Dziś Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki. Przez ponad rok trwania epidemii pielęgn

Magdalena Biejat:


Dziś Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki. Przez ponad rok trwania epidemii pielęgniarki i położne ryzykowały dla nas zdrowie i życie, godząc się na pracę w ciężkich warunkach. Wielu w tym czasie mówiło, że koronawirus uzmysłowił nam, jak ważne są te niedoceniane wcześniej kluczowe zawody”. Że trzeba docenić ciężką pracę osób w nich pracujących. Niestety w wielu przypadkach skończyło się na pustych słowach i dziś pielęgniarki i położne wyszły na ulice Warszawy upomnieć się o lepsze warunki pracy, godne pensje i prestiż swojego zawodu.

Byliśmy tam z nimi, w przyszłym tygodniu spotkamy się też na konsultacjach zorganizowanych przez Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych. A w Dniu Pielęgniarki życzę wszystkim podniesienia nakładów na ochronę zdrowia i prawdziwego wparcia ze strony rządzących, zamiast pustych gestów. Będziemy walczyć w Sejmie, żeby to się udało.

Zdjęcia: Przemek Krysiak
Źródło
Opublikowano: 2021-05-12 16:41:52

Skutki decyzji TKJP dotyczącej zakazu aborcji (K 1/20) dla kobiet – podsumowanie półrocza

Magdalena Biejat:Mija 6 miesięcy od pseudowyroku Trybunału Konstytucyjnego, który zakazał aborcji w Polsce. W tym czasie tysiące kobiet musiało przejść przez piekło. Gdyby nie wsparcie organizacji społecznych i odważnych lekarek i lekarzy, byłyby pozostawione same sobie w często dramatycznej sytuacji.

Chcemy oddać głos tym kobietom i wspierającym je specjalistom i działaczkom. W najbliższy czwartek o 12.00 odbędzie się szczególne wysłuchanie, zorganizowane przez posłanki Lewicy. Na połączonym posiedzeniu Zespołu Praw Kobiet kierowanego przez Wanda Nowicka i Zespołu ds. Praw Reprodukcyjnych pod przewodnictwem Katarzyna Kotula posłanka na Sejm RP, będziemy rozmawiać o konsekwencjach zakazu aborcji dla kobiet. I o zagrożeniu dla ich zdrowia fizycznego i psychicznego, które w przeciwieństwie do mrzonek fanatyków religijnych, jest boleśnie realne.

Posiedzenie będzie transmitowane na stronie Sejmu i na wydarzeniu na Facebooku 👇

Źródło
Opublikowano: 2021-05-11 13:50:58

Zapraszam do oglądania :) Przedstawiciele czołowych partii politycznych

Magdalena Biejat:


Zapraszam do oglądania

Przedstawiciele czołowych partii politycznych w Polsce debatują nad najważniejszymi wyzwaniami, z jakimi nasz kraj będzie się mierzył w najbliższych latach.


Źródło
Opublikowano: 2021-05-10 18:02:37

Razem z Dorota Olko oraz Adrian Zandberg rozpoczęliśmy objazd po Mazowszu, żeb

Magdalena Biejat:


Razem z Dorota Olko oraz Adrian Zandberg rozpoczęliśmy objazd po Mazowszu, żeby mówić o KPO i rozmawiać z mieszkańcami.

Konferencja prasowa Lewicy w Siedlcach #KPOKPO

Źródło
Opublikowano: 2021-05-07 11:51:58

Zdanie opinii publicznej jest jasne. Z badania opublikowanego dziś przez Wir

Magdalena Biejat:

Zdanie opinii publicznej jest jasne.
Z badania opublikowanego dziś przez Wirtualną Polskę wynika, że 67% wyborców ocenia pozytywnie głosowanie za Europejskim Funduszem Odbudowy. Wg tego samego sondażu Lewica zyskała 2,7 punktów procentowych w porównaniu z poprzednim wynikiem.

