Szanowni Państwo, poznajcie pana posła Mariusza Kałużnego, Sekretarza Generaln

Daria Gosek-Popiołek:

Szanowni Państwo, poznajcie pana posła Mariusza Kałużnego, Sekretarza Generalnego Solidarnej Polski, z województwa kujawsko-pomorskiego.
Pan poseł uważa, że ktoś, kto jest zmuszony dzielić swoje mieszkanie z rodzicami, ponieważ mieszkań komunalnych w tym kraju się nie buduje, ceny mieszkań są horrendalne (a nie każdemu bank chce udzielić kredytu na kilkadziesiąt lat), nie jest nauczony pracy, jest leniem i nieudacznikiem.
Jednocześnie ten sam „superzaradny” polityk niby „prospołeczego” obozu politycznego PŁACIŁ 750 ZŁ ZA 90METROWE MIESZKANIE W WARSZAWIE. Korzystał z niego jako dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu przez kilka lat.

Tak wygląda oderwanie, tak wygląda pogarda wobec ciężko… More

Daria Gosek-Popiołek, profile pictureMay be an image of 1 person, standing and text that says 'Mariusz Kałużny @m_kaluzny Takiemu młodemu człowiekowi który nie jest nauczony pracy, zaradności, odpowiedzialności i do 35 roku życia mieszka z rodzicami rzeczywiście nie pozostaje nic innego jak biegać po ulicach z flagami LGBT i pluć na Kościół i pomniki narodowe.'May be an image of text that says '750 złotych miesięcznie czynsz w takiej wysokości za ponad 90-metrowe mieszkanie w centrum Warszawy przez cztery lata płacił Mariusz Kałużny, obecnie poseł PiS. Wynajmował je od Centralnego Ośrodka Sportu, w którym był zastępcą dyrektora, a potem dyrektorem.'

Źródło
Opublikowano: 2021-02-23 13:17:55

Pamiętacie, jak dwa miesiące temu informowałam o zamiarze zbudowania na Polani

Daria Gosek-Popiołek:

Pamiętacie, jak dwa miesiące temu informowałam o zamiarze zbudowania na Polanie Białowieskiej, na terenie objętym ochroną Natura 2000, farmy fotowoltaicznej? Wówczas presja społeczna spowodowała, że inwestor wycofał swój wniosek. Najwyraźniej nie wyciągnął z tej sytuacji właściwych wniosków i ponownie zawnioskował do gminy o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach na realizację tego przedsięwzięcia.
Dlatego ponownie interweniujemy z Adrian Zandberg w tej sprawie u wójta Białowieży i mamy nadzieję, że także tym razem RDOŚ nie zostawi suchej nitki na tym absurdalnym pomyśle, wydając negatywną opinię dla inwestycji.

A grupie Lokalsi dla Puszczy dziękuję za trzymanie ręki na pulsie!

Daria Gosek-Popiołek, profile pictureMay be an image of text that says 'မ Zido Białowieski Park ParkNarodowy O Narodowy Białowiez Polana Białowieska na celowniku Polana Białowieska biznesmenów Bialorus Daria Gosek-Popiołek Gosek- Posłanka na Sejm RP LEWICA razem'

Źródło
Opublikowano: 2021-02-22 18:57:34

Ja bym rozstrzygnęła spór obu panów tak: po prostu niech nikt nie organizuje w

Daria Gosek-Popiołek:

Ja bym rozstrzygnęła spór obu panów tak: po prostu niech nikt nie organizuje w Polsce tej drogiej, niepotrzebnej, trzecioligowej imprezy sportowej.
Naprawdę, mamy ważniejsze rzeczy do zrobienia.

Jacek Majchrowski zapowiada, że nie podpisze kontraktu na organizację Igrzysk Europejskich bez uprzedniego otrzymania rządowych gwarancji finansowych.

Jacek Sasin zaś zapowiada, że rząd nie udzieli gwarancji finansowych zanim nie zostanie podpisany kontrakt.

Przeciąganie liny trwa już kilka tygodni, ale zawodnicy obu drużyn są mocni, żaden nie ustąpił nawet o centymetr. Trzymamy kciuki za dalsze trwanie tego pata, niech nikt nikomu nie ustępuje, niech miną ostateczne terminy. Igrzyska Europejskie nie są priorytetem dla mieszkanek i mieszkańców Krakowa.

