Zależy nam na dostępnej, wysokiej jakości komunikacji miejskiej. Więcej osób kor

Razem Pomorze:


Zależy nam na dostępnej, wysokiej jakości komunikacji miejskiej. Więcej osób korzystających z komunikacji zbiorowej to mniej korków, mniej zanieczyszczeń, mniej chaosu parkingowego, mniej hałasu, wypadków i wydatków na naprawę infrastruktury oraz leczenie chorób powodowanych przez zanieczyszczone powietrze.

Wojciech Szczurek i Samorządność zdecydowali podnieść ceny biletów obciążając dodatkowo mieszkańców i mieszkanki Gdyni już borykających się z wysoką inflacją, cenami paliwa i rosnącymi ratami kredytów. Uważamy tę decyzję za nieakceptowalną i szkodliwą i wyzywamy prezydenta do wycofania się z niej i nie przerzucania kosztów kryzysu na nas.

Dlatego wraz z Młodzi na rzecz Gdyni – Gdynianka i Marzę o Gdyni zbieramy podpisy pod projektem uchwały wycofującym podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej w Gdyni.

#RazemGdynia #Gdynia #wGdyni


Źródło: Razem Pomorze
Więcej w kategorii: Razem Pomorze
Opublikowano: 2022-06-24 11:56:37

#LegalnaAborcjaBezKompromisów #WyrokNaKobiety #LABK #CzarnyProtest

Razem Pomorze:

Kolejny raz doprowadziliśmy do tego, że projekt legalizacji aborcji będzie głosowany w Sejmie. Komitet Legalna aborcja. Bez kompromisów zebrał ponad 200 tysięcy podpisów, sondaże pokazują, że postulat ten popiera ponad 60% społeczeństwa, ograniczanie prawa do aborcji wywołało największe protesty w Polsce od roku 80!
Posłanki i posłowie Razem i Lewica zagłosują za skierowaniem ustawy do dalszych prac. Mam nadzieję, że odważy się na to również pozostała cześć opozycji, bo dostęp do aborcji jest prawem człowieka.

LegalnaAborcjaBezKompromisów,WyrokNaKobiety,LABK,CzarnyProtest,aborcja,aborcjanatak,aborcjaprawemczłowieka,sejm,głosowanie

Źródło: Razem Pomorze
Więcej w kategorii: Razem Pomorze
Opublikowano: 2022-06-22 11:40:18

#GotowiNaJutro

Razem Pomorze:


#GotowiNaJutro 🇵🇱🇪🇺🏳️‍🌈🇺🇦

Konwencja programowa partii RazemGotowiNaJutro

Źródło: Razem Pomorze
Więcej w kategorii: Razem Pomorze
Opublikowano: 2022-06-18 10:57:00

Czas rozpatrywania wniosków o pobyt czasowy w województwie pomorskim jest drugi

Razem Pomorze:


Czas rozpatrywania wniosków o pobyt czasowy w województwie pomorskim jest drugi najdłuższy w Polsce i przekracza 400 dni. Dodatkowo trzeba doliczyć kilkumiesięczny okres oczekiwania na wizytę w Urzędzie w celu złożenia dokumentów. Wniosek o zezwolenie na pobyt czasowy kosztuje w Urzędzie co najmniej 340 zł.

W celu odkrycia przyczyn tak długiego czasu oczekiwania złożyliśmy wniosek o informacje dotyczące liczby pracowników i warunków pracy w działach Urzędu Wojewódzkiego zajmujących się procedowaniem tych wniosków.

Średnia pensja 37 pracowników obsługi kancelaryjnej, odpowiedzialnych za przyjmowanie wniosków wynosi niecałe 4000 zł brutto. W 2021 roku do Urzędu Województwa Pomorskiego wpłynęło 28667 wniosków (ponad 2 razy więcej niż w 2020). Jednocześnie w latach 2020-2021 z pracy zrezygnowało 23 z 37 pracowników obsługi kancelaryjnej. Tak ogromna rotacja pokazuje, że urzędnicy pracują pod dużym obciążeniem w warunkach trudnych do zniesienia w dłuższej perspektywie czasu. Przyczynia się to także do zwiększenia opóźnień w procedowaniu wniosków, gdyż wiąże się z koniecznością ciągłego wdrażania nowych pracowników.

