Obejrzyj Maciej Konieczny o pisowskim skoku na kasę i na stołki


Dyskutowaliśmy dzisiaj w Sejmie o wniesionym przez posłów PiS projekcie zakładającym podział Ministerwstwa Klimatu na dwa nowe ministerstwa.

Po co? Ciężko powiedzieć, poza tym, że dwa ministerstwa to dwa razy wiecej funkcji, stanowisk i rad nadzorczych dla kolegów. A koledzy się odwdzięczą wpłacając na odpowiednią partię albo fundację.

Oczywiście PiS na prezenty dla kolegów jak zwykle pieniądze ma. Koledzy przecież pieniędzy potrzebują. Jednocześnie kilka dni temu PiS głosował przeciwko proponowanemu przez Lewicę podniesieniu minimalnej emerytury do 1600 złotych. Widać jasno, że PiS woli dbać swoich kolegów niż o najbiedniejszych emerytów i emerytki.


Źródło
Opublikowano: 2020-01-22 13:04:01

Adrian Zandberg: Czy PRL to był cud, miód i orzeszki? Nie. Ale za Gierka budowano więcej

Rynek jest super! To przydatne narzędzie, podobnie jak młotek. Młotek świetnie wbija gwoździe, ale wielu rzeczy nie da się zrobić młotkiem. Dlatego nie ma we współczesnym świecie kraju, który byłby w pełni kapitalistyczny, w tym sensie, że 100 proc. PKB to sektor prywatny. W sporze socjalisty z liberałem nie idzie przecież o to, czy wszystko będzie państwowe, czy sprywatyzowane. To nie jest mecz „Komunistyczna Partia Polski kontra Korwin-Mikke”, tylko spór o proporcje: gdzie więcej państwa, a gdzie rynku, ile na tym rynku firm prywatnych, a ile samorządu, spółdzielni i sektora non-profit.

Są zadania, z którymi lepiej poradzi sobie prywatna firma, są takie, gdzie dużo lepsze są podmioty nienastawione na zysk. I są takie, gdzie najlepiej sprawdza się państwo.

Liberałowie uważają, że mocniejsza niż obecnie rola państwa w gospodarce równa się centralne planowanie i powrót do czasów Gomułki. I że lewica o tym marzy. A to bzdura, bo tego nikt na lewicy nie chce. Ani Razem, ani angielska Partia Pracy, ani Podemos, ani Bernie Sanders. Lewica, która marzy o racjonowaniu sznurka do snopowiązałki, istnieje wyłącznie w wyobraźni Cezarego Michalskiego.

Problem centralnego planisty polegał na tym, że miał zbyt duże ambicje. Chciał kontrolować wszystko, od plonów pietruszki po liczbę lodówek w województwie radomskim. Jak chcesz kontrolować wszystko, to niczego nie skontrolujesz. Między innymi dlatego PRL nie był w stanie udźwignąć zmian i pieprznął. Ale z tego nie wynika, że państwo powinno zrezygnować z odpowiedzialności za trendy rozwojowe. I tu jest ważny spór pomiędzy lewicą a liberałami. Oni wierzą, że postęp się rodzi w garażach, że wszystko stanie się samo, wystarczy nie przeszkadzać. My uważamy, że jest dokładnie odwrotnie. Samo się nie zrobi.

Adrian Zandberg: Czy PRL to był cud, miód i orzeszki? Nie. Ale za Gierka budowano więcej

Ja nie mam wielkiego żalu do tych, którzy rysują karykatury, że Zandberg to Stalin. Ani do publicysty, który w kółko pisze ten sam tekst, że jestem reinkarnacją Mao Tse Tunga. Ok. Na tym polega walka polityczna. Ale to działa w obie strony. Na opluwanie lewicy w gazetach mamy udawać, że …

Źródło
Opublikowano: 2020-01-20 18:45:09

Adrian Zandberg Razem w felietonie dla „Super Expressu” i SE.pl: Na co jest, na co nie ma

Jest styczeń, więc na sejmowych komisjach ministrowie muszą odpowiedzieć na pytania o kasę. Najczęściej słychać oczywiście “pieniędzy nie ma i nie będzie”. Ale równie ciekawe jest to, na co pieniądze są.

Adrian Zandberg Razem w felietonie dla „Super Expressu” i SE.pl: Na co jest, na co nie ma

Jest styczeń, więc na sejmowych komisjach ministrowie muszą odpowiedzieć na pytania o kasę. Najczęściej słychać oczywiście “pieniędzy nie ma i nie będzie”. Ale …

Źródło
Opublikowano: 2020-01-20 15:38:12

Odebrałem dziś nominację do Rady Ochrony Pracy. To organ nadzoru nad warunkami pracy oraz Państwową Inspekcją Pracy. Do

Odebrałem dziś nominację do Rady Ochrony Pracy. To organ nadzoru nad warunkami pracy oraz Państwową Inspekcją Pracy. Do zrobienia jest sporo. Z roku na rok rośnie liczba osób, które pracują na „śmieciówkach” i fikcyjnym samozatrudnieniu. To już ponad 2,5 miliona osób.


Źródło
Opublikowano: 2020-01-20 13:52:33

Konwencja Biedronia. Zandberg: Kiedy słucham pokrzykiwań prezydenta…

Kilka dni temu w Sejmie usłyszałem takie zdanie "Wy Lewica jesteście jak z Żeromskiego, wy chcecie budować szklane domy". To chyba miała być złośliwość, ale to jest prawa. To są nasze korzenie i Lewica nie boi się powiedzieć, że chcemy lepszej Polski, że chcemy Polski nowoczesnej i przyjaznej dla zwykłych ludzi, że chcemy Polski bez nienawiści, Polski, w której jest miejsce dla wszystkich, i żeby Polacy mogli żyć i pracować jak inni Europejczycy.
#NastepnyKrok #Biedron2020

Konwencja Biedronia. Zandberg: Kiedy słucham pokrzykiwań prezydenta…

W niedzielę w Słupsku od konwencji swoją aktywność w wyborach prezydenckich rozpoczyna lider Wiosny Robert Biedroń. Oprócz niego na konwencji planowane są wystąpienia m.in. szefa SLD Włodzimierza Czarzastego.

NastepnyKrok,Biedron2020

Źródło
Opublikowano: 2020-01-19 15:18:42

„PiS przestraszyło się prospołecznej konkurencji”. Zandberg o odwołaniu Biejat

Magdalena Biejat walczyła o podwyższenie najniżej emerytury, o to, żeby było więcej miejsc w żłobkach dla dzieci. PiS przestraszyło się prospołecznej konkurencji. Słyszę teraz kuriozalne historie, że PiS zaskoczyły poglądy Magdy. Naprawdę, trzeba być bardzo naiwnym, żeby uwierzyć w tę historię. Czy PiS sądził, że posłanka Razem ma prawicowe poglądy? Liczył na to, że jest klerykalną konserwatystką albo zwolenniczką zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej? Program wyborczy, z którym koalicja lewicowa szła do wyborów nie był tajemnicą. Politycy, którzy opowiadają te dyrdymały, sami się ośmieszają.

