Miażdżący raport na temat antyrodzinnej i antyreligijnej polityki Poznania [TYLKO U NAS]

Ten moment, gdy tajemnicza religijna organizacja przychodzi do państwowej szkoły i mówi "Hola, hola, co to za propaganda akceptacji i różnorodności? Prosimy mniej ideologii, przez co rozumiemy więcej naszej ideologii. Tutaj macie raport na temat tego, jak naszym zdaniem powinna wyglądać szkoła". 🤦‍♀️

Wbrew temu, co sugeruje ten nagłówek, szkoła nie powinna być ani "proreligijna", ani "prorodzinna". Powinna być świecka, empatyczna i pronaukowa.

Podczas gdy uczniowie i uczennice, nauczyciele i nauczycielki oraz rodzice muszą zmagać się z dramatycznymi skutkami deformy PiS, prawicowi fanatycy usiłują przejąć kontrolę nad programami nauczania i zniszczyć świeckość i neutralność edukacji. Nie poddawajmy się przesądom i naciskom! Mniej religii, więcej edukacji!

Miażdżący raport na temat antyrodzinnej i antyreligijnej polityki Poznania [TYLKO U NAS]

Radio Poznań dotarło do dokumentu opracowanego przez prawników z Instytutu na Rzecz Kultury Prawnej "Ordo Iuris".

Źródło
Opublikowano: 2020-01-22 19:04:52

Obejrzyj Posłanki Razem o stołkach dla kolegów z PiS i indolencji rządu w walce z kryzysem klimatycznym


PiS procedował w Sejmie ustawę, dzięki której pojawiła się możliwość stworzenia dla kolegów i koleżanek kolejnych stanowisk i posad. Czy Ministerstwo Klimetu coś zrobi w walce z kryzysem klimatycznym? Parlamentarzystki Razem śmią wątpić.


Źródło
Opublikowano: 2020-01-22 14:27:54

Jeffrey Sachs, idol Leszka Balcerowicza i doradca przy wprowadzaniu „terapii szokowej” i „dzikiego kapitalizmu” w Polsce

Jeffrey Sachs, idol Leszka Balcerowicza i doradca przy wprowadzaniu „terapii szokowej” i „dzikiego kapitalizmu” w Polsce, wykonał woltę. Poparł w wyborach prezydenckich socjalistę Berniego Sandersa.
Za 30 lat Balcerowicz poprze Razem! 🌹#FeelTheBern


Źródło
Opublikowano: 2020-01-21 19:07:11

Obejrzyj Rada Ochrony Pracy zajmie się umowami śmieciowymi!


Przybyło osób „samozatrudnionych”, czyli najczęściej wypchniętych na jednoosobową działalność gospodarczą i pracujących wyłącznie na podstawie umów cywilnoprawnych.
O tym trzeba mówić. To trzeba zmienić.
O tym Adrian Zandberg 👇


Źródło
Opublikowano: 2020-01-21 15:07:09

Nie możemy dopuścić do tego, żeby w Polsce decydowali o wszystkim konserwatyści.

Nie możemy dopuścić do tego, żeby w Polsce decydowali o wszystkim konserwatyści.

W maju Robert Biedroń będzie naturalnym wyborem. Na liście zobaczymy jeszcze religijnego konserwatystę, neoliberalną konserwatystkę, nacjonalistycznego konserwatystę czy ugładzonego przez telewizję konserwatystę.

Robert jako jedyny nie boi się wygłaszać opinii na temat ochrony środowiska, sprawiedliwości społecznej, ochrony zdrowia, praw kobiet czy równości, bez względu na to, co pokażą badania i grupy fokusowe

#Biedroń2020Biedroń2020

Źródło
Opublikowano: 2020-01-20 17:23:39

Jak multimilionerzy mogą pomóc w ratowaniu klimatu? – Partia Razem – Inna polityka jest możliwa!

Często pytacie "Skąd pomoc na ratowanie klimatu? Skąd pomysł na wyciągnięcie z zapaści ochrony zdrowia? Skąd na żłobki?".

Odpowiadamy wtedy: podatki.

Niesprawiedliwością jest to, że Ty podatki płacisz i one zjadają znaczną część Twojej pensji przy tym, że najbogatsze elity i międzynarodowe korporacje nie zapłaciły ani złotówki.

Jedną z naszych propozycji jest podatek majątkowy wraz z progami.

Zobacz! 👇

Jak multimilionerzy mogą pomóc w ratowaniu klimatu? – Partia Razem – Inna polityka jest możliwa!

I w wyciągnięciu z zapaści ochrony zdrowia? I budowie żłobków? I w wyższych emeryturach? Razem ma na to rozwiązanie. Stanowisko Razem w sprawie podatku majątkowego: Według Instytutu Badań Strukturalnych dochód z pracy obarczony jest o 50% większym obciążeniem podatkowo-składkowym ni….

Źródło
Opublikowano: 2020-01-20 14:05:31

Premier Morawiecki i rząd PiS chwalą się ogromnym skokiem gospodarczym. Ale nie wspominają ani słowem, jakim kosztem odb

Premier Morawiecki i rząd PiS chwalą się ogromnym skokiem gospodarczym. Ale nie wspominają ani słowem, jakim kosztem odbywa się ten skok.

Polska pobiła pod koniec zeszłego roku kolejny, niechlubny rekord. Przybyło osób „samozatrudnionych”, czyli najczęściej wypchniętych na jednoosobową działalność gospodarczą i pracujących wyłącznie na podstawie umów cywilno-prawnych.

Co proponuje Razem, czego PiS się boi?
👉 skończyć z nadużywaniem umów cywilno-prawnych;
👉 dofinansować Państwową Inspekcję Pracy;
👉 powiązać kary za łamanie kodeksu pracy z obrotem firmy;
👉 wspierać niezależne związki zawodowe.

Więcej o naszych propozycjach w kwestiach pracy przeczytacie w linku w komentarzu.


Źródło
Opublikowano: 2020-01-20 11:58:57

Gdyński Okręg Partii Razem wybrał wczoraj nowy zarząd w składzie:

Gdyński Okręg Partii Razem wybrał wczoraj nowy zarząd w składzie:
Magdalena Drywa
Joanna Szkudlarek
Marcelina Dzienisz
Emil Reszczyński
Michał Kowalewski

Gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

Utworzyliśmy też dwa nowe koła: wejherowskie i słupskie.

