Mam szansę pojawić się na debacie dla i o młodych, ale trzeba na mnie zagłosow

Magdalena Biejat:

Mam szansę pojawić się na debacie dla i o młodych, ale trzeba na mnie zagłosować 😉 Opowiem na niej o pomyśle Lewicy na rozwiązanie problemu z reprywatyzacją, pomysłach na ochronę środowiska i wiele innych. Byłabym bardzo wdzięczna, gdybyście mi w tym pomogli!
Link wrzucam poniżej ⤵️

Już 8. października spotkamy się w Marzyciele i Rzemieślnicy a Wy będziecie mogli zadać nurtujące Was pytania kandydatom. Jednak kto z polityków się pojawi? Wy pomóżcie nam podjąć tę decyzję. W najbliższych dniach na naszej stronie pojawią się propozycje po 3 kandydatek/ów z każdego ugrupowania, a Wy wybierzecie, kogo chcecie zobaczyć już 8. października. Na pierwszy ogień idzie Lewica. Którego z kandydatów Lewicy do Sejmu chciałbym zobaczyć?

Źródło
Opublikowano: 2021-02-22 14:41:19

Dziś razem z Adrian Zandberg mieliśmy niedzielę pracującą. Interweniowaliśmy s

Magdalena Biejat:

Dziś razem z Adrian Zandberg mieliśmy niedzielę pracującą. Interweniowaliśmy skutecznie w sprawie naruszenia miru domowego i próby bezprawnej eksmisji na warszawskiej Woli. Zgodnie z prawem, o którego wprowadzenie walczyliśmy w Sejmie, nie można wyrzucić na bruk nikogo w czasie trwania epidemii. Dziś udało się to prawo wyegzekwować.

Szkoda, że potrzebna jest aż interwencja poselska, żeby przypomnieć, że prawa lokatorskie podlegają ochronie prawnej i że powinny być również chronione w praktyce.

Magdalena Biejat, profile pictureMay be an image of 1 person and standing

Źródło
Opublikowano: 2021-02-21 20:09:29

Posłuchajcie tej wyjątkowej konwencji Lewicy, na której oddaliśmy głos młodym.

Magdalena Biejat:


Posłuchajcie tej wyjątkowej konwencji Lewicy, na której oddaliśmy głos młodym.

#PrzyszłośćJestTeraz #ZrobimyToLepiej

Przyszłość Jest Teraz!

#PrzyszłośćJestTeraz – Konwencja #Lewica poświęcona młodym!

#ZrobimyToLepiejPrzyszłośćJestTeraz,ZrobimyToLepiej,PrzyszłośćJestTeraz,Lewica,ZrobimyToLepiej

Źródło
Opublikowano: 2021-02-20 12:07:09

Dyskutujemy o przyszłości ruchu kobiecego, zapraszam Was do oglądania, dyskusj

Magdalena Biejat:


Dyskutujemy o przyszłości ruchu kobiecego, zapraszam Was do oglądania, dyskusja jest bardzo ciekawa!

Zapraszamy do dyskusji o perspektywach i politycznych dylematach ruchu kobiet.

Jakie cele postawi sobie w dalszej kolejności? Czy ma potencjał długofalowej zmiany politycznej? Czy wpłynie na wynik kolejnych wyborów i przyczyni się do rekompozycji sceny politycznej?

Swój udział potwierdzili: Magdalena Biejat (posłanka na Sejm RP), Natalia Broniarczyk (Aborcyjny Dream Team, Warszawa), Lana Dadu (Kraków), Katarzyna Gauza (Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom), Agnieszka Dziemianowicz-Bąk (posłanka na Sejm RP), Liliana Kalinowska (Przemyśl), Kamila Kasprzak-Bartkowiak (Lewica Razem, Gniezno), Jadwiga Klata (Extinction Rebellion, Warszawa), Elżbieta Korolczuk (Uniwersytet Södertörn w Sztokholmie),… More


Źródło
Opublikowano: 2021-02-19 22:27:19

Atak gazem na posłankę Biejat. Śledczy wciąż nie podjęli decyzji

Magdalena Biejat:

18 listopada próbowałam interweniować, wzywając Policję do zaprzestania nieuzasadnionego, prowadzącego do eskalacji użycia przemocy, trzymając na wysokości twarzy funkcjonariusza swoją legitymację poselską. W odpowiedzi policjant, do którego się zwróciłam, prysnął mi w twarz gazem pieprzowym.

