Już jutro ruszam w pierwszą trasę tegorocznej wakacyjnej akcji Lato z Razem. Wsp

Anna Górska:


Już jutro ruszam w pierwszą trasę tegorocznej wakacyjnej akcji Lato z Razem. Wspólnie z członkiniami i członkami naszej partii oraz z osobami z Młodych Razem będziemy nagłaśniać lokalne problemy, upominać się o lepsze usługi publiczne w naszych miastach, będziemy też rozmawiać ze związkami zawodowymi oraz spotykać się z Wami! Szukajcie naszych alizarynowych barw już w najbliższym tygodniu na ulicach Opola, Bielska-Białej, Częstochowy i Kielc. Potem też w Lubuskiem i Berlinie!
Do zobaczenia!

Codzienne relacje z opóźnień pociągów i radości ze spotkań i rozmów będziecie mogli śledzić w stories i rolkach 💜

#latozrazem #wakacje2022 #pociągiemprzezpolskę #dozobaczenia
Źródło
Opublikowano: 2022-06-29 18:36:37

Kolejny raz doprowadziliśmy do tego, że projekt legalizacji aborcji będzie głoso

Anna Górska:


Kolejny raz doprowadziliśmy do tego, że projekt legalizacji aborcji będzie głosowany w Sejmie. Komitet Legalna aborcja. Bez kompromisów zebrał ponad 200 tysięcy podpisów, sondaże pokazują, że postulat ten popiera ponad 60% społeczeństwa, ograniczanie prawa do aborcji wywołało największe protesty w Polsce od roku 80!
Posłanki i posłowie Razem i Lewica zagłosują za skierowaniem ustawy do dalszych prac. Mam nadzieję, że odważy się na to również pozostała cześć opozycji, bo dostęp do aborcji jest prawem człowieka.

#aborcja #aborcjanatak #aborcjaprawemczłowieka #sejm #głosowanie


Źródło
Opublikowano: 2022-06-22 11:40:18

„Razem w przyszłym rządzie to naprawiony rynek pracy, wyższe pensje i koniec śmi

Anna Górska:


„Razem w przyszłym rządzie to naprawiony rynek pracy, wyższe pensje i koniec śmieciówek. Razem to silny głos pracowników w firmach. Razem w rządzie to państwowy program budowy mieszkań.

Razem w rządzie to państwowe inwestycje w zielone technologie. Elektrownie atomowe, których Polska potrzebuje dziś jak powietrza. Razem to większe nakłady na naukę. I uczciwe opodatkowanie wielkich korporacji.

I wreszcie – razem w następnym rządzie to jasne stanowisko w sprawie praw kobiet, bez kręcenia. Normalne, europejskie prawo do przerywania ciąży.”

Takie warunki przedstawiłam przyszłej rządzącej większości, która po 8 latach zastąpi PiS. Wspólnie z Adrian Zandberg powiedzieliśmy podczas sobotniej konwencji Razem jak my wyobrażamy sobie Polskę jutra. Jutra, do którego tworzenia jesteśmy gotowi.

Koniec przepychanek o listy, mówmy o prawdziwej wizji, o ofercie, jaką mamy dla Polek i Polaków. To już najwyższy czas!

Naszą gościnią specjalną była Viktoria Pihul z @social.ruh z Ukrainy.

#GotowiNaJutro #PolskapoPiS #wyższepłace #koniecśmieciówek #rozwójnauki #podatekdlakorporacji #atom #oze #nowetechnologie #legalnaaborcja


Źródło
Opublikowano: 2022-06-20 13:55:50

Bądźcie z nami już w sobotę o 11.00!

