Solidaryzujemy się i wspieramy strajkujących pracowników Solarisa! Do zwycięstwa

Razem Pomorze:


Solidaryzujemy się i wspieramy strajkujących pracowników Solarisa! Do zwycięstwa!

Zachęcamy do wpłacania na fundusz wsparcia strajkujących. Liczy się każda kwota. Od tego zależy morale pracowników i sukces strajku!

Wciąż trwa strajk płacowy w Solarisie. Pracownicy domagają się 800 zł podwyżki dla każdego. Pomimo doskonałej sytuacji finansowej firmy, rekordowych zysków i ogromnych rezerw finansowych, Solaris nie chce zgodzić się na sprawiedliwe podwyżki. Zamiast tego firma oferuje krocie dla kadry menedżerskiej i ochłapy dla robotników, którzy realnie na hali produkują autobusy.

Byliśmy z pracownikami na hali, wspieramy ich również z mównicy sejmowej! Jak Ty możesz im pomóc? Wesprzyj fundusz strajkowy, do którego link znajdziesz w komentarzach!

Do zwycięstwa!

Konfederacja Pracy | Lewica | NSZZ „Solidarność” w Solaris Bus & CoachŹródło
Opublikowano: 2022-01-28 09:41:02

21 stycznia Gdańsk obiegła szokująca wiadomość o nielegalnej wycince drzew w pas

Razem Pomorze:


21 stycznia Gdańsk obiegła szokująca wiadomość o nielegalnej wycince drzew w pasie nadmorskim w Jelitkowie, tuż przy ujściu Potoku Oliwskiego. Zniszczonych zostało ponad 50 dorodnych, wysokich na kilkanaście metrów drzew. Zgodnie z przepisami drzewa były zbyt mało wartościowe, aby obciążyć winnych karami finansowymi.

Ciężko traktować tę wycinkę jako zwykły akt wandalizmu. Lokalni aktywiści i aktywistki ekologiczne komentują, że drzewa znajdujące się na państwowej działce “zasłaniały komuś widok”. W Gdańsku, gdzie zabytkowe nieruchomości “same” płoną, ustalenie sprawców może okazać się ponad możliwości organów ścigania, a nawet jeśli uda się odnaleźć bezpośrednio winnych, to nie tam trzeba szukać zleceniodawcy tego haniebnego czynu. Niestety o takich wycinkach słyszymy coraz częściej, głównie z powodu śmiesznie niskich sankcji dla sprawców.

Jako Razem postulujemy zwiększenie kar za nielegalną wycinkę drzew, tak aby przestało się to wreszcie opłacać. Brak możliwości naprawy wyrządzonych szkód spowodowany jest faktem, że okazałe drzewa rosną kilkadziesiąt lat. Należy więc wziąć pod uwagę, że jest to szkoda niemożliwa do odtworzenia, ponieważ rozwiniętych drzew w takim wieku się nie przesadza. Niszczenie naszego wspólnego dobra musi się spotkać z adekwatnymi konsekwencjami!


Źródło
Opublikowano: 2022-01-27 08:00:06

Konserwatywni, prawicowi fanatycy mają kolejną ofiarę na sumieniu.

Razem Pomorze:

Konserwatywni, prawicowi fanatycy mają kolejną ofiarę na sumieniu.

#AniJednejWięcej #WyrokNaKobiety #UstawaRatunkowa #LegalnaAborcjaBezKompromisów

Ile jeszcze z nas umrze przez prawicowych fundamentalistów, którzy są u władzy?!
Jak długo jeszcze Polska będzie piekłem kobiet?
Czy poprzez uśmiercanie kobiet realizowana jest idea „ochrony życia”?
Dość!
Dość religijnych fanatyków, dość kompromisów!
#anijednejwiecej

AniJednejWięcej,WyrokNaKobiety,UstawaRatunkowa,LegalnaAborcjaBezKompromisów,anijednejwiecej

Źródło
Opublikowano: 2022-01-26 10:02:07

Życzymy wytrwałości i sukcesu strajkującym w Solarisie! Szacunek za Waszą odwagę

Razem Pomorze:


Życzymy wytrwałości i sukcesu strajkującym w Solarisie! Szacunek za Waszą odwagę!

