Wczoraj w ponad trzydziestu miastach w Polsce odbył się Strajk Klimatyczny

Wczoraj w ponad trzydziestu miastach w Polsce odbył się Strajk Klimatyczny. Jeśli chodzi o Polskę, to od dłuższego czasu nie mam wątpliwości, że właśnie pokolenie uczestniczek i uczestników marszów całkowicie zmieni przyszłość naszego kraju. W ich rękach jest siła i podziwiam ich całym sercem.

Byłbym też szczęśliwy, gdyby wspólnie udało nam się inaczej rozłożyć akcenty, jeśli chodzi o tę przyszłość.

To nie nasza konsumpcja zabija planetę, to nie nasze użycie plastikowych kubków i słomek zagraża Ziemi. To nie my jesteśmy winni, że w sklepach podają nam plastik i zatruwają rzeki produkując naszą odzież.

Winne są korporacje, które produkują te śmieci i wmawiają nam, że ich potrzebujemy. One bardzo nie chcą ponosić odpowiedzialności za to, co się dzieje. I bardzo im zależy, byśmy myśleli i myślały, że jesteśmy winni, bo śmiemy konsumować.

Wskazać winnego – oto następny krok. Przemysł, korporacje i masowi truciciele. Nie my. Im szybciej to sobie uświadomimy, tym szanse w walce o przyszłość większe.

Źródło
Opublikowano: 2019-11-30 13:57:38

Bardzo mnie cieszy, że Adrian Zandberg został w końcu zauważony tak, jak należy.


Bardzo mnie cieszy, że Adrian Zandberg został w końcu zauważony tak, jak należy.

Bo wiecie, kiedy mówiłem o tym, że media nie dają nam szansy, to tak było naprawdę. A Adrian przecież był taki zawsze. Wystarczyło po prostu pokazać uczciwie i na równych zasadach kim jesteśmy, to szybko okazało się, że Razem reprezentują wspaniali, kompetentni i uczciwi ludzie.

To teraz do przodu!

Źródło
Opublikowano: 2019-11-20 13:26:07

Czytaliście coś ciekawego w weekend?

Czytaliście coś ciekawego w weekend?

Mnje zafascynował artykuł o spółdzielniach na Śląsku Cieszyńskim. Spółdzielczość jako realizacja pięknej idei kwitła w bratnim mi regionie dzięki socjalistom i Tadeuszowi Regerowi. Agnieszka Lamek-Kochanowska ze Stowarzyszenia im. Regera opisuje jej pełną inspiracji historię na Śląsku Cieszyńskim na łamach socjalistycznego kwartalnika „Równość”.

A jest w nim znacznie więcej i chętnie prześlę Wam ostatni numer. Niech żyje spółdzielczość!


Źródło
Opublikowano: 2019-11-17 21:09:24

Dyrektor TVP3 Opole napisał we wrześniu „Nie bądź jak Michał. Nie kradnij!”

Po tym, jak dyrektor TVP3 Opole napisał we wrześniu „Nie bądź jak Michał. Nie kradnij!”, który rozlał się po całym Internecie myślałem, że Mateusz Magdziarz jest jakimś Królem Twittera.

Wiecie, że jak kolega Jakiego zostaje dyrektorem telewizji, to od razu staje się Opiniotwórczą Personą, na której zdanie czeka wiele innych Ważnych Person, że każdy tweet to tysiące udostępnień, miliony polubień osób z wpływowego środowiska, że Ziemia drży, gdy Magdziarz podchodzi do klawiatury, a tweety suną po Internecie jak orzeł po nieboskłonie.

No i co? Rozczarowanko.

Nie pytam, ile się płaci za trollowe konta i komentarze. Nie muszę – za to lubię Was wszystkich, że u mnie jesteście prawdziwymi ludźmi, którzy piszą prawdziwe rzeczy z własnej woli. I za to Wam najmocniej dziękuję!


Źródło
Opublikowano: 2019-11-16 11:57:03

Pozew przeciwko TVP, Patrykowi Jakiemu i Magdziarzowi

Ilość wsparcia, którą otrzymuję co jakiś czas, zawsze przerasta moje oczekiwania. Nie inaczej jest tym razem. 🙂
Różnica jest taka, że kiedy oni kupują farmy trolli nabijające im kliki, to Wy jesteście prawdziwi.
Bardzo Wam dziękuję za każde dobre słowo i przepraszam, jeśli za któreś nie podziękowałem osobiście. 🙂 Obiecuję, że o sprawie pozwu przeciwko TVP, Patrykowi Jakiemu i Magdziarzowi będę Was informował na bieżąco.
Sprawiedliwość jest po naszej stronie! 🙂

Źródło
Opublikowano: 2019-11-15 15:25:34

Nie chwaliłem się jeszcze, że od dwóch miesięcy mam imienny zakaz wejścia do bud

Nie chwaliłem się jeszcze, że od dwóch miesięcy mam imienny zakaz wejścia do budynku TVP3 Opole przy ul. Szpitalnej, prawda? Ochroniarze pytają mnie o nazwisko i przekazują, że nie mogą mnie wpuścić. Taki zaszczyt już dawno mnie nie kopnął.

Chcę jednak powiedzieć jasno: choć pozywam dziś TVP, to naprawdę cenię i lubię większość jej pracowników i pracownic. Znam ich jako fajnych, porządnych ludzi i wiem, że wielu z nich wewnętrznie nie akceptuje tego, jak wygląda publiczna telewizja. Żałuję, że musicie w niej pracować.

Bo problem w tym, że – jak sądzę – jesteście po prostu wyzyskiwani i wykorzystywani przez politycznie umoczoną wierchuszkę do tego, by niszczyć ludziom życia. I to jej się dziś przeciwstawiam. Do Was nic nie mam, pogadamy sobie miło jeszcze nie raz, nie dwa.


Źródło
Opublikowano: 2019-11-14 09:18:48

Pamiętacie, jak TVP i Patryk Jaki 7 września wymyślili historię mojej „kradzieży” torby ze studia Telewizji Polskiej? TV

Pamiętacie, jak TVP i Patryk Jaki 7 września wymyślili historię mojej „kradzieży” torby ze studia Telewizji Polskiej? TVP3 Opole puściło o tym materiał, były nawet sensacyjne nagrania z monitoringu. Wielu z Was zna mnie i moje działania od lat i dobrze wiecie, że to bujdy na resorach. Ogrom wsparcia, jakie wówczas otrzymałem, przerósł moje oczekiwania.

Czas na następny krok. Trwało to chwilę, ale udało się – dziś złożyłem pozwy przeciwko TVP, Patrykowi Jakiemu i dyrektorowi TVP3 Opole za naruszenie dobrego imienia. Żaden minister, europoseł ani dyrektor nie będzie mi w kaszę dmuchał.

