Wyobraź sobie, że jesteś starszą schorowaną osobą. Zbliżasz się do wieku emeryta

Razem Pomorze:

Wyobraź sobie, że jesteś starszą schorowaną osobą. Zbliżasz się do wieku emerytalnego. Masz orzeczenie o częściowej niepełnosprawności. Podobnie osoba, z którą dzielisz życie. Mieszkacie w tym samym miejscu od kilkudziesięciu lat. To wasz dom. Wpadacie w długi, z którymi nie jesteście w stanie sobie poradzić. Problemy fizyczne, problemy psychiczne, nieregularny dochód – to za dużo. Mieszkanie trafia na licytację.

Lokal w atrakcyjnej dzielnicy Gdyni, z licytacji komorniczej to łakomy kąsek. Co z tego, że z “wkładką mięsną”. Przecież można się jej pozbyć. Pewnego dnia pojawiają się nowi właściciele ze ślusarzem, w asyście policji, wymieniają zamek. Nie decydują się na eksmisję komorniczą, bo ta wiąże się z kosztami, a z powodu pandemii okres ochronny dla lokatorów został wydłużony. Decydują, że jest lepszy sposób na pozbycie się ciebie – dokwaterują do twojego domu dwie obce osoby (których życie pewnie też nie jest najłatwiejsze skoro godzą się zamieszkać w takich okolicznościach).

Nagle masz zero intymności, pokój w którym przychodzi ci mieszać jest pokojem przechodnim, nie możesz się odizolować. Obcy ludzie przechodzą obok ciebie kiedy śpisz. Jeden z nowych lokatorów zachowuje się dziwnie, czujecie się fizycznie zagrożeni. Właściciele grożą, że jeśli zechcą to mogą dokwaterować jeszcze szesnastu Ukraińców albo faceta z trzema psami, a ty akurat opiekujesz się kotami z Fundacji Kotangens. Z mieszkania wychodzicie na zmianę, bo boicie się, że jeśli pójdziecie do apteki czy na komisariat oboje, możecie nie mieć już powrotu.

Myślisz, że policja powinna cię chronić. Przecież przepisy (artykuł 193 K.K.) o naruszeniu miru domowego są jasne (a doprecyzowuje je jeszcze postanowienie Sądu Najwyższego): jeśli ktoś wejdzie bez twojej zgody do lokalu, w którym mieszkasz lub nie opuści lokalu na twoje żądanie, popełnia przestępstwo zagrożone karą nawet do roku pozbawienia wolności. Dotyczy to także właścicieli lokalu.

Policja wzywana jest na interwencje kilkukrotnie. Czy przerywa popełnianie przestępstwo, z powodu którego została wezwana? Nie. Nie robi nic, żeby wam pomóc. Staje po stronie właścicieli. Naciska na was, żebyście, zgodzili się na warunki oferowane przez właścicieli. Próbuje wymusić na was zobowiązanie. Wydaje ci się, że policja jest od pilnowania, by prawo było przestrzegane i zapewnienia obywatelom bezpieczeństwa? Okazuje się, że nie. Policja jest od tolerowania lub wspierania praktyk czyścicielskich.

W Polsce obecnie brakuje około 2 milionów mieszkań. Ponad 40% z nas mieszka w warunkach nadmiernego zagęszczenia. Program mieszkaniowy PiSu okazał się porażką. Władze Gdyni przez lata wyprzedawały zasób miejski i zaniedbywały swoje obowiązki w zakresie polityki mieszkaniowej wynikające z konstytucji i ustawy o samorządzie. Samorząd nie buduje nowych mieszkań, kupił ich zaledwie kilka. Ceny wynajmu mieszkań rosną. Zamożni ludzie kupują mieszkania na inwestycje, żeby stały puste albo pod krótkoterminowy wynajem, reszta z nas ponosi konsekwencje w postaci rosnących cen. Zawodzą nas rządy ostatnich dekad i zawodzi nas Samorządność Wojciecha Szczurka. Potrzebujemy racjonalnej polityki mieszkaniowej, a nie bagatelizowania problemu. Potrzebujemy policji, która pilnuje przestrzegania prawa, a nie toleruje lub wspiera działania czyścicielskie.

Sytuacja, którą opisaliśmy jest w toku. Jesteśmy w kontakcie z lokatorami i wspieramy ich. W sprawę zaangażowaliśmy się w minionym tygodniu. W interwencji na naszą prośbę wziął udział także poseł Lewicy Marek Rutka.


