Jest źle. Liczba zachorowań rośnie szybciej, niż oczekiwały służby sanitarne.

Razem Warmińsko-Mazurskie:

Jest źle. Liczba zachorowań rośnie szybciej, niż oczekiwały służby sanitarne. Zapełniają się kolejne oddziały intensywnej terapii. Na horyzoncie widać to, czego obawiali się lekarze: przeciążenie systemu. W Polsce granica bólu jest niestety niżej niż w wielu krajach europejskich. Mamy mniej lekarzy i pielęgniarek. Jeśli szpitale się zatkają, zobaczymy sceny, których nikt z nas nie chce zobaczyć.

We wrześniu rząd zdecydował się na utrzymanie wakacyjnego luzu. Dziś widać, że strategia „jakoś to będzie” zawiodła. Ale nie ma co się czarować: rząd nie zdecydował się na nią sam z siebie, tylko pod wpływem nastrojów społecznych. Polacy stęsknili się za normalniejszym życiem, nikt nie marzył o… Więcej

Źródło
Opublikowano: 2021-03-17 15:56:00

.Razem popiera kandydaturę Piotr Ikonowicz na stanowisko Rzecznika Praw Obywatel

Razem Warmińsko-Mazurskie:


.Razem popiera kandydaturę Piotr Ikonowicz na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. Piotr Ikonowicz od ponad 40 lat walczy o ludzką godność i prawdziwie demokratyczne społeczeństwo.

W okresie PRL Piotr Ikonowicz jako działacz NSZZ „Solidarność” domagał się demokratycznych reform i samorządności robotniczej. Za kolportaż opozycyjnej prasy został skazany na karę pozbawienia wolności. W stanie wojennym został internowany w związku z organizacją niezależnych obchodów Międzynarodowego Dnia Solidarności Ludzi Pracy. Pomimo wielokrotnych zatrzymań i pobić Ikonowicz nie zrezygnował z walki o wolność i równość.

W III RP Ikonowicz kontynuował ją na wiele sposobów. W latach 1993-2001 jako poseł Polskiej Partii Socjalistycznej konsekwentnie upominał się w Sejmie m.in. o wygaszenie roszczeń reprywatyzacyjnych, zniesienie kary śmierci, prawo do strajku, świecki charakter państwa, prawo do aborcji, wolność zgromadzeń czy oparcie polskiego systemu podatkowego na zasadach solidarności i sprawiedliwości społecznej. Będąc członkiem Komisji Konstytucyjnej Zgromadzenia Narodowego, uczestniczył w pracach nad obecnie obowiązującą ustawą zasadniczą. W 2001 r. jako jedyny obok Roberta Biedronia czynny polityk wziął udział w pierwszej warszawskiej Paradzie Równości.

Piotr Ikonowicz najbardziej znany jest jednak jako zaangażowany społecznie prawnik, konsekwentnie stający w obronie biednych i pokrzywdzonych. W ramach Kancelarii Sprawiedliwości Społecznej udziela bezpłatnych porad prawnych osobom ubogim. Setki razy własnym ciałem blokował bezprawne eksmisje na bruk. Ikonowicz poświęca wsparciu lokatorów własne pieniądze, czas, wygodę, a gdy trzeba – także wolność. Gdy w 2013 r. miał trafić za kratki – za blokowanie kilkanaście lat wcześniej próby wyrzucenia z domu pary emerytów – grupa opozycjonistów z czasów PRL, w tym prof. Karol Modzelewski, Ewa Hołuszko oraz Zbigniew i Zofia Romaszewscy, napisała w liście do Prezydenta RP: „Nie możemy zgodzić się z sytuacją, w której w III RP wysyła się do więzienia działaczy społecznych zaangażowanych w pomoc słabym i wykluczonym. Nie bez znaczenia jest fakt, że eksmisje na bruk zostały od tamtej pory uznane za sprzeczne z ustawą zasadniczą przez Trybunał Konstytucyjny. Blokada eksmisji na bruk, w związku z którą na Piotrze Ikonowiczu ciąży wyrok sądowy, była więc aktem obywatelskiego nieposłuszeństwa w imię obrony konstytucyjnych wartości”. Piotr Ikonowicz wielokrotnie wspierał strajki i protesty pracownicze, występował przeciw warszawskiej reprywatyzacji i zabiegał o prawa osób w kryzysie bezdomności. Jego wybór na funkcję RPO będzie najlepszym potwierdzeniem faktu, że prawa socjalne są integralną częścią praw człowieka.