Od 6 rano wspieraliśmy strajkujących pracowników Solarisa! W tej fabryce produkowane są autobusy, którymi jeździ cała Europa. Pracownicy dostają 2900 i walczą teraz o 800 zł podwyżki. Nie dajcie się podzielić! Nie dajcie się złamać! Oby strajk był jak najkrótszy i był wygrany przez pracowników! Do zwycięstwa! ✊ Wideo: Konfederacja Pracy
Adrian Zandberg | Maciej Konieczny | Katarzyna Ueberhan | Agnieszka Dziemianowicz-Bąk | Lewica | NSZZ „Solidarność” w Solaris Bus & Coach


Źródło
Opublikowano: 2022-01-24 17:25:38

Razem z pracownikami i pracownicami! Powodzenia załodze Solarisa walczącej o god

Razem Pomorze:

Razem z pracownikami i pracownicami! Powodzenia załodze Solarisa walczącej o godne wynagrodzenia!

O 6 rano strajk zaczęli pracownicy Solarisa! Strajk ma charakter płacowy, a postulat jest jeden: 800 złotych podwyżki dla wszystkich. Ręka w rękę strajkują związkowcy z Konfederacji Pracy i Solidarności. Pracownicy są zdeterminowani i gotowi do walki. Byliśmy dzisiaj z nimi na hali i będziemy wspierać strajk do jego zwycięskiego końca. Solidarność naszą bronią! ✊ Adrian Zandberg | Maciej Konieczny | Katarzyna Ueberhan | Agnieszka Dziemianowicz-Bąk | Lewica | Konfederacja Pracy | NSZZ „Solidarność” w Solaris Bus & Coach


Źródło
Opublikowano: 2022-01-24 08:45:02

Północna część miasta nie jest należycie odśnieżana. Gdynia inwestuje w nową baz

Razem Pomorze:


Północna część miasta nie jest należycie odśnieżana. Gdynia inwestuje w nową bazę LIZUD (Letnie i Zimowe Utrzymanie Dróg), ale baza wciąż nie jest czynna. Gdy w tej sprawie pytania zadaje ratuszowi dziennikarka Wyborcza.pl Trójmiasto Katarzyna Fryc urząd odmawia udzielenia jakichkolwiek informacji. Dziwne, budzące podejrzenia zachowanie.

Anna Górska: To kolejny raz kiedy ekipa prezydenta Wojciecha Szczurka pokazuje jak bardzo nie cierpi jawności. Dlatego poprosiłam o interwencję poselską posłankę Magdalena Biejat i posła Adrian Zandberg z Razem.
Mieszkańcy mają prawo wiedzieć dlaczego stacja LIZUD pozostaje zamknięta, ile kosztowała inwestycja i dlaczego urząd odmówił odpowiedzi dziennikarce!

Oczekujemy wyjaśnień!

#Gdynia #wGdyni #transparentność #interewencjaposelska


Źródło
Opublikowano: 2022-01-21 08:20:25

Mamy dobrą wiadomość – pojawiła się szansa na zachowanie środków na naukę językó

Razem Pomorze:


Mamy dobrą wiadomość – pojawiła się szansa na zachowanie środków na naukę języków mniejszości narodowych i etnicznych. 12 stycznia Senat uchwalił poprawkę do budżetu na 2022 rok, która pozostawia fundusze na ten cel. Przypomnijmy, że obcięcie tych środków miałoby negatywny wpływ między innymi na nauczanie języka kaszubskiego, czyli jedynego języka mającego w Polsce status języka regionalnego.

Według danych podanych przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, w ostatnich 30 latach ponad 120 tysięcy osób uczęszczało na lekcje języka kaszubskiego oraz około 1500 nauczycieli uzyskało kwalifikacje do nauczania tego języka. W pełni wspieramy mniejszość kaszubską w walce o środki na nauczanie swojego języka i apelujemy do Sejmu o pozytywne rozpatrzenie poprawki. Różnorodność oraz kultywowanie lokalnych tradycji powinny być źródłem dumy, a nie obiektem szykan i dyskryminacji!


Źródło
Opublikowano: 2022-01-17 20:18:09

Posłanka Razem Paulina Matysiak walczyła wczoraj w Sejmie o racjonalną politykę

Razem Pomorze:


Posłanka Razem Paulina Matysiak walczyła wczoraj w Sejmie o racjonalną politykę dotycząca marihuany, a przede wszystkim o pomoc dla osób potrzebujących dostępu do medycznej marihuany.

