Gdyński Okręg Partii Razem wybrał wczoraj nowy zarząd w składzie:

Gdyński Okręg Partii Razem wybrał wczoraj nowy zarząd w składzie:
Magdalena Drywa
Joanna Szkudlarek
Marcelina Dzienisz
Emil Reszczyński
Michał Kowalewski

Gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

Utworzyliśmy też dwa nowe koła: wejherowskie i słupskie.

Po wyborach z okręgiem spotkał się poseł i członek Zarządu Krajowego Razem Adrian Zandberg.Źródło
Opublikowano: 2020-01-20 08:07:02

Na wysokiej jakości transportu publicznego powinno Ci zależeć nawet jeśli zwykle

Na wysokiej jakości transportu publicznego powinno Ci zależeć nawet jeśli zwykle z niego nie korzystasz. Im więcej osób przesiądzie się do autobusów i SKM, im więcej zrezygnuje z samochodu czasami lub na zawsze, tym mniej będzie korków i problemów z parkowaniem. Mniejszy ruch samochodowy to większe bezpieczeństwo, mniejsze zanieczyszczenia i hałas, mniejsze wydatki na ciągłe remonty infrastruktury.

Domagaj się z nami WYPASIONEJ komunikacji publicznej.

Czekanie pół godziny na autobus? Nieakceptowalne.

Tłok lub upał w pojeździe? Nieakceptowalne.

Przystanki, które nie chronią przed deszczem i słońcem? Nieakceptowalne.

Brak poczucia bezpieczeństwa w autobusie czy SKM? Nieakceptowalny.

Przy okazji informujemy, że w niedziele mieszkańcy dziewięciu gdyńskich dzielnic nie będą już mogli korzystać z linii 27, gdyż w te dni nie będzie kursowała.

Prezydencie Wojciechu Szczurku, robisz to źle.


Źródło
Opublikowano: 2020-01-13 08:10:40

Władze Gdyni chwalą się nagrodą za jakość życia. Czy faktycznie są do tego powody?

Zastanawia Cię jak to jest, że w Gdyni panuje postępujące bezprawie parkingowe, samorząd nie buduje mieszkań, tracimy kolejne atrakcyjne przestrzenie publiczne, a administracja Wojciecha Szczurka mimo to chwali się kolejnymi nagrodami? Nam też wydaje się to dziwne. Jakub Żynis z zarządu gdyńskiego okręgu Partii Razem przeanalizował sprawę najnowszej narody, którą chwalił się ratusz.

Władze Gdyni chwalą się nagrodą za jakość życia. Czy faktycznie są do tego powody?

W oficjalnych komunikatach miasto pisze o 'prestiżowym konkursie' i ćwierć milionie kandydatów. PR-owy balonik przekłuwają internauci.

Źródło
Opublikowano: 2020-01-04 09:47:40

Władze Gdyni podjęły decyzję o wygaszeniu Szkoła Podstawowa nr 51 w Gdyni. Spóźn

Władze Gdyni podjęły decyzję o wygaszeniu Szkoła Podstawowa nr 51 w Gdyni. Spóźnione konsultacje z mieszkańcami powodują duże niezadowolenie. Rozmowy podjęto w tym tygodniu, mimo że wiceprezydent przyznaje, że przymiarki do likwidacji trwają od kilkunastu miesięcy (szkoła jeszcze we wrześniu otworzyła nowe boisko). Czas na zebranie opinii rodziców wyznaczono do 10 stycznia. Tym samym tak ważny temat wrzucono społeczności rodziców i uczniów na okres świąt i nowego roku. Wczoraj miał miejsce w tej sprawie protest pod Urzędem Miasta. Solidaryzujemy się z rodzicami i uczniami, których nie traktuje się w tej sprawie podmiotowo.

Jednocześnie wyrażamy obawy, co do planów miasta wobec terenu SP 51 na Kamiennej Górze. To drogi, atrakcyjny rejon śródmieścia, prawie nad morzem. Nie jesteśmy w stanie zaufać zapewnieniom wiceprezydenta Bartoszewicza, że nie zostanie on kiedyś sprzedany. Dotychczasowa polityka nie wskazuje na taką łaskawość.

Nie zgadzamy się na traktowanie szkolnictwa jedynie wg kryterium opłacalności. Należy wykorzystać każdą okazję do poprawy komfortu uczniów, na przykład do zmniejszenia liczebności klas. W maju podejmowaliśmy temat prywatnej szkoły, która dostała od Gdyni grunty warte 2 miliony. Jest wiele sposobów, żeby również szkołom publicznym pomóc się rozwijać dla dobra miasta. Zanim włodarze podejmą decyzję o likwidowaniu infrastruktury społecznej powinni zrewidować swoją długoletnią politykę miejską. To wieloletnim zaniedbaniom m.in. w polityce mieszkaniowej rządzącej ekipy zawdzięczamy fakt, że Gdynia się wyludnia; że śródmieście nie jest atrakcyjnym miejscem dla młodych ludzi z dziećmi; że jest tu po prostu za drogo. Prezydent Szczurek jest politykiem, który kieruje miastem niemal przez okres życia całego pokolenia. Decyzje podejmowane w tym czasie zbierają swoje żniwo. Bez dobrze zlokalizowanych szkół, tanich mieszkań, żłobków i przestrzeni publicznych nasze miasto będzie jeszcze mniej atrakcyjne dla mieszkańców. To oznacza mniej pieniędzy z podatków, większy ruch z przedmieść, kolejne problemy z transportem. Kolejne nakłady na infrastrukturę drogową i parkingi oraz dalsze wyludnianie i drożyznę mieszkaniową. Brzmi znajomo? Ten proces trwa od lat: likwidowane szkoły, biblioteki, sprzedawane atrakcyjne tereny, dziesiątki milionów na parkingi oraz drogie festiwale i komercyjny klub sportowy — to część jednej i tej samej układanki.


Źródło
Opublikowano: 2019-12-19 09:00:10

Trójmiejska Kawiarnia Naukowa – spotkania


W ostatnich tygodniach wszystkich bardzo poruszyła sprawa transportu tygrysów zatrzymanych na granicy polsko-białoruskiej.
W imieniu organizatorów Trójmiejska Kawiarnia Naukowa zapraszamy na spotkanie, na którym Michał Krause – pracownik gdańskiego ogrodu zoologicznego i działacz WWF Polska opowie o sprawach, które wiążą się trzymaniem zwierząt egzotycznych w niewoli, o roli państwa, prawa międzynarodowego, organizacji pozarządowych oraz możliwościach działania.
https://www.facebook.com/events/1659317530877810/

Źródło
Opublikowano: 2019-12-10 21:35:09

W najbliższą sobotę wpadnij do siedziby Razem w Gdańsku. Poznaj nas i porozmawia

W najbliższą sobotę wpadnij do siedziby Razem w Gdańsku. Poznaj nas i porozmawiaj z posłanką Paulina Matysiak oraz Bartosz Grucela z Zarządu Krajowego Razem o przyszłości lewicy i nowoczesnym państwie dobrobytu, które chcemy zbudować w Polsce.