Aby procedury urzędowe były efektywne konieczna jest poprawa warunków pracy w urzędach. Przykład wniosków o pobyt czasowy doskonale uwidacznia konsekwencje idei taniego państwa, niestety wciąż cieszącej się dużą popularnością w naszym kraju. Apelujemy o jak najszybsze zwiększenie zatrudnienia i polepszenia warunków pracy urzędników w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim!

Tekst: Filip Wasilczuk, grafika: Robert Kozakiewicz


Źródło: Razem Pomorze
Więcej w kategorii: Razem Pomorze
Opublikowano: 2022-06-16 20:28:45

Dziś braliśmy i brałyśmy udział w Konferencji Samorządowej Lewicy w Sejmie RP.

Razem Pomorze:


Dziś braliśmy i brałyśmy udział w Konferencji Samorządowej Lewicy w Sejmie RP.

Udział wzięły prezydentki miast, wójtowie, radne miast i dzielnic, radni gmin i powiatów. Oraz oczywiście posłowie i posłanki klubu Lewicy. Z naszej strony głos zabrały osoby działające w radach dzielnic w swoich miastach, a także w radach sołeckich, aktywistki działające oddolne w gminach.

Dominował głos włodarzy zwracających uwagę na systematyczne ograniczanie samorządności przez władzę centralną poprzez obcinanie źródeł finansowania przy jednoczesnym delegowaniu na samorządy nowych zadań. Jednym z postulatów Lewicy jest w tym przypadku m.in. całkowite finansowanie wynagrodzeń w oświacie ze środków budżetu centralnego, co pozwoliłoby na spokojne utrzymanie edukacji publicznej w gminach z samej subwencji oświatowej (obecnie starczy jej średnio na mniej więcej połowę kosztów utrzymania edukacji). Przypomniano też, że warunkiem poparcia Lewicy dla Krajowego Planu Odbudowy było m.in. 10 mld zł na budowę mieszkań komunalnych i jest to obecnie jeden ze słynnych „kamieni milowych”, które muszą być wprowadzone za pomocą ustawy by środki z Unii Europejskiej zostały uruchomione.

Jako delegacja Razem wywodzimy się jednak z oddolnych środowisk aktywistów i aktywistek. Radnych opozycyjnych, którzy muszą przede wszystkim patrzeć władzom samorządowym na ręce w ramach kompetencji i możliwości, które włodarze miast, gmin czy powiatów mają tu i teraz.

Dlatego dziś z naszej strony wybrzmiały po raz kolejny postulaty dbałości o mienie publiczne, niedopuszczania do prywatyzacji usług publicznych, logiki służby publicznej, a nie zysku w zarządzaniu transportem, edukacją czy ochroną zdrowia, rzeczywistej demokracji i faktycznych konsultacji społecznych przy podejmowaniu przez rządzących decyzji, walki z ubóstwem energetycznym oraz faktycznej walki z kryzysem klimatycznym – na początek poprzez zaprzestanie betonowania miast i wsi w ramach inwestycji, a zwiększanie przestrzeni biologicznie czynnych, retencji, zadrzewiania no i wprowadzanie zrównoważonego transportu.

To są treści, które warto wprowadzić do Deklaracji Samorządowej Lewicy, nad którą prace właśnie ruszyły!