Posłuchajcie jej wystąpienia!

#marihuana

Jak ulżyć ludziom w cierpieniu i jednocześnie stworzyć nową gałąź rolnictwa? To proste – trzeba uwolnić medyczną marihuanę! Dziś projekt ustawy naszej posłanki, Paulina Matysiak miał pierwsze czytanie! Co zawarto w pakiecie? Zobaczcie sami i udostępnijcie!
#marihuana #lewica #sejm #polityka
marihuana,marihuana,lewica,sejm,polityka

Źródło
Opublikowano: 2022-01-13 18:15:09

Wspólnie z Młodzi Razem Pomorskie byliśmy dziś pod Neptunem, aby zaprotestować p

Razem Pomorze:


Wspólnie z Młodzi Razem Pomorskie byliśmy dziś pod Neptunem, aby zaprotestować przeciw eskalacji przemocy w Kazachstanie oraz wyrazić solidarność z obywatelkami i obywatelami tego państwa. W imieniu Młodych Razem głos zabrała Julia Zielińska. Dziękujemy wszystkim obecnym oraz Krystianowi Kosińskiemu – organizatorowi manifestacji.


Źródło
Opublikowano: 2022-01-09 19:56:32

Pierwsze dni w roku to tradycyjnie czas podsumowań, pora i na nas.

Razem Pomorze:


Pierwsze dni w roku to tradycyjnie czas podsumowań, pora i na nas.

Trudno zaliczyć rok 2021 do udanych. Kolejne fale pandemii, kryzys uchodźczy, tragiczna śmierć Izabeli z Pszczyny, wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie prawa unijnego, pobicie członków organizacji Homokomando – to tylko kilka wydarzeń, wobec których wyrażaliśmy swój sprzeciw. Na szczęście nie zabrakło także bardziej pozytywnych manifestacji – jak co roku uczestniczyliśmy w Manifie oraz Marszu Równości.

Prowadziliśmy również działania lokalne – walczyliśmy o prawa lokatorskie, sprzeciwialiśmy się zaniedbaniom miejskich magistratów, złożyliśmy skargę na Gdańskie Nieruchomości do Najwyższej Izby Kontroli. Protestowaliśmy przeciwko przekazywaniu Polanki Redłowskiej w prywatne ręce. Zebraliśmy podpisy i złożyliśmy wniosek o upamiętnienie Ignacego Daszyńskiego. Protestowaliśmy przeciw przywilejom i samowoli myśliwych.

Intensywnie pracowała nasza reprezentacja w radach dzielnic, pomagając i rozwiązując problemy mieszkanek i mieszkańców oraz uczestnicząc w rozdzielaniu środków z dzielnicowych budżetów.

Zebraliśmy setki podpisów pod projektem Legalna Aborcja Bez Kompromisów. Jak co roku, upamiętnialiśmy ważne rocznice i święta – Święto Pracy, rocznicę utworzenia rządu lubelskiego, rocznicę grudniowych strajków z 1970 roku.

To tylko część działań, które podejmowaliśmy w 2021 roku. W nowym roku życzymy sobie i Wam więcej pozytywnych informacji i mniej okazji do protestowania. Niezależnie od rozwoju wydarzeń, jednego możecie być pewni – będziemy działać dalej!


Źródło
Opublikowano: 2022-01-07 18:21:55

Zalane mieszkania, brak dojazdu dla karetek i straży pożarnej, zniszczone klatki

Razem Pomorze:

Zalane mieszkania, brak dojazdu dla karetek i straży pożarnej, zniszczone klatki schodowe – to tylko niektóre z problemów, z jakimi muszą zmagać się mieszkanki i mieszkańcy Dolnego Wrzeszcza. Zachęcamy do zapoznania się z podsumowaniem audycji o tej dzielnicy z udziałem członkini okręgu gdańskiego Aleksandry Kulmy.

