Nauka języka kaszubskiego w szkołach Pomorza jest zagrożona. Dzieje się tak prze

Anna Górska:Nauka języka kaszubskiego w szkołach Pomorza jest zagrożona. Dzieje się tak przez znaczące obniżenie subwencji z budżetu państwa na naukę języków mniejszości i języków regionalnych, jakie PiS przepchnął z ideologicznych powodów.
W Senacie próbowano naprawić ten błąd i przyjęto uchwałę przywracającą finansowanie w pełnej wysokości.
Wspólnie z @marekrutka popieramy ją. Nie ma zgody na to, aby tak ważny dla Pomorza, Kaszubów i Kaszubek język zaginął!


Źródło
Opublikowano: 2022-01-27 16:13:56

Dzisiaj pod Sejmem upomnieliśmy się o sprawny, stojący po stronie ludzi wymiar s

Anna Górska:


Dzisiaj pod Sejmem upomnieliśmy się o sprawny, stojący po stronie ludzi wymiar sprawiedliwości.
Wspólnie z Akcja Demokracja, wieloma partnerami społecznymi oraz szeregiem partii opozycyjnych ogłosiliśmy złożenie w Sejmie projektu ustawy, przygotowanego wspólnie ze Stowarzyszeniem Iustitia, który naprawi fatalne, „reformy” Ziobry, zatrzyma szaleńczy rajd rzadu PiS na zderzenie z instytucjami Unii Europejskiej i odblokuje fundusze unijne dla Polski, m.in. z Europejskiego Funduszu Odbudowy.
Partia Razem przystąpiła do tej inicjatywy, ponieważ to ważny pierwszy krok.
Potrzeba jednak stanowczych kolejnych kroków, aby naprawić polski wymiar sprawiedliwości. Sprawiedliwość powinna być dostępna dla obywateli, postępowania muszą trwać krócej, do sądu powinno być blisko, każda osoba musi mieć dostęp do opieki prawnej, ofiary przestępstw powinny mieć poczucie, że nie muszą się znowu bronić, a pracownicy sądów muszą mieć godne wynagrodzenia i warunki pracy.
W Polsce po PiSie, to będzie jedna z najważniejszych rzeczy do zrobienia.


Źródło
Opublikowano: 2022-01-27 13:02:46

Razem z klubem parlamentarnym @__lewica w tym posłankami @partiarazem @magdabiej

Anna Górska:


Razem z klubem parlamentarnym @__lewica w tym posłankami @partiarazem @magdabiejat i @marcelinazawisza na specjalnym posiedzeniu połączonych komisji zdrowia i sprawiedliwości Sejmu RP w sprawie śmierci Izabeli z Pszczyna.
Odbywa się to w dniu, w którym dowiedzieliśmy się o kolejnej śmierci kobiety, której zakaz aborcji odebrał życie.
Na posiedzeniu nie ma ani ministra sprawiedliwości pana Ziobry, ani ministra zdrowia pana Niedzielskiego.
A wyrok obowiązuje i będzie nas dalej zabijał.
W imieniu klubu Lewicy głos zabrała posłanka @katarzyna_ueberhan, która zacytowała m.in. dramatyczne wiadomości jakie wymyślała do rodziny Iza, która czekała na smierć i nikt nie mógł, wszyscy bali się jej pomóc.
Agnieszka z Częstochowy była torturowana prawie 2 miesiące i umarła.
Tak działa to barbarzyńskie prawo, tak działa piekło kobiet, które zgotowała nam prawica.
#anijednejwiecej #jejserceteżciąglebiło #chcemyodpowiedzi


Źródło
Opublikowano: 2022-01-26 15:24:20

Takie spotkania, jak te wczorajsze to marnowanie czasu, którego jest coraz mniej

Anna Górska:


Takie spotkania, jak te wczorajsze to marnowanie czasu, którego jest coraz mniej na podjęcie konkretnych działań w celu ochronienia Polek i Polaków od śmierci na Covid-19.
To przerażajace, jak rząd, bojąc się utraty większości w Sejmie, lekceważy zagrożenia. Ma czelność horrendalne ilości śmierci naszych bliskich w wyniku tchórzostwa władzy, sprowadzać do tego, że „starsi ludzie umierają, bo są starsi”. To skandaliczne słowa, które padły z ust samego prezesa Kaczyńskiego.
Potrzebny jest obowiązek szczepień, lockdown dla niezaszczepionych i karne ściganie antyszczepionkowej dezinformacji!