Źródło: Razem Pomorze
Więcej w kategorii: Razem Pomorze
Opublikowano: 2022-06-13 19:35:06

Wczoraj wspólnie z przedstawicielami opozycyjnych partii politycznych i organiza

Razem Pomorze:


Wczoraj wspólnie z przedstawicielami opozycyjnych partii politycznych i organizacji prodemokratycznych wzięliśmy udział w konferencji prasowej poświęconej inicjatywie Obywatelskiej Kontroli Wyborów. Jest to projekt mający na celu skoordynowanie i popularyzację obywatelskich mechanizmów kontroli wyborów, mający przeciwdziałać potencjalnym nieprawidłowościom podczas nadciągających wyborów.

Z ramienia Razem głos zabrał Robert Kozakiewicz z zarządu okręgu gdańskiego. Mówił o konieczności mobilizowania społeczeństwa do angażowania się w wybory i włączania się w politykę. “W dalszym ciągu bardzo duża część obywateli i obywatelek naszego kraju nie głosuje w wyborach, nie interesuje się polityką” — mówił Robert. “Naszym celem jako klasy politycznej jest popularyzacja postaw obywatelskich, pokazywanie takim ludziom, że ich głos ma znaczenie, że mogą mieć wpływ na otaczającą ich rzeczywistość.”

Dziękujemy Komitetowi Obrony Demokracji za organizację konferencji oraz wszystkim obecnym partiom i organizacjom.

Fot. Olga Strojny
Źródło: Razem Pomorze
Więcej w kategorii: Razem Pomorze
Opublikowano: 2022-06-05 12:30:12

Wczoraj mieliśmy intesywny dzień. Najpierw przeszliśmy ulicami Gdańska w ramach

Razem Pomorze:

Wczoraj mieliśmy intesywny dzień. Najpierw przeszliśmy ulicami Gdańska w ramach VII Trójmiejskiego Marszu Równości, a następnie dyskutowaliśmy o warunkach pracy w korporacjach na spotkaniu autorskim z Katarzyną Dudą.

Dziękujemy wszystkim obecnym na obu wydarzeniach!
Źródło: Razem Pomorze
Więcej w kategorii: Razem Pomorze
Opublikowano: 2022-05-29 14:40:27

Już w najbliższą sobotę VII Trójmiejski Marsz Równości.

Razem Pomorze:


Już w najbliższą sobotę VII Trójmiejski Marsz Równości.

Bądźmy i pokażmy siłę i piękno różnorodności. Pokażmy nasze wsparcie dla społeczności LGBT+. Pokażmy, że szacunek i równe prawa należą się wszystkim, niezależnie od orientacji seksualnej czy tożsamości płciowej. Pokażmy radość z akceptacji tego jacy jesteśmy. Pójdźmy razem!

Źródło: Razem Pomorze
Więcej w kategorii: Razem Pomorze
Opublikowano: 2022-05-26 18:56:03

Nasze postulaty są Ci bliskie i chcesz razem z nami walczyć o lepszą Polskę? Chc

Razem Pomorze:


Nasze postulaty są Ci bliskie i chcesz razem z nami walczyć o lepszą Polskę? Chcesz poznać ludzi którzy podzielają Twoje wartości i którym nie jest wszystko jedno? Chcesz mieć wpływ na otaczającą Cię rzeczywistość? Dołącz do nas!

Niezależnie od wieku, wiedzy, umiejętności czy ilości wolnego czasu, każdy znajdzie u nas miejsce dla siebie i przestrzeń do działania. Każda angażująca się osoba jest dla nas bezcenna. Działaj razem z nami!

Jak dołączyć? Link w komentarzu.


Źródło: Razem Pomorze
Więcej w kategorii: Razem Pomorze
Opublikowano: 2022-05-24 20:01:34

Zachęcamy do podpisania się pod projektem uchwały cofającej podwyżkę cen na komu

Razem Pomorze:

Zachęcamy do podpisania się pod projektem uchwały cofającej podwyżkę cen na komunikację miejską w Gdańsku! Najbliższa zbiórka już jutro w godzinach 15-17 pod Manhattanem.

