Pracodawca wysyła Cię na przymusowy "urlop"? Nie wysłano Cię na pracę

Razem Małopolska:

Pracodawca wysyła Cię na przymusowy "urlop"? Nie wysłano Cię na pracę zdalną, choć jest taka możliwość? Nie wiesz, jak z postojowym? Jesteś na śmieciówce? Prowadzisz firmę i zarobiłaś/eś 0 zł i nie wiesz, co dalej?

Masz problem z zakresu kodeksu pracy i tarczy antykryzysowej? Napisz do nas – pomocprawna@partiarazem.pl Nasze prawniczki i prawnicy postarają się Ci pomóc!


Źródło
Opublikowano: 2020-04-20 12:30:42

Obejrzyj Biejat o projekcie Godek

Razem Małopolska:


„Czy wy nas macie za idiotów?! To, że dziś każecie nam zajmować się tym bezdusznym, barbarzyńskim projektem, któremu, jak wiemy, przeważająca większość społeczeństwa jest przeciwna, to jest szczyt hipokryzji i cynizmu.” – Magdalena Biejat w Sejmie.
#CzarnyProtest #StrajkKobiet #PiekłoKobiet #RatujmyKobietyCzarnyProtest,StrajkKobiet,PiekłoKobiet,RatujmyKobiety

Źródło
Opublikowano: 2020-04-15 21:09:35

51 reakcji, w tym Lubię to!, Super i Wow

Razem Małopolska:


Przemówienie Macieja Koniecznego w sprawie tzw. ustawy anty-447.

"Panowie z Konfederacji zaraz będą tłumaczyć, że amerykańska ustawa stanowi wielkie zagrożenie dla Polek i Polaków. Będą straszyć, że zaraz przyjadą Żydzi i zaczną zabierać domy. Może tego nie wiecie, panowie z Konfederacji, ale w Polsce od wielu lat wyrzuca się ludzi z domów. I nie potrzeba do tego żadnej uchwały amerykańskiego senatu. Robią to od lat Polacy, na mocy polskiego prawa i wyroków polskich sądów. To nie 447. To się, szanowni Panowie, nazywa reprywatyzacja. Tym się jakoś nie zajmujecie. Bo to nie o ludzką krzywdę wam chodzi. Wam chodzi po prostu o szczucie na obcych.

To, co przyjmuje amerykański parlament, nie rodzi dla Polski żadnych skutków prawnych. Jesteśmy niepodległym krajem, a nie amerykańską kolonią. O polskim prawie nie decyduje ani amerykański senat ani rosyjska duma tylko polski Sejm! Wydaje mi się, że posłowie Konfederacji, po kilku miesiącach w Sejmie, powinni już o tym wiedzieć. Polska nie będzie zwracać żadnego mienia bezspadkowego, bo nie ma do tego żadnej podstawy prawnej. Kwestia roszczeń obywateli amerykańskich została rozstrzygnięta w 1960 roku w ramach umowy pomiędzy USA, a Polską Ludową. Koniec, kropka.

Skrajna prawica chce rozpętać antysemicką kampanię. Nie powinno to dziwić. Jednym z inicjatorów projektu jest były szef ONR. To środowisko od ponad stu lat kultywuje antysemickie obsesje. Straszenie Żydami, którzy rzekomo idą ograbić Polskę, doskonale się w to wpisuje. Nacjonalistyczne szczucie już nie raz doprowadziło do zbrodni. Tak było, gdy po podłej nagonce nacjonalista zamordował prezydenta Narutowicza! Tak było, gdy ONR-owcy podburzali do pogromów ludności żydowskiej. Tak było, gdy nacjonaliści kolaborowali z hitlerowcami, urządzali polowania na Żydów. Inicjatorzy tego projektu stają dziś w jednym rzędzie z tamtymi siewcami nienawiści.

