Wczoraj w Opolu odbył się Kongres Lewicy. Jako że mój głos wewnątrz Partii Razem dziś już nic nie znaczy, pozwolę sobie

Michał Pytlik:

Wczoraj w Opolu odbył się Kongres Lewicy. Jako że mój głos wewnątrz Partii Razem dziś już nic nie znaczy, pozwolę sobie w związku z tym na otwartą refleksję.

Od samego początku, od pierwszego dnia po wyborach, uważam, że moje koleżanki i koledzy z Razem powinni się oddzielić od klubu Lewicy i pójść samodzielną ścieżką, tworząc w Sejmie własne koło. Każdy kolejny dzień utwierdza mnie w tym przekonaniu.

Nie będę wyliczał, ile wspólnego z lewicowymi ideami mają SLD i Wiosna. Najdobitniej pokazała to sprawa podwyżek dla parlamentarzystów, w której moja partia głosowała przeciw.

Widzę za to, jakie są ostatnie wyniki Lewicy – oscylują wokół poparcia, które Partia Razem miała samodzielnie. Zysk z trzymania się klubu Lewicy jest niewielki i będzie coraz mniejszy, a tracimy być może jedyną szansę na budowę samodzielnego lewicowego ruchu, który walczyłby o tych ludzi, o których SLD ani Wiosna się nie upomną.

Jak wiele można ugrać będąc samodzielnym kołem, pokazują dziś w Sejmie faszyści.

Tak więc Koleżanki i Koledzy z Razem: oddzielcie się i idźcie samodzielnie, dopóki jest jeszcze na to czas. Zyskacie na tym nie tylko Wy.

Źródło
Opublikowano: 2020-09-21 11:20:18

Kiedy rząd PiS gardzi drugim człowiekiem, a opozycja stawia pomniki nad ludzi, trzeba działać.

Michał Pytlik:

Kiedy rząd PiS gardzi drugim człowiekiem, a opozycja stawia pomniki nad ludzi, trzeba działać.

Dziś zgłosiliśmy na policji obrzydliwą, homofobiczną furgonetkę, która jeździła ulicami Opola. Razem z Sandrą z Tęczowe Opole i Anią złożyliśmy zawiadomienie o popełnieniu wykroczenia przez zakłócanie porządku publicznego.

Ordo Iuris, Pro-Prawo do Życia – idziemy po was. 🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈


Źródło
Opublikowano: 2020-09-01 20:39:29

W kwestii haniebnego, skandalicznego, niegodnego i niewyobrażalnie głupiego podw

Michał Pytlik:


W kwestii haniebnego, skandalicznego, niegodnego i niewyobrażalnie głupiego podwyższenia pensji parlamentarzyst(k)om moje myśli oddał znany i ceniony przeze mnie Bartosz Kocejko. Polecam Wam jego post.

Ze swojej strony dodam tylko: cieszę się, że moje koleżanki i koledzy z Razem zagłosowali przeciw…

Więcej

Źródło
Opublikowano: 2020-08-16 14:39:13

Podobnie jak Jan Śpiewak jestem zmuszony przerwać wakacyjną ciszę na profilu. Dl

Michał Pytlik:

Podobnie jak Jan Śpiewak jestem zmuszony przerwać wakacyjną ciszę na profilu. Dlaczego? Bo po raz kolejny trzeba stanąć murem za przyjaciółkami i przyjaciółmi ze społeczności LGBTQIA+.

🏳️‍🌈 Nie będę powtarzał za wszystkimi, jak niewyobrażalnym skandalem jest prześladowanie za orientację seksualną i nieruszanie pedofilii w sutannach. Wszyscy to wiemy.

🏳️‍🌈 Chcę napisać coś innego. Choć dziś jest w nas strach, ostatnie wydarzenia pokazują, że społeczność LGBTQIA+ oraz jej sojusznicy są silniejsi niż kiedykolwiek. Że choćby faszystowska władza posuwała się do łapanek i wsadzania do więzień, tego ruchu już nic nie powstrzyma.

