Sprzeciwiamy się skandalicznej lekcji religii, która miała miejsce w jednej ze

Razem Małopolska:


❗️ Sprzeciwiamy się skandalicznej lekcji religii, która miała miejsce w jednej ze szkół w Limanowej.

❗️ Podczas katechezy uczniowie mogli zobaczyć np. prezentację ze slajdami o metodach leczenia homoseksualizmu obejmujących między innymi elektrowstrząsy, czy chirurgiczne usuwanie organów.

❗️ Stanowczo protestujemy przeciwko prezentowaniu antynaukowych i dyskryminujących treści w publicznych szkołach !

Więcej o sprawie można przeczytać tutaj:
https://gazetakrakowska.pl/limanowa-katecheta-wyslal-uczniom-i-lo-prezentacje-w-ramach-lekcji-religii-homoseksualizm-to-choroba-leczeniemelektrowstrzasy/ar/c1-15589388


Źródło
Opublikowano: 2021-05-08 19:19:10

Dobra zmiana nie może przeboleć, że młodzież jest coraz bardziej lewicowa. Dl

Razem Małopolska:


Dobra zmiana nie może przeboleć, że młodzież jest coraz bardziej lewicowa. Dlatego minister Czarnek uznał, że podręczniki szkolne trzeba zmienić. Na jeszcze bardziej prawicowe. Jeszcze więcej papieża! Jeszcze więcej żołnierzy wyklętych! A tym zajmie się Artur Górecki związany z Ordo Iuris.

Edukacja musi być świecka, równościowa i otwarta. Taka będzie za lewicy.

Razem Małopolska, profile pictureNa grafice widnieje Artur Górecki, pełnomocnik ministra Czarnka do spraw podstaw programowych i podręczników. Jego głowa ma otwartą klapkę a z niej wyglądają średniowieczne ryciny księży, świętych, diabłów i mnichów. Wychodzi z jego głowy również wstęga, na której widniej jego cytat: celem pracy nauczyciela jest prowadzenie ucznia ku Bogu. Napis główny na grafice brzmi: świecka szkoła! religia do kościoła! lewica razem.

Źródło
Opublikowano: 2021-02-23 12:49:39

Maciej Rauhut: Nazywam się Maciek Rauhut. Mam 14-lat i przyjechałem z Krapko

Razem Małopolska:


Maciej Rauhut:

Nazywam się Maciek Rauhut. Mam 14-lat i przyjechałem z Krapkowic na opolszczyźnie. Klaudia przede mną mówiła o strajku kobiet. O tym jak nasze państwo odbiera kobietom wolność. Ja też chciałbym opowiedzieć państwu moją historię związaną z protestami.

No więc siedzę w sobie w domu, bo pandemia. Jest środa. Na komputerze trwa właśnie zdalna lekcja polskiego. Pan Tadeusz i te sprawy.
Nagle: walenie do drzwi! Otwieram. Wpada do mnie do domu dwóch wielkich smutnych panów. To policjanci. Jeden z nich to zastępca komendanta.

Pohukują na mnie, krzyczą. Mówią, że pójdę na cztery lata do poprawczaka, a potem na cztery lata do pudła.
Grubo. 8 lat za kratkami to jednak sporo czasu z… More

Razem Małopolska, profile pictureMay be an image of 1 person, standing, indoor and text that says 'wolnd POLICJA #'

Źródło
Opublikowano: 2021-02-20 19:35:43

„Są tacy, którzy chcą, żebyśmy żyli w strachu całe noce i całe dnie (…) są

Razem Małopolska:


„Są tacy, którzy chcą, żebyśmy żyli w strachu całe noce i całe dnie (…) są tacy, którzy chcą, żebyśmy nienawidzili się”

Holokaust nie spadł z nieba. Wziął się z szczucia i mówienia, że ktoś nie jest człowiekiem. Eksterminacja milionów istnień ludzkich wzięła się z rasizmu i antysemityzmu. Nigdy więcej niech łba nie podnosi brunatna nienawiść! Nigdy więcej!

Razem Małopolska, profile pictureGrafika jest czarno-biała i przedstawia zdjęcie dzieci z Auschwitz za drutem kolczastym. Grafika przedstawia również bramę wjazdową do obozu zagłady. Napis brzmi nigdy więcej. Międzynarodowy dzień pamięci o ofiarach holokaustu. Lewica Razem.

Źródło
Opublikowano: 2021-01-27 16:58:49

Dzieci i młodzież przed sądami za udział w demonstracjach? To nie koniec opre

Razem Małopolska:


Dzieci i młodzież przed sądami za udział w demonstracjach? To nie koniec opresji. Dziś odsiadkę w więzieniu rozpoczął Paweł Kasprzak, lider Obywatele RP. Za co? Za przechodzenie w niedozwolonym miejscu podczas antypisowskiej demonstracji. Tak, dobrze czytajcie. Do więzienia za przechodzenie w niedozwolonym.

Paweł, jesteśmy z Tobą! Nigdy nie będziesz szedł sam!

Razem Małopolska, profile pictureNa grafice widnieje czarno-białe zdjęcie Pawła Kasprzaka z megafonem. Napis brzmi lider obywateli er pe Paweł Kasprzak idzie do więzienia za protest! Trzymaj się Paweł! Lewica Razem.