Źródło
Opublikowano: 2020-07-06 08:03:20

Obejrzyj Anna Górksa na konferencji Roberta Biedronia

Razem Pomorze:


Wahasz się na kogo zagłosować w wyborach prezydenckich? My nie mamy wątpliwości. Potrzebujemy lewicowego prezydenta. Prezydenta, który ochroni prawa kobiet przed fanatykami. Prezydenta, który będzie walczył o dostatnią, równą Polskę dla wszystkich. Posłuchaj wystąpienia Anna Górska na konferencji prasowej w Gdyni i w niedzielę zagłosuj na kandydata lewicy Robert Biedroń.


Źródło
Opublikowano: 2020-06-24 17:49:57

Obejrzyj NA ŻYWO Z GDYNI!

Razem Pomorze:


Robert Biedroń, kandydat lewicy na prezydenta, na żywo w Gdyni. Oglądajcie z nami, popierajcie i głosujcie!


Źródło
Opublikowano: 2020-06-24 14:04:18

Podczas niedzielnej demonstracji To my jesteśmy LGBT+ w imieniu Młodzi Razem Pom

Razem Pomorze:


Podczas niedzielnej demonstracji 🏳️‍🌈To my jesteśmy LGBT+🏳️‍🌈 w imieniu Młodzi Razem Pomorze wystąpił Emil Reszczyński:

"Zebraliśmy się dziś po obrzydliwych słowach Andrzeja Dudy oraz innych polityków PiSu. Ważny jest jednak moment, w którym te słowa padają. Mamy okres kampanii wyborczej, czyli okres największego zainteresowania polityką przez Polki i Polaków. W tym dzikim pędzie kampanijnym Ci politycy zapominają o ważnej rzeczy. Oni nie oplują nas w autobusie, nie rzucą w nas kostką brukową, nie zwyzywają nas, ale zrobią to ludzie, którym dają przyzwolenie tymi słowami, bo przecież według nich nie jesteśmy ludźmi. Widziałem tu transparent z napisem "Auschwitz nie spadło z nieba" i to są słowa, o których dziś te osoby zapominają, a co ciekawe, Andrzej Duda w momencie, gdy te słowa padły, był na obchodach rocznicy wyzwolenia tego obozu. Najwidoczniej zasnął wtedy, nie słuchał lub po prostu nie chciał ich słyszeć.

Jednakże oburzają mnie zachowania także innych kandydatów. Nie będę podawał nazwisk, jest jeden, który upodobał sobie jeżdżenie kamperem po kraju. Przyjechał tym kamperem do Warszawy i wspominał tam Milo Mazurkiewicz, czyli osobę, która popełniła samobójstwo, rzucając się z mostu, ponieważ miała już dosyć. Miała dosyć nierównego traktowania, braku równych praw. Mija kilkanaście dni, przychodzi debata prezydencka – 7 milionów osób przed telewizorami – i co mówi ten kandydat? Mówi – "Zawetuję ustawę o małżeństwach jednopłciowych, zawetuję adopcję dzieci". To jest właśnie brak równych praw, brak równych praw to dyskryminacja i ten polityk nie może się nazywać naszym kandydatem! Jeżeli nie ma odwagi powiedzieć, że należą nam się równe prawa to nie może nas reprezentować! Pamiętajmy o tym 28 czerwca przy urnach wyborczych"!

Źródło
Opublikowano: 2020-06-24 07:30:59

W niedzielę podczas wydarzenia To my jesteśmy LGBT+ głos zabrał nasz członek Mac

Razem Pomorze:


W niedzielę podczas wydarzenia 🏳️‍🌈To my jesteśmy LGBT+🏳️‍🌈 głos zabrał nasz członek Maciej Leczkowski. Jego mocne przemówienie dostępne jest poniżej:

Dzień dobry! Nazywam się Maciej Leczkowski i jestem osobą LGBT. Tak jak widzicie stoję tutaj przed wami jako człowiek z krwi i kości, nie żadna ideologia, nie żaden luźny zlepek poglądów tworzącą całość. I właśnie z tego powodu nie mogę siedzieć cicho gdy nasza egzystencja i nasze człowieczeństwo są negowane przez polityków obecnej władzy do realizacji swoich celów politycznych. Co politycy próbują nas przekonać, że walczą z jakąś mityczną ideologią, która grozi naszemu społeczeństwu. Ale my wiemy, jak jest naprawdę, każdego dnia musimy słuchać jak jesteśmy zboczeńcami, pedofilami, ludźmi gorszymi od bolszewików, a nawet wrogami narodu. Niektórzy z nas są atakowani fizycznie, jeszcze niektórzy popełniają samobójstwa. Taki właśnie jest rezultat kultury śmierci, kultury nienawiści, przez którą jesteśmy atakowani codziennie, bo kiedy oni rzucają kamieniami, to oni atakują ludzi, nie żadną ideologię!

Oczywiście ta kultura nienawiści nie zaczęła się tydzień czy dwa tygodnie temu, ale jest obecna z nami przez wiele, wiele lat. Ja dobrze pamiętam rasistowskie i ksenofobiczne ataki na uchodźców i ofiary wojen, dobrze pamiętam dzielenie Polaków na gorszych i lepszych, pamiętam jak z antyfaszyzmu próbowano stworzyć coś niebezpiecznego dla naszego społeczeństwa, a teraz widzę jak próbują rozbudzić duchy antysemityzmu. Jest na to tylko jedno słowo i jest to hańba!

Są politycy, którzy korzystają z tej nienawiści w sposób cyniczny, chcą tylko zobaczyć jak ich sondaże wzrastają o kilka punktów procentowych, ale nie dajcie się zwieść. Ta nienawiść jest absolutnie prawdziwa. Są w Polsce siły polityczne, które chcą z tej nienawiści skorzystać. Chcą zaoferować nam Polskę wrogów. Wrogów, których należy obrazić, których trzeba marginalizować i ostatecznie wyeliminować. Ja nie zamierzam bezczynnie tutaj siedzieć i pozwolić na to żeby tak to się skończyło! Ta sytuacja pokazała nam też drugą stronę medalu, jest to coś co nazywam świętą zmową milczenia, ponieważ są politycy, którzy na tle tego kryzysu postanowili nic nie powiedzieć. Oferują nam jedynie miłe, sztuczne uśmieszki. Są to politycy, którzy panicznie boją się powiedzieć te cztery litery: L-G-B-T. Ja na tej mównicy chciałbym powiedzieć jedną rzecz: ja nie zamierzam oddać swojego głosu na tych ludzi co nie są nawet w stanie wysłuchać nawet naszego głosu!
Stoję tutaj, bo mam dosyć polityki pustych obietnic, mam dosyć walki o nasze prawa, na warunkach osób, które mają nas głęboko gdzieś. To musi być jasno powiedziane, że jeśli są politycy, którzy nie szanują naszych podstawowych praw i nie są w stanie zagwarantować naszych praw człowieka, to oni również należą do tej kultury, która nas dehumanizuje, kultury, która tworzy z nas obywateli drugiej kategorii. Ja tego tchórzostwa nie mam zamiaru szanować ani nagradzać.

Ja wiem, że podczas mojego przemówienia wyraziłem dużo gniewu, ale uwierzcie mi, że jest to gniew sprawiedliwy, ponieważ kiedy plują nam w twarz, obrażają nas i grożą naszym życiom, to mamy prawo do gniewu! Jest to gniew, który musimy dobrze zagospodarować. Skorzystajmy z tego gniewu, żeby celnie atakować tych, którzy próbują nam zagrozić, użyjmy tego gniewu, by chronić naszych bliskich, tych, których kochamy, ale przede wszystkim użyjmy tego gniewu do zbudowania takiej siły, która pokona wszelką nienawiść, bo o ile nienawiść nie zna granic, to również miłość i chciałbym, żebyśmy to wykorzystali to budowy dalej naszego ruchu. Nie mam zamiaru oddać walkowerem to o co walczyliśmy przez tyle, tyle lat. Ja wierzę, że wspólnie naszymi siłami, ramie w ramię jesteśmy w stanie zbudować Polskę lepszą dla nas wszystkich. Wierzę w Polskę równą, tolerancyjną i Polskę sprawiedliwą!