Dziś rozpoczęła się zbiórka podpisów!🚍🚌🚍
W najbliższych dniach nasi wolontariusze będą zbierać Wasze podpisy w następujących miejscach:
-SOBOTA 21/05
15:00-17:00 Manhattan
– PONIEDZIAŁEK 23/05
15:40-17:00 Kompleks Alchemia (obok przystanku SKM Gdańsk Przymorze Uniwersytet)
17:00-19:00 Pętla tramwajowa w Oliwie
– WTOREK 24/05
17:00-19:00 przystanek SKM Wrzeszcz
#TanieBiletyTanieBilety

Źródło: Razem Pomorze
Więcej w kategorii: Razem Pomorze
Opublikowano: 2022-05-20 19:03:19

Zachęcamy do śledzenia działań inicjatywy Tanie bilety – Trójmiasto. Tania komun

Razem Pomorze:

Zachęcamy do śledzenia działań inicjatywy Tanie bilety – Trójmiasto. Tania komunikacja miejska to inwestycja w zdrowie i dobrostan mieszkańców!

📢 16 maja 2022 złożyliśmy w radzie miasta Gdańsk zawiadomienie o utworzeniu komitetu obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej rozpoczynając tym samym zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem uchwały o wycofaniu się z podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej na terenie miasta Gdańsk. ❗️ Przyjęta przez radnych miasta uchwała zakłada aż 26% podwyżkę cen biletów od czerwca 2022. ❗️ W dobie szalejącej inflacji, drogich mieszkań i stojących w miejscu pensji nie możemy pozwolić na wykluczanie coraz to większej grupy mieszkańców ze swobodnego korzystania z transportu publicznego.
Dostępna komunikacja powinna być podstawą funkcjonowania miasta, tani i dostępny transport zbiorowy jest wart więcej, niż oszczędność w budżecie miasta, którą ma przynieść podwyżka cen biletów. 🔍 Już niedługo na terenie miasta Gdańsk rozpocznie się zbiórka podpisów pod uchwałą. Wszystkie informacje o miejscach zbiórek podpisów znajdziecie na naszej stronie na Facebooku. 📢 Podpisz się pod projektem uchwały i powstrzymaj rosnące ceny biletów!


Źródło: Razem Pomorze
Więcej w kategorii: Razem Pomorze
Opublikowano: 2022-05-16 14:45:22

Akcja plecaczek dla dzieci z Ukrainy

Razem Pomorze:


📣Akcja plecaczek dla dzieci z Ukrainy
Trochę radości i bezpieczeństwo!
Pierwsza partia plecaczków dotarła do najmłodszych uchodźców i uchodźczyń!
Wolontariusze i wolontariuszki punktu recepcyjnego przy „Krewetce” k. Dworca Głównego w Gdańsku od środy przekazują rodzinom uchodźczym z dziećmi pakiety powitalne – plecaczki, z których każdy zawiera:
– pluszaka,
– resoraka,
– kredki,
– kolorowanki,
– mus owocowy,
– kinder niespodziankę,
– balonika,
– plakietkę na smyczy z karteczką ma dane kontaktowe do opiekunów,
– przytwierdzoną do plecakczka linkę ułatwiająca upilnowanie dzieciaków w stresującym zamieszaniu.

Źródło: Razem Pomorze
Więcej w kategorii: Razem Pomorze
Opublikowano: 2022-05-13 08:47:27

Niedawny raport NIK dotyczący zachowania i zwiększania terenów zielonych w miast

Razem Pomorze:


Niedawny raport NIK dotyczący zachowania i zwiększania terenów zielonych w miastach pokazuje jak ważne są miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego. W świetle obowiązujących przepisów tylko planowanie przestrzenne w formie uchwał jest skutecznym narzędziem zapewniającym ochronę terenów zieleni w miastach.

