Kilkanaście dni temu relacjonowałyśmy dla Was przebieg obrad nad nowelizacją Kodeksu Postępowania Cywilnego, która miała

Anka Górska:

Kilkanaście dni temu relacjonowałyśmy dla Was przebieg obrad nad nowelizacją Kodeksu Postępowania Cywilnego, która miała umożliwiać natychmiastową izolację sprawcy przemocy przez policję. Chociaż ustawa została przegłosowana tego samego dnia co prawo o głosowaniu korespondencyjnym, nie doczekała się tak ekspresowo zatwierdzenia głowy państwa – wciąż czeka na podpis Andrzeja Dudy.

Dołączcie do akcji #PrezydenciePodpisz i wspólnie zaapelujmy o ostateczne rozwiązanie problemu, z którym borykamy się od wielu lat.

👉 ZAŁOŻENIA USTAWY
https://tinyurl.com/yb52wf9m

🎯 WŁĄCZ SIĘ W AKCJĘ
https://tinyurl.com/yb58o4xc

WESPRZYJ CENTRUM PRAW KOBIET
https://jedenprocent.cpk.org.pl/PrezydenciePodpisz

Źródło
Opublikowano: 2020-05-14 06:34:47

Obejrzyj Prawo pracy – pytania związane z epidemią

Anka Górska:


Bardzo ważne spotkanie w ramach zdalnej Akademii Mocy Kobiet!!!


Źródło
Opublikowano: 2020-05-04 11:26:02

Trójdzielnia #10 Świat i pandemia

W kolejnym odcinku Trójdzielni rozmawiamy o reakcji róznych państw na pandemię koronawirusa. Od tych racjonalnych, przez ryzykowne, po kompletnie absurdalne. Przyglądamy się sytuacji w Stanach Zjednoczonych, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Brazylii i Wenezueli. Przywołujemy też oryginalne przemyślenia Aleksandra Łukaszenki z dziedziny wirusologii. Analizujemy trochę z dystansem, ale głównie tak całkiem serio.

Dawkę progresywnego myślenia na czasy zarazy przedstawiają:
Michał Piękoś
Anna Górska
Jędrzej Włodarczyk

Źródło
Opublikowano: 2020-04-25 20:44:50

Anna potrzebuje więcej podpisów. Pomożesz?

Anka Górska:

Sami niech się wytną. Serio. Samochody z dala od Głównego Miasta!

Anna potrzebuje więcej podpisów. Pomożesz?

My niżej podpisani mieszkańcy Gdańska, Polski i naszej planety Ziemisolidaryzując się z apelem Radnych Miasta Gdańska w sprawie „ogłoszeniawyjątkowego stanu klimatycznego i pilnego podjęcia działań na rzeczprzeciwdziałania kryzysowi klimatycznemu”, oczekujemy od władz Gdańska,Konse…

Źródło
Opublikowano: 2020-04-21 23:23:11

Pewnie większość z nas czuje teraz bezsilność, bezradność, wściekłość… Ja też.

Anka Górska:

Pewnie większość z nas czuje teraz bezsilność, bezradność, wściekłość… Ja też.
Jeśli chcecie mi napisać, że nie ma się co oburzać, bo takie są procedury, to pamiętajmy, że mamy do czynienia z władzą, która ma w dupie procedury. Potrafi zarówno zrobić trzy czytania ustawy w jedną noc, jak i odłożyć inną na półkę na zawsze…
Ja nie widzę w tym żadnego przypadku, że chcą się tym zająć teraz, kiedy nie możemy wyjść na ulice, bo jesteśmy odpowiedzialne. Jesteśmy odpowiedzialne i kiedy mówimy, że zależy nam na życiu i zdrowiu ludzi, w tym kobiet, którym odmawia się bezpiecznej aborcji, to nie stworzymy zagrożenia epidemiologicznego kilkudziesięcio tysięcznymi protestami. A nie mam złudzeń, że takie by one były!
Być może oni tym razem wygrają. Ale wygrają jak tchórze. Dlatego, że są jak damscy bokserzy, bandyci, przestępcy, którzy wykorzystując fizyczną przewagę nad kobietą, katują ją do nieprzytomności. Ale my jesteśmy silne. Podniesiemy się i w końcu wygramy.
W Centrum Praw Kobiet – Oddział Gdańsk widzimy dziesiątki, setki i tysiące kobiet, które podniosły się, walczyły i wygrały, chociaż naprzeciw nich stał groźny bandyta.
My też z tymi katami wygramy!
Tak będzie, Siostry. 🖤
#NieSkładamyParasolek
#CzarnyProtest
#ToJestWojnaNieSkładamyParasolek,CzarnyProtest,ToJestWojna

