Live z Magdą Biejat z Partii Razem

Magdalena Biejat:

Dziewczyny z kampanii „Dziewczyny do polityki”, która ma na celu wsparcie politycznej działalności młodych kobiet, zaprosiły mnie na rozmowę i podzielenie się moimi doświadczeniami jako polityczki. Zapraszam Was do oglądania i słuchania w najbliższy czwartek o godz. 18.00. Szczegóły w wydarzeniu 👇

Źródło
Opublikowano: 2022-05-17 16:01:32

Minister Ziobro od lat prowadzi nierówną walkę z źle funkcjonującym systemem sąd

Magdalena Biejat:


Minister Ziobro od lat prowadzi nierówną walkę z źle funkcjonującym systemem sądownictwa. Na razie wychodzi mu tylko wymiana kadr na „swoich”, z poprawą dostępności systemu sprawiedliwości dla zwykłych ludzi idzie mu dużo gorzej.

Wreszcie w piątek ogłosił, że polskie sądy pracują szybciej… na papierze. Po 6 latach braku realnych reform minister postanowił zastosować kreatywną księgowość. Jak pisze Patryk Słowik dla serwisu Wirtualna Polska (któremu Ziobro grozi teraz pozwem) Ministerstwo Sprawiedliwości, aby móc pochwalić się dobrymi wynikami, podzieliło niektóre sprawy sądowe na dwa odrębne postępowania, tym samym wirtualnie skracając czas ich trwania. Bo, jak wiadomo, kiedy jeśli fakty nie pasują Zjednoczonej Prawicy do obrazka, to tym gorzej dla faktów. O szczegółach możecie przeczytać w artykule, do którego link wrzucam w komentarzu.

Ten stosunkowo prosty trik statystyczny nie zmienia faktu, że w rzeczywistości Polki i Polacy, aby załatwić swoje sprawy muszą czekać coraz dłużej. Wiem o tym, bo w przeciwieństwie do Zbigniewa Ziobry słucham, co na ten temat mówią obywatele, w tym pracownicy sądów, którzy skarżą się na coraz większe przeciążenie pracą. Minister tymczasem zajmuje się wymyślaniem kolejnych reform, które w żaden sposób nie poprawiają wymiaru sprawiedliwości, a które służą przede wszystkim rozgrywkom politycznym i realizacji jego własnych ambicji.

Na razie Zbigniew Ziobro wykazał się sprawnością tylko w jednym obszarze – blokowania pieniędzy z Europejskiego Funduszu Sprawiedliwości, których z miesiąca na miesiąc coraz bardziej potrzebujemy.


Źródło
Opublikowano: 2022-05-17 08:46:12

Na konwencji Lewica i Razem przedstawiamy dziś program dla energii i klimatu. Bo

Magdalena Biejat:


Na konwencji Lewica i Razem przedstawiamy dziś program dla energii i klimatu. Bo nasze bezpieczeństwo zależy od tego, jak skutecznie uda nam się przeprowadzić sprawiedliwą transformację energetyczną.

[NA ŻYWO] Konwencja Lewicy – Zieleń dla Ciebie, Zielone miasta, Zielona Polska! #ZielonaLewica

Konwencja Lewicy – Zieleń dla Ciebie, Zielone miasta, Zielona Polska! #ZielonaLewica
ZielonaLewica,ZielonaLewica

Źródło
Opublikowano: 2022-05-14 10:58:24

Prezes Glapiński kompromituje instytucję Narodowego Banku Polskiego od miesięcy.

Magdalena Biejat:


Prezes Glapiński kompromituje instytucję Narodowego Banku Polskiego od miesięcy. Najpierw przekonywał wszystkich, że inflacji nie będzie i zachęcał ludzi do brania kredytów, bezczelnie ich oszukując.

Dziś Glapiński postanowił wygrać w konkursie na najszybciej rosnące stopy procentowe w Europie. Pod jego przywództwem NBP stosuje terapię szokową w najlepszym neoliberalnym stylu, która nakręca raty kredytów mieszkaniowych, zwiększa drożyznę i doprowadzi nas w końcu do wzrostu bezrobocia.

Co z tego, że nic to nie pomoże, bo inflacja ma przyczyny przede wszystkim zewnętrzne: wojnę w Ukrainie, problemy z łańcuchami dostaw. Co z tego, że polityka NBP zwiększa tylko siłę, z jaką kryzys uderza w rodziny. Ważne, że koledzy bankierzy poklepią go po plecach.

