Dyspozytor 112 odmówił przyjęcia zgłoszenia o wyziębionych nastolatkach z Konga. „Nie ma znaczenia, czy umiera, czy nie umiera” [NAGRANIE]

Adriana Rozwadowska:


Jeśli myśleliście, że dzwoniąc pod numer 112 otrzymacie fachową pomoc niezależnie od okoliczności – jesteście w błędzie. W państwie PiS (nie, nie mam obsesji, tak po prostu jest) jest to uzależnione od pochodzenia, koloru skóry, i tego, czy macie przy sobie odpowiednie papiery.
Zawsze może odebrać znudzony pan, który – zamiast wystrzelić serią pytań o stan zdrowia, miejsce pobytu i cokolwiek przydatnego – zacznie dopytywać Was, skąd Wy w ogóle macie numer do poszkodowanego, i po cholerę dzwonicie i zawracacie głowę, skoro pewnie już ktoś się tym zajął.
„No proszę pani, skąd pani ma informację, że oni umierają?” – pyta dyspozytor 112. I potem tłumaczy, że nie wszystkie hipotermie obchodzą obecnie służby tak samo: „Nie ma znaczenia, czy umiera czy nie umiera. Jest to osoba nielegalnie przebywająca w Polsce, tak?”
Do MSWiA, które jest odpowiedzialne za numer 112, wysłałam pytania o dalsze losy pana, którego egzemplifikacji profesjonalnej pracy zawodowej można posłuchać na nagraniu.

Dyspozytor 112 odmówił przyjęcia zgłoszenia o wyziębionych nastolatkach z Konga. „Nie ma znaczenia, czy umiera, czy nie umiera” [NAGRANIE]

Źródło
Opublikowano: 2021-09-23 16:59:20

Dlaczego PiS wyskakuje z #polexit? Żeby ugłaskać swój betonowy elektorat. Kto na

Razem:


Dlaczego PiS wyskakuje z #polexit? Żeby ugłaskać swój betonowy elektorat. Kto na tym straci? Władza się wyżywi, stracą Polki i Polacy na przykład w cenach prądu.

Zobaczcie Adrian Zandberg dla Wirtualna Polska:
polexit

Źródło
Opublikowano: 2021-09-23 16:05:58

Od 10 rano siedzimy na Komisji Finansów Publicznych, nad ustawą podatkową zgłosz

Magdalena Biejat:


Od 10 rano siedzimy na Komisji Finansów Publicznych, nad ustawą podatkową zgłoszoną w ramach Polskiego Ładu. Jest już 15.30 a końca nie widać, bo PiS jak zwykle wniósł ustawę do Sejmu na ostatnią chwilę i teraz ciśnie, żeby przerobić całość na jednym posiedzeniu. Efekt jest taki, że większość przegłosowała dziś poprawkę wprowadzającą dodatkową ulgę podatkową dla rodziców 4 i więcej dzieci, która prawdopodobnie utrudnia osobom samotnie wychowującym dzieci uzyskanie takiej ulgi. Piszę „prawdopodobnie”, bo nikt nie widział treści tej poprawki przed głosowaniem, a posłanka Chorosińska, która formalnie ją zgłaszała, nie potrafiła wyjaśnić, o co w niej chodzi.

Cała ta ustawa jest smętnym ogryzkiem pozostałym po szumnych zapowiedziach rządu po tym, jak poległ pod naciskiem lobbystów. Na nasze zarzuty, że w Polskim Ładzie nie ma śladu po progresji podatkowej, są za to kolejne ulgi dla najbogatszych, posłowie odpowiadają, że w Polsce nie da się tego przeprowadzić. No nie możemy mieć sprawiedliwego systemu podatkowego na wzór europejski bo nie. Będziemy mieć za to dalsze cięcia na usługach publicznych, bo dokładnie tak się skończy ubytek wpływów do samorządów.

Składamy więc swoje poprawki, propaństwowe, prospołeczne. Ratujące budżet NFZ z jednej strony i finanse samorządów z drugiej.

Foto: Przemek Krysiak
Źródło
Opublikowano: 2021-09-23 15:39:14

Cała prawda o „prospołecznym” PiS #NowyŁad miał wprowadzić sprawiedliwe podatki,

Razem:

‼️Cała prawda o „prospołecznym” PiS‼️ #NowyŁad miał wprowadzić sprawiedliwe podatki, a tymczasem jest w nim mnóstwo dziur i furtek dla milionerów. A co dla Polek i Polaków? Podwyżki cen za śmieci, podwyżki cen biletów i zerowa jakość usług publicznych oferowanych przez samorządy.NowyŁad

Źródło
Opublikowano: 2021-09-23 13:22:27

Zandberg: Jeśli Budka z Suskim mogą wypić pięćdziesiąteczkę wódki…

Razem:


– W tej całej historii dla mnie jest jednak coś zabawnego, że mamy polityków z jednej strony PiS-u, z drugiej strony Platformy, politycy PiS-u mówią, że ci drudzy to jest trzecie pokolenie UB i straszni zdrajcy, politycy Platformy mówią, że tu właśnie nastała dyktatura i czarna noc, i wszystkich natychmiast trzeba pociągnąć do odpowiedzialności, a po dwóch godzinach spotykają się przy kieliszku – mówił Adrian Zandberg w programie „Newsroom” WP.

