Wysłałem dzisiaj do prezydenta Dudy list, w którym domagam się zerwania przez Ka

Wysłałem dzisiaj do prezydenta Dudy list, w którym domagam się zerwania przez Kancelarię Prezydenta RP współpracy z Wojciechem Muszyńskim, który ostatnio chciał wyrzucać z helikopterów mnie i inne osoby z Razem. Poniżej pełna treść listu:

Szanowny Panie Prezydencie

piszę do Pana w sprawie pana Wojciecha Muszyńskiego, historyka i członka Zespołu ds. Opiniowania Wniosków o Nadanie Odznaczeń za Działalność Opozycyjną w PRL przy Kancelarii Prezydenta RP. W poniedziałek pan Muszyński skomentował publicznie wywiad, którego udzieliłem magazynowi „Plus Minus” słowami „W Chile w 1973 roku członkowie partia (sic!) Razem zostaliby helikopterami przewiezieni nad ocean i tam puszczeni wolno (30 km od brzegu)”. Nie mieści mi się w głowie, że takie słowa mogły paść z ust współpracownika Prezydenta RP i wysokiego rangą pracownika IPN. Pochwalanie mordów na przeciwnikach politycznych i sugerowanie, żeby takimi samymi metodami posługiwać się wobec nich dzisiaj, w wolnej Polsce absolutnie nie mieści się w ramach prowadzenia cywilizowanego, demokratycznego sporu. Ofiarami brutalnych dyktatur wojskowych w Ameryce Południowej byli nie tylko socjaliści i związkowcy, ale również liberałowie i chrześcijańscy demokraci. Ofiarą tych autorytarnych reżimów padali wszyscy ci, którzy ośmielali się marzyć o państwie wolnym i demokratycznym.

Pragnę przypomnieć, że Wojciech Muszyński ma na swoim koncie usprawiedliwianie zbrodni na obywatelach polskich narodowości białoruskiej czy udostępnienie grafiki przedstawiającej Baracka Obamę na szubienicy. Jasno widać więc, że nie można tu mówić o odosobnionym przypadku. Wszystko wskazuje na to, że pogarda dla przeciwników politycznych oraz chwalenie osób i działań nie mieszczących się w najszerzej rozumianym demokratycznym spektrum są stałymi elementami poglądów pana Muszyńskiego.

Panie Prezydencie, 12 listopada z uwagę wysłuchałem Pańskiego orędzia na sali plenarnej Sejmu. Mówił Pan: „Ja mam świadomość, że właśnie jesteśmy demokratycznym społeczeństwem. Dzisiaj wolno mieć różne poglądy. Bardzo dobrze, że one są, bo to jest cecha demokracji. Gdyby ich nie było, byłoby groźnie. Ogromnie się cieszę że jest tak szeroka reprezentacja społeczna w tej izbie. To także bardzo dobrze, że ta debata będzie obejmowała szerokie spektrum politycznych wizji.”. Później zwrócił się Pan do nas z apelem: „Proszę o to, nie żebyście Państwo zmieniali swoje poglądy. Proszę o język parlamentarny w debacie. Proszę o taki język, który nie będzie obrażał i nie będzie nikogo urażał, bo to jest bardzo ważne. Poglądy można mieć i trzeba je mieć, bo jeżeli ktoś nie ma poglądów, to nie powinien tutaj zasiadać. Zasiadacie tutaj Państwo właśnie dlatego, że te poglądy macie. One są bardzo często bardzo wyraziste, bardzo mocne i głębokie, niektórzy używają słowa „radykalne”. Ale ja proszę, żeby język debaty nie był radykalny, żeby język debaty był językiem szacunku, apelowałem już o to i będę o to apelował w nieskończoność, bo jest to Polsce niezwykle potrzebne i jestem głęboko przekonany, że jest to oczekiwane przez większość naszych rodaków […] Pewnie, że są emocje i tak, jak powiedziałem: proszę, żeby starać się je powściągać. Pewnie, że są dyskusje, ale nie mam wątpliwości, że w każdej z tych dyskusji jest Polska – różnie widziana, takie jest prawo wszystkich Państwa. Wyborcy wybierają, którą wizję w danym momencie uważają za słuszniejszą, za bliższą ich sercu, bliższą ich osobistym przekonaniom, czy bliższą ich osobistym pragnieniom tego, jak chcą, żeby się Polska rozwijała. Ale proszę, żeby to szanować. Szanować w obie strony, szanować siebie nawzajem.”

Panie Prezydencie, to są słowa, pod którymi się podpisuję, z którymi się identyfikuję, które popieram. Bardzo cieszyłem się, że wypowiedział je Pan, inaugurując prace Sejmu IX kadencji. Nie sposób jednak uwierzyć, że wartości szacunku i tolerancji są wartościami jakkolwiek bliskimi panu Wojciechowi Muszyńskiemu. Pochwalanie mordów politycznych jest hańbiące nie tylko dla pana Muszyńskiego osobiście, ale również dla Kancelarii Prezydenta RP i dla Pana. Dlatego zwracam się do Pana, Panie prezydencie, z prośbą o usunięcie pana Muszyńskiego z Zespołu ds. Opiniowania Wniosków o Nadanie Odznaczeń za Działalność Opozycyjną w PRL przy Kancelarii Prezydenta RP. Informuję również, że zwróciłem się do prezesa Instytutu Pamięci Narodowej, pana Jarosława Szarka z prośbą o wyciągnięcie konsekwencji służbowych wobec pana Muszyńskiego.

Z wyrazami szacunku
Maciej Konieczny
Poseł na Sejm RPŹródło
Opublikowano: 2019-12-13 16:30:07

Proroku, gdzie jesteś?

"Ludzie pierwszej „Solidarności” byli mądrzy. Wiedzieli, że emancypacja polityczna musi się zacząć w zakładzie pracy. Czyli najbliżej człowieka i jego codziennych interesów. Nieprzypadkowo Solidarność doprowadziła wtedy do uchwalenia przez Sejm PRL (wrzesień 1981 r.) ustawy o samorządzie załogi przedsiębiorstwa państwowego. Zapisano w niej, że w przedsiębiorstwach państwowych będzie istniała wybieralna rada pracownicza oraz ogólne zebranie pracowników. Organy, które otrzymały szerokie uprawnienia w zakresie kontroli działalności przedsiębiorstwa oraz dyrektora.

[…]

Na pierwszy rzut oka rady wydają się doskonałym narzędziem do wskrzeszenia w Polsce demokracji pracowniczej. Czyli tego warunku koniecznego, by prawdziwa i żywa demokracja mogła istnieć także na innych polach. Przecież można sobie wyobrazić, że w każdym zakładzie pracy przeprowadza się regularne i demokratyczne wybory do rad. A wyłonione w tej sposób organy przedstawicielskie mają prawo kontrolować kierownictwo, stawiać mu granice, napominać albo zwyczajnie rozmawiać o dobru wspólnym zakładu. Przecież to byłaby szkoła prawdziwej demokracji w działaniu. Demokracja jako forma codziennego życia. Wiedzieli o tym w 1956 i 1981. Dlaczego dziś się tej prawdzie opieramy?"

Rafal Wos w Tygodnik Powszechny bardzo celnie o tym, dlaczego potrzebujemy w Polsce prawdziwego samorządu pracowniczego.

Polecam cały tekst!

Proroku, gdzie jesteś?

