Topniejące szanse ludzkości – Równość

Stowarzyszenie im. Tadeusza Regera:

Kryzys klimatyczny jest największym zagrożeniem, przed którym stanęła kiedykolwiek ludzkość. Wzajemne powiązania między zachodzącymi zmianami powodują, że skutki niektórych zjawisk obserwujemy nawet tysiące kilometrów dalej. Przez tę nieuniknioną globalność procesów klimatycznych pogarszająca się sytuacja pokrywy lodowej i oceanów dotyczy nas wszystkich, nie tylko półtora miliarda ludzi mieszkających w rejonach nadmorskich lub w wysokich górach. Zmiany w cyrkulacji prądów oceanicznych oraz stan obszarów podbiegunowych są ważnymi czynnikami warunkującymi klimat na lądzie – destabilizacja nawet jednego z nich wpływa na wszystkie pozostałe. Opublikowany pod koniec 2019 roku specjalny raport Międzyrządowego Panelu ds. Zmian Klimatu nie pozostawia złudzeń– jest źle.

Pisze Filip Chudy

https://rownosc.eu/topniejace-szanse-ludzkosci/

Topniejące szanse ludzkości – Równość

Kryzys klimatyczny jest największym zagrożeniem, przed którym stanęła kiedykolwiek ludzkość. Wzajemne powiązania między zachodzącymi zmianami powodują, że skutki niektórych zjawisk obserwujemy nawet tysiące kilometrów dalej. Przez tę nieuniknioną globalność procesów klimatycznych…

Źródło
Opublikowano: 2020-07-01 18:48:41

Rozpoczynamy nabór tekstów do kolejnego papierowego numeru naszego pisma.

Stowarzyszenie im. Tadeusza Regera:

Rozpoczynamy nabór tekstów do kolejnego papierowego numeru naszego pisma.

Tym razem tematem jest po prostu: bieda. Propozycje tekstów nadsyłajcie pod adres rownoscredakcja@gmail.com Najlepiej skonsultować temat i sprawdzić wymogi redakcyjne via e-mail. Termin ostateczny nadsyłania gotowych tekstów…

Więcej


Źródło
Opublikowano: 2020-06-30 15:12:29

Planetę zabija kapitalizm – Równość

Stowarzyszenie im. Tadeusza Regera:

Wielu ludzi uważa działanie na rzecz ochrony środowiska za idealistyczne, za walkę z wiatrakami. Inni nie działają, bo myślą, że i tak nie uda im się nic zmienić. Jednak w historii ruchów ekologicznych można zobaczyć kilka realnych sukcesów. Niestety, nie zawsze sukcesy te faktycznie miały korzystny wpływ na środowisko.

Pisze Leszek Karlik

https://rownosc.eu/planete-zabija-kapitalizm/

Planetę zabija kapitalizm – Równość

Wielu ludzi uważa działanie na rzecz ochrony środowiska za idealistyczne, za walkę z wiatrakami. Inni nie działają, bo myślą, że i tak nie uda im się nic zmienić. Jednak w historii ruchów ekologicznych można zobaczyć kilka realnych sukcesów. Niestety, nie zawsze sukcesy te faktycznie …

Źródło
Opublikowano: 2020-06-28 08:18:12

Romowie i Afroamerykanie – czym jest systemowy rasizm – Równość

Stowarzyszenie im. Tadeusza Regera:

Tragiczna śmierć George’a Floyda, Afroamerykanina brutalnie uduszonego kolanem przez białego policjanta w USA, na nowo rozpaliła debatę na temat systemowego rasizmu w społeczeństwach zachodnich. Na całym świecie organizowane są akcje solidarności z Afroamerykanami pod szyldem #BlackLivesMatter. W kontekście tych wydarzeń warto zastanowić się nad sytuacją społeczności romskiej w Europie Środkowej i spróbować odpowiedzieć na trudne pytania dotyczące relacji społeczeństwa większościowego z mniejszościami.