Zandberg: Jeśli Budka z Suskim mogą wypić pięćdziesiąteczkę wódki…

Źródło
Opublikowano: 2021-09-22 20:44:13

Wiadomość z Usnarza od osób przetrzymywanych na granicy.

Maja Staśko:


Wiadomość z Usnarza od osób przetrzymywanych na granicy.

Masoud: „Dzień dobry wszystkim należącym do narodu polskiego! Pozdrawiam wszystkich z granicy, gdzie 32 osoby z Afganistanu siedzą już 42 dzień głodni, zmarznięci i w bardzo złym stanie. Trzy dni i noce pada i wszystkie namioty są mokre i wszystkie nasze rzeczy też. Żadna strona: polska ani białoruska nie daje nam nic do jedzenia.

Bardzo was prosimy, żebyście nam pomogli wydostać się z tego miejsca. Dajcie nam chociaż na jakiś czas schronienie, żebyśmy nie umarli. Prosimy naród polski, żebyście prosili swój rząd, żeby nam pomógł, byśmy nie umarli. Umieśćcie nas gdzieś na jakiś czas, zabierzcie nas stąd i potem zdecydujecie, co z nami zrobić.

Jeśli jeszcze 2 lub 3 dni tu zostaniemy, to jestem pewien, że tu umrzemy. Od 4 do 10 osób może umrzeć na dniach. Wszyscy leżą w namiotach. Mają ból głowy, brzucha, są w bardzo złym stanie.

Osobna prośba do rządu polskiego: bardzo prosimy o pomoc, żebyście pomogli nam, bo zostawiliście nas tu na 42 dni. Dajcie nam choć pozwolenie, żebyśmy na jakiś czas byli gdzieś umieszczeni. Potem zdecydujecie, czy wrócimy do Afganistanu. Bo tu siedzimy i żadna strona nie chce nas stąd zabrać.

Jeśli zostaniemy tu i umrzemy, to wtedy zajmiecie się naszymi trupami?”

Pani Gul:
„Pozdrowienia dla całego narodu polskiego, dla mężczyzn i kobiet! Siedzimy pomiędzy drutami Białorusi i Polski. Co mamy zrobić, wiecie w czyich rękach jest Afganistan. Nasz kraj zabrali Talibowie i co mamy zrobić?

Jesteśmy otoczeni drutem kolczastym. Znacie z własnej historii, co to znaczy być uchodźcami. Wiecie co to jest. Nie jesteś w domu, nie masz jedzenia. (…)

Bardzo prosimy, niech Polska zlituje się nad nami! Niech zabierze nas stąd gdzieś w głąb kraju! Tak bardzo prosimy, uratujcie nas od śmierci! Jeśli nie chcecie dać ochrony, to nie problem, tylko uratujcie nas przed śmiercią. A potem zrobimy coś, żeby wrócić do swojego kraju.

Wszyscy wiecie, że nie możemy wrócić do naszego kraju. Gdybyśmy mogli, to ani sekundy bym tu nie zostawała. Jestem chora. Bolą mnie plecy i nerka z lewej strony. Jestem bardzo chora. W nocy nie mogę spać (…)”

Za: @fundacjaocalenie

Źródło
Opublikowano: 2021-09-22 16:11:06

Cała Polska od 6 lat szuka sposobu, jak by tu pozbyć się PiS.

Adriana Rozwadowska:


Cała Polska od 6 lat szuka sposobu, jak by tu pozbyć się PiS.
Niektórzy politycy PO szukają go m.in. na urodzinach Mazurka, wielkie nadzieje budziło Białe Miasteczko 2.0, które powoli i systematycznie sobie przygasa.
A co powiedzielibyście na 20 tys. osób przed Kancelarią Premiera, na Ujazdowskich? To byłoby coś, prawda?
Problem w tym, że – tu niektórzy się zdziwią i nic w tym dziwnego – ale to już było, bo dziś właśnie mijają okrąglutkie 3 lata od protestu budżetówki przed KPRM. 20 tys. osób przyjechało wtedy do Warszawy z rozmaitych Sanoków, Opoli i Gryfin – a przyznajmy, że jest to niemała inwestycja czasowo-finansowa – żeby wywalczyć dla budżetówki płace nieminimalne. Te 3 lata temu najczęściej pracujący dla państwa dostawał jakieś 1,5-2,5 tys. zł netto. I niewiele się zmieniło – podskoczył tylko dół widełek, bo podskoczyła płaca minimalna.
Niestety rozlazło się, bo nikt, dosłownie nikt, nie był zainteresowany 20 tys. pracownic i pracowników budżetówki, choć takiej ilości ludzi nie gromadziły protesty Komitetu Obrony Demokracji. Premier był w podróży, liberalna opozycja zaś akurat nie u Mazurka, ale we Wrocławiu – gdzie odbywała się konwencja PO.
Grzegorz Schetyna mówił wtedy dużo o Unii Europejskiej, drogach i mostach, i kłamstwach PiS, Katarzyna Lubnauer, że priorytetem jest państwo, które zapewnia dobrobyt, Barbara Nowacka zaś, że państwo musi wspierać obywateli, budować żłobki, przedszkola i szkoły.
To pięknie, bo dokładnie w tym samym czasie w Warszawie przed KPRM sterczało 10 tys. nauczycieli (po zbudowaniu szkół trzeba w nich kogoś zatrudnić), poza tym strażacy, weterynarze, pracownice ZUS-u, KRUS-u, GUS-u, kultury, ło panie, kogo tam nie było. Zjawiło się nawet kilku marynarzy i mała reprezentacja przedstawicieli Związku Zawodowego Ukraińców pracujących w Polsce.
Oglądałam uparcie. Nikt na konwencji nie zahaczył o protest. 20 tys. ludzi rozjechało się po prostu, jakby ich nigdy przed KPRM nie było, a jeśli zdążyli dotrzeć do domu na wieczorne „Fakty”, to raczej nie mieli okazji krzyknąć czegoś na kształt: „Ej, Irena, prędko! Jestem w telewizji!”, bo protestowi nie poświęcono materiału, który można by określić mianem materiału – a zaledwie migawkę.
Trzy lata później – w lipcu – politycy PiS przyznali sobie podwyżki. Przez bity tydzień posłowie opozycji gardłowali, że to skandaliczne, kiedy o byt walczą pracownice ZUS-u, KAS, ratownicy medyczni, pielęgniarki, nauczyciele i nauczycielki…
A ja pisałam wtedy i mówiłam, że to populizm: to, czyli nadzainteresowanie podwyżkami dla polityków. Ich koszty to fistaszki – a politycy opozycji, kiedy sprawa się zakończy, o budżetówce zapomną, bo sprawę znają tylko z briefów. I – kto by przypuszczał! – zapomnieli. Bo kiedy ostatnio słyszeliście jakiegoś posła uparcie wracającego w programie telewizyjnym do problemu zarobków w sferze publicznej?
Co mamy w zamian? W trzylecie wizyty 20 tys. osób przed KPRM mamy urodziny Mazurka. I – po krótkim wzmożeniu latem – kompletne wypalenie energii na kolejne protesty.
Jeśli w drugim roku pandemii, kiedy przez 1,5 roku urzędnicy w nadgodzinach i za darmo obrabiali wszystkie te kolejne tarcze, medycy pracowali ponad siły, w szkołach zdążyło już zabraknąć nastu tysięcy nauczycieli, inflacja rosła i rośnie w sposób trudny do przełknięcia, a premier ogłasza ogromną nadwyżkę, którą zamierza spożytkować na czołgi, nie ma energii na protest budżetówki, to ja przepraszam, ale nie będzie jej już. Została roztrwoniona.
Nikt nie będzie się telepał autokarem na żaden protest do Warszawy z drugiego końca Polski, żeby potem oglądać w telewizji oddającego mocz Marka Dyducha, wyraźnie zadowolonego Sławomira Neumanna, i słuchać truizmów o tym, że kłamstwa PiS muszą się skończyć. Ten nikt będzie miał pełną rację i polecam mu mieć wywalone jak politycy opozycji na urodzinach Mazurka, kiedy ktokolwiek potem będzie cmokał nad wywaleniem obywateli na sytuację w tym kraju.

Źródło
Opublikowano: 2021-09-22 16:04:20

Gdy pod koniec marca pro zaczęło zbierać podpisy pod swoją ustawą o całkowitym

Aborcyjny Dream Team:


Gdy pod koniec marca pro zaczęło zbierać podpisy pod swoją ustawą o całkowitym zakazie aborcji i karaniu osób, które jakkolwiek są zaangażowane w aborcje czy przerywają własne ciąże to Katarzyna Wężyk napisała ten artykuł i zapytała jedną z nas o opinie. Przypominamy dziś ten tekst, bo podpisy zebrane, czytanie projektu się odbędzie w ciągu najbliższych miesięcy. Czyli czeka nas znowu ciekawa jesień.

N. Broniarczyk: Mam poczucie, że nic tak ich nie wyprowadza z równowagi, jak solidarność aborcyjna, pomoc wzajemna i nasze działania. To nie pierwszy raz, gdy jesteśmy na ich tapecie: płodobusy z naszymi wizerunkami ciągle jeżdżą po kraju i nie ma tygodnia, żebyśmy nie były bohaterkami jakiegoś artykułu na ich stronie. Byłyśmy już mafią aborcyjną, zorganizowaną grupą przestępczą, lobby, a nawet kultem. Nie wiem, czy jesteśmy impulsem dla ich najnowszego pomysłu, ale wiem, że chodzi o pogłębianie stygmatyzacji aborcji. O potępienie, wstyd i szerzenie przekonania, że aborcja jest czymś, za co ma nas spotkać kara. Ważne, żebyśmy się bały pomagać sobie nawzajem i bały się aborcji.

