Obejrzyj Z czym się je PKB? Wykład online dr Iwo Augustyńskiego

Razem Wrocław:Jeśli nie jesteście pewni, czy wiecie o co chodzi z tym całym PKB; co to jest; skąd się bierze; jak to działa i o czym do nas mówi; a w ogóle PO CO NAM TO?, to zapraszamy na nasz stream „z czym się je PKB”

Dr ekonomii, Iwo Augustyński przeprowadzi Was przez przez ekonomiczne chaszcze w najbardziej komfortowy sposób.Źródło
Opublikowano: 2020-06-25 18:55:11

Jeśli nie jesteście pewni, czy wiecie o co chodzi z tym całym PKB; co to jest;

Razem Wrocław:


Jeśli nie jesteście pewni, czy wiecie o co chodzi z tym całym PKB; co to jest; skąd się bierze; jak to działa i o czym do nas mówi; a w ogóle PO CO NAM TO?, to zapraszamy na nasz stream „z czym się je PKB”

Dr ekonomii, Iwo Augustynski przeprowadzi Was przez przez ekonomiczne chaszcze w najbardziej komfortowy sposób.

Źródło
Opublikowano: 2020-06-24 10:48:16

Obejrzyj Marta Stożek na proteście po umorzeniu śledztwa ws. śmierchi Stachowiaka

Razem Wrocław:


Na demonstracji Protest przeciwko bezkarności policji! – Wrocław pojawił się TVN24, prezentujemy wypowiedź Marta Stożek z zarządu okręgu Razem Wrocław, która przewodniczyła zgromadzeniu odnosząca się do dziwnie znikających nagrań z dowodami przeciwko policjantom, którzy razili paralizatorami Igora Stachowiaka.

W komentarzach link do całego materiału.


Źródło
Opublikowano: 2020-06-21 18:12:13

Lewica protestowała pod komisariatem przy Trzemeskiej. Żądała wyjaśnienia sprawy Igora Stachowiaka

Razem Wrocław:


O proteście Protest przeciwko bezkarności policji! – Wrocław napisała Wyborcza.pl Wrocław:

– Protestujemy przeciwko mordercom w mundurach, ale to nie znaczy że jesteśmy przeciwko uczciwym policjantom. Chcemy wspierac dobrą, praworządną policję, ale mówimy "nie" przestępstwom, które są tuszowane przez aparat państwa – mówił prof. Wojciech Jan Browarny, z dolnośląskiej rady wojewódzkiej Razem. – Musimy solidarnie przeciwdziałać przemocy i mataczeniu. Trzeba pociągnąć do odpowiedzialności tez tym, którzy wydają pozwolenia z samej góry.

– Od wymierzania prawa jest sąd, a nie stróże prawa. Szkoda mi tych dobrych policjantów, którzy dobrze wykonują sobie obowiązki. Teraz niestety musimy obawiać się wszystkich i myśleć "co, gdy padnie na mnie?" – mówiła Dalia Kuchar z Młodzi Razem – Dolnośląskie.

Marta Stożek z zarządu okręgu Razem Wrocław – Komendanci odeszli po tej sprawie na przyśpieszoną emeryturę, dostali półroczne odprawy.

Maciej Pilny z Wiosna na Dolnym Śląsku powiedział zaś o pomysłach na zmianę sytuacji, które przedstawiał rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar – to m.in. obowiązek obecności adwokata już od początku zatrzymania oraz zapewnienie sygnalistom w służbach mundury ochrony prawnej.

Źródło
Opublikowano: 2020-06-20 18:46:59

Na wydarzeniu Jestem człowiekiem, nie ideologią! 18.06 Wrocław nasze osoby człon

Razem Wrocław:


Na wydarzeniu Jestem człowiekiem, nie ideologią! 18.06 Wrocław nasze osoby członkowskie przemawiały nie raz, ale aż dwa razy 😄. Przeczytajcie co miała zgromadzonym osobom do powiedzenia Reinan Janikowska.

