujący na tęsknocie Białego Mężczyzny do wyidealizowanej przeszłości, którzy w panicznym odruchu samoobrony próbowali cofnąć czas. I trumna, w której ją kładą stoi dzisiaj w ogniu.

Wyciągnijmy z tego wnioski. Najwyższy czas.


Źródło
Opublikowano: 2020-06-01 10:30:41

Dziś, 21 maja przypada Światowy Dzień Różnorodności Kulturowej, ustanowiony prze

Maciej Konieczny:

Dziś, 21 maja przypada Światowy Dzień Różnorodności Kulturowej, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Różnorodność kulturowa jest czymś absolutnie oczywistym tutaj, na Górnym Śląsku. Długa, skomplikowana historia regionu, w którym od wieków mieszały się wpływy kulturowe i polityczne polskie, niemieckie, czeskie, ale i żydowskie, podobnie, jak wiele języków i wiele wyznań przyczyniła się do ukształtowania ciekawej, zróżnicowanej kultury.

Po II wojnie światowej nastąpiły spore zmiany w strukturze narodowej mieszkańców regionu – przyjechało sporo osób z całej Polski do pracy w przemyśle, ale wiele osób z niemieckim i śląskim rodowodem zmuszonych zostało do wyjazdu z kraju na Zachód. Wiele miast na Górnym Śląsku stało się też domem dla Polaków z Kresów. W moich rodzinnych Gliwicach w 1945 roku powstała parafia katolicka obrządku ormiańskiego. Po transformacji na Górny Śląsk dotarło sporo osób starających się o status uchodźcy, głównie z krajów byłego ZSRR. W Katowicach- Załężu i w Bytomiu funkcjonowały ośrodki, w których mieszkali. W ostatnich latach na Śląsk przyjeżdżają obywatele i obywatelki Ukrainy. I dla nich też Śląsk okazuje się być ziemią gościnną i otwartą.

W 2011 roku ponad 800 tysięcy osób w Narodowym Spisie Powszechnym zadeklarowało narodowość śląską, a ponad pół miliona posługiwanie się językiem śląskim na co dzień. Mimo tego, polskie prawo ani nie uznaje Ślązaczek i Ślązaków za mniejszość, ani też śląskiego za język. Jakkolwiek w środowiskach językoznawczych nie ma jednoznaczności co do statusu mowy śląskiej, uważamy- jako Partia Razem-że decydujące znaczenie powinny mieć kryteria pozajęzykowe, przede wszystkim wola jej użytkowników. Partia Razem od swojego powstania w 2015 postuluje nadanie etnolektowi śląskiemu statusu języka regionalnego. Również kandydat Lewicy na prezydenta Robert Biedroń opowiada się za prawem do oficjalnego uznania śląskiej godki, co przypomniał na dzisiejszej konferencji prasowej w Katowicach.

Niestety, polska prawica nie dostrzega bogactwa kultury śląskiej, starając się ją zredukować jedynie do walki o polskość Śląska, która jest jedną z wielu, ale nie jedyną, narracją historyczną. Przykładem takiego upraszczającego podejścia może być niedawne przekształcenie Regionalnego Instytutu Kultury w Instytut Myśli Polskiej im. W. Korfantego, czy ideologiczne, nieuwzględniające złożoności Śląska plany utworzenia Panteonu Górnośląskiego w katowickiej katedrze.


Źródło
Opublikowano: 2020-05-21 18:30:00

Przed chwilą Zuzanna Wiewiórka, która prześladowała, nękała i zmusiła 17-latkę do donoszenia ciąży, otrzymała medal zasł

Maja Staśko:

Przed chwilą Zuzanna Wiewiórka, która prześladowała, nękała i zmusiła 17-latkę do donoszenia ciąży, otrzymała medal zasłużonej dla wymiaru sprawiedliwości od wiceministra sprawiedliwości Marcina Romanowskiego. Tego samego ministra, który przedwczoraj zachęcał do wypowiedzenia konwencji antyprzemocowej, nazywając ją ,,genderowskim bełkotem". W tej chwili minister chwali Wiewiórkę za ,,wielką wrażliwość" i opowiada, z jak wielką falą hejtu musi mierzyć się Zuzanna Wiewiórka.

Hejt jest zły. Zawsze. Dlaczego jednak to hejt, który dotyka dziewczynę prześladującą nastolatkę jest szczególnie naganny? Dlaczego to ,,lincz", który spotyka sprawców przemocy, najbardziej boli elity?

Osoby wspierające kobiety w aborcjach, po gwałtach i przemocy zdarzają się z hejtem codziennie. Groźby i inwektywy to moja codzienność. Osoby niezamożne codziennie słyszą i czytają o sobie, że są nieudacznikami. Osoby bezdomne są nieustannie wyszydzane, gdziekolwiek się pojawią. Kobiety po gwałcie co rusz słyszą, że same tego chciały i się puszczały. Osoby nieheteronormatywne czy imigranci nieustannie są wystawieni na ataki – tylko dlatego, że są.

Pogarda, hejt, prześladowanie to olbrzymie problemy. Ale dlaczego rząd zajmuje się nimi dopiero w momencie, gdy dotykają sprawców przemocy? Bo nie ma żadnych wątpliwości, że i Wiewiórka jest odpowiedzialna za przemoc. Nękanie, prześladowanie i zastraszanie to przemoc. Po tej stronie stoi rząd.

Aborcyjny Dream Team dziękuję, że działacie Dziś Dzień Niezapominajki – nie zapominamy o Waszej cudownej walce. I wiem, że nie zapomnicie o żadnej potrzebującej osobie.