Według Broniarczyk ustawa podzieli los poprzednich obywatelskich projektów zastrzeżenia prawa aborcyjnego: wyląduje w zamrażarce. – PiS nigdy samodzielnie nie proponowało kryminalizacji aborcji. Jeśli już pojawili się posłowie z takimi pomysłami, to zazwyczaj z Solidarnej Polski albo dochodziło do rozłamu, jak w 2007 roku, gdy Marek Jurek opuścił partię. Pamiętajmy też, że karanie osób za ich własne aborcje jest bardzo niepopularne – tylko około 8 procent Polek i Polaków popiera takie rozwiązanie. Dużo więc zależy od motywacji rządzących, ale też od społeczeństwa i jego nastawienia wobec aborcji. Myślę, że jesteśmy o wiele dalej niż w 2016 roku, a to wtedy właśnie pomysł karania za aborcje wyprowadził setki tysięcy osób na ulice. Niech tylko fundacja Pro z politykami spróbują to głosować – zrobimy im tu drugą Argentynę. I to nie tylko poprzez ogólnokrajowe protesty, ale też rozbudowywanie sieci przyjaciółek w aborcjach. Już teraz nie nadążamy z odpisywaniem wszystkim chętnym, które chcą się zaangażować. W Argentynie było tak samo.

Po każdej nieudanej próbie liberalizacji prawa do aborcji sieć Socorristas, czyli ratowniczek aborcyjnych, rosła – zapewnia.
I dodaje: – Państwo te 28 lat temu umyło ręce od jakiejkolwiek odpowiedzialności i umywa je dalej. Mamy w ADT już naprawdę dosyć tańczenia, jak nam zagrają działacze antyaborcyjni. My robimy aborcje i w niej pomagamy, a ona dzieje się niezależnie od ilości podpisów, ustaw czy tego, co mówi ksiądz, czy jakiś polityk.

Cały artykuł https://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,163229,26925968,dozywocie-za-aborcje-kolejna-proba-importu-salwadoru-nad-wisle.html


Źródło
Opublikowano: 2021-09-22 13:35:38

Interweniujemy w sprawie wsparcia dla młodzieży w kryzysie psychicznym

Razem:


‼Interweniujemy w sprawie wsparcia dla młodzieży w kryzysie psychicznym‼

PiS unieważniło konkurs na prowadzenie wsparcia telefonicznego i online dla dzieci i młodzieży, którzy są w kryzysie psychicznym. W konkursie wystartowała Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, która od 13 lat prowadzi telefon zaufania pod numerem 116111. Komisja konkursowa, która swoje obrady przeprowadziła w lipcu, przyznała instytucji 22,5 punkta na 24 możliwe do zdobycia. Mimo to w zeszłym tygodniu Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że konkurs w części dotyczącej wsparcia dla dzieci i młodzieży zostaje unieważniony. Jako powód podano informację, że żadna z ofert nie spełniała oczekiwań 🤯

Jednocześnie od 6 września Ministerstwo Edukacji i Nauki uruchomiło „nową całodobową, bezpłatną, ogólnopolską infolinię dla dzieci i rodziców”. Infolinię ma prowadzić katolicka fundacja z księdzem egzorcystą na czele.

Nasi posłowie będą interweniować w tej sprawie.

Czego chce partia Razem? Świeckiego państwa! Zwiększenia nakładów na ochronę zdrowia, zwłaszcza na pomoc psychologiczną i psychiatryczną! Wyprowadzenia religii ze szkół!


Źródło
Opublikowano: 2021-09-22 12:20:40

Wiadomość z Usnarza od osób przetrzymywanych na granicy (za Fundacja Ocalenie):

Maja Staśko:


Wiadomość z Usnarza od osób przetrzymywanych na granicy (za Fundacja Ocalenie):

Masoud:
„Dzień dobry wszystkim należącym do narodu polskiego! Pozdrawiam wszystkich z granicy, gdzie 32 osoby z Afganistanu siedzą już 42 dzień głodni, zmarznięci i w bardzo złym stanie. Trzy dni i noce pada i wszystkie namioty są mokre i wszystkie nasze rzeczy też. Żadna strona: polska ani białoruska nie daje nam nic do jedzenia.

Bardzo was prosimy, żebyście nam pomogli wydostać się z tego miejsca. Dajcie nam chociaż na jakiś czas schronienie, żebyśmy nie umarli. Prosimy naród polski, żebyście prosili swój rząd, żeby nam pomógł, żebyśmy nie umarli. Umieście nas gdzieś na jakiś czas, zabierzcie nas stąd i potem zdecydujecie co z nami zrobić.

Jeśli jeszcze 2 lub 3 dni tu zostaniemy, to jestem pewien, że tu umrzemy. Od 4 do 10 osób może umrzeć na dniach. Wszyscy leżą w namiotach. Mają ból głowy, brzucha, są w bardzo złym stanie.

Osobna prośba do rządu polskiego: bardzo prosimy o pomoc, żebyście pomogli nam, bo zostawiliście nas tu na 42 dni. Dajcie nam choć pozwolenie, żebyśmy na jakiś czas byli gdzieś umieszczeni. Potem zdecydujecie, czy wrócimy do Afganistanu. Bo tu siedzimy i żadna strona nie chce nas stąd zabrać.

Jeśli zostaniemy tu i umrzemy, to wtedy zajmiecie się naszymi trupami?”

Pani Gul:
„Dzień dobry wszystkim należącym do narodu polskiePozdrowienia dla całego narodu polskiego, dla mężczyzn i kobiet! Siedzimy pomiędzy drutami Białorusi i Polski. Co mamy zrobić, wiecie w czyich rękach jest Afganistan. Nasz kraj zabrali Talibowie i co mamy zrobić?

