Dlaczego PiS wyskakuje z #polexit? Żeby ugłaskać swój betonowy elektorat. Kto na

Razem:


Dlaczego PiS wyskakuje z #polexit? Żeby ugłaskać swój betonowy elektorat. Kto na tym straci? Władza się wyżywi, stracą Polki i Polacy na przykład w cenach prądu.

Zobaczcie Adrian Zandberg dla Wirtualna Polska:
polexit

Źródło
Opublikowano: 2021-09-23 16:05:58

Cała prawda o „prospołecznym” PiS #NowyŁad miał wprowadzić sprawiedliwe podatki,

Razem:

‼️Cała prawda o „prospołecznym” PiS‼️ #NowyŁad miał wprowadzić sprawiedliwe podatki, a tymczasem jest w nim mnóstwo dziur i furtek dla milionerów. A co dla Polek i Polaków? Podwyżki cen za śmieci, podwyżki cen biletów i zerowa jakość usług publicznych oferowanych przez samorządy.NowyŁad

Źródło
Opublikowano: 2021-09-23 13:22:27

Zandberg: Jeśli Budka z Suskim mogą wypić pięćdziesiąteczkę wódki…

Razem:


– W tej całej historii dla mnie jest jednak coś zabawnego, że mamy polityków z jednej strony PiS-u, z drugiej strony Platformy, politycy PiS-u mówią, że ci drudzy to jest trzecie pokolenie UB i straszni zdrajcy, politycy Platformy mówią, że tu właśnie nastała dyktatura i czarna noc, i wszystkich natychmiast trzeba pociągnąć do odpowiedzialności, a po dwóch godzinach spotykają się przy kieliszku – mówił Adrian Zandberg w programie „Newsroom” WP.

Zandberg: Jeśli Budka z Suskim mogą wypić pięćdziesiąteczkę wódki…

Źródło
Opublikowano: 2021-09-22 20:44:13

Wyrok Trybunału Przyłębskiej dla prawicy to ZA MAŁO. Dziś środowiska konserwatyw

Razem:


Wyrok Trybunału Przyłębskiej dla prawicy to ZA MAŁO. Dziś środowiska konserwatywne i anty-choice złożyły projekt ustawy, dzięki któremu każde przerwanie ciąży będzie traktowane jak zabójstwo.

To nieludzki i barbarzyński projekt.

Co możesz zrobić?
👉 Podpisz się pod inicjatywą Legalna aborcja. Bez kompromisów, dzięki której barbarzyńskie prawo aborcyjne w Polsce może zostać złagodzone!
👉 Dołącz do nas!


Źródło
Opublikowano: 2021-09-22 16:16:35

Interweniujemy w sprawie wsparcia dla młodzieży w kryzysie psychicznym

Razem:


‼Interweniujemy w sprawie wsparcia dla młodzieży w kryzysie psychicznym‼

PiS unieważniło konkurs na prowadzenie wsparcia telefonicznego i online dla dzieci i młodzieży, którzy są w kryzysie psychicznym. W konkursie wystartowała Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, która od 13 lat prowadzi telefon zaufania pod numerem 116111. Komisja konkursowa, która swoje obrady przeprowadziła w lipcu, przyznała instytucji 22,5 punkta na 24 możliwe do zdobycia. Mimo to w zeszłym tygodniu Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że konkurs w części dotyczącej wsparcia dla dzieci i młodzieży zostaje unieważniony. Jako powód podano informację, że żadna z ofert nie spełniała oczekiwań 🤯

Jednocześnie od 6 września Ministerstwo Edukacji i Nauki uruchomiło „nową całodobową, bezpłatną, ogólnopolską infolinię dla dzieci i rodziców”. Infolinię ma prowadzić katolicka fundacja z księdzem egzorcystą na czele.

Nasi posłowie będą interweniować w tej sprawie.

Czego chce partia Razem? Świeckiego państwa! Zwiększenia nakładów na ochronę zdrowia, zwłaszcza na pomoc psychologiczną i psychiatryczną! Wyprowadzenia religii ze szkół!