O co walczyli członkowie pierwszej Solidarności z lat 1980-1981? Dlaczego miliony ludzi różnych grup społecznych, od robotników po inteligencję, dostrzegły w „S” nadzieję? Sztampowa odpowiedź na te pytania, w której ćwiczymy się od trzydziestu lat, głosi: ludzie mieli dość komuni…

Źródło
Opublikowano: 2019-12-13 11:30:46

Obejrzyj Maciej Konieczny o nienawistnych postach Wojciecha Muszyńskiego


Przedstawiciele prawicy często twierdzą, że "nie ma problemu mowy ninawiści" po prawej stronie sceny politycznej. W Panormaie Opinii przypominam posłowi Lipcowi (PiS) o haniebnych wypowiedziach pana Wojciecha Muszyńskiego, pracownika IPN i doradcy prezydenta Dudy.

Obiecuję też, że sprawy Wojciecha Muszyńskiego nie zostawimy i już jutro podejmiemy konkretne działania, aby pan Muszyński nie pozostał bezkarny.


Źródło
Opublikowano: 2019-12-12 12:05:52

LEWICA POPIERA PARTIĘ PRACY W WYBORACH POWSZECHNYCH W WIELKIEJ BRYTANII W 2019 R

LEWICA POPIERA PARTIĘ PRACY W WYBORACH POWSZECHNYCH W WIELKIEJ BRYTANII W 2019 ROKU

Lewica, koalicyjny klub lewicy parlamentarnej, popiera brytyjską Partię Pracy w nadchodzących wyborach powszechnych w Wielkiej Brytanii, 12 grudnia 2019.

Partia Pracy pod przewodnictwem Jeremy’ego Corbyna przedstawiła ambitny i odważny program wyborczy, opierający się na wartościach przyświecających wszystkim progresywnym siłom oraz wszystkim tym, którym szczególnie leży na sercu dobro marginalizowanych grup społecznych. Nasz klub także podziela te wartości.

Propozycje programowe Partii Pracy składają się na jasną, rozsądną i możliwą do zrealizowania wizję przyszłości Wielkiej Brytanii. Ponadto, ten śmiały, porywający i przekonujący dokument wskazuje drogę wszystkim lewicowym partiom politycznym w całej Europie. Program laburzystów jest dowodem na to, że tylko progresywna lewica ma obecnie zdolności i ambicje, aby podejmować najbardziej palące współczesne wyzwania, zaczynając od zmiany klimatu, a kończąc na problemie stagnacji płac. Labour pokazuje, że inna polityka jest możliwa — i że jest w zasięgu ręki.

Dla nas, koalicji lewicowych partii politycznych, szczególną inspiracją i motywacją są zwłaszcza następujące pomysły zawarte w programie Partii Pracy:

Jaki Brexit i jak chronić praw migrantów?

Lewica stoi na straży praw obywateli Polski za granicą, wliczając w to milionową polską społeczność w Wielkiej Brytanii. Wynik głosowania w sprawie Brexitu spowodował olbrzymią niepewność wśród obywateli UE mieszkających na Wyspach, dotyczącą ich życia i praw. Opowiedzenie się Labour za ochroną praw imigrantów pozwala na przywrócenie utraconego poczucia bezpieczeństwa. To samo należy powiedzieć o deklaracji laburzystów, że Partia Pracy poprze kolejne, prawnie wiążące referendum nad umową wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Z radością przyjmujemy otwartość Labour na pozostanie we Wspólnocie, jeśli byłoby to zgodne z wolą brytyjskiego społeczeństwa.

Z entuzjazmem witamy także deklarację, że rząd laburzystów zamierza przyznać pełnię praw wyborczych wszystkim osobom na stałe mieszkającym w Wielkiej Brytanii. Uważamy to za radykalną zmianę modelu praw obywatelskich i krok prawdziwie demokratyczny, który udzieliłby głosu grupom obecnie pozbawionym reprezentacji politycznej – w tym Polkom, Polakom i innym obywatelom i obywatelkom krajów Europy Środkowo-Wschodniej mieszkających w Wielkiej Brytanii. Żadna decyzja dotycząca życia i przyszłości jednostek nie może być podejmowana z wykluczeniem tych, których dotyczy. W świecie, w którym migracja jest częściej normą niż wyjątkiem, polityczna emancypacja jest jedyną drogą naprzód, zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i globalnie.

Jak zatrzymać postępującą katastrofę klimatyczną i jednocześnie dać impet zielonej transformacji?

Zielona Rewolucja Przemysłowa zaproponowana przez Labour to wizja realistyczna, sprawiedliwa społecznie i jednocześnie radykalna. To wizja gospodarki patrzącej w przyszłość, wolnej od zależności od paliw kopalnych i jednocześnie ukierunkowanej na tworzenie nowych miejsc pracy. Jeśli brytyjscy wyborcy dadzą szansę na wdrożenie tej wizji, Partia Pracy stałaby się wzorem dla Europy — i nie tylko — jak należy dbać o równowagę ekologiczną. Obecnie Polska jest nadal prawie całkowicie zależna od węgla. Widzimy niewielki postęp w kierunku zielonej transformacji energetycznej. Wielka Brytania pod rządami laburzystów doprowadziłaby do zmian, które również inne kraje, w tym Polska, powinny wdrożyć aby wspólnie uratować naszą planetę.

Jak odbudować usługi publiczne i skończyć z polityką cięć?

Wszyscy Brytyjczycy i Brytyjki potrzebują dziś pilnie przerwania brutalnych, niepotrzebnych i umotywowanych politycznie cięć w polityce społecznej, wprowadzonych i utrzymywanych w ostatnich dziewięciu latach przez rządy torysów i ich koalicjantów. Szeroko zakrojone plany inwestycyjne laburzystów zdecydowanie poprawią jakość i dostępność usług publicznych w Zjednoczonym Królestwie. Pogłębiający się kryzys usług publicznych w Polsce, dotykający szczególnie ochrony zdrowia, szkolnictwa i transportu publicznego, przypomina sytuację w Wielkiej Brytanii i wymaga podobnych rozwiązań.

Program Labour składa obietnicę renacjonalizacji niewydajnej i drogiej brytyjskiej kolei i usług pocztowych. Partia Pracy jako jedyna rozumie, że własność publiczna nad naturalnymi monopolami leży w żywym interesie demokratycznych społeczeństw. Należy chronić – lub przywrócić, wszędzie tam, gdzie to konieczne — społeczną kontrolę nad wodą, energią i dostępem do szerokopasmowego, szybkiego internetu, tam gdzie jest to konieczne. Z zadowoleniem odnotowujemy determinację Labour w tej kwestii.

Jak nadać priorytet prawom pracowniczym?

Program Partii Pracy uznaje, że w dzisiejszej Wielkiej Brytanii zatrudnienie nie gwarantuje ani bezpieczeństwa, ani stabilności i dobrego życia. Niskie płace, śmieciowe zatrudnienie i coraz mniejszy udział pracowników w zarządzaniu przedsiębiorstwami to skutki systemu, który faworyzuje prywatny biznes i korporacje kosztem pracujących. Labour zobowiązuje się to zmienić. Nasz klub reprezentuje polskie pracownice i pracowników, także te, które wyemigrowały żeby żyć i pracować w Zjednoczonym Królestwie. Dlatego pochwalamy propozycje Partii Pracy, które poprawią sytuację pracowników: wprowadzenie płacy minimalnej opartej na rzeczywistych kosztach życia i systemu akcjonariatu pracowniczego.

