Żegnam się na czas jakiś, bo robię zwyczajową przerwę resetowo-świąteczno, czego

Remigiusz Okraska:


Żegnam się na czas jakiś, bo robię zwyczajową przerwę resetowo-świąteczno, czego wszystkim życzę, a przede wszystkim w tych marnych czasach życzę zdrowia i bezpieczeństwa. A zdjęcie pochodzi z najlepszych czasów w dziejach ludzkości, czyli sprzed ponad 50 lat, przedstawia szlachetne czynności biesiadowania, a wykonano je w uroczym węgierskim mieście Szekszárd.


Źródło
Opublikowano: 2021-03-29 23:23:12

Otto „Kleiner” Bauer: Chrześcijańska antymarksistowska psychoza (1930)

Remigiusz Okraska:

Mamy nowy tekst, a właściwie stary tekst. Katolik, socjalista, robotnik, lider Związku Religijnych Socjalistów, tak w roku 1930 wskazywał mielizny katoprawicowego antymarksizmu. Takie rzeczy możliwe w Polsce tylko w tej dziwacznej gazetce, którą robię z ziomkami:

Otto „Kleiner” Bauer: Chrześcijańska antymarksistowska psychoza (1930)

Źródło
Opublikowano: 2021-03-29 20:29:03

Powinny być zamknięte kościoły, powinny szkoły, powinny siłownie, teatry, galeri

Remigiusz Okraska:


Powinny być zamknięte kościoły, powinny szkoły, powinny siłownie, teatry, galerie handlowe i tak dalej. A przede wszystkim powinny być zamknięte niekonieczne miejsca produkcji. Na kwartał należy zamknąć wszystko i szczepić, szczepić, szczepić. Na ten czas dać powszechne zasiłki, np. po 2000 dla każdego pracownika najemnego i ludzi mających niewielkie firemki. I żadnych odszkodowań dla większego biznesu, bo co to jest za świat, w którym nawet setki dodatkowych zgonów dziennie i zagrożenie zdrowia publicznego nie są argumentem za czasowym zamknięciem Amazona czy fabryki śrubek, żeby ich szefowie nawet w takich realiach mogli wciąż zarabiać, a pracownicy zarażali siebie, zarażali innych, roznosili wirusa do swoich domów itp. Coś jest mocno nie tak z państwem, które stawia interesy prywatnego biznesu ponad zdrowie i życie, i coś jest mocno nie tak z ludźmi, którzy nie z powodu socjalnobytowego przetrwania, lecz niekoniecznej rozrywki wciąż i wciąż przekonują, że ten zakaz nie, tamten nie, jeszcze inny bez sensu, kolejny fuj, któryś tam nie pasuje itd.

Wszystko inne to jest bezsensowne przedłużanie tej gehenny, eskalowanie liczby ofiar i niekończące się wojenki, komu zakazać, komu nie, komu dać, komu nie dać. Dopóki nie było szczepionek, można było tak handlować ludzkim życiem w zamian za ludzki komfort i za interesy biznesu, bo trudno zatrzymać całą społeczno-gospodarczą machinę na nie wiadomo jak długo. Teraz już wiemy, że całość nie musi trwać długo, bo mamy na to sposób, i cywilizowany kraj w środku Europy nie tak znowu biedny, powinno być stać finansowo i mentalnie na ochronę ludzkiego życia za cenę rezygnacji z nieprzerwanego kręcenia się biznesu i za cenę rezygnacji z konsumpcji, rozrywki czy praktyk religijnych.

Może to dla kogoś dziwne, co napisałem, dla mnie natomiast dziwne jest to, że zdrowie i życie bliźnich ustępuje innym kwestiom. Powiem więcej: ja się takiej mentalności po prostu boję, bo świat, w którym ona zapanuje na stałe, jawi mi się jako piekło na ziemi.

Źródło
Opublikowano: 2021-03-29 00:04:59

Marni, durni, prymitywni barbarzyńcy, łajdacy i szmaciarze, banda krótkowzrocz

Remigiusz Okraska:

Marni, durni, prymitywni barbarzyńcy, łajdacy i szmaciarze, banda krótkowzrocznych sukinsynów.

🤬 To się w pale nie mieści!!! 🤬
Przy drodze wojewódzkiej 239 pomiędzy Laskowicami a Krąplewicami trwa wycinka drzew, które jeszcze w 2019 były pomnikami przyrody. Z 3,5-kilometrowej alei, przy której rosło 433 drzew wyciętych ze względu na przebudowę drogi zostanie ‼️ 176 dębów szypułkowych, 8 klonów jaworów i 6 klonów zwyczajnych ❗️❗️❗️
Dlaczego⁉️ Gmina stwierdziła, że niezbędny jest remont, drzewa utrudniają wyjazd z posesji i rzekomo niszczą nawierzchnię drogi. Dziś członkowie MODrzewia dokumentowali trwającą wycinkę. Przy drzewach, które nie zostały jeszcze wycięte zauważyliśmy:
❌ brak zniszczenia nawierzchni drogi, choć korzenie drzew miały rozsadzać jezdnię;
❌ gniazda i dziuple na… Więcej


