UWAGA !!! PILNE!!! UDOSTĘPNIAJCIE!

UWAGA !!! PILNE!!! UDOSTĘPNIAJCIE!
Zaginął dziś mój brat Wojciech Gnutek. lat 49, wzrost 170 cm, ciemny blondyn,oczy szaro-zielone, braki w uzębieniu, kurtka biodrówka w kolorze khaki z kapturem, spodnie :przecierany dżins, buty: zimowe ocieplane botki czarne, może mieć czapkę wełniana czarną. Swetr ten sam co na zdjęciu. Mieszka w Bochni. Jest psychicznie chory. Może wystąpić padaczka. w miejscach nowych zachowanie dezorientacji i niepewne. Bez lekarstw może być niebezpieczny, typ wędrowca.Wyszedł z domu przypuszczalnie między godz. 2 w nocy a 6:30. (Może poruszać się pociągami). NERWOWO POTRZĄSA REKAMI LUB RĘKĄ W PSYCHIATRII TO SIĘ NAZYWA – LICZENIE PIENIĘDZY. Jak go ktoś widział proszę o kontakt z Policją.


Źródło
Opublikowano: 2019-12-11 21:56:44

Zamknąć drzwi przed Polańskim – Partia Razem – Inna polityka jest możliwa!

Wybitnym reżyserom, tak samo jak księżom i wszystkim innym ludziom nie wolno gwałcić nikogo, zwłaszcza dzieci.
I ja np. w tym wypadku nie umiem oddzielić wybitnego reżysera od gwałciciela. Nie poszłabym na spotkanie z nim, tak jak nie oglądam jego filmów, bo nie umiałabym nie myśleć cały czas o tym, że jest to dzieło człowieka, który brutalnie zgwałcił 13-latkę, przyznał się do tego i do dzisiaj nie poniósł kary, ponieważ przed nią ucieka i jest chroniony z honorami przez artystyczny establishment.

Zamknąć drzwi przed Polańskim – Partia Razem – Inna polityka jest możliwa!

STANOWISKO W SPRAWIE SPOTKANIA Z ROMANEM POLAŃSKIM W związku z wizytą Romana Polańskiego w Łódzkiej Szkole Filmowej wyrażamy swoje ogromne zaniepokojenie zaistniałą sytuacją. Czyny jakich dopuścił się Roman Polański – a są to gwałty na małoletniej, nie powinny nigdy ulec zatarciu …

Źródło
Opublikowano: 2019-11-29 17:04:57

Wszystkim Wcześniakom życzymy zdrowia, a co się z tym wiąże:

Wszystkim Wcześniakom życzymy zdrowia, a co się z tym wiąże:
– oddziałów szpitalnych w bliskiej odległości, wyposażonych w sprzęt, leki i pełną obsadę pielęgniarek, położnych, lekarzy i lekarek naonatologów i innych specjalistek,
– braku kolejek do specjalistów, leczenia i darmowej rehabilitacji po wyjściu ze szpitala.
Rodzicom wcześniaków życzymy tego samego, plus jeszcze wsparcia systemowego, w tym realnego wsparcia finansowego, psychologicznego, wytchnieniowego, cierpliwości i siły. I nieograniczonej radości, kiedy nasze Dzielne Okruszki stawiają kolejne milowe kroki.
Górscy z naszymi Wcześniakami
#MiędzynarodowyDzieńWcześniaka
💜
MiędzynarodowyDzieńWcześniaka

Źródło
Opublikowano: 2019-11-17 13:48:20

Posłanki #Lewica założyły kilka ważnych zespołów, m.in.: ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego, równouprawnienia

Posłanki #Lewica założyły już w Sejmie kilka ważnych zespołów, m.in.: ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego, równouprawnienia społeczności LGBT+, polityki migracyjnej i integracyjnej. Moja koleżanka z partii Magda Biejat, która ma do tego milion kompetencji, została szefową Komisji Rodziny i Polityki Społecznej. Mamy już przygotowane ustawy do zgłoszenia, skrupulatnie pracujemy nad kolejnymi. Wszystko w zgodzie z programem Lewicy, z programem Razem.
Ale wystarczyło, że Marcelina Zawisza, zgodnie z naszym programem, wspomniała, że Lewica rozważa poparcie zniesienia limitu składek na ZUS, jeśli spełnione będą w nowelizacji inne ważne warunki (głównie chodzi o mechanizm emerytury maksymalnej), a już słychać jęk liberalnych elit na czele z dziedziczką Kidawą-Błońską, która nie tylko uważa, że Kościół katolicki w Polsce jest dyskryminowany, ale też, że taka lewica jest nic nie warta
Otóż taka Lewica, która jednego dnia rozpala prawicowe klawiatury i mikrofony tym, że będzie przewodniczyć pracom Komisji Rodziny i Polityki Społecznej oraz liberałów tym, że mówi wprost, że najbogatsi płacą za mało – to jest właśnie warta wiele lewica. Oby tak dalej.


Lewica

Źródło
Opublikowano: 2019-11-15 12:40:44

To byłby fajny, śmieszkowy mem, po którego zobaczeniu złapałybyśmy się za brzuszki, bo mogłyby boleć, gdyby…


To byłby fajny, śmieszkowy mem, po którego zobaczeniu złapałybyśmy się za brzuszki, bo mogłyby boleć, gdyby…
…gdyby to nie była smutna prawda.

Dokładam jeszcze rozpoczynający się właśnie serial o tym, jakie to straszne, że człowiek, którego rządy doprowadziły do wygranej PiSu, ma zlewkę i nie…

Więcej


Źródło
Opublikowano: 2019-11-06 00:17:25

Magda Biejat: „Samozwańczy puryści językowi, walczący z żeńskimi formami w języku polskim, którym tak przeszkadzają „goś

Magda Biejat: „Samozwańczy puryści językowi, walczący z żeńskimi formami w języku polskim, którym tak przeszkadzają „gościa”, „marszałkini” i „posłanka”, nie mają zupełnie problemu z odmianą „idiotka” czy „kretynka”.”

