Borski Smart Radny w superpozycji. Jak nie patrzysz to korzysta 20 lat bezplat

Łukasz Kowalczuk:

Borski Smart Radny w superpozycji. Jak nie patrzysz to korzysta 20 lat bezplatnie z działki miejskiej, jak tylko spojrzysz to opłaca ostatnie 6 lat (tyle się nie przedawnia).
Gdynia Smart City Wojciecha Szczurka.

Borski Schrödinger’a

Samorządność wydaje się mieć problem kwantowy z jednym ze swoich radnych. Zdaje się że występuje on jednocześnie w dwóch stanach.

Z jednej strony to jeden z najbardziej doświadczonych radnych w mieście, wiceszef Rady Miasta i biznesmen od ponad 30 lat prowadzący dobrze prosperującą firmę budowlaną.

Z drugiej, według narracji której trzyma się obecnie Samorządność – to już emeryt, który nie wie jak się głosuje w obradach zdalnych i od przynajmniej 25 lat nie jest w stanie znaleźć końca swojej działki.

Mamy nadzieje ze Samorządności uda się wyjaśnić jak to jest że radny miasta przez 20 lat nie płaci za korzystanie z miejskich gruntów, po czym nagle opłaca ostatnie 6 lat… Więcej


Źródło
Opublikowano: 2021-03-27 15:59:57

Nasze gdyńskie skarby i skarbnicy. Jeśli masz na koncie kilka milionó

Łukasz Kowalczuk:

Nasze gdyńskie skarby i skarbnicy.

Jeśli masz na koncie kilka milionów, twoja firma doskonale sobie radzi, będąc podwykonawcą różnych dużych inwestycji w mieście, a przy okazji jesteś radnym rządzącego gdynią ugrupowania, dodatkowo jego skarbnikiem i bliskim współpracownikiem prezydenta, to co może spowodować twoją dymisję:

1) przez lata korzystasz bez umowy i bezpłatnie z miejskiej działki, którą ogradzasz płotem, a następnie twoi koledzy z partii głosują za uchwałą, która pozwala na sprzedaż tej działki przez miasto

2) pozwalasz kolegom zarejestrować komitet wyborczy na adres swojego domu, którego podwórko, to miejska działka, z których korzystasz bez umowy i bez płacenia

3) „tylko prezydent… Więcej


Źródło
Opublikowano: 2021-03-22 12:54:25

O nawet zgrabnie wybrany luty. Algorytmy zaprowadźcie mnie tam gdzie wpomnień

Łukasz Kowalczuk:


O nawet zgrabnie wybrany luty. Algorytmy zaprowadźcie mnie tam gdzie wpomnień czar.


Źródło
Opublikowano: 2021-03-07 12:14:43

Ojojoj. Mentzen zjadł burgera. Polubiło to kilkanaście tysięcy Polaków. Zjadł go

Łukasz Kowalczuk:


Ojojoj. Mentzen zjadł burgera. Polubiło to kilkanaście tysięcy Polaków. Zjadł go na fakturę jak prawdziwy mędrzec biznesu żyjący z doradzania jak jeść bez opodatkowania i skapywania ze stołu. Dorosły dwulatek wśród miliona oklasków. Boję się, że po odliczeniu tego VAT-u to mu już nic do powiedzenia w życiu nie zostanie. Sukces odtrąbiony i sytość dni policzona nieskonczonością tłustych zysków. Nie płaćmy podatków i nie podcierajmy dupy. Żyć aby rzyć.


Źródło
Opublikowano: 2021-03-01 22:46:03

Najwyższą władzą w naszych miastach jest deweloperka. To deweloperzy decydują o

Łukasz Kowalczuk:


Najwyższą władzą w naszych miastach jest deweloperka. To deweloperzy decydują o naszych miastach. O ich przyszłości, ścieżkach rozwoju, wyglądzie. Nikt ich nie wybierał, ale każda niemal władza samorządowa klęczy przed nimi na kolanach.

W Lublinie władza deweloperów weszła na nowy nieznany wcześniej poziom. Lubelski deweloper kupił jakiś czas temu udziały w Dzienniku Wschodnim, który od lat pisze o lubelskiej patodeweloperce. Pisał szeroko miedzy innymi o próbie zabudowy zielonych płuc Lublina – Górkach Czechowskich, które ratusz na wszelkie sposoby chce zaorać mieszkaniówką.

