PiS znów dziś uciekł przed dyskusją o zwiększaniu nakładów na ochronę zdrowia!

PiS znów dziś uciekł przed dyskusją o zwiększaniu nakładów na ochronę zdrowia!

Z posiedzenia "spadła" ustawa Porozumienia Zawodów Medycznych w sprawie podniesienia nakładów na OZ do 6.8%PKB.
I tak wygląda w tej kadencji cała dyskusja o pieniądzach na szpitale, podwyżki personelu, ratownictwo. Na nasze bezpieczeństwo i zdrowie!

Uniki, kłamstwa w żywe oczy, tricki księgowe.
Bon-moty ministrów zdrowia na komisji, że "nie wolno lać wina do dziurawych bukłaków" 😡

Ale w ochronie zdrowia trudno po czterech latach "reform" PiS nie zauważyć, że z tego ich bukłaka ciężko się napić, bo nie dość że dziur nie zaszyli, to i żadnego wina tam nie ma.


Źródło
Opublikowano: 2020-01-22 19:56:33

Miażdżący raport na temat antyrodzinnej i antyreligijnej polityki Poznania [TYLKO U NAS]

Ten moment, gdy tajemnicza religijna organizacja przychodzi do państwowej szkoły i mówi "Hola, hola, co to za propaganda akceptacji i różnorodności? Prosimy mniej ideologii, przez co rozumiemy więcej naszej ideologii. Tutaj macie raport na temat tego, jak naszym zdaniem powinna wyglądać szkoła". 🤦‍♀️

Wbrew temu, co sugeruje ten nagłówek, szkoła nie powinna być ani "proreligijna", ani "prorodzinna". Powinna być świecka, empatyczna i pronaukowa.

Podczas gdy uczniowie i uczennice, nauczyciele i nauczycielki oraz rodzice muszą zmagać się z dramatycznymi skutkami deformy PiS, prawicowi fanatycy usiłują przejąć kontrolę nad programami nauczania i zniszczyć świeckość i neutralność edukacji. Nie poddawajmy się przesądom i naciskom! Mniej religii, więcej edukacji!

Miażdżący raport na temat antyrodzinnej i antyreligijnej polityki Poznania [TYLKO U NAS]

Radio Poznań dotarło do dokumentu opracowanego przez prawników z Instytutu na Rzecz Kultury Prawnej "Ordo Iuris".

Źródło
Opublikowano: 2020-01-22 19:04:52

Obejrzyj Posłanki Razem o stołkach dla kolegów z PiS i indolencji rządu w walce z kryzysem klimatycznym


PiS procedował w Sejmie ustawę, dzięki której pojawiła się możliwość stworzenia dla kolegów i koleżanek kolejnych stanowisk i posad. Czy Ministerstwo Klimetu coś zrobi w walce z kryzysem klimatycznym? Parlamentarzystki Razem śmią wątpić.


Źródło
Opublikowano: 2020-01-22 14:27:54

Biejat o bierności PiS w sprawie kryzysu klimatycznego„Nie robi się tutaj nic, by zapobiec katastrofie klimatycznej, w wyniku której już teraz zaczyna brakować latem wody w miastach, a ceny żywności zaczynają gwałtownie rosnąć.”

Źródło
Opublikowano: 2020-01-22 12:17:13

Obejrzyj Maciej Konieczny o pisowskim skoku na kasę i na stołki


Dyskutowaliśmy dzisiaj w Sejmie o wniesionym przez posłów PiS projekcie zakładającym podział Ministerwstwa Klimatu na dwa nowe ministerstwa.

Po co? Ciężko powiedzieć, poza tym, że dwa ministerstwa to dwa razy wiecej funkcji, stanowisk i rad nadzorczych dla kolegów. A koledzy się odwdzięczą wpłacając na odpowiednią partię albo fundację.

Oczywiście PiS na prezenty dla kolegów jak zwykle pieniądze ma. Koledzy przecież pieniędzy potrzebują. Jednocześnie kilka dni temu PiS głosował przeciwko proponowanemu przez Lewicę podniesieniu minimalnej emerytury do 1600 złotych. Widać jasno, że PiS woli dbać swoich kolegów niż o najbiedniejszych emerytów i emerytki.


Źródło
Opublikowano: 2020-01-22 13:04:01

Konieczny o kolejnych posadach dla kolegów z PiSZmiany w ustawie o administracji rządu to kolejne posady dla kolegów z PiS-u. Funkcje ministerialne, wiceministerialne, rady nadzorcze… dla wszystkich starczy miejsca. O tym poseł Razem, Maciej Konieczny.

Źródło
Opublikowano: 2020-01-22 11:40:52

Daria Gosek-Popiołek o bierności PiS-u ws. klimatuOd lat Ministerstwo Środowiska nie interesowało się ani środowiskiem ani klimatem. PiS stworzyło teraz Ministerstwo Klimatu. To już dwa ministerstwa nie będą się interesować środowiskiem i klimatem!

O tym Daria Gosek-Popiołek w Sejmie.

Źródło
Opublikowano: 2020-01-22 11:20:34

Dziś rano w Sosnowcu jako parlamentarzyści Lewicy spotkaliśmy się ze śląskimi i

Dziś rano w Sosnowcu jako parlamentarzyści Lewicy spotkaliśmy się ze śląskimi i zagłębiowskimi mediami na śniadaniu prasowym w biurze wicemarszałka Sejmu Włodzimierza Czarzastego. Mówiliśmy o zgłaszanych przez Lewicę poprawkach do budżetu, postulujących dofinansowanie wielu inwestycji regionalnych i lokalnych.

Zwracałem uwagę na konieczność dofinansowania prac na linii kolejowej E65 na odcinku Będzin-Katowice-Tychy- Czechowice-Dziedzice – Zebrzydowice. Koszt inwestycji, szacowany na 800 000 000 zł, powinien zostać pokryty z wpływów podatkowych przeznaczonych na realizację Centralnego Portu Komunikacyjnego w Baranowie, który jest megalomańską inwestycją, z której skorzysta niewielka część Polek i Polaków, w przeciwieństwie do kolei regionalnej:

– To jest sprawa, o która będę się konsekwentnie przez całą kadencje upominał. Bo od tego jest Lewica w Sejmie, żeby mówić Prawu i Sprawiedliwości: sprawdzam. Mateusz Morawiecki w trakcie kampanii poczuł się nagle Ślązakiem, a my mówimy teraz: to jest konkret, to jest trasa, której Ślązacy i Zagłębiacy potrzebują na co dzień. I jeżeli deklaracje obecnego premiera były choć w części prawdziwe, to te pieniądze muszą się znaleźć i to jest coś, o co będziemy walczyć dla regionu. – mówiłem podczas konferencji prasowej

Źródło
Opublikowano: 2020-01-21 17:00:56

Te trzy twitty mogłyby zostać w przyszłości cytowanym w podręcznikach ekonomii politycznej studium powodów pięciu kadenc

Te trzy twitty mogłyby zostać w przyszłości cytowanym w podręcznikach ekonomii politycznej studium powodów pięciu kadencji Prawa i Sprawiedliwości w Polsce. W tym dwóch ostatnich w koalicji z faszystami z Konfederacji.
Po pięciu niemal już latach codziennych twittów związanych z PO polityków, dziennikarzy i ekonomistów spod znaku „Trzeba odsunąć PiS, bo trzeba” (no wiem, że trzeba), chyba wypadałoby skonstatować wreszcie, że nienachalnie podziałały.
I że być może ludzie wybrali jednak PiS właśnie ze względu na te niepoważne koleje, a konkretnie ich zanik. Oczywiście nie mieli przed oczami znikającej ciuchci, kiedy stawiali krzyżyk, ale ciuchcia może być doskonałym wehikułem wszystkiego innego, co mieli: niskich płac, niepewności, państwa w charakterze nocnego stróża cierpiącego na kurzą ślepotę.
Pomysł walki z zamordystami poprzez wspieranie faszystów z Konfederacji jest dość osobliwy: rozumiem, że prof. Sadurski uważa, że to wsparcie chwilowe i czysto interesowne, które w każdej chwili można wycofać, ale co się wypromuje medialnie, tego się już nie odpromuje: medialna ekspozycja Konfederacji może i coś uszczknie PiS-owi, ale w dłuższym terminie zaszkodzi nam wszystkim.
No i to osobliwe, że socjaldemokrata woli dyskutować w Sejmie z Braunem niż Biejat.
Źródło
Opublikowano: 2020-01-20 16:40:05

Premier Morawiecki i rząd PiS chwalą się ogromnym skokiem gospodarczym. Ale nie wspominają ani słowem, jakim kosztem odb

Premier Morawiecki i rząd PiS chwalą się ogromnym skokiem gospodarczym. Ale nie wspominają ani słowem, jakim kosztem odbywa się ten skok.

Polska pobiła pod koniec zeszłego roku kolejny, niechlubny rekord. Przybyło osób „samozatrudnionych”, czyli najczęściej wypchniętych na jednoosobową działalność gospodarczą i pracujących wyłącznie na podstawie umów cywilno-prawnych.

Co proponuje Razem, czego PiS się boi?
👉 skończyć z nadużywaniem umów cywilno-prawnych;
👉 dofinansować Państwową Inspekcję Pracy;
👉 powiązać kary za łamanie kodeksu pracy z obrotem firmy;
👉 wspierać niezależne związki zawodowe.

Więcej o naszych propozycjach w kwestiach pracy przeczytacie w linku w komentarzu.