SOLIDARNOŚĆ NASZĄ BRONIĄ

Źródło
Opublikowano: 2020-06-23 11:03:39

Widzimy się w tę niedzielę w Sopocie podczas To my jesteśmy LGBT+

Razem Pomorze:


🏳️‍🌈 Widzimy się w tę niedzielę w Sopocie podczas To my jesteśmy LGBT+ 🏳️‍🌈

LGBT – lesbijki, geje, biseksualistki i biseksualiści, osoby transpłciowe. Te grupy ludzi kryją się pod tymi literami. Ludzie, nie ideologia.

Osoby z obozu władzy mówią, że walczą z ideologią, jednak na marszu równości w Białymstoku butelki i kamienie leciały w ludzi, nie w ideologię.

Kiedy przez naszą orientację tracimy znajomych, przyjaciół, rodziny, kiedy jesteśmy wyrzucani z domów albo spotykamy się z przemocą – cierpimy my – ludzie. I winna temu wszystkiemu faktycznie jest ideologia: ideologia nienawiści i odczłowieczania.

Dlatego właśnie musimy zacząć walczyć o siebie i o swoje prawa. Nie możemy pozwolić, by powtórzyły się różowe trójkąty.

Źródło
Opublikowano: 2020-06-19 07:15:02

„To my jesteśmy LGBT+”. Będzie demonstracja w Sopocie

Razem Pomorze:

"My nie żądamy przywilejów, domagamy się po prostu równych praw. Mówimy o związkach partnerskich, małżeństwach cywilnych, a także o adopcji dzieci. Tymczasem rządząca partia nie chce zgodzić się nawet na ustawę o związkach partnerskich, co w wielu krajach Europy Zachodniej jest już standardem" – Emil Reszczyński z Zarządu Okręgu Gdyńskiego Partii Razem oraz z zarządu "Młodych Razem" w wypowiedzi dla Onetu.

Widzimy się w niedzielę o godz. 16:00 na Placu Przyjaciół Sopotu! 🏳️‍🌈

„To my jesteśmy LGBT+”. Będzie demonstracja w Sopocie

– Wychodzimy na ulicę po słowach Andrzeja Dudy i niektórych polityków PiS, np. pana Żalka. To jest protest, w którym nie domagamy się niczego szczególnego. Chcemy zwyczajnie szacunku – mówi Onetowi Emil Reszczyński, członek Zarządu Młodzi Razem.

Źródło
Opublikowano: 2020-06-18 11:31:17

Przeciwko przemocy i bezkarności policji w Stanach oraz Polsce

Razem Pomorze:

Przeciwko przemocy i bezkarności policji w Stanach oraz Polsce

W ciągu ostatnich 2 tygodni w Gdańsku, współorganizowaliśmy dwie bardzo ważne demonstracje. Pierwszą był protest, który w różnych miejscach świata, odbył się pod nazwą – Black Lives Matter. Bezpośrednią jego przyczyną było zabójstwo Georga Flyoda przez amerykańskich policjantów. Wyraziliśmy swoje poparcie dla protestujących w USA i zamanifestowaliśmy swój sprzeciw wobec systemowej dyskryminacji osób czarnoskórych w tym kraju.

Tydzień później znów wyszliśmy na ulice miast w Polsce, aby mówić o sprawie Igora Stachowiaka. Mężczyzna zginął na posterunku policji we Wrocławiu, po wielokrotnym rażeniu taserem i przetrzymywaniu nago w toalecie. Policjanci, którzy doprowadzili do śmierci niewinnego niczemu Igora, otrzymali absurdalnie niskie wyroki. Prokuratura nie chciała zająć się sprawą pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci, po odwołaniu się rodziców zabitego – przez funkcjonariuszy – mężczyzny.
Dwie zbliżone do siebie sprawy. Równie dla nas ważne.

🚩 Nie ma i nigdy nie będzie naszej zgody na brutalność i bezkarność policji! Nie ma naszej zgody na rasizm i gorsze traktowanie!


Źródło
Opublikowano: 2020-06-17 13:33:13

Protest przeciwko bezkarności policji! – Gdańsk

Razem Pomorze:


W sobotę 13 czerwca odbędzie się w Gdańsku Protest przeciwko bezkarności policji! – Gdańsk. To reakcja na umorzenie śledztwa w sprawie śmierci brutalnie potraktowanego przez policję Igora Stachowiaka.