Źródło
Opublikowano: 2021-03-28 19:07:12

PRL był, jak wiemy, po pierwsze szarobury. Po drugie był marnotrawny. Po trzecie

Remigiusz Okraska:


PRL był, jak wiemy, po pierwsze szarobury. Po drugie był marnotrawny. Po trzecie nieracjonalny. No to teraz mamy racjonalizm. Blok mieszkaniowy ma 5 klatek schodowych. Dwoma z nich zarządza wspólnota z siedzibą w mieście oddalonym o 40 kilometrów. Dwoma innymi spółdzielnia mieszkaniowa. A ostatnią jeszcze inna wspólnota. Ta ostatnia wspólnota ma dla jednej klatki schodowej osobny parking. Jest racjonalnie? No a jak: trzy różne podmioty zarobią, trzy różne dyrekcje, trzy różne księgowe, do tego trzeba nastawiać oznakowania terenu, czyhać na złoczyńcę parkującego na nie-swoim, jest pieniądz, jest zajęcie, życie upływa na wojnie podjazdowej, PKB rośnie, a nie jakiś ocet na półkach.


Źródło
Opublikowano: 2021-03-28 15:59:08

Na wczesną wiosnę: zwyczajne niezwyczajne wino naturalne

Remigiusz Okraska:

Święta idą, mecze grają, wiosna startuje, więc i ja nie jestem taki pierwszy do epatowania upolitycznionym jadem. Zatem dzisiaj zamiast o prawach publicznych będzie o winie. A dokładnie o winie z wioseczki na Morawach spod granicy z Austrią od weterana tamtejszego winiarstwa „naturalnego”. W dodatku o butelce dostępnej w Polsce:

Na wczesną wiosnę: zwyczajne niezwyczajne wino naturalne

Źródło
Opublikowano: 2021-03-27 23:01:39

W kraju, gdzie mieszkania są cholernie drogie względem większości zarobków, gdzi

Remigiusz Okraska:


W kraju, gdzie mieszkania są cholernie drogie względem większości zarobków, gdzie warunki mieszkaniowe mnóstwa ludzi są marne, gdzie mnóstwo osób ma jako taki dach nad głową tylko z powodu zadłużenia się na 30-40 lat, gdzie ludzie wypruwają sobie flaki nadgodzinami czy fuchami, żeby tylko zarobić na jakiś własny kąt – w zasadniczo pozytywnym świetle są w portalach biznesowych i informacyjnych prezentowane prognozy, że po ciut chudszym ledwie roku w tej branży (no, gdzie jak gdzie, bo akurat u nas na biednej prowincji ceny nieruchomości poszły mocno w górę w roku pandemii), w 2021 sytuacja ma wrócić do nienormalnej normy, a wzrost cen mieszkań ma wynieść 7-10% i przewyższyć inflację. Ma to świadczyć o odradzaniu się gospodarki po pandemii.

Ja na serio nie wiem, jak ten system ekonomiczny i jego reguły i wskaźniki mogą uchodzić za coś sensownego i racjonalnego, skoro nawet bez szczególnie prospołecznych poglądów zdradzają one tyle oznak nonsensu. Jeśli o poprawie sytuacji gospodarki ma świadczyć to, że ludzi stać mniej, a nie bardziej na mieszkania, to zastanawiam się, co będzie oznaką krachu gospodarczego? Czyżby zaspokojenie jednej z kluczowych ludzkich potrzeb, czyli posiadania sensownego dachu nad głową?

Źródło
Opublikowano: 2021-03-24 23:39:10

Posłanka PO, członkini zarządu tej partii, osoba odpowiedzialna za program wybor

Remigiusz Okraska:Posłanka PO, członkini zarządu tej partii, osoba odpowiedzialna za program wyborczy zeszłorocznej kandydatki PO w wyborach prezydenckich. Opowiedzcie mi jeszcze, jak to liberałowie zrozumieli, zreflektowali się, uwrażliwili, nie są tacy jak kiedyś, więc w efekcie nie tylko nie rozmontują socjalu, ale wręcz go zwiększą, ergo są mniejszym złem, gdyż powiedzieli też ładnie o LGBT. Mówcie, mówcie, to tylko zapis upadku intelektualnego i moralnego oraz zamykania oczu na rzeczywistość.

PS. Jak myślicie, jakie prywatno-wolnorynkowe doświadczenia ma pani Leszczyna? Pracę w publicznej szkole, pracę w publicznym ośrodku kształcenia nauczycieli, etat radnej miejskiej, etat posłanki, etat ministerialny. Prawdziwa gazela biznesu.


Źródło
Opublikowano: 2021-03-24 15:05:53