Poseł Mariusz Kałużny z Solidarnej Polski pomimo młodego wieku raczył podzieli

Maciej Konieczny:

Poseł Mariusz Kałużny z Solidarnej Polski pomimo młodego wieku raczył podzielić się nad wyraz dziaderską opinią, że młodzi to dzisiaj zamiast iść do roboty i wyprowadzić się od rodziców wolą oglądać Netflixa i machać tęczową flagą.

Studenci do nauki, pisarze do piór, a młodzi na śmieciówki, tak brzmi nowa mantra prawicowych jastrzębi. Jak młodzi porobią dwanaście godzin na umowie o dzieło to im się odechce demonstrowania. Tego samego dnia Robert Anacki z Porozumienia wygłasza w telewizji peany na cześć umów śmieciowych pouczając widzów, że chcącemu nie dzieje się krzywda. Zjednoczona Prawica prześciga swoich liberalnych poprzedników w pogardliwych połajankach. Duch prezydenta Komorowskiego… More

Maciej Konieczny, profile pictureMay be a cartoon of 1 person and text that says 'Młodzi nie chcą się wyprowadzać z domu! Pis Symaledoft Solidarna Polska SB od Zakaz Netflixa? P Porozumienie Więcej Å›mieciówek? Stabilna praca idostępne mieszkania? Solidarna Polska P Porozumienie LEWICA razem Maciej Konieczny Poseł na Sejm RP'

Źródło
Opublikowano: 2021-02-23 11:43:40

Wczoraj, 21 lutego, obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Wart

Maciej Konieczny:

Wczoraj, 21 lutego, obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Warto przypomnieć, że podczas spisu powszechnego w 2011 roku ponad pół miliona osób zadeklarowało, że używa języka śląskiego w domu, co czyni go drugim – po polskim – najczęściej używanym językiem w Polsce!

Partia Razem/Lewica Razem od samego początku, tj. od kongresu założycielskiego wiosna 2015 r. postuluje nadanie etnolektowi śląskiemu statusu języka regionalnego. I choć w środowiskach językoznawczych nie ma zgody co do statusu godki/mowy śląskiej, uważamy, że decydujące znaczenie powinny być kryteria pozajęzykowe, przede wszystkim wola jej użytkowników.

Już za półtora miesiąca kolejny spis powszechny. Pamiętajcie, że macie prawo zadeklarować taką narodowość/etniczność, z jaką się utożsamiacie i taki język, jakim faktycznie posługujecie się w domu.

Maciej Konieczny, profile pictureMay be an image of outdoors and text that says 'LEWICA razem MIĘDZYŃARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO Maciej Konieczny Poseł na Sejm RP'

Źródło
Opublikowano: 2021-02-22 10:05:09

Prawdopodobnie najlepsza konwencja polskiej lewicy jaką kiedykolwiek widzieliś

Maciej Konieczny:


Prawdopodobnie najlepsza konwencja polskiej lewicy jaką kiedykolwiek widzieliście. Całość w wykonaniu młodzieżówek. To koniecznie trzeba zobaczyć.

Młodzi Razem, Czerwona Młodzież PPS, FMS i Młoda Lewica gratulacje. To było niesamowite

Przyszłość Jest Teraz!

#PrzyszłośćJestTeraz – Konwencja #Lewica poświęcona młodym!

#ZrobimyToLepiejPrzyszłośćJestTeraz,Lewica,ZrobimyToLepiej

Źródło
Opublikowano: 2021-02-20 12:12:08

Dzisiejszy poranek spędziłem, zdalnie co prawda, w studiu Telewizja Regionalna

Maciej Konieczny:


Dzisiejszy poranek spędziłem, zdalnie co prawda, w studiu Telewizja Regionalna TVT.

Rozmawialiśmy o zmianie zdania PO w sprawie praw kobiet, o tym, co nas na opozycji łączy, a co dzieli oraz o niewydolności rządowego programu szczepień.

nagranie całej rozmowy możecie obejrzeć poniżej, do czego oczywiście serdecznie zachęcam

Debata Tygodnia w Telewizji TVT. Naszymi gości są Wojciech Saluga (PO) i Maciej Konieczny (Lewica). Rozmawiamy m.in. o przerywaniu ciąży, prawach kobiet, Koalicji 276 i buncie przedsiębiorców.