Chcę powiedzieć bardzo jasno: nie tylko o moje dobre imię tu chodzi. Robię to także dla wszystkich skrzywdzonych przez propagandę TVP i Patryka Jakiego – dla moich przyjaciół i przyjaciółek ze społeczności LGBT+, dla mniejszości niemieckiej w Polsce, dla poniżanych mieszkańców ograbionej gminy Dobrzeń Wielki, dla nauczycielek, lekarzy rezydentów i wszystkich, których ci ludzie niszczą od kilku lat.

Im wszystkim należy się dziś jakaś fundamentalna sprawiedliwość. Dlatego poza przeprosinami wnioskuję o stosowne wpłaty:

🔴 TVP: na stowarzyszenie Tęczowe Opole;
🔴 Patryk Jaki: na Towarzystwo Dobroczynne Niemców na Śląsku oraz Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej,
🔴 Dyrektor TVP3 Opole: na Stowarzyszenie Obrony Samorządności "Na Swoim" w Dobrzeniu Wielkim oraz Stowarzyszenie "Borki – aktywni razem".

Sprawiedliwość należy się dziś wielu z nas. Należę do tych naiwniaków, którzy ciągle w nią wierzą. Zachęcam Was do jej wsparcia!


Źródło
Opublikowano: 2019-11-13 14:15:20

Mam takie marzenie, że rocznica niepodległości nie będzie pustym upajaniem się nad abstrakcyjnymi ideami, ale codzienną


Mam takie marzenie, że rocznica niepodległości nie będzie pustym upajaniem się nad abstrakcyjnymi ideami, ale codzienną pomocą niesioną ludziom.

Marzenie, że w imię niepodległości i możliwości samostanowienia solidarnie zadbamy o osoby pomiatane w pracy i na ulicy i o wszystkich, którym niepodległa Polska nie daje dziś prawa do pełnego życia.

Jeśli warto było niepodległość wywalczyć, to po to, by każdy miał z niej swój kawałek tortu. Nie dla elit i oligarchów, ale dla wszystkich Polek i Polaków.

Źródło
Opublikowano: 2019-11-11 14:20:13

Przed Świętem Niepodległości chciałbym przypomnieć, że lewicowcy, homoseksualiści, zwolennicy prawa do aborcji, socjaliś


Przed Świętem Niepodległości chciałbym przypomnieć, że lewicowcy, homoseksualiści, zwolennicy prawa do aborcji, socjaliści i ateiści to również Polki i Polacy.

Nie ma żadnego patriotyzmu bez tolerancji i szacunku. Bo Polska bez flagi i hymnu by sobie dała radę, ale bez Polek i Polaków nie miałaby szans.

Źródło
Opublikowano: 2019-11-10 15:15:37

Słyszeliście o Luli, byłym prezydencie Brazylii? Socjalistyczny założyciel Partii Pracujących zasłynął tym, że wyciągnął

Słyszeliście o Luli, byłym prezydencie Brazylii? Socjalistyczny założyciel Partii Pracujących zasłynął tym, że wyciągnął z biedy miliony Brazylijek i Brazylijczyków w ciągu kilku lat.

Miliarderom oczywiście się to nie spodobało, bo musieli przez to odrobinę więcej zapłacić, więc naginając wszelkie możliwe przepisy i przekupując sędziów, rok temu wsadzili Lulę do więzienia na osiem lat.

Wczoraj Sąd Najwyższy cofnął tę decyzję i Lula wyszedł na wolność.

To wspaniała wiadomość i wielki dzień dla lewicy na świecieSprawiedliwość zawsze w końcu zwycięży!

Źródło
Opublikowano: 2019-11-09 12:31:38

101 lat temu rząd Daszyńskiego skracał dzień pracy z 12, często 14 godzin do ośmiu po to, by Polki i Polacy mieli więcej

101 lat temu rząd Daszyńskiego skracał dzień pracy z 12, często 14 godzin do ośmiu po to, by Polki i Polacy mieli więcej czasu na życie. 101 lat to bardzo dużo. Czas na kolejny krok!

🔴 Przez te sto lat rozpowszechnił się samochód, by zaoszczędzić na czasie w przemieszczaniu się. Rozpowszechnił się telefon, by zaoszczędzić na czasie w komunikowaniu się. Rozpowszechnił się komputer, by zaoszczędzić na czasie przy pisaniu i przesyłaniu danych. Rozpowszechniła się pralka, by zaoszczędzić czas na praniu ubrań. Rozpowszechnił się Internet, by móc szybciej sprawdzać informacje.

Rozpowszechniło się wiele rzeczy po to, byśmy mieli więcej czasu dla siebie. To dlaczego go nie mamy?

▶️ Bo choć zmieniło się wszystko, to my ciągle pracujemy tyle samo. Po co więc te wszystkie udogodnienia, skoro i tak ciągle nie mamy czasu?

🔵 Dlatego po stu latach nareszcie przyszła pora, by skrócić czas pracy o godzinę. Właśnie taki projekt ustawy zgłoszą posłanki i posłowie Razem. To dla mnie powód do wielkiej dumy.

Źródło
Opublikowano: 2019-11-07 18:58:59

Aby zakończyć już dyskusję o żeńskich końcówkach i kontynuować inne działania, proponuję obejrzeć jeszcze jeden kolaż pi

Aby zakończyć już dyskusję o żeńskich końcówkach i kontynuować inne działania, proponuję obejrzeć jeszcze jeden kolaż pism z dwudziestolecia międzywojennego, który przygotowała Małgorzata Koniorczyk.

„Radczyni”, „pilotka”, „doktorka”, „wyborczyni”, „wystawczyni”… Wszystkie formy normalnie w użyciu.

W sumie to zabawne, jak prawica i konserwatyści mówią jednym tchem to samo, co mówił PRL.


Źródło
Opublikowano: 2019-11-06 10:31:22

Ogłaszam wyniki wczorajszej rekrutacji do Trybunału Konstytucyjnego

❗️Ogłaszam wyniki wczorajszej rekrutacji do Trybunału Konstytucyjnego❗️

Liczba orzeczeń TK w ostatnich latach spadła, bo jest nas za mało. Dlatego postanowiliśmy, że przyjmujemy wszystkie osoby, które się wczoraj zgłosiły!

Wszystkie osoby zasłużyły ze względu na to, że śledzą mój profil. Wśród wielu wspaniałych kompetencji ta okazała się decydująca.

Zapraszam do wspólnej pracy! Wszystkim kandydatkom i kandydatom dziękuję za zgłoszenia i przesyłam moc tysiąca serc! 🥰


Źródło
Opublikowano: 2019-11-05 14:42:06

Żeńskie końcówki to w ogóle nie jest sprawa języka. To sprawa pozycji kobiet w społeczeństwie. A skoro ta szczęśliwie ro

Żeńskie końcówki to w ogóle nie jest sprawa języka. To sprawa pozycji kobiet w społeczeństwie. A skoro ta szczęśliwie rośnie (choć wciąż zbyt wolno), to język musi się do niej dostosować. To jest oczywistość.