Po wyborach z okręgiem spotkał się poseł i członek Zarządu Krajowego Razem Adrian Zandberg.Źródło
Opublikowano: 2020-01-20 08:07:02

Przemówienie Roberta Biedronia, Słupsk, 19.01.2020 – Partia Razem – Inna polityka jest możliwa!

„Dziś każe nam się wybierać między różnymi rodzajami konserwatyzmu. Od skrajnego do umiarkowanego. A Polsce potrzeba innej ścieżki. Ścieżki która biegnie przed siebie, a nie wraca do przeszłości albo kręci się w kółko” – Robert Biedroń

Przemówienie Roberta Biedronia, Słupsk, 19.01.2020 – Partia Razem – Inna polityka jest możliwa!

Dzień dobry Słupsk! Witam Was w moim ukochanym mieście. Witam mieszkańców i mieszkanki Słupska. Trochę się nie widzieliśmy! Dziękuję Wam za gorące przyjęcie! Witam też naszych gości z całej Polski. Podoba Wam się w Słupsku? Wielu z Was pewnie zastanawia się dlaczego w tak ważnym …

Źródło
Opublikowano: 2020-01-19 21:25:31

#NastępnyKrok za nami! :)

#NastępnyKrok za nami!

Nasze przedstawicielki uczestniczyły dziś w konwencji inauguracyjnej, podczas której Robert Biedroń został przedstawiony jako kandydat Lewicy na prezydenta.

Robert wygłosił płomienna mowę. Mówił o Polsce dla wszystkich Polek i Polaków. O prawach kobiet i mniejszości, o realnej trosce o klimat, o mądrej polityce międzynarodowej. O przywróceniu godności średnim i małym miejscowościom – takim jak Słupsk, ale też takim jak Krosno, z którego pochodzi. Opowiadał o konieczności zwiększenia nakładów na służbę zdrowia, budowania mieszkań na wynajem, wprowadzenia gwarantowanych emerytur minimalnych.

Mówił też o dialogu i otwartości zamiast zatajania informacji i stawiania barier. O wspólnocie, bez której nie ma sprawiedliwości społecznej.

W zeszłym roku lewica wróciła do Sejmu. Teraz czas na następny krok. Czas na #Biedroń2020!


NastępnyKrok,Biedroń2020

Źródło
Opublikowano: 2020-01-19 18:43:36

Razem z Robertem Biedroniem! #biedroń2020

❗Razem z Robertem Biedroniem! ✊ #biedroń2020
Dziś w #Słupsk.u Robert, nasz kandydat na prezydenta Polski, konwencją #NastępnyKrok, rozpoczął swoją kampanię wyborczą. Przypominamy, że wszyscy koalicjanci #Lewica, oficjalnie poparli tę kandydaturę!
Zdjęcie: Grzegorz / Tekst: Michalina Chraplewska i Szerszeniewicz Agata.


Źródło
Opublikowano: 2020-01-19 18:06:57

Debata: Bezwarunkowy dochód podstawowy: utopia czy konieczność


Nie lubisz poniedziałków? Czy może tak naprawdę nie lubisz kapitalistycznego kieratu, który arbitralnie narzuca nam rytm aktywności w imię wiecznego zwiększania zysków i produkcji? 🤔

A gdybyśmy powiedziały Ci, że świat można urządzić inaczej? 😏

Zabierz jutro swój poniedziałkowy gniew na debatę, w której weźmie udział m.in. nasz partyjny kolega, dr Maciej Szlinder, autor wydanej niedawno książki "Bezwarunkowy dochód podstawowy: rewolucyjna reforma społeczeństwa XXI wieku".

Zapraszamy! Takie debaty lubimy! 💜

Źródło
Opublikowano: 2020-01-19 10:26:22

Wspieraliśmy dziś rzeszowskie pielęgniarki na Wielkiej Manifestacji! Przeszliśmy

Wspieraliśmy dziś rzeszowskie pielęgniarki na Wielkiej Manifestacji! Przeszliśmy ulicami Rzeszowa dopominając się o lepsze warunki pracy, przestrzegania praw pracowniczych i zwiększenia nakładów na publiczną ochronę zdrowia.

Była z nami nasza koleżanka, posłanka Daria Gosek-Popiołek i przedstawiciele oraz przedstawicielki rzeszowskiej lewicy. Solidarność naszą bronią! 💪

Źródło
Opublikowano: 2020-01-18 18:19:39

Dziękujemy wszystkim, którzy i które mimo niezachęcającej pogody oraz smogu staw

Dziękujemy wszystkim, którzy i które mimo niezachęcającej pogody oraz smogu stawili i stawiły się na naszej dzisiejszej cichej pikiecie pod szpitalem ginekologiczno-położniczym przy ul. Polnej!

To już kolejny raz, gdy protestowałyśmy przeciwko obecności religijnych symboli i drastycznych, przekłamanych obrazów ukazujących „rezultaty zabiegu przerwania ciąży” w przestrzeni publicznej. Dla takiej retoryki, dla takich odrażających treści nie ma miejsca ani na ulicach naszego miasta, ani – zwłaszcza – pod szpitalem, w którym kobiety mają prawo do spokojnego odpoczynku, bez oglądania traumatyzujących obrazów i bycia straszonymi ogniem piekielnym.

Pamiętajcie: Razem jesteśmy silniejsze! 💜
Źródło
Opublikowano: 2020-01-18 15:42:00

Solidarność naszą bronią! Razem razem z pielęgniarkami!

Solidarność naszą bronią! Razem razem z pielęgniarkami!

Wszyscy wiemy, jak działa polska ochrona zdrowia i jak skrajnie jest niedofinansowana. Średni wiek pielęgniarki w Polsce z roku na rok jest coraz wyższy. W Rzeszowie na dodatek się je zwalnia, bez względu na to, że działają w związkach zawodowych.

Dlatego w sobotę do Rzeszowa zjechały pielęgniarki z całego kraju, by zaprotestować przeciwko warunkom pracy w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie i przeciw bezprawnemu zwolnieniu dwóch pielęgniarek, przedstawicielek związków zawodowych działających w szpitalu. Również przedstawicielki i przedstawiciele Razem i środowisk lewicowych byli na manifestacji wraz z posłanką, Daria Gosek-Popiołek.

Dyrektor uważa, że działania związków zawodowych szkodzą zarządzanej przez niego placówce.