#DebataTygodnia #TelewizjaTVTDebataTygodnia,TelewizjaTVT

Źródło
Opublikowano: 2021-02-19 15:12:02

Konieczny: Mamy dobry czas dla lewicowej historii!

Maciej Konieczny:

Porozmawialiśmy ostatnio z Anną Dobrowolską i Szymonem Rębowskim z Magazyn Kontakt o polityce historycznej, sporach o polską pamięć i wizję wspólnoty oraz o tym, czy lewica powinna starać się odzyskać historię (tak, powinna). Mam wrażenie, że wyszła z tego ciekawa rozmowa, więc bardzo serdecznie zachęcam do lektury:

„Spór o historię ma ogromy wpływ na to, jak wygląda obecna polska polityka. Polityka historyczna to tak naprawdę opowiadanie tego, kim jesteśmy jako wspólnota. Wyznacza ramy tego, co jest w polityce możliwe, jakie postawy dominują, czyje argumenty mają większą wagę. Prawica stara się narzucić bogoojczyźnianą wizję historii ukazującą naród polski jako jednorodną wspólnotę Polaków-katolików – stającą wobec zewnętrznych wrogów. Taka wizja uprawomocnia hierarchię i władzę naszych narodowych elit. Jest siłą rzeczy antyegalitarna i pomija historię walk społecznych i konfliktów klasowych w ramach narodowej wspólnoty. Dzięki temu prawica gra tak naprawdę na swoim boisku. Na szczęście polska lewica coraz głośniej upomina się o swoją historię.”

Maciej Konieczny, profile picture

Konieczny: Mamy dobry czas dla lewicowej historii!

Źródło
Opublikowano: 2021-02-19 09:57:07

Skutecznie pomagamy ludziom! Dzięki pomocy prawnej, realizowanej przez nasze

Maciej Konieczny:

Skutecznie pomagamy ludziom!

Dzięki pomocy prawnej, realizowanej przez nasze biuro poselskie, udało się pomóc osobie, wobec której prowadzona była bezzasadna egzekucja. Postępowanie zostało umorzone, a wierzyciel zobowiązał się zwrócić wyegzekwowaną kwotę!

Jeśli macie problemy z zadłużeniem lub prowadzona jest wobec was egzekucja, skontaktujcie się z nami, postaramy się pomóc!

Dyżury prawnika w lutym:
18 lutego od 15 do 19 (biuro)
23 lutego od 12 do 14 (telefonicznie 668 909 564)
25 lutego od 15 do 17 (biuro)

Maciej Konieczny, profile pictureMay be an image of 1 person and text that says 'LEWICA razem Nymer Skutecznie pomagamy! wydanego Zwrot wyegzekwowanych kwot zostanie zrealizowany w terminie 30 dni w drodze dwóch przelewów, odrÄbnie zakresie pobranych kosztów egzekucji oraz kwot orzekazanych przez organ egzekucyjny na rzecz wierzyciela. Powód: poselskie.pogotowie.prawne@gmail.com Maciej Konieczny Poseł na Sejm RP'

Źródło
Opublikowano: 2021-02-18 13:14:02

Mamy rok 2021, a polskiej debacie publicznej nadal wiele osób mówi, że restryk

Maciej Konieczny:


Mamy rok 2021, a polskiej debacie publicznej nadal wiele osób mówi, że restrykcyjna ustawa antyaborcyjna z 1993 roku była jakimś „kompromisem”. Nigdy nie była.

Prawdziwy umiarkowany kompromis między skrajnościami w postaci nakazu aborcji (co już się w różnych państwach zdarzało) oraz zakazu aborcji, to prawo do wyboru. Takie, jak proponuje Lewica.


Źródło
Opublikowano: 2021-02-17 15:30:09

Na zaproszenie Ośrodek Myśli Społecznej im. F. Lassalle’a biorę udział w debac

Maciej Konieczny:


Na zaproszenie Ośrodek Myśli Społecznej im. F. Lassalle’a biorę udział w debacie o klimacie i ekologii w kontekście trwającej pandemii.

Zapraszam do oglądania!

