Dziś rano media zalały szokujące doniesienia o zatrzymaniu Józefa Piniora, leg

Razem Wrocław:

Dziś rano media zalały szokujące doniesienia o zatrzymaniu Józefa Piniora, legendy pierwszej Solidarności, człowieka, który zasłynął walką o wyjaśnienie afery tajnych więzień CIA w Polsce. W mediach publicznych pojawiło się wiele sprzecznych informacji na temat dzisiejszego zatrzymania. Wciąż brak jednoznacznego oświadczenia CBA lub prokuratury w sprawie rzekomej korupcji politycznej, której zatrzymanie miało dotyczyć. Wprowadza to chaos informacyjny i tworzy niebezpieczne pole do manipulacji i nadużyć.

Oczekujemy natychmiastowego przedstawienia przez Centralne Biuro Antykorupcyjne pełnych wyjaśnień i dowodów zebranych w sprawie. Jeśli – jak donoszą media – CBA rzeczywiście już od roku… Więcej

Źródło
Opublikowano: 2021-03-27 16:56:20

Wczoraj opublikowany wywiad z Piotrem Ikonowiczem ponownie rozpalił środowiska l

Razem Wrocław:


Wczoraj opublikowany wywiad z Piotrem Ikonowiczem ponownie rozpalił środowiska lewicowe w sprawie kandydata na RPO.

Niektórzy próbują to wykorzystać do swojej politycznej gry, by zniechęcić do Ikonowicza, jednak poza takimi jednostkami są już osoby, które odczytały wypowiedzi Ikonowicza jako bagatelizację dyskryminacji osób LGBT+ w Polsce. To ich szczerze zmartwiło i jak najbardziej to rozumiemy. Rzecznik Praw Obywatelskich ma stać na straży naszych praw, byśmy nie czuli zagrożenia bez względu, a może właśnie ze względu na naszą orientację.

Ostatnie dwa lata były przepełnione agresją w stosunku do osób LGBT+, więc zrozumiałym jest strach, że Ikonowicz mógłby nie stawać po stronie pokrzywdzonych.

Jednak my nadal popieramy kandydaturę #IkonowiczNaRPO. Czy to znaczy, że jesteśmy przeciw wam? Absolutnie nie. I Piotr Ikonowicz również nie jest, bo już dwadzieścia lat temu walczył o wasze prawa. Ponieważ to właśnie on brał udział w pierwszej, warszawskiej Paradzie Równości. Razem z Robertem Biedroniem był on jedynym czynnym politykiem, który się zaangażował. Wierzymy, że ta chęć walki o prawa osób LGBT+ przez ostatnie dwadzieścia nie ochłodziła się, a nawet wzmocniła. I dzięki pozycji Rzecznika Praw Obywatelskich ta chęć będzie mogła stać się prawdziwą walką.

Dziękujemy osobom, które podeszły do tej wypowiedzi jak do braku odpowiedniej edukacji i chcą ponownie wytłumaczyć, że problem dyskryminacji z Polsce jest problemem realny, który doprowadza do naprawdę niebezpiecznych sytuacji. Jesteście niesamowicie wytrwałymi i cierpliwymi osobami, jesteście wielcy.


Źródło
Opublikowano: 2021-03-27 12:21:00

Dziś część druga kolaboracji Program RAZEM x nieśmieszne memy. Zapewnimy pow

Razem Wrocław:

Dziś część druga kolaboracji Program RAZEM x nieśmieszne memy.

Zapewnimy powszechny dostęp do antykoncepcji. Wprowadzimy refundację środków antykoncepcyjnych i pełną refundację zabiegów in vitro.

Więcej do przeczytania na temat naszych postulatów znajdziecie w komentarzach.