Do dzisiaj prokuratura nie wszczęła śledztwa, woli za to ścigać kobiet, które zmuszone są do przerwania ciąży w realiach po publikacji wyroku TK.
Więcej możecie przeczytać w artykule.
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-strajk-kobiet/news-atak-gazem-na-poslanke-biejat-sledczy-wciaz-nie-podjeli-zadn,nId,5059633

Magdalena Biejat, profile picture

Atak gazem na posłankę Biejat. Śledczy wciąż nie podjęli decyzji

Źródło
Opublikowano: 2021-02-19 17:56:07

To wstyd, że nie uregulowaliśmy odpowiedniu przestępstwa zgwałcenia. Dzisiejsz

Magdalena Biejat:


To wstyd, że nie uregulowaliśmy odpowiedniu przestępstwa zgwałcenia. Dzisiejsza praktyka stawia w centrum uwagi sprawcę a nie ofiarę. Czas najwyższy, by ofiary stanęły w centrum naszej troski a sprawców spotkała zasłużona kara, dlatego składamy projekt zmieniający definicję gwałtu.


Źródło
Opublikowano: 2021-02-18 00:59:33

#TęczaNieObraża, za to homofobia zabija. Nie mogę być dzisiaj w Płocku, ale m

Magdalena Biejat:

#TęczaNieObraża, za to homofobia zabija.

Nie mogę być dzisiaj w Płocku, ale myślę i wspieram aktywistki, które odpowiadają przed sądem ws. Tęczowej Maryjki.

Elżbieta Podleśna, Anna Prus i Joanna Gzya-Iskandar rozwiesiły w 2019 r. gafiki Matki Boskiej w tęczowej aureoli. Był to ich sprzeciw wobec homofobii i przemocy seksualnej w kościele katolickim. Im grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Do ścigania pedofili w sutannach prokuratura jakoś się nie spieszy.

Magdalena Biejat, profile pictureMay be an image of 1 person

TęczaNieObraża

Źródło
Opublikowano: 2021-02-17 15:51:25

Trwa posiedzenie Parlamentarnego Zespołu Praw Kobiet pod przewodnictwem Wanda

Magdalena Biejat:

Trwa posiedzenie Parlamentarnego Zespołu Praw Kobiet pod przewodnictwem Wanda Nowicka. Konsultujemy projekt ustawy przygotowany przez Anita Kucharska-Dziedzic – posłanka na Sejm RP zmieniający definicję gwałtu. Projekt wprowadza w życie zapisy konwencji antyprzemocowej (zwanej potocznie konwencją stambulską) i wprowadza zasadę, że seks, na który nie wyrażono zgody, to gwałt.

Na spotkaniu są dzisiaj działaczki, prawniczki, posłanki, przedstawiciele Biura Rzecznika Praw Obywatelskich. Wkrótce na stronie klubu Lewicy rozpoczną się szerokie konsultacje ustawy (wrzucę tu link, jak tylko będzie dostępny). A tymczasem zapraszam Was do oglądania transmisji ze spotkania. Link znajdziecie w komentarzu.

Magdalena Biejat, profile pictureMay be an image of 1 person, sitting and indoor

Źródło
Opublikowano: 2021-02-15 13:52:13

Miasto nie ma pieniędzy na pomoc, ma na przemoc i groźby! W Warszawie, na Pra

Magdalena Biejat:

Miasto nie ma pieniędzy na pomoc, ma na przemoc i groźby!

W Warszawie, na Pradze Południe doszło do kuriozalnej sytuacji – rodzina, której miasto odmawiało wsparcia, stała się teraz przedmiotem ataków i gróźb.