DARIA GOSEK-POPIOŁEK – posłanka na Sejm RP (Lewica, partia Razem);
KAMIL WYSZKOWSKI – dyrektor generalny UN Global Compact w Polsce;
MATTHIAS JOBELIUS – szef Departamentu Europy Środkowej i Wschodniej Fundacji im. F. Eberta (Berlin).
Moderacja: Michał Syska (OMS im. F. Lassalle’a).
Dyskusja będzie tłumaczona na język polski i niemiecki. Transmisja wersji polskojęzycznej na fanpage’u Ośrodka Myśli Społecznej im. Lassalle’a, wersji niemieckojęzycznej na fanpage’u Fundacji im. Eberta – Przedstawicielstwo w Polsce.
W trakcie pandemii z jednej strony zmniejszyła się emisja CO2 związana z lockdownem gospodarki, z drugiej zaś strony wyzwania sanitarne zwiększyły radykalnie liczbę zużywanych… More


Źródło
Opublikowano: 2021-02-16 18:54:40

„Jaśnie panujący ministrowie” nic nie wiedzą o problemach pasażerów. Apel o zmianę przepisów

Maciej Konieczny:

Posłanka Razem Paulina Matysiak, przewodnicząca sejmowego zespołu ds. walki z wykluczeniem transportowym, mówi, że sprawa transportu publicznego zniknęła z konferencji prasowych przedstawicieli rządu. – Na konferencjach premiera i ministra zdrowia słyszymy o znoszeniu niektórych obostrzeń w sklepach, teatrach czy kinach i o luzowaniu gospodarki w czasie pandemii. Milczy się natomiast o komunikacji. To zaskakujące – mówi posłanka.

bardzo polecam tekst o niezwykle ważnej interwencji mojej partyjnej koleżanki:

Maciej Konieczny, profile picture

„Jaśnie panujący ministrowie” nic nie wiedzą o problemach pasażerów. Apel o zmianę przepisów

Źródło
Opublikowano: 2021-02-11 19:47:40

Dlaczego PiS woli sprzyjać koncernowi tytoniowemu, zamiast zapewnić fundusze n

Maciej Konieczny:


Dlaczego PiS woli sprzyjać koncernowi tytoniowemu, zamiast zapewnić fundusze na ochronę zdrowia? O tym rozmawialiśmy dzisiaj na Komisji Finansów Publicznych.

W Sejmie trwają prace nad nowelizacją ustawy akcyzowej. W nowej ustawie nie znalazła się jednak zmiana wysokości akcyzy na nowatorskie wyroby tytoniowe, czyli tzw. wkłady do podgrzewaczy tytoniu. Dzisiaj są one objęte o wiele niższą stawką niż tradycyjne papierosy. Akcyza na paczce papierosów to ok. 9 złotych, a na paczce wkładów do podgrzewaczy – ok. 2 złotych. Cena paczki jest w obu przypadkach bardzo podobna.

To prezent dla tytoniowych gigantów, a dokładniej jednego: Philipa Morrisa, który przoduje w produkcji nowatorskich wyrobów… More


Źródło
Opublikowano: 2021-02-11 17:12:15

Dziś na sejmowej Komisji do Spraw Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych rozma

Maciej Konieczny:


Dziś na sejmowej Komisji do Spraw Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych rozmawialiśmy o realizacji porozumienia rządu z górnikami w sprawie likwidacji kopalń. Mówiłem o tym, że nie da się odpowiedzialnie mówić o restrukturyzacji kopalń nie mówiąc o planie transformacji regionu czy też polityce energetycznej państwa. Na 80 tysięcy miejsc pracy w samym górnictwie przypada nawet kolejne 400 tysięcy od górnictwa zależnych. Utrata tych miejsc pracy nawet na przestrzeni kilku dekad, bez konkretnego planu co w zamian, musi doprowadzić do społecznej zapaści. Los takich miast jak Bytom, Świętochłowice czy Wałbrzych powinny być dla nas przestrogą.

Bardzo bym chciał aby proces zamykania kopalń był… More


Źródło
Opublikowano: 2021-02-10 21:17:05

Zapraszam na rozmowę Młodymi Razem ze Śląska o tym dlaczego młode osoby wybier

Maciej Konieczny:


Zapraszam na rozmowę Młodymi Razem ze Śląska o tym dlaczego młode osoby wybierają lewicę.