Źródło
Opublikowano: 2021-03-25 13:06:19

Jak już wszyscy wiecie – Popieramy kandydaturę Piotra Ikonowicza na Rzecznika Pr

Razem Wrocław:


Jak już wszyscy wiecie – Popieramy kandydaturę Piotra Ikonowicza na Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dziś chcemy przybliżyć wam jego personę i choć moglibyśmy się rozpisywać o tym jakim jest człowiekiem to jednak skupimy się na jego działalności na rzecz Państwa. W końcu to człowiek czynu.💪

📣Należał do Solidarności.

📣W czasach PRL-u wspierał niezależne wydawnictwa zajmując się kolportażem. Sam również był dziennikarzem opozycji.

📣Ku sprzeciwowi ówczesnej władzy był organizatorem niezależnych obchodów pierwszomajowych.

📣Sprzeciwiał się interwencji wojsk NATO w Jugosławii w 1999 r. Uczestniczył również w wyjeździe właśnie do niej oraz do Macedonii.

📣W 2014 roku założył Kancelarię Sprawiedliwości Społecznej, która udzielała pomocy prawnej osobom ubogim.

📣Zawsze walczył o dobro osób najbiedniejszych, eksmitowanych i bezdomnych za co został uhonorowany odznaką „Za Zasługi Praw Ochrony Człowieka”.

Ikonowicz zawsze stał po stronie osób najmniej widocznych w społeczeństwie. Walczył o wolność i sprawiedliwość, poza podziałami. Wspiera tych, którzy faktycznie potrzebują pomocy. Nie ulegał opresjom i nie lękał się wyrażać swojego zdania.

I to są główne powody dla których sądzimy, że to właśnie Piotr Ikonowicz będzie odpowiednim kandydatem na RPO, który zawsze będzie stał po stronie obywateli i obywatelek. Z taką personą będziemy mogli czuć się spokojniej.
💜💜💜


Źródło
Opublikowano: 2021-03-20 17:09:53

To się stało w dzień kobiet, 8 marca 2021. Policja gazowała ludzi, którzy demons

Razem Wrocław:


To się stało w dzień kobiet, 8 marca 2021. Policja gazowała ludzi, którzy demonstrowali pokojowo po raz pierwszy w historii Wrocławia! Na skutek nadgorliwości funkcjonariuszy ofiarami przemocy zostały uczestniczki Manify. Podczas tego wydarzenia zatrzymana została jedna osoba. Zaś w środę 17.03.2021, przy okazji protestu zatrzymano kolejne trzy osoby. I tym razem używano siły fizycznej przeciwko pokojowo protestującym. Jako Razem nie zgadzamy się na policyjną przemoc. Uczestniczki i uczestnicy manifestacji mówią o bardzo brutalnym zachowaniu funkcjonariuszy w tych dniach: słownym obrażaniu obywateli i obywatelek, nieadekwatnym użyciu siły (pięciu funkcjonariuszy zatrzymujących jedną osobę), jak i również o brutalności. Po tym jak policja gazowała ludzi nie pozwalała jednej z kobiet ściągnąć maseczki pokrytej gazem łzawiącym.

Interweniujemy!
We współpracy z Partia Zieloni Wrocław złożyliśmy pismo w sprawie odwołania Komendanta Miejskiego Policji inspektora Dariusza Wesołowskiego oraz Naczelnika Wydziału Prewencji – podinspektora Pawła Adamczaka. W naszym piśmie kierowanym do Mariusza Kamińskiego, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Dariusza Wesołowskiego, p.o. Komendanta Wojewódzkiego Policji, oraz Jarosława Szymczyka, Komendanta Głównego Policji żądamy wyciągnięcia konsekwencji wobec winnych. Fragment pisma: W związku z bezzasadnym użyciem gazu przez funkcjonariuszy Polskiej Policji wobec pokojowej manifestacji, żądamy ukarania winnych tego haniebnego czynu. W wyniku działań Policji ucierpiały pokojowo demonstrujące uczestniczki oraz dziennikarze. Podjęte przez Policję środki były nieadekwatne do sytuacji a także narażały życie i zdrowie uczestniczek i uczestników pokojowego protestu.

