Wbrew opinii części ekonomistów głoszących konieczność istnienia nierówności d

Fundacja Kaleckiego:

Wbrew opinii części ekonomistów głoszących konieczność istnienia nierówności dla rozwoju gospodarczego, z wyników badań opublikowanych właśnie przez OECD wynika, że rosnące rozwarstwienie dochodowe przyczyniło się do ograniczenia wzrostu gospodarczego w krajach wysoko rozwiniętych.

Fundacja Kaleckiego, profile pictureNo photo description available.

nierówności,gospodarka,PKB,Gini,OECD,fundacjakaleckiego

Źródło
Opublikowano: 2021-02-23 17:13:13

Borki razem ze mną! Wiecie, co mnie różni od obecnej ekipy w Opolu? Jej zale

Michał Pytlik:

Borki razem ze mną!

Wiecie, co mnie różni od obecnej ekipy w Opolu? Jej zależy na dyrektorach, prezesach i ludziach wielkich wpływów. Stoją za nimi spółki Skarbu Państwa, układy, korporacje i lokalne lobby.

A za mną stoją mieszkańcy. Bo Opole jest dla wszystkich. Również dla tych, którzy swoje troski i radości przeżywają codziennie w domu i w pracy, o których elity w mieście już dawno zapomniały. To dla Was startuję w najbliższych wyborach, nie dla układów i kolesi.

Przyjaciele z Borek – dziękuję za Wasze poparcie! Ktoś musi w końcu opowiedzieć się po Waszej stronie. Od kilku lat stoję za Wami murem. I to się nigdy nie zmieni.

Michał Pytlik, profile pictureMay be an image of 7 people and people smiling

Źródło
Opublikowano: 2021-02-23 13:44:29

Zapraszamy jutro (24.05.17) do Europejskiego Centrum Solidarności na Panel Mał

Razem Pomorze:

Zapraszamy jutro (24.05.17) do Europejskiego Centrum Solidarności na Panel Małego Biznesu.

Panel Małego Biznesu będzie dyskusją z ekspertami, specjalistkami oraz przedsiębiorcami i przedsiębiorczyniami o tym, czy i jaki wpływ na rozwój przedsiębiorczości ma samorząd, jakie warunki może stworzyć, aby prowadzący działalność gospodarczą zarabiali, czuli wsparcie, chcieli płacić podatki i zatrudniać pracowników.

Będziemy dyskutować wokół czterech zagadnień:
1. Small biznes czy międzynarodowe korporacje?
Co miastu się bardziej opłaca, powstawanie wielu drobnych podmiotów gospodarczych, czy napływ dużych przedsiębiorstw, rozwój centrów handlowych i korporacji? Czy z tych dwóch, wydawałoby się, że… More

Razem Pomorze, profile pictureNo photo description available.

Źródło
Opublikowano: 2021-02-23 08:01:17

Niedawno informowaliśmy o nowym raporcie OECD, który wskazywał na negatywny wp

Fundacja Kaleckiego:

Niedawno informowaliśmy o nowym raporcie OECD, który wskazywał na negatywny wpływ nierówności społecznych na tempo wzrostu gospodarczego. Efektywna redystrybucja dochodów uznana została w nim za jeden z najważniejszych mechanizmów polityki gospodarczej przeciwdziałających temu negatywnemu zjawisku. Jednak jak wynika z innych badań OECD poświęconych wydatkom na politykę społeczną, w Polsce transfery socjalne w większym stopniu wspierają najlepiej zarabiające 20% społeczeństwa niż osoby o najniższych dochodach.

Fundacja Kaleckiego, profile pictureNo photo description available.

gospodarka,politykaspołeczna,redystrybucja,fundacjakaleckiego

Źródło
Opublikowano: 2021-02-23 01:08:56

Jak co roku toczymy walkę o przetrwanie naszego pisma. Nie mamy możnych przyja

Obywatel:

Jak co roku toczymy walkę o przetrwanie naszego pisma. Nie mamy możnych przyjaciół i sponsorów, więc o naszym być albo nie być decyduje wsparcie sympatyków i sympatyczek. Możecie nas wesprzeć w bardzo prosty sposób i bez wydawania nawet złotówki. Przekażcie nam 1% podatku przy rozliczaniu PIT. Rozliczenia już startują, proszę pamiętajcie o nas. Wystarczy w odpowiedniej rubryce podać nazwę naszego wydawcy i numer KRS: Stowarzyszenie „Obywatele Obywatelom”, nr KRS 0000 248 901. Z góry dziękujemy za wszelkie wsparcie!

