Radość zabijania. Taki tytuł mógłby mieć cykl zdjęć jaki na instagramie umieszcz

Robert Maślak:


Radość zabijania. Taki tytuł mógłby mieć cykl zdjęć jaki na instagramie umieszcza polskie małżeństwo. Pismo „Łowiec Polski” nazywa ich „myśliwskimi influencerzami”. Na zdjęciach radosne twarze, przy martwym dziku, sarnie, jeleniu, impali, muflonie, bawole afrykańskim, guźcu. Pozowane zdjęcia z fragmentami ciał. W zalewie zdjęć z trupami, fotografie ślubne.
Do tego teksty „Podczas tej podróży podjęłam decyzję, że chcę strzelić krowę bawoła.”, „w moim przypadku termowizja sprawiła, że rzadziej pociągam za spust i cieszy mnie to, bo mam czyste sumienie”. W jednym miejscu znajduję wyjaśnienie radości z upolowanego guźca – „Dlaczego wyglądamy tak szczęśliwie? Ponieważ to nasze ostatnie polowanie i byliśmy w 100% skoncentrowani na znalezieniu dla Macieja starego guźca.”


Źródło: Robert Maślak
Więcej w kategorii: Robert Maślak
Opublikowano: 2022-05-18 03:31:38

Po konkursie Eurowizji zaczął się na facebooku konkurs głupoty. Miałem nie komen

Robert Maślak:


Po konkursie Eurowizji zaczął się na facebooku konkurs głupoty. Miałem nie komentować mało znaczącego konkursu piosenek, ale moja ściana na FB pełna jest wpisów rozczarowanych, że ukraińskie jury dało polskiej piosence zero punktów (ukraińscy widzowie dali polskiej piosence maksymalną liczbę). Doszło do tego, że niektórzy Ukraińcy przepraszają za głosowanie swojego jury! To jest jakieś kompletne postawienie spraw do góry nogami.
Zatem:
1. Konkurs Eurowizji w porównaniu z koszmarem wojny jest niczym, zupełnie nieistotnym wydarzeniem rozrywkowo-celebrycko-politycznym.

2. Wielu Polaków poczuło się lepszymi, dzięki kibicowaniu pomaganiu Ukrainie lub własnemu udziałowi w tej pomocy. Oczekują wdzięczności, tego poklepywania po plecach – pomagamy, jesteśmy najlepsi i w ogóle super. Szukają dowodów tej wdzięczności, poparcia ze strony Ukraińców w każdej sprawie i bezwarunkowo. Mam zresztą wrażenie, że najwięcej głasków oczekują ci, którzy nie ruszyli palcem, aby pomóc Ukraińcom.

3. Najważniejsze – Ukraińcy nie są nam nic winni! Nie można pomagać bezinteresownie? Dlatego, że drugi człowiek tej pomocy potrzebuje? Dlatego, że ucieka przed bombardowaniami? Czy pomoc nie może być szczera, tylko musi być dla poklasku i wiązać się z zobowiązaniami bezwzględnego poparcia w najdrobniejszych sprawach i szantażem moralnym?

4. Te żale mają pewnie związek z tym, że Polacy mają zarówno wiele kompleksów, jak i rozbuchane, a zarazem bardzo kruche ego. W połączeniu z tendencją do negatywnych uogólnień daje to absurdalną mieszankę wybuchową: niemiła ukraińska ekspedientka = zaraz dorabianie teorii, że Ukraińcy są tacy, a tacy, a Wołyń to się nie wziął z niczego itd., zamiast uznać, że ludzie są po prostu różni.

5. To kruche ego, to czekanie, aby się obrazić, poczuć pokrzywdzonym, jest przemożne. Ukraińcy to ofiary wojny, Polacy to ofiary ukraińskiego jury w jakimś konkursie piosenki – takie wniosek należałoby wyciągnąć z tych żali. Serio, znajmy proporcje.