Z redaktorem Daniel Wojciechowski zrobiliśmy kilka fajnych audycji o Dolnym Wrzeszczu.
Byliśmy w zdewastowanych kamienicach, przechadzaliśmy się dziurawymi ulicami i chodnikami, odwiedziliśmy PGO.
Ale to nie jedyne problemy w naszej dzielnicy.
Odważę się powiedzieć, że tematów mamy na kilka miesięcy nowego roku. Zachęcam Państwa do odsłuchania podsumowania 2021 roku w audycji Twoja Dzielnica w Radio Gdańsk S.A. Jak zawsze czekam na Państwa uwagi, problemy, ciekawe informacje. 🤗🗒 Bezpiecznego i ciekawego 2022 roku! 🍀 ▶️ https://m.radiogdansk.pl/audycje-rg/twoja-dzielnica/item/136726-problemy-mieszkancow-wrzeszcza-dolnego-czy-w-mijajacym-roku-udalo-sie-je-rozwiazac?autoplay=true


Źródło
Opublikowano: 2022-01-05 20:03:33

Dzisiaj ostatni dzień roku. Jak zwykle będzie to czas hucznych zabaw i ogromnej

Razem Pomorze:


Dzisiaj ostatni dzień roku. Jak zwykle będzie to czas hucznych zabaw i ogromnej ilości sztucznych ogni. Niestety, to co dla nas stanowi miły dla oka element obchodów, dla zwierząt domowych jest źródłem ogromnego stresu i cierpienia. Petardy i fajerwerki oprócz negatywnego wpływu na czworonogi, są także powodem licznych urazów i poparzeń.

Witając nowy rok bawmy się radośnie, ale i odpowiedzialnie, mając na uwadze także naszych czworonożnych przyjaciół.

#NieStrzelamwSylwestra


Źródło
Opublikowano: 2021-12-31 09:00:08

Miło nam poinformować, że Wojciech Hryniewski – członek okręgu gdańskiego partii

Razem Pomorze:

Miło nam poinformować, że Wojciech Hryniewski – członek okręgu gdańskiego partii Razem został w ubiegłym tygodniu zaprzysiężony na radnego dzielnicy Aniołki. Gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz mieszkanek i mieszkańców!

Jeśli mowa o radach gdańskich dzielnic, przypominamy o pozostałych reprezentant(k)ach Razem – są to Aleksandra Kulma Radna Dzielnicy Wrzeszcz Dolny, Adam Szczepański Radny Dzielnicy Przymorze Małe oraz Olga Strojny (Piecki-Migowo), zachęcamy do śledzenia ich działań!

Źródło
Opublikowano: 2021-12-27 20:14:11

Wreszcie dobra wieść! Polska wykonała kolejny krok do zbudowania elektrowni atom

Razem Pomorze:


Wreszcie dobra wieść! Polska wykonała kolejny krok do zbudowania elektrowni atomowej! Najprawdopodobniej nadmorska gmina Choczewo stanie się lokalizacją tej ogromnej inwestycji. Oby to nie był koniec – potrzebujemy kilku elektrowni atomowych.

Pamiętajcie – energia jądrowa to najczystsze i najstabilniejsze źródło energii. Tak dla atomu!

⚛️+☀️=❤️


Źródło
Opublikowano: 2021-12-23 15:00:35

Taki oto baner sprawiło sobie Dowództwo Garnizonu Warszawa przy Placu Piłsudskie

Razem Pomorze:


Taki oto baner sprawiło sobie Dowództwo Garnizonu Warszawa przy Placu Piłsudskiego.

Kiedy pozostawienie dodatkowego nakrycia dla zbłąkanego wędrowca staje się nic nieznaczącym gestem, Wojsko Polskie postanawia pójść o krok dalej w hipokryzji. Podczas gdy na granicy z zimna umierają ludzie uciekający przed wojną, oni mają czelność składać życzenia świąteczne z parą żołnierzy przed stajenką z imigrantami właśnie. Patrząc na działania służb mundurowych na granicy nie sposób uniknąć wrażenia, że ta trójka uchodźców zostałaby dzisiaj cofnięta do lasu, na bagna – na pewną śmierć. Hańba!

Bezpieczna granica to taka, na której nikt nie umiera!


Źródło
Opublikowano: 2021-12-23 08:00:04

Od początku pandemii powtarzamy jako Razem – tylko zdecydowane działania rządząc

Razem Pomorze:


Od początku pandemii powtarzamy jako Razem – tylko zdecydowane działania rządzących mogą uchronić nas przed nadmiarowymi zgonami na COVID-19.

Od stycznia do października 2021 roku zmarło blisko 42 tysiące niezaszczepionych osób. To więcej niż populacja Sopotu. Większości z tych zgonów można było uniknąć, gdyby rząd nie bał się podejmować decyzji i kierował się zaleceniami ekspertów, a nie słupkami poparcia.