Linia dziennika nie spodobała się nowemu właścicielowi i od jakiegoś czasu próbuje zlikwidować spółkę. Udało mu się postawić ją w stan likwidacji. Dzisiaj rano dziennikarze dziennika nie mogli wejść do redakcji. Deweloper wymienił zamki. Jego pracownicy w asyście policji wynoszą właśnie dokumenty redakcyjne. Prawdopodobnie złamano tajemnice dziennikarką.

Tak właśnie umiera wolność prasy w Polsce, dla której największym zagrożeniem jest władza naszej bieda kolonialnej oligarchii. Mam nadzieję, że ta sprawa będzie dzisiaj w czołówkach serwisów informacyjnych.


Źródło
Opublikowano: 2021-02-27 15:24:33

Dziwne, że w cywilizowanym kraju nie można wywłaszczyć fragmentu tak ważnej ws

Łukasz Kowalczuk:

Dziwne, że w cywilizowanym kraju nie można wywłaszczyć fragmentu tak ważnej wspólnej przestrzeni jak dworzec, wejście na perony, na drugim chyba pod względem natężenia ruchu przystanku w Gdyni. Tu nie o komunizm ani kapitalizm chodzi ale o rozwój miasta. Teraz staje się jasne dlaczego ten fragment jest zaniedbywany od lat.

Gdybyście szukali kasy na SKM Wzgórze, to przenosi się do kontenera. Powód – spór właścicielski. Nie każdy wie, że kawał terenu przy SKM Wzgórze należy do prywatnych właścicieli i ani miastu ani SKM przez 30 lat nie udało się spraw własnościowych załatwić. To, co prywatne – zakreślone na żółto.Źródło
Opublikowano: 2021-02-27 11:22:09

O, teraz wiem dlaczego Czarzasty chodził i opowiadał w gazetach, że od miesięc

Łukasz Kowalczuk:

O, teraz wiem dlaczego Czarzasty chodził i opowiadał w gazetach, że od miesięcy gada z PO i tylko mu na tych rozmowach Hołowni brakuje. Są to po prostu wyścigi, kto z kim zbuduje nową tratwę. Ciekawy jestem co na to wszystko sondaże w dłuższej perspektywie. Czy nie zyska tylko i wyłącznie Hołownia.


Źródło
Opublikowano: 2021-02-26 15:51:10

Dzisiaj PO się wypięła na pamięć o Jolancie Brzeskiej. Platforma to tylko jedn

Łukasz Kowalczuk:

Dzisiaj PO się wypięła na pamięć o Jolancie Brzeskiej. Platforma to tylko jedna głowa tej hydry. Są w tym kraju niezliczone pokłady przewodniczących własności. Tych kopalni mądrości nie da się wygasić. Trują i truć będą a my w tym smogu prywatnych duszności będziemy czeznąć. Chociaż z drugiej strony to może da się sektor właścicieli nieruchomości zrestrukturyzować i zaktywizować zawodowo?

Wiceprzewodniczący Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Właścicieli Nieruchomości o Jolancie Brzeskiej


Źródło
Opublikowano: 2021-02-24 23:06:23

2021 w Polsce. Na promocję watykańskiej MONARCHII wydajemy więcej niż na promo

Łukasz Kowalczuk:

2021 w Polsce. Na promocję watykańskiej MONARCHII wydajemy więcej niż na promocję DEMOKRACJI? Promowanie ustroju demokratycznego jest zapisane w ustawie o samorządzie jako obowiązek. Przypomnę też, że Gdynia nie umie powiedzieć ile wydaje na religię.
Nic dziwnego, że publicznie eksponujący swój katolicyzm Hołownia, którego jedynym wyraźnym programem jest stonowana świeckość państwa wyrasta na gwiazdę przyszłych wyborów. Wszystko się kręci wokół Kościoła, ludzie ciągle protestują w sprawie aborcji a policja opłacana jest, żeby ich obstawiać i nękać.