Tutaj zaś możecie znaleźć transkrypcję przemówienia mamy Reinan z tej samej demonstracji: https://www.facebook.com/lagowska.teo/posts/10216995356382477

Źródło
Opublikowano: 2020-06-19 17:48:54

WyPAD! Rząd na bruk!

Razem Wrocław:


Dostaliśmy zaproszenie, na imprezę wyjazdową, spora część z nas będzie w sobotę dopominać się o to by policja nie szła w stronę bezkarnej brutalności.

Jeśli jednak marzy Wam
się uczestnictwo w większej imprezie to polecamy:

„Organizujemy wyjazd na wydarzenie w Warszawie
wyjazd z Wrocławia planujemy o godz 9:45 .
z przystanków MPK, pomiędzy aquaparkiem a Kaufladem, jak każdy nasz wyjazd

Zgłoszenia przyjmujemy do czwartku 18.06.2020 na adres mail: zarzad.kod.wroclaw@gmail.com .W treści zgłoszenia mailowego prosimy o podanie imię nazwisko i telefon. Rezerwacja miejsc w autokarze po wpłacie zaliczki w wysokości 50 zł na nr konta 66 1160 2202 0000 0003 5817 3959 tytuł wpłaty " rząd na bruk zaliczka na wyjazd" imię i nazwisko osoby wpłacającej

opis wydarzenia

Rząd na bruk!

Państwo rządzący robią sobie rodzinne interesiki na maseczkach, a Ty płacisz 10 tysięcy za jazdę na rowerze albo wyjście na ulicę. Bo są równi i równiejsi.

Pan prezes może wchodzić na cmentarz, premier Pinokio siedzieć bez maseczek w knajpie, przed Tobą zamyka się bramę i wali gazem w twarz.

Razem ze znajomymi i rodziną wpłacasz na zbiórki na leczenie chorych dzieci, szyjesz maseczki, jednocześnie pracujesz za psie pieniądze i płacisz podatki, z których powinien być finansowany system ochrony zdrowia. Ale pieniędzy starcza tylko na luksusową opiekę medyczną dla Kaczyńskiego, któremu dyrektor NFZ dostarcza kule do domu. Ty możesz zdychać bez pomocy.

Już od pięciu lat demolują Ci państwo, Duduś robi z Ciebie pośmiewisko na świecie, w sądach nie będzie miał Cię kto bronić przed karami z sanepidu, bo Ziobro przejął cały system.

Wraca cenzura i zakazuje się puszczania piosenek w radio. Kościół dalej chroni pedofili i chętnie zakaże edukacji seksualnej, żeby Twoje dziecko nie rozumiało, co znaczy ręka księdza w majteczkach.

Nasze zdrowie jest nieważne wobec żądzy wygrania wyborów, ale potem gubią karty wyborcze, a Sasin ogłasza, że on nic nie wie i w ogóle tu nie stał.

My w tym czasie tracimy pracę i zarobki, nasze dzieci wariują zamknięte w domach, a oni kalkulują, ile procencików przybywa dudusiowi. Tarcza starcza na przykrycie tyłka, ale nie na przetrwanie firmy. Ale co ich obchodzi, że nie masz z czego zapłacić czynszu, jak sami nachapali się milionów na posadkach?

Wierzysz, że nie będą oszukiwać przy wyborach, kiedy mają swoją panią prezes w Sądzie Najwyższym? Powie, że ona tak bez trybu, ale nie zgadza się z wynikami i co? Będziesz mógł jej naskoczyć.

Wkurwia Cię to i nie wiesz, co z tym zrobić?

Zabrali Ci wolność, to odbierz sobie ją sama i sam.

Żaden rząd nie jest nie do obalenia. To my ich wybieramy i my możemy ich usunąć.

Czas przegonić zgraję skorumpowanych PiSowczyków.

Rząd na bruk!

https://www.facebook.com/events/624328364840277/

Źródło
Opublikowano: 2020-06-16 09:36:26

Przed paroma dniami poznańska prokuratura po raz drugi umorzyła śledztwo w spraw

Razem Wrocław:

Przed paroma dniami poznańska prokuratura po raz drugi umorzyła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci Igora Stachowiaka przez funkcjonariuszy policji.

