Strajk w Trzemesznie – fundusz dla pracowników i pracownic Paroc Polska | zrzutka.pl

Justyna Samolińska:


Kochane osoby, tym razem zrzutka nie na sprzęgło ani nowy komputer, ale na walkę klas. Pierwszy taki strajk w przemyśle od lat, pracownicy odeszli od pieców hutniczych i domagają się wyższych pensji. Za okres strajku nie otrzymują pensji. Każda złotówka się liczy, to moment na to, żeby pokazać że hasło „Solidarność naszą bronią” coś tam znaczy! Wplacajcie, udostępniajcie, wspierajcie protestujących!

Strajk w Trzemesznie – fundusz dla pracowników i pracownic Paroc Polska | zrzutka.pl

Źródło
Opublikowano: 2021-08-07 10:57:11

Uwaga uwaga – czy znam kogoś miłego w Odessie?

Justyna Samolińska:

Uwaga uwaga – czy znam kogoś miłego w Odessie?

Córka znajomej wraz z koleżanką, obie po 16 lat, obie Ukrainki, pojechały tam na koncert, nie mają jak wrócić, bo loty odwołane do poniedziałku, w Odessie była jakaś hardkorowa burza i zalało miejsce, gdzie miały się zatrzymać. Potrzebują godnego zaufania noclegu – to (podobno!) grzeczne dzieci, nie piją, nie ćpią, same w obcym mieście, kto pomoże!

Źródło
Opublikowano: 2021-07-22 12:16:44

Warto znać swoje korzenie i pielęgnować to, co z nich wyrasta – Jacek Baczyński o rodzinie, samorządzie i Europie – Miedziowe Fakty

Justyna Samolińska:

„Młoda rodzina na przechadzce w piątkowe popołudnie. Małgorzata i Jacek Baczyńscy, ze swoimi pociechami Maksymilianem i Gabrielą, wyraźnie cieszą się chwilą dla siebie. Pani Małgorzata zauważa, że dawno nie robili sobie razem zdjęć, a Pan Jacek wpada na pomysł, aby rekwizytem do wspólnej fotografii było… drzewo. Dlaczego? „Drzewo to symbol rodziny” – odpowiada bez wahania i dodaje: „Warto znać swoje korzenie i pielęgnować to, co z nich wyrasta”.” – tak reklamował się półtora roku temu niejaki Jacek Baczyński, polityk PiS z Dolnego Śląska, którego wczoraj w nocy policja zatrzymała za znęcanie się nad żoną i dziećmi.

Warto znać swoje korzenie i pielęgnować to, co z nich wyrasta – Jacek Baczyński o rodzinie, samorządzie i Europie – Miedziowe Fakty

Źródło
Opublikowano: 2021-01-26 00:24:11

Widzę to tak – Marek i Natalia narodzili się w głowie autora publikacji, Barto

Justyna Samolińska:

Widzę to tak – Marek i Natalia narodzili się w głowie autora publikacji, Bartosza Janiszewskiego, mniej więcej w tym samym momencie. Spojrzał na plamę sosu z pizzy zachniętą na biurku, na zielonkawy osad w kubku po kawie stojącym nieopodal. Pociagnąl łyka trzeciego dzisiaj Żywca Ipa. Deadline na oddanie tekstu się zbliżał, ciemno zrobiło się o 16. Bartek ostatni raz seks uprawiał z byłą dziewczyną, 6 tygodni temu, zaprosił ją do siebie na makaron z łososiem z paczki, jedyne danie, które potrafi przyrządzić. Na parapecie ciągle stała butelka po winie, które razem wypili.

Bezmyślnie przewijał Tindera zamiast pisać. Natalia, 26 lat, z Ukrainy. Taka Natalia to by go umiała docenić. Tam na Wschodzie są prawdziwe kobiety, które potrafią zadbać o mężczyznę, pomyślał Bartek. Zamiast pandemii, polskiej zimy i smutnej masturbacji, miałby obiad na stole, czystą pościel i blow joba na deser. Dopił piwo, podniósł się i zaczął pisać.

Dom jest wtedy, kiedy ktoś za ciebie pozmywa gary.

Fragment stulejarskiego tekstu z newsweeka, o tym, jak polskie chlopy szukają kobit na wschodzie, bo te Polki to zbyt wyzwolone. Nie daje linka i polecam nie nabijać wyświetleń


Źródło
Opublikowano: 2021-01-24 07:36:28

Tak, Stanisław Dziwisz chronił pedofilów. Nie, nie oznacza to, że nie ukrywał

Justyna Samolińska:

Tak, Stanisław Dziwisz chronił pedofilów. Nie, nie oznacza to, że nie ukrywał ich Karol Wojtyła. Zrzucenie Dziwisza z pomnika to ważny gest, nie może jednak oznaczać ocalenia pomników jego szefa.

Nie, Isakiewicz-Zalewski ani Tomasz Terlikowski nie są wiarygodnymi, uczciwymi ekspertami od pedofilii w KK. Tacy eksperci (A nawet ekspertki!) to osoby, które rozumieją, że rozliczenie pedofilii to część większej sprawy, jaką jest świeckość państwa. Gdyby Kościół nie był instytucją stojącą ponad prawem, nie mógłby latami krzywdzić dzieci. Nieustająco polecam Agata Diduszko-Zyglewska – to z nią, a nie z katolickimi radykałami, powinny rozmawiać media.

Dziękuję za uwagę, nie pozdrawiam Don Stanislao.

Źródło
Opublikowano: 2020-12-25 00:12:37

No więc mamy protesty kobiece od miesiąca, największe w moim życiu i być może na

Justyna Samolińska:

No więc mamy protesty kobiece od miesiąca, największe w moim życiu i być może największe w historii Polski. Można w nich przyjąć różne role: są posłanki, są dziennikarki, są organizatorki, są uczestniczki. Są osoby bardziej i mniej skłonne do konfrontacji, jest grupa antyrepresyjna, są prawniczki, które wyciągają aresztowanych. Są osoby, które boją się wyjść na ulice, bo np jak dostaną covidu to umrą – więc śledzą, informują, przydają sie sprzed wlasnych komputerow. Ja np gram na agogo – ślicznym małym instrumencie w ramach samby, tych bębnów, co je czasami slyszycie. Są ci co robią śmieszne memy. Są osoby wywieszajace płachty z błyskawica z balkonów. Są ludzie otwierajacy podwórka i wystawiający drabiny, żeby można było uciec z policyjnego kotła. Każda daje od siebie ile może, co ma – jedna obecność, ktoś inny hajs, ktoś gra na instrumencie, a ktoś wymyśla I robi piękny transparent. I każda z tych ról jest ważna, potrzebna.

A, zapomniałam – są jeszcze ci kolesie, którzy przychodzą powiedzieć, że mylimy się w ocenie Szymona Hołowni.

Źródło
Opublikowano: 2020-12-24 20:54:33