Jak widać, lewica jest na tyle silnym głosem w parlamencie, że PiS musiał uciekać się do złamania obyczaju parlamentarnego. Zasada podziału przewodniczących komisji pomiędzy kluby rządzące i opozycyjne funkcjonowała w polskim parlamencie przez 30 lat. Posłanka Razem w dwa miesiące zalazła rządowi za skórę na tyle mocno, że nawet tę zasadę musieli złamać. O tym i nie tylko rozmawiałem dziś w radiowej Trójce.

https://www.polskieradio.pl/…/2437334,PiS-przestraszylo-sie…

„PiS przestraszyło się prospołecznej konkurencji”. Zandberg o odwołaniu Biejat

– Magdalena Biejat walczyła m.in. o podwyższenie najniżej emerytury, żeby było więcej miejsc w żłobkach dla dzieci. PiS przestraszyło się prospołecznej konkurencji – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Adrian Zandberg, komentując odwołanie posłanki Lewicy z funkcji przewodniczą…

Źródło
Opublikowano: 2020-01-17 09:20:11

Posłowie przeciwko wzroście emerytury minimalnej do 1600 zł. „Zagrożenie ubóstwem emerytów będzie rosnąć”

Rośnie zagrożenie ubóstwem emerytów. To jest bardzo niewygodny temat dla PiS, bo PiS z tym nie udało się wiele zrobić przez te 4 lata rządów. Mamy coraz większy dystans pomiędzy emeryturami a płacami. A biorąc pod uwagę to, jak jest skonstruowany nasz system emerytalny, to, że ludzie, którzy pracowali całe życie na śmieciówkach i mają nieciągłość zatrudnienia, będą w najbliższych latach przechodzić na emeryturę, ten problem będzie narastać. Dziś w Radiu Zet mówiłem o projekcie Lewicy, wspieranym przez związkowców z OPZZ i Alternatywy, który miał pomóc najbiedniejszym emerytom. Niestety, odrzucili go w zgodnym głosowaniu neoliberałowie i PIS.

https://biznes.radiozet.pl/…/Emerytury-2020.-Adrian-Zandber…

Posłowie przeciwko wzroście emerytury minimalnej do 1600 zł. „Zagrożenie ubóstwem emerytów będzie rosnąć”

Mamy dziś w Polsce poważny problem, którym jest to, że rośnie zagrożenie ubóstwem emerytów – podkreślił poseł Lewicy Adrian Zandberg w Gościu Radia ZET. W środę sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny odrzuciła projekt ustawy w sprawie podwyżki emerytury minimalnej.

Źródło
Opublikowano: 2020-01-16 17:56:26

PiS właśnie odwołał Magdaleną Biejat z funkcji Przewodniczącej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

PiS właśnie odwołał Magdaleną Biejat z funkcji Przewodniczącej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

Jakie mieli argumenty?
😲 Posłanka Biejat śmiała zwołać posiedzenie Komisji na piątek na godzinę 15:00. To oczywiście skandal, bo przecież posłowie wtedy już nie pracują.
😲 Posłanka Biejat "za szybko" procedowała projekt wprowadzenia minimalnej emerytury złożyny przez Lewicę. "Za szybko" czyli pierwsze czytanie ponad 50 dni po złożeniu projektu. Tak, posłanka PiS z kamienną twarzą mówiła, że to za szybko.
😲 Posłanka Biejat za rzadko zwoływała posiedzenia Komisji. Większość Komisji kierowanych przez PiS spotkało się w tej kadencji mniej razy.
😲 Złożony przez Lewicę projekt wprowadzenia emerytury minimalnej na poziomie 1600 złotych miał negatywną opinię Konfederacji Przedsiębiorców i Pracodawców "Lewiatan". No cóż ¯_(ツ)_/¯

Lewica będzie w tej kadencji konsekwentnie patrzeć władzy a ręce i konsekwentnie proponować sprawiedliwe i prospołeczne reformy.


Źródło
Opublikowano: 2020-01-16 12:12:31

Platforma Obywatelska właśnie zagłosowała ręką w rękę z PiSem, przeciwko lewicy. Wspólnie utrącili podniesienie emerytur


Platforma Obywatelska właśnie zagłosowała ręką w rękę z PiSem, przeciwko lewicy. Wspólnie utrącili podniesienie emerytury minimalnej do 1600 złotych.

Podwyżkę poparli obecni na posiedzeniu związkowcy. Dla PiSu i liberałów nie był to jednak argument za dalszymi pracami.

Jutro kolejne głosowanie. PiS bardzo uwiera prospołeczna przewodnicząca komisji z Razem, Magda Biejat, więc złożyli wniosek o jej odwołanie.

#SilniRazem


SilniRazem

Źródło
Opublikowano: 2020-01-15 16:16:00

Lewica Razem przeciw podwyżkom cen biletów Kolei Mazowieckich | Polska Agencja Prasowa SA

Samorządowa kolej to jedno z tych narzędzi, dzięki któremu można skutecznie walczyć z wykluczeniem komunikacyjnym. Transport kolejowy to też mniejsze zanieczyszczenia, dlatego polityka transportowa także na poziomie samorządowym powinna brać pod uwagę koszty społeczne i ekologiczne. Powinna też być prowadzona w porozumieniu z mieszkańcami. Niestety, marszałek Struzik postępuje zupełnie inaczej. Podwyżki przygotowano w tajemnicy przed radnymi i pasażerami. Dopiero po dzisiejszej konferencji, którą zorganizowaliśmy wspólnie ze społecznikami i posłanką Biejat, marszałek przyznał, że mieszkańców Mazowsza czeka uderzenie po kieszeni.

https://www.pap.pl/…/news%2C570880%2Clewica-razem-przeciw-p…

Lewica Razem przeciw podwyżkom cen biletów Kolei Mazowieckich | Polska Agencja Prasowa SA

Polska Agencja Prasowa SA, Polish Press Agency

Źródło
Opublikowano: 2020-01-14 18:27:07

Na dzisiejszej konferencji prasowej ujawniliśmy, że planowany jest wzrost cen biletów Kolei Mazowieckich. Marszałek Adam

Na dzisiejszej konferencji prasowej ujawniliśmy, że planowany jest wzrost cen biletów Kolei Mazowieckich. Marszałek Adam Struzik nie pofatygował się zorganizować w tej sprawie konsultacji, nie było nawet posiedzenia sejmiku. Takie decyzje powinny być, po pierwsze, oparte o rzetelne dane i sensowne prognozy oraz wprowadzane z szacunkiem dla strony społecznej, a nie w zaciszu gabinetów.

https://www.rynek-kolejowy.pl/…/koleje-mazowieckie-podniosa…


Źródło
Opublikowano: 2020-01-14 16:43:15

Adrian Zandberg w Gazeta.pl: Biedroń to chłopak z małej miejscowości. To nie jest kandydat z dworku

W Porannej Rozmowie Gazeta.pl m.in. o tym, dlaczego tak naprawdę PiS chce odsunąć Magdalenę Biejat od przewodniczenia komisji rodziny, pracy i polityki społecznej. – PiS najbardziej denerwuje, że już nie mają monopolu na prospołeczne działania. Są posłowie opozycji, którzy są prospołeczni i wiarygodni. I nie tylko mówią, że są prospołeczni, tylko przychodzą z konkretnymi projektami ustaw i stawiają PiS pod ścianą. W tym tygodniu w komisji posłanki Biejat PiS będzie stał przed takim wyborem: albo poprze propozycję lewicy, czyli podniesienie najniższych emerytur do 1600 zł, albo będzie musiał wytłumaczyć swoim wyborcom, dlaczego jest przeciwny poprawie losu najbiedniejszych emerytów.

http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114884,25596107,poranna-roz…

Adrian Zandberg w Gazeta.pl: Biedroń to chłopak z małej miejscowości. To nie jest kandydat z dworku

Poseł partii Razem Adrian Zandberg był gościem Porannej Rozmowy Gazeta.pl. – Robert Biedroń to nie jest kandydat z dworku. To jest człowiek, który ma za sobą inną ścieżkę życiową niż znaczna część jego konkurentów, ścieżkę, która jest bliższa doświadczeniu milionów Polaków …

Źródło
Opublikowano: 2020-01-14 10:43:46

Adrian Zandberg: Nie dla wojny!

Zabójstwo gen. Sulejmaniego pchnęło Bliski Wschód na skraj konfliktu zbrojnego. Sulejmani z pewnością nie był postacią pozytywną, ale pełnił w Iranie funkcje publiczne. Polityka międzynarodowa prowadzona metodą zamachów i zabójstw cofa niestety świat w niebezpieczne rejony. Jeden z amerykańskich polityków stwierdził, że Trump wrzucił granat do beczki z prochem. Nawet jeśli tym razem do eksplozji nie doszło, to było to po prostu działanie skrajnie nieodpowiedzialne. Prędzej czy później ktoś z tego granatu wyciągnie zawleczkę.

Przed laty polskie władze na prośbę Amerykanów poszły na wojnę. Koronnym powodem miała być iracka broń masowego rażenia. Broń, której – jak się okazało – praktycznie nie było. Daliśmy się wciągnąć w wojnę, która kosztowała życie tysięcy cywilów i wielu polskich żołnierzy. Warto się uczyć na błędach. Polska powinna prowadzić politykę suwerenną i odpowiedzialną. Ostatnią rzeczą, której potrzebuje dziś Bliski Wschód, jest kolejna wojna. Ostatnią rzeczą, której potrzebuje ludzkość, jest konflikt zbrojny, w którym może dojść do użycia broni atomowej.

https://www.se.pl/…/adrian-zandberg-nie-dla-wojny-aa-29NC-6…

Adrian Zandberg: Nie dla wojny!

