Od 1999 roku 23 września obchodzimy Dzień Widoczności Osób Biseksualnych (Celebr

Razem Pomorze:

Od 1999 roku 23 września obchodzimy Dzień Widoczności Osób Biseksualnych (Celebrate Bisexuality Day).
Biseksualizm to romantyczny lub seksualny pociąg lub zachowania seksualne wobec zarówno mężczyzn, jak i kobiet, bądź też wobec więcej niż jednej płci biologicznej lub kulturowej [Wikipedia].

Efektem braku rzetelnej edukacji seksualnej oraz negatywnej reprezentacji w kulturze popularnej stereotypy na temat osób biseksualnych są bardzo powszechne. Do najpopularniejszych należą przekonania, że osoby te są niezdecydowane, przechodzą pewnego rodzaju fazę czy są bardziej rozwiązłe seksualnie.

Ze względu na negatywne przedstawianie osób biseksualnych w mediach oraz powszechną dyskryminację wiele osób biseksualnych nie ujawnia się w strachu przed reakcją otoczenia.

Jeśli doświadczyliście dyskryminacji ze względu na swoją orientację seksualną lub czujecie potrzebę porozmawiania na temat swojej seksualności, możecie skorzystać z darmowej pomocy psychologicznej, którą zapewniają organizacje pozarządowe. Gdańskie Centrum Równego traktowania oferuje pomoc psychologiczną zarówno w formie indywidualnych konsultacji, jak i grup wsparcia. Więcej szczegółów na stronie Tolerado:
http://tolerado.org/dyzury-specjalistow-ds-wsparcia-gcrt/

🏳️‍🌈Celebrate Bisexuality!🏳️‍🌈


Źródło
Opublikowano: 2020-09-23 17:20:13

Nie dla mowy nienawiści i brunatnych zgromadzeń na polskich ulicach!

Razem Pomorze:

Nie dla mowy nienawiści i brunatnych zgromadzeń na polskich ulicach!

W mieście wolności i solidarności nietolerancja nie przejdzie!

12 września, spotkają się tzw. „narodowcy”, samozwańczy „patrioci” i „obrońcy wiary” by zgnieść „tęczową zarazę” w bastionie „skrajnej lewicy”, Gdańsku. Nie dopuszczają innej wizji świata niż ich własna, odmawiają przy tym praw człowieka i szacunku „innym”.
Wykorzystują niedoskonałości polskiego prawa do podsycania nienawiści.

Miasto Gdańsk okazuje się być bezradne wobec tego typu zgromadzeń, a ich organizatorzy chełpią się ową bezradnością w mediach społecznościowych. Obnoszą się z dumą, że nikt im nie przeszkodzi propagować nienawiść w centralnym punkcie Głównego Miasta, pod Dworem Artusa.

„Tęczowa ofensywa kulturowa trwa i rozwija się w naszym kraju coraz szybciej. Jeśli chcemy ją zatrzymać musimy postawić jej stanowczy opór!”.
„…zamanifestuj przeciwko ich rewolucji teraz, kiedy znajdujemy się w przełomowym momencie dziejowym i w mieście, gdzie władze sprzyjają ruchom skrajnie lewicowym”.
„Skrajna lewica czuje się w naszym kraju bezkarna! Liberalno-lewicowe władze miast udają, że nie widzą problemu, albo nawet wspierają te środowiska”.
Tak zachęcają do udziału w manifestacji „Gdańsk przeciwko tęczowej agresji” jej organizatorzy – Młodzież Wszechpolska i Ruch Narodowy. Używają wojennej, patetycznej retoryki by zyskać radykalnych zwolenników i walczyć przeciw wspólnemu wrogowi – wszystkim „innym”. Wszystkim tym, którzy nie zgadzają się ich poglądami przyszywają łatkę zdrajcy, ojkofoba, zabierają patriotyzm i polskie obywatelstwo.

Na początku tego tygodnia Pani Prezydent Miasta Gdańska skomentowała na swoim profilu inne wydarzenie organizowane przez środowiska skrajnie prawicowe. Przypominamy, że Razem Pomorze pisemnie ostrzegało przed charakterem tego zgromadzenia.

„Po ludzku czuję się źle. Chyba wszyscy gdańszczanie czujemy się źle. Fakt, że po ulicach miasta, tak doświadczonego okrucieństwem wojny, maszerują w XXI wieku osoby z hasłami nacjonalistycznymi i wykluczającymi musi napawać smutkiem” – pisała Aleksandra Dulkiewicz 6 września po przemarszu tzw. „autonomicznych nacjonalistów”.