Zaskoczyło mnie, ale też zasmuciło, że użycie przeze mnie słowa „gościni” wzbudziło taką sensację. Nie prawa pieszych, reprywatyzacja, kryzys klimatyczny czy wsparcie dla Jana Śpiewaka, o których w ostatnich dniach pisałam. Szkoda, że to istnienie rodzaju żeńskiego w języku polskim wzbudza oburzenie…

Więcej


Źródło
Opublikowano: 2019-10-29 17:22:10

Jak długo Polska będzie seksistowska? Dopóki większość osób będzie uważać, że określenie kobiety w formie męskiej (naucz

Jak długo Polska będzie seksistowska? Dopóki większość osób będzie uważać, że określenie kobiety w formie męskiej (nauczyciel, prezes) jest dla kobiety nobilitujące, ale określenie mężczyzny w formie żeńskiej (pielęgniarka, parlamentarzystka) mu uwłacza.
W Razem robimy to dobrze

Źródło
Opublikowano: 2019-10-25 14:32:02

A tymczasem w Lublinie medal przyjaciela uczelni dostał dzisiaj mężczyzna*, którego poglądy są żywcem wyjęte z czasów, k

A tymczasem w Lublinie medal przyjaciela uczelni dostał dzisiaj mężczyzna*, którego poglądy są żywcem wyjęte z czasów, które zmusiły matronkę tegoż uniwersytetu Marię Skłodowską-Curie do wyjazdu na studia do Paryża.
Rektor podobno reagując na widoczny na zdjęciu protest powiedział do laureata „…

Więcej

Medal dla hejtera. Wstyd!
To ja dziś podczas wręczenia Medal Amicis
Univesitatis Mariae Curie-Sk�odowska Wojewodzie lubelskiemu dr. hab.
Przemys�awowi Czarnkowi.


Źródło
Opublikowano: 2019-10-23 16:50:34

Tak, widziałam screena z Maciej Konieczny w studiu TVN, nikt już mi nie musi go przysyłać.

Tak, widziałam screena z Maciej Konieczny w studiu TVN, nikt już mi nie musi go przysyłać.
Sama najpierw rano prawie spadłam z krzesła, potem – dość wnerwiona – poszłam popytać koleżanek i kolegów, potem zapytałam Maćka i w sumie miałam coś napisać, ale uprzedziła mnie pewna dziennikarka.
I z tego, co dzisiaj się dowiedziałam, serio warto poczekać na publikację nagrania tego programu.

Źródło
Opublikowano: 2019-10-20 20:35:08

Naprawdę zapraszanie Korwina do mediów jest zabiegiem marketingowym dla wypromowania programów i mediów. Przecież wszysc

Naprawdę zapraszanie Korwina do mediów jest zabiegiem marketingowym dla wypromowania programów i mediów. Przecież wszyscy dziennikarze i dziennikarki wiedzą, co on będzie wygadywał. I chodzi tylko o to, żeby to się potem kręciło po social mediach, forach i dawało klikalność, oglądalność i bloczki reklamowe.
To jest przemyślana i bezczelna strategia walki o widza kosztem osób, które ten ordynarny typ obraża.
Już nie wspomnę o tym, że potem wielkie zdziwko, że TAKI KTOŚ jest w Sejmie… Sami go tam wprowadzają po czerwonym dywanie.
Nie chcecie Korwina w mediach? Nie klikajcie tych linków do youtube i innych stron, olejcie to. Nie będzie milionów wyświetleń, nie będzie kręcenia mamony na bełkocie "Krula" i jemu podobnych.

Źródło
Opublikowano: 2019-10-19 23:12:07

Jeśli ktoś chce się zaangażować politycznie, co jest – przypominam tylko – obywatelskim prawem każdego człowieka, a ma s

Jeśli ktoś chce się zaangażować politycznie, co jest – przypominam tylko – obywatelskim prawem każdego człowieka, a ma serduszko po lewej stronie, to warto wpaść jutro na spotkanie otwarte. Zachęcam! :)Jesienią warto spotkać się 🙂 Zapraszamy na jedno z serii spotkań otwartych — porozmawiaj z nami, zapisz się, działajmy razem.
🌊W Gdańsku: Wtorek 22.10 godz. 18-19:30, biuro Razem al. Grunwaldzka 76/78, lokal 217 (II piętro)
🔥W Słupsku: Wtorek 22.10, godz. 18-19, kawiarnia Antrakt, ul. Kilińskiego… Więcej


Źródło
Opublikowano: 2019-10-18 13:21:01

W całej sprawie wczorajszego głosowania nad tym, jaki to kościół katolicki w Polsce jest prześladowany najbardziej mnie

W całej sprawie wczorajszego głosowania nad tym, jaki to kościół katolicki w Polsce jest prześladowany najbardziej mnie wkurza jedna rzecz.
Mianowicie to, że ta sama Platforma Obywatelska, której posłanki, posłowie i liczni wyznawcy potrafią innych ludzi zwyzywać od "sprzedajnych ku**w", porównać do prostytutek, psów, które za smakołyczki od PiSu sprzedają Polskę, w tak ważnym głosowaniu – głosowaniu symbolicznym, które jest w jakiś sposób kropką nad "i" tej kadencji, jej podsumowaniem i kopniakiem w podbrzusze na odchodne, nie głosują wcale, albo głosują tak jak ten właśnie straszny PiS.
Oto są Ci święci liberałowie.
A co do pani przyszłej-niedoszłej premierki dziedziczki Kidawy-Błońskiej… to, przykro mi, ale jeśli ktoś popiera taką uchwałę kilkanaście minut po tym, jak to właśnie z politycznej inicjatywy tego "dyskryminowanego" kościoła, większość sejmowa przyjęła ustawę o praktycznym zakazie edukacji seksualnej, to trzeba mieć po prostu totalnie pusto w głowie.


Źródło
Opublikowano: 2019-10-17 12:29:55

Takiego maila dostała moja koleżanka (mama dziewczynki w edukacji wczesnoszkolnej) od, podobno, "matki ucznia"

Takiego maila dostała moja koleżanka (mama dziewczynki w edukacji wczesnoszkolnej) od, podobno, "matki ucznia".
To jest straszne.
Polska to nadal świecki kraj. Szkoły publiczne są świeckie.
Do szkół publicznych mają prawo chodzić wszystkie uczennice i wszyscy uczniowie, a ich rodzice mają prawo wyrażać swoje opinie o organizacji nauki w szkole.
Taki mail to nękanie i próba zastraszenia, na co są konkretne paragrafy, a policja potrafi ustalić nadawcę.
Rodzice, nie dajcie się zastraszyć.


