Dla wielu osób na śmieciówkach postojowe jest fikcją. Dlaczego rząd tak zaufał pracodawcom?

Adrian Zandberg:

https://oko.press/dla-osob-na-smieciowkach-postojowe-to-fikcja/

Dla wielu osób na śmieciówkach postojowe jest fikcją. Dlaczego rząd tak zaufał pracodawcom?

O postojowe dla zleceniobiorcy wnioskuje zleceniodawca. Efekt? Mało wniosków i duża oszczędność na pomocy dla tych, którzy prace tracili jako pierwsi

Źródło
Opublikowano: 2020-06-29 19:19:25

Dziś działamy w okręgu wyborczym posłanki Paulina Matysiak. Walka z suszą i ze zmianami klimatu, nowoczesne programy spo

Adrian Zandberg:

Dziś działamy w okręgu wyborczym posłanki Paulina Matysiak. Walka z suszą i ze zmianami klimatu, nowoczesne programy społeczne, większe wsparcie finansowe dla samorządów – lewica to prawdziwa zmiana. Przyszłość, w której jest miejsce dla wszystkich!


Źródło
Opublikowano: 2020-06-25 21:00:00

A to jest moje ulubione zdjęcie z dzisiejszego wyjazdu. Tak w cieniu koronawirusa wygląda składanie pisma w ramach inter

Adrian Zandberg:

A to jest moje ulubione zdjęcie z dzisiejszego wyjazdu. Tak w cieniu koronawirusa wygląda składanie pisma w ramach interwencji poselskiej. Szacun dla gminy Czyże za dbałość o bezpieczeństwo. Byłoby super gdyby w ten sam sposób zadbali o mieszkańców przerażonych planowaną budową kopalni torfu, która może zniszczyć ich życie.

fot. ja


Źródło
Opublikowano: 2020-06-24 20:11:11

Dzień z Adrianem Zanbergiem: rano na bazarek, po kawie na protest

Adrian Zandberg:


W sumie dzień jak co dzień

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/dzien-z-adrianem-zanbergiem-rano-na-bazarek-po-kawie-na-protest/78el76g

Dzień z Adrianem Zanbergiem: rano na bazarek, po kawie na protest

Adrian Zandberg, lider partii Razem stał się symbolem walki o prawa pracowników. To właśnie jego partia przeforsowała poprawkę do ustawy o państwowym wsparciu dla firm, by prezesi musieli ograniczać p…

Źródło
Opublikowano: 2020-06-24 19:21:26

Ekologia. Adrian Zandberg interweniuje w sprawie budowy kopalni torfu w okolicach rzeki Narew – zdjęcie nr 3

Adrian Zandberg:

Na kampanijnym szlaku jest też czas na interwencje poselskie. Rolnicy nad Narwią walczą przeciwko lokalizacji kopalni torfu. Zniszczenie torfowiska to nie tylko strata dla środowiska, ale też większe zagrożenie suszą i szkoda dla rolnictwa. Dziś w Czyżach, wspólnie z Razem Podlaskie, interweniowałem w tej sprawie u władz, które forsują to rozwiązanie. W Klejnikach i Czyżach rozmawialismy też o zbliżających się wyborach i naszym programie walki z suszą.

Ekologia. Adrian Zandberg interweniuje w sprawie budowy kopalni torfu w okolicach rzeki Narew – zdjęcie nr 3

– Władze idą jak taran w kontrze do lokalnej społeczności, która wcale nie marzy o tym, żeby zrujnować środowisko naturalne w okolicy i narazić się na jeszcze większe susze – odniósł się do pomysłu budowy kopalni torfu na styku gmin Czyże i Narew Adrian Zandberg. I podjął jako pose…

Źródło
Opublikowano: 2020-06-24 15:58:00

Obejrzyj Zandberg: Dlaczego zagłosuję na Biedronia

Adrian Zandberg:


Chcę żyć w Polsce sprawiedliwej społecznie i otwartej. Mam dość rządów PiS, ale nie chcę powrotu do przeszlości. Zagłosuję w tych wyborach na program Lewicy. Zagłosuję na Biedronia, bo głos na prawicowych kandydatów oznacza wzrost w siłę tej czy innej prawicy.