Źródło
Opublikowano: 2021-02-10 18:44:23

W poniedziałek w programie „O co chodzi” komentowałem zwrot młodzieży w kierun

Maciej Konieczny:


W poniedziałek w programie „O co chodzi” komentowałem zwrot młodzieży w kierunku lewicy, jaki widać w ostatnich badaniach opinii publicznej.
Już dziś o 18:00 będziemy kontynuować temat na spotkaniu live. O problemach i oczekiwaniach młodzieży będę rozmawiał z Pauliną Kulik i Patrykiem Rodakiem z Młodych Razem.
Do zobaczenia!


Źródło
Opublikowano: 2021-02-10 08:26:06

To, że jakaś wspólna lista opozycji od Marceliny Zawiszy do Romana Giertycha p

Maciej Konieczny:


To, że jakaś wspólna lista opozycji od Marceliny Zawiszy do Romana Giertycha pokona PiS w wyborach to mit. Wszystkie badania pokazują, że na takich egzotycznych koalicjach opozycja traci głosy.

Opozycja będzie silna jeżeli będzie różnorodna, bo będzie wtedy docierać do różnych wyborców.


Źródło
Opublikowano: 2021-02-09 20:50:22

Pewnie widzieliście najnowsze badania, według których wśród młodych Polek i Po

Maciej Konieczny:

Pewnie widzieliście najnowsze badania, według których wśród młodych Polek i Polaków bardzo szybko przybywa osób o poglądach lewicowych. W tej chwili jest ich 30% i jest to najwyższy odsetek od czasu kiedy badania na ten temat są prowadzone.

Czy młodzież skręca w lewo? Czym dla młodych osób jest lewicowość? Dużo lepiej niż ja na te pytania odpowiedzą sami zainteresowani. Dlatego serdecznie zapraszam na wyjątkowego lajwa o młodzieży z udziałem młodzieży w osobach Pauliny Kulik i Patryka Rodaka z Młodzi Razem Śląskie.

Startujemy jutro (10.02) o 18:00, do zobaczenia!

Maciej Konieczny, profile pictureMay be an image of 3 people and text that says 'LIVE CHAT Czy poglÄdy młodzieży skrÄ™cajÄ… w lewo? LEWICA razem 10.02 godz. 18:00 GoÅ›cie specjalni: Paulina Kulik Młodzi Razem MuSIC ABANN Maciej Konieczny Poseł na Sejm RP Patryk Rodak Młodzi Razem'

Źródło
Opublikowano: 2021-02-09 15:40:34

Różnice między partiami opozycyjnymi były, są i będą. I bardzo dobrze. Powinni

Maciej Konieczny:


Różnice między partiami opozycyjnymi były, są i będą. I bardzo dobrze. Powinniśmy o nich uczciwie rozmawiać, bo to podstawa demokratycznej polityki.

Lewica mówi o nowoczesnym państwie dobrobytu, które jednocześnie szanuje prawa człowieka i dba o to, żeby prawa pracownicze i socjalne były przestrzegane. Ale oczywiście inne partie opozycyjne mają prawo do swoich konserwatywno-liberalnych poglądów.


Źródło
Opublikowano: 2021-02-09 13:04:30

W weekend przypadała 40. rocznica zakończenia zwycięskiego dla “Solidarności”

Maciej Konieczny:

W weekend przypadała 40. rocznica zakończenia zwycięskiego dla “Solidarności” strajku w Bielsku-Białej i okolicznych miastach. Było to wydarzenie bezprecedensowe, a dziś jest pamiętane głównie lokalnie. Warto więc przypomnieć, co się wydarzyło.