Złamano liczne zasady obowiązujące policjantów!
Wskazujemy na złamanie “Zasad etyki zawodowej policjanta”, a w szczególności:

– § 2, który mówi o tym, że policjant powinien kierować się zasadami współżycia społecznego,
– zasady, że postępowanie policjanta w kontaktach z ludźmi powinna cechować życzliwość i brak uprzedzeń, o czym mówi § 6,
– policjant, zgodnie z §8 powinien dostosować swoje zachowanie do sytuacji i cech osób uczestniczących w zdarzeniu,
– § 9, stanowi, że policjant powinien udzielić wszechstronnej pomocy ofiarom przestępstwa lub innego zdarzenia,
– policjant ma obowiązek, zgodnie z § 23 dbania o społeczny wizerunek Policji.

#solidarnośćnasząbronią


Źródło
Opublikowano: 2021-03-19 11:00:36

DOBRANOCKA

Razem Wrocław:


DOBRANOCKA

Nie tak znowu dawno temu oraz nie tak znowu daleko istniała pewna Kraina.

W Krainie tej od pewnego czasu strach mroził mieszkańców. Chodziły plotki o groźnym potworze, którego nazwali Gender…

Potwora nikt tak naprawdę nie widział, ale znali kogoś kto mógł poręczyć, że wyglądał naprawdę przerażająco. Nie wiedzieli skąd się wziął, ale szeptali między sobą, że przywędrował z zachodnich krain. Pogłoski jednak nie słabły, a wręcz przeciwnie – Zyskiwały na sile i coraz bardziej przerażały mieszkańców. Doszło do tak absurdalnych sytuacji, gdzie sąsiad oskarżał sąsiada o bycie tymże potworem Gender, ale w przebraniu.

W końcu młoda grupa śmiałków krzyknęła: DOSYĆ! ZNAJDZIEMY TEGO POTWORA I SIĘ Z NIM ROZPRAWIMY! PRZYWRÓCIMY POKÓJ W NASZEJ KRAINIE!

Jak zapowiedzieli, tak zrobili i wyruszyli na wyprawę w poszukiwaniu tego mitycznego stwora. By móc się przygotować do walki z maszkarą zaczęli poszukiwać informacji wśród zachodnich krain. Zdziwiło ich to co słyszeli, bo według relacji – Potwór wcale nie był potworem. Słuchali ze zdumieniem i garnęli, by wiedzieć coraz więcej i więcej.

I nagle! Pewnego dnia doznali objawienia. Nie zobaczyli jednak przerażającego potwora, a człowieka takiego jak oni sami. Jednak ten człowiek czuł się wolny. Był szczęśliwy, żył w zgodzie ze sobą i swoimi potrzebami.

Na początku śmiałkowie byli jeszcze niepewni, może nawet trochę przestraszeni, jednak z czasem zaprzyjaźnili się z człowiekiem, który również i ich nauczył, jak ważne jest ich szczęście i komfort.

Młodzież zrozumiała, że mogą się różnić i nie ma w tym nic złego. Nauczyli się mówić o swoich potrzebach i akceptować innych.
Podekscytowani odkryciem i nabytą wiedzą powrócili do swojej Krainy chcą dementować pogłoski o strasznym potworze. Niestety natrafili na silny opór, a nawet wrogość. Nikt nie chciał ich słuchać, wszyscy mieszkańcy zatykali uszy i próbowali zakrzyczeć to co bohaterowie mówili. Kiedy już byli blisko zrezygnowania z próby dotarcia do mieszkańców, zauważyli że co poniektórzy powoli przestają krzyczeć i zabierali dłonie z uszu. Powoli zaczynali słuchać.

Nadzieja w śmiałkach na nowo się rozpaliła. To właśnie teraz zaczęła się ich prawdziwa walka.