Jedyny sposób na powstrzymanie śmierci to wprowadzenie obowiązkowych szczepień przeciwko COVID–19. Tak jak postulujemy to wraz z klubem Lewicy.

#szczepimysię


Źródło
Opublikowano: 2021-12-22 08:10:26

W tym tygodniu wypada rocznica strajków z grudnia 1970 roku. 51 lat temu robotni

Razem Pomorze:


W tym tygodniu wypada rocznica strajków z grudnia 1970 roku. 51 lat temu robotnicy protestowali wobec pogarszających się warunków bytowych – żądali cofnięcia podwyżki cen, zwiększenia zarobków i niezależności związków zawodowych.

Odwaga strajkujących powinna być dla nas inspiracją i przypomnieniem, że nie ma wolnego, demokratycznego społeczeństwa bez podmiotowości w miejscu pracy. Lekcja szczególnie istotna w dzisiejszych czasach, kiedy naruszając prawo zwalnia się pracowników i pracownice z powodu przynależności do związków zawodowych. Pamiętając o ofiarach grudnia 1970, bądźmy świadomi naszych praw i domagajmy się ich egzekwowania, także w naszych miejscach pracy.

Cześć ich pamięci!


Źródło
Opublikowano: 2021-12-15 14:26:56

Tylko obowiązek szczepień może powstrzymać kolejne fale pandemii. Niezaszczepion

Razem Pomorze:


Tylko obowiązek szczepień może powstrzymać kolejne fale pandemii. Niezaszczepiona część populacji naraża nas na rozprzestrzenianie się wirusa, ograniczając wolność nas wszystkich.

Adam Szczepański:
„Innego wyjścia nie ma. Ustawa wprowadzająca obowiązek szczepień powinna obowiązywać od lata. Tak samo jak nie chcę biernie wdychać czyjegoś dymu z papierosa, tak samo mam prawo do uniknięcia sprzedania mi wirusa oraz do bycia żywym i zdrowym. Jedynym ograniczeniem wolności jest wolność drugiej osoby.”


Źródło
Opublikowano: 2021-12-14 08:35:46

Jakub Żynis, Zarząd Okręgu Gdyńskiego Razem:

Razem Pomorze:


Jakub Żynis, Zarząd Okręgu Gdyńskiego Razem:

🏗 Wiedeński program budowy mieszkań jest wśród mieszkańców tak popularny, że Socjaldemokratyczna Partia Austrii, która go wprowadziła, rządzi tam nieprzerwanie (nie licząc okresu kiedy została zdelegalizowana przez nazistów) od 102 lat!

🏗 Średnie ceny najmu (cena w euro za metr kwadratowy) są w Wiedniu niższe niż w Gdyni!

🏗 Od roku 1920 do zdelegalizowania w 1934, Wiedeń był wyspą socjalizmu w kraju rządzonym przez konserwatystów. Ten okres nazywany był Czerwonym Wiedniem (rotes wien).

🏗 Dzięki włożonej wtedy pracy, dzisiaj Wiedeń nie spada z podium (a przeważnie stoi na pierwszym miejscu) rankingów związanych z jakością życia. Plasuje się tez wysoko w innych rankingach jak na przykład ranking najlepszych miast dla startupów.

🏗 Władze Wiednia zaczęły od kupowania, a nie sprzedawania, ziemi, a w 1924 stał się największym właścicielem gruntów W mieście.

🏗 Obecnie 220 tysięcy mieszkań wynajmowanych jest miasto i mieszka w nich co czwarty wiedeńczyk, a aż 2/3 mieszkańców mieszka w mieszkaniach wybudowanych przez miasto lub w ramach z któregoś z jego programów mieszkaniowych.

🏗 Dostęp do mieszkań miejskich w Wiedniu ma 80% mieszkańców, ponieważ kryterium dochodowe wynosi aż 200% mediany zarobków.