Źródło
Opublikowano: 2020-04-09 14:37:53

Trójdzielnia

Anka Górska:

Mało prowadzę ten profil, ale mam też swój polityczny od niedawna (zachęcam do polubienia i obserwowania) oraz nagrywam podcast o polityce z Michał Piękoś i Jędrzej Włodarczyk. Także, działam, gdyby ktoś pytał 😊

Trójdzielnia

Listen to Trójdzielnia on Spotify. No, cześć, Osoby wszystkich płci. Tu lewicowy głos w Twoim domu. Nagrywamy się i bardzo poważnie mówimy o rzeczach ważnych, ale nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie żartowali. Jesteśmy młodzi, odważni i nastawienie na sukces. No!

Źródło
Opublikowano: 2020-04-04 19:02:50

To nie jest prima aprilis. Wczoraj okradziono moją babcię. I jestem prawie pewna, że gdyby nie wymuszona środkami ostroż

Anka Górska:

To nie jest prima aprilis. Wczoraj okradziono moją babcię. I jestem prawie pewna, że gdyby nie wymuszona środkami ostrożności izolacja – to by się nie udało, bo po prostu nie byłaby sama w domu. Oszuści wchodzą przedstawiając się jako prokurator i policjant. Zapowiadają się wcześniej telefonicznie.

Informują starsze osoby, że jest przygotowywany na nie napad. Że są obecnie łatwym celem.
W nocy pisałam o kwarantannie – to mógł być błąd, nie wiem, był dość duży chaos informacyjny i stres, gdzieś się ta kwarantanna pojawiła.

Podtrzymuję 100% – ostrzegajcie Waszych seniorów. Przy obecnych obostrzeniach na hasło „policja” wszyscy stają na baczność.

Dziękuje za pomoc wszystkim, którzy to ostrzeżenie wczoraj rozpowszechnili i wytrzymali mega zestresowaną Majkę.

Babcia żyje, jest pod opieką lekarską. Ratownicy spisali się na medal, podobnie, ta prawdziwa, policja.

Źródło
Opublikowano: 2020-04-02 01:06:07

Na ratunek klubu ZIEMIA | zrzutka.pl

Anka Górska:

Wiem, że wszyscy mamy ciężko, ale bez tego miejsca obudzimy się w postpandemicznym świecie pozbawionym przestrzeni do prawdziwie wolnego przekazu i dyskusji, których nie chcą gościć nawet "demokratyczne" instytucje, bez muzyki na żywo, której nikomu oprócz Ziemi nie opłaca się wpuszczać, bez sexedu, bez dyskusji naukowych dla nie-naukowców.
Ziemia za darmo, za zwykłe "dziękuję", wpuszczała na swoją scenę Lucciole i autorki książek, o których nie powiedzą w TVP i TVNie, często dokładając do tego sprzęt, obsługę i biorąc koszty z tym związane na bary, co jest rzadkością.
Ziemia to imprezy charytatywne m.in. dla Centrum Praw Kobiet – Oddział Gdańsk, pomogli nam 3 tygodnie temu oddając nam cały dochód z nocnej imprezy – 2,5 tysiąca złotych, które teraz pewnie bardzo by im się przydały.
Ziemia to spółdzielnia ludzi, którym nie trzeba tłumaczyć, co to solidarność, ale dzisiaj warto im to, po prostu, okazać.
Pozdrawiam szczególnie Anna Steller, na którą zawsze mogłam liczyć. Kochana, przetrwacie, przetrwamy.
#dejnaZiemie

