Szlachta się odezwała. Pojawiły się jak zwykle głosy, że biedni są sami sobie wi

Piotr Ikonowicz:

Szlachta się odezwała. Pojawiły się jak zwykle głosy, że biedni są sami sobie winni. Warto się pochylić poważnie nad tym problemem. Otóż coraz więcej ludzi wchodzących w wiek emerytalny pracowało już w „nowej Polsce”, w której oferowano im wyłącznie umowy cywilno-prawne. W rezultacie nie nabyli prawa do emerytury i są zmuszeni żyć z 645 zł zasiłku stałego, podpisując jednocześnie zobowiązanie, że nie będą dorabiać.
Te osoby niczym nie zawiniły. Ciężko pracowały, a na starość żyją w nędzy. Czy i oni są sami sobie winni?

Źródło
Opublikowano: 2022-01-28 10:16:04

Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu wstępnie uznał za dopuszczalną s

Piotr Ikonowicz:

Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu wstępnie uznał za dopuszczalną skargę w sprawie wyroku SO w Warszawie skazującego mnie na grzywnę za słuszną krytykę doktora Chazana. Wyznaczył termin na ewentualne polubowne załatwienie sprawy (20/04/2022). W przypadku braku konsensusu sprawa będzie podlegać dalszemu procedowaniu przed ETPCz, aż do rozstrzygnięcia, co do zasadności wskazywanego w skardze naruszenia Art. 10 ust. 2 EKPCz.

Podziękowania dla rady prawnego Marcina Grudzińskiego, który skargę sformułował.

Źródło
Opublikowano: 2022-01-27 10:07:07

Pożar miejskiego archiwum i najsłynniejsze afery z czasów Majchrowskiego

Piotr Ikonowicz:


Jan Śpiewak

Właśnie sąd w sprawie wytoczonej mi przez Majchrowskiego odbywającej się z wyłączeniem jawności (!) odrzucił wszystkie moje wnioski dowodowe. Nie miał za to problemu słuchać świadków prezydenta, którzy maja zarzuty korupcyjne a nawet pobyt w areszcie. Wolne sądy.

Jednocześnie pan prezydent uznał mój proces za tak ważny, że pojawia się na każdej rozprawie. Chyba trafiłem mu do serca, albo chciał trafić do serca sędziego. Kolejna rozprawa i zapewne wyrok 1 marca.

Oglądajcie mój film o aferach z czasów Majchrowski dopóki jest legalny:

Pożar miejskiego archiwum i najsłynniejsze afery z czasów Majchrowskiego

Źródło
Opublikowano: 2022-01-26 12:27:05

Walczymy z bezprawiem

Piotr Ikonowicz:


Walczymy z bezprawiem

Jest taka kancelaria adwokacka, która doradza firmom zwalnianie działaczy związkowych w trybie dyscyplinarnym. Doradzają łamanie prawa bo za to niewiele grozi, a rozstrzygnięcia sądu pracy następują dopiero po latach. Mały koszt, duży zysk bezprawia. Są firmy, które oferują wykonanie eksmisji bez tytułu wykonawczego. Bez wyroku czy jakiegoś aktu notarialnego, w którym lokator poddawałby się dobrowolnie egzekucji. To są firmy specjalizujące się w łamaniu prawa. W szczególności ustawy o ochronie praw lokatorów.

Są sądy, które skazują na długoletnie wyroki więzienia jedynie podstawie zeznań przestępców, którzy w zamian za złagodzenie kary idą na współpracę z wymiarem sprawiedliwości.
Wciąż jestem pod wrażeniem tego co się wydarzyło w Sądzie Apelacyjnym w Łodzi. Na podstawie wyłącznie pomówienia świadka koronnego (skruszonego bandyty) podtrzymano wyrok skazujący Pana Tadeusza Spychalskiego na 6,5 roku więzienia za rzekomy handel narkotykami i bronią. Przy czym ani broni ani narkotyków nie znaleziono, a wszystkich sześciu wskazanych przez bandziora świadków nie żyje. Nie znalazł się żaden świadek, który by potwierdził udział Pana Tadeusza w jakimikolwiek przestępstwie. Człowiek cieszy się nie poszlakowaną opinią. Nigdy nie był karany, ani o nic podejrzany. Ten wyrok to przykład totalnej anarchii i bezprawia. Kpina z zasady domniemania niewinności i wymiaru sprawiedliwości. Przeciwnie zastosowano tu nie znaną w prawie demokratycznych państw, zasadę domniemania winy.