Z punktu widzenia zachowania zieleni w miastach najważniejszym wnioskiem z kontroli jest brak przepisów prawnych, które pozwoliłyby na ochronę terenów przyrodniczych nieobjętych planami. Obecnie w takiej sytuacji wydaje się decyzje o warunkach zabudowy, które nie zapewniają ochrony prawnej systemów przyrodniczych miast. Wymaga to zmiany prawa na poziomie krajowym. Dodatkowo brak jest krajowych standardów dotyczących zapewnienia minimalnego wskaźnika terenów zieleni dla osiedli mieszkaniowych, a także narzędzi prawnych do regulacji jakości terenów zieleni.

Choć Gdańsk pod wieloma względami wypada korzystnie na tle pozostałych skontrolowanych miast, to dalej mamy dużo do zrobienia w kwestii ochrony terenów zieleni. Przede wszystkim to zwiększenie stopnia pokrycia obszaru gminy planami zagospodarowania – w momencie zakończenia kontroli (grudzień 2020) plany obejmowały jedynie 65% powierzchni Gdańska. Potrzebujemy planów, które zapewniają równomierny rozkład zieleni w mieście i więcej dobrze urządzonych miejsc rekreacji na terenie nowych osiedli.

Pomimo faktu, że bilans drzew nasadzonych do wyciętych prezentuje się w Gdańsku korzystnie na terenach miejskich (3,5 zasadzonych drzew w miejsce 1 wyciętego), to usunięte drzewa “miejskie” stanowią zaledwie 4% wszystkich wyciętych drzew. W pozostałych 96% przypadkach brak jest kontroli stanu nasadzeń w miejsce drzew usuniętych na działkach prywatnych. Trzeba także zapewnić lepszą ochronę drzewostanu już rosnącego: zbyt często drzewa stare zastępowane są młodymi sadzonkami. W takiej sytuacji musimy czekać kilkanaście lat, gdy drzewa wyrosną, zanim będziemy mogli czerpać korzyści w postaci cienia i ochrony przed zanieczyszczeniami powietrza.


Źródło: Razem Pomorze
Więcej w kategorii: Razem Pomorze
Opublikowano: 2022-05-05 07:02:02

Podsumowując wydarzenia związane z tegorocznym Świętem Pracy, można wymienić trz

Razem Pomorze:


Podsumowując wydarzenia związane z tegorocznym Świętem Pracy, można wymienić trzy kluczowe postulaty, które mogą odmienić pracę w Polsce na lepsze.

Po pierwsze, realna ochrona związkowców.

Trzeba odwrócić logikę, według której pracownik związkowy może stracić zatrudnienie, aby następnie przez wiele lat dociekać swojej racji w sądzie. Ustawa Macieja Koniecznego zabezpiecza związkowców na takie przypadki, co zapobiegnie zastraszaniu związków zawodowych.

Po drugie, godne warunki pracy w budżetówce.

Na przykładzie procedury wydawania pozwoleń na pobyt czasowy widać, jak wygląda praca w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim. Przypomnijmy – na urzędnika przypada ponad 1300 wniosków rocznie. Jest to największe obciążenie w kraju, które przekłada się na skandalicznie długi czas procedowania wniosków i kary dla urzędu za opieszałość. Jeśli budżetówka ma funkcjonować na dobrym poziomie, poziom zatrudnienia musi być adekwatny do obłożenia, a zarobki muszą pozwalać na godne życie.

I po trzecie, dobre miejsca pracy w Polsce, także w przemyśle.

Ostatnie lata pokazały wyraźnie, że całkowite przenoszenie produkcji na drugi koniec świata się nie sprawdza. Fatalne warunki pracy w zagranicznych fabrykach i problemy z ciągłością dostaw w obliczu powtarzających się globalnych kryzysów to tylko część problemu. Potrzebujemy różnorodnych miejsc pracy tutaj, na miejscu, by zapewnić możliwość zatrudnienia, utrzymania i rozwoju każdemu mieszkańcowi naszego kraju, regionu, naszych miast.

