Razem:Źródło
Opublikowano: 2022-01-28 14:24:06

Razem:Źródło
Opublikowano: 2022-01-28 09:41:02

Rekord zakażeń, który przełoży się na kolejny rekord zgonów. PiS wycierając sobi

Razem:Rekord zakażeń, który przełoży się na kolejny rekord zgonów. PiS wycierając sobie gębę „obroną życia” boi się antyszczepionkowców i własnego cienia, dla słupków sondażowych jest gotów złożyć ludzkie życia w ofierze.

Tylko obowiązkowe szczepienia zatrzymają falę zgonów! TAK dla obowiązkowych szczepień!
#SzczepimySię #szczepienia #zdrowie #Lewica #polityka #Sejm


Źródło
Opublikowano: 2022-01-27 09:03:28

Kolejna kobieta nie żyje przez barbarzyńskie i fundamentalistyczne prawo. Zakaz

Razem:Kolejna kobieta nie żyje przez barbarzyńskie i fundamentalistyczne prawo. Zakaz aborcji zabija. Wina leży tylko i wyłącznie po stronie prawicowych fanatyków z PiS, Konf****acji, antykobiecych organizacji i kościoła katolickiego.

Prawo aborcyjne należy zliberalizować, a kobiety trzeba ratować. Zobaczcie mocne wystąpienie naszych posłanek – Magdalena Biejat i Marcelina Zawisza.


Źródło
Opublikowano: 2022-01-26 16:15:26

Wiecie, co powiedział nam Kaczyński na spotkaniu ws. pandemii? „Starsze osoby um

Razem:


Wiecie, co powiedział nam Kaczyński na spotkaniu ws. pandemii? „Starsze osoby umierają, bo są w starszym wieku” 🤯🤯🤯 – W naszym odczuciu dalsza dyskusja nie miała sensu – mówił po dwóch godzinach @Bartosz Grucela z naszego Zarządu Krajowego.


Źródło
Opublikowano: 2022-01-26 12:00:32

Zakaz aborcji zabija.

Razem:


Zakaz aborcji zabija.

Jesteś w takiej sytuacji lub Twoja bliska osoba? Lekarze zasłaniają się prawem i księdzem, zamiast przerwać ciążę? Zgłoś się do poselskiej sieci ratunkowej! Wykaz telefonów znajdziesz w komentarzach!

#AniJednejWięcej

APEL RODZINY

Apelujemy o sprawiedliwość i zadośćuczynienie za śmierć naszej zmarłej żony, mamy, siostry i przyjaciółki.
To kolejny dowód na to, że panujące rządy mają krew na rękach. Ponownie zginęła ciężarna, niewinna, młoda kobieta, matka i żona, osieracając 3 dzieci, które nie doczekały się powrotu Mamy do domu. Chciała żyć, nikt nie spodziewał się takiej eskalacji spraw. Kto jest w tym momencie podmiotem karnym? Kto odpowiada za tę krzywdę? Szpital? Trybunał Konstytucyjny? Posłowie głosujący za Ustawą antyaborcyjną w Polsce?
Agnieszka T. – to 37 letnia kobieta z Częstochowy, która była w I trymestrze ciąży bliźniaczej. Trafiła do Wojewódzkiego Szpitala w Częstochowie na… Więcej
AniJednejWięcej

Źródło
Opublikowano: 2022-01-25 21:02:13

Wolna i demokratyczna Ukraina powinna być priorytetem Polski. Dlatego chcemy, ab

Razem:Wolna i demokratyczna Ukraina powinna być priorytetem Polski. Dlatego chcemy, aby na najbliższym posiedzeniu Sejm RP przyjął uchwałę o solidarności Polski z naszymi ukraińskimi przyjaciółmi. Wyrażamy z Wami pełną solidarność, szanujemy Waszą suwerenność, integralność i prawo do decydowania o sobie. Będziemy was wspierać w dążeniu do Europy i demokracji! O tym mówiła w Radio Gdańsk S.A. Anna Górska z naszego Zarządu Krajowego.

