powrót Tuska

Łukasz Najder:


powrót Tuska


Źródło
Opublikowano: 2021-06-18 10:34:24

Radziwilak wyjaśniony

Łukasz Najder:

Radziwilak wyjaśniony

Szalenie jestem wdzięczna Gazeta Wyborcza za zapewnienie mi takiej rozrywki do popołudniowej kawy. I to jeszcze w poniedziałek, kiedy – wiadomo – świat jest nieco gorszym miejscem niż był jeszcze kilkanaście godzin temu. Ale kiedy się czyta wywiad z Księciem Radziwiłłem to wszystkie troski blakną… Choć trzeba przyznać, że Wyborczej należy się reprymenda za to, że z premedytacją (by nie powiedzieć: perfidnie) korzysta z naiwności Księcia, który raz po raz łapie się na agorową wędkę. Bo co prawda ostatnim razem się nie udało, ale teraz to już na pewno przekona wszystkich, że nie uważa się za lepszego od nich. I od tej właśnie deklaracji zaczyna po raz kolejny, by potem – brawuro wręcz – każdym… Więcej


Źródło
Opublikowano: 2021-06-14 15:56:18

Ale, powiem wam, bracia i siostry, będzie dopiero psikus i rewanżystowski chicho

Łukasz Najder:

Ale, powiem wam, bracia i siostry, będzie dopiero psikus i rewanżystowski chichot historii, jeśli admiratorów najsprawiedliwszych wyroków wolnego rynku z Wyborczej zmarginalizują i wchłoną jeszcze więksi admiratorzy najsprawiedliwszych wyroków wolnego rynku z zarządu Agory.

Źródło
Opublikowano: 2021-06-14 13:45:25

Kukiz miał być Jokerem polskiej polityki, a jest po tych paru latach co najwyżej

Łukasz Najder:

Kukiz miał być Jokerem polskiej polityki, a jest po tych paru latach co najwyżej groteskowym Andrzejem Rosiewiczem, który każdemu i z każdej okazji zaśpiewa, bo nie umie przestać. „When you bring me out, can you introduce me as Wielorazowy I Elastyczny?”

Źródło
Opublikowano: 2021-06-14 12:26:06

Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal | Official Trailer | Netflix

Łukasz Najder:



B. interesujący dokument o największym szwindlu w historii amerykańskiej edukacji, a w rezultacie – opowieść o tym, jaką patologią jest ów system, w którym za grubą kasę można niezbyt lotnemu, zblazowanemu dzieciakowi załatwić miejsce na prestiżowej uczelni. CV rasowane topornie fotoszopem, robienie wyczynowych wioślarzy z ludzi, którzy nie widzieli jeszcze wody (za sport doliczane są ekstra punkty podczas przyjęcia), przekupieni egzaminatorzy, elity artystyczno-finansowe w paroksyzmach obsesji, by pociechy ulokować na uniwersytecie z topki i jeden Pan Mózg o aparycji nauczyciela w-f bądź księdza w ciuszkach z decathlonu, który to wszystko obmyślił i latami wprawiał w ruch. Zalecam.


Źródło
Opublikowano: 2021-06-12 17:38:48

Klasyka amerykańskiego reportażu

Łukasz Najder:

zalecam ten stos doskonałych nonfików

Halko centralko! 📞
Dziś dzień szczęśliwy, bo oto na serwer wleciał nowy pakiecik W PAPIERZE.
Pakiet znajdziecie tu: https://artrage.pl/bookrage/rewers A w nim? Mnóóóóstwo reportażowego dobra zza oceanu! 🇺🇸🇺🇸🇺🇸 Nawet 9 książek w najwyższym progu! 📚 UWAGA ‼ Wyjątkowo progów w akcji jest 4, nie zaś 3 ‼ Śpieszcie się! Kto szybciej kupuje, ten płaci mniej, ale też pakietów jest ograniczona liczba i przykro by było, jakbyście się nie załapali! ⏰ P.S.
Nowy odcinek podcastu „Co się nawinie” już jest! Do posłuchania, m. in. tu:
Spotify: https://cutt.ly/2nQetyl