150 lat temu nie było studentek, więc słowo „studentka” nie było stosowane. Dziś na rozmaitych kierunkach jest ich więcej niż studentów, więc słowo normalnie obowiązuje. Kiedy powstawała profesja „psycholog”, kobiet w niej nie było. Dziś w gabinetach terapeutycznych kobiet jest chyba więcej niż mężczyzn, więc mówienie o „psycholożce” jest całkowicie normalne.

Język musi odzwierciedlać rzeczywistość, a ta się zmienia – kobiet w przestrzeni publicznej jest coraz więcej, więc zmienia się również język. Nie ma w tym żadnej kontrowersji, dlatego żeńskie końcówki po prostu stosuję na co dzień, do czego wszystkich zachęcam.

Źródło
Opublikowano: 2019-11-03 12:13:46

Wiecie, czemu prawica tak bardzo sprzeciwia się Halloween? Bo ci ludzie po prostu chcą odpocząć, skoro swoimi bzdurami s


Wiecie, czemu prawica tak bardzo sprzeciwia się Halloween? Bo ci ludzie po prostu chcą odpocząć, skoro swoimi bzdurami straszą nas cały czas – „seksualizacja dzieci”, „gender”, „ideologia LGBT”, „marksizm kulturowy”, uchodźcy…

To prawdziwi specjaliści od strachu, którzy proszą o cukierki przez cały rok. Dlatego ja im się nie dziwię – potrzebują jednego dnia relaksu, w którym nie będą nas straszyć nieistniejącymi stworami.

A dzieciakom, które odwiedziły dziś moje mieszkanie, życzę smacznego batonika i udanej zabawy.

Źródło
Opublikowano: 2019-10-31 21:01:39

W ostatnich dniach w Chile z rąk policji giną ludzie, którzy masowo wyszli na ulice. Dlaczego protestują? Bo nierównośc

🇨🇱 W ostatnich dniach w Chile z rąk policji giną ludzie, którzy masowo wyszli na ulice. Dlaczego protestują? Bo nierówności zarobkowe są tam jednymi z największych na świecie, a emerytury głodowe.

▶️ Tak kończy się chilijskie OFE i prywatyzacja emerytur oraz ekstremistyczna „polityka wolnorynkowa”. Kończy się biedą, zamieszkami i śmiercią.

Różni pseudoeksperci kochają biadolić o tym, jak lewica doprowadza nas do Wenezueli. A kiedy w pobliskim kraju ich ulubiony wolny rynek, niskie podatki i prywatyzacja doprowadzają do skrajnego ubóstwa i zabijają ludzi siłą i przemocą, to nagle siedzą cicho. 😕

No więc tak właśnie kończy się „niewidzialna ręka rynku” i liberalna ekonomia. Im szybciej wzmocnimy państwo biorące na siebie odpowiedzialność, tym lepiej.

Źródło
Opublikowano: 2019-10-30 08:51:47

Za sprawą posłanek Razem tyle ostatnio zachodu o „posłankę”, „gościnię” czy „ministrę”, a przecież żeńskie końcówki były


Za sprawą posłanek Razem tyle ostatnio zachodu o „posłankę”, „gościnię” czy „ministrę”, a przecież żeńskie końcówki były całkowicie normalne przed II wojną światową.

Pozwólmy kobietom być kobietami, jeśli tego chcą – to chyba nie takie trudne?

[Autorką kolażu jest Małgorzata Koniorczyk].
Źródło
Opublikowano: 2019-10-29 09:33:42

Polki i Polacy masowo giną na polskich drogach pod kołami samochodów. Przestańmy się łudzić, że zmienimy to jakimiś ape

Polki i Polacy masowo giną na polskich drogach pod kołami samochodów. 🚧 Przestańmy się łudzić, że zmienimy to jakimiś apelami o rozsądek i rozwagę. Nie zmienimy tego przerzucając odpowiedzialność na pieszych za „gapienie się w smartfony”, „wbieganie na ulicę” i Bóg wie co.

👉 Zmienimy to, naprawiając infrastrukturę i prawo, które zachęcają do szybkiej i niebezpiecznej jazdy. Co zrobić? Konkrety:

▶️ Ograniczenie prędkości ruchu w miejscach zabudowanych do 30 km/h, tak jak w Berlinie czy Londynie.
▶️ Koniec z bezsensownym poszerzaniem dróg w miastach, dobudowywaniem mostów dla aut i estakad, przez które prędkość łamana jest jeszcze bardziej. Czas na zwężanie dróg i spowolnienie ruchu, jak w Jaworznie.

Na tym będę się skupiał w najbliższym czasie. Stosowne uchwały już wkrótce. Dość śmierci naszych bliskich na drogach


Źródło
Opublikowano: 2019-10-28 11:17:23

Świat, w którym walczący z reprywatyzacją Jan Śpiewak musi zapłacić 200 tys. zł kary za ujawnianie i walkę z tymi bezdus

Świat, w którym walczący z reprywatyzacją Jan Śpiewak musi zapłacić 200 tys. zł kary za ujawnianie i walkę z tymi bezdusznymi przekrętami, a w tym samym czasie ich reprezentanci dostają na powrót kamienice – to świat, w którym przyzwoity człowiek milczeć po prostu nie może.

Janek robi fantastyczną robotę na co dzień i z całą pewnością należy mu się Wasze wsparcie. Dlatego zachęcam Was do zostawiania go w komentarzach.


Źródło
Opublikowano: 2019-10-27 22:33:35

Chcę dziś oddać wszelkie możliwe honory dziennikarce Gazety Wyborczej: Justyna Kopinska, ogromne brawa za to, co Pani po

Chcę dziś oddać wszelkie możliwe honory dziennikarce Gazety Wyborczej: Justyna Kopinska, ogromne brawa za to, co Pani powiedziała! 👏

👉 To ona jako jedna z nielicznych przedstawicielek mediów opozycyjnych rozumie, dlaczego PiS wygrywa: „Jeżeli ktoś nie ma zaspokojonej potrzeby bezpieczeństwa, to nie może myśleć o wolności” – mówi.

I to jest sedno sprawy. Większość Polek i Polaków nie czuje się finansowo bezpiecznie, bo większość z nas należy do niższej klasy średniej. Transfery socjalne PiS-u wypełniają potrzebę, której wcześniej nikt nie zaspokajał. Ci, którzy czuli się bezpiecznie już wcześniej mogą myśleć o wolności. Ci, którzy nie mieli na kurtkę na zimę, wolnością martwią się jakby trochę mniej. Obrażając ich, skłaniamy ich do tego jeszcze bardziej.

