Kancelaria znów potrzebuje wsparcia. Działamy dzięki Wam, ale skala tego dział

Piotr Ikonowicz:

Kancelaria znów potrzebuje wsparcia. Działamy dzięki Wam, ale skala tego działania czasami nas przerasta. Zwłaszcza, że nigdy nie otrzymaliśmy żadnego wsparcia w postaci subwencji czy dotacji. Nie dopuśćmy, aby powodu kilu nie zapłaconych rachunków czy braku środków na paliwo, nasza działalność została zakłócona. Jesteśmy przecież bardzo potrzebni.

Kancelaria Sprawiedliwości Społecznej
14 1020 1156 0000 7202 0083 2899

Piotr Ikonowicz, profile picture

Źródło
Opublikowano: 2021-01-21 15:01:32

Pan wszystko może

Piotr Ikonowicz:

Pan wszystko może

„Mieszkam w Sosnowcu wraz z dwójką dzieci syn lat 6, córka lat 9 w wynajmowanym mieszkaniu około 5lat. Dwa lata temu złożyłam wniosek o mieszkanie komunalne wniosek jest zarejestrowany ale ciągle mi przychodzi odpowiedź z urzędu, że w niosek był rozpatrywany ale nie dostałam się na listę osób oczekujących o najem. Dwa lata temu zgłosiłam kamienicę do Nadzoru Budowlanego w Sosnowcu ponieważ jest zagrażająca życiu i zdrowiu nadzór nic nie zrobił. Odkąd zgłosiłam kamienicę zaczęła się gehenna z właścicielem. Pisze na mnie donosy przeważnie do MOPS-u. Obecnie w mieszkaniu nie mam prądu, w połowie mieszkania wilgoć, grzyb i przeciekający dach zawalił mi się sufit oraz osypała się ściana. Właściciel nie naprawi dachu bo właśnie tak mi robi na złość. Chce abym się wyprowadziła, a ja nie mam dokąd. Prezydent miasta twierdzi, że jest setki ludzi jest w podobnej sytuacji mieszkaniowej. Niedługo zawali się dach. Nie mogę liczyć na pomoc rodziny, wychowywałam się w domu dziecka. Proszę mi pomóc w uzyskaniu mieszkania komunalnego. Walczę z urzędnikami od lat. Niestety bez rezultatu.”
To kolejny już w nowym roku list z prośbą i interwencję. W kolejce stoją setki zrozpaczonych ludzi. I wszyscy wierzą, że dokonamy jakiegoś cudu. Kolejna kobieta pisze:
„Dzień dobry. Panie Piotrze nie wiem czy pan to przeczyta, ale jeśli tak bardzo proszę o podanie adresu mailowego. Mam problem z którym zwracałam się już do kilku osób i jeżeli pan mi nie pomoże to się poddam, bo ja już w nic nie wierzę. Oglądam pana w programie P. E. Jaworowicz i wiem, że pan może wszystko. Pozdrawiam.”
Muszę się natychmiast zająć sprawa samotnej matki, która podpisała i realizuje umowę o spłacie zadłużenia czynszowego, ale w „międzyczasie” miasto uzyskało na nią wyrok eksmisji i ma z dwójką małych dzieci trafić do jakiegoś slumsu. Najtrudniejsze jest to, że zwykle nasze interwencje są skuteczne, więc odmowa czy po prostu nie podjęcie w porę odpowiednich kroków, oznacza zgodę na to, że utonie ktoś kto utonąć wcale nie musi. I to właśnie spędza nam sen z powiek.
„Pan wszystko może”, to zdanie szalone. Ale moglibyśmy więcej gdyby pojawiło się więcej wolontariuszy. Zapraszamy.

Piotr Ikonowicz

Piotr Ikonowicz, profile picture

Źródło
Opublikowano: 2021-01-18 09:31:08

Nepalczycy zdobyli K 2 zimą! Tomasz Ejtminowicz: „Był jak cień. Zawsze trzy

Piotr Ikonowicz:

Nepalczycy zdobyli K 2 zimą!

Tomasz Ejtminowicz:

„Był jak cień. Zawsze trzy godziny przed nami. Spotykałem go w porze kolacji, w drodze na Island Peak. Jadł sam i znikał.
W Chunkhung na wysokości około 5000 mnpm. wpadł w śpiączkę.
Lekarze z helikoptera dawali mu 10% szans na przeżycie. Kilka tygodni później w Katmandu dowiedziałem się, że się wykaraskał.
Porter. Niósł plecaki i sprzęt. Przez dziesięć dni nie zdążyłem nawet zapytać, gdzie mieszka, czy ma dziewczynę, co porabia jego rodzeństwo. Nie pamiętam jak ma na imię.
Innym razem byliśmy z nimi umówieni w Babiyachaur. Mieliśmy razem przejść dwie przełęcze pomiędzy którymi w Hidden Valley – dolinie pułapce, bo nie ma stamtąd możliwości… More

Piotr Ikonowicz, profile pictureImage may contain: 6 people, outdoor

Źródło
Opublikowano: 2021-01-17 15:14:21

Uwaga oszuści!

