Dziś Dzień Walki z Depresją. Objawy tej choroby ma nawet 50% nastolatków LGB

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:


Dziś Dzień Walki z Depresją.
Objawy tej choroby ma nawet 50% nastolatków LGBT+. Tymczasem do Ministerstwo Edukacji i Nauki trafił właśnie kolejny homofob!

Domagamy się odwołania Grzegorza Wierzchowskiego z resortu i przedstawienia przez ministra planu przeciwdziałania dyskryminacji w szkołach!


Źródło
Opublikowano: 2021-02-23 19:09:12

Pan poseł twierdzi, że młodzi ludzie są niezaradni. Za to Pan poseł jest niezw

Marcelina Zawisza:

Pan poseł twierdzi, że młodzi ludzie są niezaradni. Za to Pan poseł jest niezwykle zaradny. Został wicedyrektorem, później dyrektorem i wynajmował od instytucji którą kierował mieszkanie za cenę gruuuuboooo poniżej rynkowej. W podobnej lokalizacji, podobnej wielkości mieszkania zaczynają się od 3 tysięcy miesięcznie.

Wiec moja droga młodzieży, żeby być uznanymi za zaradnych trzeba widocznie być dyrektorem z nadania politycznego! Wszystko jasne! Jak pokazuje wiele nominacji zjednoczonej prawicy nie ma specjalnie znaczenia czy się na czymś znacie, ważne kogo znacie!

A teraz na serio. Możesz harować kilkanaście godzin dziennie na śmieciówce za minimalną, bo pracodawca uważa, że skoro jesteś… More

Marcelina Zawisza, profile pictureMay be an image of 1 person and text that says 'Mariusz Kałużny @m_kaluzny Takiemu młodemu człowiekowi, który nie jest nauczony pracy, zaradności, odpowiedzialności i do 35 roku życia mieszka z rodzicami rzeczywiście nie pozostaje nic innego jak biegać po ulicach z flagami LGBT pluć na Kościół i pomniki narodowe. 750 złotych miesięcznie- czynsz w takiej wysokości za ponad 90-metrowe mieszkanie w centrum Warszawy przez cztery lata płacił Mariusz Kałużny, obecnie poseł PiS. Wynajmował je od Centralnego Ośrodka Sportu, W którym był zastępcą dyrektora, a potem dyrektorem.'

Źródło
Opublikowano: 2021-02-23 15:31:33

Borki razem ze mną! Wiecie, co mnie różni od obecnej ekipy w Opolu? Jej zale

Michał Pytlik:

Borki razem ze mną!

Wiecie, co mnie różni od obecnej ekipy w Opolu? Jej zależy na dyrektorach, prezesach i ludziach wielkich wpływów. Stoją za nimi spółki Skarbu Państwa, układy, korporacje i lokalne lobby.

A za mną stoją mieszkańcy. Bo Opole jest dla wszystkich. Również dla tych, którzy swoje troski i radości przeżywają codziennie w domu i w pracy, o których elity w mieście już dawno zapomniały. To dla Was startuję w najbliższych wyborach, nie dla układów i kolesi.

Przyjaciele z Borek – dziękuję za Wasze poparcie! Ktoś musi w końcu opowiedzieć się po Waszej stronie. Od kilku lat stoję za Wami murem. I to się nigdy nie zmieni.

Michał Pytlik, profile pictureMay be an image of 7 people and people smiling

Źródło
Opublikowano: 2021-02-23 13:44:29

Jesli ktoś wygrał te wybory to wojna polsko – polska. Gigantyczne problemy pol

Jan Śpiewak:

Jesli ktoś wygrał te wybory to wojna polsko – polska. Gigantyczne problemy polskiego samorządu takie jak smog, rozlewanie się miast, brak mieszkań, niszczenie środowiska naturalnego i zabytków, korupcja, nepotyzm – zeszły nawet nie na drugi, ale na piąty plan. To się Schetynie i Kaczyńskiemu udało.