Źródło
Opublikowano: 2019-10-15 21:18:21

W czasie, kiedy mój syn ślubował, że postara się być dobry i uczciwy, że będzie dbał o dobre imię szkoły, szanował naucz

W czasie, kiedy mój syn ślubował, że postara się być dobry i uczciwy, że będzie dbał o dobre imię szkoły, szanował nauczycielki i nauczycieli oraz kochał Ojczyznę, do Sejmu weszły 4 posłanki Razem. Gratuluję, szczególnie Daria Gosek-Popiołek i Magda Biejat, które startując z gorszych miejsc, dzięki ogromnemu wysiłkowi w kampanii, wywalczyły swój mandat. Nic tylko podziwiać i brać przykład.

Źródło
Opublikowano: 2019-10-14 15:40:09

Wyniki exit pol nie są dla mnie zaskoczeniem.

Wyniki exit pol nie są dla mnie zaskoczeniem.
Cieszę się z frekwencji i wyniku Lewicy, który jest lepszy niż przewidywałam. To zasługa dobrej, aktywnej kampanii kandydatek i kandydatów, ale też – i tu trochę bardziej mam nadzieję, niż uzasadniam – coraz powszechniejszego przekonania, że potrzeba wrażliwej, konstruktywnej opozycji, a nie zwykłego, zaciętego "antyPiSu", który niewiele proponuje. Za 4 lata będzie jeszcze lepiej.
Gratuluję wszystkim moim koleżankom i kolegom z Razem, którzy w najbliższych dniach dostaną potwierdzenia swoich mandatów. To Wasz sukces.
Czekam na wyniki cząstkowe i jak bardzo na te wyniki wpłynie rekordowe podobno głosowanie "zagranicy". Obstawiam, że Lewica jeszcze odrobinę zyska.
#Wybory2019


Wybory2019

Źródło
Opublikowano: 2019-10-13 22:07:40

W niedzielę oczywiście pójdę na wybory i oddam głos na listę nr 3.

W niedzielę oczywiście pójdę na wybory i oddam głos na listę nr 3.
Zagłosuję na kandydatkę lub kandydata z Razem, co też i Wam polecam.
Lewica w Sejmie to dobre, solidarne państwo, które nikogo nie zostawia na lodzie, niezależnie od jego płci, poglądów, wyznania, statusu majątkowego czy orientacji seksualnej. Taka powinna być Polska. Dajmy jej szansę, żeby taka była.


Źródło
Opublikowano: 2019-10-11 18:14:01

To miłe uczucie, kiedy Nobla dostaje w końcu autorka którą się zna i nawet przeczytało się kilka książek. Dziękuję, Komi

To miłe uczucie, kiedy Nobla dostaje w końcu autorka którą się zna i nawet przeczytało się kilka książek. Dziękuję, Komitet Noblowski, zrobiliście tym razem mi i tym nielicznym czytającym Polkom i Polakom +100 do pww*, a nie zawsze się Wam udawało

*poczucie własnej wartości

Źródło
Opublikowano: 2019-10-10 14:27:16

Czego, strasząca autorytaryzmem i drugą Wenezuelą, Koalicja Obywatelska, na pewno nie poprze w przyszłej kadencji?

Czego, strasząca autorytaryzmem i drugą Wenezuelą, Koalicja Obywatelska, na pewno nie poprze w przyszłej kadencji?

Kolejnych zamachów na praworządność? Podnoszenia podatków, płacy minimalnej?

Nie. KO na pewno nie poprzez adopcji przez pary homoseksualne.

Trzeba znać priorytety…

(źródło: http://…

Źródło
Opublikowano: 2019-09-30 11:08:11

"Swoją drogą to niebywałe, jak trudno nie rozbić się o niemożliwe do pokonania meandry prawa gdy jest się tylko gru

"Swoją drogą to niebywałe, jak trudno nie rozbić się o niemożliwe do pokonania meandry prawa gdy jest się tylko grupą mieszkańców, a jak łatwo wybudować bloki wchodzące w chronioną oś widokową lub zrealizować inwestycje całkowicie niezgodne z zapisami miejscowych planów gdy władze prowadzą za rękę."

Myślę, że warto dla pani prezydent Aleksandra Dulkiewicz napisać jakąś piosenkę, to ją na pewno wzruszy i ona zmieni zdanie. Tak, na pewno.
#lokowaniesarkazmulokowaniesarkazmu

Źródło
Opublikowano: 2019-09-26 16:11:36

Szanowny Panie Prezydencie, Andrzej Duda! Zaprosił Pan do Polski Jaira Bolsonaro, prezydenta Brazylii. Powiedział pan o

Szanowny Panie Prezydencie, Andrzej Duda! Zaprosił Pan do Polski Jaira Bolsonaro, prezydenta Brazylii. Powiedział pan o nim: „W wielu sprawach mamy ten sam punkt widzenia: jeżeli chodzi o politykę, jeżeli chodzi o kwestie ideologiczne”. Prosimy wyszczególnić, czy chodziło panu o: 🔲 pochwałę tortur🔲…


Źródło
Opublikowano: 2019-09-26 09:46:12

„Jestem chora psychicznie, nie boję się tego określenia”. Jej też nie spodobał się rysunek Mleczki

Jestem wzruszona i dumna jednocześnie, że mam taką odważną i mądrą koleżankę.
Emilia Bartkowska jest wspaniałą polityczką, która startuje w wyborach do Sejmu. Będzie można na nią zagłosować m.in. w moim rodzinnym mieście Elblągu, do czego bardzo mocno zachęcam.

W wywiadzie dla Natemat.pl mówię, dlaczego nie wstydzę się mówić, że jestem chora psychicznie, o stygmatyzacji osób chorych psychicznie i dlaczego rysunek Mleczki z psychiatrykiem mnie nie śmieszy.

