Dodatek grzewczy bez dyskryminacji!

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:


Dodatek grzewczy bez dyskryminacji!


Źródło
Opublikowano: 2022-08-03 10:00:07

Rząd, który nie szanuje pracowników sfery budżetowej, nie szanuje państwa. Rząd,

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:


Rząd, który nie szanuje pracowników sfery budżetowej, nie szanuje państwa. Rząd, który odwraca się plecami od polskich pielęgniarek, nauczycielek, urzędników – to rząd antypolski. Bo patriotyzm to nie machanie flagą. Patriotyzm to nie obrażanie sąsiadów. Prawdziwy patriotyzm to szacunek dla tych, którzy pracują dla dobra i bezpieczeństwa Polek i Polaków. Walka o 20% podwyżek to nie tylko walka o lepszą pracę – to walka o lepszą Polskę, dla nas wszystkich.

Dziękuję Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych, że mogłam dziś wraz z Adrian Zandberg uczestniczyć w demonstracji pracowników i pracownic sfery budżetowej we Wrocławiu. Możecie na nas liczyć – na ulicach podczas protestów, w zakładach podczas strajków i w Sejmie ✊

Lewica
Razem


Źródło
Opublikowano: 2022-07-30 20:32:36

Czas na podwyżki w budżetówce. Pikieta OPZZ pod Urzędem Wojewódzkim we Wrocławiu

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:


Czas na podwyżki w budżetówce. Pikieta OPZZ pod Urzędem Wojewódzkim we Wrocławiu.


Źródło
Opublikowano: 2022-07-30 10:55:21

Konferencja prasowa „Czas na podwyżki dla budżetówki”

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:


Konferencja prasowa „Czas na podwyżki dla budżetówki”


Źródło
Opublikowano: 2022-07-30 10:17:42

PiS nie podnosi płac budżetówce, bo to „wzmocni inflację”. Nie waloryzuje emeryt

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:


PiS nie podnosi płac budżetówce, bo to „wzmocni inflację”. Nie waloryzuje emerytur ani 500+, „bo inflacja”. A inflacja? 15,5% i nie słabnie. Słabną ludzie. Słabną rodziny.

Ale słabną też ich złudzenia co do obecnej władzy. Słyszymy to każdego dnia.

#BezpiecznaRodzina📍Gorlice

Marcin Kulasek Włodzimierz Czarzasty Tomasz Trela Katarzyna Kretkowska Posłanka na Sejm RP Daria Gosek-Popiołek Maciej Gdula Martyna Milczarek Jakub Bocheński Lewica RazemŹródło
Opublikowano: 2022-07-29 10:51:27

Dzieci, rodzice, dziadkowie i babcie – wszyscy zasługują na bezpieczeństwo!

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:


Dzieci, rodzice, dziadkowie i babcie – wszyscy zasługują na bezpieczeństwo!

Dobre pensje, godne emerytury, bezpłatne przejazdy dla dzieci – to nie gwiazdki z nieba! To program #BezpiecznaRodzina, który jest w zasięgu ręki.

Dziękujemy, że chcecie z nami o nim rozmawiać! ❤❤❤

Tomasz Trela Włodzimierz Czarzasty Katarzyna Ueberhan Katarzyna Kretkowska Posłanka na Sejm RP Daria Gosek-Popiołek Maciej Gdula Marcin Kulasek Lewica Razem

Źródło
Opublikowano: 2022-07-28 15:12:36

Bez Policji, barierek i zamkniętych drzwi. Z uśmiechem i otwartością nawet na tr

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:


Bez Policji, barierek i zamkniętych drzwi. Z uśmiechem i otwartością nawet na trudne rozmowy.

O ogrzewaniu i lęku przed zimą, o potrzebnej, drugiej waloryzacji emerytur, o drożyźnie – i po prostu o tym, „jak żyć?”.