Pisze Barbara Słania

https://rownosc.eu/romowie-i-afroamerykanie-czym-jest-syst…/

Romowie i Afroamerykanie – czym jest systemowy rasizm – Równość

Tragiczna śmierć George’a Floyda, Afroamerykanina brutalnie uduszonego kolanem przez białego policjanta w USA, na nowo rozpaliła debatę na temat systemowego rasizmu w społeczeństwach zachodnich. Na całym świecie organizowane są akcje solidarności z Afroamerykanami pod szyldem #BlackLive…

BlackLivesMatter

Źródło
Opublikowano: 2020-06-23 15:00:10

Co z tym Eko? Czyli jak rozpoznać „ekościemę” – Równość

Stowarzyszenie im. Tadeusza Regera:

Nasycenie produktami ekologicznymi na naszym rynku jest coraz większe. Atakowani jesteśmy reklamami o tematyce ekologicznej. W sklepach powstają działy z ekologiczną żywnością. Drogerie wprowadzają na swoje półki kosmetyki „bio”. Ekologia i dbałość o klimat oraz środowisko trafiły na polityczne salony. „Eko” staje się modne.Jak nie dać się zmanipulować, czyli jak nie dać się nabić w zieloną butelkę lub ulec „ekościemie”?

Wyjaśnia Katarzyna Rybiec

https://rownosc.eu/co-z-tym-eko-czyli-jak-rozpoznac-ekosci…/

Co z tym Eko? Czyli jak rozpoznać „ekościemę” – Równość

To pytanie jest na tyle ogólne, że może dotyczyć wielu aspektów związanych z ekologią. Natomiast jego wydźwięk wyraża raczej zniecierpliwienie i sceptycyzm. Tak pojęte Eko krąży w świadomości naszych rodaków, którzy sceptycznie, z niezrozumieniem i zniecierpliwieniem próbują zdefi…

Źródło
Opublikowano: 2020-06-19 16:30:29

Czy wiem, co jem? – Równość

Stowarzyszenie im. Tadeusza Regera:

Sięgamy po karton mleka w supermarkecie i widzimy na nim zieloną trawę, a na opakowaniach jajek: słońce, chmurkę i uśmiechniętą kurkę. Nie tylko opakowania mięsa, jajek czy mleka, ale także reklamy telewizyjne czy gazetki sklepowe przekonują nas, że zwierzęta wiodą sielankowe życie na słonecznym podwórku lub łące.

Niestety, obecnie 2 na 3 zwierzęta są hodowane przemysłowo. Oznacza to tyle, że zamiast żuć trawę czy grzebać w ziemi siedzą one stłoczone na fermach wielkotowarowych, skupiających od kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy zwierząt.

Pisze Alicja Czerwińska.

https://rownosc.eu/czy-wiem-co-jem/

Czy wiem, co jem? – Równość

O świadomej konsumpcji w dobie hodowli przemysłowej, zmian klimatycznych i manipulacji informacją Dobry marketing to podstawa. A prawda? Sięgamy po karton mleka w supermarkecie i widzimy na nim zieloną trawę, a na opakowaniach jajek: słońce, chmurkę i uśmiechniętą kurkę. Nie tylko opako…

Źródło
Opublikowano: 2020-06-17 18:11:40

Zależy nam na naszej przyszłości – Równość

Stowarzyszenie im. Tadeusza Regera:

Dorośli zostawiają nam gigantyczny bałagan. Trzeba zacząć go sprzątać. I zmusić ich, żeby dołączyli. Nasz ruch jest przeciwko bierności systemu politycznego i polityków. To nie jest ruch specjalistów, ekspertów i naukowców – mówią działacze Młodzieżowego Strajku Klimatycznego Mateusz Merta i Maciej Pasierbski w rozmowie z Agnieszka Lamek-Kochanowska.