Хочемо, щоб на найближчій сесії Сейм РП прийняв ухвалу про солідарність Польщі з нашими українськими приятелями. Виражаємо Вам повну солідарність, шануємо Ваш суверенітет, інтегральність та право самостійно вирішувати свою долю. Підтримуємо, і будемо Вас підтримувати на шляху до Європи та демократії.

🇺🇦🤝🇵🇱


Źródło
Opublikowano: 2022-01-25 14:02:14

Razem:Źródło
Opublikowano: 2022-01-24 17:25:38

Razem Łódzkie interweniuje w Wieluniu, gdzie ma odbyć się gala MMA organizowana

Razem:


Razem Łódzkie interweniuje w Wieluniu, gdzie ma odbyć się gala MMA organizowana przez byłego z liderów mafii pruszkowskiej. Informację o miejscu imprezy podał trzy dni temu Marcin Najman.

Jak mówią: Nie chcemy Wielunia, łódzkiego, Polski, w której promowane są autorytety, które kojarzone są wykorzystywaniem innych ludzi, zarabianiem na ich krzywdzie ludzi.

Dlatego do Burmistrza Wielunia trafiły wczoraj dwa pisma w tej sprawie – od posłanki Paulina Matysiak oraz z apelem o wycofanie się tej transakcji i ratowanie wizerunku Wielunia. Popieramy też apel mieszkańców miasta, którzy nie chcą w swoim sąsiedztwie imprez organizowanych przez osoby powiązane ze środowiskiem przestępczego półświatka.

Mamy nadzieję, że Burmistrz przychyli się do głosów wzywających do wycofania się z umowy, które płyną zarówno od mieszkańców, jak i od lokalnych polityków prawicy i lewicy.


Źródło
Opublikowano: 2022-01-22 17:49:22

Zastanawialiście się ostatnio z czego i na co mamy się przesiadać na Opolu Wscho

Razem:


Zastanawialiście się ostatnio z czego i na co mamy się przesiadać na Opolu Wschodnim i na co tak naprawdę prezydent Wiśniewski wydał 150 mln zł?

Członkowie Razem Opolskie wraz z posłanką Marcelina Zawisza wysłali interwencję poselską, w której zadaliśmy szereg wątpliwości i pytań dotyczący sensowności tej inwestycji.

– Przede wszystkim mamy poczucie, że wybudowaliśmy w środku miasta skrzyżowanie autostradowe mylnie nazwane centrum przesiadkowym, z buspasami, które omijają przystanki autobusowe i o wątpliwej użyteczności w opolskim transporcie publicznym. Na dzień dzisiejszy zmiany w komunikacji miejskiej wywołują wiele kontrowersji, a odpowiedzi MZK i ratusza, że wynikają z wniosków mieszkańców nie przekonują nas, stąd w interwencji pytamy o liczbę takich wniosków do miasta – komentował dziś na dzisiejszej konferencji Jerzy Przystajko

– Przede wszystkim zmiany linii 15 budzą sprzeciw mieszkańców. Niezrozumiała jest dla nas decyzja wyłączenia z trasy 15 przystanku Sosnkowskiego-Centrum Handlowe, który dopiero co był remontowany? Skoro miał zostać odłączony od ruchu to na co był jego remont? Kolejną sprawą jest zmiana trasy 25. Dlaczego została przekierowana na Ozimską zamiast, tak jak wcześniej kursować przez Kośnego. Przez Ozimską aktualnie będzie jeździć 5 linii dzięki tej zmianie, czy rzeczywiście jest takie zapotrzebowanie, że 25 też będzie obsługiwać te przystanki? Powyższe decyzje, naprawdę utrudniają mieszkańcom przemieszczanie się po naszym mieście. – punktuje Nathan Bryza, członek Zarządu Młodzi Razem Opolskie.