Anna Górska:


Bądźcie z nami już w sobotę o 11.00!
Polska po PiS?
My wiemy jaka powinna być.
Jesteśmy gotowi na jutro!
#KonwencjaRazem #GotowiNaJutro #KongresRazem #przyszłość #Polska #atom #oze #energiaKonwencjaRazem,GotowiNaJutro,KongresRazem,przyszłość,Polska,atom,oze,energia

Źródło
Opublikowano: 2022-06-16 11:12:59

Po raz siódmy przez Gdańsk przeszedł Marsz Równości. Wspaniałe, wielkie, kolorow

Anna Górska:

Po raz siódmy przez Gdańsk przeszedł Marsz Równości. Wspaniałe, wielkie, kolorowe, tęczowe wydarzenie pełne miłości, tolerancji, upominające się o równość w naszym państwie. Równość dla wszystkich osób, które kochają, niezależnie od tego, kogo kochają.
Będzie końcu normalnie! Razem uczynimy Polskę tęczową!


Źródło
Opublikowano: 2022-05-28 18:34:12

Ostatnie 11 dni były ważne dla całej pracowniczej Polski. Pod siedzibą Kauflandu

Anna Górska:


Ostatnie 11 dni były ważne dla całej pracowniczej Polski. Pod siedzibą Kauflandu odbył się protest, który sprawił, że kolejne osoby zapisały się do związku zawodowego, poczuły się pewniej i bezpieczniej, chcą walczyć o swoje prawa.
Razem była tu z nimi codziennie, żeby ich wesprzeć, dodać otuchy i motywacji, ale też po to, żeby ten protest stał się głośny i pokazał, że kolejne grupy pracownicze się jednoczą i walczą.
Podwyżka płac, skończenie z uzależnianiem premii frekwencyjnej od korzystania z przysługującego urlopu na żądanie i zaprzestanie dyskryminacji płacowej matek powracających z urlopów macierzyńskich – takie są postulaty Wolny Związek Zawodowy „Jedność Pracownicza” sformułowane w mieniu załogi. Postulaty nie wzięte z kosmosu, tylko upominające się o to, aby Kaufland przestrzegał obowiązującego w Polsce prawa pracy!

Szczególnie wybrzmiewa dzisiaj, w Dzień Matki, ten ostatni postulat. W Polsce, kraju który przez wszystkie przypadki odmienia słowo matka, to właśnie matki są „karane” za to, że mają dzieci. Czas z tym skończyć raz na zawsze, nie tylko w Kauflandzie!
Czas też skończyć z ignorowaniem związków i sporów zbiorowych, jak to robi Kaufland.
Wspólnie z Jednością Pracowniczą podejmiemy się analizy zachowań pracodawcy i rozpoczniemy pracę nad zmianami w prawie.
Byliśmy z pracownikami Paroc i Solaris, będziemy z załogą Kauflandu i innych firm w Polsce. Związki zawodowe mają w nas sojusznika, a przykłady udanych strajków tylko w tym roku pokazują, że to sojusznictwo daje efekty oczekiwane przez pracujących.

Za protest, za trwanie na miejscu dzień i noc dziękuję: Wojtkowi, Jolancie, Tomkowi, Tatianie, Kasi i jeszcze jednej Kasi z Jedności Pracowniczej, którzy dzielnie wytrwali nocowanie w miasteczku, burze, wichury. Daliście radę! Teraz kolejny etap sporu, który przenosicie na nowe obszary, w których pracodawca nie będzie mógł was ignorować.

Dziękuję osobom z Razem Wrocław Razem Legnica Razem Berlin , którzy wspierali protestujących – posłowi Maciej Konieczny, mojemu koledze z zarządu Bartosz Grucela , wrocławskiej liderce Marta Stożek , Sławkowi Gadkowi, Magdzie Kopacz, Krzyśkowi Markowskiemu, Wojtkowi Browarnemu oraz Michałowi Gocałkowi.

