Wielki protest w Rzeszowie przed siedzibą PiS po wyroku TK [FOTO]

Razem Podkarpackie:

Tak było wczoraj w Rzeszowie na Pogrzeb Praw Kobiet. Była moc! Dziękujemy, że byłyście i byliście! Jesteście wspaniałe 🔥✊
Zrobiliśmy razem jedną z większych demonstracji ostatnich lat. Widzimy się na kolejnych protestach!
Zachęcamy do obejrzenia relacji Rzeszów News 🙂
#czarnyprotest #WyrokNaKobiety #lewica

Wielki protest w Rzeszowie przed siedzibą PiS po wyroku TK [FOTO]


czarnyprotest,WyrokNaKobiety,lewica

Źródło
Opublikowano: 2020-10-24 19:47:48

Dziś mija 79. rocznica śmierci Hermana Libermana, jednego z przywódców Polskiej

Razem Podkarpackie:

Dziś mija 79. rocznica śmierci Hermana Libermana, jednego z przywódców Polskiej Partii Socjalistycznej, poseł, publicysta, prawnik. Był radnym miasta Przemyśla, gdzie brał aktywny udział w życiu społecznym i politycznym, pracował nie tylko tam, ale i w Rzeszowie jako prawnik. Był posłem z Galicji do…

More

Image may contain: 1 person, text that says 'HERMAN LIEBERMAN LEWICA razem Jestem międzynarodowym socjalistą. Kocham ziemię ojczystą, ale idea międzynarodowej solidarności jest równie głęboka szlachetna. H. Lieberman, mowa podczas procesu brzeskiego Maciej Konieczny Poseł na Sejm RP'

Źródło
Opublikowano: 2020-10-21 18:11:36

Ratujmy drzewa na ul. Słowackiego!

Razem Podkarpackie:


W Rzeszowie od lat masowo znikają drzewa. Na szczęście mieszkańcy biorą sprawy w swoje ręce i już wiele drzew uratowali, w tym 250. letni dąb Fredry.

Drzewa pełnią wiele ważnych funkcji dla społeczeństwa, jak m.in. ograniczają hałas, obniżają temperaturę czy pochłaniają dwutlenek węgla, co w dobie kryzysu klimatycznego jest bezcenne. Niestety, władze Rzeszów – stolica innowacji najwidoczniej nie zdają sobie z tego sprawy.

Dlatego zachęcamy Was do podpisania petycji. Pokażmy, że zależy nam na drzewach w mieście: https://linkd.pl/kze7

My możemy tylko obiecać, że jako Lewica:
🌳Dopilnujemy, aby w Polsce co najmniej 10% lasów było wolnych od ingerencji człowieka
🌳 Powołamy Agencję Ochrony Przyrody odpowiedzialną za kontrolę podmiotów zatruwających środowisko
🌳Przeznaczymy 20% przychodów z gospodarki leśnej na Fundusz Dzikiej Przyrody. Zajmie
się on przywracaniem naturze części jej pierwotnych terenów
🌳Rozszerzymy Białowieski Park Narodowy oraz stworzymy Turnicki Park Narodowy, aby skuteczniej chronić nasze największe skarby naturalne
🌳 Zadbamy o drzewa w miastach

Wydarzenie poświęcone akcji: https://www.facebook.com/events/667675674130608

#Rzeszów #drzewa #ekologia #zmianyklimatu #Lewica


Rzeszów,drzewa,ekologia,zmianyklimatu,Lewica

Źródło
Opublikowano: 2020-10-04 21:45:28

Co sądzicie o podwyżkach cen biletów u jednego z największych przewoźników na Po

Razem Podkarpackie:

Co sądzicie o podwyżkach cen biletów u jednego z największych przewoźników na Podkarpaciu?

"Firma Marcel zaskoczyła nas ostatnio niespodziewanymi podwyżkami na większości tras na Podkarpaciu. Firma ta posiada na większości tras monopol przez co może ustalać sobie ceny jakie chce na większości swoich tras. Brak konkurencji sprawił, że dochodzimy do takich absurdów jak to, że trasa Krosno – Rzeszów kosztuje tylko złotówkę taniej niż Kraków – Rzeszów".

Likwidacja transportu zbiorowego, PKS-ów, połączeń kolejowych, doprowadziła do tego, że woj. Podkarpackie stało się jednym z najbardziej wykluczonych transportowo regionów nie tylko w Polsce, ale i Europie. Jako Lewica będziemy działać na rzecz rozwoju transportu i likwidacji wykluczenia transportowego w naszym województwie, choć wiemy, że będzie to bardzo trudne wyzwanie.