Patryk i Edyta mają dwoje małych dzieci, 5 lat i 7 miesięcy. Patryk pracuje na budowie, Edyta opiekuje się dziewczynkami. Para od lat starała się o wsparcie ze strony dzielnicy i lokal socjalny, który przysługuje im zgodnie z ustawą. Niestety, Wydział Zasobów Lokalowych dzielnicy odmawiał przyznania im osobnego mieszkania – oferowano im mieszkanie wspólnie z rodzicami młodej kobiety, z którymi młodzi nie chcą mieszkać – Edyta wychowała się w alkoholu i przemocy i chce, żeby jej córki… More

Źródło
Opublikowano: 2021-02-15 12:06:57

Nadal nie odpuszczamy tematu ustawy ratunkowej, którą Lewica złożyła w Sejmie

Magdalena Biejat:

Nadal nie odpuszczamy tematu ustawy ratunkowej, którą Lewica złożyła w Sejmie po wyroku tzw. Trybunału Konstytucyjnego. W naszym projekcie, wzorowanym zresztą na rozwiązaniach wprowadzonych choćby przez niemieckich konserwatystów, proponujemy zniesienie kar za pomoc przy przerwaniu ciąży?

‼️Dlaczego to takie ważne?
Dziś, po publikacji „wyroku” praktycznie zakazana została w Polsce aborcja. Część posłów i posłanek Zjednoczonej Prawicy zorientowało się poniewczasie, do czego doprowadzili i zaczęli wycofywać się rakiem z tego zakazu. Wskazują na to i pomysły zmiany ustawy, i mętne uzasadnienie do samego wyroku, i wypowiedzi medialne polityków i polityczek. Przedstawiciele prawicy (w tym… More

Magdalena Biejat, profile pictureMay be an image of text that says 'LEWICA razem ŻĄDAJ UCHWALENIA USTAWY RATUNKOWEJ ZNOSZĄCEJ KARY ZA POMOC W PRZERWANIU CIĄŻY'

Źródło
Opublikowano: 2021-02-12 22:23:45

W tym tygodniu jeździliśmy do przedszkola na sankach Dzieci były zachwycone,

Magdalena Biejat:

W tym tygodniu jeździliśmy do przedszkola na sankach 🛷🌨️
Dzieci były zachwycone, a ja myślałam sobie o ludziach odpowiedzialnych w Polsce za klimat i naukę, którzy wykorzystywali opady śniegu do przekonywania nas, że kryzys klimatyczny nie istnieje, więc po co się tak spinać. O tych politykach, którzy się cieszyli, że ten śmieszny w skali roku opad pomoże zapobiec suszy wiosną. Wypierali przy tym kompletnie fakt, że nawet gdyby to wystarczyło, to i tak większość spłynie do morza dzięki zabetonowaniu kraju (nie pozdrawiam w tym miejscu Wód Polskich).

No i taki właśnie mamy klimat, że nawet nie da się iść na sanki z dziećmi nie martwiąc się o ich przyszłość na planecie Ziemia.
#śnieg #dzieci #keepcalm

Magdalena Biejat, profile pictureMay be an image of 1 person, standing and snow

śnieg,dzieci,keepcalm

Źródło
Opublikowano: 2021-02-12 13:14:37

Mam dobrą wiadomość :D Kilka tygodni temu pisałam do Generalnej Dyrekcji Dró

Magdalena Biejat:

Mam dobrą wiadomość

Kilka tygodni temu pisałam do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie utworzenia skateparku pod Południową Obwodnicą Warszawy POWerPark Wilanów. To jest inicjatywa, która kilkukrotnie została wybrana przez mieszkańców w ramach budżetu partycypacyjnego, jednak do tej pory nie została zrealizowana.
Niedługo może się to zmienić, bo Generalna Dyrekcja jest gotowa przekazać teren pod skatepark i współpracować z m. st. Warszawa w zakresie realizacji tego pomysłu.