Źródło
Opublikowano: 2020-01-20 11:58:57

Do kupienia kolejny numer „Nowego Obywatela”. Poniżej fragment mojego tekstu „Wymazywanie najsłabszych”, który znajdziec

Do kupienia kolejny numer „Nowego Obywatela”. Poniżej fragment mojego tekstu „Wymazywanie najsłabszych”, który znajdziecie w środku:

Wraz z rozwojem polskiego kapitalizmu spopularyzowane zostało słownictwo, które miało opisywać cnoty kardynalne nowoczesnych Polaków: przedsiębiorczość, zaradność, elastyczność, pracowitość. Choć te słowa przez swoją ogólność mogą odsyłać do szerokiej palety postaw czy zachowań, to w praktyce przeznaczono je dla niewielkiej grupy osób. Dla tych najzamożniejszych – najlepiej właścicieli firm i samozatrudnionych z wyboru. Wszyscy pozostali zostali uznani za gorszy rodzaj człowieka – za grzeszników, których jeśli się już dostrzega, to tylko po to, aby udzielić im nagany.

Myślicie, że to przesada? No to spójrzcie na wypowiedzi polskiego neoliberalnego kapłana, księdza Jacka Stryczka: „Jak słyszę, że umowy śmieciowe są złe, że oni powinni nam więcej płacić, to od razu w głowie mam pytanie: a kto to są ci oni? Co to są za tajemnicze Święte Mikołaje, które mają dać ludziom więcej kasy? Przecież to też są jacyś ludzie, którzy się zdecydowali na przedsiębiorczość, która, jak widać, jest dużo trudniejsza od pracy na etat, skoro ci, co są na etacie, na umowach śmieciowych, godzą się na takie rozwiązania i nie otwierają swojego biznesu” – tłumaczył w wywiadzie dla „Dużego Formatu”.

Nie ma tutaj ukrytego przesłania, wszystko jest wyłożone wprost: przedsiębiorca jest z definicji lepszy od pracownika na śmieciówce – ten drugi jest sam sobie winien. Najwyraźniej nie chciało mu się pójść trudniejszą drogą. Ksiądz Stryczek przez lata wtłaczał do głów Polaków tego typu mądrości. „Są pewne typy pracowników. Pożądani i tacy, którzy mogą być, ale nie muszą. Od czego zależy, w której grupie jestem? Ode mnie” – to z kolei fragment jego wywiadu dla „Dziennika Gazety Prawnej”. Polski duchowny sięga nawet po biblijną przypowieść o talentach, aby zasugerować, że nieumiejętność zarabiania pieniędzy jest grzechem. Człowiek pobożny wie, jak pomnażać kapitał. (…)

„Dzień dobry, przedsiębiorcy. Zarwaliście noc, żeby przypilnować spraw w firmie, wstajecie, zaglądacie na Business Insider Polska i dostajecie w twarz. Rząd zdecydował – wasza praca i pieniądze trafią do tych, którzy dobrze spali i czekali na łaskę państwa”. To słowa Jarosława Kuźniara, który wyrażał na Twitterze swoje niezadowolenie z propozycji zmian wysokości składek na ZUS. Tak jakby automatycznie każdy, kto jest przedsiębiorcą, był w gronie najbardziej zapracowanych Polaków, a każdy inny należał do leniwszej części społeczeństwa. I tak jakby nie dało się skrytykować jakiejkolwiek propozycji gospodarczej bez walnięcia w słabszych głupim stereotypem


Źródło
Opublikowano: 2020-01-20 10:00:25

Piątek, godzina 15.00. Jesteście jeszcze w pracy?

Piątek, godzina 15.00. Jesteście jeszcze w pracy?
Czy może macie trudności z obecnością?

Wczoraj PiS i PO, wspierane przez Grzegorza Brauna, odwołały Magdalena Biejat z funkcji przewodniczącej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, zastępując ją zwolenniczką zmuszania kobiet do rodzenia, Urszulą Rusecką z PiS.

Powody?
„zbyt szybko” procedowany projekt wprowadzenia emerytur minimalnych złożony przez Lewica. Zaledwie 50 dni od złożenia. Ale co to jest 50 dni wobec wieczności, prawda? 🤦
„zbyt rzadko” zwoływane posiedzenia komisji. Odbywały się częściej niż posiedzenia 16 z 18 komisji kierowanych przez PiS, ale… OK? 🤷
negatywna opinia KPiP „Lewiatan”, organizacji szeroko przecież znanej ze swojej prospołecznej i prorodzinnej polityki 🙄

To wszystko jednak blednie przy (uwaga, będzie drastycznie)
ZWOŁANIU POSIEDZENIA KOMISJI na 15.00 W PIĄTEK, 😱
co podobno bardzo utrudnia posłom i posłankom obecność na posiedzeniu.

Pamiętajcie o tej sprawie, gdy partia rządząca będzie mówić nam, jak bardzo chce, żeby w Polsce działo się lepiej. Jak ciężko na to pracuje.

Pamiętajcie o tym w każdy piątek o 15.00.

Magda, trzymaj się w tej komisji! 💜 Poznań #MuremZaBiejat!MuremZaBiejat

Źródło
Opublikowano: 2020-01-17 15:22:26

Zbierasz grzyby, spacerujesz z psem w lesie, albo robisz zdjęcia przyrodzie i nagle musisz w trybie natychmiastowym wróc

Zbierasz grzyby, spacerujesz z psem w lesie, albo robisz zdjęcia przyrodzie i nagle musisz w trybie natychmiastowym wrócić do domu. Co się stało? Przez las przechodzi polowanie. Nowe prawo, tzw. #LexArdanowski pozwala na zamienienie lasu w prywatny folwark myśliwych.

Nie chcesz wyjść z lasu? Masz takie samo prawo do bycia w nim, jak myśliwi? Na to też będzie paragraf. Za „utrudnianie polowań” grozić będzie kara pozbawienia wolności.

Jak nazwać taką faworyzowaną przez rząd grupę społeczną, czy zawodową? Nadzwyczajna kasta?

Przeczytaj nasze stanowisko ws. ASF. Link znajdziesz w komentarzu 👇LexArdanowski

Źródło
Opublikowano: 2020-01-17 15:18:10

Fantastyczne spotkanie z młodzieżą z Gogolina zorganizowane przez Młodzieżową Ra

Fantastyczne spotkanie z młodzieżą z Gogolina zorganizowane przez Młodzieżową Radę! Bardzo dziękuję za zaproszenie!

O czym rozmawialiśmy?
➡️ O prawach pracowniczych, czym jest Kodeks Pracy i skąd on się wziął;
➡️ O tym jak wygląda praca posłanki i co mają z nią wspólnego agrofagi;
➡️ O tym dlaczego lektura budżetu jest pasjonująca;
➡️ O legalizacji marihuany w Polsce;
➡️ O tym czym się różni lewica od prawicy i o co chodzi z tym centrum czyli gdzie jest PO, gdzie Gowin a gdzie partia Razem na mapie politycznej;
➡️ O tym, że jest w Polsce fajna prawica np. Klub Jagielloński, KIK, środowisko wokół Magazynu Kontakt;
➡️ O ochronie środowiska i prawach zwierząt

I o wielu innych rzeczach. Dziękuję Wam za spotkanie, a burmistrzowi Joachimowi Wojtali za bardzo miłe przyjęcie!

Źródło
Opublikowano: 2020-01-17 12:06:51

Obejrzyj Nie mamy pieniędzy na emerytury i co nam zrobicie?


Prawo i Sprawiedliwość odrzuciło projekt Lewicy o emeryturze minimalnej w wysokości 1600 złotych. Politycy tłumaczą, że pieniędzy na to nie ma, chociaż na propagandowe media zawsze się znajdzie!


Źródło
Opublikowano: 2020-01-17 11:42:25

Obejrzyj Piątkowa rozmowa Gazeta.pl z Maciejem Koniecznym i Tomaszem Włosokiem (17.01)Odwołanie Magdalena Biejat z funkcji przewodniczącej komisji polityki społecznej i rodziny pokazało, że PiS najbardziej boi się prospołecznej, propracowniczej konkurencji ze strony Lewicy. I słusznie.

Zapraszam do obejrzenia mojej porannej rozmowy z Grzegorz Sroczyński.Źródło
Opublikowano: 2020-01-17 09:54:31

„PiS przestraszyło się prospołecznej konkurencji”. Zandberg o odwołaniu Biejat

Magdalena Biejat walczyła o podwyższenie najniżej emerytury, o to, żeby było więcej miejsc w żłobkach dla dzieci. PiS przestraszyło się prospołecznej konkurencji. Słyszę teraz kuriozalne historie, że PiS zaskoczyły poglądy Magdy. Naprawdę, trzeba być bardzo naiwnym, żeby uwierzyć w tę historię. Czy PiS sądził, że posłanka Razem ma prawicowe poglądy? Liczył na to, że jest klerykalną konserwatystką albo zwolenniczką zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej? Program wyborczy, z którym koalicja lewicowa szła do wyborów nie był tajemnicą. Politycy, którzy opowiadają te dyrdymały, sami się ośmieszają.

