Robert Biedroń na Warmii i Mazurach!

Razem Warmińsko-Mazurskie:

Robert Biedroń na Warmii i Mazurach! 🇵🇱

26.02 i 27.02 w naszym województwie gości Robert Biedroń, kandydat na Prezydenta Polski, poparty przez #Lewica: Lewica, Lewicę Razem i Wiosna Biedronia!

Dzisiaj odwiedził Nowe Miasto Lubawskie, Iławę i Olsztyn, gdzie rozmawiał z mieszkankami i mieszkańcami o programie wyborczym – wizji Polski, po objęciu prezydentury.

Na Starym Mieście w Olsztynie odbyła się konferencja prasowa, podczas, której wraz z Robertem Biedroniem przemawiały/przemawiali również lokalne przedstawicielki/lokalni przedstawiciele SLD Warmia i Mazury, Wiosna w Warmińsko-Mazurskim i Lewicy Razem Warmińsko-Mazurskie. W imieniu naszej partii, o wykluczeniu komunikacyjnym w regionie mówił Bartosz Grucela.

Robert Biedroń zagwarantuje walkę z wykluczeniem transportowym, co jest szczególnie ważne w naszym regionie, gdzie marszałek województwa likwiduje komunikację zastępczą na remontowanej linii (jak między Braniewem a Olsztynem), czy gdzie jedno z największych miast regionu – Mrągowo, mimo torów nie ma połączenia kolejowego ze stolicą. Robert Biedroń i #Lewica jest gwarantem walki o dobry transport publiczny tak jak i o mieszkalnictwo czy służbę zdrowia. Dla mieszkanek/mieszkańców Olsztyna, jak i Warmii i Mazur nie ma lepszego kandydata do poparcia jak Robert Biedroń.

Jutro o 13:00 w Mrągowie odbędzie się następne wydarzenie z udziałem Roberta Biedronia, a ostatnie o 17:00 w Ełku – Komitet Biedronia – Ełk, na które serdecznie zapraszamy!

Przed nami wybory, które mogą przynieść prawdziwą zmianę. Ta zmiana to bezpieczna, dostatnia i demokratyczna Polska. Najwyższy czas na odwagę i zdecydowanie w polityce. Na odpowiedzialność i rozsądek. Na otwartość i prawdziwą wspólnotę. Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja 2020! Zagłosuj na nich na Roberta Biedronia – kandydata Lewicy na prezydenta Polski! 🇵🇱

#Biedron2020 #KomitetyBiedronia


Lewica,Biedron2020,KomitetyBiedronia

Źródło
Opublikowano: 2020-02-26 19:05:31

Cieszymy się z nominacji dla głównych organizatorek Olsztyński Marsz Równości do

Razem Warmińsko-Mazurskie:

Cieszymy się z nominacji dla głównych organizatorek Olsztyński Marsz Równości do tytułu Olsztynianina Roku 2019 Wyborcza.pl Olsztyn, szczególnie, że nasz okręg był współorganizatorem wydarzenia! 🌈
Mamy nadzieję, że w tym roku również będziemy mogły/mogli dołączyć do tego grona!


Źródło
Opublikowano: 2020-02-23 16:11:54

Obecnie w małżeństwie emerytów, gdy umiera mąż, kobieta ma prawo do wyboru – alb

Razem Warmińsko-Mazurskie:

Obecnie w małżeństwie emerytów, gdy umiera mąż, kobieta ma prawo do wyboru – albo zachowuje swoją emeryturę, albo z niej rezygnuje i bierze rentę rodzinną – 85% emerytury męża. Proponujemy, żeby można było wybrać tę opcję, która daje większy przychód: wdowa może albo zachować swoją emeryturę, a do tego uzyskać dodatek 25% renty po mężu, albo wybrać rentę po mężu i dodać 25% swojej emerytury.

To realne wsparcie nawet dla 1,5 miliona osób w całej Polsce, w większości kobiet, które po stracie współmałżonka nie są w stanie samodzielnie utrzymać domu, zapłacić za leki. -Szczególnie, że to osoby z najniższymi emeryturami to głównie kobiety – ich emerytury są nawet 40% niższe niż emerytury mężczyzn!

Kobiety, szczególnie w starszych pokoleniach często zajmowały się dziećmi, chorymi członkami rodziny i mają po prostu krótszy okres odprowadzania składek. Odpowiedzialne państwo, państwo godności musi to brać pod uwagę.

Takie rozwiązania – łączenia świadczeń – stosuje się w innych krajach Unii Europejskiej. Tak jest w Niemczech, we Włoszech, w Czechach czy na Litwie. Nie ma powodu, żeby takie rozwiązanie nie mogło funkcjonować w Polsce.

Koszt ustawy wdowiej w pierwszym okresie obowiązywania wyniesie około 1,5 miliarda złotych rocznie, to mniej niż PiS dołożył przed kilkoma dniami do mediów publicznych. Jednocześnie spadną wydatki na innego rodzaju świadczenia socjalne, takie jak dodatki mieszkaniowe, czy też świadczenia rodzinne. Ustawa wdowia będzie jednym z ważniejszych prezydenckich projektów ustaw, które Robert Biedroń przedłoży po wyborze na prezydenta RP.


Źródło
Opublikowano: 2020-02-19 16:32:26

Uporządkujmy reklamowy chaos w przestrzeni publicznej!

Razem Warmińsko-Mazurskie:

Uporządkujmy reklamowy chaos w przestrzeni publicznej!

Marcin Gulczyński, członek naszego okręgu, obecny jest na spotkaniu przedstawiającym propozycję projektu uchwały, która ma pomóc w opanowaniu wyglądu reklam w Miasto Olsztyn.

Wśród głównych zasad projektu jest np.uzyskanie zgody na umieszczanie szyldów, tablic i urządzeń reklamowych. Dodatkowo uchwała nie zakłada zgody na reklamy na ogrodzeniach, zasłanianie reklamami okiem czy grodzenia przestrzeni publicznej. Całość dostępna jest w budynku i na stronie internetowej Urzędu Miasta. Uwagi do dokumentu można wnieść do połowy marca.

Zdjęcie: Marcin Gulczyński / Tekst Szerszeniewicz Agata.


Źródło
Opublikowano: 2020-02-17 16:44:52

Dziś (15.02.2020 r.) wraz z SLD Warmia i Mazury i Wiosna w Warmińsko-Mazurskim

Razem Warmińsko-Mazurskie:

🇵🇱 Dziś (15.02.2020 r.) wraz z SLD Warmia i Mazury i Wiosna w Warmińsko-Mazurskim wspólnym wydarzeniem rozpoczęłyśmy/liśmy zbiórkę podpisów poparcia dla kandydata Lewica na Prezydenta Polski Robert Biedroń!

Polska potrzebuje prezydenta odważnego, który rozumie współczesny świat i nie boi się nowoczesności. Czas na zmianę! Czas na prezydenturę odwagi, otwartości i prawdziwej wspólnoty!

Dołącz do drużyny Roberta Biedronia (robertbiedron.pl) i zbieraj podpisy pod jego kandydaturą! Pokażmy, że stać nas na pierwsze zwycięstwo. Zbierzmy więcej podpisów niż inni kandydaci. Bez Ciebie się to nie uda!

#Biedron2020Biedron2020

Źródło
Opublikowano: 2020-02-15 16:57:25

#RatujmyMazury – podpisz petycję!

Razem Warmińsko-Mazurskie:

🌿 Petycja Ratujmy Mazury – Zachęcamy do podpisania!

Od dłuższego czasu trwają prace nad projektem drogi ekspresowej S16 przez Mazury na odcinku Mrągowo-Ełk. Jako Partia Lewica Razem pracujemy nad dokumentami, w których przedstawimy dlaczego uważamy, że obecnie proponowane warianty nie mają żadnego ekonomicznego uzasadnienia i są niszczące dla środowiska.

