Kilkaset tysięcy głosów różnicy w sondażu – wiele się jeszcze może zdarzyć. Ta k

Daria Gosek-Popiołek:

Kilkaset tysięcy głosów różnicy w sondażu – wiele się jeszcze może zdarzyć. Ta kampania nie była łatwa, nie tylko dla kandydatów, ale przede wszystkim dla wyborców, obywateli i obywatelek. Szczucie, nienawiść, manipulacje, kwestionowanie przynależności do narodu, wyśmiewanie, szantażowanie. Chciałabym napisać, że pewnie teraz będzie lepiej, inaczej, ale nie mogę, bo zostaliśmy skutecznie skłóceni, podzieleni, a debata publiczna sprowadzona do parodii.

Źródło
Opublikowano: 2020-07-12 22:35:12

Dzisiaj, już po zakończeniu @Kolorowe Demo – Kraków Przeciwko Nienawiści, f

Daria Gosek-Popiołek:

Dzisiaj, już po zakończeniu @Kolorowe Demo – Kraków Przeciwko Nienawiści, funkcjonariusze i funkcjonariuszki policji zatrzymali dwie młode osoby, które miały na sobie koszulki z godłem Polski w tęczowej wersji – w wyniku zawiadomienia osoby trzeciej.
W 2018 roku częstochowska prokuratura umorzyła śledztwo w podobnej sprawie – gdy na Marszu Równości w Częstochowie osoby niosły transparent z tęczowym godłem. Prokuratura stwierdziła, że żeby doszło do znieważenia, działanie musiałoby wyrażać celowe lekceważenie lub pogardę.
Tymczasem dzisiaj, w 2020 roku, po zakończeniu pokojowej i zachowującej zasady reżimu sanitarnego demonstracji, grupa policjantów ruszyła na dwie, nieagresywnie zachowujące się osoby. Bez rękawiczek, bez zachowywania odległości.
Zadeklarowałam pomoc spisanym osobom. Zastanawiam się tylko – jak długo to jeszcze będzie trwało? Jak długo nasza wolność i nikomu nie szkodzące zachowania będą tłumione? Jak długo społeczność LGBT będzie celem, jak długo będzie zastraszana?

Nie zostawajcie w domu w niedzielę. Skorzystajcie ze swojego prawa do głosu! 🗳


Źródło
Opublikowano: 2020-07-10 20:27:49

W maju ruch Wierzę w Białowieżę – Nauka dla Przyrody wspólnie z Polskie Towarzys

Daria Gosek-Popiołek:

W maju ruch Wierzę w Białowieżę – Nauka dla Przyrody wspólnie z Polskie Towarzystwo Hydrobiologiczne przedstawiły stanowisko ws. działań rządu w zakresie przeciwdziałania skutkom suszy (link w komentarzu). W czerwcu zapytałam w interpelacji ministra Gróbarczyka jaki jest jego stosunek do podniesionych przez naukowców zarzutów. Oto jego odpowiedzi:

1️⃣ Na pytanie o naukowe dowody pozytywnego działania dużych zbiorników w przeciwdziałaniu suszy otrzymałam kilkustronicowy wywód o korzyściach z elektrowni wodnych, roli poszczególnych zbiorników w spłaszczaniu fal powodziowych oraz magiczną formułę, że "tak jest na Zachodzie".
O tym, że kraje zachodnie aktualnie zapory raczej rozbierają, niż budują, minister nie wspomniał.

2️⃣ Minister zapewnia również, że budowa zapór jest "absolutnie zgodna z aktualną wiedzą naukową" gdyż "[n]ależy pamiętać, że oprócz badań dotyczących ekohydrologii i hydrobiologii prowadzone są także badania w obszarze hydrologii inżynierskiej i inżynierii środowiska"
Tak więc to, że inżynierowie potrafią wybudować zapory jest argumentem za budowaniem zapór.