Źródło
Opublikowano: 2020-05-15 14:17:28

Najbardziej to lubię oglądać smutne postępowe minki, gdy Bruksela, Europa, Niemcy i reszta obiektów westchnień i aplikac

Remigiusz Okraska:

Najbardziej to lubię oglądać smutne postępowe minki, gdy Bruksela, Europa, Niemcy i reszta obiektów westchnień i aplikacji o dotacje okazują się nie być krynicami prawdy, dobra i piękna, moralnego uwznioślenia, polityki opartej na wartościach, nosicielami praw człowieka i Praw Człowieka, lecz najzwyczajniej w świecie mają w nosie uchodźców i nie zamierzają otwierać granic. Bo nie są klubem przyjaciół wzniosłych wartości, lecz organizacją kapitalistycznych interesów i eksploatacji. Więc wpuszczą uchodźców wtedy, gdy Merkel ma demograficzną lukę na rynku pracy, ale innym razem nie wpuszczą i żadne apele do sumień niczego tu nie zmienią. Bo "otwarte granice" są po to, żeby wysyłać biedocie produkty bogaczy i rozwalać rachityczne krajowe przemysły ubogich społeczeństw, żeby opanowywać peryferyjne rynki zbytu, żeby chłonąć stamtąd tanich wyrobników i tanie surowce. O to chodzi i zawsze chodziło, a głuptasy są przekonane, że nie, że rządy zwane niegdyś burżuazyjnymi, chodzące na pasku wielkich grup kapitałowych, są po to, żeby wam przynieść pokój, dobro, postęp, wartości, pieniążki, dotacje i głaskanie po główkach, bezinteresownie i w trosce o kontynentalną czy światową biedotę. Szkoda tylko że jedyną szansą na zobaczenie prawdziwej twarzy tego projektu przez te naiwne środowiska jest wyłącznie stosunek do uchodźców, a nie np. to, że jeszcze z półtora dekady temu polskie kasjerki siedziały w pampersach na kasach w niemieckich czy francuskich dyskontach w Polsce, zwanych tu "inwestycjami zagranicznymi", a europejscy kulturträgerzy bardziej cenili ojro niż możliwość skorzystania z toalety przez pracownicę.

Źródło
Opublikowano: 2020-03-05 20:28:51

W przeciwieństwie do prawicowych polityków lewica ma odwagę powiedzieć – witamy uchodźców chlebem i solą. Jako Polki i P

Razem:

W przeciwieństwie do prawicowych polityków lewica ma odwagę powiedzieć – witamy uchodźców chlebem i solą. Jako Polki i Polacy doskonale wiemy, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu to my byliśmy w takiej samej sytuacji jak Syryjki i Syryjczycy.

Dotychczas Turcja przyjęła 3,6 miliona uciekinierów z Syrii. Według szacunków ONZ już ponad 900 tys. ludzi musiało uciec przed nową ofensywą.

W obozach panują skrajnie trudne warunki, a w lutym w Syrii pojawiła się fala mrozu i śnieg. Ludzie – głównie dzieci i osoby starsze – codziennie zamarzali na śmierć. Dziesiątki tysięcy osób nie mają żadnego schronienia, śpią na polach i ulicach. Turcja wykorzystuje tragedię tych ludzi do gry politycznej. Istnieje szereg potwierdzonych doniesień, że uchodźcy są transportowani na granicę często wbrew swojej woli.

Apelujemy:

👉 do Greków o przyspieszenie rozpatrywania wniosków o azyl. Portugalia dawno zadeklarowała chęć przyjęcia uchodźców z Grecji, ale wiele osób w obozach nie może przejść procedury relokacji bo ich wnioski są rozpatrywane na przykład 4 lata;

👉 do mediów, aby nie weszły kolejny raz w narrację "uchodźca Twój wróg", tak jak to miało miejsce w 2015 roku;

👉 o relokację uchodźców na bazie porozumień z 2015 roku. Realnie dla Polski oznacza to przyjęcie kilkudziesięciu uchodźców rocznie (!);

👉 o solidarność międzynarodową i wspieranie krajów UE, które są dotknięte kryzysem uchodźczym;

👉 do naszych politycznych konkurentów. Bądźcie ludźmi. Miejcie ludzkie odruchy.

Wszelkie zaniechania i udawanie, że temat nie istnieje, to nie tylko tragedia humanitarna dla tych ludzi i realne cierpienie i śmierć niewinnych, ale też bardzo groźny proces, w którym uciekinierzy z Syrii czy Iraku w tej beznadziei zaczną być podatni na dżihadystowską propagandę.


Źródło
Opublikowano: 2020-03-05 11:59:59

Nie żyje Oksana Kharchenko. Nie ma sprawcy – ale to nie znaczy, że nie ma winnyc

Nie żyje Oksana Kharchenko. Nie ma sprawcy – ale to nie znaczy, że nie ma winnych.

Oksana to Ukrainka, która w styczniu 2018 dostała udaru w zakładzie, w którym była nielegalnie zatrudniona. Zamiast natychmiast wezwać karetkę, pracodawca (o ile można tutaj użyć tego słowa; pewnie znacie go jako twarz dużej sieci sklepów spożywczych) wywiózł Oksanę w okolice Środy Wielkopolskiej, porzucił ją na ławce i dopiero wówczas zadzwonił na 112, sugerując, że przypadkiem natrafił na osobę nietrzeźwą w miejscu publicznym. Za swoje nieludzkie działanie nie poniósł żadnej odpowiedzialności, a Oksana otrzymała rekompensatę w wysokości zaledwie ok. 300 tysięcy złotych.

