Spotkanie przedgwiazdkowe olsztyńskiego okręgu Partii Lewica Razem!

🌟 Spotkanie przedgwiazdkowe olsztyńskiego okręgu Partii Lewica Razem!🌲

Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne osoby na spotkanie przedgwiazdkowe! Rozpocznie się 17 grudnia (wtorek) o godzinie 17:00 w naszym biurze (ul. Kołłątaja 5, lok. 321, Olsztyn). W czasie jego trwania będziemy wspominać minione chwile, szczególnie te kampanijne. Ostatni rok był naprawdę pracowity, ale opłaciło się! Zaopatrzcie się w "coś do pochrupania" i dobry nastrój.

Do zobaczenia!


Źródło
Opublikowano: 2019-12-10 12:28:18

Od kilku dni obserwujemy ponowne udostępnienia naszego posta informującego o ty

🐾 Od kilku dni obserwujemy ponowne udostępnienia naszego posta informującego o tym, że od roku Olsztyn jest miastem bez fajerwerków! 📣 Statystyka strony pokazuję, że ta wiadomość dotarła do prawie 40 tysięcy osób! 💜

Przypomnijmy działania dążące do tego, że Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz ogłosił Miasto Olsztyn wolnym od imprez z udziałem fajerwerków. Tegoroczny miejski Nowy Rok i finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy były pierwszymy wydarzeniami bez tej zbędnej i szkodliwej atrakcji!

Ogromnie się z tego cieszymy, przede wszystkim dlatego, że miałyśmy i mieliśmy duży udział w decyzji.

1⃣ Już dwa lata temu olsztyński okręg partii Razem złożył w Urzędzie Miasta petycję w tej sprawie.

2⃣ W ubiegłym roku podczas spotkania roboczego z Prezydentem przypominały/liśmy o naszym wniosku.

3⃣ W 2019 roku w listopadzie ponownie złożyły/liśmy petycję w tej sprawie, a jej treść otrzymali również nowo wybrani radni miejscy.

Nie można pominąć również wpływu na decyzję środowiska miłośników czworonogów w Olsztynie. W ostatni piątek swoją petycję zgłosiło również Pies w Olsztynie.

Cieszymy się, że już rok temu Olsztyn dołączył do innych postępowych polskich miast, które wysoko sobie cenią dobro i zdrowie zwierząt! 💜

W komentarzach pod oryginalnym postem zamieściłyśmy/liśmy linki do informacji prasowych.

Razem dla zwierząt! 🐾


Źródło
Opublikowano: 2019-12-07 12:21:50

Jesteśmy na Kongresie Lewicy Razem w Warszawie! To coroczne święto Partii.

Jesteśmy na Kongresie Lewicy Razem w Warszawie! To coroczne święto Partii.

Podczas jego trwania rozmawiamy o naszych działaniach politycznych oraz głosujemy nad ewentualnymi zmianami statutu. Wydarzenie potrwa do jutra.

Obecne i obecni z naszego okręgu są: Delegatka Agata Szerszeniewicz (Komisja Mandatowa Kongresu),
Delegat Ryszard Prątkowski,
Członek Zarządu Krajowego Bartosz Grucela,
Członek Krajowej Komisji Rewizyjnej Grzegorz Bobrowicz (Komisja Mandatowa Kongresu).

Przy okazji przypominamy, że już 8 grudnia w Olsztynie organizujemy Spotkanie przy kawie z Pauliną Matysiak! Serdecznie na nie zapraszamy!Źródło
Opublikowano: 2019-11-30 15:41:16

Prawa wyborcze kobiet nie zostały nam dane. To nasze przodkinie latami walczyły

Prawa wyborcze kobiet nie zostały nam dane. To nasze przodkinie latami walczyły z patriarchalną częścią społeczeństwa, by prawa te wreszcie 28 listopada 1918 roku zdobyć. Ich bronią były parasolki, które i my dziś musimy trzymać w gotowości.

Rok po podpisaniu przez Józefa Piłsudskiego dekretu, który zagwarantował wszystkim obywatelkom Polski prawa wyborcze, pierwsze 8 polityczek weszło do Sejmu.

Korzystajmy z naszych praw. Bądźmy polityczne! Głosujmy, kandydujmy, protestujmy i domagajmy się równych, godnych płac, wolności od przemocy, prawa do przerywania ciąży i równego traktowania!


Źródło
Opublikowano: 2019-11-28 16:02:37

Podobało się Wam wczorajsze przemówienie Adrian Zandberg w Sejmie?

Podobało się Wam wczorajsze przemówienie Adrian Zandberg w Sejmie? 📣

Widzieliście merytoryczne i konkretne pytania do Premiera zadawane przez nasze posłanki – Marcelina Zawisza, Daria Gosek-Popiołek, Magdalena Biejat, Paulina Matysiak i Maciej Konieczny?🔍

Po wejściu #Lewica do Sejmu nabraliście nowej nadziei dla Polski? 🌈

To nie zwlekajcie Zapiszcie się do Razem Wspólnie możemy zmienić Polskę🇵🇱Lewica

Źródło
Opublikowano: 2019-11-20 19:37:02

Spotkanie informacyjno-szkoleniowe dla nowych sympatyczek/ów i członkiń/ów

📣 Spotkanie informacyjno-szkoleniowe dla nowych sympatyczek/ów i członkiń/ów

Zapraszamy Was na drugie spotkanie poświęcone osobom, które chciałyby wstąpić do Partii Lewica Razem. Na pierwszym rozmawiałyśmy/liśmy o możliwych formach współpracy. Na tym chcielibyśmy opowiedzieć o tym, czym dokładnie zajmuje się Razem, jakie są nasze najważniejsze filary programowe i co udało nam się osiągnąć przez pierwsze 4 lata działalności.

Spotkanie odbędzie się:

🗓 20.11.2019 (środa);
17:00-19:00;
Biuro Partii Lewica Razem w Olsztynie;
📍 ul. Kołłątaja 5 lok. 321 (III piętro).

Do zobaczenia!


Źródło
Opublikowano: 2019-11-17 13:00:27

Wzięliśmy i wzięłyśmy udział w obchodach święta niepodległości. Najpierw 7 listo

Wzięliśmy i wzięłyśmy udział w obchodach święta niepodległości. Najpierw 7 listopada, w rocznicę utworzenia rządu Daszyńskiego – pierwszego niepodległościowego rządu Polski. Tradycyjnie zebraliśmy się na Placu Daszyńskiego by udekorować tablicę biało-czerwoną kokardą.

Za to 11 listopada wzięliśmy udział w oficjalnych, wojewódzkich obchodach gdzie Bartosz Grucela z Zarządu Krajowego Lewicy Razem oraz Małgorzata Matuszewska-Boruc z Zarządu Okręgu złożyli kwiaty pod pomnikiem na Placu Solidarności.