Jak widać, lewica jest na tyle silnym głosem w parlamencie, że PiS musiał uciekać się do złamania obyczaju parlamentarnego. Zasada podziału przewodniczących komisji pomiędzy kluby rządzące i opozycyjne funkcjonowała w polskim parlamencie przez 30 lat. Posłanka Razem w dwa miesiące zalazła rządowi za skórę na tyle mocno, że nawet tę zasadę musieli złamać. O tym i nie tylko rozmawiałem dziś w radiowej Trójce.

https://www.polskieradio.pl/…/2437334,PiS-przestraszylo-sie…

„PiS przestraszyło się prospołecznej konkurencji”. Zandberg o odwołaniu Biejat

– Magdalena Biejat walczyła m.in. o podwyższenie najniżej emerytury, żeby było więcej miejsc w żłobkach dla dzieci. PiS przestraszyło się prospołecznej konkurencji – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Adrian Zandberg, komentując odwołanie posłanki Lewicy z funkcji przewodniczą…

Źródło
Opublikowano: 2020-01-17 09:20:11

Posłowie przeciwko wzroście emerytury minimalnej do 1600 zł. „Zagrożenie ubóstwem emerytów będzie rosnąć”

Rośnie zagrożenie ubóstwem emerytów. To jest bardzo niewygodny temat dla PiS, bo PiS z tym nie udało się wiele zrobić przez te 4 lata rządów. Mamy coraz większy dystans pomiędzy emeryturami a płacami. A biorąc pod uwagę to, jak jest skonstruowany nasz system emerytalny, to, że ludzie, którzy pracowali całe życie na śmieciówkach i mają nieciągłość zatrudnienia, będą w najbliższych latach przechodzić na emeryturę, ten problem będzie narastać. Dziś w Radiu Zet mówiłem o projekcie Lewicy, wspieranym przez związkowców z OPZZ i Alternatywy, który miał pomóc najbiedniejszym emerytom. Niestety, odrzucili go w zgodnym głosowaniu neoliberałowie i PIS.

https://biznes.radiozet.pl/…/Emerytury-2020.-Adrian-Zandber…

Posłowie przeciwko wzroście emerytury minimalnej do 1600 zł. „Zagrożenie ubóstwem emerytów będzie rosnąć”

Mamy dziś w Polsce poważny problem, którym jest to, że rośnie zagrożenie ubóstwem emerytów – podkreślił poseł Lewicy Adrian Zandberg w Gościu Radia ZET. W środę sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny odrzuciła projekt ustawy w sprawie podwyżki emerytury minimalnej.

Źródło
Opublikowano: 2020-01-16 17:56:26

#MuremZaBiejat – konferencja prasowa w Sejmie, 16.01.2020Wiecie, jak posłowie PiS uzasadniali odwołanie Magdaleny Biejat? Otóż dowiedzieliśmy się, że przewodnicząca Komisji Polityki Społecznej i Rodziny:
👉 rzadko zwoływała posiedzenia – bzdura, KPSiR zwoływana była dwukrotnie częściej, niż komisje prowadzone przez posłów i posłanki PiS;
👉 posłom PiS nie pasowało posiedzenie komisji w… uwaga, uwaga… piątek o 15. Według standardów PiS piątunio po 15 to już fajrant i weekendzik;
👉 PiS narzekał, że projekty były procedowane „za szybko”;
👉 Magda popiera związki i małżeństwa jednopłciowe, a co według posłów PiS jest atakiem na rodzinę. Magdalena jako szczęśliwa matka i żona śmiała nie czuć się atakowaną;
👉 PiS nie ma monopolu na bycie jedyną prospołeczną partią;
👉 PiS wystraszył się projektu emerytury minimalnej w wysokości 1600 złotych i wywalili projekt wraz z posłanką.

#MuremZaBiejat ✊

Źródło
Opublikowano: 2020-01-16 14:21:31

Obejrzyj PiS boi się Lewicy dbającej o emerytów i rencistów, walczącej o wyższe płace i robiącej wszystko, żeby w Polsce godnie żyć.


Wiecie, jak posłowie PiS uzasadniali odwołanie Magdalena Biejat? Otóż dowiedzieliśmy się, że przewodnicząca Komisji Polityki Społecznej i Rodziny:
👉 rzadko zwoływała posiedzenia – bzdura, KPSiR zwoływana była dwukrotnie częściej, niż komisje prowadzone przez posłów i posłanki PiS;
👉 posłom PiS nie pasowało posiedzenie komisji w… uwaga, uwaga… piątek o 15. Według standardów PiS piątunio po 15 to już fajrant i weekendzik;
👉 PiS narzekał, że projekty były procedowane "za szybko";
👉 Magda popiera związki i małżeństwa jednopłciowe, a co według posłów PiS jest atakiem na rodzinę. Magdalena jako szczęśliwa matka i żona śmiała nie czuć się atakowaną;
👉 PiS nie ma monopolu na bycie jedyną prospołeczną partią;
👉 PiS wystraszył się projektu emerytury minimalnej w wysokości 1600 złotych i wywalili projekt wraz z posłanką.

#MuremZaBiejatMuremZaBiejat

Źródło
Opublikowano: 2020-01-16 12:27:09

PiS właśnie odwołał Magdaleną Biejat z funkcji Przewodniczącej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

PiS właśnie odwołał Magdaleną Biejat z funkcji Przewodniczącej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

Jakie mieli argumenty?
😲 Posłanka Biejat śmiała zwołać posiedzenie Komisji na piątek na godzinę 15:00. To oczywiście skandal, bo przecież posłowie wtedy już nie pracują.
😲 Posłanka Biejat "za szybko" procedowała projekt wprowadzenia minimalnej emerytury złożyny przez Lewicę. "Za szybko" czyli pierwsze czytanie ponad 50 dni po złożeniu projektu. Tak, posłanka PiS z kamienną twarzą mówiła, że to za szybko.
😲 Posłanka Biejat za rzadko zwoływała posiedzenia Komisji. Większość Komisji kierowanych przez PiS spotkało się w tej kadencji mniej razy.
😲 Złożony przez Lewicę projekt wprowadzenia emerytury minimalnej na poziomie 1600 złotych miał negatywną opinię Konfederacji Przedsiębiorców i Pracodawców "Lewiatan". No cóż ¯_(ツ)_/¯

Lewica będzie w tej kadencji konsekwentnie patrzeć władzy a ręce i konsekwentnie proponować sprawiedliwe i prospołeczne reformy.


Źródło
Opublikowano: 2020-01-16 12:12:31

PiS właśnie odwołał Magdaleną Biejat z funkcji Przewodniczącej Komisji Polityki

PiS właśnie odwołał Magdaleną Biejat z funkcji Przewodniczącej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

Jakie mieli argumenty?
😲 Posłanka Biejat śmiała zwołać posiedzenie Komisji na piątek na godzinę 15:00. To oczywiście skandal, bo przecież posłowie wtedy już nie pracują.
😲 Posłanka Biejat "za szybko" procedowała projekt wprowadzenia minimalnej emerytury złożyny przez Lewicę. "Za szybko" czyli pierwsze czytanie ponad 50 dni po złożeniu projektu. Tak, posłanka PiS z kamienną twarzą mówiła, że to za szybko.
😲 Posłanka Biejat za rzadko zwoływała posiedzenia Komisji. Większość Komisji kierowanych przez PiS spotkało się w tej kadencji mniej razy.
😲 Złożony przez Lewicę projekt wprowadzenia emerytury minimalnej na poziomie 1600 złotych miał negatywną opinię Konfederacji Przedsiębiorców i Pracodawców "Lewiatan". No cóż ¯_(ツ)_/¯

Lewica będzie w tej kadencji konsekwentnie patrzeć władzy a ręce i konsekwentnie proponować sprawiedliwe i prospołeczne reformy.


Źródło
Opublikowano: 2020-01-16 11:06:26

Trwa posiedzenie Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

Trwa posiedzenie Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

Prawo i Sprawiedliwość chce odwołać Magdalenę Biejat, przewodniczącą tej komisji. Ich głównym argumentem jest to, że komisja nie pracuje. Jak wyglądają statystyki?

Spośród wszystkich 18 kierowanych przez PiS komisji tylko 2 spotkały się więcej razy niż komisja przewodniczącej Biejat. Aż 10 komisji kierowanych przez Prawo i Sprawiedliwość spotkało się maksymalnie 5 razy, czyli dwa razy rzadziej niż Komisja Polityki Społecznej i Rodziny. Czekamy na wnioski o odwołanie przewodniczących komisji PiSowskich.

Zarzutem jest też to, że przewodnicząca zwołała posiedzenie komisji w sprawie projektu ustawy o podniesieniu emerytury minimalnej do 1600 zł.

Prawo i Sprawiedliwość boi się lewicowej przewodniczącej komisji. Wiecie dlaczego? Bo na posiedzenia komisji będzie wprowadzała projekty, które będą miały pomóc zwalczyć biedę i ubóstwo, pomoc zwalczać przemoc w rodzinie, pomagać osobom z niepełnosprawnościami. Tym dla których ta komisja ma pracować. I nie będzie patrzyła kto taki projekt złożył.

Jaki jest efekt, widzieliśmy wczoraj. Prawo i Sprawiedliwość zagłosowało przeciwko podniesieniu emerytom najniższej emerytury do 1600 zł miesięcznie. Tylko dlatego, że był to projekt Lewicy. I takich głosowań, przeciwko ludziom, przeciwko dobrym zmianom, będą mieli więcej.

Dlatego właśnie chcą odwołać Magdalenę Biejat.

#muremzaBiejatmuremzaBiejat

Źródło
Opublikowano: 2020-01-16 09:49:25

Zapewnienie stabilności i poczucia bezpieczeństwa na starość każdemu powinno być celem wszystkich polityków. W obecnym k

Zapewnienie stabilności i poczucia bezpieczeństwa na starość każdemu powinno być celem wszystkich polityków. W obecnym kształcie system emerytalny temu zadaniu nie podoła. Część z nas już teraz pobiera głodowe emerytury, a wskutek zmian demograficznych i złej polityki emerytalnej będzie jeszcze gorzej.