Źródło
Opublikowano: 2021-09-22 12:20:40

Zandberg o imprezie u Mazurka: Okazuje się, że z PiS można rozmawiać, tylko że nad wódeczką

Razem:

Rano słyszymy od PO, że jest PiS-owska dyktatura, a wieczorem kierownictwo tej partii imprezuje z ministrami PiS-u. Rano nie wolno głosować z PiS-em za pieniędzmi dla Polski, a wieczorem chcą z PiS-em zmieniać Konstytucję.

To się kupy nie trzyma.

Zandberg o imprezie u Mazurka: Okazuje się, że z PiS można rozmawiać, tylko że nad wódeczką

Źródło
Opublikowano: 2021-09-22 08:33:52

JESTEŚMY W KONTAKCIE Z GRUPĄ Z USNARZA. SYTUACJA JEST DRAMATYCZNA.

Razem:☎️JESTEŚMY W KONTAKCIE Z GRUPĄ Z USNARZA. SYTUACJA JEST DRAMATYCZNA.

Fundacja Ocalenie od 3 września pozostaje w regularnym kontakcie telefonicznym z przetrzymywanymi w Usnarzu Górnym uchodźczyniami i uchodźcami z Afganistanu. Do tej pory, w trosce o bezpieczeństwo przetrzymywanych osób, nie ujawnialiśmy tej informacji. Ostatnie komunikaty są jednak na tyle dramatyczne, że nie widzimy innego rozwiązania. Przedstawiamy nagrania z dzisiejszych rozmów. Uchodźcy i uchodźczynie wyrazili zgodę na ich publikację.

Na nagraniach przedstawiamy wiadomości, jakie do polskiego społeczeństwa i rządu przekazali Afgańczycy i Afganki przetrzymywani w Usnarzu Górnym, za pośrednictwem pani Gul oraz Masouda.

Jeszcze przed wprowadzeniem stanu wyjątkowego, członek rodziny jednej z przetrzymywanych osób przekazał nam numer telefonu, który mieli przy sobie uchodźcy.
Dopóki przedstawicielki i przedstawiciele Fundacji mogli być na miejscu, komunikacja telefoniczna miała wyłącznie pomocniczy charakter. Po wprowadzeniu stanu wyjątkowego stała się jedynym możliwym sposobem uzyskiwania informacji o sytuacji grupy.

Uchodźczynie i uchodźcy piszą SMS-y, kiedy tego potrzebują. Rozmowy odbywają się co drugi dzień. Cała komunikacja przebiega za pośrednictwem tłumaczek, w języku dari.

📞11 września, rozmowa z Abdulem Hafizem: Ze względu na małą ilość przyjmowanego pokarmu osoby przetrzymywane w Usnarzu chodzą za potrzebą tylko co 4-5 dni.

📞13 września, rozmowa z Abdulem Hafizem: Osoby próbowały wspólnie śpiewać, żeby podnieść się na duchu. Wszyscy są jednak tak słabi, że nie mogli sobie przypomnieć słów żadnej piosenki.

📞21 września, rozmowa z panią Gul: Siedzimy między drutami Polski i Białorusi. Co mamy zrobić? Wiecie w czyich rękach jest Afganistan.

📞21 września, rozmowa z Masoudem: Jeśli zostaniemy tu i umrzemy, to wtedy zajmiecie się naszymi trupami?

Warunki, w jakich przetrzymywane są osoby w Usnarzu, zagrażają ich zdrowiu i życiu. Wiemy o pierwszych ofiarach śmiertelnych na polskiej granicy. Nie da się tego zmienić, ale nadal można sprawić, że nie będzie kolejnych. Apelujemy do polskich władz, aby natychmiast udzieliły niezbędnej pomocy potrzebującym migrantom i migrantkom – tym z Usnarza i tym przebywającym w innych miejscach wzdłuż granicy – zanim dojdzie do kolejnej nieodwracalnej tragedii!