Jesteśmy otoczeni drutem kolczastym. Znacie z własnej historii, co to znaczy być uchodźcami. Wiecie co to jest. Nie jesteś w domu, nie masz jedzenia. Ja sama codziennie chodzę i patrzę na stronę polską i białoruską i myślę, co dalej?

Bardzo prosimy! Bardzo prosimy, niech Polska zlituje się nad nami! Niech zabierze nas stąd gdzieś w głąb kraju! Tak bardzo prosimy, uratujcie nas od śmierci! Jeśli nie chcecie nam dać ochrony, to chociaż uratujcie nas przed śmiercią. Jeśli nie chcecie dać ochrony, to nie problem, tylko uratujcie nas przed śmiercią. A potem zrobimy coś, żeby wrócić do swojego kraju.

Wszyscy wiecie, że nie możemy wrócić do naszego kraju. Gdybyśmy mogli, to ani sekundy bym tu nie zostawała. Jestem chora. Bolą mnie plecy i nerka z lewej strony. Jestem bardzo chora. W nocy nie mogę spać.

Kto chce wiedzieć jak się czujemy, może przyjść i zapytać, i zobaczyć w jakim stanie jesteśmy. Z obu stron funkcjonariusze widzą w jakim jesteśmy stanie. Prosimy ich, żeby się ulitowali. Oni widzą w jakim stanie jesteśmy.

Pierwszy raz w historii widzę taką sytuację, że kilka razy zatrzymuje się ludzi w kraju do którego uciekają i odpycha się ich z powrtem na granicę. Bardzo prosimy nie róbcie nam tego, pomóżcie nam!

Zabierzcie nas stąd! Nikt nie chce nam pomóc: ani Polska, ani Białoruś!”

Jeśli Polska nie pomoże tym ludziom, to wkrótce będzie musiała zająć się ich zwłokami.

Źródło
Opublikowano: 2021-09-22 09:18:11

Zandberg o imprezie u Mazurka: Okazuje się, że z PiS można rozmawiać, tylko że nad wódeczką

Razem:

Rano słyszymy od PO, że jest PiS-owska dyktatura, a wieczorem kierownictwo tej partii imprezuje z ministrami PiS-u. Rano nie wolno głosować z PiS-em za pieniędzmi dla Polski, a wieczorem chcą z PiS-em zmieniać Konstytucję.

To się kupy nie trzyma.

Zandberg o imprezie u Mazurka: Okazuje się, że z PiS można rozmawiać, tylko że nad wódeczką

Źródło
Opublikowano: 2021-09-22 08:33:52

Prezydent Andrzej Duda podpisał reformę radykalnie przekształcającą polski syste

Marcelina Zawisza:

Prezydent Andrzej Duda podpisał reformę radykalnie przekształcającą polski system oświaty. Okazał się głuchy na głos środowiska nauczycieli, rodziców i ekspertów, na apele samorządów i organizacji pozarządowych. Po raz kolejny pokazał, że brakuje mu odwagi, by sprzeciwić się złym pomysłom partii, z której się wywodzi. Reforma minister Anny Zalewskiej to fundamentalnie zły, nieprzygotowany i szkodliwy pomysł, którego konsekwencje przez lata dotykały będą uczniów, nauczycieli i pracowników szkół. Przepychana w szalonym tempie przez Prawo i Sprawiedliwość reforma zaszkodzi polskim szkołom, spowoduje masowe zwolnienia nauczycieli i poważnie ograniczy dostęp uczniów do dobrej i stabilnej… Więcej

Źródło
Opublikowano:

– Rząd rozpętuje kolejne idiotyczne wojenki z Europą: o Izbę Dyscyplinarną, bo

Razem:


🔥🔥🔥
– Rząd rozpętuje kolejne idiotyczne wojenki z Europą: o Izbę Dyscyplinarną, bo pan Ziobro nie lubi sędziów, o lex TVN, bo tam mówią brzydko o rządzie i wam jest potem przykro – Maciej Konieczny


Źródło
Opublikowano: 2021-09-21 11:13:37

Minister Edukacji i Nauki wygłasza poglądy nie tylko obrzydliwe dehumanizując os

Robert Maślak


Minister Edukacji i Nauki wygłasza poglądy nie tylko obrzydliwe dehumanizując osoby LGBT, ale i śmieszne – propagując cnoty niewieście, ale dzisiaj dał popis swojej ignorancji. Jest to kompletna kompromitacja – pierwsze organizmy wielokomórkowe pojawiły się ok. 1,5 mld lat temu, człowiek współczesny jako gatunek ok. 200 tysięcy lat temu. To jest wyraz nieuctwa, jeszcze gorsze jest wykluczanie z grona rodziców tych, które adoptowały dzieci. Zresztą Czarnek pewnie nie wie, że u zwierząt też występuje adopcja. Rodzice mogą być różni, biologiczni, adopcyjni, różnej czy tej samej płci, starsi czy młodsi – najważniejsze, żeby umieli stworzyć dziecku bezpieczne i pełne miłości środowisko do rozwoju i przekazać im zdolność do empatii i chęć pomocy innym. Minister Czarnek jest tych uczuć całkowicie pozbawiony.