Już ponad 4 lata temu, 15 maja 2016 w Komisariacie Policji Wrocław-Stare Miasto przy ul. Trzemeskiej 12 zmarł 25-letni Igor Stachowiak. Został on wcześniej tego samego ranka zatrzymany przez funkcjonariuszy policji na wrocławskim Rynku. Po przewiezieniu na komisariat, policjanci torturowali Igora. Nagrania z paralizatora dowodzą, że skutego kajdankami, rozebranego ze spodni i leżącego na podłodze nieoświetlonej toalety mężczyznę kilkukrotnie rażono prądem.

W lutym tego roku sąd uznał czterech byłych policjantów winnych przekroczenia uprawnień i znęcania się nad Igorem Stachowiakiem. Zostali oni skazani jedynie na od 2 do 2.5 roku pozbawienia wolności i zakaz wykonywania zawodu na okres od 6 do 8 lat.
Po nagłośnieniu sprawy komendant wojewódzki Arkadiusz Golanowski, jego zastępca Piotr Niziołek, komendant miejski Dariusz Kokornaczyk i Arkadiusz Małecki, który był komendantem w dniu tragedii, stracili swoje stanowiska. Zdymisjononwani policjanci przeszli na emerytury unikając tym samym potencjalnych konsekwencji postępowania dyscyplinarnego i otrzymując przy tym wysokie odprawy.

Historia z wrocławskiego komisariatu jest przykładem rażącego naruszenia praw człowieka i nadużycia siły oraz uprawnień wiążących się z policyjnym mundurem. Powinniśmy i powinnyśmy móc czuć się bezpiecznie w kontakcie z organami państwa, których rolą jest przecież gwarantowanie nam bezpieczeństwa. Podstawą skuteczności policji powinien być szacunek oraz respekt obywateli i obywatelek, a nie strach przed brutalnością funkcjonariuszy.

Mimo kolejnych tragicznych historii wciąż nie mamy ochrony przed nadużyciami ze strony przedstawicieli służb. Igor Stachowiak wracał z klubu nocnego przez wrocławski Rynek. Nie zrobił przed zatrzymaniem nic nadzwyczajnego, a został przewieziony na komisariat i poddany torturom, w efekcie których zmarł.
Okręg Wrocławski wyraża wsparcie dla rodziny Igora w walce o sprawiedliwość dla funkcjonariuszy policji. Mieszkamy we Wrocławiu, przechodzimy przez Rynek i nie zgadzamy się na to, by nie czuć się bezpiecznie w naszym mieście!

Źródło
Opublikowano: 2020-06-12 11:52:17

In memory of George Floyd— Plac Solny, Wroclaw

Razem Wrocław:

Zachęcamy do udziału w wydarzeniu In memory of George Floyd— Plac Solny, Wroclaw dzisiaj o 19:00 na Placu Solnym we Wrocławiu. Dlaczego? Myślimy, że dobrze to oddają słowa Galopującego Majora w jego wpisie zatytułowanym "Jak zwykle zero zrozumienia, czym są zamieszki".

W felietonie czytamy: "Zero zrozumienia dla systemowej przemocy w USA, która ludzi doprowadza do stanu, gdzie policjantów ma się za faszystów, bo są nimi w istocie. Zero zrozumienia dla desperacji ludzi, którym jest już wszystko jedno, bo skoro władza potrafi w biały dzień w świetle kamer udusić kolanem skutego faceta, to może zrobić już wszystko. Zero zrozumienia jak działa gniew, jak działa desperacja i jak działa socjologiczna tresura. Zero zrozumienia, dlaczego te, a nie in obiekty, są atakowane. Zamiast tego bleblanie o kilku spalonych sklepach, jakby jakieś pary butów piszczały niczym płody Gowina. Albo o zbezczeszczonym pomniku. Policja napierdala gumowymi kulami w twarze, ale najważniejsze, że ktoś gdzieś napisał jebać Trumpa nawet nie pomniku, ale na cokole pomnika.