Jan Śpiewak, profile picture

Źródło
Opublikowano: 2021-02-23 13:43:25

Szanowni Państwo, poznajcie pana posła Mariusza Kałużnego, Sekretarza Generaln

Daria Gosek-Popiołek:

Szanowni Państwo, poznajcie pana posła Mariusza Kałużnego, Sekretarza Generalnego Solidarnej Polski, z województwa kujawsko-pomorskiego.
Pan poseł uważa, że ktoś, kto jest zmuszony dzielić swoje mieszkanie z rodzicami, ponieważ mieszkań komunalnych w tym kraju się nie buduje, ceny mieszkań są horrendalne (a nie każdemu bank chce udzielić kredytu na kilkadziesiąt lat), nie jest nauczony pracy, jest leniem i nieudacznikiem.
Jednocześnie ten sam „superzaradny” polityk niby „prospołeczego” obozu politycznego PŁACIŁ 750 ZŁ ZA 90METROWE MIESZKANIE W WARSZAWIE. Korzystał z niego jako dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu przez kilka lat.

Tak wygląda oderwanie, tak wygląda pogarda wobec ciężko… More

Daria Gosek-Popiołek, profile pictureMay be an image of 1 person, standing and text that says 'Mariusz Kałużny @m_kaluzny Takiemu młodemu człowiekowi który nie jest nauczony pracy, zaradności, odpowiedzialności i do 35 roku życia mieszka z rodzicami rzeczywiście nie pozostaje nic innego jak biegać po ulicach z flagami LGBT i pluć na Kościół i pomniki narodowe.'May be an image of text that says '750 złotych miesięcznie czynsz w takiej wysokości za ponad 90-metrowe mieszkanie w centrum Warszawy przez cztery lata płacił Mariusz Kałużny, obecnie poseł PiS. Wynajmował je od Centralnego Ośrodka Sportu, w którym był zastępcą dyrektora, a potem dyrektorem.'

Źródło
Opublikowano: 2021-02-23 13:17:55

Poseł Mariusz Kałużny z Solidarnej Polski pomimo młodego wieku raczył podzieli

Maciej Konieczny:

Poseł Mariusz Kałużny z Solidarnej Polski pomimo młodego wieku raczył podzielić się nad wyraz dziaderską opinią, że młodzi to dzisiaj zamiast iść do roboty i wyprowadzić się od rodziców wolą oglądać Netflixa i machać tęczową flagą.

Studenci do nauki, pisarze do piór, a młodzi na śmieciówki, tak brzmi nowa mantra prawicowych jastrzębi. Jak młodzi porobią dwanaście godzin na umowie o dzieło to im się odechce demonstrowania. Tego samego dnia Robert Anacki z Porozumienia wygłasza w telewizji peany na cześć umów śmieciowych pouczając widzów, że chcącemu nie dzieje się krzywda. Zjednoczona Prawica prześciga swoich liberalnych poprzedników w pogardliwych połajankach. Duch prezydenta Komorowskiego… More

Maciej Konieczny, profile pictureMay be a cartoon of 1 person and text that says 'Młodzi nie chcą się wyprowadzać z domu! Pis Symaledoft Solidarna Polska SB od Zakaz Netflixa? P Porozumienie Więcej Å›mieciówek? Stabilna praca idostępne mieszkania? Solidarna Polska P Porozumienie LEWICA razem Maciej Konieczny Poseł na Sejm RP'

Źródło
Opublikowano: 2021-02-23 11:43:40

Stanowczo apeluję o to, by nie obrażać moich wyborczyń i wyborców. To mądrzy i

Michał Pytlik:

Stanowczo apeluję o to, by nie obrażać moich wyborczyń i wyborców. To mądrzy i świadomi ludzie, których nigdy nie byłbym w stanie nabrać na żadną tanią propagandę. Wiedzą też, że daję im wolny wybór i nie muszą na mnie oddać głosu, bo i tak będę z nimi.

Tak więc jeśli ktoś zamierza robić idiotów z popierających mnie mieszkańców, to wszelkie epitety i niestworzone historie proszę adresować do mnie. Zniosę je bez problemu. Na obrażanie tych, którzy dzielą moje wartości i przekonania nie pozwolę.