Urzędnicy kolejny raz staną przed dylematem prawnym i moralnym. Czy Konstytucja nie daje nam jasnej odpowiedzi w sprawie podobnych zgromadzeń, mowy nienawiści wobec osób LGBTQ+ i wszystkich „innych”, niepasujących do prawicowej wizji świata? Jak tym razem skomentuje bierność gdańskiego magistratu Pani Prezydent? Czy ponownie ograniczy się do wygodnego wpisu #sorrynotsorry po fakcie?

Przypominamy Pani Prezydent, że Konstytucja Rzeczpospolitej Polskiej mówi wprost:
Art. 30. Przyrodzona i niezbywalna godność człowieka stanowi źródło wolności i praw człowieka i obywatela. Jest ona nienaruszalna, a jej poszanowanie i ochrona jest obowiązkiem władz publicznych.
Art. 32, pkt 2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.

Wzywamy do stanowczego działania w obronie mieszkańców Gdańska!sorrynotsorry

Źródło
Opublikowano: 2020-09-11 11:06:45

Magdalena Drywa z Zarządu Gdyńskiego Okręgu Partii Razem, asystentka społeczna p

Razem Pomorze:

Magdalena Drywa z Zarządu Gdyńskiego Okręgu Partii Razem, asystentka społeczna posłanki Pauliny Matysiak, lokalna aktywistka społeczna, mama, została wybrana wyborach uzupełniających na radną sołectwa Rekowo Górne. Gratulujemy, jesteśmy dumni i życzymy owocnej pracy dla Rekowa!


Źródło
Opublikowano: 2020-09-09 07:42:58

Antyfaszystowska kontrdemonstracja przeciwko dzisiejszemu marszowi tzw. "au

Razem Pomorze:

Antyfaszystowska kontrdemonstracja przeciwko dzisiejszemu marszowi tzw. "autonomicznych nacjonalistów" (czyli po prostu neonazistów i rasistów) przez Gdańsk.
Gdańszczanie i gdańszczanki zdali dziś egzamin protestując przeciwko faszyzmowi w tak szczególnie dotkniętym przezeń mieście. Nie można tego niestety powiedzieć o władzach Miasta Gdańska, które doskonale wiedziały, jakie środowiska, z jakim przesłaniem będą urządzać sobie pochód przez nasze miasto. I nie skorzystały że swoich kompetencji, by nie dopuścić do zagrożenia. Pismo informujące o tym zagrożeniu poszło również z naszej strony ponad tydzień temu i nie było żadnej reakcji (w Katowicach czy we Wrocławiu władze potrafiły zakazywać czy rozwiązywać faszystowskie marsze).
Miasto Gdańsk "miastem solidarności i wolności" pozostaje już chyba tylko wyłącznie z nazwy.
No ale wszystkich nas nie wytłuką.
Dzięki wszystkim za obecność.
Źródło
Opublikowano: 2020-09-05 17:10:13

Zarząd gdyńskiego okręgu Partii Razem ze smutkiem przyjął odmowną odpowiedź Mias

Razem Pomorze:

Zarząd gdyńskiego okręgu Partii Razem ze smutkiem przyjął odmowną odpowiedź Miasta Gdyni. Prośba dotyczyła wyrażenia solidarności z osobami LGBT+ poprzez symboliczny gest wywieszenia tęczowej flagi na budynku Urzędu Miasta. To zła wiadomość dla społeczności LGBT+ oraz osób, dla których równość to nie pusty frazes, ale podstawa społecznego funkcjonowania.

Jak UM wyjasnia swoją odmowę? "Gdynia, znana od początku swego istnienia jako miasto otwarte i przyjazne, stawia na zrównoważony rozwój, harmonijną współpracę, gotowość niesienia pomocy, szeroką dostępność dla wszystkich grup społecznych oraz na zapewnienie jak najlepszych warunków życia i bezpieczeństwa Wspólnocie Mieszkańców niezależnie od wieku, stopnia sprawności, płci, czy też kraju pochodzenia".

Gdynio, nie pytaliśmy o wiek, sprawność, płeć ani kraj pochodzenia.
Pytaliśmy o kwestię, która została w tej argumentacji całkowicie pominięta.

Jeśli rzeczywiście, zgodnie z treścią pisma, wszystkie te wartości symbolizuje flaga Gdyni znajdująca się na budynku UM, to tym bardziej brakuje obok niej tej jednej, o której zawieszenie prosiliśmy.

Odpowiedź wymijająca to nadal odpowiedź.
Przemilczenie to wykluczenie.