Zabójstwo gen. Sulejmaniego pchnęło Bliski Wschód na skraj konfliktu zbrojnego. Sulejmani z pewnością nie był postacią pozytywną, ale pełnił w Iranie funkcje pu…

Źródło
Opublikowano: 2020-01-12 13:00:41

Zandberg: Mam inne cele niż Pałac Prezydencki. Biedronia wybraliśmy już latem 2019 [ROZMOWA]

"Moje cele są inne niż Pałac Prezydencki. Tak podzieliliśmy się zadaniami, kiedy latem 2019 roku powołaliśmy do życia lewicową koalicję. Wtedy uzgodniliśmy, że w wyborach prezydenckich kandydatem będzie Robert Biedroń. Wtedy, pytany przez dziennikarzy, dlaczego Biedroń nie wystartuje w wyborach do Sejmu – niektórzy dziennikarzy byli tym bardzo zdziwieni – mówiłem, że mamy dla niego przewidziane inne zadania. Dziś mogę odpowiedzieć w podobny sposób: nie wystartuję w wyborach prezydenckich, bo przede mną są inne zadania. Najpierw tu, w Sejmie na drodze do tego, żeby doprowadzić do stworzenia lewicowego rządu, a potem, mam nadzieję, w tym rządzie, który zbuduje w Polsce nowoczesne, europejskie państwo dobrobytu.".

https://wiadomosci.dziennik.pl/…/6418058,zandberg-biedron-w…

Zandberg: Mam inne cele niż Pałac Prezydencki. Biedronia wybraliśmy już latem 2019 [ROZMOWA]

Moją ambicją nie jest Pałac Prezydencki, przede mną są inne zadania – najpierw w Sejmie, potem mam nadzieję w lewicowym rządzie – mówi PAP lider Lewicy Razem Adrian Zandberg. Jak podkreślił, razem z szefem SLD będzie wspierać w kampanii Roberta Biedronia.

Źródło
Opublikowano: 2020-01-09 19:16:34

Czy twoja porodówka pójdzie “pod nóż”? Sprawdź na mapie!

Czy twoja porodówka pójdzie “pod nóż”? Sprawdź na mapie!

Szef NFZ pod koniec zeszłego roku wyszedł z propozycją zmian w zasadach kontraktowania porodówek. Premiowane miały być te, które przekraczają 400 porodów rocznie, projektowano też regułę odległości pomiędzy oddziałami. Wprowadzenie takich zmian to w praktyce wyrok na “małe porodówki” i pogłębienie problemu zwijania ochrony zdrowia w mniejszych miejscowościach.

Złożyłam do Ministra Zdrowia interpelację i dowiedziałam się, gdzie są “małe” porodówki, które mogą zostać przeznaczone do wygaszenia. Według danych za 2018 rok było ich 77. Często w miejscach, gdzie ich likwidacja oznacza porody domowe dla mieszkanek mniejszych miejscowości. Koncepcja jest prosta: jesteś w ciąży daleko od miasta wojewódzkiego? Przecież dojedziesz te 60 km. Nie masz czym ani za co? A to już twój problem. “Ekonomia przemówiła”.

Podczas posiedzenia Sejmu pytałam, czy rząd ma plan. Czy wiedzą, co zaproponują rodzącym w zamian. Bo zniknięcie “małej porodówki” to często zamiana na porodówkę położoną dalej i dzięki większej ilości pacjentek – przeciążoną. Odpowiedzi nie uzyskałam.

Przygotowałam dla Was mapę, na której możecie sprawdzić gdzie są “małe porodówki” i treść petycji, pod którą możecie zbierać podpisy, jeżeli wasza porodówka zagrożona jest zamknięciem.

Co możecie zrobić?
▪️Udostępnij ten wpis! Niech jak najwięcej osób dowie się o pomysłach likwidacji "małych porodówek".

▪️Wydrukuj petycję i zbieraj podpisy! Petycję znajdziesz w linku w komentarzu.

Sprawdź na mapie (link w komentarzu), czy “Twoja” porodówka jest jedną z zagrożonych zamknięciem. Daj znać w komentarzu!

Kontaktuj się ze mną w tej sprawie pod adresem: biuro@marcelinazawisza.pl

Katarzyna Kotula posłanka na Sejm RP Kretkowska Katarzyna – Lewica Daria Gosek-PopiołekŹródło
Opublikowano: 2020-01-09 15:35:44

Obejrzyj Czemu na IPN macie, a na ochronę pracy nie macie?


Szanowni Państwo. W tym budżecie, dusząc na siłę deficyt, zadowoliliście rynki finansowe kosztem niezrealizowanych potrzeb społecznych. Szczerze mówiąc – jak patrzę na tę salę to dziwi mnie kiedy widzę Pana ministra Kowalczyka, który temu przyklaskuje bo znałem Go dotąd z nieco bardziej prospołecznej strony. Dziwię się kiedy widzę pana posła Cymańskiego, który oddaje cześć neoliberalnemu bożkowi zerowego deficytu. Ale jak widać, funkcje ludzi zmieniają. O tym niepotrzebnym oszczędzaniu na zdrowiu mówiło już wielu posłów Lewicy. Ja chcę powiedzieć o innej kwestii. Skromnej, ale symbolicznej. Proszę państwa. Polscy inspektorzy pracy skarżą się na to, że mają niskie wynagrodzenia, że brakuje im pieniędzy na działanie. Nawet tam, w inspekcji nie zadbaliście Państwo o porządne warunki pracy i nawet tam dzisiaj doprowadziliście do sytuacji, w której jest spór zbiorowy. Efekt jest taki, że przez te wieczne oszczędności, inspekcja jest mniej sprawna i mamy w kolejnych latach, co potwierdzają statystyki coraz więcej śmieciówek. Tymczasem w tym budżecie, wydajecie na IPN więcej pieniędzy niż na Państwową Inspekcję Pracy. Moje pytanie do ław ministerialnych, do ław PiS jest bardzo proste. Jak to jest, że na zakłamywanie historii macie pieniądze a na ochronę pracy pieniędzy nie ma. Dziękuję.


Źródło
Opublikowano: 2020-01-08 21:17:35

Koalicyjny Klub Lewicy Razem-SLD-Wiosna złożył uchwałę, wzywającą rząd do uszanowania woli władz Iraku w sprawie wycofan

Koalicyjny Klub Lewicy Razem-SLD-Wiosna złożył uchwałę, wzywającą rząd do uszanowania woli władz Iraku w sprawie wycofania zagranicznych wojsk.

Drogą do rozwiązania konfliktów w regionie nie jest wojna, tylko deeskalacja i powrót do wielostronnych rozmów dyplomatycznych.


Źródło
Opublikowano: 2020-01-08 13:55:44

„Wojna może wywołać kolejny kryzys migracyjny i falę uchodźców”. Zandberg o Bliskim Wschodzie – Polsat News

Po decyzji parlamentu irackiego, po komunikatach irackich władz dotyczących braku zgody na obecność wojsk innych krajów na terenie Iraku, trzeba zwołać Radę Bezpieczeństwa Narodowego. Jeżeli nie będzie zgody irackich władz na przebywanie na ich terenie polskich żołnierzy, nie ma możliwości, żeby polscy żołnierze pozostali dalej w Iraku.

