Zatrzymajmy wozy nienawiści i pogardy

Razem Warszawa:

❗️Masz dość antyaborcyjnych ciężarówek pod warszawskimi szpitalami? Podpisz nasz projekt uchwały!❗️

Jeszcze przez najbliższy tydzień będziemy zbierać podpisy pod projektem uchwały zakazującej ekspozycji drastycznych treści na terenie Warszawy. Chcesz nam pomóc? Wejdź w link w komentarzu, wydrukuj listę, zbierz podpisy od znajomych i przynieś do naszego biura!

Nie masz osiemnastu lat? To nic! Możesz wesprzeć Młodzi Razem – Mazowieckie, którzy przygotowali w tej sprawie petycję 👇

Zatrzymajmy wozy nienawiści i pogardy

Młodzi Razem jako organizacja walczącą o prawa kobiet w ciąży domagamy się natychmiastowego usunięcia z warszawskich ulic wozów Ordo Iuris. Nie dość, że prezentują one treści nienawistne i kłamliwe to atakują w sposób bezpośredni osoby chcące skorzystać ze swojego obywatelskiego p…

Źródło
Opublikowano: 2020-07-03 10:09:04

Masz dość czekania? My też! Dołącz do nas i wspólnie zawalczmy o:

Razem Warszawa:

Masz dość czekania? My też! Dołącz do nas i wspólnie zawalczmy o:
👉 klimat,
👉 prawa kobiet,
👉 świeckie państwo,
👉 dostępne mieszkania,
👉 równość małżeńską,
👉 normalny rynek pracy,
a także o wszystkie inne prawa, które dotychczas były dla ekip rządzących „tematami zastępczymi”.
Razem damy radę!


Źródło
Opublikowano: 2020-06-29 14:34:05

Obejrzyj Dlaczego warto zagłosować na Roberta Biedronia?

Razem Warszawa:


Czas na Konrad Wiślicz-Węgorowski, który wytłumaczy w mniej niż minutę dlaczego Robert Biedroń to najlepszy kandydat.


Źródło
Opublikowano: 2020-06-26 20:06:15

Марш Салідарнасці / Marsz Solidarności

Razem Warszawa:


W sobotę w Warszawie odbędzie się Marsz Solidarności z Białorusią organizowany przez Belaruski Dom.

Na Białorusi od ponad tygodnia odbywają się masowe protesty sprzeciwiające się prześladowaniom opozycji i niezależnych mediów. Rośnie brutalność władzy, a lista aresztowanych się wydłuża.

Łączy nas wspólna historia oraz kultura i nie możemy pozostać obojętni na zło, które dzieje się za naszą granicą. Lewica zawsze będzie stać po stronie ludzi walczących o demokrację!

Polska – Białoruś wspólna sprawa!

Źródło
Opublikowano: 2020-06-23 20:04:52

Stop dehumanizacji osób LGBT! Protest przed biurem PiS w Pruszkowie i tęczowe disco

Razem Warszawa:


Protestujemy w Pruszkowie!

W czwartek o godzinie 17:00 zbieramy się pod biurem poselskim PiS w Pruszkowie. Pokażmy posłom PiS, że miejscowości podwarszawskie nie godzą się na odmawianie innym człowieczeństwa!

Zapraszamy wszystkich, którzy widzą w drugim człowieku człowieka. Nie zgadzamy się na Polskę, w której nie możesz czuć się bezpiecznie tylko dlatego, że ktoś, kto powinien reprezentować wszystkich, twierdzi, że jesteś inny.

Razem damy radę!

Źródło
Opublikowano: 2020-06-23 13:25:36

Składamy ustawę o równości małżeńskiej!

Razem Warszawa:

Składamy ustawę o równości małżeńskiej! 🏳️‍🌈
Wraz z kandydatem na prezydenta Robert Biedroń przedstawiliśmy dziś ustawę, która definiuje małżeństwo jako związek dwóch osób – niezależnie od płci. Wbrew powszechnym opiniom Konstytucja nie stoi na przeszkodzie zawierania małżeństw jednopłciowych,… Więcej


Źródło
Opublikowano: 2020-06-19 14:43:26

Budujmy, ale z planem i dla ludzi! LEX DEWELOPER NA GROCHOWSKIEJ

Razem Warszawa:

Budujmy, ale z planem i dla ludzi! LEX DEWELOPER NA GROCHOWSKIEJ

Grochów przyciąga inwestycje, staje się modny. Fajnie.
Ale rozbudowywać i dogęszczać trzeba z głową. W tym celu powstają tzw. plany zabudowy, rysowane przez urbanistów i architektów, uchwalane po konsultacjach z mieszkańcami.
Tymczasem PISowskie prawo daje możliwość uchylenia planu w ciągu 60 dni, by tylko „szybciej budować osiedla”. Ustawa jest dobra wyłącznie dla wielkich inwestorów, nie aktualnych i przyszłych mieszkańców. To co zostało przez lata wspólnie wypracowane w ramach rozmów społecznych, może zostać w chwilę wymazane. Przemyślane planowanie miasta dla ludzi, ma ustąpić szybkiej, "dzikiej" zabudowie.