Źródło
Opublikowano: 2021-01-25 15:59:54

Senat, poprawką Lewicy, dosypał 80 milionów zł na psychiatrię dziecięcą. Od l

Razem Małopolska:

Senat, poprawką Lewicy, dosypał 80 milionów zł na psychiatrię dziecięcą. Od lat jest ona w zapaści. Kto głosował przeciw? Oczywiście senatorzy z PiS-u (w tym lekarze 🤯). Projekt niedługo wyląduje na sali sejmowej. Wszyscy posłowie muszą zagłosować za tak ważną rzeczą. Chyba że rząd znów będzie skomleć, że pieniędzy nie ma, a później 80 milionów przekaże Rydzykowi.

Razem Małopolska, profile pictureNa grafice widnieje smutna dziewczyna siedząca na boisku ze spuszczoną głową. Napis brzmi 951 to liczba prób samobójczych osób w wieku siedem osiemnaście lat w dwa tysiące dziewiętnastym roku. Cały Sejm musi zagłosować za poprawką senatu zwiększającą nakłady na psychiatrię dziecięcą! Lewica Razem.

Źródło
Opublikowano: 2021-01-15 13:25:22

Życzenia świątecznie od partii Razem w stylu Love Actually, ale z polskim szn

Razem Małopolska:


Życzenia świątecznie od partii Razem w stylu Love Actually, ale z polskim sznytem 🎄🎄🎄


Źródło
Opublikowano: 2020-12-24 17:21:07

Krzyż mieliście na piersi, a brauning w kieszeni. Z Bogiem byli w sojuszu,

Razem Małopolska:


Krzyż mieliście na piersi, a brauning w kieszeni.
Z Bogiem byli w sojuszu, a z mordercą w pakcie,
Wy, w chichocie zastygli, bladzi, przestraszeni,
Chodźcie, głupcy, do okien – i patrzcie! i patrzcie!

Z Belwederu na Zamek, tętnicą Warszawy,
Alejami, Nowym Światem, Krakowskiem Przedmieściem,
Idzie kondukt żałobny, krepowy i krwawy:
Drugi raz Pan Prezydent jest dzisiaj na mieście.

Zimny, sztywny, zakryty chorągwią i kirem,
Jedzie Prezydent Martwy a wielki stokrotnie.
Nie odwracając oczu! Stać i patrzeć, zbiry!
Tak! Za karki was trzeba trzymać przy tym oknie!

Przez serce swe na wylot pogrzebem przeszyta,
Jak Jego pierś kulami, niech widzi stolica
Twarze wasze, zbrodniarze – i niech was przywita
Strasznym krzykiem milczenia żałobna ulica.

Julian Tuwim, „Pogrzeb prezydenta Narutowicza”.

Razem Małopolska, profile pictureImage may contain: 7 people, people dancing, text that says 'LEWICA razem 16 XII 1922 PAMIĘTAMY! Narutowicz zamordowany przez prawicową nienawiść!'

Źródło
Opublikowano: 2020-12-16 21:53:31

Każdy z nas na różnych etapach życia wymaga wsparcia, które może przyjmować różn

Razem Małopolska:

Każdy z nas na różnych etapach życia wymaga wsparcia, które może przyjmować różną postać. Czasami zdarza się tak, że okoliczności, w których się znajdujemy, zmuszają nas do poszukiwania obok wsparcia emocjonalnego ze strony rodziny i przyjaciół, także wsparcia w formie pomocy finansowej. Kryzys związany z Covid-19 jeszcze bardziej zwiększył zapotrzebowanie na tego rodzaju pomoc.
Dlatego chcielibyśmy, aby każdy z Was zapoznał się z 𝐩𝐨𝐝𝐬𝐭𝐚𝐰𝐨𝐰𝐲𝐦𝐢 𝐟𝐨𝐫𝐦𝐚𝐦𝐢 𝐩𝐨𝐦𝐨𝐜𝐲 𝐬𝐨𝐜𝐣𝐚𝐥𝐧𝐞𝐣, udzielanej przez 𝐨𝐬́𝐫𝐨𝐝𝐤𝐢 𝐩𝐨𝐦𝐨𝐜𝐲 𝐬𝐩𝐨ł𝐞𝐜𝐳𝐧𝐞𝐣.

𝐏𝐫𝐳𝐞𝐜𝐳𝐲𝐭𝐚𝐣𝐜𝐢𝐞, 𝐩𝐨𝐝𝐳𝐢𝐞𝐥𝐜𝐢𝐞 𝐬𝐢𝐞̨ 𝐳 𝐭𝐲𝐦𝐢, 𝐤𝐭𝐨́𝐫𝐳𝐲 𝐭𝐲𝐜𝐡 𝐢𝐧𝐟𝐨𝐫𝐦𝐚𝐜𝐣𝐢 𝐦𝐨𝐠𝐚̨ 𝐩𝐨𝐭𝐫𝐳𝐞𝐛𝐨𝐰𝐚𝐜́. 𝐏𝐢𝐬𝐳𝐜𝐢𝐞 𝐝𝐨 𝐧𝐚𝐬, 𝐣𝐞𝐬́𝐥𝐢 𝐦𝐚𝐜𝐢𝐞 𝐤𝐨𝐧𝐤𝐫𝐞𝐭𝐧𝐞 𝐩𝐲𝐭𝐚𝐧𝐢𝐚. 𝐏𝐨𝐬𝐭𝐚𝐫𝐚𝐦𝐲 𝐬𝐢𝐞̨ 𝐧𝐚 𝐧𝐢𝐞 𝐨𝐝𝐩𝐨𝐰𝐢𝐞𝐝𝐳𝐢𝐞𝐜́.