Poseł Maciej Konieczny o śmierci Stachowiaka:
"Igor Stachowiak został zatrzymany 15 maja 2016 i przewieziony na komisariat przy ul. Trzemeskiej we Wrocławiu. Kilka godzin później już nie żył. Na komisariacie był torturowany przez policjantów. Czterech mężczyzn wielokrotnie raziło go prądem, mimo że Stachowiak nie stawiał oporu i miał skute ręce. Żeby wszystkiego nie zarejestrowały kamery policjanci torturowali chłopaka po ciemku w toalecie".

Domagaj się z nami sprawiedliwości dla Igora Stachowiaka!

https://www.facebook.com/events/608956706418413/

Źródło
Opublikowano: 2020-06-10 20:17:50

W sobotę pod gdańskim Ratuszem odbyła się demonstracja przeciwko rasizmowi także

Razem Pomorze:

W sobotę pod gdańskim Ratuszem odbyła się demonstracja przeciwko rasizmowi także w związku z wydarzeniami w Stanach Zjednoczonych. Podczas wydarzenia głos zabrał przedstawiciel Młodych Razem, Emil Reszczyński.

"Z dużym niepokojem obserwuję, że dla części społeczeństwa ważniejsze od ludzkiego życia i ludzkiej godności, stały się witryny sklepowe oraz pomazany pomnik. Poruszając temat protestów w USA, należy zaznaczyć, że ich przyczyną nie jest tylko i wyłącznie śmierć Georga Flyoda, lecz systemowy rasizm, który od lat ma miejsce w tym kraju. Wspomniałem o pomazanym pomniku. Jak dobrze wiemy, był to pomnik Tadeusza Kościuszko. Z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy tu stwierdzić, że poparłby on obecne protesty. Sprzeciwiał się bowiem traktowaniu czarnoskórych, jak gorszych ludzi, za życia walczył na rzecz zniesienia niewolnictwa, a zamiast stawiać sobie pomnik, wolał przekazać swój majątek na wykupienie jak największej ilości czarnoskórych z niewoli. Jest to elementarna wiedza historyczna, którą powinien posiadać każdy wypowiadający się w tej kwestii!"


Źródło
Opublikowano: 2020-06-10 07:26:21

W wyniku obostrzeń wywołanych koronawirusem wiele osób straciło pracę lub znaczn

Razem Pomorze:

W wyniku obostrzeń wywołanych koronawirusem wiele osób straciło pracę lub znacznie pogorszyły się im warunki zatrudnienia. Zwalniani w czasie kwarantanny pracownicy i pracownice sieci handlowych alarmują nas, że nie są uprawnieni do żadnych świadczeń postojowych, gdyż ich szefostwo nie opłacało należnych składek jeszcze przed kryzysem, kiedy nie było mowy o spadku obrotów. Teraz, w ramach znoszenia obostrzeń galerie handlowe wznawiają działalność. Sieci handlowe ponownie zatrudniają zwalniane wcześniej osoby. I zmuszają je do pracy na umowie zleceniu lub po prostu na czarno. Również z gdańskiej spółki LPP po raz kolejny dochodzą do nas niepokojące informacje. Otrzymujemy sygnały, że ma tam miejsce wydłużanie czasu pracy ponad warunki ustalone w ramach rozwiązań dopuszczalnych w tzw. tarczy antykryzysowej oraz prowadzenie nierzetelnej komunikacji z pracownicami i pracownikami spółki.

Takie postawy osób zarządzających firmami i innymi podmiotami (także często publicznymi) są niezwykle krótkowzroczne i mogą mieć bardzo negatywne skutki dla całej naszej społeczności. Bardzo dobrze, że w obliczu zagrożenia koronawirusem tylu przedsiębiorców uruchomiło pomoc rzeczową i finansową sporych rozmiarów. W czasie kryzysu każda pomoc jest bezcenna. Od osób zarządzających przedsiębiorstwami wymagamy jednak w pierwszej kolejności przestrzegania prawa pracy, zapewnienia bezpieczeństwa we własnych zakładach i zapobiegania możliwości zarażenia się na ich terenie. A także rzetelnego płacenia podatków. Środki te są konieczne do walki ze skutkami obecnego kryzysu, także tymi gospodarczymi.

Doskonale znamy opisane problemy także z własnego doświadczenia. Dlatego oferujemy Wam pomoc.

Twój pracodawca nie wysłał Cię na pracę zdalną, choć jest taka możliwość? Wypycha Cię na przymusowy urlop? Nie wiesz, jak z postojowym? Jesteś na śmieciówce?

