III RP powstała na barkach strajkujących robotników, ale jej kolejne dekady to n

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:


III RP powstała na barkach strajkujących robotników, ale jej kolejne dekady to nagminne łamanie praw pracowniczych, nagonki na związki zawodowe i utrudnianie konstytucyjnego prawa do strajku. Tym bardziej cenny jest opór pracowników. Pełne wsparcie dla strajkującej załogi #SolarisSolaris

Źródło
Opublikowano: 2022-01-27 21:24:55

Strajk w Solarisie trwa – wesprzyjmy strajkujących pracowników!

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:

Strajk w Solarisie trwa – wesprzyjmy strajkujących pracowników!

https://zrzutka.pl/r2uwj9

Każdy dzień strajku to dla pracowników utrata wynagrodzenia. Walka o lepsze jutro dziś jest dla nich bardzo kosztowna. Można im w niej pomóc, dorzucając się do funduszu dla pracowników i pracownic Solaris.
Źródło
Opublikowano: 2022-01-26 08:20:24

Jak jedna pięść Pracownicy zakładów Solaris w Wielkopolsce rozpoczęli strajk g

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:

Jak jedna pięść ✊ Pracownicy zakładów Solaris w Wielkopolsce rozpoczęli strajk generalny! O godne płace za ciężką pracę walczą wspólnie OPZZ Konfederacja Pracy w Solaris Bus & Coach i NSZZ „Solidarność” w Solaris Bus & Coach ! Jesteśmy z Wami!


Źródło
Opublikowano: 2022-01-24 07:26:15

Referendum przeprowadzone, decyzja zapadła! STRAJK GENERALNY w Solaris Bus & Coa

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:


Referendum przeprowadzone, decyzja zapadła! STRAJK GENERALNY w Solaris Bus & Coach rozpocznie się w poniedziałek 24 stycznia o g. 6.00 rano.

Pracownicy domagają się wzrostu wynagrodzeń dla wszystkich zatrudnionych.

To już kolejny duży, bo zatrudniający ponad 2,5 tys. osób, zakład produkcyjny, w którym w ostatnim czasie dochodzi do strajku.

Samoorganizacja pracowników i gotowość do walki o lepsze warunki pracy zasługują na pełen szacunek ✊

Strajk potrwa do odwołania.

OPZZ Konfederacja Pracy w Solaris Bus & Coach

Źródło
Opublikowano: 2022-01-19 13:25:26

Ratujmy Telefon Zaufania 116 111, ratujmy życie dzieci!

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:


📣 Ratujmy Telefon Zaufania 116 111, ratujmy życie dzieci! 📣

https://zrzutka.pl/36b5gm

Każdego dnia czworo dzieci w Polsce próbuje odebrać sobie życie. Liczba prób samobójczych wśród dzieci i młodzieży rośnie z roku na rok. W 2020 roku takich prób było aż 1339. Samobójstwo popełnić próbowały nawet 7-letnie dzieci.

Ratunkiem dla nich jest Telefon Zaufania 116 111 prowadzony przez Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Ale żeby mógł działać i ratować dziecięce życia, potrzebne są pieniądze!

Decyzją rządu PiS Telefon Zaufania 116 111 w 2022 roku nie otrzyma ANI ZŁOTÓWKI z budżetu państwa. To okrutna decyzja – zwłaszcza, że pieniądze potrzebne na roczne, całodobowe funkcjonowanie nie byłyby dla państwa dużym obciążeniem.

Kiedy władza zawodzi, ratunkiem dla Telefonu może być oddolna zbiórka pieniędzy, które pozwolą Fundacji kontynuować działalność Telefonu Zaufania 116 111. Jeśli uda się uzbierać 1 milion złotych, Telefon będzie mógł działać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, przez okrągły rok!

