To haniebne, że Rzecznik Praw Dziecka traktuje dzieci par jednopłciowych jak oby

To haniebne, że Rzecznik Praw Dziecka traktuje dzieci par jednopłciowych jak obywateli drugiej kategorii.

W warszawskim okręgu Razem działalność rozpoczęło koło LGBTQ, które będzie podejmować liczne inicjatywy na rzecz walki z dyskryminacją osób nieheteronormatywnych. Dzięki szybkiej reakcji koła, ogólnopolski profil Razem zwraca w poniższym poście uwagę na negowanie rzeczywistości przez Naczelny Sąd Administracyjny i Rzecznika Praw Dziecka. Koło koordynują Joanna Wicha oraz Kacper Błażej Białkowski. Zapraszamy do współpracy!


Źródło
Opublikowano: 2019-12-05 13:42:05

Obejrzyj Niesamowite historie z polskich fabrykMocny wywiad na temat prawdziwych warunków pracy w przemyśle. Prowadzi członkini Razem w Warszawie Eva Infeld

Możemy myśleć „mnie to na szczęście nie dotyczy” ale tak nigdy nie zmienimy warunków i stylu pracy w tym kraju.Źródło
Opublikowano: 2019-11-26 08:48:32

Czasem znajomi mówią: "Niech sobie robią co chcą ale czy oni muszą się tak

Czasem znajomi mówią: "Niech sobie robią co chcą ale czy oni muszą się tak obnosić?".

Publikujemy tekst naszej warszawskiej sympatyczki.

Spotkałam się ostatnio z przyjacielem, którego znam od czasów liceum. Jesteśmy podobni. Wychowani i urodzeni w Warszawie, nasi rodzice ciężko pracowali aby zapewnić nam dobre życie, mi studia i wynajęte na czas studiów mieszkanie (chciałam być niezależna), jemu własne mieszkanie i bezpieczeństwo braku kredytu. Oboje mamy rodzeństwo, oboje studiowaliśmy na publicznej uczelni. Żadne z nas nie ma jeszcze dzieci, jesteśmy skupieni na sobie, na karierze. Ja i on, trochę brat i siostra rozumiemy się bez słów. Kiedyś spędzaliśmy razem każde popołudnie po szkole, teraz rzadko mamy czas, ale kiedy się widzimy potrafimy przegadać cały dzień.
Mój przyjaciel jest gejem. Dla mnie jest to oczywiste, tak oczywiste jak to, że ma dobre oczy, jest wrażliwy, że lubi psy. Od jego coming outu minęło już sporo czasu i nigdy nie myślę o nim jako o geju. Myślę, że to pracowity chłopak, że jestem z niego dumna, że odnosi sukcesy, jest silny. Że zawsze mogę na niego liczyć.
Po naszym ostatnim spotkaniu uświadomiłam sobie, że jestem w błędzie. Żyję w swego rodzaju bańce – stolica, znajomi o podobnych poglądach, otwarci i wspierający rodzice. On niby tak samo a jednak jest ostatnio zgaszony, smutny. Mimo uśmiechu widzę, że coś jest nie w porządku. Rozmawiamy, ma nową pracę, jest powiedzmy grafikiem, ma już duże doświadczenie, realizuje ciekawe projekty. Spełnia się zawodowo i jest znany w swoim kręgu. A mimo to mówi mi nagle, że w nowej pracy nikt nie wie. Zastanawiam się dlaczego, przecież to takie łatwe gdy wszyscy mówią o swoich dziewczynach, dzieciach, żonach wspomnieć, że ja nie. Nie mam dzieci, nie mam żony, jestem gejem. Łatwe? Może dla mnie, która nigdy nie musiałam udawać. Czy wyobrażacie sobie życie z ciągle przylepionym do twarzy uśmiechem gdy dalsi znajomi, dalsza rodzina życzy Wam czegoś co nigdy nie będzie waszym doświadczeniem – np. dzieci i żony? Czy znacie lęk przed powiedzeniem otwarcie jak wygląda wasze życie ludziom z którymi spędzacie większość waszego dnia?
Przypomniałam sobie jak odkrywałam własną seksualość całując się z moim licealnym chłopakiem w autobusie (dzisiaj takie zachowania mnie irytują, niektórych brzydzą). Wtedy nie musiałam się zastanawiać po prostu robiłam to co czułam. Pamiętam, że ktoś, chyba wychowawca powiedział mi, że widział nas prowadząc samochód i powinniśmy się opanować. Zbyłam go uśmiechem. Z moim partnerem chodzimy za rękę, gdy w kinie zrobi mi się smutno obejmuje mnie i dzięki niemu czuję się lepiej. Gdy wyjdę zdenerwowana z pracy a jesteśmy umówieni na mieście czeka na mnie z otwartymi ramionami, i wiem, że mogę go przytulić i możemy tak stać i czerpać siłę z naszej bliskości i miłości. I teraz dociera do mnie ta iluzja w której żyję. Ten przywilej, który nie był moim wyborem. Tak wyszło, że ja jestem hetero a on nie. Może kogoś brzydzą moje sceny czułości, moje emocjonalne momenty (w uszach wybrzmiewa mi słynne: nie przeszkadza mi co robią w domu, ale na ulicy?), ale nikt nigdy nie uderzy mnie z tego powodu w twarz, nie opluje, nie powie przez zaciśnięte zęby czegoś niemiłego. Te słowa nigdy nie będą dotyczyły mnie a od zawsze towarzyszą jemu. Jestem pewna, że słyszał je co najmniej tyle samo razy co ja. Od dalszych znajomych, od rodziny, od sąsiadów. „Czy muszą tak paradować? Przecież nikt im nie zabrania” albo „mnie to nie przeszkadza, ale uważam, że to trochę obrzydliwe”.
Czy nasze dorosłe życie rzeczywiście jest podobne? Czy mam prawo mówić mu, że hej no po prostu powiedz im, że jeteś gejem? Całe moje dorosłe życie byłam akceptowana, a jeśli czasem ktoś się ze mną nie zgadzał lub miał inną wizję dorosłości, związków, odpowiedzialności niż ja, nie stosował argumentów ad personum, nie sugerował, że to co robię napawa go niesmakiem.
Mój przyjaciel jest wyjątkowym człowiekiem i mam ogromne szczęście, że na niego trafiłam. Jednak jedyne co mogę zrobić to powiedzieć, że jestem, słyszę, ze mną możesz być sobą, marząc o tym, że kiedyś będzie mógł być sobą cały czas.