Brak zgody na zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego byłby krótkowzroczny. Polskie bezpieczeństwo nie jest własnością żadnej partii politycznej.

https://www.polsatnews.pl/…/o-kandydacie-lewicy-na-prezyde…/

„Wojna może wywołać kolejny kryzys migracyjny i falę uchodźców”. Zandberg o Bliskim Wschodzie – Polsat News

– Dochodzi do groźnej eskalacji, która zaczęła się od nierozsądnej decyzji, od zamachu na funkcjonariusza innego państwa na terenie Iraku, co nie powinno się stać. To wywołało falę bardzo złych konsekwencji – tak lider Razem Adrian Zandberg skomentował rozwój sytuacji na Bliskim Wscho…

Źródło
Opublikowano: 2020-01-08 12:00:21

Adrian Zandberg krytykuje rządzących. „Sytuacja na Bliskim Wschodzie jest poważna”

Kiedy widzimy, że nasz partner działa na szkodę swoją, naszą i pokoju na Bliskim Wschodzie, to naszym obowiązkiem jest powiedzieć: "nie idźcie tą drogą". Nie powinniśmy popierać Amerykanów we wszystkim w ciemno. Zapowiedź niszczenia zabytków i obiektów kultury jest skandaliczna i sprzeczna z prawem międzynarodowym.

https://wiadomosci.wp.pl/adrian-zandberg-krytykuje-rzadzacy…

Adrian Zandberg krytykuje rządzących. „Sytuacja na Bliskim Wschodzie jest poważna”

– Zazdroszczę panu prezydentowi takiego spokoju, ja go nie mam – przyznał Adrian Zandberg pytany o kryzys na Bliskim Wschodzie. Członek Partii Razem zaapelował do rządzących o "podjęcie działań prowadzących

Źródło
Opublikowano: 2020-01-07 23:17:06

Zandberg: Rząd USA zachował się skrajnie nieodpowiedzialne. Jeśli widzimy, że partner postępuje tak, że zaszkodzi sobie i nam i pokojowi na Bliskim Wschodzie to powinniśmy naszemu partnerowi powiedzieć: nie idźmy tą drogą

"Rząd USA zachował się skrajnie nieodpowiedzialne. Jeśli widzimy, że partner postępuje tak, że zaszkodzi sobie, nam i pokojowi na Bliskim Wschodzie, to powinniśmy naszemu partnerowi powiedzieć: nie idźmy tą drogą. Polska powinna podjąć szerokie działania, wspólnie z europejskimi partnerami, by doprowadzić do deeskalacji i wrócić do rozmów. Zrzucanie bomb, zamach ani zabicie osób w sposób skrytobójczy nie rozwiązuje problemów i działa w sposób odwrotny od zamierzonego. Jeżeli upowszechni się takie zachowanie, że państwa które mają ze sobą na pieńku, będą skrytobójczo mordować swoich liderów na terenie państw trzecich, to cofnie nas do czasów, do których nie chcielibyśmy wrócić" – dziś w Kropce nad I mówiłem o eskalacji konfliktu między USA a Iranem, zagrożeniu kolejną wojną na Bliskim Wschodzie i o tym, jak powinna się w tej sprawie zachować Polska.

http://300polityka.pl/…/zandberg-rzad-usa-zachowal-sie-skr…/

Zandberg: Rząd USA zachował się skrajnie nieodpowiedzialne. Jeśli widzimy, że partner postępuje tak, że zaszkodzi sobie i nam i pokojowi na Bliskim Wschodzie to powinniśmy naszemu partnerowi powiedzieć: nie idźmy tą drogą

– Rząd USA zachował się skrajnie nieodpowiedzialne. Jeśli widzimy, że partner postępuje tak, że zaszkodzi sobie i nam i pokojowi na Bliskim Wschodzie to powinniśmy naszemu partnerowi powiedzieć: nie idźmy tą drogą. Polska powinna podjąć szerokie działania wspólnie z europejskimi part…

Źródło
Opublikowano: 2020-01-07 20:56:18

Partia Razem przeciwko wojnie w Iranie


Dziś obraduje Rada Krajowa Razem. Rada przyjęła uchwałę w sprawie ostatnich działań Donalda Trumpa, które prowadzą do destabilizacji na Bliskim Wschodzie. Polską racją stanu jest pokój. Nie dla wojny z Iranem!

http://media.partiarazem.pl/82684-partia-razem-przeciwko-wojnie-w-iranie

Partia Razem przeciwko wojnie w Iranie

"Ostatnią rzeczą, której potrzebują Bliski Wschód i ludzkość, jest kolejna wojna" – czytamy w stanowisku przyjętym dziś przez Radę Krajową partii Razem. Ugrupowanie wzywa polski rząd do odcięcia się od planów destabilizacji Bliskiego Wschodu przez administrację Donalda T…

Źródło
Opublikowano: 2020-01-05 17:47:46

Zandberg nie ma wątpliwości: On tylko na to liczy

Jakby się Putin nie starał, nie da się wymazać z historii paktu Ribbentrop-Mołotow. Ciemne karty z przeszłości innych krajów nie usprawiedliwią kolaboracji stalinowskiego reżimu z Hitlerem.

Wypowiedzi Putina mają jeden cel: sprowokować. Dobrze, że spotkały się z odpowiedzią, ale nie ma co nadawać im większej wagi i zajmować się nimi przez najbliższe tygodnie. Widać zresztą, że Putin właśnie na to liczy – dlatego powtarza ataki. Nie ma co ułatwiać mu realizacji jego planu.

https://fakty.interia.pl/…/news-adrian-zandberg-putin-wlasn…

Zandberg nie ma wątpliwości: On tylko na to liczy

Kliknij i zobacz więcej.

Źródło
Opublikowano: 2019-12-30 11:33:07

Adrian Zandberg: Wstęp tylko dla myśliwych

Czyje są lasy państwowe? Odpowiedź wydaje się oczywista: to nasze wspólne dobro. Są kraje, w których bez specjalnej zgody właściciela nie można spacerować po lesie, nie mówiąc już o zbieraniu jagód czy grzybów. U nas, jak dotąd, jest inaczej. Dzięki reformie rolnej większość lasów należy do państwa. Pomysły na prywatyzację lasów szczęśliwie upadły. Jest jednak grupa, która od lat próbuje lasy zawłaszczyć. Tą grupą są myśliwi.

Przed świętami myśliwskie lobby odniosło sukces. Pod pretekstem walki z afrykańskim pomorem świń Sejm przyjął przepisy, które w praktyce oddają lasy we władanie myśliwych. Ten, kto pojawi się na terenie objętym polowaniem, może trafić na rok do więzienia. Dotąd to myśliwi musieli uważać na spacerowiczów. Teraz role się odwracają. Zanim wybierzemy się na spacer, powinniśmy sprawdzić biuletyn informacji publicznej. Inaczej możemy wrócić w kajdankach.

Podczas ostatniego posiedzenia Sejmu posłanka Daria Gosek-Popiołek usiłowała się dowiedzieć, po co wprowadza się prawo do polowania z tłumikiem(!). Nikt z PiS nie umiał odpowiedzieć na to pytanie. Wygląda na to, że łowieckie lobby wykorzystało pretekst pomoru, żeby zapewnić sobie niespotykane w Europie przywileje. Mądrzy będziemy po szkodzie, kiedy media napiszą o pierwszych postrzelonych pod rządami nowej ustawy.

https://www.se.pl/…/adrian-zandberg-wstep-tylko-dla-mysliwy…

Adrian Zandberg: Wstęp tylko dla myśliwych

Czyje są lasy państwowe? Odpowiedź wydaje się oczywista: to nasze wspólne dobro. Są kraje, w których bez specjalnej zgody właściciela nie można spacerować po le…

Źródło
Opublikowano: 2019-12-28 16:04:35

7 grudnia firma Centralne Biuro Bezpieczeństwa Personalnego pochwaliła się na swoim profilu w mediach społecznościowych,

7 grudnia firma Centralne Biuro Bezpieczeństwa Personalnego pochwaliła się na swoim profilu w mediach społecznościowych, że jej pracownicy uczestniczyli w usunięciu najemców z mieszkania w Warszawie. Wiemy, że nie była to jedyna przeprowadzona przez nich eksmisją, podczas której podszywali się pod służby państwowe. Jedyną osobą uprawnioną do przeprowadzenia eksmisji jest komornik, który może ją przeprowadzić po uprzednim wyroku sądu!
Złożyliśmy dzisiaj razem z Konrad Wiślicz-Węgorowski zawiadomienie do prokuratury w sprawie działalności Centralnego Biura Bezpieczeństwa Personalnego w sprawie przeprowadzenia bezprawnych eksmisji lokatorskich.
Zwróciliśmy się do ministra Mariusza Kamińskiego, z pytaniem dlaczego policja biernie uczestniczy w takich sprawach i do ministra Zbigniewa Ziobry z apelem o poważne potraktowanie przestępstw przeciwko lokatorom.
W poniedziałek razem z Marceliną Zawiszą złożymy zapytania poselskie. Żądamy przekazania informacji na temat liczby bezprawnych eksmisji z udziałem policji i odpowiedzi na pytanie, dlaczego policja uczestniczyła w bezprawnej eksmisji na ulicy Zbożowej w Warszawie.
Więcej na ten temat można przeczytać na profilu Razem w Warszawie


Źródło
Opublikowano: 2019-12-13 20:58:19

W weekendowej Gazecie Prawnej duża rozmowa z Piotrem Zarembą o tym, jakie będzie państwo pod rządami lewicy. Rozmawiamy

W weekendowej Gazecie Prawnej duża rozmowa z Piotrem Zarembą o tym, jakie będzie państwo pod rządami lewicy. Rozmawiamy m.in. o sądownictwie, podatkach, wydatkach na armię i na usługi publiczne, prawie do przerywania ciąży, świeckości instytucji publicznych… Zachęcam do lektury!


