Polska. Kraj, w którym zarodek i zwłoki mają prawo do „godnego traktowania”. Nat

Anka Górska:


Polska. Kraj, w którym zarodek i zwłoki mają prawo do „godnego traktowania”. Natomiast żywego człowieka, który przydarza się pomiędzy tymi etapami, można przetrzymywać 43 doby w błocie, wielokrotnie wywozić do lasu i przepychać przez granicę, wyrzucać na bagna, odmawiać wody do picia, dostępu do lekarza, dachu nad głową, prawa do życia.

Premier nie chciał poznawać tożsamości 32 Afganek i Afgańczyków, przetrzymywanych od 9 sierpnia w Usnarzu, 3 Irakijczyków, którzy zaginęli po kolejnym wypchnięciu na Białoruś 21 sierpnia, 8 osób z Konga i Kamerunu, które wyrzucono z Polski już po wprowadzeniu stanu wyjątkowego. Nie chce znać imienia i nazwiska Kongijki, którą Straż Graniczna wywiozła do lasu prosto ze szpitala. A wystarczyło zapytać – my znamy tożsamość ich wszystkich.

Ale ludzie żyjący i cierpiący – tacy, którym można pomóc, kiedy o to proszą – najwyraźniej go po prostu nie interesują.


Źródło
Opublikowano: 2021-09-20 20:20:07

Polecam, nie tylko dlatego, że mój syn został gwiazdą filmową, ale ze wszystkich

Anka Górska:


Polecam, nie tylko dlatego, że mój syn został gwiazdą filmową, ale ze wszystkich powodów, o których mówią w nim uczennice i uczniowie, czyli najważniejsze osoby w szkole (i w tej szkole nikogo nie trzeba o tym przekonywać).

Nasza Szkoła to miejsce, gdzie w przyjaznych warunkach będziesz mógł zdobywać wiedzę i rozwijać swoje umiejętności.
Zapraszamy na seans filmu o Gdańska Szkoła Podstawowa i Gdańskie Liceum Ogólnokształcące. 🤩


Źródło
Opublikowano: 2021-09-15 22:16:38

Magdalena Biejat. Moja posłanka. Moja koleżanka

Anna Górska:

Magdalena Biejat. Moja posłanka. Moja koleżanka 😉

Wiem, że trudno w to uwierzyć, ale nawet polityczce czasem brakuje słów, a od wczoraj trochę tak jest 😉 mimo to spróbuję. Przede wszystkim dziękuję Wam za głosy i za gratulacje! To niesamowita sprawa, dostać od Was tak wspaniałą nagrodę! Dziękuję Kampania Przeciw Homofobii za zorganizowanie plebiscytu i wydarzenia, na którym można spotkać tak wiele wspaniałych osób. Kolorowych osób, które razem walczą o kolorową Polskę. A jest nas przecież dużo, dużo więcej. Coraz więcej. I kiedyś – wierzę, że już naprawdę niedługo – razem pogonimy homofobów i urządzimy ten nasz kawałek świata tak, żeby osoby LGBT+ mogły czuć się w nim bezpieczne i u siebie. Gratuluję pozostałym osobom nominowanym i laureat(k)om. To wielki przywilej móc się znaleźć w tak wspaniałym gronie! Fot.: Emilia Oksentowicz

Źródło
Opublikowano:

Nie oglądam innych gal wręczenia nagród.

Anna Górska:


Nie oglądam innych gal wręczenia nagród.
Serdecznie zapraszam do oglądania gali wręczenia nagród Korony Równości.

Ceremonia rozdania nagród Korony Równości 2021 KPH


Źródło
Opublikowano:

Szkoła się zaczęła. Pierwsze dni za nami.