Nie muszę się wstydzić – co 4 osoba mieszkająca w Polsce przeszła kryzys psychiczny. Choroby…

Więcej

„Jestem chora psychicznie, nie boję się tego określenia”. Jej też nie spodobał się rysunek Mleczki

"Choruję na chorobę afektywną dwubiegunową i powiem jedno: rzygać mi się chce po wszystkich tych pseudośmiesznych obrazkach czy licytujących się politykach na używanie słowa 'schizofrenia'" – kiedy Emilia Bartkowska, która także jest polityczką (Lewica), zobaczyła w sieci rysunek An…

Źródło
Opublikowano: 2019-09-18 20:32:29

Kiedyś miałem dziewczynę. Ale gdybym się z nią związał, zostałaby współdłużniczką. To nie jej garb. Wybrałem samotność

Przeciętna rodzina, w scenariuszu, który może przytrafić się każdej i każdemu z nas. Miasto Gdańsk, które wiadomo… w kółko to samo, bez zdziwienia i #WolneSądy
To nie jest miła lektura, więc jej nie życzę.

Kiedyś miałem dziewczynę. Ale gdybym się z nią związał, zostałaby współdłużniczką. To nie jej garb. Wybrałem samotność

W ostatnią Wigilię mieliśmy opłatek, zupę i śledzia. Na prezenty zabrakło pieniędzy. W sylwestra – tuż przed wyjściem do pracy – życzyłem mamie zdrowia. I żeby nie było gorzej. Kilka dni później komornik zajął mi grudniową wypłatę. Na życie w styczniu zostało 200 złotych i re…

WolneSądy

Źródło
Opublikowano: 2019-09-17 08:51:27

Trochę siedzę cicho ostatnio, bo mam dużo spraw. No i nie kandyduję w wyborach.

Trochę siedzę cicho ostatnio, bo mam dużo spraw. No i nie kandyduję w wyborach.
Ale przeglądam, co się działo w weekend i…
I tak: jeśli rząd PiS ma wymienić rząd dziedziczki Kidawy-Błońskiej, przeciwniczki wyższych płac i zwolenniczki zamordystycznego „kompromisu” aborcyjnego, koleżanki homofoba i zwolennika stosowania tortur na osobach LGBT+ pana Ujazdowskiego, to niech jednak Adrian Zandberg tańczy na tych wiecach, ile się da, jeśli to ma ludzi przekonać do Lewicy (Lewicy Razem), bo nie ma innej nadziei dla zwykłych ludzi w tym kraju.

Źródło
Opublikowano: 2019-09-16 12:15:22

Julian Tuwim to od wczoraj patron Gminne Przedszkole w Straszynie, do którego chodziła przez rok moja córka.

Julian Tuwim to od wczoraj patron Gminne Przedszkole w Straszynie, do którego chodziła przez rok moja córka.
Jest to wspaniała wiadomość.
I bardzo podoba mi się ten obraz.
Mam nadzieję, że na zawsze zawiśnie w Przedszkolu.
Czuję w tym myśl pedagogiczną dyrektorki Marty Kujawskiej-Grzeszczuk i troskliwą opiekę wspaniałej przewodniczącej Rady Rodziców Diana Biabła. Brawo!


Źródło
Opublikowano: 2019-09-13 12:22:03

Akademia Demokracji Socjalnej – Wrzesień 2018 – Marzec 2019

A tak w ogóle, to jak ktoś chce być dobrym lewakiem, to raczej ta osoba powinna się głosić do IV Edycji Akademia Demokracji Socjalnej
Serio, szczerze polecam. Najlepsi i najlepsze prowadzący ćwiczenia i wykłady – bardzo merytoryczne, wspaniali goście, z którymi można prowadzić szczerą i otwartą dyskusję, trening retoryki politycznej, no i znajomości, za którymi się tęskni (tęsknię Marianna 💜).
Bardzo dobrze zainwestowane 5 miesięcy.
Szczerze polecam. Zgłoszenia tutaj 👉 http://adsfes.pl/aplikuj/

Akademia Demokracji Socjalnej – Wrzesień 2018 – Marzec 2019

Stworzyliśmy Akademię Demokracji Socjalnej, by zaproponować ofertę edukacji politycznej dla osób zaangażowanych politycznie, społecznie i udzielających się w mediach. Naszym celem jest przywrócenie pojęcia demokracji socjalnej do debaty na temat współczesnej aktywności politycznej. Dem…

Źródło
Opublikowano: 2019-09-12 19:23:27

Jeździmy. W wielu miejscach już dawno po żniwach, na polach leżą pofoliowane bele słomy.

Jeździmy. W wielu miejscach już dawno po żniwach, na polach leżą pofoliowane bele słomy.
Kiedyś tę słomę, gospodarz, który miał też w obejściu zwierzęta takie jak krowy, czy świnie, wykorzystywał przez cały rok do ściełania zwierzętom zagród. Potem ta zużyta słoma z obornikiem trafiała na pola, jako nawóz.
Jeszcze w latach 80. praktycznie każdy rolnik, który miał pole, miał też zwierzęta. Cykl gospodarski był zamknięty, nic się nie marnowało.
Dzisiaj przeważnie przedsiebiorca rolny, który uprawia zboże, nie hoduje już zwierząt. Zwierzęta hoduje przemysł produkujący mięso, mleko i inne produkty odzwierzęce. Produkuje szybko.
Gdzie trafiają teraz te bele słomy w foliowych owijkach? Ktoś wie?

Źródło
Opublikowano: 2019-08-20 10:54:13

Jeszcze raz Islandia.

Jeszcze raz Islandia.
Te zdjęcia powstały podczas jedynego godzinnego spaceru po okolicy, jaki odbyłam. A to dlatego, że nie byłam tam na wczasach, ale uczestniczyłam w najpiękniejszym wydarzeniu poświęconym wzmacnianiu i równości, jakie mogłabym sobie wymarzyć – MUSIC EMPOWERMEMT MOBILITY & EXCHANGE #MEME2019 #MEMEvol2
Music Empowerment Exchange
Ta międzynarodowa inicjatywa wyrosła 2 lata temu na tradycji obozów rockowych dla nastolatek w 10 krajach Europy i od początku jest też działaniem włączającym i wspierającym dla młodych osób niebinarnych i trans. Na gruncie tworzenia muzyki, wykonujemy ogromną pracę feministyczną i równościową, poprzez warsztaty i bieżące sesje refleksji dla uczestniczek i liderek. Jestem szczęśliwa, że ten projekt istnieje. Dziękuję @stelpurrokka za zorganizowanie tego ambitnego obozu dla 100 osób.
Dziękuję liderkom i osobom uczestniczącym w media teamie, w którym miałam przyjemność przez te 6 dni pracować. Dziękuję Julii @technopolka za pomoc w opiece nad naszą grupą uczestniczek z krakowskiej Karioki @lucciola_ladies_rock_camp
I wspaniałym Kariokom, które są mądre, dzielne, utalentowane, piękne i ambitne: Jessice, Zosi @zosiula, Hani @haniaolejniczak.official i Klaudii @mieszanka.krakowska
#obalamypatriarchat
#równość
#wolność
#rockcamp
#girlsrockcamp
#girlspower
#transpower
#inclusivity
#music
#Iceland
#Hvanneyri
#2019
Ważne: projekt finansuje program Erasmus+ Unii Europejskiej, dzięki czemu mogą w nim wziąć udział młode osoby o dowolnym statusie materialnym i to też jest równość.MEME2019,MEMEvol2,obalamypatriarchat,równość,wolność,rockcamp,girlsrockcamp,girlspower,transpower,inclusivity,music,Iceland,Hvanneyri