Tekst: Agnieszka Wąsowska, grafika: Robert Kozakiewicz


Źródło: Razem Pomorze
Więcej w kategorii: Razem Pomorze
Opublikowano: 2022-05-04 19:12:26

Czas skończyć z bezprawnym zwalnianiem związkowców z pracy!

Razem Pomorze:


Czas skończyć z bezprawnym zwalnianiem związkowców z pracy!

Wczorajszego dnia w gdańskiej siedzibie Nowej Lewicy odbył się briefing prasowy z okazji zbliżającego się Święta Pracy. Głos zabrała Agnieszka Wąsowska z okręgu gdańskiego. Mówiła między innymi o projekcie ustawy mającej ukrócić bezprawne zwalnianie z pracy osób podlegających ochronie związkowej.

„Przewlekłe postępowania sądowe dotyczące zwolnień z pracy działają na korzyść pracodawców” — tłumaczyła Agnieszka. „Pracownik musi wiele lat oczekiwać na wyrok przywracający go do pracy, a pracodawca może w ten sposób zastraszać pozostałych związkowców. Dzięki ustawie Macieja Koniecznego pracownik utrzyma zatrudnienie na czas trwania procesu sądowego. Skończmy z zastraszaniem związków zawodowych!”

Fot. Konrad Kowalski


Źródło: Razem Pomorze
Więcej w kategorii: Razem Pomorze
Opublikowano: 2022-04-30 20:17:23

Wspieramy protest pracowników administracji skarbowej!

Razem Pomorze:


Wspieramy protest pracowników administracji skarbowej!

Od poniedziałku trwa protest w Krajowej Administracji Skarbowej, w którym według szacunków Związkowej Alternatywy uczestniczy 60% pracowników. Urzędnicy codziennie w godzinach 12:00-12:15 odchodzą od komputerów i nie obsługują w tym czasie petentów. Do postulatów strony związkowej należą: żądanie podniesienia pensji zasadniczych o 20%, oraz realizacji zaległej uchwały modernizacyjnej.

Pracownicy urzędów skarbowych to jedna z najważniejszych grup urzędniczych w Polsce. To dzięki ich wytężonej pracy są pozyskiwane i rozliczanie środki z podatków, które następnie są kierowane dalej do instytucji publicznych. Bez tych ludzi działalność państwa i samorządów byłaby niemożliwa.

Warto zaznaczyć, że żądana kwota podwyżek nie jest wysoka, jeżeli weźmie się pod uwagę fakt, że zgodnie z założeniami ustaw budżetowych na lata 2021 i 2022 pensje w sektorze publicznym zostały zamrożone. Oznacza to, że w okresie największej od dwudziestu lat inflacji i przy gwałtownie rosnących stopach procentowych NBP pensje kadry urzędniczej tak naprawdę maleją. Nie dziwi zatem postulat podwyżki, która jedynie pokryje wzrost kosztów życia.

Godna płaca za wykonaną pracę to nie postulat z kosmosu. Każdy pracownik ma prawo do pensji, która pozwoli mu i jego rodzinie na utrzymanie się i zagwarantowanie godnego poziomu życia. Partia Razem zawsze stała po stronie ludzi pracy, w tym pracowników sektora publicznego. Nie ma czegoś takiego, jak Państwo za darmo! Jeżeli chcemy wysokiej jakości usług publicznych, to musimy wreszcie zacząć płacić pracownikom zatrudnionym w administracji publicznej godziwe pensje. W związku z powyższym w pełni solidaryzujemy się z protestującymi pracownikami KAS.

Tekst: Konrad Grządkowski, grafika: Robert Kozakiewicz


Źródło: Razem Pomorze
Więcej w kategorii: Razem Pomorze
Opublikowano: 2022-04-28 19:29:43

Dlaczego przypominamy o Rana Plaza?

Razem Pomorze:


Dlaczego przypominamy o Rana Plaza?