Łzy cisną się do oczu, gdy pomyśli się o tym, ile cierpień jeszcze trzeba znieść – ale one skończą się kiedyś wielkim świętem. To będzie wielka festa na ulicy, gdy równe prawo do miłości będzie rzeczywistością.

Nie mogę się doczekać tego dnia! 🏳️‍🌈

#MuremZaMargot

🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈MuremZaMargot

Źródło
Opublikowano: 2020-08-08 19:37:46

Najważniejszy wniosek z obecnych wyborów jest chyba taki, że ktokolwiek wygra, b

Michał Pytlik:


Najważniejszy wniosek z obecnych wyborów jest chyba taki, że ktokolwiek wygra, będzie musiał również pamiętać o prawie połowie Polek i Polaków, która wybrała inaczej.

A także o wszystkich, którzy w pierwszej turze nie zagłosowali na żadnego z obecnej dwójki.

W tej układance swoje miejsce ma także lewica. Interesów ludzi pracy, dyskryminowanych mniejszości i działań w stronę klimatu musimy od dziś pilnować. Wszyscy.

Źródło
Opublikowano: 2020-07-12 21:28:37

W drugiej turze oddam głos nieważny. Dlaczego?

Michał Pytlik:

W drugiej turze oddam głos nieważny. Dlaczego?

✖️ Nie mogę zagłosować na człowieka, który gardzi i odmawia istnienia tak wielu z moich przyjaciół LGBTQIA+, podpisuje antyludzkie „tarcze kryzysowe”, z Konstytucji robi papier toaletowy i nie ma jaj, by chociaż pozorować niezależność.

✖️ Nie mogę też zagłosować na fanatycznego wolnorynkowca, kto chroni mafię reprywatyzacyjną jako prezydent Warszawy, jawnie umizguje się dziś do faszystów i przyznaje się do inspiracji tak obrzydliwymi postaciami, jak Margaret Thatcher.

W październiku kończę 30 lat. Jałowy, beznadziejny szantaż „PO lub PiS” trwa przez całe moje dorosłe życie, odkąd głosuję. Nie przyłożę do niego więcej ręki.

PO i PiS – czas oddać Polskę nam, Polakom.

Źródło
Opublikowano: 2020-06-29 12:13:24

Kiedy słyszę, że stoimy przed jakimś „cywilizacyjnym wyborem” albo „będziemy dec

Michał Pytlik:

Kiedy słyszę, że stoimy przed jakimś „cywilizacyjnym wyborem” albo „będziemy decydować o tym, jaka będzie Polska”, od razu przypominają mi się proste fakty.

Giertycha i premiera Marcinkiewicza pomijam.

PiS i PO, zostawcie nas już i pozwólcie nam zająć się wzmocnieniem pozycji polskich pracowników, katastrofą klimatyczną i prawami człowieka. Czasu jest coraz mniej.


Źródło
Opublikowano: 2020-06-18 11:40:59

Jeżeli moje koleżanki i koledzy walczący o prawo do równej miłości są „ideologią

Michał Pytlik:

Jeżeli moje koleżanki i koledzy walczący o prawo do równej miłości są „ideologią”, to strach pomyśleć, czym musi być obrona pedofilii w sutannach, pogarda dla biednych i plucie w twarz uchodźcom.
To jest chyba trochę inaczej. Wszędzie mamy po prostu ludzi. I kiedy jedni są dobrzy, kochający i tolerancyjni, to polska prawica jest pogardliwa, podła i pełna nienawiści.
O nic więcej tutaj nie chodzi. 🤷‍♂️

Źródło
Opublikowano: 2020-06-15 11:14:48

W Wielkiej Brytanii walą się pomniki handlarzy niewolnikami, a Churchillowi dop

Michał Pytlik:

🇬🇧 W Wielkiej Brytanii walą się pomniki handlarzy niewolnikami, a Churchillowi dopisuje się „był rasistą”.
🇧🇪 W Belgii „ozdabia się” pomnik króla Leopolda, który ma na rękach krew milionów czarnych niewolników w belgijskich koloniach.
🇮🇹 W całych Włoszech (i nie tylko) ogromne manifestacje przeciwko rasizmowi.
Wiele pracy jeszcze przed nami, ale właśnie na świecie dzieje się coś bardzo dobrego. 🌍 Już czas, by cały świat zrozumiał, że najważniejszy jest nie kolor skóry, ale człowiek. 🙂

Źródło
Opublikowano: 2020-06-08 20:51:27

Najtrafniejsze pytania Morawieckiemu w tym tygodniu zadał Adrian Zandberg.

