Aborcja wszędzie, bo była jest i będzie

Razem Poznań:

Ładna pogoda, a jednak jakby coraz bardziej duszno. Pójdziecie z nami się przespacerować? Będziemy o 19.00 na Placu Wolności!
A podczas spaceru pamiętaj, że masz prawo:
👉 decydować o swoim ciele i przyszłości;
👉 robić zdjęcia, filmować i w inny sposób utrwalać wydarzenia podczas spaceru;
👉 w razie… More

Źródło
Opublikowano: 2020-10-25 17:15:56

Wściekłość, smutek, rozczarowanie. Rozpacz. To tylko niektóre z uczuć, jakie był

Razem Poznań:


Wściekłość, smutek, rozczarowanie. Rozpacz. To tylko niektóre z uczuć, jakie były wyczuwalne w Poznaniu podczas wczorajszego protestu przeciwko nieludzkiej decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie przerwania ciąży w przypadku stwierdzenia nieodwracalnych wad i uszkodzeń płodu.

Dopóki nie…

More

Źródło
Opublikowano: 2020-10-24 19:12:05

Narażamy się, podczas pandemii wychodząc na ulice, by protestować przeciwko best

Razem Poznań:

Narażamy się, podczas pandemii wychodząc na ulice, by protestować przeciwko bestialskiemu prawu zakazującemu aborcji w przypadku ciężkich i nieodwracalnych uszkodzeń płodu. Bo są rzeczy ważne, takie jak zdrowie, ale są też te najważniejsze, jak prawo do decydowania o własnym ciele i przyszłości.

A…

More

Image may contain: one or more people and shoes

Źródło
Opublikowano: 2020-10-23 21:40:26

Wiecie, co sądzimy o haniebnym, antyludzkim wyroku kontrolowanego przez PiS Tryb

Razem Poznań:


Wiecie, co sądzimy o haniebnym, antyludzkim wyroku kontrolowanego przez PiS Trybunału Konstytucyjnego. Pisałyśmy o tym wiele, wiele razy.

Wyraźcie swój gniew, smutek, lęk i rozczarowanie decyzją TK na sposoby, które uważacie za najbardziej odpowiednie.

A potem zacznijcie działać. Razem możemy…

More
Na czarnym tle hasło:" Tylko razem pokonamy prawicowych fanatyków! Dołącz do nas". Niżej tłum osób z transparentami na jednej z demonstracji w obronie praw kobiet.

Źródło
Opublikowano: 2020-10-22 22:54:54

Stop antyaborcyjnym pikietom pod szpitalem na Polnej!

Razem Poznań:

👇 PODPISZ PETYCJĘ PRZECIWKO RELIGIJNYM PIKIETOM POD SZPITALEM 👇
Za 4 dni Trybunał Konstytucyjny ma podjąć decyzję w sprawie przerywania ciąży ze względu na ciężkie wady płodu. Bardzo niepokoimy się o ten wyrok, ponieważ TK jest w tej chwili daleki od bezstronności (prezeska jest bliską przyjaciółką… More

Stop antyaborcyjnym pikietom pod szpitalem na Polnej!

Źródło
Opublikowano: 2020-10-18 17:44:48

UWAGA! Dziś kolejny raz grupa niebezpiecznych dla społeczeństwa antynaukowych os

Razem Poznań:

UWAGA! Dziś kolejny raz grupa niebezpiecznych dla społeczeństwa antynaukowych osób w foliowych czapeczkach spotka się o 17 na Starym Rynku, by podbić dzienną liczbę zakażeń! Dlatego apelujemy: uważajcie na siebie i ostrzeżcie WSZYSTKIE osoby, zwłaszcza te będące w grupie ryzyka, by o tej godzinie trzymać się od Rynku z daleka!

My zaś przypominamy, że od dnia dzisiejszego jest OBOWIĄZEK noszenia maseczki, także na zewnątrz!

Maseczka jeszcze nikogo nie zabiła, jej brak – owszem!