Zdrowie Oksany Kharchenko nigdy już nie wróciło do stanu sprzed udaru. Rehabilitacja nie przynosiła pożądanych rezultatów. Konieczne było zaszycie jej lewego oka, które groziło wypłynięciem. Choć bardzo tego pragnęła, nigdy nie odzyskała zdolności samodzielnego chodzenia i do samego końca wymagała stałej opieki.

Ostatnio w internecie słychać wiele głosów o „roszczeniowości” imigrantów, zwłaszcza tych z Ukrainy. Tymczasem to nie imigranci i imigrantki są problemem, tylko bezwzględny system, w którego szpony trafiają w trudnej sytuacji. Bezduszni, łamiący prawo pracy i liczący się wyłącznie z zyskiem pracodawcy, inspektorzy odwracający wzrok podczas kontroli, państwo, które umywa ręce – to oni są zagrożeniem dla Polski. Nie osoby, które przyjeżdżają tu w nadziei na poprawę swojego losu.

Nigdy nie zapomnimy o tej odrażającej historii i nigdy nie zapomnimy o Oksanie. Cześć jej pamięci!


Źródło
Opublikowano: 2020-01-13 19:20:08

Na święta chciałbym życzyć wszystkim, by puste miejsce przy wigilijnym stole był


Na święta chciałbym życzyć wszystkim, by puste miejsce przy wigilijnym stole było przygotowane także dla uchodźcy z Bliskiego Wschodu, a wszystkie mieszkanki i mieszkańcy Jezusowego Betlejem wyzwolili się spod izraelskiej okupacji i mieli prawo do samostanowienia.

A poza tym, wszystkiego dobrego.

Źródło
Opublikowano: 2019-12-23 20:46:37

Ciemne Polaczki chcą palić wunglem i niszczyć Ziemię, a światła Unia Europejska bardzo się troszczy o klimat. A w realu

Remigiusz Okraska:

Ciemne Polaczki chcą palić wunglem i niszczyć Ziemię, a światła Unia Europejska bardzo się troszczy o klimat. A w realu jest tak: "Tylko 5 mld euro na aż 50 regionów Unii Bruksela proponuje na tzw. fundusz sprawiedliwej transformacji, którego mieliśmy być głównym beneficjentem. Pomysłodawcy tego instrumentu, a wśród nich b. premier Jerzy Buzek, chcieli, by Unia wsparła transformację w regionach uzależnionych od węgla, które poniosą koszty ekonomiczne i społeczne przestawiania Europy na czystą energię – podaje piątkowa "Rzeczpospolita". Dwa dni wcześniej okazało się, że Dania przyklepała przebieg Nord Stream II, żeby pani Merkel mogła ruskim gazem i jego masowym spalaniem wspierać Energiewende. I tak to się kręci, gdy z poziomu frazesów i zaklęć przechodzimy na poziom interesów. Interesów krajowych i narodowych, które w nosie mają niestety klimat planetarny.

Źródło
Opublikowano: 2019-11-22 17:50:30

Cihan Tunc jest kurdyjskim uchodźcą w Polsce. Musiał uciekać z Turcji ze względu na represje polityczne. Odsiedział tam

Cihan Tunc jest kurdyjskim uchodźcą w Polsce. Musiał uciekać z Turcji ze względu na represje polityczne. Odsiedział tam część wyroku za odśpiewanie niepodległościowej piosenki oraz posiadanie zakazanych książek. Polska uznała racje Cihana i przyznała mu status uchodźcy.

Cihan brał udział w niedawnych warszawskich protestach przeciwko tureckiej inwazji w północnej Syrii. Niedługo potem do jego drzwi zapukała policja. Reżim turecki ściga swoich politycznych przeciwników także na polskiej ziemi. Za Cihanem została wydana na wniosek Turcji "czerwona nota" Interpolu. Z uchodźcy stał się ściganym.

Najbardziej w tej sprawie uderza, że uzasadnienia przyznania Cihanowi statusu uchodźcy i jego ścigania przez Interpol brzmią właściwie identycznie. Nie ma wątpliwości, że "czerwona nota" stała się w tym wypadku narzędziem politycznych represji tureckiego reżimu przeprowadzanych w Polsce i rękami polskiej policji.

Dziś odbyła się rozprawa w sprawie tymczasowego aresztowania Cihana Tunca w związku z toczonym postępowaniem. Zostałem poproszony o poręczenie za ściganego/uchodźcę co oczywiście uczyniłem. Sąd szczęśliwie odrzucił wniosek o areszt tymczasowy i Cihan przynajmniej na razie jest wolny.

Nie może być zgody na stosowanie międzynarodowego prawa w celu represjonowania politycznych przeciwników.

Źródło
Opublikowano: 2019-11-17 16:51:59

Cihan Tunc jest kurdyjskim uchodźcą w Polsce. Musiał uciekać z Turcji ze względu

Cihan Tunc jest kurdyjskim uchodźcą w Polsce. Musiał uciekać z Turcji ze względu na represje polityczne. Odsiedział tam część wyroku za odśpiewanie niepodległościowej piosenki oraz posiadanie zakazanych książek. Polska uznała racje Cihana i przyznała mu status uchodźcy.

Cihan brał udział w niedawnych warszawskich protestach przeciwko tureckiej inwazji w północnej Syrii. Niedługo potem do jego drzwi zapukała policja. Reżim turecki ściga swoich politycznych przeciwników także na polskiej ziemi. Za Cihanem została wydana na wniosek Turcji "czerwona nota" Interpolu. Z uchodźcy stał się ściganym.

Najbardziej w tej sprawie uderza, że uzasadnienia przyznania Cihanowi statusu uchodźcy i jego ścigania przez Interpol brzmią właściwie identycznie. Nie ma wątpliwości, że "czerwona nota" stała się w tym wypadku narzędziem politycznych represji tureckiego reżimu przeprowadzanych w Polsce i rękami polskiej policji.