Z kolei według sondażu przeprowadzonego przez IBRiS dla Polsatu, tracą w oczach badanych te partie, które zagłosowały przeciw EFO. Tymczasem decyzję Lewicy o głosowaniu w tej sprawie ocenia negatywnie zaledwie 15% wyborców (link w komentarzu).
Czy te wyniki mnie dziwią? Wcale 🙂

Nigdy nie mieliśmy żadnych wątpliwości – głosowanie za funduszem odbudowy to wzmocnienie integracji i podniesienie się po pandemii. Fundusz odbudowy to silna Europa. Razem i Lewica zawsze były proeuropejskie. I zawsze będą! Tak jak większość Polek i Polaków! 💪
🇪🇺 + 🇵🇱 = 💜


Źródło
Opublikowano: 2021-05-05 14:43:16

Zagłosowałam ZA ratyfikacją Europejskiego Funduszu Odbudowy. Za lepszą przyszłoś

Magdalena Biejat:

Zagłosowałam ZA ratyfikacją Europejskiego Funduszu Odbudowy. Za lepszą przyszłością dla nas i naszych dzieci. Za integracją europejską. Zgodnie ze swoim sumieniem i w interesie Polski.

Dziękuję wszystkim osobom w Razem i w Klubie Lewicy. To przywilej pracować z ludźmi, dla których liczy się coś więcej, niż codzienne wojenki polityczne. Dziękuję PSL, Polsce 2050 i Frankowi Sterczewskiemu za to, że zagłosowali za silną Polską w silnej Europie
🇪🇺🇵🇱


Źródło
Opublikowano: 2021-05-04 20:49:39

Nasze stanowisko jest jasne: jesteśmy za rozwojem po kryzysie, za integracją e

Magdalena Biejat:


Nasze stanowisko jest jasne: jesteśmy za rozwojem po kryzysie, za integracją europejską, za wsparciem ochrony zdrowia, zielonej transformacji i transportu. Jesteśmy za Europejskim Funduszem Odbudowy.

Nie ma wroga na opozycji. Jest wspólnota interesów. Z Polską i z Polakami, w imię lepszej przyszłości nas wszystkich.

TAK dla Funduszu Odbudowy!

Musi wygrać polska racja stanu i odpowiedzialność za Polskę. Zapraszamy opozycję z Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe – chodźcie z nami!


Źródło
Opublikowano: 2021-05-04 16:54:04

Dziś Święto Pracy – Wasze święto!

Magdalena Biejat:

Dziś Święto Pracy – Wasze święto!

Z tej okazji życzę Wam godnej pracy, dającej bezpieczeństwo, szansę na przyzwoitą emeryturę i przestrzeń na czas wolny. I obiecuję, że będziemy dalej walczyć, żeby te życzenia stały się rzeczywistością.

Od początku kadencji interweniowaliśmy w obronie pracowników ochrony, poczty, komunikacji miejskiej, szpitali, firm wysyłkowych i wielu innych. Wywalczyliśmy poprawkę, dzięki której osoby na śmieciówkach mogły same zgłaszać się po postojowe. Dziś przypominamy pakiet pracowniczy ustaw Lewicy złożonych w tej kadencji, w tym:

🚩 Wzmocnienie Państwowej Inspekcji Pracy
🚩 Koniec z karą za chorowanie – 100% pensji na zwolnieniu lekarskim w czasie epidemii
🚩 Równe prawa pracownicze – prawo do urlopu, chorobowego i ubezpieczenie dla wszystkich pracujących.
🚩 Emerytura minimalna 1600 zł

Niech się święci 1 Maja!


Źródło
Opublikowano: 2021-05-01 14:12:58

Udało się nam ocalić tereny wokół Stawów Raszyńskich! Dziękuje wszystkim, któr

Magdalena Biejat:

Udało się nam ocalić tereny wokół Stawów Raszyńskich! Dziękuje wszystkim, którzy wraz z nami walczyli o ich zachowanie

Instytut Technologiczno-Przyrodniczy wycofał wniosek o zmianę miejskiego planu zagospodarowania przestrzennego dla części rezerwatu Stawy Raszyńskie i jego otuliny! Dziękujemy Magdalena Biejat i Adrian Zandberg za interwencję poselską. Presja ma sens!