Polscy pracownicy należą do najbardziej przepracowanych w Europie. Inicjatywa skrócenia tygodniowego czasu pracy proponowana przez Labour jest nam szczególnie bliska. To sygnał, że nadszedł czas abyśmy pracowali mniej, a żyli więcej.

W tym kontekście wierzymy, że zwycięstwo Partii Pracy w Wielkiej Brytanii wpłynie na wzmocnienie pracowników na całym świecie.

W świetle powyższych argumentów, wzywamy wszystkie Polki i Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii oraz wszystkich naszych wyborców do oddania głosu na Partię Pracy.


Źródło
Opublikowano: 2019-12-11 19:48:40

Polityka na ostro – 06.12.2019 – Polsat News


Jeżeli przegapiliście piątkową „Polityką na ostro” z moim udziałem, to nic straconego, tutaj możecie obejrzeć całość.

Bardzo polecam!

Polityka na ostro – 06.12.2019 – Polsat News

Podsumowanie polityczne tygodnia w programie Agnieszki Gozdyry "Polityka na Ostro" Gośćmi byli: Krzysztof Bosak z Konfederacji, Jan Kanthak z Solidarnej Polski, Maciej Konieczny z Lewicy i Michał Szczerba z Koalicji Obywatelskiej. Wśród tematów sprawa Mariana Banasia, kandydaci na prezydenta.

Źródło
Opublikowano: 2019-12-10 17:05:57

To byłoby w sumie zabawne, że teoretycznie poważny człowiek, doradca prezydenta

To byłoby w sumie zabawne, że teoretycznie poważny człowiek, doradca prezydenta i pracownik IPN pisze w internecie tego typu komentarze.

Ale pochwalanie przemocy i mordów politycznych przez osobę, która doradza prezydentowi Polski zabawne nie jest. Podczas przemówienia inaugurującego obecną kadencję sejmu prezydent Andrzej Duda mówił dużo o tym, że potrzebujemy wzajemnego szacunku, mimo różnic, które nas dzielą. Ja się pod tymi słowami Andrzeja Dudy podpisuję i dlatego liczę na to, że Wojciech Muszyński natychmiast przestanie być członkiem Zespołu ds. Opiniowania Wniosków o Nadanie Odznaczeń za Działalność Opozycyjną w PRL przy Kancelarii Prezydenta RP.


Źródło
Opublikowano: 2019-12-09 14:17:22

W Skandynawii partia Razem usytuowałaby się tylko trochę na lewo od centrum. W w

W Skandynawii partia Razem usytuowałaby się tylko trochę na lewo od centrum. W większości Zachodniej Europy stanowiłaby normalną socjaldemokrację. Po prostu polska scena polityczna jest dramatycznie wychylona na prawo. To my tu robimy za europejską normalność, a nie premier Morawiecki. Jeżeli spojrzeć na powojenną historię Zachodu, to neoliberalny model kapitalizmu, w którym Polska się tak zakochała po roku 1989, jest skrajnością. Na szczęście to się zmienia. Na scenę wchodzą młodzi. Przykładowo w USA w kolejnych badaniach okazuje się, że większość młodych woli socjalizm od kapitalizmu.

Cały wywiad dla "Plus Minus" przeczytacie tutaj:
https://www.rp.pl/…/312069992-Maciej-Konieczny-W-Skandynawi…


Źródło
Opublikowano: 2019-12-08 17:15:34

"Jeśli nic nie zrobimy, to jeszcze za naszego życia Ziemia będzie rozdziera

"Jeśli nic nie zrobimy, to jeszcze za naszego życia Ziemia będzie rozdzierana wojnami, a jej część nie będzie się nadawała do życia. Wiele nadmorskich miast zaleje woda. Będzie coraz trudniej o jedzenie i wodę pitną, bo susza stanie się normą. Tak, to nie jest łatwy rachunek, ale musimy korzystać z tych technologii, które mamy. Tu chodzi o przetrwanie naszej cywilizacji."

W wywiadzie z Piotrem Witwickim dla "Plus Minus" mówię o najważniejszych wyzwaniach jakie stoją teraz przed Polską i światem.

Cały wywiad przeczytacie tutaj:

https://www.rp.pl/…/312069992-Maciej-Konieczny-W-Skandynawi…


Źródło
Opublikowano: 2019-12-07 18:42:10

W dzisiejszym "Plus Minus" można przeczytać obszerny wywiad, który prz

W dzisiejszym "Plus Minus" można przeczytać obszerny wywiad, który przeprowadził ze mną Piotr Witwicki.

Porozmawialiśmy o energetyce, prawie pracy i o tym, jak z młodego narodowca można stać się socjalistą.

Całość dostępna w wydaniu papierowym Rzeczpospolitej albo pod tym linkiem:

https://www.rp.pl/…/312069992-Maciej-Konieczny-W-Skandynawi…


Źródło
Opublikowano: 2019-12-07 08:00:28

Maciej Konieczny: jesteśmy gotowi współpracować z rządem ws. energetyki i klimatu

– Węgiel jest częścią rzeczywistości dzisiejszego Śląska. Jestem ostatnią osobą, która namawiałaby do bezmyślnego zamykania kopalń – mówiłem dziś na antenie PolskieRadio24.pl, musimy jednak pamiętać, że "transformacja energetyczna jest konieczna". – Chodzi nam o to, żeby dokonywać jej świadomie i w porozumieniu z górnikami.

Przyszłość naszej planety to śmiertelnie ważna sprawa, ważniejsza niż polityczne podziały. Dlatego w kwestii prac nad ustawą offshore'ową, w kwestii energetyki jądrowej jesteśmy gotowi współpracować z rządem.

Maciej Konieczny: jesteśmy gotowi współpracować z rządem ws. energetyki i klimatu

– Polakom nie wystarczy już anty-PiS. W kwestii prac nad ustawą offshore'ową czy energetyką jądrową – oferujemy współpracę z rządem. Jeśli rząd Prawa i Sprawiedliwości zechce z nami współpracować, to jesteśmy gotowi – mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Konieczny, poseł Lewicy z part…

Źródło
Opublikowano: 2019-12-04 18:06:06

Dziś, 4 grudnia, Dzień Górnika czyli Barbórka. Dobrze pamiętam jak za bajtla pod

Dziś, 4 grudnia, Dzień Górnika czyli Barbórka. Dobrze pamiętam jak za bajtla podekscytowany wyczekiwałem w Barbórkę, aż górnicza orkiestra przejdzie naszą ulicą. Pamiętam też nerwową, pełną napięcia atmosferę, która spadała na nas na wieść o wypadku w kopalni. Na dobre i na złe życie osiedla związane było z kopalnianym szybem.

Wychowywałem się i dorastałem w ogromnym szacunku i uznaniu dla ciężkiej i pełnej poświęceń pracy górników, którym z okazji Barbórki składam najlepsze życzenia.

Środowiskom górniczym zawdzięczamy piękny, budujący wzór etosu pracy i wspólnoty. To wy na co dzień pokazujecie nie tylko jak się pracuje, ale także jak się walczy o swoje prawa. Dlatego szczególne życzenia i wyrazy wsparcia ślę dzisiaj pracownikom Polskiej Grupy Górniczej walczącym o wyższe pensje i sprawiedliwe zasady ich naliczania. Jesteśmy z wami!