Klasyka amerykańskiego reportażu

Źródło
Opublikowano: 2021-06-07 10:43:30

bezlitośni, bezkompromisowi krytycy fejsbukowi, kiedy jakiś serial bądź film zys

Łukasz Najder:


bezlitośni, bezkompromisowi krytycy fejsbukowi, kiedy jakiś serial bądź film zyska nazbyt dużą popularność


Źródło
Opublikowano: 2021-06-04 13:22:28

Czy pod koniec czerwca wydamy nową książkę Konstantego Usenki? Otóż tak.

Łukasz Najder:


Czy pod koniec czerwca wydamy nową książkę Konstantego Usenki? Otóż tak.

„Rap rapem, ale najważniejsze nad Wołgą zawsze i tak były i są dyskoteki. Każda z republik etnicznych ma swoją prężnie rozwiniętą scenę disco i fabrykę przebojów. W Czeboksarach, stolicy Czuwaszji, do dziś rządzą nuta italo disco, plerezy i podwieszane keyboardy – jak z przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, skrzyżowanie Mirażu z wczesnym Łaskawym majem. Największą gwiazdą tego nurtu są Apielsinowyje Malcziki (Pomarańczowi Chłopcy). Eurodance w języku czuwaskim jest inny, ma w sobie coś bardzo tęsknego połączonego z mocnym bitem. W maryjskiej Joszkar-Ole disco też jest tęskne, ale ma też melodie pentatoniczne i charakterystyczne synkopowane akcenty, które wzięły się z maryjskich potupajek. W brzmieniach syntezatorów królują tu różnego rodzaju dzwonki i dzwoneczki, czasem kojarzące się z kolędami dla dzieci, a czasem mroczne i gotyckie jak z płyt Dead Can Dance. Dyskotekowa nuta w miastach i wsiach Tatarstanu jest bardzo zróżnicowana – od szaleńczego tempa ludowych przyśpiewek ze święta Sabantuj do wypasionych produkcji, w których styl tureckiej estrady miesza się z rosyjskim MTV. Tatarskojęzyczne disco podąża za trendami, próbuje być młodzieżowe, klubowe i cool. We wszystkich tych miejscach regularnie odbywają się plenerowe imprezy z cyklu Diskoteka-80 z udziałem większości włoskich, niemieckich i szwedzkich gwiazd gatunku. Albo Diskoteka-90 z Ace of Base, Captain Jackiem, Aquą czy Mo-Do. Sandra, Sabrina, Samantha Fox i wszystkie projekty Dietera Bohlena (od Modern Talking po C. C. Catch) najwięcej zarabiają dziś na trasach po miastach głubinki Federacji. I oczywiście na korporatywach Gazpromu, Łukoila i innych gigantów. Ludzie szczególnie uwielbiają tu retrodisco i nieustannie chcą się przy nim bawić. To niezniszczalny wehikuł czasu”.


Źródło
Opublikowano: 2021-06-04 12:20:03

The Crime of the Century (2021): Official Trailer | HBO

Łukasz Najder:



Świetny, blisko czterogodzinny dokument o tym kto i jak wywołał epidemię opioidową w Stanach – porażająca opowieść o nieskończonej chciwości i bezkarności miliarderów, skorumpowanych lekarzy, polityków do wynajęcia, koncernów farmaceutycznych i tychże przedstawicieli handlowych, całego stada Jordanów Belfortów. Siłą rzeczy to również rzecz o tragedii setek tysięcy amerykańskich rodzin, dramacie milionów uzależnionych Amerykanów i upadłych, wyludnionych miasteczkach-widmach. Znakomita robota. Zalecam.


Źródło
Opublikowano: 2021-06-03 17:13:34