Gorąco wszystkich zachęcam do wsparcia tej zbiórki i serdecznie dziękuję Aleksander Twardowski za jej zorganizowanie! ❤❤❤


Źródło
Opublikowano: 2022-01-18 10:54:18

“Jako klub Lewicy, wszyscy posłowie i wszystkie posłanki, wyrażamy wsparcie dla

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:


“Jako klub Lewicy, wszyscy posłowie i wszystkie posłanki, wyrażamy wsparcie dla tych z Państwa, których władza chciałaby 'dobić i poniżyć falą hejtu’. Jesteśmy głęboko zaniepokojeni i oburzeni po przeczytaniu kolejnych doniesień medialnych, z których wynika, że współpracownicy premiera szukali 'haków’ na prezesa ZNP Sławomira Broniarza, by przypuścić frontalny atak medialny na nauczycieli i pracowników oświaty, którzy strajkowali w obronie swoich praw, domagając się godnych płac i lepszego traktowania przez rządzących, ale przede wszystkim w obronie polskiej szkoły i dostępu uczniów i uczennic do wysokiej jakości kształcenia.

Zadziwia nas to, że władza, która często odnosi się do dziedzictwa 'Solidarności’, najwidoczniej zapomina, że wolne, niezależne związki zawodowe i prawo do strajków to jeden z założycielskich postulatów, na których została zbudowana wolna Polska. Nigdy nie zgodzimy się na to, by władza niewygodne dla siebie grupy społeczne i ich prawo do strajków 'tłumiła propagandą’, o czym czytamy w mailach zatytułowanych 'Co mamy na Broniarza’.

Szanowni Państwo, my w Lewicy rozumiemy doskonale, że szkoła to miejsce, w którym młodzi ludzie, dzieci i młodzież spędzają nawet jedną trzecią swojego życia. Dla nich szkoła to niemal drugi dom, w którym zostają pod Waszą opieką. Dlatego słuch Lewicy jest szczególnie czuły na Państwa głosy. Doceniamy Państwa zaangażowanie, czas i troskę z jaką poświęcacie się w trudzie wychowawczym, dydaktycznym i opiekuńczym.

Zawsze będziemy Państwa wspierać i stawać w Państwa obronie. Zwłaszcza teraz, gdy jesteśmy świadkami, jak Minister Edukacji i Nauki, Przemysław Czarnek chce ten szkolny dom urządzać po swojemu. Wbrew uczniom, rodzicom, nauczycielom i wszystkim, którym dobro dzieci leży na sercu. Lewica stoi i będzie stać po Państwa stronie, widząc, że minister Czarnek drzwi szkoły chce otwierać jedynie dla kuratora-prokuratora, który ma sprawdzać, czy na lekcjach trzymana jest partyjna linia.

Od dawna polityka obecnej władzy wobec nauczycieli i pracowników oświaty przejawia się w braku podwyżek, nakładaniu kolejnych obowiązków i ciągłym obrażaniu lub deprecjonowaniu pracy, którą Państwo wykonujecie. W efekcie od wielu lat trwa w Polsce pogłębiający się kryzys kadrowy w oświacie. Doświadczeni nauczyciele odchodzą z zawodu, a młodzi pedagodzy nie garną się do podejmowania pracy zawodowej w szkołach. To zrozumiałe, jeśli jedynym czego mogą się spodziewać podejmując tę pracę, to wynagrodzenia na poziomie niewiele różniącym się od płacy minimalnej. Jako Lewica wyrażamy pełne wsparcie dla postulatów ZNP i nauczycieli, którzy domagają się wzrostu wynagrodzeń. Wszyscy posłowie i wszystkie posłanki naszego klubu, włączyli się w zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy przygotowanym przez Związek Nauczycielstwa Polskiego dotyczącym systemowego powiązania wynagrodzeń ze średnimi płacami w gospodarce.

Jesteśmy przekonani do słuszności postulatu, zgłoszonego przez ZNP wprowadzenia do ustawy Karty Nauczyciela zasady, że wysokości kwot średniego i zasadniczego wynagrodzenia nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego, stanowić powinna określony procent kwoty przeciętnego wynagrodzenia obowiązującego w III kwartale poprzedzającego roku budżetowego.

Nie da się mądrze reformować szkoły bez konsultacji i dialogu ze środowiskiem nauczycieli. Minister Czarnek zrezygnował z takiego dialogu. Zawiesił go i podejmuje decyzje jednostronne, które później ogłasza. Tych, którzy na takie działanie się nie zgadzają, władza za pomocą swojej ogromnej machiny propagandowej niszczy i przypuszcza na nich hejt.

Deklarujemy dla Państwa pełne wsparcie. Jako Lewica stajemy murem za nauczycielami i pracownikami oświaty”.