Pamiętajcie, że 𝐨 𝐩𝐨𝐦𝐨𝐜 𝐦𝐨𝐳̇𝐧𝐚 𝐳𝐚𝐰𝐧𝐢𝐨𝐬𝐤𝐨𝐰𝐚𝐜́ 𝐫𝐨́𝐰𝐧𝐢𝐞𝐳̇ 𝐝𝐥𝐚 𝐩𝐨𝐭𝐫𝐳𝐞𝐛𝐮𝐣𝐚̨𝐜𝐞𝐠𝐨 𝐬𝐚̨𝐬𝐢𝐚𝐝𝐚 𝐥𝐮𝐛 𝐳𝐧𝐚𝐣𝐨𝐦𝐞𝐠𝐨, jeśli z różnych względów nie może zwrócić się po nią sam, a ich sytuacja wskazuje, że powinien ją otrzymać. Jednak warunkiem koniecznym jest późniejsze współdziałanie tych osób z pracownikiem socjalnym, a więc wyrażenie przez nie zgody na przeprowadzenie wywiadu środowiskowego i podjęcie działań mających na celu przezwyciężenie trudnej sytuacji życiowej.

𝐏𝐨𝐦𝐨𝐜 𝐬𝐩𝐨ł𝐞𝐜𝐳𝐧𝐚 𝐰 𝐟𝐨𝐫𝐦𝐢𝐞 𝐟𝐢𝐧𝐚𝐧𝐬𝐨𝐰𝐞𝐣 może być udzielona przede wszystkim w przypadku, gdy wnioskodawca spełnia kryterium dochodowe. Aktualnie wynosi ono 𝟕𝟎𝟏 𝐳ł ❗️𝐝𝐥𝐚 𝐨𝐬𝐨́𝐛 𝐬𝐚𝐦𝐨𝐭𝐧𝐢𝐞 𝐠𝐨𝐬𝐩𝐨𝐝𝐚𝐫𝐮𝐣𝐚̨𝐜𝐲𝐜𝐡 i 𝟓𝟐𝟖 𝐳ł ❗️𝐝𝐥𝐚 𝐨𝐬𝐨́𝐛 𝐩𝐫𝐨𝐰𝐚𝐝𝐳𝐚̨𝐜𝐲𝐜𝐡 𝐰𝐬𝐩𝐨́𝐥𝐧𝐞 𝐠𝐨𝐬𝐩𝐨𝐝𝐚𝐫𝐬𝐭𝐰𝐨 𝐝𝐨𝐦𝐨𝐰𝐞 (są to kwoty netto tj. na rękę).

Ponadto, aby można udzielić świadczenia finansowego 𝐤𝐨𝐧𝐢𝐞𝐜𝐳𝐧𝐞 𝐣𝐞𝐬𝐭 𝐰𝐲𝐬𝐭𝐚̨𝐩𝐢𝐞𝐧𝐢𝐞 𝐩𝐫𝐳𝐲𝐧𝐚𝐣𝐦𝐧𝐢𝐞𝐣 𝐣𝐞𝐝𝐧𝐞𝐣 𝐳 𝐩𝐫𝐳𝐞𝐬ł𝐚𝐧𝐞𝐤 𝐳 𝐮𝐬𝐭𝐚𝐰𝐲 𝐨 𝐩𝐨𝐦𝐨𝐜𝐲 𝐬𝐩𝐨ł𝐞𝐜𝐳𝐧𝐞𝐣. Ustawa ta wskazuje, że prawo do świadczeń z pomocy społecznej przysługuje przede wszystkim z powodu: 1. ubóstwa; 2. sieroctwa; 3. bezdomności; 4. bezrobocia; 5. niepełnosprawności; 6. długotrwałej lub ciężkiej choroby; 7. przemocy w rodzinie; 8. potrzeby ochrony macierzyństwa lub wielodzietności; 9. bezradności w sprawach opiekuńczo-wychowawczych i prowadzenia gospodarstwa domowego, zwłaszcza w rodzinach niepełnych lub wielodzietnych; 10. braku umiejętności w przystosowaniu do życia młodzieży opuszczającej placówki opiekuńczo-wychowawcze; 11. trudności w integracji osób, które otrzymały status uchodźcy; 12. trudności w przystosowaniu do życia po zwolnieniu z zakładu karnego; 13. alkoholizmu lub narkomanii; 14. zdarzenia losowego i sytuacji kryzysowej; 15. klęski żywiołowej lub ekologicznej.