#Gdynia #wGdyni #WojtekNieSprzedawaj #SzczurekBuduj


Źródło
Opublikowano: 2021-12-13 07:50:13

Dzisiaj od 15.00 na Rynku w Chojnicach razem z Młodzi Razem Pomorze będziemy zbi

Razem Pomorze:


Dzisiaj od 15.00 na Rynku w Chojnicach razem z Młodzi Razem Pomorze będziemy zbierać podpisy pod obywatelskim projektem ustawy Legalna aborcja. Bez kompromisów!
Nie ustaniemy w walce o podstawowe prawo kobiet dopóki Polska nie przestanie być krajem, w którym kobiety umierają, wpadają w ciężkie kryzysy psychiczne, bo odmawia się im prawa do ratowania życia i zdrowia, w którym kobiety i osoby w ciąży wciąż uważane są za obywateli drugiej kategorii, bo prawo sankcjonuje, że wolno im mniej, że nie wolno im podjąć świadomej decyzji o własnym ciele!
Będziemy walczyć tak długo, aż skończymy z zakusami skrajnej prawicy i kościoła katolickiego, którzy chcą karać kobiety za więzienie dożywociem.
To nie mit – za takim prawem głosował niedawno w Sejmie poseł z Pomorza Michał Urbaniak z partii 12* (bo nie warto przytaczać jej nazwy).

Czas skończyć z piekłem kobiet!
Dlatego zachęcamy wszystkie osoby z Chojnic i okolicy do szukania dzisiaj naszych zielonych podkładek!


Źródło
Opublikowano: 2021-12-11 10:03:38

Wskutek całych dekad zaniedbań kolejnych rządów w Polsce, dalej mamy energetykę

Razem Pomorze:Wskutek całych dekad zaniedbań kolejnych rządów w Polsce, dalej mamy energetykę opartą na paliwach kopalnych. Wśród winnych jest również obecny rząd, fanatycznie wrogi ratowaniu klimatu.

Wiadomo było od dawna, że wzrosną ceny energii. W ten sposób rachunek za wieloletnią bezczynność kolejnych premierów i ministrów ma obciążyć konta zwykłych ludzi. Nie możemy na to pozwolić.

Kilka tygodni temu koncepcję dopłat do prądu dla Polek i Polaków przedstawiała Anna Górska z Zarządu Krajowego Razem. Dzisiaj taki pomysł pokazał w Sejmie PiS.

Ale nadal nie pokazał, jak zmienić polską energetykę w sposób sprawiedliwy społecznie, aby nie wpędzać rodzin w ubóstwo energetyczne. Ze stanowiskiem Razem dotyczącym podwyżek cen energii można się zapoznać w komentarzu.


Źródło
Opublikowano: 2021-12-09 13:10:35

Rządzą nami tchórze i oportuniści. Codziennie umieramy przez nich całymi setkami

Razem Pomorze:

Rządzą nami tchórze i oportuniści. Codziennie umieramy przez nich całymi setkami.

Partia Razem i klub Lewicy złożyły projekt ustawy wprowadzający m.in. obowiązek szczepień i obostrzenia z prawdziwego zdarzenia.

Nie chcemy umierać!

#STOPcovid #SzczepmySię #SzczepimySię

Czy rząd wprowadzi obostrzenia dla osób niezaszczepionych, żeby masowo nie umierali, żebyśmy my, którzy przyjęliśmy szczepionkę nie byli narażeni?
Nie.
Czy rząd wprowadzi obowiązek szczepień?
Może w marcu dla niektórych zawodów.
Czy rząd wykorzysta okres przerwy świąteczno-noworocznej na lockdown i zahamowanie transmisji wirusa?
Tylko w szkołach (które i tak mają wolne prawie cały czas), bo przecież jest „Sylwester”!

Tak, ten rząd to tchórze i koniunkturaliści!
Wyraźnie widać, że w dobie największego kryzysu zdrowotnego w ciągu ostatnich przynajmniej 50 lat, zależy im wyłącznie na własnych stołkach. Brak poczucia odpowiedzialności, brak poszanowania dla ludzkiego życia, którym tak się chwalą…
Żenada. Hańba!

Dlatego Razem wraz z całym klubem Lewicy złożyliśmy w Sejmie projekt ustawy wprowadzający m.in. obowiązek szczepień, obostrzenia z prawdziwego zdarzenia, w tym dla niezaszczepionych. Czas skończyć z masowym umieraniem Polek i Polaków.

I pamiętajcie, że #SzczepimySię

STOPcovid,SzczepmySię,SzczepimySię,SzczepimySię

Źródło
Opublikowano: 2021-12-08 15:28:00