Ludzie na kontraktach zagranicznych są zatrudniani na umowach śmieciowych, co sprawia, że nie wypracowują emerytury, nie mają prawa do płatnego urlopu ani chorobowego. Kiedy zatrudniony w ten sposób przez polską firmę spawacz wpadł razem z wózkiem do luku statku (sześć metrów w dół), a na którym pracował, okazało się, że nie ma żadnych praw, ani do odszkodowania, ani do renty powypadkowej. Bo był „podmiotem gospodarczym”, a nie pracownikiem. Minęło 10 lat od tamtej tragedii a człowiek jest sparaliżowany od pasa w dół i nie ma nawet na rehabilitację. Inspekcja pracy nałożyła symboliczną grzywnę, ale nie pofatygowała się, żeby wystąpić do sądu o ustalenie, że był to wypadek przy pracy, a człowiek był zatrudniony na umowę o pracę. (domniemanie umowy o pracę).

Istnieją odpowiednie przepisy chroniące słabszą stronę. Pracowników, lokatorów, dłużników. Tyle, że są one zwykle na papierze, a ludzie cierpią z powodu szalejącego bezprawia. I to z powodu tego bezprawia, Kancelaria Sprawiedliwości Społecznej ma co robić.

Piotr Ikonowicz

Źródło
Opublikowano: 2022-01-24 12:29:05

Dziś o 6:00 rano rozpoczął się strajk w fabryce autobusów Solaris. Pracownicy żą

Piotr Ikonowicz:

Dziś o 6:00 rano rozpoczął się strajk w fabryce autobusów Solaris. Pracownicy żądają podwyższenia żałośnie niskich płac. Firma należąca do hiszpańskich biznesmenów ma bardzo dobre wyniki finansowe, ale niechętnie się nimi dzieli z polska załogą. Trzymamy kciuki!


Źródło
Opublikowano: 2022-01-24 11:17:35

Dzięki tym „warunkom” ci ludzie mają większe szanse na przetrwanie. Dzięki szcze

Piotr Ikonowicz:

Dzięki tym „warunkom” ci ludzie mają większe szanse na przetrwanie. Dzięki szczepieniom nawet jeśli się zarażą, to nie trafią do szpitala, będą dalej żyli. Warto więc takie warunki stawiać. Warto ratować życie. Jest bezcenne. Ignorancja zabija.

Źródło
Opublikowano: 2022-01-20 09:36:31

Wczoraj zadzwoniła do mnie pani z Mińska Mazowieckiego z prośbą o poradę. Na moj

Piotr Ikonowicz:

Wczoraj zadzwoniła do mnie pani z Mińska Mazowieckiego z prośbą o poradę. Na moje pytanie o szczepienie obiecała się wczoraj zaszczepić. Takich osób, które namówiłem w ten sposób do szczepienia jest już kilkanaście. Dziś od 11:00 kolejny dyżur na Jarocińskiej 23. Zapraszam.


Źródło
Opublikowano: 2022-01-20 08:56:56

Oczernić i wyrzucić

Piotr Ikonowicz:


Oczernić i wyrzucić

Zwykle przychodzą wyrzucać w dni świąteczne. W Sylwestra, w Trzech Króli a nawet w Wigilię. Wtedy potencjalni obrońcy lokatorów i media są niedostępni. Na bruk. Wyrzucają bezprawnie, bo lokator nie płaci. Przychodzi ich wielu. Są zwykle barczyści. Nie ma wśród nich komornika, bo eksmisja jest bezprawna. Na dworze mróz, śnieg. W łóżku małe dziecko, schorowana, niepełnosprawna matka-staruszka. To żadna przeszkoda. Wystarczy z przekonaniem, głośno kłamać, że ich tam nie ma albo, że je sprowadzono ostatnio, żeby powstrzymać eksmisję. To nic, że lokator przez ostatnie kilka lat co miesiąc napełniał kieszeń właściciela równowartością miesięcznego wynagrodzenia. Teraz zalega z czynszem więc wylatuje. Nie ma mowy o czekaniu.