Źródło
Opublikowano: 2021-09-20 22:18:18

PiS i Łukaszenka mają krew niewinnych osób na rękach. Grając życiem ludzi, którz

Razem:


PiS i Łukaszenka mają krew niewinnych osób na rękach. Grając życiem ludzi, którzy uciekają do lepszego świata, w imię sondaży wypycha się ich na bagna, do lasu, kiedy temperatury w nocy zaczynają być ujemne. Politycy PiS jednak 24 grudnia, bez drgnięcia sumienia, postawią na stołach wigilijnych talerze dla zbłąkanych wędrowców.

Należy przyjąć te osoby, umieścić je w ośrodkach dla cudzoziemców i rozpocząć procedury azylowe, tak jak mówią ustawy, konstytucja RP i konwencje genewskie.


Źródło
Opublikowano: 2021-09-20 14:35:14

Rząd PiS ma wielki „sukces” w walce ze zmarzniętymi, głodnymi ludźmi którzy ucie

Robert Maślak


Rząd PiS ma wielki „sukces” w walce ze zmarzniętymi, głodnymi ludźmi którzy uciekają przed wojną i biedą 🤒. Niczym nie różni się od Łukaszenki. Polacy, poza nielicznymi, nie zdają egzaminu z człowieczeństwa. Koło Gib odnalezione 3 osoby, jedna z nich zmarła wskutek zmarznięcia, dwie pozostałe są w szpitalu. W innym miejscu znaleziono 3 ciała. Koło Supraśla 8 osób ledwie wyciągniętych z bagien, jedna trafiła do szpitala. Białoruska straż graniczna wzywa Wysokiego Komisarza ONZ i twierdzi, że są ślady przeciągania ciała martwej kobiety ze strony Polski na pas graniczny. O ilu ofiarach nie wiemy? Jak pisałem, żadne płoty nie powstrzymają zdeterminowanych, zrozpaczonych ludzi. Działania polskiej Straży Granicznej, takie jak uniemożliwianie złożenia wniosku azylowego i odstawanie ludzi na pas graniczny, straszenie i poniżanie ma tylko jeden efekt – uchodźcy boją się funkcjonariuszy, chowają po lasach i bagnach. Ale to ich nie powstrzyma.
Białoruś oczywiście wykorzystuje sytuację i jej dziennikarze są przy granicy, Polska postanowiła wprowadzić stan wyjątkowy i zablokować dostęp mediów. Czego się boi? Prawdy? Kto wygra wojnę propagandową nietrudno się domyślić.

Każdy kto organizuje i wspiera żyletkowe płoty na granicach, łamanie konwencji genewskiej i praw człowieka – od dzisiaj ma krew na rękach.
Na obrazku opinie z TT z którymi się zgadzam.

P.S. Chcesz skomentować – to pamiętaj, że jesteś gościem na mojej tablicy. To nie śmietnik ani hydepark. Każda próba usprawiedliwiania dręczenia i poniżania ludzi skończy się banem. Więcej: https://www.facebook.com/…/a.29745903…/1013348276130709/


Źródło
Opublikowano: 2021-09-19 22:36:38

Borys Buda właśnie rozlicza rząd z przygotowania do 4 fali koronawirusa. Liczba

Grzegorz Ilnicki:


Borys Buda właśnie rozlicza rząd z przygotowania do 4 fali koronawirusa. Liczba maseczek na twarzach uczestników spotkania PO w zamkniętym pomieszczeniu hali sportowej brzmi jak ironiczna odpowiedź na pytanie o wiarygodność tego wystąpienia.

W relacji do pozostałej części tego wystąpienia Andrzej Lepper jawi się jako człowiek o dużym umiarkowaniu w stawianiu oponentom zarzutów kryminalnych. Pan Borys Budka całość swojego wystąpienia poświęcił PiSowi. Niestety zabrakło czegokolwiek o polskich problemach, wyzwaniach i pomysłach na wyjścia im naprzeciw. Niebywałe zaskoczenie.

I wrócę jeszcze raz do COVIDu. Maski na twarzy siedząc w tłumie nie ma też Donal Tusk, nie ma jej też Rafał Trzaskowski. Zastanawiam się do ilu zakażeń dojdzie dzisiaj na konwencji PO. Do zakażeń, bo brak dystansu, bo brak masek, bo lepiej to wygląda w telewizji. Panowie mówili też coś o odpowiedzialnym rządzeniu…


Źródło
Opublikowano: 2021-09-18 12:57:52

PiS przyznaje. To kapitulacja. Winny Gowin? „RAZEM!”

Adrian Zandberg:


Do zrujnowanego mieszkania wchodzi ekipa remontowa. Majster bierze zaliczkę, zaklina się, że za trzy miesiące mieszkanie będzie jak nowe. Nowoczesne instalacje, hydraulika, i jeszcze w gratisie wycyklinowana podłoga. „Będzie pan zadowolony” – zapewnia. Po trzech miesiącach właściciel wraca, żeby obejrzeć efekty. Zamiast nowych tynków na ścianach jest stara tapeta. W oknach furczy folia, wiszą powyrywane kontakty. Jedyna nowość to rzucona na stare deski najtańsza wykładzina. A majster rozkłada ręce – lepiej nie będzie.