Dziś Zjednoczona Prawica wybrała Glapińskiego na kolejną kadencję, pokazując dobitnie, gdzie ma los zwykłych ludzi.

Foto: Dawid Majewski
Źródło
Opublikowano: 2022-05-12 18:00:08

Od lat mieszkańcy większych i mniejszych miast zmagają się z plagą nielegalnych

Magdalena Biejat:


Od lat mieszkańcy większych i mniejszych miast zmagają się z plagą nielegalnych wyścigów. Wyobraźcie sobie kilkaset samochodów pędzących bezkarnie po ulicach z prędkością 200 km/h, powodując straszliwy hałas i zagrażając życiu innych uczestników ruchu. W Warszawie w jednym wyścigu bierze udział co najmniej 100 samochodów, pod Krakowem w zeszłym tygodniu zatrzymano ponad 400 osób, które przyjechały na taką imprezę. Ale odbywają się one także w Lublinie czy w Radomiu.

❌️ Nielegalne wyścigi to nie to samo, co zwykłe przekroczenie ograniczenia prędkości. To wydarzenia, w których organizację oprócz samych kierowców zaangażowanych jest wiele osób – zaczynając na osobach odpowiedzialnych za wyznaczenie trasy wyścigu, a kończąc na stojących na czatach. To również osoby zajmujące się promocją takich wydarzeń czy przyjmowaniem zakładów i sprzedawaniem biletów dla widzów.

👉 W tej chwili policja zatrzymuje jedynie kierowców, którzy już w trakcie wyścigu lub chwilę przed nim przekraczają prędkość. Nie robi niestety nic, żeby zapobiegać organizacji takich wydarzeń, zasłaniając się brakiem odpowiednich przepisów. Nie jest to prawdą – w takich sytuacjach policja mogłaby stosować przepisy kodeksu karnego, dotyczące sprowadzania niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, które pozwalają nie tylko na surowsze karanie kierowców, ale również współorganizatorów nielegalnych wyścigów.

Wczoraj na zwołanym na mój wniosek posiedzeniu Komisji Administracji mieliśmy wysłuchać sprawozdania Komendanta Głównego Policji na temat walki z nielegalnymi wyścigami. Niestety usłyszeliśmy informacje o zbiorczych statystykach dotyczących przekraczania prędkości, komendant twierdził także, że w tym roku nie odbyły się jeszcze żadne wyścigi, choć z doniesień prasowych wiemy, że to nie jest prawda.

☝️ Nie odpuszczamy sprawy! W kolejnym kroku będziemy pracować w podkomisji nad propozycją wspólnego wystąpienia do premiera w tej sprawie. Mam nadzieję, że problem nielegalnych wyścigów zostanie w końcu potraktowany adekwatnie do tego, jakie niebezpieczeństwo na ulicach polskich miast stwarza.

#wyścigi #bezpieczeństwo #brd #policja


Źródło
Opublikowano: 2022-05-11 15:01:58

Prezes Glapiński przekonywał, że nie będzie żadnych podwyżek stóp procentowych.

Magdalena Biejat:


Prezes Glapiński przekonywał, że nie będzie żadnych podwyżek stóp procentowych. Zachęcał Polaków do brania kredytów i do wzięcia udziału w tej rosyjskiej ruletce, w którą teraz wszyscy są zmuszeni grać przy wzrastających kosztach kredytów.

PiS przekonuje nas, że inflacja ma przyczyny zewnętrzne, ale prezes Glapiński zachowuje się tak, jakby miała przyczyny wewnętrzne – próbuje schładzać gospodarkę podnosząc stopy procentowe, co powoduje nie tylko wzrost rat kredytów mieszkaniowych.

Mamy przecież również firmy, które mają kredyty obrotowe i muszą za te kredyty coraz więcej płacić, co odbijają sobie potem na cenach produktów. Mamy rolników, którzy muszą brać kredyty, bo nawozy – z przyczyn zewnętrznych – są coraz droższe. I znowu rosną ceny żywności. Trzeba sobie wreszcie uświadomić, że polityka NBP jest po prostu szkodliwa.