🗓️ Sobota, 7 grudnia
12:00
🗺️ Gdańsk, al. Grunwaldzka 76/78, lokal 217 (II piętro)

Dołącz do wydarzenia i zaproś znajomych:
Porozmawiajmy o przyszłości lewicy


Źródło
Opublikowano: 2019-12-05 17:23:52

W niedzielę, podczas Marsz dla zdrowia psychicznego Joanna Szkudlarek zwracała u


W niedzielę, podczas Marsz dla zdrowia psychicznego Joanna Szkudlarek zwracała uwagę na złą sytuację leczenia psychiatrycznego:

"Kiedy cierpimy z powodu trudności psychicznych, prowadzimy nieustanną walkę sami z sobą: żeby wstać, wyjść, zjeść. Przeżywamy wstyd i poczucie winy, że nie radzimy sobie z pozornie najprostszymi rzeczami. Czujemy, że mamy w sobie wroga. W takich warunkach wewnętrznych bardzo trudno jest o siebie walczyć. Właśnie dlatego w kwestii ochrony zdrowia psychicznego szczególnie ważne jest wsparcie społeczne i zagwarantowanie solidnej opieki przez państwo.

Czy naprawdę nie stać nas na zapewnienie godnych warunków pracy lekarzy w szpitalach psychiatrycznych osób zajmujących się ochroną zdrowia psychicznego? Jeśli na coś nas nie stać, to na poniesienie społecznych konsekwencji sytuacji, w której ich zabraknie!"

Źródło
Opublikowano: 2019-11-26 09:00:04

Los Polanki Redłowskiej wisi na włosku. Nie pozwólmy jej sprzedać!

Los Polanki Redłowskiej wisi na włosku. Nie pozwólmy jej sprzedać!

Podejście Samorządności Wojciecha Szczurka do przestrzeni publicznej w Gdyni uważamy od dawna za szkodliwe. Zorganizowanej przestrzeni rekreacyjnej jest w Gdyni mało, a kolejne miejsca znikają i będą znikać.

Interes mieszkańców raz po raz przegrywa z interesem deweloperów. Straciliśmy skwerek pod Urzędem Miasta, straciliśmy placyk pod Pomnikiem Harcerza, prawdopodobnie w najbliższych latach stracimy przestrzeń zieloną pod InfoBoxem oraz Park Rady Europy.

Najbardziej atrakcyjne miejsca w Gdyni powinny służyć wszystkim mieszkańcom. Dlatego we wtorek 26 listopada godz. 18:00 przyjdź do Urzędu Miasta na Przyszłość Polanki Redłowskiej- Debata w Urzędzie Miasta Gdynia!.

Domagaj się razem z nami, żeby Polanka Redłowska w całości pozostała miejscem publicznym i zamiast hotelu powstał na niej teren rekreacyjny dla wszystkich. Przygotuj transparenty i zaproś znajomych. Razem damy radę!

Więcej informacji o sytuacji Polanki Redłowskiej w Gdyni znajdziesz na stronie Polanka dla Wszystkich.


Źródło
Opublikowano: 2019-11-25 08:02:29

Dziękujemy Młodzi Razem Pomorze, Młoda Zaraza i pozostałym osobom, które zaanga


Dziękujemy Młodzi Razem Pomorze, Młoda Zaraza i pozostałym osobom, które zaangażowały się w organizację Marsz dla zdrowia psychicznego. Dziękujemy też wszystkim osobom domagającym się dziś z nami pilnych zmian w ochronie zdrowia oraz rozwiązania trudnej sytuacji w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku, która w szczególny sposób dotknęła przepełniony Oddział Dziecięco-Młodzieżowy. Państwo musi przestać lekceważyć problemy ochrony zdrowia, za które płacą zdrowiem i życiem pacjenci, w tym nasze dzieci i młodzież.

Źródło
Opublikowano: 2019-11-24 20:31:48

Wojewódzki Szpital Psychiatryczny w Gdańsku jest w tarapatach

Wojewódzki Szpital Psychiatryczny w Gdańsku jest w tarapatach. Oddział Dziecięco-Młodzieżowy jest przepełniony, a pacjentkom i pacjentom nie da się zapewnić bezpieczeństwa i opieki. Psychiatrzy biją na alarm.

Kryzysowa sytuacja wymaga nie tylko bieżącej pomocy. Potrzebna jest głęboka reforma i dofinansowanie ochrony zdrowia. Tego się domagamy!

W niedzielę 24 listopada weź nami udział w Marsz dla zdrowia psychicznego w Gdańsku. Spotykamy się o 15:00 pod Dworem Artusa. Organizatorami marszu są Młodzi Razem Pomorze, Młodzi Razem oraz Młoda Zaraza.


Źródło
Opublikowano: 2019-11-23 20:26:20

Marsz dla zdrowia psychicznego


Już w tę niedzielę, w Gdańsku, będziemy na Marszu dla zdrowia psychicznego, współorganizowanego przez Młodzi Razem Pomorze. Ma on związek z tragiczną sytuacją oddziału dziecięcego w szpitalu psychiatrycznym Srebrzysko.
Przemarsz startuje o godzinie 15 spod Dworu Artusa. Wszystkich, dla których ważne jest zdrowie psychiczne Polek i Polaków serdecznie zapraszamy.

https://www.facebook.com/events/2549630561920023/

Źródło
Opublikowano: 2019-11-20 22:00:20

Od wielu miesięcy polscy psychiatrzy biją na alarm, ostrzegając przed katastrofą

Od wielu miesięcy polscy psychiatrzy biją na alarm, ostrzegając przed katastrofą. Katastrofa nastąpiła właśnie na Oddziale Dziecięco-Młodzieżowym w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku – WSZYSCY lekarze z tego oddziału złożyli wypowiedzenia ze względu na ciągłe przepełnienie i brak możliwości zapewnienia pacjentom bezpieczeństwa i właściwej opieki.

Polska służba zdrowia jest niedofinansowana od lat. Musimy powiedzieć to głośno i wyraźnie – w Polsce umierają ludzie, a winne temu są osoby u władzy od lat unikające podjęcia trudu reformy systemu. W Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku przyjmowane są dzieci w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia – i te dzieci będą umierać, z powodu bezczynności władz.

Rozprawmy się od razu z wolnorynkową bzdurą – prywatyzacja szpitali nie rozwiąże problemu służby zdrowia, tak jak prywatyzacja transportu nie rozwiązała problemu komunikacyjnego. Głównym celem prywatnych przedsiębiorstw – a więc także prywatnych szpitali – jest zarabianie pieniędzy. Skończmy wreszcie z mitem, że szpital się musi opłacać – szpital musi leczyć. Są wartości ważniejsze niż możliwość zarabiania pieniędzy przez ludzi z odpowiednim kapitałem – do tych wartości należy zdrowie nasze i naszych dzieci. Zacznijmy domagać się, by zdrowie traktowano priorytetowo.