Korzystając ze swobód wywalczonych w sierpniu 1980 bielska “Solidarność” zebrała dowody na korupcję wysoko postawionych urzędników i lokalnej wierchuszki PZPR. Władze zgodziły się nawet powołać specjalną komisję, która miała sprawdzić oskarżenia związku. Chociaż komisja działała opieszale to jednak pod naciskiem “S” przeprowadziła śledztwo, które potwierdziło oskarżenia. 150-stronicowy raport jej prac nie pozostawiał żadnych wątpliwości, że… More

Maciej Konieczny, profile pictureMay be an image of one or more people, people standing and text that says 'LEWICA razem SCURMRNOSC 情 STRAJK TRWA 40. rocznica zwyciÄ™skiego strajku "SolidarnoÅ›ci" M.N. na Podbeskidziu Maciej Konieczny Poseł na Sejm RP'

Źródło
Opublikowano: 2021-02-08 18:45:11

Ruszyła zbiórka podpisów pod rejestracją komitetu inicjatywy ustawodawczej #Le

Maciej Konieczny:

Ruszyła zbiórka podpisów pod rejestracją komitetu inicjatywy ustawodawczej #LegalnaAborcjaBezKompromisów!, która ma zagwarantować Polkom:
– prawo do bezpiecznego przerywania ciąży do 12. tygodnia, a w szczególnych przypadkach także po 12. tygodniu,
– wprowadzenie dla podmiotów leczniczych jednolitej procedury postępowania z osobą, która chce wcześniej zakończyć ciążę,
– koniec z nadużywaniem klauzuli sumienia przez lekarzy,
– depenalizację aborcji (zniesienia kar dla lekarzy i osób pomagających w aborcji za zgodą osoby w ciąży),
– reformę procedury sprzeciwu pacjenckiego,
– rozszerzenie programu badań prenatalnych na badanie białka PAPP-A.
Karta do zbierania podpisów: http://bit.ly/3jbKiQE
Projekt ustawy: http://bit.ly/3tpMN6z
Wydrukowane karty do zbierania podpisów można odebrać w moim biurze w Katowicach przy Andrzeja 13/1 w poniedziałki (12:30-16:50, wtorki 10:30-18:00 i czwartki 12:30-18:00).
Jeśli nie macie możliwości odebrania ani samodzielnego wydrukowania list, możemy wysłać je Wam pocztą.

Maciej Konieczny, profile pictureMay be an image of one or more people and text that says 'LEWICA razem Podpisz siÄ™ pod projektem ustawy LEGALNA KOMITETU INICJATYWY ABORCJA BEZ KOMPROMISÓW Maciej Konieczny Poseł na Sejm RP'

LegalnaAborcjaBezKompromisów

Źródło
Opublikowano: 2021-02-08 16:11:54

Dokładnie 275 lat temu urodził się Tadeusz Kościuszko, republikanin, nieprzeje

Maciej Konieczny:

Dokładnie 275 lat temu urodził się Tadeusz Kościuszko, republikanin, nieprzejednany wróg monarchii, feudalizmu, kleru i zamordyzmu. Niezłomnie wierzył w równość ludzi, niezależnie od ich pochodzenia i koloru skóry. Był żywym ucieleśnieniem zawołania “Za wolność naszą i waszą” i całe życie stawał po stronie sprawiedliwości, wolności i równości.

Był jednym z pierwszych kadetów w założonej w 1765 przez Stanisława Augusta Szkole Rycerskiej. Zadaniem uczelni było przygotowanie nowoczesnych kadr dla wojsk Rzeczpospolitej. Kościuszko był jednym z najzdolniejszych uczniów, przez pewien czas sam też w szkole wykładał. Interesował się przede wszystkim inżynierią wojskową, odbył nawet specjalny kurs z… More

Maciej Konieczny, profile pictureMay be an image of 1 person and text that says 'TADEUSZ KOŚCIUSZKO LEWICA razem Za samÄ szlachtÄ™ bić siÄ™ nie bÄ™dÄ™, chcÄ™ wolnoÅ›ci dla całego narodu i dla niej wystawiÄ™ tylko me życie. Maciej Konieczny Poseł na Sejm RP Hainuls A'

Źródło
Opublikowano: 2021-02-04 18:18:56

Sporo czasu minęło od naszego ostatniego spotkania w Ministerstwie Sprawiedliw

Maciej Konieczny:

Sporo czasu minęło od naszego ostatniego spotkania w Ministerstwie Sprawiedliwości na temat franczyz. Na pewno dość, żeby spełnić obietnice, które wtedy padły i wyjaśnić kwestię nielegalnych faktur korygujących, które owocują gigantycznym zadłużeniem osób prowadzących sklepy Żabka.

Sporo czasu upłynęło również od powstania zamówionego przez rząd raportu profesora Adamusa wraz z jego rekomendacjami w kwestii potrzebnych regulacji. Wystarczająco dużo, aby rządzący wypracowali na ich bazie konkretne projekty.