Będziemy dalej patrzeć Instytutowi i urzędnikom na ręce, przygotowujemy już kolejną interwencję w której będziemy pytać ITP o działania jakie prowadzi w rezerwacie i dalsze plany wobec niego!

Dziękujemy również Annie Gawryś, która zapoczątkowała sprzeciw wobec planów zniszczenia rezerwatu.
Dziękujemy Zieloni Grodzisk Mazowiecki za przygotowanie petycji którą podpisało ponad 3000 osób! Wspólnie z przedstawicielami Nowoczesnej i Polska 2050 przekazaliśmy ją do Urzędu Gminy.
Dziękujemy też wszystkim mieszkańcom i mieszkankom zaangażowanym w protest – jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy was wesprzeć w tej sprawie!


Źródło
Opublikowano: 2021-04-30 10:20:50

Warto posłuchać zwłaszcza w kontekście tworzenia ośrodka Re-start na Pradze Pó

Magdalena Biejat:


Warto posłuchać zwłaszcza w kontekście tworzenia ośrodka Re-start na Pradze Północ

Zapraszamy na rozmowę o doświadczeniach osób w kryzysie bezdomności w Warszawie.

Z Adriana Porowska, prezeską Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej, współprzewodniczącą Komisji Ekspertów ds. Przeciwdziałania Bezdomności przy Rzeczniku Praw Obywatelskich, rozmawiać będzie Joanna Gierzyńska radna okręgu warszawskiego partii Razem.


Źródło
Opublikowano: 2021-04-26 19:09:03

Przedstawiamy oczekiwania Lewicy zgłoszone przez nas na piśmie do Krajowego Pl

Magdalena Biejat:


Przedstawiamy oczekiwania Lewicy zgłoszone przez nas na piśmie do Krajowego Planu Odbudowy. Środki z Europejskiego Planu Odbudowy to wielka szansa na rozwój dla Polski, na walkę z kryzysem gospodarczym i klimatycznym, tworzenie nowych miejsc pracy i wsparcie młodych ludzi. Zainwestujmy je mądrze!

Konferencja liderów Lewicy ws. Funduszu Odbudowy


Źródło
Opublikowano: 2021-04-26 10:18:09

Dzisiaj… Dzień Marihuany!

Magdalena Biejat:


Dzisiaj… Dzień Marihuany!

Jako wiceprzewodnicząca Parlamentarny Zespół ds. Legalizacji Marihuany opowiadam się za nowoczesnym i pragmatycznym podejściem do konopi.

Razem z Beata Maciejewska – Posłanka Lewicy, Gdańsk, przewodniczącą zespołu i Urszula Sara Zielińska, sekretarz zespołu, byłyśmy odpowiedzialne za prowadzenie prac projektów, zebranych w Pakiecie Ustaw Konopnych.

Ich głównymi założeniami są:

– dekryminalizacja niewielkich ilości marihuany na własny użytek,
– uprawa konopi przemysłowych,
– produkcja marihuany leczniczej.

Sama nadzoruję ten ostatni projekt. Obecnie marihuanę medyczną sprowadzamy z innych państw, ale przecież korzystniej byłoby produkować ją w Polsce! Rolnicy mieliby dodatkowe źródło dochodu, a pacjenci uzyskaliby stały, tani i łatwy dostęp do leku.

Zależy mi także na refundacji medycznej marihuany. Wielu pacjentów nie może korzystać z leczenia, ponieważ nie stać ich na drogą, nierefundowaną terapię. Badania wielokrotnie wykazały zalety płynące z korzystania medycznej marihuany przez pacjentów ze stwardnieniem rozsianym, przewlekłym bólem czy zespołem jelita drażliwego. Powinniśmy ułatwić im dostęp substancji, która może polepszyć ich stan zdrowia.

Dziś złożymy Pakiet Ustaw Konopnych! Zachęcam do śledzenia kont wszystkich członkiń i członków zespołu!