Dziś odbyła się rozprawa w sprawie tymczasowego aresztowania Cihana Tunca w związku z toczonym postępowaniem. Zostałem poproszony o poręczenie za ściganego/uchodźcę co oczywiście uczyniłem. Sąd szczęśliwie odrzucił wniosek o areszt tymczasowy i Cihan przynajmniej na razie jest wolny.

Nie może być zgody na stosowanie międzynarodowego prawa w celu represjonowania politycznych przeciwników.

Źródło
Opublikowano: 2019-11-17 16:36:32

Wiecie, czemu prawica tak bardzo sprzeciwia się Halloween? Bo ci ludzie po prostu chcą odpocząć, skoro swoimi bzdurami s


Wiecie, czemu prawica tak bardzo sprzeciwia się Halloween? Bo ci ludzie po prostu chcą odpocząć, skoro swoimi bzdurami straszą nas cały czas – „seksualizacja dzieci”, „gender”, „ideologia LGBT”, „marksizm kulturowy”, uchodźcy…

To prawdziwi specjaliści od strachu, którzy proszą o cukierki przez cały rok. Dlatego ja im się nie dziwię – potrzebują jednego dnia relaksu, w którym nie będą nas straszyć nieistniejącymi stworami.

A dzieciakom, które odwiedziły dziś moje mieszkanie, życzę smacznego batonika i udanej zabawy.

Źródło
Opublikowano: 2019-10-31 21:01:39

Zdaniem polskich europarlamentarzystów Unia Europejska nie powinna ratować osób

Zdaniem polskich europarlamentarzystów Unia Europejska nie powinna ratować osób ginących na Morzu Śródziemnym.
Macie prawo wiedzieć, kto o tym zadecydował.

Polscy europosłowie mają za nic życie. Wczoraj europarlament głosował za rezolucją mającą na celu ratować życie ludzi na terenie morza Śródziemnego. Dokument przepadł dwoma głosami.

Przy „pomocy” naszych europarlamentarzystów.

Rezolucja wzywała państwa członkowskie UE do usprawnienia operacji…

Więcej


Źródło
Opublikowano: 2019-10-25 17:23:51

Polscy europosłowie mają za nic życie. Wczoraj europarlament głosował za rezolucją mającą na celu ratować życie ludzi na

Polscy europosłowie mają za nic życie. Wczoraj europarlament głosował za rezolucją mającą na celu ratować życie ludzi na terenie morza Śródziemnego. Dokument przepadł dwoma głosami.

Przy "pomocy" naszych europarlamentarzystów.

Rezolucja wyzywała państwa członkowskie UE do usprawnienia operacji poszukiwawczych i ratowniczych poprzez zapewnienie wystarczającej liczby statków i sprzętu specjalnie przeznaczonego do akcji poszukiwawczych i ratowniczych oraz personelu, wzdłuż tras, na których mogą skutecznie przyczynić się do ochrony życia.

Przeczytaj listę hańby: Bartosz Arłukowicz, Adam Bielan, Joachim Brudziński, Jerzy Buzek, Ryszard Czarnecki, Jarosław Duda, Anna Fotyga – Biuro Poselskie, Tomasz Frankowski, Andrzej Halicki, Krzysztof Hetman, Patryk Jaki, Krzysztof Jurgiel, Jarosław Kalinowski, Karol Karski, Beata Kempa, Izabela Kloc, Ewa Kopacz, Prof. Zdzisław Krasnodębski, Elżbieta Kruk, Zbigniew Kuźmiuk, Prof. Ryszard Legutko, Beata Mazurek, Andżelika Możdżanowska, Jan Olbrycht, Elżbieta Rafalska, Bogdan Rzońca, Witold Waszczykowski, Jadwiga Wiśniewska, Anna Zalewska, Kosma Złotowski.

Wstyd.


Źródło
Opublikowano: 2019-10-25 16:21:16

Z okazji deklaracji Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, że zagłosowała ręka w rękę z fundamentalistami religijnymi "przez

Z okazji deklaracji Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, że zagłosowała ręka w rękę z fundamentalistami religijnymi "przez pomyłkę", warto przypomnieć inne omyłkowe głosowania w PO.

2017 rok, europarlament, głosowanie za rezolucją w sprawie równouprawnienia. Część PO nie ma odwagi zagłosować "za", w tym Danuta Hübner. O sprawie robi się głośno w mediach, więc Hübner pisze na facebooku: "chciałabym oświadczyć, że była to z mojej strony nieintencjonalna pomyłka".

2018 rok, europarlament, głosowanie przeciwko okrutnej i antynaukowej terapii konwersyjnej (próba zmiany orientacji z homoseksualnej na heteroseksualną). Większość europarlamentu jest oczywiście za zakazaniem takich działań. Ale nie wszyscy, wśród nich Danuta Hübner. Sprawa znowu zostaje nagłośniona w mediach, a pani europoseł znowu wydaje oświadczenie na facebooku: "W związku z moim wczorajszym głosowaniem w Parlamencie Europejskim w sprawie tzw. terapii konwersyjnej, pragnę wyjaśnić, że było ono wynikiem pomyłki".

Nie wiem, co gorsze: nagminne "pomyłki", popularna w PO tradycja wyciągania kart do głosowania czy naiwna wiara ludzi, że mamy do czynienia z nowoczesną partią europejską.

I tak, tak, wiem, że wielu już zadaje to pytanie: "A jak głosował w tych sprawach PiS?". Oczywiście głosował równie głupio co Hübner oraz Kidawa-Błońska i robił to z pełnym przekonaniem. Ale jakie to jest pocieszenie? Wybór między prawicą z przekonania a prawicą z pomyłki nie jest specjalnie atrakcyjny.