Link do nagrania Masouda: https://youtu.be/20PWsBYrOJ4
Link do nagrania pani Gul: https://youtu.be/zbqaCY4jNh4


Źródło
Opublikowano: 2021-09-21 18:56:16

– Rząd rozpętuje kolejne idiotyczne wojenki z Europą: o Izbę Dyscyplinarną, bo

Razem:


🔥🔥🔥
– Rząd rozpętuje kolejne idiotyczne wojenki z Europą: o Izbę Dyscyplinarną, bo pan Ziobro nie lubi sędziów, o lex TVN, bo tam mówią brzydko o rządzie i wam jest potem przykro – Maciej Konieczny


Źródło
Opublikowano: 2021-09-21 11:13:37

PiS i Łukaszenka mają krew niewinnych osób na rękach. Grając życiem ludzi, którz

Razem:


PiS i Łukaszenka mają krew niewinnych osób na rękach. Grając życiem ludzi, którzy uciekają do lepszego świata, w imię sondaży wypycha się ich na bagna, do lasu, kiedy temperatury w nocy zaczynają być ujemne. Politycy PiS jednak 24 grudnia, bez drgnięcia sumienia, postawią na stołach wigilijnych talerze dla zbłąkanych wędrowców.

Należy przyjąć te osoby, umieścić je w ośrodkach dla cudzoziemców i rozpocząć procedury azylowe, tak jak mówią ustawy, konstytucja RP i konwencje genewskie.


Źródło
Opublikowano: 2021-09-20 14:35:14

W Razem Zagranica spędziliśmy ekscytujący zeszły weekend w ramach #latozrazem! W

Razem:


W Razem Zagranica spędziliśmy ekscytujący zeszły weekend w ramach #latozrazem! W Brukseli odwiedziliśmy europarlamentarzystę Partii Pracujących Belgii ( PTB / PVDA ) Marc Botenga wraz z naszymi gośćmi – posłem Maciej Konieczny i członkiem Zarządu Krajowego Razem Bartosz Grucela. Razem Zagranica reprezentowała Zofia Malisz – Razem.
Z Markiem rozmawialiśmy o sukcesach wyborczych jego partii. PTB/PVDA to jedyna partia działająca na terenie całej Belgii – a więc i Flandrii i Walonii. To partia lewicowa, która przeszła niemal cudowną transformację – z małej i dogmatycznej w popularną i prawdziwie masową. Ich sekret: konkrety, otwartość i praca u podstaw.
O tym jak wierny i zaangażowany ma elektorat mogliśmy przekonać się na Festiwalu Solidarności – ManiFiesta w Oostende, wydarzeniu muzyczno-politycznym organizowanym co roku przez PTB/PVDA, na którym reprezentowaliśmy Razem w „Wiosce Międzynarodowej”.
Zofia Malisz zabrała głos w imieniu polskich kobiet w czasie debaty o prawach reprodukcyjnych.
W niedzielę w centrum Brukseli zbieraliśmy podpisy pod Legalna aborcja. Bez kompromisów. W gronie członkiń i członków Razem Zagranica przybyłych z Francji, Holandii, Belgii i Szwecji rozmawialiśmy też o przyszłości lewicy, o tragediach dziejących się na wschodniej granicy UE.

Więcej zdjęć i wrażeń z #LatozRazem w Belgii, informacje o okręgu i jego działaniach znajdziecie na profilu Razem Zagranica.
Zdjęcia z festiwalu dzięki uprzejmości ManiFiesta.

Źródło
Opublikowano: 2021-09-19 13:33:14

Podczas ostatniej sesji Rada Miejska w Łodzi przegłosowano uchwałę o zakazie por

Razem:


Podczas ostatniej sesji Rada Miejska w Łodzi przegłosowano uchwałę o zakazie poruszania się pojazdów z drastycznymi treściami na bannerach. Uchwała była zapowiadana przez Przewodniczącego Marcin Gołaszewski i my, jako Razem Łódzkie również postulowaliśmy jej wprowadzenie – petycję w tej sprawie składała Martyna Urbańczyk wraz z Aleksandrą Knapik-Gauzą z Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom. Cieszymy się, że uchwała została przyjęta i bez przeszkód wejdzie w życie.