Źródło
Opublikowano: 2021-04-20 08:00:00

Maciej Konieczny rozmawia z Piotrem Ikonowiczem – kandydatem na RPO Por

Magdalena Biejat:


Maciej Konieczny rozmawia z Piotrem Ikonowiczem – kandydatem na RPO

Porozmawiamy o tym, jak Piotr Ikonowicz wyobraża sobie siebie jako Rzecznika Praw Obywatelskich i jak lewica rozumie prawa człowieka i obywatela.

Serdecznie zapraszamy!


Źródło
Opublikowano: 2021-04-10 16:00:24

Wczoraj minister Niedzielski ogłosił przedłużenie obowiązywania obostrzeń o kole

Magdalena Biejat:


Wczoraj minister Niedzielski ogłosił przedłużenie obowiązywania obostrzeń o kolejny tydzień. Oznacza to kolejny tydzień zamkniętych przedszkoli, żłobków i szkół. Rodzice, którzy muszą się zajmować dziećmi, które zostały z powodu epidemii w domu, mogą liczyć obecnie na zasiłek opiekuńczy równy 80% pensji.

Razem z Marcelina Zawisza i Daria Gosek-Popiołek domagamy się od rządu podwyższenia tego zasiłku do 100%. Rozumiejąc konieczność ograniczenia kontaktów w czasie kolejnej fali epidemii, nie możemy zgodzić się na to, żeby za obostrzenia płacili rodzice małych dzieci. I nie oszukujmy się, w większości z zasiłku korzystają kobiety i to one tracą jedną piątą pensji.

Zresztą kwestia zasiłku nie ogranicza się tylko do obecnej sytuacji kobiet i ich rodzin. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy, podobnie jak zasiłek opiekuńczy, nie stanowi też podstawy wymiaru składek na ubezpieczenie społeczne. Oznacza to, że osoby, które są zmuszone z niego korzystać, będą miały w efekcie niższe emerytury. Dlatego domagamy się od rządzących oskładkowania dodatkowego zasiłku wypłacanego w czasie epidemii. Po to, żeby kobiety nie musiały płacić za lockdown, kiedy wylądują na emeryturze.


Źródło
Opublikowano: 2021-04-08 11:13:47

Dzisiaj są 94 urodziny Wandy Traczyk-Stawskiej, warszawianki, powstanki i niezwy

Magdalena Biejat:


Dzisiaj są 94 urodziny Wandy Traczyk-Stawskiej, warszawianki, powstanki i niezwykłej społeczniczki, której nieustająco zazdroszczę energii i siły do działania. Ostatnio widziałyśmy się jesienią, na Gali Koron Równości Kampanii Przeciw Homofobii. Pani Wanda Traczyk-Stawska została laureatką Koron za bezkompromisowe stawanie po stronie praw człowieka.

Pani Wando, życzę Pani (trochę też w naszym interesie) mnóstwa siły i zdrowia!


Źródło
Opublikowano: 2021-04-07 15:50:42

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas, bo możemy więcej!

Magdalena Biejat:


Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas, bo możemy więcej!
Jako partia nie otrzymujemy subwencji od państwa, więc Twoje wsparcie jest dla nas bardzo ważne!

Wpłać darowiznę na naszą działalność:
Nr konta: 41 1240 1037 1111 0010 6408 8296
Nazwa: LEWICA RAZEM
W opisie przelewu: „darowizna na partię Lewica Razem – okręg Warszawski”

UWAGA: polskie prawo zezwala partiom politycznym przyjmować darowizny przychodzące wyłącznie z kont krajowych i wyłącznie od osób fizycznych. maksymalna łączna wysokość wpłat od jednej osoby w roku kalendarzowym nie może przekraczać 31500 zł.