Do Sejmu weszła właśnie garść sensownych posłów i posłanek. To dobrze, będziemy ich potrzebowali, aby nie być skazani na ten upiorny wybór. Różne rzeczy mogę sobie wyobrazić, ale nie to, że na przykład Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, Maciej Konieczny czy Daria Gosek-Popiołek tchórzą przed polską prawicą i udają, że nie ma ich na sali albo że nie potrafią zagłosować bez popełniania "pomyłek". Mam nadzieję, że nie zawiodą.

Źródło
Opublikowano: 2019-10-17 17:03:53

Usłyszałem dziś rano z ust redaktora naczelnego "Do rzeczy", że prasa zachodnia jest tendencyjna, bo hołduje i

Usłyszałem dziś rano z ust redaktora naczelnego "Do rzeczy", że prasa zachodnia jest tendencyjna, bo hołduje ideom postępu. A Polacy na szczęście nie są postępowi. Na szczęście redaktor się myli, Polacy są postępowi, a ciemnogrodem są elity w rodzaju pana redaktora Lisickiego. Ludzie zagłosowali na PiS nie dlatego, że Jarosław Kaczyński ogłaszał, że uchodźcy roznoszą choroby, tylko dlatego, że PiS jako pierwszy od początku transformacji zrobił coś nie dla biznesu, nie dla klasy średniej tylko dla mas. I to był oczywisty postęp, podobnie jak przyznanie, że człowiek z pustymi kieszeniami nie jest wolny.

Źródło
Opublikowano: 2019-10-15 09:12:31

Obejrzyj Maciej Konieczny w TVP3


Kolejna wizyta w TVP i naprawdę szalony program. Całość możecie znaleźć w komentarzu. Rozmawialiśmy chwilę po emisji paskudnego i absurdalnego paradokumentu TVP szkalującego osoby LGBT. Tutaj można by sobie srogo pożartować z totalnie przegiętej propagandy mediów publicznych, ale niestety, rozpętana przez obóz rządzący kampania nienawiści ma swoje realne i bolesne konsekwencje.

70% młodzieży LGBT w Polsce ma myśli samobójcze. To między innymi te dzieciaki padają ofiarą rozpętanej przez obóz rządzący kampanii nienawiści. Podczas marszu równości w Lublinie miała miejsce, udaremniona na szczęście, próba zamachu terrorystycznego. Nienawiść rodzi przemoc, a pomimo to rządzący rozpętują kolejne hejterskie kampanie na potrzeby wyborcze. W 2015 byli uchodźcy, teraz LGBT. Mechanizm jest ten sam.

Jeżeli PiSowska propaganda sukcesu i piękne opowieści premiera Morawieckiego miałyby być prawdziwe to po co sięgać po tak podłe metody na kilka dni przed wyborami? Tyle, że nie są. Bo nowoczesnego państwa dobrobytu nie da się zbudować na nienawiści, kolesiostwie i nieumiejętności współpracy. Dlatego zamiast miliona mieszkań jest kilkaset, dlatego służba zdrowia i edukacja są w coraz większym kryzysie, a o zielonej transformacji energetycznej nie ma w ogóle co mówić.

Nowoczesnego, europejskiego państwa dobrobytu nie zbuduje PiS, ochoczo sięgający po kremlowskie metody zwalczania ruchów obywatelskich. Nowoczesne, europejskie państwo dobrobytu zbudować może jedynie lewica w oparciu o współpracę z ekspertami, korzystanie z najnowszych zdobyczy nauki i godnie opłacanymi pracownikami budżetówki.

#KoniecznieLewica #okręg31 #Katowice #Chorzów #PiekaryŚląskie #SiemianowiceŚląskie #Świętochłowice #RudaŚląska #Tychy #Mysłowice #Bieruń #Imielin #Lędziny #ChełmŚląski #BojszowyKoniecznieLewica,okręg31,Katowice,Chorzów,PiekaryŚląskie,SiemianowiceŚląskie,Świętochłowice,RudaŚląska,Tychy,Mysłowice,Bieruń,Imielin,Lędziny,ChełmŚląski,Bojszowy

Źródło
Opublikowano: 2019-10-11 16:08:44

Spędziłem dwa dni w mało-średnim mieście, gdzie do dziś stoi Dom Robotniczy. Zbudowali go dawno, dawno temu lewicowi zwi

Remigiusz Okraska:

Spędziłem dwa dni w mało-średnim mieście, gdzie do dziś stoi Dom Robotniczy. Zbudowali go dawno, dawno temu lewicowi związkowcy i działacze socjalistyczni, a samo miasto było jednym z bastionów lewicy i lewicowych związków zawodowych w tej części kraju. Dziś dom robotniczy nie jest, poza nazwą, domem robotniczym, a samo miasto jest bastionem prawicy (PiS w 2015 otrzymał tu ponad 60% głosów), podobnie jak cały region. Nie dlatego, że panuje tam "odwieczna ciemnota" (bo, jak widzimy, nie panowała) i że dobra Bruksela nie dała na modernizację i pogadanki o tolerancji (bo dawała). Z przyczyn zupełnie innych, których w dzisiejszej Polsce nawet się na serio nie rozważa, bo podpadają pod paragrafy "ludomania", "konserwatyzm" czy "nieszanowanie wrażliwości i wolności" tej czy innej grupy. I tak się to wszystko kręci bez ładu i składu, nic z tego nie wynika poza kolejnymi debatkami o przyczynach porażek lewicy, urojonych jej szansach czy dowiadywaniem się z kolejnych sondaży postaw i opinii, że elektoraty lewic bywają bardziej prawicowe od elektoratów prawic w większości kwestii, które definiują lewicowość.