Screen z programu Kawa na Ławę, TVN24, 8.05.2022


Źródło
Opublikowano: 2022-05-08 12:26:54

Rada Polityki Pieniężnej ogłosiła właśnie kolejny wzrost stóp procentowych. To o

Magdalena Biejat:

Rada Polityki Pieniężnej ogłosiła właśnie kolejny wzrost stóp procentowych. To oznacza kolejną podwyżkę rat kredytów. Tymczasem ustami Elżbiety Rafalskiej czy Marka Suskiego Prawo i Sprawiedliwość informuje obywateli, że trzeba „przeczekać”.

Nie da się przeczekać nie spinającego się budżetu domowego ani rat kredytu pożerających 2/3 pensji. Nie da się patrzeć spokojnie na zadowolonych z siebie polityków, którzy wolą bronić niebotycznych zysków banków niż bezpieczeństwa ludzi.

W Sejmie leży ustawa Daria Gosek-Popiołek o zamrożeniu rat kredytu na poziomie z 2019 roku. Domagamy się jej uchwalenia teraz!

Dość karania ludzi za to, że chcieli dla siebie i swoich dzieci dachu nad głową! Dość golenia Polek i Polaków przez banki! Czas zamrozić raty za kredyt do poziomu z grudnia 2019!

Ustawa leży w sejmie, nie ma na co czekać!
Źródło
Opublikowano: 2022-05-05 13:45:08

Był to wspaniały 1 maja. Dziękuję wszystkim, krórzy przyszli. A kto nie był – mu

Magdalena Biejat:


Był to wspaniały 1 maja. Dziękuję wszystkim, krórzy przyszli. A kto nie był – musicie wpaść za rok i koniecznie dołączyć do Razem 🙂

Byli z nami pracownicy z Paroca i Solarisa, którzy wygrali ostatnio spory zbiorowe z pracodawcami, byli przedstawiciele OPzZ i wielu innych związków zawodowych (w tym zz z Ukrainy), Partii Razem i Nowej Lewicy. Byli nasi przyjaciele i rodziny.

Mówiliśmy o tym, jak ciężko dziś jest związać koniec z końcem kiedy pracuje się 8 godzin dziennie, o bezprawnym zwalnianiu z pracy za działalność związkową, o zmuszaniu pracowników do zaciskania pasa w czasie inflacji podczas gdy banki i korporacje się bogacą.

Ale też o wygranych bitwach, o wartości współpracy i o tym, że razem możemy więcej!

#praca #1maja #świętopracy #lewica #ukraina


Źródło
Opublikowano: 2022-05-01 17:15:46

Część zachodniej lewicy z uporem godnym lepszej sprawy próbuje nie dostrzegać im

Magdalena Biejat:


Część zachodniej lewicy z uporem godnym lepszej sprawy próbuje nie dostrzegać imperialnych zapędów Rosji 🙈🙉🙊

Kierowani źle pojętym pacyfizmem wzywają do natychmiastowego zawarcia rozejmu pod dyktando Putina, zaprzestania wysyłania broni dla Ukrainy i zakazu jej wstąpienia do NATO. Dla niektórych ważniejsza okazuje się walka z amerykańskim imperializmem, niż wsparcie niezależności i demokratycznych, europejskich aspiracji Ukrainy. Ważniejsze jest potępianie NATO za wszelką cenę niż walka o życie i przyszłość milionów ludzi.

Głosowanie Alexandrii Ocasio-Cortez i części jej drużyny przeciw konfiskacie majątków rosyjskich oligarchów to smutna kompromitacja. Szkoda, że nie chce słuchać głosu ukraińskiej lewicy, lewicy ze wschodniej i centralnej Europy. Naprawdę nie jest trudno nas znaleźć, wystarczy tylko chcieć.


Źródło
Opublikowano: 2022-04-28 18:54:32

Kiedy wydaje się, że nie da się upaść nizej, PiS z Konfederacją pukają od spodu.

Magdalena Biejat:


Kiedy wydaje się, że nie da się upaść nizej, PiS z Konfederacją pukają od spodu. Właśnie odebrali immunitet Joanna Scheuring-Wielgus – polityk za walkę z pedofilią w Kościele Katolickim. A konkretnie – za powieszenie dziecięcych bucików na kościelnym płocie.

PiS woli ścigać tych, którzy stają po stronie ofiar, niż skutecznie rozprawić się z pedofilami w sutannach. Wiem, że Joanna się nie podda i nie da zastraszyć. A my będziemy stać za nią murem!