Daria Gosek-Popiołek, profile pictureMay be an image of 2 people, people standing, outdoors and text that says 'LEWICA razem IGRZYSKA EUROPEJSKIE w PRZECIĄGANIU LINY 40 50 20- razem KRAKÓW'

Źródło
Opublikowano: 2021-02-22 14:23:39

Od początku akcji szczepień jako posłanka interweniuję w różnych sprawach – cz

Daria Gosek-Popiołek:

Od początku akcji szczepień jako posłanka interweniuję w różnych sprawach – często zgłaszacie mi problemy: czy to z rejestracją, czy z organizacją dowozu na szczepienia dla osób starszych i chorych.
Dużym problemem było to, że pomimo zapowiedzi, przez długi czas nie były przeprowadzane szczepienia w domach osób obłożnie chorych. Dlatego interweniowałam w tej sprawie w Ministerstwie Zdrowia. A ponieważ był to problem ogólnopolski – takich interwencji i interpelacji było więcej.
NFZ poinformował, że w końcu takie zespoły i wyjazdowe punkty szczepień już działają. W całej Polsce jest ich ponad 100, z czego w Małopolsce takich punktów ma być 11.

Co ważne, jeśli chcecie, by bliska wam osoba, której stan nie pozwala na samodzielne dotarcie do stacjonarnego punktu szczepień, była zaszczepiona w domu, musicie skontaktować się z poradnią POZ.

Pamiętajcie, że w razie jakichkolwiek problemów – możecie liczyć na moją interwencję.

Szczegóły znajdziecie na stronie www.nfz-krakow.pl

Daria Gosek-Popiołek, profile pictureMay be an image of text that says 'Komunikaty Drukuj Szczepienie pacjentów w domu. NFZ zorganizował ponad 100 dodatkowych punktów Ważne! 17-02-2021 Specjalne wyjazdowe punkty szczepień dotrą do pacjentów którzy, ze względu na stan zdrowia, nie mogą przyjąć szczepionki W punkcie stacjonarnym. Ponad 100 dodatkowych punktów uzupełni sieć populacyjnych punktów szczepień, które zadeklarowały możliwość podania preparatu również W domu pacjenta. Wyjazdowe punkty szczepień są dodatkowym wsparciem dla populacyjnych punktów, które zgłaszając się do Narodowego Programu Szczepień, potwierdziły, że są gotowe do mobilnego szczepienia pacjentów w domach. W skali kraju'

Źródło
Opublikowano: 2021-02-19 22:55:47

Dziś koło południa otrzymaliśmy ważną wiadomość: Komisja Europejska uznała, że

Daria Gosek-Popiołek:

Dziś koło południa otrzymaliśmy ważną wiadomość: Komisja Europejska uznała, że Polska nie wykonała wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej ws. ochrony Puszczy Białowieskiej.

Nie wykonała, bo nie uchyliła aneksu do planów urządzenia lasów, na postawie którego przeprowadzono w 2017 r. masowy wyrąb a także przygotowała kolejne dokumenty przewidujące wycinki drzewostanów ponadstuletnich, będących siedliskiem cennych i rzadkich gatunków, chronionych prawem UE. Zresztą, wycinki w tych fragmentach puszczy były i są niezgodne z Planem Zadań Ochronnych dla obszaru Natura 2000 Puszcza Białowieska.

Nie powinno się prowadzić gospodarki leśnej, nieważne jakiej, w tak cennych lasach. Mówią o… More

Daria Gosek-Popiołek, profile pictureMay be an image of nature and tree

Źródło
Opublikowano: 2021-02-18 14:42:56

W 2019 roku w stanowisku “Razem dla miast” pisaliśmy: “Uważamy, że władze loka

Daria Gosek-Popiołek:

W 2019 roku w stanowisku “Razem dla miast” pisaliśmy: “Uważamy, że władze lokalne powinny wreszcie działać w imieniu lokalnej wspólnoty. Środowiska prawicowe i neoliberalne twierdzą, że wszystkim co miejskie powinni zajmować się tzw. dobrzy gospodarze bez wsłuchiwania się w zdanie mieszkańców i mieszkanek. My uważamy, że to właśnie lokalna społeczność, wspólnie z jej reprezentantami w samorządzie, powinna móc współdecydować o własnej przyszłości oraz najbliższego otoczenia”.