3️⃣ Najbardziej jednak bulwersująca jest odpowiedź na zarzut, że Plan Przeciwdziałania Skutkom Suszy zawiera zbiór inwestycji, które w większości nie mają żadnego związku ze zwalczaniem suszy. Otóż zdaniem ministra można z pieniędzy na walkę z suszą finansować budowę dróg wodnych, która wymaga betonowania brzegów i regulacji rzek, gdyż "[z]godnie z tytułem przedmiotowego załącznika, zwiększenie retencji oraz przeciwdziałanie skutkom suszy stanowią tylko jedne z celów realizacji ww. zadań." Czyli – resort z pełną świadomością dopuszcza finansowane w tym programie zadań, które mogą być całkowicie sprzeczne z jego założeniem.
Przygotowano więc plan, który w części opisowej w większości jest słuszny i zgodny z wiedzą naukową, ale będzie realizowany poprzez inwestycje zawarte w załączniku pod tytułem "Tabela zadań w zakresie budowy i przebudowy urządzeń wodnych w celu zwiększania m.in. retencji i wspierające przeciwdziałanie skutkom suszy". Kluczowe okazuje się być to małe, niepozorne “m.in.” – prawdopodobnie to dzięki niemu stopnie wodne Siarzewo, Ścinawa i Lubiąż skorzystają na uproszczonych procedurach tzw. “specustawy suszowej”. Celem Ministra Gróbarczyka nie jest nawodnienie pól Wielkopolski, Kujaw i Łódzkiego czy zabezpieczenie wody pitnej dla Skierniewic i innych miejscowości – minister chce swobodnej żeglugi barek z węglem na Wiśle i Odrze. Mamy więc paradoksalną sytuację, w której Plan Przeciwdziałania Skutkom Suszy jest równocześnie najprostszym przepisem na pustynnienie Polski!


Źródło
Opublikowano: 2020-07-07 19:32:46

Najpierw kilka faktów, trochę liczb.

Daria Gosek-Popiołek:

Najpierw kilka faktów, trochę liczb.
1. Zgodnie z prawem w placówkach opiekuńczo-wychowawczych przebywać wyłącznie dzieci powyżej 10. roku życia. Oczywiście ustawa przewiduje pewne wyjątki, związane ze zdrowiem dziecka, rodzeństwem przebywającym w placówce (np. w domu dziecka).
Na dzień 31 grudnia 2018 (najnowsze dane Rady Ministrów) w placówkach przebywało ponad 1300 dzieci poniżej 7. roku życia, a dzieci w wieku od 7 do 10 lat – 1853 dzieci.
2. procedura adopcyjna w Polsce średnio trwa 2 lata. Rodzice adopcyjni skarżą się na jej długość, na nieprzyjazne procedury.
3. NIK alarmuje, że system adopcyjny w Polsce po prostu nie działa.
4. Zbyt mało dzieci opuszcza pieczę zastępczą – w latach 2015-2017 z 75 tys. dzieci, tylko 6 tysięcy zostało zakwalifikowanych do adopcji.
5. Wychowankowie domów dziecka i rodzin zastępczych po osiągnięciu pełnoletności nie otrzymują wystarczającego wsparcia ze strony państwa.

Problemów z systemem pieczy zastępczej jest wiele. Mówią o tym eksperci i ekspertki, Najwyższa Izba Kontroli, rodziny adopcyjne i zastępcze, wychowankowie, wolontariusze, pracownicy domów dziecka czy pracownicy socjalni. Każdy, kto choć raz zetknął się z tym systemem.

Co robi więc prezydent naszego kraju? Nie dąży do „zamknięcia” domów dziecka. Nie przeznacza środków na wsparcie rodzin zastępczych.

Nie.

Chce wprowadzić do konstytucji przepis, zgodnie z którym rodziny żyjące bez ślubu nie będą mogły adoptować dzieci. Być może osoby chcące samodzielnie adoptować dziecko nie będą tego mogły zrobić. Bo tak.

Bo lepiej szczuć, straszyć. Bo lepiej zostawić najsłabszych w nieludzkim systemie. Bo lepiej jeszcze bardziej symbolicznie pogrążyć „tęczowe rodziny”. Bo na tym podobno zyskuje w sondażach.

Oczywiście tęczowe rodziny, rodziny, w których dzieci wychowują dwie mamy czy dwoje ojców są. I będą. A ja zawsze będę walczyć w waszym imieniu o wasze prawa, bezpieczeństwo, stabilizację. Tak jak o zmianę systemu pieczy zastępczej.


Źródło
Opublikowano: 2020-07-06 18:53:22

W niedzielę na zaproszenie mieszkanek i mieszkańców Zabierzowa, Krzeszowic, Kleszczowa, ekologów/ej, aktywistek i aktywi

Daria Gosek-Popiołek:W niedzielę na zaproszenie mieszkanek i mieszkańców Zabierzowa, Krzeszowic, Kleszczowa, ekologów/ej, aktywistek i aktywistów wzięłam udział w Spacer dla Lasu Zabierzowskiego! ! Spotkaliśmy się, by zobaczyć rozmiary trwającej wycinki tego lasu.