Żeby była jasność – z PiS-em należy walczyć, sam straciłem ogrom zdrowia na tej walce Wcześniej trzeba jednak zrozumieć, jak tę walkę prowadzić i dlaczego jego poparcie jest tak wysokie. Bez tego nie mamy szans.

Słuchajcie Kopińskiej, bo mówi wielką prawdę. 👌 Link podaję Wam w komentarzu pod postem.


Źródło
Opublikowano: 2019-10-22 21:43:07

Czy jeśli wprowadzimy religię ze szkół, ale zostawimy w niej „Solidarność”, to nam w czymkolwiek pomoże?

Czy jeśli wprowadzimy religię ze szkół, ale zostawimy w niej „Solidarność”, to nam w czymkolwiek pomoże? 🤔
Dla osoby o lewicowych przekonaniach to niezwykle smutne, że związek zawodowy – sól lewicowych idei – może prezentować taką postawę. Zwłaszcza ten z tak piękną wartością w nazwie, jaką jest solidarność.
Wstydźcie się!


Źródło
Opublikowano: 2019-10-21 21:57:52

ZUS oby jak najniższy, ale emerytura oby jak najwyższa. Dzielmy się tym co mamy, ale bogaci i biedni niech płacą tyle s

▶️ ZUS oby jak najniższy, ale emerytura oby jak najwyższa.▶️ Dzielmy się tym co mamy, ale bogaci i biedni niech płacą tyle samo.▶️ Tu jest puste krzesło dla zbłąkanego przybysza w święta, tylko nie wpuszczaj tu żadnych uchodźców.▶️ Weźcie mi tych bezdomnych z ulicy, tylko niech państwo nie buduje żadnych tanich mieszkań.▶️ Chrońmy nasze dzieci przed seksualizacją, ale żadnego karania księży pedofilów.▶️ Kochaj bliźniego swego, ale homoseksualiści niech się leczą.
Polko, Polaku – gdzie tkwi błąd? 🤔

Źródło
Opublikowano: 2019-10-21 09:45:46

Berlin właśnie postanowił zamrozić ceny czynszów na 5 lat Rosły zbyt szybko, zjadały coraz większą część zarobków.

Berlin właśnie postanowił zamrozić ceny czynszów na 5 lat❗️ Rosły zbyt szybko, zjadały coraz większą część zarobków.

Wyobrażacie sobie, co by było, gdyby ktoś podjął taką decyzję w Polsce? Komuna, PRL, nieodpowiedzialna ingerencja w rynek. Deweloperzy w telewizji jako „niezależni eksperci ds. mieszkalnictwa”…🤦‍♀️

Mam nadzieję, że jak najwięcej samorządów w Polsce podejmie podobną decyzję. Jako osoba, która zmieniała mieszkanie w ostatnich latach dwa razy doskonale znam problem rosnących czynszów. Bo tak kończy się zostawienie wszystkiego samopas rynkowi.

Gratuluję władzom Berlina! A podobno Razem to komuniści… 😆

Źródło
Opublikowano: 2019-10-19 20:36:21

Pamiętam swoją „edukację seksualną” w szkole. Pod nazwą „wychowanie do życia w rodzinie” odbyło się kilka lekcji z panią

Pamiętam swoją „edukację seksualną” w szkole. Pod nazwą „wychowanie do życia w rodzinie” odbyło się kilka lekcji z panią z WoS-u. Dwie, może trzy odbyły się w gronie samych chłopców. Wtedy na przykład dowiedziałem się podczas lekcji, że na penisa mówi się „psorek”. Oczywiście żaden z kolegów nie przyznał się, jak mówi naprawdę, bo przecież dzieci nie przeklinają.

„Psorek” to jedyne, co pamiętam z całej edukacji seksualnej państwa polskiego. Gdybym nie miał w życiu szczęścia do ludzi, którzy wytłumaczyli mi, co wolno, a czego nie wolno w relacjach seksualnych i jak działają nasze organizmy, to pewnie zadawałbym dziś te wszystkie idiotyczne pytania, które znamy z Internetu.

Tak, edukacja seksualna w szkołach jest niezbędna. Wiem to po samym sobie. Większość nie miała takiego szczęścia do ludzi, jak ja.

A jak wyglądała Wasza edukacja?

Źródło
Opublikowano: 2019-10-18 16:46:33

Przewaga Lewicy nad innymi partiami polega też na tym, że po wyborach nikogo nie obrażaliśmy, nie zachęcaliśmy do wyjazd


Przewaga Lewicy nad innymi partiami polega też na tym, że po wyborach nikogo nie obrażaliśmy, nie zachęcaliśmy do wyjazdu za granicę ani nie używaliśmy epitetów wobec wyboru Polek i Polaków.

Nie tylko dlatego, że obrażając wyborców jeszcze bardziej wpychamy ich w ramiona PiS, ale przede wszystkim dlatego, że po prostu każdy z nas ma swoją godność i prawo wyboru.

Mam głęboką nadzieję, że rozumie to nie tylko Lewica.

Źródło
Opublikowano: 2019-10-17 09:06:14

Więc żeby było jasne: do końca tego tygodnia zapewne będę uprawiał seks. Druga strona i ja będziemy zabezpieczeni, bo w

▶️ Więc żeby było jasne: do końca tego tygodnia zapewne będę uprawiał seks. Druga strona i ja będziemy zabezpieczeni, bo w tej chwili nie chcemy zostać rodzicami. Myślę, że to bardzo mądre i racjonalne z naszej strony, a ludzie powinni być świadomi swojej seksualności.
Pozdrawiam PiS i prokuratorów! 🖐️

Źródło
Opublikowano: 2019-10-16 10:39:45

Są też osoby spoza Razem, które dostały się wczoraj do Sejmu i których obecność na Wiejskiej cieszy mnie szczególnie. To

Są też osoby spoza Razem, które dostały się wczoraj do Sejmu i których obecność na Wiejskiej cieszy mnie szczególnie. To przede wszystkim:

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk
Hanna Gill-Piątek
Maciej Gdula

Chociaż przyszłyście z innego miejsca, to odkąd pamiętam, politycznie stoimy dokładnie w tym samym miejscu. Wasza obecność w Sejmie jest nam wszystkim bardzo potrzebna i szalenie się z niej cieszę.

Nie mam wątpliwości, że w walce o prawa pracownicze, prawa osób LGBT+, prawa kobiet i ochronę klimatu nie zawiedziecie.

Jeśli potrzebna Wam będzie jakaś pomoc, to wiecie…!

Źródło
Opublikowano: 2019-10-15 08:54:41

To raz jeszcze: Opolszczyzna zyskuje dziś fantastyczną posłankę z ogromnym potencjałem. Jest nią Marcelina Zawisza.