Coraz wyraźniej słychać w Krakowie głosy potępiające działania aktywistów i aktywistek. Pojawiają się sugestie podważające sens konsultacji społecznych, zaangażowania mieszkańców i mieszkanek. Budżet partycypacyjny w… More

Daria Gosek-Popiołek, profile picture

Źródło
Opublikowano: 2021-02-17 15:52:34

Od kilku tygodni Kolektyw Wilczyce walczy o wydzielenie 219 a w otulinie Biesz

Daria Gosek-Popiołek:

Od kilku tygodni Kolektyw Wilczyce walczy o wydzielenie 219 a w otulinie Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Zbudowały obóz w tym wydzieleniu, monitorują działania leśników.
Wczoraj z posłanką Anita Sowińska odbyłyśmy długą rozmowę z nadleśniczym z Nadleśnictwa Stuposiany.

Ze strony nadleśnictwa padły zapowiedzi, że w najbliższym czasie cięć nie będzie. Ale jeszcze przez 3 lata będzie obowiązywał obecny PUL, czyli plan urządzenia lasu, który zakłada pozyskanie drewna. Nie mamy więc pewności, na jak długo uratowaliśmy to wydzielenie.

Dlatego zachowujemy czujność: Wilczyce zapowiadają utrzymanie protestu. Jeśli chcecie dołączyć do obozowiska – piszcie do kolektywu.

Co teraz? Teraz będziemy działać na rzecz na utworzenia w 219a rezerwatu. Interweniować będę w RDOŚ Rzeszów. I wspierać Wilczyce i Inicjatywa Dzikie Karpaty.

Daria Gosek-Popiołek, profile pictureMay be an image of 1 person, snow, tree and natureMay be an image of one or more people, tree and natureMay be an image of natureMay be an image of tree and snow

Źródło
Opublikowano: 2021-02-16 21:36:35

Dziś Światowy Dzień Radia. Święto bardzo dla mnie ważne. Bo był czas, w któr

Daria Gosek-Popiołek:

Dziś Światowy Dzień Radia. Święto bardzo dla mnie ważne.

Bo był czas, w którym zasiadałam po tej drugiej, lepszej stronie mikrofonu. Puszczałam najlepszą muzykę na świecie i rozmawiałam z najciekawszymi osobami (nie tylko) z Krakowa. I współtworzyłam najlepszą rozgłośnię w historii radia – czyli @radiofonia.

Wszystkim radiowcom życzę dziś dobrych programów, niezawodnego sprzętu, wolności i niezależności, silnych związków zawodowych!

Dzisiejsze święto obchodzone jest od 2012 roku z inicjatywy Hiszpanii. Dzień ten upamiętnia inaugurację działalności rozgłośni Narodów Zjednoczonych, która powstała w 1946 roku.

Zdjęcie: Ania Morawiec

Daria Gosek-Popiołek, profile pictureMay be an image of 1 person

Źródło
Opublikowano: 2021-02-14 01:40:15

Na serwery Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego włamali się haker

Daria Gosek-Popiołek:

Na serwery Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego włamali się hakerzy. Od 8 lutego nie działają serwery. Sprawą zajmują się policjanci do walki z cyberprzestępczością.

Jest chyba tajemnicą poliszynela, że polskie urzędy nie są pod kątem takich zdarzeń w odpowiedni sposób zabezpieczone. W maju 2019 roku NIK alarmował, że systemy informatyczne i dane gromadzone przez urzędy samorządowe są słabo chronione i podatne na ataki hakerskie. Zresztą – jakie ataki? Nieprawidłowość dotyczyły nawet niezabezpieczania danych na urządzeniach przenośnych, z których korzystali urzędnicy!

Atak na Urząd Marszałkowski to konsekwencja wieloletnich zaniedbań. Specjalistów do spraw bezpieczeństwa w urzędach jest niewielu – i niestety, ci najlepsi wybierają raczej sektor prywatny, a nie źle opłacane, często mało prestiżowe stanowiska w urzędach.
A przecież w XXI wieku nie ma nic cenniejszego nad dane i informacje. Na takie zdarzenia urzędy muszą być przygotowane. I bezpieczeństwo danych, systemów to priorytet.
Choć w państwie z kartonu, jak widać, wciąż to do rządzących nie dociera.