Źródło
Opublikowano: 2019-12-04 12:50:26

– Wielkie międzynarodowe firmy powinny płacić uczciwe podatki w Polsce. Skoro ro

– Wielkie międzynarodowe firmy powinny płacić uczciwe podatki w Polsce. Skoro robią to nauczycielki i pielęgniarki, osoby słabo lub średnio zarabiające czy małe sklepiki, to czemu nie miałyby tego robić globalne korporacje? To też kwestia sprawiedliwej konkurencji – firmy taksówkarskie przestrzegają regulacji, płacą podatki i zapewniają elementarne bezpieczeństwo pracownikom. Muszą rywalizować z globalnymi korporacjami, które tej odpowiedzialności próbują się wyzbyć.

Z Jakubem Bodzionym z Kultura Liberalna porozmawialiśmy o podatkach, polityce zagranicznej i energetyce.

Całą rozmowę możecie przeczytać tutaj:

https://kulturaliberalna.pl/…/uber-w-polsce-konieczny-raze…/


Źródło
Opublikowano: 2019-12-03 16:52:02

Na co Lewica Razem przekaże część uposażeń poselskich?

W sierpniu Lewica Razem ogłosiła, że jej działacze, w razie wygranej w wyborach parlamentarnych i wejścia do Sejmu, mają przekazywać część uposażenia na cele społeczne. Chodzi o nadwyżkę powyżej trzykrotności płacy minimalnej, która w 2019 r. wynosi 2250 zł brutto.

Dzisiaj dotrzymujemy słowa.

Ja swoją nadwyżkę przeznaczę na Kancelaria Sprawiedliwości Społecznej, bo miałem okazję współpracować z Agatą i Piotr Ikonowicz wiele razy i wiem, że robią kawał dobrej roboty. Wiem, że są to działania ideowo mi bliskie i potrzebne, bo pomagają ludziom, którzy mogą wylądować na bruku i w ogóle ludziom w potrzebie, więc jest to bardzo cenna inicjatywa.

Będę chciał również wesprzeć lokalne środowiska i stowarzyszenia działające przeciwko dyskryminacji i także wesprę nieoczywisty, choć bliski mi cel, czyli AKS ZŁY bo idea demokratycznego, samorządnego, antyrasistowskiego ruchu kibicowskiego jest mi bliska.

O tym, jakie organizacje wesprą Adrian Zandberg Marcelina Zawisza Magdalena Biejat Paulina Matysiak i Daria Gosek-Popiołek możecie przeczytać tutaj:

Na co Lewica Razem przekaże część uposażeń poselskich?

Kliknij i zobacz więcej.

Źródło
Opublikowano: 2019-12-03 10:48:17

Zjazd Lewicy Razem po wejściu do Sejmu: Będziemy mówili temu rządowi „sprawdzam”

– To pierwszy zjazd w zupełnie nowych okolicznościach, w których lewica ma reprezentację w Sejmie – mówili przedstawiciele pierwszego Kongresu Krajowego Lewicy Razem po wejściu tej partii do parlamentu. Postawili sobie za cel zwiększenie liczby posłów i radnych; działania na rzecz klimatu, edukacji, zdrowia i pracowników.

dziennik.pl o trwającym właśnie Kongresie Lewicy Razem:

Zjazd Lewicy Razem po wejściu do Sejmu: Będziemy mówili temu rządowi „sprawdzam”

To pierwszy zjazd w zupełnie nowych okolicznościach, w których lewica ma reprezentację w Sejmie – mówili przedstawiciele pierwszego Kongresu Krajowego Lewicy Razem po wejściu tej partii do parlamentu. Postawili sobie za cel zwiększenie liczby posłów i radnych; działania na rzecz klimatu,…

Źródło
Opublikowano: 2019-12-01 13:12:31

Obejrzyj Maciej Konieczny o wyzwoleniu


Dyskutując o historii prawica bardzo często próbuje przedstawiać Lewicę jako obrońców totalitaryzmu i dyktatury. Przykro mi, ale ta nędzna sztuczka retoryczna się nie uda.

Jestem ostatnią osobą, która usprwiedliwiałaby Związek Radziecki, bo jestem z tradycji niepodległościowej Polskiej Partii Socjalistycznej, jestem z tradycji polskiej lewicy, jestem z tradycji akowskiej i w żadnym wypadku nie zamierzam usprawiedliwiać stalinowskich zbrodni. Natomiast historycznym faktem jest to, że spośród sił aliantów to akurat Armia Czerwona wyzwoliłą ziemie polskie i kilkaset tysiecy ludzi oddało tutaj swoje życie walcząć z hitleryzmem.

Materiał jest fragmentem programu "Minęłą 8" wyemitownego 29.11.2019 na antenie TVP info. Cały program można obejrzeć tutaj:

https://www.tvp.info/…/29112019-08…/program-minela-8,odc-590


Źródło
Opublikowano: 2019-11-29 17:00:01

20 reakcji, w tym Lubię to!


Dzisiaj w "Minęła 8" na antenie tvp.info dyskutowaliśmy między innymi o tym, co dalej z Marianem Banasiem.

Przy całej dyskusji na temat pana Banasia warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz. W tej sprawie zawiodły służby. To ich zadaniem jest sprawdzać osoby, które przez lata piastują najwyższe funkcje w państwie. Ciężko nie odnieść wrażenia, ze w przypadku osoby bardzo blisko z PiSem związanej, służby zawiodły na całej linii.

Cały program obejrzeć można tutaj:

https://www.tvp.info/…/29112019-08…/program-minela-8,odc-590


Źródło
Opublikowano: 2019-11-29 12:34:53

Obejrzyj Maciej Konieczny o Polityce historycznej


Dzisiaj w tvp.info dużo rozmawialiśmy o historii i o tym do jakich wartości i postaci odwołuje się Lewica.

Jeżeli chodzi o mnie to ja nigdy nie ukrywałem, ze najbliższa jest mi tradycja demokratycznej lewicy, tradycja Armii Krajowej tradycja Polskiej Partii Socjalistycznej, ale także tradycja Jana Józefa Lipskiego, który mówił o tym, co jest dla mnie bardzo ważne. Mówił, że na historię należy spoglądać taką, jaka ona jest, nawet jeżeli jest trudna.

Całej rozmowy możecie wysłuchać tutaj (ja się pojawiam w drugiej części programu):
https://www.tvp.info/45…/28112019-1837/o-tym-sie-mowi,odc-27


Źródło
Opublikowano: 2019-11-28 20:27:13

Turcja szantażuje NATO i blokuje plan pomocy Sojuszu dla krajów bałtyckich i Pol

Turcja szantażuje NATO i blokuje plan pomocy Sojuszu dla krajów bałtyckich i Polski. Zgodę na tę pomoc uzależnia od zezwolenia na swoją ofensywę w północnej Syrii przeciwko Kurdom, a w więc na czystkę etniczną i powrót islamskich fanatyków. Liczę, że polski rząd nie ugnie się przed szantażem reżimu Erdogana i nie sprzeda Kurdów za wątpliwe gwarancje.

Bezpieczeństwo Polski i innych krajów regionu nie może być uzależnione od gotowości do ulegania żądaniom szantażysty Erdogana. Bezpieczeństwo Polski nie może być uzależnione od kaprysów Donalda Trumpa, który lekką ręką zdradził kurdyjskich sojuszników.