Jednak już dziś zachęcamy do wsparcia akcji Ratujmy Mazury, zapoznania się z petycją do Ministra Środowiska i Ministra Infrastruktury i jej podpisania!

#RatujmyMazury

#RatujmyMazury – podpisz petycję!

Nie dla tranzytu przez serce Mazur. Uratujmy Krainę Wielkich Jezior!

RatujmyMazury,RatujmyMazury – podpisz petycję!

Źródło
Opublikowano: 2020-02-13 16:37:45

Wczoraj w Sejm Rzeczypospolitej Polskiej odbyło się posiedzenie Parlamentarnego

Razem Warmińsko-Mazurskie:

🌈 Wczoraj w Sejm Rzeczypospolitej Polskiej odbyło się posiedzenie Parlamentarnego Zespołu do spraw Równouprawnienia Społeczności LGBT+. Tematami rozmów były przestępstwa motywowane nienawiścią i uprzedzeniami ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową.

Obecne na nim były osoby z organizacji równościowych w Polsce; Komenda Główna Policji oraz Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich. Warmię i Mazury reprezentowały przedstawicielki Olsztyński Marsz Równości – w tym Szerszeniewicz Agata, członkini zarządu okręgu Lewicy Razem w Olsztynie i Emilia Bartkowska, członkini okręgu olsztyńskiego.

Przewodniczącym Zespołu jest Krzysztof Śmiszek – poseł i partner życiowy Robert Biedroń. W związku z kandydowaniem Roberta na prezydenta naszego kraju, prawica od kilku dni zachęca swoich wyborców do naśmiewania się z Krzysztofa – nazywając go ”pierwszą damą”. Uważamy takie zachowanie za niesmaczne i niegodne sprawowania funkcji polityczki/ka. Nie jesteśmy obojętne/obojętni na ”miękkie działania”, które ignorowane doprowadziły między innymi do bezkarnego wprowadzania uchwał anty LGBT+ na terenie kilkudziesięciu gmin w Polsce.

Nie zgadzacie się z pobiciami i zastraszaniem osób ze względu na ich orientację seksualną i tożsamość płciową
W maju zagłosujcie na Roberta Biedronia, kandydata Lewica na prezydenta Polski! 🇵🇱

Zdjęcie i tekst: Szerszeniewicz Agata


Źródło
Opublikowano: 2020-02-12 17:30:59

Michalina Chraplewska, członkini zarządu i rzeczniczka prasowa okręgu olsztyński

Razem Warmińsko-Mazurskie:

Michalina Chraplewska, członkini zarządu i rzeczniczka prasowa okręgu olsztyńskiego oraz Bartosz Grucela, członek zarządu krajowego i okręgu olsztyńskiego, wzięły/li udział w konferencji Lewicy o oficjalnym starcie kampani prezydenckiej Roberta Biedronia na Warmii i Mazurach!

Źródło
Opublikowano: 2020-02-11 11:07:32

Brakowało Ci lewicy w Sejmie Nam też!

Brakowało Ci lewicy w Sejmie Nam też! 💜

Wspólną, ciężką pracą całej Lewicy wprowadziliśmy sześcioro parlamentarzystów z Partii Razem!

Chcesz dołączyć do Partii Razem i budować jeszcze silniejszą lewicę? Przyjdź na spotkanie otwarte. Odbędzie się 13 lutego (czwartek) o godzinie 16:00 w SłodKAWA, ul. Kowalska 19, w Elblągu. Porozmawiamy na nim o możliwych formach współpracy! Spotkanie potrwa godzinę.

Do zobaczenia!

Nie możesz przyjść? Zapisz się poprzez stronę internetową http://partiarazem.pl/dolacz/. Nasza koordynatorka/nasz koordynator odezwie się do Ciebie!

Zdjęcie: Szerszeniewicz Agata / Grafika: Szerszeniewicz Agata / Tekst: Michalina Chraplewska, Szerszeniewicz Agata.


Źródło
Opublikowano: 2020-02-10 15:00:47

Deklaracja samorządowczyń i samorządowców! #Lewica Razem Olsztyn w Sejmie!

Deklaracja samorządowczyń i samorządowców! #Lewica Razem Olsztyn w Sejmie! 💜

Dziś członkinie i członkowie Lewicy wzięły/li udział w konferencji poświęconej problemom funkcjonowania samorządu terytorialnego. Wydarzeniu patronował Wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty. Z okręgu olsztyńskiego, uczestniczyli: Bartosz Grucela, Marcin Gulczyński i Tymoteusz Lecyk.

Bartosz Grucela, w imieniu Partii Lewica Razem, podpisał deklarację na rzecz współpracy Lewicy z osobami tworzącymi samorządy.

🇵🇱 W wydarzeniu wziął również udział nasz kandydat na prezydenta: Robert Biedroń. Już 10 maja, podczas wyborów, będziecie mogły/li oddać na niego swój głos!

Zdjęcie: Bartosz Grucela, Marcin Gulczyński / Grafika: Szerszeniewicz Agata / Tekst: Michalina Chraplewska, Szerszeniewicz Agata.Lewica

Źródło
Opublikowano: 2020-02-06 15:50:58

BRANIEWO BEZ PUBLICZNEGO TRANSPORTU DO OLSZTYNA

BRANIEWO BEZ PUBLICZNEGO TRANSPORTU DO OLSZTYNA

Od kwietnia prawie 18 tysięcy mieszkanek i mieszkańców Braniewa nie będzie miało możliwości dojechania komunikacją publiczną do Olsztyna. Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko – Mazurskiego postanowił, że nie uruchomi komunikacji do stolicy Warmii i Mazur. Jak można przeczytać w piśmie Gustaw Marek Brzezin, opublikowanym przez Pieniężno -Gmina Pieniężno, powodem takiej decyzji są “znikome potoki podróżnych” w autobusach komunikacji zastępczej. Niestety nie wiadomo, jaka liczba pasażerów zadowoliłaby marszałka, aby uznał, że połączenie jest “opłacalne”. Urząd Marszałkowski proponuje również żeby osoby, które chciałyby dojechać do pracy czy innych miejsc w Olsztynie, przesiadły się na prywatne busy.

Uważamy, że ta decyzja jest niedopuszczalna! Transport publiczny ma pomagać mieszkankom i mieszkańcom pozagminnych miejscowości, a nie ich wykluczać.

Posłanka Paulina Matysiak z Partii Lewica Razem, przewodnicząca parlamentarnego zespołu ds. walki z wykluczeniem transportowym wyraziła się jasno, że to samorząd ma obowiązek zająć się transportem publicznym na swoim terenie. – Zrzucanie odpowiedzialności za siatkę połączeń na prywatnych przewoźników jest absurdalne. Transport publiczny powinien nieść gwarancję, że będzie dostępny, nawet gdy nie będzie się opłacał. W przypadku transportu prywatnego takiej gwarancji nie ma. Dodała również, że transport publiczny powinien być usługą, która realnie pomaga mieszkańcom i, na której mieszkańcy mogą polegać.

Hańba!

Sytuację nagłośnił i opisał Rynek Kolejowy. Link do artykułu w komentarzu pod postem.


Źródło
Opublikowano: 2020-01-31 16:44:02

Zatrzymajmy ksenofobiczny koncert z udziałem miasta Ostróda i Centrum Kultury w

Zatrzymajmy ksenofobiczny koncert z udziałem miasta Ostróda i Centrum Kultury w Ostródzie w ostródzkim amfiteatrze

Dwa lata temu nagłośniłyśmy/iśmy sprawę nazistowskiego koncertu w Ostródzie, który miał promować Adolfa Hitlera i jego zbrodniczą ideologię. Wspólnymi siłami doprowadziłyśmy/liśmy do jego odwołania. Dziś ponownie musimy interweniować! 1 marca 2020 r. w Ostródzie z udziałem miasta Ostróda i Centrum Kultury w Ostródzie, w ostródzkim amfiteatrze, odbędzie się koncert z uczestnictwem wykonawców, którzy w swoich utworach posługują się treściami nienawistnymi, wulgarnymi, homofobicznymi, ksenofobicznymi i rasistowskimi. Wzywamy do jego odwołania! Pomóż nam nagłośnić sytuację!