Piotr Ikonowicz:

Uwaga oszuści!

W okolicach Sieradza/Wielunia mieszka sobie starszy człowiek. Nawiedzili go oszuści z firmy "Sogo Poland" własność Jacka Kędzierskiego,, którzy wcisnęli mu odkurzacz i maszynkę do golenia w cenie 5800 zł. Tak nawijali, że nie zrozumiał, ze będzie to musiał w ratach spłacać, sądził, że ma tylko zaproponować kupno tych rzeczy innym potencjalnym nabywcom.. Kiedy się zorientował i zaalarmował rodzinę, ta zaczęła wydzwaniać do "firmy" żądając umowy. Odmawiali i twierdzili, że staruszek umowę zgubił. Kiedy nalegali na rozwiązanie umowy zaczęły się telefony z pogróżkami. Jakieś typy zmienionym elektronicznie głosem "radzili", żeby tę sprawę zostawić. Poszkodowanych jest dużo więcej. Koleś uprawia ten proceder co najmniej od 2013 roku. Czas, żeby poszedł siedzieć. Zrobimy co w naszej mocy, aby tak się stało. Czekam na e-mail ze szczegółami wtedy wydamy może "list gończy" za oszustami.

Piotr Ikonowicz, profile picture

Źródło
Opublikowano: 2021-01-16 21:05:25

Niezależnie od tego w jakim stopniu wierzymy, że zamknięcie knajp i hoteli ora

Piotr Ikonowicz:

Niezależnie od tego w jakim stopniu wierzymy, że zamknięcie knajp i hoteli oraz stoków narciarskich powstrzyma Covid, jest czymś bardzo smutnym, że władza sama siebie nie szanuje, uchwalając przepisy, których można nie przestrzegać. W walce z pandemią zaufanie do własnego państwo ma kapitalne znaczenie. A powstała sytuacja, kiedy tego państwa właściwie nie ma.

Piotr Ikonowicz, profile picture

Źródło
Opublikowano: 2021-01-16 16:30:45

O co się obraził prezes spółdzielni w Sandomierzu i mnie ciąga po sądach? Poni

Piotr Ikonowicz:

O co się obraził prezes spółdzielni w Sandomierzu i mnie ciąga po sądach? Poniżej tekst wyjaśniający całą sprawę.

Na ratunek spółdzielni

Na zaproszenie spółdzielców pojechaliśmy do Sandomierza. Spółdzielnia PSS „Społem” istnieje od 113 lat. Sala w sandomierskim ratuszu jest nabita. Nie ma gdzie szpilki włożyć. Bo mamy tu wielki problem. Prezes „ukradł” spółdzielnię. Nie ma już spółdzielczej piekarni piekącej doskonały chleb, który pamiętają najstarsi mieszkańcy miasta, spółdzielczych restauracji, gdzie odbywały się uroczystości rodzinnej i bale sylwestrowe. Jest czysta komercja. Wydzierżawione prywatnym firmom i osobom budynki, wyprzedaż majątku i zwalnianie oraz odsuwanie od… More

Piotr Ikonowicz, profile picture

Źródło
Opublikowano: 2021-01-15 17:38:26

Rosyjska piosenka pandemiczna

Piotr Ikonowicz:


Rosyjska piosenka pandemiczna


Źródło
Opublikowano: 2021-01-15 13:07:35

Wśród osób wiwatujących z powodu tego, że wielkie media społecznościowe banują

Piotr Ikonowicz:

Wśród osób wiwatujących z powodu tego, że wielkie media społecznościowe banują Trumpa i trumpistów można – oprócz totalniaków i ludzi zupełnie bezradnych wobec tendencji epoki, więc liczących, że decyzja wielkich korporacji rozwiąże problem za nich – dostrzec ludzi, którym pomyliły się skutki z przyczynami. Trump, tzn. jego popularność, jest skutkiem, nie przyczyną coraz gorszego świata, w jakim żyjemy. Przyczyną jest drapieżny kapitalizm, ogromne nierówności społeczne, brak perspektyw dziesiątek milionów ludzi itp., czyli to, czego częścią i współsprawcą są technologiczno-cyfrowe giganty. To dlatego ludzie głosują na Trumpów. Jeśli ktoś sądzi, że nie eliminując przyczyn poradzi sobie ze… More