Solidaryzujemy się z lekarzami z Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Gdańsku. Jesteśmy przekonani i przekonane, że ich dramatyczna decyzja wynika z głębokiej troski o dobro pacjentów. Apelujemy do władz państwowych o poważne potraktowanie tej kryzysowej sytuacji, jak najszybsze zaradzenie bieżącym potrzebom oraz podjęcie głębokiej reformy całej służby zdrowia, stawiając w jej centrum zdrowie i dobrobyt naszego społeczeństwa przy współpracy ze środowiskiem medycznym i środowiskiem pacjentów. Stać nas na to.

Ministerstwo Zdrowia Samorząd Województwa Pomorskiego
#chorykraj #polskatochorykrajchorykraj,polskatochorykraj

Źródło
Opublikowano: 2019-11-16 14:00:38

Powiat kartuski finansuje propagowanie nieskutecznych pseudomedycznych terapii

Dowiedzieliśmy się, że powiat kartuski finansuje propagowanie nieskutecznych pseudomedycznych terapii.

W konkursie na wsparcie realizacji zadań publicznych Powiatu Kartuskiego na 2019 rok zajmująca się pseudomedycyną fundacja Tomasz Dorniak „Stop Dla Raka” zgłosiła projekt „Poznajemy siebie — Stop dla raka, cukrzycy i GMO”. Mimo, że komisja konkursowa oceniła wniosek negatywnie Zarząd Powiatu jednogłośnie zdecydował się przyznać 2 tys. złotych na zorganizowanie dwóch „wykładów”, powołując się na doświadczenie Dorniaka oraz konkurencyjność stawek (!).

Jacek Słupecki z Razem poszedł na jeden z wykładów. Okazało się, że są one właściwie reklamą stosowanych przez ich autora panaceów. Oto czego m.in. się „dowiedział”:

➡️Pan Dorniak pozbył „się sam wszystkich nieuleczalnych chorób” dzięki stosowaniu polecanych przez niego specyfików.
➡️Miękka woda z kranu to kwas, ma pH 2 i jest toksyczna.
➡️Dorniak schudł 10 kg w miesiąc, a w sumie 25 kg, dzięki piciu wody deklastrowanej, o ujemnym potencjale elektrycznym. Wyrzucił z organizmu wszystkie toksyny i trucizny oraz rozpuścił tłuszcz. Według niego stukilogramowa osoba powinna pić 8 litrów wody dziennie. Nie da się pić tyle zwykłej wody z kranu, ale wody o ujemnym potencjale można nawet 10-12 litrów. Taka woda według niego zabija również komórki nowotworowe.
➡️Poziom glukozy we krwi nie ma znaczenia. Można mieć nawet 1000 mg/dL glukozy i dobrze się czuć, pod warunkiem, że łyka się preparat Dorniaka.
⚠️Insulina wg niego powoduje nowotwory, odradza jej stosowanie⚠️ Sam miał w trakcie wykładu poziom cukru 248 (przeprowadził pomiar), a insulinę „brał do wczoraj, żeby przytyć”. Twierdzi, że nie ma różnicy między cukrzycą typu I a II.
➡️Pewna lekarka po przyjściu na inny wykład Dorniaka wyleczyła swój nowotwór „nanowodą” ze srebrem.
➡️Dzięki piciu wody o ujemnym potencjale wzrok Dorniaka poprawił się o 3.5 dioptrii.
➡️Wszystkie polecane specyfiki są dostępne tylko i wyłącznie przez jego fundację.

Dorniak jest znaną lokalnie postacią ze świata pseudomedycyny. Trudno uwierzyć, że członkowie Zarządu Powiatu Kartuskiego nie zdawali sobie z tego sprawy. Niezrozumiałe dlaczego zignorowali ocenę komisji konkursowej. Znane są tezy Dorniaka o „szczepionkowym ludobójstwie”. Tymczasem coraz większym problemem w Polsce i na Pomorzu staje się spadający poziom wyszczepialności. Stanowi to poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego i może prowadzić do nawrotu epidemii wielu chorób.

Firmowanie przez Starostwo Powiatowe pseudomedycznych tez i handlu podejrzanymi preparatami oceniamy jako skrajną nieodpowiedzialność. Oczekujemy, że w kolejnych latach rządzący regionem nie powtórzą tego błędu i zaprzestaną finansowania szkodliwych projektów.


Źródło
Opublikowano: 2019-11-13 07:35:58

Za nami 101. Gdyńskie Urodziny Niepodległej. Po raz kolejny bez rasizmu, faszyzmZa nami 101. Gdyńskie Urodziny Niepodległej. Po raz kolejny bez rasizmu, faszyzmu i antysemityzmu. Żadnych czaszek na kominiarkach, żadnych faszystowskich symboli i nienawistnych banerów. Przyjazna, pozytywna atmosfera. Można? Można.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację.

Źródło
Opublikowano: 2019-11-11 20:52:03

Na co Gdańskie Autobusy i Tramwaje mogą przeznaczyć 180 tysięcy? Na remont autob

Na co Gdańskie Autobusy i Tramwaje mogą przeznaczyć 180 tysięcy? Na remont autobusów? Na premie dla pracowników? Jak się wczoraj okazało, zarząd GAiT-u od tych wszystkich mało sensownych wydatków woli wpakować tę kasę w elegancką lożę na stadionie. Jak wiadomo, nic tak nie pomaga transportowi w mieście jak kadra menadżerska zainspirowana dobrym meczem.

Pomysł wynajęcia loży okazuje się niezwykle popularny także wśród innych spółek miejskich – Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej, Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego, Zakładu Utylizacyjnego i Areny Gdańsk.
Jakby tego było mało, potrzebny był wyrok sądu, aby dane o tych wydatkach w ogóle upublicznić. Wstyd! Żądamy zaprzestania bezsensownych wydatków ze strony miejskich spółek!


Źródło
Opublikowano: 2019-10-23 09:29:57

Jesienią warto spotkać się :)

Jesienią warto spotkać się
Zapraszamy na jedno z serii spotkań otwartych — porozmawiaj z nami, zapisz się, działajmy razem.

🌊W Gdańsku:
Wtorek 22.10 godz. 18-19:30, biuro Razem al. Grunwaldzka 76/78, lokal 217 (II piętro)

🔥W Słupsku:
Wtorek 22.10, godz. 18-19, kawiarnia Antrakt, ul. Kilińskiego 11

🌪W Gdyni:
jutro, sobota 19.10, godz. 12-13, sobota 19.10 godz. 12-13, biuro Razem ul. Śląska 53B pok. 205 (II piętro, biurowiec Xenon, wejście od podwórza)
oraz
czwartek, 24.10, godz 18-19:30, biuro jak wyżej.