Przepraszam, ale nie jestem w stanie uwierzyć, że panów z Konfederacji interesuje los eksmitowanych rodzin, ofiar reprywatyzacji. Przecież dla was najważniejsze jest święte prawo własności i pieniądz! Bez mrugnięcia okiem podpisalibyście się pod wyrzucaniem na ulicę rodzin z małymi dziećmi czy chorych emerytów. Dzika reprywatyzacja trwa od lat! Gdzie byliście, kiedy lewica społeczna i ruchy lokatorskie walczyły o prawo do dachu nad głową, o ludzką godność, o elementarną sprawiedliwość? Gdzie byliście, gdy blokowaliśmy eksmisje? Nie widziałem was tam!

Pamiętam za to dobrze wilgotne, zarobaczone baraki na Przeworskiej, do których wyrzucało się ludzi w rządzonej przez Platformę stolicy. Tzw. “pomieszczenie tymczasowe” – trafiasz tam na trzy miesiące, a potem na ulicę, a władza umywa ręce. Pamiętam też świetnie, że wam wtedy nie przeszkadzały baraki na Przeworskiej. Pewnie nawet nie wiedzieliście o ich istnieniu. Wam wtedy przeszkadzała tęcza na Placu Zbawiciela!

Jesteście tchórzami. Jedyne na co was stać to szczucie na słabszych i walka z wymyślonymi wrogami. Do realnej obrony ludzi, do postawienia się prawdziwej mafii potrzeba odwagi. Potrzeba odwagi spalonej żywcem przez mafię Jolanty Brzeskiej, odwagi Piotra Ikonowicza, odwagi Ewy Andruszkiewicz, odwagi Piotra Ciszewskiego, odwagi Janusza Baranka, odwagi Jana Śpiewaka, odwagi Beaty Siemieniako, odwagi Jakuba Żaczka i setek innych. Zamiast zajmować się obsesjami prawicy, Sejm powinien raz na zawsze przeciąć kwestię reprywatyzacji. Na to jednak rządzącym zabrakło odwagi. Dobrze pamiętamy jak wiceminister Patryk Jaki z dumą prezentował założenia ustawy reprywatyzacyjnej. Gdzie jest ta obiecywana ustawa, panowie i panie z Prawa i Sprawiedliwości? Czy znowu oszukaliście ludzi? Czego się boicie? Czyje interesy chronicie? Dziś Patryk Jaki jest w Brukseli, a ustawy nie ma. Czemu tak nagle zabrakło wam odwagi?

Nam odwagi nie zabraknie. Tę sprawę trzeba w końcu przeciąć. Dlatego Lewica złoży w sejmie ustawę reprywatyzacyjną, która raz na zawsze zakończy kwestię roszczeń. Wtedy, podczas głosowania, będziemy mogli wszyscy się przekonać, kto stoi po której stronie. Po stronie lokatorów, czy po stronie mafii reprywatyzacyjnej.

A co do tego antysemickiego gniota, którym dzisiaj zajęto uwagę wysokiej izby, lewica będzie oczywiście głosowała za skierowaniem go tam, gdzie jest jego miejsce – na śmietnik".


Źródło
Opublikowano: 2020-04-15 16:53:36

Ludzie tracą pracę. Tracą pieniądze na czynsz, jedzenie, leki. PiS nie radzi sob

Razem Małopolska:

Ludzie tracą pracę. Tracą pieniądze na czynsz, jedzenie, leki. PiS nie radzi sobie, a „tarcza antykryzysowa” jest dziurawa jak sito. Co w tym momencie robią rządzący? Wypuszcza kretyński projekt ustawy, żeby odwrócić uwagę mediów od katastrofy. My to widzimy. I zapłacicie za to przy następnych wyborach.


Źródło
Opublikowano: 2020-04-02 16:17:55

Koronawirus nie będzie wybierał ludzi pod kątem, czy są ubezpieczeni czy nie. Dl

Razem Małopolska:

Koronawirus nie będzie wybierał ludzi pod kątem, czy są ubezpieczeni czy nie. Dlatego mówimy jasno – jesteś na śmieciówce? Przysługiwać Ci powinny takie same prawa podczas pandemii, jak osobom na umowie o pracę.

Obecna sytuacja brutalnie pokazała, jaką patologią są śmieciówki. Zasługujesz na chorobowe, na zasiłek i postojowe. Walczymy o Twoje interesy przed rządem.