Dziś rocznica odzyskania Polski jest dla wszystkich, niezależnie od płci, wyznania, narodowości, czy posiadanego majątku. Święto Niepodległości to święto społeczeństwa, święto polskiej demokracji i wolności. Dbajmy o to tak jak polscy socjaliści, którzy doprowadzili do jej niepodległości.Źródło
Opublikowano: 2019-11-11 17:44:38

Dziś #TęczowyPiątek – akcja stworzona przez Kampania Przeciw Homofobii; dzień uc

Dziś #TęczowyPiątek – akcja stworzona przez Kampania Przeciw Homofobii; dzień uczący uczniów tolerancji i akceptacji. Niestety, w województwie warmińsko-mazurskim uczestniczyło w nim niewiele szkół ze względu na nastrój represji budowany przez kuratorium i Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jak ważny jest udział szkół w Tęczowym Piątku, w Wyborcza.pl Olsztyn mówi nasza członkini Emilia Bartkowska.

TęczowyPiątek

Źródło
Opublikowano: 2019-10-25 18:29:41

Solidarnie z Kurdyjkami i Kurdami!


Solidarnie z Kurdyjkami i Kurdami!

W piątek z Kurdystan.info zorganizowałyśmy/liśmy pikietę Stop tureckiej inwazji na Rożawę [Olsztyn, piatek, 18.10, 18:00]. olsztyn.com.pl opisał wydarzenie w artykule, do którego link podajemy w komentarzu pod postem.

"- Nasza akcja ma wymiar symboliczny i solidarnościowy. Chcemy pokazać, że mieszkanki i mieszkańcy regionu nie są obojętni na los niewinnych ofiar konfliktu – mówiła nam przed pikietą solidarnościową Szerszeniewicz Agata, działaczka olsztyńskiej lewicy."

"- To prezydent Turcji dogadał się z prezydentem USA ponad głowami Kurdów, ponad głowami społeczności międzynarodowej jaki będzie podział na Bliskim Wschodzie – mówił podczas wydarzenia Bartosz Grucela z Lewicy Razem. – Do tej pory wojska amerykańskie stacjonowały w północnej Syrii i broniły kurdyjskiej Rożawy przed zakusami tureckimi. W wyniku imperialistycznego porozumienia między Turcją i USA, doszło do podziału północnej Syrii."

Bardzo dziękujemy mieszkankom i mieszkańcom Olsztyna za obecność. Dziękujemy za solidaryzowanie się z Kurdami i sprzeciwianie się atakom tureckich wojsk na Rożawę!

Fotografia: Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Źródło
Opublikowano: 2019-10-20 20:04:29

Sukces! Lata ciężkiej pracy. Udana kampania. Dobry program wyborczy. Utalentowan

Sukces! Lata ciężkiej pracy. Udana kampania. Dobry program wyborczy. Utalentowane polityczki i politycy. I Wasze głosy, za które jeszcze raz dziękujemy. Przedstawiamy przyszłe posłanki i posłów Partii Razem. Nie zawiodą Was.

Magdalena Biejat
Daria Gosek-Popiołek
Paulina Matysiak
Maciej Konieczny
Adrian Zandberg
Marcelina Zawisza

Koniecznie śledźcie ich w internecie!


Źródło
Opublikowano: 2019-10-15 10:52:46

W niedzielę wybory. Wynik zadecyduje o przyszłości ochrony zdrowia, transformacj

W niedzielę wybory. Wynik zadecyduje o przyszłości ochrony zdrowia, transformacji energetycznej i praw kobiet. Zadecyduje o tym, czy będziemy walczyć z kryzysem klimatycznym, czy go przyśpieszać.

Co dalej ze smogiem, polityką mieszkaniową, prawem pracy, podatkami, kulturą? Zadecydujesz o tym w niedzielę.

Mamy dosyć rozczarowań, fanatyków, tchórzy, leni i nieuków. Potrzebujemy nowych, zdeterminowanych posłanek i posłów do wypracowania rozwiązań i mądrego głosowania.

Chodźcie w niedzielę na wybory. Namówmy rodzinę i przyjaciół. Marzmy odważnie, głosujmy i razem zmieńmy Polskę na lepsze. 🇵🇱


Źródło
Opublikowano: 2019-10-11 20:36:17

Marsz żałobny dla Olsztyna. 27.09, 18:00, Most Jana


W piątek w Olsztynie odbędzie się Strajk Klimatyczny Marsz żałobny dla Olsztyna. 27.09, 18:00, Most Jana! 🌿

Protest organizowany jest przez 22 osoby, mieszkanki i mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego, nienależące do żadnych organizacji oraz związane z lokalnymi partiami politycznymi. Mają jeden cel: walczyć o naszą planetę!

Również nasze członkinie i członkowie będą obecne na proteście. Zawsze razem dla środowiska!

🗓 27.09.2019 – piątek
18:00
📍 Most Jana, Olsztyn

Media: Wyborcza.pl Olsztyn, olsztyn.com.pl, Gazeta Olsztyńska, TVP3 Olsztyn, Radio Olsztyn, Radio UWM FM, Twój Kurier Olsztyński – TKO.pl

Źródło
Opublikowano: 2019-09-24 15:50:10

DOŚĆ szykan za działalność związkową

DOŚĆ szykan za działalność związkową❗️

Pracownicy jednego z elbląskich salonów Media Expert stracili pracę. Nikt z zatrudnionych nie wiedział, że coś takiego się szykuje. 23 sierpnia przyjechał do placówki kierownik regionalny wraz z dyrektorem makroregionu i wręczyli wypowiedzenia pracownikom, którzy mieli umowę na czas określony. W poniedziałek, 26 sierpnia, związkowcy zostali poinformowani o zwolnieniach wszystkich pozostałych pracowników, tych, którzy mieli umowę na czas nieokreślony.

Łącznie zwolnionych zostało 16 osób zatrudnionych w tym punkcie. Powód, który jest wskazywany w wypowiedzeniach, to nierentowność placówki w ostatnim czasie.Przewodniczący zakładowego związku nie wierzy w te wyjaśnienia pracodawcy. Według związkowców, z którymi rozmawiał Robert Koliński, działacz Razem z Elbląga, sklep co roku odnotowywał wzrost sprzedaży. Spółka ma w planach również otwarcie kolejnych kilkudziesięciu placówek w tym roku.

Związkowcy podejrzewają, że decyzja pracodawcy może być reakcją na założenie przez nich związku zawodowego. Ten funkcjonuje od lipca tego roku, a powstał, bo załoga zamierzała podjąć z zarządem firmy rozmowy dotyczące poprawy obecnych warunków pracy i świadczeń socjalnych.Teraz związkowcy chcą walczyć o miejsca pracy. Domagają się przywrócenia zwolnionych osób do pracy w punkcie przy ul. Teatralnej 5 w Elblągu, ewentualnie propozycji przeniesienia ich do innych placówek.