Źródło
Opublikowano: 2019-11-25 09:37:19

To czas Zandberga i Biejat? Świetnie zaczęli nową kadencję Sejmu

Wyborcza.pl Warszawa analizuje ostatnie dokonania posłanek Razem w Warszawie: Magdalena Biejat i Adrian Zandberg. Polecamy jako dobry przegląd mijającego, jakże intensywnego politycznie, tygodnia. Spokojnego weekendu!

To czas Zandberga i Biejat? Świetnie zaczęli nową kadencję Sejmu

Po wystąpieniu w Sejmie, w którym Adrian Zandberg merytorycznie wypunktował i przyćmił premiera już się mówi, że polityk z partii Razem może zostać kandydatem na prezydenta RP.

Źródło
Opublikowano: 2019-11-22 21:39:43

Efekt Zandberga: przemówienie hitem internetu. Popularniejsze niż exposé premiera

Adrian Zandberg, poseł Razem w Warszawie i jeden z liderów #Lewica, we wtorek z mównicy sejmowej podsumowywał exposé premiera Mateusza Morawieckiego. W internecie obejrzało to wystąpienie ponad 124 tys. osób” donosi Wyborcza.pl Warszawa. Polecamy lekturę:

Efekt Zandberga: przemówienie hitem internetu. Popularniejsze niż exposé premiera

– Nie słyszałam tak dobrego przemówienia od czasów pierwszej kadencji Kwaśniewskiego – tak wczorajsze wystąpienie w Sejmie Adriana Zandberga ocenia politolog dr hab. Ewa Marciniak. W internecie obejrzało je ponad 124 tys. osób

Lewica

Źródło
Opublikowano: 2019-11-20 16:46:26

Obejrzyj Zabrakło mi w wystąpieniu pana premiera konkretnych zobowiązań dotyczących rozwiązania konkretnych problemów.


Polecamy Waszej uwadze pierwsze wystąpienie sejmowe Magdalena Biejat, posłanki Razem w Warszawie, przewodniczącej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Ważne pytania do premiera dotyczące polskich rodzin i dzieci: o strategię przeciwdziałania przemocy, o reformę psychiatrii dziecięcej, o Niebieską Kartę i telefony zaufania.


Źródło
Opublikowano: 2019-11-19 22:10:47

Wczoraj ulicami Warszawy kilkanaście tysięcy osób przeszło w marszu Za Wolność W


Wczoraj ulicami Warszawy kilkanaście tysięcy osób przeszło w marszu Za Wolność Waszą i Naszą! Nas oczywiście też nie mogło zabraknąć!

Było głośno, radośnie i kolorowo! Dziękujemy wszystkim, którzy pokazali wczoraj, że świętowanie niepodległości nie musi odbywać się w huku rac i przy akompaniamencie nacjonalistycznych okrzyków.

Fot. Paweł Wiszomirski

Źródło
Opublikowano: 2019-11-12 10:08:09

Gdzie jest jutro Lewica Razem?


Gdzie jest jutro Lewica Razem?
Wszędzie! Dołączcie do nas!

O godz. 10.00 i 10:30 reprezentacja okręgu Warszawskiego z posłem Maciejem Koniecznym będzie uczestniczyła w obchodach przed Bramą Straceń warszawskiej Cytadeli.

O godz. 11.00 poseł Maciej Konieczny weźmie udział w uroczystościach na placu Grzybowskim w Warszawie.

O godz. 14.00 będziemy uczestniczyć w marszu „Za Wolność Waszą i Naszą!”, który wyruszy z pl. Unii Lubelskiej w Warszawie. Z nami ekipa z sejmu: Adrianem Zandberg, Magdalena Biejat, Maciej Konieczny

Źródło
Opublikowano: 2019-11-10 22:30:55

100 lat temu do Sejmu zostały wybrane pierwsze polskie parlamentarzystki. Polska

100 lat temu do Sejmu zostały wybrane pierwsze polskie parlamentarzystki. Polska była jednym z pierwszych krajów w Europie, w którym kobiety miały czynne i bierne prawo wyborcze,

Wczoraj wraz z posłankami Razem Magdalena Biejat Marcelina Zawisza i Paulina Matysiak odwiedziliśmy groby pierwszych polskich posłanek pochowanych w Warszawie oraz innych zasłużonych działaczek kobiecych. Pamiętając o naszych bliskich zmarłych, pamiętamy również o tych, które walczyły o równe prawa dla wszystkich i przecierały szlak dla kobiet w polityce.