Anna Górska:


Szkoła się zaczęła. Pierwsze dni za nami.
Cośmy się z rodzicami na wywiadówkach pośmiali z „cnót niewieścich”, to nasze, ale prawda jest taka, że ten śmiech podszyty był lękiem, że nasze dzieci, zamiast nauczyć się, jak zdobyć świat, jak poradzić sobie w życiu, jak ze sobą współpracować, zamiast poznać swoje prawa i zobowiązania społeczne, będą poznawały życiorysy i pisma ludzi o coraz bardziej wątpliwej renomie, ale ideologicznie ważnych dla obecnie rządzących.
Edukacja zawsze jest łakomym kąskiem dla władz, bo tam się wykuwa spiżowe armie ludzi, którzy znają tylko jedną wersję historii, jedne poglądy itp. Jednak badania pokazują, że jest ona też kuźnią buntu i krytycznego myślenia. Czyli: im więcej papieża w szkole, tym mniej w życiu.
Ale taka polityka wobec szkół jaką wdraża minister Czarnek jest dużo bardziej niebezpieczna dla całego systemu oświaty i społeczeństwa. Wielu rodziców, których na to stać, już zabiera swoje dzieci spod młota czarnkowej indoktrynacji do edukacji prywatnej i zamiast nowego ładu, będziemy mieć nowe rozwarstwienie.


Źródło
Opublikowano:

25% karetek nie wyjedzie do potrzebujących ratunku, bo ratownicy mają dość tyran

Anna Górska:

25% karetek nie wyjedzie do potrzebujących ratunku, bo ratownicy mają dość tyrania za grosze na śmieciówkach.
Komisja Europejska nie przyjmuje naszego planu odbudowy oraz występuje do TSUE o nałożenie kar finansowych za „reformy” sądownictwa.
Mamy zniszczoną energetykę, kupujemy od innych państw chyba najwięcej prądu w historii, bo potrzeby rosną, lecz rząd udaje, że nie ma problemu z Turowem i Bełchatowem, a węgiel jest super.
Czarnek już do reszty rozwala edukację, o czym pisałam post wczoraj.
Policja zabija ludzi, do pomocy którym zostaje wezwana.
Trwa protest osób pracujących w sądach, do strajku szykują się pracujących w ZUS.
Biedronki mają w nosie polskie prawo, dogadały się z prywatną… Więcej

Źródło
Opublikowano:

„(…) Na marginesie – chciałbym powiedzieć o plamie na honorze żołnierza polski

Anna Górska:

„(…) Na marginesie – chciałbym powiedzieć o plamie na honorze żołnierza polskiego. Nie mogę zrozumieć, jako weteran II wojny światowej, nacisków, które spowodowały antyhumanitarne i nieludzkie traktowanie emigrantów na wschodniej granicy. Takie postępowanie nie licuje z postawą i honorem żołnierza. Nigdy więcej wojny i jej nieludzkich wzorów!” – te słowa wypowiedział kpt. Henryk Bajduszewski, weteran II wojny światowej, żołnierz II Korpusu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie. Powiedział to wczoraj w Gdańsku, podczas miejskich obchodów 82. rocznicy wybuchu najtragiczniejszej i najokrutniejszej z wojen, na Placu Obrońców Poczty Polskiej.
Wszyscy nagrodziliśmy go owacją za te słowa, cenne… Więcej

Źródło
Opublikowano:

1 września – rocznica wybuchu wojny i początek roku szkolnego.

Anna Górska:

1 września – rocznica wybuchu wojny i początek roku szkolnego.
Wszystkim nam życzę, aby nowe pokolenia Polek i Polaków mogły w szkole właśnie myśleć krytycznie, czyli np. otwarcie wyciągać wnioski, że wojna to zawsze zło, a posyłanie dzieci na odstrzał wroga obraz klęski, a nie żaden triumf, jak ostatnio wygadywała małopolska kurator oświaty, polityczna i ideologiczna koleżanka ministra edukacji pana Czarnka.
Wierzę w nasze nauczycielki, wierzę, ze to przetrwamy, że nie będzie więcej wojen, a wszystkie osoby uczące się będą miały ze szkoły też radość, bo to w końcu powinien być też najpiękniejszy czas w naszym życiu, czas przygód i przyjaźni na całe życie.
Damy radę.

Źródło
Opublikowano:

Dzisiaj ważna rocznica – podpisania Porozumień sierpniowych w 1980 między ówczes

Anna Górska:

Dzisiaj ważna rocznica – podpisania Porozumień sierpniowych w 1980 między ówczesnym rządem PRL, a strajkującymi robotnikami wielu zakładów pracy w całej Polsce.