Źródło
Opublikowano: 2022-04-28 13:59:33

Personel Pomocniczy Radomskiego Szpitala Specjalistycznego w ubiegłym roku zosta

Magdalena Biejat:


Personel Pomocniczy Radomskiego Szpitala Specjalistycznego w ubiegłym roku został pozbawiony dodatków za pracę w nocy i dni świąteczne. Z dnia na dzień pracownicy stracili nawet 700-800 zł, czyli w zasadzie 1/3 pensji. Wówczas w ramach porozumienia otrzymali dodatki niższe o kilkaset złotych. W tej chwili nie mogą liczyć już nawet na to skromne wsparcie, a ich wynagrodzenie na poziomie 2500 zł ledwie pozwala im wiązać koniec z końcem.

Byłam dzisiaj w Radomiu wesprzeć niemedycznych pracowników w ich walce o godne płace. W porozumieniu z OMZZ Personelu Pomocniczego w Ochronie Zdrowia po wielu tygodniach udało się w końcu doprowadzić do spotkania pracowników z dyrekcją szpitala. Niestety, było ono rozczarowujące – dyrektor nie przedstawił żadnych propozycji, zasłaniając się brakiem pieniędzy. Nie sądzę, żeby podwyżka o kilkaset złotych dla 150 pracowników, którzy zarabiają najgorzej, stanowiła niemożliwe do przyjęcia obciążenie budżetu szpitala.

Dyrektor obiecał kontynuację rozmów za dwa tygodnie, po otrzymaniu nowych wyliczeń finansowania kontraktu z NFZ. Mam nadzieję, że jak najszybciej uda się osiągnąć porozumienie i zapewnić tak potrzebne, zwłaszcza w obecnej sytuacji gospodarczej, podwyżki. Pracownicy niemedyczni mogą liczyć na moje i radomskich struktur partii Razem dalsze wsparcie w tej sprawie.


Źródło
Opublikowano: 2022-04-22 19:16:52

Wczoraj, po ponad 9 godzinach prac, Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych p

Magdalena Biejat:

Wczoraj, po ponad 9 godzinach prac, Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych przyjęła dwie nasze poprawki. Jedna daje takie same prawa, jak obywatelom Ukrainy, członkom ich rodzin. Dzięki temu nie będą rozdzielane rodziny, w których jedna osoba nie ma ukraińskiego obywatelstwa. Druga daje wsparcie osobom Głuchym w nauce języka polskiego.

I jeszcze jedna dobra wiadomość – zapisy o bezkarności urzędników zostały z ustawy wykreślone!

Źródło
Opublikowano: 2022-03-09 07:45:30

Jeszcze dwa tygodnie temu zupełnie inaczej wyobrażaliśmy sobie Dzień Kobiet. W o

Magdalena Biejat:


Jeszcze dwa tygodnie temu zupełnie inaczej wyobrażaliśmy sobie Dzień Kobiet. W obecnych okolicznościach nie sposób jest świętować. W dzisiejszym Dniu Kobiet nasze myśli, serca i działania skierowane są do kobiet, które dotyka wojna w Ukrainie.

Kobiety to setki tysięcy uchodźczyń, które z dnia na dzień musiały porzucić swoje dotychczasowe życia i szukać schronienia w obcym kraju. Najlepszy prezent, jaki możemy im dać to bezpieczeństwo i możliwość normalnego życia. Bądźmy dla nich i z nimi.

Kobiety służą też w ukraińskiej armii (stanowią ponad 20% żołnierzy!). Kobiety to wolonatriuszki, które organizują pomoc zarówno w Ukrainie, jak i w innych krajach. Kobiety to dziennikarki, które narażając swoje życie relacjonują bieżące wydarzenia. Kobiety to kierowczynie transportów humanitarnych. To pielęgniarki, lekarki, pracowniczki samorządów. To wszystkie z Was, które wspierają uchodźców jak tylko mogą. Dziękuję Wam wszystkim za poświecenie, wasze zaangażowanie jest nieocenione.

I życzę nam wszystkim, abyśmy kolejny Dzień Kobiet obchodziły w lepszym świecie.