Uruchamiamy pomoc prawną dla Ciebie. Dla pracowników i pracownic, lokatorów, rodziców i wszystkich, którzy potrzebują wsparcia w czasie epidemii. Codziennie docierają do nas dziesiątki informacji o tym, że wasze prawa są łamane.

Napisz do nas, a postaramy się Ci pomóc!


Źródło
Opublikowano: 2020-05-11 07:31:00

Niech się święci 1 maja!

Razem Pomorze:

Niech się święci 1 maja!

W to święto wszystkich ludzi pracy zachęcamy po posłuchania specjalnej audycji Trójdzielnia Podcast Polityczny. Ważne rozmowy o lewicy i pracy, dużo refleksji, ale też nadziei.
Podcast współtworzy Anna Górska, cżłonkini zarządu okręgu gdańskiego Razem, wspólnie z Jędrzej Włodarczyk i Michał Piękoś z Lewica.
A gośćmi tego odcinka są: Przemysław Kmieciak, Bartosz Migas i Maja Staśko.

Dobrego odsłuchu!


Źródło
Opublikowano: 2020-05-01 14:14:29

OdrzućProjektGodek! Zaapeluj do posłów i posłanek na FB/TT/email

Razem Pomorze:


Mówimy stanowcze ❗️ NIE❗️ zaostrzeniu przepisów aborcyjnych.
Głosowanie w tej sprawie odbędzie się w Sejmie już na najbliższym posiedzeniu 15-16 kwietnia.
Mamy pandemię, zakaz zgromadzeń, od tygodni powtarzamy #zostańwdomu, ale nawet w domu nie jesteśmy bezradne i bezradni❗️
Można każdym możliwym środkiem komunikacji zdalnej powiadomić posła i posłankę ze swojego okręgu, ale nie tylko, o tym, że naszą wolą, wolą Narodu jest odrzucenie tej ustawy!

#czarnyprotest #czarnyprotesttrwa #piekłokobiet #nieskładamyparasolek #odrzućprojektgodek

Dołączajcie do wydarzenia, wysyłajcie wiadomości e-mail, oznaczajcie parlamentarzystki i parlamentarzystów na FB i Twitterze!

Jeśli w sposób szczególny chcecie się zwrócić do posłów i posłanek z okręgów pomorskich oto adresy e-mail ich biur:
Piotr.Adamowicz@sejm.pl
jerzy.borowczak@sejm.pl
biuro.malgorzata.chmiel@poczta.pl
Malgorzata.Chmiel@sejm.pl
tadeusz_cymanski@poczta.onet.pl
Tadeusz.Cymanski@sejm.pl
beata.maciejewska@sejm.pl
Slawomir.Neumann@sejm.pl
Kacper.Plazynski@sejm.pl
biuro@pomaska.pl
Agnieszka.Pomaska@sejm.pl
biuro@sellin.pl
Jaroslaw.Sellin@sejm.pl
biuro@kazimierzsmolinski.pl
Kazimierz.Smolinski@sejm.pl
Michal.Urbaniak@sejm.pl
Jaroslaw.Walesa@sejm.pl
biuroposelskie@aziewicz.pl
Tadeusz.Aziewicz@sejm.pl
marek.biernacki@sejm.pl
Artur.Dziambor@sejm.pl
biuro@horala.pl
Marcin.Horala@sejm.pl
Zbigniew.Konwinski@sejm.pl
biuro@krzywonos-strycharska.pl
Henryka.Krzywonos-Strycharska@sejm.pl
biuro@aleksandermrowczynski.org
Aleksander.Mrowczynski@sejm.pl
biuro@piotrmuller.pl
Piotr.Muller@sejm.pl
Barbara.Nowacka@sejm.pl
kazimierz@plocke.pl
Kazimierz.Plocke@sejm.pl
marek.rutka@wiosnabiedronia.pl
Marek.Rutka@sejm.pl
Joanna.Senyszyn@sejm.pl
magdalena.sroka@sejm.pl
Janusz.Sniadek@sejm.pl


zostańwdomu,czarnyprotest,czarnyprotesttrwa,piekłokobiet,nieskładamyparasolek,odrzućprojektgodek

Źródło
Opublikowano: 2020-04-11 08:07:00

W Polsce nie ma masek ochronnych. Nie ma ich w szpitalach, przychodniach, apteka

Razem Pomorze:

W Polsce nie ma masek ochronnych. Nie ma ich w szpitalach, przychodniach, aptekach, w firmach, których zatrudnieni muszą przychodzić do pracy.