Źródło
Opublikowano: 2019-12-12 22:51:15

Obejrzyj Megalomańskie projekty, czy łączenie Polski?


Rząd Prawo i Sprawiedliwość woli megalomańskie projekty, na które może wydać setki milionów złotych, zamiast rozwijać kolej w mniejszych miejscowościach i powiatach.

O tym w #Sejm mówił dziś poseł Razem, Maciej Konieczny.Sejm

Źródło
Opublikowano: 2019-12-12 16:29:56

Obejrzyj Gościem Porannej rozmowy Gazeta.pl jest dziś Adrian Zanberg z partii Razem. Zaczynamy o 8:30.


Gościem Porannej rozmowy Gazeta.pl jest dziś Adrian Zandberg z partii Razem. Zaczynamy o 8:30.


Źródło
Opublikowano: 2019-12-10 11:26:58

Adrian Zandberg: Nie aspiruję do roli mesjasza lewicy. Ani króla Polski

Dziś w Gazeta Wyborcza dłuższy wywiad – o usługach publicznych, opodatkowaniu Facebooka, polityce klimatycznej i o emocjach, które Razem wzbudza wśród neoliberalnych publicystów. A także o tym, czy Warszawa jest Nowym Jorkiem, Praga Bronxem, a Magdalena Biejat Alexandrią Ocasio-Cortez

"Jak przekonacie Polaków, którzy nie ufają państwu i wolą transfery bezpośrednie od usług publicznych i zmian systemowych?

– Niech pan pogada z ludźmi, którzy mają dzieci w szkole. Skoro rzekomo nie ufają państwu, to proszę im zaproponować bon zamiast bezpłatnej edukacji. Wyśmieją pana. A przecież prawica to właśnie mówiła w latach 90.: „zlikwidować szkoły publiczne, wprowadzić prywatne, a do ręki dać bony edukacyjne”. Ludzie to odrzucili. Bo chcą, żeby szkoła była publiczna i bezpłatna. Żeby była tym miejscem, które organizuje lokalną społeczność. To dotyczy też innych dziedzin życia. Może i pan marszałek Grodzki z Platformy chce prywatyzacji szpitali. Ale większość Polaków jest temu przeciwna…

Choć nie bez zastrzeżeń.

– Problem jest oczywiście taki, że jeśli usługi publiczne latami rzężą, to ludzie szukają osobistych strategii przetrwania. Jak masz trzy lata czekać w kolejce do specjalisty, to kombinujesz, żeby to obejść. Potrzebujesz gotówki, żeby sobie na własną rękę poradzić. Ale, wbrew opinii światłych przedstawicieli elit, ludzie nie są głupi. Wiedzą, że za 500 czy 1000 złotych nie da się kupić tego, czego człowiek potrzebuje, gdy dopadnie go ciężka choroba. Polacy chcą prawdziwego państwa dobrobytu. Czym tak naprawdę jest takie państwo? Jednym wielkim ubezpieczeniem, dzięki któremu można spać spokojnie. Bez wiecznego lęku o jutro.

Czyli lewica wie, jak nauczyć Polaków zaufania do państwa?

– Tu nie trzeba nikogo pouczać, tylko porządnie dofinansować i zorganizować usługi. Państwo oczywiście nie jest magicznym rozwiązaniem wszystkiego. Ma swoje słabości, tak samo jak rynek. Trzeba podchodzić do tego bez uprzedzeń. W Polsce jest miejsce i dla państwa, i dla własności samorządowej, i dla spółdzielni, i dla firm prywatnych. Ale usługi publiczne po prostu powinny być publiczne. Lewica nie zgodzi się na ich prywatyzację. Ochrona zdrowia i edukacja to obowiązki państwa"

https://wyborcza.pl/…/7,124059,25477331,adrian-zandberg-nie…

Adrian Zandberg: Nie aspiruję do roli mesjasza lewicy. Ani króla Polski

Są ludzie, którzy zawsze chcieli głosować na Europę, na nowoczesność, ale przez lata dostawali w pakiecie egoizm i państwo minimum – mówi Adrian Zandberg. – Teraz mogą głosować na lewicę, bez obawy o stracony głos. A Europa to nie jest dziki neoliberalizm, tylko solidarność społeczn…

Źródło
Opublikowano: 2019-12-04 18:56:03

Dziś we WPROST:

Dziś we WPROST:
"Zgadzamy się na nakłady wynikające ze zobowiązań międzynarodowych, czyli na 2 proc. PKB na obronność. Natomiast planom podniesienia wydatków na zbrojenia do 2.5 proc. czy jak mówi Antoni Macierewicz do 3 czy nawet 4 proc. jesteśmy zdecydowanie przeciwni. Mamy pilniejsze zadania. Musimy naprawić usługi publiczne, w szczególności służbę zdrowia."

Link w komentarzu


Źródło
Opublikowano: 2019-12-02 11:06:40

Zandberg: jaką mamy pewność, że decyzja prokuratorska została podjęta bez nacisku

Żebyśmy postawili cały system prawny z głowy na nogi, musimy skończyć z sytuacją, w której ministerstwo, przy pomocy ręcznego nadzoru, usiłuje sterować sądownictwem. Ale przede wszystkim powinniśmy przeciąć splot resortu sprawiedliwości z prokuraturą. Prokuratura musi być niezależna. Mówiliśmy o tym także w kampanii wyborczej. Jednym z elementów przywracania porządku, praworządności w Polsce będzie także rozliczenie osób, które dopuszczały się działań antykonstytucyjnych. Minister Ziobro niewątpliwie się na tej liście znajduje. Gdy przyjdzie do głosowania w tej sprawie to nasze stanowisko jest jasne – nam ręka nie zadrży.

Zandberg: jaką mamy pewność, że decyzja prokuratorska została podjęta bez nacisku

Jednym z elementów przywracania porządku, praworządności w Polsce będzie rozliczenie osób, które dopuszczały się działań antykonstytucyjnych. Minister Ziob…

Źródło
Opublikowano: 2019-11-27 12:58:25

Śniadanie w Polsat News – 24.11.2019 – Polsat News

"Prawo i Sprawiedliwość zrujnowało przez te kilka lat autorytet Trybunału Konstytucyjnego. Wybór pana Piotrowicza i pani Pawłowicz do tej resztówki po instytucji, jaką jest dzisiaj Trybunał Konstytucyjny, jest podsumowaniem tego procesu. To trzeba będzie oczywiście posprzątać i spokojnie naprawić po tym jak skończą się rządy PiS, a następnie przywrócić tej instytucji jej konstytucyjną rolę."

Śniadanie w Polsat News – 24.11.2019 – Polsat News

Gośćmi Dariusza Ociepy byli: Kamila Gasiuk-Pihowicz (Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska), Adrian Zandberg (Lewica), Władysław Teofil Bartoszewski(Polskie Stronnictwo Ludowe), Radosław Fogiel (Prawo i Sprawiedliwość), Dobromir Sośnierz (Konfederacja) i Andrzej Dera (Kancelaria Prezy…

Źródło
Opublikowano: 2019-11-25 20:51:20

Od konfliktów w zakładach pracy do działań ogólnopolskich

W wielu firmach pracę organizuje się tak, że destabilizuje ona rytm dobowy. Długie okresy rozliczeniowe powodują, że praca staje się bardzo forsowna. Na dodatek firmy nie chcą uzgadniać z pracownikami norm, twierdząc, że nie mają takiego obowiązku. Nasze prawo wymaga zmian, które wzmocnią pozycję pracowników i ucywilizują czas pracy. Co zrobić, żeby zagwarantować porządny odpoczynek? O tym i o firmowanym przez Razem projekcie ustawy, która skraca czas pracy, rozmawialiśmy dziś ze związkowcami z Inicjatywy Pracowniczej – m.in. z magazynów Amazona.