Dziękuję Lewica– posłance Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, która wsparła protestujących pierwszego dnia. Dziękuję aktywistom Czerwonych i związku zawodowego OZZ Inicjatywa Pracownicza , którzy pojawiali się prawie codziennie. Dziękuję za wsparcie Xavierowi Dolińskiemu (Wolnelewo), Strajk Kobiet Wrocław, OPZZ, AgroUnii, Mai Staśko i Łukaszowi Mollowi.
Źródło
Opublikowano: 2022-05-26 12:27:05

Podczas dzisiejszego spotkania z ambasadorem Palestyny w Polsce, Panem Mahmoudem

Anna Górska:


Podczas dzisiejszego spotkania z ambasadorem Palestyny w Polsce, Panem Mahmoudem Khalifą, przekazałem na jego ręce list otwarty w sprawie śmierci dziennikarki Szirin Abu Akle oraz sytuacji w Palestynie, podpisany przez posłów i posłanki Razem oraz członków i członkinie Zarządu Krajowego partii. Poniżej treść listu:

My, niżej podpisani, jesteśmy wstrząśnięci śmiercią Szirin Abu Akle oraz brutalnymi atakami, jakich dopuścili się izraelscy funkcjonariusze wobec żałobników uczestniczących w jej pogrzebie. Podobnie jak Biuro Wysokiego Komisarza ds. Praw Człowieka mamy nadzieję, że władze Izraela umożliwią przeprowadzenie niezależnej analizy okoliczności śmierci Szirin Abu Akle. Jednocześnie nie zapominamy kontekstu, w jakim Szirin Abu Akle została zabita przez nieznanego sprawcę.

Dlatego zwracamy się do Rządu RP z prośbą o zdecydowaną reakcję na eskalację przemocy stosowanej przez władze Izraela w okupowanej Palestynie i w Izraelu. Wzywamy do podjęcia działań mających zmusić władze Izraela, aby przestały stosować przemoc wobec ludności cywilnej, dziennikarzy i aktywistów.

Wzywamy do natychmiastowych działań dyplomatycznych w celu przerwania nielegalnej grabieży ziemi i niszczenia zabudowań, a także łamania praw ludności palestyńskiej. Tylko w ostatnich miesiącach, zarówno w Shaykh Jarah, jak i w Masafer Yatta, rozpoczęto bezprawne wysiedlenia. Jednak działania te nie zaczęły się rok czy dwa lata temu, ale trwają nieprzerwanie co najmniej od 1948 roku. Nielegalna aneksja terenów Palestyny nie może być sankcjonowana przez okupacyjne sądy Izraela i musi zostać natychmiast przerwana.

Władze Izraela muszą także zaprzestać dyskryminacji ludności palestyńskiej: uchylić dyskryminujące prawo oraz powstrzymać się od działań, które spełniają przesłanki wymienione w Statucie Rzymskim i mieszczą się w definicji apartheidu. Muszą także umożliwić powrót do domu ludności palestyńskiej wysiedlonej po 1948 roku.

Mamy dość milczenia w tej sprawie oraz ignorowania cierpienia ludności palestyńskiej wywołanego bezprawnymi działaniami izraelskich władz okupacyjnych. W imieniu wszystkich obywateli Rzeczypospolitej zwracamy się więc z apelem o jednoznaczną reakcję władz RP.

Magdalena Biejat
Daria Gosek-Popiołek
Anna Górska
Bartosz Grucela
Maciej Konieczny
Paulina Matysiak
Maciej Szlinder
Joanna Wicha
Adrian Zandberg
Marcelina Zawisza


Źródło
Opublikowano: 2022-05-25 17:06:41

Anna Górska:Źródło
Opublikowano: 2022-05-24 20:28:24

Anna Górska:Źródło
Opublikowano: 2022-05-23 18:15:14

Okręg Warmińsko-Mazurski wybrał swoją delegację na Kongres. To oznacza, że ponad

Anna Górska:


Okręg Warmińsko-Mazurski wybrał swoją delegację na Kongres. To oznacza, że ponad 100 osób spotka się w 3. weekend czerwca w Warszawie!
Spotkanie z koleżankami i kolegami w Olsztynie było też okazją do omówienia najbardziej istotnych kwestii dla tego regionu: spraw pracowniczych, trwającego sporu zbiorowego osób zatrudnionych w ratuszu i miejskich żłobkach i DPSach, czy też obszarów poPGRowskich na terenie województwa, o których nikt już zdaje się nie pamiętać. Za spotkanie dziękuję też przewodniczącemu warmińsko-mazurskiej Rady OPZZ panu Jarosławowi Szunejko.