Kolejne memy w drodze, tak jak mamy nadzieję i Wy na nasze spotkania🚶‍♀️


Źródło
Opublikowano: 2019-10-18 17:31:00

Byliśmy w Gdańsku na demonstracji przeciwko karaniu za edukację seksualną. Setki

Byliśmy w Gdańsku na demonstracji przeciwko karaniu za edukację seksualną. Setki osób, młodzi ludzie opowiadający przejmująco o lęku i dyskryminacji jakim przesycone jest życie w Polsce. Razem w dalszym ciągu, tak jak to robimy od kilku lat, będzie się upominało o prawo dostępu do rzetelnej wiedzy na temat emocji, zdrowia i ciała ludzkiego, intymności i bezpieczeństwa w relacjach. Tym jest edukacja seksualna. Zakaz edukacji jakiegokolwiek rodzaju jest ograniczaniem praw obywatelskich. Razem w nowym Sejmie będzie aktywnie zabierało głos sprzeciwiając się prawicowym rządom opartym na reglamentowaniu dostępu do wiedzy. Bezpieczeństwo dzieci zależy od wiedzy dorosłych, której wyraźnie brakuje po prawej stronie sceny politycznej.

Źródło
Opublikowano: 2019-10-18 13:05:00

Masz dosyć czekania na zmiany? Chcesz już teraz wziąć sprawy w swoje ręce? Przyj

Masz dosyć czekania na zmiany? Chcesz już teraz wziąć sprawy w swoje ręce? Przyjdź na spotkanie Razem zorganizowane specjalnie dla młodzieży.

Sobota, 19 października, godzina 13:00.

Gdynia, siedziba Razem przy ul. Śląskiej 53 B, pok. 205 B. Budynek Xenon, 5 minut od SKM Wzgórze Św. Maksymiliana. (W soboty wejście od strony parkingu.)

Nie możesz być na spotkaniu? Wypełnij formularz na naszej stronie. Odezwiemy się do Ciebie. Link w komentarzu pod postem.


Źródło
Opublikowano: 2019-10-15 14:27:05

Dzięki Waszym głosom lewica wraca do Sejmu!

Dzięki Waszym głosom lewica wraca do Sejmu!

Partia Razem wprowadziła 6 posłanek i posłów. Zachęcamy do ich śledzenia w internecie.

Magdalena Biejat
Daria Gosek-Popiołek
Paulina Matysiak
Maciej Konieczny
Adrian Zandberg
Marcelina Zawisza

Chcesz wspierać nasze posłanki i posłów? Czujesz niedosyt patrząc na wynik wyborczy? Martwi Cię skrajna prawica i dominacja PiSu? Dołącz do nas i działaj z nami. Samo się nie zrobi.

Wypełnij formularz na stronie, odezwiemy się do Ciebie i zaprosimy na spotkanie. Link w komentarzu pod postem.


Źródło
Opublikowano: 2019-10-15 11:33:25

Za kilka godzin kończy się ta niezbyt długa, ale jednak mocno intensywna kampani

Za kilka godzin kończy się ta niezbyt długa, ale jednak mocno intensywna kampania. Co chciałabym Wam powiedzieć na kilka godzin przed ciszą wyborczą? ➡️Po pierwsze, chcę podziękować wszystkim, którzy mi w niej pomogli. Tym, którzy mi zaufali, od których usłyszałam wiele słów wsparcia, deklaracji…


Źródło
Opublikowano: 2019-10-11 20:47:47

Obejrzyj Lewica to kobieta!


13 października głosujmy na kobiety! Tylko silna reprezentacja kobiet wywalczy to, o czym mówią kandydatki w spocie!


Źródło
Opublikowano: 2019-10-11 09:19:02

W niedzielę wybory. Lewica Razem startuje w nich z KW Sojuszu Lewicy Demokratycz

W niedzielę wybory. Lewica Razem startuje w nich z KW Sojuszu Lewicy Demokratycznej – listy nr 3. W okręgu 26 moja osoba, pisząca te słowa, jest na pozycji nr 3 (łatwo zapamiętać – lista 3, miejsce 3💪) Ale poza mną na liście są świetni działacze i świetne działaczki biorący udział od czterech – a…


Źródło
Opublikowano: 2019-10-10 11:23:54

Ostatnie kilka dni zalała fala mądrości mężczyzn z PiS. Poseł Horała na wczorajs

Ostatnie kilka dni zalała fala mądrości mężczyzn z PiS. Poseł Horała na wczorajszej debacie w TVN24 stwierdził, że jedyną partią gwarantującą wolność jest PiS. Nie potwierdził tego atakując w kolejnych wypowiedziach związki partnerskie i tęczowe rodziny. Tylko to akurat był najlżejszy kaliber….


Źródło
Opublikowano: 2019-10-09 12:17:23

J. Słupecki: Miałem spore nadzieje co do programu Czyste Powietrze, niestety PiS całkowicie położył ten temat – zKaszub.info

Parę słów od Jacek Słupecki z pomorskiego Razem. Polecamy.

„Wierzę, że jeśli znajdziemy się razem w parlamencie, będziemy mimo różnic współpracować w sprawach ważnych dla powiatu kartuskiego i dla województwa pomorskiego.
A te różnice są istotne. My, Lewica, chcemy budować nowoczesne państwo dobrobytu. KO to ugrupowanie centroprawicowe, odwołujące się do…

Więcej

J. Słupecki: Miałem spore nadzieje co do programu Czyste Powietrze, niestety PiS całkowicie położył ten temat – zKaszub.info

O nadchodzących wyborach do Sejmu i Senatu RP, a także o listach Lewicy i programie Czyste Powietrze rozmawiamy z Jackiem Słupeckim, kandydatem do Sejmu RP (Partia Razem) z list Lewicy.

Źródło
Opublikowano: 2019-10-08 12:30:47

Podpisuję Deklaracje Ogólnopolski Strajk Kobiet. Robię to dla mojej córki, dla m

Podpisuję Deklaracje Ogólnopolski Strajk Kobiet. Robię to dla mojej córki, dla moich siostrzenic, bratanic i siostrzenic męża, dla moich koleżanek, sąsiadek, znajomych, ich córek (ale nie tylko). Podpisuje, bo wszystkie zawarte w nim postulaty są mi bliskie. Marzę o kraju, w którym są one „oczywistą…


Źródło
Opublikowano: 2019-10-02 09:43:31

PiS zawiódł w polityce mieszkaniowej, to przyzna każdy. Sami wiedzą, obiecywali

PiS zawiódł w polityce mieszkaniowej, to przyzna każdy. Sami wiedzą, obiecywali 100 tys. mieszkań do końca 2019 roku. Powstało mniej niż 2 tysiące. Polska nadal jest na ostatnim miejscu wśród krajów rozwiniętych jeśli chodzi o komfort mieszkaniowy, prawie połowa z nas żyje w zatłoczonych…

Źródło
Opublikowano: 2019-10-01 07:48:32

Jestem przedsiębiorczynią i wiem, że tylko w dobrze działającej gospodarce, mogą

Jestem przedsiębiorczynią i wiem, że tylko w dobrze działającej gospodarce, mogą dobrze funkcjonować przedsiębiorstwa. Dlatego przedstawiamy nasz Pakt “Stabilna Praca – Dynamiczna Gospodarka” 👇🏻 1️⃣ Płaca minimalna 2700 zł. Proponujemy przejrzystą, 10-letnią strategię ustalenia płacy minimalnej,…


Źródło
Opublikowano: 2019-09-30 14:18:27

Na przyszłości nie można oszczędzać. Musimy wypracować nowe sposoby rozwoju, żeb

Na przyszłości nie można oszczędzać. Musimy wypracować nowe sposoby rozwoju, żeby ochronić naszą przyszłość przed katastrofą i konfliktami. Do tego niezbędne są inwestycje w naukę. Lewica w Sejmie oznacza: ⭐️Więcej środków dla nauki⭐️ Przeznaczymy na badania i rozwój ponad 2% PKB (średnia UE)….