W pogoni za zyskiem koncerny odzieżowe zlecają produkcję ubrań do krajów, gdzie koszty pracy są o wiele niższe. Niestety wiąże się to często z fatalnymi warunkami pracy w szwalniach, czego drastycznym przykładem była tragedia w kompleksie Rana Plaza w 2013 roku. Dopiero po tak szokującym wydarzeniu i następującej po nim presji społecznej, firmy zaczęły interesować się jakie warunki panują w zakładach, którym zlecają szycie ubrań. Dlatego warto przypominać o tragedii w Rana Plaza oraz wymagać egzekwowania praw pracowniczych, które zbyt często są zwyczajnie ignorowane – także w naszym kraju.

Agnieszka Wąsowska, okręg gdański:
„Firmy nie zmieniają się z dobrej woli, tylko w wyniku presji i dobrego prawa. Dobre prawo też nie pojawia się samo z siebie. Dlatego warto cały czas przypominać, że pamiętamy o Rana Plaza, pamiętamy o planecie i pamiętamy o ludziach, którzy ponoszą realne koszty niskich cen odzieży.”

Najpierw ludzie, potem zyski!


Źródło: Razem Pomorze
Więcej w kategorii: Razem Pomorze
Opublikowano: 2022-04-27 20:01:52

24 kwietnia Walne Zebranie Okręgu Gdyńskiego Partii Razem wybrało nowy zarząd ok

Razem Pomorze:


24 kwietnia Walne Zebranie Okręgu Gdyńskiego Partii Razem wybrało nowy zarząd okręgu. Gratulujemy i życzymy powodzenia Karolinie Hasce, Marzenie Kutwie, Błażejowi Kroplewskiemu, Jakubowi Żynisowi i Adamowi Władzińskiemu!

Chcesz z nami współtworzyć okręg sięgający od Gdyni po Słupsk i Ustkę? Dołącz do nas! Razem wywalczymy lepszą, bardziej równą, sprawiedliwą społecznie Polskę dla wszystkich!


Źródło: Razem Pomorze
Więcej w kategorii: Razem Pomorze
Opublikowano: 2022-04-25 18:26:53

Dzisiaj na demonstracji pod gdańską siedzibą firmy LPP upamiętniliśmy rocznicę t

Razem Pomorze:


Dzisiaj na demonstracji pod gdańską siedzibą firmy LPP upamiętniliśmy rocznicę tragicznego wypadku w szwalni Rana Plaza w Bangladeszu – jeden z najbardziej jaskrawych przypadków zaniedbań zasad BHP i praw pracowniczych w czasach współczesnych. Głos zabrała Agnieszka Wąsowska – członkini Fashion Revolution Polska oraz okręgu gdańskiego partii Razem i Adam Szczepański z zarządu okręgu gdańskiego. Agnieszka mówiła o szkodliwości zjawiska fast fashion i sposobach przeciwdziałania mu, Adam z kolei zwracał uwagę na konieczność zmian systemowo chroniących pracowników.

Dziękujemy Joannie Sobańskiej za organizację wydarzenia oraz wszystkim obecnym. Rana Plaza – pamiętamy!


Źródło: Razem Pomorze
Więcej w kategorii: Razem Pomorze
Opublikowano: 2022-04-24 19:34:14

Kapitalizm – wyzysk bez granic! W 9-tą rocznicę katastrofy Rana Plaza

Razem Pomorze:


W niedzielę o 12:30 zachęcamy do udziału w manifestacji pod gdańską siedzibą firmy LPP. Będzie to dziewiąta rocznica tragedii w kompleksie szwalni Rana Plaza w Bangladeszu. Uczcijmy pamięć ofiar. Pamiętajmy czym może skończyć się przekładanie zysków nad zdrowie i życie pracowników.

Powiedzmy głośne NIE dla łamania praw pracowniczych!

Źródło: Razem Pomorze
Więcej w kategorii: Razem Pomorze
Opublikowano: 2022-04-22 08:27:25