Uznaniowość takiego działania (miasto nie musi wyjaśniać czemu i komu zezwala na budowę) jest korupcjogenna i nie demokratyczna! Do jutra można zgłaszać uwagi, w lipcu Rada Miasta ma głosować w sprawie uchylenia planu miejscowego.

Aktualnie na działce fabryki "Perun" , deweloper może zbudować wg planu elegancki budynek usługowo-biurowo-sportowy lub hotel. Na Grochowskiej brakuje takich, centrotwórczych miejsc. Ale zamiast tego po prostu woli 350 mieszkań, w ciasnej przestrzeni, dosłownie jeden budynek na drugim. Chce też byśmy wyrzucili do kosza plany i pozwolili robić, co mu się podoba.

Solidarnie z mieszkańcami Kamionka i Grochowa mówimy nie! Warszawa jest nasza, wspólna!

(Zdjęcie pochodzi ze strony dewelopera.)


Źródło
Opublikowano: 2020-06-18 13:00:49

Podpisz się pod projektem uchwały zakazującej drastycznych treści w przestrzeni

Razem Warszawa:

Podpisz się pod projektem uchwały zakazującej drastycznych treści w przestrzeni publicznej! Dziś od 13:30 zbieramy podpisy na rondzie de Gaulle'a!

W przestrzeni Warszawy co i rusz pojawiają się drastyczne plakaty przedstawiające zdjęcia martwych płodów. Według sondażu przeprowadzonego przez oko.press nie życzy ich sobie aż 69% Polaków – niezależne od poglądów. Niestety, to nie powstrzymuje fundamentalistów, którzy odpowiadają za te treści. Ciężarówki z tymi zdjęciami pojawiają się przy szkołach i szpitalach, narażając na stres i traumatyczne doświadczenia nie tylko dzieci, ale również kobiety w zagrożonych ciążach czy też kobiety, które te ciąże straciły.

Nie zgadzamy się na szantażowanie Polek i Polaków tego typu działaniami. Dlatego przygotowaliśmy obywatelski projekt uchwały zakazującej drastycznych treści w przestrzeni publicznej Warszawy. Pod koniec czerwca złożymy go do Rady Miasta, a obecnie zbieramy pod nim podpisy.

Jeśli tak jak my chcesz, by Warszawa była przyjazna dla wszystkich, podpisz się pod naszym projektem! Dziś od godziny 13:30 będziemy zbierać podpisy na rondzie de Gaulle'a.

Jeśli nie możesz zjawić się dziś, zajrzyj na naszą stronę (link w komentarzu), wydrukuj listę, zbierz podpisy od rodziny i znajomych, a następnie wyślij je do naszego biura.

Razem stwórzmy Warszawę wolną od nienawiści!


Źródło
Opublikowano: 2020-06-13 10:05:01

12 czerwca przypada Światowy Dzień Sprzeciwu wobec Pracy Dzieci.

Razem Warszawa:

12 czerwca przypada Światowy Dzień Sprzeciwu wobec Pracy Dzieci.

UNICEF na podstawie danych z 2017 roku stwierdził, że ponad 150 milionów dzieci na świecie w wieku 5-17 lat zmuszanych jest do pracy. Często w ciężkich warunkach, po kilkanaście godzin dziennie. Główną przyczyną tego zjawiska jest ubóstwo. Mimo spadku wykorzystywania dzieci do pracy w latach 2012-2016, spadek ten nie dotyczy młodszych dzieci w wieku 5-11 lat. Co więcej, zaobserwowano wzrost wykonywania "zawodów" niebezpiecznych.

W zależności od kraju, płci oraz wieku dziecka zatrudnia się je m.in. w kopalniach, w rolnictwie oraz w fabrykach. Nie brakuje również dzieci pracujących w narko- i seksbiznesie.