Michał Pytlik, profile picture

Źródło
Opublikowano: 2021-02-23 10:32:27

100 lat niepodległości w 48 godzin. Kancelaria premiera na gwałt organizuje piknik na 11 listopada

Jan Śpiewak:

PiS przyszło do władzy z hasłem „wstania z kolan” i przełamania „imposybilizmu państwa”. Tymczasem organizacja obchodów stulecia odzyskania niepodległości Polski pokazuje jak ten projekt rozbija się o brak kadr, strategii, słabość instytucji i wizji. Na stulecie będziemy mieli piknik z występami Mezo i Doniu.

Jan Śpiewak, profile picture

100 lat niepodległości w 48 godzin. Kancelaria premiera na gwałt organizuje piknik na 11 listopada

Źródło
Opublikowano: 2021-02-23 10:31:23

Nie ma bardziej roszczeniowej i bezczelnej grupy niż politycy. Szczególnie pol

Jan Śpiewak:

Nie ma bardziej roszczeniowej i bezczelnej grupy niż politycy. Szczególnie politycy partii rządzącej. Poseł wynajmuje 90-metrowe mieszkanie w centrum Warszawy za 750 złotych miesięcznie, a sam gada farmazony o „zaradności” i „odpowiedzialności”, której niby brak młodym ludziom. Nadzwyczajna kasta polityków skazała całe pokolenie na smieciowki i 9-metrowe mikrokawalerki samemu napychając sobie kieszenie publiczna kasą.

Socjalizm dla bogatych i polityków, dziki kapitalizm dla całej reszty. Pycha kroczy przed upadkiem.

Jan Śpiewak, profile pictureMay be an image of 1 person and text that says 'Mariusz Kałużny @m_kaluzny Takiemu młodemu człowiekowi, który nie jest nauczony pracy, zaradności, odpowiedzialności i do 35 roku życia mieszka azrodzicami z rzeczywiÅcie nie pozostaje nic innego jak biegać po ulicach z flagami LGBT pluć na Kościółi pomniki narodowe.'May be an image of text that says '750 złotych miesięcznie- czynsz w takiej wysokości za ponad 90-metrowe mieszkanie w centrum Warszawy przez cztery lata płacił Mariusz Kałużny, obecnie poseł PiS. Wynajmował je od Centralnego Ośrodka Sportu, w którym był zastępcą dyrektora, a potem dyrektorem.'

Źródło
Opublikowano: 2021-02-23 10:18:04

Mówią o flagach LGBT, znaczy będą kraść. Nie ma bardziej roszczeniowej

Jan Śpiewak:

Mówią o flagach LGBT, znaczy będą kraść.

Nie ma bardziej roszczeniowej i bezczelnej grupy niż politycy. Szczególnie politycy partii rządzącej. Poseł wynajmuje 90-metrowe mieszkanie w centrum Warszawy za 750 złotych miesięcznie, a sam gada farmazony o „zaradności” i „odpowiedzialności”, której niby brak młodym ludziom. Nadzwyczajna kasta polityków skazała całe pokolenie na smieciowki i 9-metrowe mikrokawalerki samemu napychając sobie kieszenie publiczna kasą.

Socjalizm dla bogatych i polityków, dziki kapitalizm dla całej reszty. Pycha kroczy przed upadkiem.Źródło
Opublikowano: 2021-02-23 09:53:57

Już jutro wezmę udział w wydarzeniu Rowerem do szkoły. Rowerem do pracy. Opols

Michał Pytlik:

Już jutro wezmę udział w wydarzeniu Rowerem do szkoły. Rowerem do pracy. Opolska Masa Krytyczna. Ruszamy o 18:00 z Placu Wolności!

Na rowerze poruszam się codziennie. Dlaczego? Nie tylko dlatego, że to przyjemne. Rower to niższy koszt eksploatacji dróg, niższe koszty leczenia, brak opłat za bilety i paliwo i czystsze powietrze. Rower to nie tylko indywidualny wybór. Rowery opłacają się nam wszystkim. Dlatego należy je traktować jako priorytet. W Opolu są ku temu świetne warunki – wystarczy jedynie trochę woli.