obywatel, profile pictureMay be an image of text that says 'NOWY OBYWATEL Nie mamy bogatych sponsorów. Możemy liczyć tylko na Was. Przekaż swój 1% na "Nowego Obywatela"! o- KRS oOo0 248 901'

Źródło
Opublikowano: 2021-02-23 00:15:23

W poniedziałkowe popołudnie odbyliśmy szkolenie ekonomiczne przeznaczone dla c

Razem Warmińsko-Mazurskie:

W poniedziałkowe popołudnie odbyliśmy szkolenie ekonomiczne przeznaczone dla członków/członkiń i sympatyków/sympatyczek Razem Warmińsko-Mazurskie!
Spotkanie prowadzone było przez Marcina Wrońskiego, specjalistę ds. ekonomicznych Razem z Warszawy i zarazem członka Warszawskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.
➡ Podczas szkolenia omówiliśmy podstawowe pojęcia, takie jak PKB, deflacja, bezrobocie i ich lewicową krytykę i wymiar. Marcin omówił kryzys finansowy 2008 roku i jego przyczyny, tzw. konsensus waszyngtoński, obalił parę neoliberalnych mitów i zarazem zaznaczył parę istotnych z punktów widzenia lewicy postulatów gospodarczych. Szkolenie miało za zadanie przygotować… More

Razem Warmińsko-Mazurskie, profile pictureMay be an image of 3 peopleMay be an image of 1 personNo photo description available.

Źródło
Opublikowano: 2021-02-22 18:53:22

Dość spychania na samozatrudnienie

Obywatel:

Świetna wiadomość: „Kierowcy firmy przewozowej Uber są faktycznie jej pracownikami, a nie tylko zleceniobiorcami świadczącymi usługi na jej rzecz, w związku z tym przysługują im wszystkie prawa pracownicze, orzekł brytyjski Sąd Najwyższy. Walka trwała kilka lat”. Więcej informacji w linku:
____________
Chcesz nadal czytać „Nowego Obywatela”? Przekaż nam 1% swojego podatku. Wystarczy w rozliczeniu PIT wpisać nasz numer KRS: 0000 248 901

obywatel, profile picture

Dość spychania na samozatrudnienie

Źródło
Opublikowano: 2021-02-22 10:40:39

Partia Razem – Inna polityka jest możliwa! – Kalkulator

Razem Poznań:

Drodzy i drogie! Prezentujemy nasz kalkulator podatkowy! Razem postuluje sprawiedliwe podatki: większość pracowników będzie płacić mniej niż obecnie, a najbogatsi dołożą więcej do funkcjonowania państwa.

http://kalkulator.partiarazem.pl/

Razem Poznań, profile picture

Partia Razem – Inna polityka jest możliwa! – Kalkulator

Źródło
Opublikowano: 2021-02-22 09:32:06

Razem przeciwko CETA W najbliższą sobotę w całym kraju odbędą się demonstracj

Razem Warmińsko-Mazurskie:

Razem przeciwko CETA❗
W najbliższą sobotę w całym kraju odbędą się demonstracje sprzeciwu wobec umowy CETA. Będziemy się również w Olsztynie! Dołączcie do nas!
➡ O godzinie 13:00 koło fontanny na Olsztyńskiej Starówce wyraźmy swój sprzeciw wobec planów podpisania tej umowy przez rządy Polski i krajów Europy!

➡ CETA będzie służyć korporacjom, a nie zwykłym ludziom. Międzynarodowe koncerny będą grozić Polsce pozwami, jeżeli zmiany w naszym prawie uznają za niekorzystne dla siebie. Będą mieć też wpływ na to, jakie ustawy uchwala się w polskim parlamencie. To oznacza między innymi, że będą dążyć do obniżenia standardów ochrony środowiska w Polsce.
❗Zostały ostatnie dni na zmuszenie rządu PiS-u do odrzucenia CETA. Potrzebujemy ogólnopolskiej mobilizacji tak jak blokowaliśmy podpisanie umowy ACTA czy jeszcze niedawno podczas #CzarnyProtest
✔ 15 października (sobota)
✔ godzina 13:00
✔ Rynek Starego Miasta, Olsztyn
Razem zablokujmy tą umowę! ✊