1️⃣Większość załogi punktu przy ul. Teatralnej znajduje się obecnie na okresie wypowiedzenia umowy o pracę.Gorąco popieramy postulaty załogi i związkowców! Wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec działań pracodawcy wymierzonych w pracowników i jednocześnie członków zakładowego związku zawodowego!

2️⃣Wręczenie pracownikom wypowiedzeń umów o pracę jednoznacznie odbieramy jako bezpardonowy atak na nowo powstałą organizację związkową. Nie znajdujemy żadnego uzasadnienia dla działań pracodawcy.

3️⃣Oczekujemy natychmiastowej reakcji pracodawcy i przystąpienia do rozmów z przedstawicielami załogi, które doprowadzą do zażegnania konfliktu i przywrócenia do pracy wszystkich pracowników zwolnionych w wyniku ostatnich działań zarządu spółki.

NIE dla szykan za działalność związkową! #SolidarnośćNasząBronią

***************
O sprawie napisał portal info.elblag.pl https://www.info.elblag.pl/37,59300,Elblag-Stracili-prace-w…SolidarnośćNasząBronią

Źródło
Opublikowano: 2019-09-11 09:56:18

W Polsce w 2017 roku samobójstwo popełniło 5276 osób. W wypadkach drogowych zgin

W Polsce w 2017 roku samobójstwo popełniło 5276 osób. W wypadkach drogowych zginęło 2831 osób – to prawie 1,9 razy mniej. W naszym kraju ktoś próbuje się zabić co 47 minut. Dlaczego? Raz – z powodu tabu, jakim objęte jest leczenie psychiatryczne i pójście na terapię; dwa – z powodu słabego dostępu do leczenia psychiatrycznego, wielomiesięcznych kolejek do specjalisty i drogiego leczenia prywatnego.

Nie wstydźmy się. Nie reagujmy za późno na kryzysy psychiczne – własne, znajomych, rodziny. Nie…

Źródło
Opublikowano: 2019-09-10 17:59:37

Widzieliście już manifest „Polska to chory kraj”? Okręgowa Izba Lekarska w Warsz

Widzieliście już manifest „Polska to chory kraj”? Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie im. prof. Jana Nielubowicza przypomina w nim, że:
👩‍⚕️mamy w Polsce najmniej lekarzy w Unii Europejskiej w przeliczeniu na mieszkańca,
👨‍⚕️czas oczekiwania na wizytę u endokrynologa wynosi 24 miesiące,
🚑 desperacko potrzebujemy zwiększyć publiczne nakłady na ochronę zdrowia.

Posłuchajcie środowisk na co dzień związanych z ochroną zdrowia!

O tym, jak ważna jest dla nas ochrona zdrowia, wiecie bardzo dobrze, jeśli śledzicie naszą stronę. Nagłaśniamy te problemy często i bijemy na alarm. Wiemy jak je rozwiązać. To nasz priorytet.

W następne wybory razem możemy ocalić ochronę zdrowia.
#PolskaToChoryKraj #NarodowyKryzysZdrowiaPolskaToChoryKraj,NarodowyKryzysZdrowia

Źródło
Opublikowano: 2019-09-10 15:41:24

Czy Platforma Obywatelska myśli, że do 2040 roku elektrownie na węgiel się po pr

Czy Platforma Obywatelska myśli, że do 2040 roku elektrownie na węgiel się po prostu rozlecą? Czy zakłada import węgla do… no właśnie, do kiedy? Dopóki średnia temperatura planety nie wzrośnie o 3 stopnie?

Nie wierzcie liberałom.

Tylko lewica i partia Razem mają odwagę mówić o reformie energetycznej.

Głosuj mądrze tej jesieni.


Źródło
Opublikowano: 2019-09-06 16:55:37

W ciągu zaledwie kilkudziesięciu lat polskie lasy odczują drastyczne skutki kryz

W ciągu zaledwie kilkudziesięciu lat polskie lasy odczują drastyczne skutki kryzysu klimatycznego. Według naukowców Polskiej Akademii Nauk ofiarami zmian będą sosna zwyczajna, świerk pospolity, modrzew europejski oraz brzoza brodawkowata (stanowiące obecnie 3/4 powierzchni naszych lasów). Wraz z nimi poszkodowane będą setki innych gatunków roślin, zwierząt i grzybów.

Trzeba działać, by zminimalizować szkody dla ekosystemu. W październikowych wyborach zadecydujesz, czy w parlamencie znajdą się ludzie, którym zależy na jego ocaleniu.


Źródło
Opublikowano: 2019-09-04 16:04:41

Wiele uczennic i uczniów przekona się od tego roku, jak wygląda deforma oświaty

Wiele uczennic i uczniów przekona się od tego roku, jak wygląda deforma oświaty w praktyce. Dowiedzą się też, czym naprawdę jest „nocna zmiana” według PiS-u.

Polskie szkolnictwo wymaga zmian. Ale zamiast leczyć chorą kończynę, rządzący postanowili wziąć siekierę i ją odrąbać bez znieczulenia.

Szkoła musi być nowoczesna, przyjazna i wolna od indoktrynacji religijnej. W każdej szkole musi być opieka pielęgniarska i dentystyczna. Skandalem jest, że wiele dzieci nadal, w XXI wieku, jest niedożywionych. Skandalem jest to, że nie mają dobrego połączenia autobusowego do szkoły.

Mamy pomysły i wiemy jak to zrobić. Głosuj mądrze tej jesieni.

Źródło
Opublikowano: 2019-09-02 13:42:25

#lewica #LewicaRazem #elblag #wybory #sejm #jesień2019

#lewica #LewicaRazem #elblag #wybory #sejm #jesień2019

W Elblągu z listy lewicy startuje nasz partyjny kolega. Niestety przyblokowali mu konto na Fejsie i nie może się promować. Polecam uwadze naszego kolegę i z prośbą do osób z Elbląga i okręgu 34 (od Bartoszyc do Działdowa) o polajkowanie i…lewica,LewicaRazem,elblag,wybory,sejm,jesień2019

Źródło
Opublikowano: 2019-09-01 20:24:20

Trochę wspomnień z piątkowego Elbląga! 1. Pod Delegaturą Krajowego Biura Wybor

Trochę wspomnień z piątkowego Elbląga! 😍 1. Pod Delegaturą Krajowego Biura Wyborczego: „Mamy podpisy i nie zawahamy się ich użyć!” 🖊️ 2. Prawie cała nasza lista. 😊 3. „Nazywam się Emilia Bartkowska…” 4. „…I właśnie dlatego chcę zostać posłanką!” 5. Kuba Gierej – nasz razemowy rolnik na liście 🍅…

Źródło
Opublikowano: 2019-09-01 13:34:30

Olsztyńska aktywistka. Z wykształcenia pedagożka, obecnie na emeryturze. W wolny

Olsztyńska aktywistka. Z wykształcenia pedagożka, obecnie na emeryturze. W wolnym czasie czyta książki, pielęgnuje działkę i słucha muzyki rockowej. Pryncypialna zwolenniczka świeckości państwa i społecznego egalitaryzmu.