W odpowiedzi na moje pismo GDDKiA podkreśliła także, że zobowiązała wykonawcę do odtworzenia parku nad tworzonym obecnie tunelem na terenie Ursynowa.
Czekam obecnie na odpowiedź Biura Polityki Mobilności i Transportu w sprawie gotowości do współpracy z GDDKiA.
Mam nadzieję, że uda nam się dopiąć ten temat

Magdalena Biejat, profile pictureMay be an image of road and bridge

Źródło
Opublikowano: 2021-02-11 14:31:21

Wybrałam się dziś wirtualnie na posiedzenie senackiej komisji polityki społecz

Magdalena Biejat:

Wybrałam się dziś wirtualnie na posiedzenie senackiej komisji polityki społecznej, posłuchać informacji Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych na temat postępów w zmianach systemu orzecznictwa.

Dowiedzieliśmy się tyle, że strategia na rzecz osób z niepełnosprawnościami na lata 2020-2030 trafiła już do Rady Ministrów i jest nadzieja, że zobaczymy ją w ostatecznym kształcie za tydzień.

Projekt ustawy dotyczący nowego systemu orzecznictwa jest cały czas na etapie prac, ale jak twierdził minister Wdówik, jest to etap końcowy i jest nadzieja, że uda się ją uchwalić w tym roku.

To, co o nim mówił minister, brzmi bardzo dobrze. Dużo było o stawianiu w centrum osoby z niepełnosprawnością… More

Magdalena Biejat, profile pictureMay be an image of 1 person, laptop, eyeglasses, indoor and office

Źródło
Opublikowano: 2021-02-10 20:08:04

Dziś media prywatne zamilkły w proteście przeciwko nowemu projektowi ustawy, k

Magdalena Biejat:

Dziś media prywatne zamilkły w proteście przeciwko nowemu projektowi ustawy, który ma opodatkować reklamy w mediach. Rząd twierdzi, że to sprawiedliwa składka solidarnościowa, która wesprze walkę ze skutkami epidemii.

Tymczasem propozycja rządu ma niestety mało wspólnego ze sprawiedliwym opodatkowaniem. Sprowadza się do tego, żeby wziąć pieniądze od mediów, których władza nie kontroluje, i rozdać je tym, które się władzy podobają. To po prostu nadużycie władzy, która od lat wykorzystuje fundusze celowe, żeby kierować strumień publicznych pieniędzy do swoich popleczników. Umówmy się, kolejne dotacje dla kościoła czy księdza Rydzyka nie mają nic wspólnego z dbaniem o dobro wspólne, ani ze… More

Magdalena Biejat, profile picture

Źródło
Opublikowano: 2021-02-10 10:58:37

„Żałują podpisu pod wnioskiem do TK w sprawie aborcji? Czas na czyny” Lewica proponuje ustawę ratunkową

Magdalena Biejat:

Mówi się, że można przerwać ciążę, jeśli zagraża życiu kobiety, ale wiemy, jaki mamy klimat. Jeśli lekarz będzie chciał pomóc kobiecie, to natychmiast znajdzie się prawnik z Ordo Iuris, który go oskarży. Nie chcemy stawiać lekarzy przed wyborem: pomóc pacjentce i ryzykować karę więzienia czy zachować się wbrew etyce?

Więcej o projekcie może przeczytać w artykule Agaty Szczęsniak.

Magdalena Biejat, profile picture

„Żałują podpisu pod wnioskiem do TK w sprawie aborcji? Czas na czyny” Lewica proponuje ustawę ratunkową

Źródło
Opublikowano: 2021-02-06 02:19:15

Dziękujemy wszystkim posłom i posłankom, którzy przyjęli dziś nasze zaproszeni

Magdalena Biejat:

Dziękujemy wszystkim posłom i posłankom, którzy przyjęli dziś nasze zaproszenie na spotkanie w sprawie wsparcia kobiet po barbarzyńskim wyroku tzw. “Trybunału Konstytucyjnego”. Rozmawialiśmy o tym, w jaki sposób możemy wesprzeć kobiety tu i teraz, w dramatycznej sytuacji, w jakiej postawili je rządzący praktycznie zakazując aborcji. Spotkanie było też okazją do przedstawienia parlamentarzyst(k)om ustawy ratunkowej Lewicy, która znosi kary więzienia za pomoc przy przerwaniu ciąży.