To raz jeszcze: Opolszczyzna zyskuje dziś fantastyczną posłankę z ogromnym potencjałem. Jest nią Marcelina Zawisza.

Przez ostatnie półtora miesiąca będąc częścią pracowitej ekipy spałem po kilka godzin, codziennie główkowałem aż do parowania mózgu, zjeżdżałem dziesiątki kilometrów i odbywałem godziny rozmów – po to, by Opolszczyzna zyskała w Sejmie orędowniczkę spraw, którymi nikt na poważnie się do tej pory nie zajmował. I udało się❗️

Marcelina idzie do Sejmu, ale ta ekipa zostaje z Wami na Opolszczyźnie, a ja wraz z nią. Zostajemy tu po to, by jeszcze ciężej pracować na rzecz regionu. Teraz, ze wsparciem Marceliny w Warszawie możemy wygrać dla Opolszczyzny jeszcze więcej.

▶️ Zapraszam do współpracy wszystkie związki zawodowe 👨‍🔧, wszystkich aktywistów i aktywistki na rzecz ochrony środowiska 🌳, działaczki i działaczy LGBTQIA+ 👩‍❤️‍💋‍👩👨‍❤️‍💋‍👨, stowarzyszenia kobiece 🙋‍♀️, środowiska rowerowe 🚲 i mniejszości narodowe 🇩🇪. Teraz mamy dużo większe szanse na zatrzymanie miejskiej betonozy, na patronat nad Marszem Równości, na politykę prokobiecą i propracowniczą, na więcej zieleni w miastach i połączenia kolejowe w całym województwie.

Chodźcie z nami! Razem możemy więcej.


Źródło
Opublikowano: 2019-10-14 19:28:45

Wiemy już, że Razem, moja pierwsza i jedyna partia, będzie miała co najmniej szóstkę posłanek i posłów. To daje możliwoś

Wiemy już, że Razem, moja pierwsza i jedyna partia, będzie miała co najmniej szóstkę posłanek i posłów. To daje możliwość stworzenia samodzielnego koła poselskiego.

Marcelina Zawisza, Adrian Zandberg, Magdalena Biejat, Maciej Konieczny, Daria Gosek-Popiołek, Paulina Matysiak – zapamiętajcie te nazwiska. To będą najlepsi posłowie i posłanki w tej kadencji.

Chyba mogę nieskromnie powiedzieć, że do wyboru Marceliny Zawiszy z Opolszczyzny przyczyniłem się dość znacząco. Jestem z tego powodu bardzo dumny i bardzo szczęśliwy

Województwo opolskie zyskuje świetną posłankę. By zrobić dla naszego regionu wszystko, co najlepsze, ktoś musi jeszcze dbać o sprawy tutaj, na Opolszczyźnie. Tę rolę obiecuję dla Was wypełniać przez kolejne lata.

Źródło
Opublikowano: 2019-10-14 14:21:24

Wiele osób pytało mnie, dlaczego zamilkłem przez ostatni miesiąc. Odpowiadam: po tym, jak koledzy Patryka Jakiego z TVP3

Wiele osób pytało mnie, dlaczego zamilkłem przez ostatni miesiąc. Odpowiadam: po tym, jak koledzy Patryka Jakiego z TVP3 Opole nieudolnie próbowali ze mnie zrobić złodzieja, dla dobra koleżanek i kolegów nie chciałem odwracać uwagi od tego, co najważniejsze: walki Lewicy o Sejm.

Dziś wracam już na plac boju, a sprawa z TVP3 Opole niedługo będzie miała swój dalszy ciąg.

Tymczasem mamy dobrą wiadomość: Lewica wraca do Sejmu! 💪 Mimo że część postaci na jej listach była zwykłą pomyłką, to było też wiele osób, które znam od dawna i wiem, że zmienią oblicze Polski. I za te osoby mocno trzymam dziś kciuki. 🤞To z nimi będę współpracować, by Polska była lepszym miejscem dla pracowników, kobiet, osób LGBT+ i aby aktywnie walczyła z katastrofą klimatyczną.

W to nowe otwarcie zapraszam Was do wspólnej pracy – przed nami jeszcze bardzo dużo do wygrania

Źródło
Opublikowano: 2019-10-14 08:28:57

Moje Drogie i Drodzy,

Moje Drogie i Drodzy,

dowiedziałem się dzisiaj z Telewizji Publicznej, że jestem „złodziejem”. Sytuację, w której uczestniczyłem, nazwano „kradzieżą”.

W nawiązaniu do tej sprawy przedstawiam swoje oświadczenie.

Wspomniana sytuacja miała miejsce prawie dwa tygodnie temu (26 sierpnia 2019 r.) w związku z moją obecnością w siedzibie TVP3 Opole. Towarzyszyłem koleżance, która była gościem jednego z programów publicystycznych. Przed rozpoczęciem nagrania poprosiła mnie ona o przypilnowanie jej rzeczy odłożonych na kanapie przed studiem. Leżała tam również czarna torba. Przed przyjściem do studia moja koleżanka i ja odbyliśmy spotkanie z naszą współpracownicą, która miała ze sobą ciemną torbę ze sprzętem elektronicznym. Dlatego opuszczając budynek, omyłkowo zabrałem ze sobą torbę leżącą na kanapie myśląc, że zabieram torbę współpracownicy.

Kilka minut po opuszczeniu budynku odebrałem telefon od byłej dziennikarki TVP3 Opole – wspólnej koleżanki właściciela torby i mojej. Poinformowała mnie, że zabrałem ze studia torbę jej kolegi. Od razu po jej słowach wróciłem do redakcji TVP i zwróciłem torbę właścicielowi. Cała sytuacja trwała kilkanaście minut. Nic nie zginęło, a właściciela torby wkrótce przeprosiłem. Obaj doszliśmy do porozumienia już ponad tydzień temu.

Materiał wyemitowany dziś przez TVP3 Opole rażąco narusza moje dobre imię. To ordynarny fake news. Fakt, że został wyemitowany po dwunastu dniach i z wiedzą o porozumieniu między właścicielem torby a mną, pozwala twierdzić, że chodzi tu wyłącznie o atak polityczny. Zwracam uwagę, że właściciel torby nie zgłosił sprawy na policję i doszliśmy wspólnie do porozumienia. Nie toczy się wobec mnie żadne postępowanie. Torbę wraz z zawartością natychmiast zwróciłem jej właścicielowi. Temat został zamknięty. Autor materiału, którego emisja miała dziś miejsce w TVP3 Opole, posługuje się określeniem „kradzież” (art. 278 Kodeksu Karnego) całkowicie bezpodstawnie.