Pomysłodawczyni wprowadzenia darmowych biletów dla pracowników socjalnych w…


Źródło
Opublikowano: 2019-08-31 21:02:34

Szanowni Państwo, Już dziś mogę oficjalnie ogłosić – będę kandydować do Sejmu R

Szanowni Państwo, Już dziś mogę oficjalnie ogłosić – będę kandydować do Sejmu RP w okręgu 3️⃣5️⃣ z list Lewicy. 1️⃣3️⃣ października będziecie mogli zaznaczyć mnie na karcie do głosowania. Będę miał zaszczytne – ostatnie (2️⃣0️⃣)miejsce na liście. Urodziłem się i wychowałem w Olsztynie. Ukończyłem…


Źródło
Opublikowano: 2019-08-31 08:15:00

Echa akcji ”Baby Shoes Remember” w Olsztynie. Kościół pozywa manifestujących

Małgorzata Matuszewska-Boruc:
,,Ksiądz z tej parafii złożył zawiadomienie na policję, że naruszyliśmy jego własność. Ja złożyłam już telefoniczne wyjaśnienia i powiedziałam zgodnie z prawdą, że zawiesiliśmy buciki na ogrodzeniu, ale akcja przebiegła spokojnie. Oskarżono mnie, bo ja składałam doniesienie do prokuratury na księży podejrzanych o dopuszczenie się pedofilii. Jeśli będzie taka konieczność, to poniosę konsekwencje za swoje działania, ale się nie ugnę i zawsze będę nagłaśniać takie akcje."

Małgorzata Matuszewska-Boruc jest organizatorką „Baby Shoes Remember” w Olsztynie i członkinią zarządu okręgu Lewicy Razem.

Media: olsztyn.com.pl

Echa akcji ”Baby Shoes Remember” w Olsztynie. Kościół pozywa manifestujących

Akcja '”Baby Shoes Remember” odbyła się w minioną niedzielę, 25 sierpnia pod Bazyliką Konkatedralną św. Jakuba w Olsztynie. Okazuje się, że wydarzenie odbije się echem, bo proboszcz parafii złożył zawiadomienie na policję w tej sprawie.

Źródło
Opublikowano: 2019-08-30 13:27:46

Obejrzyj Zmieniam polityków nie klimat


Działam! Głosuję! Zmieniam polityczki i polityków! 🌿

Fale gorąca? Susze? Wichury? Burze? Katastrofa klimatyczna jest faktem. Doświadczamy jej już dziś. Jest konsekwencją decyzji osób, które nie kierują się dobrem ludzkości. Obecnie rządzącym politykom (zarówno Polskim, jak i zagranicznym) nie zależy na dobrej i bezpiecznej przyszłości dla wszystkich. Unikają pytań o zmiany klimatyczne i działań, które zamierzają wprowadzić, aby zapobiec dalszej degradacji planety. Mówią, że problem nie istnieje i jest wymysłem "ekoświrów" oraz "lewaczek/lewaków". Mylą aktualną pogodę za swoim oknem z klimatem. Podważają wieloletnie obserwacje i badania naukowe. Czas ich zmienić! Nie jest jeszcze za późno. To my musimy działać!

Jak
Dbając o środowisko we własnym zakresie;
Biorąc udział w lokalnych, ogólnopolskich i ogólnoświatowych akcjach sprzeciwiających się niszczeniu Ziemi;
Wybierając polityczki i polityków, którym zależy na dobrej i bezpiecznej przyszłości dla wszystkich.

W Razem mamy program, który wskazuje zmiany, które już dziś musimy wprowadzić w życie, aby ratować planetę. Nasze członkinie i członkowie biorą aktywny udział w akcjach walczących ze zmianami klimatycznymi. Lokalnie współorganizujemy demonstracje ekologiczne. Informujemy Was o nich. Obserwujcie naszą stronę, aby być na bieżąco.

Chcemy żyć w przyjaznym i czystym środowisku!

Na wideo Agata Szerszeniewicz i Bartosz Grucela.


Źródło
Opublikowano: 2019-08-29 12:00:02

Bartosz Grucela wybrany do Zarządu Krajowego Lewica Razem!

Bartosz Grucela wybrany do Zarządu Krajowego Lewica Razem!

Dzień rozpoczynamy dobrą nowiną. Olsztynianin i radny krajowy Bartosz Grucela został wybrany na członka Zarządu Krajowego naszej partii. Gratulujemy!

Zarząd Krajowy Razem liczy 9 członkiń/ków. Wybierani są oni przez członkinie/ów partii w wyborach powszechnych albo uzupełniających na okres 2 lat. Obecnie składa się z Bartosza Gruceli, Paulina Matysiak, Maciej Konieczny, Katarzyna Paprota, Konrad Mostek, Marcelina Zawisza, Maciej Szlinder, Julia Zimmermann i Adrian Zandberg.

Media: Wyborcza.pl Olsztyn, olsztyn.com.pl, Radio Olsztyn, TVP3 Olsztyn, Twój Kurier Olsztyński – TKO.pl, Nasz Olsztyniak, Radio UWM FM, Radio ESKA, Olsztyn24, Telewizja Kopernik.


Źródło
Opublikowano: 2019-08-28 10:00:01

Lewica (Razem, Wiosna Biedronia, Sojusz Lewicy Demokratycznej) ma w najnowszym s

Lewica (Razem, Wiosna Biedronia, Sojusz Lewicy Demokratycznej) ma w najnowszym sondażu 1⃣5⃣% poparcia🎉 Z sondażu na sondaż idziemy w ↗.
Głosujcie na Lewicę Razem❗ Głosujcie na zmianę w Polsce❗Z sondażu na sondaż idzie coraz lepiej! Według sondażu Social Changes #Lewica może 13 października liczyć na 14,9 proc.! 💪
Chcesz lewicy w Sejmie? Możesz nam w tym pomóc!👉 pomóż w zbiórce podpisów👉 zawieś baner na swoim płocie👉 rozdaj ulotki👉 namów znajomych i rodzinę, żeby głosowali na Lewicę 💜


Źródło
Opublikowano: 2019-08-11 20:35:25

Na Warmii i Mazurach istniejemy od lipca 2015 roku. Jako pierwsi w kraju w okręg

Na Warmii i Mazurach istniejemy od lipca 2015 roku. Jako pierwsi w kraju w okręgu 35 zarejestrowaliśmy listę wyborczą w wyborach do Sejmu RP w 2015 roku. Startowaliśmy również w okręgu 34. W całym województwie otrzymaliśmy 17 556 głosów. W okręgu olsztyńskim (35) uzyskaliśmy 3,74% wszystkich głosów, w okręgu elbląskim (34) – 3,80%. Całą kampanię wyborczą prowadziliśmy własnymi siłami, bez wsparcia z budżetu, z blokadą medialną.