CzarnyProtest

Źródło
Opublikowano: 2021-02-22 02:12:39

Trzeba wprowadzić klauzulę przeciw unikaniu opodatkowania

Razem Poznań:

Unikanie opodatkowania to jeden z kluczowych problemów dotykających Polskę (duże korporacje wyprowadzają nawet 46 mld zł podatku). Niestety, to problem także Poznania – takie firmy działają też w naszym mieście i powiecie. Razem chce to zmienić i uszczelnić polski system podatkowym – skutecznie robią to zachodnie kraje. Dzięki temu zyskamy środki na wyrównanie szans wykluczonych. Np. tych, którzy padają ofiara czyścicieli kamienic.

Razem Poznań, profile picture

Trzeba wprowadzić klauzulę przeciw unikaniu opodatkowania

Źródło
Opublikowano: 2021-02-21 22:59:59

.Nowoczesna zuboży najbiedniejszych, nierealne obietnice ZL i KORWiN. CenEA oceniło programy partii

Razem Poznań:

Głos Wielkopolski skomentował raport cenea.org.pl na temat kosztów obietnic wyborczych poszczególnych komitetów. Mamy wśród nich propozycje niebotycznie kosztowne – KORWIN, Zlew i PIS; wzbogacające najbogatszych – Kukiz oraz Petru, a także niekompletne – PO i PSL.

Jedyny sensowny program gospodarczy w tym raporcie to propozycja Razem: zyskują ubodzy i średniozamożni, nieznacznie tracą najbogatsi, a jednocześnie będzie kosztował nasz budżet jedynie 4,8% PKB (w porównaniu do kosztów programów PiS: 13,8% i ZL: 30,0%).
Pomimo tego dziennikarz Marcin Dobski nie skomentował jej ani jednym słowem. Nie dostrzegł najobszerniejszej części analizy?

Razem Poznań, profile picture

.Nowoczesna zuboży najbiedniejszych, nierealne obietnice ZL i KORWiN. CenEA oceniło programy partii

Źródło
Opublikowano: 2021-02-21 19:56:32

5,77 złotego rocznie – tyle każda wyborczyni i każdy wyborca przekazali Razem,

Razem Warmińsko-Mazurskie:

5,77 złotego rocznie – tyle każda wyborczyni i każdy wyborca przekazali Razem, oddając na nas głos w wyborach. Teraz okazuje się, że wola pół miliona Polek i Polaków jest niczym w zderzeniu z bezduszną biurokracją. Absurdalna administracyjna decyzja ważniejsza jest niż wynik wyborów. Nasz błąd nie przyniósł nam żadnych korzyści, nie da się nam zarzucić złych intencji. Państwo nie dało nam żadnej możliwości, żeby go naprawić – tak jak to może to zrobić każdy podatnik i podatniczka, która błędnie wypełniła PIT. Teraz mamy utracić 900 razy tyle, ile wyniosła kwota naszej pomyłki!

Nie poddajemy się! Nielogiczną decyzję o odebraniu subwencji będziemy podważać przed Sądem Najwyższym. Niezależnie… More

5,77 złotego rocznie – tyle każda wyborczyni i każdy wyborca przekazali Razem, oddając na nas głos w wyborach. Teraz okazuje się, że wola pół miliona Polek i Polaków jest niczym w zderzeniu z bezduszną biurokracją. Absurdalna administracyjna decyzja ważniejsza jest niż wynik wyborów. Nasz błąd nie przyniósł nam żadnych korzyści, nie da się nam zarzucić złych intencji. Państwo nie dało nam żadnej możliwości, żeby go naprawić – tak jak to może to zrobić każdy podatnik i podatniczka, która błędnie wypełniła PIT. Teraz mamy utracić 900 razy tyle, ile wyniosła kwota naszej pomyłki!