Wiecie, co powiedział nam Kaczyński na spotkaniu ws. pandemii? „Starsze osoby umierają, bo są w starszym wieku” 🤯🤯🤯 – W naszym odczuciu dalsza dyskusja nie miała sensu – mówił po dwóch godzinach @Bartosz Grucela z naszego Zarządu Krajowego.


Źródło
Opublikowano: 2022-01-26 12:00:32

Ile jeszcze z nas umrze przez prawicowych fundamentalistów, którzy są u władzy?!

Anna Górska:

Ile jeszcze z nas umrze przez prawicowych fundamentalistów, którzy są u władzy?!
Jak długo jeszcze Polska będzie piekłem kobiet?
Czy poprzez uśmiercanie kobiet realizowana jest idea „ochrony życia”?
Dość!
Dość religijnych fanatyków, dość kompromisów!
#anijednejwiecejanijednejwiecej

Źródło
Opublikowano: 2022-01-26 10:02:07

W poniedziałek w Radio Gdańsk S.A. trafnie zdiagnozowałam, jak zachowa się w Sej

Anna Górska:


W poniedziałek w Radio Gdańsk S.A. trafnie zdiagnozowałam, jak zachowa się w Sejmie Konfederacja. Posłowie tej partii wstrzymali przyjęcie uchwały w sprawie solidarności z Ukrainą przez aklamację. Jasno pokazuje to, po czyjej stronie stoją i czyje interesy reprezentują, również w kontekście bezpieczeństwa Polski.

Wolna i demokratyczna Ukraina powinna być priorytetem Polski. Dlatego chcemy, aby na najbliższym posiedzeniu Sejm RP przyjął uchwałę o solidarności Polski z naszymi ukraińskimi przyjaciółmi. Wyrażamy z Wami pełną solidarność, szanujemy Waszą suwerenność, integralność i prawo do decydowania o sobie. Będziemy was wspierać w dążeniu do Europy i demokracji! O tym mówiła w Radio Gdańsk S.A. Anna Górska z naszego Zarządu Krajowego. Хочемо, щоб на найближчій сесії Сейм РП прийняв ухвалу про солідарність Польщі з нашими українськими приятелями. Виражаємо Вам повну солідарність, шануємо Ваш суверенітет, інтегральність та право самостійно вирішувати свою долю. Підтримуємо, і будемо Вас підтримувати на шляху до Європи та демократії. 🇺🇦🤝🇵🇱


Źródło
Opublikowano: 2022-01-25 14:02:14

Gdynia, miasto z morza i marzeń.

Anna Górska:


Gdynia, miasto z morza i marzeń.
Ostatnio mieszkanki i mieszkańcy marzą przede wszystkim o porządnie odśnieżonych ulicach, czym w tym sezonie miał się zajmować specjalnie powołany przez miasto zakład Letnie i Zimowe Utrzymanie Dróg. Miała otwierać się jego kolejna baza, miasto miało przestać zlecać to zadanie zewnętrznym firmom, co miało zapewnić lepszą jakość i oszczędności.
Kiedy ostatnio miejscy aktywiści i dziennikarka Wyborcza.pl Trójmiasto Katarzyna Fryc chcieli dowiedzieć się, czy zakład działa, ile kosztuje, jak się sprawdza ten model i przede wszystkim, skąd już 4-miesięczne opóźnienie w otwarciu drugiej bazy LiZUD, odbili się od ściany tajemnicy.
Prezydent Szczurek kolejny raz zapomniał, że Gdynia to nie jest jego prywatne miasto i informacje na temat działań Urzędu i podległych mu jednostek są jawne i powinny być publiczne.

Poprosiłam o interwencję w tej sprawie posłankę Magdalena Biejat i posła Adrian Zandberg z Razem.
Mam nadzieję, ze uda nam się uzyskać te ważne informacje.
Jestem też w kontakcie z miejskimi aktywistami, którzy na własną rękę próbowali ustalić pewne fakty. Niestety wyłania się z nich obraz niekompetencji i zmarnowanych pieniędzy…
Czy to się potwierdzi?
Uzyskane informacje na pewno przekażemy osobom mieszkającym w Gdyni za pośrednictwem mediów.
#gdynia
#interwencjaposelska
#informacjapubliczna
Razem Pomorze


Źródło
Opublikowano: 2022-01-21 09:04:35

Anna Górska:Źródło
Opublikowano: 2021-12-30 21:21:45

„Niezależnie kim jesteś i w co wierzysz

Anna Górska:


„Niezależnie kim jesteś i w co wierzysz
Ile godzin pracujesz, jak wysoko mierzysz

Jest tu miejsce dla Ciebie i dla Twoich marzeń
o spokoju, o cieple i o… byciu razem”

Dobrych świąt!