Źródło
Opublikowano: 2020-06-23 15:11:26

Na koniec dnia musimy się Wam pochwalić Podczas ostatniego posiedzenia Sejmu udało nam się wywalczyć bardzo ważną zmian

Adrian Zandberg:

Na koniec dnia musimy się Wam pochwalić 😇 Podczas ostatniego posiedzenia Sejmu udało nam się wywalczyć bardzo ważną zmianę 💪
🥳 Osoby na śmieciówkach nie będą już zdane na łaskę i niełaskę swoich zleceniodawców! Będzie można składać samemu wnioski o postojowe! 🎉


Źródło
Opublikowano: 2020-06-22 19:42:09

Obejrzyj Protest pracowników Poczty

Adrian Zandberg:


To, przed czym przestrzegaliśmy w Sejmie, staje się faktem. Zaczynają się cięcia płac w instytucjach publicznych. Pod ministerstwem aktywów państwowych protestowali pracownicy Poczty Polskiej i personel LOTu. Na miejscu byli też posłowie Razem. Państwo powinno świecić przykładem, być wzorowym pracodawcą – zwłaszcza w trakcie kryzysu. Wypychanie pracowników na śmieciówki, jak to się dziś dzieje w LOT pod rządami prezesa Milczarskiego, to gruby skandal.


Źródło
Opublikowano: 2020-06-21 20:53:22

Oszczędności mądre i głupie – Adrian Zandberg, lider partii Razem dla „Super Expressu”

Adrian Zandberg:

LOT stoi dziś na skraju upadłości. Koronawirus uderzył potężnie w całą branżę lotniczą, więc za to akurat nie ma co winić rządu. Spółki lotnicze trzeba ratować na całym świecie. Problem w tym, jak władza bierze się do ratowania LOTu. Robi to, mówiąc najuprzejmiej, nierozsądnie.

Pracownikom obwieszczono, że stewardessy będą odtąd zarabiać w okolicach płacy minimalnej. Umowy dla pilotów skonstruowano tak, żeby wypchnąć ich na samozatrudnienie. Śmieciówki w LOT to nie nowość. Od lat wypychano tam pracowników na takie kontrakty. Teraz zarząd potraktował kryzys jako okazję, by pozbyć się z firmy jak największej liczby umów o pracę. W kokpicie mają siedzieć “przedsiębiorcy”, świadczący usługę pilotowania jako niezależne firmy. Ich praca się nie zmieni – poza tym, że będą musieli sami płacić swój ZUS.

Oszczędności z tego tytułu trudno traktować poważnie. Wydatki na pensje to ułamek kosztów LOTu. Cięcia wyglądają bardziej jak zemsta na niepokornych pracownikach. Zamiast ciąć pensje, można było zrezygnować z niegospodarnych inwestycji. Do dziś nie wiadomo, po co LOT zdecydował się na kupno niemieckich linii Condor – chyba tylko po to, by prawicowa prasa mogła się ekscytować, że kupujemy coś niemieckiego. Trudno zrozumieć też, po co LOT utrzymuje bazę w Budapeszcie, która ani przez chwilę na siebie nie zarabiała. Ale ciąć pensje jest widocznie łatwiej, niż likwidować dęte projekty.

https://www.se.pl/…/oszczednosci-madre-i-glupie-adrian-zand…

Oszczędności mądre i głupie – Adrian Zandberg, lider partii Razem dla „Super Expressu”

LOT stoi dziś na skraju upadłości. Koronawirus uderzył potężnie w całą branżę lotniczą, więc za to akurat nie ma co winić rządu. Spółki lotnicze trzeba ratować …

Źródło
Opublikowano: 2020-06-20 17:18:35

Dobra wiadomość!