Przykładowe teksty utworów dwóch z pięciu zaproszonych wykonawców:

Basti:
”Wroga krew”: ”Ukraińska krew to wroga krew. Jestem Polakiem. Żaden Ukrainiec nie jest moim bratem. W zgodzie z historią, a nie na bakier.”
”88 mila”: ”Który ojciec chciałby mieć zięcia murz*na? Szczerze – mało który, sorry, taki mamy klimat, Tu nie afryka, tutaj przez pół roku zima, Zrobi taki dziecko Polce i najczęściej znika, Powiedz, który ojciec chciałby mieć zięcia araba? Który ojciec chowa córkę by usługiwała? Który ojciec chce by córka była lesbijką? Pomyśl o tym, zanim znowu nazwiesz mnie faszystą!”

Evtis:
”Kilkaset słów prawdy”: ”Za Palikotem poszły tłumy, Wziął do spóły ped*ła, kobietę z chuj*m, tak dla sumy, Ci, co mają rozumy, wiedzą co i jak, Gorzej z tymi u których rozumu po prostu brak, Idioci, marionetki systemu, Idą na wybory, a sami nie wiedzą czemu, Sprzeciwiam się temu, bo tędy droga, Powiedzą, że to właśnie nienawiści mowa, By faszystów wychować, A nie znają nawet znaczenia tego słowa, Kilkaset słów prawdy, od których pęka głowa, Nie brak mi argumentów, przy nich możesz się chować.”
”Wyczyścimy nasze miasto”: ”Znowu coś tam o faszyźmie głośno będą wołać. Nikt pojąć tego nie zdoła, przydałaby im się szkoła. Jednak co zrobić z matoła? Co racja to racja. Żałośni jak te drzewce na waszych manifestacjach. Tępa banda brudnych śmieci, życiowych nieporozumień. Z wami maszeruje Jacek i w sumie ja to rozumiem. Na niego też przyjdzie pora, pogonimy go batem. Na wyborach zapłacimy za bratanie się z rozbratem. Zatem młodzi znowu biorą sprawy w swoje ręce. chcesz tego czy nie, jest nas coraz więcej. Do treningów ich zachęcę, wuchta nowej wiary.”

Przypominamy, że artykuł 256 § 1 Kodeksu Karnego jasno mówi, że "kto propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2".

W związku z powyższym wzywamy władze miasta Ostróda, ostródzką Radę Miejską, Centrum Kultury w Ostródzie oraz Komendę Powiatową Policji w Ostródzie do podjęcia stanowczych działań: wycofania uczestnictwa w koncercie, jego odwołania, bez możliwości przekształcenia wydarzenia przez organizatorów oraz zweryfikowanie organizatorów koncertu i osób zaproszonych do wystąpienia na nim, pod kątem artykułu 256 § 1. Kodeksu Karnego. Uważamy, że akceptowanie i promowanie takich wydarzeń jest niedopuszczalne oraz jest wstydem dla miasta

W tej sprawie wszystkie szanujące wolność i demokrację ruchy, organizacje, stowarzyszenia, firmy, redakcje i politycy powinny mówić jednym głosem. Nie ma zgody do propagowania nienawiści. Warmia i Mazury są regionem wielokulturowym, w którym nie ma miejsca na ksenofobię!

Zachęcamy do udostępniania posta i wysyłania wiadomości e-mail do Urzędu Miejskiego w Ostródzie, ostródzkiej Rady Miejskiej, Centrum Kultury w Ostródzie oraz Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie. Poniżej przykładowa treść.

Adresy e-mail: (Urząd Miejski w Ostródzie, Rada Miejska w Ostródzie, Centrum Kultury w Ostródzie oraz Komenda Powiatowej Policji w Ostródzie).

um@um.ostroda.pl, rada@um.ostroda.pl, bp@um.ostroda.pl, komendant@ostroda.ol.policja.gov.pl

Nazwa tematu:
Ksenofobiczny koncert z udziałem miasta Ostróda i Centrum Kultury w Ostródzie w ostródzkim amfiteatrze, 01.03.2020 r.

Treść e-mail:
”Szanowni Państwo!
01.03.2020 r., z udziałem miasta Ostróda i Centrum Kultury w Ostródzie odbędzie się koncert z uczestnictwem wykonawców, którzy w swoich utworach posługują się treściami nienawistnymi, wulgarnymi, homofobicznymi, ksenofobicznymi i rasistowskimi. Uważam za niedopuszczalne, że w ostródzkim amfiteatrze mają wystąpić takie zespoły. Przykładowe teksty utworów dwóch z pięciu zaproszonych wykonawców:

Basti:
”Wroga krew”: ”Ukraińska krew to wroga krew. Jestem Polakiem. Żaden Ukrainiec nie jest moim bratem. W zgodzie z historią, a nie na bakier.”
”88 mila”: ”Który ojciec chciałby mieć zięcia murz*na? Szczerze – mało który, sorry, taki mamy klimat, Tu nie afryka, tutaj przez pół roku zima, Zrobi taki dziecko Polce i najczęściej znika, Powiedz, który ojciec chciałby mieć zięcia araba? Który ojciec chowa córkę by usługiwała? Który ojciec chce by córka była lesbijką? Pomyśl o tym, zanim znowu nazwiesz mnie faszystą!”

Evtis:
”Kilkaset słów prawdy": ”Za Palikotem poszły tłumy, Wziął do spóły ped*ła, kobietę z chu*em, tak dla sumy, Ci, co mają rozumy, wiedzą co i jak, Gorzej z tymi u których rozumu po prostu brak, Idioci, marionetki systemu, Idą na wybory, a sami nie wiedzą czemu, Sprzeciwiam się temu, bo tędy droga, Powiedzą, że to właśnie nienawiści mowa, By faszystów wychować, A nie znają nawet znaczenia tego słowa, Kilkaset słów prawdy, od których pęka głowa, Nie brak mi argumentów, przy nich możesz się chować.”
”Wyczyścimy nasze miasto”: ”Znowu coś tam o faszyźmie głośno będą wołać. Nikt pojąć tego nie zdoła, przydałaby im się szkoła. Jednak co zrobić z matoła? Co racja to racja. Żałośni jak te drzewce na waszych manifestacjach. Tępa banda brudnych śmieci, życiowych nieporozumień. Z wami maszeruje Jacek i w sumie ja to rozumiem. Na niego też przyjdzie pora, pogonimy go batem. Na wyborach zapłacimy za bratanie się z rozbratem. Zatem młodzi znowu biorą sprawy w swoje ręce. chcesz tego czy nie, jest nas coraz więcej. Do treningów ich zachęcę, wuchta nowej wiary.”

Zgodnie z artykułem 256 § 1. Kodeksu Karnego, który stanowi, że: ”Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.”, wzywam władze miasta Ostróda, ostródzką Radę Miejską, Centrum Kultury w Ostródzie oraz Komendę Powiatowej Policji w Ostródzie do podjęcia stanowczych działań: wycofania uczestnictwa w koncercie, jego odwołania, bez możliwości przekształcenia wydarzenia przez organizatorów oraz zweryfikowanie organizatorów koncertu i osób zaproszonych do wystąpienia na nim, pod kątem artykułu 256 § 1. Kodeksu Karnego.