Z jednej strony gmina Zabierzów chwali się tym lasem,…

Więcej

Źródło
Opublikowano: 2020-07-06 14:23:53

Obejrzyj Solidarni z Białorusią

Daria Gosek-Popiołek:


„Nie ma wolnej Europy bez wolnej Białorusi. Będziemy o tym mówić w parlamencie, będziemy walczyć razem z Wami o Waszą wolność!” – zadeklarowałam wczoraj podczas Manifestacja solidarności z więźniami politycznymi. Wyrazy wsparcia dla obywatelek i obywateli Białorusi przekazałam też w ich ojczystym jęzku.


Źródło
Opublikowano: 2020-07-04 16:56:43

Jak zawsze prezydent i jego formacja nie mówią o szczególnie ważnych prawach –

Daria Gosek-Popiołek:

Jak zawsze prezydent i jego formacja nie mówią o szczególnie ważnych prawach – prawach dziecka. Do godności, prawa do wyrażania własnych poglądów, prawo do informacji, prawa do edukacji, prawa do ochrony przed poniżającym traktowaniem.

Prawa strona zapomina, że dziecko to nie własność rodziców, że ma prawo do wyrażania swoich poglądów i uczestniczenia w życiu publicznym. Dziecko ma prawo do godnych warunków życia i odpowiedniego poziomu życia, prawo do ochrony zdrowia i odpoczynku.

Zapytajmy więc prezydenta o te prawa:
📙gdzie jest, gdy chaos deformy edukacji zabrał dzieciom odpoczynek? gdy edukacja staje się źródłem stresu?
🌍gdzie jest, gdy członkowie MSK są na jego wiecach opluwani, molestowane, obrażane?
🏥gdzie jest, gdy rodzice muszą organizować zbiorki na leczenie dzieci?
🧸 gdzie jest, gdy dzieci są krzywdzone i molestowane? Gdy odbiera im się ich godność?
💔gdzie jest, gdy dzieci muszą mieszkać że swoimi oprawcami? gdy są bite, ale to "rodzinna sprawa"?
🚗gdzie jest, gdy giną na drogach, bo najważniejszy jest komfort kierowców?

O tym Andrzej Duda milczy, ale macha bzdurnymi deklaracjami. Bo to łatwiejsze niż dbać o przestrzeganie praw dzieci, niż walka o ich bezpieczeństwo i godność. Niż ich ochrona.


Źródło
Opublikowano: 2020-07-03 18:09:54

Na pewno słyszeliście o schronisku w Radysach. To schronisko dla bezdomnych zwie

Daria Gosek-Popiołek:

Na pewno słyszeliście o schronisku w Radysach. To schronisko dla bezdomnych zwierząt w województwie warmińsko-mazurskim, prowadzone przez prywatne osoby. Działające od 2002 roku, było największą tego typu placówką w Polsce. Przyjeżdżały tam zwierzęta z całego kraju. W tym miejscu, nazywanym też “mordownią”, zwierzęta były traktowane okrutnie – nie miały zapewnionego wyżywienia, odpowiedniej ilości miejsca i opieki weterynaryjnej. Od lat w schronisku interweniowały organizacje zajmujące się prawami zwierząt, także kilkukrotnie policja – bezskutecznie. Ostatecznie w tym roku udało się aresztować właściciela schroniska i osobę, która zajmowała się jego faktycznym prowadzeniem.

Na teren schroniska wkroczyli weterynarze, wolontariusze i wolontariuszki. Trwa walka o życie i zdrowie przebywających tam psów. Część udało się przetransportować do innych schronisk, jednak wolontariusze i wolontariuszki apelują: potrzebne są kochające i odpowiedzialne rodziny, które zechcą dla “radysiaków” stworzyć bezpieczne domy. Zachęcają również ludzi z całej Polski do przyłączenia się do akcji pomocowej lub do przekazania wsparcia finansowego albo rzeczowego (w komentarzu załączam link do strony, na której znajdziecie szczegółowe informacje dot. wolontariatu i zbiórek).