Tak to mniej więcej wyglądało w piątek w Sejmie, gdzie rząd prezentował resztki Polskiego Ładu. Miała być wielka reforma podatkowa. Wyszło jak zwykle.

Polski system podatkowy trzeba naprawić. Dziś sprzątaczka płaci wyższą stawkę niż bogaty biznesmen. Podziurawiony system pozwala najbogatszym unikać podatków. Parę miesięcy temu Morawiecki obiecywał, że to zmieni – wprowadzi system taki, jak w innych krajach Unii Europejskiej. Bo w Europie norma to progresja: bogaci płacą więcej, a biedni mniej. U nas, jak wiadomo, jest odwrotnie.

Lewica oczywiście popiera wprowadzenie progresji. Niestety, ostatecznie zamiast podatków progresywnych rząd przyniósł do Sejmu jakiś śmieszny ogryzek. Nadal biznesmen ma płacić niższe stawki niż sprzątaczka, która u niego sprząta. Zostaje źródło niesprawiedliwości, podatek liniowy, z którego masowo korzystają milionerzy. Co gorsza, ministerstwo dorzuciło kolejne przywileje dla bogatych. Posłowie PiS w kuluarach sami przyznają: ta ustawa to kapitulacja.

Parę miesięcy temu słyszałem, że nic się nie da zrobić, bo Gowin nie pozwala. Teraz Gowina brak, ale ministerstwo nadal rozkłada ręce. Minister Sarnowski powiedział w Sejmie dlaczego. Cytuję: „bo wielki biznes chce niskiego opodatkowania. I to właśnie dajemy mu w tym projekcie”. Pogratulować szczerości.

Za koncesje dla milionerów mają zapłacić samorządy. Czyli, nie czarujmy się, nie pan Trzaskowski czy pan Sutryk, tylko zwykli ludzie. To im miasta podniosą opłaty, ceny biletów, ograniczą miejsca w żłobkach. Chcemy tego?

W rządowej ustawie są też rzeczy dobre, jak wyższa kwota wolna. W sejmowej debacie zaproponowaliśmy, jak ten projekt naprawić, ochronić ludzi przed podwyżkami cen – trzeba zagwarantować, że samorządy nie stracą ani złotówki. Jesteśmy odpowiedzialni, więc zaproponowaliśmy nowe dochody: dodatkowy podatek dla milionerów. Odpowiedziała nam wymowna cisza. Bo, jak się okazuje, dla rządu milionerzy to święte krowy.

PiS jasno pokazał, że nie zastąpi lewicy. Na progresywne podatki trzeba będzie poczekać na lewicowy rząd.

PiS przyznaje. To kapitulacja. Winny Gowin? „RAZEM!”

Źródło
Opublikowano: 2021-09-18 10:06:50

Zandberg krótko i zwięźle tłumaczy PiS-owskim ministrom, dlaczego Lewica nie pop

Razem:


Zandberg krótko i zwięźle tłumaczy PiS-owskim ministrom, dlaczego Lewica nie poprze ich Nowego Ładu. Musisz to zobaczyć!


Źródło
Opublikowano: 2021-09-18 08:30:01

Lewica NIE poprze założeń podatkowych w #NowyŁad! Dlaczego? PiS klęknął przed lo

Razem:


Lewica NIE poprze założeń podatkowych w #NowyŁad! Dlaczego? PiS klęknął przed lobbystami, wielkim biznesem i kolegami ze spółek skarbu państwa. Zobaczcie wystąpienie Magdalena Biejat:NowyŁad

Źródło
Opublikowano: 2021-09-17 17:09:33

Dziś rozpoczęła się w Sejmie debata nad zmianami w systemie podatkowym. Reforma

Magdalena Biejat:


❗Dziś rozpoczęła się w Sejmie debata nad zmianami w systemie podatkowym. Reforma podatków jest konieczna, bo dziś ten system jest niesprawiedliwy. W Europie ci, którzy zarabiają więcej, płacą wyższe stawki niż ci, którzy zarabiają mniej. W Polsce jest na odwrót: pielęgniarka czy nauczyciel płacą wyższe składki, niż deweloper czy prezes banku.

Niestety Nowy Ład Morawieckiego tego nie zmienia. Rząd uległ naciskom lobbystów. Milionerzy nadal są uprzywilejowani. System dalej będzie skrajnie niesprawiedliwy.

W dodatku za tę reformę zapłacą samorządy. Czyli my wszyscy – bo jest jasne, że pod nóż pójdą usługi publiczne. Oznacza to mniej pieniędzy na szkoły, żłobki, mieszkania komunalne, ośrodki pomocy społecznej, to wyższe ceny biletów, zlikwidowane połączenia kolejowe i cięcia w inwestycjach infrastrukturalnych.

Złożyliśmy do ustawy dwie poprawki:

👉 Rekompensata dla samorządów, gwarantująca, że nie stracą one ani złotówki. Na stałe, a nie jednorazowo, jak chce rząd.

👉 Nakładka na system podatkowy wprowadzająca trzy stawki daniny solidarnościowej dla najbogatszych, zaczynając od dochodu na poziomie ćwierć miliona rocznie (3 proc.), potem zaś pół miliona (6 proc.) i milion zł (9 proc.). Dla wszystkich, bez świętych krów. Także dla bankierów. Także dla prezesów ze spółek skarbu państwa.