W przypadku, gdy wnioskodawca spełnia te kryteria (dochodowe i odnośnie do przesłanek), może być mu udzielona pomoc w formie 𝐬́𝐰𝐢𝐚𝐝𝐜𝐳𝐞𝐧𝐢𝐚 𝐩𝐢𝐞𝐧𝐢𝐞̨𝐳̇𝐧𝐞𝐠𝐨. Może ona przyjąć postać:
☑️ 𝐳𝐚𝐬𝐢ł𝐤𝐮 𝐨𝐤𝐫𝐞𝐬𝐨𝐰𝐞𝐠𝐨 – w przypadku osoby samotnie gospodarującej maksymalna kwota tego zasiłku wynosi 418 zł, a jego wysokość zarówno w przypadku osoby samotnej, jak i rodziny nie może być niższa niż 50% różnicy pomiędzy faktycznym dochodem, a określonym ustawowo kryterium dochodowym. Najniższa kwota zasiłku to 20 zł miesięcznie. Ta forma pomocy jest świadczeniem obligatoryjnym, tj. przysługuje po spełnieniu wskazanych powyżej warunków.
☑️ 𝐳𝐚𝐬𝐢ł𝐤𝐮 𝐬𝐭𝐚ł𝐞𝐠𝐨, który przysługuje:
𝐏𝐞ł𝐧𝐨𝐥𝐞𝐭𝐧𝐢𝐞𝐣 𝐨𝐬𝐨𝐛𝐢𝐞 𝐬𝐚𝐦𝐨𝐭𝐧𝐢𝐞 𝐠𝐨𝐬𝐩𝐨𝐝𝐚𝐫𝐮𝐣𝐚̨𝐜𝐞𝐣, niezdolnej do pracy z powodu wieku lub całkowicie niezdolnej do pracy, jeżeli jej dochód jest niższy od kryterium dochodowego osoby samotnie gospodarującej, tj. od kwoty 701 zł.
𝐏𝐞ł𝐧𝐨𝐥𝐞𝐭𝐧𝐢𝐞𝐣 𝐨𝐬𝐨𝐛𝐢𝐞 𝐩𝐨𝐳𝐨𝐬𝐭𝐚𝐣𝐚̨𝐜𝐞𝐣 𝐰 𝐫𝐨𝐝𝐳𝐢𝐧𝐢𝐞, niezdolnej do pracy, jeżeli jej dochód, jak również dochód na osobę w rodzinie są niższe od kryterium dochodowego na osobę w rodzinie tj. od kwoty 528 zł.
☑️ 𝐳𝐚𝐬𝐢ł𝐤𝐮 𝐜𝐞𝐥𝐨𝐰𝐞𝐠𝐨, który ma charakter uznaniowy i może być przyznany w szczególności na pokrycie części lub całości kosztów:
– 𝐳𝐚𝐤𝐮𝐩𝐮 𝐳̇𝐲𝐰𝐧𝐨𝐬́𝐜𝐢,
– 𝐥𝐞𝐤𝐨́𝐰 𝐢 𝐥𝐞𝐜𝐳𝐞𝐧𝐢𝐚,
– 𝐨𝐩𝐚ł𝐮,
– 𝐨𝐝𝐳𝐢𝐞𝐳̇𝐲,
– 𝐧𝐢𝐞𝐳𝐛𝐞̨𝐝𝐧𝐲𝐜𝐡 𝐩𝐫𝐳𝐞𝐝𝐦𝐢𝐨𝐭𝐨́𝐰 𝐮𝐳̇𝐲𝐭𝐤𝐮 𝐝𝐨𝐦𝐨𝐰𝐞𝐠𝐨, 𝐝𝐫𝐨𝐛𝐧𝐲𝐜𝐡,
-️ 𝐫𝐞𝐦𝐨𝐧𝐭𝐨́𝐰 𝐢 𝐧𝐚𝐩𝐫𝐚𝐰 𝐰 𝐦𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚𝐧𝐢𝐮,
-️ 𝐤𝐨𝐬𝐳𝐭𝐨́𝐰 𝐩𝐨𝐠𝐫𝐳𝐞𝐛𝐮,
-️ 𝐬𝐤ł𝐚𝐝𝐤𝐢 𝐧𝐚 𝐮𝐛𝐞𝐳𝐩𝐢𝐞𝐜𝐳𝐞𝐧𝐢𝐞 𝐬𝐩𝐨ł𝐞𝐜𝐳𝐧𝐞,
-️ 𝐬𝐤ł𝐚𝐝𝐤𝐢 𝐧𝐚 𝐮𝐛𝐞𝐳𝐩𝐢𝐞𝐜𝐳𝐞𝐧𝐢𝐞 𝐳𝐝𝐫𝐨𝐰𝐨𝐭𝐧𝐞.