Zaproponowaliśmy konkretne rozwiązania, przede wszystkim emeryturę minimalną w wysokości 1600 złotych.

28 osób w Komisji Polityki Społecznej i Rodziny zagłosowało za odrzuceniem projektu Lewicy podczas pierwszego czytania (PO ręka w rękę z PiS). Jedna się wstrzymała. 4 osoby były przeciw.

Wystarczyłyby jedynie dodatkowe 2 miliardy złotych, żeby podnieść emeryturę minimalną do proponowanego przez nas poziomu i zdjąć ciężar z barków wielu emerytów. Niedawno dodatkowe 2 miliardy PiS przeznaczył na telewizję publiczną.


Źródło
Opublikowano: 2020-01-15 17:36:06

Dzisiaj na posiedzeniu Komisji Polityki Społecznej i Rodziny PO i PiS ramię w ra

Dzisiaj na posiedzeniu Komisji Polityki Społecznej i Rodziny PO i PiS ramię w ramię odrzuciły projekt Lewicy, który zakładał wprowadzeni godnych i sprawiedliwych emerytur.

Złożony przez nas projekt zakładał podniesienie emerytury minimalnej do 1600 złotych. Oznaczałoby to wydobycie ze skrajnego ubóstwa setek tysięcy polskich emerytów. Proponowaliśmy też zniesienie limitu składek i wprowadzenie emerytury maksymalnej (na poziomie ponad 15 tys. zł). Nasza propozycja bilansuje się finansowo i byłby dla budżetu niemal neutralna.

Tym bardziej oburzające jest dla mnie, że PO i PiS zgodnie uznały, że to w porządku, że setki tysięcy starszych osób muszą przeżyć za mniej niż 1000 złotych miesięcznie. Państwo ma obowiązek dbać o wszystkich obywateli i obywatelki, niezależnie od wieku. Wszystkim ma zapewnić godne życie.

Źródło
Opublikowano: 2020-01-15 17:18:20

Platforma Obywatelska właśnie zagłosowała ręką w rękę z PiSem, przeciwko lewicy. Wspólnie utrącili podniesienie emerytur


Platforma Obywatelska właśnie zagłosowała ręką w rękę z PiSem, przeciwko lewicy. Wspólnie utrącili podniesienie emerytury minimalnej do 1600 złotych.

Podwyżkę poparli obecni na posiedzeniu związkowcy. Dla PiSu i liberałów nie był to jednak argument za dalszymi pracami.

Jutro kolejne głosowanie. PiS bardzo uwiera prospołeczna przewodnicząca komisji z Razem, Magda Biejat, więc złożyli wniosek o jej odwołanie.

#SilniRazem


SilniRazem

Źródło
Opublikowano: 2020-01-15 16:16:00

Obejrzyj Posłanka Biejat o emeryturach


W polskim systemie emerytalnym jest olbrzymia dziura. PiS zamiast odpowiedzialnie rozwiązać problem przepompuje olbrzymie kwoty do kieszeni prywatnych instytucji finansowych. Odbędzie się to kosztem bezpieczeństwa emerytalnego Polek i Polaków.

Obejrzyj serię wystąpień sejmowych posłanki Magdalena Biejat, w której w sposób druzgoczący krytykuje dalszą prywatyzację systemu ubezpieczeń przez PiS. Dowiedz się dlaczego PiS boi się Biejat i lewicy. Dowiedz się dlaczego PiS chce odwołać posłankę Biejat z funkcji przewodniczącej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

#MuremZaBiejatMuremZaBiejat

Źródło
Opublikowano: 2020-01-15 11:50:40

Bez żadnego trybu, bez żadnego uzasadnienia – to typowe dla PiS standardy pracy w Sejmie. Przekonać się może o tym posła

Bez żadnego trybu, bez żadnego uzasadnienia – to typowe dla PiS standardy pracy w Sejmie. Przekonać się może o tym posłanka Razem, Magdalena Biejat, którą PiS chce odwołać z funkcji przewodniczącej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

Magda na posiedzenia komisji zaczęła zapraszać stronę społeczną. Sprawiła, że budżet na 2020 pod względem społecznym oceniają posłowie ze wszystkich partii, nie tak jak wcześniej, kiedy to parlamentarzyści PiS „opiniowali” budżet PiS.

Posłanka Biejat walczy o wprowadzenie w Polsce emerytury minimalnej w wysokości 1600zł, a także o realne wsparcie dla rodzin i osób z niepełnosprawnościami.

PiS boi się Lewicy. PiS boi się Biejat.

#MuremZaBiejatMuremZaBiejat

Źródło
Opublikowano: 2020-01-15 08:41:27

4 porodówki na Podkarpaciu do likwidacji

4 porodówki na Podkarpaciu do likwidacji⁉️

Szef NFZ pod koniec 2019 roku wyszedł z propozycją zmian w zasadach kontraktowania porodówek. Premiowane mają być te, które przekraczają 400 porodów rocznie, projektowano też regułę odległości pomiędzy oddziałami. Wprowadzenie takich zmian to w praktyce wyrok dla “małych porodówek” i pogłębienie problemu zwijania ochrony zdrowia w mniejszych miejscowościach.

Dlatego posłanka Lewica Razem, Marcelina Zawisza złożyła do Ministra Zdrowia interpelację i dowiedziała się, gdzie są “małe” porodówki, które mogą zostać przeznaczone do wygaszenia. Na Podkarpaciu są to 4 oddziały – Strzyżów, Przeworsk, Lubaczów i Ustrzyki Dolne.

Koncepcja jest prosta: jesteś w ciąży daleko od miasta wojewódzkiego? Przecież dojedziesz te 60 km. Nie masz czym ani za co? A to już twój problem. “Ekonomia przemówiła”.

Podczas posiedzenia Sejmu Marcelina Zawisza pytała, czy rząd ma jakiś plan. Czy wiedzą, co zaproponują rodzącym w zamian. Zniknięcie “małej porodówki” to często zamiana na porodówkę położoną dalej i dzięki większej ilości pacjentek – przeciążoną. Odpowiedzi nie uzyskała.

Będziemy kontrolować sytuację w naszym regionie. Dołożymy wszelkich starań razem z naszymi kolegami, koleżankami i parlamentarzystami Lewicy.

Poniżej prezentujemy mapę na której możecie sprawdzić gdzie są “małe porodówki” i treść petycji, pod którą możecie zbierać podpisy, jeżeli wasza porodówka zagrożona jest zamknięciem.

Jak możesz pomóc?
Udostępnij ten wpis! Niech jak najwięcej osób dowie się o pomysłach likwidacji "małych porodówek" na Podkarpaciu

Wydrukuj petycję i zbieraj podpisy! Petycję znajdziesz w linku w komentarzu.

Można też skontaktować się z posłanką Marceliną: biuro@marcelinazawisza.pl


Źródło
Opublikowano: 2020-01-14 20:29:57

#MuremZaBiejatNie ma co owijać – Prawo i Sprawiedliwość chce odwołać z funkcji przewodniczącej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, Magdalenę Biejat, z kilku powodów. Biejat jest wiarygodną osobą, która zaczęła na posiedzenia komisji zapraszać strony społeczne. Do takich standardów PiS przez ostatnie cztery lata nie przywykł. Biejat ponadto chce wprowadzić emeryturę minimalną w wysokości 1600 złotych.

PiS boi się Lewicy.

Bo to Lewica reprezentuje polskie rodziny!

Źródło
Opublikowano: 2020-01-14 16:57:12

Obejrzyj #MuremZaBiejat


Nie ma co owijać – Prawo i Sprawiedliwość chce odwołać z funckji przewodniczącej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, Magdalenę Biejat, z kilku powodów. Biejat jest wiarygodną osobą, która zaczeła na posiedzenia komisji zapraszać strony społeczne. Do takich standardów PiS przez ostatnie cztery lata nie przywykł. Biejat ponadto chce wprowadzić emeryturę minimalną w wysokości 1600 złotych.

PiS boi się Lewicy.

Bo to Lewica reprezentuje polskie rodziny!


Źródło
Opublikowano: 2020-01-14 17:01:16

Próżno szukać w budżecie PiS na 2020 znaczących kwot, które rząd chce przeznaczy

Próżno szukać w budżecie PiS na 2020 znaczących kwot, które rząd chce przeznaczyć na reformę energetyki i odejście od węgla. Polska Agencja Atomistyki dostanie jeszcze mniej pieniędzy na działalność, niż w 2019 roku.

Każdy rok „w plecy” w braku reformy energetyki zbliża nad do dwóch rzeczy. Uzależnienia się od dostaw węgla z Rosji i kryzys klimatyczny na wyciągnięcie ręki. Potrzebujemy sprawiedliwej reformy, która nikogo pracującego w przemyśle węglowym nie zostawi za burtą.

Masz prawo do taniej i czystej energii. Masz prawo do czystego środowiska i neutralności emisyjnej. Chcesz poznać szczegóły naszych pomysłów na energetykę w Polsce? Link do naszego stanowiska znajdziesz w komentarzu pod postem.