Jednak historia schroniska w Radysach mogłaby się nigdy nie wydarzyć, gdyby przepisy regulujące tworzenie i funkcjonowanie schronisk dla bezdomnych zwierząt w Polsce byłyby bardziej szczegółowe i aktualne. Organizacje ds. ochrony praw zwierząt alarmują: powinniśmy wykluczyć z ustawy przepis, który pozwala na prowadzenie schronisk przez podmioty prywatne. Trzeba też zwrócić uwagę na fakt, że w Polsce wciąż nie ma obowiązku czipowania zwierząt, rozporządzenie dot. wymogów weterynaryjnych w schroniskach jest za ogólne, a szczepienia na parwowirozę czy nosówkę wciąż nie są obowiązkowe – a to tylko kropla w morzu zwierzęcych problemów!
Najgorsze jest to, że schronisko w dalszym ciągu przyjmuje nowe zwierzęta ‼️

Dlatego wraz z posłami i posłankami Razem i Lewica zwróciłam się do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi z pytaniami m.in. o to, czy posiadają informacje na temat sytuacji w schroniskach prowadzonych przez przedsiębiorców i jak odnoszą się do sytuacji schroniska w Radysach. Również, wraz z organizacjami walczącymi o prawa zwierząt, rozpoczynamy prace nad nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt.

Czas skończyć z cierpieniem zwierząt i zapewnić im godne warunki do bezpiecznego życia! 🐱🐶🐹🐰🐹


Źródło
Opublikowano: 2020-07-03 13:39:41

Jeśli zastanawiacie się, co robi Ministerstwo Środowiska i Michał Woś w czasie s

Daria Gosek-Popiołek:

Jeśli zastanawiacie się, co robi Ministerstwo Środowiska i Michał Woś w czasie suszy i katastrofy klimatycznej, to chcę was poinformować, że pracuje nad ustawą, dzięki której Lasy Państwowe będą mogły sprzedać więcej wyciętych drzew na cele… energetyczne. 🔥

Tak, dobrze czytacie. Podobno chodzi o spalenie drewna, które nie zostało sprzedane w czasie epidemii koronawirusa, ale w uzasadnieniu napisane jest, że Ministerstwo Środowiska chce rozszerzyć rynek zbytu w celu kontynuacji wycinek.

Drzewa nie powinny być traktowane jako biomasa, bo ich wartość dla społeczeństwa, dla walki z katastrofą klimatyczną jest kluczowa – o tym od lat mówią ekolodzy i ekolożki. Zamiast zwiększać limity wycinek ministerstwo środowiska powinno raczej zadbać o to, by jak najmniej ingerować w polskie lasy i ich ekosystemy. 🌳

W interpelacji pytam o te przygotowywane zmiany legislacyjne – tak szkodliwe dla polskiej przyrody!


Źródło
Opublikowano: 2020-07-02 12:06:29

Dlaczego nowelizacja ustawy o kodeksie rodzinnym i opiekuńczym to fatalny pomysł

Daria Gosek-Popiołek:

Dlaczego nowelizacja ustawy o kodeksie rodzinnym i opiekuńczym to fatalny pomysł?
Piszą o tym samodzielne matki, piszą organizacje wspierające kobiety i rodziny, zajmujące się prawami dzieci.

”Automatyczne” przyznawanie przez sąd opieki naprzemiennej, kara 2 lat za ”utrudnianie” kontaktów z dziećmi – to w przypadku przemocy w rodzinie może mieć katastrofalny wpływ na dzieci. Zmuszanie ich do do kontaktów z przemocowym rodzicem jest nieludzkie.

Razem z posłankami Lewicy Magdalena Biejat i Katarzyna Kotula posłanka na Sejm RP monitorujemy prace utworzonego w sejmie przez posłów konfederacji zespołu ds.alienacji ojców i zrobimy wszystko, by tak złe prawo nie zostało przyjęte.

Tak, wiele jest do zrobienia jeśli chodzi o wsparcie samodzielnych rodziców i dzieci, ale na pewno nie w ten fatalny sposób!


Źródło
Opublikowano: 2020-07-01 12:37:25

“Musimy się liczyć z częstszym występowaniem zarówno suszy (meteorologicznej, ro

Daria Gosek-Popiołek:

“Musimy się liczyć z częstszym występowaniem zarówno suszy (meteorologicznej, rolniczej i hydrologicznej), jak i niszczącego nadmiaru wody. Nawet w jednym roku może wystąpić zarówno susza, jak i powódź. Dawna „nienormalność” staje się nową normalnością, a przyszłe ekstrema będą jeszcze bardziej ekstremalne niż w przeszłości, negatywnie oddziaływając na mieszkańców i gospodarkę Polski” – piszą naukowcy w niedawno opublikowanym komunikacie [link w komentarzu].

Dlatego, choć intuicja podpowiada, że obecne deszcze i ulewy uratują nas przed suszą, sytuacja się nie poprawi, ale wręcz pogorszy!