Morał z tej historii jest krótki i niektórym znany,
Gender nie taki straszny, jak jest opisywany. <3 bajka: Anna Chochół grafika: Chrystian Talik

Źródło
Opublikowano: 2021-03-18 18:34:54

Lech Olszanicki, radny Złotoryi (tak, tak, z PiS), błysnął ostatnio na mediach s

Razem Wrocław:


Lech Olszanicki, radny Złotoryi (tak, tak, z PiS), błysnął ostatnio na mediach społecznościowych wypowiedziami, których miałam nadzieję nie słyszeć już z ust jakiegokolwiek polityka w XXIw.

Żona radnego jest nauczycielką i w prowadzeniu lekcji przeszkadzał jej jeden z uczniów. Rzecz, niby, normalna w polskich szkołach, najczęściej budzi emocje i konflikty wśród rodziców i grona pedagogicznego, często też wywołuje westchnienia tęsknoty za karami cielesnymi i innymi środkami przymusu bezpośredniego, które słusznie z naszych szkół zniknęły.

Tym razem jednak, nieposłusznym uczniem był chłopiec pochodzenia ukraińskiego.

Co to zmienia?
W tym przypadku nie usłyszymy klasycznych tekstów o dzieciach z „patologii”, pomstowania na braki wychowawcze itd, kiedy problemy sprawia 13-letni Ukrainiec to, wg radnego: „ Kultywuje najgorsze, prymitywne geny przywiezione ze swoich stron”.

W swoim poscie na FB Olszanicki leci klasyką wypominania dziecku zbrodni banderowskich, potem, szokująco dla mnie, wpłata zarzuty o utratę Krymu i Donbasu, rozpływa się nad pomocą, którą Ukraińcy dostają od naszego rządu, a ten okropny chłopiec te wspaniałe możliwości odrzuca, więc powinien sobie stąd iść, a w ogóle niech policja się nim zajmie.

To wszystko do 13-latka! A wszystko przez geny.

Szanowne Osoby to czytające, pamiętajcie o genach, są geny ukraińskie, pozwalające pracować po kilkanaście godzin dziennie, 6-7 dni w tygodniu (nasi rodacy je łapali przy wyjazdach na tzw. „sachsy”).

Są geny patologiczne, które sprawiają, że nie możecie się wyrwać z kołowrotu biedy i tkwicie w nim przez większość życia lub któreś już pokolenie. Istnieją też geny pracownika, który najchętniej nic by nie robił i tylko pieniądze brał.

Istnieją też geny 500+, występujące zwłaszcza u matek, które nic by nie robiły tylko dzieci i pieniądze brały. Są też geny osób chorych i z niepełnosprawnościami (i ich opiekunek), które stworzone są do znoszenia cierpienia, często latami, wydzierania z niesprawnego systemu jakichkolwiek terapii i zakładania zbiórek na te bardzo potrzebne.

Są geny kobiet, w Polsce głównie stworzonych do rodzenia dzieci i bycia posłusznymi. Ale nie wszystkie geny są takie złe, są geny po prostu lepsze: osób majętnych, „radzących sobie”, księży (tym uchodzą najgorsze zbrodnie i wciąż są święci), osób popularnych, geny wszelkiego sukcesu.

No i najbardziej ostatnio popularne, można powiedzieć, że to geny bożych pomazańców: geny polityków PiS. Geny te pozwalają na pogardliwe odnoszenie się do wszystkich, głoszenie okropnych, wykluczających i zbrodniczych poglądów w poczuciu wyimaginowanej wyższości. No i czasami pozwalają coś kupić taniej.