Źródło
Opublikowano: 2022-05-22 20:28:45

W Gdańsku ruszyła zbiórka podpisów pod obywatelską inicjatywą uchwałodawczą, któ

Anna Górska:


W Gdańsku ruszyła zbiórka podpisów pod obywatelską inicjatywą uchwałodawczą, która ma na celu uchylenie decyzji Rady Miasta Gdańska z marca i zatrzymanie planowanej podwyżki biletów komunikacji miejskiej.
Miasto, poszło deoga na skróty i podobnie jak rząd kosztami podwyżek cen paliw decydowało się obciążyć osoby korzystające z transportu publicznego. To ślepa uliczka, która nie rozwiązuje żadnych problemów, a dokłada tylko obciążeń mieszkankom i mieszkańcom Gdańska, którzy powinni być zachęcani do tego, aby przesiąść się w autobusy i tramwaje.
Dla tej podwyżki nie ma uzasadnienia, zwłaszcza ekonomicznego, ponieważ miasto to nie firma! Miasto jest nasze.
Wczoraj postanowiłam z kolegami pozbierać podpisy. Było bardzo dużo chętnych! Zbiórka przebiega świetnie i podpisy na pewno zostaną szybko zebrane.
To, co smuci, to dość spora ilość osób, które mówiły wprost, że to nie ma sensu, bo ludzi w mieście i tak się nie słucha i „zrobią, co chcą” – to przykre, że takie jest zdanie mieszkanek miasta wolności.

Podpisy zbierane są też dzisiaj i w kolejnych dniach, a o szczegółach zbiórki dowiecie się wszystkiego na stronie Tanie bilety – Trójmiasto!
Możecie też wydrukować kartę, zebrać podpisy wśród rodziny w znajomych i dostarczyć na zbiórkę. Link do kart zbiórki znajdziecie w komentarzu.

Źródło
Opublikowano: 2022-05-21 12:45:54

Anna Górska:Źródło
Opublikowano: 2022-05-20 14:25:38

Jednym z najlepszych doświadczeń z zarządzania partią jest odwiedzanie okręgów,

Anna Górska:


Jednym z najlepszych doświadczeń z zarządzania partią jest odwiedzanie okręgów, rozmawianie z osobami działającymi w Razem w ich miastach, dyskutowanie z nimi, słuchanie ich planów i podpowiadanie rozwiązań. Wczoraj w Bielsku-Białej , a dzisiaj w Częstochowie dyskutowaliśmy nie tylko o tej wielkiej europejskiej i ogólnopolskiej polityce, ale przede wszystkim o lokalnej – o perspektywach, planach i możliwych scenariuszach związanych z wyborami samorządowymi.
Jest chęć, ambicja, a po usypiającym okresie pandemii, odradzają się też siły, aby zawalczyć o nasze miasta i gminy!
Patrzymy w przyszłość z nadzieją i odwagą.
#RazemDamyRadęŹródło
Opublikowano: 2022-05-18 20:21:54

Dzisiaj Międzynarodowy Dzień Przeciwko Homofobii, Bifobii, Transfobii i Interfob

Anna Górska:


Dzisiaj Międzynarodowy Dzień Przeciwko Homofobii, Bifobii, Transfobii i Interfobii 🏳️‍🌈🏳️‍⚧️
Polska nadal tkwi w politycznej rzeczywistości sprzed 32 lat, kiedy to Światowa Organizacja Zdrowia wykreśliła bycie osobą niehetero- i niecisnormatywną listy chorób.

Rzeczywistość jest taka, że nasi przyjaciele spod wszystkich literek LGBTQIAP+ są wśród nas, żyją, pracują, kochają, wychowują dzieci, walczą na wojnie… tak samo jak wszystkie inne osoby, ale wciąż prawo je skandalicznie dyskryminuje.

Razem to zmienimy!
Macie we mnie sojuszniczkę.

Na kolejnym Marszu Równości widzę się z Wami już 28 maja w Gdańsku!