Z poważaniem,”


Źródło
Opublikowano: 2020-01-27 09:26:27

Brakowało Ci lewicy w Sejmie Nam też

Brakowało Ci lewicy w Sejmie Nam też

Wspólną, ciężką pracą całej Lewicy wprowadziliśmy sześcioro parlamentarzystów z Partii Razem! 💜

Chcesz dołączyć do Partii Razem i budować jeszcze silniejszą lewicę? Przyjdź na spotkanie otwarte. Odbędzie się 01 lutego (sobota) o godzinie 14:00 w Pizzeria San Biagio, ul. Mickiewicza 13b w Ostródzie. Spotkanie potrwa godzinę.

Porozmawiamy na nim o możliwych formach współpracy. Odpowiemy również na Wasze pytania dotyczące pracy Partii.

Do zobaczenia!

Nie możesz przyjść? Zapisz się poprzez stronę internetową http://partiarazem.pl/dolacz/. Nasza koordynatorka/nasz koordynator odezwie się do Ciebie!

Grafika: Szerszeniewicz Agata / Tekst: Michalina Chraplewska, Szerszeniewicz Agata.


Źródło
Opublikowano: 2020-01-25 15:03:17

Razem z Robertem Biedroniem! #biedroń2020

❗Razem z Robertem Biedroniem! ✊ #biedroń2020
Dziś w #Słupsk.u Robert, nasz kandydat na prezydenta Polski, konwencją #NastępnyKrok, rozpoczął swoją kampanię wyborczą. Przypominamy, że wszyscy koalicjanci #Lewica, oficjalnie poparli tę kandydaturę!
Zdjęcie: Grzegorz / Tekst: Michalina Chraplewska i Szerszeniewicz Agata.


Źródło
Opublikowano: 2020-01-19 18:06:57

Co sądzimy o budżecie Olsztyna, 13-tej emeryturze, wojnie w Iraku i współpracy E

Co sądzimy o budżecie Olsztyna, 13-tej emeryturze, wojnie w Iraku i współpracy Europejskiej Czy uważamy, że dojdzie do referendum o odwołaniu Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz

13.01 gościem audycji w Radio Olsztyn był Bartosz Grucela, członek Zarządu Krajowego oraz okręgu olsztyńskiego partii Lewica Razem. Zachęcamy do odsłuchania dyskusji!

Grafika: Szerszeniewicz Agata / Tekst: Michalina Chraplewska, Szerszeniewicz Agata.


Źródło
Opublikowano: 2020-01-17 12:00:21

Rok temu na skutek ataku nożownika podczas finału WOŚP zmarł prezydent Gdańska P

Rok temu na skutek ataku nożownika podczas finału WOŚP zmarł prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Dzisiaj jesteśmy obecne i obecni na wydarzeniu w Olsztynie, upamiętniającym jego osobę.

Nie zgadzajmy się na przemoc i nienawiść!

Organizator: KOD Warmińsko- Mazurskie.

Zdjęcie: Szerszeniewicz Agata / Test: Michalina Chraplewska, Szerszeniewicz Agata.


Źródło
Opublikowano: 2020-01-14 18:52:59

729 zł Za tyle wylicytowana została książka „Kapitał w XXI wieku”, podpisana pr

💓 729 zł Za tyle wylicytowana została książka „Kapitał w XXI wieku”, podpisana przez Adrian Zandberg! Aukcja WOŚP Allegro – Dla dziecięcej medycyny zabiegowej!

Dziękujemy każdej osobie, która wzięła udział w akcji. Gratulujemy zwyciężczyni!

Książka Thomas Piketty „Kapitał w XXI wieku”. Światowy bestseller, który zmienił sposób, w jaki patrzymy na nierówności w społeczeństwie i gospodarce.
Adrian Zandberg. Członek Zarządu Krajowego Lewica Razem. Poseł na Sejm IX kadencji, który w ostatnich wyborach w Warszawie uzyskał 140 898 głosów.

Zdjęcie: Szerszeniewicz Agata / Grafika: Szerszeniewicz Agata / Tekst: Michalina Chraplewska i Szerszeniewicz Agata.


Źródło
Opublikowano: 2020-01-13 17:47:18

Męczą was wolne pociągi do Warszawy i ciągle spóźniające się pociągi regionalne

🚉 Męczą was wolne pociągi do Warszawy i ciągle spóźniające się pociągi regionalne?
Lewica chce to zmienić

Członkini Zarządu Krajowego partii Lewica Razem Paulina Matysiak, złożyła interpelację do Ministra Infrastruktury, Ministerstwo Infrastruktury, w sprawie organizacji transportu kolejowego na odcinku Olsztyn – Warszawa oraz Olsztyn – Działdowo.

Mimo wyremontowanej linii kolejowej nr 216 pociągi na trasie Olsztyn – Warszawa jeżdżą wolniej niż przed remontem. Również wolniej niż w trakcie objazdu przez stacje Iławę i Ostródę. Obecnie pociągi jadące z Olsztyna do Warszawy przez Iławę, Ostródę, mimo dłuższej relacji o niemal 50 km, jadą szybciej niż pociągi na wyremontowanej linii nr 216.

Wydłużenia przejazdu oraz powiązane z tym opóźnienia dotyczą również pociągów regionalnych kursujących na trasie Działdowo-Olsztyn. W ostatnim czasie wielokrotnie pojawiały się w lokalnej prasie informacje o opóźnieniach na dojazdach pociągów do Olsztyna.

📣 Taka sytuacja nie może mieć dłużej miejsca! Mieszkańcy i mieszkańcy mają codzienny utrudniony dojazd do pracy. Towarzyszy im niepewność czy zdążą do pracy czy nie. Taka sytuacja nie służy popularyzacji transportu szynowego i wymusza na pasażerach szukanie alternatywy w dojazdach do pracy.

Zdjęcie: Facebook Paulina Matysiak / Grafika: Szerszeniewicz Agata / Tekst: Bartosz Grucela, Michalina Chraplewska i Szerszeniewicz Agata.


Źródło
Opublikowano: 2020-01-11 13:31:33

Robert Biedroń kandydatem #Lewica na prezydenta! #biedroń2020

Robert Biedroń kandydatem #Lewica na prezydenta! #biedroń2020

Dzisiaj Rada Krajowa Lewicy Razem udzieliła poparcia Robertowi Biedroniowi jako wspólnemu kandydatowi koalicji lewicowej w wyborach prezydenckich! Konwencja, która rozpocznie kampanię prezydencką Roberta Biedronia, odbędzie się 19 stycznia.

Razem z Robertem! 🤜🤛

Zdjęcie: Szerszeniewicz Agata / Grafika: Szerszeniewicz Agata / Tekst: Michalina Chraplewska i Szerszeniewicz Agata.Lewica,biedroń2020

Źródło
Opublikowano: 2020-01-06 17:08:21

Wylicytuj książkę „Kapitał w XXI wieku”, podpisaną przez Adrian Zandberg! Aukcj

Wylicytuj książkę „Kapitał w XXI wieku”, podpisaną przez Adrian Zandberg! Aukcja WOŚP Allegro – Dla dziecięcej medycyny zabiegowej!

Przed nami 28 finał WOŚP! Postanowiłyśmy/postanowiliśmy wesprzeć go wystawiając na aukcję książkę Thomas Piketty „Kapitał w XXI wieku”. Książka jest światowym bestsellerem, który zmienił sposób, w jaki patrzymy na nierówności w społeczeństwie i gospodarce.

Książkę podpisał dla nas Adrian Zandberg. Członek Zarządu Krajowego Lewica Razem. Poseł na Sejm IX kadencji, który w ostatnich wyborach w Warszawie uzyskał 140 898 głosów.

Bardzo zachęcamy do wzięcia udziału w licytacji! Aukcja trwa 12 stycznia!

LINK: https://allegro.pl/…/kapital-w-xxi-wieku-podpisany-przez-za…

Po wylicytowaniu i opłacie odbiór osobisty na terenie Olsztyna albo wysyłka pocztą.