Na ratunek klubu ZIEMIA | zrzutka.pl

ZIEMIANIE! zwlekaliśmy z tą decyzją, ale dłużej już nie możemy. Losy naszego kochanego klub Ziemia z wiadomego powodu stanęły pod znakiem zapytania. Doskonale wiemy jak ciężko jest teraz każdemu, ale bez wsparcia finansowego niestety nie damy rady się utrzymać. Prowadzenie klubu wiąż…

dejnaZiemie

Źródło
Opublikowano: 2020-03-29 14:15:02

#Koronawirus jest zagrożeniem, to nie podlega dyskusji . Niestety w czasie panującej epidemii, ze względu na przymus po

Anka Górska:

👉 #Koronawirus jest zagrożeniem, to nie podlega dyskusji . Niestety w czasie panującej epidemii, ze względu na przymus pozostania w domach, kobiety mogą być narażone na eskalację przemocy, która jest zagrożeniem wcale nie mniejszym… Bądźcie czujni i informujcie policję, nas o sytuacjach, które Was niepokoją. Nie pozostawajmy obojętni na to, co dzieje się za ścianą naszych 🏠. Bądźmy bezpieczni.Koronawirus

Źródło
Opublikowano: 2020-03-18 11:25:41

Szanowne Panie,

Anka Górska:

Szanowne Panie,

Z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne informujemy, że od 16 marca do 31 marca 2020 r. włącznie zawieszone zostają wszelkie konsultacje w kontakcie bezpośrednim.

Proponujemy konsultacje telefoniczne, drogą mailową lub innymi środkami komunikacji elektronicznej.

Prosimy nie zrażać się tą formą kontaktu – nie mamy pewności, jak długo potrwa sytuacja zagrożenia epidemiologicznego, a Wasze sprawy często nie mogą czekać!

W celu umówienia konsultacji należy skontaktować się z sekretariatem pod numerem telefonu: ➡️ 604-590-117 ⬅️ od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-18:00.

W tym czasie odwołane zostają również spotkania grup wsparcia, warsztaty, szkolenia, czy inne wydarzenia grupowe, w tym w ramach Akademii Mocy Kobiet.

O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco.

Zespół Centrum Praw Kobiet – Oddział w Gdańsku.


Źródło
Opublikowano: 2020-03-16 10:29:48

Polecam warsztaty z wyznaczania granic dla nastolatek, które odbędą się już 4 kwietnia w Centrum Praw Kobiet – Oddział G

Anka Górska:


Polecam warsztaty z wyznaczania granic dla nastolatek, które odbędą się już 4 kwietnia w Centrum Praw Kobiet – Oddział Gdańsk.
Zapiszcie się, albo zapiszcie swoje córki.
W wieku 15-19 lat warto wiedzieć, jak wyznaczyć swoje granice i jak skutecznie ich chronić, nie ulegać presji rówieśniczej, która często powiela błędne stereotypy płciowe, wiedzieć, na czym polega dobra, równościowa, oparta na szacunku i zgodzie relacja romantyczna i seksualna. Warto wiedzieć, że oczekiwane "dowodów miłości" to zwykła przemoc.

Tego wszystkiego nastolatki powinny i powinni się uczyć w szkole, ale mamy to, co mamy… Więc w CPK działamy! 💪

https://www.facebook.com/events/193653285248898/?active_tab=about

Źródło
Opublikowano: 2020-03-09 13:00:55