Zadaniem i rolą związków zawodowych jest dbanie o godne warunki pracy. A działanie w związkach zawodowych to prawo zagwarantowane nam przez konstytucję!

Źródło
Opublikowano: 2020-01-18 13:42:46

Panie Prezydencie!


Panie Prezydencie!

Rozumiemy, że można iść na rękę, ale żeby wystawiać się na aż tak łatwy strzał? Czyżby w polskich lasach JUŻ zabrakło zwierzyny?

Szczególnie celne są dwa ostatnie zdania:

„Pragnę zapewnić wszystkich Polaków, że jako Prezydent Rzeczypospolitej nie podpiszę żadnej ustawy, która by…

Więcej


Źródło
Opublikowano: 2020-01-18 11:23:04

Rzeszów. W sobotę „Wielka Manifestacja” pielęgniarek KSW nr 2

Już jutro wielka manifestacja pielęgniarek z Rzeszowa. Będziemy tam razem z naszą koleżanką, posłanką Daria Gosek-Popiołek i posłem Lewicy z Rzeszowa Wiesław Buż Poseł na Sejm RP.

Celem protestu jest wyrażenie niezadowolenia z warunków pracy, jakie są w KSW nr 2 w Rzeszowie oraz ze sposobu bezprawnego traktowania przedstawicieli związków zawodowych przez dyrektora szpitala,

Rzeszów. W sobotę „Wielka Manifestacja” pielęgniarek KSW nr 2

Pracownicy innych szpitali z Rzeszowa i Polski zapowiedzieli udział w sobotniej (18 stycznia) manifestacji pracowników Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 Rzeszowie.

Źródło
Opublikowano: 2020-01-17 21:19:01

Piątek, godzina 15.00. Jesteście jeszcze w pracy?

Piątek, godzina 15.00. Jesteście jeszcze w pracy?
Czy może macie trudności z obecnością?

Wczoraj PiS i PO, wspierane przez Grzegorza Brauna, odwołały Magdalena Biejat z funkcji przewodniczącej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, zastępując ją zwolenniczką zmuszania kobiet do rodzenia, Urszulą Rusecką z PiS.

Powody?
„zbyt szybko” procedowany projekt wprowadzenia emerytur minimalnych złożony przez Lewica. Zaledwie 50 dni od złożenia. Ale co to jest 50 dni wobec wieczności, prawda? 🤦
„zbyt rzadko” zwoływane posiedzenia komisji. Odbywały się częściej niż posiedzenia 16 z 18 komisji kierowanych przez PiS, ale… OK? 🤷
negatywna opinia KPiP „Lewiatan”, organizacji szeroko przecież znanej ze swojej prospołecznej i prorodzinnej polityki 🙄

To wszystko jednak blednie przy (uwaga, będzie drastycznie)
ZWOŁANIU POSIEDZENIA KOMISJI na 15.00 W PIĄTEK, 😱
co podobno bardzo utrudnia posłom i posłankom obecność na posiedzeniu.

Pamiętajcie o tej sprawie, gdy partia rządząca będzie mówić nam, jak bardzo chce, żeby w Polsce działo się lepiej. Jak ciężko na to pracuje.

Pamiętajcie o tym w każdy piątek o 15.00.

Magda, trzymaj się w tej komisji! 💜 Poznań #MuremZaBiejat!MuremZaBiejat

Źródło
Opublikowano: 2020-01-17 15:22:26

Zbierasz grzyby, spacerujesz z psem w lesie, albo robisz zdjęcia przyrodzie i nagle musisz w trybie natychmiastowym wróc

Zbierasz grzyby, spacerujesz z psem w lesie, albo robisz zdjęcia przyrodzie i nagle musisz w trybie natychmiastowym wrócić do domu. Co się stało? Przez las przechodzi polowanie. Nowe prawo, tzw. #LexArdanowski pozwala na zamienienie lasu w prywatny folwark myśliwych.

Nie chcesz wyjść z lasu? Masz takie samo prawo do bycia w nim, jak myśliwi? Na to też będzie paragraf. Za „utrudnianie polowań” grozić będzie kara pozbawienia wolności.

Jak nazwać taką faworyzowaną przez rząd grupę społeczną, czy zawodową? Nadzwyczajna kasta?

Przeczytaj nasze stanowisko ws. ASF. Link znajdziesz w komentarzu 👇LexArdanowski

Źródło
Opublikowano: 2020-01-17 15:18:10

Co sądzimy o budżecie Olsztyna, 13-tej emeryturze, wojnie w Iraku i współpracy E

Co sądzimy o budżecie Olsztyna, 13-tej emeryturze, wojnie w Iraku i współpracy Europejskiej Czy uważamy, że dojdzie do referendum o odwołaniu Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz

13.01 gościem audycji w Radio Olsztyn był Bartosz Grucela, członek Zarządu Krajowego oraz okręgu olsztyńskiego partii Lewica Razem. Zachęcamy do odsłuchania dyskusji!

Grafika: Szerszeniewicz Agata / Tekst: Michalina Chraplewska, Szerszeniewicz Agata.


Źródło
Opublikowano: 2020-01-17 12:00:21

Obejrzyj Nie mamy pieniędzy na emerytury i co nam zrobicie?


Prawo i Sprawiedliwość odrzuciło projekt Lewicy o emeryturze minimalnej w wysokości 1600 złotych. Politycy tłumaczą, że pieniędzy na to nie ma, chociaż na propagandowe media zawsze się znajdzie!


Źródło
Opublikowano: 2020-01-17 11:42:25

Rozmawiamy o wykluczeniu i czym ono właściwie jest. Główną gościnią jest Alina S

Rozmawiamy o wykluczeniu i czym ono właściwie jest. Główną gościnią jest Alina Szeptycka z wrocławskiej Kultura Równości a rozmawiać z nią będzie Ania Kowalczyk Derlęga z KOD Dolnośląskie Wrocław / Ogólnopolski Strajk Kobiet i Marta Stożek z Razem


Źródło
Opublikowano: 2020-01-16 18:01:23

Duży sukces na naszym poznańskim poletku: będzie nowy skład sędziowski rozpatruj

Duży sukces na naszym poznańskim poletku: będzie nowy skład sędziowski rozpatrujący kasację Towarzystwa Chrystusowego w sprawie odszkodowania dla Katarzyny.