Źródło
Opublikowano: 2020-01-14 13:06:58

Próżno szukać w budżecie PiS na 2020 znaczących kwot, które rząd chce przeznaczyć na reformę energetyki i odejście od wę

Próżno szukać w budżecie PiS na 2020 znaczących kwot, które rząd chce przeznaczyć na reformę energetyki i odejście od węgla. Polska Agencja Atomistyki dostanie jeszcze mniej pieniędzy na działalność, niż w 2019 roku.

Każdy rok „w plecy” w braku reformy energetyki zbliża nad do dwóch rzeczy. Uzależnienia się od dostaw węgla z Rosji i kryzys klimatyczny na wyciągnięcie ręki. Potrzebujemy sprawiedliwej reformy, która nikogo pracującego w przemyśle węglowym nie zostawi za burtą.

Masz prawo do taniej i czystej energii. Masz prawo do czystego środowiska i neutralności emisyjnej. Chcesz poznać szczegóły naszych pomysłów na energetykę w Polsce? Link do naszego stanowiska znajdziesz w komentarzu pod postem.


Źródło
Opublikowano: 2020-01-14 12:48:59

Michał Danielewski napisał trafnie, że „najlepszą polemiką z Elizą Michalik, odpowiadającą głębi jej refleksji i poziomo

Michał Danielewski napisał trafnie, że „najlepszą polemiką z Elizą Michalik, odpowiadającą głębi jej refleksji i poziomowi warsztatowemu, byłby losowo wygenerowany ciąg znaków podzielonych na akapity”. Dlatego nie będę z nią polemizował, ale chcę pokazać, czemu jest ona doskonałym symbolem pogardy celebrytów dziennikarskich wobec większości Polaków i Polek. Tak, tak, większości, bo często wywody osób takich jak Michalik sprowadza się do obrażania „wyborców PiS”, ale tak naprawdę obraża ona nie tylko ich, ale także wyborców lewicy czy przynajmniej częściowo Platformy oraz ludzi niegłosujących.

Otóż Michalik postanowiła napisać tekst na zasadzie „czego lewica nie mówi, ale o czym myśli”. Jak łatwo odgadnąć, bo to stały motyw w liberalnej publicystyce, za pomocą swojego ostrego jak brzytwa intelektu Michalik doszła do tego, że lewica myśli „jak PiS”, bo dzieli Polaków na lepszy (biedni) i gorszy (bogaci) sort. Wpatrywanie się w ukryte myśli innych ludzi to niebezpieczna gra, bo można przypadkiem ujawnić własne myśli, których nie wypowiada się wprost. Spójrzcie na ten fragment tekstu Michalik:

„Ponadto sądzę, że przedsiębiorcom płacącym podatki należą się od polityków, także Partii Razem, podziękowania. Choćby dlatego, że gdyby nie ich pieniądze, to posłowie musieliby się wziąć do pracy na wolnym rynku, a jak pokazują ich oświadczenia majątkowe – wielu z nich praca nie idzie najlepiej”.

Michalik może się wydawać, że ładnie zaorała polityków i polityczki Razem, nabijając się z ich rynkowej niezaradności i lichych oświadczeń majątkowych, ale tak naprawdę śmieje się w ten sposób z większości Polaków: czy to wyborców PiS, czy PO, czy lewicy. Bo większości z nich praca na rynku idzie dokładnie tak samo jak posłankom i posłom Razem: mają niewielkie oszczędności i mieszkanie z niespłaconym kredytem. W sprzyjających warunkach – bo wielu ma po prostu długi bez oszczędności.

Nie rozumiem też, czemu akurat przedsiębiorcom mieliby dziękować politycy Razem za płacenie podatków. Czy pielęgniarki, nauczycielki, kasjerki nie płacą podatków? Michalik pisze tak, jakby świat dzielił się na zaradnych, pracowitych i zamożnych Polaków oraz biedotę, którą ukochała sobie polska lewica. Pisze na przykład ironicznie: „Po ludziach pracy można jeździć jak po łysych kobyłach, ale „biedni” to ho, ho…”.

Nie wiem, czy Michalik jest w stanie intelektualnie ogarnąć to, że rozróżnienie na „ludzi pracy” i „biednych” jest idiotyczne, bo wielu ludzi pracujących jest biednych, a inni mają co najwyżej te kilka tysiaków oszczędności i mieszkanie na kredyt, czyli dokładnie to, co tak uroczo wyśmiewa Michalik w przypadku polityków Razem.

Nie chodzi tylko o Michalik, to jest głębszy problem. „Gazeta Wyborcza” podsumowała pomysł wprowadzenia ulgi na prąd, która ma przysługiwać ludziom niewpadającym w wyższy próg podatkowy, tytułem „Ulga od drogiego prądu? Tylko dla elektoratu PiS”. Rzecz w tym, że w wyższy próg nie wpada w Polsce gdzieś ponad 90% osób. Czy one wszystkie stanowią elektorat PiS?

Obawiam się, że możemy zbliżyć się do takiego poparcia, jeśli dziennikarze będą dalej traktowali z taką pogardą każdego, kto nie należy do wąskiej grupy najzamożniejszych osób w Polsce.

Źródło
Opublikowano: 2020-01-14 12:47:10

Adrian Zandberg w Gazeta.pl: Biedroń to chłopak z małej miejscowości. To nie jest kandydat z dworku

W Porannej Rozmowie Gazeta.pl m.in. o tym, dlaczego tak naprawdę PiS chce odsunąć Magdalenę Biejat od przewodniczenia komisji rodziny, pracy i polityki społecznej. – PiS najbardziej denerwuje, że już nie mają monopolu na prospołeczne działania. Są posłowie opozycji, którzy są prospołeczni i wiarygodni. I nie tylko mówią, że są prospołeczni, tylko przychodzą z konkretnymi projektami ustaw i stawiają PiS pod ścianą. W tym tygodniu w komisji posłanki Biejat PiS będzie stał przed takim wyborem: albo poprze propozycję lewicy, czyli podniesienie najniższych emerytur do 1600 zł, albo będzie musiał wytłumaczyć swoim wyborcom, dlaczego jest przeciwny poprawie losu najbiedniejszych emerytów.

http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114884,25596107,poranna-roz…

Adrian Zandberg w Gazeta.pl: Biedroń to chłopak z małej miejscowości. To nie jest kandydat z dworku

Poseł partii Razem Adrian Zandberg był gościem Porannej Rozmowy Gazeta.pl. – Robert Biedroń to nie jest kandydat z dworku. To jest człowiek, który ma za sobą inną ścieżkę życiową niż znaczna część jego konkurentów, ścieżkę, która jest bliższa doświadczeniu milionów Polaków …

Źródło
Opublikowano: 2020-01-14 10:43:46

Obejrzyj Reforma energetyki teraz!


Polska stoi przed kryzysem klimatycznym. Musimy zreformować sprawiedliwie nasz miks energetyczny na rzecz #OZE i energii jądrowej. Jednak za rządów Prawo i Sprawiedliwość w tej kwestii nic nie idzie, tak jak powinno. O tym z mównicy sejmowej mówił poseł Razem, Maciej Konieczny.OZE

Źródło
Opublikowano: 2020-01-14 09:41:57

Udało się! Presja ma sens!

Udało się! Presja ma sens!

Jeszcze w listopadzie apelowaliśmy do rządu o to, żeby zostawił w spokoju Świętokrzyski Park Narodowy. PiS chciał zmniejszyć powierzchnię parku, a resztę przekazać zakonowi Oblatów, tłumacząc się mętnie o tym, że te hektary "nie stanowią żadnej wartości przyrodniczej".

Dzięki protestom m.in. naszych członkiń i członków z Razem Świętokrzyskie udało się zatrzymać "dobrą zmianę" w ŚPN 🦇

Mamy nadzieję, że raz na zawsze 🦉


Źródło
Opublikowano: 2020-01-13 17:36:20

Posłanka Magdalena Biejat o PiS-owskiej reformie emeryturPosłanka Magdalena Biejat na 3. posiedzeniu Sejmu o sytuacji polskich seniorów. Państwo musi zapewnić emerytom spokojną starość m.in. przez adekwatną podwyżkę emerytury minimalnej.

Źródło
Opublikowano: 2020-01-13 16:00:30

Na likwidacji OFE stracą emeryci, zyskają tylko rynki finansowe. „Rząd okrada Polaków z godnej przyszłości”

Poseł Maciej Konieczny z Razem w debacie sejmowej tłumaczył, że sektor prywatny od lat próbuje „położyć łapę” na emeryturach.

„Proponowany gigantyczny transfer pieniędzy do sektora prywatnego, do instytucji finansowych, które niczego nie gwarantują, to okradanie Polaków z ich godnej przyszłości" – mówił Konieczny.

Bardzo polecam artykuł OKO.press o tym, jakie konsekwencje dla zwykłych ludzi mogą mieć pomysły PiS na reformę emerytalną.

Na likwidacji OFE stracą emeryci, zyskają tylko rynki finansowe. „Rząd okrada Polaków z godnej przyszłości”

Na przekształceniu OFE w IKE najwięcej zyska rynek finansowy, bo publiczne środki trafią tam nieodwracalnie. Stracimy my wszyscy

Źródło
Opublikowano: 2020-01-13 12:22:24

Wspaniale dziś widzieć, jak wielu ludzi całkowicie bezinteresownie pomaga innym.

Wspaniale dziś widzieć, jak wielu ludzi całkowicie bezinteresownie pomaga innym. Banki i korporacje pomijam, bo one robią sobie wyłącznie reklamę, ale właśnie tysiące wolontariuszy i miliony tych, którzy dokładają się do zakupu sprzętu w szpitalach – to piękny widok.