Jest jednak w tej polskiej reakcji coś szczególnego. Te oburzenie na rabowane sklepów tak bardzo, ale to bardzo, przykrywa oburzenie na morderstwo Floyda i na policyjną przemoc, że to nie może być żaden przypadek. Po prostu polska opinia publiczna wciąż bardziej utożsamia się z właścicielem sklepu niż z zastrzelonym czarnym z USA. Wciąż wyobraża siebie jako tego, który dojdzie do majątku niż tego, którego uduszą na ulicy panowie policjanci."

Źródło
Opublikowano: 2020-06-01 15:04:03

Poznajcie Annę Cybulską, koordynatorkę Młodych Razem na Dolnym Śląsku. Przed 18

Razem Wrocław:

Poznajcie Annę Cybulską, koordynatorkę Młodych Razem na Dolnym Śląsku. Przed 18 rokiem życia nie możecie się zapisać do partii politycznej, takie są przepisy, ale można dołączyć do młodzieżówki Jeżeli macie taką chęć, piszcie do Młodzi Razem – Dolnośląskie.


Źródło
Opublikowano: 2020-05-23 13:17:11

Obejrzyj Interpelacja poselska w sprawie koszmarnych warunków pracy we wrocławskim pogotowiu

Razem Wrocław:


Horror we Wrocławskim pogotowiu ratunkowym, koszmarne warunki pracy, brak pieniędzy na środki ochronne – składamy w tej sprawie interpelację poselską we współpracy z posłanką Razem Marcelina Zawisza. Obejrzyjcie materiał przygotowany przez Krzysztof Markowski. Link do treści interpelacji w komentarzu.


Źródło
Opublikowano: 2020-05-14 16:59:31

Dzięki wpłatom szczodrych osób zebrano całą kwotę, dziękujemy Możesz wspierać T

Razem Wrocław:

Dzięki wpłatom szczodrych osób zebrano całą kwotę, dziękujemy 💖❗️ Możesz wspierać Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta ― Koło Wrocławskie w ich pracy na rzecz osób w kryzysie bezdomności. Śledź ich działania na Facebooku, by być na bieżąco.

Zbiórka nadal trwa, więc zdążysz jeszcze wpłacić! Link znajdziesz w komentarzu do tego posta 🙂


Źródło
Opublikowano: 2020-05-06 14:16:21

Obejrzyj Nikt nie powinien być bez domu

Razem Wrocław:


Zostały już tylko 4 dni zbiórki dla podopiecznych schroniska Św. Brata Alberta we Wrocławiu. Tutaj link do zbiórki: https://zrzutka.pl/6bxjae. Więcej o sytuacji i o tym, co należy robić, żeby pomóc ludziom bezdomnym będzie w opublikowanym materiale.


Źródło
Opublikowano: 2020-05-03 18:37:04

Tegoroczne #ŚwiętoPracy dla wielu z nas nie będzie niestety ani świętem, ani pra

Razem Wrocław:

Tegoroczne #ŚwiętoPracy dla wielu z nas nie będzie niestety ani świętem, ani pracy. Z powodu szalejącej pandemii musimy siedzieć i unikać dużych spotkań. Z powodu towarzyszącego kryzysu gospodarczego mnóstwo osób albo już straciło pracę, albo dopiero ją straci. Tymczasem polskie władze, zamiast łagodzić skutki kryzysu, fundują społeczeństwu skok na główkę do pustego basenu. Dotychczasowe, zaproponowane przez rząd, „tarcze antykryzysowe” są dziurawe i nieskuteczne. Słowo „bezrobotny” pojawia się w nich dokładnie 0 razy! Przecież wiele osób straciło pracę zanim rząd raczył podjąć jakiekolwiek kroki względem gospodarki, a osoby, które pracują i tworzą gospodarkę, były dla PiSowców najmniej ważne. Dobro ogromnej większości rodzin, utrzymujących się z własnej pracy, zostało zepchnięte na margines. Tarcza, nieważne, czy 1.0, 2.0, 3.0, czy 42.0, nas nie chroni. Wręcz przeciwnie: to my jesteśmy tarczą (żywą)! Nie tylko jednak wadliwe rozwiązania są problemem. Dochodzą słuchy z obozu władzy o Tarczy 4.0, zawierającej zapisy ułatwiające masowe zwalnianie pracownic i pracowników drogą mailową. Przeciwko temu słusznie protestują związki zawodowe, których wielka wartość szczególnie ujawnia się w tych trudnych czasach. Propozycje rządowe są tak jawnie antyludzkie, że nawet Solidarność, chodząca zwykle na pasku PiS, nie kryje swojego oburzenia. Władzy to jednak nie przeszkadza i wciąż szuka nowych sposobów na składanie ofiar z ludzi na ołtarzu mitycznej gospodarki. Tymczasem bez ludzi gospodarki nie ma i być nie może. Polityka cięć, „optymalizacji kosztów i zatrudnienia” taniego państwa, serwowana nam nieprzerwanie od 1989 r., nie zdaje egzaminu. Na własnej skórze przerobiły to państwa świata przy okazji kryzysu w 2008 r. Dalsze zaciskanie pasa jedynie ten kryzys pogłębia i przedłuża. Niestety, rząd premiera-bankiera nie jest zdolny do wdrożenia myśli ekonomicznej na miarę XXI wieku. Cenę za to, niestety, poniesiemy my wszyscy.ŚwiętoPracy

Źródło
Opublikowano: 2020-05-01 15:49:39

Obejrzyj Życzenia dla wszystkich osób pracujących – Młodzi Razem Dolny Śląsk

Razem Wrocław:


Cześć Pracy!
Dolnośląska reprezentacja Młodych Razem składa znakomite życzenia z okazji dzisiejszego święta pracującej większości. Podpisujemy się pod nimi w stu procentach i zachęcamy do obejrzenia!


Źródło
Opublikowano: 2020-05-01 14:11:22

Wolny rynek jest bardzo efektywny we wciskaniu nam rzeczy, których nie potrzebuj

Razem Wrocław:

Wolny rynek jest bardzo efektywny we wciskaniu nam rzeczy, których nie potrzebujemy. W ostatnich tygodniach widzimy, że kompletnie zawodzi w dostarczaniu towarów pierwszej potrzeby na froncie walki z epidemią: rękawiczek, maseczek, środków do dezynfekcji 😷. Nawet, gdy towarów wystarczyłoby dla wszystkich, trafiają one nie do osób i instytucji, które najbardziej tego potrzebują, tylko do tych, które są w stanie zapłacić najwięcej. Przez ten brak pewności ludzie robią duże zapasy. Takie osoby zrobią najwyżej kilka razy większe zakupy niż zwykle, tymczasem spekulanci wykupują całe dostępne zapasy i odsprzedają po znacznie wyższej cenie 💲.

Tak stało się z rękawiczkami foliowymi, których zabrakło dzień po ogłoszeniu obowiązku robienia zakupów w sklepach w rękawiczkach. Zapasy, które poznikały z hurtowni, znajdziecie na Allegro w „promocyjnej”, 1️⃣8️⃣ razy wyższej cenie ❗️ O szczegółach pisze w załączonym poście Krzysztof Markowski z zarządu okręgu wrocławskiego Razem.

Spekulanci to najwięksi szkodnicy w tych trudnych czasach. Ich działania powodują, że brakuje środków ochrony dla tych, którzy faktycznie ich potrzebują. Te braki zagrażają naszemu zdrowiu, a nawet życiu, i utrudniają walkę z wirusem. W wyniku braku środków ochrony w przystępnej cenie może dojść do zamknięcia sklepów, przez co wiele z nas będzie musiało poruszać się dalej, w tym używając komunikacji miejskiej. Dłuższa podróż z kolei oznacza większe ryzyko zakażenia.