Katarzyna, którą, gdy była dziewczynką, ksiądz Roman Behrendt przez kilkanaście miesięcy gwałcił, odurzał lekami oraz torturował psychicznie i fizycznie, wytoczyła proces jego zakonowi — Towarzystwu Chrystusowemu. Wygrała i sąd przyznał jej milion złotych zadośćuczynienia oraz 800 zł dożywotniej miesięcznej renty, ale zakon wniósł o kasację. Miał rozpatrywać ją skład sędziowski złożony z osób kojarzonych z Kościołem — w tym profesorka KUL.

Na szczęście, dzięki interwencji Trybunału Sprawiedliwości UE w Sądzie Najwyższym, nie dojdzie do tego haniebnego procesu i Katarzyna ma szansę na utrzymanie przyznanych jej precedensowych świadczeń.

Katarzyno, jesteś bohaterką. Byłyśmy, jesteśmy i będziemy z Tobą. #MuremZaKasią!MuremZaKasią

Źródło
Opublikowano: 2020-01-16 15:08:46

Obejrzyj Zandberg ostro o odwołaniu Magdaleny Biejat„Czy jak Braun będzie kazał wam pisac kolejne projekty ustaw cyrylicą, to wy to zrobicie?” – Adrian Zandberg na Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

#MuremZaBiejat
MuremZaBiejat

Źródło
Opublikowano: 2020-01-16 14:00:33

Obejrzyj PiS boi się Lewicy dbającej o emerytów i rencistów, walczącej o wyższe płace i robiącej wszystko, żeby w Polsce godnie żyć.


Wiecie, jak posłowie PiS uzasadniali odwołanie Magdalena Biejat? Otóż dowiedzieliśmy się, że przewodnicząca Komisji Polityki Społecznej i Rodziny:
👉 rzadko zwoływała posiedzenia – bzdura, KPSiR zwoływana była dwukrotnie częściej, niż komisje prowadzone przez posłów i posłanki PiS;
👉 posłom PiS nie pasowało posiedzenie komisji w… uwaga, uwaga… piątek o 15. Według standardów PiS piątunio po 15 to już fajrant i weekendzik;
👉 PiS narzekał, że projekty były procedowane "za szybko";
👉 Magda popiera związki i małżeństwa jednopłciowe, a co według posłów PiS jest atakiem na rodzinę. Magdalena jako szczęśliwa matka i żona śmiała nie czuć się atakowaną;
👉 PiS nie ma monopolu na bycie jedyną prospołeczną partią;
👉 PiS wystraszył się projektu emerytury minimalnej w wysokości 1600 złotych i wywalili projekt wraz z posłanką.

#MuremZaBiejatMuremZaBiejat

Źródło
Opublikowano: 2020-01-16 12:27:09

Dziś mija 101 lat, odkąd przez nacjonalistycznych ekstremistów zamordowana zosta

Dziś mija 101 lat, odkąd przez nacjonalistycznych ekstremistów zamordowana została Róża Luksemburg: urodzona w Zamościu ideolożka i działaczka socjalistyczna, pierwsza Polka z doktoratem z ekonomii, bohaterka ruchu robotniczego, a przez krótki choć znaczący czas także jeżyczanka, co upamiętnia tablica na fasadzie kamienicy przy ul. Szamarzewskiego w Poznaniu.
Autorka pamiętnych słów: "Nie ma socjalizmu bez demokracji. Podobnie jak nie ma demokracji bez socjalizmu."
Z tą myślą zostawiamy Was, życząc Wam na wieczór i zawsze chleba i Róż. 🌹🍞


Źródło
Opublikowano: 2020-01-15 22:38:09

7 najmądrzejszych cytatów Elizy Michalik z tekstu o partii Razem

„Co jeśli 660 tysięcy polskich przedsiębiorców zobaczy mema partii Razem i umrze? No właśnie…” 🙃

7 najmądrzejszych cytatów Elizy Michalik z tekstu o partii Razem

Gazeta Wyborcza opublikowała felieton Elizy Michalik krytykujące partię Razem i jej podejście do biednych i bogatych. Tekst pełen jest niezwykle mądrych cytatów, a styl w jaki pani Eliza formułuje myśli daleko przekracza poziom liceum.

Źródło
Opublikowano: 2020-01-15 20:24:12

Zapewnienie stabilności i poczucia bezpieczeństwa na starość każdemu powinno być celem wszystkich polityków. W obecnym k

Zapewnienie stabilności i poczucia bezpieczeństwa na starość każdemu powinno być celem wszystkich polityków. W obecnym kształcie system emerytalny temu zadaniu nie podoła. Część z nas już teraz pobiera głodowe emerytury, a wskutek zmian demograficznych i złej polityki emerytalnej będzie jeszcze gorzej.

Zaproponowaliśmy konkretne rozwiązania, przede wszystkim emeryturę minimalną w wysokości 1600 złotych.

28 osób w Komisji Polityki Społecznej i Rodziny zagłosowało za odrzuceniem projektu Lewicy podczas pierwszego czytania (PO ręka w rękę z PiS). Jedna się wstrzymała. 4 osoby były przeciw.

Wystarczyłyby jedynie dodatkowe 2 miliardy złotych, żeby podnieść emeryturę minimalną do proponowanego przez nas poziomu i zdjąć ciężar z barków wielu emerytów. Niedawno dodatkowe 2 miliardy PiS przeznaczył na telewizję publiczną.


Źródło
Opublikowano: 2020-01-15 17:36:06

90 lat temu z polecenia sanacyjnych władz aresztowano i osadzono w Twierdzy Brze

90 lat temu z polecenia sanacyjnych władz aresztowano i osadzono w Twierdzy Brzeskiej liderów demokratycznej opozycji. Aresztowanych upokarzano i torturowano. 13 stycznia 1932 zapadł werdykt – karą za sprzeciwienie się dyktaturze było więzienie. Reprezentanci Razem złożyli w poniedziałek kwiaty pod murami Więzienia Mokotowskiego, w którym odbywali wyroki członkowie PPS: Stanisław Dubois, Mieczysław Mastek i Norbert Barlicki.

Wystąpiliśmy do dyrektora Muzeum Żołnierzy Wyklętych, który administruje zabytkowym budynkiem więzienia, z prośbą o możliwość upamiętnienia procesów brzeskich na historycznym dziedzińcu. Niestety, odmówił nam. Usłyszeliśmy, że więzienie jest teraz miejscem pamięci poświęconym więźniom czasów powojennych. Mury pokrywają tablice dla żołnierzy wyklętych i ofiar komunizmu; możnaby pomyśleć, że więzienie na Rakowieckiej zbudował dopiero PRL. A przecież to tutaj sanacja zamykała swoich przeciwników! Obecna władza nie chce jednak o tym pamiętać – mogłoby to zmącić białą legendę II Rzeczpospolitej.