Tu jest miejsce dla Ciebie.

Kochane, kochani. Życzymy Wam, aby spełniły się Wasze marzenia, aby wszyscy byli zdrowi, zaszczepieni i szczęśliwi.

Aby Polska była wygodnym domem. Dla wszystkich. Dobrych świąt!Źródło
Opublikowano: 2021-12-22 09:40:27

Wyobraźcie sobie, że miasto wielkości Skierniewic nagle pustoszeje. Po rynku hul

Anka Górska:


Wyobraźcie sobie, że miasto wielkości Skierniewic nagle pustoszeje. Po rynku hula wiatr, nikt nie czeka na pociąg na dworcu, wszędzie panuje absolutna cisza. Brzmi jak scena z filmu o apokalipsie? Być może, ale jedno się zgadza — od stycznia do października zmarło prawie 42 tysiące osób, czyli mniej więcej tyle, ile liczą Skierniewice. Były to osoby niezaszczepione, które przegrały walkę z koronawirusem. Nie chcemy, aby kolejne miasta „znikały” z mapy Polski. Dlatego postulujemy obowiązkowe szczepienia, które ratują życie.


Źródło
Opublikowano: 2021-12-22 09:21:21

W tym roku wiele z nas zasiądzie do stołu wigilijnego bez bliskiej osoby. Rząd P

Anka Górska:


W tym roku wiele z nas zasiądzie do stołu wigilijnego bez bliskiej osoby. Rząd PiS niestety wpisał w kalkulację śmierć tysięcy Polek i Polaków, byleby za wszelką cenę zachować słupki poparcia i klęczeć przed antyszczepionkowcami.

Blisko 42 tysiące zmarłych osób nie robi na prawicy żadnego wrażenia. A to tyle zgonów, jakby zmiotło z powierzchni ziemi takie miasta jak Mikołów, Knurów, Sieradz, Kutno, Świnoujście albo Mińsk Mazowiecki.

Jedynym sposobem na powstrzymanie śmierci to wprowadzenie obowiązkowych szczepień przeciwko COVID–19. Tak jak postuluje Razem wraz z klubem Lewicy.


Źródło
Opublikowano: 2021-12-21 20:38:04

W ciągu trwania pandemii niemal każdy z nas stracił bliską osobę na skutek COVID

Anka Górska:


W ciągu trwania pandemii niemal każdy z nas stracił bliską osobę na skutek COVID-19. Rząd, ku zadowoleniu antyszczepionkowców, nie prowadzi skutecznych działań mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa.
W tym roku w Polsce od stycznia do października na COVID-19 zmarło 42 tysiące niezaszczepionych osób – tyle, ile liczą takie miasta jak Oświęcim, Chrzanów, Olkusz, Świnoujście albo Mińsk Mazowiecki.
Jedynym skutecznym sposobem na walkę z pandemią i uniknięcie niepotrzebnych śmierci to wprowadzenie obowiązkowych szczepień przeciwko COVID-19. Właśnie to, wraz z klubem Lewicy, postulujemy.
#szczepimysię


Źródło
Opublikowano: 2021-12-21 20:25:55

Za nami trudny rok, w którym wielu z nas musiało zmierzyć się z utratą bliskiej

Anka Górska:


Za nami trudny rok, w którym wielu z nas musiało zmierzyć się z utratą bliskiej osoby. Mimo tego, rząd PiS nadal woli słuchać głosu antyszczepionkowców niż opinii lekarzy. Dlaczego? Bo to zapewnia mu utrzymanie poparcia na obecnym poziomie.

Ponad 41 tysięcy – to zarówno liczba mieszkańców Polic, jak i niezaszczepionych ofiar koronawirusa, które zmarły między styczniem a październikiem 2021 roku. Od początku tego roku, w imię słupków sondażowych, zmarło zatem tyle osób, ile zamieszkuje średnie miasta Polski, takie jak Świnoujście, Sieradz czy Ciechanów.