Źródło
Opublikowano: 2019-09-24 12:57:22

> lata politycznej świetności miej za sobą

> lata politycznej świetności miej za sobą

> o ile w ogóle kiedykolwiek je miałeś xD

> nie no, pan poseł

> tymczasem w 2015 roku

> niespodziewanie przewalone wybory

> ”niespodziewanie”

> je***y Paweł, je***y Rysiek, ich wina

> Paweł jeszcze ok, trochę Cię z nim łączy, pi******ięty, ale spoko, mogłeś go w***wić i miał powód Ci dojebać

> no ale co Polacy w tym Ryśku widzieli?

> on wziął się nagle, z balcerowiczowskiej dv*y, a Ty jesteś liberałem od zawsze i to prawdziwym, choć konserwatywnym

> NIE TĘCZOWYM, BO JESTEM PRAWICĄ, TA PARTIA JEST PRAWDZIWIE PRAWICOWA

> Tró liberał, tró partia prawicowa

> przez kolejne lata Twoje wypowiedzi, działania, a nawet infografiki są cholernie przewidywalne, w koło to samo

> Ty zresztą też, coś tam pogadasz z mównicy czy wyjdziesz do ludzi jako lider

> właśnie, lider

> nie chcesz opuścić stołka lidera partii, choć możesz

> nie możesz opuścić rankingu niepopularności liderów partyjnych, choć chcesz

> nawet Twoi wyborcy bardziej ufają Morawieckiemu niż Tobie

> kobiety Cię nie cierpią

> kij, trzeba iść dalej, byleby to nie pie****eło, a bez Ciebie pierdolnie

> tymczasem w 2019 roku

> Eurowybory

> dojrzałeś, nowa formuła startu: szerokie porozumienie, Ty jesteś tylko jednym z liderów, ale liderem

> sami się chowajcie do szafy, g**no wiecie o polityce

> mordy w kubeł, koalicyjni goście przyszli

> zapraszamy, zapraszamy

> Pani od Aborcji, prosimy

> proszę o zrobienie miejsca dla Zielonego Pana, joł, Pan tak fajnie do młodych ludzi trafia, prawie tak jak ja

> o, a ten PZPRowiec skąd?

> a w sumie, niech jest, ciekawiej będzie, a ludzie i tak zagłosują, bo jesteśmy najbardziej anty z wszystkich anty

> pytasz jakiegoś typa czy on od Ciebie z partii, czy może z przybudówki, chociaż to i tak teraz jeden c*vj się zrobił

> w końcu wszyscy razem

> *wspólnie

> no oczywiście, wszyscy poza panem Typem Niepokornym, idolem młodzieży

> (wszechpolskiej, he he)

> chuj z nim

> chuj z moimi ideałami i ideałami wyborców

> sukces wyborczy się liczy, po co się martwić podatkami czy innymi gospodarkami

> bycie anty się liczy, hasła się liczą

> my dobrzy, tamci źli, ludzie wybiorą dobrych

> genialnyplan.pdf

> sukces wyborczy za

> 3

> 2

> 1

> kv**a

> ohshitherewegoagaingtameme.jpg

> okurwa, okurwa, okurwa

> dobra, nie wszystko stracone, wymyśl coś

> no było mówione, że to koalicji tylko do tych wyborów, ale jednak nie

> zaraz kv**a gdzie wy idziecie

Maciej Maleńczuks ”Gdzie jesteście przyjacie moi” playin in the background*

> sami się chcecie bawić? A to się bawcie

> zaraz jak to się łączycie? Beze mnie?

> pan Typ Niepokorny chce koalicji? Super sprawa

> aha, jednak nie ze mną, tylko ze spadami po starym systemie

> ktoś chce ze mną?

> …

> nie no luźno, bawcie się dobrze

> zostajesz sam

> no prawie, bo wciąż są ci, którzy chcą cię strącić ze stołka

> działacze odchodzą

> a Pani od Aborcji może zostanie? halo

> wyborcy przestają wierzyć w twój sukces

> działacze przestają wierzyć w twój sukces

> sam przestajesz wierzyć w sukces swojej partii

> kurde, nie będzie płaczu

> wtedy się nie udało, teraz się uda

> zrobimy to samo co w eurowyborach

> ale teraz się uda, chociaż ludzi mniej

> jap****ole.jpg

> to bez sensu

> leci info do działaczy, że wybory będą przep*****one

> przynajmniej zachowasz pozycję w partii

> a może i wzmocnisz, bo mniej ludzi będzie walczyło o tonący okręt

> i cyk subwencyjka do kieszeni

> niech se PiS wygrywa, co Cię to, nie Twoja wina, że Ci zabierają elektorat

> o, masz połączenie z netem

> pobierasz programwyborczy.pdf z generatora programów wyborczych

> drukujesz

> jako tako, na odp****ol, ale jest

> w sumie to nawet Ci się nie chce tego czytać

> wręczasz go Kidawie- Błońskiej, klepiesz po plecach i mówisz, że przyszła premier musi się z tym zapoznać

> puszczasz jej oczko i pokazujesz colgate3dsnowhitesmile.jpg

> ona męczy się z programem przed kamerami, a Ty uciekasz do swojej głowy, do świata zachwytu nad własnym geniuszem ukrytego za Twym śnieżnobiałym uśmiechem

> nazywasz się Grzegorz Schetyna

pic niepowiązany


Źródło
Opublikowano: 2019-09-09 07:12:19

Polska energetyka potrzebuje natychmiastowej reformy Opiera się na węglu, truje środowisko, infrastruktura jest przesta

Polska energetyka potrzebuje natychmiastowej reformy ⚡️ Opiera się na węglu, truje środowisko, infrastruktura jest przestarzała, a Bruksela z roku na rok będzie stawiała nowe wymogi co do emisji.