Kwiaty i znicze złożyliśmy wczoraj na grobach Jadwigi Dziubińskiej (posłanki Sejmu Ustawodawczego, PSL "Wyzwolenie), Justyny Budzińskiej-Tylickiej (lekarki, działaczki społecznej, feministycznej i pacyfistycznej,radnej Warszawy z ramienia Klubu Politycznego Kobiet Postępowych i PPS), Aleksandry Piłsudskiej (działaczki PPS i POW), Zofii Daszyńskiej-Golińskiej (polityczki, filozofki, ekonomistki, socjolożki i działaczki społecznej, senatorki II kadencji), Wandy Gertz (żołnierki, harcerki, członkini Konfederacji Polskiej, która służyła w I Brygadzie Legionów w męskim przebraniu), Ireny Kosmowskiej (posłanki Sejmu Ustawodawczego, PSL "Wyzwolenie") oraz Zofii Moraczewskiej (posłanki Sejmu Ustawodawczego, PPSD).

Cześć ich pamięci!

Fot. Paweł Wiszomirski

Źródło
Opublikowano: 2019-11-02 12:55:39

W dniu wczorajszym wzięliśmy udział w manifestacji Apel do władz Warszawy: piesi


W dniu wczorajszym wzięliśmy udział w manifestacji Apel do władz Warszawy: piesi chcą żyć! pod ratuszem na pl. Bankowym. W imieniu Zarządu Okręgu Warszawskiego partii Razem, petycję o wprowadzeniu wizji zero podpisała Anna Smogorzewska.

W roku 2018 w Warszawie w wypadkach drogowych zginęło 43 osób, w tym 20 pieszych. Liczba wypadków drogowych w Warszawie rośnie. Uważamy, że jest możliwe zmniejszenie liczby ofiar śmiertelnych do zera. Wymaga to jednak od miasta, by priorytet na drodze mieli nie kierowcy, lecz jego najsłabsi uczestnicy, czyli piesi. W ok. 80 proc. wypadków z udziałem pieszych, winę ponoszą kierowcy.

Razem w kampanii samorządowej w Warszawie postulowało:
– Tworzenie stref spacerowych z ograniczeniem prędkości do 30 km/h, których wjazdy będą wyraźnie oznaczone, np. zwężeniem jezdni, tworząc efekt “bramy”
– Stosowanie wyniesionych przejść dla pieszych.
– Dopuszczenie elementów infrastruktury spowalniającej, dostosowanych do lokalnych uwarunkowań, takich jak progi sinusoidalne, progi wyspowe, a w szczególnych wypadkach również szykany.
– Na przejściach dla pieszych: zielone światło dla pieszych w każdym cyklu, odejście od stosowania żółtych przycisków i wprowadzenie sekundników.
– Wprowadzenie zasady, że każde przejście przez jezdnię o dwóch pasach ruchu w jednym kierunku lub dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h musi mieć sygnalizację świetlną.
– Ograniczenie parkowania w pobliżu przejść dla pieszych poprzez zastosowanie fizycznych barier uniemożliwiających nielegalne parkowanie.
– Wytypowanie obszarów specjalnej ochrony ruchu pieszego, w tym ciągów bezpieczeństwa gwarantujących bezpieczną drogę do szkoły lub przychodni.
– Systematyczny audyt przejść dla pieszych pod kątem bezpieczeństwa połączony z ciągłymi działaniami na rzecz poprawy bezpieczeństwa pieszych na przejściach, na których dochodzi do wypadków.
– Powołanie kolegialnej komisji do spraw wypadków złożonej ze specjalistów ruchu drogowego i planistów, współpracującej ze służbami ratunkowymi. Zadaniem komisji byłaby analiza każdego wypadku i przedstawienie zarówno doraźnych jak i długoterminowych środków zaradczych

Domagamy się od władz Warszawy podjęcia szybkich i stanowczych działań w celu poprawy bezpieczeństwa pieszych.

Fot. Konrad Wiślicz-Węgorowski

Źródło
Opublikowano: 2019-10-31 11:53:23

Bądź z nami jutro przed Ratuszem!

Bądź z nami jutro przed Ratuszem!

W poprzednim tygodniu na Bielanach wzięliśmy udział w obywatelskim proteście przeciwko zabijaniu pieszych. Dzień wcześniej w wypadku na ulicy Sokratesa stracił życie mąż i ojciec. Dzisiaj na podobnym przejściu w Alejach Ujazdowskich została potrącona piesza. Potrącenia na ulicy Stawki nie zaskakują już nawet urzędników. Żadna z tych tragedii nie jest przypadkowa. To efekt wielu lat odkładania bezpieczeństwa pieszych na potem.

Jutro przed Ratuszem odczytamy listę hańby – miejsc w których w Warszawie giną piesi. Nie chcemy, żeby ten temat został zapomniany. Chcemy żyć!