Nie poddajemy się! Nielogiczną decyzję o odebraniu subwencji będziemy podważać przed Sądem Najwyższym. Niezależnie… More

Razem Warmińsko-Mazurskie, profile pictureMay be an image of 1 person

Źródło
Opublikowano: 2021-02-21 19:00:33

Nie takie złe związki zawodowe

Fundacja Kaleckiego:

W naszej debacie publicznej funkcjonuje bardzo dużo nieporozumień wokół związków zawodowych, tak w odniesieniu do roli jaką spełniają one w gospodarkach krajów rozwiniętych, jak i np. realnej skali wydatków na „etaty związkowe” w Polsce. Dysponujemy też wynikami badań, które pokazują, że wysoki poziom uzwiązkowienia ogranicza nierówności dochodowe – mówił Tomasz Janyst w Polskim Radiu zabierając głos w debacie na temat kondycji dialogu społecznego w Polsce.

Fundacja Kaleckiego, profile picture

Nie takie złe związki zawodowe


związkizawodowe,nierówności,gospodarka,fundacjakaleckiego

Źródło
Opublikowano: 2021-02-21 16:58:31

Ostatni dzwonek

Razem Poznań:

Franciszek Sterczewski, aktywista miejski tak tłumaczy dlaczego zagłosuje na Razem:

„Chociaż mam masę zastrzeżeń do programu, zgadzam się co do ogólnej idei. Wsparcie niższej i średniej klasy. Wyższe podatki dla najbogatszych i ograniczenie samowoli wielkich korporacji. Możemy się spierać, czy 10% najbogatszych ma płacić 60%, 75% czy 90%, ale azymut jest słuszny z punktu widzenia zarówno społecznego, jak i państwowego. Polska potrzebuje środków na służbę zdrowia, edukację, inwestycje w transport publiczny i budownictwo socjalne, którego brak jest jedną z głównych bolączek dużych miast. Razem zdaje się to rozumieć.”

Razem Poznań, profile picture

Ostatni dzwonek

Źródło
Opublikowano: 2021-02-20 11:33:07

Już 8 kwietnia debata: „Kapitał zagraniczny w Polsce: Polska jako gospodarka p

Fundacja Kaleckiego:

Już 8 kwietnia debata: „Kapitał zagraniczny w Polsce: Polska jako gospodarka poddostawcy” w ramach naszego cyklu „Kapitał w XXI wieku w Polsce”. Z tej okazji, a także wobec zbliżającej się premiery polskiego wydania książki Thomasa Piketty’ego analitycy fundacji Tomasz Janyst i Filip Konopczyński byli gośćmi Polskiego Radia (nagranie audycji w linku). Rozmowa dotyczy m. in. nierówności dochodowych na świecie oraz miejsca Polski w światowej gospodarce.
Informacje o naszej debacie: https://www.facebook.com/events/857938650944027/?ref=ts&fref=ts
#gospodarka #nierówności #piketty #fundacjakaleckiego


gospodarka,nierówności,piketty,fundacjakaleckiego

Źródło
Opublikowano: 2021-02-20 02:36:06

Zarówno wierzącym, jak i niepodzielającym tej wiary, życzymy wesołych i spokoj

Razem Warmińsko-Mazurskie:

Zarówno wierzącym, jak i niepodzielającym tej wiary, życzymy wesołych i spokojnych dni!

[Mem: po prawej stronie znajduje się choinka utworzona z przykładowych haseł z których znana jest partia Razem “LGBT RODZINA GODNA PRACA ZWIERZĘTA KOMUNIKACJA SOLIDARNOŚĆ DOŁĄCZ DO NAS NOWE MIESZKANIA EDUKACJA I KULTURA HAŃBA! KOBIETY DO POLITYKI PRACOWNICE I PRACOWNICY PRAWO INNA POLITYKA JEST MOŻLIWA WOLNOŚĆ! RÓWNOŚĆ! DEMOKRACJA! PRZEMYSŁ ZA WOLNOŚĆ NASZĄ I WASZĄ NIEPEŁNOSPRAWNI BEATO OPUBLIKUJ! PAŃSTWO OPIEKUŃCZE NIC O NAS BEZ NAS SPRAWIEDLIWE PODATKI #CZARNYPROTEST HISTORIA ZDROWIE”. Nad choinką umiejscowione zostały najpopularniejsze symbole religijne np. krzyż prawosławny, kołowrót słowiański i jeden świecki orzeł biały. Symbole ułożone zostały na kształt ośmioramiennej gwiazdy. Po lewej stronie grafiki znajdują się życzenia “Wesołych, spokojnych dni!”. W stopce tradycyjnie adres strony “partiarazem.pl” i logotyp “razem WARMIŃSKO-MAZURSKIE”.]