#lgbtpride🌈 #againsthomophobia #miłośćtomiłość #lgbt #razemwywalczymyrówneprawa #malzenstwadlawszystkich

Zdjęcia z 7 maja z Gniezna autorstwa @fot.majewskiŹródło
Opublikowano: 2022-05-17 10:37:30

Nie byłam w Razem od początku, bo jako aktywistka, bałam się wstąpić do partii.

Anna Górska:


Nie byłam w Razem od początku, bo jako aktywistka, bałam się wstąpić do partii. Byłam jak taka zabujana nastolatka, która boi się zagadać, nawet jak obiekt westchnień sam wysyła sygnały. Odważyłam się dopiero po Czarnym Poniedziałku. Wygłosiłam przemówienie na Placu Solidarności w Gdańsku, które było mocne i ważne, zeszłam z ciężarówki i już wiedziałam, że nie ma innej drogi – Polska się sama nie zmieni, jako aktywistki możemy zedrzeć gardła, ale to polityczki i politycy mają głos, w tym ten najważniejszy – w parlamencie.
Partia wywróciła życie moje i mojej rodziny do góry nogami, ale ja też nie pozostaję partii dłużna i robię, co mogę, abyśmy rosły w siłę!
Wszystkiego najlepszego zaś życzę wszystkim osobom w Razem i poza Razem. Tym, które działają, wspierają nas i na nas głosują. To dzięki Wam istniejemy i dzięki Wam wygramy! Zmienimy kraj!
#RazemDamyRadę 💜


Źródło
Opublikowano: 2022-05-16 21:03:34

Potrzebujemy inwestycji, na których zyskają zwykli Polacy – ci z Pomorza i ci ze

Anna Górska:


Potrzebujemy inwestycji, na których zyskają zwykli Polacy – ci z Pomorza i ci ze Śląska, z lubelszczyzny i mazowsza. Budowa morskich farm wiatrowych na Bałtyku, to dla naszych regionów nawet 100 tysięcy miejsc pracy! Dobrej, bezpiecznej pracy w strategicznym sektorze!

To dla wszystkich w kraju prąd tańszy, uzyskiwany w sposób, który nas nie truje i nie dusi.
To też prąd, który nie jest uzależniony od importu surowców z krajów, które okazują się bandytami, ani od międzynarodowych korporacji paliwowych, które dla zysku zedrą z nas ostatni grosz.

Zmiany nadejdą. One już tu są, czy tego chcemy czy nie.
Całe polskie pomorze ma szansę być motorem tych zmian. Wykorzystajmy to!

(Ostatnia cześć mojego wystąpienia na sobotniej konwencji Klubu Parlamentarnego Lewicy)

#ZielonaLewica #ZielonaPolska #RazemDlaKlimatu #katastrofaklimatyczna #zielonaenergia

Źródło
Opublikowano: 2022-05-16 16:13:06

Zielone źródła energii to też nowe technologie, nowe gałęzie przemysłu nie tylko

Anna Górska:


Zielone źródła energii to też nowe technologie, nowe gałęzie przemysłu nie tylko tutaj na Pomorzu.

Śląsk ze swoją infrastrukturą, z przemysłową historią i tożsamością może stać się regionem, gdzie powstanie sprzęt potrzebny do uzyskania zielonej energii.

Nie unikniemy tego, że kopalnie i elektrownie węglowe będą musiały zostać zamknięte. Ludziom, którzy przez to stracą pracę musimy zapewnić i zapewnimy bezwarunkowo podstawowy dochód i zagwarantujemy zatrudnienie!

A to zatrudnienie może dać rozwijanie m.in.na Śląsku sektora budowy urządzeń do pozyskiwania energii z odnawialnych źródeł. Zamiast produkować sprzęt dla górnictwa i węglowych elektrowni, będzie tam można produkować wiatraki i panele fotowoltaiczne! Można na tym budować dobrobyt, można zmieniać istniejące i budować nowe zakłady pracy, które zapewnią Śląskowi dalszy rozwój, będą godnie płacić swoim pracownikom.