6. Sprowadzając to do interesów – w pomaganiu Polska ma swój interes narodowy – Ukraińcy walczą w obronie swojego kraju, ale też Europy – jeśli nie chcemy mieć długiej granicy z państwem nam nieprzyjaznym, agresywnym, to musimy wspierać Ukrainę. Potężna, silna Rosja, która odnosi zwycięstwa militarne granicząca z Polską to jeszcze większy wpływ Putina na politykę w Polsce. W rosyjskiej TV całkiem na serio snuto wizję nowego ładu z Polską i krajami bałtyckimi w rosyjskiej strefie wpływów i operacji wojskowej.
Ja bym wolał mieć Ukraińców po swojej stronie, gdyby pojawiło się poważne zagrożenie dla Polski, a nie w sprawie jakiegoś bzdurnego głosowania.

PS. Konkurs Eurowizji uważam za wyjątkowo nudną imprezę z bardzo nudnymi piosenkami. Nie lubię rapu, ale w połączeniu z folkiem brzmi ciekawie. Uważam utwór Kalush Orchestra za najlepszy. Znałem go zresztą od kilku tygodni. Duży plus za wykonanie we własnym języku. To oczywiście opinia subiektywna i kwestia gustu.
https://www.youtube.com/watch?v=Z8Z51no1TD0


Źródło: Robert Maślak
Więcej w kategorii: Robert Maślak
Opublikowano: 2022-05-16 02:31:01

„Przez trzy lata pracy opiekuńczej dużo dowiedziałem się o polskich rodzinach. L

Robert Maślak:


„Przez trzy lata pracy opiekuńczej dużo dowiedziałem się o polskich rodzinach. Ludzie bardzo potrzebują świeckiego rozgrzeszenia” – mówi Marcel Andino Velez, który odszedł z Muzeum Sztuki Nowoczesnej, by zająć się opieką nad seniorami. Książki jeszcze nie czytałem, ale wywiad ciekawy: https://www.dwutygodnik.com/artykul/10048-pieknie-jak-w-swieciu.html
Autor pisze, że Świeccy” to powieść o kawałku wolnej i świeckiej Polski. Przeczytam, takiej Polski pragnę.
Z wywiadu: „Między nami, ludźmi w średnim wieku, a naszymi rodzicami rozciąga się przepaść mentalna. Zaobserwowałem też, że za polski patriarchat odpowiadają, niestety, głównie polskie matki. W tym systemie mężczyźni nic nie muszą, wystarczy, że są. Kobiety w PRL heroicznie wychowywały dzieci i mężów, pracowały zawodowo, wszystko robiły same i wyrosły na wonder women absolutnie psychicznie niezdolne do tego, by dać otoczyć się troską. Odbieram w tygodniu co najmniej kilka telefonów od kobiet w średnim wieku, które w pierwszym zdaniu mówią: „Moja mama jest wyjątkowa, bo jest bardzo apodyktyczna, nic nie da sobie powiedzieć i nie da sobie pomóc”. Jest coś takiego w polskich rodzinach, strasznie obciążonych emocjonalnie, pełnych nieopowiedzianych traum, że naszym matkom nie da się pomóc. ”
„Nie potrafimy ze sobą rozmawiać, nazywać problemów. Ludzie w średnim wieku wiedzą, co ja im mogę dać jako koordynator opieki, ale nie są w stanie porozumieć się w tej sprawie z rodzicami. Często dzwonią z zagranicy, ale okazuje się, że mama nie zgadza się na naszą pomoc. Oczekuje, żeby córka wróciła i się nią zajęła. To kontrowersyjne, co powiem, ale wydaje mi się, że one na nieuświadomionym poziomie – jakby miało im to wynagrodzić lata poświęceń, rezygnacji z własnego życia – chcą wzbudzać poczucie winy w córkach, które próbują żyć inaczej.”…
„Duchowni żyją w zakłamaniu, udawanej „czystości”. Napisz ten wyraz w cudzysłowie. Bo co to za pojęcie, ta „czystość”? Czy prokreacja i miłość mogą być brudem? Przez tych ludzi przemawia jeden wielki fałsz.”

O książce:
„Świeccy” to nietypowa saga rodzinna opowiadająca o Polsce, która mogłaby się wydarzyć. O kraju, który istnieje czysto teoretycznie, i w tym bardzo przypomina Polskę prawdziwą. To świeże spojrzenie pełne nadziei, bo w Rzeczpospolitej Świeckich jest jakaś alternatywa.