Źródło
Opublikowano: 2020-03-25 11:31:47

Jak to z PiS bywa – projekt tak zwanej „Tarczy Antykryzysowej” poznaliśmy dzięki

Razem Małopolska:

Jak to z PiS bywa – projekt tak zwanej „Tarczy Antykryzysowej” poznaliśmy dzięki mediom, bo rząd nigdzie go oficjalnie nie zamieścił. Wybraliśmy z tego dokumentu kilka najbardziej skandalicznych pomysłów, które rządzący chcą przepchnąć kolanem.

Z naszym kandydatem na prezydenta, Robert Biedroń, zaprezentowaliśmy dawno nasze propozycje ratowania gospodarki w czasie pandemii. Spójrzmy na sprawę ochrony miejsc pracy w przedsiębiorstwach w kłopotach.

Jako lewica mówimy:
Przedsiębiorco, pomożemy Ci. Jak? Dając z budżetu państwa 75 proc. wynagrodzenia nieprzekraczającego średniej krajowej pod warunkiem, że zapłacisz pracownikowi resztę pensji. Ale żaden z nich nie może zostać zwolniony!

PiS mówi tak:
🔴 Przedsiębiorco, troszeczkę Ci pomożemy! Tylko obetnij najpierw płace pracowników! Ale nie bądźmy tacy krwiożerczy, niech spadną powiedzmy do minimalnej, o.

Skąd na to pieniądze? Z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Tak, od tego ten fundusz jest. Ale na koncie ma niecałe 4 miliardy złotych, a te pieniądze skończą się błyskawicznie. Jakieś wsparcie bezpośrednio z budżetu? Na to przewidziano tylko marne 0,8 miliarda 🤷‍♀️

Tutaj PiS wyjmuje kolejną kartę na stół – mamy jeszcze Fundusz Pracy! Dobry ruch, szkoda tylko, że FP był drenowany przez ostatnie lata, a w ustawie FP ma jeszcze ratować kilka branż.

Co gdy środki się skończą? Proste: koniec pomocy

Jest jeszcze jedna rzecz! Pracodawca ma obowiązek zawrzeć porozumienie z pracownikami. Jeśli po dwóch dniach go nie ma, może ustalić swoje warunki.

Czyli: Jako pracownik możesz dostać zaporowe warunki ➡️ Przedstawiciele pracowników nie zgadzają się na nie ➡️ Czekamy dwa dni ➡️ Szef wprowadza dowolne warunki, a Ty nie masz nic do gadania.

Brawo, PiS! Balcerowicz musi być z Was dumny.


Źródło
Opublikowano: 2020-03-23 15:25:39

Fundamentalna niepewność jutra. Pandemia uderzyła w światową gospodarkę

Razem Małopolska:

"Międzynarodowa Organizacja Pracy przewiduje, że bez podjęcia międzynarodowych starań, liczba bezrobotnych pracowników najemnych w skali świata może wzrosnąć nawet o blisko 25 mln osób, czyli o więcej niż po kryzysie finansowym 2008 r.

Istnieje uzasadniona obawa, że koszty ekonomiczne pandemii będą najdotkliwsze dla niskich warstw dochodowych i osób pracujących na umowach śmieciowych."
dr Maciej Grodzicki dla OkoPress.

Fundamentalna niepewność jutra. Pandemia uderzyła w światową gospodarkę

W obliczu zagrożenia zdrowia i życia kwestie pieniężne i gospodarcze zdają się tracić na znaczeniu, jednak wielu z nas to właśnie osobista sytuacja finansowa spędza os…

Źródło
Opublikowano: 2020-03-22 11:06:23

Pomóż osobom doświadczającym bezdomności przetrwać epidemię koronawirusa | zrzutka.pl

Razem Małopolska:

Pomóż osobom doświadczającym bezdomności przetrwać epidemię koronawirusa | zrzutka.pl

W trakcie trwania epidemii koronawirusa osoby doświadczające bezdomności są jednymi z najbardziej narażonych. Nie mają domu, więc nie mogą w nim zostać. A ze względów bezpieczeństwa mają też bardzo utrudniony dostęp do wsparcie materialnego i pomocy medycznej.Trzeba też pamiętać, ….