My znamy sposób na powstrzymanie tej fali śmierci – obowiązkowe szczepienia, których wprowadzenie postulujemy razem z klubem Lewicy.


Źródło
Opublikowano: 2021-12-21 19:36:31

Wielu z nas zasiądzie do stołu wigilijnego bez ważnej osoby. Rząd PiS niestety w

Anka Górska:


Wielu z nas zasiądzie do stołu wigilijnego bez ważnej osoby. Rząd PiS niestety wpisał w kalkulację śmierć tysięcy Polek i Polaków, byleby za wszelką cenę zachować słupki poparcia i klęczeć przed antyszczepionkowcami.

Blisko 42 tysiące zmarłych, niezaszczepionych osób nie robi na prawicy żadnego wrażenia. A to tyle osób, jakby łącznie zmiotło z powierzchni ziemi takie miasta jak Ciechocinek, Wąbrzeźno, Radziejów, Brześć Kujawski, Kowalewo Pomorskie. i Skępe łącznie! To tak, jakby Toruń stracił Rubinkowo i Skarpę, albo z Włocławka z dnia na dzień zniknęło Południe i Michelin.

Jedynym sposobem na powstrzymanie śmierci to wprowadzenie obowiązkowych szczepień przeciwko COVID–19. Tak jak postulujemy to wraz z klubem Lewicy.

#Szczepmysię #Koronawirus #Covid
#Razem #Lewica #PartiaRazem


Źródło
Opublikowano: 2021-12-21 19:24:52

W tym roku wiele i wielu z nas zasiądzie do wigilijnego stołu bez bliskiej osoby

Anka Górska:


W tym roku wiele i wielu z nas zasiądzie do wigilijnego stołu bez bliskiej osoby. Niestety, rząd PiS wpisał w kalkulację śmierć tysięcy Polek i Polaków, byleby za wszelką cenę zachować słupki poparcia i klęczeć przed antyszczepionkowcami.

Blisko 42 tysiące zmarłych osób nie robi na prawicy żadnego wrażenia. A 42 tysiące zgonów to tak jakby nagle z powierzchni ziemi zniknęło miasto rozmiarów Ciechanowa, Sieradza, Kutna, Zduńskiej Woli, Mikołowa, Świnoujścia lub Mińska Mazowieckiego.

Jedynym sposobem na powstrzymanie fali śmierci jest wprowadzenie obowiązkowych szczepień przeciwko COVID-19. I właśnie to postulujemy wraz z całym klubem Lewicy.


Źródło
Opublikowano: 2021-12-21 17:46:54

Na Spotted: Chojnice pojawiło się ostatnio pytanie, czy w Chojnicach będzie zbió

Anna Górska:

Na Spotted: Chojnice pojawiło się ostatnio pytanie, czy w Chojnicach będzie zbiórka podpisów pod ustawą Legalna aborcja. Bez kompromisów.
Będzie! Jak najbardziej… Jeszcze jak!!!
Do zobaczenia o 15.00 na Rynku.
Będę na Was czekała razem z najlepszymi Młodzi Razem Pomorze 💪


Źródło
Opublikowano: 2021-12-11 10:10:55

Rozmowa Martyny Jałoszyńskiej z Anną Górską, działaczką feministyczną z zarządu

Anna Górska:Rozmowa Martyny Jałoszyńskiej z Anną Górską, działaczką feministyczną z zarządu partii Razem. Porozmawiamy dzisiaj o przemocy wobec kobiet w związku z trwającą od 25 listopada akcją 16 dni przeciw przemocy ze względu na płeć.

Telewizja wPunkt zaprasza na audycje.

Subskrybujcie nas w mediach społecznościowych.

Kanał wPunkt
https://www.youtube.com/c/wPunkt/

Informacje z Polski i ze świata dostępne w serwisie informacyjnym wpunkt.online


Źródło
Opublikowano: 2021-12-08 17:00:21

Anna Górska:Źródło
Opublikowano: 2021-12-03 12:24:07

To będzie moja 3 dawka.

Anna Górska:


To będzie moja 3 dawka.
W zeszłym tygodniu zaszczepiła się moja mama, wcześniej teściowie, rodzice teściowej.
Niecierpliwie czekamy na szczepienia dzieci.