https://rownosc.eu/zalezy-nam-na-naszej-przyszlosci/

Zależy nam na naszej przyszłości – Równość

Dorośli zostawiają nam gigantyczny bałagan. Trzeba zacząć go sprzątać. I zmusić ich, żeby dołączyli. Nasz ruch jest przeciwko bierności systemu politycznego i polityków. To nie jest ruch specjalistów, ekspertów i naukowców – rozmowa z Mateuszem Mertą i Maciejem Pasierbskim AGNIESZKA…

Źródło
Opublikowano: 2020-06-13 11:00:52

Kapitalizm kontra klimat – Równość

Stowarzyszenie im. Tadeusza Regera:

„Zmiany klimatu to lewacki spisek”; „Lewica straszy katastrofą klimatyczną, żeby obalić kapitalizm”; „Ekologia to zamach na fundamenty naszego ustroju społecznego” – takie opinie często formułują zarówno skrajnie prawicowi użytkownicy forów internetowych, jak i cieszący się znacznie większą renomą i dobrze opłacani konserwatywni komentatorzy. Nawet od co „rozsądniejszych” dziennikarzy i polityków, którzy nie uciekają się do języka teorii spiskowych, można usłyszeć, że globalne ocieplenie to „kwestia polityczna”, a doniesienia o grożącej nam katastrofie klimatycznej oparte są na ideologii, a nie na niepodważalnych ustaleniach naukowych.

W książce "To zmienia wszystko. Kapitalizm kontra klimat" Naomi Klein postawiła prowokacyjną tezę: prawicowi negacjoniści zmian klimatu mają sporo racji. Oczywiście nie dlatego, że kryzys klimatyczny nie jest rzeczywisty albo że nie został spowodowany przez działalność człowieka – ale dlatego, że skuteczna odpowiedź na ten kryzys wymaga radykalnej transformacji naszego systemu ekonomicznego.

Pisze Leopold Hess.

https://rownosc.eu/kapitalizm-kontra-klimat/

Kapitalizm kontra klimat – Równość

„Zmiany klimatu to lewacki spisek”; „Lewica straszy katastrofą klimatyczną, żeby obalić kapitalizm”; „Ekologia to zamach na fundamenty naszego ustroju społecznego” – takie opinie często formułują zarówno skrajnie prawicowi użytkownicy forów internetowych, jak i cieszący si….

Źródło
Opublikowano: 2020-06-06 08:51:03

Pandemia neoliberalizmu – Równość

Stowarzyszenie im. Tadeusza Regera:

Przed epidemią opinia publiczna nie przejmowała się jakością naszej służby zdrowia albo kwestią osób pracujących na śmieciówkach, ledwo wiążących koniec z końcem, a popularnymi tematami byli imigranci, geje niszczący rodziny, „ideologia gender”. W czasach epidemii SARS-CoV-2 wszystko zmieniło się błyskawicznie.

Piszą Mateusz Jurewicz i Adam Suraj

https://rownosc.eu/pandemia-neoliberalizmu/

Pandemia neoliberalizmu – Równość

Przed epidemią opinia publiczna nie przejmowała się jakością naszej służby zdrowia albo kwestią osób pracujących na śmieciówkach, ledwo wiążących koniec z końcem, a popularnymi tematami byli imigranci, geje niszczący rodziny, „ideologia gender”.

Źródło
Opublikowano: 2020-06-03 17:50:47

Czy kryzys zdmuchnie klasę średnią? – Równość

Stowarzyszenie im. Tadeusza Regera:

Jedną z pierwszych ofiar kryzysu może się okazać klasa średnia. Jej zniknięcie może być o tyle łatwe, że nigdy nie istniała.