Ponadto europoseł i były wiceminister sprawiedliwości, Patryk Jaki, we wpisie na portalu Twitter napisał dziś: „Jeden z liderów partii Razem, publicysta Krytyki Politycznej złapany jak KRADNIE torbę fotoreportera”.

To podstawa do tego, abym podjął wobec Patryka Jakiego odpowiednie kroki prawne. Nie będę pozwalał na to, by Patryk Jaki bezkarnie i bezpodstawnie nazywał mnie „złodziejem”, a opisaną sytuację „kradzieżą”.

Ponad wszystko chciałbym jednak raz jeszcze przeprosić właściciela torby za zaistniałą sytuację. Rozumiem jego emocje i ze swojej strony obiecuję większą ostrożność.

Źródło
Opublikowano: 2019-09-07 22:00:07

Dlaczego mam serce po lewej stronie?


Dlaczego mam serce po lewej stronie?

Bo kiedy światem rządzili despoci, to lewica domagała się demokracji. Bo kiedy ludzie pracowali po 14 godzin bez przepisów BHP, to lewica domagała się krótszej pracy i ochrony w miejscu pracy. Bo kiedy kobiety nie mogły głosować ani się kształcić, to lewica żądała sprawiedliwości dla obu płci. Bo kiedy nie było czegoś takiego jak urlop i L4, to lewica walczyła o prawo do wypoczynku i nabrania zdrowia.

Bierzesz urlop albo idziesz głosować? Zawdzięczasz to lewicy. Pamiętaj.

Źródło
Opublikowano: 2019-09-06 19:23:00

Trochę zabawne jest obserwowanie tego rozczarowania, że film Patryka Vegi nie odsunie PiS-u od władzy.

Trochę zabawne jest obserwowanie tego rozczarowania, że film Patryka Vegi nie odsunie PiS-u od władzy.

To było jasne od samego początku. Liczenie na to, że jakieś zaklęcia i czary-mary odsuną PiS od władzy pokazuje, jak bezradna jest dziś platformiana opozycja.

PiS można odsunąć od władzy. Najpierw trzeba przestać obrażać beneficjentów 500+ i skończyć mówić o jakimś „rozdawnictwie”. Później trzeba zaproponować swój program socjalny, który pokaże, że PiS tylko pozoruje prawdziwą politykę socjalną i należy nam się znacznie więcej (wspólnie pracujemy na wzrost gospodarczy).

Rozwój i nowoczesność to nie szklane wieżowce i nowe estakady ani filmy Patryka Vegi, ale stan naszego portfela i bezpieczeństwo socjalne. Lewica wie o tym od dawna, dlatego jej czas nadejdzie już niedługo.

Źródło
Opublikowano: 2019-09-05 20:12:20

PiS miał szansę zrobić coś dobrze. Niedawno przygotowywano podatek cyfrowy, dzięki któremu tacy giganci jak Amazon, Goog

PiS miał szansę zrobić coś dobrze. Niedawno przygotowywano podatek cyfrowy, dzięki któremu tacy giganci jak Amazon, Google czy Facebook uczciwie dokładaliby do polskiej kasy tak jak każda pani z lokalnego sklepiku, właściciel komisu samochodowego czy szef naszej ulubionej knajpy.

Niestety, PiS znów nie zrobił tego dobrze. Co się stało? Amerykanie powiedzieli „nie” i Morawiecki potulnie podkulił ogon. 😕 Co mamy w zamian? „Głęboką wdzięczność”, którą ogłosił wiceprezydent USA, Mike Pence. Czyli nic.

Maluczkim, którzy ledwo wiążą koniec z końcem PiS znowu splunął w twarz. Kiedy z Waszych drobnych działalności płacicie wszystko jak należy, miliarderzy powiedzą słowo i znowu unikną zapłacenia czegokolwiek. A potem jeszcze powiedzą, że są tacy uciskani. 😠 Tylko ciekawe, czemu potem brakuje pieniędzy na szpitale i emerytury…

Źródło
Opublikowano: 2019-09-04 20:36:53

Mówią, że Kidawa-Błońska byłaby dobrą premierką, bo ma pochodzenie – prawnuczka mężów stanu w końcu.


Mówią, że Kidawa-Błońska byłaby dobrą premierką, bo ma pochodzenie – prawnuczka mężów stanu w końcu.

Mam więc pytanie.

Miałem pradziadka w Wehrmachcie, jego córkę (moją Babcię) w PRL-u wyrzucono z pracy za „grzechy ojca”. Prababcia wydawała węgiel na jednej z KWK i odebrano jej emeryturę po wyjeździe do Anglii, „bo nie jadła polskiego chleba”. Dwóch dziadków i dwóch wujków było górnikami, a Mama jest nauczycielką.

Czy byłbym dobrym premierem Polski? W razie czego – polecam się.

Źródło
Opublikowano: 2019-09-03 18:17:41

Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego chciałbym wszystkim życzyć dużo demokracji w szkołach. Mniej nagród i kar, mniej oce


Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego chciałbym wszystkim życzyć dużo demokracji w szkołach. Mniej nagród i kar, mniej ocen liczbowych, większego wpływu uczniów na programy szkolne, większej możliwości wyboru przedmiotów i mniejszego ciśnienia na oceny w dzienniku, które – jak każdy przyzna po latach – znaczą tak niewiele.

Nauczycielkom i nauczycielom życzę z kolei dużo wyższych płac, należnego szacunku dla Waszej profesji (mój już macie) i więcej praw.

A rządowi życzę pójścia po rozum do głowy.

Źródło
Opublikowano: 2019-09-02 09:43:03

Kampania wyborcza ruszyła z kopyta, a jutro ogłoszenie list Lewicy w województwie opolskim. Przyszedł więc czas, bym pow

Kampania wyborcza ruszyła z kopyta, a jutro ogłoszenie list Lewicy w województwie opolskim. Przyszedł więc czas, bym powiedział to oficjalnie.

Nie kandyduję w najbliższych wyborach do Sejmu.

Decyzję podjąłem po długich namysłach i licznych konsultacjach z najbliższymi. To dla mnie moment niełatwy. Kto mnie zna, ten wie, jak wielka jest moja wola walki o ludzkie sprawy, często kosztem własnego samopoczucia nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach.

Niestety ostatni czas to zbyt liczne rozczarowania ze strony, z której nie powinny one nadejść. Nie pozostawiają mi one innego wyboru niż ustąpienie miejsca w kolejce.

Mówię o tym, bo wiem, że wiele osób na mnie liczyło i chciało na mnie oddać swój głos. Te osoby (a wiem, jak wielu Was było) chcę najmocniej i najszczerzej przeprosić. Obiecuję, że jeszcze będziecie mieli okazję na mnie zagłosować. Pozostaję członkiem Razem i na żadną emeryturę się nie wybieram.