Dzięki, #Tarnów za życzliwe przyjęcie ❤

#BezpiecznaRodzina

Marcin Kulasek Tomasz Trela Włodzimierz Czarzasty Katarzyna Ueberhan Maciej Gdula Daria Gosek-Popiołek Katarzyna Kretkowska Posłanka na Sejm RP Adrian Zandberg Lewica Razem

Źródło
Opublikowano: 2022-07-28 10:48:42

W czym gorsze są dzieci mieszkające w bloku ogrzewanym z ciepłowni od tych z ogr

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:


W czym gorsze są dzieci mieszkające w bloku ogrzewanym z ciepłowni od tych z ogrzewanego węglem mieszkania w kamienicy?
One tak samo marzną, tak samo chorują, tak samo potrzebują domowego ciepła.

Dlatego Lewica apeluje – zmieńmy „dodatek węglowy” w „dodatek grzewczy”!Źródło
Opublikowano: 2022-07-22 10:11:03

Dzień kończymy wspólnie z Katarzyna Ueberhan Adrian Zandberg Daria Gosek-Popiołe

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:


Dzień kończymy wspólnie z Katarzyna Ueberhan Adrian Zandberg Daria Gosek-Popiołek oraz naszymi współpracownikami ważną i co najważniejsze udaną interwencją. Udało się zatrzymać nielegalną eksmisję samodzielnej matki wychowującej dziecko z niepełnosprawnością.

Na szczęście wezwana policja wykazała się profesjonalizmem. Nie zawsze tak jest, więc tym bardziej dziękuję!

Jesteśmy posłami także po to, żeby w podobnych sytuacjach mediować, interweniować i po prostu służyć pomocą. Kontakty do naszych biur poselskich znajdziecie na stronach Sejmu.

Prawo do dachu nad głową to prawo człowieka. Państwo i samorządy mają obowiązek, żeby ten dach nad głową zapewnić. Żeby takich sytuacji było jak najmniej, musimy budować lokale komunalne.

#MieszkaniePrawemŹródło
Opublikowano: 2022-07-20 23:45:09

Kiedy przyjmowałam zaproszenie wiceprzewodniczącego Ogólnopolskie Porozumienie Z

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:


Kiedy przyjmowałam zaproszenie wiceprzewodniczącego Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych, Piotra Ostrowskiego, na spotkanie z górnikami i pracownikami Kopalni Węgla Brunatnego Turów i Elektrowni Turów, słyszałam od niektórych: „A po co Ci to? Czemu chcesz jechać 'w paszczę lwa’?”, „Od spotkań z górnikami to jest skrajna prawica!”.

Kompletnie się z tym nie zgadzam!

To co robi prawica to udawanie: jedna frakcja prawicy udaje, że kryzys klimatyczny nie istnieje i żadna transformacja energetyczna nie jest potrzebna. Druga frakcja prawicy udaje, że nie istnieją górnicy i pracownicy – że transformację można przeprowadzić bez dialogu z ludźmi, którzy z wydobywania węgla żyją, utrzymują rodziny i lokalne społeczności. Jedno i drugie to kłamstwo!

Lewica natomiast jest od tego, by nie chować głowy w piasek. Żeby szczerze i uczciwie rozmawiać z pracownikami i pilnować, by to nie oni ponieśli koszty nadchodzących przemian w energetyce. Czuwać nad tym, żeby transformacja energetyczna była sprawiedliwa i odbywała się na zasadzie „miejsce pracy za miejsce pracy”. Walczyć, żeby środki finansowe inwestować już dziś w przygotowanie ewolucyjnych przemian. I o tym właśnie rozmawialiśmy wraz z Robert Obaz – Poseł na Sejm RP IX kadencji, wiceprzewodniczącym OPZZ Piotrem Ostrowskim, przewodniczącym dolnośląskiego OPZZ Andrzejem Otrębą, szefem NZZ Górników KWB Turów Bogumiłem Tyszkiewiczem, związkowcami i pracownikami w Bogatyni.