Marta Stożek


Źródło
Opublikowano: 2021-03-18 15:11:57

OGŁOSZENIE GRZECZNOŚCIOWE

Razem Wrocław:


OGŁOSZENIE GRZECZNOŚCIOWE

DZIŚ KONSULTACJE ONLINE

Część Przedmieścia Oławskiego jest objęta Strefą Płatnego Parkowania (tu można przeczytać, które ulice stanowią jej obszar , jednak opłaty za parkowanie są konieczne tylko tam, gdzie wprowadzono odpowiednie oznakowanie i ustawiono parkomaty. Decyzje, gdzie mają być wyznaczone kolejne takie miejsca Urząd Miejski podejmuje po zasięgnięciu opinii Rady Osiedla.
W związku z otrzymaniem wniosków mieszkańców o utworzenie płatnych miejsc parkingowych na naszym osiedlu, Rada Osiedla podjęła decyzję o przeprowadzeniu konsultacji celem zasięgnięcia opinii i zebrania uwag mieszkańców w sprawie wprowadzania płatnych miejsc postoju.
Formy konsultacji
🚩zbieranie uwag na piśmie, w tym za pomocą środków komunikacji elektronicznej;
🚩internetowy formularz opinii
🚩spotkanie z mieszkańcami za pomocą platformy internetowej
Termin rozpoczęcia konsultacji: 10 marca 2021 r.
Termin zakończenia konsultacji: 31 marca 2021 r.
🚩🚩Uwagi można składać w terminie do dnia 31 marca 2021 r.
1) za pośrednictwem internetowego Formularza, który będzie dostępny od 18 marca na naszym profilu facebookowym https://www.facebook.com/RadaOsiedlaPrzedmiescieOlawskie
2) mailem na adres przedmiescie_olawskie@osiedla.wroclaw.pl
3.) wrzucając do skrzynki na listy przy siedzibie Rady Osiedla – ul. Kościuszki 184.
W ramach konsultacji zaplanowano 🚩spotkanie z mieszkańcami online w czwartek 🚩18 marca o godzinie 18:00. Spotkanie odbędzie się w formule online. Link do spotkania będzie opublikowany na naszym profilu na Facebooku.
W każdy czwartek radni będą dostępni podczas dyżurów online oraz w siedzibie Rady Osiedla. Papierowy formularz będzie można pobrać w siedzibie Rady lub wypełniać na miejscu. Formularze będą też dostępne w osiedlowych CALach (szczegółowe informacje będą dostępne na ich profilach facebookowych).
Konsultacje zostaną podsumowane raportem, który Rada Osiedla udostępni na swojej stronie internetowej oraz profilu na Facebooku.


Źródło
Opublikowano: 2021-03-18 12:18:34

Trzy osoby zatrzymane! Pod komisariatem na Trzemeskiej trwa Solidemo! Nigdy

Razem Wrocław:


Trzy osoby zatrzymane!
Pod komisariatem na Trzemeskiej trwa Solidemo!

Nigdy nie będziecie szły same!

Policyjny atak na demonstracje kobieca we Wrocławiu!
Nieoficjalnie: jedna osoba zatrzymana

1312


Źródło
Opublikowano: 2021-03-17 18:45:33

Dziś w Sejmie odbędzie się pierwsze czytanie ustawy Tak dla Rodziny. Nie dla gen

Razem Wrocław:


Dziś w Sejmie odbędzie się pierwsze czytanie ustawy Tak dla Rodziny. Nie dla gender, złożonej przez Ordo Iuris, zakładającej wypowiedzenie Konwencji Stambulskiej i zastąpieniem jej Konwencją o prawach rodziny.

Konwencja o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej, potocznie zwana Konwencją Stambulską, jest dokumentem zakładającym ochronę praw człowieka, opracowana przez Radę Europy, ma na celu przeciwdziałanie przemocy i położenie kresu bezkarności sprawców.