Źródło
Opublikowano: 2019-09-27 08:01:32

Wróciłam właśnie ze spotkania z wyborcami. Gdy wysiadałam w Wejherowie, zabrakło

Wróciłam właśnie ze spotkania z wyborcami. Gdy wysiadałam w Wejherowie, zabrakło mi tchu. Dlaczego? Dlatego, że przez niską temperaturę już we wrześniu zaczął się sezon grzewczy. A wraz z nim palenie czym popadnie.

Wejherowo jest jednym z dwóch miast (obok Kościerzyny) w województwie pomorskim, w…


Źródło
Opublikowano: 2019-09-26 08:39:29

Obejrzyj Głosuj na 3!


Bardzo dziekuję za miłe słowa.

13 października w Okręgu 26 – Gdynia – Słupsk – Wejherowo zagłosuj na Listę nr 3 – na pozycję nr 3


Źródło
Opublikowano: 2019-09-23 20:34:38

Byłam dzisiaj uczestniczką Konwencji Lewicy w Gdyni. Był to ważny punkt na trasi

Byłam dzisiaj uczestniczką Konwencji Lewicy w Gdyni. Był to ważny punkt na trasie Lewicobusa. Przedstawiono na nim ważne dla Lewicy punkty programowe – drogę do świeckiego państwa oraz Zielony Pakt dla Polski.
Polska rządzona przez Lewicę ma być krajem, w którym nie ma uprzywilejowania jednej grupy…

Źródło
Opublikowano: 2019-09-22 09:48:12

Obejrzyj Nie mamy planety „B”


Wiemy co zrobić, żeby poradzić sobie z katastrofą klimatyczną i mamy odwagę i determinację, żeby o te zmiany walczyć w Sejmie!


Źródło
Opublikowano: 2019-09-20 16:55:08

Byliśmy na Młodzieżowym Strajku Klimatycznym w Gdyni i musimy to powiedzieć: jes

Byliśmy na Młodzieżowym Strajku Klimatycznym w Gdyni i musimy to powiedzieć: jesteście cudowni! Dziękujemy za zastrzyk energii, nadziei i determinacji. Zrobimy wszystko, żeby Was nie zawieść! Razem zatrzymamy katastrofę klimatyczną!

Łukasz Kowalczuk: "Walka z katastrofą klimatyczną to jedno z największych wyzwań stojących przez nowym Sejmem. Ważne, by w jego ławach zasiadło jak najwięcej osób, które rozumieją powagę sytuacji i są gotowe do pracy nad odważnymi zmianami".

Źródło
Opublikowano: 2019-09-20 14:36:38

Wow Widzicie, ilu młodych ludzi popiera Lewicę? 1/4 głosujących! Dziękujemy Wam

Wow❗ Widzicie, ilu młodych ludzi popiera Lewicę? 1/4 głosujących! 😍 Dziękujemy Wam za zaufanie. Liczę na to, że w wyborach będzie Was jeszcze więcej! 🙂 #ZawiszadoSejmu #Zawisza2019 #MożecieNaMniePolegać #PolegaćJakNaZawiszy #młodzi #Lewica #Wybory #Opolszczyzna —————————————————— Odbiorca: Fundusz…


Źródło
Opublikowano: 2019-09-19 13:00:02

Jest weekend, są konwencję wyborcze. Dzisiaj odbyła się m.in. konwencja Lewicy.

Jest weekend, są konwencję wyborcze. Dzisiaj odbyła się m.in. konwencja Lewicy. Jest ona ciekawa, nie tylko ze względu na postulaty, tam przedstawione, ale też dlatego, że równolegle odbywała się inna konwencja – PiS. Obie łączy temat – (pośrednio) rodzina. I niestety tutaj kończą się podobieństwa….


Źródło
Opublikowano: 2019-09-15 10:10:33

Słyszeliście o akcji #polskatochorykraj? Zreszta nawet jeśli nie, wiecie – bo to

Słyszeliście o akcji #polskatochorykraj? Zreszta nawet jeśli nie, wiecie – bo to żadna tajemnica, że w Polsce mamy najmniej ze wszystkich krajów UE lekarzy w przeliczeniu na pacjenta? Ze nasze wydatki na służbę zdrowia są dwa razy mniejsze niż średnia w Unii Europejskiej? Kolejki do lekarzy tylko…polskatochorykraj

Źródło
Opublikowano: 2019-09-10 13:17:57

Gdynia chce sprzedać atrakcyjne tereny w Orłowie za 26 mln zł [link w komentarzu

Gdynia chce sprzedać atrakcyjne tereny w Orłowie za 26 mln zł [link w komentarzu]. Wiele razy już pisałem że tereny te idealnie nadawałyby się na budowę mieszkań miejskich. 🏙️Usługi w parterach, zielone otwarte dachy i ogólnodostępny park służyłyby wszystkim mieszkańcom. 💰Rozwiązanie to byłoby przy tym dużo bardziej opłacalne ekonomicznie. 26 milionów za ten teren to praktycznie jedyny zysk jaki miasto będzie z tego miało. Podatek od nieruchomości będzie znikomy, natomiast wpływy z PITu bliskie…

Źródło
Opublikowano: 2019-09-09 14:50:34

Lewica pnie się w sondażach! W najnowszym badaniu IBRiS mamy już 14,1%. Przed na

Lewica pnie się w sondażach! W najnowszym badaniu IBRiS mamy już 14,1%. Przed nami jeszcze ponad pięć tygodni ciężkiej pracy. Zadbamy o to, by w polskim parlamencie wreszcie wybrzmiał głos za prawami pracowniczymi, prawami kobiet, ochroną klimatu i państwem dobrobytu!


Źródło
Opublikowano: 2019-09-05 13:13:55

Wczoraj miałam szalony dzień i nie dałam rady napisać – to już oficjalne, zaklep

Wczoraj miałam szalony dzień i nie dałam rady napisać – to już oficjalne, zaklepane i pewne – 13 października znajdziecie mnie na listach do Sejmu w okręgu 26 (Gdynia – Słupsk) na pozycji nr 3.
Idę do wyborów z programem zawierającym się w trzech słowach: Kobieta-Klimat-Rodzina.