Nawet 𝐰 𝐩𝐫𝐳𝐲𝐩𝐚𝐝𝐤𝐮 𝐩𝐫𝐳𝐞𝐤𝐫𝐨𝐜𝐳𝐞𝐧𝐢𝐚 𝐮𝐬𝐭𝐚𝐰𝐨𝐰𝐞𝐠𝐨 𝐤𝐫𝐲𝐭𝐞𝐫𝐢𝐮𝐦 𝐝𝐨𝐜𝐡𝐨𝐝𝐨𝐰𝐞𝐠𝐨 wnioskodawca może zostać objęty pomocą.
☑️poprzez świadczenie z programu „Pomoc państwa w zakresie dożywiania”. W tym przypadku obowiązuje górny 𝐩𝐫𝐨́𝐠 𝐝𝐨𝐜𝐡𝐨𝐝𝐮 𝐰𝐲𝐧𝐨𝐬𝐳𝐚̨𝐜𝐲 𝟏𝟓𝟎% 𝐮𝐬𝐭𝐚𝐰𝐨𝐰𝐞𝐠𝐨 𝐤𝐫𝐲𝐭𝐞𝐫𝐢𝐮𝐦. Zatem z pomocy mogą skorzystać osoby, których dochód nie przekracza kwoty 951 zł w przypadku osoby samotnie gospodarującej oraz w przypadku rodziny kwoty 771 zł pomnożonej przez liczbę członków rodziny (np. dla trzyosobowej rodziny 3 x 771 zł = 2313,00 zł). Świadczenie z tego programu może zostać udzielone w formie posiłku, świadczenia pieniężnego na zakup posiłku lub żywności albo świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych.

Innymi formami pomocy, którą może otrzymać osoba, przekraczająca wskazane tutaj progi są
☑️ 𝐧𝐢𝐞 𝐩𝐨𝐝𝐥𝐞𝐠𝐚𝐣𝐚̨𝐜𝐲 𝐳𝐰𝐫𝐨𝐭𝐨𝐰𝐢 𝐬𝐩𝐞𝐜𝐣𝐚𝐥𝐧𝐲 𝐳𝐚𝐬𝐢ł𝐞𝐤 𝐜𝐞𝐥𝐨𝐰𝐲 w wysokości nie przekraczającej odpowiednio kryterium dochodowego osoby samotnie gospodarującej lub rodziny;
☑️ 𝐳𝐚𝐬𝐢ł𝐞𝐤 𝐨𝐤𝐫𝐞𝐬𝐨𝐰𝐲, 𝐳𝐚𝐬𝐢ł𝐞𝐤 𝐜𝐞𝐥𝐨𝐰𝐲 𝐥𝐮𝐛 𝐩𝐨𝐦𝐨𝐜 𝐫𝐳𝐞𝐜𝐳𝐨𝐰𝐚 𝐩𝐨𝐝 𝐰𝐚𝐫𝐮𝐧𝐤𝐢𝐞𝐦 𝐳𝐰𝐫𝐨𝐭𝐮 𝐜𝐳𝐞̨𝐬́𝐜𝐢 𝐥𝐮𝐛 𝐜𝐚ł𝐨𝐬́𝐜𝐢 𝐤𝐰𝐨𝐭𝐲 𝐳𝐚𝐬𝐢ł𝐤𝐮 𝐥𝐮𝐛 𝐰𝐲𝐝𝐚𝐭𝐤𝐨́𝐰 𝐧𝐚 𝐩𝐨𝐦𝐨𝐜 𝐫𝐳𝐞𝐜𝐳𝐨𝐰𝐚̨.

Dlatego 𝐧𝐚𝐰𝐞𝐭, 𝐠𝐝𝐲 𝐤𝐭𝐨𝐬́ 𝐩𝐫𝐳𝐞𝐤𝐫𝐚𝐜𝐳𝐚 𝐤𝐫𝐲𝐭𝐞𝐫𝐢𝐮𝐦 𝐝𝐨𝐜𝐡𝐨𝐝𝐨𝐰𝐞, 𝐚𝐥𝐞 𝐳𝐧𝐚𝐣𝐝𝐮𝐣𝐞 𝐬𝐢𝐞̨ 𝐰 𝐬𝐳𝐜𝐳𝐞𝐠𝐨́𝐥𝐧𝐢𝐞 𝐭𝐫𝐮𝐝𝐧𝐞𝐣 𝐬𝐲𝐭𝐮𝐚𝐜𝐣𝐢 𝐳̇𝐲𝐜𝐢𝐨𝐰𝐞𝐣, 𝐦𝐨𝐳̇𝐞 𝐳𝐰𝐫𝐨́𝐜𝐢𝐜́ 𝐬𝐢𝐞̨ 𝐝𝐨 𝐨𝐬́𝐫𝐨𝐝𝐤𝐚 𝐩𝐨 𝐩𝐨𝐦𝐨𝐜, choć nie zawsze będzie mu ona udzielona i nie zawsze w wysokości odpowiadającej realnym potrzebom.

Ośrodki udzielają również 𝐰𝐬𝐩𝐚𝐫𝐜𝐢𝐚 𝐰 𝐟𝐨𝐫𝐦𝐢𝐞 𝐧𝐢𝐞𝐩𝐢𝐞𝐧𝐢𝐞̨𝐳̇𝐧𝐞𝐣. Mogą to być np.
☑️ usługi opiekuńcze,
☑️ schronienie,
☑️ niezbędne ubranie.