W 2021 roku Piotr Ikonowicz wraz z Agatą Nosal-Ikonowicz zostali odznaczeni przez Adama Bodnara odznaką honorową „Za Zasługi dla Ochrony Praw Człowieka”. Dotychczasowa działalność społeczna i polityczna Piotra Ikonowicza dowodzi, że jest on odpowiednim kandydatem na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. Ikonowicz zawsze był rzecznikiem naszych praw. Nadszedł czas, by mógł kontynuować tę misję jako RPO.


Źródło
Opublikowano: 2021-03-15 19:26:43

Zwróciłam się z interwencją do Wójta Gminy Stawiguda Michała Kontraktowicza w sp

Razem Warmińsko-Mazurskie:


Zwróciłam się z interwencją do Wójta Gminy Stawiguda Michała Kontraktowicza w sprawie wyłączenia z ruchu ul. Jeziornej, prowadzącej na wyspę w Tomaszkowie. Sytuację zgłosił członek Okręgu Lewicy Razem Warmińsko-Mazurskie – Stanisław, a całość pilotowała członkini tego samego Okręgu i pracowniczka mojego biura – Szerszeniewicz Agata.

Jest to jedyna droga dojazdowa do wyspy, której część z wybudowanym z funduszy Unii Europejskiej pomostem jest przeznaczona do użytku publicznego. Mieszkańcy skarżą się, że nie można tam dojechać, ani dowieźć osób starszych lub z niepełnosprawnościami. Brakuje parkingu gminnego, który umożliwiłby zostawienie samochodu przed wyspą lub w niewielkim oddaleniu. Czas, jaki zajmuje piesze pokonanie drogi od ul. Jeziornej do pomostu to dla sprawnej osoby 15 minut. Dla osób np. z niepełnosprawnościami dystans ten jest bardzo trudny z uwagi na zakręty, obniżenia i podwyższenia terenu. Sytuacja sprawia, że osoby zamieszkujące na wyspie mają ją tylko dla siebie.

Na ul. Jeziornej ustawiono znak B-1, zabraniający poruszania się po niej pojazdów (także rowerów i innych pojazdów jednośladowych) i kolumn pieszych. Oficjalnym powodem jego ustawienia jest zbyt wąska ulica. W związku z tym w świetle prawa drogą tą mogą poruszać się jedynie piesi lub niewielkie ich grupy. Kolumna dzieci (np. klasa uczniów z nauczycielem) nie może iść na spacer na wyspę, ponieważ zabrania tego ustawiony na ul. Jeziornej znak. To samo dotyczy osób, które chcą się wybrać na przejażdżkę rowerową lub konną. W odczuciu mieszkańców Tomaszkowa zabieg ten jest celowy i ma służyć wygodzie mieszkańców wyspy, a nie interesowi społecznemu.

Nie jest to moje jedyne działanie w tej miejscowości. W listopadzie podjęłam interwencję w sprawie zawłaszczania linii brzegowej. Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie poinformowały mnie o tym, że poddadzą analizie informacje, które im przedstawiłam.


Źródło
Opublikowano: 2021-03-07 12:00:00

Czy Polska gospodarka i wolność mediów są zagrożone?

Razem Warmińsko-Mazurskie:


Czy Polska gospodarka i wolność mediów są zagrożone?

Na te pytania odpowiedziała Emilia Bartkowska-Młynek z Lewica Razem dla BogatyRegion. Link poniżej.

[Grafika dołączona do wpisu składa się z: Górny napis ”Wolność mediów, polska gospodarka – czy są zagrożone? / Emilia Bartkowska-Młynek dla Bogatego Regionu”. Na środku zdjęcie Emilii Bartkowskiej-Młynek. Na dole po lewej napis ”LEWICA razem WARMIŃSKO-MAZURSKIE”.]


Źródło
Opublikowano: 2021-03-05 17:45:57

Zebraliśmy Olsztyn! Dokładnie rok temu udało nam się zebrać podpisy pod naszą

Razem Warmińsko-Mazurskie:

Zebraliśmy Olsztyn!
Dokładnie rok temu udało nam się zebrać podpisy pod naszą listą wyborczą. Aż trudno uwierzyć, że minęło już 365 dni. Tyle się wydarzyło. Mimo że zbiórka podpisów i kampania wyborcza były wyczerpujące, wciąż je miło wspominamy. To wtedy naprawdę narodziło się Razem – tak w Olsztynie, jak i w województwie. Dziękujemy i świętujemy!
➡ Olsztyn zebrany!