Daria Gosek-Popiołek, profile pictureMay be an image of 2 people

Źródło
Opublikowano: 2021-02-11 19:03:21

Dzisiaj na Komisji Zdrowia opiniowaliśmy wniosek o wotum nieufności wobec mini

Daria Gosek-Popiołek:

Dzisiaj na Komisji Zdrowia opiniowaliśmy wniosek o wotum nieufności wobec ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Ponieważ przewodniczący Latos jak zwykle bardzo się spieszył, próbował ucinać głosy posłów i posłanek, cenzurować i ponownie minął się z prawdą, kilka słów odnośnie ministra Szumowskiego i dlaczego poparliśmy ten wniosek. Uwaga, będzie długo. Bardzo długo.

Jak już pisałam zaufanie do państwa buduje się trudno, burzy bardzo łatwo. Niby banał, ale jak mają się czuć ci, którzy próbują żyć uczciwie? Ci którzy próbują wychowywać swoje dzieci na uczciwych ludzi i widzą, że ktoś musi być żoną, mężem, bratem, szwagrem, kolegą czy choćby instruktorem narciarstwa ministra żeby się dorobić?… More

Źródło
Opublikowano: 2021-02-11 08:45:22

Wiecie, że w Polsce istnieje szkoła, w której ponad połowa uczniów i uczennic

Daria Gosek-Popiołek:

Wiecie, że w Polsce istnieje szkoła, w której ponad połowa uczniów i uczennic to dzieci cudzoziemskie? Szkoła, w której wypracowano tak dobre i skuteczne metody pracy w wielojęzycznym środowisku, że odwiedzają ją naukowcy i naukowczynie z całej Europy, by nauczyć się tych metod? Szkoła, która jest bezpieczną przystanią dla dzieci z doświadczeniem traumy i migracji, a także miejscem, które każdego dnia uczy o tolerancji, akceptacji i różnorodności. To Szkoła Podstawowa w Bezwoli, która decyzją Rady Gmina Wohyń ma zostać zlikwidowana jeszcze w tym roku. Decyzja ta nie została skonsultowana z lokalną społecznością, a jednym z wątków podniesionych w uzasadnieniu przyjętej uchwały jest liczna… More

Daria Gosek-Popiołek, profile pictureMay be an image of text that says 'Uratujmy szkołę w Bezwoli! Daria Gosek Gosek-Popiołek Posłanka na Sejm RP LEWICA razem'

Źródło
Opublikowano: 2021-02-10 15:38:20

Kuwejt, Peru, Chile, Indie, Zjednoczone Emiraty Arabskie, to kraje, w których

Daria Gosek-Popiołek:

Kuwejt, Peru, Chile, Indie, Zjednoczone Emiraty Arabskie, to kraje, w których Polonia była pozbawiona prawa do głosu, w wyniku zamknięcia granic i nieutworzenia w tych krajach komisji wyborczych. Z kolei Polacy mieszkający we Francji, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Portugalii, Hiszpanii, Stanach Zjednoczonych, Grecji czy Niemczech pisali nam, że nie mogli oddać ważnego głosu, bo nie otrzymali na czas pakietów wyborczych, otrzymali je dzień przed wyborami lub otrzymali zniszczony pakiet. Zastrzeżenia budzi również przerzucenie kosztów odesłania pakietów na wyborców. Niektórzy z Polaków, którzy do nas napisali, musieli zapłacić za swoje prawo nawet 500 złotych. Trudno mówić o równych i… More

Źródło
Opublikowano: 2021-02-09 14:48:21

NIK skontrolował 37 szpitali sprawdzając, jak wygląda opieka nad kobietami, kt

Daria Gosek-Popiołek:

NIK skontrolował 37 szpitali sprawdzając, jak wygląda opieka nad kobietami, które poroniły, urodziły martwe dziecko lub których dziecko zmarło tuż po porodzie.

W ŻADNYM Z TYCH SZPITALI NIE ZAPEWNIONO PACJENTKOM PRAWIDŁOWEJ I WYSTARCZAJĄCEJ OPIEKI.

Często opieka ograniczała się do udzielenia podstawowej pomocy medycznej.
Chcę żebyście przeczytały kilka liczb.