W spotkaniu wzięły udział przedstawicielki i przedstawiciele Lewicy, Platformy Obywatelskiej, Zielonych, Inicjatywy Polskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego i Polski 2050. Choć różnimy się co do tego, jak powinno… More

Magdalena Biejat, profile pictureMay be an image of one or more peopleMay be an image of 1 person, sitting and indoorMay be an image of 1 person, standing and indoor

Źródło
Opublikowano: 2021-02-05 21:45:50

Spotkanie parlamentarzystów ws. możliwych rozwiązań dotyczących aborcji – Polsat News

Magdalena Biejat:

O 12 zaczynamy spotkanie na temat tego, jak możemy tu i teraz pomóc kobietom. Wzywamy wszystkich posłów i posłanki do wsparcia naszej ustawy ratunkowej. To ustawa, która znosi kary za pomoc przy aborcji. Może się pod nią podpisać każdy konserwatysta, który nie chce skazywać kobiet na tortury a pomagających im lekarzy na więzienie.
#UstawaRatunkowa

Magdalena Biejat, profile picture

Spotkanie parlamentarzystów ws. możliwych rozwiązań dotyczących aborcji – Polsat News


UstawaRatunkowa

Źródło
Opublikowano: 2021-02-05 12:35:09

Zbigniew Ziobro interweniował w sprawie – jego zdaniem – rażąco niskiego wyrok

Magdalena Biejat:

Zbigniew Ziobro interweniował w sprawie – jego zdaniem – rażąco niskiego wyroku dla mężczyzny, który znęcał się i zabił 4-letnią Oliwię, córkę swojej partnerki. Sprawca pierwotnie miał iść do więzienia na 20 lat, teraz kara ma zostać wydłużona. Minister sprawiedliwości może ogłosić się dzielnym, sprawiedliwym szeryfem, który wstawia się za najsłabszymi.

Tyle, że nawet najdłuższa kara więzienia nie przywróci życia Oliwii. Nie uratuje też tysięcy innych bitych i maltretowanych w rodzinach dzieci. Zaś minister sprawiedliwości bardzo lubi błyszczeć w świetle reflektorów i puszyć się do kamer, ale w sprawie zapobiegania takim tragediom jak ta, nie zrobił w ciągu ostatnich lat absolutnie nic.

More

Magdalena Biejat, profile pictureMay be an image of 1 person and text that says 'MACIEJ DRZAŻDŻEWSKI, 29 stycznia 2021 12:49 Zbigniew Ziobro interweniował พS. brutalnego zabójcy. SN podjął decyzjÄ™'

Źródło
Opublikowano: 2021-02-04 18:26:21

Narodowy Program Szczepień zwalnia, bo temo szczepień przeciw koronawirusowi j

Magdalena Biejat:

Narodowy Program Szczepień zwalnia, bo temo szczepień przeciw koronawirusowi jest uzależnione od dostaw z zagranicy. Wcale nie musi tak być! Od miesięcy apelujemy do rządu o uruchomienie krajowej produkcji szczepionki. Są możliwości prawne dla poluzowania patentów, Moderna zadeklarowała gotowość do udostępnienia swojego.

Produkcja w Polsce jest możliwa, o czym mówią w mediach eksperci i przedstawiciele krajowych producentów leków. Wymaga „tylko” strategicznego planowania i determinacji ze strony rządzących.
Podpiszcie petycję do premiera Morawieckiego w tej sprawie! Nie pozwólmy, by zyski prywatnych spółek stały na drodze do ochrony zdrowia i życia ludzi!
👉 www.polska-szczepionka.pl
#SzczepimySię #szczepionki #covid19

Magdalena Biejat, profile pictureMay be an image of text that says 'ŻĄDAJ BEZPIECZEŃSTWA! LEWICA razem COVID-19 Coronavirus SZCZEPIONKA PODPISZ PETYCJĘ DOMAGAJ www.polska-szczepionka.pl SIĘ POLSKIEJ SZCZEPIONKI!'

SzczepimySię,szczepionki,covid19

Źródło
Opublikowano: 2021-02-03 15:17:44

Wzywamy wszystkich posłów opozycji i Zjednoczonej Prawicy do poparcia ustawy r

Magdalena Biejat:


Wzywamy wszystkich posłów opozycji i Zjednoczonej Prawicy do poparcia ustawy ratunkowej

[🔴NA ŻYWO] Poslanki Lewicy zapraszają posłów innnych partii na spotkanie ws. rozwiązań po wyroku TK ws. aborcji.