Oddaję głos organizatorom:

„Pamiętajmy, że podróż rowerem do pracy/szkoły i z powrotem (łącznie min. 30 minut dziennie) wystarczy, aby nasz mózg zaczął wytwarzać endorfiny, zwane hormonami szczęścia. Jadąc na rowerze spalimy kalorie i wzmocnimy naszą odporność. Dzięki wysiłkowi fizycznemu zwiększymy dopływ krwi do mózgu, wpływając pozytywnie na naszą koncentrację i pamięć długotrwałą. Będziemy więc o wiele bardziej produktywnymi pracownikami i łatwiej przyswoimy wiedzę podczas zajęć w szkole, czy na uczelni.”

Źródło
Opublikowano: 2021-02-23 07:18:33

Takie teksty zawsze bolą. „To jest sala operacyjna, minutę, może dwie po odw

Robert Maślak

Takie teksty zawsze bolą.
„To jest sala operacyjna, minutę, może dwie po odwiezieniu do OIT dziecka, które wykrzyczało swoją rozpacz…
Pracę skończyliśmy pół godziny po północy, teraz pracę zaczął zespół OIT. Nikt mi nie wmówi, że kilka godzin pracy zespołów pogotowia, SOR, anestezjologii, chirurgii i ortopedii, oraz radiologii i laboratorium (lekarze, pielęgniarki, anestetyczki, instrumentariuszki, ratownicy, technicy elektroradiologii, diagności laboratoryjni, pracownicy stacji krwiodawstwa, salowe), bardziej się opłaca niż dobrze zorganizowana pomoc psychologa i psychiatry.
Dziś się udało, ale czy dziecko przeżyje – okaże się, a czy jak przeżyje to będzie sprawne – zobaczymy.
Nie, to… More

Robert Maślak, profile pictureNo photo description available.

Źródło
Opublikowano: 2021-02-23 02:25:53

Popieram idee budowy Centralnego Parku Odolan! Wiele wskazuje na to, że grunty

Jan Śpiewak:

Popieram idee budowy Centralnego Parku Odolan! Wiele wskazuje na to, że grunty pod nowy park mogą wrócić do miasta. Szczegóły poniżej 👇

Centralny Park Odolan – pozyskanie terenu.
Pozyskanie terenu pod 10-hektarowy park to najdroższa część projektu. Przeanalizowaliśmy stan prawny znacznej części gruntów pozostających w użytkowaniu wieczystym PKP na Odolanach. Dotarliśmy do kilkudziesięciu ksiąg wieczystych i pozyskaliśmy w trybie dostępu do informacji publicznej decyzje na mocy, których PKP nabyło użytkowanie wieczyste 200 hektarów gruntów na Odolanach.
Co najmniej dwie decyzje dotyczące gruntu o łącznym obszarze ok. 28 ha są wydane w takich samych okolicznościach, jak opisane w uchwałach 7 sędziów NSA z 27 lutego 2017r. i 26 lutego 2018r. W tych uchwałach NSA przesądził, że niektóre grunty należące obecnie do PKP w… More

Jan Śpiewak, profile pictureNo photo description available.

Źródło
Opublikowano: 2021-02-23 00:52:06

Myśliwi w Lesie Mokrzańskim. Walczymy o zatrzymanie wycinki drzew Lesie Mokrza

Robert Maślak

Myśliwi w Lesie Mokrzańskim. Walczymy o zatrzymanie wycinki drzew Lesie Mokrzańskim (Wrocław Leśnica). Przy okazji sprawdzania, co dzieje się w tym lesie, trafiamy też na takie miejsca. Na polanie nęcisko z resztkami kolb kukurydzy, obok rowu w którym żerują bobry, ślady krwi po zabitym dziku. W błocie odbicie głowy, nawet ucha. Kilkadziesiąt metrów dalej ambona myśliwska. A na drzewie fotopułapka z anteną, więc jej właściciel otrzymał smsa, że weszliśmy w jej zasięg i jesteśmy nagrani. Tak więc mają stały monitoring, czy zwierzęta przychodzą na nęcisko.
Profil inicjatywy – Ratujmy Las Mokrzański

Robert Maślak, profile pictureMay be an image of outdoorsMay be an image of nature and treeMay be an image of bird, tree and nature

Źródło
Opublikowano: 2021-02-22 21:50:13

Już się zaczęło. Porowska z PiS atakuje ziomka Jakiego, Wiśniewskiego, który s

Michał Pytlik:

Już się zaczęło. Porowska z PiS atakuje ziomka Jakiego, Wiśniewskiego, który się odwdzięcza w mało wybredny sposób, trzeci wytyka hipokryzję pierwszemu, a drugi trzeciemu.