68% – tyle szpitali miało problem z zapewnieniem odpowiedniej (tj. zgodnej z przepisami) liczby lekarzy/lekarek,
57% – tyle szpitali w sposób nierzetelny prowadziło dokumentację, nie sposób więc przesądzić, czy pacjentki otrzymały świadczenia zgodne ze wszystkimi standardami,
76% – w tylu szpitalach prowadzona dokumentacja medyczna… More

Daria Gosek-Popiołek, profile picture

Źródło
Opublikowano: 2021-02-09 12:12:41

Archiwum w ogniu – Kraków traci cenne akta. „Popełniono błędy, ktoś musi ponieść konsekwencje”

Daria Gosek-Popiołek:

Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Jeśli potwierdzą się doniesienia o celowym zaprószeniu ognia, to znaczy, że zawiodła ochrona tego obiektu. Jeśli zaś chodzi o trudności, z którymi borykają się strażacy w akcji gaśniczej, są one dobitnym znakiem, że popełniono błędy projektowe. (…) Obawy, które się pojawiają, dotyczą tego, czy dokumenty, które spłonęły zostały zdigitalizowane, czy są ich cyfrowe kopie. To ważne, bo wiemy, że były tam dokumenty związane z np. przetargami, pozwoleniami na budowę. Mam nadzieję, że urząd miasta zadbał o to, a pożar nie będzie miał negatywnego wpływu na procedowanie sprawy – tak dla portalu wp.pl komentowałam pożar krakowskiego archiwum

Daria Gosek-Popiołek, profile picture

Archiwum w ogniu – Kraków traci cenne akta. „Popełniono błędy, ktoś musi ponieść konsekwencje”

Źródło
Opublikowano: 2021-02-08 22:37:04

Dzisiaj wraz z przedstawicielkami Ogólnopolski Strajk Kobiet – Kraków, Nowa Le

Daria Gosek-Popiołek:

Dzisiaj wraz z przedstawicielkami Ogólnopolski Strajk Kobiet – Kraków, Nowa Lewica – Sojusz Lewicy Demokratycznej – Małopolska – Sojusz Lewicy Demokratycznej – Małopolska], Magdalena Kubańska, Magda Dropek, Maciej Gdula a także Razem Kraków Kraków] w osobach Aleksandra Owca i Ewa Owerczuk, zorganizowaliśmy konferencję prasową w Krakowie. Opowiedziałyśmy o projekcie inicjatywy uchwałodawczej Legalna aborcja. Bez kompromisów.

Jesteśmy nie tylko na ulicach. Walczymy nie tylko zbierając podpisy pod inicjatywą, ale – jako posłanki i posłowie Lewicy – podejmujemy w Sejmie całą masę działań – po to by zapewnić kobietom bezpieczeństwo. Dlatego dzisiaj apelowałam do posłów i posłanek z Małopolski,… More

Daria Gosek-Popiołek, profile pictureMay be an image of one or more people, people standing and outdoorsMay be an image of 2 people, people standing and outdoors

Źródło
Opublikowano: 2021-02-06 20:31:25

Minister Czarnek za jedną z najpilniejszych spraw uważa obecnie wprowadzenie d

Daria Gosek-Popiołek:

Minister Czarnek za jedną z najpilniejszych spraw uważa obecnie wprowadzenie dodatkowych zajęć sportowych przede wszystkim dla dziewczynek. Bo nadwaga czy otyłość „szczególnie” dotyczy właśnie ich.
Nieważne, że akurat statystyki pokazują, że jest wręcz przeciwnie. Nieważne.
Bo przecież wiadomo, o co chodzi panu ministrowi. Chodzi o to, że dziewczynki powinny wyglądać. Prezentować się. Skromny strój, włosy w warkocz, usta w ciup.