Nie boimy się o tym mówić. Jeżeli nie zrobimy czegoś teraz, to albo uzależnimy się wkrótce od węgla z Rosji, albo będą nam grozić przerwy w dostawach prądu.

A kryzys klimatyczny i rosnące średnie temperatury sprawią, że nasze zapotrzebowanie na prąd będzie rosnąć.


Źródło
Opublikowano: 2019-07-30 13:51:44

Na początek poświęcimy najbiedniejszych

Piszę dla Krytyki Politycznej o raporcie Philipa Alstona, eksperta ONZ, który ostrzega przed klimatycznym apartheidem:

Alston obawia się sytuacji, w której bogaci wykorzystają swój majątek, aby uchronić się przed najgorszymi skutkami zmiany klimatu, a najbiedniejsi będą pozostawieni sami sobie. Oznacza to, że pierwsi na zagładę zostaną skazani mieszkańcy Afryki i Azji. Czy będziemy potrafili im pomóc? Czy będziemy w ogóle chcieli?

Przy okazji ostatniego kryzysu uchodźczego widzieliśmy na polskim przykładzie, że ludzkie zdolności do racjonalizowania braku solidarności są nieskończone. Oni nie pasują do naszej kultury. Powinni zostać na miejscu i walczyć o swój dom. To tak naprawdę nie są uchodźcy. Skoro mają komórki, to chyba wcale nie są tacy biedni? Nie ma powodu przypuszczać, że z kryzysem klimatycznym będzie inaczej.

Zresztą wystarczy popatrzeć na komentarze w „Gazecie Wyborczej” pod artykułem omawiającym raport ONZ. Najczęściej lajkowany wpis oskarża kraje afrykańskie i azjatyckie o niekontrolowany przyrost ludności. Ktoś inny doradza mieszkańcom Afryki, by wzięli się do roboty, zamiast produkować dzieci.

To nic, że ślad klimatyczny najbiedniejszych krajów jest znikomy, więc zmniejszenie ich liczebności niewiele zmieni. To nic, że ich bieda jest powiązana z kolonizatorskim wyzyskiem ze strony krajów zachodnich, a nie mitycznym lenistwem Afrykanów. To nic, że nawet w przypadku Chin, kraju emitującego ogromne ilości gazów cieplarnianych, jest to powodowane częściowo produkcją towarów, które trafiają do nas, ludzi z krajów rozwiniętych.

Fakty nie mają znaczenia. Część czytelników „Wyborczej” już znalazła sobie wymówkę, aby osłabić poczucie solidarności z ludźmi, którzy jako pierwsi zapłacą za nasze zaniedbania. I tak to może wyglądać. Najbogatsi odseparują się od całej reszty, mają już nawet przygotowane specjalne schrony. Klasa średnia z krajów rozwiniętych będzie skupiona na próbie utrzymania dotychczasowego poziomu życia tak długo, jak to będzie możliwe, reszta natomiast… cóż, znajdzie się jakiś powód, aby o nich nie myśleć. (…)

Alston w swoim raporcie przypomina o rzeczy podstawowej: katastrofa klimatyczna jest osadzona w konkretnym kontekście politycznym. Często słyszymy, że globalne ocieplenie wywołała ludzkość i ludzkość za nie zapłaci. Ale to nie do końca prawda. Nie każdy dołożył się do nadciągającej katastrofy tak samo i nie każdego dotknie ona w równym stopniu. Rozkład win i konsekwencji zależy od bieżącej sytuacji politycznej, ale także od tego, która część ludzkości jest bogatsza, a która biedniejsza.

Całość tekstu na stronie Krytyki Politycznej.

Na początek poświęcimy najbiedniejszych

Pisze Tomasz Markiewka.

Źródło
Opublikowano: 2019-07-12 09:41:16

Już nie Kaczor-dyktator, a wujek Jarek. Opozycja musi zmienić sposób widzenia Kaczyńskiego [ANALIZA]

"[…] przez trzy i pół roku polityczny krajobraz w Polsce zmienił się o 180 stopni. Nic nie jest i już nie będzie takie, jak przed 25 października 2015 roku. Czy to się komuś podoba, czy nie. Główny problem opozycji, zwłaszcza tej spod znaku Koalicji Europejskiej, polega na tym, że albo tego nie rozumie, albo zrozumieć nie chce.

Kaczyński to dla nich wciąż ajatollah z wystąpienia Donalda Tuska na poprzedzającym eurowybory "Marszu dla Europy". To krwawy satrapa, despotyczny naczelnik państwa czy Kaczor-dyktator z marszów KOD-u. Słowotwórstwo opozycji, jej wyborców i medialnych zauszników w określaniu prezesa PiS-u nie miało sobie równych w ostatnich latach. Wspólny mianownik zawsze był jeden – Kaczyński jako wcielone zło i autor wszystkich nieszczęść Polski.

Przywiązanie polityków opozycji do straszenia Kaczyńskim i PiS-em jest ogromne, ale trudno się temu dziwić. Przez długie lata w mniejszym lub większym stopniu przyczyniało się do kolejnych wyborczych zwycięstw. Przez cały ten czas prezes stanowił dla PiS-u wizerunkowe obciążenie. Dla twardego elektoratu był figurą niemal świętą, ale już poza nim zniechęcał potencjalnych wyborców do głosowania na PiS.