Źródło
Opublikowano: 2020-09-28 18:01:22

Przed nami Tydzień Zrównoważonego Transportu.Jak często jeździcie rowerem i tran

Razem Podkarpackie:

Przed nami Tydzień Zrównoważonego Transportu.Jak często jeździcie rowerem i transportem zbiorowym? 🚴‍♀️🚌

W naszym regionie, niestety, transport publiczny leży, kolej obumiera, do wielu wsi nie dociera żaden autobus. Będziemy robić wszystko, aby to zmienić.

Lewica stawia na rozwój transportu rowerowego, kolejowego i autobusowego. Będziemy dążyć, do budowy transportu publicznego na europejskim poziomie!


Źródło
Opublikowano: 2020-09-16 17:47:59

Dotarła do nas bardzo smutna wiadomość. Zmarł nasz kolega Mateusz Pusz z Przemyś

Razem Podkarpackie:


Dotarła do nas bardzo smutna wiadomość. Zmarł nasz kolega Mateusz Pusz z Przemyśla, były członek naszej partii, z którym wspólnie budowaliśmy struktury Razem i lewicę na Podkarpaciu. Marzyła mu się polska sprawiedliwa społecznie, socjalna, chciał dalej działać na lewicy. Niestety odszedł. Za wcześnie…

Rodzinie i przyjaciołom składamy kondolencje.

Źródło
Opublikowano: 2020-09-10 11:00:48

Obejrzyj Rzeszow112.pl – transmisja na żywo

Razem Podkarpackie:


Jesteśmy obecni na proteście Nie hejtujcie Podkarpacia! Nie ma naszej zgody na dyskryminację naszego województwa! Podkarpacie to nasz wspólny dom!


Źródło
Opublikowano: 2020-07-20 17:12:24

Na funkcjonowanie Pracowni Aktywności Wszelakich w Rzeszowie | zrzutka.pl

Razem Podkarpackie:

Dobrzy ludzie potrzebują wsparcia Aktywiści z rzeszowskiej Pracownia Aktywności Wszelakich potrzebują Waszej pomocy! Pomożecie? 💪

Organizują warsztaty (od pokazów pieczenia chleba, aż po wspinaczkę wysokogórską), prelekcje, pokazy filmów, wieczorki literackie, dyskusje polityczne, kameralne koncerty, wystawy sztuki, spotkania dla dzieci itd.

Udzielają również miejsca na spotkania wielu arcyważnym inicjatywom: Viva, Otwarte Klatki, organizatorom Marszu Równości, Grupie Manifa, Młodzieżowemu Strajkowi Klimatycznemu, Społecznym Strażnikom Drzew, Federacji Anarchistycznej i Anarchistycznemu Czarnemu Krzyżowi „Galicja” i innym organizacjom oraz osobom.

Zdecydowali się na samofinansowanie. Nie biorą żadnych pieniędzy z budżetu państwa, organizacji pozarządowych, ani bogatych sponsorów, gdyż prawdziwa alternatywa to niezależność i samofinansowanie. Koszt wynajmu lokalu pokrywają z dobrowolnych składek, benefitów i niniejszej zrzutki.

Jeżeli uważasz to co robi PAW za cenną inicjatywę i masz możliwości, po prostu ich wesprzyj

https://zrzutka.pl/74yvh2

Na funkcjonowanie Pracowni Aktywności Wszelakich w Rzeszowie | zrzutka.pl

Nasze zasoby (składki) wystarczają na pokrycie około siedemdziesięciu procent miesięcznych kosztów funkcjonowania. Stąd ta zrzutka.Nie mamy szefów i wykonujących polecenia, decyzje podejmujemy wspólnie, jeśli się tylko da na zasadzie konsensusu. Nasze różnorodne zainteresowania powoduj…

Źródło
Opublikowano: 2020-07-19 16:35:51

Nie podoba Ci się wynik wyborów? Nie załamujmy rąk i działajmy dalej razem i jes

Razem Podkarpackie:

Nie podoba Ci się wynik wyborów? Nie załamujmy rąk i działajmy dalej razem i jeszcze lepiej!
Chcesz być początkiem zmiany w polskiej polityce? Zacznij działać w organizacji pozarządowej lub partii!
Jeśli marzysz o Polsce dla milionów, a nie milionerów, to zapraszamy do Razem 💜


Źródło
Opublikowano: 2020-07-13 18:00:21

Miejski Dom Kultury w Łańcucie w dniu 3 lipca 2020 roku zamierza puścić kontrowe

Razem Podkarpackie:

Miejski Dom Kultury w Łańcucie w dniu 3 lipca 2020 roku zamierza puścić kontrowersyjny film „Nieplanowane”, wspierany oraz fundowany przez środowiska antyaborcyjne, w tym Ordo Iuris od stref wolnych od LGBT, skrajne organizacje nacjonalistyczne i media katolickie.