Jeżeli zależy nam na bezpieczeństwie Polski musimy konsekwentnie stawiać na silną, solidarną i demokratyczną Europę. Coraz wyraźniej widać, że Turcja Erdogana i Ameryka Trumpa nam bezpieczeństw nie zapewnią.

Źródło
Opublikowano: 2019-11-27 13:08:12

Rafał Woś: Emerytury? Tylko solidarnie!

"Uratować nas może tylko powrót do myślenia w kategoriach solidarności między pokoleniami. Ci, co pracują, muszą utrzymywać tych, którzy już pracować nie mogą. Oczekując tego samego od kolejnych pokoleń. Bogaci emeryci muszą zaś finansować emerytury biedniejszych. Zaś rozmowa na ten temat powinna się rozpocząć tu i teraz."

Rafal Wos dobrze gada!

Rafał Woś: Emerytury? Tylko solidarnie!

Kłopot z emeryturami polega na tym, że od lat wszyscy próbują nam zamącić w głowach. I rządzący i pretendenci do rządzenia. Trzeba się temu przeciwstawić. Trzeb…

Źródło
Opublikowano: 2019-11-26 09:59:17

Dzisiaj byłem gościem Jedynka – Program 1 Polskiego Radia. Rozmawialiśmy o wybor

Dzisiaj byłem gościem Jedynka – Program 1 Polskiego Radia. Rozmawialiśmy o wyborach prezydenckich i o tym jakiego kandydata albo kandydatkę wystawi w nich Lewica.

Decyzja kim będzie ta osoba jeszcze przed nami, ale już mogę zdradzić, że nie będzie to Magdalena Ogórek, z która miałem przyjemność dzisiaj rozmawiać

Zachęcam do odsłuchania, całą rozmowę znajdziecie pod tym linkiem:

https://polskieradio24.pl/…/2409867,M-Konieczny-Lewica-wyst…


Źródło
Opublikowano: 2019-11-25 14:54:29

Wszystkie osoby faktycznie wykonujące pracę powinny mieć takie same prawa pracownicze

Jeszcze przed wyborami udzieliłem wywiadu dla czasopisma „Równość” wydawanego przez Stowarzyszenie im. Tadeusza Regera (bardzo polecam obserwowanie ich profilu).

Wywiad dotyczył rzeczy szczególnie dla mnie ważnych, czyli praw pracowniczych. Krótki cytat na zachętę:

„Przede wszystkim wszystkie osoby faktycznie wykonujące pracę powinny mieć takie same prawa pracownicze, tymczasem w Polsce masa ludzi pracuje na tzw. umowach śmieciowych, wykonując pracę etatową. PiS wykonał pierwszy krok do poprawy warunków pracy, wprowadzając płacę minimalną oraz minimalne stawki godzinowe dla osób zatrudnionych na umowach cywilno-prawnych. To jednak nie wystarczy, bo póki osoby wykonujące tę samą pracę mają różny status, nie można mówić o sprawiedliwości społecznej.

Zdroworozsądkowo, dziełem może być np. napisanie przemówienia, przetłumaczenie artykułu czy namalowanie obrazu, ale nie sprzątanie biura od 5 do 11, czy sprzedawanie warzyw na straganie. Inna sprawa to wypychanie zatrudnionych przez pracodawców na fikcyjne samozatrudnienie. Zatrudnianie na umowach o pracę powinny być podstawowym kryterium w zamówieniach publicznych – inaczej mamy takie absurdy, jak odbieranie przesyłek sądowych w warzywniakach. Państwowa Inspekcja Pracy powinna mieć zdecydowanie szersze uprawnienia, a podczas kampanii mówiliśmy głośno, jako Lewica Razem, o potrzebie powołania inspekcji pracy na poziomie unijnym.”

Tutaj znajdziecie całą rozmowę:

http://rownosc.eu/o-prawa-pracownicze-sie-walczy-rozmowa-z…/


Źródło
Opublikowano: 2019-11-21 13:10:40

Obejrzyj Maciej Konieczny o podwyżce akcyzy


Wczoraj w środku nocy dyskutowaliśmy też w Sejmie o projekcie podwyżki akcyzy na alkohol.

Jestem propaństwowcem i troska o polski budżet to także moja troska. Ponieważ jednak w projekcie nie było żadnych informacji na temat tego, na co rząd przeznaczy te środki, zaproponowałem, żeby przeznaczyć je na niezwykle istotną rzecz – leczenie onkologiczne.

Mam wielką nadzieję, ze wnioskodawcy wezmą moją propozycję pod uwagę.


Źródło
Opublikowano: 2019-11-20 12:24:37

– skrócenie czasu pracy do 35 godzin

🔥 – skrócenie czasu pracy do 35 godzin
🔥 – emerytura minimalna 1600 złotych
🔥 – legalizacja związków jednopłciowych
🔥 – liberalizacja prawa do aborcji
🔥 – wprowadzenie w polskich szkołach edukacji seksualnej

Dzisiaj w programie Polityczne Grafitti na antenie polsatnews.pl mówiłem o pierwszych projektach ustaw, które złożymy w tej kadencji Sejmu.

Całą rozmowę można obejrzeć tutaj:
https://www.polsatnews.pl/…/graffiti-maciej-konieczny-z-ra…/


Źródło
Opublikowano: 2019-11-19 18:00:14

Obejrzyj Wystąpienie Adriana Zanberga po Expose Mateusza Morawieckiego.


Zacne merytoryczne oranko. Teraz już tak będzie


Źródło
Opublikowano: 2019-11-19 15:35:51

Cihan Tunc jest kurdyjskim uchodźcą w Polsce. Musiał uciekać z Turcji ze względu

Cihan Tunc jest kurdyjskim uchodźcą w Polsce. Musiał uciekać z Turcji ze względu na represje polityczne. Odsiedział tam część wyroku za odśpiewanie niepodległościowej piosenki oraz posiadanie zakazanych książek. Polska uznała racje Cihana i przyznała mu status uchodźcy.

Cihan brał udział w niedawnych warszawskich protestach przeciwko tureckiej inwazji w północnej Syrii. Niedługo potem do jego drzwi zapukała policja. Reżim turecki ściga swoich politycznych przeciwników także na polskiej ziemi. Za Cihanem została wydana na wniosek Turcji "czerwona nota" Interpolu. Z uchodźcy stał się ściganym.

Najbardziej w tej sprawie uderza, że uzasadnienia przyznania Cihanowi statusu uchodźcy i jego ścigania przez Interpol brzmią właściwie identycznie. Nie ma wątpliwości, że "czerwona nota" stała się w tym wypadku narzędziem politycznych represji tureckiego reżimu przeprowadzanych w Polsce i rękami polskiej policji.

Dziś odbyła się rozprawa w sprawie tymczasowego aresztowania Cihana Tunca w związku z toczonym postępowaniem. Zostałem poproszony o poręczenie za ściganego/uchodźcę co oczywiście uczyniłem. Sąd szczęśliwie odrzucił wniosek o areszt tymczasowy i Cihan przynajmniej na razie jest wolny.

Nie może być zgody na stosowanie międzynarodowego prawa w celu represjonowania politycznych przeciwników.

Źródło
Opublikowano: 2019-11-17 16:36:32

Dlaczego katastrofa klimatyczna zabije dużo więcej ludzi i zwierząt niż by mogła?