Piotr Ikonowicz, profile picture

Źródło
Opublikowano: 2021-01-12 20:57:48

Wysłuchałem w radio rozmowy z dyrektorką szkoły podstawowej z Krakowa. Na 50 nau

Piotr Ikonowicz:

Wysłuchałem w radio rozmowy z dyrektorką szkoły podstawowej z Krakowa. Na 50 nauczycieli, 47 odmówiło poddania się testom na Covid.Piotr Ikonowicz, profile picture

Źródło
Opublikowano: 2021-01-12 07:47:54

Właściciel nie stoi ponad prawem Zgłosił się człowiek, który o mały włos nie

Piotr Ikonowicz:

Właściciel nie stoi ponad prawem

Zgłosił się człowiek, który o mały włos nie wylądowałby na bruku. Spółdzielnia wystawiła jego mieszkanie na licytację, nie informując go o tym. Miał świadomość, że zadłużył mieszkanie, ale nie wiedział, że ma być sprzedane. Nabywcy licytacyjni mieli prawo go wyrzucić, ale zabrali się do tego źle. Przybyli w towarzystwie pięciu rosłych mężczyzn, ale za to bez żadnego tytułu wykonawczego, a co najważniejsze, nie towarzyszył im komornik. Obecność pięciu drabów tak wystraszyła pana Tadeusza, że bez słowa protestu wyniósł się z mieszkania i nawet podpisał zobowiązanie, że do końca roku zabierze z niego wszystkie swoje rzeczy. Na szczęście zadzwonił do nas i… More

Piotr Ikonowicz, profile picture

Źródło
Opublikowano: 2021-01-11 13:23:06

„Wszyscy Polacy to jedna rodzina”? Nic bardziej błędnego. Na tym nacjonalist

Piotr Ikonowicz:

„Wszyscy Polacy to jedna rodzina”?

Nic bardziej błędnego. Na tym nacjonalistycznym micie wyrósł system implantowany przez Leszka Balcerowicza. Widzimy wrogów wszędzie tylko nie tam gdzie oni rzeczywiście są, nie na własnym podwórku. Największym wrogiem ludu (zwykłych ludzi) jest elita pasożytująca na majątku narodowym, naszej ciężkiej pracy a nawet na naszym budżecie. Dochód narodowym wypracowujemy my, pracownicy. A lwią jego część dzielą między sobą właściciele kapitału i związane z nimi „elity”. Nabywcy mieszkań zakładowych w cenie po kilka złotych za metr kwadratowy wraz z lokatorami to byli Polacy. Człowiek, który kupił fabrykę za pieniądze, które znajdowały się w kasie pancernej w… More

Piotr Ikonowicz, profile picture

Źródło
Opublikowano: 2021-01-10 01:28:50

Ta przerażająca zjawa przejeżdżała kilka dni temu przez Plac Narutowicza. Czło

Piotr Ikonowicz:

Ta przerażająca zjawa przejeżdżała kilka dni temu przez Plac Narutowicza. Człowiek wiozący ten kłąb toreb plastikowych, głowę miał całkowicie osłoniętą i pochyloną. Był uosobieniem smutku i nędzy. Na próby nawiązania kontaktu nie odpowiadał. Deszcz nie padał, on pod tymi warstwami plastiku krył się przed całym światem.

Piotr Ikonowicz, profile pictureImage may contain: one or more people and outdoor

Źródło
Opublikowano: 2021-01-09 20:23:10

Mam bardzo dobre zdanie o polskim społeczeństwie/narodzie i jak najgorsze o tz

Piotr Ikonowicz:

Mam bardzo dobre zdanie o polskim społeczeństwie/narodzie i jak najgorsze o tzw. elitach władzy i pieniądza. Ilekroć uruchamiamy jakąś akcję pomocy bliźniemu pomagają zwykli ludzie, a nie ci, którzy mają dużo. Pomoc składa się zwykle z bardzo wielu drobnych wpłat. Wiele akcji,(zbiórek) inicjują ludzie oddolnie, a my tylko pośredniczymy. Wciąż o ludziach potrzebujących pomocy informują sąsiedzi, znajomi a nawet przechodnie. Jako społeczeństwo jesteśmy OK i nie dajmy sobie wmówić, że jest inaczej, To ci na górze są podli i próbują nam wmówić, że ta „podłość” to norma.