Źródło
Opublikowano: 2019-08-13 17:57:38

Czytaliście może o mężczyźnie, który musiał 10 godzin iść pieszo, by odwiedzić żonę w szpitalu, bo autobusy nie kursują

Czytaliście może o mężczyźnie, który musiał 10 godzin iść pieszo, by odwiedzić żonę w szpitalu, bo autobusy nie kursują w weekend w jego miejscowości? Tak wygląda państwo z kartonu i to chcemy zmienić.

Sprawna komunikacja publiczna jest warunkiem dostępu do usług publicznych i wyrównuje szanse…


Źródło
Opublikowano: 2019-07-28 21:57:26

To zdjęcie autorstwa U.Noirepelote jest z majowego 5. Marszu Równości w Gdańsku. Pierwszy raz zabrałam na Marsz córkę.

To zdjęcie autorstwa U.Noirepelote jest z majowego 5. Marszu Równości w Gdańsku. Pierwszy raz zabrałam na Marsz córkę.
Zrobiłam to bez obawy, z radością. Z miłości do mojego dziecka, któremu tak bardzo chcę pokazać świat tolerancyjny, kolorowy, różnorodny, równy.
Kasia była zachwycona. W poniedziałek po Marszu chciała wziąć do szkoły tęczową chorągiewkę, którą dostałyśmy od @bearsofpoland i opowiadać o tym wydarzeniu w szkole, ale… powstrzymałam ją. Po dwóch latach w tej szkole i w tej klasie wiedziałam, że wróci do domu poraniona. Wolałam sama jej sprawić przykrość odradzeniem jej opowiadania o marszu niż narazić ją na komentarze wychowawczyni, która już wiele razy pokazała, co potrafi, np. kiedy mając w klasie niewierzące dziecko uparcie z okazji Dnia Babci wystawiła z dziećmi jasełka…
Chodziło tylko o opowiadanie w szkole, a ja ze strachu, Kasię wycofałam…
Mogę sobie tylko wyobrażać jak potworny był strach osób, które były w sobotę w Białymstoku. Osób, które szły w marszu i ich bliskich, którzy śledzili relacje na żywo w mediach i Internecie.
Jak wielki był i jest ból tych, które zostały ranne…
Tak, boimy się. Mamy powody się bać. Przemek Witkowski się nie bał i wczoraj faszystowscy bandyci, którym zwrócił uwagę zmasakrowali mu twarz…
Boimy się, ale wiemy, że nie możemy się cofnąć. Społeczność osób LGBTQIAP oraz jej sojuszniczki i sojusznicy musi dzisiaj spróbować pokonać ten strach. Łatwiej to zrobić, kiedy jest się razem.
Bardzo mi przykro, że nie mogę być w niedzielę w Białymstoku, ale mam nadzieję, że dobrze wiecie, że wkładam w ten nasz wspólny marsz po równość tyle moich sił, ile tylko mogę.
Miłość to miłość!
#bialystok #lgbt🌈 #lewica #marszrówności #córka #gdansk #Polska #rownapolska #tęczanieobraża #tęczowapolska #loveislovebialystok,lgbt,lewica,marszrówności,córka,gdansk,Polska,rownapolska,tęczanieobraża,tęczowapolska,loveislove

Źródło
Opublikowano: 2019-07-26 23:27:14

Kolejna konferencja @partiarazem @wiosnabiedronia i @sldpoland. Tym razem o wykluczeniu komunikacyjnym n

Kolejna konferencja @partiarazem @wiosnabiedronia i @sldpoland. Tym razem o wykluczeniu komunikacyjnym na Pomorzu. W jednym z najbogatszych regionów w Polsce do 1/4 miejscowości wiejskich nie dojeżdża żaden pociąg, ani autobus. Żaden. Tylko do połowy miejscowości województwa jakakolwiek komunikacja dojeżdża w weekendy. Tak kończy się oddawanie wyłączności na komunikację zbiorową prywatnym przewoźnikom. Wyłączności na usługę tak ważną dla równego dostępu do leczenia, nauki, dla wyrównywania poziomu życia. W Sejmie #Lewica będzie odważnie upominać się m.in. o wszystkie osoby uwięzione na polskich wsiach. Potem @tvn24.pl pytał jeszcze o #teczowybialystok i tchórzy z @platformaobywatelska Oglądajcie @faktytvn może pokażą
Fot. @lukowalczukLewica,teczowybialystok

Źródło
Opublikowano: 2019-07-24 14:06:37

Nie wiem, czy wiecie, ale od prawie 3 tygodni Wisłą płynie tratwa, a na niej kilkanaście kobiet i dzieci niektórych z ni


Nie wiem, czy wiecie, ale od prawie 3 tygodni Wisłą płynie tratwa, a na niej kilkanaście kobiet i dzieci niektórych z nich.
Są to Siostry Rzeki.
Dzielne kobiety, które tym spływem upominają się o sieć polskich żył i tętnic – rzeki.
Rzeki nie potrafią mówić, powoli, poprzez gospodarkę człowieka znikają, wysychają, te odważne kobiety, skrzyknięte przez krakowską artystkę, aktywistkę i performerkę Cecylia Malik postanowiły więc mówić za nie.
Dzisiaj około godziny 19.00 dobijają do Portu Cesarskiego w Gdańsku i kończą swój rejs.
Powitajmy je tam licznie!
——
ps. Data 25 lipca, którą widzicie w wydarzeniu uległa zmianie, ponieważ tak to jest na wodzie, że wszystko płynie, czasem wolniej, czasem szybciej. Siostry Rzeki na pewno przypłyną do Gdańska dzisiaj.