Dlaczego? Grunty wciąż są suche, więc słabo przyjmują wodę. Co to oznacza?
💧większe powodzie i podtopienia, bo przy gwałtownych ulewach woda nie przenika głębiej i kumulują się na powierzchni
💧 problemy dla rolników, a a na koniec dla nas: konsumentów i konsumentek
💧 wreszcie: brak wody w kranie i przerwy w dostawach prądu.

Co należy zrobić? Będę się powtarzać do skutku: dbać o retencję, nie osuszać bagien i mokradeł, nie regulować, nie betonować i nie piętrzyć rzek. A skąd wiemy co mamy robić? Słuchamy naukowców i naukowczyń oraz organizacji zajmujących się przyrodą. A dlaczego musimy działać? Bo przyroda sobie bez nas poradzi. My bez przyrody – już nie. 🌱


Źródło
Opublikowano: 2020-06-30 19:26:33

Jeżeli zastanawiacie się nad przyszłością swoją i swoich dzieci, to nie jesteści

Daria Gosek-Popiołek:

Jeżeli zastanawiacie się nad przyszłością swoją i swoich dzieci, to nie jesteście sami. Też się nad nią zastanawiam, a to, co widzę wcale mnie nie uspokaja. Boję się, że nasza przyszłość nie będzie kolorowa. Że obecna władza tylko pogorszy to co może nadejść. I właśnie dlatego, dla naszej wspólnej przyszłości – głosuję na Roberta Biedronia!

Tylko Robert może zapewnić nam to, o czym wszyscy marzymy.

Aktywne państwo troszczące się o obywateli i obywateli. Mieszkanie jako podstawowe prawo każdej i każdego z nas. Pełnię praw kobiet. Świeckie państwo. Ochronę środowiska.

Tylko Lewica i nasz kandydat zapewnią nam bezpieczną i kolorową przyszłość. 🏳️‍🌈

Dlatego w niedzielę zagłosujmy na Roberta Biedronia!


Źródło
Opublikowano: 2020-06-26 17:08:42

Całym sercem popieram protest mieszkańców podlaskich gmin Czyże i Narew przeciwk

Daria Gosek-Popiołek:

Całym sercem popieram protest mieszkańców podlaskich gmin Czyże i Narew przeciwko budowie kopalni torfu w tej okolicy! Jego wydobycie, powodowane krótkowzroczną chęcią zysku, wiąże się z ogromną, długotrwałą degradacją środowiska. Wymaga głębokiego odwadniania – czyli czegoś dokładnie odwrotnego,…

Więcej


Źródło
Opublikowano: 2020-06-24 20:45:01

O tym, że źle dzieje się w polskiej ochronie zdrowia w Razem i Lewica mówimy nie

Daria Gosek-Popiołek:

O tym, że źle dzieje się w polskiej ochronie zdrowia w Razem i Lewica mówimy nie od dzisiaj.
O tym, że wszystkie problemy, z którymi na co dzień boryka się personel medyczny i niemedyczny (braki kadrowe, sprzętowe, chaos organizacyjny, niskie płace), przybrały monstrualne rozmiary podczas epidemii, w Razemi Lewica mówimy od kilku miesięcy.

Jednak czy rządzący słuchają? Nie wydaje się, skoro od dłuższego czasu nieustannie w kontekście ochrony zdrowia mówi się o aferze maseczkowej i respiratorach-widmo. W międzyczasie Ministerstwo Zdrowia, ze względów bezpieczeństwa, wydało rozporządzenie ograniczające pracę medyków i medyczek do jednej placówki. Dopiero apele pielęgniarek czy lekarek, które pracują w kilku szpitalach czy ośrodkach, ponieważ tylko w taki sposób są w stanie zapewnić sobie godziwe wynagrodzenie sprawiły, że MZ zdecydowało o wypłacie rekompensat i dodatków do pensji.

Tymczasem krakowskim lekarzom i lekarkom zwalczającym epidemię koronawirusa odmówiono wypłaty takiego dodatku do pracy “na wyłączność”. Małopolski oddział NFZ swoją decyzję uzasadniał mówiąc, że medycy zajmowali się leczeniem pacjentów “covidowych” i “nie-covidowych”. Jednak rozporządzenie MZ mówi, że nie można tego robić w dwóch różnych szpitalach, a nie w obrębie jednego! Czy ci medycy naprawdę mieli naruszyć swoje obowiązki zawodowe, złamać przepisy Kodeksu Etyki Lekarskiej, a przede wszystkim odmówić leczenia chorym ludziom?