Piotr Ikonowicz, profile picture

Źródło
Opublikowano: 2021-01-09 15:49:36

Czarnek twierdzi, że największym zagrożeniem dla nauki jest obecnie „lewicowy

Piotr Ikonowicz:

Czarnek twierdzi, że największym zagrożeniem dla nauki jest obecnie „lewicowy totalitaryzm”, który – zdaniem ministra – wyklucza z publicznej debaty ludzi, mających inne poglądy. I mówi to minister edukacji o ultrakonserwatywnych poglądach, którego pełno jest w mediach. Żyjemy w czasach tryumfującego ciemnogrodu i tupiącej głupoty, która jeszcze pozwala sobie udawać uciśnioną. Każdy komu bliska jest wolność słowa powinien się godzić na obecność w debacie publicznej różnych poglądów, również tych nietolerancyjnych i beznadziejnie głupich jakie prezentuje pan Czarnek. Zgrozę jednak budzi fakt, że ktoś o tak wąskich horyzontach i niewielkiej kulturze osobistej stoi na czele resortu edukacji.

Piotr Ikonowicz, profile picture

Źródło
Opublikowano: 2021-01-08 21:27:30

Dziś przelaliśmy 1000 zł. czynszu pani, która wynajęła nam mieszkanie dla pana

Piotr Ikonowicz:

Dziś przelaliśmy 1000 zł. czynszu pani, która wynajęła nam mieszkanie dla pana Piotra z Łodzi. Pan Piotr pomału staje już na nogi, nie zajmuje się już zbieraniem surowców wtórnych, dostał zapomogę z pomocy społecznej i rozgląda się za jakąś robotą. Twierdzi, że teraz kiedy ma dach nad głową poczuł większą motywację, chęć do życia. To wszystko dzięki Wam! Teraz najważniejsze to przekonać władze miasta Łodzi, żeby zapewniły panu Piotrowi najem lokalu komunalnego.

Piotr Ikonowicz, profile picture

Źródło
Opublikowano: 2021-01-08 12:23:50

Ponieważ mimo spłacenia przez nas długu czynszowego miasto Łódź broni się ręka

Piotr Ikonowicz:

Ponieważ mimo spłacenia przez nas długu czynszowego miasto Łódź broni się rękami i nogami przed przywróceniem Pani Iwonie umowy najmu, przez co nie ma ona prawa do dodatku mieszkaniowego, zdecydowaliśmy, że to Kancelaria będzie wypłacać ten dodatek aż miasto pęknie i umowę przywróci. W przeciwnym razie Pani Iwona mogłaby stracić dach nad głową. O co wyraźnie chodzi łódzkiemu Zarządowi Mieszkań Komunalnych.

Piotr Ikonowicz, profile pictureImage may contain: text that says 'Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA ww.pkobp. tel. 307 801 3pKoBp* b+ +48 (81) 535 60 60*/** informacje dostępne poprawnym zalogowaniu serwisie telefonicznym opłata zgodna taryfq operatora właściciel: data wydruku: Bank Polski STOWARZYSZENIE KANCELARIA SPRAWIEDLIWOŚCI SPOŁECZNEJ 2021-01-07 g.10:26 Przelew rachunku Szczegóły transakcji Numer rachunku Data waluty 14 1020 1156 0000 7202 0083 2899 2021-01-07 Data operacji Opis 2021-01-07 Rachunek odbiorcy 98 2480 1012 8138 0100 0002 6381 Odbiorca ZARZĄD LOKALI MIEJSKICH ŁÓDŹ Typ transakcji Tytuł: DODATEK MIESZKANIOWY PANI IWONY SZTYBEL ZA LOKAL UL KOŁOWA 17/19 M14 ŁÓDŹ Kwota Przelew rachunku -240,00 PLN'

Źródło
Opublikowano: 2021-01-07 13:22:33

Nie tylko pomagać Wielu, zwłaszcza radykałów uważa, że to co robimy to zwykła

Piotr Ikonowicz:

Nie tylko pomagać

Wielu, zwłaszcza radykałów uważa, że to co robimy to zwykła działalność charytatywna, która ma sprawić, że system polegający na wykluczaniu jest bardziej strawny. Zadaniem Kancelarii Sprawiedliwości Społecznej jest walka z wykluczeniem społecznym. Jego najostrzejszą formą jest bezdomność, eksmisja donikąd.
To prawda, że udzielanie pomocy ludziom, którzy popadli w tarapaty nie zmienia świata. Może czyni go odrobinę lepszym. Ale przecież pomagając zbieramy doświadczenia. Uczymy się dostrzegać absurdalne przepisy, idiotyczne czy wręcz podłe praktyki administracji państwowej i samorządowej. My już wiemy jak wiele z tych norm poprawić, jak znacząco ograniczyć odsetek ludzi… More

Piotr Ikonowicz, profile picture

Źródło
Opublikowano: 2021-01-07 02:25:50