Razem Warmińsko-Mazurskie, profile pictureMay be an image of 4 people

Źródło
Opublikowano: 2021-02-23 18:37:13

Olsztyński Budżet Obywatelski – czas głosowania! Od 8 do 18 września można gł

Razem Warmińsko-Mazurskie:

Olsztyński Budżet Obywatelski – czas głosowania!
Od 8 do 18 września można głosować w kolejnej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku do wyboru jest 135 projektów, w tym 30 zintegrowanych-ogólnomiejskich. Łącznie mieszkańcy Olsztyna mają ponad 3,5 miliona złotych do rozdysponowania. Na projekty osiedlowe jest po 110 tys. zł, a na cztery zintegrowane – po 300 tys. zł na każdy.

➡ Gorąco zachęcamy mieszkańców do udziału w głosowaniu. Dzięki temu Razem, jako mieszkańcy i mieszkanki, możemy decydować o swoim mieście. Bierzmy sprawy w swoje ręce i zmieniajmy nasze miasto!
➡ To już 4 edycja budżetu partycypacyjnego w stolicy Warmii i Mazur. OBO cieszy się dużą popularnością w… More

Razem Warmińsko-Mazurskie, profile pictureNo photo description available.

Źródło
Opublikowano: 2021-02-23 17:30:36

Wracamy z Rady Krajowej Partii Razem! Głównymi tematem weekendowego spotkania

Razem Warmińsko-Mazurskie:

Wracamy z Rady Krajowej Partii Razem!

Głównymi tematem weekendowego spotkania była strategia wobec nadchodzących wyborów samorządowych.

[Zdjęcie przedstawia dwóch Członków: Bartosza Grucelę – Zarząd Okręgu Olsztyn, Arka Bolejko – wojewódzki delegat Rady Krajowej i Katarzynę Skrok – Członkini Olsztyńskiego Okręgu partii Razem.]

Razem Warmińsko-Mazurskie, profile pictureMay be an image of 3 people

Źródło
Opublikowano: 2021-02-23 15:27:31

14 września kolejny raz staniemy w obronie zwierząt! Od godziny 17 do 18.30

Razem Warmińsko-Mazurskie:

14 września kolejny raz staniemy w obronie zwierząt!
Od godziny 17 do 18.30 na placu u zbiegu ulic Piłsudskiego i Leonharda, obok stadionu Stomilu, będziemy protestować przeciwko cyrkom ze zwierzętami w naszym mieście. Dołączcie do nas!

❗Dziś spędziliśmy dzień sprawdzając czy CYRK MEDRANO przestrzega prawa odbywając swoją niechcianą przez nas wizytę w Olsztynie.❗
Według przepisów, posiłkując się najnowszym raportem „Cyrki ze zwierzętami w Polsce”Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva!:
http://viva.s1.group5.pl/dane2/raport_druk.pdf,
Cyrk na 30 dni przed przyjazdem w określone miejsce powinien:
➡ Zgodnie Ustawą o Przeciwdziałaniu Chorób Zakaźnych wśród Zwierząt, zgłosić swój… More

Razem Warmińsko-Mazurskie, profile pictureMay be an image of 1 person

Źródło
Opublikowano: 2021-02-23 14:24:14

Europejski Tydzień Transportu Zrównoważonego z FRO

Razem Warmińsko-Mazurskie:

Zapraszamy do wzięcia udziału w Europejskim tygodniu transportu zrównoważonego organizowanego przez Forum Rozwoju Olsztyna!
Z tej okazji możemy udać się na na wydarzenia i wykłady, które będą miały miejsce w dniach 16 – 22 września 2016 roku.