Zdjęcie: Bartosz Grucela / Grafika: Szerszeniewicz Agata / Tekst: Bartosz Grucela i Szerszeniewicz Agata.


Źródło
Opublikowano: 2020-01-02 15:08:56

Nie strzelam w sylwestra! Razem dla zwierząt!

Nie strzelam w sylwestra! Razem dla zwierząt!

Co roku dzikie, hodowlane i domowe zwierzęta cierpią z powodu huków petard i fajerwerków. Dzieje się to nie tylko w sylwestra, ale przez wiele dni przed i po Nowym Roku. Nie zgadzamy się z taką formą ”zabawy”.

W tym roku Miasto Olsztyn nie organizuje miejskiego sylwestra. Jednak przypominamy, że w poprzednim Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz zadecydował o rezygnacji z fajerwerków podczas tego wydarzenia i finału WOŚP Olsztyn 2019. Miałyśmy/liśmy w tym swój udział!

Nie chcemy strzelania w sylwestra!


Źródło
Opublikowano: 2019-12-29 14:11:02

Młodzi Razem Warmińsko-Mazurskie! Zachęcamy do obserwowania!

❗Młodzi Razem Warmińsko-Mazurskie! Zachęcamy do obserwowania! 🎉
Z przyjemnością informujemy, że wczoraj powstał fanpage regionalnego oddziału Młodzi Razem, organizacji skupiającej młode członkinie i członków oraz sympatyczki i sympatyków Partii Lewica Razem – Młodzi Razem Warmińsko-Mazurskie!
Zachęcamy do polubienia strony!


Źródło
Opublikowano: 2019-12-28 15:08:02

Dziś rocznica morderstwa Gabriela Narutowicza, pierwszego prezydenta wolnej Rzec

Dziś rocznica morderstwa Gabriela Narutowicza, pierwszego prezydenta wolnej Rzeczpospolitej. Co roku upamiętniamy wydarzenie poprzez zawieszenie biało-czerwonej wstążki na tablicy przy ulicy, która została nazwana jego imieniem. Kilka dni temu ZDZiT Olsztyn wymienił już wysłużoną tablicę na nową, za co dziękujemy instytucji.

Gabriel Narutowicz został zastrzelony 97 lat temu w warszawskiej Zachęcie wskutek nagonki kierowanej przez ówczesną prawicę. Narutowiczowi zarzucano, że nie jest Polakiem, nie ma polskiego obywatelstwa, jest ateistą i należy do masonerii. Generał Józef Haller publicznie twierdził, że prezydent Narutowicz został Polsce narzucony przez Żydów, a posłowie prawicy podważali legalność jego wyboru i usiłowali nie dopuścić do zaprzysiężenia głowy państwa przez Zgromadzenie Narodowe. Po zamachu prawica odcięła się od zamachowca, nazywając Niewiadomskiego „osobnikiem niezrównoważonym”.

Na zdjęciu: Małgorzata Matuszewska-Boruc i Bartosz Grucela.


Źródło
Opublikowano: 2019-12-16 20:04:04

Nie pozwólmy sprzedać dworca Elbląg-Zdrój! Posłanka Lewicy Razem Paulina Matysia

Nie pozwólmy sprzedać dworca Elbląg-Zdrój! Posłanka Lewicy Razem Paulina Matysiak złożyła:
interwencję poselską u Witold Wróblewski – Prezydent Miasta Elbląg,
interpelację poselską u Ministra Infrastruktury,Ministerstwo Infrastruktury,
pismo do Marszałka Gustaw Marek Brzezin,
w sprawie licytacji elbląskiego dworca kolejowego Elbląg-Zdrój!

W poniedziałek 16 grudnia odbędzie się licytacja elbląskiego dworca Elbląg-Zdrój. Dworzec położony jest wzdłuż linii kolejowej 254, popularnej kolei Nadzalewowej. Jako olsztyński okręg Partii Lewica Razem (obejmujący całe województwo warmińsko-mazurskie) jesteśmy oburzone i oburzeni faktem, że miasto Elbląg pozbywa się tak ważnego dla regionu dworca, jak i również jego niską ceną wywoławczą – trochę ponad 400 tysięcy złotych.

O sprawie poinformowałyśmy/liśmy posłankę na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej – Paulinę Matysiak, Przewodniczącą Sejmowego Zespołu ds. Wykluczenia transportowego, a zarazem członkinię naszej partii. Paulina wysłała interwencję do Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego oraz interpelację w tej sprawie do Ministra Infrastruktury.

Pismo otrzymał również Marszałek Województwa Gustaw Marek Brzezin. Samorząd Województwa na sesji marcowej zapewnił, że rewitalizacja i przywrócenie kolei Nadzalewowej jest w planie rozwoju transportu zbiorowego naszego województwa. Do dzisiaj nic w tej sprawie nie zrobił.

Stanowczo domagamy się wyjaśnień w tej sprawie, odwołania przetargu dworca i zaplanowania działań, które będą zmierzały do odbudowy połączeń kolejowych w naszym województwie

Media: portEl.pl, info.elblag.pl, Truso.tv, Dziennik Elbląski, elblag.net, elblag24.pl, Express Elblag, bogatyelblag.pl, Wyborcza.pl Olsztyn, olsztyn.com.pl, Radio Olsztyn, TVP3 Olsztyn.


Źródło
Opublikowano: 2019-12-14 16:00:59

Spotkanie przedgwiazdkowe olsztyńskiego okręgu Partii Lewica Razem!

🌟 Spotkanie przedgwiazdkowe olsztyńskiego okręgu Partii Lewica Razem!🌲

Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne osoby na spotkanie przedgwiazdkowe! Rozpocznie się 17 grudnia (wtorek) o godzinie 17:00 w naszym biurze (ul. Kołłątaja 5, lok. 321, Olsztyn). W czasie jego trwania będziemy wspominać minione chwile, szczególnie te kampanijne. Ostatni rok był naprawdę pracowity, ale opłaciło się! Zaopatrzcie się w "coś do pochrupania" i dobry nastrój.

Do zobaczenia!


Źródło
Opublikowano: 2019-12-10 12:28:18

Od kilku dni obserwujemy ponowne udostępnienia naszego posta informującego o ty

🐾 Od kilku dni obserwujemy ponowne udostępnienia naszego posta informującego o tym, że od roku Olsztyn jest miastem bez fajerwerków! 📣 Statystyka strony pokazuję, że ta wiadomość dotarła do prawie 40 tysięcy osób! 💜

Przypomnijmy działania dążące do tego, że Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz ogłosił Miasto Olsztyn wolnym od imprez z udziałem fajerwerków. Tegoroczny miejski Nowy Rok i finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy były pierwszymy wydarzeniami bez tej zbędnej i szkodliwej atrakcji!

Ogromnie się z tego cieszymy, przede wszystkim dlatego, że miałyśmy i mieliśmy duży udział w decyzji.

1⃣ Już dwa lata temu olsztyński okręg partii Razem złożył w Urzędzie Miasta petycję w tej sprawie.

2⃣ W ubiegłym roku podczas spotkania roboczego z Prezydentem przypominały/liśmy o naszym wniosku.

3⃣ W 2019 roku w listopadzie ponownie złożyły/liśmy petycję w tej sprawie, a jej treść otrzymali również nowo wybrani radni miejscy.

Nie można pominąć również wpływu na decyzję środowiska miłośników czworonogów w Olsztynie. W ostatni piątek swoją petycję zgłosiło również Pies w Olsztynie.

Cieszymy się, że już rok temu Olsztyn dołączył do innych postępowych polskich miast, które wysoko sobie cenią dobro i zdrowie zwierząt! 💜

W komentarzach pod oryginalnym postem zamieściłyśmy/liśmy linki do informacji prasowych.