Prawicowa polityka historyczna, ze swoją selektywną pamięcią, nie stanęła jednak na przeszkodzie upamiętnieniu ofiar prześladowań. Skazanym PPSowcom zapaliliśmy znicze pod tablicą upamiętniającą przywódcę Polskiej Partii Socjalistycznej – Kazimierza Pużaka.Źródło
Opublikowano: 2020-01-15 16:47:58

Nieformalna grupa mieszkańców Osiedla Kosmonautów, pod kierownictwem proboszcza

Nieformalna grupa mieszkańców Osiedla Kosmonautów, pod kierownictwem proboszcza lokalnej parafii, chce wycięcia dziewięciu zdrowych drzew rosnących na chodniku w okolicy plebanii. Powód? Podobno stwarzają zagrożenie dla osób uczestniczących w procesjach Bożego Ciała.
I tu warto może przytoczyć kilka faktów na temat drzew.
Co drzewa robią?
🌳 produkują tlen: zdrowe drzewo o wysokości ok. 10 m produkuje średnio ok. 118 kg tlenu rocznie. A ponieważ człowiek zużywa go rocznie ok. 176 kg, to dwa drzewa średniej wielkości zaspokajają tlenowe potrzeby jednej osoby,
🌳 regulują temperaturę otoczenia, dając cień w upalne dni,
🌳 podnoszą jakość powietrza.

A czego drzewa nie robią?
nie rzucają się na idących ludzi.

Zdarza się natomiast, że drzewa przeszkadzają w swobodnym wjeździe do garażu na terenie parafii: i to zamienia je w krwiożercze bestie, które najlepiej wyciąć, zanim się rozmnożą.
Do końca tygodnia (19 stycznia) mieszkańcy i mieszkanki mogą zgłaszać swoje opinie w sprawie wycinki do administracji Osiedla Kosmonautów – do czego serdecznie zachęcamy. Nasza opinia zostanie złożona już wkrótce.


Źródło
Opublikowano: 2020-01-15 15:00:57

Obejrzyj Posłanka Biejat o emeryturach


W polskim systemie emerytalnym jest olbrzymia dziura. PiS zamiast odpowiedzialnie rozwiązać problem przepompuje olbrzymie kwoty do kieszeni prywatnych instytucji finansowych. Odbędzie się to kosztem bezpieczeństwa emerytalnego Polek i Polaków.

Obejrzyj serię wystąpień sejmowych posłanki Magdalena Biejat, w której w sposób druzgoczący krytykuje dalszą prywatyzację systemu ubezpieczeń przez PiS. Dowiedz się dlaczego PiS boi się Biejat i lewicy. Dowiedz się dlaczego PiS chce odwołać posłankę Biejat z funkcji przewodniczącej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

#MuremZaBiejatMuremZaBiejat

Źródło
Opublikowano: 2020-01-15 11:50:40

Bez żadnego trybu, bez żadnego uzasadnienia – to typowe dla PiS standardy pracy w Sejmie. Przekonać się może o tym posła

Bez żadnego trybu, bez żadnego uzasadnienia – to typowe dla PiS standardy pracy w Sejmie. Przekonać się może o tym posłanka Razem, Magdalena Biejat, którą PiS chce odwołać z funkcji przewodniczącej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

Magda na posiedzenia komisji zaczęła zapraszać stronę społeczną. Sprawiła, że budżet na 2020 pod względem społecznym oceniają posłowie ze wszystkich partii, nie tak jak wcześniej, kiedy to parlamentarzyści PiS „opiniowali” budżet PiS.

Posłanka Biejat walczy o wprowadzenie w Polsce emerytury minimalnej w wysokości 1600zł, a także o realne wsparcie dla rodzin i osób z niepełnosprawnościami.

PiS boi się Lewicy. PiS boi się Biejat.

#MuremZaBiejatMuremZaBiejat

Źródło
Opublikowano: 2020-01-15 08:41:27

4 porodówki na Podkarpaciu do likwidacji

4 porodówki na Podkarpaciu do likwidacji⁉️

Szef NFZ pod koniec 2019 roku wyszedł z propozycją zmian w zasadach kontraktowania porodówek. Premiowane mają być te, które przekraczają 400 porodów rocznie, projektowano też regułę odległości pomiędzy oddziałami. Wprowadzenie takich zmian to w praktyce wyrok dla “małych porodówek” i pogłębienie problemu zwijania ochrony zdrowia w mniejszych miejscowościach.

Dlatego posłanka Lewica Razem, Marcelina Zawisza złożyła do Ministra Zdrowia interpelację i dowiedziała się, gdzie są “małe” porodówki, które mogą zostać przeznaczone do wygaszenia. Na Podkarpaciu są to 4 oddziały – Strzyżów, Przeworsk, Lubaczów i Ustrzyki Dolne.

Koncepcja jest prosta: jesteś w ciąży daleko od miasta wojewódzkiego? Przecież dojedziesz te 60 km. Nie masz czym ani za co? A to już twój problem. “Ekonomia przemówiła”.

Podczas posiedzenia Sejmu Marcelina Zawisza pytała, czy rząd ma jakiś plan. Czy wiedzą, co zaproponują rodzącym w zamian. Zniknięcie “małej porodówki” to często zamiana na porodówkę położoną dalej i dzięki większej ilości pacjentek – przeciążoną. Odpowiedzi nie uzyskała.

Będziemy kontrolować sytuację w naszym regionie. Dołożymy wszelkich starań razem z naszymi kolegami, koleżankami i parlamentarzystami Lewicy.

Poniżej prezentujemy mapę na której możecie sprawdzić gdzie są “małe porodówki” i treść petycji, pod którą możecie zbierać podpisy, jeżeli wasza porodówka zagrożona jest zamknięciem.

Jak możesz pomóc?
Udostępnij ten wpis! Niech jak najwięcej osób dowie się o pomysłach likwidacji "małych porodówek" na Podkarpaciu

Wydrukuj petycję i zbieraj podpisy! Petycję znajdziesz w linku w komentarzu.