Uznaje, że: równouprawnienie kobiet i mężczyzn stanowi kluczowy element zapobiegania przemocy wobec kobiet; przemoc wobec kobiet jest manifestacją nierównego stosunku sił pomiędzy kobietami a mężczyznami na przestrzeni wieków, który doprowadził do dominacji, dyskryminacji i uniemożliwienia poprawy sytuacji kobiet; strukturalny charakter przemocy ze względu na płeć stanowi jeden z podstawowych mechanizmów spychania kobiet na podległą pozycję, a kobiety szczególnie narażone są na poważne formy przemocy (przemoc domowa, molestowanie, gwałt, małżeństwo z przymusu, przestępstwa w imię honoru, etc.); kobiety bardziej są narażone na przemoc ze względu na płeć, a przemoc domowa dotyka kobiety w większym stopniu.

Tymczasem Ordo Iuris straszy ideologią gender, przeszkadza im wspieranie niestereotypowych ról płciowych i określenie płci jako społecznego konstruktu, a także podkreśla, że ich pomysł (tj. wycofania konwencji antyprzemocowej) poparła Konferencja Episkopatu Polski.

Nie oszukujmy się, to kolejna – po haniebnym wyroku Trybunału Konstytucyjnego związanego z aborcją ze względu na uszkodzenia embriopatologiczne – próba rozmontowania praw kobiet. Projekt, przygotowany przez Ordo Iuris, mający zastąpić Konwencję Stambulską, to kolejny krok w stronę lat 50. ubiegłego wieku. Zakłada on m.in.: uznanie małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, sprzeciwienie się podważaniu naturalnego znaczenia rodziny, małżeństwa, płci oraz rodzicielstwa, kwestionowaniu prawa rodziców do wychowania zgodnie z własnymi przekonaniami, wykorzystywaniu instytucji publicznych do ideologicznej indoktrynacji, strasząc przy okazji marksizmem kulturowym oraz brakowi szacunku dla godności ludzi na najwcześniejszym etapie ich życia (możemy się domyślać, że ten zapis będzie kwestionował prawo osób w ciąży do decyzji o aborcji).

Propozycja Ordo Iuris nie uderzy tylko w kobiety, ale również w osoby LGBTQ+. Z niepokojem obserwujemy zmierzanie w naprawdę złym kierunku, wizja przyszłości, którą proponuje nam Ordo Iuris jest straszna. Podkreślają oni, że płeć człowieka musi być rozumiana w zakresie biologiczno-genetycznym, a podważanie stereotypowych ról płciowych (z którego przecież wynika zdecydowana większość dyskryminacji na tle płci) jest czymś złym, nieprawidłowym, niepożądanym.

Dziś, o godzinie 18.30, dowiemy się po jakiej stronie staną polscy posłowie. Czy wybiorą dążenie do równości, czy raczej przybiją ostatni gwóźdź do trumny, w której zostały pogrzebane prawa kobiet i prawa osób LGBTQ. To niezwykle wymowne, ze w momencie, gdy Parlament Europejski ogłosił Europę strefą wolności dla osób LGBTQ+, Polska idzie w zupełnie przeciwnym kierunku, chcąc odebrać nam resztę podstawowych praw.

Trzeba również podkreślić, gdy osoby wierzące chcą wycofania zapisów antyprzemocowych, bo rzekomo uderzają w ich wiarę, to nie z tymi zapisami jest problem, być może problem leży w ich wierze.
Dziś po raz kolejny Polki i Polacy wyjdą na ulicę, by protestować, by pokazać swoją niezgodę. Musimy jasno podkreślić, że nie chcemy w naszej ojczyźnie drugiego Gileadu, znanego z Opowieści Podręcznej, nie chcemy państwa wyznaniowego, nie chcemy terroru prawicy – chcemy natomiast by nasze prawa, w tym prawo do samostanowienia i ochrony prawnej przed aktami przemocy i dyskryminacji, były respektowane.