Bogata i wpływowa rodzina miłośników sztuki ze Świecia, próbuje układać nasz kraj po swojemu. Spółdzielcze mieszkania dla wszystkich, rozdzielenie Kościoła od państwa, czarne marsze. Do tego LGBT i ekolodzy. Robienie takich rzeczy w Polsce? Co ludzie powiedzą? Co powie Episkopat? Co powie Prezes?!

Marcel Andino Velez, autor „Świeckich”, sprytnie bawi się historią i z humorem portretuje Polskę istniejącą tylko teoretycznie.

„Świeccy” to pierwsza powieść etnografa, dziennikarza i menedżera kultury, który po dziesięciu latach rzucił posadę wicedyrektora Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, aby zająć się chorymi rodzicami, którzy wymagają stałej opieki.

Dlaczego pisarz za miejsce, w ktyrym rozgrywa się akcja 480-stronicowej powieści, wybrał właśnie Świecie?

– Dwa lata temu odbierałem brata i jego córkę ze spływu kajakowego, wybrałem trasę przez Chełmno i Świecie – opowiada Marcel Andino Velez. – Zachęcony powiatowym witaczem, wjechałem. Nie ukrywam, że marzy mi się w naszym kraju rozdział Kościoła od państwa, a nazwa miasta i powiatu wydała mi się wręcz ziemią obiecaną. Przecież w Świeciu wszystko jest świeckie: szkoła, biblioteka, nawet optyk – dodaje żartobliwie.

Wykształciuchy, łże-elity, poskomuniści, elgiebety, ekolodzy, czerwona hołota, zdegenerowane lewactwo i zdradzieckie mordy.
Krócej scharakteryzować familii Świeckich chyba się nie da. Są dobrze wykształceni, mają zasoby i – co najgorsze – naprawdę działają. Tanie mieszkania dla wszystkich, walka z patodeweloperką i kościołem wściubiającym nos w każdy aspekt życia. Komunizm, poganizm i obraza uczuć religijnych.

Świeccy to przygodowa powieść o wielopokoleniowej rodzinie, które próbuje coś zmienić. Opowieść o Polsce, w której istnieje jakaś alternatywa.”
Za: https://extraswiecie.pl/wiadomosc/swiecie-czyli-miasto-inne-niz-reszta-polski-swieccy-ksiazka-ktora-moze-wywolac-duze


Źródło: Robert Maślak
Więcej w kategorii: Robert Maślak
Opublikowano: 2022-05-14 23:07:23

Robert Maślak:Źródło: Robert Maślak
Więcej w kategorii: Robert Maślak
Opublikowano: 2022-05-13 23:11:29

Ordo Iuris, organizacja fundamentalistów religijnych, związana z brazylijską sek

Robert Maślak:


Ordo Iuris, organizacja fundamentalistów religijnych, związana z brazylijską sektą i kasą Kremla, postanowiła żerować na tragedii, jaka miała miejsce w Warszawie, co na Twitterze ogłosił jej szef Jerzy Kwaśniewski.Nie mają żadnych hamulców, aby wykorzystać ją do proputinowskiej polityki i antyukraińskiej nagonki.
Są w tym tak samo bezwzględni jak w walce z kobietami i osobami LGBT.
EDIT: Prokuratura wydała komunikat z którego wynika, że nic nie wskazuje na to, żeby w zdarzeniu brali udział obcokrajowcy. Putinowskie onuce się pospieszyły z nagonką. Chciały tym zagrać zanim zwłoki ostygną. Będą czekać na następną okazję, żeby odwdzięczyć się PutinowiŹródło: Robert Maślak
Więcej w kategorii: Robert Maślak
Opublikowano: 2022-05-13 15:01:21

Na Kozanowie we Wrocławiu ktoś powiesił dwie budki dla nietoperzy. Bardzo chwale

Robert Maślak:

Na Kozanowie we Wrocławiu ktoś powiesił dwie budki dla nietoperzy🦇. Bardzo chwalebna akcja! Mam tylko wątpliwości, co do wysokości na jakiej wiszą. Najlepiej, gdy są nie niżej niż 3-4 m. Jeśli znajdzie się sprawca/sprawczyni tego dobra, to mogę użyczyć 5-metrowej drabiny i dołożyć jeszcze jedną budkę. 🦇🦇🦇Źródło: Robert Maślak
Więcej w kategorii: Robert Maślak
Opublikowano: 2022-05-13 00:05:40