A wiecie, co jest najlepsze? Że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy może trwać nie tylko dziś, ale cały czas! I to nie jest wcale trudne. Wystarczyłoby, że rząd PiS zwiększy finansowanie ochrony zdrowia do obiecanych 7% PKB zamiast wydawać pieniądze na głupoty. Mielibyśmy wtedy w ochronie zdrowia jeszcze dużo więcej niż uzbieramy dzisiaj.

Domagajmy się tego zwłaszcza tego dnia! 👊🙂

Źródło
Opublikowano: 2020-01-12 21:05:13

Jarek Niemiec, górnik z Kopali Bogdanka napisał:

Jarek Niemiec, górnik z Kopali Bogdanka napisał:

Po komisji trójstronnej ds bezpieczeństwa socjalnego górników muszę coś napisać bo większość tego co usłyszałem było unikaniem niewygodnej prawdy o klimacie, węglu i przyszłości górnictwa, zaprzeczeniami, wyparciami i głoszeniem tylko wygodnej wersji rzeczywistości, po to żeby się samouspokoić i pocieszyć. Pociesza się rząd, że coś może zrobić, pocieszają się związkowcy, że w obecnej sytuacji można coś uratować. Nie. W obecnym stanie nic się nie uratuje, ani klimatu ani górnictwa. Transformacja która uratuje i górnictwo ( jako stabilną rezerwę energii i bazę surowcową) i klimat wymaga niemal rewolucyjnej zmiany systemu ekonomicznego. Przekrzykiwanie się hasłami "zamknąć natychmiast kopalnie", "głupia Grecia, nie ma katastrofy, będziemy palić węglem" wykończy nas jak Pan B. polski przemysł.
A trzeba sobie powiedzieć prawdę: polski rząd nie uratuje górnictwa i w ogóle niewiele może, bo jest za słaby. Dziś państwa które nie są Chinami, Rosją, USA czy co najmniej Niemcami nie mają nic do powiedzenia przeciw rynkom finansowym. Nie należy mieć też wątpliwości, że nie chodzi w tych limitach CO2 o klimat. Póki co jest to jeden z instrumentów walki o opanowanie rynku. Przeciwnikami górników nie są ekolodzy, ani Grecia, naszym śmiertelnym wrogiem jest finansjera i pierdolony kapitalizm. Ale trzeba mieć odwagę przeciw nim wystąpić, bo opieprzać Gretę i ekologów to byle łajza potrafi.

Źródło
Opublikowano: 2020-01-12 15:07:23

ASF (afrykański pomór świń) jest bardzo groźną chorobą. Rząd Prawa i Sprawiedli

ASF (afrykański pomór świń) 🐗☠️ jest bardzo groźną chorobą. Rząd Prawa i Sprawiedliwości od czterech lat nie jest w stanie zahamować rozprzestrzeniania się wirusa. Teraz PiS wymyślił kolejną rzekomo cudowną receptę: masowy odstrzał dzików w całej Polsce .

Przy okazji partia rządząca chce przepchnąć szereg szkodliwych pomysłów:
🔴 umożliwienie myśliwym używania broni z tłumikiem,
🔴 odebranie właścicielom gruntów prawa do odmówienia przeprowadzenia na nich polowań,
🔴 kary za "przeszkadzanie" w polowaniach – wszystkich, nie tylko tych sanitarnych.

Dlatego nie mogło nas zabraknąć na wrocławskim proteście przeciwko specustawie Las dla wszystkich!

Sławomir Gadek, z zarządu okręgu Razem we Wrocławiu:
Już teraz myśliwi polują o zmierzchu, nie raz nie odróżniając człowieka od dzika. W 2017 roku w pobliżu mojej rodzinnej miejscowości zabity został 63 letni Edward ☹️ Zabójca dostał wyrok w zawieszeniu. Między innymi dlatego mysliwi czują się w naszym kraju bezkarni. To my mamy uważać aby nie stać się ofiarami ich krwawego hobby 🔪
Kiedyś uwielbiałem chodzić na grzyby, a teraz musiałbym sprawdzić czy jacyś chłopcy nie bawią się giwerami w kiedyś naszym, a teraz ich lesie 🌳🌳🌳. Nawet nie będę słyszał z oddali, że strzelają, bo będą używać tłumików.
Rządzący powiedzialbym tylko tyle: weźcie się porządnie za bioasekurację, bo odstrzał nie działa na zatrzymywanie ASF. Jedyne co robicie tą ustawą, to zadowalacie garstkę hobbystów z wąsem w typie Bronka Komorowskiego, myślicie, że warto?

Filip Chudy, z rady krajowej Razem:
To, co się dzieje w lasach (a nawet w terenach zamieszkanych przez ludzi!), to kolejny odcinek tego samego serialu: odbierania ludziom przestrzeni publicznej 😡. Jest to jednocześnie niebezpieczna forma prywatyzacji, bo billboardy czy nieprzepisowe parkowanie nie grożą "pomyleniem z dzikiem" ze skutkiem śmiertelnym. Okręgi łowieckie należy zmniejszyć i wytyczyć je z dala od zabudowań 🏠🏘
Warto jednak rozważyć formę zaspokajania swojego hobby. Fani strzelania mają do wyboru strzelnicę, gry komputerowe 🕹, czy wyjście z kolegami na laser taga. I zwierzęta, i spacerowicze odetchną z ulgą.

Źródło
Opublikowano: 2020-01-11 21:53:46

Obejrzyj Konieczny i Gosek-Popiołek o emeryturach.


Martwisz się o swoją przyszłość? Jeśli tak to koniecznie zobacz co o prywatyzacji emerytur przez PiS mieli do powiedzenia na ostatnim posiedzeniu Sejmu poseł Maciej Konieczny i posłanka Daria Gosek-Popiołek.


Źródło
Opublikowano: 2020-01-10 18:02:58

Dnia 11. stycznia 2020 na terenie Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza ma odbyć si

Dnia 11. stycznia 2020 na terenie Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza ma odbyć się wykład jezuity Jacka Prusaka pod tytułem "Homoseksualizm: kontrowersje".

Od czterech lat trwa nagonka na osoby homoseksualne, biseksualne, transpłciowe i niebinarne, w której to nagonce bierze czynny udział część polskich biskupów rzymskokatolickich i rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Wiemy, że Jacek Prusak, który jest doktorem psychologii protestował przeciwko używaniu jawnej mowy nienawiści i słów typu “tęczowa zaraza”, nie zmienia to jednak faktu, że propaguje ideologię sprzeczną z wiedzą naukową (wywiad w Miesięczniku Znak, nr 679) i stanowiskami polskich i światowych organizacji psychologicznych, psychiatrycznych oraz Światowej Organizacji Zdrowia. Uważamy, że przestrzeń uniwersytecka nie jest miejscem na utrzymywanie średniowiecznych poglądów o “nieuporządkowaniu” osób homoseksualnych.

Apelujemy do Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza o odwołanie spotkania i zaprzestanie zapraszania na wykłady osób, które zamiast nauki szerzą religijną ideologię.

Doceniamy natomiast gesty solidarności wobec społeczności LGBT+ wykonywane przez osoby duchowne, czego przykładem było poparcie Tęczowego Piątku przez księdza Michała Jabłońskiego z warszawskiej parafii ewangelicko-reformowanej.

Na zakończenie dodajemy: wbrew tytułowi nie ma żadnych kontrowersji w homoseksualności. Jest ona równoprawną orientacją uczuciową i seksualną obok hetero- i biseksualnej. Kontrowersyjna jest natomiast homofobia.

Zarząd oraz członkowie i członkinie Razem Poznań


Źródło
Opublikowano: 2020-01-10 00:20:43

Siedzę dziś sobie w archiwum.

Siedzę dziś sobie w archiwum.
Gazeta Wyborcza z dnia 18 października 1994 roku, strona 3:
"Zbigniew Niemczycki, prezes Rady Głównej Business Centre Club, przedstawił podczas wczorajszej konferencji prasowej opracowane przez środowisko przedsiębiorców propozycje do projektu konstytucji. Oto zasady, jakie przedsiębiorcy chcieliby zapisać w nowej konstytucji:

* prawo do własności jest jednym z podstawowych praw obywatelskich;

* ochrona pracy najemnej nie może nadmiernie ograniczać umów między pracobiorcą a pracodawcą;

* obowiązki socjalne państwa powinny wyrównywać szanse, a nie poziom życia;"

I co, wciąż Was bawi, że Morawiecki chciałby wpisać do konstytucji PPK?

Źródło
Opublikowano: 2020-01-09 17:27:35

Czy twoja porodówka pójdzie “pod nóż”? Sprawdź na mapie!

Czy twoja porodówka pójdzie “pod nóż”? Sprawdź na mapie!

Szef NFZ pod koniec zeszłego roku wyszedł z propozycją zmian w zasadach kontraktowania porodówek. Premiowane miały być te, które przekraczają 400 porodów rocznie, projektowano też regułę odległości pomiędzy oddziałami. Wprowadzenie takich zmian to w praktyce wyrok na “małe porodówki” i pogłębienie problemu zwijania ochrony zdrowia w mniejszych miejscowościach.

Złożyłam do Ministra Zdrowia interpelację i dowiedziałam się, gdzie są “małe” porodówki, które mogą zostać przeznaczone do wygaszenia. Według danych za 2018 rok było ich 77. Często w miejscach, gdzie ich likwidacja oznacza porody domowe dla mieszkanek mniejszych miejscowości. Koncepcja jest prosta: jesteś w ciąży daleko od miasta wojewódzkiego? Przecież dojedziesz te 60 km. Nie masz czym ani za co? A to już twój problem. “Ekonomia przemówiła”.