Źródło
Opublikowano: 2020-09-05 13:18:15

Demonstracja przeciwko kolejnemu przemarszowi faszystów przez Gdańsk

Razem Pomorze:

✊Demonstracja przeciwko kolejnemu przemarszowi faszystów przez Gdańsk‼️
👉Jutro, w sobotę 05.09.2020 o godz. 14:00
👉skrzyżowanie ul. Rajska / Błędnik, rejon parkingu pod siedzibą „NSZZ Solidarność”
Zachęcamy do wzięcia udziału w proteście, wykrzyczmy fanatykom: no pasarán!
Zgromadzenie jest legalne i zostało zgłoszone do miasta. Przypominamy o maseczkach i konieczności zachowania dystansu!

Źródło
Opublikowano: 2020-09-04 19:40:49

PiS powinien oszczędności zacząć od siebie, jednak niedawno próbowali sobie uchw

Razem Pomorze:

PiS powinien oszczędności zacząć od siebie, jednak niedawno próbowali sobie uchwalić hojne podwyżki. Teraz podcinają gałąź na której wszyscy siedzimy – zwalniają urzędników dzięki którym to państwo funkcjonuje z dnia na dzień i zamrażają im pensje.

Dzięki rządom PiS i PO praca dla państwa stała się dziadostwem na granicy minimum, a powinna być wyróżnieniem. Co proponuje Partia Razem? Nikt w sektorze publicznym nie powinien zarabiać mniej niż 3500 zł brutto. 🇵🇱

Śledźcie polityczkę Razem z Wejherowa – Karolina Haska.


Źródło
Opublikowano: 2020-09-04 16:32:00

Wczoraj uczestniczyłyśmy i uczestniczyliśmy w konferencji prasowej na zaproszeni

Razem Pomorze:

Wczoraj uczestniczyłyśmy i uczestniczyliśmy w konferencji prasowej na zaproszenie Cezarego Rudnickiego, któremu Europejskie Centrum Solidarności I European Solidarity Centre odmówiło prawa do dalszego zatrudnienia ze względu na jego działalność związkową. Głos w imieniu Razem Pomorze zabrała Anna Górska członkini Zarządu Okręgu Gdańskiego Razem, członkini elektka nowego Zarządu Krajowego partii:

Stoimy po stronie pracowników i pracownic, którym zabiera się prawa wywalczone tutaj, 40 lat temu w Stoczni Gdańskiej. Prawo do bycia członkiem związku zawodowego, zabierania głosu jako związkowiec, w interesie osób pracujących w tej instytucji. To jest paradoks historii.

Chciałabym wierzyć w to, że ECS, ale też inne publiczne instytucje będą dla innych pracodawców wzorem w kwestii przestrzegania praw pracowniczych. Tymczasem tutaj, przez zastraszanie pracowników doszło do zduszenia pracowniczej solidarności, takiej solidarności, bez której strajk z 1980 nie zakończyłby się powodzeniem.

Przypominam, że 40 lat temu podpisywano tutaj porozumienia z robotnikami. Jestem przekonana, że także w sprawie Pana Cezarego jest jeszcze szansa na porozumienie, do czego wzywamy dyrekcję ECS.

Foto © Tomasz Rurkowski

Źródło
Opublikowano: 2020-08-31 13:24:55

Jutro o 12.30 pod bramą Stoczni Gdańskiej wraz z posłanką Agnieszka Dziemianowic

Razem Pomorze:

Jutro o 12.30 pod bramą Stoczni Gdańskiej wraz z posłanką Agnieszka Dziemianowicz-Bąk i członkinią Zarządu Krajowego Razem Anna Górska będziemy zwracać uwagę m. in. na łamanie praw pracowniczych.

W 40. rocznicę wydarzeń Sierpnia '80 przypominamy o niezrealizowanych do tej pory postulatach sierpniowych:
2. Zagwarantowanie prawa do strajku oraz bezpieczeństwa strajkującym i osobom wspomagającym.
6b. Umożliwienie wszystkim środowiskom i warstwom społecznym uczestniczenie w dyskusji nad programem reform.
13. Wprowadzić zasady doboru kadry kierowniczej na zasadach kwalifikacji, a nie przynależności partyjnej, oraz znieść przywileje MO, SB i aparatu partyjnego (…).
14. Obniżyć wiek emerytalny dla kobiet do 50 lat, a dla mężczyzn do lat 55 lub zaliczyć przepracowanie w PRL 30 lat dla kobiet i 35 lat dla mężczyzn bez względu na wiek.
16. Poprawić warunki pracy służby zdrowia, co zapewni pełną opiekę medyczną osobom pracującym.
17. Zapewnić odpowiednią liczbę miejsc w żłobkach
i przedszkolach dla dzieci kobiet pracujących.
19. Skrócić czas oczekiwania na mieszkanie.
21. Wprowadzić wszystkie soboty wolne od pracy.