Razem dla zwierząt! 🐾


Źródło
Opublikowano: 2019-12-07 12:21:50

Jesteśmy na Kongresie Lewicy Razem w Warszawie! To coroczne święto Partii.

Jesteśmy na Kongresie Lewicy Razem w Warszawie! To coroczne święto Partii.

Podczas jego trwania rozmawiamy o naszych działaniach politycznych oraz głosujemy nad ewentualnymi zmianami statutu. Wydarzenie potrwa do jutra.

Obecne i obecni z naszego okręgu są: Delegatka Agata Szerszeniewicz (Komisja Mandatowa Kongresu),
Delegat Ryszard Prątkowski,
Członek Zarządu Krajowego Bartosz Grucela,
Członek Krajowej Komisji Rewizyjnej Grzegorz Bobrowicz (Komisja Mandatowa Kongresu).

Przy okazji przypominamy, że już 8 grudnia w Olsztynie organizujemy Spotkanie przy kawie z Pauliną Matysiak! Serdecznie na nie zapraszamy!Źródło
Opublikowano: 2019-11-30 15:41:16

Prawa wyborcze kobiet nie zostały nam dane. To nasze przodkinie latami walczyły

Prawa wyborcze kobiet nie zostały nam dane. To nasze przodkinie latami walczyły z patriarchalną częścią społeczeństwa, by prawa te wreszcie 28 listopada 1918 roku zdobyć. Ich bronią były parasolki, które i my dziś musimy trzymać w gotowości.

Rok po podpisaniu przez Józefa Piłsudskiego dekretu, który zagwarantował wszystkim obywatelkom Polski prawa wyborcze, pierwsze 8 polityczek weszło do Sejmu.

Korzystajmy z naszych praw. Bądźmy polityczne! Głosujmy, kandydujmy, protestujmy i domagajmy się równych, godnych płac, wolności od przemocy, prawa do przerywania ciąży i równego traktowania!


Źródło
Opublikowano: 2019-11-28 16:02:37

Podobało się Wam wczorajsze przemówienie Adrian Zandberg w Sejmie?

Podobało się Wam wczorajsze przemówienie Adrian Zandberg w Sejmie? 📣

Widzieliście merytoryczne i konkretne pytania do Premiera zadawane przez nasze posłanki – Marcelina Zawisza, Daria Gosek-Popiołek, Magdalena Biejat, Paulina Matysiak i Maciej Konieczny?🔍

Po wejściu #Lewica do Sejmu nabraliście nowej nadziei dla Polski? 🌈

To nie zwlekajcie Zapiszcie się do Razem Wspólnie możemy zmienić Polskę🇵🇱Lewica

Źródło
Opublikowano: 2019-11-20 19:37:02

Spotkanie informacyjno-szkoleniowe dla nowych sympatyczek/ów i członkiń/ów

📣 Spotkanie informacyjno-szkoleniowe dla nowych sympatyczek/ów i członkiń/ów

Zapraszamy Was na drugie spotkanie poświęcone osobom, które chciałyby wstąpić do Partii Lewica Razem. Na pierwszym rozmawiałyśmy/liśmy o możliwych formach współpracy. Na tym chcielibyśmy opowiedzieć o tym, czym dokładnie zajmuje się Razem, jakie są nasze najważniejsze filary programowe i co udało nam się osiągnąć przez pierwsze 4 lata działalności.

Spotkanie odbędzie się:

🗓 20.11.2019 (środa);
17:00-19:00;
Biuro Partii Lewica Razem w Olsztynie;
📍 ul. Kołłątaja 5 lok. 321 (III piętro).

Do zobaczenia!


Źródło
Opublikowano: 2019-11-17 13:00:27

Wzięliśmy i wzięłyśmy udział w obchodach święta niepodległości. Najpierw 7 listo

Wzięliśmy i wzięłyśmy udział w obchodach święta niepodległości. Najpierw 7 listopada, w rocznicę utworzenia rządu Daszyńskiego – pierwszego niepodległościowego rządu Polski. Tradycyjnie zebraliśmy się na Placu Daszyńskiego by udekorować tablicę biało-czerwoną kokardą.

Za to 11 listopada wzięliśmy udział w oficjalnych, wojewódzkich obchodach gdzie Bartosz Grucela z Zarządu Krajowego Lewicy Razem oraz Małgorzata Matuszewska-Boruc z Zarządu Okręgu złożyli kwiaty pod pomnikiem na Placu Solidarności.

Dziś rocznica odzyskania Polski jest dla wszystkich, niezależnie od płci, wyznania, narodowości, czy posiadanego majątku. Święto Niepodległości to święto społeczeństwa, święto polskiej demokracji i wolności. Dbajmy o to tak jak polscy socjaliści, którzy doprowadzili do jej niepodległości.Źródło
Opublikowano: 2019-11-11 17:44:38

Dziś #TęczowyPiątek – akcja stworzona przez Kampania Przeciw Homofobii; dzień uc

Dziś #TęczowyPiątek – akcja stworzona przez Kampania Przeciw Homofobii; dzień uczący uczniów tolerancji i akceptacji. Niestety, w województwie warmińsko-mazurskim uczestniczyło w nim niewiele szkół ze względu na nastrój represji budowany przez kuratorium i Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jak ważny jest udział szkół w Tęczowym Piątku, w Wyborcza.pl Olsztyn mówi nasza członkini Emilia Bartkowska.

TęczowyPiątek

Źródło
Opublikowano: 2019-10-25 18:29:41

Solidarnie z Kurdyjkami i Kurdami!


Solidarnie z Kurdyjkami i Kurdami!

W piątek z Kurdystan.info zorganizowałyśmy/liśmy pikietę Stop tureckiej inwazji na Rożawę [Olsztyn, piatek, 18.10, 18:00]. olsztyn.com.pl opisał wydarzenie w artykule, do którego link podajemy w komentarzu pod postem.

"- Nasza akcja ma wymiar symboliczny i solidarnościowy. Chcemy pokazać, że mieszkanki i mieszkańcy regionu nie są obojętni na los niewinnych ofiar konfliktu – mówiła nam przed pikietą solidarnościową Szerszeniewicz Agata, działaczka olsztyńskiej lewicy."

"- To prezydent Turcji dogadał się z prezydentem USA ponad głowami Kurdów, ponad głowami społeczności międzynarodowej jaki będzie podział na Bliskim Wschodzie – mówił podczas wydarzenia Bartosz Grucela z Lewicy Razem. – Do tej pory wojska amerykańskie stacjonowały w północnej Syrii i broniły kurdyjskiej Rożawy przed zakusami tureckimi. W wyniku imperialistycznego porozumienia między Turcją i USA, doszło do podziału północnej Syrii."

Bardzo dziękujemy mieszkankom i mieszkańcom Olsztyna za obecność. Dziękujemy za solidaryzowanie się z Kurdami i sprzeciwianie się atakom tureckich wojsk na Rożawę!

Fotografia: Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Źródło
Opublikowano: 2019-10-20 20:04:29

Sukces! Lata ciężkiej pracy. Udana kampania. Dobry program wyborczy. Utalentowan

Sukces! Lata ciężkiej pracy. Udana kampania. Dobry program wyborczy. Utalentowane polityczki i politycy. I Wasze głosy, za które jeszcze raz dziękujemy. Przedstawiamy przyszłe posłanki i posłów Partii Razem. Nie zawiodą Was.

Magdalena Biejat
Daria Gosek-Popiołek
Paulina Matysiak
Maciej Konieczny
Adrian Zandberg
Marcelina Zawisza

Koniecznie śledźcie ich w internecie!


Źródło
Opublikowano: 2019-10-15 10:52:46

W niedzielę wybory. Wynik zadecyduje o przyszłości ochrony zdrowia, transformacj

W niedzielę wybory. Wynik zadecyduje o przyszłości ochrony zdrowia, transformacji energetycznej i praw kobiet. Zadecyduje o tym, czy będziemy walczyć z kryzysem klimatycznym, czy go przyśpieszać.