Jak donosi Newsweek, milion masek wykupiła z polskiego rynku spółka LPP i wysłała do swoich fabryk w Chinach, aby w czasie trwającej już tam epidemii nie musieć przerywać produkcji.

LPP twierdzi, że kieruje się troską o pracowników. W Polsce w tym samym czasie, jak informował niedawno poseł Maciej Konieczny, firma LPP zmusza pracowników biurowych do przychodzenia do pracy, zamiast przejść na pracę zdalną.

W internecie LPP chwali się przekazaniem kilkuset maseczek jednemu ze szpitali i deklaruje wydanie na ten cel dalszego miliona złotych. My wolelibyśmy, żeby LPP zapłaciło zaległe 24 miliony podatku, potrzebne m.in. naszej ochronie zdrowia.


Źródło
Opublikowano: 2020-03-22 15:45:07

Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła niedawno chorobę Covid-19 pandemią, w wiel

Razem Pomorze:

Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła niedawno chorobę Covid-19 pandemią, w wielu państwach podejmowane są nadzwyczajne środki ostrożności mające na celu spowolnienie rozprzestrzeniania się wirusa SARS-Cov-2, aby zredukować obciążenie placówek medycznych i do minimum zmniejszyć liczbę przypadków śmiertelnych.

Także w Polsce zamknięto szkoły, teatry i restauracje, wszystko po to, by ograniczyć przenoszenie wirusa z człowieka na człowieka. Istnieją oczywiście firmy i instytucje, które muszą pozostać aktywne, ale im więcej z nas będzie unikać kontaktu z innymi ludźmi tym lepiej dla nas wszystkich.
Dlatego szczególnie szokujące są doniesienia o firmach takich jak gdańskie LPP, które zamiast umożliwić pracownikom wykonywanie swoich obowiązków zdalnie, namawia ich do skupienia się na interesie firmy, a nie zdrowiu i życiu ich i ich bliskich. Takie postawy osób zarządzających są niezwykle krótkowzroczne i mogą mieć bardzo negatywne skutki dla całej naszej społeczności.

Rozumiemy, że obecna sytuacja jest ciężka dla wielu ludzi, pracowników na śmieciówkach, osób chorych, małych i większych przedsiębiorstw. Wykorzystajmy ten moment do przemyślenia, czy nasze codzienne życie rzeczywiście musi być nieustanną walką, czy może da się stworzyć system, w którym będziemy się wzajemnie wspierać. W obliczu prawdopodobnej recesji takie podejście byłoby z korzyścią dla nas wszystkich.

Źródło
Opublikowano: 2020-03-18 17:18:36

W imieniu Partii Razem na 16. Manifa 2020. Kobiety i Ziemia mają za dużo do znie

Razem Pomorze:


W imieniu Partii Razem na 16. Manifa 2020. Kobiety i Ziemia mają za dużo do zniesienia przemawiała Wioleta Warczynska z Zarządu Okręgu Gdańskiego:

"W naszym kraju przyjęło się, że kobieta musi cierpieć w ciszy i udawać, że sobie radzi. Gdy zostaje sama z przerastającymi ją problemami, rzadko może natrafić na osobę, która zechce jej pomóc. Czasami zostaje sama bez rodziny z ciężko chorymi dziećmi słysząc, że taki wybrała sobie los. Różne instytucje zamiast pchnąć w nas nadzieję na lepsze jutro, dokopują swoimi bezdusznymi przepisami i pokazują nam środkowy palec krzycząc "NASTĘPNA PROSZĘ!".

Przez ostatnie 14 lat walczę o życie swojej córki i samodzielne życie syna. I wiecie co? Nie pomógł mi nikt, bo takie mamy prawo, bo takie mamy przepisy. Byłam jedną z matek która jest "ofiarą przemocy domowej", ma trójkę dzieci i przyszła ubiegać się o kolejny zasiłek! Uznano mnie za nieporadną osobę, straszono mnie odebraniem dzieci, więc dla ich dobra wykonywałam kolejne polecenia pań z kolejnych urzędów. Poniżano mnie, ale w majestacie prawa wszystko było dobrze. Bo to tylko ludzkie słowa. Depresja dopada np. w momencie, gdy nie stać Cię na rehabilitację umierającego dziecka, rząd zakazuje Ci legalnej pracy, a jałmużna, którą otrzymujesz wystarcza na czynsz i podstawowe leki. To wszystko pchnęło mnie do działania, stałam się wojowniczką.