Stanowczo sprzeciwiamy się propagowaniu antynaukowego spojrzenia na tematykę aborcji w celu osiągnięcia korzyści politycznych lub ideologicznych oraz indoktrynowania młodzieży i osób starszych w publicznej, samorządowej placówce! Dom Kultury powinien być miejscem wolnym od antynaukowej propagandy.

Film zawiera wiele obrzydliwych przekłamań na tematy związane z aborcją, a jego politycznym celem jest spopularyzowanie antyaborcyjnej postawy wśród młodzież i społeczeństwa w sposób podobny, jak czynił to kiedyś zniesławiony „Niemy krzyk”.

Kluczowy moment dla narracji, scena aborcji oglądana przez obraz USG, jest fikcją stworzoną za pomocą komputerowej animacji. Płód w trzynastym tygodniu ma według niej czuć ból i wykonywać świadome ruchy uciekania przed narzędziami lekarza. Są to manipulacje nie mające potwierdzenia w nauce i praktyce. Pokazywanie trzymiesięcznego płodu, który wygląda jak dziecko po porodzie, jest niedopuszczalne.

„Nieplanowane” straszy również efektami użycia tabletek poronnych, „dzień po”. Przedstawione konsekwencje, takie jak ogromny krwotok i stan niemal agonalny nie są rzetelną reprezentacją działania takich tabletek. Tylko znikomy odsetek kobiet doświadcza po aborcji konsekwencji na tyle groźnych, by wymagały hospitalizacji.

Te motywy – i wiele innych zawartych w filmie – nie zwróciły uwagi pana dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie Andrzeja Piechowskiego? Prawdą jest, że uzgodnił pan projekcję filmu z księdzem proboszczem bez wiedzy burmistrza Łańcuta? Jeśli tak, to czy tak powinien zachowywać się dyrektor publicznej placówki? Według nas osoba odpowiedzialna za kulturę nie może być zależna od lokalnego proboszcza i jego „widzimisię”.

Stawia to pod znakiem zapytania zrozumienie jego roli i misji, którą pełni jako funkcjonariusz publiczny, a którego celem i motywacją powinien być rozwój młodzieży i osób dorosłych w oparciu o rzetelną wiedzę.

W naszej ocenie pokaz tego filmu to nic innego, jak dążenie do zmanipulowania młodych ludzi, którzy nie mają dostatecznej wiedzy, aby krytycznie ocenić jego treść. Dlatego nasz działacz z Łańcuta – Krzysiek Jasiński zwróci się do pana dyrektora MDK w Łańcucie, aby ten odstąpił od wyświetlania w dniu 3 lipca 2020 antynaukowego filmu “Nieplanowane”.

Zdj. MDK w Łańcucie przed przebudową.


Źródło
Opublikowano: 2020-06-30 10:32:36

Obejrzyj NA ŻYWO – Kurier Rzeszowski – portal, gazeta i telewizja internetowa

Razem Podkarpackie:


Konferencja prasowa Lewicy w Rzeszowie. Tematy bieżące, informacje na temat projektów, którymi Lewica będzie zajmować się w Sejmie.


Źródło
Opublikowano: 2020-06-18 12:39:24

Obejrzyj Poseł Konieczny wspiera osoby LGBT z Podkarpacia

Razem Podkarpackie:


Słowa wsparcia od posła Razem Maciej Konieczny dla uczestników i uczestniczek prostestu Pokażmy Dudzie: LGBT to ludzie.