Będziemy też mogli przeprowadzać transformację niezależnie od wielu zewnętrznych czynników.
Polska przestanie być krajem pokazywanym palcem jako ten, który udaje, że katastrofa klimatyczna nie istnieje. Staniemy się krajem, który na transformacji energetycznej zyska i będzie mógł podbić Europę.

(druga część mojego wystąpienia na konwencji Lewicy „Zielona Polska”
#zielonalewica #razemdlaklimatu #zielonaenergia #oze #dochódpodstawowy #gwarancjazatrudnienia #śląsk #pomorzeŹródło
Opublikowano: 2022-05-15 11:00:54

Jestem z Pomorza.

Anna Górska:


Jestem z Pomorza.

Mogę narzekać, że tak u nas wieje, że od września do maja trzeba chodzić w czapce, ale ten nasz pomorski wiatr, wiatr od morza, to życie.

Kiedy nasi przodkowie walczyli, aby Polska miała dostęp do morza, nie myśleli o tym, ale dzisiaj wiemy, że to nasze naturalne dobro. Jest nie tylko oknem na świat, ale daje też możliwość uzyskiwania prądu między innymi z lądowych i morskich farm wiatrowych.

To ogromna szansa na rozwój dla północnych województw, które dotąd zasilane były głównie prądem z głębi kraju. To nadzieja na to, że dzięki morzu i wiatrowi Polsce uda się sprostać jednemu z największych wyzwań, jakie stoją przed światem w XXI w. – transformacji energetycznej.

Energia z Pomorza to przyszłość.
Tak jak dzisiaj wciąż prąd do domów i fabryk w całym kraju płynie z południa, tak jutro może płynąć właśnie stąd.

#ZielonaLewica #RazemdlaKlimatu #WiatrToŻycie #transformacjaenergetyczna #katastrofaklimatyczna #zielonaenergiaŹródło
Opublikowano: 2022-05-14 16:35:40

Dziś obchodzimy międzynarodowy dzień pielęgniarek i położnych. Z tej okazji jako

Anna Górska:


Dziś obchodzimy międzynarodowy dzień pielęgniarek i położnych. Z tej okazji jako pielęgniarka, członkini Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych oraz członkini Zarządu Krajowego Krajowego Razem chciałbym życzyć szystkim moim koleżankom i kolegom żeby nasza ciężka i odpowiedzialna praca przynosiła nam wiele satysfakcji i wreszcie była należycie doceniona. Żebyśmy nie musieli pracować na dwa etaty po to by mieć na ratę kredytu czy wakacje z rodziną. Życzę nam także poprawy warunków pracy w państwowych placówkach leczniczych bo tylko wtedy doskonale wykształceni absolwenci i absolwentki studiów pielęgniarskich będą chcieli podjąć w nich pracę. Aż wreszcie życzę doczekania się takich czasów kiedy nie będziemy musiały o każdą złotówkę podwyżki naszych zarobków upominać się poprzez nasze związki zawodowe organizujące od lat protesty i strajki bo tylko wtedy żądzący przypominają sobie o naszej grupie zawodowej. Jednak przede wszystkim w tym dniu życzę nam żebyśmy mimo wszelkich przeciwności nadal chciały wykonywać nasz piękny zawód bo mimo cyfryzacji i robotyzacji jesteśmy wciąż niezastąpione przy łóżku chorego!


Źródło
Opublikowano: 2022-05-12 10:41:12

Trzy lata temu w Gnieźnie szedł pierwszy Marsz Równości. Chociaż prezydent miast

Anna Górska:

Trzy lata temu w Gnieźnie szedł pierwszy Marsz Równości. Chociaż prezydent miasta z PO chciał go zakazać, chociaż zebrani na Rynku nacjonaliści rzucali w nas jajkami i butelkami, przeszliśmy!
W tym roku tez przejdziemy!
Już jutro o 14.00 Marsz rusza ze skrzyżowania ulic Lecha i Kościuszki!
Będę tam i tym razem 😊🏳️‍🌈🏳️‍⚧️🦄


Źródło
Opublikowano: 2022-05-06 17:48:30

Europejska Sieć Solidarności z Ukrainą spotkała się wczoraj w Przemyślu, aby na

Anna Górska:


Europejska Sieć Solidarności z Ukrainą spotkała się wczoraj w Przemyślu, aby na miejscu zapoznać się z sytuacją na i przy granicy polsko-ukraińskiej i omówić dalsze możliwości pomocy i wsparcia dla naszych sąsiadów napadniętych brutalnie przez Rosję.
Z lewicowymi parlamentarzystami z Finlandii, Danii, Francji i Szwajcarii mogliśmy się wymienić doświadczeniami pomocy uchodźcom, omówić plany na dalsze działania i poznać miejsca i osoby, które takiej pomocy udzielają nieprzerwanie od ponad 2 miesięcy.
W Domu Ukraińskim w Przemyślu jest centrum pomocy, w którym działa ponad 500 osób wolontaryjnie. Centrum nie tylko zapewnia krotkoterminowy pobyt dla uciekających przed wojną, ale pomaga też znaleźć miejsce pobytu w innych miastach Polski, leczenie dla uchodźców z problemami zdrowotnymi, opiekę dla dzieci i załatwić formalności niezbędne do uzyskania w naszym kraju statusu rezydentek.
Polityczna sieć, do której należy też Razem wysłał już konwoje z pomocą bezpośrednio do Ukrainy, organizuje wsparcie finansowe a także jest w stałym kontakcie m.in. z ukraińskimi związkami zawodowymi oraz naszą organizacją partnerską Соціальний рух aby jak najlepiej zdiagnozować materialne i polityczne potrzeby.
Nie ulega wątpliwości, że jednym z najistotniejszych postulatów politycznych jest kwestia umorzenia zagranicznego długu Ukrainy, którego spłata pochłania ponad 10 procent ukraińskiego dochodu narodowego rocznie, a teraz z powodu wojny będzie jeszcze poważniejszym obciążeniem.
Ukraina nie tylko nie może tego długu spłacać teraz, kiedy broni się przed wojskami Putina, ale musi być zwolniona z tego obciążenia również po wojnie, kiedy wysiłek dziesiątek milionów pracujących osób w tym kraju musi w całości służyć odbudowie państwa z wojennych zniszczeń, zarówno materialnych jak i społecznych.
To ważne, ze europejska lewica pokazuje w sprawach obrony Ukrainy jedność i jednoznacznie stoi po stronie ofiary, a nie agresora.
#cancelukrainiandebt


Źródło
Opublikowano: 2022-05-05 15:22:48

Wspaniałe, kolorowe, radosne i ważne święto pracy za nami! Przeszliśmy dzisiaj p

Anna Górska:


Wspaniałe, kolorowe, radosne i ważne święto pracy za nami! Przeszliśmy dzisiaj po 2 latach przerwy ulicami Warszawy w pochodzie razem ze związkowczyniami i związkowcami z całej Polski, z osobami pracującymi, które zjechały do nas z zakątków naszego pięknego kraju od Podkarpacia po Zachodnio Pomorskie, od Opolszczyzny po Podlasie!
Mieliśmy co świętować!
Byli z nami zwycięzcy strajkujący z Soliarisu i Paroc, były też załogi pracownicze, które szykują się do strajku. Bo strajk jest ważny!
Związki zawodowe to wyższa forma demokracji. Jeśli ktoś staje przeciwko związkom, staje przeciwko podstawom naszej demokratycznej Rzeczypospolitej! W demokracji wolni ludzie mają prawo do strajku, bo mają prawo upominać się o godne traktowanie i godną płacę!
Po dekadach deptania ruchu pracowniczego w Polsce, ma on wreszcie dużą i zdeterminowaną reprezentację polityczną – Lewicę! Razem i Lewica stały, stoją i będą stać po stronie ludzi, dla których praca musi być godnym źródłem utrzymania i spełniania marzeń!
Po stronie większości nas, którzy żyjemy w Polsce.

Dziękuję wszystkim za dzisiejsze święto i zapewniam, że zwyciężymy.

Mieszkań! Pracy! Godnej płacy!

#1maja #świętopracy


Źródło
Opublikowano: 2022-05-01 17:45:39