Źródło
Opublikowano: 2020-08-29 11:44:03

Wśród nowych członkiń i członków Zarządu Krajowego Partii Razem znalazła się nas

Razem Pomorze:

Wśród nowych członkiń i członków Zarządu Krajowego Partii Razem znalazła się nasza koleżanka z gdańskiego okręgu Anna Górska. Do Rady Krajowej wybrani zostali Łukasz Kowalczuk i Magdalena Drywa z okręgu gdyńskiego. Gratulujemy, jesteśmy z Was dumni i życzymy owocnej pracy na rzecz lepszej Polski dla wszystkich. 🇵🇱


Źródło
Opublikowano: 2020-08-29 09:49:46

Wczoraj wzięliśmy udział w Marszu Solidarności z Osobami LGBT zorganizowanym w U

Razem Pomorze:

Wczoraj wzięliśmy udział w Marszu Solidarności z Osobami LGBT zorganizowanym w Ustce. Dziękujemy organizatorom i osobom, które wzięły udział w marszu. ❤️🧡💛💚💙💜

Złożyliśmy też petycję do burmistrza Ustki z prośbą o okazanie solidarności z osobami LGBT i wywieszenie tęczowej flagi na budynku usteckiego urzędu. Osoby LGBT to nasi sąsiedzi, przyjaciele, współpracownicy, rodzina, obywatelki i obywatele Polski mieszkający także w Ustce. Najwyższy czas zapewnić im bezpieczeństwo, równe prawa i sprzeciwić się szczuciu. Solidarność naszą bronią! 🇵🇱🏳️‍🌈


Źródło
Opublikowano: 2020-08-22 16:52:58

„Baner to nie jest deklaracja dotycząca seksualności. To wyraz niezgody na dyskr

Razem Pomorze:

„Baner to nie jest deklaracja dotycząca seksualności. To wyraz niezgody na dyskryminację. Dyskryminację bardzo konkretnej grupy. Walka o swoje prawa to kwestia przetrwania. Walka o cudze prawa to kwestia zwykłej przyzwoitości. A prawo do bezpieczeństwa, miłości i szczęścia to są fundamentalne prawa….

Więcej

Obraz może zawierać: 1 osoba, na zewnątrz, tekst „PRAWICA GO NIENAWIDZI wywiesił Poznaj aktywistę Razem, który najbardziej wkurzający baner w Polsce PRAWA CZŁOWIEKA NIE IDEOLOGIA KROPLEWSKI GDYNIA Błażej RAZEM LEWICA razem”

Źródło
Opublikowano: 2020-08-17 10:31:44

W weekend, zaraz po piątkowych wydarzeniach, napisaliśmy do Gdańskiej Rady ds. R

Razem Pomorze:


W weekend, zaraz po piątkowych wydarzeniach, napisaliśmy do Gdańskiej Rady ds. Równego Traktowania apel, aby na Urzędzie Miasta, w geście solidarności ze społecznością osób LGBT+, zawisły tęczowe flagi.
Dostaliśmy odpowiedź odmowną.

Kiedy, jak nie teraz, jest czas na wsparcie naszych sióstr i…

Więcej
Brak dostępnego opisu zdjęcia.Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i w budynkuObraz może zawierać: tekst „URZAD WPL NELO 2020 -08- 13 Załącznik Nr Instrukcji postępowania petycjami składanymi do Prezydenta Miasta Gdańska. DANE PODMIOTU WNOSZĄCEGO* Nazwisko imię Nazwa: Stowarzyszenie FeBRa Adres zamieszkania Adres siedziby Adres do koresponeni****...... Adres -mail '89 92019 GDAŃSK GDAŃSK Nazwisko imię osoby reprezentują DANE PODMIOTU TRZECIEGO* K: Składanie koresponde K073 Nazwisko imię Nazwa: Adres zamieszkania/Adre siedziby: Data 2020-08-13 pok. oczekujacych: stanowiska Godzi Adres do korespondencii**”

Źródło
Opublikowano: 2020-08-13 13:40:53

Bezpieczeństwo dla wszystkich i pełna równość! Nie ma odwrotu. Razem damy radę!