W porozumieniach rząd zgodził się zrealizować jeden z najważniejszych ówcześnie postulatów – powstanie wolnych, niezależnych i samorządnych związków zawodowych. Tak powstał NSZZ „Solidarność”. Postulaty strony robotniczej nie zostały spełnione, 16 miesięcy później wprowadzono stan wojenny. Wielu strajkujących w sierpniu ’80 i później członków Solidarności straciło pracę i w „państwie bez bezrobocia” dostało wilczy bilet, był wśród nich też mój ojciec. Wielu innych zostało internowanych.

Jednak Sierpień ’80 zapoczątkował ostateczny… Więcej

Źródło
Opublikowano:

W ośrodku dla uchodźców brakowało jedzenia, rodzice nakarmili dzieci grzybami, k

Anna Górska:


W ośrodku dla uchodźców brakowało jedzenia, rodzice nakarmili dzieci grzybami, które zebrali w okolicy, jedno z dzieci zmarło, drugie walczy o życie, uratować może je tylko przeszczep płata wątroby.
To jest niewyobrażalna tragedia, przebyć 5000 km, żeby uratować swoje dzieci przed tragedią wojny i stracić jedno z nich, bo w kraju członkowskim Unii Europejskiej nie ma jedzenia w ośrodku.
To jest koszmar!
Oczywiście nasz rząd wszystkiemu zaprzecza, jedzenia było full, a w ośrodkach będzie się informować przybywające osoby, żeby nie jadły grzybów…
To jest szczyt chamstwa i bezczelności tego rządu. To, że w ośrodkach brakuje wszystkiego, wiemy, bo co i rusz w Internecie trwa wielka mobilizacja, żeby osoby zwoziły tam rzeczy, podstawowe rzeczy: koce, pościele, mydło, ubrania, jedzenie również. Widzimy to teraz co chwilę!
Więc Władzo, nie wciskaj nam kitu, jak to dbasz o osoby uciekające przed wojną.
Nie dbasz, nie dbasz o te, które przetrzymujesz w lesie już prawie miesiąc i nie dbasz o tych, których łaskawie wpuszczasz, bo… po prostu masz w dupie ludzi, wszystkich. Liczy się tylko Twoje koryto.
Odpowiecie za to.


Źródło
Opublikowano: 2021-08-30 15:41:17

#LatozRazem było ostatnio też na Śląsku!

Anna Górska:

#LatozRazem było ostatnio też na Śląsku!
Polecam relację naszego tamtejszego okręgu.

Za nami intensywne dni śląskiej odsłony #LatazRazem. Poniżej krótkie podsumowanie i fotorelacja.

Śląskie #LatozRazem rozpoczęło się w poniedziałek pod Sądem Okręgowym w Katowicach, gdzie wspólnie ze związkowcami z KNSZZ „Ad Rem” Związek Zawodowy Asystentów Sędziów oraz naszymi parlamentarzystami – Daria Gosek-Popiołek i Maciej Konieczny spotkaliśmy się z mediami, żeby przedstawić tragiczną sytuację pracowników sądów. Wiceprzewodniczący związku Patryk Kępa, poza kwestiami płacowymi, poruszył też temat narastającego mobbingu w sądach, ignorowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

Po południu razem z naszymi parlamentarzystami zbieraliśmy na katowickim rynku podpisy pod projektem… Więcej

LatozRazem,LatazRazem,LatozRazem

Źródło
Opublikowano: 2021-08-25 21:12:16

Na żywo, o tym co działo się i dzieje pod granicą z Białorusią Maciej Konieczny.

Anna Górska:


Na żywo, o tym co działo się i dzieje pod granicą z Białorusią Maciej Konieczny.

Relacja na temat tego co aktualnie dzieje się na polsko-białoruskiej granicy.


Źródło
Opublikowano: 2021-08-19 19:33:06

Cały czas większość z nas uważa, że jeśli coś się dzieje 5000 km od nas, to w za

Anna Górska:


Cały czas większość z nas uważa, że jeśli coś się dzieje 5000 km od nas, to w zasadzie co można zrobić i to ogólnie nie nasza sprawa.

Takie myślenie o aktualnej sytuacji w Afganistanie, zdaje się nie być obce również polskiemu rządowi. Jednak rzeczywistość jest prostsza – wydarzenia w Azji Środkowej zawsze oddziałują na nas bezpośrednio i polski rząd doskonale to wie, tylko udaje, że nic się nie dzieje i jawnie łamie międzynarodowe prawo stosując przemoc wobec osób, które uciekają przed wojną.