Stojąc tutaj przed Wami mam czwórkę wspaniałych dzieci, rozwijam się zawodowo i pomagam innym. I nie chcę, by moje dzieci za kilka lat zapytały mnie dlaczego żyją w takim, a nie innym świecie! Nie chcę się wstydzić, że nie próbowałam nic zrobić!

A do zrobienia jest wiele w kwestii praw kobiet, czyli praw człowieka, praw pracowniczych. Pragnę, by każda kobieta miała świadomy dostęp do aborcji, by żaden polityk nie odpowiadał za nasze ciała! Byśmy mogły zarabiać godnie za pracę, w której dziś rzadko jesteśmy doceniane i zauważane! To wszystko jest możliwe, gdy będziemy o to walczyć razem! Zmienimy system, który nas poniża i dyskryminuje, sankcjonuje przemoc, której doświadczamy! Musimy działać razem, wspierać się nawzajem i aktywizować! Bądźmy aktywistkami, bądźmy polityczkami. Nikt za nas świata nie naprawi!"

#Manifa #Manifa3m #Manifa2020 #KobietyDoPolityki

Fotografia: Marek Ryćko


Manifa,Manifa3m,Manifa2020,KobietyDoPolityki

Źródło
Opublikowano: 2020-03-12 17:47:16

Tak wygląda nowy Zarząd Okręgu Gdańskiego Partii Razem: Adam Szczepański, Anna S

Razem Pomorze:

Tak wygląda nowy Zarząd Okręgu Gdańskiego Partii Razem: Adam Szczepański, Anna Stażewska, Anna Górska, Wioletta Warczyńska i Wojciech Hryniewski (na zdjęciu z naszym przyjacielem i sojusznikiem Mateuszem Lipowiczem). Wspaniały zarząd. Gratulujemy i życzymy owocnego razemowania. 💜


Źródło
Opublikowano: 2020-03-11 16:35:38

Dziękujemy wszystkim wspaniałym osobom i organizacjom, z którymi mieliśmy przyje

Razem Pomorze:


Dziękujemy wszystkim wspaniałym osobom i organizacjom, z którymi mieliśmy przyjemność demonstrować na tegorocznej 16. Manifa 2020. Kobiety i Ziemia mają za dużo do zniesienia.

Na zdjęciu manifowa ekipa Razem Pomorze i Młodzi Razem Pomorze (koniecznie śledźcie ich stronę!).

Autorem fotografii jest Marek Ryćko.

#Manifa #Manifa3m #Manifa2020


Manifa,Manifa3m,Manifa2020

Źródło
Opublikowano: 2020-03-11 08:06:27

Chcesz mieć wreszcie progresywnego prezydenta? Masz dosyć konserw na tym stanowi

Razem Pomorze:

Chcesz mieć wreszcie progresywnego prezydenta? Masz dosyć konserw na tym stanowisku? Uważasz, że czas na prawdziwą, odważną zmianę? Samo się nie zrobi. Wpadnij dziś w okolice SKM Wzgórze Św. Maksymiliana w Gdyni po 16.30 i podpisz się Robertowi Biedroniowi – kandydatowi lewicy na prezydenta Polski. 🇵🇱🇪🇺🏳️‍🌈 ✊


Źródło
Opublikowano: 2020-03-10 09:50:23

Zmieniaj z nami Pomorze, Polskę i Europę! Samo się nie zrobi! Poznaj nas, nasze

Razem Pomorze:


Zmieniaj z nami Pomorze, Polskę i Europę! Samo się nie zrobi! Poznaj nas, nasze motywacje i dołącz do nas. Razem walczmy o równe prawa, bezpieczeństwo i połowę władzy.

#DzieńKobiet #InternationalWomensDay #HappyWomensDay2020 #KobietyDoPolityki #8marca #ManifaDzieńKobiet,InternationalWomensDay,HappyWomensDay2020,KobietyDoPolityki,8marca,Manifa

Źródło
Opublikowano: 2020-03-08 13:00:01