Michał Pytlik:


Najtrafniejsze pytania Morawieckiemu w tym tygodniu zadał Adrian Zandberg.

Skoro poradziliśmy sobie z kryzysem, to niech premier powie, czyim kosztem? Ilu milionom pracowników obniżono zarobki, ile setek tysięcy ludzi straciło pracę?

Ja bym do tego dopytał: o ile Pan obniżył sobie obniżył w tym czasie pensję, Mateusz Morawiecki?

Kazać płacić innym i powiedzieć „poradziliśmy sobie”. Wow, nawet po PiS nie spodziewałem się takiej łatwizny.

Źródło
Opublikowano: 2020-06-06 12:25:42

Gdy rano dowiadujesz się, że jeden z najważniejszych i najbardziej wartościowych

Michał Pytlik:

Gdy rano dowiadujesz się, że jeden z najważniejszych i najbardziej wartościowych aktywistów w Polsce, Jan Śpiewak, zostaje ułaskawiony przez prezydenta, to wiesz, że dzień zaczął się dobrze.

Dla liberałów Janek był już „cynglem PiS-u”, dla PiS-u był wrzodem na tyłku. Dlaczego? Bo działa dla ludzi w sprawach najważniejszych bez względu na wszystko.

Bardzo się cieszę!


Źródło
Opublikowano: 2020-06-05 13:32:29

Za to, co dzieje się w Stanach Zjednoczonych odpowiada nie tylko rasizm.

Michał Pytlik:

Za to, co dzieje się w Stanach Zjednoczonych odpowiada nie tylko rasizm.

🔴 Tak się kończy świat, w którym jeden człowiek ma dziewięć zer na koncie, a miliony mimo ciężkiej pracy ledwo wiążą koniec z końcem. Tak się kończy to mówienie biednym, że jak nie masz pieniędzy, to jesteś patologią i leniem ciągnącym zasiłki, że rozdawnictwo, a przepaści w dochodach są w porządku.

Poniżanie innych kończy się zemstą i odwetem. Takim, jak dziś.

🔴 Oczywiście jest wielu ludzi, którzy od lat mówią, co zrobić, by tego uniknąć. Ale wtedy czytamy, że to komunizm, a portfeli miliarderów nie wolno tknąć. No to później witryny Mercedesa są wybite.

➡️ Na szczęście to można zmienić. Na przykład opodatkowując miliarderów, żeby biedni też mieli z czego żyć. Zacznijmy już dziś! 💪

#BlackLivesMatter


BlackLivesMatter

Źródło
Opublikowano: 2020-06-02 19:43:38

Chcę zapytać polskich liberałów i klasę polityczną:

Michał Pytlik:


Chcę zapytać polskich liberałów i klasę polityczną:

Dlaczego nie oburza Was trwająca od dekad rasistowska brutalność policji, która dziś skutkuje zabójstwem, i codzienne poniżanie ludzi za ich kolor skóry, a oburza Was wybicie witryny w sklepie?

Rację miał Martin Luther King, gdy powiedział: „Bunt jest językiem niewysłuchanych.”

Pora to zapamiętać.

Źródło
Opublikowano: 2020-06-02 11:36:44

Był czas, kiedy także w Polsce wybijano witryny i paliły się budynki. „Zwalali p

Michał Pytlik:

Był czas, kiedy także w Polsce wybijano witryny i paliły się budynki. „Zwalali pomniki i rwali bruk” – śpiewał Kaczmarski. To było przed stanem wojennym.