Dziękuję ze spotkanie!


Źródło
Opublikowano: 2019-11-23 19:22:23

Obejrzyj Adrian Zandberg UJAWNIA, kto pisał jego przemówienie. Mówi o własnych ambicjach


Zapytany w programie „Ekspress Biedrzyckiej” o kulisy mojego przemówienia po ekspose premiera – „Pokazaliśmy czym różni się nasza wizja od wizji PiS. Chyba udało się to zrobić skutecznie, bo jak widać sporo osób jest zainteresowanych tym, co się działo w parlamencie. To ważne, bo przez ostatnich…

Więcej


Źródło
Opublikowano: 2019-11-22 08:21:48

Cihan Tunc jest kurdyjskim uchodźcą w Polsce. Musiał uciekać z Turcji ze względu na represje polityczne. Odsiedział tam

Cihan Tunc jest kurdyjskim uchodźcą w Polsce. Musiał uciekać z Turcji ze względu na represje polityczne. Odsiedział tam część wyroku za odśpiewanie niepodległościowej piosenki oraz posiadanie zakazanych książek. Polska uznała racje Cihana i przyznała mu status uchodźcy.

Cihan brał udział w niedawnych warszawskich protestach przeciwko tureckiej inwazji w północnej Syrii. Niedługo potem do jego drzwi zapukała policja. Reżim turecki ściga swoich politycznych przeciwników także na polskiej ziemi. Za Cihanem została wydana na wniosek Turcji "czerwona nota" Interpolu. Z uchodźcy stał się ściganym.

Najbardziej w tej sprawie uderza, że uzasadnienia przyznania Cihanowi statusu uchodźcy i jego ścigania przez Interpol brzmią właściwie identycznie. Nie ma wątpliwości, że "czerwona nota" stała się w tym wypadku narzędziem politycznych represji tureckiego reżimu przeprowadzanych w Polsce i rękami polskiej policji.

Dziś odbyła się rozprawa w sprawie tymczasowego aresztowania Cihana Tunca w związku z toczonym postępowaniem. Zostałem poproszony o poręczenie za ściganego/uchodźcę co oczywiście uczyniłem. Sąd szczęśliwie odrzucił wniosek o areszt tymczasowy i Cihan przynajmniej na razie jest wolny.

Nie może być zgody na stosowanie międzynarodowego prawa w celu represjonowania politycznych przeciwników.

Źródło
Opublikowano: 2019-11-17 16:51:59

Święto Niepodległości 2019. Posłowie Lewicy z antyfaszystami, poseł Konfederacji dowodził strażą narodowców

W marszu „Za wolność waszą i naszą” wzięło udział wiele tysięcy warszawiaków. Wśród nich – posłanki i posłowie Razem. Chcemy Polski, w której wszyscy czują się bezpiecznie, niezależnie od swojego wyznania czy koloru skóry. Niepodległej, solidarnej społecznie i wspólnej.

http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114884,25399701,swieto-niep…

Święto Niepodległości 2019. Posłowie Lewicy z antyfaszystami, poseł Konfederacji dowodził strażą narodowców

Przez Warszawę przeszły dwa duże zgromadzenia z okazji Święta Niepodległości: Marsz Niepodległości oraz Marsz Antyfaszystowski. ‚Chcemy żyć w kraju, w którym jest miejsce dla wszystkich’ – napisała posłanka Magdalena Biejat, która szła z antyfaszystami. Z kolei jeden z nowych posłó…

Źródło
Opublikowano: 2019-11-11 18:49:26

Zandberg wystartuje na prezydenta? To jego odpowiedź

Dziś w Fakcie w nieco bardziej tabloidowej konwencji: o tym, gdzie warto wybrać się na wakacje pociągiem, widokach na trasie Belgrad-Bar i ukraińskich plażach nad Morzem Czarnym. A przy okazji o Daszyńskim, Sandersie, ograniczeniu władzy wielkich korporacji i paru innych sprawach

https://www.fakt.pl/…/wywiad-z-adrianem-zandbergie…/5b4f4g3…

Zandberg wystartuje na prezydenta? To jego odpowiedź

Adrian Zandberg urodził się i spędził część dzieciństwa w Danii. Po latach spędzonych zagranicą jego rodzina wróciła do Polski. M.in. o tym w rozmowie z Faktem opowiedział lider Partii Razem. Adrian Z…

Źródło
Opublikowano: 2019-11-09 13:47:41

Zandberg chce do tego przekonać Kaczyńskiego. Powie mu „sprawdzam”

Leki na receptę za 5 zł, ustawa wygaszająca reprywatyzację, koniec z karaniem za chorowanie, silniejsza inspekcja pracy, likwidacja reklam w TVP. W rozmowie z Faktem mówię o planach Razem i lewicowej koalicji na nową kadencję Sejmu.

https://www.fakt.pl/…/adrian-zandberg-o-polityce-ja…/t3df2n1

Zandberg chce do tego przekonać Kaczyńskiego. Powie mu „sprawdzam”

Lider partii Razem Adrian Zandberg zapowiada walkę o niską cenę leków przepisywanych na receptę. Jak przekonuje, leki powinny kosztować symboliczne 5 zł. Będzie do tego przekonywał prezesa PiS. – Jaro…

Źródło
Opublikowano: 2019-11-07 20:28:25

101 lat temu w Lublinie powołany został pierwszy rząd niepodległej Polski – Tymczasowy Rząd Ludowy z Ignacym Daszyńskim

101 lat temu w Lublinie powołany został pierwszy rząd niepodległej Polski – Tymczasowy Rząd Ludowy z Ignacym Daszyńskim na czele.

Złożony z działaczy Polskiej Partii Socjalistycznej i innych lewicowych partii rząd stawiał sobie ambitne cele:
zapewnienie rzeczywistej wolności słowa, stowarzyszeń i zgromadzeń;
przekazanie ziemi chłopom i uprzemysłowienie dzięki rozwojowi spółdzielczości;
wprowadzenie 8-godzinnego dnia pracy, udziału robotników w zarządzaniu przedsiębiorstwami, zabezpieczenia na wypadek choroby lub niezdolności do pracy;
zaprowadzenie powszechnego, świeckiego, bezpłatnego nauczania, dostępnego dla wszystkich i na każdym szczeblu;
przeprowadzenie wyborów powszechnych do Sejmu – z równymi prawami dla kobiet i mężczyzn.

Dziś jest rocznica odzyskania Polski dla wszystkich, niezależnie od płci, wyznania, narodowości, czy posiadanego majątku. To jest prawdziwe Święto Niepodległości: święto społeczeństwa, święto Polski demokratycznej i sprawiedliwej.

Taką Polskę zbudujemy razem!


Źródło
Opublikowano: 2019-11-07 14:33:10

A. Zandberg o lekach za 5 zł: projekt ustawy w najbliższych miesiącach

PiS mówi, że jest formacją prospołeczną. My mówimy: sprawdzam. Ustaliliśmy w koalicji Razem-SLD-Wiosna pakiet prospołecznych ustaw, które przedstawi nasz koalicyjny klub. Jedną z nich będą "leki na receptę za 5 złotych". Leki są częścią procesu leczenia. My poważnie traktujemy polską Konstytucję, w tym zapis o równym dostępie do ochrony zdrowia. Uważamy, że nie można – jak dzisiaj – uzależniać dostępu do leczenia od grubości portfela. Chcemy to zmienić, wiemy jak to zrobić. Oczekujemy, że PiS zagłosuje za naszą propozycją. Jeśli zagłosuje przeciw, sam wystawi sobie świadectwo.

https://polskieradio24.pl/…/2399298,Adrian-Zandberg-ustawa-…

A. Zandberg o lekach za 5 zł: projekt ustawy w najbliższych miesiącach

– Za każdym razem, kiedy wchodzę do apteki i widzę starszą panią, która ma emeryturę minimalną, która przychodzi z receptą od lekarza i nie ma za co tej recepty wykupić, to czuję, że coś bardzo źle działa w naszym państwie – powiedział w "Sygnałach dnia" Adrian Zandberg z partii R…

Źródło
Opublikowano: 2019-11-07 09:35:09

133 reakcje, w tym Lubię to!, Super i Wrr


Dyskusja na antenie TVP o ulicę „Łupaszki”. Adrian Zandberg w programie Michała Rachonia, „Woronicza 17”.