Co dalej ze smogiem, polityką mieszkaniową, prawem pracy, podatkami, kulturą? Zadecydujesz o tym w niedzielę.

Mamy dosyć rozczarowań, fanatyków, tchórzy, leni i nieuków. Potrzebujemy nowych, zdeterminowanych posłanek i posłów do wypracowania rozwiązań i mądrego głosowania.

Chodźcie w niedzielę na wybory. Namówmy rodzinę i przyjaciół. Marzmy odważnie, głosujmy i razem zmieńmy Polskę na lepsze. 🇵🇱


Źródło
Opublikowano: 2019-10-11 20:36:17

Marsz żałobny dla Olsztyna. 27.09, 18:00, Most Jana


W piątek w Olsztynie odbędzie się Strajk Klimatyczny Marsz żałobny dla Olsztyna. 27.09, 18:00, Most Jana! 🌿

Protest organizowany jest przez 22 osoby, mieszkanki i mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego, nienależące do żadnych organizacji oraz związane z lokalnymi partiami politycznymi. Mają jeden cel: walczyć o naszą planetę!

Również nasze członkinie i członkowie będą obecne na proteście. Zawsze razem dla środowiska!

🗓 27.09.2019 – piątek
18:00
📍 Most Jana, Olsztyn

Media: Wyborcza.pl Olsztyn, olsztyn.com.pl, Gazeta Olsztyńska, TVP3 Olsztyn, Radio Olsztyn, Radio UWM FM, Twój Kurier Olsztyński – TKO.pl

Źródło
Opublikowano: 2019-09-24 15:50:10

DOŚĆ szykan za działalność związkową

DOŚĆ szykan za działalność związkową❗️

Pracownicy jednego z elbląskich salonów Media Expert stracili pracę. Nikt z zatrudnionych nie wiedział, że coś takiego się szykuje. 23 sierpnia przyjechał do placówki kierownik regionalny wraz z dyrektorem makroregionu i wręczyli wypowiedzenia pracownikom, którzy mieli umowę na czas określony. W poniedziałek, 26 sierpnia, związkowcy zostali poinformowani o zwolnieniach wszystkich pozostałych pracowników, tych, którzy mieli umowę na czas nieokreślony.

Łącznie zwolnionych zostało 16 osób zatrudnionych w tym punkcie. Powód, który jest wskazywany w wypowiedzeniach, to nierentowność placówki w ostatnim czasie.Przewodniczący zakładowego związku nie wierzy w te wyjaśnienia pracodawcy. Według związkowców, z którymi rozmawiał Robert Koliński, działacz Razem z Elbląga, sklep co roku odnotowywał wzrost sprzedaży. Spółka ma w planach również otwarcie kolejnych kilkudziesięciu placówek w tym roku.

Związkowcy podejrzewają, że decyzja pracodawcy może być reakcją na założenie przez nich związku zawodowego. Ten funkcjonuje od lipca tego roku, a powstał, bo załoga zamierzała podjąć z zarządem firmy rozmowy dotyczące poprawy obecnych warunków pracy i świadczeń socjalnych.Teraz związkowcy chcą walczyć o miejsca pracy. Domagają się przywrócenia zwolnionych osób do pracy w punkcie przy ul. Teatralnej 5 w Elblągu, ewentualnie propozycji przeniesienia ich do innych placówek.

1️⃣Większość załogi punktu przy ul. Teatralnej znajduje się obecnie na okresie wypowiedzenia umowy o pracę.Gorąco popieramy postulaty załogi i związkowców! Wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec działań pracodawcy wymierzonych w pracowników i jednocześnie członków zakładowego związku zawodowego!

2️⃣Wręczenie pracownikom wypowiedzeń umów o pracę jednoznacznie odbieramy jako bezpardonowy atak na nowo powstałą organizację związkową. Nie znajdujemy żadnego uzasadnienia dla działań pracodawcy.

3️⃣Oczekujemy natychmiastowej reakcji pracodawcy i przystąpienia do rozmów z przedstawicielami załogi, które doprowadzą do zażegnania konfliktu i przywrócenia do pracy wszystkich pracowników zwolnionych w wyniku ostatnich działań zarządu spółki.

NIE dla szykan za działalność związkową! #SolidarnośćNasząBronią

***************
O sprawie napisał portal info.elblag.pl https://www.info.elblag.pl/37,59300,Elblag-Stracili-prace-w…SolidarnośćNasząBronią

Źródło
Opublikowano: 2019-09-11 09:56:18

W Polsce w 2017 roku samobójstwo popełniło 5276 osób. W wypadkach drogowych zgin

W Polsce w 2017 roku samobójstwo popełniło 5276 osób. W wypadkach drogowych zginęło 2831 osób – to prawie 1,9 razy mniej. W naszym kraju ktoś próbuje się zabić co 47 minut. Dlaczego? Raz – z powodu tabu, jakim objęte jest leczenie psychiatryczne i pójście na terapię; dwa – z powodu słabego dostępu do leczenia psychiatrycznego, wielomiesięcznych kolejek do specjalisty i drogiego leczenia prywatnego.

Nie wstydźmy się. Nie reagujmy za późno na kryzysy psychiczne – własne, znajomych, rodziny. Nie…

Źródło
Opublikowano: 2019-09-10 17:59:37

Widzieliście już manifest „Polska to chory kraj”? Okręgowa Izba Lekarska w Warsz

Widzieliście już manifest „Polska to chory kraj”? Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie im. prof. Jana Nielubowicza przypomina w nim, że:
👩‍⚕️mamy w Polsce najmniej lekarzy w Unii Europejskiej w przeliczeniu na mieszkańca,
👨‍⚕️czas oczekiwania na wizytę u endokrynologa wynosi 24 miesiące,
🚑 desperacko potrzebujemy zwiększyć publiczne nakłady na ochronę zdrowia.

Posłuchajcie środowisk na co dzień związanych z ochroną zdrowia!

O tym, jak ważna jest dla nas ochrona zdrowia, wiecie bardzo dobrze, jeśli śledzicie naszą stronę. Nagłaśniamy te problemy często i bijemy na alarm. Wiemy jak je rozwiązać. To nasz priorytet.

W następne wybory razem możemy ocalić ochronę zdrowia.
#PolskaToChoryKraj #NarodowyKryzysZdrowiaPolskaToChoryKraj,NarodowyKryzysZdrowia

Źródło
Opublikowano: 2019-09-10 15:41:24

Czy Platforma Obywatelska myśli, że do 2040 roku elektrownie na węgiel się po pr

Czy Platforma Obywatelska myśli, że do 2040 roku elektrownie na węgiel się po prostu rozlecą? Czy zakłada import węgla do… no właśnie, do kiedy? Dopóki średnia temperatura planety nie wzrośnie o 3 stopnie?

Nie wierzcie liberałom.

Tylko lewica i partia Razem mają odwagę mówić o reformie energetycznej.

Głosuj mądrze tej jesieni.


Źródło
Opublikowano: 2019-09-06 16:55:37

W ciągu zaledwie kilkudziesięciu lat polskie lasy odczują drastyczne skutki kryz

W ciągu zaledwie kilkudziesięciu lat polskie lasy odczują drastyczne skutki kryzysu klimatycznego. Według naukowców Polskiej Akademii Nauk ofiarami zmian będą sosna zwyczajna, świerk pospolity, modrzew europejski oraz brzoza brodawkowata (stanowiące obecnie 3/4 powierzchni naszych lasów). Wraz z nimi poszkodowane będą setki innych gatunków roślin, zwierząt i grzybów.

Trzeba działać, by zminimalizować szkody dla ekosystemu. W październikowych wyborach zadecydujesz, czy w parlamencie znajdą się ludzie, którym zależy na jego ocaleniu.