Razem Pomorze:

Bezpieczeństwo dla wszystkich i pełna równość! Nie ma odwrotu. Razem damy radę!
#stopbzdurom #polishstonewall #lgbt #prawaczłowieka #humanrightsstopbzdurom,polishstonewall,lgbt,prawaczłowieka,humanrights

Źródło
Opublikowano: 2020-08-12 12:50:15

Trójmiejskie pomniki miały wczoraj ciężką noc, co chwila kolejny obrażano . Gdyb

Razem Pomorze:

Trójmiejskie pomniki miały wczoraj ciężką noc, co chwila kolejny obrażano 🙁. Gdyby któryś pomnik potrzebował rozmowy lub opieki psychologicznej, to pomożemy! Żaden pomnik nie zostanie sam!

Sprawcom grożono śmiercią pod pomnikiem Anny Walentynowicz, cyt. "Za*ebie wszystkich pod tym je*anym pomnikiem". Ciekawe, że bardziej obraził pomnik p. Anny niż tęczę, której się tak bał.

PS: Konopnicka podziękowała za tęczową flagę, dziwiła się, że tak późno ktoś zauważył jak bardzo do niej pasuje.

#stopbzdurom #uwolnicmargot #polishstonewall #lgbt #riot #protest #prawaczlowieka #humanrightsstopbzdurom,uwolnicmargot,polishstonewall,lgbt,riot,protest,prawaczlowieka,humanrights

Źródło
Opublikowano: 2020-08-10 18:13:46

Wczorajsze wydarzenia w Warszawie pokazały, że władza znalazła sobie wroga, któr

Razem Pomorze:

Wczorajsze wydarzenia w Warszawie pokazały, że władza znalazła sobie wroga, którego – jak jej się wydaje – da się w końcu zniszczyć i urządzić wręcz "putinowski" pokaz siły. Wydaje im się, że za społecznością LGBT+ nikt nie stanie.
Mylą się!

Stajemy #razemzMargot i #muremzaLGBT+.
Będziemy to pokazywać, gdzie się da i głośno krzyczeć #STOPBZDUROM!

Dołączajcie do naszej akcji!
Zróbcie sobie zdjęcie z tęczą i wstawcie ją na swój profil na FB, albo wyślijcie do nas, a my je opublikujemy w kolejnym kolażu. Pokażmy, że jest nas dużo, więcej i jeszcze więcej. Pokażmy, że władza się myli i nie pozwolimy zniszczyć naszych bliskich osób wszystkich płci.

A jeśli chcecie działać i zmieniać Polskę od środka – dołączajcie do nas! Nasz kraj Was potrzebuje!
http://partiarazem.pl/dolacz/

Pamiętajcie #TęczaNieObraża!razemzMargot,muremzaLGBT,STOPBZDUROM,TęczaNieObraża

Źródło
Opublikowano: 2020-08-08 11:58:45

Samo się nie zrobi, a jest dużo do zrobienia. Głosowanie jest ważne, ale to za m

Razem Pomorze:


Samo się nie zrobi, a jest dużo do zrobienia. Głosowanie jest ważne, ale to za mało jeśli chcemy, by Polska stała się nowoczesnym państwem dobrobytu nie wykluczającym nikogo.

Dołącz do nas. Działaj z nami. Buduj z nami polityczną alternatywę!

Link do zgłoszenia w komentarzu pod postem.
Źródło
Opublikowano: 2020-07-13 15:57:22

Czy w Polsce istnieje równość obywateli wobec prawa?

Razem Pomorze:

Czy w Polsce istnieje równość obywateli wobec prawa?

6 czerwca, w Gdańsku, odbyła się demonstracja o nazwie Black Lives Matter, w której braliśmy udział. Jak się okazało, organizatorka wydarzenia, po proteście została wezwana na przesłuchanie. Na komisariacie dowiedziała się, że policjanci doliczyli się podczas trwania protestu – który odbył się w centrum Gdańska – 180 osób, co oznaczało przekroczenie dozwolonej liczby protestujących o – uwaga – 30
Na nic zdały się tłumaczenia, że byli to przechodnie, a nie uczestnicy protestu. Policjanci zdecydowali się wystawić aż 4️⃣0️⃣0️⃣ złotych mandatu…

…tymczasem w innych częściach Polski, bez zachowania jakichkolwiek środków bezpieczeństwa, odbywają się wiece poparcia, choćby dla urzędującego prezydenta. Przykład możemy zobaczyć na zdjęciu, ale takich wieców – w związku z wyborami – jest i było bardzo dużo. Niestety, komitety wyborcze i organizatorzy wieców nie są w żaden sposób karani, a na dodatek policja najczęściej jest na nich obecna i wydarzenia ochrania.

Nie tak powinna wyglądać – konstytucyjna – zasada równości obywateli wobec prawa!

Nie ma naszej zgody na podwójne standardy!


Źródło
Opublikowano: 2020-07-09 20:19:23