𝐁𝐞𝐳 𝐰𝐳𝐠𝐥𝐞̨𝐝𝐮 𝐧𝐚 𝐨𝐬𝐢𝐚̨𝐠𝐚𝐧𝐞 𝐝𝐨𝐜𝐡𝐨𝐝𝐲 każdy zwracający się o pomoc do ośrodka pomocy społecznej może liczyć na 𝐝𝐚𝐫𝐦𝐨𝐰𝐞 𝐩𝐨𝐫𝐚𝐝𝐧𝐢𝐜𝐭𝐰𝐨 𝐬𝐨𝐜𝐣𝐚𝐥𝐧𝐞 udzielane przez pracowników socjalnych, a często także na 𝐛𝐞𝐳𝐩ł𝐚𝐭𝐧𝐚̨ 𝐩𝐨𝐦𝐨𝐜 𝐩𝐬𝐲𝐜𝐡𝐨𝐥𝐨𝐠𝐚 lub 𝐩𝐫𝐚𝐰𝐧𝐢𝐤𝐚.

Jeśli potrzebujecie konsultacji w tym zakresie, piszcie do nas.

* 𝑵𝒂𝒔𝒛𝒆𝒈𝒐 𝒛𝒅𝒂𝒏𝒊𝒂 𝒐 𝒕𝒚𝒄𝒉 𝒑𝒓𝒐𝒈𝒂𝒄𝒉 𝒅𝒐𝒄𝒉𝒐𝒅𝒐𝒘𝒚𝒄𝒉, 𝒛𝒂𝒑𝒆𝒘𝒏𝒆 𝒔𝒊𝒆̨ 𝒅𝒐𝒎𝒚𝒔́𝒍𝒂𝒄𝒊𝒆. 𝑺𝒂̨ 𝒕𝒐 𝒌𝒘𝒐𝒕𝒚 𝒏𝒂 𝒈𝒓𝒂𝒏𝒊𝒄𝒚 𝒎𝒊𝒏𝒊𝒎𝒖𝒎 𝒆𝒈𝒛𝒚𝒔𝒕𝒆𝒏𝒄𝒋𝒊, 𝒑𝒐𝒏𝒊𝒛̇𝒆𝒋 𝒌𝒕𝒐́𝒓𝒆𝒈𝒐 𝒛𝒂𝒈𝒓𝒐𝒛̇𝒐𝒏𝒆 𝒋𝒆𝒔𝒕 𝒍𝒖𝒅𝒛𝒌𝒊𝒆 𝒛̇𝒚𝒄𝒊𝒆. 𝑴𝒊𝒏𝒊𝒎𝒖𝒎 𝒋𝒖𝒛̇ 𝒘 𝒛𝒂ł𝒐𝒛̇𝒆𝒏𝒊𝒖 𝒛𝒂𝒇𝒂ł𝒔𝒛𝒐𝒘𝒂𝒏𝒆𝒈𝒐, 𝒃𝒐 𝒛𝒂𝒌ł𝒂𝒅𝒂𝒋𝒂̨𝒄𝒆𝒈𝒐 𝒌𝒐𝒔𝒛𝒕 𝒎𝒊𝒆𝒔𝒛𝒌𝒂𝒏𝒊𝒂 𝒏𝒂 𝒑𝒐𝒛𝒊𝒐𝒎𝒊𝒆 𝒐𝒑ł𝒂𝒕 𝒛𝒂 𝒎𝒊𝒆𝒔𝒛𝒌𝒂𝒏𝒊𝒆 𝒌𝒐𝒎𝒖𝒏𝒂𝒍𝒏𝒆, 𝒄𝒛𝒚𝒍𝒊 𝒛𝒋𝒂𝒘𝒊𝒔𝒌𝒐 𝒓𝒐́𝒘𝒏𝒊𝒆 𝒑𝒓𝒂𝒘𝒅𝒐𝒑𝒐𝒅𝒐𝒃𝒏𝒊𝒆 𝒋𝒂𝒌 𝒔𝒑𝒐𝒕𝒌𝒂𝒏𝒊𝒆 𝒋𝒆𝒅𝒏𝒐𝒓𝒐𝒛̇𝒄𝒂.


Źródło
Opublikowano: 2020-12-12 14:38:53

102. rocznica wywalczenia praw wyborczych przez Polki

Razem Małopolska:

🔴 102. rocznica wywalczenia praw wyborczych przez Polki 🔴

Wbrew opisom, z którymi można się spotkać, prawa wyborcze nie zostały Polkom dane, nadane, przyznane. Prawa wyborcze zostały przez Polki wywalczone.

Wydeptane przed domem marszałka Piłsudskiego, a gdy trzeba było wystukane parasolkami w okna rezydencji. Wykrzyczane na wiecach. Ale od początku…

W 1891 r. emancypantki wysłały pierwszą petycję z żądaniem zniesienia męskiego pełnomocnictwa w wyborach do Sejmu Krajowego. Kobiety korzystały z różnych form manifestowania swoich postulatów: organizowały demonstracje i wiece, pisały interpelacje, tworzył komitety wyborcze.

W 1897 r. kobiety uzyskały prawo studiowania na Uniwersytecie Jagiellońskim na wydziale humanistyczno-filozoficznym.

W 1905 roku w Krakowie odbył się pierwszy jawny Zjazd Kobiet Polskich. Zjazd wystosował apel do partii politycznych o włączenie postulatu równouprawnienia do programów politycznych. Kobiety organizowały się w stowarzyszenia i związki o charakterze zawodowym.