Źródło
Opublikowano: 2019-11-03 21:20:10

Adrian Zandberg: Mała, wielka zmiana

W przededniu Święta Zmarłych prawica, jak to ma w zwyczaju, oburzyła się głośno i bez sensu. PiSowskie media i internetowe szczujnie obrzucają wyzwiskami białostockich radnych i lewicowych polityków. Jak się okazuje, wystarczyło zmienić nazwę ulicy, żeby awansować na „wroga narodu polskiego”, „potomka Stalina” oraz „enkawudzistę”. Powód? Rada miejska podjęła decyzję o likwidacji ulicy „Łupaszki”.

To, że ktoś walczył z powojenną władzą, nie czyni go automatycznie bohaterem. Antykomunizm nie jest usprawiedliwieniem dla zbrodni. „Łupaszka” nie zasługuje na pomniki. To samo dotyczy reszty prawicowego panteonu: Rajsa „Burego”, Kurasia „Ognia”, Pazderskiego „Szarego”, Augusto Pinocheta, Janusza Walusia czy hitlerowskich kolaborantów z Brygady Świętokrzyskiej.

Mam dla prawicy złą informację. Możecie wydawać setki milionów na propagandę, możecie kłamać dzień i noc w swoich mediach, ale nie wepchniecie nam tych „bohaterów” do gardła. Nie zmusicie nas do uczenia naszych dzieci, że patriotyzm to czystki etniczne i mordowanie kobiet w ciąży. Skończymy z tym pomieszaniem pojęć. Możecie zacząć się do tego przyzwyczajać.

https://www.se.pl/…/adrian-zandberg-mala-wielka-zmiana-aa-5…

Adrian Zandberg: Mała, wielka zmiana

W przededniu Święta Zmarłych prawica, jak to ma w zwyczaju, oburzyła się głośno i bez sensu. Pisowskie media i internetowe szczujnie obrzucają wyzwiskami białos…

Źródło
Opublikowano: 2019-11-02 09:47:55

Dziś dwa ważne miejsca w Warszawie, w których warto się pojawić. Mnie niestety położyła choroba, więc sam się nie stawię

Dziś dwa ważne miejsca w Warszawie, w których warto się pojawić. Mnie niestety położyła choroba, więc sam się nie stawię, ale będziecie mogli tam na pewno spotkać posłanki Razem.

O 12.30 pod sądami na al. Solidarności warto wyrazić solidarność z Jan Śpiewak. Śpiewak jest regularnie ciągany po sądach za rolę, którą odegrał w ujawnieniu dzikiej reprywatyzacji. Ci, którzy woleliby ten temat zamieść pod dywan (a jest ich sporo, po różnych stronach politycznych barykad) pewnie się cieszą, że mec. Ćwiąkalska chce zakneblować Śpiewaka wysoką grzywną i karą więzienia. Ja – wręcz przeciwnie. Nie mam wątpliwości, że po Śpiewaku przyjdą po kolejnych działaczy lokatorskich.

O tej samej godzinie świeczki i znicze staną pod ambasadą Chile. Neoliberalny prezydent Piñera wyprowadził wojsko przeciwko protestom społecznym. Padły strzały do cywilów, siły bezpieczeństwa postępują bardzo brutalnie, zginęło już wiele osób. Ulicami idą milionowe protesty w obronie praw człowieka, przeciwko niesprawiedliwości i nierównościom. Jeśli naprawdę wierzymy w europejskie wartości, to warto pokazać swój sprzeciw. Choćby tą małą świeczką pod ambasadą.

Źródło
Opublikowano: 2019-10-28 12:05:09

Rząd planuje ostro ściąć środki na działalność kulturalną mniejszości narodowych. Dlaczego? Nie wiadomo.

Rząd planuje ostro ściąć środki na działalność kulturalną mniejszości narodowych. Dlaczego? Nie wiadomo.

Wielokulturowość jest ważną wartością i dobrze służy Polsce. Niestety, na wsparcie takich inicjatyw wydajemy niewiele. W skali budżetu te pieniądze to kropelka.

Od lat tych środków było za mało. Na Podlasiu czy na Opolszczyźnie działają zespoły, które mogą się pochwalić wybitnymi osiągnięciami artystycznymi, wychodzą świetne czasopisma – ale wstydliwa prawda jest taka, że wiele z nich państwo wspiera w nikłym stopniu. Z każdym rokiem sytuacja robiła się trudniejsza. Rosły ceny, więc za te same pieniądze, które dostawały co roku organizacje kulturalno-społeczne, można było sfinansować mniej i mniej. Obecne cięcia to może być dla wielu z tych inicjatyw wyrok śmierci.

Polska zobowiązała się do wspierania języków mniejszości narodowych. Podpisaliśmy z dumą międzynarodowe konwencje w tej sprawie i powinniśmy dotrzymywać słowa. Ludzie, którzy – często z dużym poświęceniem – podtrzymują tożsamość kulturową swoich małych ojczyzn, zasługują na stabilne wsparcie. Skorzystamy na tym wszyscy.

Źródło
Opublikowano: 2019-10-24 21:14:06

Zandberg o wyborze marszałka Senatu: Jeśli chcemy postępować rozważnie to należy spokojnie rozmawiać a nie narzucać, jak niektórzy lubią. Powiedzmy, że jest lepiej niż było, ale nie chcę prowadzić rozmowy przez media

Dziś w "Kropce nad i". Mówiłem m.in. o konsekwencjach utraty przez PiS większości w Senacie, dalszych wyborczych planach lewicowej koalicji, a także o kolejnej odsłonie sprawy pana Banasia. Chyba czas, żeby państwo wzięło się za umowy o dożywocie – bo jeżeli prawdą jest to, o czym pisze Rzeczpospolita, to w tej sprawie wydarzyło się coś mocno nie w porządku. Wydaje mi się, że państwo nie powinno tak lekko akceptować sytuacji, w której starsza osoba przekazuje prawa do swojego majątku za ułamek jego wartości.

http://300polityka.pl/…/zandberg-o-wyborze-marszalka-senat…/

Zandberg o wyborze marszałka Senatu: Jeśli chcemy postępować rozważnie to należy spokojnie rozmawiać a nie narzucać, jak niektórzy lubią. Powiedzmy, że jest lepiej niż było, ale nie chcę prowadzić rozmowy przez media

– Żeby wybrać marszałka tej niepisowskiej części, jest potrzebna jedna bardzo prosta sprawa: trzeba spokojnie o tym rozmawiać. Muszę powiedzieć uczciwie, że pomysły takiego jednostronnego narzucania wszystkiego przez jedną z formacji są nie na miejscu, że są już w Senacie reprezentanc…

Źródło
Opublikowano: 2019-10-21 22:27:59

Adrian Zandberg: Rożawa, Warszawa, wspólna sprawa

Kurdowie zostali zdradzeni przez Amerykanów i wydani na pastwę Erdogana. Na kurdyjskie wioski spadły bomby, a politycy i zwykli cywile są mordowani przez sterowane z Ankary bojówki. Celem Erdogana jest czystka etniczna. To tylko pozornie historia, która rozgrywa się gdzieś daleko. Bo jeśli dziś Trump sprzedał Rożawę, to dlaczego jutro nie miałby sprzedać nas?

https://www.se.pl/…/adrian-zandberg-rozawa-warszawa-wspolna…

Adrian Zandberg: Rożawa, Warszawa, wspólna sprawa

Stara kurdyjska mądrość mówi, że nie ma innych przyjaciół niż góry. Właśnie po raz kolejny okazała się ona prawdziwa. Kurdowie zostali zdradzeni przez Amerykanó…

Źródło
Opublikowano: 2019-10-19 09:44:31

Wyniki wyborów parlamentarnych 2019. Lista posłów z liczbą głosów. Kto dostał najwięcej? Kto najmniej?

140 898 głosów to trzeci najlepszy wynik w Polsce.

Dziękuję!

http://wyborcza.pl/7,75398,25311365,wyniki-wyborow-parlamentarnych-2019-lista-poslow-z-liczba-glosow.html

Wyniki wyborów parlamentarnych 2019. Lista posłów z liczbą głosów. Kto dostał najwięcej? Kto najmniej?