Kobieta – bo żyjemy…Źródło
Opublikowano: 2019-09-05 11:11:05

Oprócz trójek, czyli mnie i Karolina Haska na listach Lewicy na Pomorzu znajdzie

Oprócz trójek, czyli mnie i Karolina Haska na listach Lewicy na Pomorzu znajdzie się kilkanaście osób związanych z Razem. Przygotowałem krótkie info o każdej z nich, zrobiłem niektórym zdjęcie przy okazji. Dobrze mieć zgraną drużynę przed wyruszeniem w podróż do Sejmu 😉 🦁 Okręg 25 (Gdańska i…

Źródło
Opublikowano: 2019-09-05 07:38:01

Całe Pomorze będzie mogło zagłosować na kandydatów i kandydatki z list Lewicy. P

Całe Pomorze będzie mogło zagłosować na kandydatów i kandydatki z list Lewicy. Podpisy są zebrane, trwają ostatnie formalności. Będzie wśród kandydatów wiele moich koleżanek i kolegów z Razem. Takich, z którymi niejedno już przeszliśmy w ciągu ostatnich lat. Ideowych i fajnych, zaangażowanych ludzi….


Źródło
Opublikowano: 2019-09-02 19:46:27

Każdy rok fatalnej polityki mieszkaniowej Samorządności Wojciecha Szczurka szkod

Każdy rok fatalnej polityki mieszkaniowej Samorządności Wojciecha Szczurka szkodzi mieszkańcom i miastu. Przez lata zasób mieszkaniowy był wyprzedawany, a pieniądze z wyprzedaży nie szły na inwestycję w nowe mieszkania. Dopiero silny nacisk m.in. ze strony Razem sprawił, że przed samymi wyborami samorządowymi miasto kupiło kilka mieszkań.

O sytuacji na Wzgórzu Orlicz-Dreszera (tzw. Pekinie) pisaliśmy już wielokrotnie. Mieszkańcy przeżyli piekło w związku z działalnością czyścicieli. 30 rodzin nadal oczekuje na rozwiązanie ich trudnej sytuacji. Dostaliśmy też niepokojące informacje na temat sytuacji osób, które ze Wzgórza się wyprowadziły. Problem wziął się z zaniedbań w polityce mieszkaniowej i mieszkańcy cały czas ponoszą tych zaniedbań konsekwencje (brak mieszkań komunalnych, wysokie ceny wynajmu).

Według prognozy GUS do 2030 roku populacja Gdyni zmniejszy się o 11 tysięcy osób. Mniej mieszkańców to mniejsze wpływy z podatków.

Na mieszkania komunalne i socjalne czeka w Gdyni blisko tysiąc osób. Niezapewnianie mieszkań osobom, którym przysługują w związku z wyrokiem sądu wiąże się ze znacznymi kosztami dla miasta.

Budowanie mieszkań komunalnych to nie tylko obowiązek samorządu. To inwestycja w mieszkańców i miasto, która się zwróci. Więcej tanich mieszkań to niższe czynsze, to nowe rodziny, to więcej pracowników i firm, to wyższe wpływy do budżetu miasta, to kwitnąca Gdynia.

Czas zakończyć szkodliwą politykę mieszkaniową samorządności Wojciecha Szczurka. Czas zacząć budować mieszkania!


Źródło
Opublikowano: 2019-08-19 08:45:00

Kolejne mieszkanki Gdańska zostały zmuszone do opuszczenia swoich domów. Kolejny

Kolejne mieszkanki Gdańska zostały zmuszone do opuszczenia swoich domów. Kolejnym mieszkańcom grozi eksmisja do urągających ludzkim warunkom lokali zastępczych. Tym razem powodem jest inwestycja Miasta Gdańska pod nazwą “Dom Daniela Chodowieckiego/Güntera Grassa – przywrócenie wartości dawnemu Zespołowi Sierocińca z adaptacją do nowych funkcji kulturalnych i turystycznych”. Adaptacja ta oznacza konieczność “oczyszczenia” lokali przy ulicy Sierocej z dotychczasowych mieszkanek i mieszkańców. Niepokoją doniesienia medialne, z których wynika, że osoby te, często starsze i z niepełnosprawnością, są zmuszane do przeprowadzki do mieszkań w fatalnym stanie sanitarnym, zagrażającym ich zdrowiu.

Popieramy finansowanie ze środków publicznych instytucji kultury. Uważamy, że tak zasłużone osoby dla naszego miasta jak Daniel Chodowiecki i Günter Grass zasługują na upamiętnienie, a ogólnodostępna placówka kulturalna dobrze by nam służyła. Jednak nawet najbardziej ambitne przedsięwzięcia nie mogą odbywać się kosztem mieszkańców i mieszkanek. Kosztem ich prawa do mieszkania, które jest konstytucyjnie gwarantowane. Kosztem gentryfikacji i wysysania życia z kolejnych dzielnic miasta przez przemysł turystyczny. Zgadzamy się, że nasze miasto musi się rozwijać. Ale musi to być rozwój zrównoważony.

Smutną ironią losu jest fakt, że Günter Grass był nie tylko znanym pisarzem i noblistą, ale także socjaldemokratą, osobą o ogromnej wrażliwości społecznej. Pisarz regularnie odwiedzał Gdańsk i w trakcie swych wizyt zwracał uwagę na fatalne warunki bytowe Gdańszczan i Gdańszczanek. Gdy władze Gdańska postanowiły uhonorować Grassa pomnikiem, ten postanowił sprowadzić włodarzy samorządowych na ziemię wskazując, że środki publiczne, zamiast na pomnik, powinny być przeznaczone na poprawę warunków sanitarnych w lokalach komunalnych.

Możemy tylko się domyślać, jak dziś zareagowałby Günter Grass na plany wysiedlania ludzi z domów na potrzeby muzeum własnego imienia.


Źródło
Opublikowano: 2019-08-13 08:30:00

Globalna katastrofa klimatyczna jest faktem i dotyka także Polski. Trzeba działa

Globalna katastrofa klimatyczna jest faktem i dotyka także Polski. Trzeba działać. Także lokalnie, także w Gdyni. Dlatego dziś w imieniu Pomorskiej Inicjatywy Klimatycznej Łukasz Kowalczuk (Lewica Razem), Marek Rutka (Wiosna na Pomorzu), Małgorzata Wójcik (Partia Zieloni), Martyna Regent (Miasto Wspólne), Hanna Goworowska-Adamska (Babcie dla Klimatu) i Katarzyna Wróblewska (PIK) złożyli petycję z prośbą o spotkanie z Prezydentem Miasta Gdyni.

Na spotkaniu chcemy zachęcić prezydenta do działań w obszarze naszej gminy na rzecz zmniejszenia skutków rozwijającej się katastrofy klimatycznej. Musimy wykorzystać wszelkie możliwości leżące w kompetencji miasta Gdynia do przeciwdziałania zmianom klimatycznym.

Zabiegamy m.in. o działania mające na celu osiągnięcie stanu "zero waste" w gospodarce odpadami, ograniczenie emisji gazów cieplarnianych, utworzenie planu naturalnej retencji, zadrzewianie i tworzenie ogrodów deszczowych oraz redukcję obszarów "zabetonowanych" w śródmieściu.

Oczekujemy zorganizowania konsultacji społecznych oraz paneli eksperckich i dalszych prac w komisji ochrony środowiska nad rozwojem tych i innych aspektów przeciwdziałania katastrofie, która dotyczy nas wszystkich niezależnie od opcji politycznych.