Podczas posiedzenia Sejmu pytałam, czy rząd ma plan. Czy wiedzą, co zaproponują rodzącym w zamian. Bo zniknięcie “małej porodówki” to często zamiana na porodówkę położoną dalej i dzięki większej ilości pacjentek – przeciążoną. Odpowiedzi nie uzyskałam.

Przygotowałam dla Was mapę, na której możecie sprawdzić gdzie są “małe porodówki” i treść petycji, pod którą możecie zbierać podpisy, jeżeli wasza porodówka zagrożona jest zamknięciem.

Co możecie zrobić?
▪️Udostępnij ten wpis! Niech jak najwięcej osób dowie się o pomysłach likwidacji "małych porodówek".

▪️Wydrukuj petycję i zbieraj podpisy! Petycję znajdziesz w linku w komentarzu.

Sprawdź na mapie (link w komentarzu), czy “Twoja” porodówka jest jedną z zagrożonych zamknięciem. Daj znać w komentarzu!

Kontaktuj się ze mną w tej sprawie pod adresem: biuro@marcelinazawisza.pl

Katarzyna Kotula posłanka na Sejm RP Kretkowska Katarzyna – Lewica Daria Gosek-PopiołekŹródło
Opublikowano: 2020-01-09 15:35:44

Paulina Matysiak o transporcie publicznymCo PiS ma zamiar zrobić z zapaścią w transporcie publicznym? Czy dalej będzie traktował ten sektor jak piąte koło u wozu? O to 8 stycznia 2020 roku z mównicy sejmowej pytała posłanka Razem, Paulina Matysiak.

Źródło
Opublikowano: 2020-01-09 14:28:53

Zandberg bezlitośnie o PiS-owskim budżecieCzy niedługo chcąc dochodzić swoich praw przed szefem, szybciej coś osiągniemy, oskarżając go o współpracę z SB, czy zgłaszając to Państwowej Inspekcji Pracy? IPN dostanie więcej pieniędzy niż PIP. O tym na mównicy sejmowej 8.01.2019 mówił Adrian Zandberg, poseł Razem.

Źródło
Opublikowano: 2020-01-09 14:08:13

Obejrzyj Zawisza ostro o budżecie w wykonaniu PiS


Rząd PiS oszukuje pacjentów, ciężko chorych, umierających stosując „kreatywną księgowość” na ochronie zdrowia – o tym Marcelina Zawisza.


Źródło
Opublikowano: 2020-01-09 13:19:16

Obejrzyj Maciej Konieczny pyta o środki na transformację energetyczną w budżetemW budżecie na 2020 rok PiS przeznaczył na Polską Agencję Atomistyki pięciokrotnie mniej niż w roku 2013.

W związku z tym zapytałem wczoraj premiera, czy rząd pozoruje tylko rozwój polskiej energetyki jądrowej?

Złożyłęm też poprawkę do budzetu, która zakłada radykalne zwiększenie środków przeznaczonych na PAA.Źródło
Opublikowano: 2020-01-09 12:23:40

Obejrzyj Zandberg ostro o projekcie PiS-owskiego budzetu


Na Instytut Pamięci Narodowej idzie więcej pieniędzy, niż na Państwową Inspekcję Pracy. O tym z mównicy sejmowej mówił Adrian Zandberg.


Źródło
Opublikowano: 2020-01-09 11:06:32

Brukselskie elity chcą dyktatu nad Polską

Brukselskie elity chcą dyktatu nad Polską

Niemcy muszą zapłacić za swoje zbrodnie

Polacy kochają Prawo i Sprawiedliwość

Świat zazdrości nam WSZYSTKIEGO

To przykłady tzw. „Pasków grozy” z Wiadomości. To tylko mały przykład na co pójdą dwa miliardy złotych, które w 2020 rząd PiS postanowił przeznaczyć na TVP Jacka Kurskiego.

My proponujemy takie paski:

W kolejce do endokrynologa poczekasz jeszcze dwa lata

Twoje dziecko nie będzie mieć opieki żłobkowej

Polski wywiad nadal będzie pracował za pół darmo

Seniorzy będą nadal decydować, czy parę groszy z emerytury pójdzie na chleb, czy na leki.

Wymieniać możemy długo. Jednak według Prawa i Sprawiedliwości propaganda jest ważniejsza.


Źródło
Opublikowano: 2020-01-09 08:43:32

141 reakcji, w tym Lubię to!, Super i Wow


Kiedy rząd przestanie oszukiwać Polki i Polaków w sprawie nakładów na ochronę zdrowia? O to i kilka innych spraw pytałam podczas dzisiejszego posiedzenia w sprawie budżetu na 2020 rok. Zapraszam do oglądania!


Źródło
Opublikowano: 2020-01-08 22:08:00

Obejrzyj Czemu na IPN macie, a na ochronę pracy nie macie?


Szanowni Państwo. W tym budżecie, dusząc na siłę deficyt, zadowoliliście rynki finansowe kosztem niezrealizowanych potrzeb społecznych. Szczerze mówiąc – jak patrzę na tę salę to dziwi mnie kiedy widzę Pana ministra Kowalczyka, który temu przyklaskuje bo znałem Go dotąd z nieco bardziej prospołecznej strony. Dziwię się kiedy widzę pana posła Cymańskiego, który oddaje cześć neoliberalnemu bożkowi zerowego deficytu. Ale jak widać, funkcje ludzi zmieniają. O tym niepotrzebnym oszczędzaniu na zdrowiu mówiło już wielu posłów Lewicy. Ja chcę powiedzieć o innej kwestii. Skromnej, ale symbolicznej. Proszę państwa. Polscy inspektorzy pracy skarżą się na to, że mają niskie wynagrodzenia, że brakuje im pieniędzy na działanie. Nawet tam, w inspekcji nie zadbaliście Państwo o porządne warunki pracy i nawet tam dzisiaj doprowadziliście do sytuacji, w której jest spór zbiorowy. Efekt jest taki, że przez te wieczne oszczędności, inspekcja jest mniej sprawna i mamy w kolejnych latach, co potwierdzają statystyki coraz więcej śmieciówek. Tymczasem w tym budżecie, wydajecie na IPN więcej pieniędzy niż na Państwową Inspekcję Pracy. Moje pytanie do ław ministerialnych, do ław PiS jest bardzo proste. Jak to jest, że na zakłamywanie historii macie pieniądze a na ochronę pracy pieniędzy nie ma. Dziękuję.


Źródło
Opublikowano: 2020-01-08 21:17:35

TL;DR: Wiecie ile proc. PKB wydamy na ochronę zdrowia jeżeli będziemy liczyć to

TL;DR: Wiecie ile proc. PKB wydamy na ochronę zdrowia jeżeli będziemy liczyć to tak samo jak wydatki na wojsko? 4,68.

Tak, dobrze przeczytaliście. 4,68 proc. PKB na ochronę zdrowia w 2020 roku. Tak was okłamuje rząd Prawa i Sprawiedliwości.

….

Głównym tematem dzisiejszego posiedzenia Sejmu jest propozycja budżetu, który przygotował rząd Mateusza Morawieckiego.

Przeanalizowaliśmy go pod kątem ochrony zdrowia. Jakie wnioski? Lepiej nie będzie. Analizując budżet warto przypomnieć sobie "Piątkę Kaczyńskiego" – pięć głównych postulatów partii rządzącej dotyczących ochrony zdrowia.

Postulat nr 1: Profilaktyka

„Chcemy, żeby każdy Polak cyklicznie, począwszy od 40. roku życia miał bon, który będzie mógł zrealizować i zrobić badania kontrolne" – mówił Szumowski w Opolu w kampanii wyborczej. Bardzo słuszne założenie. Partia Razem od lat postuluje wprowadzenie medycyny prewencyjnej jako dziedziny priorytetowej.

Patrzymy do budżetu i co widzimy?

2019: 1,046 673 mld
2020: 1,046 439 mld

Programy polityki zdrowotnej praktycznie bez zmian. Rząd nie przeznaczył na ten cel dodatkowych środków. Gdzie jest ten pakiet badań kontrolnych? Gdzie są na to środki? Rząd załatwi za darmo?

Podczas dzisiejszego posiedzenia komisji zdrowia dowiedzieliśmy się, ze ministerstwo zdrowia ma jeszcze czas na przygotowanie założeń w tym zakresie, ponieważ nie minęło jeszcze 100 dni od zaprzysiężenia rzadu. Ktoś tu chyba zapomina, że jest rządem kontynuacji.

Postulat nr 2: Koordynowana opieka nad seniorami i osobami niesamodzielnymi w każdym powiecie

Znowu: szybka analiza budżetu, i co widzimy? Pieniądze na Zakłady Opieki Leczniczej – całe 686 tysięcy złotych więcej. Łaskawcy. Jak się to policzy to wychodzi 2 tysiące zł na rok na powiat. To jest miara dbałości o osoby starsze.

Postulat nr 3: Fundusz Modernizacji Szpitali

Jaki był plan? PiS zapowiadał powstanie Funduszu Modernizacji Szpitali w wysokości 2 mld zł, przeznaczony na remonty i wyposażenie szpitali, w tym małych szpitali powiatowych oraz informatyzację pracy lekarzy, by zmniejszyć biurokrację.