Protestowano przeciwko autorytarnej władzy i złym warunkom życia. Nie przeszkadza nam to, bo wiemy, że ówcześni robotnicy mieli rację.

Dziś w Stanach Zjednoczonych płoną budynki i wybijane są witryny przeciwko brutalnemu rasizmowi, dyskryminacji i fatalnym warunkom życia czarnoskórych obywatelek i obywateli.

Nie przeszkadza mi to, bo wiem, że protestujący mają rację. Wspieram ich całym sercem i patrzę na ich poczynania z nadzieją.

#BlackLivesMatter


BlackLivesMatter

Źródło
Opublikowano: 2020-06-01 14:40:57

Moim kolegom z Razem udało się przepchnąć poprawkę zabraniającą wypłaty premii d

Michał Pytlik:

Moim kolegom z Razem udało się przepchnąć poprawkę zabraniającą wypłaty premii dla zarządów i prezesów z państwowej pomocy do walki z kryzysem. ✊
Należą im się szczególne gratulacje! To bardzo dobra wiadomość. Mam ogromną nadzieję, że powstrzyma to tych wszystkich bogatych cwaniaczków, którzy pod płaszczykiem kryzysu szukają sposobów na wzbogacenie się naszym kosztem.
Środki na ratowanie firm to środki na ratowanie firm. Nie na nowe laptopy i cygara. I tak ma pozostać❗

Źródło
Opublikowano: 2020-05-28 20:21:35

Obchodzimy dziś Dzień Wymiaru Sprawiedliwości. 28 lat temu mafia sycylijska zab

Michał Pytlik:

Obchodzimy dziś Dzień Wymiaru Sprawiedliwości. 28 lat temu mafia sycylijska zabiła sędziego Giovanniego Falcone, który otwarcie ją zwalczał.

Ten dzień niech będzie dla nas lekcją, co się dzieje, gdy domagamy się „taniego państwa”. Dziś mafia sycylijska organizuje zbiórki żywności w południowych Włoszech, a kwarantannę w Brazylii i Meksyku organizują kartele narkotykowe.

➡️ Odbierając ludziom państwo, oddajemy ich w ręce szemranych grup interesów. Dlatego potrzebujemy silnego, dofinansowanego państwa, która zatroszczy się o nasze bezpieczeństwo. To prawdziwe wyzwanie dla Polski w 2020 roku.

Źródło
Opublikowano: 2020-05-23 20:31:15

CNBC podaje, że Amerykańscy miliarderzy w trakcie kryzysu wzbogacili się o 434 m

Michał Pytlik:


CNBC podaje, że Amerykańscy miliarderzy w trakcie kryzysu wzbogacili się o 434 miliardy dolarów.

Może przypomnijmy, że w tym samym czasie ponad 20 milionów ludzi straciło pracę.

Chciałbym wierzyć, że ciężką pracą ludzie się bogacą, ale prawda jest inna: ktoś nas po prostu okrada z naszej pracy.
Źródło
Opublikowano: 2020-05-22 16:03:27

Jeśli najbogatszy człowiek świata, Jeff Bezos, właściciel Amazona, dzięki kryzys

Michał Pytlik:

Jeśli najbogatszy człowiek świata, Jeff Bezos, właściciel Amazona, dzięki kryzysowi może stać się pierwszym na świecie bilionerem, to coś jest naprawdę nie w porządku.
Na ludzkim nieszczęściu zarabiać nie wolno. ❌ Nieszczęściom trzeba zapobiegać, a nie je wykorzystywać. Milionom ludzi nie z ich winy grozi głód, inni umierają, a najbogatszy człowiek świata staje się dzięki temu jeszcze bogatszy. Te zyski powinny zostać przeznaczone na ochronę zdrowia.
Najpierw ludzie, potem zyski. Inaczej dobrego świata nie zbudujemy.

Źródło
Opublikowano: 2020-05-21 22:06:20

Rafał Trzaskowski ma coś, czego mu zazdroszczę – po włosku mówi pewnie lepiej od

Michał Pytlik:


Rafał Trzaskowski ma coś, czego mu zazdroszczę – po włosku mówi pewnie lepiej ode mnie. Trzeba też przyznać, że jest przystojnym mężczyzną i nosi dobre garnitury. Dobra prezencja.