Źródło
Opublikowano: 2020-10-10 13:29:36

Nasz kolega Michał Kucharski wraz z posłanką Kretkowska Katarzyna – Lewica wzią

Razem Poznań:

💬 Nasz kolega Michał Kucharski wraz z posłanką Kretkowska Katarzyna – Lewica wziął wczoraj udział w spotkaniu z dyrektorem Zakładu Lasów Poznańskich, Mieczysławem Brońskim. Temat ochrony polskich lasów jest dla nas szczególnie ważny: to właśnie one stały się jedną z pierwszych ofiar rabunkowej polityki koalicji rządzącej i to one bywały wielkimi nieobecnymi podczas sejmowych rozmów.

Cieszymy się, że mieliśmy okazję uczestniczyć w takim spotkaniu i podyskutować o pomysłach na ekologiczną, sprawiedliwą Polskę: taką, w której lasy nie są traktowane jako rezerwa taniego drewna do odsprzedania kolegom z okolicznych tartaków. Takie spotkania i dyskusje są szczególnie istotne w dobie nadchodzących zmian klimatu, kiedy efekty susz oraz rekordowych temperatur, w postaci coraz wyższych cen żywności, dotykają nas wszystkich.

Przypomnijmy, że odpowiedzialna, przeciwdziałająca suszom polityka leśna to:

🌳 ustawa o ochronie przyrody szyta na potrzeby XXI wieku – pozwalająca na łatwiejsze tworzenie nowych oraz poszerzanie już istniejących parków narodowych;
🌳 odtwarzanie mokradeł oraz innych unikatowych nisz ekologicznych;
🌳 odpowiednio finansowana instytucja Generalnej i Regionalnych Dyrekcji Ochrony Środowiska, wyposażona w szerokie kompetencje;
🌳 likwidacja odkrywek węgla brunatnego, zagrażających lokalnemu rolnictwu i zasobom wodnym.

Więcej o naszych pomysłach na politykę ekologiczną znajdziecie poniżej:
👉 http://partiarazem.pl/…/stanowisko-ws-polityki-ekologicznej/


Źródło
Opublikowano: 2020-10-06 14:24:43

W poniedziałek działacze i działaczki naszego Okręgu złożyli w Urzędzie Miasta p

Razem Poznań:

W poniedziałek działacze i działaczki naszego Okręgu złożyli w Urzędzie Miasta petycję do prezydenta Jacek Jaśkowiak o zablokowanie religijnych demonstracji anti-choice, które regularnie odbywają się pod Szpitalem Ginekologiczno-Położniczym przy ul. Polnej i zakłócają spokój zarówno pacjentkom, jak i osobom mieszkającym w okolicy.

Reakcja? Prezydent miasta twierdzi, że "nie ma narzędzi", by ukrócić ten szkodliwy proceder. Nie chce "eskalować pewnych emocji".

Najwyraźniej emocje grupki religijnych fanatyków są ważniejsze od emocji pacjentek przebywających na oddziale? Pacjentek niewątpliwie należących do rozmaitych wyznań, ale przede wszystkim: pragnących tylko w spokoju dojść do siebie po porodzie, zabiegu medycznym, chorobie?

Fajny ten nasz prezydent, taki nie za potężny.

Z naszą akcją oraz z wypowiedzią prezydenta Jaśkowiaka można zapoznać się tu: https://wtk.pl/…/62906-co-z-pikietami-przy-szpitalu-na-ul-p…


Źródło
Opublikowano: 2020-09-30 22:34:44

O czym myślałyście dzisiaj, stojąc w porannym korku do pracy?

Razem Poznań:

O czym myślałyście dzisiaj, stojąc w porannym korku do pracy?

O tym, że Poznań jest trzecim najbardziej zakorkowanym miastem w Polsce [1]? A może o tym, że nie będzie gdzie zaparkować [2]? Czy przeszła Wam przez myśl jazda tramwajem, ale okazało się, że się to nie opłaca [3]? Pociąg też nie dojedzie [4]? Ani PKS [5]?