➡ Chodnik dla pieszych! – 16 września, piątek, od godziny 12:00, ul. Pieniężnego, przed dawnym kinem Polonia.
➡ Wykłady oraz dyskusja o transporcie w mieście – 17 września (sobota,) godzina 17:00, Miejski Ośrodek Kultury – Kamienica Naujacka przy ul. Dąbrowszczaków 3.
➡ „Jesteśmy! Jedziemy!” rowerowy przejazd przez miasto – 18 września, niedziela, godz. 12:00, START – pętla autobusowa Nagórki; META – Pumptrack ul. Grunwaldzka
➡ „Czy sygnalizacja jest… More

Razem Warmińsko-Mazurskie, profile picture

Europejski Tydzień Transportu Zrównoważonego z FRO

Źródło
Opublikowano: 2021-02-23 12:22:16

Dziś o 17 rozpoczynamy protest przeciwko cyrkom ze zwierzętami! Dołączcie do

Razem Warmińsko-Mazurskie:

❗Dziś o 17 rozpoczynamy protest przeciwko cyrkom ze zwierzętami!❗
Dołączcie do nas!
✔ 17:00
✔ Plac u zbiegu ulic Piłsudskiego i Leonharda, obok stadionu Stomilu!

14 września kolejny raz staniemy w obronie zwierząt!
Od godziny 17 do 18.30 na placu u zbiegu ulic Piłsudskiego i Leonharda, obok stadionu Stomilu, będziemy protestować przeciwko cyrkom ze zwierzętami w naszym mieście. Dołączcie do nas!

❗Dziś spędziliśmy dzień sprawdzając czy CYRK MEDRANO przestrzega prawa odbywając swoją niechcianą przez nas wizytę w Olsztynie.❗
Według przepisów, posiłkując się najnowszym raportem „Cyrki ze zwierzętami w Polsce”Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva!:
http://viva.s1.group5.pl/dane2/raport_druk.pdf,
Cyrk na 30 dni przed przyjazdem w określone miejsce powinien:
➡ Zgodnie Ustawą o Przeciwdziałaniu Chorób Zakaźnych wśród Zwierząt, zgłosić swój… More

Razem Warmińsko-Mazurskie, profile pictureMay be an image of 1 person

Źródło
Opublikowano: 2021-02-23 11:21:24

Tak jak zapowiadaliśmy, dziś w Urzędzie Miasta w Olsztynie złożyliśmy wniosek

Razem Warmińsko-Mazurskie:

❗Tak jak zapowiadaliśmy, dziś w Urzędzie Miasta w Olsztynie złożyliśmy wniosek o rejestrację Obywatelskiej Inicjatywy Uchwałodawczej❗
Będziemy dążyć do oficjalnego zakazu udostępniania terenów miejskich cyrkom wykorzystującym zwierzęta podczas swoich występów. Dziś wykonaliśmy pierwszy krok ku temu!

➡ Teraz czekamy na pozytywną odpowiedź od Halina Ciunel, Przewodniczącej Rady Miasta, o rejestracji naszej Inicjatywy.
Mamy nadzieję, że już niedługo będziecie mogli spotkać działaczki i działaczy Razem na ulicach stolicy Warmii i Mazur i złożyć swój podpis popierający naszą propozycję uchwały. Na zdjęciu poniżej prezentujemy nasz wniosek.
➡ Natomiast o wczorajszym proteście napisały Wyborcza.pl Olsztyn oraz Onet Olsztyn.
Zapraszamy do zapoznania się z artykułami:
Gazeta Wyborcza: http://olsztyn.wyborcza.pl/olsztyn/1,48726,20693788,razem-w-olsztynie-przeciwko-zwierzetom-w-cyrku.html#BoxLokOlszImg
Onet Wiadomości: http://wiadomosci.onet.pl/olsztyn/olsztyn-nie-chca-w-miescie-cyrku-ze-zwierzetami/7jxj0j
Razem damy radę!

Razem Warmińsko-Mazurskie, profile pictureNo photo description available.

Źródło
Opublikowano: 2021-02-23 10:20:30

15 września – Europejski Dzień Prostaty, jest doskonałą okazją, by przypomnie

Razem Warmińsko-Mazurskie:

♂ 15 września – Europejski Dzień Prostaty, jest doskonałą okazją, by przypomnieć mężczyznom o konieczności wykonywania badań kontrolnych swojego ciała, jak również wskazać niedoskonałości polskiego systemu zdrowotnego w tym zakresie. ♂

➡ Blokada emocjonalna, lekceważące sformułowania wobec mężczyzn leczących choroby narządów płciowych, stygmatyzacja, uciążliwa formalnie i emocjonalnie procedura związana z przeprowadzaniem badań urologicznych – to część z powodów, przez które Polacy w niedostatecznym stopniu dbają o swoje zdrowie. Ledwie co trzeci 40-latek (jak wynika z Europejskiego Ankietowego Badania Zdrowia (EHIS) 2014 r.) miał badanie lekarskie prostaty.
➡ Uważamy, że Polacy powinni móc… More

Razem Warmińsko-Mazurskie, profile pictureNo photo description available.