Źródło
Opublikowano: 2021-02-01 13:12:34

Biejat: Dopóki rządzi PiS nie ma szans, żeby kobiety miały pełnię praw. Jeśli chcą wyjść z tego z twarzą, to mamy ofertę

Magdalena Biejat:

Bo, co się wydarzy, jeśli kobieta z taką ciążą trafi do lekarza? On może bać się skorzystać z tej furtki, bo doskonale wiemy, jaki jest teraz klimat w kraju. Za chwilę pojawiłby się na pewno ktoś z Ordo Iuris oraz prokurator wyznaczony przez Zbigniewa Ziobrę i groziłoby lekarzowi więzieniem, zakazem wykonywania zawodu.

Magdalena Biejat, profile picture

Biejat: Dopóki rządzi PiS nie ma szans, żeby kobiety miały pełnię praw. Jeśli chcą wyjść z tego z twarzą, to mamy ofertę

Źródło
Opublikowano: 2021-01-29 15:11:43

Nie możemy czekać, aż PiS odejdzie od władzy. Musimy działać już teraz! Przygo

Magdalena Biejat:


Nie możemy czekać, aż PiS odejdzie od władzy. Musimy działać już teraz! Przygotowaliśmy w październiku ustawę ratunkową, która dekryminalizuje pomocnictwo przy przerywaniu ciąży, żeby już żaden rodzic, brat, przyjaciółka nie poszli do więzienia za wspieranie swoich najbliższych w trakcie tych trudnych decyzji.

Niestety nie uzyskała ona jeszcze numeru druku i nie jest procedowana, dlatego pytamy Platforma Obywatelska Inicjatywa Polska Partia Zieloni Polska 2050 Polskie Stronnictwo Ludowe, czy jesteście gotowi pokazać, że zależy Wam na kobietach i poprzeć nasz projekt?


Źródło
Opublikowano: 2021-01-28 22:57:07

Jeszcze kilku polityków Zjednoczonej Prawicy poradzi młodym ludziom, żeby się

Magdalena Biejat:

Jeszcze kilku polityków Zjednoczonej Prawicy poradzi młodym ludziom, żeby się zabrali do roboty i wzięli kredyt i będziemy mieć 20% 💪
Pozdrawiam serdecznie wszystkich obecnych i przyszłych wyborców posiedzenia Komisji Polityki Społecznej, na której dyskutujemy o dostępności żłobków i przedszkoli oraz o efektach 500+.
Pytałam właśnie o to, czy i kiedy rząd planuje waloryzować 500+. Niestety pani minister „zapomniała” mi odpowiedzieć.

Z sondażu na sondaż jest coraz lepiej! Trzymajcie kciuki za nas, obserwujcie nas i wspierajcie naszą pracę. Już niedługo Polska będzie otwartym, europejskim państwem dobrobytu! ✊


Źródło
Opublikowano: 2021-01-28 14:57:34

Macie dosyć bycia skazanymi na łaskę i niełaskę fanatyków i barbarzyńców? Z w

Magdalena Biejat:


Macie dosyć bycia skazanymi na łaskę i niełaskę fanatyków i barbarzyńców? Z waszym wsparciem wygramy tę walkę, pokonamy przeciwników praw kobiet i zalegalizujemy prawo do aborcji!

Wesprzyj nas, wpłać darowiznę na naszą działalność!

Nr konta: 41 1240 1037 1111 0010 6408 8296
Nazwa: LEWICA RAZEM

Magdalena Biejat, profile pictureW tle grafiki widać twarze Kaczyńskiego, Pawłowicz, Ziobro, Przyłębskiej, Rydzyka, Godek. Na tym tle napis dużą czcionką "Wywalczymy prawo do aborcji". Niżej mniejszą czcionką: "Wesprzyj nas w walce z fanatykami"

Źródło
Opublikowano: 2021-01-28 13:52:05