Cieszą nas zapowiedzi odważniejszych działań ze strony ratusza. Jednak takich zapowiedzi było już wiele i zawsze okazywały się puste. Władze miasta wielokrotnie ignorowały apele mieszkańców, którzy już w 2014 roku apelowali o zainstalowanie świateł na ulicy Sokratesa. Od lat odwlekany jest montaż świateł na ulicy Stawki. Na naszym poprzednim proteście nie pojawił się żaden przedstawiciel Ratusza.

Kiedy Rafał Trzaskowski mówi o konieczności radykalnej poprawy bezpieczeństwa, od razu sam umywa ręce i przerzuca winę na regulacje państwowe. Mówi o rozbudowie stref ograniczenia prędkości do 30 kilometrów na godzinę, a w tym samym czasie jego współpracownik Michał Domaradzki wyrzuca do kosza projekt stworzenia takiej strefy na ulicy Rydygiera. Robert Soszyński zapytany o wprowadzenie wizji zero stwierdza, że nie dożyjemy tego. Blokuje przebudowę Kruczej i ronda Dmowskiego. Ignoruje wynik konsultacji społecznych w sprawie ulicy Górczewskiej.

Domagamy się realnych działań już teraz! Spotykamy się jutro o 18:00 przed Ratuszem, plac Bankowy 3/5.

https://www.facebook.com/events/532520444192423/


Źródło
Opublikowano: 2019-10-29 20:07:28

– Jesteśmy tutaj, żeby wyrazić naszą solidarność i nasz podziw dla Chilijczyków

– Jesteśmy tutaj, żeby wyrazić naszą solidarność i nasz podziw dla Chilijczyków i Chilijek, którzy mimo brutalnych represji ze strony rządu walczą o swoje prawa. Chcemy jednocześnie wyraźnie zaznaczyć, że nie może być zgody na stosowanie przemocy wobec demonstrantów. Prawo do protestu jest jednym z podstawowych praw człowieka. Apelujemy do rządu polskiego i całej wspólnoty międzynarodowej o wywarcie skutecznego nacisku na rząd chilijski. Ani jednej więcej ofiary w Chile! – mówiła podczas dzisiejszego wydarzenia Solidarni z Chilijczykami! Dość zabijania! posłanka Marcelina Zawisza.

Dziękujemy Piotr Ikonowicz i Ruch Sprawiedliwości Społecznej za zorganizowanie wydarzenia i za zaproszenie!

Solidarność naszą bronią!

Fot. Paweł Wiszomirski

Źródło
Opublikowano: 2019-10-28 15:31:54

W zeszły piątek w Chile wybuchł największy kryzys społeczno-polityczny ostatnich

W zeszły piątek w Chile wybuchł największy kryzys społeczno-polityczny ostatnich dziesięcioleci. Masowe protesty uliczne spotkały się z nieakceptowalną przemocą ze strony wojska i policji, które prezydent Sebastián Piñera skierował do tłumienia demonstracji. Wprowadzono stan wyjątkowy i godzinę policyjną. Ponad 20 osób zginęło, kilkaset jest rannych (w tym od śrutowych pocisków), a kilka tysięcy zostało aresztowanych.

Policyjno-wojskowy terror na ulicach przypomina do złudzenia represje z czasów dyktatury Augusto Pinocheta. Nie ma naszej zgody na łamanie prawa człowieka. Żądamy bezpieczeństwa dla pokojowych demonstrantów.
Bezpośrednim powodem protestów była niewielka podwyżka cen biletów metra w stolicy Chile, Santiago. Ale jak mówią Chilijczycy, "nie chodzi o 30 pesos, tylko o 30 lat. Od 1990 roku, kiedy skończyła się dyktatura Pinocheta w Chile funkcjonuje ustrój demokratyczny. Ale kolejni prezydenci (zarazem szefowie rządu) nie byli wstanie odwrócić skutków neoliberalnej terapii szokowej zastosowanej przez ekonomistów zwanych " chicagowskimi chłopcami" za dyktatury Pinocheta. W latach 80. wskutek kolejnych reform i zmiany konstytucji sprywatyzowano wszystko, co dało się sprywatyzować i maksymalnie ograniczyć usługi publiczne.

Obecny prezydent, Piñera, to jeden z najbogatszych Chilijczyjczyków z majątkiem o wartości prawie 3 miliardy dolarów. Tymczasem Chilijczycy zarabiają dramatycznie mało lub mają głodowe emerytury, muszą płacić za edukację i służbę zdrowia. Pracują 45 godzin tygodniowo, są dramatycznie zadłużeni, muszą znosić kolejne podwyżki. Dziś Chilijczycy mówią dość. Chcą sprawiedliwości, demokracji, pokoju, godnego standardu życia. Chcą mieć za co żyć, mieć nadzieje na przyszłość. Obecny system im tego nie daje i nie da. Dlatego domagają się ustąpienia prezydenta Piñery i jego rządu oraz radykalnej zmiany politycznej i społecznej. Tymczasem prezydent Piñera powtarza mity o dobrej kondycji chilijskiego społeczeństwa i stabilnej demokracji oraz proponuje kosmetyczne zmiany konserwujące status quo. Jednocześnie wyprowadza wojsko na ulice i krwawo tłumi pokojowe demonstracje. Okręg Warszawski Razem solidaryzuje się z Chilijczykami w ich walce o sprawiedliwość i godność. Solidarność naszą bronią! El pueblo unido jamás será vencido!