Źródło
Opublikowano: 2021-02-23 08:16:48

Zero Tolerancji – dla współpracy państwa ze skrajną prawicą

Razem Warmińsko-Mazurskie:

❗Ostatnie miesiące to niebezpieczny flirt instytucji publicznych ze skrajną prawicą❗
Neofaszyści i antysemici uczestniczą na równych prawach w uroczystościach państwowych, są zapraszani na dyskusje w instytucjach publicznych, rasistowskie kapele organizują koncerty w miejscach publicznych.

➡ Po przejęciu władzy przez PiS skrajna prawica rozpanoszyła się w instytucjach państwowych i w mediach. Dzięki przyzwoleniu ze strony rządzących, środowiska szerzące nienawiść są przekonane, że wolno im wszystko.
➡ Czas powiedzieć DOŚĆ! Dlatego Razem rusza z kampanią Zero Tolerancji. Pojawimy się wszędzie tam, gdzie władza będzie współpracowała ze skrajną prawicą. Nagłośnimy każdy przypadek flirtu instytucji publicznych z neofaszystami. Ten związek czas zakończyć na dobre!
Jeśli wiesz o przypadku współpracy instytucji publicznej: szkoły, muzeum, samorządu, ministerstwa – ze skrajną prawicą, zgłoś go na stronie www.zero-tolerancji.pl. Opiszemy zgłoszenie na stronie i podejmiemy interwencję! Przekaż dalej informację o inicjatywie!
#ZeroTolerancji

Razem Warmińsko-Mazurskie, profile picture

Zero Tolerancji – dla współpracy państwa ze skrajną prawicą


ZeroTolerancji

Źródło
Opublikowano: 2021-02-23 07:14:16

Zero tolerancji dla rasistów i ksenofobów w przestrzeni publicznej Tak jak in

Razem Warmińsko-Mazurskie:

❗Zero tolerancji dla rasistów i ksenofobów w przestrzeni publicznej❗
Tak jak informowaliśmy tydzień temu, Razem ruszyło z ogólnopolską kampanią przeciwko mariażowi skrajnej prawicy z władzą publiczną. W dniu dzisiejszym z jednego z elbląskich portali informacyjnych dowiedzieliśmy się, że jednym z organizatorów uroczystości poświęconej powstaniu “Narodowych Sił Zbrojnych”, które odbędą się w miejskim Ratuszu, będzie znany ze swoich skrajnych, antydemokratycznych przekonań Obóz Narodowo-Radykalny.
➡ Nie zgadzamy się na to, by w urzędach publicznych spokojnie mogły występować organizacje nawołujące do nienawiści i ksenofobii. Wzywamy Prezydenta Witold Wróblewski – Prezydent Miasta Elbląg o… More

Razem Warmińsko-Mazurskie, profile pictureNo photo description available.

Źródło
Opublikowano: 2021-02-23 06:13:09

#ZeroTolerancji dla współpracy instytucji publicznych ze skrajną prawicą! W d

Razem Warmińsko-Mazurskie:

#ZeroTolerancji dla współpracy instytucji publicznych ze skrajną prawicą!
W dniu dzisiejszym w Elblągu, podczas konferencji prasowej, wzywaliśmy Witold Wróblewski – Prezydent Miasta Elbląg do cofnięcia zgody na wynajęcie sali na sobotnie wydarzenie z okazji rocznicy powstania NSZ, które współorganizuje skrajna, antydemokratyczna organizacja – Obóz Narodowo-Radykalny. Razem nie zgadza się na to, by w urzędach publicznych spokojnie mogły występować organizacje nawołujące do nienawiści i ksenofobii.
Zwróciliśmy się również do Prezydenta Elbląga z pytaniami o udostepnienie informacji publicznej
➡ Czy władze miasta wiedziały, kto jest współorganizatorem wydarzenia?
➡ Na jakiej zasadzie… More

Razem Warmińsko-Mazurskie, profile pictureMay be an image of 6 peopleNo photo description available.May be an image of 6 peopleMay be an image of 5 people

ZeroTolerancji

Źródło
Opublikowano: 2021-02-23 04:10:01

Petycja w obronie ulicy Dąbrowszczaków złożona! Dziś podczas posiedzenia Ko

Razem Warmińsko-Mazurskie:

Petycja w obronie ulicy Dąbrowszczaków złożona! ✊
Dziś podczas posiedzenia Komisji Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Rozwoju Miasta, Rady Miasta Olsztyna udało nam się złożyć petycję ze sprzeciwem wobec zmiany nazwy tej ulicy. Petycję przyjął od nas Przewodniczący Komisji, Radny Łukasz Łukaszewski, a podpisało się pod nią ponad 700 osób.