Niedaleko Białegostoku, nieopodal zbiegu granic Polski, Białorusi i Litwy od tygodnia przetrzymywana jest grupa kilkudziesięciu afgańskich i irakijskich uchodźców, w większości rodzin z dziećmi, którzy heroicznie, w obawie o życie przebyli tysiące kilometrów i dotarli aż tutaj. A tutaj spotkali się z karabinami straży granicznej. Są zatrzymani w pasie “ziemi niczyjej” pod gołym niebem. Straż dostarcza im jedzenie. Wśród osób są też małe dzieci, poniżej 2 roku życia.

Uchodźcy chcieli przekroczyć granicę Polski z Białorusią. Białoruś udało im się opuścić, zostali wręcz wypchnięci przez pograniczników Łukaszenki, ale do Polski nadal nie dotarli, bo rząd w Warszawie odmawia im wstępu.

Wszystkie międzynarodowe konwencje traktujące o migracjach i kwestiach uchodźczych, których Polska jest sygnatariuszką, nie zezwalają na taką sytuację. Uchodźców należy wpuścić na terytorium kraju, zapewnić im godne warunki pobytu i wszcząć wszystkie konieczne procedury. Zmuszanie ich do koczowania w lesie jest nieludzkie, to przemoc, postępowanie skandaliczne i niegodne państwa prawnego, dojrzałej demokracji za jaką chcemy uchodzić.

Jeszcze dzisiaj na miejsce dojadą osoby z Fundacja Ocalenie, które dowiozą przetrzymywanym namioty, śpiwory, środki czystości, jedzenie dla najmłodszych dzieci itp.

Śledźcie social media fundacji, aby być na bieżąco, jaka pomoc jest jeszcze potrzebna.


Źródło
Opublikowano: 2021-08-18 13:12:37

Razem możemy zrobić więcej! Dołącz do nas

Anna Górska:


Razem możemy zrobić więcej! Dołącz do nas ?
https://dolacz.partiarazem.pl/
Wesprzyj nas ?
https://wesprzyj.partiarazem.pl/

Jesteśmy Razem. Jesteśmy partią dla Ciebie. Dołącz do nas. Wesprzyj nas!


Źródło
Opublikowano: 2021-08-13 11:48:46

To b bardzo intensywny i bardzo udany dzień w Kaliszu. Dziękuję Razem Kalisz za

Anna Górska:

To b bardzo intensywny i bardzo udany dzień w Kaliszu. Dziękuję Razem Kalisz za wspaniale spotkania i rozmowy!

Dzisiaj intensywny dzień w Kaliszu!

Zaczęliśmy od konferencji prasowej o smogu i jakości powietrza w miastach z Dorota Olko, Maciej Szlinder, Anna Górska, Beata Błażejczak-Kleczewska i Kamila Manuela Majewska, wiceprzewodniczącą rady miasta Kalisza.

Po konferencji zrobiliśmy objazd po mieście zabytkowym autobusem z odkrytym dachem. Na trasie dosiadali się do nas kaliszanie i kaliszanki, żeby porozmawiać.

Dzień zakończyliśmy spotkaniem z naszym wspaniałym okręgiem Razem Kalisz.

Jutro widzimy się w Poznaniu!

#LatozRazem
#kaliszLatozRazem,kalisz

Źródło
Opublikowano: 2021-08-12 20:31:51

Gratulacje dla załogi i osób negocjujących.

Anna Górska:

Gratulacje dla załogi i osób negocjujących.


O godz. 1.28 podpisaliśmy porozumienie. Zaraz potem ruszyliśmy na hale, aby przekazać warunki zakończenia strajku. Mamy to, o co walczyliśmy od roku. Ograniczenie umów śmieciowych, 58 umów na czas nieokreślony dla pracowników jeszcze w sierpniu 2021 r. i gwarancje systemowych rozwiązań od 2022 roku. Mamy drugą w tym roku waloryzację płac, która obejmie 600 osób z 800 pracowników, a także pakiet waloryzacyjny na lata 2022-2023. Łączna wartość wynegocjowanej waloryzacji to nie mniej niż 850 zł.
Jest wreszcie to, na czym pracownikom zależało najbardziej – radykalny wzrost dodatku stażowego. Jego najwyższy wymiar wyniesie 18 proc. płacy minimalnej, co miesiąc. Dodatek będzie się także… Więcej


Źródło
Opublikowano: 2021-08-11 03:02:46

Udostępniam, bo w telewizji, żadnej – tej wolnej i tej zniewolonej tego nie zoba

Anka Górska:

Udostępniam, bo w telewizji, żadnej – tej wolnej i tej zniewolonej tego nie zobaczycie.