Klasa średnia to, obok przedsiębiorców, pupilek polskich publicystów i polityków. Czytamy setki artykułów o tym, jak ważne jest, by kraj posiadał prężną klasę średnią; jak…

Więcej

Czy kryzys zdmuchnie klasę średnią? – Równość

Źródło
Opublikowano: 2020-05-27 15:00:02

Uczymy się uczyć -pandemia w polskiej szkole – Równość

Stowarzyszenie im. Tadeusza Regera:

O sytuacji w polskich szkołach pisze na naszej stronie uczeń szkoły średniej Patryk Stisz.

"Polska edukacja stanęła obecnie w obliczu wielkiego kryzysu. Jako uczniowie znaleźliśmy się w niezwykłej sytuacji, w której trzeba było od nowa uczyć się uczenia się.

Zamknięcie szkół uświadomiło nam, że państwo nie jest w stanie radzić sobie z wyjątkowymi okolicznościami. Ministerstwo Edukacji Narodowej cały ciężar organizacji zajęć przerzuciło na dyrektorów szkół, dając niejasne i bardzo ogólnikowe zalecenia dotyczące nauki zdalnej. Ci z kolei pozostawili nauczycielom pełną dowolność w prowadzeniu zajęć. Tak więc finalnie odpowiedzialność za formę zajęć spadła na uczniów, którzy w większości przypadków musieli wybrać odpowiednią platformę komunikacyjną, a następnie nauczyć swoich belfrów korzystania z niej, co nie było łatwe szczególnie w przypadku starszych nauczycieli"

https://rownosc.eu/uczymy-sie-uczyc-pandemia-w-polskiej-sz…/

Uczymy się uczyć -pandemia w polskiej szkole – Równość

Polska edukacja stanęła obecnie w obliczu wielkiego kryzysu. Jako uczniowie znaleźliśmy się w niezwykłej sytuacji, w której trzeba było od nowa uczyć się… uczenia się. Zamknięcie szkół uświadomiło nam, że państwo nie jest w stanie radzić sobie z wyjątkowymi okolicznościami. Mi…

Źródło
Opublikowano: 2020-05-22 15:34:32

Sytuacja z pandemią obnażyła bylejakość polskiego systemu edukacji – rozmowa z Wiolettą Matusiak – Równość

Stowarzyszenie im. Tadeusza Regera:

W polskiej szkole brakuje angażowania dzieci w proces nauczania, tylko ciągłe skupienie się na podstawie programowej, którą trzeba zrealizować. Mnie w sytuacji z lekcjami w TVP przeraża oczywiście hejt, który wylał się na prowadzące je nauczycielki, ale też fakt, że często lekcje właśnie tak wyglądają, że realizuje się program często niedostosowany do konkretnej grupy uczniów i ich potrzeb. Wszyscy się oburzali, że nauczycielka w TVP pomyliła obwód ze średnicą, ale to jest akurat mniej istotne. Dla mnie ważne jest, że nikt nie zadaje pytania, czy ta wiedza, czym jest obwód a czym średnica, jest tym dzieciom potrzebna. Czy naprawdę dziewięciolatek musi wiedzieć, co to są średnica i obwód? Czy nie warto stworzyć takiej sytuacji edukacyjnej, kiedy to uczeń sam zapyta, czym jest ta średnica i kiedy może mu być przydatna?

Mówi Wioletta Matusiak w rozmowie z Natalią Kałużą.

https://rownosc.eu/sytuacja-z-pandemia-w-wielu-miejscach-o…/

Sytuacja z pandemią obnażyła bylejakość polskiego systemu edukacji – rozmowa z Wiolettą Matusiak – Równość

Wioletta Matusiak – mieszkająca w Cieszynie trenerka, edukatorka, inicjatorka działań edukacyjnych, propagatorka nowych technologii w edukacji. Prowadzi autorską pracownię edukacyjną Warsztaty dla oświaty Wioletta Matusiak Natalia Kałuża: Za nami kolejny tydzień nauki zdalnej. Jak Pani, …

Źródło
Opublikowano: 2020-05-20 17:00:45

czasopismo RÓWNOŚĆ – Ekologia

Stowarzyszenie im. Tadeusza Regera:

Nowy numer naszego czasopisma na temat ekologii już w sprzedaży na Allegro!