Źródło
Opublikowano: 2022-03-08 13:51:56

Jak niebezpieczne są fake newsy i dezinformacja mogliśmy przekonać się podczas p

Magdalena Biejat:


Jak niebezpieczne są fake newsy i dezinformacja mogliśmy przekonać się podczas pandemii. Teraz obserwujemy wzmożoną aktywność kont, które rozpowszechniają propagandę Kremla związaną z inwazją Rosji na Ukrainę. Poczucie zagrożenia próbują w nas wywołać nie tylko anonimowe konta, ale także politycy Konfederacji z upodobaniem powtarzający kremlowską propagandę. W obecnej sytuacji musimy być szczególnie ostrożni wobec informacji, które znajdujemy w internecie. Na grafikach garść podstawowych wskazówek, jak nie nabrać się na dezinformację.

Polecam Wam również portale fact-checkingowe, które profesjonalnie zajmują się weryfikacją informacji, m.in.:
https://fakehunter.pap.pl
https://konkret24.tvn24.pl
https://pravda.org.pl

Pamiętajcie o zgłaszaniu fałszywych kont i postów z fake newsami!


Źródło
Opublikowano: 2022-03-04 09:55:57

Wojna to również dezinformacja. W dzisiejszym cyfrowym świecie jest ona narzędzi

Magdalena Biejat:


Wojna to również dezinformacja. W dzisiejszym cyfrowym świecie jest ona narzędziem potężniejszym niż kiedykolwiek wcześniej. Dlatego musimy stanowczo przeciwstawić się propagandzie Kremla.

Od początku inwazji Rosji na Ukrainę obserwujemy, że konta w mediach społecznościowych, które do tej pory szerzyły kłamstwa na temat pandemii i szczepień, zaczęły również zajmować się wzbudzaniem antyukraińskich, rasistowskich i antyuchodźczych nastrojów. Apelujemy do rządu o podjęcie działań zabezpieczających Polki i Polaków przed rosyjską propagandą w social mediach, poprzez jak najszybsze wprowadzenie instytucji trusted flaggers, które będą skutecznie weryfikowały treści na platformach społecznościowych i blokowały rosyjskie fake newsy.

Ale dezinformacja to nie tylko internetowe konta rozprzestrzeniające kremlowską propagandę. Rozpowszechnią ją niestety również polscy politycy, w szczególności posłowie Konfederacji. Grzegorz Braun to jeden z największych antyszczepionkowców w Polsce, który teraz wspiera rasistowskie bojówki krążące po ulicach Przemyśla. To realizacja interesów Kremla, który fałszywie chce przestawić Polskę jako państwo rasistowskie. Złożymy zgłoszenie do ABW, aby zbadała działania posłów Konfederacji, mające na celu szerzenie dezinformacji i podsycanie rasistowskich nastrojów.

A o postępowaniu samego Grzegorza Brauna zawiadamiamy prokuraturę. Czas skończyć tolerowanie jego niebezpiecznych zachowań. Mamy nadzieję, że śledztwo zostanie niezwłocznie wszczęte, a poseł Braun straci immunitet i trafi przed sąd.

Źródło
Opublikowano: 2022-03-03 13:33:30

Walka o godne płace ma sens i przynosi efekty! Po ponad miesiącu strajkujący w S

Magdalena Biejat:


Walka o godne płace ma sens i przynosi efekty! Po ponad miesiącu strajkujący w Solaris Bus & Coach osiągnęli porozumienie z pracodawcą, zgodnie z którym w 2022 r. wszyscy pracownicy otrzymają przynajmniej 500 zł brutto podwyżki. Warto zaznaczyć, że wyjściowa propozycja firmy wynosiła jedynie 150 zł brutto. Strajkującym udało się również uzyskać gwarancję podwyżki w kolejnym roku. Załodze gratulujemy sukcesu i wytrwałości!


Źródło
Opublikowano: 2022-03-03 09:05:02

W tym tragicznym czasie nie zapominamy o Jolancie Brzeskiej, która za sprzeciwie

Magdalena Biejat:


W tym tragicznym czasie nie zapominamy o Jolancie Brzeskiej, która za sprzeciwienie się patologii reprywatyzacji została 11 lat temu brutalnie zamordowana w Lesie Kabackim. W rocznicę jej śmierci złożyłam kwiaty pod pomnikiem na skwerze jej imienia.