Ze spekulacją musimy walczyć. Potrzebujemy do tego systemowych rozwiązań:
🔹 regulacji cen najpotrzebniejszych produktów do walki z koronawirusem (nie tylko wyrobów medycznych),
🔹 zakazu spekulacji na internetowych platformach handlowych i kar za przymykanie oka na to zjawisko,
🔹 reglamentacji sprzedawanych maseczek, rękawiczek i środków dezynfekcyjnych, by kupowano tylko na własne potrzeby (płyny i maseczki mogłyby ratować życie zamiast leżeć bezczynnie w piwnicy).Źródło
Opublikowano: 2020-04-01 21:47:30

Od 13 dni Filip Chudy, radny krajowy Razem z okręgu wrocławskiego, publikuje cod

Razem Wrocław:

Od 13 dni Filip Chudy, radny krajowy Razem z okręgu wrocławskiego, publikuje codziennie prognozy liczby chorych na najbliższe dni. Porównuje przy tym trendy na podstawie danych od 100 zakażonych (zgodnie z wytycznymi WHO) i z ostatnich 7 dni, co pozwala m.in. ocenić, czy wprowadzane zaostrzenia powodują spadek tempa epidemii, czy nadchodzi szczyt zachorowań i czy starczy nam wówczas respiratorów.

Raporty śledzi kilka tysięcy osób na Twitterze, spotkały się także z zainteresowaniem mediów. Dzięki temu możecie przeczytać w Wyborcza.pl Wrocław wywiad z Filipem na temat tego, dlaczego tak ważne jest ograniczanie naszej aktywności i kontaktów. Dowiecie się, czy postulat przetestowania wszystkich jest realistyczny, jakie są skutki uboczne pracy zdalnej i jak moglibyśmy im zaradzić.

Zachęcamy do zapoznania się z tekstem. Link do artykułu w komentarzach.

[opis grafiki dla osób niedowidzących i niewidomych: na górze znajduje się nagłówek: "Filip Chudy na temat epidemii koronawirusa", a poniżej cytat o treści: "Musieliśmy zawiesić działalność, która nie jest kluczowa dla przetrwania społeczeństwa, by uniknąć lawinowego przyrostu liczby chorych. Nasze szpitale nie mają szans udźwignąć więcej niż kilkunastu tysięcy osób". Niżej wymieniono nazwę artykułu i serwisu z którego pochodzi: "Jak przetrwać epidemię? Ekspert: "Trzeba zawiesić działalność czego tylko się da" Wyborcza.pl Wrocław". Po lewej stronie widać wizerunek Filipa Chudego. W tle znajduje się wykres o tytule "Prognoza liczby chorych krzywą wykładniczą". Na osi x znajdują się dni – od 04.03.2020 do 28.03.2020. Na osi y "liczba chorych" (zakres od 0 do 4000).

Ciągłą linią czerwoną przedstawione są raportowane przypadki zakażeń dla każdego dnia. Linia w przybliżeniu ma kształt funkcji wykładniczej. Możemy zaobserwować, że 04.03.2020 linia czerwona wskazuje liczbę chorych – 0. Między 17 a 18 marca linia przecina się z podziałką wskazującą na 250 chorych. 21.03 – 500, 25.03 – 1000. Linia czerwona kończy się 27.03, pomiędzy linią poziomą wskazującą na liczbę chorych między 1250 a 1500. Poza linią czerwoną znajdują się na wykresie również przerywana linia niebieska – pokazująca prognozę na podstawie danych z 14 ostatnich dni oraz linia czarna, wskazująca prognozę na podstawie ostatnich 7 dni. Widać, że niebieska linia rośnie szybciej niż czarna. Na przykład: niebieska linia przecina linię poziomą wskazującą 2000 chorych między 28.03, a czarna linia osiąga ten punkt dopiero 29.03.]


Źródło
Opublikowano: 2020-03-28 13:18:00

Dzisiaj Międzynarodowy Dzień Walki z Rasizmem. Najchętniej zrobilibyśmy demonstr

Razem Wrocław:

Dzisiaj Międzynarodowy Dzień Walki z Rasizmem. Najchętniej zrobilibyśmy demonstrację w środku Wrocławia, z transparentami i przemówieniami razem z PPS Wrocław i Ostra Zieleń – Dolny Śląsk. Ale w czasach zarazy zalecamy: #zostanwdomu, lub jak kto woli: #siedznadupie. A przy okazji można sobie ustawić…

Więcejzostanwdomu,siedznadupie

Źródło
Opublikowano: 2020-03-21 11:34:00

Byliście dzisiaj w pracy, choć możliwa jest praca w trybie zdalnym/home office?