Pojawiało się sporo działań wzmacniających samodzielność i niezależność kobiet. To Kazimiera Bujwidowa zachęcała kobiety do spojrzenia na siebie jako cel sam w sobie. Pojawiały się też grzmiące głosy bezlitośnie opisujące realia, w jakich funkcjonowały ówczesne dziewczęta, a później kobiety. Jednym z takich głosów była krakowska działaczka Turzyma, pisząca “Kobieta nie ma woli, bo mogłaby kiedyś chcieć inaczej, niż jej nakażą.

W 1907 roku Paulina Kuczalska-Reinschmit, hetmanka i liderka pierwszej fali polskiego ruchu feministycznego, założyła Związek Równouprawnienia Kobiet Polskich. Nie miała ochoty przekonywać ludzi o odmiennych poglądach do swojej racji, wolała robić swoje.

W tym samym roku odbywa się zjazd ZRKP w Warszawie, który Konopnicka opisywała jako “radę wojenną”.

W 1908 roku Maria Dulębianka przeprowadziła odważną kampanię wyborczą, podczas której agitowała na rzecz praw wyborczych dla kobiet. Kandydatka do Sejmu Krajowego we Lwowie zdobyła 511 głosów, które ze względów formalnych zostały odrzucone.

W 1911 roku po raz pierwszy obchodzono Międzynarodowy Dzień Kobiet. Krakowskie emancypantki zorganizowały demonstrację na kilka tysięcy kobiet!

W 1913 r. Iza Moszczeńska i Zofia Daszyńska–Golińska założyły Ligę Kobiet. W zaborze austriackim od 1915 roku działała Liga Kobiet Galicji i Śląska Cieszyńskiego z m.in. Zofią Moraczewską i Dorotą Kłuszyńską. W 1917 r. organizacje połączyły się tworząc Ligę Kobiet Polskich – pierwszą masową organizację kobiecą.

W grudniu 1917 roku warszawski Zjazd Kobiet powołał Centralny Komitet Równouprawnienia Kobiet Polskich, który uzyskał pełnomocnictwo do rozmów z rządem tworzącego się państwa. Do negocjacji z Józefem Piłsudskim stanęła Justyna Budzińska–Tylicka i Maria Chmieleńska.

W wyniku rozmów, ale również sytuacji politycznej skłaniającej rządzących do podjęcia opłacalnej decyzji, 28 listopada 1918 roku ukazał się dekret Naczelnika Państwa o ordynacji wyborczej, w którym znalazł się zapis: „Wyborcą do Sejmu jest każdy obywatel państwa bez różnicy płci, który do dnia ogłoszenia wyborów ukończył 21 lat”. Głosować więc i kandydować nareszcie mogły kobiety – za zgodą męża.

_________________
🔴 Wpis jest częścią feministycznej serii edukacyjnej, którą tworzę z Iwona Gałązka. Piszemy o kobietach rewolucjonistkach oraz ważnych datach, przypominających o tym, że „Praw się nie dostaje. Prawa się zdobywa w walce”. To słynne hasło Zofii Daszyńskiej-Golińskiej z 1911 r., kiedy kobiety nie miały jeszcze praw wyborczych.


Źródło
Opublikowano: 2020-11-28 12:12:28

Patriotyzm to nie noszenie bluzy z orzełkiem. Patriotyzm to szanowanie praw kobi

Razem Małopolska:

Patriotyzm to nie noszenie bluzy z orzełkiem. Patriotyzm to szanowanie praw kobiet. To pamiętanie o całej historii, a nie tylko o tej, która dzisiaj jest pisana w gabinetach prawicowych polityków. To poszanowanie naszego środowiska. To demokracja i większość, która szanuje mniejszość. To silna, a nie ledwo zipiąca ochrona zdrowia. To poszanowanie pracy i niezależne związki zawodowe. To świeckie państwo. To przede wszystkim myślenie o tym, co będzie za 30, 50 lat i jaki kraj zostawimy po sobie naszym dzieciom i wnukom.

Wszystkiego najlepszego z okazji Święta Niepodległości! Trzymajcie się zdrowo, przetrwamy to! 🇵🇱


Źródło
Opublikowano: 2020-11-11 14:00:52

102 lata po tym, jak rząd Ignacego Daszyńskiego zrównał w prawach wyborczych P

Razem Małopolska:

102 lata po tym, jak rząd Ignacego Daszyńskiego zrównał w prawach wyborczych Polki i Polaków, życzenia od naszej parlamentarzystki.

Uwaga! Tak wygląda feministka! 😛
Z okazji dnia feministek życzę wszystkim kobietom, dziewczynom i dziewczynkom, żeby feministyczne postulaty się spełniły.
Bo feminizm oznacza tyle, że kobietom trzeba przyznać pełnię praw, połowę władzy i umożliwić wybór w każdej dziedzinie życia. A jaki ten wybór podejmą, to już ich sprawa!