https://www.facebook.com/events/440803556754003/

Źródło
Opublikowano: 2019-07-24 10:05:39

Wszystkie analizy 500+ nie mówiące o presji płacowej, jaką ten i inne transfery społeczne wywołały, są ślepe na jedno ok

Wszystkie analizy 500+ nie mówiące o presji płacowej, jaką ten i inne transfery społeczne wywołały, są ślepe na jedno oko. Jakieś nadzwyczajne doszukiwanie się wad tego programu czy gadanie, że można to jakoś ulepszyć, wprowadzić progi itp. to ”woda na młyn” PiS-u, który będzie straszył ludzi, że przyjdą i odbiorą. Mam nadzieję, że lewica na to nie pójdzie.

Źródło
Opublikowano: 2019-07-23 13:55:47

Droga Mario Skłodowska Curie z podkrążonymi oczami z muralu w Oświęcimiu, nie boje sie, ale też już nie staram się zrozu

Droga Mario Skłodowska Curie z podkrążonymi oczami z muralu w Oświęcimiu, nie boje sie, ale też już nie staram się zrozumieć. To nie do pojęcia. Jestem tym zmęczona, jak Ty, przychodzi otępienie.

Wczoraj moja organizacja dostała pismo od Ordo Iuris – wniosek o udostępnienie informacji publicznej o…


Źródło
Opublikowano: 2019-07-19 16:12:08

Ponieważ w kilku aptekach, w których byłam nie ma leku, który mam na recepcie, musiałam użyć internetu – specjalnej stro

Ponieważ w kilku aptekach, w których byłam nie ma leku, który mam na recepcie, musiałam użyć internetu – specjalnej strony, która pokazuje, gdzie w Polsce są dostępne potrzebne leki. Okazało się, że lek jest w jednej aptece w Gdańsku, ale za to nie ma w niej drugiego leku z recepty, a muszę przyjmować oba.
Jutro o 8.00 rano wyjeżdżam i muszę mieć lekarstwa, więc zaczęłam szukać w miejscowościach, które będę mijała po drodze.
Udało się.
Wykupię receptę w Gorlicach.
Niech mi ktoś przypomni, kto wygrał ostatnio wybory w Małopolsce…
#śmiesznoistraszno


śmiesznoistraszno

Źródło
Opublikowano: 2019-07-12 15:59:39

Ruszyła Pomorska Inicjatywa Klimatyczna!

Ruszyła Pomorska Inicjatywa Klimatyczna!
Nie czekamy, dzialamy!
Katastrofa klimatyczna to najważniejsze obecnie wyzwanie ludzkości! Musimy nie tylko za wszelką cenę ją powstrzymać, ale też przygotowywać swoje miasta i regiony na te jej skutki, na których powstrzymanie jest już, niestety, za późno.
Czas na Klimatyczny Stan Wyjątkowy w Gdańsku i innych samorządach, w naszym województwie. Jestem dumna, że powołaliśmy PIK. Dołączajcie do nas! Przygotowujemy właśnie uchwałę w sprawie stanu wyjątkowego w Gdańsku, pod którą będziemy zbierać podpisy.
#klimat #katastrofaklimatyczna #climatechange #climat #oze #klimatycznystanwyjątkowyklimat,katastrofaklimatyczna,climatechange,climat,oze,klimatycznystanwyjątkowy

Źródło
Opublikowano: 2019-07-12 10:59:58

W zbliżonym czasie doszło do dwóch zdarzeń w polskim świecie pracy.

W zbliżonym czasie doszło do dwóch zdarzeń w polskim świecie pracy.

W zakładzie zajmującym się produkcją trumien przy bardzo wysokiej temperaturze zasłabł Wasyl Czornej, 36-letni Ukrainiec zatrudniony na czarno przez polską przedsiębiorczynię. Kobieta z obawy przed konsekwencjami zatrudniania obcokrajowca bez umowy zamiast wezwać pomoc wyprosiła wszystkich z hali, zabrała nieprzytomnego Czorneja i wywiozła go 150 km do lasu, gdzie go porzuciła. Mężczyzna zmarł. Nie jest to pierwsza sytuacja, w…

Źródło
Opublikowano: 2019-07-08 15:10:56

Ostatnio mam ciężki czas i z różnych powodów mi trochę smutno, ale nagle widzę takie coś i najpierw próbuję zrozumieć, c

Ostatnio mam ciężki czas i z różnych powodów mi trochę smutno, ale nagle widzę takie coś i najpierw próbuję zrozumieć, co tam jest napisane, a po chwili się poddaję i zanoszę się wspaniałym, szczerym, leczącym śmiechem.
Dziękuję osobom, które za tym stoją!
Wasze działanie ratuje moje lewackie samopoczucie

Biada, biada, biada!


Źródło
Opublikowano: 2019-07-05 12:48:18

Dzieci na torturach

Jest za to Rzecznik Praw Dziecka, który z estymą wspomina, jak dostał baty od ojca, poseł Cymański, który tak dał klapsa niemowlakowi, że dziecko zaniosło się płaczem oraz ministerstwo rodziny i czegoś tam, które przede wszystkim musi bronić więzów krwi, nawet między bezbronnym noworodkiem czy kilkulatkiem a psychopatą.

Lubin. Czteroletni chłopiec musi godzinami klęczeć, ojciec zamyka go na kilka dni w łazience, głodzi, zabiera ręczniki, żeby mały nie rozłożył ich sobie na podłodze.

Wieruszów. Umiera trzylatek – dręczony, bity, zgwałcony.

Łódź. Jedenastomiesięczna dziewczynka trafia do szpitala ze śladami pobicia,…

Więcej

Dzieci na torturach

Po prostu upadło. Uderzyło się grzechotką. Czaszka mu pękła sama z siebie. Żaden rodzic się nie przyzna, że uszkodził dziecko. Co boli dzieci, jakoś nie boli naszego państwa.