Pracę nad tym numerem pisma rozpoczęliśmy, gdy w Polsce nie obowiązywał jeszcze stan epidemii. Kończyliśmy je, gdy WHO ogłosiło pandemię, a w kraju zaostrzano kwarantannę.

Towarzyszyła nam wątpliwość, czy temat katastrofy klimatycznej nie zostanie zepchnięty ponownie na to wieczne „później”, bo „przecież teraz są ważniejsze sprawy do załatwienia”.

Mimo wszystko jednak powinniśmy pamiętać, że katastrofa ekologiczna nie poczeka, aż się na nią przygotujemy. Nie zniknie wtedy, gdy dookoła szaleje inna, epidemiologiczna katastrofa. Kryzys ekologiczny trwa już od dawna i wciąż powinniśmy myśleć nad tym, jak mu przeciwdziałać.

https://allegro.pl/o…/czasopismo-rownosc-ekologia-9265202352

czasopismo RÓWNOŚĆ – Ekologia

Kup teraz na Allegro.pl za 3 zł – czasopismo RÓWNOŚĆ – Ekologia z miasta BIELSKO-BIAŁA. Stan: nowy. Allegro.pl – Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

Źródło
Opublikowano: 2020-05-20 11:45:21

Koniec tygodnia? Zmęczenie materiału? Masz już dość?

Fundacja Kaleckiego:

Koniec tygodnia? Zmęczenie materiału? Masz już dość?

To zrozumiałe: w strachu nie mamy sił i czasu myśleć o czymkolwiek oprócz przetrwania. Wbrew jednak temu odruchowi to właśnie teraz powinniśmy organizować się w związkach zawodowych.
Tylko zjednoczeni pracownicy mogą powstrzymać rosnącą falę kryzysu. Dlaczego? Związki zawodowe są jedyną prawnie dostępną siłą, z którą muszą liczyć się przedsiębiorcy.
Związki mają możliwość blokowania niektórych antypracowniczych rozwiązań wprowadzonych przez rządowe „tarczy antykryzysowe”; maja także możliwość negocjowania warunków na jakich firmy wprowadzać będą plany oszczędnościowe. Wreszcie – mają wpływ na procedurę zwolnień grupowych oraz mogą korzystać z różnych form nacisku na pracodawcę: od negocjacji aż po akcje strajkowe.

Jeżeli chcesz uniknąć obniżki płac, zwolnień i pracy ponad siły – załóż komisję związku zawodowego w swoim miejscu pracy!

➡️ Szczegółowe informacje: http://ozzip.pl/przystap-do-ip
W razie pytań, na każdym kroku możesz liczyć na pomoc z naszej strony:
📧 wstapdoip@ozzip.pl
📞 530 377 534


Źródło
Opublikowano: 2020-05-15 10:02:06

Czy w izolacji możliwa jest współpraca? – Równość

Stowarzyszenie im. Tadeusza Regera:

Niemniej, przełom społeczny już się dokonał – pandemia koronowirusa właśnie ujawniła ogromny kryzys opiekuńczy zarówno w Polsce, jak i w całym zachodnim świecie. Już nie można wmówić obywatelom, że są winni chorobie, bo nie byli wystarczająco przezorni. Tej choroby nie da się już sprywatyzować. To wspólnota i państwo muszą wziąć odpowiedzialność za zdrowie i bezpieczeństwo ludzi oraz stworzyć szczepionkę przeciwko SARS-CoV-2 i innym epidemiom, również społecznym. Krótko mówiąc, brakuje nam silnych instytucji państwowych, które działałyby na rzecz ochrony zdrowia i bezpieczeństwa obywateli.