Decyzję Małopolskiego NFZu uważam przede wszystkim za niesprawiedliwą i krzywdzącą dla pracowników ochrony zdrowia. Pismo do MZ i prezesa NFZ wystosował w tej sprawie Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy.

Natomiast ja, we współpracy z posłanką Marcelina Zawisza, wysłałam interpelację do Ministerstwa Zdrowia. Chcemy dowiedzieć się, jak rządzący zamierzają uregulować tę straszną w skutkach lukę prawną.

Personel medyczny ma już dosyć oklasków i podziękowań – żąda konkretnych działań i wypłaty świadczeń finansowych, które za ich ciężką pracę, tysiące poświęconych godzin i podjęte ryzyko – po prostu im się należą!

Niewykluczone, że czeka nas druga fala epidemii – czas, aby rządzący odpowiedzieli sobie na pytanie, czy są na nią gotowi.


Źródło
Opublikowano: 2020-06-22 18:57:36

Wczoraj na krakowskim rynku odbył się Protest Przeciwko Karcie Nienawiści Kraków

Daria Gosek-Popiołek:


Wczoraj na krakowskim rynku odbył się Protest Przeciwko Karcie Nienawiści Kraków organizowany przez Generacja nic. Demonstracja, która była odpowiedzią na nietolerancję, szczucie i wykluczenie ufundowane społeczności LGBT przez obecną władzę. Dziękuję za organizację tego wydarzenia. Nie mogłam wczoraj być tam z Wami, ale to są słowa, które chciałam skierować do wszystkich uczestników i uczestniczek, do całej społeczności LGBT.

“Jestem tu jako wasza sojuszniczka.
Nie będę mówić, że wiem, czego doświadczacie. Bo nie wiem, mogę sobie tylko wyobrażać.
I być obok was, i was wspierać.

Ale chcę powiedzieć kilka słów jako matka. I powiedzieć je do rodziców.

Najpierw do tych rodziców, którzy są dla was oparciem, którzy dają wam poczucie bezpieczeństwa: dziękuję wam. Dziękuję, że macie siłę, że potraficie. Wiem, że nie jest wam łatwo, że pewnie spotykacie w pracy, być może wśród dalszej rodziny, może wśród znajomych homofobiczne uwagi, złośliwości. Bądźcie dumni ze swoich dzieci. Bądźcie dumni z siebie.

Do tych rodziców, którzy są zagubieni, którzy nie wiedzą, co teraz. Słuchajcie swoich dzieci. Dajcie im szansę. Miłość to miłość. Wyciągnijcie rękę, i dajcie im oparcie. Ocalicie wtedy wasze rodziny. Ocalicie tą cenną relacje pomiędzy wami a waszymi pociechami. Ocalicie siebie i swoje dzieci. Nic więcej przecież się nie liczy.

Bo nic nie jest ważniejsze niż nasze dzieci i ich szczęście i przyszłość! Żadna partia, żadna polityka, żadna ideologia, żaden poseł, żadna tradycja!

Na koniec chciałabym zwrócić się do tęczowych rodzin. Nie dajcie się: nie dajcie się tej nienawiści, nie dajcie się tej władzy.. My jesteśmy tu dla was, razem z wami walczymy o tę równość. Nie ma ważniejszej rzeczy niż wasze bezpieczeństwo, wasze szczęście, wasza godność i człowieczeństwo.

I o to walczyć będzie partia Razem: zarówno tutaj, jak i w sejmie, zarówno w terenie jak i w mediach. Do skutku będziemy walczyć o was i o wasze prawa. Bo wszyscy jesteśmy równi!”. 🌈

Źródło
Opublikowano: 2020-06-22 10:24:00

Szykujcie wiosła, płetwy, okulary, łódki, błękitne sukienki i słomkowe kapelusze

Daria Gosek-Popiołek:

Szykujcie wiosła, płetwy, okulary, łódki, błękitne sukienki i słomkowe kapelusze, bo jutro Wodna Masa Krytyczna.
Jutro wspólnie upomnijmy się o nasze rzeki. Rzeki, które są prostowane, betonowane, rzeki, które wysychają. O niszczone ekosystemy, o naszą przyszłość.
Spotkajmy się więc na Wiśle na najpiękniejszym z krakowskich protestów i popłyńmy za Cecylia Malik i Siostry Rzeki!

Do zobaczenia!


Źródło
Opublikowano: 2020-06-20 17:26:55