Posłanki i posłowie Lewica


Źródło
Opublikowano: 2022-01-15 08:25:15

Zamiast ratować polskie dzieci przed depresją z jednej, skrajnym ubóstwem z drug

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:


Zamiast ratować polskie dzieci przed depresją z jednej, skrajnym ubóstwem z drugiej strony, minister Czarnek zajmuje się upartyjnianiem polskiej szkoły.

Głosowanie ws. #LexCzarnek w Sejmie już za chwilę.
LexCzarnek

Źródło
Opublikowano: 2022-01-13 16:31:56

Wyższe ceny, niższe pensje, horrendalne rachunki – a do tego kompletny bajzel pr

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:


❗Wyższe ceny, niższe pensje, horrendalne rachunki – a do tego kompletny bajzel proceduralny, w którym nie jest się w stanie połapać nikt, nawet pracownicy skarbowi!

#DrogiŁad drenuje kieszenie Polaków, inflacja pożera to, co w nich jeszcze zostało 😥

Jak u Was wygląda sytuacja po wprowadzeniu przez PiS nowych przepisów podatkowych? Piszcie w komentarzach i na kontakt@dziemianowicz-bak.pl 👈 oraz do innych posłów i posłanek Lewica !

📢 Będziemy nagłaśniać Wasze problemy i domagać się od rządu pilnych rozwiązań albo… dymisji!


Źródło
Opublikowano: 2022-01-10 11:00:10

Polaków nie stać dłużej na rządy nieudaczników!

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:


Polaków nie stać dłużej na rządy nieudaczników!

Za podatkowy bajzel z #PolskiŁad powinny się jedna po drugiej sypać dymisje – w rządzie Morawieckiego, ale i w Kancelarii Prezydenta, bo przecież także prezydent Andrzej Duda podpisał się pod tą ustawą.

Radio ZET
Lewica
PolskiŁad

Źródło
Opublikowano: 2022-01-09 18:02:38

Rządzą od 6 lat! Właśnie zafundowali Polakom podatkowy bajzel, niższe pensje, wy

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:


Rządzą od 6 lat! Właśnie zafundowali Polakom podatkowy bajzel, niższe pensje, wyższe ceny i horrendalne rachunki. Ale i tak będą obwiniać wszystkie poprzednie rządy, UE i… księgowych 🙃

Rząd PiS to jeden wielki rząd wymówek.

https://wiadomosci.radiozet.pl/amp/full/1764956/7.-Dzien-Tygodnia-w-Radiu-ZET/Polski-Lad.-Polacy-nie-maja-oszczednosci-Posel-PiS-bo-przez-pol-wieku-rzadzila-lewica


Źródło
Opublikowano: 2022-01-09 10:50:37

Wniosek o odrzucenie #LexCzarnek w pierwszym czytaniu złożony! Formalnie w imie

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:

Wniosek o odrzucenie #LexCzarnek w pierwszym czytaniu złożony! Formalnie w imieniu posłów i posłanek klubów opozycyjnych – ale faktycznie jest to po prostu żądanie rodziców, uczniów, nauczycieli, samorządów.

Miejsce tej ustawy jest w sejmowym śmietniku!

LexCzarnek

Źródło
Opublikowano: 2022-01-04 17:19:22

#LexCzarnek to projekt, który wprowadza cenzurę kuratora oświaty w szkołach, któ

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:


#LexCzarnek to projekt, który wprowadza cenzurę kuratora oświaty w szkołach, który odbiera rodzicom prawo do decydowania jakie zajęcia będą się w nich odbywały, a samorządy sprowadza do roli płatnika, bez możliwości współdecydowania o tym co na terenie szkoły będzie się działo.

Ta ustawa zrobi z polskiej szkoły miejsce nudy, strachu i zniewolenia. Jako Lewica, jako opozycja, chcemy, aby szkoła była miejscem praktykowania wolności. Wolności do wiedzy i budowania zdrowych relacji, a także uczenia się świecie zewnętrznym, o życiu, o przyszłości. Tego chcą rodzice, nauczyciele oraz samorządowcy, a przede wszystkim tego potrzebują uczennice i uczniowie.

Żeby szkoła była wolna, to nie może znajdować się pod butem ministra Czarnka i jego kuratorów.

NIE dla #LexCzarnek!