Czas pomyśleć, jak to zmienić! Od 1994 w miastach na całym świecie organizowany jest Dzień bez Samochodu, którego celem jest zwrócenie uwagi rządzących na problemy transportu publicznego oraz ciągłe próby jego ograniczania przez władze samorządowe i centralne. Tego dnia osoby posiadające samochód mogą – za okazaniem ważnego dowodu rejestracyjnego – podróżować komunikacją zbiorową bezpłatnie.

Prawo do pociągu, autobusu, czy nawet szerokiego chodnika jest Twoim prawem jako mieszkanki i mieszkańca. Jeśli chcesz o nim przypomnieć władzy, weź udział w Dniu bez Samochodu – choć raz.

A jeśli chcesz zmiany czyniącej naszą aglomerację bardziej przyjazną, działaj przez cały rok:
* skontaktuj się ze swoją Radą Osiedla (lub Gminy, jeśli mieszkasz pod Poznaniem) w sprawie transportu w Twojej okolicy,
* działaj w stowarzyszeniach i grupach lobbujących na rzecz transportu publicznego,
* skontaktuj się z nami!
No i chodź na spacer, jest piękna pogoda!

[1] https://moto.pl/…/7,88389,25648861,najbardziej
[2] https://www.poznan.pl/…/poziom-motoryzacji-w-poznaniu
[3] https://poznan.wyborcza.pl/…/7,36001,26087823,od-dzis
[4] https://miedzychod.naszemiasto.pl/koniec…/ar/c1-7344099
[5] http://infobus.pl/co-dalej-z-pks-poznan-_more_125247.html


Źródło
Opublikowano: 2020-09-22 11:11:58

Jedna z naszych partyjnych koleżanek, Anna Bąk, została dziś zatrzymana przez po

Razem Poznań:

Jedna z naszych partyjnych koleżanek, Anna Bąk, została dziś zatrzymana przez policję podczas legalnej pikiety solidarnościowej pod szpitalem na Polnej, zakłóconej przez nielegalną demonstrację przeciwników prawa do aborcji.

Funkcjonariusze z komisariatu na ul. Kochanowskiego nie dopuszczają do kontaktu Ani z jej prawnym pełnomocnikiem, mimo że przybył on na miejsce niedługo po zatrzymaniu. M.in. doszło do sytuacji, w której Ania została poinformowana, że powinna "skontaktować się z prawnikiem", podczas gdy prawnik znajdował się w pomieszczeniu obok, o czym jej nie powiedziano.

Będziemy na bieżąco relacjonować rozwój wydarzeń.Źródło
Opublikowano: 2020-09-19 19:19:15

Dochodzą nas słuchy, że dziś na Starym Rynku można spodziewać się wielu osób bez

Razem Poznań:

Dochodzą nas słuchy, że dziś na Starym Rynku można spodziewać się wielu osób bez maseczek, za to w foliowych czapeczkach. Z tej okazji ostrzegamy wszystkie osoby bardziej niż reszta populacji narażone na zakażenie przed wybieraniem się tam oraz przypominamy:

😷 konsekwentne noszenie maseczek w miejscach publicznych to jeden z ważnych czynników ograniczających rozwój pandemii, zwłaszcza w sytuacjach, gdy niemożliwe jest zachowanie dystansu społecznego;
😷 nie ma przekonujących i wiarygodnych dowodów na to, że prawidłowo stosowane maseczki mają negatywny wpływ na zdrowie;
😷 maseczki chronią nas, ale przede wszystkim chronią innych!


Źródło
Opublikowano: 2020-09-05 14:18:33

Poznańscy rodzice! Jak tam pierwszy dzień szkoły? Wiecie już coś? Jakieś niespod

Razem Poznań:

Poznańscy rodzice! Jak tam pierwszy dzień szkoły? Wiecie już coś? Jakieś niespodzianki? A może… same niespodzianki? Szkoła da maseczki? Maseczki nie będą obowiązkowe? Dezynfekcja rąk przed każdą lekcją? A może tylko przy wejściu do szkoły?…

W natłoku pytań i niepewności mamy jedną pewną rzecz: cichcem, w wakacje pożegnaliśmy darmowe przejazdy dla uczniów i uczennic podstawówek. To jeden z elementów podwyżek cen biletów, które jeszcze w marcu zostały przeforsowane głosami poznańskiej PO. Dlatego pamiętajcie: dziecku uczęszczającemu do podstawówki trzeba założyć PEKę i regularnie opłacać bilety!