Ministra nic nie obchodzą prawdziwe problemy polskiej szkoły, uczennic, uczniów, nauczycieli, osób pracujących w szkołach. Czy interesuje go to, że na ponad 20 tysięcy szkół w Polsce zatrudnionych jest tylko 10,8 tys. psychologów?
Czy interesuje go, że… More

Daria Gosek-Popiołek, profile picture

Źródło
Opublikowano: 2021-02-05 08:05:49

Poseł Maciej Konieczny od miesięcy wspiera ajentów Żabki, którzy padli ofiaram

Daria Gosek-Popiołek:

Poseł Maciej Konieczny od miesięcy wspiera ajentów Żabki, którzy padli ofiarami przestępstw.
Kilka miesięcy temu odbyło się ważne spotkanie w Ministerstwie Sprawiedliwości na temat franczyz. Powstał też zamówiony przez rząd raport profesora Adamusa wraz z rekomendacjami w kwestii potrzebnych regulacji.
Wszyscy mieli nadzieję, że ministerstwo w końcu zabierze się za wyjaśnienie kwestii nielegalnych faktur korygujących, przedstawi propozycje regulacji rynku.
Wczoraj odbyło się kolejne spotkanie. Ministerstwo nie zgodziło się, by uczestniczył w nim Maciej Konieczny i Piotr Ikonowicz. A za próbę odpytania ministerstwa z obietnic – minister Warchoł obraził się i rozłączył.
Co teraz?
Maciej Konieczny pisze wprost: „nie ma co liczyć w tej kwestii na inicjatywę rządzącej prawicy. Trzeba powiedzieć „sprawdzam” i przedłożyć projekt ustawy wypracowany przez ajentów, franczyzobiorców i ekspertów”.

I tak właśnie zrobimy!

Dziś został osiągnięty maksymalny poziom żenady, wstydu, obojętności, kłamstwa, braku kultury, szacunku przez Marcin Warchoł .
We wrześniu odbyło się pierwsze spotkanie, na którym Marcin Warchoł po wysłuchaniu naszych problemów obiecał:
1. Spotkanie z dyrekcją KAS;
2. Spotkanie z dyrekcją KIS
w celu rozwiązania problemów podatkowych związanych z fakturami korygującymi.
Po 5 miesiącach oczekiwania odbyło się kolejne spotkanie w wersji online. Niestety Maciej Konieczny oraz Piotr Ikonowicz nie zostali na nie wpuszczeni, ponieważ byli niewygodni…
Po 8 minutach krzyku i zakłamywania rzeczywistości, mówienia, że nikt niczego nam nie obiecywał Marcin Warchoł rozłączył się…
Ktoś, kto pracuje… More

Daria Gosek-Popiołek, profile picture

Źródło
Opublikowano: 2021-02-04 18:27:36

Widzimy, że akcja szczepień nie idzie tak szybko, jak powinna – także dlatego,

Daria Gosek-Popiołek:

Widzimy, że akcja szczepień nie idzie tak szybko, jak powinna – także dlatego, że uzależnieni jesteśmy od dostaw szczepionek z zagranicy.
I coraz więcej osób dostrzega, że to uzależnienie nie pozwala nam tak skutecznie walczyć o życie i zdrowie milionów Polaków i Polek.
Jednocześnie Lewica od miesięcy apeluje do rządu, by ten uruchomił krajową produkcję szczepionek. I wiemy, że są możliwości prawne dla luzowania patentów, Moderna deklarowała gotowość do udostępnienia swojego patentu. A polskie firmy i naukowcy podkreślają, że mamy w kraju zasoby i technologie potrzebne do produkcji szczepionek.

To czego nie mamy – to determinacji rządu. Dlatego podpiszcie petycję do premiera Morawieckiego w tej sprawie! Nie zgadzamy się, by zyski koncernów (które wypracowały zresztą korzystają z dotacji różnych krajów na badania nad szczepionkami) były ważniejsze niż zdrowie i życie!

www.polska-szczepionka.pl

#SzczepimySię #szczepionki #covid19

Daria Gosek-Popiołek, profile pictureMay be an image of text that says 'ŻĄDAJ BEZPIECZEŃSTWA! LEWICA razem COVID-19 Coronavirus SZCZEPIONKA PODPISZ PETYCJĘ DOMAGAJ www.polska-szczepionka.pl SIĘ POLSKIEJ SZCZEPIONKI!'