Od listopada 2015 roku rozbudowujemy struktury w województwie i kandydowałyśmy/liśmy do wyborów samorządowych (2018) i europarlamentarnych (2019). Nasze członkinie i nasi członkowie przygotowują się do wyborów parlamentarnych (październik 2019) by przedstawić Warmii i Mazurom realną alternatywę wobec neoliberalnej polityki, która dominowała w Polsce po 1989 roku.

Nasze biuro otwarte jest dla wszystkich. Dyżurujemy w nim w poniedziałki między 10:00-13:00 i wtorki od 16:00 do 18:00. Chcesz się z nami skontaktować w sprawie spotkania w innych dniach i godzinach? Wyślij wiadomość na adres e-mail: razem.warminskomazurskie@gmail.com.

Chcesz zapoznać się z naszą pracą, dołączyć do nas i działać z nami? Uzupełnij formularz na stronie http://partiarazem.pl/dolacz/. Skontaktujemy się z tobą!

Walczmy o równość i demokrację!

Obraz może zawierać: tekst

Źródło
Opublikowano: 2019-08-08 17:19:05

Nasze członkini i nasi członkowie wzięły/li udział we współorganizacji wczorajs


🍃 Nasze członkini i nasi członkowie wzięły/li udział we współorganizacji wczorajszej (01.08) akcji WYmieraMY. Olsztyński Strajk Klimatyczny, 01.08, Plaża Miejska. Zachęcamy do zapoznania się z ideą protestu i fotorelacją!
Link do zdjęć: https://www.facebook.com/events/392833088245622/permalink/404780823717515/

Źródło
Opublikowano: 2019-08-02 12:45:28

Spotkanie autorskie z Piotrem Ciszewskim


W sobotę z kolei zapraszamy na spotkanie autorskie z Piotr Ciszewski – autorem książki "Dąbrowszczacy. Na świecie szanowani, w Polsce poniżani".

Jest to swoiste zwieńczenie naszych zwycięskiej batalii o pozostawienie ulicy Dąbrowszczaków w Olsztynie. Lokalne działaczki i działacze Razem przez dwa lata aktywnie włączyli się w obronę tej ulicy. Wspierał nas w tym Piotr Ciszewskim, który dwukrotnie odwiedzał nas podczas organizowanych akcji w Olsztynie.

Serdecznie zapraszamy do posłuchania o książce oraz historii Dąbrowszczaków. Zachęcamy także do zakupy książek. Będą dostępne, na miejscu w księgarni. Będzie to pewnie jedyna szansa by otrzymać podpis autora.

Spotkanie odbędzie się dzięki naszym staraniom. Zapraszamy w sobotę o godzinie 14:00 do Książnica Polska.

Źródło
Opublikowano: 2019-07-31 10:00:02

WYmieraMY. Olsztyński Strajk Klimatyczny, 01.08, Plaża Miejska


W czwartek 1 sierpnia na całym świecie odbędą się kolejne akcje w ramach Earth Strike – Strajku dla ziemii. Ponownie o podjęcie realnych działań ze zmianami klimatu upomną się Olsztynianki i Olsztynianie.

W czwartek 1 sierpnia o godzinie 18:00 członkinie i członkowie Razem dołączą do Olsztyńskiego Strajku Klimatycznego w akcji – WYmieraMY.

Dołączcie i wy! Musimy reagować teraz! Nie mamy już czasu do stracenia!

Źródło
Opublikowano: 2019-07-30 10:16:37

Dzisiejsza wojewódzka konferencja prasowa SLD Olsztyn, Wiosna w Warmińsko-Mazurs

Dzisiejsza wojewódzka konferencja prasowa SLD Olsztyn, Wiosna w Warmińsko-Mazurskim i Razem.

Polki i Polacy wiedzą, jak wygląda parlament bez lewicy. Tej jesieni będą mieli szansę przywrócić ją do Sejmu. 💪

Łączy nas wiele i to dodaje nam niesamowitej energii. Praca już ruszyła, na szali leżą prawa kobiet, sprawiedliwość społeczna, zdrowe środowisko czy ochrona zdrowia. 🌍

Będziesz mieć szansę zagłosować na dobrą przyszłość!Źródło
Opublikowano: 2019-07-23 11:07:59

Olsztyn przeciw przemocy!


📣#Olsztyn przeciwko przemocy

W tym tygodniu w całej Polsce ludzie wyjdą na ulice swoich miast by okazać solidarność z poszkodowanymi w ostatnią sobotę w Białymstoku, a także by wyrazić sprzeciw narastającej w Polsce fali prawicowej nienawiści. My olsztynianie i olsztynianki, wierni swoimi przekonaniom, nie moglibyśmy pozostać bierni.

Dlatego gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w olsztyńskim wydarzeniu! Bądźcie tam z nami, w czwartek 2️⃣5️⃣ lipca o godzinie 1️⃣8️⃣ pod ratuszem – solidarnie przeciwko wykluczeniom, przeciwko przemocy i braku tolerancji wobec osób LGBT+.

Pokażmy, że to my jesteśmy większością i nie ma naszej zgody na to nienawistne szaleństwo!


Olsztyn

Źródło
Opublikowano: 2019-07-22 20:25:28

Bartosz Grucela: ”Chcemy być alternatywą dla PiS i PO”

Bartosz Grucela: ”Chcemy być alternatywą dla PiS i PO”

W piątek (19 lipca) media w Polsce obiegła informacja, że lewicowe partie łączą swoje siły i na jesiennych wyborach parlamentarnych wystartują wspólnie. Chodzi o Sojusz Lewicy Demokratycznej, Wiosnę i partię Razem. Bartosz Grucela, działacz tego ostatniego ugrupowania, powiedział, że l…

Źródło
Opublikowano: 2019-07-22 09:29:47

Żenada na całą Polskę

Żenada na całą Polskę

Kolejny już rok nie można rozwiązać idiotycznego problemu z otwarciem kasy biletowej na elbląskim, niedawno wyremontowanym i w pełni do tego przygotowanym, dworcu kolejowym. Przewoźnik odpowiedzialny za stworzenie tego stanowiska – POLREGIO robi sobie zwyczajnie jaja z ludzi i łamie prawo uniemożliwiając pasażerom zakup biletu na podróż. Natomiast władze miasta kpią ze swoich mieszkańców udając, że wszystko jest w porządku.