Pomorska Inicjatywa Klimatyczna zrzesza osoby prywatne, wiele organizacji oraz grupy nieformalne. Przygotowujemy projekt uchwały, który zamierzamy na spotkaniu przedstawić władzom Gdyni. Mamy nadzieję, że Rada Miasta z własnej inicjatywy przyjmie tę uchwałę. Jeśli jednak tak się nie stanie, będziemy wnosić ją jako projekt obywatelski.

#Gdynia #wGdyniGdynia,wGdyni

Źródło
Opublikowano: 2019-08-12 15:49:47

System, który powinien wspierać nas wszystkich i gwarantować bezpieczeństwo nie

System, który powinien wspierać nas wszystkich i gwarantować bezpieczeństwo nie działa. Pozwolił, by sparaliżowany od pasa w dół, bezdomny mężczyzna przez blisko dwa tygodnie leżał w krzakach obok sopockiego stadionu. Do takiej sytuacji nigdy nie powinno dojść. A skoro już do niej doszło to system powinien być w stanie udzielić szybko i skutecznie pomocy. Tak się nie stało.

Żyjemy w kraju, w którym koszty wynajmu ciasnej klitki pochłaniają 60-70% przeciętnej pensji, wielu z nas musi utrzymywać się z pensji minimalnej, a śmieciowe zatrudnienie, kredyty i pożyczki sprawiają, że żyjemy w ciągłej niepewności jutra.

Traktowanie osób bezdomnych jak wyrzutków prowadzi do tragedii. Procedury są wadliwe, a urzędy bywają bezduszne. Bezdomność próbuje się przedstawiać jako kwestię indywidualnego wyboru, a nie złożony problem. Zdarzają się też podli i głupi politycy tacy, jak jeden z krakowskich radnych, który niedawno zabiegał o wprowadzenie „zakazu dokarmiania bezdomnych”. Potrzebujemy realnych programów walki z bezdomnością, a nie z bezdomnymi.

Jakie mamy pomysły? Oto kilka z nich:

• Stworzenie kompleksowej mapy bezdomności w każdym województwie.

• Sfinansowanie wojewódzkich programów reintegracji osób bezdomnych, uwzględniających doradztwo zawodowe i wsparcie psychologiczne.

• Przeprowadzenie audytu we wszystkich Domach Pomocy Społecznej.

• Sfinansowanie z budżetu wielkiego programu budownictwa mieszkaniowego.

• Zlikwidowanie zapisu ustawowego umożliwiającego „dwuetapową” eksmisję na bruk.

• W miejsce pomieszczeń tymczasowych stworzenie sieci lokali zastępczych zapewniających możliwość prowadzenia życia rodzinnego i zawodowego oraz otoczone wsparciem środowiskowym.

• Umasowienie programu „najpierw mieszkanie” – przydziału mieszkań treningowych dla osób wychodzących z bezdomności. Mieszkanie treningowe pozwala na samodzielne prowadzenie gospodarstwa i ułatwia podjęcie zatrudnienia. Lokatorzy takich mieszkań pozostają jednocześnie pod opieką asystentów społecznych.

Proponowane przez nas rozwiązania nie wzięły się znikąd. Funkcjonują z powodzeniem w innych państwach. Przemyślana polityka społeczna i mieszkaniowa pozwoli na uratowanie życia tysięcy ludzi. Bezdomni są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa, a prawo do dachu nad głową jest prawem człowieka. Jeśli prawa człowieka dotyczą wyłącznie ludzi posiadających odpowiedni status majątkowy, to żyjemy już w społeczeństwie, w którym człowiek stał się towarem.

Więcej naszych pomysłów znajdziesz w dokumentach programowych na naszej stronie. Link w komentarzu pod tym postem.


Źródło
Opublikowano: 2019-08-12 08:30:01

Chcesz krótszych kolejek do lekarza? Mieszkania na Twoją kieszeń? Sprawiedliwych

Chcesz krótszych kolejek do lekarza? Mieszkania na Twoją kieszeń? Sprawiedliwych podatków? Świeckiego państwa? Odpowiedzialnej polityki energetycznej i ekologicznej? Prawa i instytucji, które faktycznie ochronią Cię przed wykorzystaniem i mobbingiem w pracy? Równych praw? Polityków i polityczek, za których nie trzeba się będzie wstydzić?

Samo się nie zrobi!

Przyjdź na spotkanie w Gdyni w sobotę 10 sierpnia o godzinie 13:00. Poznajmy się, porozmawiajmy i działajmy razem. Razem damy radę!

Gdynia, ul. Śląska 53 B, pok. 205
5 minut od SKM Wzgórze Św. Maksymiliana.
Budynek Xenon, wejście od strony parkingu.


Źródło
Opublikowano: 2019-08-05 08:44:16

Tak było 1 sierpnia na manifestacji Trójmiasto dla Ziemi. Są ludzie, którzy doce

Tak było 1 sierpnia na manifestacji Trójmiasto dla Ziemi. Są ludzie, którzy doceniają wagę kryzysu klimatycznego i którym zależy na aktywnej walce z nim.

Organizujmy się, działajmy, ale nie tylko na ulicach. Niedługo wybory. To w parlamencie podejmowane są najważniejsze decyzje dotyczące naszej przyszłości.

Źródło
Opublikowano: 2019-08-02 08:42:41

Czy wiesz, że korporacje Shell i Exxon od lat 80tych wiedziały o katastrofalnych

Czy wiesz, że korporacje Shell i Exxon od lat 80tych wiedziały o katastrofalnych dla klimatu skutkach swojej działalności i nic z tym nie zrobiły?

Czy wiesz, że w 15 z 16 województw w Polsce mamy w tym roku do czynienia z suszą rolniczą? Dla ciebie oznacza to droższe jedzenie.

Skutki globalnego kryzysu klimatycznego już tu są i realnie mają wpływ na nasz kraj.

Dlatego w ten czwartek przyjdź i razem z nami domaga się z zmian na manifestacji Trójmiasto dla Ziemi "preSTRAJK" EarthStrike PL.

Czwartek, 1 sierpnia 17-19:00. Gdańsk, Podwale Grodzkie, plac przed City Forum.

Jeśli chcesz poczytać o pomysłach Razem na poradzenie sobie z kryzysem klimatycznym zajrzyj do komentarza pod tym postem.

Nie psuj klimatu, zmień polityków!


Źródło
Opublikowano: 2019-07-31 13:41:46

Boisz się o przyszłość swoją i swoich bliskich w obliczu katastrofy klimatycznej

Boisz się o przyszłość swoją i swoich bliskich w obliczu katastrofy klimatycznej? Chcesz działać ale nie wiesz jak?

Już teraz zacznijmy wspólnie walczyć o lepszą przyszłość. Działająca oddolnie Pomorska Inicjatywa Klimatyczna zaprasza na kolejne spotkanie, jutro o godz. 18-tej. Tym razem w Gdyni, gościmy Inicjatywę w biurze Razem (ul. Śląska 53B, pok. 205).