To było ważne, dobre i potrzebne spotkanie – jestem pewna, że nie ostatnie. Dziękuję i do zobaczenia!


Źródło
Opublikowano: 2022-07-19 13:40:17

Za dużo, za drogo i w dodatku niesmacznie. Tak wypowiada się min. Czarnek. Za p

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:

Za dużo, za drogo i w dodatku niesmacznie. Tak wypowiada się min. Czarnek. Za ponad 18 tys. miesięcznie cholernym obowiązkiem ministra edukacji jest walczyć z ubóstwem dzieci (ciepły posiłek w szkole!), a nie przekonywać ich rodziców, że bieda to w zasadzie super sprawa 😡


Źródło
Opublikowano: 2022-07-14 10:45:32

Posiedzenie Branży Przemysł OPZZ i rozmowy o problemach przemysłu motoryzacyjneg

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:

Posiedzenie Branży Przemysł OPZZ i rozmowy o problemach przemysłu motoryzacyjnego, zbrojeniowego czy tekstylnego z perspektywy pracowników.

Serdecznie dziękuję za zaproszenie!
Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych
Federacja ZZ Metalowców i Hutników w Polsce
Związek Zawodowy Przemysłu Elektoromaszynowego
Źródło
Opublikowano: 2022-07-11 08:31:00

Cały czas trwają spotkania Lewica w miastach powiatowych w całej Polsce pod hasł

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:


Cały czas trwają spotkania Lewica w miastach powiatowych w całej Polsce pod hasłem #BezpiecznaRodzina ❤

Tymczasem na łamach weekendowego wydania Dziennik Gazeta Prawna odpowiadam red. Janowi Wróblowi na pytania o to, co dziś naprawdę zagraża bezpieczeństwu rodzin – tych prawdziwych, a nie zmyślonych na potrzeby propagandy rządu.

Fragment rozmowy przeczytacie poniżej i tu:
https://www.google.com/amp/s/wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/8487979,rodzina-agnieszka-dziemianowicz-bak-lewica-pis-polityka-prorodzinna.html.amp , a całość dostępna w papierze i na stronie DGP.

A czym dla Was jest bezpieczeństwo Waszej rodziny? Co najbardziej mu dziś zagraża? Piszcie w komentarzach!

„Polskim rodzinom – nie wszystkim oczywiście, ale coraz liczniejszej ich grupie – grozi utrata najbardziej podstawowej formy bezpieczeństwa, czyli bezpieczeństwa materialnego. Dało się to zauważyć już w czasie pandemii, a jeszcze bardziej widoczne jest to teraz, w czasie kryzysu inflacyjnego i drożyzny. To po prostu strach o to, „co w przyszłym miesiącu”. “Czy będziemy mogli opłacić czynsz?”, “Czy ojciec na emeryturze da radę wykupić leki, czy muszę mu pomóc? Ale z czego, skoro rata mojego kredytu kolejny raz skoczyła?”, “A co z wakacjami dzieci? Na wysłanie ich na kolonię nas w tym roku nie stać, ale czy damy radę zorganizować grilla, zaprosić dziadków?”… “Wakacje z kolejną chwilówką?” – a to i tak są przykłady nie najbardziej dramatyczne, bo jeśli ktoś za pensję minimalną utrzymuje rodzinę albo samodzielnie opiekuje się osobą z niepełnosprawnością i jego jedyne środki to zasiłek czy świadczenie – to nie myśli o grillu czy wakacjach, tylko za co kupić jedzenie. To są autentyczne lęki i zagrożenia rodzin. A odpowiedź na nie – pomysł na obniżenie rat, wzrost płac i emerytur, dostęp do bezpłatnych usług publicznych – to prawdziwa dbałość o rodzinę. Nie tylko o “rodzinne wartości”, ale i o “rodzinne żołądki”.”