Domagamy się:
konkretnych działań i nacisku na nieudolną spółkę kolejową, by przywróciła niezbędne stanowiska pracy!
by na czas “rozstrzygania przetargów” udostępnione były dodatkowe automaty biletowe.
by w przypadku niemożności kupienia biletu na dworcu, takowy można było kupić u konduktora bez dopłaty!

Jest to kolejny przykład na wykluczenie społeczne naszego regionu. Chcemy równego traktowania! Tak jak w całej Polsce. Jesteśmy bowiem przekonani, że takie rozwiazania, operator kolejowy stosuje tylko w mniejszych miastach (bo może – duża w tym zasługa Witold Wróblewski – Prezydent Miasta Elbląg). W dużych aglomeracjach takie skandaliczne praktyki z pewnością byłyby nie do pomyślenia.

#lewica #walczymyOetatylewica,walczymyOetaty

Źródło
Opublikowano: 2019-07-10 11:02:00

Zachęcamy do sięgnięcia po dzisiejszą Gazeta Olsztyńska. W niej wywiad z Małgorz

Zachęcamy do sięgnięcia po dzisiejszą Gazeta Olsztyńska. W niej wywiad z Małgorzata Matuszewska-Boruc z Zarządu Okręgu olsztyńskiego Razem.

Przeczytacie o:
➡️ Decyzji o dołączeniu do Razem
➡️ Postulatach dla młodzieży i seniorów
➡️ Pomysłach na rozwiązanie problemu mieszkaniowego
➡️ Przeciwdziałaniu nierówności i dyskryminacji
➡️ Zbliżającej się katastrofie klimatycznej.

Zachęcamy do lektury.


Źródło
Opublikowano: 2019-07-08 13:29:31

Pomysł lewicy na politykę senioralną i strajk klimatyczny w Olsztynie.

Na konferencji prasowej Razem i Młodzi Razem przedstawiliśmy założenia polityki senioralnej, a także poinformowaliśmy o nowo powstałej organizacji młodzieżowej afiliowanej przez Lewicy Razem.

Podczas konferencji poruszyliśmy również temat zbliżającej katastrofy klimatycznej i naszych pomysłów na przeciwdziałanie. Zaprosiliśmy również na spotkanie organizacyjne kolejnego protestu Earthstrike – strajku dla ziemi – Widzimy się jutro o godzinie 1️⃣8️⃣.0️⃣0️⃣w Parku Centralnym
http://olsztyn.wyborcza.pl/…/7,48726,24954324,o-seniorow-tr…

Pomysł lewicy na politykę senioralną i strajk klimatyczny w Olsztynie.

Lewicowa partia Razem doczekała się swojej młodzieżówki. Młodzi działacze chcą działać m.in. na rzecz praw kobiet i klimatu.

Źródło
Opublikowano: 2019-07-03 19:44:40

Toyota wycofuje kontrowersyjne billboardy z mazurskich jezior!

Na szczęście po interwencji społeczników, szpetne reklamy Toyota Polska znikną z mazurskich jezior. Toyota ustawiła 40 pływających "pomostów-reklam" na mazurskich jeziorach! Nie potrafimy zrozumieć, jak ktoś z Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe mógł na to pozwolić! Przecież przez taką reklamozę nasze piękne mazury przestaną być cudem.

Dziękujemy Żegnamy Reklamy za podjęcie tematu!

Toyota wycofuje kontrowersyjne billboardy z mazurskich jezior!

Z założenia godna pochwały akcja Toyoty i Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przyniosła zaskakujący efekt. Wiele osób było oburzonych, ponieważ uważało, że pod pozorem akcji na mazurskich jeziorach pojawiły się reklamy samochodów japońskiego producenta, co (w ich opinii) z…

Źródło
Opublikowano: 2019-07-02 20:24:28

Walczymy o równość, stoimy po stronie większości. Wierzymy, że Polska powinna by

Walczymy o równość, stoimy po stronie większości. Wierzymy, że Polska powinna być dla milionów, nie dla milionerów!

Nie idziemy na układy z POPiSem. Chcemy wolnej, równej, świeckiej, otwartej i sprawiedliwej społecznie Polski i Warmii i Mazur.

Nasze główne wyzwania to:
1️⃣ Kryzys klimatyczny 🌍
2⃣ 35 godzinny tydzień pracy i wyższe pensje🛠💶
3⃣ Koniec z umowami śmieciowymi
4⃣ Emerytura obywatelska i opieka senioralna 👵
5⃣ Prawa kobiet i LGBT+ 🏳‍🌈

Dołącz do nas

LINK👇


Źródło
Opublikowano: 2019-06-30 10:22:00

Spotkanie autorskie z Rafałem Wosiem


W najbliższy wtorek zachęcamy was do wzięcia udziału w spotkaniu z Rafałem Wosiem – znanym, ale zarazem kontrowersyjnym lewicowym dziennikarzem. We wtorek w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej będzie opowiadał o swojej nowej książce "Lewicę racz nam zwrócić panie".

Czeka nas ciekawa dyskusja i na pewno nie zabraknie pytań: Czy Polska to kraj dla lewicy? Kto ukradł lewicę? Czy Biedroń ma poglądy? Czy Razem to sekta? Czy PiS to lewica?

Do zobaczenia! My będziemy na pewno!

Źródło
Opublikowano: 2019-06-22 15:58:00

Wspaniały Pierwszy Olsztyński Marsz Równości! za nami.


Wspaniały Pierwszy Olsztyński Marsz Równości! za nami🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈.

Dziękujemy za radosną, kolorową i pokojową demonstrację. Prawica chciała nas zatrzymać za wszelką cenę, stosując kruczki prawne i blokując ulice fikcyjnymi zgromadzeniami. Nie udało im się! Piękna parada przeszła przez nadjeziorną, najładniejszą część Olsztyna. Było jezioro, las i słonce. Czyli wszystko to co potrzebne do udanego urlopu!

Marsz organizowały 3 członkinie RazemSzerszeniewicz Agata, Emilia Bartkowska, Magdalena Rutkowska. Super robota dziewczyny! Natomiast w ostatnich tygodniach i w dniu wczorajszym, swą pracą wsparł cały okręg – począwszy na przygotowaniu platformy, a na udziale w straży czy rozdawaniu wody skończywszy.