Pisze Agnieszka Lamek-Kochanowska

https://rownosc.eu/czy-w-izolacji-mozliwa-jest-wspolpraca/

Czy w izolacji możliwa jest współpraca? – Równość

Jeśli chcemy, by wszystko pozostało tak jak jest, wszystko się musi zmienić. – Giuseppe Tomasi di Lampedusa, Lampart. 15 marca 2020 roku w związku z ogólnoświatową pandemią COVID-19, rząd Rzeczypospolitej Polskiej oraz Główny Inspektor Sanitarny podjęli decyzję o wprowadzeniu na tere…

Źródło
Opublikowano: 2020-05-14 16:15:34

Sroczyński i goście o mikroprzedsiębiorcach. I nie zostawiają suchej nitki na strofie z wiersza Mateusza Damięckiego

Fundacja Kaleckiego:

Niestety pracownicy w Polsce byli tak upokarzani przez ostatnie dziesiątki lat, że ciężko jest im się organizować, ciężko jest im pojąć – czego nie mają przedsiębiorcy – że też powinni wyjść na ulice i zatroszczyć się o swoje interesy. A jeżeli wychodzą na ulice i troszczą się o swoje interesy, to nie mają najczęściej tak dużego wsparcia jak teraz przedsiębiorcy. Często negatywnie ocenia się jakiekolwiek próby wsparcia pracowników, polepszenia ich sytuacji na rynku pracy czy jakości życia.

– mówi Magda Malinkowska z OZZ Inicjatywa Pracownicza Amazon w najnowszym odcinku "Sabatu symetrystów"

👂 Podcast na stronie Radio TOK FM

Sroczyński i goście o mikroprzedsiębiorcach. I nie zostawiają suchej nitki na strofie z wiersza Mateusza Damięckiego

Osoby, które od lat uderzały w ideę państwa socjalnego, teraz domagają się socjalu dla siebie, choć wcześniej, mówiących podobne rzeczy pracowników, wyzywały od roszczeniowców – mówi w tym podkaście Magda Malinowska: filozofka, działaczka związku zawodowego Inicjatywa Pracownicza w …

Źródło
Opublikowano: 2020-05-13 11:02:13

czasopismo RÓWNOŚĆ

Stowarzyszenie im. Tadeusza Regera:


Szanowni czytelnicy, od dzisiaj ruszamy ze sprzedażą papierowej wersji czasopisma na allegro. Na początek numer „Mieszkania”, w którym znajdziecie m.in. artykuły o Wiedniu, Berlinie, wywiady z Beatą Siemieniako i Beatą Chomątowską. Zapraszamy do zakupów!

https://allegro.pl/oferta/czasopismo-rownosc-9258784570

czasopismo RÓWNOŚĆ

Kup teraz na Allegro.pl za 3 zł – czasopismo RÓWNOŚĆ z miasta BIELSKO-BIAŁA. Stan: nowy. Allegro.pl – Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

Źródło
Opublikowano: 2020-05-11 15:13:54

Rządowa #TarczaAntykryzysowa pozwala pracodawcy na:

Fundacja Kaleckiego:

Rządowa #TarczaAntykryzysowa pozwala pracodawcy na:
👉 obniżkę Twojej pensji do poziomu płacy minimalnej
👉 wydłużenie Twojego czasu pracy
👉 pogorszenie warunków pracy…

… ale tylko jeśli zgodę na to wyrazi komisja związku zawodowego❗️

Jeśli nie masz związku zawodowego w miejscu pracy, pracodawca może robić co chce.
Wstąp do Inicjatywy Pracowniczej i załóż komisję w swoim miejscu pracy!

➡️ Szczegółowe informacje: http://ozzip.pl/przystap-do-ip
W razie pytań, na każdym kroku możesz liczyć na pomoc z naszej strony:
📧 wstapdoip@ozzip.pl
📞 530 377 534TarczaAntykryzysowa

Źródło
Opublikowano: 2020-05-11 08:30:39

Śmieciówki w kryzysie – Równość

Stowarzyszenie im. Tadeusza Regera:


Jeszcze do niedawna śmieciówki odbierały pracownikom i zleceniobiorcom prawa pracownicze czy konsumenckie, dziś dodatkowo odbierają godność i niejednokrotnie szanse na przeżycie.