W Polsce Kodeks Pracy zabrania zatrudniania osób poniżej 15. roku życia. Nie oznacza to jednak, że u nas problem ten nie istnieje. W wielu polskich rodzinach dzieci pracują w gospodarstwach rolnych. Drobna pomoc przy zbiorach nie jest oczywiście niczym złym – ale codzienna, kilkugodzinna praca jest niedopuszczalna. Szczególnie niedopuszczalnym jest również pozwalanie dzieciom na obsługę maszyn rolniczych, które są dla nich dużym zagrożeniem. Główny Urząd Statystyczny, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Państwowa Inspekcja Pracy niestety nie prowadzą statystyk odnośnie do wypadków z udziałem dzieci pracujących w gospodarstwach rolnych.Takie sytuacje często jednak kończą się tragicznie i od czasu do czasu można o nich usłyszeć w mediach.

Nie zgadzamy się na zabieranie najmłodszym dzieciństwa oraz na zaniedbywanie ich edukacji i rozwoju kosztem pracy! Wszystkie dzieci powinny mieć prawo do bezpiecznego i szczęśliwego dzieciństwa.

Źródło
Opublikowano: 2020-06-12 21:33:46

4 czerwca to Międzynarodowy Dzień Dzieci Będących Ofiarami Agresji. Zapewne mało

Razem Warszawa:

4 czerwca to Międzynarodowy Dzień Dzieci Będących Ofiarami Agresji. Zapewne mało kto z Was w ogóle słyszał o tym, że obchodzi się taki dzień. A szkoda – bo przemoc wobec dzieci to w Polsce bynajmniej nie jest problem niszowy.

Oto kilka statystyk z raportu Rzecznika Praw Dziecka opublikowanego w 2018 roku:
❗️43% Polaków akceptuje klapsy w stosunku do dzieci,
❗️22% uważa, że 'lanie jeszcze nikomu nie zaszkodziło',
❗️19% zgadza się ze stwierdzeniem, że 'zbicie dziecka jest w niektórych sytuacjach najbardziej skuteczną metodą wychowawczą'.

W panteonie kar, które popierają Polacy, znajdziemy m.in, grożenie laniem, zamykanie w pokoju, potrząsanie dzieckiem, obrzucanie wyzwiskami, ciągnięcie za ucho, policzkowanie, szczypanie i bicie pasem.

W 2012 roku fundacja Dzieci Niczyje przeprowadziła "Ogólnopolską diagnozę problemu przemocy wobec dzieci". Z analizy tej wynikało, że 7 na 10 dzieci doświadczyło w swoim życiu przemocy, przy czym 3 na 10 – ze strony dorosłych. W aż 55% procentach sprawcami byli rodzice dziecka.

1/5 Polaków nie zdaje sobie sprawy z tego, że bicie dziecka to przestępstwo – odpowiedni zapis w kodeksie rodzinnym i opiekuńczym wprowadzono (można by powiedzieć – dopiero) w 2010 roku.

Ale czy przepis ten jest egzekwowany, skoro nawet Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak mówił niespełna rok temu: "Klaps nie zostawia wielkiego śladu. (…) Trzeba rozróżnić, czym jest klaps, a czym jest bicie"?

W Razem stanowczo sprzeciwiamy się jakimkolwiek formom przemocy wobec dzieci. To my, jako dorośli, jesteśmy odpowiedzialni za ich los i to naszym obowiązkiem jest je chronić. Dlatego musimy reagować i otwarcie się sprzeciwiać, jeśli widzimy, że dziecku dzieje się krzywda. Tylko razem jesteśmy w stanie przerwać społeczną znieczulicę!


Źródło
Opublikowano: 2020-06-04 21:01:36

Rower to nie tylko sposób na wypoczynek, ale też pełnoprawny środek transportu.

Razem Warszawa:

Rower to nie tylko sposób na wypoczynek, ale też pełnoprawny środek transportu. Jego popularność przekłada się na zdrowsze i bardziej przyjazne do życia miasto. W czasach pandemii, kiedy w trosce o zdrowie ograniczamy poruszanie się za pomocą transportu publicznego, rower zyskuje jeszcze większą popularność. Londyn, Paryż, Wiedeń, a nawet Kraków – to miasta, które w ciągu ostatnich tygodni przeznaczyły więcej przestrzeni dróg na potrzeby ruchu rowerowego. Niestety, Warszawa nie poszła ich przykładem.