❌ Jak podaje inicjatywa Świecka Szkoła, rocznie na wynagrodzenia nauczycieli religii w szkołach podlegających toruńskiemu samorządowi miasto wydaje 8 mln złotych! Dla porównania na budżet obywatelski przeznacza mniej, bo ok. 7,5 mln.
❌ Potrzebujemy pełnego rozdziału państwa od kościoła katolickiego! Jeśli kościół chce uczyć religii, niech robi to na własny koszt, a nie za publiczne pieniądze.
❌ Chociaż dla wielu osób jest to jasne jak słońce, to niestety znów nie dalej jak wczoraj przedstawiciel „najważniejszej partii opozycyjnej”, Ireneusz Raś, stwierdził, że takie projekty „służą głównie PiS-owi”… Nie do końca wiemy, po co ta partia jeszcze istnieje, ale wyjaśniamy, że takie pomysły służą ludziom oraz budżetowi (czy da się jeszcze jaśniej?!)!
✊ Świecka szkoła! Religia do kościoła!

Łukasz Kowalczuk, profile pictureMay be an image of text that says 'Toruń na religiÄ™ w szkołach wydaje wiÄ™cej niż na budżet obywatelski 100 00ι Mordo Mordoluris luris'

Źródło
Opublikowano: 2021-02-14 12:35:15

Rząd liczy, że z nowego podatku od mediów mógłby dosypywać 700 mln dla NFZ. To

Łukasz Kowalczuk:

Rząd liczy, że z nowego podatku od mediów mógłby dosypywać 700 mln dla NFZ. To jest wielokrotnie więcej niż zbierane jest jednorazowo podczas corocznego, największego święta dobroczynnego liberalnych Polaków czyli WOŚP. Orkiestra w tym roku osiągnęła ok 130 mln (w sumie przekroczy 1,5 mld za 30 lat grania).

W pisowskiej propagandzie może dobrze wyglądać porównanie obu kwot. Pokazuje też gdzie rzeczywiście są pieniądze, dlatego Lewica chciała opodatkować korporacje. Nie dlatego, że to komunizm ale dlatego, że kapitalizm to szukanie sprawiedliwych podatków.

Do kogo przemawia opłata od reklamy? Do nieliberalnych lewaków. Nie każdy lewak to musi być działacz dla wolności, niektórzy i tak nie… More

Źródło
Opublikowano: 2021-02-11 14:45:56

Nie wiem jak żyć ale wiem, że ganianie z protestami w każdej sprawie już nie d

Łukasz Kowalczuk:

Nie wiem jak żyć ale wiem, że ganianie z protestami w każdej sprawie już nie dla mnie Pamiętam jak pod sądem w Gdyni mówiłem do ludzi – organizujcie się i twórzcie władzę, nie słuchajcie małych i dużych przywódców, kontrolujcie swoich przedstawicieli. Pewnie to niewykonalne i lepiej liczyć, że się tam na górze Gowiny dogadają. Tylko, że oni tam na górze dogadują się tak od 1989. Albo i dłużej.

Rząd liczy, że z nowego podatku od mediów mógłby dosypywać 700 mln dla NFZ. To jest wielokrotnie więcej niż zbierane jest jednorazowo podczas corocznego, największego święta dobroczynnego liberalnych Polaków czyli WOŚP. Orkiestra w tym roku osiągnęła ok 130 mln (w sumie przekroczy 1,5 mld za 30 lat grania).

W pisowskiej propagandzie może dobrze wyglądać porównanie obu kwot. Pokazuje też gdzie rzeczywiście są pieniądze, dlatego Lewica chciała opodatkować korporacje. Nie dlatego, że to komunizm ale dlatego, że kapitalizm to szukanie sprawiedliwych podatków.

Do kogo przemawia opłata od reklamy? Do nieliberalnych lewaków. Nie każdy lewak to musi być działacz dla wolności, niektórzy i tak nie… More

Łukasz Kowalczuk, profile picture

Źródło
Opublikowano: 2021-02-11 13:09:14

Tymczasem dziennikarz Wyborczej. Najwyższy szacunek, serio? „Brudna wojna” i s

Łukasz Kowalczuk:

Tymczasem dziennikarz Wyborczej. Najwyższy szacunek, serio? „Brudna wojna” i szacunek? Mordowanie dzieci, żeby uchronić „kwiat młodzieży”? Czyje życie jest więcej warte? Odwet nie usprawiedliwia zbrodni – nauczmy się tego, powinno być jasne od podstawówki. Nie ma rozgrzeszenia, pomników dla zbrodniarzy nawet jeśli „bronili interesu narodu”. Usprawiedliwianie i podnoszenie rangi szacunku dla mordujących swoich bo „byli lepsi” niż mordujący obcych, bo byli swoi to prosta droga do restytucji wojującego szowinizmu. Po co nam coś takiego?