Fot. Paweł Wiszomirski

Źródło
Opublikowano: 2019-10-26 17:30:13

Jesteśmy oburzeni listem toruńskiej “Solidarności” z dnia 21.10.2019 adresowanym

Jesteśmy oburzeni listem toruńskiej “Solidarności” z dnia 21.10.2019 adresowanym do dyrektorów szkół i nauczycieli.

Polska jest świeckim państwem, a szkoła świecką instytucją, której zadaniem jest przekazywanie uczniom rzetelnej wiedzy naukowej oraz wychowywanie młodych ludzi na świadomych obywateli. Nie ma w niej miejsca na indoktrynację w duchu jakiejkolwiek religii.

W szczególności nie zgadzamy się na nazywanie orientacji i zachowań innych niż heteroseksualne złem. Ok. 70% młodzieży LGBT+ ma myśli samobójcze. Winne temu są właśnie takie słowa i postawy. Język, jakim napisany jest list, niszczy ludzi i zabiera życia. Akcje takie jak “Tęczowy piątek” ratują życia.

Młodzież nieheteronormatywna nie potrzebuje modlitw. Potrzebuje rzetelnej wiedzy, akceptacji i szacunku.


Źródło
Opublikowano: 2019-10-24 10:50:13

Dziś zapraszamy do oglądania nasze partyjnego kolegi :)

Dziś zapraszamy do oglądania nasze partyjnego kolegi

Dzisiaj rzadka okazja, żeby zobaczyć mnie w telewizji. O 14:15 będę gościem programu „Gorące Pytania” na antenie wPolsce.pl.

Porozmawiamy o sprawach, o których w polskich mediach mówi się zdecydowanie za rzadko, czyli o tym, co Sejm może zrobić, żeby poprawić jakość życia osób z niepełnosprawno

Więcej


Źródło
Opublikowano: 2019-10-23 11:33:11

Dlaczego bezpieczeństwo na drogach jest polityczne i dotyczy nas wszystkich? Bo

Dlaczego bezpieczeństwo na drogach jest polityczne i dotyczy nas wszystkich? Bo tylko zmieniając prawo i politykę miejską możemy coś realnie zrobić.

#ChodzioŻycie #Sokratesa
Artykuł Jarosława Ossowskiego w Stołecznej o wczorajszej manifestacji na Sokratesa. >>Z transparentami przyszła też partia Razem, ale jej działacze zostali poproszeni przez organizatorów o ich schowanie.<<

O schowanie transparentów poprosili nas mieszkańcy i mieszkanki, uznając że manifestacją ma charakter uczczenia śmierci pieszego, zamordowanego przez driftera na ul. Sokratesa. Uszanowaliśmy tę prośbę.

Padły też znane nam argumenty o tym, żeby nie „upolityczniać”

Więcej

ChodzioŻycie,Sokratesa

Źródło
Opublikowano: 2019-10-22 09:06:34

Dzisiaj wspólnie z mieszkańcami Bielan i naszą posłanką Magdalena Biejat wzięliś


Dzisiaj wspólnie z mieszkańcami Bielan i naszą posłanką Magdalena Biejat wzięliśmy udział w Protest przeciwko zabijaniu pieszych na drogach.

Czas najwyższy, żeby zarówno parlamentarzyści jak i władze Warszawy realnie zadbały o bezpieczeństwo pieszych. Cieszymy się, że w Sejmie znalazły się osoby, które jak Magdalena Biejat będą o to walczyć.

Przypominamy program, który Magdalena przedstawiała przed wyborami:
https://oko.press/lewica-chce-skonczyc-z-krwawymi-zniwami-…/

Fot. Bartek Kuzia

Źródło
Opublikowano: 2019-10-21 21:12:29

Protest przeciwko zabijaniu pieszych na drogach


Wczoraj na ulicach Warszawy doszło do kolejnej tragedii.

Na przejściu dla pieszych na rogu Sokratesa i Petofiego na Bielanach, na oczach swojej żony i małego dziecka, zginął człowiek.

Wszystkich, którzy chcą wyrazić swój żal z powodu strasznej tragedii młodej rodziny lub zaprotestować przeciwko złym przepisom, zapraszamy dziś ze zniczem o 18.00 na ulicę Sokratesa róg Petöfiego w Warszawie.

W tej chwili w Europie, co piąty pieszy, który ginie, ginie w Polsce. Na 1 milion mieszkańców w Holandii, w ten sposób giną 3 osoby; w Szwecji 4; w Czechach 16; w Polsce 32 w tym połowa na “zebrach”. Dlatego zadbanie o bezpieczeństwo pieszych jest kluczowe.

Czas na odważne wprowadzenie rozwiązań takich, jak:

– Pierwszeństwo pieszych przy zbliżaniu się do przejścia
– Wyniesione przejścia dla pieszych.
– Naziemne przejścia na dużych skrzyżowaniach
– Azyle dla pieszych pośrodku przejść na szerszych ulicach
– Oznakowanie przejść odblaskami na jezdni
– Stosowanie po lewej stronie jezdni znaków przejścia dla pieszych tzw. dwustronnych odwróconych (lustrzanego odbicia znaku)
– Czas zapalenia zielonego światła umożliwiający przejście przez jezdnię osobom starszym
– Napisy na chodnikach przypominające, by przed wkroczeniem na jezdnię się rozejrzeć
– Podwyższenie kar za wykroczenia drogowe.