Warto zauważyć, że uchwała obejmuje zakaz zarówno dla tzw. płodobusów, czyli furgonetek antyaborcyjnych, gdzie często organizacje fundamentalistyczne prezentowały wizerunki rozczłonkowanych płodów, jak i samochody z bannerami homofobicznymi zrównującymi homoseksualizm z pedofilią. Obszerne uzasadnienie (kilka stron szczegółowych wyjaśnień) być może zapobiegnie unieważnieniu uchwały, jak to miało miejsce w Warszawie.

Trzymamy kciuki!


Źródło
Opublikowano: 2021-09-18 16:25:11

Nieustannie zbieramy podpisy poparcia pod projektem ustawy Legalna aborcja. Bez

Razem:


Nieustannie zbieramy podpisy poparcia pod projektem ustawy Legalna aborcja. Bez kompromisów!

Od pewnego czasu widać nas wyraźniej dzięki naszym tablicom. Wczoraj z takim oznaczeniem można nas było znaleźć Razem w Warszawie na rogu ulicy Francuskiej i Walecznych, a dzisiaj od 17:00 do 19:00 na Placu Wilsona, w pobliżu metra.

Od najbliższego tygodnia podpisy składać będzie można także w każdy wtorek od 16:00 do 18:00 w naszym biurze przy ulicy Nowy Świat 27/1.

Miło będzie Was poznać, do zobaczenia!


Źródło
Opublikowano: 2021-09-18 11:16:31

Zandberg krótko i zwięźle tłumaczy PiS-owskim ministrom, dlaczego Lewica nie pop

Razem:


Zandberg krótko i zwięźle tłumaczy PiS-owskim ministrom, dlaczego Lewica nie poprze ich Nowego Ładu. Musisz to zobaczyć!


Źródło
Opublikowano: 2021-09-18 08:30:01

Lewica NIE poprze założeń podatkowych w #NowyŁad! Dlaczego? PiS klęknął przed lo

Razem:


Lewica NIE poprze założeń podatkowych w #NowyŁad! Dlaczego? PiS klęknął przed lobbystami, wielkim biznesem i kolegami ze spółek skarbu państwa. Zobaczcie wystąpienie Magdalena Biejat:NowyŁad

Źródło
Opublikowano: 2021-09-17 17:09:33

Nie może być tak, że pielęgniarka płaci wyższą stawkę podatkową niż milioner Ref

Razem:


‼️Nie może być tak, że pielęgniarka płaci wyższą stawkę podatkową niż milioner‼️ Reforma podatków jest potrzebna już teraz! Razem i Lewica są za sprawiedliwością podatkową. Na zapowiedzi #NowyŁad patrzyliśmy przychylnie. Byliśmy gotowi je poprzeć.

Niestety. Od czasu przedstawienia założeń do zaprezentowania gotowego projektu stało się coś złego. Rząd uległ lobbystom wielkiego biznesu. W Nowym Ładzie niewiele zostało ze sprawiedliwości podatkowej. Pojawiły się za to ulgi dla najbogatszych i kolejne przywileje milionerów.

Za reformę zapłacą samorządy. To uderzy w zwykłego człowieka – bo to oznacza mniej pieniędzy na usługi publiczne, mniej pieniędzy na ochronę zdrowia.

Złożyliśmy do ustawy dwie poprawki:
🔴 Rekompensata dla samorządów.
Proponowane przez Morawieckiego zmiany w podatkach to mniej pieniędzy na szkoły, żłobki, mieszkania komunalne, ośrodki pomocy społecznej, to wyższe ceny biletów, zlikwidowane połączenia kolejowe i cięcia w inwestycjach infrastrukturalnych.
Dlatego Lewica proponuje bezpieczne rozwiązanie. To gwarancja, że samorządy nie stracą ani złotówki. Nasza poprawka zagwarantuje pełne wyrównanie strat dla samorządów na stałe a nie jednorazowo.