Źródło
Opublikowano: 2019-06-28 10:30:14

A jeśli chodzi o seksualizację dzieci, to właśnie usunęłam push-upy ze stroju kąpielowego, który babcia (nie zdając sobi

A jeśli chodzi o seksualizację dzieci, to właśnie usunęłam push-upy ze stroju kąpielowego, który babcia (nie zdając sobie sprawy) kupiła mojej 7,5-letniej córce w znanej sieci sklepów z artykułami dla dzieci…
Rozumiem, że nikomu nie przeszkadzają na plażach małe dziewczynki z udawanymi cyckami pod bikini.
Ale wiadomo, to edukacja seksualna demoralizuje.
#pojebaństwo #pojepaństwo


pojebaństwo,pojepaństwo

Źródło
Opublikowano: 2019-06-24 11:43:25

Dziękuję za wspaniale spotkanie autorce Katarzyna Duda. Za prowadzenie Adrianna Halman i za bycie Michał Nagiel i innym

Dziękuję za wspaniale spotkanie autorce Katarzyna Duda. Za prowadzenie Adrianna Halman i za bycie Michał Nagiel i innym osobom, które poświęciły kawałek tej pięknej soboty w środku długiego weekendu na to ważne spotkanie. Jeszcze bardziej wiem, po co to wszystko robimy. Za organizację dzięki wielkie dla Razem i Razem Pomorze 💜


Źródło
Opublikowano: 2019-06-22 18:27:51

Domagamy się dymisji Rzecznika Praw Dziecka Mikołaja Pawlaka

Najgorzej, kiedy jest się rodzicem i trzeba bronić swoje dzieci przed Rzecznikiem Praw Dziecka.
Takie akcje tylko w Polsce PiS…
Podpisujcie!

Domagamy się dymisji Rzecznika Praw Dziecka Mikołaja Pawlaka

Obecny "Rzecznik Praw Dziecka" Mikołaj Pawlak sprzeniewierzył się złożonemu ślubowaniu, czyli dbaniu o dobro dzieci, wypowiadając się w sposób przychylny o przemocy wobec dzieci (https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/rzecznik-praw-dziecka-mikolaj-pawlak-o-karach-cielesnych-dla-dzieci,94

Źródło
Opublikowano: 2019-06-21 09:12:29

Skąd wiem, że rewolucja nadejdzie i zrobią ją dziewczyny?

Skąd wiem, że rewolucja nadejdzie i zrobią ją dziewczyny?
Jest wiele symptomów. Jeden z nich objawił się dzisiaj na zakończeniu roku szkolnego w klasie Kasi.
Dzieci przez cały rok zbierały punkty za "grzeczność", czyli za zwracanie się do innych według przyjętego kanonu, porządkowanie klasy, pomaganie itp.
Pani wyczytuje wyniki: 1 miejsce – chłopiec, 2 miejsce – chłopiec, 3 miejsce – 2 chłopców i jedna dziewczynka, co wychowawczyni opatrzyła komentarzem: "brawo Aniu, ratujesz honor dziewczynek".
A ja, podpierając regał, zaśmiałam się w serduszku, że nareszcie dziewczyny nie są grzeczne.
Tak, rewolucję zrobią dziewczyny, ale to nie będziemy my. Za dużo wśród nas jeszcze takich "pań ze zbiorowym honorem grzecznych dziewczynek".
Rewolucję zrobią dziewczyny, które dopiero my do tego przygotujemy, po prostu pozwalając im być takimi, jakimi same chcą być. Nie ma tu żadnego kanonu.
Miłych wakacji, Osoby wszystkich płci!

Źródło
Opublikowano: 2019-06-19 20:51:11

Po ukończonej fizyce na uniwersytecie zajmowałem się przez dwadzieścia lat zagadnieniami technicznym.

Po ukończonej fizyce na uniwersytecie zajmowałem się przez dwadzieścia lat zagadnieniami technicznym.
W tym roku poproszono mnie, abym wypełnił wakat nauczyciela fizyki w szkole podstawowej na kilka godzin w tygodniu.
Jako człowiek z zewnątrz systemu edukacyjnego, zaobserwowałem jedno, w mojej…


Źródło
Opublikowano: 2019-06-17 12:48:06

Jesteśmy o co najmniej 12 lat spóźnieni z wprowadzaniem transformacji energetycznej, która pozwoli nam przeżyć na ziemi.

Jesteśmy o co najmniej 12 lat spóźnieni z wprowadzaniem transformacji energetycznej, która pozwoli nam przeżyć na ziemi. Mówiłam o tym w czasie kampanii podczas licznych dyskusji oraz na konwencji w Warszawie.
Polska prawica, zarówno ta z PiS, jak i z PO nie widzi problemu. Jedni roztaczają przed nami wizję Wielkiej Polski Węglowej, a drudzy są po prostu tchórzami, którzy boją się podejmować trudnych tematów, bo wiadomo – trzeba pokonać PiS… I tak w kółko, aż w końcu spłoniemy…
Tylko odważne lewicowe polityczki i politycy są w stanie zatrzymać tę pożogę. Odwaga to najważniejsza rzecz, jakiej dzisiaj nam potrzeba.
Ja mam odwagę. A Ty?


Źródło
Opublikowano: 2019-06-05 13:08:36

Kochaj i pozwól kochać.

Kochaj i pozwól kochać.

Aby było jasne raz na zawsze.

Miłość to miłość =

#prideweek

[Opis dla osób niewidomych i niedowidzących: Grafika podzielona jest na ćwiartki. Na pierwszej jest para mężczyzn, na drugiej para kobiet, na trzeciej para kobiety i mężczyzny, na ostatniej logo Lewica Razem. Po środku widnieje opis „To jest miłość”]prideweek

Źródło
Opublikowano: 2019-06-04 15:24:36

POMÓŻ MI ROZLUŹNIĆ MIĘŚNIE… | zrzutka.pl

Prawie nigdy nie udostępniam takich apeli, bo nie umiem wybrać, każdy jest najważniejszy i musiałabym udostępniać każdy jeden.
Tak dużo rodziców prosi o pomoc w leczeniu swoich dzieci, że pewnie udostępniając każdą taką zrzutkę, musiałabym umieszczać posta co kilka minut… Taki mamy kraj – masowego producenta kalek.
Ale ten apel udostępniam, bo mama tej dziewczynki Wiolka Warczynska też pokazuje serce i wsparcie całym społecznościom osób go potrzebujących, a ja jedyną rzeczą, jaką mogę dla niej zrobić w podziękowaniu za to wsparcie, to ten post i drobna wpłata.
Pomóżmy Zuzi, żyć we względnym komforcie.