Źródło
Opublikowano: 2022-01-04 13:47:32

#LexCzarnek wraca do Sejmu

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:


📣 #LexCzarnek wraca do Sejmu 📣

Już jutro pierwsze czytanie tej złej ustawy, ale i protest Wolna szkoła, wolni ludzie, wolna Polska pod Sejmem! Bądźcie z nami!

Zamknięcie szkół przed współpracą z organizacjami społecznymi, odebranie rodzicom prawa do decydowania o zajęciach dodatkowych, w jakich uczestniczą ich dzieci, prawo zwolnienia dyrektora szkoły według widzimisię kuratora, odebranie samorządom możliwości faktycznego zarządzania oświatą i sprowadzenie ich do roli płatnika, a przede wszystkim – ograniczenie uczniom i uczennicom dostępu do szerokiej i różnorodnej wiedzy. To wszystko czeka polską szkołę, jeśli #LexCzarnek wejdzie w życie.

Pod koniec 2021 roku wspólnymi siłami rodziców, uczniów, nauczycieli, samorządów, organizacji społecznych oraz posłów i posłanek różnych klubów opozycyjnych udało się powstrzymać procedowanie tej ustawy. Niestety, temat wraca i można się spodziewać, że PiS choćby kolanem będzie usiłował przepchnąć zamordyzm w polskiej szkole. Dlatego wspólnie walczymy i protestujemy nadal – w Sejmie i na ulicy! Do zobaczenia!

Źródło
Opublikowano: 2022-01-03 16:21:40

W Nowym Roku życzę Wam przede wszystkim dużo odwagi, siły i wytrwałości – i codz

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:


W Nowym Roku życzę Wam przede wszystkim dużo odwagi, siły i wytrwałości – i codziennego wsparcia ze strony osób, które mogą Wam pomóc te życzenia spełnić.

2022 rok zapowiada się niełatwy: Świat wciąż walczy z pandemią, która w Polsce pochłania dziennie setki żyć. Ceny rosną w zawrotnym tempie. Polską nadal rządzi partia, która, choć nic nie może, to wszystko niszczy. My, Polki, wciąż nie mamy pełni praw do decydowania o swoim życiu, zaś młodym, zamiast recept na walkę z katastrofą klimatyczną, oferuje się prawicową propagandę i szczucie na mniejszości.

To punkt, w którym zaczynamy podróż w 2022 rok. Życzę sobie i Wam, by ta podróż była zawsze wspólna, nigdy samotna. I abyśmy zakończyli ją w nowym, lepszym, spokojniejszym i bezpieczniejszym miejscu. Pod każdym względem.

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!


Źródło
Opublikowano: 2022-01-01 12:13:17

Prezydent Andrzej Duda wetuje #LexTVN, serwując rządowi Zjednoczonej Prawicy ost

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:


Prezydent Andrzej Duda wetuje #LexTVN, serwując rządowi Zjednoczonej Prawicy ostrą krytykę za tę złą i niekonstytucyjną wrzutkę.

To świetna wiadomość dla mediów, widzów i wszystkich obywateli. #WolneMedia zostają, większość PiS słabnie – już nie tylko ulica, zagranica, UE, obywatele, ale nawet PAD ma (chwilowo?) dość demolki państwa.


Źródło
Opublikowano: 2021-12-27 12:53:13

Spokoju. Oddechu. Miłości.

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:

Spokoju. Oddechu. Miłości.
Wzajemnej czułości i uważności.
Rodzinnej bliskości i ciepłej pamięci o tych, co daleko. Życzę Państwu świątecznych dni spędzonych dokładnie tak, jak tego chcecie i potrzebujecie. Wierzącym życzę udanych Świąt Bożego Narodzenia, wszystkim – chwili wytchnienia, radości i szczęścia. Wesołych Świąt! 🌲🌲🌲


Źródło
Opublikowano: 2021-12-24 10:25:18

Dziękuję serdecznie za wybór do Zarządu Krajowego Nowej Lewicy Nowa rola, cel ni

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:

Dziękuję serdecznie za wybór do Zarządu Krajowego Nowej Lewicy🌹 Nowa rola, cel niezmienny:
Budowa lewicy silnej, walczącej o prawa pracownicze i mocne związki zawodowe, o godne płace, dobrą edukację, bezpieczną przyszłość dla młodych, prawa kobiet i prawdziwą równość ✊


Źródło
Opublikowano: 2021-12-18 15:26:38