– Prezydent po raz kolejny dowiódł, że potrafi lekką ręką wydawać publiczne pieniądze. Niestety po raz kolejny sensowność inwestycji ratusza jest znikoma. Opole w swojej strategii obrało słusznie za cel wspieranie transportu publicznego i rowerowego, ale centrum temu nie służy. Obecnie rowerzyści i piesi muszą pokonać od 6 do 8 przejść. Na każdym czekają półtorej minuty na zielone światło i mają tylko 10 sekund na przejście przez pasy – to jest polityka zachęcająca do wsiadania ponownie w samochód – oceniła Kamila Jarońska

W interwencji również zadaliśmy pytanie, czy planowana jest współpraca z sejmikiem wojewódzkim, żeby zwiększyć liczbę pociągów na trasie Opole Wschodnie – Opole Czarnowąsy – Opole Borki – Chróścice – Popielów. Obecnie na tej linii pociągi jeżdżą tylko dwa razy dziennie. W naszej ocenie zwiększenie liczby kursów przekonałoby mieszkańców do przesiadki z samochodu i wpłynęłoby to pozytywnie na walkę z korkami w mieście.


Źródło
Opublikowano: 2022-01-22 14:47:02

Wiemy, że kierownictwo PiS jest za obowiązkowymi szczepieniami przeciw COVID–19.

Razem:


Wiemy, że kierownictwo PiS jest za obowiązkowymi szczepieniami przeciw COVID–19. Dlaczego więc nie ratują setek tysięcy żyć Polek i Polaków? Bo wolą chodzić na smyczy antyszczepionkowców. Zobacz jak Paulina Matysiak ustawia do pionu polityka Solidarnej Polski w kwestii szczepień!


Źródło
Opublikowano: 2022-01-21 17:05:54

Koronawirus. Lewica chce, by pracownik mógł opuścić miejsce pracy z zachowaniem wynagrodzenia. Kiedy?

Razem:

– Będziemy mieć 1 500 osób dziennie, które będą umierać z powodu koronawirusa, a rząd nadal nie będzie w stanie przepchnąć tej ustawy przez Sejm. Nie dlatego, że zagłosuje tak czy inaczej, tylko dlatego, że antyszczepionkowcy po prostu zerwą większość sejmową, bo tym po prostu grożą Kaczyńskiemu – Marcelina Zawisza

Koronawirus. Lewica chce, by pracownik mógł opuścić miejsce pracy z zachowaniem wynagrodzenia. Kiedy?

Źródło
Opublikowano: 2022-01-21 13:43:35

Komentarz Maciej Szlinder dla Tygodnik Przegląd na temat Ministerstwa Finansów,

Razem:


Komentarz Maciej Szlinder dla Tygodnik Przegląd na temat Ministerstwa Finansów, czyli dlaczego ministra Kościńskiego kojarzą niemal tylko ci, którym za to płacą?

Mój komentarz dla Tygodnik Przegląd na temat ministerstwa finansów, czyli dlaczego ministra Kościńskiego kojarzą niemal tylko ci, którym za to płacą?


Źródło
Opublikowano: 2022-01-20 16:54:23

Dzięki strajkom i związkom zawodowym wywalczyliśmy cywilizowane prawo pracy. To

Razem:


Dzięki strajkom i związkom zawodowym wywalczyliśmy cywilizowane prawo pracy. To właśnie dzięki działalności związków zawodowych zaczęły się zmiany ustrojowe w całej Europie.

Gdy dochodzi do niesprawiedliwości i łamania praw pracowniczych często jedynym ratunkiem jest strajk. W sierpniu wsparliśmy pracowników firmy Paroc. Dziś wyrażamy poparcie dla pracowników Solaris Bus & Coach, którzy zaczną strajk generalny o 6 rano w najbliższy poniedziałek.

Będziemy tam z nimi! ✊


Źródło
Opublikowano: 2022-01-20 14:10:37

Możemy pracować krócej i mądrzej. Dobrobytu nie zapewni nam harówka, ciągłe prze

Razem:


Możemy pracować krócej i mądrzej. Dobrobytu nie zapewni nam harówka, ciągłe przemęczenie i stres, czy rujnowanie swojego zdrowia. Czasy się zmieniają. Mamy dziś fantastyczne technologie, o jakich sto lat temu nawet nie marzono. Doświadczamy informatyzacji, robotyzacji i automatyzacji, które wcale nie muszą być dla świata pracy zagrożeniem – mogą być szansą na lepsze życie. Mimo to wciąż poświęcamy pracy 8 i więcej godzin dziennie.