[…]

[…] bez zrozumienia tej podstawowej kwestii, opozycja zawsze będzie przekonywać już przekonanych i odcinać sobie dostęp do tych, których przekonać musi, jeśli chce wygrać. Nie chodzi tu również o to, kto ma rację, a kto nie. Czyja Polska jest lepsza, a czyja gorsza. Chodzi o skuteczność, bo na koniec dnia tylko ona w polityce ma realne znaczenie. A dla elektoratu prawicowego czy nawet niegłosujących Polaków Kaczyński to dziś raczej dobry wujek Jarek, który chce, żeby każdemu w kraju żyło się lepiej niż bezwzględny zamordysta wprowadzający w Polsce totalitaryzm".

Już nie Kaczor-dyktator, a wujek Jarek. Opozycja musi zmienić sposób widzenia Kaczyńskiego [ANALIZA]

Eurowybory pokazały, że postrzeganie Jarosława Kaczyńskiego przez Polaków uległo istotnej zmianie. Jeśli opozycja chce myśleć o pokonaniu Zjednoczonej Prawicy, musi przyjąć to do wiadomości i zmienić swoją strategię wobec 'dobrej zmiany'.

Źródło
Opublikowano: 2019-05-29 19:49:42

Majmurek: Kolejna masakra wyborcza. Co robimy nie tak?

"Po pierwsze, nie odlatujmy za bardzo od rzeczywistości. Dla większości wyborców ostatnie cztery lata to okres, gdy było im dobrze jak nigdy. Rosły pensje, bezrobocie spadało, obniżył się wiek emerytalny, płynęło 500+(…)

Lewica z kolei musi zrozumieć, że w tych warunkach także przekaz „kapitalizm – kanibalizm” czy „krew naszą leją długo katy, wciąż płyną ludu gorzkie łzy” nie będzie skuteczny. Lud, ogólnie mówiąc, raczej w ostatnich czterech latach nie płacze, a na pewno nie na istotną politycznie skalę. W warunkach świetnej koniunktury i poprawiania się poziomu życia język z czasów I Proletariatu będzie trafiał w próżnię. (…)

Po drugie, nie możemy mówić do siebie i naszej własnej bańki. Potrzebujemy polityków zdolnych nawiązać kontakt z wyborcą z biurowej klasy średniej ze stolicy i z Polski powiatowej. Oprócz świeżych twarzy potrzebne są też te znane, z dorobkiem. Polacy ufają politykom, których znają(…) Lewica, zwłaszcza ta z Razem, zdecydowanie przecenia to, jak bardzo ludzie chcą być reprezentowani „przez takich samych jak oni”.

Po trzecie, nie można mówić do wszystkich.
(…)
Wreszcie, jeśli lewica ma się liczyć jako siła, która w perspektywie wieku, dwóch, odciśnie realne piętno na polskiej historii, to potrzebuje całościowej opowieści o Polsce i Europie. Opowieść „reprezentujemy słabszych” nie wystarczy, potrzebna jest wizja tego, po co chcemy wzmocnić słabszych, jakie społeczeństwo chcemy budować."

Majmurek: Kolejna masakra wyborcza. Co robimy nie tak?

Z trybu „idziemy po PiS” opozycja przechodzi teraz w tryb „ratujmy, co się da”. A lewica?

Źródło
Opublikowano: 2019-05-28 13:48:15

Eurowybory 2019. Anna Górska z Lewicy Razem: tańsze leki i mieszkania, wyższe płace

Liderka listy pomorskiej Lewicy Razem Anna Górska dzisiaj w Wyborcza.pl Trójmiasto (również w wydaniu papierowym).

"Kiedy dowiedziałam się o Partii Razem i przeczytałam ich program, poczułam się jak trafiona piorunem. To było to! Wcześniej zawsze chodziłam na wybory, bo w takim obywatelskim, patriotycznym duchu mnie wychowano, ale byłam polityczną sierotą. A tu nagle pojawiła się partia, która mówiła do mnie moim głosem i poruszała problemy, nad którymi przepłakałam noce, nie mogąc zarejestrować dziecka do lekarza. Zapisałam się do partii dopiero w 2016 roku, ale już wcześniej udzielałam się w grupach feministycznych np. w Trójmiejskiej Akcji Kobiecej. W końcu stwierdziłam, że trzeba się zaangażować na serio, bo jak nie ja, to kto?
(…)
Prospołeczna europejska lewica uważa, że Unia powinna już ograniczyć wydawanie pieniędzy na budowę autostrad czy stadionów, a zacząć inwestować w ludzi i jakość ich życia."

#LewicaNieWymięka

Eurowybory 2019. Anna Górska z Lewicy Razem: tańsze leki i mieszkania, wyższe płace

Byłam kiedyś bardzo blisko związana z Kościołem, jeździłam na pielgrzymki, uczestniczyłam w ruchu oazowym, wzięłam ślub kościelny. Ale po pierwszych doniesieniach w sprawie księży pedofilów uznaliśmy z mężem, że nie będziemy chrzcić naszych dzieci – opowiada Anna Górska, liderk…

LewicaNieWymięka

Źródło
Opublikowano: 2019-05-24 13:45:17

Jak powinna wyglądać Unia Europejska? Komentarze kandydatów

https://polskieradio24.pl/9/301/Artykul/2312893,Jak-powinna-wygladac-Unia-Europejska-Komentarze-kandydatow

Jak powinna wyglądać Unia Europejska? Komentarze kandydatów

Eurowybory coraz bliżej. Piotr Ikonowicz (Lewica Razem) i Zbigniew Girzyński (Prawo i Sprawiedliwość) mówili na antenie Trójki o tym, jak ich zdaniem powinien wyglądać Parlament Europejski i cała Unia Europejska.

Źródło
Opublikowano: 2019-05-22 09:45:53