Źródło
Opublikowano: 2020-03-19 20:05:55

Dochód podstawowy w czasach pandemii?

Razem Małopolska:

Dochód podstawowy w czasach pandemii?

Donald Trump zapowiada 1000 $ dla wszystkich Amerykanów (czego m.in. domagała się wcześniej Alexandria Ocasio-Cortez z lewego skrzydła Partii Demokratycznej) a naukowcy z całego świata apelują o wprowadzenie dochodu podstawowego w obliczu kryzysu wywołanego COVID-19. Czy to dobry moment na wprowadzenie tego rozwiązania?

Na ten temat będziemy rozmawiać dzisiaj o 15:40 z red. Agnieszką Lichnerowicz w programie "Światopodgląd" w Radio TOK FM
Zachęcam do słuchania!


Źródło
Opublikowano: 2020-03-19 14:14:36

UL z książkami – Zygmunt Miłoszewski

Razem Małopolska:


Stowarzyszenie Unia Literacka zaprasza na spotkania z autorami bez wychodzenia z domu.
Akcja #zostańwdomu dla milionów Polaków zatrudnionych na umowach śmieciowych lub zepchniętych do samozatrudnienia oznacza utratę dochodów i życie z oszczędności, których wielu z nas po prostu nie posiada. Dochodzą nas też informacje o pierwszych zwolnieniach i wysyłaniu na bezpłatne urlopy osób zatrudnionych na umowy o pracę.
Nasi przedstawiciele w parlamencie domagają się pakietu kryzysowego, który osłoni osoby i firmy znajdujące się w najcięższej sytuacji przed ekonomicznymi skutkami pandemii. Na te zmiany w prawie przyjdzie jednak poczekać.
Dlatego zachęcamy do spontanicznego organizowania się w grupy samopomocowe, by zadbać o najpilniejsze potrzeby osób, które tego pandemium bez wsparcia nie przeżyją. Unia Literacka, która za pomocą tej akcji zbiera pieniądze na potrzeby pisarzy w trudnej sytuacji finansowej, jest tutaj przykładem tego, jak można to robić.

A na przyszłość pamiętajcie: tylko silne państwo opiekuńcze, z silnymi związkami zawodowymi i odpowiednio finansowanym systemem ochrony zdrowia!


zostańwdomu

Źródło
Opublikowano: 2020-03-16 17:33:04

Warsztaty makijażowe dla trans kobiet – Manifa 2020

Razem Małopolska:Już za tydzień w naszym biurze przy ul. Bałuckiego odbędzie się jedno z wydarzeń towarzyszących krakowskiej Manifie 2020.

Będziemy się malować, po siostrzanemu dzielić doświadczeniem i w miłej, luźnej atmosferze spędzać czas w wigilię Manify, która jest świętem wszystkich kobiet.

Źródło
Opublikowano: 2020-02-29 23:08:08

Dolina Loary zawiesza stosunki z Małopolską. ‚Jak można odsunąć na bok część ludzkości?’

Razem Małopolska:

To smutne, że musimy odbierać taką lekcję z zagranicy. Niestety jednak w pełni na nią zasłużyliśmy.
"Nie mogę utrzymywać relacji dyplomatycznych z ludźmi, którzy tak po prostu orzekają się "strefą wolną od LGBT", jawnie łamią prawa człowieka i odsuwają na bok część ludzkości – napisał w oficjalnym oświadczeniu François Bonneau, mer Doliny Loary. To czwarta francuska gmina, która zdecydowała się na zawieszenie oficjalnych stosunków z polskim samorządem w geście niezgody na ich homofobię. Pierwszy raz umowę rozwiązano jednak z całym województwem."

Dolina Loary zawiesza stosunki z Małopolską. ‚Jak można odsunąć na bok część ludzkości?’

-Nie mogę utrzymywać relacji dyplomatycznych z ludźmi, którzy tak po prostu orzekają się 'strefą wolną od LGBT', jawnie łamią prawa człowieka i odsuwają na bok część ludzkości – napisał w oficjalnym oświadczeniu François Bonneau, prezydent Doliny Loary. To czwarty francuski samorz…

Źródło
Opublikowano: 2020-02-25 22:15:02

Nowy Targ: Nie dla dyskryminacji, tak dla dialogu!