Razem Wrocław:

🔸️Byliście dzisiaj w pracy, choć możliwa jest praca w trybie zdalnym/home office?
🔸️W Twoim open space pracuje ponad 50 osób i w zasadzie wszyscy patrzą się na siebie jak na potencjalnego chorego?
🔸️Twoja praca nie wymaga sprzętu, którego nie da się wynieść z pracy?
🔸️Czujesz, że bezpieczniej byłoby pracować z domu?
🔸️Pracujesz na podstawie umowy o pracę albo czujesz, że powinieneś, ale jakoś trafiło się zlecenie?

Jeśli na wszystkie powyższe pytania odpowiedziałeś TAK, to prawo przewiduje dla Ciebie rozwiązanie. Możliwe, że pomożemy Ci coś z tym zrobić 💪

Po pierwsze zachowaj spokój!
Nie decyduj się samowolnie nie przyjść do pracy!

Ustawa (dla was to „Specustawa Koronawirus”) w art. 3 wprowadziła, że w celu przeciwdziałania COVID-19 pracodawca może polecić pracownikowi wykonywanie, przez czas oznaczony, pracy określonej w umowie o pracę, poza miejscem jej stałego wykonywania (praca zdalna).

Jednocześnie jednym z obowiązków pracodawcy jest zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy (art. 94 pkt 4 Kodeksu pracy).

Chwilowo nie ma rządowych regulacji, żeby zamknąć biura typu open space, ale pozostałe regulacje sugerują, że zgromadzenia publiczne nie mogą mieć więcej niż 50 osób, w budynku kościoła nie może być więcej niż 50 wiernych, włącznie z księżmi, ministrantami i zakrystianami.

Wspólnie z @Agitacja Pracownicza przygotowaliśmy dla osób zatrudnionych w biurach open space pismo z podaniem do pracodawcy, w formie listu otwartego. Wzór pisma, wraz z komentarzami co wpisać, znajdziecie pod adresem ➡️ http://wroclaw.partiarazem.pl/…/pobierz-list-otwarty-do-pr…/
Nie dajemy wam kota w worku – pismo zostało wykorzystane w dużej korporacji i poskutkowało.

Co zrobić?
🔹️Pobierz plik z pismem.
🔹️Przeczytaj komentarze.
🔹️Uzupełnij, co jest do uzupełnienia, wpisz poprawne dane.
🔹️Wydrukuj.
🔹️Zbierz podpisy od innych osób z pracy.
🔹️Zanieś do działu HR, Sekretariatu Zarządu, gdziekolwiek, gdzie są osoby decyzyjne.
🔹️Nie daj się spławić. Na spotkanie weź osobę zaufaną.
🔹️Pamiętajcie, im Was więcej, tym Wasz głos jest bardziej słyszalny.

Nie dajcie sobie wmówić, że pracując z domu, macie mniejszą skuteczność niż w pracy. Stres związany z pracą w warunkach niezapewniających pełni bezpieczeństwa, źle wpływa na produktywność.

#WtorekOpenSpace #SrodaNaHomeoffie #AgitacjaPracownicza #PrawaPracowników #koronawirus #zostańwdomu #PrawoPracy #PrawoDoZdrowia #KorporacjoMiejSerce #ZyskToNieWszystko #SpecustawaKoronawirusWtorekOpenSpace,SrodaNaHomeoffie,AgitacjaPracownicza,PrawaPracowników,koronawirus,zostańwdomu,PrawoPracy,PrawoDoZdrowia,KorporacjoMiejSerce,ZyskToNieWszystko,SpecustawaKoronawirus

Źródło
Opublikowano: 2020-03-17 11:06:36