POMÓŻ MI ROZLUŹNIĆ MIĘŚNIE… | zrzutka.pl

Pomóż rozluźnić moje mięśnie.. 11.08.2005 usłyszałam,że urodziłam córeczkę.Drobną czarnulkę która nie oddychała.Miesiąc później po szpitalnych reanimacjach dowiedziałam się wyroku : Zespół Edwardsa. Zuzia urodziła się z małą wagą urodzeniową,niedosłuchem,brakiem odruchu…

Źródło
Opublikowano: 2019-06-03 13:11:18

20 listopada 1989 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ przyjęło Konwencję o Prawach Dziecka. W tym roku obchodzimy ważną rocznic

🔷20 listopada 1989 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ przyjęło Konwencję o Prawach Dziecka. W tym roku obchodzimy ważną rocznicę – 30-lecie obowiązywania dokumentu. Konwencja o Prawach Dziecka jest aktem, w którym zostały zawarte wszystkie prawa dzieci: cywilne, socjalne, kulturalne, polityczne, a także…

Źródło
Opublikowano: 2019-05-31 21:54:53

#aniemówiliśmy…

#aniemówiliśmy
O tym, że po wprowadzeniu bonu, ceny opieki żłobkowej będą rosnąć mówiliśmy nie wiem, ile razy… Ale oczywiście potężni miejscy ekonomiści byli pewni, że nie.
Jakie będą konsekwencje? Znowu w domach zostaną dzieci i najczęściej matki z mniej zamożnych rodzin, bo pomimo bonu kwota dopłaty z własnej kieszeni może okazać się zaporowa…
Tak właśnie rośnie rozwarstwienie społeczne. Tak powstają te podziały, które potem uprawniają jednych do obrażania drugich. To jest właśnie niszczenie dostępu do równego startu. I to jest odbieranie kobietom możliwości powrotu do pracy, żeby potem o nich mówić "roszczeniowe nieroby", czy jeszcze gorzej. Gratuluję Miasto Gdańsk! Gratuluję Platforma Obywatelska! Jesteście kolejny krok bliżej do ponownego przegrania z PiSem, o które i tak oskarżycie wszystkich dookoła.aniemówiliśmy

Źródło
Opublikowano: 2019-05-31 14:39:07

Czuję się oszukana, Pani Prezydent Dulkiewicz. Ale dla moich uczuć nie ma w tym kraju paragrafu

Anna Fogler w liście otwartym:

"Czuję się oszukana. Dokładnie tak samo jak Pani Prezydent Aleksandra Dulkiewicz. Uwierzyłam, że idąc z nami w Marszu Równości, będzie Pani reprezentowała faktycznie wszystkich. Że nie pozwoli się szantażować ludziom, którzy na tęczowe marsze chodzą wyłącznie po to, aby obrzucać jajkami (w najlepszym przypadku) i jadowitymi wyzwiskami – mizoginom, którzy roszczą sobie prawo do ocen moralnych i publicznie wyzywają Panią Prezydent od „żałosnych idiotek”. Uwierzyłam, że w pierwszej kolejności jest Pani urzędnikiem publicznym, a nie katolickim, i będzie reprezentować każdego z nas: zarówno ludzi wierzących, jak i ateistów, osoby heteronormatywne i te o innej orientacji, tak samo tych „z prawa” i tych „z lewa”. Uwierzyłam, że tego dnia razem nie wykluczamy nikogo.
(…)
Do stoiska, które obsługiwałam, podchodziły 14-,15-letnie dziewczynki przebrane za kolorowe jednorożce i brokatowe wróżki z prośbą o tęczowy, zmywalny tatuaż naklejkę. I podciągały rękawy, i pokazywały mi swoje ręce, a ja nie mogłam na nich znaleźć gładkiej powierzchni bez blizn czy strupów, żeby naklejka się trzymała – tak bardzo miały pocięte przeguby i przedramiona. I ten obraz powinien być dla każdego katolika, chrześcijanina, dobrego człowieka sto razy straszniejszy niż wagina i serce w koronie. I kolorowe wstążki, i tęczowe aureole, i książki z Harrym Potterem.
Jeśli czasem zastanawia się Pani, gdzie potem trafiają takie tnące się dziewczynki, które wyczekują Marszu Równości jak zbawienia – tego jedynego dla nich w roku dnia równości, tolerancji i akceptacji wśród życzliwych im osób – to opowiem Pani, jak ostatnio razem z mężem i córką staliśmy z naszymi tęczowymi przyjaciółmi w milczeniu na moście Łazienkowskim, aby w ciszy i skupieniu uczcić pamięć aktywistki LGBT+, która kilka tygodni wcześniej skoczyła z tego mostu, popełniając samobójstwo.
Tego dnia chciałam pokazać mojemu dziecku, że pomimo żałoby i bezsilności, jakie towarzyszyły tamtym okolicznościom, zawsze – nawet po najgorszych burzach – na niebo wychodzi tęcza, że nawet z największej rozpaczy można wynieść dobro i miłość. I tak było do momentu, aż urażony i dumny pijany mężczyzna (tym razem bez orła na piersi) postanowił podrzeć tęczową flagę, popchnąć dziecko na barierki mostu, zwyzywać stojące obok osoby, a mijający nas w rozpędzonych samochodach ludzie zwalniali i opuszczali szyby: by móc popatrzeć lub przyłączyć się do bluzgów… Czuję się oszukana, Pani Prezydent. Ale dla moich uczuć nie ma w tym kraju paragrafu."

Czuję się oszukana, Pani Prezydent Dulkiewicz. Ale dla moich uczuć nie ma w tym kraju paragrafu

Moje świeckie (teoretycznie) państwo chroni wyłącznie uczucia religijne. Tych niestety nie posiadam. Czy mój ich brak moja ojczyzna też obroni? Jeżeli ktoś w tym kraju rozumie czym jest wykluczenie, dyskryminacja i ma prawo się czuć obrażanym i wyśmiewanym na każdym kroku, to są to wsz…

Źródło
Opublikowano: 2019-05-30 14:57:21