➡ Od Radnych otrzymaliśmy informację, że Urząd Miasta przesłał do Instytutu Pamięci Narodowej listę wszystkich ulic w Olsztynie z pytaniem, które ulice w/g IPN mają wypełniać definicję zapisaną w ustawie „dekomunizacyjnej”. Urząd obecnie czeka na odpowiedź z IPN, po jej otrzymaniu ustali dalszy tryb postępowania.
➡ Nasza petycja została… More

Razem Warmińsko-Mazurskie, profile pictureNo photo description available.May be an image of 3 people

Źródło
Opublikowano: 2021-02-23 03:07:25

Razem z Pielęgniarkami ze Szpitala Wojewódzkiego! Razem wspierało dziś prot

Razem Warmińsko-Mazurskie:

🏥 Razem z Pielęgniarkami ze Szpitala Wojewódzkiego! 🏥
Razem wspierało dziś protest pielęgniarek zrzeszonych w Ogólnopolskim Związku Zawodowym Pielęgniarek i Położnych pracujących w Szpitalu Wojewódzkim! Przewodnicząca Związku w zakładzie Pani Elżbieta Butkiewicz oraz Sekretarz Pani Barbara Bonisławska razem z koleżankami ze związku protestowały przeciwko pomijaniu przez Dyrekcję Szpitala przedstawicieli OZZPiP w negocjacjach płacowych i dotyczących warunków pracy.
❗Pielęgniarki protestują przeciwko śmieciowemu zatrudnieniu, zbyt małej liczbie zatrudnionych pielęgniarek oraz niskiemu wynagrodzeniu. Domagają się szacunku na jaki zasługują wykonując swoją ciężką i odpowiedzialną pracę.… More

Razem Warmińsko-Mazurskie, profile picture

Źródło
Opublikowano: 2021-02-23 00:03:08

Tak było dziś w Olsztynie! Ciągle jesteśmy pod wrażeniem, musimy chwilę ochłon

Razem Warmińsko-Mazurskie:

Tak było dziś w Olsztynie! Ciągle jesteśmy pod wrażeniem, musimy chwilę ochłonąć. 💪
Dziękujemy za udział. Było super!
➡ Obszerna relacja i zdjęcia wkrótce na naszej stronie.
Hańba❗ Posłowie❗ Budują piekło kobiet❗
#CzarnyProtest

Razem Warmińsko-Mazurskie, profile pictureMay be an image of 1 person

CzarnyProtest

Źródło
Opublikowano: 2021-02-22 23:02:09

#CzarnyProtest na olsztyńskiej Starówce! Kilkaset Olsztynianek i Olsztynia

Razem Warmińsko-Mazurskie:

#CzarnyProtest na olsztyńskiej Starówce! ✊
Kilkaset Olsztynianek i Olsztynian pokazało wczoraj na Starówce, że nie ma zgody dla ograniczania praw kobiet! Podczas protestu wyczytaliśmy nazwiska wszystkich posłanek i posłów, którzy w piątek głosowali przeciwko kobietom, a za przyjęciem restrykcyjnej i barbarzyńskiej ustawy przygotowanej przez Stowarzyszenie „Ordo Iuris”. Lista Hańby szczególnie uwzględniała posłanki i posłów z naszego województwa❗
O proteście napisały:
Gazeta Olsztyńska: http://olsztyn.wm.pl/385802,Czarny-Protest-na-olsztynskiej-starowce.html#axzz4LHxxt1YO
Wyborcza.pl Olsztyn: More

Razem Warmińsko-Mazurskie, profile picture

CzarnyProtest

Źródło
Opublikowano: 2021-02-22 20:55:13

Zwycięstwo Pielęgniarek w Szpitalu Wojewódzkim! Zgodnie z obietnicą, w poni

Razem Warmińsko-Mazurskie:

🏥 Zwycięstwo Pielęgniarek w Szpitalu Wojewódzkim! 🏥
Zgodnie z obietnicą, w poniedziałek 26 września, kolejny dzień wspieraliśmy protest Pielęgniarek i Położnych zrzeszonych w OZZPiP w Szpitalu Wojewódzkim!
➡ Negocjacje z Dyrekcją Szpitala ponownie prowadziły Pani Przewodnicząca OZZPiP w Szpitalu Wojewódzkim Elżbieta Butkiewicz i Sekretarz Związku Barbara Bonisławska.
Od rana przez cały dzień trwały trudne rozmowy dotyczące podwyżek dla pielęgniarek i polepszenia sytuacji załogi w Szpitalu. Kilka minut po godzinie 15 zostało podpisane porozumienie określające system wynagrodzeń. Pielęgniarki i Położne odniosły sukces, ich podwyżka wynagrodzenia związana z porozumieniem z NFZ będzie liczyła… More

Razem Warmińsko-Mazurskie, profile pictureMay be an image of 6 peopleNo photo description available.No photo description available.May be an image of 2 people

Źródło
Opublikowano: 2021-02-22 19:54:14

W poniedziałkowe popołudnie odbyliśmy szkolenie ekonomiczne przeznaczone dla c

Razem Warmińsko-Mazurskie:

W poniedziałkowe popołudnie odbyliśmy szkolenie ekonomiczne przeznaczone dla członków/członkiń i sympatyków/sympatyczek Razem Warmińsko-Mazurskie!
Spotkanie prowadzone było przez Marcina Wrońskiego, specjalistę ds. ekonomicznych Razem z Warszawy i zarazem członka Warszawskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.
➡ Podczas szkolenia omówiliśmy podstawowe pojęcia, takie jak PKB, deflacja, bezrobocie i ich lewicową krytykę i wymiar. Marcin omówił kryzys finansowy 2008 roku i jego przyczyny, tzw. konsensus waszyngtoński, obalił parę neoliberalnych mitów i zarazem zaznaczył parę istotnych z punktów widzenia lewicy postulatów gospodarczych. Szkolenie miało za zadanie przygotować… More

Razem Warmińsko-Mazurskie, profile pictureMay be an image of 3 peopleMay be an image of 1 personNo photo description available.

Źródło
Opublikowano: 2021-02-22 18:53:22

Razem wspiera strajk kobiet! W najbliższy poniedziałek, 3 października, w m

Razem Warmińsko-Mazurskie:

Razem wspiera strajk kobiet! ♀
W najbliższy poniedziałek, 3 października, w miastach województwa warmińsko-mazurskiego organizowane są wydarzenia związane z akcją „Ogólnopolski Strajk Kobiet”! Razem na Warmii i Mazurach weźmie udział w tych akcjach. Nasze działaczki i działacze organizują akcje w Elblągu i Lidzbarku Welskim. Aktywnie uczestniczyć będziemy również w proteście w Olsztynie. Zachęcamy serdecznie do przyjścia na wydarzenia!

Poniżej linki do akcji w poszczególnych miastach województwa:
➡ Ogólnopolski strajk kobiet – Olsztyn
Demonstracja godz. 16:30 – plac Jana Pawła II w Olsztynie, przemarsz na Stare Miasto w Olsztynie.
https://www.facebook.com/events/968921066552964/
➡… More

Źródło
Opublikowano: 2021-02-22 16:49:14

Razem Warmińsko-Mazurskie wspiera strajk kobiet! 3 października, w miastach

Razem Warmińsko-Mazurskie:

Razem Warmińsko-Mazurskie wspiera strajk kobiet! ♀
3 października, w miastach naszego województwa organizowane są wydarzenia związane z akcją „Ogólnopolski Strajk Kobiet”. Weźmiemy udział w tych akcjach.
➡ Nasze działaczki i działacze organizują wydarzenia w Elblągu i Lidzbarku Welskim.
➡ Aktywnie uczestniczyć będziemy również w proteście w Olsztynie. Zachęcamy serdecznie do przyjścia i walki o prawa kobiet!

❗W poniedziałek widzimy się na ulicach miast regionu❗
#czarnyprotest #strajkkobiet trwa! ✊

Razem Warmińsko-Mazurskie, profile pictureNo photo description available.

czarnyprotest,strajkkobiet

Źródło
Opublikowano: 2021-02-22 15:48:13