500 osób w międzynarodowej korporacji produkującej materiały budowlane strajkuje 6 dzień, żeby mieć lepsze wynagrodzenia i nie musieć wyrabiać prawie 2 etatu w nadgodzinach, żeby dostać godna pensję, żeby mieć uczciwy dodatek stażowy i przede wszystkim, żeby mieć stabilne umowy o pracę. Tak w Polsce nawet w wielkich fabrykach są nadal śmieciowki!

Oni strajkują już nie tylko dla siebie, ale i dla nas. To pierwszy tej skali strajk w prywatnej firmie od… 1989 roku!
Dość traktowania polskich zatrudnionych jak taniej siły roboczej! To strajk, który może odważyć nas wszystkich o upominania się o nasze podstawowe prawo do godnej pracy i płacy.

A ponieważ oni strajkują też dla nas, pomóżmy im przeżyć do 1, bo za strajk szef im nie zapłaci.
Zrzutka na fundusz strajkowy tutaj: https://zrzutka.pl/fbgwhs

Dobiega 22, razem ze związkowcami negocjujemy z kierownictwem spółki.

Przedsiębiorcy muszą nauczyć się rozmawiać z pracownikami jak z partnerami. Bez tego porozumienia nie bedzie…
Źródło
Opublikowano: 2021-08-09 21:53:35

Od kilku dni w Trzemesznie strajkują pracownicy firmy Paroc. Domagają się m.in.

Anna Górska:


Od kilku dni w Trzemesznie strajkują pracownicy firmy Paroc. Domagają się m.in. umów o pracę na czas nieokreślony i wyższych pensji. Nasi politycy są dziś z nimi! ✊
– Postulaty pracowników są skromne. Firma traci każdego dnia więcej, niż kosztowałoby spełnienie tych postulatów. Mam nadzieję, że dyrekcja usiądzie w końcu do poważnych rozmów ze strajkującymi – mówił na demonstracji Adrian Zandberg.

Obecnie Adrian prowadzi pertraktacje z szefostwem za zamkniętymi drzwiami.

Fot. Rafał Jacznik

Maciej Szlinder | Paulina Nowak | Razem Poznań | Anna Bąk | Konfederacja Pracy Trzemeszno


Źródło
Opublikowano: 2021-08-09 17:35:23

Kiedy mąż chciał mi się oświadczać, przekonywał, że musi kupić mi pierścionek za

Anna Górska:


Kiedy mąż chciał mi się oświadczać, przekonywał, że musi kupić mi pierścionek za równowartość jego miesięcznej pensji, ponieważ… gdyby była wojna, to musi on być wart tyle, żeby wystarczyło mi chociaż na bochenek chleba.

Tak silna nadal, nawet w nas – osobach, które wojnę znają już tylko z opowieści babć i dziadków, jest trauma II wojny światowej. Ciągle o tym gdzieś myślimy, mamy to z tyłu głowy, że wojna to zawsze śmierć, ból, głód.

Dzisiaj, kiedy oddajemy cześć szczególnym bohaterom i bohaterkom oraz ofiarom wojny – tym, które i którzy podjęli nierówną walkę w Powstaniu Warszawskim, zwłaszcza o tym powinniśmy pamiętać.

Naszym, osób zajmujących się polityką, najważniejszym celem powinno być zrobienie wszystkiego, aby już nigdy nie było żadnej wojny.
Nie pomoże w tym lanie do głów dzieci i młodzieży infantylnego patriotyzmu, dzielenie wokół niego społeczeństwa.