"Gdybyśmy chcieli na serio zatrzymać globalną katastrofę klimatyczną, powinniśmy zlikwidować Światową Organizację Handlu i stworzyć Światową Organizację Ochrony Środowiska. Powinna mieć zarówno możliwość nakładania sankcji na kraje dewastujące planetę, jak i możliwość zapewnienia finansowego wsparcia dla przestawienia gospodarki na niskoemisyjną wszystkim krajom Globalnego Południa. Powinniśmy też zlikwidować raje podatkowe i zasądzić potężne odszkodowania z majątków zebranych na spalaniu planety – ci, którzy napsuli, powinni zapłacić za naprawianie."

Dlaczego katastrofa klimatyczna zabije dużo więcej ludzi i zwierząt niż by mogła?

„Naturalne zmiany klimatu to był 1 stopień więcej czy mniej na tysiące lat. Teraz może ocieplić się o 4 czy 5 stopni w ciągu jednego wieku. To różnica jak między zejśc…

Źródło
Opublikowano: 2019-11-13 15:41:07

Dziś jak co roku upamiętniliśmy tych, którzy walczyli i ginęli za naszą niepodle

Dziś jak co roku upamiętniliśmy tych, którzy walczyli i ginęli za naszą niepodległość – polskich socjalistów i socjalistki. Tradycja polskiego niepodległościowego socjalizmu, tradycja Polskiej Partii Socjalistycznej to tradycja walki o niepodległość dla wszystkich bez względu na pochodzenie etniczne, płeć czy zasobność portfela. Walka o niepodległość i socjalizm to walka o suwerenność, prawo do decydowania o sobie dla każdej i każdego z nas.

Wbrew temu co lubi wyobrażać sobie polska prawica Polska Partia Socjalistyczna zawsze stała w awangardzie walk o prawa mniejszości, o prawa kobiet, o świeckie państwo. To także jest nasza tradycja. Lewica czerpie z tego co w polskiej historii najpiękniejsze.

Suwerenność to znacznie więcej niż miejsce na politycznej mapie i własny rząd. To prawo ludzi do decydowania o sobie. Dlatego dzisiaj lewica musi kontynuować dzieło swoich wielkich poprzedników i poprzedniczek walcząc z wszechwładzą wielkich korporacji, upominając się o realizację konstytucyjnej zasady sprawiedliwości społecznej, walcząc o demokrację w miejscu pracy.

Niech żyje niepodległość! Niech żyje socjalizm!


Źródło
Opublikowano: 2019-11-11 11:44:24

Enfim, Lula livre!

Enfim, Lula livre!
We celebrate the release of Luiz Inácio Lula da Silva from prison: a veteran of the labour movement, a trade union leader who resisted the Brazilian military regime in the past and a successful reformer of Brazil's economic and social system in his tenure as president.

President Lula is a symbolic figure. A champion of workers who occupied the highest office in Brazil and who empowered the poor in a country stifled by an oligarchic and racist establishment.

He was jailed on allegedly sham charges of corruption, his persecution has carried clear signs of political motivation. His prosecutor became minister of justice under Bolsonaro. Lula was prevented from standing against Bolsonaro in the 2018 election, a stark violation of his rights and an assault on Brazilian democracy.

The Brazilian Supreme Court ruled last Thursday that Brazilians cannot be jailed while an appeal process is active, precipitating the release of the former president after 580 days in prison. Practically this means Lula is innocent until proven guilty on appeal, he is a free man today and he can resume his political activities on the left to great popular support.

Here is a mighty challenger to the disastrous Jair Bolsonaro and we welcome his return!

PT – Partido dos Trabalhadores
PSOL 50
Guilherme Boulos

Zobacz tłumaczenie

Źródło
Opublikowano: 2019-11-10 12:51:50

Obejrzyj PR24 7×24


Dzisiejsza poranna rozmowa w Polskim Radiu.


Źródło
Opublikowano: 2019-11-10 10:30:58

Minęła dwudziesta – 09.11.2019

Zapraszam do obejrzenia programu Minęła 20 z moim udziałem. Rozmawiamy o wyborach prezydenckich, sytuacji w senacie oraz nad wyraz bogatej mimice Włodzimierza Czarzastego .

Minęła dwudziesta – 09.11.2019

Kto może być konkurentem dla Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich? Czy przewaga opozycji w Senacie utrudni realizowanie programu rządowi Prawa i Sprawiedliwości? Jakie powinny być zarobki parlamentarzystów? Rozmawiają: Zbigniew Kuźmiuk (PiS), Jacek Włosowicz (Solidarna Polska), Jarosław …

Źródło
Opublikowano: 2019-11-09 21:42:22

Jak posklejać elektoraty lewicy? Wyzwanie także polskie

Bardzo dobry tekst Michał Syska.

"Polityka tożsamości jest ekspresją, ale nie jest perswazją: nie przekonuje nowych zwolenników i nie pozwala wygrywać wyborów. Lilla, powołując się na kazus brutalności amerykańskiej policji wobec Afroamerykanów, pisze, że nie jest i nigdy nie będzie czarnoskórym kierowcą, więc potrzebuje „jakiegoś klucza do utożsamienia się z nim”, jeśli doświadczenia tego kierowcy mają go jakkolwiek dotykać. Taki klucz widzi w zakorzenionej w amerykańskiej tradycji idei obywatelstwa. I dodaje, że im bardziej będą podkreślane różnice tożsamościowe między nim a przykładowym kierowcą, tym mniej prawdopodobne, że złe traktowanie Afroamerykanina wywoła oburzenie u białego naukowca. Brak poczucia wspólnoty losu powoduje rozbicie elektoratu, przegrane wybory i w konsekwencji kontynuację rasistowskich poczynań służb. Polityka tożsamości -poza dawaniem świadectwa – nie przynosi żadnej realnej zmiany."

Jak posklejać elektoraty lewicy? Wyzwanie także polskie

  Partie socjaldemokratyczne tracą status ruchów politycznych skupiających różne grupy społeczne. Dziś ich wyborcy odpływają w różnych kierunkach: robotnicy do prawicowych populistów, wielkomi…

Źródło
Opublikowano: 2019-11-09 15:37:27

Adrian Zandberg: Opodatkować Facebooka!

"Facebook to narzędzie komunikacji. Z serwisu korzysta grubo ponad dwa miliardy ludzi. Na tym polega jego użyteczność i przewaga nad konkurencją. Nikt nie porzuci Facebooka ze względu na jakość usług czy podejrzane rzeczy, które firma robi z naszymi danymi. Zlikwidowanie konta oznacza brak kontaktu ze znajomymi, a dla firm – utratę klientów. Wszyscy jesteśmy w pewnym sensie zakładnikami tej korporacji.

Podobny mechanizm dotyczy Google czy Amazona. Kiedyś takie monopole nacjonalizowano albo rozbijano, dzielono na mniejsze firmy. Z bliżej niesprecyzowanych przyczyn ciągle nie robimy tego wobec nowych, cyfrowych gigantów."

Adrian Zandberg: Opodatkować Facebooka!

Wszystko już było. Ekonomistka Mariana Mazzucato przyjrzała się niedawno temu, na czym Facebook czy Google zarabiają pieniądze. Choć ich rzecznicy odmieniają pr…

Źródło
Opublikowano: 2019-11-09 12:01:41

Volkswagen, roboty i walka klas

Volkswagen, roboty i walka klas

W Poznańskim Volkswagenie chcą zwalniać ludzi. Aż 750 osób. Dzięki automatyzacji można wyprodukować tyle samo mniejszym nakładem sił. Zamiast ludzi pracować będą roboty. Związek zawodowy Inicjatywa Pracownicza domaga się, żeby zamiast zwalniać pracowników, skrócić im czas pracy. Przy zachowaniu oczywiście tych samych pensji. I bardzo dobrze!