Dzisiaj godz: 16:00 na rynku w Rzeszowie! Pokojowa demonstracjea przeciwko polityce nienawiści PiS. Weźcie ze sobą flagi oraz transparenty i pozytywną energię! 🏳️‍🌈🇵🇱

https://www.facebook.com/events/1190125137990190/


Źródło
Opublikowano: 2020-06-17 11:00:00

Pokażmy Dudzie: LGBT to ludzie

Razem Podkarpackie:


Próbuje się nam wmówić, że to ludzie, a to po prostu ideologia” – powiedział o osobach LGBT+ Andrzej Duda. Tym samym dehumanizowanie nas stało się oficjalną linią partii rządzącej. Najwyższa osoba w państwie uważa, że nie jesteśmy ludźmi❗️

W środę 17 czerwca od godziny 16:00 na Rynku w Rzeszowie znajdziecie osoby z tęczowymi flagami. Możecie do nich podejść, porozmawiać, zadać pytania, poznać. Jeśli chcecie zapytać, czym jest LGBT+, możecie to zrobić. Jeśli chcecie okazać swoje wsparcie, również możecie.

Zapraszamy na pokojową demonstrację przeciw polityce nienawiści PiS. Weźcie ze sobą plakaty, flagi, transparenty i pozytywną energię! 🏳️‍🌈🇵🇱

https://www.facebook.com/events/1190125137990190/

Źródło
Opublikowano: 2020-06-16 10:00:00

Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przeciwko Homofobii, Transfobii i Bifob

Razem Podkarpackie:

🏳️‍🌈 Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przeciwko Homofobii, Transfobii i Bifobii

17 maja 1990 roku Światowa Organizacja Zdrowia usunęła homoseksualizm z Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób. Z tej okazji ustanowiono Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii. Mimo tamtej decyzji WHO, zachowania wykluczające są powszechne nawet trzydzieści lat później.

W Polsce sprawa ma się niestety znacznie gorzej niż w pozostałych krajach europejskich. Przykładem może być chociażby ostatni raport ILGA, w którym znaleźliśmy się na ostatnim miejscu w Europie!

Marzy nam się Polska otwarta, tolerancyjna, równa, sprawiedliwa. Chcemy państwa, w którym każda osoba czuje się dobrze i bezpiecznie. Razem zbudujemy taką Polskę!💪🇵🇱

Jeśli jesteś osobą nieheteronormatywną z regionu, chcesz się zaangażować w walkę o równe prawa, a może potrzebujesz pomocy? Zachęcamy do zgłaszania się do nas lub Marsz Równości w Rzeszowie


Źródło
Opublikowano: 2020-05-17 21:03:34

Partia Razem ma dzisiaj urodziny!!

Razem Podkarpackie:

Partia Razem ma dzisiaj urodziny!! 🎉
Od 5 lat działamy na rzecz budowy demokratycznego państwa dobrobytu i sprawiedliwości społecznej. Niektórzy już dawno skreślali nas na politycznej scenie, tymczasem my się nie poddawaliśmy i udało nam się wprowadzić reprezentację do Sejmu. Będziemy dla Was… Więcej


Źródło
Opublikowano: 2020-05-16 21:36:36

Razem z posłanką Darią Gosek-Popiolek zwróciliśmy się z pytaniami do starosty ła

Razem Podkarpackie:

Razem z posłanką Darią Gosek-Popiolek zwróciliśmy się z pytaniami do starosty łańcuckiego. Pytamy w całej Polsce wielu starostów i wojewodów nt. sytuacji w szpitalach, DPSach i samorządach lokalnych. Dostajemy mnóstwo wiadomości od ludzi, którzy są zaniepokojeni, martwią się. Jak wiemy, wiele rozwiązań i procedur kuleje, rząd często nie jest w stanie w sposób odpowiedni zabezpieczyć nas, pracowników ochrony zdrowia przed zarażeniem. Samorządy potrzebują pomocy, dlatego pytamy o wiele spraw. Chcemy wiedzieć jak wygląda sytuacja oraz pomagać burmistrzom, wójtom i starostom.

Chcemy mieć pewność czy powiat łańcucki jest zabezpieczony w odpowiedni sposób, czy mamy jakieś braki oraz czy mamy plan działania, np. na wypadek zakażeń wśród personelu ochrony zdrowia, DPS czy pensjonariuszy.

Mamy nadzieję, że pan starosta odpowie na nasze pytania i pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości. Mam też nadzieję, że jednak jesteśmy dobrze przygotowani, a jeśli nie, to wspólnymi siłami jakoś damy radę. Poprosimy rząd lub mieszkańców i wolontariuszy o pomoc. Z wirusem będziemy mierzyć się jeszcze bardzo długo. Musimy zatroszczyć się o zdrowie i życie nas, naszych seniorów i pracowników ochrony zdrowia. Rolą opozycji i polityków jest kontrolować organy państwa, samorząd, a jak trzeba – wspierać.


Źródło
Opublikowano: 2020-04-23 17:12:11