Do zobaczenia o 18:00.

Źródło
Opublikowano: 2019-10-21 11:14:01

Zapraszamy do Trójki! Magdalena Biejat dziś w wielu mediach, sprawdźcie i zobacz

Zapraszamy do Trójki! Magdalena Biejat dziś w wielu mediach, sprawdźcie i zobaczcie/posłuchajcie:Dzisiejszy dzień spędzam w mediach🕢17:45 Puls Trójki w Trójka – Program 3 Polskiego Radia🕢18:40 Analizy w Radio TOK FM🕣19:15 Gra o Polskę TVP Info🕘21:00 Twój Wybór TVP3 Warszawa Zapraszam przed odbiorniki!


Źródło
Opublikowano: 2019-10-17 13:32:04

Mimo deszczu, korków i pracy byliśmy dziś pod sejmem protestować.

Mimo deszczu, korków i pracy byliśmy dziś pod sejmem protestować.
A z nami Magda Biejat i Adrian Zandberg. To że mamy wreszcie swoich przedstawicieli i przedstawicielki w sejmie nie znaczy że idziemy do domu.
Wręcz przeciwnie! To dopiero początek!

Prawo do edukacji seksualnej dla niektórych ortodoksyjnych środowisk w tym kraju to nadal za wiele. Wymyślają nam od komunistów a sami oburzają się niczym PRLowska władza na książki Michaliny Wisłockiej

Widać potrzebujemy całych zastępów rozsądnych edukatorek!

Źródło
Opublikowano: 2019-10-16 21:48:32

My wraz z Marceliną Zawiszą idziemy właśnie pod sejm protestować!

My wraz z Marceliną Zawiszą idziemy właśnie pod sejm protestować!

A Wy?

Procedowana dzisiaj przez odchodzący Sejm ustawa zakazująca edukacji seksualnej to jeden z najbardziej szatańskich pomysł ostatnich czterech lat. Wszystko to, przeciwko czemu protestowaliśmy, przejmowanie mediów, trybunałów i stanowisk, to były przynajmniej działania podejmowane z otwartą przyłbicą. Natomiast to co jest procedowane dzisiaj to jest inny poziom. Tutaj jest właśnie czynnik ściśle szatański, nazwanie dobra złem, a zła dobrem.

Projekt o nazwie „stop pedofili”, który pedofilię…

Więcej

Źródło
Opublikowano: 2019-10-16 17:25:59

Jesień średniowiecza //Warszawa


Edukacja seksualna to od lat standard w wielu krajach Unii Europejskiej. W Polsce jednak dyskurs wokół niej wciąż wyznacza Kościół oraz konserwatywna prawica, nie zważając na wypowiedzi ekspertów i doświadczenia Europy Zachodniej. Korzystając z ostatniego posiedzenia tej kadencji, PiS próbuje przepchnąć projekt zakładający penalizację edukacji seksualnej, przygotowany przez środowisko Ordo Iuris oraz Fundacji "Pro Prawo do życia".

Edukacja seksualna zmniejsza liczbę niechcianych ciąż i przyczynia się do zmniejszenia liczby samobójstw wśród nastolatków. Razem stoi po stronie dzieci i młodzieży – nie pozwolimy na odbieranie im prawa do pełnej wiedzy o swoim organizmie.

Jutro o 17:30 wspólnie stańmy pod Sejmem i pokażmy, że nie ma naszej zgody na cofanie Polski do średniowiecza! Będzie z nami posłanka-elektka Magdalena Biejat!

Źródło
Opublikowano: 2019-10-15 22:11:24

Warszawa zaufała Lewicy. ‚Słyszałam od wyborców, że można na nas głosować, bo jesteśmy przewidywalni’

Warszawa zaufała Lewicy! Mamy trójkę posłów ze stolicy: obok Magdalena Biejat i Adrian Zandberg w sejmowych ławach zasiądzie Anna-Maria Żukowska. Wyborcza.pl Warszawa piórem Wojciecha Karpieszuka podsumowuje kampanię.

Warszawa zaufała Lewicy. ‚Słyszałam od wyborców, że można na nas głosować, bo jesteśmy przewidywalni’

Te wybory pokazały siłę Lewicy w Warszawie. Wprowadza do Sejmu trójkę posłów. Progresywne parlamentarzystki wchodzą też z list Koalicji Obywatelskiej.

Źródło
Opublikowano: 2019-10-15 12:00:01

172017 głosów na kandydatki i kandydatów Razem w Warszawie w Warszawie]! Magdale

172017 głosów na kandydatki i kandydatów Razem w Warszawie w Warszawie]! Magdalena Biejat i Adrian Zandberg w Sejmie! DZIĘKUJEMY za Wasze poparcie!
Razem to #lewica społeczna, która czeka na Ciebie!
Działaj z nami!
Walczymy w Sejmie i poza nim o:
🏘️ – państwowy program budowy mieszkań na wynajem
🚑 – 8% PKB na ochronę zdrowia
👩🏻‍💼 – godną pracę dla każdego
💡 – odpowiedzialną transformację polskiej energetyki
💰 – sprawiedliwy system podatkowy
– rozdział kościoła od polityków

Chcesz walczyć razem z nami?
↔️ – zaproś znajomych do polubienia Razem w Warszawie
💸 – wpłać darowiznę na nasze działania [link w komentarzu]
💪 – zostań sympatykiem/sympatyczką albo dołącz do Razem [link w komentarzu]lewica