Musimy myśleć o przyszłości i patriotycznych postawach zupełnie inaczej. To uświadamianie i pokazywanie, że różnorodność jest naszą siłą, że wyznawanie różnych religii, czy ich nie wyznawanie jest absolutnie normalne, że poglądy częściej niż linią zażartego, „wojennego” sporu mogą być też platformą szukania rozwiązań dobrych dla ogółu.
A dzisiaj szczególnie ważne jest też zwrócenie naszej uwagi na to, co niechybnie kieruje nas w stronę strasznych wojen – na kryzys klimatyczny i jego koszmarne skutki, w pierwszej kolejności dla krajów globalnego południa, ale i dla nas.
Będziemy mierzyć się z potężniejszym niż dzisiaj kryzysem migracyjnym, z olbrzymimi niedoborami wody, które dotkną nas wszystkich, również w naszej bogatej Europie.
Czy będziemy na to gotowi? I wcale nie chodzi mi o gotowość bojową w postaci setek czołgów.

Musimy działać, powstrzymać zmiany klimatyczne odważną polityką energetyczną i otwartością na migracje, działaniem wyrównującym nierówności w Polsce, ale też w całej Europie, aby uchronić świat przed nieszczęściem zagrażających nam wojen. To nasza – polityczek i polityków najważniejsza odpowiedzialność.

Źródło
Opublikowano: 2021-08-01 22:51:08

Wczoraj w Legnicy mówiliśmy o bardzo złych zmianach, jakie szykuje dla Polskiej

Anna Górska:

Wczoraj w Legnicy mówiliśmy o bardzo złych zmianach, jakie szykuje dla Polskiej szkoły minister Czarnek i o tym, że bezwzględnie trzeba go odwołać. Jesteśmy już w drodze do Wrocławia. Z Razem Wrocław i mediami spotkamy się na placu Nowy Targ. Będzie gorąco! ?

„Legnica mówi jasno: Czarnek MUSI odejść”. Pod takim hasłem odbyła się 28 lipca konferencja prasowa posła Adriana Zandberga i lokalnych działaczy partii Razem. Działacze Lewicy i Akcji Demokracji od kilku tygodni domagają się odwołania ministra Czarnka. Już ponad 100 tysięcy osób złożyło podpis pod obywatelskim wotum nieufności wobec ministra edukacji i nauki. W południe działacze Razem spotkali się w centrum Legnicy na konferencji prasowej. Udział w niej wzięli: poseł na Sejm RP, Adrian Zandberg, osoby z Zarządu Krajowego partii Razem – Anna Górska, Maciek Szlinder i Bartosz Grucela, liderka lokalna, lekarka Kaja Filaczyńska i dolnośląski okręg Młodych Razem. – W ostatnich latach dzieci… Więcej


Źródło
Opublikowano: 2021-07-29 00:05:22

Chcemy umów o pracę zamiast śmieciówek i szkoły bez indoktrynacji – o tym mówili

Anna Górska:


Chcemy umów o pracę zamiast śmieciówek i szkoły bez indoktrynacji – o tym mówili młodzi, z którymi rozmawialiśmy dziś na rynku w Kartuzach. Polska się zmienia, w małych i dużych miastach. Wszędzie chcemy żyć i pracować jak Europejczycy. Tu, na Kaszubach, jak zresztą w całej Polsce, młode pokolenie idzie do przodu, i nie będzie wzdychać za tym, co było przed 2015.

Wcześniej spotkaliśmy się z lokalnymi działaczami lewicy, którzy walczą w obronie kaszubskiej przyrody. Sprzeciwiamy się żwirowni, która może zniszczyć jezioro Mausz. Interes jednej firmy nie może być ważniejszy niż setek ludzi żyjących z turystyki!


Źródło
Opublikowano: 2021-07-19 19:09:07

Na Piast Polanie przy udanej pogodzie ( wbrew wczorajszym prognozom dla Zielonej

Anna Górska:


Na Piast Polanie przy udanej pogodzie ( wbrew wczorajszym prognozom dla Zielonej Góry) urządziliśmy sobie piknik z naszymi gośćmi – Adrian Zandberg, Anka Górska, Maciej Konieczny. Chwila odprężenia przed dalszą podróżą. Dalsze Lato z Razem jeszcze przed nami. Z Adrian Zandberg , Anna Górska , Maciej Konieczny , Ada Ruszkowska , Gosia Majorczyk , Darek Kopała , Eugeniusz Rożek


Źródło
Opublikowano: 2021-07-16 19:56:17