Nie jest to przedsięwzięcie tylko ludzi lewicy. Skierowane jest do każdego i każdej zaniepokojonej destrukcyjną skalą wpływu człowieka na świat. Wspólnie chcemy zacząć od działań na szczeblu samorządowym. Chcemy przekonać naszych przedstawicieli i przedstawicielki w radach miast do przedsięwzięć na rzecz neutralności klimatycznej. Chcemy rozpocząć proces zmiany. Zaangażuj się razem z nami.

Zapraszamu! Poniżej link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1791693794267520/


Źródło
Opublikowano: 2019-07-30 14:59:52

Czytaliście może o mężczyźnie, który musiał 10 godzin iść pieszo, by odwiedzić ż

Czytaliście może o mężczyźnie, który musiał 10 godzin iść pieszo, by odwiedzić żonę w szpitalu, bo autobusy nie kursują w weekend w jego miejscowości? Tak wygląda państwo z kartonu i to chcemy zmienić.

Sprawna komunikacja publiczna jest warunkiem dostępu do usług publicznych i wyrównuje szanse życiowe ludzi. Bez niej wiele osób jest wykluczonych z życia społecznego, udziału w kulturze, ma ograniczone szanse zawodowe i edukacyjne.

Co jest do zrobienia?

🚌 Trzeba doprowadzić linie autobusowe do każdego miasta i wsi sołeckiej bez dostępu do sieci kolejowej.

🚉 Zintegrować systemy transportowe, także z połączeniami kolejowymi tak, by umożliwić dogodne przesiadki.

🚐 Na obszarach, gdzie mieszka niewielu mieszkańców, trzeba rozwinąć połączenia realizowane małymi pojazdami.

🗣 O częstotliwości kursów oraz zapotrzebowaniu na nowe linie i przystanki powinno się decydować na podstawie konsultacji z mieszkańcami.

🌐 Stworzyć wspólny rozkład autobusów i pociągów dla całego województwa, dostępny również online. W każdej kasie w województwie oraz przez internet powinna być możliwość zakupienia biletu do dowolnej miejscowości.

👧👦♿️ Wprowadzić bezpłatną komunikację na terenie całego województwa dla uczniów i opiekunów osób z niepełnosprawnością.

Nie zrobi tego PO, nie zrobi tego PiS. Zrobi to #Lewica

Więcej naszych pomysłów i postulatów znajdziesz klikając na link w komentarzu pod postem.Lewica

Źródło
Opublikowano: 2019-07-29 14:15:00

Hej! W najbliższą niedzielę odbędzie się w Białymstoku ważna manifestacja – Pols


Hej! W najbliższą niedzielę odbędzie się w Białymstoku ważna manifestacja – Polska Przeciw Przemocy. Wybieramy się tam domagać bezpieczeństwa i równych prawa dla naszych przyjaciół, rodziny, sąsiadów i współpracowników. 🏳️‍🌈

Zorganizowaliśmy autobus na wspólny przejazd i zapraszamy Cię do dołączenia (zupełnie bezpłatnie!) do nas, przedstawicieli Wiosny i SLD. Jeśli bliskie są Ci prawa człowieka i chcesz manifestować w Białymstoku z nami skontaktuj się naszym koordynatorem, Łukaszem Kowalczukiem (tel. 530-661-431). Wyjazd w niedzielę rano!

Razem damy radę!

Strona wydarzenia:
➡️ https://www.facebook.com/events/1096006353941643/

Źródło
Opublikowano: 2019-07-26 19:54:08

W środę 24 lipca odbyła się wspólna konferencja prasowa pomorskiej lewicy na tem

W środę 24 lipca odbyła się wspólna konferencja prasowa pomorskiej lewicy na temat wykluczenia komunikacyjnego w naszym regionie. Głos zabrali Anna Górska z Lewicy Razem, Michał Piękoś z Wiosna na Pomorzu oraz Marian Menczykowski z Sojusz Lewicy Demokratycznej

Z jakimi problemami borykają się mieszkańcy Pomorza?

Do głównych problemów małych miejscowości w naszym regionie należą: brak lub mała liczba połączeń, brak połączeń bezpośrednich z większymi miejscowościami regionu, chaos w zakresie taryf, często i niespodziewanie zmieniające się rozkłady jazdy, brak integracji połączeń autobusowych z kolejowymi, wysokie koszta przejazdów, niedostosowanie pojazdów do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową i duże odległości do przystanków. Problemy te wynikają głównie z funkcjonowania dużej liczby małych, komercyjnych przewoźników, braku adekwatnych publicznych nakładów finansowych oraz braku koordynacji pomiędzy miejscowościami.

Anna Górska, Lewica Razem:
"My, jako przedstawiciele Pomorza w przyszłym parlamencie, na pewno będziemy upominali się o to, żeby system transportu publicznego był finansowany centralnie i żeby samorządy wojewódzkie otrzymały narzędzia, pieniądze i kompetencje, aby ten system skutecznie koordynować".

Link do nagrania z konferencji w komentarzu pod postem.


Źródło
Opublikowano: 2019-07-25 08:07:57

Strefa wolna od stref – manifestacja przeciwko nienawiści


W zeszłym tygodniu jedno z prorządowych pism postanowiło dołączyć do każdego z egzemplarzy wlepkę "Strefa wolna od LGBT". Treść ta przywołała wspomnienia szykan, linczów i pogromów, które miały miejsce w naszym kraju w nie tak odległej przeszłości.

Nie trzeba było długo czekać na kolejne próby homofobicznego pogromu. W trakcie Marszu Równości w Białymstoku nasze przyjaciółki i nasi przyjaciele demonstrujący w obronie swoich podstawowych praw zostali zaatakowani przez faszyzujących bandytów.

Tego typu bestialskie i tchórzliwe akty agresji nie są niestety niczym nowym. Nigdy nie będzie na to naszej zgody.

Widzimy się dziś pod Fontanną Neptuna na demonstracji organizowanej przez aktywistki i aktywistów z grupy Młoda Zaraza, żeby pokazać, że chcemy Polski, w której każda osoba będzie czuła się jak u siebie.

Dołącz, zaproś znajomych:
Strefa wolna od stref – manifestacja przeciwko nienawiści

Źródło
Opublikowano: 2019-07-23 10:47:38

Wczoraj odbyła się wspólna konferencja prasowa pomorskich przedstawicieli Lewicy

Wczoraj odbyła się wspólna konferencja prasowa pomorskich przedstawicieli Lewicy Razem, Wiosna na Pomorzu i Sojusz Lewicy Demokratycznej. W imieniu Razem głos zabrała Anna Górska.

W tym roku, w wyborach zadecydujemy, czy w parlamencie polskim zasiądzie jedynie bardziej lub mniej konserwatywna prawica, czy znajdzie się też miejsce dla lewicy – osób zdeterminowanych, by zawalczyć o sprawy tak ważne, jak budownictwo komunalne, ochrona zdrowia, walka z globalnym kryzysem klimatycznym i elementarne prawa człowieka. Zrobimy wszystko, by lewica znalazła się w parlamencie. Prosimy o Wasze głosy i wsparcie w kampanii.


Źródło
Opublikowano: 2019-07-23 07:46:59