Do szpitali, w tej fali choroby, trafia coraz więcej osób młodszych około 50-60 roku życia. Chorują i umierają kobiety w ciąży, wydając na świat dzieci, które w chwili narodzin doznają zawału serca, przychodzą na świat z płucami zajętymi w 80%… Mają małe szanse na przeżycie, albo są skazane na niewydolność oddechową do końca życia.

To straszne, jak bardzo nasz rząd ma w nosie to, co się dzieje. A ma w nosie, ponieważ jego krucha rządowa większość wisi na cienkich włoskach antyszczepionkowej posłanki, obrzydliwego oszusta wiceministra, chybotliwej jak chorągiewka byłej gwiazdy rocka…

Padamy, wszyscy – nawet my racjonalni i zaszczepieni – ofiarą tchórzy, który w walce o utrzymanie stołków jeszcze przez chwilę, nie wahają się używać naszego życia.

Zaniechanie, też jest przestępstwem. I ten rząd będzie za to, czego nie robi, ukarany. W ciągu ostatniej doby ich zaniechanie zabiło kolejne pół tysiąca ludzi.

Tymczasem to my musimy być mądrzejsi, bardziej zapobiegliwi i chronić siebie, swoje rodziny i otoczenie, dlatego szczepmy się i żyjmy.

#SzczepimySię
#ObowiązekSzczepieńTeraz
#LokdownDlaNieszczepionych
#NośMaseczkę


Źródło
Opublikowano: 2021-12-01 09:54:06

Wywalczyły.

Anna Górska:


Wywalczyły.
Nasze praprababki, kobiety, robotnice i intelektualistki.
Feminizm był częścią ich narodowej tożsamości. Szerzyły swoje idee na wiecach, wiejskich wystąpieniach i w salach uniwersytetów.
Waliły parasolkami w parapet Piłsudskiego, przypominając mu, że w czasie wojny tak samo jak on strzelały, a teraz chcą tak samo głosować!
Wywalczyły to dla nas.
Mamy internet, prawo jazdy, jesteśmy w Sejmie, zarządach spółek, uczymy nowe pkolenia, leczymy ludzi, jesteśmy w mediach!
Czy wywalczymy dla naszych córek pełną wolność?
Bez całkowitego prawa do decydowania o sobie, w tym o swojej ciąży, nigdy nie będziemy wolne. Zawsze będzie usankcjonowane, że nam kobietom wolno mniej.
Nie pozwólmy na to. Czas, już najwyższy czas, na legalną aborcję!
#podpisujębo
#legalna
#aborcja
#BezKompromisów


Źródło
Opublikowano: 2021-11-28 11:52:30

Jakub Sypiański, nasz działacz, tłumacz arabskiego, który od tygodni pomaga rato

Anna Górska:


Jakub Sypiański, nasz działacz, tłumacz arabskiego, który od tygodni pomaga ratować w lasach Podlasia oszukane osoby przed śmiercią, został dzisiaj w nocy napadnięty przez, jak się okazało, funkcjonariuszy WOT. Stało się to daleko poza strefą stanu wyjątkowego.
To skandal obnażający nieprawdę, jakoby działania służb na granicy były pod profesjonalną kontrolą.
Domagamy się wyjaśnienia sprawy i ukarania winnych napaści.
Kuba ma nasze pełne wsparcie. Ale rodzi się pytanie: ile takich sytuacji zdarzyło się wobec osób, które są zupełnie anonimowe i bezbronne?
Czy na granicy panuje jednak bezprawie i chaos?

Konferencja prasowa w sprawie nocnej napaści na Jakuba SypiańskiegoŹródło
Opublikowano: 2021-11-26 15:41:14

Ja również bardzo dziękuję, wspaniałe przyjęcie, za spotkanie i dobre dyskusje!

Anna Górska:

Ja również bardzo dziękuję, wspaniałe przyjęcie, za spotkanie i dobre dyskusje!
Za godzinę kolejne rozmowy w Sosnowcu, zapraszam do Księgarni.

Wczoraj w katowickim biurze odbyło się Spotkanie otwarte z Anną Górską, Bartoszem Grucelą z Zarządu Krajowego i posłem Koniecznym. To była świetna okazja do rozmowy zarówno o bieżących sprawach politycznych, jak i o przyszłości naszego okręgu. Bardzo dziękujemy wszystkim obecnym osobom za udział w spotkaniu! 💜

Źródło
Opublikowano: 2021-11-20 08:39:22