Źródło
Opublikowano: 2019-09-04 16:04:41

Wiele uczennic i uczniów przekona się od tego roku, jak wygląda deforma oświaty

Wiele uczennic i uczniów przekona się od tego roku, jak wygląda deforma oświaty w praktyce. Dowiedzą się też, czym naprawdę jest „nocna zmiana” według PiS-u.

Polskie szkolnictwo wymaga zmian. Ale zamiast leczyć chorą kończynę, rządzący postanowili wziąć siekierę i ją odrąbać bez znieczulenia.

Szkoła musi być nowoczesna, przyjazna i wolna od indoktrynacji religijnej. W każdej szkole musi być opieka pielęgniarska i dentystyczna. Skandalem jest, że wiele dzieci nadal, w XXI wieku, jest niedożywionych. Skandalem jest to, że nie mają dobrego połączenia autobusowego do szkoły.

Mamy pomysły i wiemy jak to zrobić. Głosuj mądrze tej jesieni.

Źródło
Opublikowano: 2019-09-02 13:42:25

#lewica #LewicaRazem #elblag #wybory #sejm #jesień2019

#lewica #LewicaRazem #elblag #wybory #sejm #jesień2019

W Elblągu z listy lewicy startuje nasz partyjny kolega. Niestety przyblokowali mu konto na Fejsie i nie może się promować. Polecam uwadze naszego kolegę i z prośbą do osób z Elbląga i okręgu 34 (od Bartoszyc do Działdowa) o polajkowanie i…lewica,LewicaRazem,elblag,wybory,sejm,jesień2019

Źródło
Opublikowano: 2019-09-01 20:24:20

Trochę wspomnień z piątkowego Elbląga! 1. Pod Delegaturą Krajowego Biura Wybor

Trochę wspomnień z piątkowego Elbląga! 😍 1. Pod Delegaturą Krajowego Biura Wyborczego: „Mamy podpisy i nie zawahamy się ich użyć!” 🖊️ 2. Prawie cała nasza lista. 😊 3. „Nazywam się Emilia Bartkowska…” 4. „…I właśnie dlatego chcę zostać posłanką!” 5. Kuba Gierej – nasz razemowy rolnik na liście 🍅…

Źródło
Opublikowano: 2019-09-01 13:34:30

Olsztyńska aktywistka. Z wykształcenia pedagożka, obecnie na emeryturze. W wolny

Olsztyńska aktywistka. Z wykształcenia pedagożka, obecnie na emeryturze. W wolnym czasie czyta książki, pielęgnuje działkę i słucha muzyki rockowej. Pryncypialna zwolenniczka świeckości państwa i społecznego egalitaryzmu.

Pomysłodawczyni wprowadzenia darmowych biletów dla pracowników socjalnych w…


Źródło
Opublikowano: 2019-08-31 21:02:34

Szanowni Państwo, Już dziś mogę oficjalnie ogłosić – będę kandydować do Sejmu R

Szanowni Państwo, Już dziś mogę oficjalnie ogłosić – będę kandydować do Sejmu RP w okręgu 3️⃣5️⃣ z list Lewicy. 1️⃣3️⃣ października będziecie mogli zaznaczyć mnie na karcie do głosowania. Będę miał zaszczytne – ostatnie (2️⃣0️⃣)miejsce na liście. Urodziłem się i wychowałem w Olsztynie. Ukończyłem…


Źródło
Opublikowano: 2019-08-31 08:15:00

Echa akcji ”Baby Shoes Remember” w Olsztynie. Kościół pozywa manifestujących

Małgorzata Matuszewska-Boruc:
,,Ksiądz z tej parafii złożył zawiadomienie na policję, że naruszyliśmy jego własność. Ja złożyłam już telefoniczne wyjaśnienia i powiedziałam zgodnie z prawdą, że zawiesiliśmy buciki na ogrodzeniu, ale akcja przebiegła spokojnie. Oskarżono mnie, bo ja składałam doniesienie do prokuratury na księży podejrzanych o dopuszczenie się pedofilii. Jeśli będzie taka konieczność, to poniosę konsekwencje za swoje działania, ale się nie ugnę i zawsze będę nagłaśniać takie akcje."

Małgorzata Matuszewska-Boruc jest organizatorką „Baby Shoes Remember” w Olsztynie i członkinią zarządu okręgu Lewicy Razem.

Media: olsztyn.com.pl

Echa akcji ”Baby Shoes Remember” w Olsztynie. Kościół pozywa manifestujących

Akcja '”Baby Shoes Remember” odbyła się w minioną niedzielę, 25 sierpnia pod Bazyliką Konkatedralną św. Jakuba w Olsztynie. Okazuje się, że wydarzenie odbije się echem, bo proboszcz parafii złożył zawiadomienie na policję w tej sprawie.

Źródło
Opublikowano: 2019-08-30 13:27:46

Obejrzyj Zmieniam polityków nie klimat


Działam! Głosuję! Zmieniam polityczki i polityków! 🌿

Fale gorąca? Susze? Wichury? Burze? Katastrofa klimatyczna jest faktem. Doświadczamy jej już dziś. Jest konsekwencją decyzji osób, które nie kierują się dobrem ludzkości. Obecnie rządzącym politykom (zarówno Polskim, jak i zagranicznym) nie zależy na dobrej i bezpiecznej przyszłości dla wszystkich. Unikają pytań o zmiany klimatyczne i działań, które zamierzają wprowadzić, aby zapobiec dalszej degradacji planety. Mówią, że problem nie istnieje i jest wymysłem "ekoświrów" oraz "lewaczek/lewaków". Mylą aktualną pogodę za swoim oknem z klimatem. Podważają wieloletnie obserwacje i badania naukowe. Czas ich zmienić! Nie jest jeszcze za późno. To my musimy działać!

Jak
Dbając o środowisko we własnym zakresie;
Biorąc udział w lokalnych, ogólnopolskich i ogólnoświatowych akcjach sprzeciwiających się niszczeniu Ziemi;
Wybierając polityczki i polityków, którym zależy na dobrej i bezpiecznej przyszłości dla wszystkich.

W Razem mamy program, który wskazuje zmiany, które już dziś musimy wprowadzić w życie, aby ratować planetę. Nasze członkinie i członkowie biorą aktywny udział w akcjach walczących ze zmianami klimatycznymi. Lokalnie współorganizujemy demonstracje ekologiczne. Informujemy Was o nich. Obserwujcie naszą stronę, aby być na bieżąco.

Chcemy żyć w przyjaznym i czystym środowisku!

Na wideo Agata Szerszeniewicz i Bartosz Grucela.


Źródło
Opublikowano: 2019-08-29 12:00:02

Bartosz Grucela wybrany do Zarządu Krajowego Lewica Razem!

Bartosz Grucela wybrany do Zarządu Krajowego Lewica Razem!

Dzień rozpoczynamy dobrą nowiną. Olsztynianin i radny krajowy Bartosz Grucela został wybrany na członka Zarządu Krajowego naszej partii. Gratulujemy!

Zarząd Krajowy Razem liczy 9 członkiń/ków. Wybierani są oni przez członkinie/ów partii w wyborach powszechnych albo uzupełniających na okres 2 lat. Obecnie składa się z Bartosza Gruceli, Paulina Matysiak, Maciej Konieczny, Katarzyna Paprota, Konrad Mostek, Marcelina Zawisza, Maciej Szlinder, Julia Zimmermann i Adrian Zandberg.

Media: Wyborcza.pl Olsztyn, olsztyn.com.pl, Radio Olsztyn, TVP3 Olsztyn, Twój Kurier Olsztyński – TKO.pl, Nasz Olsztyniak, Radio UWM FM, Radio ESKA, Olsztyn24, Telewizja Kopernik.


Źródło
Opublikowano: 2019-08-28 10:00:01