To można zmienić. Możemy zamiast harówki ponad siły mieć dobrą organizację pracy. Zamiast konkurowania tanią pracą – gospodarkę opartą na innowacjach. Zamiast spędzania kolejnych godzin w zakładzie pracy – czas na odpoczynek i rozwijanie zainteresowań.

Tak dla skrócenia czasu pracy do 7h dziennie!

#PracujmyKrócej #7h


Źródło
Opublikowano: 2022-01-19 14:36:06

– Treści zamieszczane przez Konf****ację nie powinny mieć miejsca i powinno się

Razem:


– Treści zamieszczane przez Konf****ację🤡 nie powinny mieć miejsca i powinno się walczyć z fake newsami na temat pandemii, bo to jest kwestia zdrowia publicznego. Ale to nie może być arbitralna decyzja prywatnej korporacji – Maciej Konieczny w polsatnews.pl


Źródło
Opublikowano: 2022-01-19 09:51:31

Na Rydzyka? Jest!

Razem:Na Rydzyka? Jest! ✅
Na byłego egzorcystę? Jest! ✅
Na ratowanie młodych ludzi i dzieci przed samobójstwem? NIE MA ❌

Do zera ścięto dofinansowanie dla całodobowego telefonu zaufania prowadzonego przez Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. To jest właśnie „cywilizacja życia” według rządzącej prawicy.

Młodzi Razem | Federacja Młodych Socjaldemokratów | Młoda Lewica | Lewica


Źródło
Opublikowano: 2022-01-18 17:09:16

Niestety, naszą ustawę o marihuanie odrzuciło PiS z głosami posłów Konf***acji,

Razem:


Niestety, naszą ustawę o marihuanie odrzuciło PiS z głosami posłów Konf***acji, Kukiz’15, posła Zbigniewa Girzyńskiego z Polskich Spraw, a także Zbigniewa Ajchlera i Łukasza Mejzy.

Nie zamierzamy się poddać w działaniach dążących do legalizacji i ułatwieniu dostępu do medycznej marihuany! Chcesz nam w tym pomóc? Wesprzyj nas!
https://wesprzyj.partiarazem.pl/


Źródło
Opublikowano: 2022-01-18 09:02:47

Rosnące z dnia na dzień ceny, coraz wyższe rachunki za prąd i gaz, zatkana ochro

Razem:


Rosnące z dnia na dzień ceny, coraz wyższe rachunki za prąd i gaz, zatkana ochrona zdrowia… Do kolekcji hańby dołącza PKP! Na niektórych trasach wraz z początkiem roku bilety podrożały nawet o 50 proc.

Dość zniechęcania do transportu zbiorowego i wpychania ludzi na siłę do samochodów! Dość podziału na Polskę A i B – na metropolie, między którymi kursują samoloty i luksusowe pociągi, oraz miejscowości, z których ostatni PKS odjechał 20 lat temu. Połączenia regionalne powinny być tanie i do każdej stolicy powiatu! Przywrócimy zlikwidowane połączenia i zmodernizujemy sieć kolejową! 🚅 🚌


Źródło
Opublikowano: 2022-01-17 14:23:58

Maciej Konieczny, poseł Razem: Piłem na umór, byłem kibolem i naziolem, robiłem na taśmie w Walii i darmowych stażach

Razem:


„Nie ma większego znaczenia, czy będę pił sok przez rurkę plastikową, bambusową czy w ogóle bez rurki. Znaczenie ma to, czy uda się zmusić wielkie korporacje, by odeszły od bezsensownego używania plastiku do wszystkiego. Tutaj potrzebne są państwowe, a najlepiej ponadpaństwowe regulacje. Korporacje spożywcze produkują miliardy zbędnych opakowań, producenci sprzętu AGD i elektroniki specjalnie tak produkują towary, żeby się szybko psuły”

Polecamy wywiad z Maciej Konieczny w Duży Format

Maciej Konieczny, poseł Razem: Piłem na umór, byłem kibolem i naziolem, robiłem na taśmie w Walii i darmowych stażach

Źródło
Opublikowano: 2022-01-17 10:33:18