Co tymczasem zapisano w budżecie? Wzrost środków o 80 mln zł. Wiadomo, każde pieniądze są ważne, ale do 2 mld brakuje bardzo bardzo bardzo dużo. Żeby wyremontować stołówkę szpitalna w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu potrzebne jest 2 mln zł. W Sieci Szpitali jest 600 placówek. Wszystkich jest prawie 1000. Wychodzi 80 tysięcy na szpital. Marnie.

Postulat nr 4: Miliard złotych na najnowocześniejsze centrum onkologii w Europie

Budowa “supercentrum onkologii” pięknie brzmi, ale nie jest odpowiedzią na wyzwania stojące przed polską onkologią. Polskiej onkologii nie jest potrzebna kolejna efekciarska rewolucja organizacyjna i “budowa centrum”, tylko równomierny rozwój, tak, by mogły z niej korzystać także mieszkanki i mieszkańcy mniejszych miejscowości i regionów.

Zerkamy do budżetu i co? I nic, nie ma tam środków ani na budowę tego wielkiego supercentrum, ani na sensowny równomierkny rozwój profilaktyki i leczenia nowotworów.

Postulat nr 5: Dwa razy więcej na zdrowie niż za czasów PO-PSL w 2024

O i tutaj jest jeszcze ciekawiej. Gdy zapytałam na komisji zdrowia o to, gdzie są środki na projekty zapowiadane przez Prawo i Sprawiedliwość w kampanii wyborczej minister Szumowski z pogardą odpowiedział, że środki na ochronę zdrowia to nie tylko budżet, ale także środki NFZ. Więc zerknijmy.

Plan finansowy NFZ za 2019 rok z grudnia jest na minusie 2,21 mld zł w tym 1,7 mld zł to sam wynik finansowy w części dotyczącej świadczeń. Dotacja przekazana w grudniu do funduszu rezerwowego NFZ z zawiązanej w tym celu rezerwy wynosi 2,7 mld zł. Biorąc pod uwagę, że NFZ będzie musiał w 2020 przecież zapłacić za nadwykonania z 2019 i pokryć swój ujemny wynik finansowy za 2019, to jeżeli dobrze liczymy, zostanie z tych środków niecałe 0,5 mld zł.

W międzyczasie PiS stworzył „nowe” koszty, które NFZ będzie musiał pokryć – odpis na Agencję Badań Medycznych – 279mln zł. Prawo i Sprawiedliwość przerzuciło też na NFZ koszty programu Leki 75+, czyli 836 mln zł. Łącznie – 1,11 mld zł.

Czy to oznacza, że NFZ będzie musiał, mimo przekazania 2,7 mld zł w końcówce roku 2019, wyskrobać skądś 600 mln zł? Rodzi się pytanie – co prezes NFZ będzie musiał wyciąć? Co więcej, wbrew temu co mówił minister Szumowski, nie da się przeznaczyć ze środków NFZ dodatkowych pieniędzy na projekty PiS, bo tych środków tam po prostu nie ma.

Złożyłam w imieniu klubu parlamentarnego Lewicy projekt ustawy podnoszący nakłady na ochronę zdrowia do 7,2 proc. PKB oraz zmieniający sposób liczenia odsetka PKB na zdrowie. Jak ważny to temat świadczy choćby dyskusja na komisji zdrowia – temat poruszono już w pierwszym pytaniu do ministra zdrowia.

Jak sytuacja wygląda obecnie? Zgodnie z ustawą PiS, PKB na ochronę zdrowia w 2020 roku wylicza się na podstawie danych z 2018 roku. Napisanie, że żaden kraj w Europie tak nie liczy to jakby nic nie napisać. To zwykłe oszustwo.

Przewodniczący komisji zdrowia, poseł Tomasz Latos, powiedział, że nie da się zmienić sposobu obliczania wydatków na ochronę zdrowia, ponieważ nie da się przewidzieć PKB w roku, w którym ma obowiązywać budżet. Hm, po pierwsze: szacunek PKB na rok 2020 podaje się w założeniach do projektu budżetu, po drugie: w ustawie o przebudowie i modernizacji technicznej oraz finansowaniu Sił Zbrojnych
Rzeczypospolitej Polskiej czytamy:

„Wartość Produktu Krajowego Brutto, o którym mowa w ust. 1, ustala się w oparciu o wartość określoną w założeniach projektu budżetu państwa na dany rok i dotyczy tego samego roku, na który są planowane wydatki, o których mowa w ust. 1”.

Skoro MON potrafi, to może pomoże ministrowi zdrowia?

Wiecie ile proc. PKB wydamy na ochronę zdrowia jeżeli będziemy liczyć to tak samo jak wydatki na wojsko? 4,68.

Tak, dobrze przeczytaliście. 4,68 proc. PKB na ochronę zdrowia w 2020 roku. Tak was okłamuje rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Ps. Dziękuję Kaja Filaczyńska i Jerzy Przystajko za pomoc z analizowaniem budżetu!

Źródło
Opublikowano: 2020-01-08 15:19:49

Koalicyjny Klub Lewicy Razem-SLD-Wiosna złożył uchwałę, wzywającą rząd do uszanowania woli władz Iraku w sprawie wycofan

Koalicyjny Klub Lewicy Razem-SLD-Wiosna złożył uchwałę, wzywającą rząd do uszanowania woli władz Iraku w sprawie wycofania zagranicznych wojsk.

Drogą do rozwiązania konfliktów w regionie nie jest wojna, tylko deeskalacja i powrót do wielostronnych rozmów dyplomatycznych.


Źródło
Opublikowano: 2020-01-08 13:55:44

Tymczasem w Hiszpanii po długiej przerwie udało się utworzyć rząd! Hiszpańska So

Tymczasem w Hiszpanii po długiej przerwie udało się utworzyć rząd! Hiszpańska Socjalistyczna Partia Robotnicza utworzy koalicję z lewicowym Unidas Podemos.

Padły już deklaracje. O sprawiedliwości społecznej. O obronie wyzyskiwanych. O sprawiedliwości podatkowej – jeśli zyskujesz więcej dzięki temu, co wypracowuje całe społeczeństwo, to również dokładasz się więcej.

Zapowiedziano już zwiększenie wydatków socjalnych i wydatków na oświatę. Na czele Ministerstwa Równości stanie kobieta.

Słyszę już, co w Polsce mówiłby Balcerowicz, redaktor Lis i Jarosław Kaczyński. Że komunizm, że ocet na półkach, że Wenezuela. Tymczasem na Zachodzie godne świadczenia socjalne i progresywne podatki to absolutny standard.

Czas pogodzić się z tym, że tak jak nie wróci już (na szczęście) realny socjalizm, tak lewicowa polityka to jedyna droga do bezpieczeństwa i normalności dla wszystkich.

Źródło
Opublikowano: 2020-01-07 21:24:25

Na szczęście są też dobre wiadomości. W Hiszpanii powołano dzisiaj lewicowy rząd


Na szczęście są też dobre wiadomości. W Hiszpanii powołano dzisiaj lewicowy rząd, na którego czele stanie Pedro Sanchez, lider Hiszpańskiej Partii Socjalistycznej (PSOE).

Mnie szczególnie cieszy, że po raz pierwszy do rządu weszła partia Unidas Podemos, oddolna hiszpańska lewica, która było jedną z…

Więcej

Źródło
Opublikowano: 2020-01-07 21:21:17

Zandberg: Rząd USA zachował się skrajnie nieodpowiedzialne. Jeśli widzimy, że partner postępuje tak, że zaszkodzi sobie i nam i pokojowi na Bliskim Wschodzie to powinniśmy naszemu partnerowi powiedzieć: nie idźmy tą drogą

"Rząd USA zachował się skrajnie nieodpowiedzialne. Jeśli widzimy, że partner postępuje tak, że zaszkodzi sobie, nam i pokojowi na Bliskim Wschodzie, to powinniśmy naszemu partnerowi powiedzieć: nie idźmy tą drogą. Polska powinna podjąć szerokie działania, wspólnie z europejskimi partnerami, by doprowadzić do deeskalacji i wrócić do rozmów. Zrzucanie bomb, zamach ani zabicie osób w sposób skrytobójczy nie rozwiązuje problemów i działa w sposób odwrotny od zamierzonego. Jeżeli upowszechni się takie zachowanie, że państwa które mają ze sobą na pieńku, będą skrytobójczo mordować swoich liderów na terenie państw trzecich, to cofnie nas do czasów, do których nie chcielibyśmy wrócić" – dziś w Kropce nad I mówiłem o eskalacji konfliktu między USA a Iranem, zagrożeniu kolejną wojną na Bliskim Wschodzie i o tym, jak powinna się w tej sprawie zachować Polska.

http://300polityka.pl/…/zandberg-rzad-usa-zachowal-sie-skr…/

Zandberg: Rząd USA zachował się skrajnie nieodpowiedzialne. Jeśli widzimy, że partner postępuje tak, że zaszkodzi sobie i nam i pokojowi na Bliskim Wschodzie to powinniśmy naszemu partnerowi powiedzieć: nie idźmy tą drogą

– Rząd USA zachował się skrajnie nieodpowiedzialne. Jeśli widzimy, że partner postępuje tak, że zaszkodzi sobie i nam i pokojowi na Bliskim Wschodzie to powinniśmy naszemu partnerowi powiedzieć: nie idźmy tą drogą. Polska powinna podjąć szerokie działania wspólnie z europejskimi part…

Źródło
Opublikowano: 2020-01-07 20:56:18