Razem Warmińsko-Mazurskie, profile pictureNo photo description available.

CZARNYPROTEST

Źródło
Opublikowano: 2021-02-19 09:21:03

Progresywny podatek PIT w Polsce?

Razem Poznań:

W przyszłym roku zgodnie z wyrokiem trybunału konstytucyjnego rząd będzie zobowiązany podnieść kwotę wolną od podatku. Radosław Piekarz z Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego twierdzi, że to dobry moment, żeby zastanowić się nad szerszą reformą systemu podatkowego i wprowadzeniem realnej progresji.

Razem Poznań, profile picture

Progresywny podatek PIT w Polsce?

Źródło
Opublikowano: 2021-02-19 08:17:14

Świat po pandemii – debata „Nowego Obywatela”

Obywatel:

Prezentujemy zapis naszej debaty na temat „Świat po pandemii”, którą zorganizowaliśmy w grudniu: „Nigdy zbytnio nie przepadałam za kapitalizmem, ale trzeba uczciwie przyznać, że miał on swoje lepsze czasy, potrafił wchłaniać różnorodność, kraść twórcze rozwiązania socjalistom czy nawet komunistom i na tym budować swoje strategie przetrwania. Ale utracił tę żywotność, stracił sterowność, wpadł w błędne koło oparte na dodatnim sprzężeniu zwrotnym – czyli na zasadzie, że jeśli występuje zakłócenie, to dodaje się więcej do parametru zgodnym z kierunkiem zakłócenia. Czyli, potocznie rzecz ujmując, że jeśli coś nie działa, to stosuje się więcej tego samego. Kapitalizm nie potrafi już w obecnej fazie uczyć się na własnych błędach. Co więcej, w ostatnich czasach zaczyna odcinać marginesy, a jak wiadomo marginesy to są życiodajne peryferia wielkiego systemu. Czyli nie ma skąd czerpać energii dla odnowy”. Całość w linku:
____________
Chcesz nadal czytać „Nowego Obywatela”? Przekaż nam 1% swojego podatku. Wystarczy w rozliczeniu PIT wpisać nasz numer KRS: 0000 248 901

obywatel, profile picture

Świat po pandemii – debata „Nowego Obywatela”

Źródło
Opublikowano: 2021-02-18 20:11:06

Wielkie sieci zapłacą

Obywatel:

Jest lepiej niż było, ale całkiem dobrze będzie wtedy, gdy wielka franczyzowa sieć też zapłaci i przestanie udawać niezależne małe sklepiki: „Styczeń był pierwszym miesiącem obowiązywania nowego podatku handlowego. Wiadomo już, że znaczne kwoty zapłacą Biedronka i Lidl. Podatku nie zapłaci za to Żabka”. Więcej informacji w linku:
____________
Chcesz nadal czytać „Nowego Obywatela”? Przekaż nam 1% swojego podatku. Wystarczy w rozliczeniu PIT wpisać nasz numer KRS: 0000 248 901

obywatel, profile picture

Wielkie sieci zapłacą

Źródło
Opublikowano: 2021-02-17 16:45:10

Teksas zamarza, niczym w hollywoodzkim klasyku „Po jutrze”. Ciekawy tekst na

Razem Warszawa:

Teksas zamarza, niczym w hollywoodzkim klasyku „Po jutrze”.
Ciekawy tekst na ten temat naszego partyjnego kolegi. Dobrze opisuje co się dzieje gdy nieprzewidywalne zjawiska zachodzą w pełnym nierówności społecznych mieście gdzie kluczowe dla bezpieczeństwa i funkcjonowania zasoby (jak zaopatrzenie mieszkańców w energię) są oddane w prywatne ręce.

W nadchodzących latach, również w Warszawie, czeka nas coraz więcej takich trudnych wyzwań. Aby być na nie gotowi musimy dbać o spójny i solidarny rozwój wszystkich dzielnic stolicy.

Wiem. Nikomu nie muszę tłumaczyć oczywistości, że #ClimateChangeIsReal. Nie muszę też wyjaśniać, że pogoda to nie klimat, a przez globalne ocieplenie jest (paradoksalnie) momentami zimniej za sprawą schodzenia wirów polarnych.