Razem Małopolska:


List otwarty zarządu okręgu małopolskiego partii Razem do radnych powiatu nowotarskiego. Zachęcamy do licznego wysyłania. Adresy radnych poniżej:

Szanowne Radne i Szanowni Radni powiatu nowotarskiego!

W związku z przypadającym na 20.02.2020 głosowaniem rady powiatu nowotarskiego w sprawie tzw. „Karty Praw Rodziny” bardzo prosimy o nieuleganie dyktatowi organizacji Ordo Iuris, skupiającej wątpliwej wartości autorytety i finansowanej z niejasnych źródeł, której ideologia okazuje się dziwnie zbieżna z antyeuropejskimi wartościami promowanymi przez Kreml i powiązanej z TFP, brazylijską organizacją, od której odżegnują się nawet tamtejsi hierarchowie kościelni.

Wbrew pełnemu manipulacji i pustosłowia tekstowi „Kraty Praw Rodziny”, dokument ten w żaden sposób nie poprawia prawnej ochrony rodziny ani jej członków. Ochrona rodziny jest wpisana w polski system prawny i nie potrzebujemy w tym zakresie lobbystów o podejrzanej proweniencji.

Tekst tej karty jest kłamliwy i manipulatorski. Zakłada istnienie zagrożenia dla rodzin małżeństw dwupłciowych, chociaż takiego zagrożenia nie ma; co więcej, nawet wprowadzenie do polskiego prawa małżeństw jednopłciowych w żaden sposób nie pogorszy sytuacji prawnej i społecznej rodziny małżeństw dwupłciowych.Tekst ten pozbawia dzieci podmiotowości, narzuca jedną koncepcję rozwoju dziecka, w tym jego seksualności, co może kończyć się tragediami dla dzieci nieheteroseksualnych.

Wielu młodych ludzi emigruje z Polski, w tym z naszego powiatu, z przyczyn ekonomicznych. Nie dopuśćcie do tego, aby emigrowali również z powodu poczucia braku akceptacji w miejscu, które powinno być ich domem. Już teraz ich życie w Polsce bywa trudne, wielu musi swoją orientację seksualną ukrywać przed najbliższymi czy w miejscach pracy. Nikt nie powinien z takich powodów być poddawany wykluczeniu czy ostracyzmowi.

Ten nieszczęsny dokument, zowiący się uzurpatorsko „Kartą Praw Rodziny”, godzi w prawa człowieka. Przyjęcie go narusza art. 7 („Organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach prawa”) oraz art. 32 („Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu publicznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny”) Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej.

Powiat nowotarski jak na razie był w tej sprawie ostoją zdrowego rozsądku. Mamy nadzieję, że tak pozostanie, zwłaszcza że przykład gminy Tuchów pokazuje, że konsekwencje podjęcia tej uchwały mogą być dotkliwe pod względem wizerunkowym, jak i mieć fatalne skutki dla stosunków z podmiotami zagranicznymi.

Z wyrazami szacunku
Maria Łaś
Jakub Maciąg
Zarząd Okręgu Małopolska Zachodnia Lewicy Razem
Jan Widłak
Okręg Krakowski Lewicy Razem

Adresy mailowe radnych:

rada@nowotarski.pl
jozefa.guziak@rada.nowotarski.pl
maria.domagala@rada.nowotarski.pl
sekretariat@nowotarski.pl
adam.gracz@rada.nowotarski.pl
tomasz.hamerski@rada.nowotarski.pl
rafal.jandura@rada.nowotarski.pl
adam.jurek@rada.nowotarski.pl
stanislaw.kiersztyn@rada.nowotarski.pl
jan.komorek@rada.nowotarski.pl
jacek.krol@rada.nowotarski.pl
jan.kuczkowicz@rada.nowotarski.pl
krzysztof.kuranda@rada.nowotarski.pl
bartosz.leksander@rada.nowotarski.pl
maria.lojas.jurkowska@rada.nowotarski.pl
piotr.mederak@rada.nowotarski.pl
tomasz.rajca@nowotarski.pl
julian.stopka.rada@nowotarski.pl
marek.szarawarski.rada@nowotarski.pl
boguslaw.waksmundzki@rada.nowotarski.pl
stanislaw.waksmundzki.rada@nowotarski.pl
stanislaw.zoltek.rada@nowotarski.pl