Drodzy rowerzyści, drogie rowerzystki – z okazji waszego święta życzymy wam powszechnej i bezpieczniej infrastruktury, również w Warszawie! 🚴‍♀️🚴‍♂️


Źródło
Opublikowano: 2020-06-03 20:44:41

Policja zakazuje upamiętnienia ofiar. Od kilku dni pod ambasadą USA warszawiacy

Razem Warszawa:

Policja zakazuje upamiętnienia ofiar. Od kilku dni pod ambasadą USA warszawiacy i warszawianki składają kwiaty, znicze i tablice upamiętniające morderstwo Georga Floyda. Od dzisiaj na życzenie ambasador Mosbacher policja przegania mieszkańców Warszawy i usuwa ślady pamięci.

Nie zgadzamy się na przemoc i systemową dyskryminację ze względu na kolor skóry!

Przyjdźcie na protest w czwartek o godzinie 13:00 pod ambasadę Stanów Zjednoczonych.

Na zdjęciu Warszawianki, którym zabroniono zostawić kwiaty i znicze.


Źródło
Opublikowano: 2020-06-02 17:15:24

Przeciwko drastycznym zdjęciom na ulicach Warszawy – wPunkt

Razem Warszawa:

Do śniadania możecie przeczytać relację z naszej wczorajszej konferencji 😍 👇
Znaleźliście wzmianki o nas w innych mediach?

Przeciwko drastycznym zdjęciom na ulicach Warszawy – wPunkt

Czy jest nadzieja, że drastyczne zdjęcia znikną z ulic Warszawy? O to będzie się starała partia Razem. Jej działacze ogłosili dziś start zbiórki podpisów pod projektem uchwały Rady Miasta wprowadzającej zakaz ich eksponowania.

Źródło
Opublikowano: 2020-06-02 09:41:24

Kojarzycie te antyaborcyjne samochody, które często krążą po naszym mieście? Te,

Razem Warszawa:

Kojarzycie te antyaborcyjne samochody, które często krążą po naszym mieście? Te, na których prezentowane są fotografie martwych, zakrwawionych płodów.

Choć zdecydowana większość Polaków sprzeciwia się tak drastycznym treściom w przestrzeni publicznej, wciąż widzimy je na ulicach Warszawy….

Więcej


Źródło
Opublikowano: 2020-06-01 11:49:44

Pamięci George’a Floyda – Zapalmy Znicze Pod Ambasadą USA

Razem Warszawa:


25 maja w Minneapolis 46-letni czarnoskóry mężczyzna George Floyd został uduszony przez policjanta. Zamordowany był podejrzewany jedynie o użycie sfałszowanego czeku. Nie stawiał oporu, nie stanowił dla policjantów zagrożenia. Nagranie, na którym widać jego śmierć obiegło świat, a w USA zapoczątkowało masowe protesty przeciwko rasizmowi i brutalności policji.

Zachęcamy do przyjścia pod ambasadę USA i zapalenia symbolicznego znicza.

#BlackLivesMatter

https://www.facebook.com/events/272815833912262/


BlackLivesMatter

Źródło
Opublikowano: 2020-05-30 15:23:11

Dziś Dzień Działacza Kultury – dzień wszystkich, dzięki którym możemy pójść do k

Razem Warszawa:

Dziś Dzień Działacza Kultury – dzień wszystkich, dzięki którym możemy pójść do kina, teatru, na wystawę czy zajęcia kreatywne. Pracujących w organizacjach pozarządowych, instytucjach samorządowych i państwowych, w firmach i spółdzielniach oraz oddolnych animatorów kultury.

Życzymy Wam:
💛 Godnej płacy – nie “pracy dla idei”!
🧡 Większych dotacji dla instytucji, w których pracujecie, by z Waszej oferty mógł skorzystać każdy, bez względu na zasobność portfela
❤️ Bezpiecznego zatrudnienia w miejsce umów cywilnoprawnych
💜 Braku cenzury
💙 Odpolitycznienia stanowisk dyrektorskich i kierowniczych.


Źródło
Opublikowano: 2020-05-29 17:24:20

29 maja 1899 r. w Jenisiejsku urodziła się Irena Krzywicka, pisarka, publicystka

Razem Warszawa:


29 maja 1899 r. w Jenisiejsku urodziła się Irena Krzywicka, pisarka, publicystka, jedna z najważniejszych polskich feministek oraz radna Warszawy.

Na świat przyszła w zasymilowanej rodzinie żydowskiej jako Irena Goldberg. Dzieciństwo i młodość spędziła w Warszawie, z którą związana był przez…

Więcej
Obraz może zawierać: 1 osoba, tekst

Źródło
Opublikowano: 2020-05-28 18:58:30