Zresztą jest masa fanpejów, które mówią o klimacie lepiej, mądrzej i merytoryczniej.

Ale jest jedna rzecz, o której muszę z wami pogadać. O tym, jak stan Texas wybierając mieszankę deregulacji, segregacji rasowej i wolnego rynku strzelił w stopę sobie, a najuboższym mieszkańcom przestrzelił aorty.

W USA panuje teraz niezwykle mroźna zima. Temperatura powietrza spada miejscami poniżej -40 st. C i bije rekordy meteorologiczne.

Najgorzej jest właśnie w Teksasie, gdzie… More

Razem w Warszawie, profile pictureMay be an image of map and text that says 'North American Electric Power Grids Western Interconnect Eastern Interconnect Texas Interconnect'May be an image of sky and text that says 'Fairmont Austin 2021-02-15 08:35:33 PM'May be a Twitter screenshot of 2 people and text that says '8:08 Tweet bianca @bk_tx @bk Rep ying @TerriG KVUE @KVUE yep! it's by no coincidence that hospitals and essential services are on the west side of 35 in our city to everyone who's confused: google "Wheatville" and "the city plan of 1928" 10:27PM 2/15/21 Twitter for iPhone 24 Retweets 2 Quote Tweets 141 Likes Billy Carr TheBillyCarr 8h Replying Repl to @KVUE Please educate them! and Show more replies Tweyury'May be an image of skyscraper and sky

ClimateChangeIsReal

Źródło
Opublikowano: 2021-02-17 15:54:38

Muszę powiedzieć, że festiwal pogardy i wyparcia jaki fundują nam neoliberalne

Jan Śpiewak:

Muszę powiedzieć, że festiwal pogardy i wyparcia jaki fundują nam neoliberalne elity jest dość niesamowity. Kilka przykładów z ostatnich 24 godzin:

1. Redaktor Gazety Wyborczej Wojciech Czuchnowski wzywa do wsadzania wyborców PiSu do więzienia, przywołując odpowiednie paragrafy w kodeksie karnym.

2. Wadim Tyszkiewicz prezydent Nowej Soli wzywa do referendum na rzecz podziału Polski na pół. Na swoim profilu wrzucił list podobno od fana: „Czy jest temat referendum w sprawie podziału Polski ? Mnie coraz bardziej zaczyna irytować fakt, że po moje podatki, po moją pracę, rękę wyciągają ci ze wschodu, mimo, że oni sami nic sobie nie dają za bardzo. Ten kraj już jest podzielony i zjednoczyć się… More

Źródło
Opublikowano: 2021-02-17 09:27:11

Czy politycy rządzący Gdynią rozumieją, czym jest kapitalizm? Firmy dewelopers

Razem Pomorze:

Czy politycy rządzący Gdynią rozumieją, czym jest kapitalizm? Firmy deweloperskie to rozrastające się, działające dla zysku korporacje, na których czele stoją ludzie znajdujący się na listach najbogatszych Polaków. Budując drogie, ekskluzywne apartamenty w żadnym razie nie „zaspokajają po prostu” głodu mieszkań, a ich interesy nie są zbieżne z interesem publicznym. Deweloper tym się różni od mieszkańców, że po wybudowaniu i sprzedaniu mieszkań nic go już nie obchodzi. Nie będzie tu mieszkał, nie będzie pracował, jeździł komunikacją ani odpoczywał czy korzystał z kultury w okolicy. Deweloperom nie zależy na mieście jako całości.

O miasto jako całość muszą dbać wybieralni politycy miejscy,… More

Razem Pomorze, profile pictureMay be an image of 1 person

Źródło
Opublikowano: 2021-02-16 14:41:15

Polak nie ma możliwości pracy z domu

Obywatel:

„Ośmiu na dziecięciu polskich pracowników nie może pracować zdalnie. Przeszkodą jest głównie charakter wykonywanej pracy”. Więcej informacji w linku:
____________
Chcesz nadal czytać „Nowego Obywatela”? Przekaż nam 1% swojego podatku. Wystarczy w rozliczeniu PIT wpisać nasz numer KRS: 0000 248 901

obywatel, profile picture

Polak nie ma możliwości pracy z domu

Źródło
Opublikowano: 2021-02-16 13:34:18