Pisze Magdalena Madzia

https://rownosc.eu/smieciowki-w-kryzysie/

Śmieciówki w kryzysie – Równość

Jeszcze do niedawna śmieciówki odbierały pracownikom i zleceniobiorcom prawa pracownicze czy konsumenckie, dziś dodatkowo odbierają godność i niejednokrotnie szanse na przeżycie. Definicja śmieciówki, jaka do tej pory pojawiała się w debatach publicznych, odnosiła się to tego rodzaju u…

Źródło
Opublikowano: 2020-05-10 14:38:49

Koronawirus a bezdomność – jakie lekcje na przyszłość? – Równość

Stowarzyszenie im. Tadeusza Regera:

Epidemia COVID-19 stanowi szczególne zagrożenie dla osób bezdomnych, wśród których znaczny odsetek stanowią osoby starsze i o osłabionej odporności, często także niedożywione. Oznacza to, że ich ewentualne zarażenie może wiązać się z podwyższonym ryzykiem ciężkich stanów chorobowych lub nawet śmierci. Jednocześnie specyfika udzielania pomocy osobom bezdomnym w Polsce powoduje, że epidemia może spowodować szybkie załamanie się systemu pomocy ze względu na konieczność zamykania lub izolowania poszczególnych placówek (schronisk i noclegowni) i ich pracowników.

Pisze Jakub Wilczek z Ogólnopolska Federacja na rzecz Rozwiązywania Problemu Bezdomności

#NieMamDomu

https://rownosc.eu/koronawirus-a-bezdomnosc-jakie-lekcje-n…/

Koronawirus a bezdomność – jakie lekcje na przyszłość? – Równość

Epidemia COVID-19 stanowi szczególne zagrożenie dla osób bezdomnych, wśród których znaczny odsetek stanowią osoby starsze i o osłabionej odporności, często także niedożywione. Oznacza to, że ich ewentualne zarażenie może wiązać się z podwyższonym ryzykiem ciężkich stanów chorob…

NieMamDomu

Źródło
Opublikowano: 2020-05-08 19:06:41

Wyjaśnijmy pandemie dzieciom – Równość

Stowarzyszenie im. Tadeusza Regera:

„To normalne się bać, kiedy tyle się dzieje w tym samym czasie” – mówiła premier Norwegii Erna Solberg na specjalnej konferencji prasowej zorganizowanej w połowie marca. Odpowiadała na pytania dotyczące epidemii koronawirusa, które kierowały do niej dzieci. Najmłodsi Norwedzy pytali między innymi o to, czy mogą odwiedzić dziadków, zorganizować przyjęcie urodzinowe lub wyjść do centrum handlowego. Chcieli również wiedzieć, kiedy zostanie wynaleziona szczepionka na koronawirusa i jak mogą w obecnej sytuacji pomóc. Norwegia nie jest jedynym państwem, które w ostatnim czasie zorganizowało tego typu konferencje dla dzieci. Najmłodszych obywateli do zadawania pytań polityczkom oraz naukowcom i naukowczyniom zaprosiły również: premierka Nowej Zelandii Jacinda Ardern oraz premierka Finladii Sanna Marin

https://rownosc.eu/wyjasnijmy-pandemie-dzieciom/

Wyjaśnijmy pandemie dzieciom – Równość

Wszyscy czujemy dziś niepewność i lęk. Nie są ich pozbawione również dzieci, które jednak nieco inaczej doświadczają pandemii. Wiele wprowadzonych w Polsce ograniczeń pozbawia je podmiotowości.

Źródło
Opublikowano: 2020-05-07 15:04:20