Takie sytuacje mogą się zdarzyć wszędzie, choć nie powinny. Gdy rząd prowadzi na

Robert Maślak:


Takie sytuacje mogą się zdarzyć wszędzie, choć nie powinny. Gdy rząd prowadzi nagonki, a kler mówi o tęczowej zarazie, prawdopodobieństwo takich zdarzeń wzrasta. Razi poczucie bezkarności sprawców i lekceważenie sprawy przez policję. Wyrazy solidarności i współczucia dla dziewczyn. Trzymajcie się ciepło i nie odpuszczajcie ❤ 🏳️‍🌈.
Kilka cytatów z artykułu:
Najpierw sąsiadom miało się nie spodobać to, że w święta przykleiły na drzwiach do mieszkania osiem śnieżynek. Ozdoby zniknęły. Pojemnik, w którym Kamila i Julia trzymały rowery, regularnie był zasypywany śmieciami. Potem były „głuche domofony”. Gdy dziewczyny poszły do ochroniarza, żeby sprawdzić, kto to, okazało się, że to jeden z sąsiadów….
Powiedział, że „ma pewne obserwacje” i że poczeka, aż przyjadą do nas rodzice. Dodał, że „widzi jak ściągamy te szmatki”. Dopytałyśmy, jakie. Odpowiedział: „Tę flagę tęczową z balkonu”. Wtedy zorientowałam się, że nie chodzi wcale o zwykły spór sąsiedzki, tylko że problemem jest nasza orientacja seksualna – opowiadała Kamila…..

Gdy Kamila zamykała już drzwi, sąsiad napluł jej w twarz. Wybiegła za nim z mieszkania. – Chciałam go uderzyć, nie pamiętam, czy to zrobiłam, bo straciłam przytomność. Nie wiem, czy mną rzucił, czy mnie uderzył, miałam obitą twarz – opowiadała Kamila. Jej dziewczyna przybiegła z gazem pieprzowym. Jeden z mężczyzn ją przytrzymał. Drugi wyrwał jej pojemnik i rozpylił gaz prosto w oczy nieprzytomnej Kamili….
Kamila i Julia zgłosiły sprawę do prokuratury. W zawiadomieniu napisały, że „zachowanie sprawców było szczególnie zuchwałe i działali oni w poczuciu zupełnej bezkarności”…..

Wniosły o podjęcie postępowania w tej sprawie i zastosowanie wobec napastników zakazu zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonymi….
Decyzja prokuratury sprowadza się właściwie do jednego wniosku – nie ma mowy o przestępstwie ściganym z oskarżenia publicznego, więc jeśli dziewczyny chcą, to same mogą walczyć przed sądem.”

Prokuratura uznała, że wrzucanie śmieci, dzwonienie domofonem nie było uporczywe.

„Prokuratura pisze w uzasadnieniu tej decyzji, że „dokładny przebieg szarpaniny nie jest możliwy do odtworzenia”, bo zeznania pokrzywdzonych i napastników się różnią, a „nagranie audiowizualne, z uwagi na ruchy kamery, nie zarejestrowało dokładnie zdarzenia”. Dodaje, że nie ma podstaw, by stwierdzić, że „doszło do wypełnienia znamion przestępstwa z art. 160 par. 1 Kodeksu karnego polegającego na narażeniu człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu”, bo tak orzekł biegły sądowy.
Jednocześnie, zdaniem prokuratury, może być tu mowa o pobiciu Kamili, czyli przestępstwie z art. 157 par. 2 Kodeksu karnego. Prokurator zaznacza jednak, że ściganie takiego przestępstwa odbywa się z oskarżenia prywatnego….”

Dziewczyny złożyły odwołanie od decyzji prokuratury o umorzeniu śledztwa.

Całość: https://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,28427089,sasiedzi-napadli-kamile-i-jej-dziewczyne-julie-zostala-pobita.html

Jest ciężko. Chodzimy do lekarza. Boimy się. Nie wiemy, co będzie. Nie wiemy, co nas czeka, dlatego też chcemy wyjechać do kraju, gdzie takie zachowania są niedopuszczalne, bo u nas jest na nie przyzwolenie.