Wyniki wyborów parlamentarnych 2019. Sprawdź, kto został wybrany do Sejmu oraz ile głosów otrzymał.

Źródło
Opublikowano: 2019-10-15 21:06:05

www.partiarazem.pl/dolacz172017 głosów na kandydatki i kandydatów Razem w Warszawie w Warszawie]! Magdalena Biejat i Adr

www.partiarazem.pl/dolacz172017 głosów na kandydatki i kandydatów Razem w Warszawie w Warszawie]! Magdalena Biejat i Adrian Zandberg w Sejmie! DZIĘKUJEMY za Wasze poparcie! Razem to #lewica społeczna, która czeka na Ciebie! Działaj z nami! Walczymy w Sejmie i poza nim o:🏘️ – państwowy program budowy mieszkań na wynajem … Więcej

Źródło
Opublikowano: 2019-10-15 09:56:59

140 898 głosów. Bardzo dziękuję za każdy z nich!

140 898 głosów. Bardzo dziękuję za każdy z nich!

Cztery lata temu oddało na mnie głos 49 711 mieszkańców stolicy. Wczoraj – o 90 tysięcy więcej. Dostałem więcej głosów niż urzędujący premier czy polityk, który od lat nazywał się liderem opozycji. Bardzo dziękuję Wam za to zaufanie i wsparcie!

Gratulacje należą się całej ekipie, która sprawiła, że lewicowy głos zabrzmi w polskim Sejmie. NIe będę tu wymieniać nazwisk, bo ten post byłby upiornie długi. Mandaty w Sejmie są owocem naszej wspólnej pracy. To pierwszy krok do lewicowego rządu, który odbierze władzę PiSowi.

Wielkie brawa dla nowo wybranych posłanek i posłów Razem! To oni zawalczą w nowym Sejmie o prawa człowieka, porządne usługi publiczne, wyższe płace w budżetówce, leki za 5 złotych, uczciwe opodatkowanie wielkich korporacji… Warto obserwować te profile na FB:

Magdalena Biejat (Warszawa)
Daria Gosek-Popiołek (Kraków)
Paulina Matysiak (Sieradz-Kutno)
Maciej Konieczny (Katowice)
Marcelina Zawisza (Opole)

W tych wyborach lewicowi kandydaci wygrali sporo pojedynków. Wiele osób zasłużyło na gratulacje. I znów – nie będę ich tu wszystkich wymieniać. Muszę jednak wspomnieć o dwóch zwycięstwach, które będą mieć doniosłe, praktyczne konsekwencje. PiS stracił większość w Senacie. Stało się tak dzięki dwójce lewicowych senatorów, którzy odbili okręgi uważane za PiSowskie. Wielkie brawa należą się senatorce Gabrieli Morawskiej-Staneckiej (Tychy) i przewodniczącemu Polskiej Partii Socjalistycznej, Wojciechowi Koniecznemu, od dziś senatorowi z Częstochowy!

Źródło
Opublikowano: 2019-10-14 20:46:11

Raz na cztery lata możemy wybrać rząd. Możemy oddać głos na ludzi, którzy myślą podobnie do nas. Polska demokracja będzi

Raz na cztery lata możemy wybrać rząd. Możemy oddać głos na ludzi, którzy myślą podobnie do nas. Polska demokracja będzie tym silniejsza, im więcej z nas weźmie udział w głosowaniu.

Zachęćcie znajomych, sąsiadów, rodzinę – chodźmy wszyscy razem na wybory!


Źródło
Opublikowano: 2019-10-13 10:59:39

Obejrzyj Głosujcie na Darię Gosek-Popiołek


Daria Gosek-Popiołek to jedna z najrozsądniejszych osób jakie znam, jestem pewny że będzie wyśmienitą posłanką Lewicy. Żeby Polska stała się nowoczesnym, europejskim państwem dobrobytu, żeby były miejsca w żłobkach dla wszystkich dzieci, żeby ochrona zdrowia była na porządnym europejskim poziomie – Jeżeli głosujecie w Krakowie głosujcie na Darię.


Źródło
Opublikowano: 2019-10-11 18:00:01

Wzywam Gminę Wrocław do tego, by w końcu zaczęła naprawdę walczyć ze smogiem. Ustawowym obowiązkiem gminy jest dbać o cz

Wzywam Gminę Wrocław do tego, by w końcu zaczęła naprawdę walczyć ze smogiem. Ustawowym obowiązkiem gminy jest dbać o czyste środowisko i zdrowie mieszkańców. Zaniechania miasta w tym zakresie naruszają moje dobro osobiste. Za dotychczasowe naruszenia żądam, by Gmina Wrocław wpłaciła 50 000,00 zł na…


Źródło
Opublikowano: 2019-10-10 18:41:15

Obejrzyj głosujcie na Beatę Błażejczak-Kleczewską!


Jeżeli głosujecie w Kaliszu, Ostrowie Wielkopolskim lub Lesznie głosujcie na Beata Błażejczak-Kleczewska, miejsce nr 4 na liście Lewicy!


Źródło
Opublikowano: 2019-10-10 16:10:01

Informacja o Noblu dla Olgi Tokarczuk dotarła do naszej ekipy pod biblioteką w Koninie. Tak się akurat złożyło, że wspól

Informacja o Noblu dla Olgi Tokarczuk dotarła do naszej ekipy pod biblioteką w Koninie. Tak się akurat złożyło, że wspólnie z Paulina Nowak – liderką naszej konińskiej listy – przedstawialiśmy program Lewicy dla kultury. Mówiliśmy m.in. o wsparciu dla lokalnych bibliotek i domów kultury. A po spotkaniu przekazaliśmy książki noblistki do zasobów tutejszej biblioteki.

Wielkie gratulacje, Olga Tokarczuk!Źródło
Opublikowano: 2019-10-10 14:18:51

Sejm nie może być zamkniętą twierdzą, odgrodzoną murem od obywateli. Wczoraj, wraz z Włodzimierzem Czarzastym oraz Anną

Sejm nie może być zamkniętą twierdzą, odgrodzoną murem od obywateli. Wczoraj, wraz z Włodzimierzem Czarzastym oraz Anną Marią Żukowską, symbolicznie zszyliśmy polską flagę, którą następnie zawiesiliśmy na barykadzie odgradzającej budynek parlamentu od mieszkańców. Otworzymy budynek Sejmu dla obywateli!

Źródło
Opublikowano: 2019-10-10 12:00:01

Obejrzyj ostatnie dni kampanii


Ostatnie dni kampanii my spędzamy na ulicach, rozdajemy ulotki, rozmawiamy z ludźmi, ale w tych dniach najwięcej zależy od was. To wy możecie przekonać swoich przyjaciół, znajomych z pracy, rodzinę, żeby poszli na wybory i zagłosowali na listę numer 3. Zagłosowali na Lewicę. Wszyscy jesteśmy rozczarowani tym jak przez ostatnie cztery lata wyglądała sejmowa opozycja, ale to się może zmienić. Dopóki piłka jest w grze do niedzieli zmiana jest możliwa, to zależy od was, ile osób przekonacie. Zachęćcie ich, żeby poszli na wybory.


Źródło
Opublikowano: 2019-10-10 08:00:00

Zandberg: PiS mówi „damy wam chleb, zapłacicie wolnością”, a Lewica „damy wam chleb i wolność” – Polsat News

Dziś wieczorem gościłem w Polsacie. Rozmawiałem z red. Gawryluk o programie Lewicy: podwyżkach dla budżetówki, likwidacji śmieciówek, rozbudowie usług publicznych, złagodzeniu ustawy antyaborcyjnej – słowem, o budowie nowoczesnego państwa dobrobytu.

Zachęcam do oglądania!

https://www.polsatnews.pl/…/zandberg-nadzieje-na-realna-z…/…

Zandberg: PiS mówi „damy wam chleb, zapłacicie wolnością”, a Lewica „damy wam chleb i wolność” – Polsat News

– Nadzieję na realną zmianę daje tylko Lewica. Wielu wyborców opozycji jest rozczarowanych tym, jak przez te 4 lata wyglądała sejmowa opozycja. Naszym zadaniem jest powiedzieć im "jest nadzieja" – powiedział w "Gościu Wydarzeń" Adrian Zandberg z Lewicy Razem.

Źródło
Opublikowano: 2019-10-09 21:21:21