Często żeby uspokoić opinię publiczną wyrzucający uzasadniają stosowanie przemocy tym, że lokator „zły człowiek”. Utracjusz. Ma dobre ciuchy, skoro ma długi powinien chodzić obdarty. Komuś kto dopuszcza się nie płacenia czynszu przez kilka miesięcy można już grozić wywiezieniem do Lasu Kabackiego, straszyć wyrzuceniem mebli przez okno. Nierzadko karki zostają na noc. Wzywana policja nie zna prawa i przyznaje rację tym, którzy w imię świętej własności prywatnej to prawo łamią. Wydają się nie mieć pojęcia, że polskie prawo chroni posiadanie, a nawet posiadanie „w złej wierze” na równi z własnością. Nie mają pojęcia, że mamy u nas państwowy monopol na stosowanie przemocy i że firmy ochroniarskie w odróżnieniu od policji asystującej komornikowi nie mają prawa nikogo wywlekać z mieszkania. Według policji „właściciel może wszystko”.

Wynajmowanie mieszkań na wolnym rynku wiąże się z ryzykiem. Mieszkania na wynajem to najpopularniejsza teraz lokata dla tej niewielkiej mniejszości, która ma co lokować. Mieszkania rosną w cenie, rosną też czynsze. A za tymi cenami nie nadążają zarobki potencjalnych najemców. Wymarzony lokator to taki, który ma stabilne dość wysokie dochody. Tylko, że taki ktoś woli spłacać własny kredyt hipoteczny zamiast spłacać kredyt właścicielowi wynajmującemu mieszkania. Zwykle rata kredytu jest wciąż niższa niż czynsz na wolnym rynku. Zostają więc ci o niestabilnych dochodach, którym bank odmawia. Oni prędzej czy później mogą się potknąć i przestać płacić. Wtedy właściciele sięgają po firmy specjalizujące się w łamaniu prawa. Po przemoc. Zanim się jednak człowieka skrzywdzi, dobrze jest go porządnie oczernić. Żeby nikomu nie było go/jej żal.

Piotr Ikonowicz

Źródło
Opublikowano: 2022-01-18 08:21:44

Moja babcia Irena. Kiedy w czasie okupacji wiozła ulicami Warszawy dorożką bania

Piotr Ikonowicz:


Moja babcia Irena. Kiedy w czasie okupacji wiozła ulicami Warszawy dorożką baniak z nitrogliceryną dla podziemia, niemieccy żąndarmi rzucili jej podczas kontroli: Jude! Babcia parsknęła śmiechem. Ten śmiech to było coś w rodzaju rozładowania napięcia, bo w każdej chwili wszyscy mogli wylecieć w powietrze. Babcia była farmaceutką.


Źródło
Opublikowano: 2022-01-18 08:20:40

Grubymi nićmi szyte. „Państwo w Państwie”, Polsat News, godz. 19:30 – Polsat News

Piotr Ikonowicz:


Wciąż jestem pod wrażeniem tego co się wydarzyło w piątek w Sądzie Apelacyjnym w Łodzi. Na podstawie wyłącznie pomówienia świadka koronnego (skruszonego bandyty) skazano Pana Tadeusza Spychalskiego na 6,5 roku więzienia za rzekomy handel narkotykami i bronią. Przy czym ani broni ani narkotyków nie znaleziono, a wszystkich sześciu wskazanych przez bandziora świadków nie żyje. Nie znalazł się żaden świadek, który by potwierdził udział Pana Tadeusza w jakimikolwiek przestępstwie. Człowiek cieszy się nie poszlakowaną opinią. Nigdy nie był karany, ani o nic podejrzany. Ten wyrok to przykład totalnej anarchii i bezprawia. Kpina z zasady domniemania niewinności i wymiaru sprawiedliwości. Przeciwnie zastosowano tu nie znaną w prawie demokratycznych państw, zasadę domniemania winy. Najgorsze jest to, że prawdopodobnie za wsadzenie za kraty być może do końca życia 70letniego mężczyzny ci przestępcy w togach z łańcuchami na szyjach nigdy nie odpowiedzą. Są bezkarni. I z tym się nigdy nie pogodzę. To ci, którzy wydali ten haniebny wyrok, podtrzymując orzeczenie sądu z Piotrkową, po kasacji, powinni znaleźć się za kratkami. Oczywiście będzie jeszcze jedna kasacja. Będziemy walczyć o pana Tadeusza z całych sił.

Grubymi nićmi szyte. „Państwo w Państwie”, Polsat News, godz. 19:30 – Polsat News

Źródło
Opublikowano: 2022-01-16 12:10:14

Piotr Ikonowicz:Źródło
Opublikowano: 2022-01-14 14:20:30