Źródło
Opublikowano: 2019-10-15 09:00:00

Halo Warszawo! Mamy posłankę w Sejmie! Ogromnie dziękuję Wam za okazane zaufanie

Halo Warszawo! Mamy posłankę w Sejmie! 🔥🔥🔥Ogromnie dziękuję Wam za okazane zaufanie i wszystkie oddane na mnie głosy! Dziękuję, że daliście szansę nowej sile politycznej, że postawiliście na nową jakość. Obiecuję, że następne cztery lata będą dla mnie czasem bardzo intensywnej pracy i działania na rzecz Polski, jaką wszyscy sobie… Więcej


Źródło
Opublikowano: 2019-10-14 15:10:41

Już w tę niedzielę wybory! Nie można by tego lepiej ująć niż nasza liderka @joan

Już w tę niedzielę wybory! Nie można by tego lepiej ująć niż nasza liderka @joanna_wicha .Tak się składa, że mam dzisiaj urodziny 😊 I moja ukochana córka Zuzia stworzyła dla mnie ten rysunek w prezencie!
Urodziny obchodzę już po raz 53! Gdy miałam 22 lat, przeprowadziłam się do Warszawy. W wieku 28 lat urodziłam córkę. W wieku 49 lat zostałam aktywistką, aby walczyć o godne płace… Więcej


Źródło
Opublikowano: 2019-10-10 17:23:30

Liderzy i liderki Lewicy Razem na listach do Sejmu!

Liderzy i liderki Lewicy Razem na listach do Sejmu!

Jak głosować?

Chcesz usłyszeć w Sejmie odważny głos młodej lewicy? NIc prostszego. Oto mała ściągawka wyborcza – kandydatki i kandydaci Razem, którzy w całym kraju startują z czołowych miejsc na liście Lewicy, liście nr 3.

Zachęcam do podawania dalej!


Źródło
Opublikowano: 2019-10-09 21:11:50

Lewica Razem wspiera ochronę przyrody i prawa zwierząt. Głos naszej Warszawskiej

Lewica Razem wspiera ochronę przyrody i prawa zwierząt. Głos naszej Warszawskiej liderki Magda Biejat.

Kontakt ze zwierzętami i przyrodą jest dla mnie ważny od zawsze. Moje dzieci wychowują się z psem od urodzenia, uwielbiam obserwować ich radość w kontakcie z naturą. To uczucie jest zresztą w wspólne dla zdecydowanej większości z nas. Badania pokazują, że kontakt z przyrodą daje nam wymierne…

Więcej


Źródło
Opublikowano: 2019-10-07 15:48:31

Kiedy byliście w szkole, lubiliście WOS? Na portalu ngo.pl członkinie naszego ok

Kiedy byliście w szkole, lubiliście WOS? Na portalu ngo.pl członkinie naszego okręgu Julia Zimmermann i Joanna Wicha opowiadają co zrobić, aby od młodego wieku budować w uczennicach i uczniach pasję do wolontariatu i społeczeństwa obywatelskiego.

Link do artykułu w komentarzu.


Źródło
Opublikowano: 2019-10-01 17:14:51

Dzisiaj nasze liderki Magdalena Biejat, Joanna Godlewska, Anna Smogorzewska oraz

Dzisiaj nasze liderki Magdalena Biejat, Joanna Godlewska, Anna Smogorzewska oraz Emilia Bartkowska, która przyjechała do nas z Elbląga, podpisały się pod postulatami Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Zgadzamy się, że musimy podjąć zdecydowane działania, by zapobiec dalszym zmianom klimatu, które negatywnie oddziałują na Polskę, jak również samą Warszawę.

Źródło
Opublikowano: 2019-09-27 15:17:20

Jeśli lewicowa działaczka Razem to na rowerze, jak Joanna Wicha! A Wy czym jeźdz

Jeśli lewicowa działaczka Razem to na rowerze, jak Joanna Wicha! A Wy czym jeździcie do pracy?Świętujecie Dzień Bez Samochodu? Dla mnie to dzień jak każdy inny, bo codziennie poruszam się po Warszawie na dwóch kółkach 😀
Wybieram rower, bo ruch to zdrowie. Lecz nie tylko dlatego. Ze zgrozą obserwuję efekty smogu na zdrowie warszawiaków. Jako pielęgniarka i kandydatka do Sejmu, wiem, że musimy… Więcej


Źródło
Opublikowano: 2019-09-23 16:02:23

Obejrzyj Magdalena Biejat w TVP 3 19.09.2019


Nasza liderka Magdalena Biejat mówi o awarii w oczyszczalni ścieków „Czajka”. Stanowczy i stonowany głos w wielkiej rózróbie jaka nakręca rząd siejąc panikę i wchodząc w konflikt z samorządem Warszawskim. Jako warszawiacy i warszawianki rządajmy faktów a nie dajmy się wkręcać w polityczne gierki.