Podczas parady głos zabrała Małgorzata Matuszewska-Boruc, z Zarządu Okręgu, która opowiedziała, że marsz równości nie dotyczy tylko osób LGBT ,ale też wszystkich osób dyskryminowanych – starszych, z niepełnosprawnościami i innych.

Było nas ponad 1️⃣0️⃣0️⃣0️⃣osób ❗️

Czuliśmy ogromną solidarność i siłę. Dziękujemy!

Źródło
Opublikowano: 2019-06-16 18:51:19

To już dzisiaj! Pierwszy Olsztyński Marsz Równości! przejdzie ulicami Olsztyna.


To już dzisiaj! Pierwszy Olsztyński Marsz Równości! przejdzie ulicami Olsztyna. Mimo urzędniczej obstrukcji i skandalicznych decyzji na 48 godzin przed startem, Olsztyński Marsz Równości na pewno się odbędzie.

Wolelibyśmy by szedł przez Centrum miasta, jednak wspieramy decyzję organizatorek o zmianie miejsca wydarzenia. Dlatego serdecznie zapraszamy na godzinę 14:00 na pętle na Likusach, a później na spacer ulicami do Plaży Miejskiej. Będzie fajna platforma, dużo dobrej muzyki i mnóstwo zabawy. Pogoda też ma być piękna.

Nic tylko się cieszyć! Dziś w #Olsztyn Święto Równości! 🏳‍🌈🏳‍🌈🏳‍🌈🏳‍🌈🌈🏳‍🌈🏳‍🌈


Olsztyn

Źródło
Opublikowano: 2019-06-15 09:00:01

Przegraliśmy. Wynik, który zdobyliśmy, jest bardzo daleki od naszych i od waszyc

Przegraliśmy. Wynik, który zdobyliśmy, jest bardzo daleki od naszych i od waszych oczekiwań. Zrobiliśmy w tej kampanii wszystko, co było możliwe. Okazało się, że to za mało. Za mało w tych warunkach, w jakich funkcjonujemy. Polska została podzielona na dwa wielkie obozy polityczne. Każdy z własnymi mediami i potężnym zapleczem finansowym, pochodzącym z dawnych lub obecnych układów. Pokonanie tego duopolu to wielkie wyzwanie.

Ale nie wymiękamy. Od wczoraj dostajemy od Was mnóstwo słów wsparcia i solidarności. Każdy z ponad 160 tysięcy głosów oddanych przez Was na kandydatki i kandydatów Lewicy Razem był głosem, który oddawaliście z nadzieją i odwagą. Nie dając się zaszantażować, głosując w zgodzie z poglądami. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w kampanię. Każdej osobie, która zbierała podpisy, rozdawała materiały, namawiała do głosowania nas. To wielka wartość.

Każdy głos, który na nas oddaliście, jest dla nas sygnałem, że to co robimy ma sens. Potrzebujemy czasu, żeby zastanowić się co dalej. Nie wymiękamy, walczymy dalej!

[Opis dla osób niewidomych i niedowidzących: Grafika składa się z dwóch części tekstowych rozdzielonych zdjęciem z konwencji Lewicy Razem. Na części tekstowe składają się fragmenty wiadomości, które otrzymaliśmy od osób popierających Lewicę Razem: „dawajcie dalej i lecimy z lewicą nadal. W pewien sposób zmotywowało mnie to do agitowania, namawiania na współpracę z wami. Trzymajcie się!”, „Wszystko będzie dobrze”, „Dobra robota, jestem z was dumny”, „Nie żałuję oddanego na Was głosu, robicie świetną robotę i liczę na to, że pewnego razu się uda”, „będzie dobrze, nie poddawajcie się, bo bez lewicy to będzie lipa”, „Nie poddawajcie się. Nie zniechęcajcie. DO DZIEŁA!”, „Kochane Razem! Niezależnie od wyniku idźcie do przodu”, „super plusy za program energetyczny”, „Chcę Wam pogratulować wszystkich głosów”, „Przed Wami wybory krajowe, jak dla mnie Wasza obecność tam jest ważniejsza!”, „Wierzę w Was”. Na tle zdjęcia w centrum grafiki napis dużą czcionką: „Dziękujemy za Wasze głosy i słowa poparcia. Lewica nie wymięka”.]


Źródło
Opublikowano: 2019-05-27 18:13:21

O północy rozpocznie się cisza wyborcza. Pragniemy podziękować wszystkim osobom,

O północy rozpocznie się cisza wyborcza. Pragniemy podziękować wszystkim osobom, które wzięły udział w tworzeniu kampanii wyborczej 🇪🇺 KKW Lewica Razem! 🇵🇱

W krótkim czasie zorganizowa/ły/li/śmy wiele inicjatyw np. spotkania z wyborczyniami i wyborcami na terenie całego województwa warmińsko-mazurskiego, konferencje prasowe, bra/ły/li/śmy udział w debatach. Na bieżąco relacjanowa/ły/li/śmy nasze poczynania.

Dziękujemy!

Źródło
Opublikowano: 2019-05-24 21:04:50

Emilia Bartkowska, Pozycja 6, KKW LEWICA RAZEM – Razem, Unia Pracy, Ruch Sprawie

Emilia Bartkowska, Pozycja 6, KKW LEWICA RAZEM – Razem, Unia Pracy, Ruch Sprawiedliwości Społecznej.
🇪🇺 26 maja zagłosujcie na #LewicaRazem! 🇵🇱

Kandyduję do Parlamentu Europejskiego, bo wiem, że Unia Europejska jest dobra, ale może być lepsza. Do Unii weszliśmy, gdy miałam 12 lat – pamiętam entuzjazm, jaki wtedy nam towarzyszył. Na co dzień widzę, jak Unia zmienia nasze życie: nowe miejsca pracy, remonty, budowy. Pamiętam też wielką emigrację Polaków i Polek za lepszą pracą, lepszym wynagrodzeniem w innych krajach Unii Europejskiej. Moi znajomi wciąż wyjeżdżają – nie tylko z chęci poznawania świata, nie tylko na Erasmusa. Wyjeżdżają, bo pensje w Polsce starczają często od pierwszego do pierwszego, podczas gdy na tych samych stanowiskach w innych krajach zarabia się o wiele lepsze pieniądze. Kandyduję do Parlamentu Europejskiego, bo chcę, żeby w całej Unii obowiązywała taka sama płaca minimalna. Bo zasługujemy na europejski standard opieki zdrowotnej, czyli minimum, jakie musi spełnić opieka zdrowotna w każdym państwie członkowskim – nie może być tak, że Polak umiera, gdy na przykład we Francji ta sama choroba jest uleczalna ze względu na lepiej dofinansowaną służbę zdrowia. Zasługujemy też na bezpłatne leki na receptę – zbyt wiele seniorek, seniorów, osób przewlekle chorych musi decydować co miesiąc: leki czy rachunki? Wierzę, że Europa może być solidarna, że żaden człowiek dzięki Unii nie zostanie pozostawiony sam sobie. O taką Europę będę walczyć w Europarlamencie!
Emilia Bartkowska

Kim jest #LewicaRazem
Jesteśmy pracowniczkami i pracownikami! Studentkami i studentami! Seniorkami i seniorami! Rodzicami i opiekunami! Mieszkankami i mieszkańcami miast, miasteczek i wsi! Tworzymy nową społeczną lewicę, która chce troszczyć się o najważniejsze – godną pracę i płacę, zdrowie, bezpieczeństwo, dla wszystkich Polek i Polaków! Wierzymy, że po 15 latach obecności w Unii Europejskiej zasługujemy na więcej!