Dziękuję wszystkim wspaniałym kobietom, z którymi miałam zaszczyt pracować przez ostatni rok. Tym z Razem, z Klubu Lewicy, z organizacji społecznych, z ulicznych protestów. Dzięki Wam świat zmienia się choć trochę na lepsze i czuję, że te zmiany zaczną przyspieszać 💜
PS: Dziewczyny do polityki!
#feministka #dziewczyny #kobiety #prawakobiet #równość #feminizmfeministka,dziewczyny,kobiety,prawakobiet,równość,feminizm

Źródło
Opublikowano: 2020-11-07 18:57:11

Świeckie państwo, świecka edukacja, wypowiedzenie konkordatu, zakaz powoływan

Razem Małopolska:

Świeckie państwo, świecka edukacja, wypowiedzenie konkordatu, zakaz powoływania się na klauzulę sumienia. To tylko jedne z wielu punktów naszego programu, który mówi o niezależności państwa od związków wyznaniowych. Szczegóły w pierwszym komentarzu!Źródło
Opublikowano: 2020-11-02 10:56:18

Protesty trwają już ponad tydzień. Wiele z nas robi wszystko by dołączyć się do

Razem Małopolska:

Protesty trwają już ponad tydzień. Wiele z nas robi wszystko by dołączyć się do buntu. W mniejszych miejscowościach same organizowałyśmy zgromadzenia, plakatowałyśmy, protestowałyśmy przed kościołami. W większych miastach niektóre z nas mogły wychodzić na ulicę codziennie.

⚡️Jesteśmy wkurwione, ale patrząc na faszystów atakujących strajkujące kobiety, mogłyśmy się też bać. Mimo ryzykowania własnego zdrowia, chrześcijańsko – patriarchalna władza patrzy na nas z założonymi rękami.

❗️Wczoraj pojechałyśmy na Warszawę. Pojechałyśmy pokazać obecnej władzy, że ma wypierdalać. Ma wypierdalać dlatego, że nie szanuje praw kobiet i społeczności LGBTQ+. Ma wypierdalać dlatego, że nie dba o prawa pracownicze i o służbę zdrowia. Pamiętajcie, że walczymy o wolność i prawa człowieka. Pamiętajcie, że aby coś zmienić, trzeba żądać rzeczy odważnych i że to my mamy siłę, a nie garstka typów w garniturach.

⚡️Nie zapominajmy o tym, że hasła feministyczne, wyrazy solidarności i siostrzeństwa są ważniejsze niż transparenty z ,,kaczor rucha kota" albo homofobicznym „Bosak homoś”. Pamiętajcie, że ta walka to też walka społeczności LGBTQ+, bo chodzi o wszystkie osoby z macicami, a więc niektórych transpłciowych mężczyzn, osoby niebinarne czy interpłciowe.

❗️Społeczność LGBTQ+ jest niezwykle aktywna w protestach. W przyszłości odpłaćmy się równie dużym zaangażowaniem w walce o prawa tych osób!


Źródło
Opublikowano: 2020-11-02 00:29:35

Łapcie kilka zdjęć z piątkowego protestu na Krupówkach – jak zwykle Wasza kreaty

Razem Małopolska:

Łapcie kilka zdjęć z piątkowego protestu na Krupówkach – jak zwykle Wasza kreatywność rozbawia nas do łez! 😂😂😂 Jesteście odważni, mądrzy, wielcy i dobrzy. Nie dajcie sobie tego odebrać! ✌🏻❤️🔥⚡️#wydupcać mi z tym rządem! Przyjąć uchwałę antyprzemocową! Bo #rewolucjajestkobietą #strajkkobiet #strajkwszystkich

Zdjęcia: Anna Karpiel ❤️


wydupcać mi z tym rządem! Przyjąć uchwałę antyprzemocową! Bo #rewolucjajestkobietą,strajkkobiet,strajkwszystkich

Źródło
Opublikowano: 2020-11-01 23:03:31

Nasze biuro w Krakowie zostało zdewastowane przez Młodzież Wszechpolską, która p

Razem Małopolska:

Nasze biuro w Krakowie zostało zdewastowane przez Młodzież Wszechpolską, która pochwaliła się tym aktem ułańskiej zaiste fantazji na swoim facebooku.
Dziękujemy im za ułatwienie pracy policji, docenienie naszego wkładu w trwające protesty i generalnie za akcję promocyjną.
Wszystkich, którym marzy się Polska wolna od faszyzmu, zapraszamy do naszych szeregów.
#strajkkobiet, #wypierdalać
strajkkobiet,wypierdalać

Źródło
Opublikowano: 2020-11-01 16:41:25

Jutro relacje z innych protestów. Dziś polecamy to nagranie. Najlepsze, co w

Razem Małopolska:


Jutro relacje z innych protestów. Dziś polecamy to nagranie.
Najlepsze, co wydarzyło się w czasie tego tygodnia w mniejszych miejscowościach, to fakt że po mikrofon sięgnęli młodzi ludzie. Słowa, które płyną z placów i ulic miast Małopolski, przywracają nadzieję na Polskę sprawiedliwą i solidarną.
Dziękujemy Wam za odwagę!


Manifestacja i Marsz po Wolność w Stolicy Podhala – relacja filmowa, wypowiedzi uczestników i organizatorów.

https://nowytarg24.tv/trzeba-bylo-nas-nie-wkur-c-duza-manifestacja-w-stolicy-podhala-zdjecia-video/Źródło
Opublikowano: 2020-10-29 21:10:49