Można też skontaktować się z posłanką Marceliną: biuro@marcelinazawisza.pl


Źródło
Opublikowano: 2020-01-14 20:29:57

Rok temu na skutek ataku nożownika podczas finału WOŚP zmarł prezydent Gdańska P

Rok temu na skutek ataku nożownika podczas finału WOŚP zmarł prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Dzisiaj jesteśmy obecne i obecni na wydarzeniu w Olsztynie, upamiętniającym jego osobę.

Nie zgadzajmy się na przemoc i nienawiść!

Organizator: KOD Warmińsko- Mazurskie.

Zdjęcie: Szerszeniewicz Agata / Test: Michalina Chraplewska, Szerszeniewicz Agata.


Źródło
Opublikowano: 2020-01-14 18:52:59

Obejrzyj #MuremZaBiejat


Nie ma co owijać – Prawo i Sprawiedliwość chce odwołać z funckji przewodniczącej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, Magdalenę Biejat, z kilku powodów. Biejat jest wiarygodną osobą, która zaczeła na posiedzenia komisji zapraszać strony społeczne. Do takich standardów PiS przez ostatnie cztery lata nie przywykł. Biejat ponadto chce wprowadzić emeryturę minimalną w wysokości 1600 złotych.

PiS boi się Lewicy.

Bo to Lewica reprezentuje polskie rodziny!


Źródło
Opublikowano: 2020-01-14 17:01:16

Próżno szukać w budżecie PiS na 2020 znaczących kwot, które rząd chce przeznaczy

Próżno szukać w budżecie PiS na 2020 znaczących kwot, które rząd chce przeznaczyć na reformę energetyki i odejście od węgla. Polska Agencja Atomistyki dostanie jeszcze mniej pieniędzy na działalność, niż w 2019 roku.

Każdy rok „w plecy” w braku reformy energetyki zbliża nad do dwóch rzeczy. Uzależnienia się od dostaw węgla z Rosji i kryzys klimatyczny na wyciągnięcie ręki. Potrzebujemy sprawiedliwej reformy, która nikogo pracującego w przemyśle węglowym nie zostawi za burtą.

Masz prawo do taniej i czystej energii. Masz prawo do czystego środowiska i neutralności emisyjnej. Chcesz poznać szczegóły naszych pomysłów na energetykę w Polsce? Link do naszego stanowiska znajdziesz w komentarzu pod postem.


Źródło
Opublikowano: 2020-01-14 13:06:58

Próżno szukać w budżecie PiS na 2020 znaczących kwot, które rząd chce przeznaczyć na reformę energetyki i odejście od wę

Próżno szukać w budżecie PiS na 2020 znaczących kwot, które rząd chce przeznaczyć na reformę energetyki i odejście od węgla. Polska Agencja Atomistyki dostanie jeszcze mniej pieniędzy na działalność, niż w 2019 roku.

Każdy rok „w plecy” w braku reformy energetyki zbliża nad do dwóch rzeczy. Uzależnienia się od dostaw węgla z Rosji i kryzys klimatyczny na wyciągnięcie ręki. Potrzebujemy sprawiedliwej reformy, która nikogo pracującego w przemyśle węglowym nie zostawi za burtą.

Masz prawo do taniej i czystej energii. Masz prawo do czystego środowiska i neutralności emisyjnej. Chcesz poznać szczegóły naszych pomysłów na energetykę w Polsce? Link do naszego stanowiska znajdziesz w komentarzu pod postem.


Źródło
Opublikowano: 2020-01-14 12:48:59

Obejrzyj Reforma energetyki teraz!


Polska stoi przed kryzysem klimatycznym. Musimy zreformować sprawiedliwie nasz miks energetyczny na rzecz #OZE i energii jądrowej. Jednak za rządów Prawo i Sprawiedliwość w tej kwestii nic nie idzie, tak jak powinno. O tym z mównicy sejmowej mówił poseł Razem, Maciej Konieczny.OZE

Źródło
Opublikowano: 2020-01-14 09:41:57

Nie żyje Oksana Kharchenko. Nie ma sprawcy – ale to nie znaczy, że nie ma winnyc

Nie żyje Oksana Kharchenko. Nie ma sprawcy – ale to nie znaczy, że nie ma winnych.

Oksana to Ukrainka, która w styczniu 2018 dostała udaru w zakładzie, w którym była nielegalnie zatrudniona. Zamiast natychmiast wezwać karetkę, pracodawca (o ile można tutaj użyć tego słowa; pewnie znacie go jako twarz dużej sieci sklepów spożywczych) wywiózł Oksanę w okolice Środy Wielkopolskiej, porzucił ją na ławce i dopiero wówczas zadzwonił na 112, sugerując, że przypadkiem natrafił na osobę nietrzeźwą w miejscu publicznym. Za swoje nieludzkie działanie nie poniósł żadnej odpowiedzialności, a Oksana otrzymała rekompensatę w wysokości zaledwie ok. 300 tysięcy złotych.

Zdrowie Oksany Kharchenko nigdy już nie wróciło do stanu sprzed udaru. Rehabilitacja nie przynosiła pożądanych rezultatów. Konieczne było zaszycie jej lewego oka, które groziło wypłynięciem. Choć bardzo tego pragnęła, nigdy nie odzyskała zdolności samodzielnego chodzenia i do samego końca wymagała stałej opieki.

Ostatnio w internecie słychać wiele głosów o „roszczeniowości” imigrantów, zwłaszcza tych z Ukrainy. Tymczasem to nie imigranci i imigrantki są problemem, tylko bezwzględny system, w którego szpony trafiają w trudnej sytuacji. Bezduszni, łamiący prawo pracy i liczący się wyłącznie z zyskiem pracodawcy, inspektorzy odwracający wzrok podczas kontroli, państwo, które umywa ręce – to oni są zagrożeniem dla Polski. Nie osoby, które przyjeżdżają tu w nadziei na poprawę swojego losu.

Nigdy nie zapomnimy o tej odrażającej historii i nigdy nie zapomnimy o Oksanie. Cześć jej pamięci!


Źródło
Opublikowano: 2020-01-13 19:20:08

729 zł Za tyle wylicytowana została książka „Kapitał w XXI wieku”, podpisana pr

💓 729 zł Za tyle wylicytowana została książka „Kapitał w XXI wieku”, podpisana przez Adrian Zandberg! Aukcja WOŚP Allegro – Dla dziecięcej medycyny zabiegowej!

Dziękujemy każdej osobie, która wzięła udział w akcji. Gratulujemy zwyciężczyni!