Dzięki postępowi produkujemy dziś dużo więcej dużo mniejszym wysiłkiem. Można pomyśleć, że powinniśmy mieć od tego lżej. Nic z tych rzeczy. Wcale nie pracujemy dużo krócej niż dziesięć, dwadzieścia czy pięćdziesiąt lat temu. Niestety, nowe technologie stają się okazją do zwolnienia ludzi, a nie tempa pracy. Lata temu, wielu ekonomistów i pisarzy science-fiction optymistycznie przewidywało, że postęp technologiczny doprowadzi do istotnego skrócenia czasu naszej pracy. Tak się nie stało. Pytanie dlaczego?

Doskonałej odpowiedzi udzielił tutaj potężny i obrzydliwie bogaty spekulant giełdowy Warren Buffett mówiąc „walka klas trwa, ale to moja klasa prowadzi tę wojnę i to ona ją wygrywa”. Nowe technologie służą tym, którzy mają nad nimi władzę. Armia robotów służy swoim korporacyjnym panom. Zyski z automatyzacji wpadają wprost do kieszeni kapitalistów, którzy nie mają najmniejszej ochoty się nimi dzielić. O żadnej “teorii skapywania” nie może być mowy. Skoro można zarobić więcej, mniej wydając na pensje, to czemu mieliby tego nie zrobić? Kto bogatemu zabroni?

No właśnie, kto? Są dwie strony tego konfliktu. Po jednej zwalniani pracownicy, a po drugiej firma Volkswagen. Po jednej ludzie, po drugiej wielkie korporacje. Stawką jest to, jak dzielone będą zyski z nowych technologii. Żaden pracownik nie ma szans sam w tym starciu. Dlatego tak ważne jest jest wsparcie dla związków zawodowych walczących przeciwko zwolnieniom i o skrócenie czasu pracy. To jest walka prowadzona w interesie nas wszystkich. Dlatego gorąco zachęcam do kupowania wydanych przez Inicjatywę Pracowniczą koszulek-cegiełek, z których dochód w całości pójdzie na wsparcie poznańskich pracowników. [LINK W KOMENTARZU]

Walkę, którą związki zawodowe prowadzą w miejscu pracy, lewica powinna toczyć w Sejmie. I będzie! Partia Razem od dawna ma w swoim programie skrócenie czasu pracy do 35 godzin tygodniowo przy zachowaniu tych samych pensji. Mamy gotową ustawę, którą zamierzamy zgłosić w nowej kadencji. To naprawdę da się zrobić! Kiedy japoński Microsoft na próbę wprowadził czterodniowy tydzień pracy, produktywność natychmiast wzrosła o 40 proc. I nie ma w tym nic dziwnego, bo w końcu wszyscy przemęczeni pracujemy gorzej. Krótszy czas pracy to szansa dla polskiej gospodarki.

Dość konkurowania wyzyskiem. Pracujemy za długo i zbyt ciężko. Czas z tym skończyć.

Źródło
Opublikowano: 2019-11-07 15:15:36

10 reakcji, w tym Super i Lubię to!


A Chilean orchestra gave an open-air performance of „El pueblo unido, jamás será vencido!” („The people united will never be defeated”) in Santiago.

The song was written in June 1973, only months before the violent coup by dictator Augusto Pinochet, who assumed power in September. The song was…

Więcej


Źródło
Opublikowano: 2019-10-28 17:54:54

225 tysięcy kary za prawdę o dzikiej reprywatyzacji. Niedaleko pada PiS od PO.

225 tysięcy kary za prawdę o dzikiej reprywatyzacji. Niedaleko pada PiS od PO.

Dostałem 225 tysięcy złotych kary za użycie sformułowania „dzika reprywatyzacja”.

Jutro odbędzie się apelacja w sprawie, która wytoczył mi warszawski prawnik mecenas Szaniawski. Mecenas zapragnął rok temu zostać członkiem Sądu Najwyższego. Brał udział w przynajmniej kilkunastu postępowaniach…

WięcejŹródło
Opublikowano: 2019-10-21 08:42:08

Obejrzyj AOC Endorses Bernie in New York


Poruszająca mowa AOC popierającej kandydaturę Berniego Sandersa na prezydenta USA. Wybór idący wbrew oczekiwaniom nie tylko establishmentu partii demokratycznej, ale i istotnej części „liberalnych” wyborców. Dobry wybór.

„It’s not just about standing up and saying these things but behind close doors…

Więcej

Breaking: AOC just endorsed Bernie in New York!


Źródło
Opublikowano: 2019-10-20 02:11:00

Wczoraj odbyła się rozprawa przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w sprawie ogrodu jordanowskiego na Powiślu przy uli

🤬Wczoraj odbyła się rozprawa przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w sprawie ogrodu jordanowskiego na Powiślu przy ulicy Szarej. Ogród został na dziko zreprywatyzowany i oddany w ręce znanego handlarza roszczeń Macieja Marcinkowskiego w 2010 roku. Władze Warszawy robiły wszystko, żeby działkę… Więcej


Źródło
Opublikowano: 2019-10-19 10:13:43

Nominacja Mariana Banasia na szefa NIK to kompromitacja państwa, Prawa i Sprawie

Nominacja Mariana Banasia na szefa NIK to kompromitacja państwa, Prawa i Sprawiedliwości oraz służb specjalnych. To ogromna strata dla nas wszystkich, bo potrzebujemy sprawnie działającej Najwyższej Izby Kontroli. Teraz to nawet Jarosław Kaczyński nie bardzo ma jak to odkręcić.

Dziś tzw. „Pancerny Marian” wrócił jak gdyby nigdy nic do pracy w Najwyższa Izba Kontroli (NIK). Ta sytuacja jak w soczewce pokazuje konsekwencje zamordystycznej władzy PiS-u. Bez pytań, bez konsultacji, bez prześwietleń życiorysów, decyzje podejmowane w nocy, ustawy upychane kolanem.

Całe…

Więcej


Źródło
Opublikowano: 2019-10-17 16:03:11

Seks jest fajny Seks tylko za zgodą partnera/partnerki. Jeżeli nie chcesz mieć

👉 Seks jest fajny👉 Seks tylko za zgodą partnera/partnerki.👉 Jeżeli nie chcesz mieć w tym momencie dzieci, to się zabezpieczaj.👉 Jeżeli nie chcesz seksu, nikt nie ma prawa Cię do tego zmuszać.👉 Nikt nie ma prawa Cię dotykać, jeżeli czujesz się z tym dotykiem źle. Napisaliśmy normalne rzeczy….


Źródło
Opublikowano: 2019-10-16 11:40:48

Maciej Konieczny o solidarności z Kurdami: to kwestia elementarnej przyzwoitości

– Jesteśmy w NATO, a Turcja to nasz sojusznik i ten nasz sojusznik dokonuje inwazji z oczywistym planem czystki etnicznej – argumentuje i jednocześnie chwali Polski rząd za dotychczasową postawę. – Jak dotąd Polska prowadziła wobec USA politykę na kolanach, bardzo się więc cieszę, że nasze stanowisko jest – jak do tej pory jednoznaczne – mówi.