Źródło
Opublikowano: 2021-03-17 18:25:03

Nasze miasto (byłoby) takie piękne, gdyby nie wszechobecne reklamy! Wyobraźcie s

Razem Wrocław:


Nasze miasto (byłoby) takie piękne, gdyby nie wszechobecne reklamy! Wyobraźcie sobie to po prostu – Wrocław Bez Reklam. A właściwie to nie musicie, bo niżej macie wizualizację. Chcecie, by to marzenie stało się prawdą? Wesprzyjcie komitet inicjatywy Wrocławskiej Uchwały Krajobrazowej – w komentarzach znajdziecie kartę do zbierania podpisów, które możecie wysłać na adres naszego biura we Wrocławiu. Na stronie Wrocław Bez Reklam będziemy publikować szczegóły na temat projektu, stanu zbiórki podpisów, kolejne wizualizacje – dlatego warto obserwować tę stronę.


Źródło
Opublikowano: 2021-03-17 17:00:24

Oleśnica walczy z homofobusami! Na następnej Sesji Rady Miasta pod obra

Razem Wrocław:

Oleśnica walczy z homofobusami!

Na następnej Sesji Rady Miasta pod obrady zostanie poddany obywatelski wniosek o zakazanie prezentowania drastycznych treści w przestrzeni publicznej.

Od miesięcy polskie miasta zalewają zakłamane plakaty organizacji sprzeciwiających się aborcji, na których możemy zobaczyć zakrwawione płody. Antyaborcyjni aktywiści wystawali przed oleśnickim szpitalem, później w tym samym miejscu postawili swoją ciężarówkę, tzw. „płodobus”.

Oleśniczanie i Oleśniczanki sprzeciwili się takim działaniom, dlatego powstała petycja, która pokazała, że mieszkańcy Oleśnicy nie chcą takich treści w przestrzeni publicznej. Te materiały negatywnie wpływają na dzieci i osoby z doświadczeniem poronienia, ale także na… Więcej


Źródło
Opublikowano: 2021-03-17 14:40:30

Piotr Ikonowicz od lat stoi na straży praw człowieka. Prawa do dachu nad głową,

Razem Wrocław:


Piotr Ikonowicz od lat stoi na straży praw człowieka. Prawa do dachu nad głową, bezpieczeństwa, prawa do godnej płacy i pracy, do ochrony prawnej. Ikon stoi zawsze po stronie poszkodowanych przez system. Ikon jest zawsze biegnie z pomocą tam, gdzie komuś dzieje się krzywda.
A ponadto Piotr jest takim jak my, człowiekiem z ludu, który rozumie nasze problemy!

Z dumą prezentujemy Wam naszego kandydata na urząd Rzecznika Praw Obywatelskich!

Ikon, musisz!

Razem Lewica


Źródło
Opublikowano: 2021-03-15 14:14:36

Konferencja prasowa inicjująca powstanie inicjatywy Wrocławskiej Uchwały Krajo

Razem Wrocław:


Konferencja prasowa inicjująca powstanie inicjatywy Wrocławskiej Uchwały Krajobrazowej „Wrocław Bez Reklam”! Zbierzemy podpisy pod projektem, dzięki któremu miasto będzie wolne od szpecących reklam i drastycznych kampanii ze zdjęciami płodów.


Źródło
Opublikowano: 2021-03-15 10:01:29

Koniec ciszy! Czekamy wciąż na nieoficjalne i oficjalne wyniki wyborów, ale je

Razem Wrocław:

Koniec ciszy! Czekamy wciąż na nieoficjalne i oficjalne wyniki wyborów, ale jedno już można: można dziękować! Dziękuję więc przede wszystkim za to, że poszłyście i poszliście głosować! Dziękuję wszystkim kandydującym, przede wszystkim kobietom – to wspaniałe, jak wiele nas wystartowało w tegorocznych wyborach!

Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w kampanię, każdej i każdemu, komu nie było dziś wszystko jedno. Dziękuję oczywiście każdej i każdemu, kto zdecydował się oddać głos na mnie lub inną kandydatkę/innego kandydata z Razem lub zaprzyjaźnionych komitetów. Każdy Wasz oddany na mnie głos jest dla mnie zobowiązaniem, żeby nadal działać i budować w Polsce oddolną i demokratyczną… Więcej

Źródło
Opublikowano: 2021-03-15 09:56:29

Nasz kolega Kamil Maczuga z Razem Kraków mówi Ziobrze „sprawdzam”. Nie ma na

Razem Wrocław:

Nasz kolega Kamil Maczuga z Razem Kraków mówi Ziobrze „sprawdzam”.

Nie ma naszej zgody na działanie na szkodę dzieci i rodzin jednopłciowych!

Brawo, Kamil!

Procedury adopcyjne w Polsce wymagają reformy – wie o tym rząd Zjednoczonej Prawicy, który już w 2018 roku otrzymał raport Naczelnej Izby Kontroli ze wskazanymi nieprawidłowościami. Od tego czasu niewiele się zmieniło, a problemem nie jest to na co wskazuje Ziobro – osoby LGBT.

Około 70 tysięcy dzieci znajduje się w ośrodkach pieczy zastępczej. Jedynie 4.3% z tych dzieci zostanie adoptowanych. Nie jest to jednak kwestia braku chętnych – tych jest zdecydowanie więcej. Problem leży w skomplikowanym procesie kwalifikacji dzieci do adopcji (według NIKu tylko 5 tysięcy z 75 tysięcy dzieci zostało zakwalifikowane do adopcji w latach 2015-2017 (I połowa)). Kolejnym utrudnieniem jest długi czas… Więcej


Źródło
Opublikowano: 2021-03-14 18:21:21

Bartosz Arłukowicz ogłosił, że chce, żeby Unia Europejska negocjowała ceny lek

Razem Wrocław:

Bartosz Arłukowicz ogłosił, że chce, żeby Unia Europejska negocjowała ceny leków. Super! To jeden z najważniejszych postulatów #LewicaRazem. Im nas więcej będzie na to naciskać, tym większa szansa na realizację!

Ale. Pan Arłukowicz obiecał 3 stycznia, że złoży wniosek o wotum nieufności wobec ministra Szumowskiego. Przypomnę: mamy do czynienia z #aferalekowa. Z nieprzestrzeganiem ustawy refundacyjnej, z blokowaniem wejścia do refundacji tańszych zamienników, zawyżaniem cen leków na korzyść koncernów farmaceutycznych – i więcej. Konieczne jest złożenie tego wniosku, żeby informacja o tym, co się dzieje w ministerstwie dotarła jak najszerzej. Żeby usłyszeć odpowiedzi Szumowskiego. Żeby musiał… Więcej


LewicaRazem,aferalekowa

Źródło
Opublikowano: 2021-03-14 18:17:25

Kolejne partie ogłaszają program na wybory więc wróciła do życia dyskusja nt.

Razem Wrocław:

Kolejne partie ogłaszają program na wybory więc wróciła do życia dyskusja nt. inflacji spowodowanej 500+ a zwłaszcza podniesieniem płacy minimalnej.
Jeśli chodzi o 500+ to wszyscy chyba widzą, że ku zaskoczeniu wielu intelektualnych spadkobierców Balcerowicza inflacja się nie pojawiła.
W przypadku podnoszenia płacy minimalnej odpowiedź jest podobna: podnoszona jest od dawna. Od 2009 do dzisiaj wzrosła prawie o 100% https://www.bankier.pl/gospodarka/wskazniki-makroekonomiczne/wynagrodzenie-minimalne-pol a inflacja spadała zamiast rosnąć. To powinno zamknąć temat.
Wynika to m.in. z tego, że podnoszenie płacy minimalnej nie tworzy dodatkowych pieniędzy, tylko przesuwa je od pracodawców do… Więcej

Źródło
Opublikowano: 2021-03-14 10:03:35