Źródło
Opublikowano: 2020-09-01 11:41:51

Liberałów stawia się przed wyborem: albo jesteście z nami do końca, albo jesteście przeciw nam. To niemądre

Razem Poznań:

Dziękujemy prezydentowi Jaśkowiakowi za wzmiankę i wykorzystujemy okazję, by bezwstydnie promować i reklamować nasz apel o wywieszenie tęczowych flag na budynku poznańskiego Urzędu Miasta: https://www.facebook.com/985911828118010/posts/4338398899535936/

Wciąż można i warto się podpisywać: pan prezydent po powrocie z podziwiania tęczy w Karkonoszach na pewno chętnie i z otwartym sercem odpowie na nasze postulaty. 😊🏳️‍🌈

Liberałów stawia się przed wyborem: albo jesteście z nami do końca, albo jesteście przeciw nam. To niemądre

Jednym z największych nieporozumień wokół aresztowania Margot jest żądanie – niewypowiadane wprost, ale bardzo mocno obecne implicite – by liberałowie nie tylko dołączyli do Nowej Lewicy, ale w istocie się nią stali; by przyjęli te same postulaty i styl.

Źródło
Opublikowano: 2020-08-24 20:42:04

Oświadczenie Organizatorów Short Waves Festival w sprawie ataku na tle homofobicznym – Short Waves Festival 2020

Razem Poznań:

Nie ma słów, by opisać smutek, gniew i frustrację, które czujemy, gdy docierają do nas doniesienia o kolejnych homofobicznych atakach w naszym mieście. Tym razem odczuwamy je wyjątkowo mocno, bo pobity został gość Short Waves Festival: wydarzenia, które jest nam szczególnie bliskie, i które od lat istnieje na mapie Poznania jako impreza promująca nie tylko kulturę i sztukę, ale także otwartość, różnorodność i solidarność.

⚠️⚠️⚠️
Jeżeli którekolwiek z Was wie coś o zdarzeniu lub było jego świadkiem, bardzo prosimy o kontakt z Emilią Mazik, członkinią naszego okręgu i dyrektorką festiwalu: emilia@adarte.pl
⚠️⚠️⚠️

Z opisu incydentu:
💬 W czwartek, dnia 20 sierpnia o godz. 17:34, na rogu ulic Piekary i Św. Marcin w Poznaniu, doszło do napaści na jednego z zagranicznych gości festiwalu. Gdy ten spacerował powoli ulicą, młody mężczyzna, idący za nim z grupą znajomych, ruszył nagle w jego stronę. Bez żadnego ostrzeżenia kopnął naszego gościa w plecy uniesioną wysoko w powietrzu stopą. Po napaści fizycznej, rozpoczął kierowanie w jego stronę słownych zaczepek w języku polskim. Wskazując na ubiór naszego gościa, używając słów nacechowanych pejoratywnie, głośno komentował jego wygląd. Przebieg incydentu, zarówno napaść fizyczna, jak i towarzyszący jej atak werbalny, nie pozostawia wątpliwości co do tego, że wyżej wymienione przejawy agresji spowodowane były uprzedzeniami na tle homofobicznym. Jako społeczność festiwalowa, jesteśmy zszokowani zaistniałą sytuacją.