Dla wielu grup: pracowników, osób nieheteronormatywnych, kobiet czy biednych ten świat jest bardzo niesprawiedliwy i nie wolno na to patrzeć z założonymi rękami. Nie zamierzam. Moja decyzja dotyczy wyłącznie startu w wyborach. Będę działał tak jak do tej pory, a w trakcie kampanii będę czynnie i zapamiętale wspierał poszczególne osoby z listy Lewicy. Pojawiła się szansa na kilka fantastycznych posłanek i posłów i byłoby grzechem jej nie pomóc.

Trzymajcie kciuki!


Źródło
Opublikowano: 2019-08-28 21:12:18

W swojej działalności politycznej na co dzień spotykam się z rozmaitymi wyzwiskami. „Parcie na szkło” czy „karierowicz”

W swojej działalności politycznej na co dzień spotykam się z rozmaitymi wyzwiskami. „Parcie na szkło” czy „karierowicz” pomijam, bo z tymi spotyka się każdy polityk siłą rzeczy.

Wśród epitetów zwykle są te nawiązujące do różnych części ciała, są sugestie słabości charakteru, obrażanie przekonań oraz groźby karalne. Taki jest codzienny los lewicy w Polsce i niestety można się do tego przyzwyczaić.

Wszystkim osobom, które chcą mnie obrazić, powiem krótko: wasze obelgi słyszę codziennie, więc nie musicie się tak nimi pasjonować ani zachwycać. Gdybym polityką zajmował się dla swojego samopoczucia, to może miałoby to sens. Ale politykę robię przede wszystkim dla innych.

Źródło
Opublikowano: 2019-08-27 20:15:40

Płonąca Amazonia to niewyobrażalna tragedia. Ale to nie tak, że Amazonia po prostu płonie – ktoś ją podpalił i ktoś jej

Płonąca Amazonia to niewyobrażalna tragedia. Ale to nie tak, że Amazonia po prostu płonie – ktoś ją podpalił i ktoś jej nie chce gasić.

Ten ktoś to prawicowy prezydent Jair Bolsonaro i obrzydliwie bogate korporacje, które w miejsce spalonej fauny i flory zbudują sobie teraz hotele, baseny i pola golfowe. Oni się cieszą, że płoną drzewa i umierają zwierzęta. To ludzie chorzy na pieniądze, którzy dla hajsu zniszczą nawet nasze główne źródło tlenu, jakim są te lasy.

Kiedy czytamy o płonącej Amazonii, pamiętajmy kto i dlaczego do tego doprowadził. To prawica i miliarderzy, którzy zniszczą wszystko, byle mieć więcej miliardów na koncie. Rozliczmy ich z tego tak, jak należy.

Źródło
Opublikowano: 2019-08-25 18:03:42

Za każdym razem, gdy ktoś niezbyt mądrze łączy lewicowe poglądy z bolszewikami, Związkiem Radzieckim i zbrodniami, mam o


Za każdym razem, gdy ktoś niezbyt mądrze łączy lewicowe poglądy z bolszewikami, Związkiem Radzieckim i zbrodniami, mam ochotę „odwdzięczyć się” Pinochetem, dyktaturą w Argentynie czy królem Leopoldem. Oni wszyscy w imię „wolności gospodarczej” zamordowali miliony ludzi, udręczyli setki tysięcy rodzin, odebrali prawa całym narodom.

Nie stosuję tego argumentu wobec prawicy, bo jest on nieuczciwy. Dlatego w rozmowach o lewicy apeluję również o elementarną uczciwość.

Źródło
Opublikowano: 2019-08-18 21:27:10

Niestety nie mogę dziś być w Radomsku na pierwszym Marszu Równości w historii tego miasta, więc wszystkim uczestniczkom

Niestety nie mogę dziś być w Radomsku na pierwszym Marszu Równości w historii tego miasta, więc wszystkim uczestniczkom i uczestnikom chcę życzyć wspaniałego maszerowania!

Kiedy myślę o tym, że jeszcze niedawno był problem ze zorganizowaniem Marszu w stolicy, a dziś odbywa się on w Radomsku, to mogę tylko powtórzyć: ruch na rzecz praw osób LGBTQIA+ jest już nie do zatrzymania. Nic go nie powstrzyma, poza czasem.

Niech żyje tęczowa rewolucja!


Źródło
Opublikowano: 2019-08-17 10:12:05

Zarabiasz mało? Jak często słyszysz „porady”: „trzeba było założyć firmę”, „zostań przedsiębiorcą”?


Zarabiasz mało? Jak często słyszysz „porady”: „trzeba było założyć firmę”, „zostań przedsiębiorcą”?

Super, ale tak jak w armii nie może być samych generałów, tak w społeczeństwie nie może być samych przedsiębiorców. I tak jak nie byłoby armii bez szeregowych, tak nie ma żadnej firmy bez pracowników.

Lewica jest od tego, by zatroszczyć się o tych, którzy są najniżej w hierarchii. Wszyscy są tak samo potrzebni – także pracownicy najniższego szczebla. Lewica przywróci im należną godność.

Źródło
Opublikowano: 2019-08-16 20:45:16

Oglądam właśnie finał Superpucharu Europy Liverpool–Chelsea. „Wydarzeniem” tego finału jest to, że po raz pierwszy w his


Oglądam właśnie finał Superpucharu Europy Liverpool–Chelsea. „Wydarzeniem” tego finału jest to, że po raz pierwszy w historii sędziują go kobiety.

I tak sobie myślę: panowie, jeśli chcecie pokazać klasę, to sądzę, że lepiej by było nie mówić żartów albo nie podkreślać koniecznie, że finał „na pewno też będzie dobrze sędziowany”. Sądzę, że lepiej byłoby po prostu przyjąć to za normalne albo się szczerze ucieszyć, że poczyniono jakiś malutki krok w stronę równouprawnienia.

Dotyczy to także komentatorów.

Źródło
Opublikowano: 2019-08-14 21:20:57

W październikowych wyborach zdecydujemy o czymś bardzo ważnym.


W październikowych wyborach zdecydujemy o czymś bardzo ważnym.

Czy chcemy brunatnej Polski pełnej rasizmu, faszyzmu i brutalnej przemocy z przekleństwem na ustach takiej jak w Białymstoku, czy Polski otwartej na drugiego człowieka, troszczącej się o słabszych, pełnej szacunku i sprawiedliwości społecznej? Polski, która nienawidzi, czy Polski, która kocha i chce być bezpieczna?

Dla mnie wybór jest bardziej niż jasny. A dla Was?