https://www.facebook.com/events/192373018636538/

Źródło
Opublikowano: 2020-02-17 20:38:14

Zbiórka na Krakowską Manifę 2020/Fundraising for Cracow’s Manifa 2020 | zrzutka.pl

Samo się nie zrobi. Z Manifą jest jak z państwem, albo z czymkolwiek: potrzebuje środków na konkretne wydatki, żeby wszystkie i wszyscy mogli pomaszerować bezpiecznie, żeby mogły wybrzmieć hasła (nagłośnienie to lwia część budżetu), żeby do wszystkich dotarła informacja (plakaty i ulotki) i żeby było to święto, na jakie zasługują bohaterki. Bo wszystkie jesteśmy bohaterkami.

To chyba najprzyjemniejszy, dobrowolny podatek.

Zbiórka na Krakowską Manifę 2020/Fundraising for Cracow’s Manifa 2020 | zrzutka.pl

[english version below] Już 8 marca 2020 roku Krakowska Manifa przemaszeruje ulicami Krakowa po raz szesnasty! Członkinie i członkowie komitetu starają się zwrócić uwagę społeczeństwa oraz władz miasta na problem systemowej dyskryminacji kobiet. Pokażmy, że niezależnie od naszych pogl….

Źródło
Opublikowano: 2020-02-08 12:34:31

"Skąd weźmiecie na to pieniądze? "

"Skąd weźmiecie na to pieniądze? "
Ano stąd.
Proponujemy progresywną skalę podatku majątkowego:

0% od majątku poniżej 10 mln zł
1% od majątku między 10 mln zł a 25 mln zł
2% od majątku między 25 mln zł a 100 mln zł
3% od majątku między 100 mln zł a 250 mln zł
4% od majątku między 250 mln zł a 500 mln zł
5% od majątku między 500 mln zł a 1 mld zł
6% od majątku między 1 mld zł a 2 mld zł
7% od majątku między 2 mld zł a 5 mld zł
8% od majątku powyżej 5 mld zł


Źródło
Opublikowano: 2020-02-03 17:39:58

Jest takie stare angielskie powiedzenie: „Żaden człowiek nie jest wyspą”. Nikt n

Jest takie stare angielskie powiedzenie: „Żaden człowiek nie jest wyspą”. Nikt nie powinien sam działać i funkcjonować w oderwaniu od swojej społeczności. Niestety, dziś jest ten smutny dzień, w którym Wielka Brytania zdecydowała się na ten krok.

Brexit jest podręcznikowym przykładem nieodpowiedzialnego działania prawicowych populistów. W Polsce również mamy takich, którzy widzieliby Polskę wychodzącą z Unii. Całe szczęście, większość Polek i Polaków ufa Unii Europejskiej.

Unia to nie tylko gospodarka, ale też przykład stabilności i pokoju w Europie, która będąc tyglem wielu kultur przeżywała przez setki lat wojny.

Liczymy, że Wielka Brytania będzie nadal blisko Wspólnoty. Bo oprócz instytucji i urzędów, łączy nas historia, dyplomacja, gospodarka i po prostu sympatia.


Źródło
Opublikowano: 2020-01-31 12:40:04

Panie Prezydencie!


Panie Prezydencie!

Rozumiemy, że można iść na rękę, ale żeby wystawiać się na aż tak łatwy strzał? Czyżby w polskich lasach JUŻ zabrakło zwierzyny?

Szczególnie celne są dwa ostatnie zdania:

„Pragnę zapewnić wszystkich Polaków, że jako Prezydent Rzeczypospolitej nie podpiszę żadnej ustawy, która by…

Więcej


Źródło
Opublikowano: 2020-01-18 11:23:04