Źródło
Opublikowano: 2022-07-10 14:50:13

Sankcje na Rosję muszą być bolesne i skuteczne. Muszą być więc celne i uderzać w

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:

Sankcje na Rosję muszą być bolesne i skuteczne. Muszą być więc celne i uderzać w oligarchów i reżim Putina – a nie w polskich 🇵🇱 i ukraińskich 🇺🇦 pracowników! Dziękuję Poseł Wiesław Szczepański za zwołanie Komisji Administracji w tej sprawie.
Wraz z pracownikami podwrocławskiej firmy Medmix czekam na nowelizację ustawy!


Źródło
Opublikowano: 2022-07-05 18:51:35

Zapraszam we wtorek rano do oglądania polsatnews.pl i rozmowy o inflacji, drożyź

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:

Zapraszam we wtorek rano do oglądania polsatnews.pl i rozmowy o inflacji, drożyźnie, kredytach. Ale i o tym, co zrobić, by się z tym wszystkim uporać – czyli o programie #BezpiecznaRodzina, z jakim Lewica ruszyła w trasę po polskich powiatach.

Do zobaczenia!

#LewicaWMediach

BezpiecznaRodzina,LewicaWMediach

Źródło
Opublikowano: 2022-07-04 21:15:29

Pierwszą cz. podróży #BezpiecznaRodzina kończymy w w mazowieckim Błoniu piknikie

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:

Pierwszą cz. podróży #BezpiecznaRodzina kończymy w w mazowieckim Błoniu piknikiem i rozmowach o programie Lewica: obniżeniu marż na paliwo, wsparciu pracowników, podwyżkach dla nauczycieli i bezpłatnym transporcie dla dzieci i młodzieży.

Do zobaczenia na kolejnych wyjazdach!
BezpiecznaRodzina

Źródło
Opublikowano: 2022-07-04 19:02:29

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:Źródło
Opublikowano: 2022-07-04 16:31:58

Oleśnica i rozmowy z działkowcami: o emeryturach, ochronie zdrowia i opiece onko

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:

Oleśnica i rozmowy z działkowcami: o emeryturach, ochronie zdrowia i opiece onkologicznej, ale też o edukacji, samorządzie i pieniądzach z KPO. Dziękujemy za ciepłe przyjęcie – nas i naszego programu #BezpiecznaRodzina ❤ Kolejny przystanek – Kalisz!


BezpiecznaRodzina

Źródło
Opublikowano: 2022-07-04 12:27:34

#BezpiecznaRodzina to także bezpieczna edukacja. O tym, co to znaczy i jak zmie

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:

#BezpiecznaRodzina to także bezpieczna edukacja. O tym, co to znaczy i jak zmieniliby polską szkołę, by bezpieczna była mówili w Oławie przede wszystkim uczniowie i absolwentki szkół. Bo głos młodych to głos przyszłości – słuchajmy go, jeśli chcemy, by była bezpieczna!BezpiecznaRodzina

Źródło
Opublikowano: 2022-07-03 18:34:11

Dziś nasza lewicowa trasa #BezpiecznaRodzina zawita do Oławy! Zapraszam bardzo

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:

Dziś nasza lewicowa trasa #BezpiecznaRodzina zawita do Oławy! 😍 Zapraszam bardzo serdecznie na Piknik Rodzinny – będzie wata cukrowa, bańki mydlane, będą posłowie i posłanki Lewica. Do zobaczenia już o 16.30 w oławskim Miasteczku Ruchu! ❤BezpiecznaRodzina

Źródło
Opublikowano: 2022-07-03 11:48:06

Wraz z Tomasz Trela mówimy:

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:


Wraz z Tomasz Trela mówimy:
Dzień dobry na Dolnym Śląsku! 😍 Dziś o programie Lewica #BezpiecznaRodzina rozmawiamy w Świdnicy, Bielawie i Oławie. Do zobaczenia! ❤🇵🇱❤BezpiecznaRodzina

Źródło
Opublikowano: 2022-07-03 09:53:37