Źródło
Opublikowano: 2019-09-21 22:29:33

Kryzys klimatyczny jest faktem, wbrew temu, co uważają prominentni politycy Praw

Kryzys klimatyczny jest faktem, wbrew temu, co uważają prominentni politycy Prawa i Sprawiedliwości, którzy podważają konsensus naukowy. Kryzys klimatyczny to jedno z największych wyzwań dla świata. Lewica ma program, który odpowiada na te wyzwania. O tym mówiliśmy na dzisiejszej konferencji…


Źródło
Opublikowano: 2019-08-29 13:59:38

Nigdy więcej! Demonstracja antywojenna


Zbliża się 80 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Historia i walki zbrojne zawsze była obiektem propagandy. Zawsze służyły tym , którzy mają władzę nad światem i chcą nam tłumaczyć rzeczywistość. Tak jest i teraz.
Dziś pytamy: z kim i jak chcecie upamiętniać te tragiczne wydarzenia z naszej, europejskiej historii? My już znamy odpowiedź.

Wsparcie finansowe akcji: https://zrzutka.pl/79yerk

Źródło
Opublikowano: 2019-08-22 22:29:06

Natychmiast wprowadźmy do szkół program nauczania związany ze zmianami klimatycznymi!

Nauczyciele i nauczycielki zrzeszeni w OMKS Ogólnopolskie Porozumienie Nauczycieli wystosowali petycję, w której domagają się od ministra edukacji wprowadzenia do programów szkolnych tematyki związanej ze zmianami klimatycznymi wywołanymi przez człowieka.

popieramy i zachęcamy do podpisania:

Natychmiast wprowadźmy do szkół program nauczania związany ze zmianami klimatycznymi!

My, nauczyciele zrzeszeni w OMKS Ogólnopolskim Porozumieniu Nauczycieli dążymy do stworzenia systemu edukacji odpowiadającego wyzwaniom przyszłości. Jeżeli zlekceważymy zagrożenia, które sami jako mieszkańcy naszej planety spowodowaliśmy, jeśli nie uwrażliwimy dzieci i młodzieży na n…

Źródło
Opublikowano: 2019-08-12 14:32:53

5 sierpnia 1944 z samego rana oddziały Wehrmachtu, SS i niemieckiej policji rozp

5 sierpnia 1944 z samego rana oddziały Wehrmachtu, SS i niemieckiej policji rozpoczęły systematyczną akcję mordowania mieszkańców warszawskiej Woli. W ciągu trzech dni zamordowanych zostało kilkadziesiąt tysięcy osób. Mordowano na ulicach w mieszkaniach i szpitalach.

Dlatego co roku 5 sierpnia jest dniem, w którym szczególnie pamiętamy o ofiarach cywilnych powstania warszawskiego. Z tej okazji delegacja naszego okręgu złożyła wczoraj wieniec przy pomniku Pamięci 50 Tysięcy Mieszkańców Woli Zamordowanych przez Niemców podczas Powstania Warszawskiego 1944.

Bardzo cieszymy się, że w tym roku w tych uroczystościach wzięło udział dużo osób, które następnie licznie wzięli udział w Marszu Pamięci na Cmentarz Powstańców Warszawy.
Źródło
Opublikowano: 2019-08-06 13:38:56

W minioną niedzielę na warszawskiej Pradze odbył się festyn budowlany organizowa

W minioną niedzielę na warszawskiej Pradze odbył się festyn budowlany organizowany przez Razem w Warszawie i Inicjatywa Pracownicza Warszawa.
Głównymi atrakcjami były mecze piłki nożnej rozgrywane przez drużyny tworzone przez budowlańców i Młodych Razem , oraz liczne konkursy takie jak chodzenie po…

Źródło
Opublikowano: 2019-07-24 22:00:40

114 lat temu na stokach warszawskiej cytadeli stracony został Stefan Okrzeja – r

114 lat temu na stokach warszawskiej cytadeli stracony został Stefan Okrzeja – robotnik, działacz socjalistyczny, bojownik o wolność i niepodległość.

Stefan Okrzeja urodził się 1886 roku w niezamożnej robotniczej rodzinie. W bardzo młodym wieku został aktywnym działaczem Polskiej Partii Socjalistycznej w Warszawie. Był człowiekiem olbrzymiej odwagi i determinacji. W październiku 1904 roku współorganizował antywojenną demonstrację, podczas której został ciężko pobity. Miesiąc później został bohaterem bitwy na pl. Grzybowskim, gdzie warszawscy robotnicy starli się z carskim wojskiem. Bezpośrednią przyczyną starcia było rozwinięcie przez Okrzeję czerwonego sztandaru z napisem „PPS. Precz z wojną i caratem! Niech żyje Wolny Polski Lud!”.

26 marca 1905 roku dokonał nieudanej próby zamachu na znienawidzonego przez ludność miasta carskiego dyrektora policji w Warszawie, płk. barona Karola Nolkena, który kilka miesięcy wcześniej wydał rozkaz strzelania do pokojowej demonstracji robotników. Po aresztowaniu Okrzeja został osadzony w niesławnym X pawilonie cytadeli warszawskiej, a następnie skazany na śmierć przez powieszenie. Wyrok wykonano 21 lipca 1905 roku. W dniu egzekucji PPS wezwała robotników do strajku generalnego. Miejsce jego pochówku pozostaje nieznane. Po śmierci stał się bohaterem warszawskich ulic.

W rocznicę jego śmierci członkowie warszawskiego Razem złożyli kwiaty pod Bramą Straceń na warszawskiej cytadeli, w miejscu gdzie wykonano wyrok na Okrzei.
Źródło
Opublikowano: 2019-07-21 12:40:04