Źródło: Robert Maślak
Więcej w kategorii: Robert Maślak
Opublikowano: 2022-05-10 13:17:59

David Attenborough kończy dziś 96 lat i nie przestaje pracować. Jest narratorem

Robert Maślak:

David Attenborough kończy dziś 96 lat i nie przestaje pracować. Jest narratorem w superprodukcji „Prehistoric Planet”. Na filmie mają być najlepsze rekonstrukcje dinozaurów i innych kręgowców mezozoicznych, jakie kiedykolwiek zrobiono.
Zachęcam do obejrzenia dwóch zapowiedzi.
1.https://t.co/rSChlm8R60
2. https://t.co/Z2GngROrvo


Źródło: Robert Maślak
Więcej w kategorii: Robert Maślak
Opublikowano: 2022-05-08 21:31:44

Akcja w Berlinie . Wzięli i zabrali czołgi z monumentu Armii Radzieckiej. Trakto

Robert Maślak:


Akcja w Berlinie 🙂. Wzięli i zabrali czołgi z monumentu Armii Radzieckiej. Traktorami!
Czołgi zrobiono w Charkowie i tam są teraz potrzebne. TO OCZYWIŚCIE ŻART, ale wszystko co zwraca uwagę na napaść Rosji na Ukrainę, zwłaszcza w krajach oddalonych od tej wojny, jest cenne.


Źródło: Robert Maślak
Więcej w kategorii: Robert Maślak
Opublikowano: 2022-05-07 01:21:45

Porady Prawo i Sprawiedliwość dla kredytobiorców przedstawiła Elżbieta Rafalska.

Robert Maślak:


Porady Prawo i Sprawiedliwość dla kredytobiorców przedstawiła Elżbieta Rafalska. Rafalska bierze miesięcznie ok. 37 tys. Może przeczekać.
Inflacja 12.3% i ma rosnąć. Ceny w górę. Brak podwyżek w wielu branżach, zwłaszcza w budżetówce. Rosnące raty kredytów i często zerowe oprocentowanie lokat. Nie to nie wojna w Ukrainie – wysoka inflacja zaczęła się przed wojną.


Źródło: Robert Maślak
Więcej w kategorii: Robert Maślak
Opublikowano: 2022-05-05 14:55:35

Robert Maślak:Źródło: Robert Maślak
Więcej w kategorii: Robert Maślak
Opublikowano: 2022-05-04 18:26:04

Papież Franciszek na żadnym publicznym zgromadzeniu nie powiedział wprost, kto j

Robert Maślak:


Papież Franciszek na żadnym publicznym zgromadzeniu nie powiedział wprost, kto jest agresorem w Ukrainie, a w udzielonym wywiadzie snuje tezy, że być może „szczekanie NATO pod drzwiami Rosji” skłoniło rosyjskiego przywódcę do takiej reakcji i wywołania konfliktu.”

„To złość, nie wiem, czy została sprowokowana, ale może ułatwiona” – dodał.

Zdystansował się wobec militarnego wsparcia dla Ukrainy, wcześniej był przeciwko – „Nie mogę odpowiedzieć, jestem za daleko, na pytanie, czy słuszne jest zaopatrywanie Ukraińców”.

Powiedział też, że Putin nie odpowiedział na jego propozycję spotkania w Moskwie.

Teza o prowokowaniu Rosji przez Zachód, to bezpośrednie powtórzenie putinowskiej propagandy.

https://tvn24.pl/swiat/wojna-w-ukrainie-papiez-franciszek-o-dzialaniach-wladimira-putina-byc-moze-sklonilo-do-tego-szczekanie-nato-pod-drzwiami-rosji-5696382


Źródło: Robert Maślak
Więcej w kategorii: Robert Maślak
Opublikowano: 2022-05-03 11:30:26

Robert Maślak:Źródło: Robert Maślak
Więcej w kategorii: Robert Maślak
Opublikowano: 2022-05-03 05:56:56

Policja szuka sprawców rasistowskiego ataku na szefa Nadbałtyckiego Centrum Kultury. Larry Ugwu: jak wyciągnął nóż, widziałem śmierć

Robert Maślak:


– Jak on wyciągnął ten nóż, to widziałem śmierć, widziałem zło w jego oczach. Nie był człowiekiem. On tak na mnie ruszył z tym nożem, że myślałem, że już nie żyję. – Larry Ungwu, szef Nadbałtyckiego Centrum Kultury, muzyk, poeta, Nigeryjczyk od 40 lat mieszkający w Polsce – zaatakowany w dzień w Gdańsku przez rasistów. Są nagrania, Policja prosi o pomoc w rozpoznaniu sprawców.

https://tvn24.pl/pomorze/gdansk-larry-ugwu-szef-nadbaltyckiego-centrum-kultury-zaatakowany-nozem-policja-szuka-sprawcow-rasistowskiego-ataku-5695248

Policja szuka sprawców rasistowskiego ataku na szefa Nadbałtyckiego Centrum Kultury. Larry Ugwu: jak wyciągnął nóż, widziałem śmierć

Źródło: Robert Maślak
Więcej w kategorii: Robert Maślak
Opublikowano: 2022-05-03 03:12:19

Robert Maślak:


❤🇺🇦🐈


Źródło: Robert Maślak
Więcej w kategorii: Robert Maślak
Opublikowano: 2022-04-30 03:00:28

Drużyna Akashinga to kobieca formacja strażniczek dzikiej przyrody w Zimbabwe. P

Robert Maślak:


Drużyna Akashinga to kobieca formacja strażniczek dzikiej przyrody w Zimbabwe. Ponad 200 kobiet ścięło włosy, ubrało mundury i chwyciło za broń. Od 2017 roku dokonały blisko 300 aresztowań. Mają znaczący wpływ na ochronę słoni i innych gatunków w Dolinie Zambezi. Podobne oddziały działają też w RPA i Kenii, choć to branża zdominowana przez mężczyzn. W Zimbabwe żyje co 5 słoń afrykański, około 80 tysięcy.
W latach 30-tych ubiegłego wieku cała populacja tego gatunku szacowana była na 10 mln, obecnie jest ich ponad 20 razy mniej, bo 415 tysięcy.
Fot. kadry z filmu https://www.youtube.com/watch?v=WUYQS40I9mw na temat drużyny Akashinga oraz grafika profilu Entuzjastki na temat aktywizmu kobiet. Polecam film i profil.


Źródło: Robert Maślak
Więcej w kategorii: Robert Maślak
Opublikowano: 2022-04-29 23:26:51

Pili, pili

Robert Maślak:


Pili, pili 😀 💙💛


Źródło: Robert Maślak
Więcej w kategorii: Robert Maślak
Opublikowano: 2022-04-29 16:20:08

Niewątpliwie ta uchatka nie robi tego po raz pierwszy

Robert Maślak:


Niewątpliwie ta uchatka nie robi tego po raz pierwszy 😀


Źródło: Robert Maślak
Więcej w kategorii: Robert Maślak
Opublikowano: 2022-04-29 09:49:03

Robert Maślak:Źródło: Robert Maślak
Więcej w kategorii: Robert Maślak
Opublikowano: 2022-04-27 09:19:01

W Polsce brakuje soli, kaszy gryczanej, a niegdyś szczęśliwi Polacy chcą do Biał

Robert Maślak:


W Polsce brakuje soli, kaszy gryczanej, a niegdyś szczęśliwi Polacy chcą do Białorusi 😂.


Źródło: Robert Maślak
Więcej w kategorii: Robert Maślak
Opublikowano: 2022-04-25 07:19:00

Uff, Macron. Wstępne sondażowe wyniki: Macron 58,2%, „Le Putin” 41,8%. Mam nadzi

Robert Maślak:


Uff, Macron. Wstępne sondażowe wyniki: Macron 58,2%, „Le Putin” 41,8%. Mam nadzieję, że to koniec kariery politycznej tej pani. Dodatkowo dziś populistyczna prawica przegrała w Słowenii – Janez Jansza, miłośnik Trumpa i Orbana, przeciwnik wolnych mediów, zalicza porażkę na rzecz centrowo-ekologicznej nowej partii „Ruch Wolności”.
Czas na POLSKĘ!
Wygrała Francja, wygrała Słowenia, wygrała Europa!Źródło: Robert Maślak
Więcej w kategorii: Robert Maślak
Opublikowano: 2022-04-24 20:32:16