Poza tym zastanawiam się też, czy wyjaśnił już swoje związki z mafią reprywatyzacyjną? Ile zrealizował punktów z podpisanej przez siebie Karty LGBT+? Co zrobił w sprawie afery korupcyjnej w dzielnicy Włochy?

Prawdziwa polityka jest wtedy, gdy rzeczy nieważne nie przykrywają rzeczy ważnych. I tej się dziś domagam.

Źródło
Opublikowano: 2020-05-15 21:25:13

Ministerstwo Sprawiedliwości nagrodziło brązowym medalem niejaką Zuzannę Wiewiór

Michał Pytlik:

Ministerstwo Sprawiedliwości nagrodziło brązowym medalem niejaką Zuzannę Wiewiórkę za „obronę życia”. Fanatyczkę, która zmusiła dziewczynę do donoszenia niechcianej ciąży.

Kiedy niewinną kobietę zmusza się do niewoli w sprawie własnego ciała w XXI wieku, nie liczy się żadna powaga instytucji ani majestat państwa. Trzeba to powiedzieć wprost:

Kolesie od Ziobry nagradzają terrorystów. Nienawistnych fanatyków.

Ale przegrają. Wiedzą, że jest nas już zbyt dużo, więc w obronie posuwają się do ekstremum. Większość społeczeństwa jest już za prawem do aborcji i jest nie do zatrzymania.

Źródło
Opublikowano: 2020-05-15 15:45:13

Fakt, że „wybory” nie odbędą się 10 maja i zostają przesunięte, napawa mnie wiel

Michał Pytlik:


Fakt, że „wybory” nie odbędą się 10 maja i zostają przesunięte, napawa mnie wielką ulgą.

Od początku nie należało w nich uczestniczyć, bo nie miały prawa się odbyć. Szkoda, że opozycja nie chciała słuchać tej logiki.

Tak czy siak, dzieje się coś, co miało się stać. I bardzo dobrze.
Źródło
Opublikowano: 2020-05-07 10:21:56

W Polsce jest są najmniej 3 mln osób o innej orientacji niż heteroseksualna. Ile

Michał Pytlik:

W Polsce jest są najmniej 3 mln osób o innej orientacji niż heteroseksualna. Ile z dziewięciorga kandydatów na prezydenta ma im coś do powiedzenia? Jeden.
Mamy 16 mln pracowników. Ile z dziewięciorga kandydatów wypowiada słowo „pracownik”? Ani jeden.
Kogo reprezentuje ta demokracja? 😕


Źródło
Opublikowano: 2020-05-06 21:56:55

W 202. rocznicę urodzin Karola Marksa mam pewną refleksję. Dotyczy ona Jezusa Ch

Michał Pytlik:

W 202. rocznicę urodzin Karola Marksa mam pewną refleksję. Dotyczy ona Jezusa Chrystusa.

Pomyślmy o tym Jezusie, który bronił ubogiej wdowy wrzucającej grosz do skarbony. O Jezusie, który stawał po stronie prześladowanych, zalecał skromność i miłość, a przestrzegał przed pychą i władzą.

A teraz pomyślmy o polskim klerze, który ma tego Jezusa na sztandarach. Bogatym, pysznym, samolubnym i gardzącym prawami człowieka. Czy to jakkolwiek umniejsza Jezusowi?

🔴 To samo stało się z Marksem. Autorytarna i pyszna władza wzięła sobie na sztandary człowieka i całkowicie wypaczyła jego wielką myśl.

🔴 Z Marksem można się zgadzać, można się nie zgadzać. Trudno jednak zaprzeczyć, że bez jego dzieł nasze urlopy, L4, ubezpieczenia i ochrona w miejscu pracy byłyby mrzonką.

Niech spoczywa w pokoju!


Źródło
Opublikowano: 2020-05-05 19:14:18