Czego chcemy
🛠 Godnej pracy i płacy!
Polki i Polacy pracują dużo i dobrze. Jesteśmy cenieni we wszystkich krajach Europy, a wiele firm przenosi swoje zakłady do Polski wiedząc, że mogą liczyć na wykwalifikowaną załogę. Mimo to wciąż zarabiamy, za tą samą pracę, mniej niż nasi zachodni sąsiedzi. Polskie polityczki i Polscy politycy muszą walczyć o nasze prawa w Parlamencie Europejskim. Nie o zyski wielkich biznesów. Chcemy to zmienić! Prawo do otrzymywania równej płacy za tę samą pracę – bez względu na miejsce urodzenia czy narodowość – to nie wymysł czy mrzonka, ale zwykła sprawiedliwość!

💊 Darmowych leków na receptę!
Nie zgadzamy się na zarabianie na naszej desperacji i zdrowiu. Wszyscy znamy ogłoszenia o ratowaniu dzieci poprzez zbiórki pieniędzy na leki, które kosztują kilkaset tysięcy złotych, euro albo dolarów. Firmy farmaceutyczne, które opatentują lek, przez następne 20 lat mogą dowolnie dyktować jego cenę. Chcemy to zmienić i walczyć o lepszy dostęp do ochrony zdrowia. Uważamy, że Unia Europejska jest w stanie ukrócić przywileje patentowe wielkich korporacji, poprzez założenie europejskiego publicznego producenta leków. Czas na Europę, w której dostęp do zdrowia będzie prawem, a nie towarem!

🏘 Mieszkań na każdą kieszeń – z dostępem do taniej wody, prądu i ogrzewania!
Chcemy:
Stworzenia Europejskiego Funduszu Mieszkaniowego, z którego sfinansujemy program budowy lokali socjalnych i komunalnych.
Wprowadzenia maksymalnej ceny najmu oraz wzmocnienia ochrony praw lokatorek i lokatorów przed eksmisjami.
Zwiększenia wsparcia dla osób wychodzących z długów, finansując socjalny program pomocowy.

🚺🚹 Przestrzegania ,,konwencji antyprzemocowej"!
Otoczmy szczególną ochroną oraz wsparciem, osoby, które doświadczają przemocy! Każdy człowiek ma prawo do niezależnego życia, niezależnie od wieku, stopnia niepełnosprawności, płci czy miejsca zamieszkania. Rozwiniemy takie usługi społeczne jak asystentka osobista oraz zwiększymy ich dostępność. Zadbamy o większą ochronę osób z niepełnosprawnościami przed dyskryminacją i przemocą.

🍃 Zielonej transformacji – zmiany klimatu to realny problem!
Chcemy stworzenia programu europejskiego zielonych inwestycji w wysokości 500 miliardów euro rocznie. Uruchomimy inwestycje w źródła czystej energii i docieplania budynków. Tylko tak możemy uniknąć klęsk żywiołowych – powodzi, susz i huraganów. To dzieje się już dzisiaj!

Projekt Świeckie Państwo!
Polskie polityczki i polscy politycy muszą reprezentować wszystkie obywatelki i wszystkich obywateli naszego kraju! Walczyć o prawa pracowniczek i pracowników; dbać o równość kobiet i mężczyzn; opiekować się mieszkankami i mieszkańcami naszego kraju. Nie zaś reprezentować interesy kościoła. Czas to przerwać! Chcemy naprawdę świeckiego państwa!

🌍 Europy, która jest wspólna i nie dzieli obywatelek i obywateli na kategorie – możemy to osiągnąć trzymając się razem!

Zgadzacie się z nami Pamiętajcie!
🇪🇺 26 maja zagłosujcie na KKW Lewica Razem – Razem, Unia Pracy, Ruch Sprawiedliwości Społecznej! 🇵🇱

Informacje na temat wszystkich naszych postulatów znajdziecie na stronie www.lewicarazem2019.pl

LewicaRazem

Źródło
Opublikowano: 2019-05-24 12:00:01

26 maja zagłosujcie na KKW Lewica Razem – Razem, Unia Pracy, Ruch Sprawiedliwoś

🇪🇺 26 maja zagłosujcie na KKW Lewica Razem – Razem, Unia Pracy, Ruch Sprawiedliwości Społecznej! 🇵🇱 #LewicaRazem

Wyższe płace 💶
Niższe czynsze 🏘
Bezpłatne leki na receptę 💊

Kim jesteśmy

Lewica Razem to jedyna lewicowa lista w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Tworzy ją Partia Razem, Unia Pracy, Ruch Sprawiedliwości Społecznej oraz organizacje społeczne. Z naszych list startują samorządowcy, działacze społeczni, działacze lewicowi, związkowcy i działacze miejscy. Jesteśmy nową lewicą społeczną, która zatroszczy się o to, co najważniejsze dla wszystkich Polek i Polaków – o godną pracę, zdrowie i nasze bezpieczeństwo.

Wierzymy, że po 15 latach bycia w Unii Europejskiej Polki i Polacy zasługują na więcej. Na mieszkania dostępne bez kredytu na 30 lat, europejskie pensje oraz lekarzy, do których nie trzeba czekać miesiącami.

Chcemy, żeby Polki i Polacy zarabiali godne, europejskie pensje bez konieczności wyjazdu z kraju. By nikt z nas nie bał się, z czego opłaci rachunki i czy poradzi sobie w razie choroby. Chcemy odpowiedzialnej i bezpiecznej Unii Europejskiej, w której nikt nie czuje się jak obywatel drugiej kategorii.

Informacje na temat wszystkich naszych postulatów znajdziecie na stronie www.lewicarazem2019.pl

Zgadzacie się z nami Pamiętajcie:
🇪🇺 26 maja zagłosujcie na KKW Lewica Razem – Razem, Unia Pracy, Ruch Sprawiedliwości Społecznej! 🇵🇱LewicaRazem

Źródło
Opublikowano: 2019-05-24 10:00:01