SzczepimySię,szczepionki,covid19

Źródło
Opublikowano: 2021-02-04 00:22:22

Dziś przedstawicielki Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, Ogólnopo

Daria Gosek-Popiołek:

Dziś przedstawicielki Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, Ogólnopolski Strajk Kobiet, Centrum Praw Kobiet, Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom, Wielka Koalicja za Równością i Wyborem, a także posłanki Lewica przedstawiły ustawę komitetu Legalna aborcja. Bez kompromisów.
Od dziś zaczynamy zbierać podpisy pod projektem ustawy! 🖊

Chcemy:
✔️ Prawa do bezpiecznego przerywania ciąży do 12 tygodnia
✔️ Poprawy procedur związanych z przeprowadzaniem zabiegu przerywania ciąży – przede wszystkim w zakresie tzw. klauzuli sumienia
✔️ Depenalizacji aborcji – czyli zniesienia kar dla tych, którzy pomagają w aborcji
✔️ Rozszerzenia programu badań prenatalnych na badania białka PAPP-A
Projekt ustawy znajdziecie w linku podanym w komentarzu.
Jak możecie nam pomóc? Możecie pobrać kartę podpisów (link w komentarzu), zebrać podpisy wśród swojej rodziny/najbliższych znajomych, z którymi spotykacie się co dzień lub na protestach i dostarczyć je do Federacji na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, do siedziby Strajku Kobiet lub do biur poselskich Lewicy.
Pamiętajcie, solidarność naszą siłą! 💪

Daria Gosek-Popiołek, profile pictureMay be an image of text that says 'OBYWATELSKIEJ KOMITET LEGALNA ABORCJA BEZ KOMPROMISÓW'

Źródło
Opublikowano: 2021-02-03 15:18:47

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Mokradeł. Został on ustanowiony na pamiątkę pod

Daria Gosek-Popiołek:

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Mokradeł. Został on ustanowiony na pamiątkę podpisania Konwencji ramsarskiej, której celem jest ochrona i utrzymanie w niezmienionym stanie obszarów wodno-błotnych. To już 50. rocznica tego wydarzenia!

W dniu takim jak dziś trzeba szczególnie głośno mówić, że obecna ekipa rządząca robi dla polskich mokradeł wiele złego. Na grafice znajdziecie propozycje rozwiązań opracowane przez Sekretariat Konwencji. W każdym z tych obszarów działania PiS rozkładają w spektrum od „nic nie robimy” do „robimy dokładnie naprzeciw”.

Przykładowo, o skandalicznych projektach na szkodę bagien i torfowisk Poleskiego Parku Narodowego przeczytacie w załączonym w linku artykule.

Ale w… More

Daria Gosek-Popiołek, profile pictureImage may contain: text that says 'ŚWIATOWY DZIEŃ MOKRADEŁ MOŻEMY MIEĆ WYSTARCZAJĄCO DUŻO WODY DLA PRZYRODY DLA NAS, JEŚLI: przestaniemy niszczyć, a zaczniemy odtwarzać tereny podmokłe, ograniczymy przegradzanie rzek, bÄ™dziemy uzględniać możliwości naturalnego odtwarzania siÄ™ zasobów wody, zajmiemy siÄ™ zanieczyszczeniami, przede wszystkim oczyÅ›cimy źródła wody pitnej, zwiÄ™kszymy efektywność wykorzystania wody, bÄ™dziemy mÄ…drze użytkować tereny podmokłe, uznamy temat wody terenów podmokłych za istotny w planach rozwoju zarzą…dzania zasobami. Źródło: Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska Daria Gosek- Gosek-Popiołek Posłanka na Sejm RP LEWICA razem'

Źródło
Opublikowano: 2021-02-02 12:02:37

Park Jalu Kurka dla mieszkańców!

Daria Gosek-Popiołek:

Otwarcie Parku Jalu Kurka dla mieszkańców to temat, który od lat powraca jak bumerang. Podnosili go aktywiści, radne dzielnicowe, politycy różnych szczebli. Niestety wciąż bezskutecznie. Salwatorianie, którzy dzierżą do niego klucze nie poszli na żadne układy – ani nie chcą sprzedać działki, ani zamienić jej na inną. Zaś Prezydent Majchrowski nie zdecydował się na uruchomienie procedury wywłaszczenia.

Czas w końcu przerwać tą patową sytuację!

Dlatego podpisałam petycję https://www.petycjeonline.com/park_jalu_kurka_dla_mieszkancow i Was również gorąco do tego zachęcam. Potrzebujemy tego parku, nie tylko dla siebie, ale dla przyszłych pokoleń.

Daria Gosek-Popiołek, profile picture

Park Jalu Kurka dla mieszkańców!

Źródło
Opublikowano: 2021-02-01 17:44:34