Poniżej krótkie podsumowanie naszych najważniejszych działań warszawskich w pierwszym kwartale 2021:
➡️ Konsekwentnie apelowaliśmy do radnych Warszawy o odebranie honorowego obywatelstwa biskupom odpowiedzialnym za ochronę pedofilów w sutannach, w tym ukaranemu przez Watykan biskupowi Głodziowi.
➡️ Uczestniczyliśmy i przemawialiśmy na demonstracji z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Dyskryminacją Rasową.
➡️ Doprowadziliśmy do upamiętnienia w Sejmie rocznicy zabójstwa Jolanty Brzeskiej – ofiary dzikiej reprywatyzacji w Warszawie. Warszawska Platforma Obywatelska blokuje nadanie jej honorowego obywatelstwa, ale nie odpuścimy!
➡️ Z okazji Tygodnia Kobiet zorganizowaliśmy cykl dyskusji online z polityczkami i działaczkami Lewicy Razem.
➡️ Wyraziliśmy nasze poparcie dla powstania Centrum Restart na Pradze Północ, praskiego centrum pomocy seniorom, osobom z uzależnieniami oraz osobom w kryzysie bezdomności. Złożyliśmy w tej sprawie petycję do prezydenta Rafała Trzaskowskiego oraz jego zastępczyni, Aldony Machnowskiej-Góry.
➡️ Wspólnie z posłanką Magdaleną Biejat interweniowaliśmy u władz dzielnicy Mokotów w sprawie reprywatyzacji oraz wycinki drzew na Mokotowie przy Kazimierzowskiej 70.
➡️ Złożyliśmy w warszawskim ratuszu podpisy pod uchwałą Rady Miasta o przyjęciu Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym.
➡️ Interweniowaliśmy w warszawskim ratuszu w sprawie serii awarii sieci ciepłowniczej w Warszawie. Zaapelowaliśmy do prezydenta Trzaskowskiego o przeprowadzenie audytu firmy Veolia.
➡️ Wspieraliśmy i uczestniczyliśmy w protestach przeciwko barbarzyńskiemu prawu antyaborcyjnemu. Działacze i działaczki warszawskiego Razem byli z tego powodu bezprawnie zatrzymywani przez policję.
➡️ Aktywnie propagowaliśmy akcję szczepień przeciw COVID-19.


Źródło
Opublikowano: 2021-04-04 09:03:52

Interweniujemy w Ministerstwie Zdrowia, Agencji Rezerw Materiałowych i u Premi

Magdalena Biejat:

Interweniujemy w Ministerstwie Zdrowia, Agencji Rezerw Materiałowych i u Premiera w sprawie pisma Wojewódzkiego Urzędu Mazowieckiego wzywającego lekarzy do „oszczędzania tlenu” w związku ze spodziewanymi problemami z dostawami.

Dziś urzędy są zamknięte, ale w przyszłym tygodniu zamierzamy zadać te pytania osobiście decydentom.

Na Mazowszu może w najbliższych dniach zabraknąć tlenu dla pacjentów chorych na COVID. Wojewoda Mazowiecki wezwał dzisiaj szpitale do „ograniczenia konsumpcji tlenu”.
Może go zabraknąć ze względu na problemy z dostawami.
Interweniujemy w tej sprawie w Ministerstwie Zdrowia, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Agencji Rezerw Materiałowych. Pytamy między innymi:
1. Jakie kroki podjęto w ciągu ostatniego półrocza, by zabezpieczyć dostawy tlenu przed III falą pandemii, skoro już jesienią występowały z tego powodu problemy?
2. W jaki sposób rząd planuj zadbać o dostawy tlenu na Mazowszu?

We wtorek będziemy w Agencji Rezerw Materiałowych sprawdzić, czy mazowieckie szpitale mogą liczyć na utrzymanie dostaw tlenu, czy rząd planuje zrzucić całą odpowiedzialność na walczących z epidemią lekarzy?


Źródło
Opublikowano: 2021-04-02 18:11:16

To jest niepoważne, że prokuratura potrzebuje zgody Watykanu, żeby zbadać czy

Magdalena Biejat:

To jest niepoważne, że prokuratura potrzebuje zgody Watykanu, żeby zbadać czy jakiś biskup nie popełnił przestępstwa. Prawo powinno być równe dla wszystkich!