Książka Thomas Piketty „Kapitał w XXI wieku”. Światowy bestseller, który zmienił sposób, w jaki patrzymy na nierówności w społeczeństwie i gospodarce.
Adrian Zandberg. Członek Zarządu Krajowego Lewica Razem. Poseł na Sejm IX kadencji, który w ostatnich wyborach w Warszawie uzyskał 140 898 głosów.

Zdjęcie: Szerszeniewicz Agata / Grafika: Szerszeniewicz Agata / Tekst: Michalina Chraplewska i Szerszeniewicz Agata.


Źródło
Opublikowano: 2020-01-13 17:47:18

Udało się! Presja ma sens!

Udało się! Presja ma sens!

Jeszcze w listopadzie apelowaliśmy do rządu o to, żeby zostawił w spokoju Świętokrzyski Park Narodowy. PiS chciał zmniejszyć powierzchnię parku, a resztę przekazać zakonowi Oblatów, tłumacząc się mętnie o tym, że te hektary "nie stanowią żadnej wartości przyrodniczej".

Dzięki protestom m.in. naszych członkiń i członków z Razem Świętokrzyskie udało się zatrzymać "dobrą zmianę" w ŚPN 🦇

Mamy nadzieję, że raz na zawsze 🦉


Źródło
Opublikowano: 2020-01-13 17:36:20

77.

77.

Tyle porodówek na mapie Polski może zostać wygaszonych, bo „nie wyrobiły” narzuconych przez NFZ liczb. Najczęściej to oddziały z mniejszych miejscowości. Fundusz stosuje również kryterium odległości, według którego ciężarna może sobie dojechać 60 kilometrów do szpitala.

Gorzej, jak zacznie rodzić i nie zdąży dojechać. Wtedy urodzi w samochodzie.

Gorzej, jak nie ma samochodu. Wtedy urodzi w domu. Bez lekarza i położnej.

„Gratulujemy” szefostwu NFZ, wieść o chęci wygaszania porodówek na pewno zachęci Polki do zachodzenia w ciążę.


Źródło
Opublikowano: 2020-01-13 13:37:55

Na wysokiej jakości transportu publicznego powinno Ci zależeć nawet jeśli zwykle

Na wysokiej jakości transportu publicznego powinno Ci zależeć nawet jeśli zwykle z niego nie korzystasz. Im więcej osób przesiądzie się do autobusów i SKM, im więcej zrezygnuje z samochodu czasami lub na zawsze, tym mniej będzie korków i problemów z parkowaniem. Mniejszy ruch samochodowy to większe bezpieczeństwo, mniejsze zanieczyszczenia i hałas, mniejsze wydatki na ciągłe remonty infrastruktury.

Domagaj się z nami WYPASIONEJ komunikacji publicznej.

Czekanie pół godziny na autobus? Nieakceptowalne.

Tłok lub upał w pojeździe? Nieakceptowalne.

Przystanki, które nie chronią przed deszczem i słońcem? Nieakceptowalne.

Brak poczucia bezpieczeństwa w autobusie czy SKM? Nieakceptowalny.

Przy okazji informujemy, że w niedziele mieszkańcy dziewięciu gdyńskich dzielnic nie będą już mogli korzystać z linii 27, gdyż w te dni nie będzie kursowała.

Prezydencie Wojciechu Szczurku, robisz to źle.


Źródło
Opublikowano: 2020-01-13 08:10:40

ASF (afrykański pomór świń) jest bardzo groźną chorobą. Rząd Prawa i Sprawiedli

ASF (afrykański pomór świń) 🐗☠️ jest bardzo groźną chorobą. Rząd Prawa i Sprawiedliwości od czterech lat nie jest w stanie zahamować rozprzestrzeniania się wirusa. Teraz PiS wymyślił kolejną rzekomo cudowną receptę: masowy odstrzał dzików w całej Polsce .

Przy okazji partia rządząca chce przepchnąć szereg szkodliwych pomysłów:
🔴 umożliwienie myśliwym używania broni z tłumikiem,
🔴 odebranie właścicielom gruntów prawa do odmówienia przeprowadzenia na nich polowań,
🔴 kary za "przeszkadzanie" w polowaniach – wszystkich, nie tylko tych sanitarnych.

Dlatego nie mogło nas zabraknąć na wrocławskim proteście przeciwko specustawie Las dla wszystkich!

Sławomir Gadek, z zarządu okręgu Razem we Wrocławiu:
Już teraz myśliwi polują o zmierzchu, nie raz nie odróżniając człowieka od dzika. W 2017 roku w pobliżu mojej rodzinnej miejscowości zabity został 63 letni Edward ☹️ Zabójca dostał wyrok w zawieszeniu. Między innymi dlatego mysliwi czują się w naszym kraju bezkarni. To my mamy uważać aby nie stać się ofiarami ich krwawego hobby 🔪
Kiedyś uwielbiałem chodzić na grzyby, a teraz musiałbym sprawdzić czy jacyś chłopcy nie bawią się giwerami w kiedyś naszym, a teraz ich lesie 🌳🌳🌳. Nawet nie będę słyszał z oddali, że strzelają, bo będą używać tłumików.
Rządzący powiedzialbym tylko tyle: weźcie się porządnie za bioasekurację, bo odstrzał nie działa na zatrzymywanie ASF. Jedyne co robicie tą ustawą, to zadowalacie garstkę hobbystów z wąsem w typie Bronka Komorowskiego, myślicie, że warto?

Filip Chudy, z rady krajowej Razem:
To, co się dzieje w lasach (a nawet w terenach zamieszkanych przez ludzi!), to kolejny odcinek tego samego serialu: odbierania ludziom przestrzeni publicznej 😡. Jest to jednocześnie niebezpieczna forma prywatyzacji, bo billboardy czy nieprzepisowe parkowanie nie grożą "pomyleniem z dzikiem" ze skutkiem śmiertelnym. Okręgi łowieckie należy zmniejszyć i wytyczyć je z dala od zabudowań 🏠🏘
Warto jednak rozważyć formę zaspokajania swojego hobby. Fani strzelania mają do wyboru strzelnicę, gry komputerowe 🕹, czy wyjście z kolegami na laser taga. I zwierzęta, i spacerowicze odetchną z ulgą.