Źródło
Opublikowano: 2019-08-13 18:16:04

Homofobia to nie jest żaden konserwatyzm. Konserwatywny premier Wielkiej Brytanii wprowadzał związki partnerskie w swoim


Homofobia to nie jest żaden konserwatyzm. Konserwatywny premier Wielkiej Brytanii wprowadzał związki partnerskie w swoim kraju, żadna konserwatywna partia w Niemczech czy Hiszpanii nie rozważa na poważnie odebrania prawa do równej miłości. Konserwatyści dbaliby zresztą o taką wartość, jak rodzina – niezależnie od płci.

Homofobia to brak szacunku do drugiego człowieka. Ot, nic więcej.

Źródło
Opublikowano: 2019-08-12 19:00:38

Kiedy angażowałem się w obronę gminy Dobrzeń Wielki przed aneksją przez Opole, pytano mnie, czy mieszkam w Dobrzeniu.


Kiedy angażowałem się w obronę gminy Dobrzeń Wielki przed aneksją przez Opole, pytano mnie, czy mieszkam w Dobrzeniu.

Kiedy chodzę na Marsze Równości, pytają mnie, czy zmieniłem orientację seksualną.

Odpowiedzią jest jedno słowo: solidarność. Do polityki poszedłem po to, by działać dla innych. To tak jak w życiu: liczy się trochę więcej niż czubek własnego nosa.

Prawda?

Źródło
Opublikowano: 2019-08-11 19:18:43

Kolejne wiadomości, które dostaję na prywatną skrzynkę świadczą dobitnie o tym, jak bardzo w Kodeksie Karnym brakuje zap


Kolejne wiadomości, które dostaję na prywatną skrzynkę świadczą dobitnie o tym, jak bardzo w Kodeksie Karnym brakuje zapisu o przestępstwie z nienawiści ze względu na orientację seksualną.

Lewica to zmieni. Choć mnie osobiście to bardziej bawi niż obraża, to żadna osoba nie może być bezkarnie obrażana w ten sposób.
Źródło
Opublikowano: 2019-08-11 10:44:28

W historii praw człowieka stawiamy dziś kolejny ważny krok. Pierwszy Marsz Równości w Płocku przechodzi ulicami miasta!

W historii praw człowieka stawiamy dziś kolejny ważny krok. Pierwszy Marsz Równości w Płocku przechodzi ulicami miasta!

Ciekawe, że najwięcej o Marszach mają do powiedzenia ci, którzy na żadnym nie byli. Najwięcej o ich uczestniczkach i uczestnikach mówią ci, którzy nigdy z nimi rozmawiali. Będą dalej kłamać w żywe oczy.

Dziś też ich z nami nie ma. Ich strata! Nas już i tak nic nie zatrzyma.

Równe prawo do miłości – dla wszystkich!


Źródło
Opublikowano: 2019-08-10 14:59:18

Przed weekendem refleksja spoza bieżącej polityki.

Przed weekendem refleksja spoza bieżącej polityki.

Skoro praca jest „towarem”, który sprzedaje się na „rynku pracy”, to dlaczego tak rzadko wiemy, ile ta praca ma kosztować? Kiedy przeglądamy ogłoszenia o pracę, nie znamy de facto nic – ani zarobków, ani warunków, często nawet umowy. Nic.

Wyobrażacie sobie puszkę coli albo mleko na półce, które nie ma ceny i nie znacie ich terminu ważności?

To oczywiście nie jest mój argument, bo praca nie jest żadnym towarem, tylko naszym życiem. Byłoby jednak fajnie, gdybyśmy byli traktowani z godnością, nim podejmiemy pracę. Informacja o zarobkach i umowie to podstawa podstaw.

A tymczasem, udanego weekendu!

Źródło
Opublikowano: 2019-08-09 21:09:11

W historii z Kuchcińskim najsmutniejsze jest to, że tak bardzo widać, kto jest autorem tych wszystkich potrzebnych trans

W historii z Kuchcińskim najsmutniejsze jest to, że tak bardzo widać, kto jest autorem tych wszystkich potrzebnych transferów socjalnych – panicze z bożej łaski, którym wydaje się, że są nie wiadomo kim. I że, cholera jasna, te pieniądze dla ludzi, które im się absolutnie należą, są dla nich jakąś grą o utrzymanie stołków i mogą je odebrać, gdy będzie im to na rękę.

Lewica nie traktuje ludzi jak pionki na szachownicy, tylko cel polityki. Dla nas transfery socjalne są po to, by realnie pomóc i przywrócić godność, a nie utrzymać stołki i panoszyć się.

Lewica to milion razy lepszy wybór niż PiS.

Źródło
Opublikowano: 2019-08-08 21:28:59

Wszystkim, którzy od pewnego czasu lubują się w homofobicznych komentarzach pod moimi postami chciałbym powiedzieć, że t


Wszystkim, którzy od pewnego czasu lubują się w homofobicznych komentarzach pod moimi postami chciałbym powiedzieć, że tak jak usunąłem je wszystkie do tej pory, tak dalej będę je bezwzględnie usuwał.

Homofobii na moim profilu nie będzie. Koniec kropka.

Źródło
Opublikowano: 2019-08-07 09:18:30

O polskiej rzeczywistości mógłbym rozmawiać tygodniami bez przerwy, ale jestem ciekaw, co myślicie Wy. :)


O polskiej rzeczywistości mógłbym rozmawiać tygodniami bez przerwy, ale jestem ciekaw, co myślicie Wy.

Jako że lewica idzie do wyborów w szerokim bloku, chciałbym Was zapytać: które zadanie dla lewicy uważacie dziś za najważniejsze? Prawa pracownicze? Prawa kobiet? Prawa osób LGBTQIA+? Walka z katastrofą klimatyczną? A może jeszcze coś innego?

Dajcie znać w komentarzach. Miłego poniedziałku życzę!

Źródło
Opublikowano: 2019-08-05 09:25:42

W corocznej dyskusji nad zasadnością Powstania Warszawskiego nie biorę udziału – nie żyłem wtedy i nie mam pojęcia, jak

W corocznej dyskusji nad zasadnością Powstania Warszawskiego nie biorę udziału – nie żyłem wtedy i nie mam pojęcia, jak zachowałbym się w tamtej sytuacji.

Chcę za to powiedzieć, jak zakłamana jest historia i bezmyślność niektórych ludzi. O co wtedy walczono? W Testamencie Polski Walczącej mowa o „uspołecznieniu własności wielkokapitalistycznej” i „swobodzie walki dla klasy robotniczej”.

Chcesz nazwać program Lewicy Razem komunizmem? Jak w tej sytuacji nazwiesz postulaty Powstańców? A może jedni i drudzy po prostu wiedzą, co jest dla nas wszystkich lepsze?

Czcimy dziś tych ludzi, a kompletnie pomijamy to, o jaką Polskę walczyli. Warto sobie przypomnieć, gdy wybije „godzina W”.


Źródło
Opublikowano: 2019-08-01 11:34:48