W maju 2019 roku złożyłam do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku zawiadomienie w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa ukrywania czynów pedofilskich przez duchownych archidiecezji gdańskiej. Zawiadomienie wskazywało, że odpowiedzialnym za to jest najpewniej abp Głódź i inni urzędnicy Kurii Metropolitalnej.
Mniej więcej po miesiącu Prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania, a kiedy zgłosiłam się po uzasadnienie, dowiedziałam się, że to nie moja sprawa, bo… nie jestem stroną, czyli ani mnie nie krzywdzono, ani nie jestem księdzem, który gwałcił lub to ukrywał.
Tego uzasadnienia nie przedstawiono też dziennikarzom, zwracał się o nie m.in. Maciej Sandecki.

Przez prawie dwa lata nie… Więcej


Źródło
Opublikowano: 2021-04-02 10:19:14

Plotka mówi, że profesor Małgorzata Manowska ma zostać Pierwszą Antyprezes Sąd

Magdalena Biejat:

Plotka mówi, że profesor Małgorzata Manowska ma zostać Pierwszą Antyprezes Sądu Najwyższego. Trudno o lepszy symbol tego, że III RP już nie ma. Konstytucję ma zdeptać wybitna prawniczka, postać z samego serca prawniczych elit.

PiS wystawiał dotąd do czarnej roboty panie Przyłębskie i panów Piotrowiczów. Marna sędzia, prokurator prześladujący opozycję w czasie stanu wojennego – świetnie pasowali liberałom do obrazka. Dawna elita nadal wierzy, że władza im się po prostu należy, bo są lepsi. Dlatego z uporem godnym lepszej sprawy walą w „PiSowskich chamów i nieuków”.

To oczywiście nie działa. Walka z PiS pod hasłem „to my jesteśmy elitą” była pomysłem politycznie durnym. Ale przede wszystkim -… Więcej

Źródło
Opublikowano: 2021-03-28 16:45:30

Podczas wczorajszej komisji zdrowia procedowaliśmy ustawę o zawodzie lekarza i

Magdalena Biejat:

Podczas wczorajszej komisji zdrowia procedowaliśmy ustawę o zawodzie lekarza i lekarza dentysty. W ustawie znalazł się zapis, który nakazywał podmiotowi leczniczemu wskazanie, gdzie można wykonać zabieg, którego lekarz odmawia w związku z klauzulą sumienia. Zapis wyglądał następująco:

„[art. 39 ust. 2.] W przypadku powstrzymania się przez lekarza od wykonania świadczenia zdrowotnego, o którym mowa w ust. 1, podmiot leczniczy, w ramach działalności którego powstrzymano się od wykonania świadczenia zdrowotnego, jest obowiązany wskazać lekarza lub podmiot wykonujący działalność leczniczą, który zapewni możliwość wykonania tego świadczenia.”

Niestety, posłowie Prawa i Sprawiedliwości złożyli… Więcej

Źródło
Opublikowano: 2021-03-28 10:21:29

W ciągu jednego dnia prawie 600 osób podpisało się pod listem lekarzy i lekare

Magdalena Biejat:

W ciągu jednego dnia prawie 600 osób podpisało się pod listem lekarzy i lekarek do sędziów Trybunału Konstytucyjnego!

To właśnie TK już pojutrze zadecyduje, czy przerywanie ciąży ze względu na wady płodu jest zgodne z Konstytucją. Jeśli ta przesłanka do aborcji zostanie wykreślona z ustawy, jakość opieki nad kobietami w ciąży będzie gorsza, a wykonywanie zawodu lekarza – trudniejsze i wątpliwe etycznie.

Dlatego wczoraj napisałam list w tej sprawie i zaczęłam go wysyłać do znajomych lekarzy i lekarek. Odzew był bardzo duży, osób pracujących w zawodzie, które nie godzą się na zaostrzanie prawa aborcyjnego w ciągu zaledwie jednego dnia znalazło się prawie 600. Nasz głos jest jasny – nie… Więcej

Źródło
Opublikowano: 2021-03-24 02:24:51

Kara więzienia za obrazę MAJESTATU prezydenta? ZOBACZCIE, co mówił Kaczyński

Magdalena Biejat:


Kara więzienia za obrazę MAJESTATU prezydenta? ZOBACZCIE, co mówił Kaczyński o tym przepisie w 2012!!! 🔥🔥🔥


Źródło
Opublikowano: 2021-03-23 10:59:56