Oświadczenie Organizatorów Short Waves Festival w sprawie ataku na tle homofobicznym – Short Waves Festival 2020

Zaledwie dwa tygodnie temu opublikowaliśmy informację o chęci tworzenia festiwalu wolnego od nienawiści, otwarcie deklarując politykę braku tolerancji dla jakichkolwiek przejawów dyskryminacji. Mieliśmy nadzieję, że dzięki temu Short Waves Festival będzie wydarzeniem otwartym i przyjazny…

Źródło
Opublikowano: 2020-08-23 17:22:16

„Nie jesteś sama!” Pikieta solidarności z kobietami po zabiegu aborcji pod szpitalem przy Polnej

Razem Poznań:

W ostatnim czasie jest głośno o pikietach antyaborcyjnych pod Ginekologiczno-Położniczym Szpitalem na Polnej. My w tej sprawie interweniowaliśmy już w grudniu, robiąc pikietę oraz zgłaszając na policję treści gorszące w przestrzeni publicznej. Otrzymaliśmy pisma, że toczy się wobec 3 osób postępowanie… i to by było na tyle, bo jak widać pikiety nadal odbywają się regularnie, a osoby uczestniczące w tych pikietach oraz kierowca furgonetki z kłamliwymi treściami pozostają bezkarni.

Jak widać potrzeba większego sprzeciwu, inaczej nic się nie zmieni, a pacjentki szpitala oraz osoby mieszkające obok nadal będą terroryzowane!

Dlatego proponujemy by dzwonić i pisać do Urzędu Miasta, który na to wydaje zgodę! Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie cokolwiek osiągnąć!

Dzwonić można pod 61 646 33 44
Pisać na prezydent@um.poznan.pl

Solidarność naszą bronią!

https://poznan.wyborcza.pl/…/7,36001,25536353,nie-jestes-sa…

„Nie jesteś sama!” Pikieta solidarności z kobietami po zabiegu aborcji pod szpitalem przy Polnej

– Chcemy walczyć, by kobiety miały dostęp do legalnej aborcji i żeby mogły bez poczucia winy dokonać tego zabiegu – mówiła jedna z uczestniczek wydarzenia, Paulina Nowak z Partii Razem

Źródło
Opublikowano: 2020-08-23 12:17:09

Apelujemy: panie prezydencie Jacek Jaśkowiak, niech na poznańskim Urzędzie Mias

Razem Poznań:

📣 Apelujemy: panie prezydencie Jacek Jaśkowiak, niech na poznańskim Urzędzie Miasta zawisną tęczowe flagi! Niech każdy widzi, że Poznań to miasto przychylne i otwarte dla wszystkich, że każdy jest u nas mile widziany! 🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈
👉 Zgadzasz się z apelem? Napisz komentarz, a dopiszemy Cię do listu,… Więcej

Obraz może zawierać: tekst „Poznań, 13 sierpnia 2020 Szanowny Panie Prezydencie, Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak my, podpisani podpisane, zwracamy się do Pana apelem prośbą wywieszenie oknach poznańskiego Urzędu flag: sym- poznańskimi krajowymi środowiskami oraz niezgody symboliczną rzeczywistą orzemoc, stosuje wobec nich Prawa Śprawiedliwości. Będziemy niecierpliwością oczekiwać chwili, gdy flagi ozdobią fasadę kultury, kawiarnie, sklepy liczne inne miej- już tęczowe symbole, spotkało pozytywną reakcją poznanianek poznaniaków naszych reprezentantów reprezen- tantki w Urzędzie Miasta. Odwagi! Lewica szacunku Poznań apel? Ropierase w Komentazza a decdpiszemy pod razem POZNAŃ”

Źródło
Opublikowano: 2020-08-13 19:39:11

„Demonstracje są bez sensu”, słyszymy czasem. „To tylko pretekst, by strzelić so

Razem Poznań:


„Demonstracje są bez sensu”, słyszymy czasem. „To tylko pretekst, by strzelić sobie na fejsbuczka słit focię, która będzie ładnie wyglądała z kolejną popularną POLITYCZNĄ nakładką”.