Przestańcie z nas robić idiotów. Przez całą kadencję tworzyliście w Opolu koalicję, umywaliście sobie ręce przy wspólnych głosowaniach, a tydzień po wyborach znowu się dogadacie i będziecie współpracować. PiS, PO, Wiśniewski, SLD i Razem dla Opola.

Zamiast udawać konkurencję może czas przypomnieć sobie o ludziach, o których po kilku latach już dawno zapomnieliście?

Opole to nie poligon na Wasze durne sprzeczki. Opole to my, mieszkańcy.

Michał Pytlik, profile picture

Źródło
Opublikowano: 2021-02-22 21:42:12

Miłość szuka mieszkania. Komedia z Getta.

Jan Śpiewak:

Cztery lata temu aktorzy z Teatr EKIPA zagrali na scenie w kinie Femina wyjątkowy spektakl autorstwa Jerzego Jurandota pt. „Miłość szuka mieszkania”. Sztuka o tym wymownym tytule była pożegnaniem z kinem Femina. Dziś grupa aktorska planuje wystawić po raz kolejny to cudowne przedstawienie. Zachęcam do wsparcia projektu z całego serca!

Jan Śpiewak, profile picture

Miłość szuka mieszkania. Komedia z Getta.

Źródło
Opublikowano: 2021-02-22 21:41:06

Pamiętacie, jak dwa miesiące temu informowałam o zamiarze zbudowania na Polani

Daria Gosek-Popiołek:

Pamiętacie, jak dwa miesiące temu informowałam o zamiarze zbudowania na Polanie Białowieskiej, na terenie objętym ochroną Natura 2000, farmy fotowoltaicznej? Wówczas presja społeczna spowodowała, że inwestor wycofał swój wniosek. Najwyraźniej nie wyciągnął z tej sytuacji właściwych wniosków i ponownie zawnioskował do gminy o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach na realizację tego przedsięwzięcia.
Dlatego ponownie interweniujemy z Adrian Zandberg w tej sprawie u wójta Białowieży i mamy nadzieję, że także tym razem RDOŚ nie zostawi suchej nitki na tym absurdalnym pomyśle, wydając negatywną opinię dla inwestycji.

A grupie Lokalsi dla Puszczy dziękuję za trzymanie ręki na pulsie!

Daria Gosek-Popiołek, profile pictureMay be an image of text that says 'မ Zido Białowieski Park ParkNarodowy O Narodowy Białowiez Polana Białowieska na celowniku Polana Białowieska biznesmenów Bialorus Daria Gosek-Popiołek Gosek- Posłanka na Sejm RP LEWICA razem'

Źródło
Opublikowano: 2021-02-22 18:57:34

Dziś na specjalne zaproszenie miałem przyjemność czytać dzieciom „Przedwiośnie

Michał Pytlik:

Dziś na specjalne zaproszenie miałem przyjemność czytać dzieciom „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Wcieliłem się w narratora dialogu, w którym ojciec opowiada synowi o szklanych domach i „nowej cywilizacji”.

Serdecznie dziękuję za zaproszenie!

Warto pamiętać o Żeromskim nie tylko w kontekście polskiej niepodległości. Cechowała go wielka wrażliwość społeczna. W swoich dziełach poruszał on temat wyzysku pracownic i pracowników, spółdzielczości, popierał też Polską Partię Socjalistyczną. Jego poglądy są mi bardzo bliskie.

Michał Pytlik, profile pictureMay be an image of 1 personMay be an image of 2 people

Źródło
Opublikowano: 2021-02-22 18:31:16