🔴 Opłata solidarnościowa.
W Europie ci, którzy zarabiają więcej, płacą wyższe stawki niż ci, którzy zarabiają mniej. Dziś w Polsce jest odwrotnie. Pielęgniarka czy nauczyciel płacą wyższą stawkę podatkową od zarabiającego olbrzymie pieniądze dewelopera czy prezesa banku. A Nowy Ład Morawieckiego tego nie zmienia. Milionerzy nadal są uprzywilejowani. System dalej będzie skrajnie niesprawiedliwy. To trzeba w końcu zmienić – na normalne europejskie standardy.
Wiemy, jak to zrobić – ale nie można czekać na rząd Lewicy. Pieniędzy na zdrowie potrzeba już! Dlatego nasza poprawka wprowadza trzy stawki daniny solidarnościowej dla najbogatszych zaczynając od dochodu na poziomie ćwierć miliona rocznie (3 proc.), potem zaś pół miliona (6 proc.) i milion zł (9 proc.). Dla wszystkich, bez świętych krów. Także dla bankierów. Także dla prezesów ze spółek skarbu państwa.

Jeśli rząd nie poprze naszych poprawek, to klub Lewicy zagłosuje przeciwko rozwiązaniom podatkowym w Nowym Ładzie – Magdalena Biejat na konferencji prasowej w Sejmie. Zdjęcia: Dawid Dobrogowski
Źródło
Opublikowano: 2021-09-17 13:24:03

Czerwone kropki, na których pracownik stał czekając na zgodę kierownika, czy moż

Razem:


Czerwone kropki, na których pracownik stał czekając na zgodę kierownika, czy może wyjść do WC. Pieluchy, które zakładały kasjerki, bo nie mogły odejść od kasy. Znamy to wszyscy.

Niedziela jest dla pracownika i jego rodziny.Źródło
Opublikowano: 2021-09-16 18:44:27

Razem:Źródło
Opublikowano: 2021-09-16 09:54:27

Musicie to zobaczyć – koniecznie do końca!

Razem:


Musicie to zobaczyć – koniecznie do końca! 🔥
PiS się chwali „A bo za Tuska nie było, a za nas podwyżki dla budżetówki są!”. My nie mamy problemu z tym, żeby powiedzieć: PiS wszedł w buty Donalda Tuska. A pensje pracownikom budżetówki rosły… bo rosła minimalna‼️


Źródło
Opublikowano: 2021-09-15 18:38:40

PiS chce głosów Lewicy? Stawiamy warunki!

Razem:


PiS chce głosów Lewicy? Stawiamy warunki!
– Jeśli rząd nie przyjmie naszych poprawek do #NowyŁad, to niech szuka tych głosów u lobbystów biznesowych, z którymi tak miło mu się w ostatnich tygodniach rozmawiało – Adrian ZandbergNowyŁad

Źródło
Opublikowano: 2021-09-15 14:11:21

I znów myśliwy postrzelił człowieka, bo POMYLIŁ GO Z DZIKIEM.

Razem:


I znów myśliwy postrzelił człowieka, bo POMYLIŁ GO Z DZIKIEM.

Jaką możemy mieć pewność, że myśliwy, który nie potrafi odróżnić konia od dzika, nie zastrzeli naszego psa, albo nas samych podczas spaceru w lesie? Prawo myśliwego do polowania nie może być nadrzędne wobec naszego prawa do bezpiecznego spacerowania po lesie czy łące.

Nie będziemy mogli bezpiecznie cieszyć się przyrodą, dopóki nie będziemy ściśle regulować i kontrolować myśliwych. Dość przywilejów dla lobby myśliwskiego!


Źródło
Opublikowano: 2021-09-14 09:45:59

Mocne starcie Koniecznego z Holecką o sądownictwo! Prawica woli zaspokajać obse

Razem:


Mocne starcie Koniecznego z Holecką o sądownictwo! Prawica woli zaspokajać obsesje ministra Ziobry od miliardów z Unii! 🔥🔥🔥


Źródło
Opublikowano: 2021-09-13 09:09:57