Polska potępiła na Radzie Bezpieczeństwa ONZ agresję Turcji wraz z innymi państwami. Wspólna rezolucja jednak nie powstała, bo – według doniesień – zablokowały ją Ameryka i Rosja. A według Koniecznego obecnie potrzebna jest presja dyplomatyczna i groźba sankcji wobec Turcji.

Maciej Konieczny o solidarności z Kurdami: to kwestia elementarnej przyzwoitości

W kulminacyjnym momencie wieczoru wyborczego Lewicy nad głowami liderów pojawiła się plansza z kurdyjską flagą i hasłami Ratujmy Kurdów oraz Save Rojava. Za ten gest solidarności odpowiada Maciej Konieczny, poseł partii Razem, który w krótkiej rozmowie z Onetem wyjaśnia jak wobec Turcji…

Źródło
Opublikowano: 2019-10-15 17:49:41

Nie samymi posłami lewica żyje. Zapisujcie się, angażujcie, działajcie. Dużo rob

Nie samymi posłami lewica żyje. Zapisujcie się, angażujcie, działajcie. Dużo roboty przed nami.Brakowało Ci lewicy w Sejmie? Nam też! I udało się! Wspólną, ciężką pracą wprowadziliśmy sześcioro parlamentarzystów! 🇵🇱
Sprawmy, żeby lewica za cztery lata była jeszcze silniejsza!
Potrzebujemy do tego właśnie Ciebie! Dołącz do nas i buduj otwartą, lepszą Polskę! ✊


Źródło
Opublikowano: 2019-10-15 11:01:51

Być może zauważyliście, że zostałem posłem. Garść podziękowań z tej okazji.

Być może zauważyliście, że zostałem posłem. Garść podziękowań z tej okazji.

Dziś bardzo ważny i radosny dla mnie dzień. Mam urodziny, no i spełniłem jedno ze swoich największych marzeń – zostałem socjalistycznym posłem. Teraz pozostaje już tylko tego nie spieprzyć. To dzień, na który wraz z gronem cudownych, wytrwałych i oddanych sprawie osób pracowałem ładnych kilkanaście lat. Tym bardziej cieszę się, że razem ze mną do Sejmu dostały się najbliższe mi spośród nich Marcelina Zawisza i Adrian Zandberg. Naprawdę daliśmy radę. Często wybieraliśmy drogę trudniejszą, ale…

Więcej

Źródło
Opublikowano: 2019-10-14 19:51:16

Dziś bardzo ważny i radosny dla mnie dzień. Mam urodziny, no i spełniłem jedno z

Dziś bardzo ważny i radosny dla mnie dzień. Mam urodziny, no i spełniłem jedno ze swoich największych marzeń – zostałem socjalistycznym posłem. Teraz pozostaje już tylko tego nie spieprzyć. To dzień, na który wraz z gronem cudownych, wytrwałych i oddanych sprawie osób pracowałem ładnych kilkanaście lat. Tym bardziej cieszę się, że razem ze mną do Sejmu dostały się najbliższe mi spośród nich Marcelina Zawisza i Adrian Zandberg. Naprawdę daliśmy radę. Często wybieraliśmy drogę trudniejszą, ale jestem przekonany, że dzięki temu nasz dzisiejszy sukces okaże się czymś dużo więcej niż tylko dostaniem się kilku nowych osób do parlamentu.

Dziś jest bardzo ważny i radosny dla mnie dzień, bo dowiedziałem się, że do Sejmu wchodzą z nami trzy fantastyczne kobiety z Razem – Paulina Matysiak, Daria Gosek-Popiołek oraz Magdalena Biejat. Każda z nich zasłużyła na swój mandat po stokroć, a o ich zwycięskich kampaniach powinno się pisać pieśni. Były naprawdę niesamowite. To będzie potężna razemowa ekipa w Sejmie.

Tym bardziej szkoda, że pomimo brawurowej kampanii, mądrości i kompetencji nie udało się zdobyć mandatu Dorota Olko. Zabrakło bardzo niewiele, a mi zdecydowanie brakuje talentu Zbigniewa Stonogii żeby oddać co o tym wyniku myślę. Ogólnie rozumiem, że wyroki wyborców trzeba szanować i w ogóle, ale też bez przesady. Dorota idziesz z nami do tego Sejmu. Potrzebujemy cię tam!

Chciałbym bardzo, bardzo podziękować wszystkim tym, którzy zaangażowali się w moją kampanię, a właściwie to serię kampanii wyborczych na Śląsku. Wszystkich was nie dam rady wymienić, ale nie obejdzie się bez imiennych podziękowań dla najlepszej szefowej sztabu Barbara Słania, nieocenionego soszial media nindży Konrad Mrozowski, oraz Zdzisław Smoliński, na którego wiedzę i zaangażowanie zawsze mogłem liczyć. Jadymy dalej ku chwale śląskiej lewicy .

Na koniec chciałbym podziękować dwóm osobom, których z różnych względów nie było z nami na ostatniej prostej, ale które jak mało kto przyczyniły się do naszego sukcesu – Mateusz Mirys i Justyna Samolińska. Bez was nie dalibyśmy rady. Na szczęście to nie ostatnie wybory, a demokratycznego socjalizmu też pewnie nie zbudujemy tak szybko więc dzięki wielkie i do zobaczenia w kolejnym sejmie

No i oczywiście dziękuję ponad 22 tysiącom wyborców za wymarzony prezent urodzinowy. Skąd wiedzieliście?

Źródło
Opublikowano: 2019-10-14 19:51:16

Wyniki wyborów wskazują, że zostałem posłem na Sejm RP uzyskując 22143 głosy. Ch

Wyniki wyborów wskazują, że zostałem posłem na Sejm RP uzyskując 22143 głosy. Chciałbym podziękować każdej i każdemu z was za oddanie na mnie głosu. Będę posłem, który nie zawiedzie waszego zaufania.
Chciałbym pogratulować także moim koleżankom i kolegom z Lewicy Razem którzy dostali się do sejmu, a są to:
Marcelina Zawisza
Magdalena Biejat
Adrian Zandberg
Daria Gosek-Popiołek
Paulina Matysiak


Źródło
Opublikowano: 2019-10-14 16:57:56

Zapraszam do oglądania rozmowy Onet.pl ze mną za parę minut. Wciąż jeszcze spod

Zapraszam do oglądania rozmowy Onet.pl ze mną za parę minut. Wciąż jeszcze spod
Sejmu, bo nie chcą mnie wpuścić, ale wiele wskazuje na to, że to się niebawem zmieni .

Dziękuję serdecznie za wszystkie głosy, ciepłe słowa i życzenia urodzinowe, a najbardziej i po stokroć dziękuję wszystkim którzy i które zaangażowały się w moją kampanię. Jesteście wielcy


Źródło
Opublikowano: 2019-10-14 08:59:30

Polska może być nowoczesnym, europejskim państwem dobrobytu. Nie stanie się to j

Polska może być nowoczesnym, europejskim państwem dobrobytu. Nie stanie się to jednak bez silnej Lewicy. Od początku kampanii nasze poparcie konsekwentnie rośnie. Do wyborów została już tylko nieco ponad doba. Do ciszy wyborczej zaledwie kilka minut. Wynik pozostaje otwarty. Rozmawiajcie z ludźmi, namawiajcie znajomych, a przede wszystkim w niedzielę sami zagłosujcie na Lewicę. Razem damy radę


Źródło
Opublikowano: 2019-10-11 23:52:36