Kiedy więc usłyszałem, że na spotkaniu z ministerstwem nie jestem mile widziany ani ja, ani Piotr Ikonowicz, to sobie pomyślałem, a nuż coś dobrego zrobili w tym ministerstwie,… More

Dziś został osiągnięty maksymalny poziom żenady, wstydu, obojętności, kłamstwa, braku kultury, szacunku przez Marcin Warchoł .
We wrześniu odbyło się pierwsze spotkanie, na którym Marcin Warchoł po wysłuchaniu naszych problemów obiecał:
1. Spotkanie z dyrekcją KAS;
2. Spotkanie z dyrekcją KIS
w celu rozwiązania problemów podatkowych związanych z fakturami korygującymi.
Po 5 miesiącach oczekiwania odbyło się kolejne spotkanie w wersji online. Niestety Maciej Konieczny oraz Piotr Ikonowicz nie zostali na nie wpuszczeni, ponieważ byli niewygodni…
Po 8 minutach krzyku i zakłamywania rzeczywistości, mówienia, że nikt niczego nam nie obiecywał Marcin Warchoł rozłączył się…
Ktoś, kto pracuje… More

Maciej Konieczny, profile picture

Źródło
Opublikowano: 2021-02-04 15:43:46

Dziś został osiągnięty maksymalny poziom żenady, wstydu, obojętności, kłamstwa

Maciej Konieczny:

Dziś został osiągnięty maksymalny poziom żenady, wstydu, obojętności, kłamstwa, braku kultury, szacunku przez Marcin Warchoł .
We wrześniu odbyło się pierwsze spotkanie, na którym Marcin Warchoł po wysłuchaniu naszych problemów obiecał:
1. Spotkanie z dyrekcją KAS;
2. Spotkanie z dyrekcją KIS
w celu rozwiązania problemów podatkowych związanych z fakturami korygującymi.
Po 5 miesiącach oczekiwania odbyło się kolejne spotkanie w wersji online. Niestety Maciej Konieczny oraz Piotr Ikonowicz nie zostali na nie wpuszczeni, ponieważ byli niewygodni…
Po 8 minutach krzyku i zakłamywania rzeczywistości, mówienia, że nikt niczego nam nie obiecywał Marcin Warchoł rozłączył się…
Ktoś, kto pracuje… More

Źródło
Opublikowano: 2021-02-04 13:05:04

Polska szczepionka na COVID-19? TAK TO MOZLIWE Program szczepień w Polsce jes

Maciej Konieczny:

Polska szczepionka na COVID-19? TAK TO MOZLIWE

Program szczepień w Polsce jest uzależniony od dostaw z zagranicy. Możemy to zmienić i zacząć produkować szczepionki w Polsce!

Licencje przymusowe i zmuszenie koncernu do udostępnienia leku na cele państwowe to rozwiązania od lat obecne w prawie zarówno Polskim, jak i międzynarodowym. Zostały wymyślone właśnie na takie kryzysowe sytuacje.

Produkcja w Polsce jest możliwa, o czym mówią w mediach eksperci i przedstawiciele krajowych producentów leków. Wymaga „tylko” strategicznego planowania i determinacji ze strony rządzących.
Podpiszcie petycję do premiera Morawieckiego w tej sprawie! Nie pozwólmy, by zyski prywatnych spółek stały na drodze do ochrony zdrowia i życia ludzi!

Premier Morawiecki dużo mówi o tym, że chce odbudowy polskiego przemysłu farmaceutycznego. Prosimy bardzo – jest okazja już dziś – petycja Lewicy w sprawie produkcji polskiej szczepionki leży na stole, możecie ją też podpisać pod adresem www.polska-szczepionka.pl.

Odwagi, panie premierze!

Maciej Konieczny, profile pictureMay be an image of text that says 'ŻĄDAJ BEZPIECZEŃSTWA! LEWICA razem COVID-19 Coronavirus SZCZEPIONKA PODPISZ PETYCJĘ DOMAGAJ www.polska-szczepionka.pl SIĘ POLSKIEJ SZCZEPIONKI!'

Źródło
Opublikowano: 2021-02-03 12:08:50