Źródło
Opublikowano: 2020-01-11 21:53:46

Męczą was wolne pociągi do Warszawy i ciągle spóźniające się pociągi regionalne

🚉 Męczą was wolne pociągi do Warszawy i ciągle spóźniające się pociągi regionalne?
Lewica chce to zmienić

Członkini Zarządu Krajowego partii Lewica Razem Paulina Matysiak, złożyła interpelację do Ministra Infrastruktury, Ministerstwo Infrastruktury, w sprawie organizacji transportu kolejowego na odcinku Olsztyn – Warszawa oraz Olsztyn – Działdowo.

Mimo wyremontowanej linii kolejowej nr 216 pociągi na trasie Olsztyn – Warszawa jeżdżą wolniej niż przed remontem. Również wolniej niż w trakcie objazdu przez stacje Iławę i Ostródę. Obecnie pociągi jadące z Olsztyna do Warszawy przez Iławę, Ostródę, mimo dłuższej relacji o niemal 50 km, jadą szybciej niż pociągi na wyremontowanej linii nr 216.

Wydłużenia przejazdu oraz powiązane z tym opóźnienia dotyczą również pociągów regionalnych kursujących na trasie Działdowo-Olsztyn. W ostatnim czasie wielokrotnie pojawiały się w lokalnej prasie informacje o opóźnieniach na dojazdach pociągów do Olsztyna.

📣 Taka sytuacja nie może mieć dłużej miejsca! Mieszkańcy i mieszkańcy mają codzienny utrudniony dojazd do pracy. Towarzyszy im niepewność czy zdążą do pracy czy nie. Taka sytuacja nie służy popularyzacji transportu szynowego i wymusza na pasażerach szukanie alternatywy w dojazdach do pracy.

Zdjęcie: Facebook Paulina Matysiak / Grafika: Szerszeniewicz Agata / Tekst: Bartosz Grucela, Michalina Chraplewska i Szerszeniewicz Agata.


Źródło
Opublikowano: 2020-01-11 13:31:33

Obejrzyj Paulina Matysiak o transporcie kolejowym


Przed Wami seria wystąpień sejmowych posłanki Paulina Matysiak na temat transportu kolejowego. Wystąpienia były merytoryczne, a wnoszone poprawki realnie ułatwiłyby życie pasażerom i przysłużyłyby się strategicznym interesom transportowym Polski. PiSowska maszynka sejmowa wszystkie poprawki odrzuciła. Złożymy własny projekt ustawy porządkujący kwestie transportu kolejowego.


Źródło
Opublikowano: 2020-01-11 10:24:30

Działacz skazany za antyaborcyjny bilboard. Fundacja odpiera: Za oskarżeniami stoi skrajna lewica

Musimy się pochwalić. Nasza sympatyczka z Zakopanego, Beata Czerska, piątka z listy nowosądeckiej w ostatnich wyborach do sejmu, była współautorką tego sukcesu. Gratulujemy Beacie i wszystkim, którzy się do tego przyczynili.

Działacz skazany za antyaborcyjny bilboard. Fundacja odpiera: Za oskarżeniami stoi skrajna lewica

Działacz fundacji Pro – Prawo do Życia został skazany na 1,2 tys. zł kary za powieszenie billboardu informującego o zabiegach przerywania ciąży dokonywanych w szpitalach. – Procesy, ani ich liczba mnie nie odstraszają. Mogę mieć ich nawet 20 i nic to w mojej działalności nie zmieni – pow…

Źródło
Opublikowano: 2020-01-11 01:07:14

Obejrzyj Konieczny i Gosek-Popiołek o emeryturach.


Martwisz się o swoją przyszłość? Jeśli tak to koniecznie zobacz co o prywatyzacji emerytur przez PiS mieli do powiedzenia na ostatnim posiedzeniu Sejmu poseł Maciej Konieczny i posłanka Daria Gosek-Popiołek.


Źródło
Opublikowano: 2020-01-10 18:02:58

Obejrzyj Magdalena Biejat o sytuacji emerytów


Posłanka Magdalena Biejat na posiedzeniu Sejmu o sytuacji polskich seniorów. Państwo musi zapewnić emerytom spokojną starość m.in. przez adekwatną podwyżkę emerytury minimalnej.


Źródło
Opublikowano: 2020-01-10 13:55:58

Dnia 11. stycznia 2020 na terenie Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza ma odbyć si

Dnia 11. stycznia 2020 na terenie Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza ma odbyć się wykład jezuity Jacka Prusaka pod tytułem "Homoseksualizm: kontrowersje".

Od czterech lat trwa nagonka na osoby homoseksualne, biseksualne, transpłciowe i niebinarne, w której to nagonce bierze czynny udział część polskich biskupów rzymskokatolickich i rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Wiemy, że Jacek Prusak, który jest doktorem psychologii protestował przeciwko używaniu jawnej mowy nienawiści i słów typu “tęczowa zaraza”, nie zmienia to jednak faktu, że propaguje ideologię sprzeczną z wiedzą naukową (wywiad w Miesięczniku Znak, nr 679) i stanowiskami polskich i światowych organizacji psychologicznych, psychiatrycznych oraz Światowej Organizacji Zdrowia. Uważamy, że przestrzeń uniwersytecka nie jest miejscem na utrzymywanie średniowiecznych poglądów o “nieuporządkowaniu” osób homoseksualnych.

Apelujemy do Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza o odwołanie spotkania i zaprzestanie zapraszania na wykłady osób, które zamiast nauki szerzą religijną ideologię.

Doceniamy natomiast gesty solidarności wobec społeczności LGBT+ wykonywane przez osoby duchowne, czego przykładem było poparcie Tęczowego Piątku przez księdza Michała Jabłońskiego z warszawskiej parafii ewangelicko-reformowanej.

Na zakończenie dodajemy: wbrew tytułowi nie ma żadnych kontrowersji w homoseksualności. Jest ona równoprawną orientacją uczuciową i seksualną obok hetero- i biseksualnej. Kontrowersyjna jest natomiast homofobia.

Zarząd oraz członkowie i członkinie Razem Poznań


Źródło
Opublikowano: 2020-01-10 00:20:43

Obejrzyj Strona Razem ma nowy adres.
Źródło
Opublikowano: 2020-01-09 16:25:18

Obejrzyj Zawisza ostro o budżecie w wykonaniu PiS


Rząd PiS oszukuje pacjentów, ciężko chorych, umierających stosując „kreatywną księgowość” na ochronie zdrowia – o tym Marcelina Zawisza.


Źródło
Opublikowano: 2020-01-09 13:19:16