Łukasz Kowalczuk, profile pictureMay be an image of 1 person and text that says 'Paweł Wroński @PawelWronskigw Akurat mjr "Łupaszce" należy siÄ™ najwyższy szacunek. Το postać tragiczna, człowiek który starał siÄ™ ocalić kwiat wileńskiej młodzieży przed wiÄ™zieniami NKWD na koniec zamordowany przez komunistów. Dubinki sÄ… przykładem prawdy, że wojna partyzancka to brudna wojna. #Lew... 1 dzień Anna-Maria Żukowska Prezydent czci mordercÄ™ kobiet dzieci, zbrodniarza wojennego. #PamiÄ™tamy #Dubniki twitter.com/pl1918/ status/... 11:43 09 lut 21 z Warszawa, Polska. Twitter for Android'

Źródło
Opublikowano: 2021-02-10 15:40:22

Administrator fanpage’a miasta Wejherowo blokuje nieprzychylne komentarze. Sąd: „To nie jest prywatne poletko”

Łukasz Kowalczuk:

Czym jest władza jeśli nie kreowaniem informacji i zarządzaniem informacją? Wszystkie działania zaczynają się od nazwania, np. problemu, zdefiniowania czy kategoryzowania możliwości rozwiązania. Na początku jest jednak słowo. Często zupełnie nie dostrzegamy, że nie jesteśmy informowani należycie. Ciężko dostrzec to, o czego istnieniu się nawet nie wie. Władza ukrywa faktyczne procedury, nazywa wygodnie dla siebie kategorie wydatków, działań. Rozmowa z władzą jest najtrudniejszą z rozmów, jakie może odbyć człowiek, bo to władza określa ramy tej rozmowy. Dyskusja w demokracji wydaje się nam czymś oczywistym, wręcz płaskim. Tak nie jest, to ciągłe zmagania. Oto przykład z bliskiego Wejherowa:

<… More

Urzędnicy z Wejherowa blokowali nieprzychylnych komentatorów pod swoimi postami, a na pytanie dlaczego to robią, zwalali winę na Facebooka. Zapadł wyrok.

Łukasz Kowalczuk, profile picture

Administrator fanpage’a miasta Wejherowo blokuje nieprzychylne komentarze. Sąd: „To nie jest prywatne poletko”

Źródło
Opublikowano: 2021-02-10 02:24:47

Okoliczności, paradoksalnie też sukces powrotu Lewicy do Sejmu, pchają wszystk

Łukasz Kowalczuk:

Okoliczności, paradoksalnie też sukces powrotu Lewicy do Sejmu, pchają wszystkich do jednej koalicji w celu obalenia PiS, bo jest to już technicznie do wykonania. Optymalnie oczywiście, żeby formacje opozycyjne zawalczyły w wyborach oddzielnie. Każdy wariant wielkiego antypisu, jedna lista czy rozmowy po wyborach rodzi jednak bardzo przykrą możliwość odbicia neoliberalnego. Ci wszyscy pochowani zwolennicy prywatyzacji już podnoszą głowy, jak dziennikarz Piasecki mówiący ostatnio o prywatyzacji studiów. Mnie zmroził trochę wniosek Leszczyńskiego, że oto już słabnący PiS budzi apetyty neoliberalne w opozycji i takie chochoły jak ten Piaseckiego będą podnoszone coraz częściej. Wyjdą wszystkie pochowane wielkie postaci, Lisy, Frasyniuki… Będą się miały za ojców sukcesu wielkiej opozycji i będzie zamiast dzisiejszej walki z Pisem, zamiast dobrej, bardziej odpowiedzilanej i wolnościowej socjalnej polityki w postpisowskiej Polsce, walka na noże z Lewicą.

(screen z walla Adama Leszczyńskiego, nie mogę udostępnić publicznego wpisu bo ma dziwny link)

Łukasz Kowalczuk, profile pictureMay be an image of text

Źródło
Opublikowano: 2021-02-09 15:00:15