Mordercy Jolanty Brzeskiej do tej pory nie zostali ukarani. My pamiętamy o jej odwadze, o wszystkim co zrobiła walcząc o prawa lokatorów i dopominamy się o przeprowadzenie rzetelnego śledztwa.

Jolanta Brzeska nie zaznała sprawiedliwości za życia, niech zazna jej w końcu chociaż po śmierci.

Cześć jej pamięci!


Źródło
Opublikowano: 2022-03-01 19:24:36

Ukraina wciąż się broni, a my pomagamy, jak możemy.

Magdalena Biejat:


Ukraina wciąż się broni, a my pomagamy, jak możemy.

Dziś razem z Anna-Maria Żukowska byłyśmy na spotkaniu z przedstawicielami Miasto Stołeczne Warszawa i rozmawiałyśmy o tym, jak możemy pomóc. Tu, w Warszawie i na poziomie krajowym.

Byłam też dziś na spotkaniu w Ambasadzie Niemiec, żeby przekonywać do dalszych zmian w niemieckiej polityce, a zwłaszcza do odejścia od planu zamykania elektrowni jądrowych. Tylko zdecydowane przyspieszenie przejścia UE na miks OZE + atom pozwoli nam trwale uniezależnić się od rosyjskich wpływów.

Jednocześnie, razem z posłem Nowej Lewicy Poseł Wiesław Szczepański (który dziś jest w Medyce) pracujemy nad tym, by Straż Graniczna dopuściła do punktów kontrolnych tłumaczy z ukraińskiego, francuskiego i angielskiego. Jest to kluczowe dla poprawienia sytuacji uchodźców, także tych pochodzących z krajów afrykańskich i azjatyckich.

A dzień zaczęłam o 6 rano śniadaniem dla ukraińskich uchodźczyń z dziećmi, które zatrzymały się u nas w domu na kilka godzin, w drodze do Wrocławia.

#solidarnizukrainą


Źródło
Opublikowano: 2022-03-01 15:48:55

Razem z Adrian Zandberg rozpoczęliśmy rozmowę na temat obecnej sytuacji na teren

Magdalena Biejat:


Razem z Adrian Zandberg rozpoczęliśmy rozmowę na temat obecnej sytuacji na terenie Ukrainy.

Zapraszamy do komentowania i zadawania pytań.


Źródło
Opublikowano: 2022-02-28 16:10:09

Putin i rosyjscy oligarchowie liczą na to, że nie odczują konsekwencji inwazji n

Magdalena Biejat:


Putin i rosyjscy oligarchowie liczą na to, że nie odczują konsekwencji inwazji na Ukrainę, tak jak było po ataku na Gruzję czy Krym. Nie wystarczą teraz słowa o solidarności z Ukrainą, musimy przejść do zdecydowanych czynów!

Dlatego wzywamy społeczność międzynarodową do:

🔴Odcięcia rosyjskich i białoruskich banków od rynku europejskiego i od systemu SWIFT i zamrożenia obrotu rosyjskimi obligacjami.
🔴Zajęcia majątków oraz wprowadzenia zakazu przemieszczania się rosyjskich i białoruskich oligarchów, partii politycznych i innych organizacji popierających reżim Władimira Putina lub inwazję na Ukrainę, oficerów Sił Zbrojnych Rosji i Białorusi, przywódców samozwańczych republik ludowych oraz wszystkich wysoko postawionych urzędników państwowych Federacji Rosyjskiej na terenie Unii Europejskiej.
🔴Zgłoszenia wyżej wymienionych do Międzynarodowego Trybunału Karnego jako odpowiedzialnych za zbrodnie agresji i zbrodnie wojenne.
🔴Uwolnienia Ukrainy od ciężaru zadłużenia. Dług nie może wpychać Ukraińców w ubóstwo i pozbawiać kraju możliwości obronnych. Apelujemy do Komisji Europejskiej oraz do polskiego rządu o to, by koszty obsługi ukraińskiego długu publicznego przejął w całości Europejski Bank Centralny.

Pod linkiem w komentarzu możecie przeczytać całe stanowisko partii Razem w sprawie napaści Rosji na Ukrainę. Dedykuję je wszystkim zachodnim politykom, którzy uważają, że ważniejsze jest sprzedawanie wyrobów Gucciego rosyjskim oligarchom niż ludzkie życie.


Źródło
Opublikowano: 2022-02-25 17:01:44