Jeśli rząd chce naszego poparcia, niech przyjmie te poprawki.

Fot: Dawid Dobrogowski


Źródło
Opublikowano: 2021-09-17 14:00:30

Nie może być tak, że pielęgniarka płaci wyższą stawkę podatkową niż milioner Ref

Razem:


‼️Nie może być tak, że pielęgniarka płaci wyższą stawkę podatkową niż milioner‼️ Reforma podatków jest potrzebna już teraz! Razem i Lewica są za sprawiedliwością podatkową. Na zapowiedzi #NowyŁad patrzyliśmy przychylnie. Byliśmy gotowi je poprzeć.

Niestety. Od czasu przedstawienia założeń do zaprezentowania gotowego projektu stało się coś złego. Rząd uległ lobbystom wielkiego biznesu. W Nowym Ładzie niewiele zostało ze sprawiedliwości podatkowej. Pojawiły się za to ulgi dla najbogatszych i kolejne przywileje milionerów.

Za reformę zapłacą samorządy. To uderzy w zwykłego człowieka – bo to oznacza mniej pieniędzy na usługi publiczne, mniej pieniędzy na ochronę zdrowia.

Złożyliśmy do ustawy dwie poprawki:
🔴 Rekompensata dla samorządów.
Proponowane przez Morawieckiego zmiany w podatkach to mniej pieniędzy na szkoły, żłobki, mieszkania komunalne, ośrodki pomocy społecznej, to wyższe ceny biletów, zlikwidowane połączenia kolejowe i cięcia w inwestycjach infrastrukturalnych.
Dlatego Lewica proponuje bezpieczne rozwiązanie. To gwarancja, że samorządy nie stracą ani złotówki. Nasza poprawka zagwarantuje pełne wyrównanie strat dla samorządów na stałe a nie jednorazowo.

🔴 Opłata solidarnościowa.
W Europie ci, którzy zarabiają więcej, płacą wyższe stawki niż ci, którzy zarabiają mniej. Dziś w Polsce jest odwrotnie. Pielęgniarka czy nauczyciel płacą wyższą stawkę podatkową od zarabiającego olbrzymie pieniądze dewelopera czy prezesa banku. A Nowy Ład Morawieckiego tego nie zmienia. Milionerzy nadal są uprzywilejowani. System dalej będzie skrajnie niesprawiedliwy. To trzeba w końcu zmienić – na normalne europejskie standardy.
Wiemy, jak to zrobić – ale nie można czekać na rząd Lewicy. Pieniędzy na zdrowie potrzeba już! Dlatego nasza poprawka wprowadza trzy stawki daniny solidarnościowej dla najbogatszych zaczynając od dochodu na poziomie ćwierć miliona rocznie (3 proc.), potem zaś pół miliona (6 proc.) i milion zł (9 proc.). Dla wszystkich, bez świętych krów. Także dla bankierów. Także dla prezesów ze spółek skarbu państwa.

Jeśli rząd nie poprze naszych poprawek, to klub Lewicy zagłosuje przeciwko rozwiązaniom podatkowym w Nowym Ładzie – Magdalena Biejat na konferencji prasowej w Sejmie. Zdjęcia: Dawid Dobrogowski
Źródło
Opublikowano: 2021-09-17 13:24:03

#NowyŁad

Razem Pomorze:

#NowyŁad

‼️Nie może być tak, że pielęgniarka płaci wyższą stawkę podatkową niż milioner‼️ Reforma podatków jest potrzebna już teraz! Razem i Lewica są za sprawiedliwością podatkową. Na zapowiedzi #NowyŁad patrzyliśmy przychylnie. Byliśmy gotowi je poprzeć. Niestety. Od czasu przedstawienia założeń do zaprezentowania gotowego projektu stało się coś złego. Rząd uległ lobbystom wielkiego biznesu. W Nowym Ładzie niewiele zostało ze sprawiedliwości podatkowej. Pojawiły się za to ulgi dla najbogatszych i kolejne przywileje milionerów. Za reformę zapłacą samorządy. To uderzy w zwykłego człowieka – bo to oznacza mniej pieniędzy na usługi publiczne, mniej pieniędzy na ochronę zdrowia. Złożyliśmy do ustawy… Więcej

NowyŁad,NowyŁad

Źródło
Opublikowano: 2021-09-17 13:24:03

Pracujemy na komisji polityki społecznej nad poprawkami zgłoszonymi do ustawy o

Magdalena Biejat:


Pracujemy na komisji polityki społecznej nad poprawkami zgłoszonymi do ustawy o przeniesieniu 500+ do ZUS. Pracownicy biura legislacyjnego pracowali nad nimi wczoraj do północy, bo PiS spieszy się, żeby przepchnąć nowelizację jeszcze dziś.

Taka ustawa powinna trafić do podkomisji i zostać rzetelnie przepracowana, we współpracy z ekspertami i pracownikami socjalnymi. Zamiast tego z Sejmu wyjdzie kolejny bubel prawny. Jak obstawiacie, jak szybko trzeba go będzie nowelizować?


Źródło
Opublikowano: 2021-09-17 10:52:36