„Manifestacje niczego nie zmieniają. Czy ktoś kiedyś widział, żeby po którejś coś się poprawiło?”. To też zdarza nam…

Więcej


Źródło
Opublikowano: 2020-08-10 23:55:08

Nie ma i nie będzie naszej zgody na przemoc władzy i podłą nagonkę na mniejszośc

Razem Poznań:

Nie ma i nie będzie naszej zgody na przemoc władzy i podłą nagonkę na mniejszości. Dlatego dziś nasze osoby członkowskie wzięły udział w demonstracji solidarności z Margot ze Stop Bzdurom i innymi zatrzymanymi podczas warszawskich protestów.
Nie jesteście same! ✊❤🧡💛💚💙💜


Źródło
Opublikowano: 2020-08-09 01:33:26

Poznań znowu na 1. miejscu! Szkoda tylko, że jest to pierwsze miejsce wśród pols

Razem Poznań:

Poznań znowu na 1. miejscu! Szkoda tylko, że jest to pierwsze miejsce wśród polskich miast z najdroższą komunikacją zbiorową. 🤦

Mimo interwencji naszych i innych poznańskich środowisk lewicowych od dziś obowiązują nowe, wyższe stawki za przejazdy poznańską komunikacją zbiorową.

Przypomnijmy, że podwyżki to m.in.:
likwidacja bezpłatnych przejazdów dla młodzieży szkolnej;
średnio o 20% wyższe ceny biletów na pojedyncze przejazdy, sieciówek i części przejazdów z tPortmonetką,
koniec z biletami trasowanymi;
ceny rocznych biletów dla seniorów oraz rodzin z czworgiem i więcej dzieci wyższe o blisko 100%.

A to wszystko równolegle z pandemicznym zmniejszeniem liczby przejazdów oraz ograniczeniem liczby osób, które mogą równocześnie przebywać w jednym pojeździe.


Źródło
Opublikowano: 2020-07-01 22:10:53

Prof. Bogumiła Kaniewska – literaturoznawczyni, tłumaczka i wybitna badaczka lit

Razem Poznań:

Prof. Bogumiła Kaniewska – literaturoznawczyni, tłumaczka i wybitna badaczka literatury, do tej pory piastująca stanowisko prorektorki ds. studenckich, na którym zasłynęła m.in. z odwagi i stanowczości, z jaką reagowała na doniesienia o dyskryminacji na uniwersytecie – przejdzie do historii jako pierwsza rektorka w historii najstarszej z poznańskich uczelni.

Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za tę przełomową kadencję!


Źródło
Opublikowano: 2020-06-30 16:46:54

W społeczeństwie demokratycznym pamięć o przeszłości jest kluczowa: dlatego dziś

Razem Poznań:

W społeczeństwie demokratycznym pamięć o przeszłości jest kluczowa: dlatego dziś z samego rana wzięłyśmy udział w obchodach 64. rocznicy Poznańskiego Czerwca, składając kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym bohaterów i bohaterki ruchu robotniczego. ✊🍞🌹🚩
A wiecie, co jest co najmniej równie ważne, jak… Więcej


Źródło
Opublikowano: 2020-06-28 13:40:39

28 czerwca nie głosujcie na piękne oczy, gładkie zdania czy obietnice bez pokr

Razem Poznań:

28 czerwca nie głosujcie na piękne oczy, 👀 gładkie zdania 🐍 czy obietnice bez pokrycia. 🤷‍♂️ Głosujcie na program odbudowy Polski: nie do następnych wyborów, tylko dla następnych pokoleń. 👶🇵🇱 Głosujcie na Robert Biedroń! 💜✌️

Głos na Roberta Biedronia to głos na:
✔️ milion mieszkań na tani wynajem
✔️ likwidację śmieciówek
✔️ 7,2% PKB na ochronę zdrowia
✔️ nowoczesny szpital w każdym powiecie
✔️ prawa kobiet
✔️ czyste rzeki i jeziora
✔️ równość dla wszystkich!

To Polska, jakiej chcemy: dlatego Razem Poznań głosuje na Roberta Biedronia! Głosuj z nami! #Biedroń2020!Biedroń2020

Źródło
Opublikowano: 2020-06-25 21:50:17