Adrian Zandberg:

Dobra wiadomość!

Pracownicy na śmieciówkach będą mogli sami zwrócić się o postojowe. Dotąd można ich było zostawić na lodzie, bez jakiejkolwiek pomocy – i tak się niestety działo. Nieuczciwe firmy, które zatrudniały na śmieciówkach niezgodnie z prawem, bały się kontroli umów i nie chciały składać wniosków o postojowe. Do naszych biur poselskich zwracało się sporo osób wykonujących zlecenia, którzy zostali bez grosza przez niefrasobliwość zleceniodawców. Ludzie, którzy i bez tego mają teraz ciężko na rynku pracy, lądowali z pustym portfelem.

Walczyliśmy o tę zmianę od wielu tygodni. Byliśmy, jak to ujął pewien poseł liberałów, nudni i namolni. Rząd tygodniami twierdził, że problemu nie ma, ale w końcu przyznał nam rację. Właśnie zakończyło się głosowanie, w którym Sejm usunął ten antypracowniczy absurd. Od teraz, w przypadku odmowy złożenia wniosku przez zleceniodawcę, pracownik będzie mógł sam złożyć wniosek do ZUS.

Źródło
Opublikowano: 2020-06-19 21:21:04

Po raz pierwszy od 15 lat Koleje Mazowieckie nie uruchomią bardzo popularnego połączenia z Warszawy nad Bałtyk. Swoją d

Adrian Zandberg:

◽️ Po raz pierwszy od 15 lat Koleje Mazowieckie nie uruchomią bardzo popularnego połączenia z Warszawy nad Bałtyk. Swoją decyzję uzasadniają względami bezpieczeństwa związanymi z epidemią koronawirusa, zaznaczając, że rotacja pasażerów na kolejnych stacjach uniemożliwia kontrolę liczby podróżnych w składzie.

◽️ Pociąg „Słoneczny” cieszył się rekordową popularnością wśród mieszkańców Warszawy. Wystarczy powiedzieć, że w ciągu 15 lat przewiózł 1,25 mln pasażerów. Dlatego zawieszenie jego kursów jest dla mnie niezrozumiałe. Wyjaśnienia wskazujące na trudności w zachowaniu reżimu sanitarnego podczas kursu nie są wystarczającą przesłanką, gdyż można go zachować wprowadzając miejscówki do biletów jak zrobiła to Łódzka Kolej Aglomeracyjna na trasie Warszawa Wschodnia – Łódź Fabryczna. Podróżni chętnie korzystali ze “Słonecznego” także z uwagi na brak tańszej alternatywy. Przejazd tym pociągiem jest zdecydowanie tańszy od alternatyw proponowanych przez PKP Intercity.

◽️ Pandemia koronawirusa przyniosła kryzys przewoźników spowodowany przede wszystkim spadkiem obrotów, dlatego tak istotne jest, aby utrzymać te połączenia, które przynoszą przedsiębiorcom największy zysk. Należy dołożyć wszelkich starań, aby zapewnić pasażerom możliwość korzystania z połączeń cieszących się największą popularnością, zapewniając im bezpieczeństwo sanitarne podczas podróży.

◽️ Dodatkowo zawieszenie kursów pociągu sezonowego “Słoneczny” pogłębi problem wykluczenia transportowego i przyczyni się do powstawania korków na autostradzie A1
w sezonie letnim.

◽️ Dlatego też wraz z Magdalena Biejat, Joanna Senyszyn i Adrian Zandberg wysłaliśmy pismo do marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika z prośbą o odpowiedź na następujące pytania:

1. Co jest przyczyną braku możliwości wprowadzenia przez spółkę Koleje Mazowieckie sprzedaży biletów na ściśle określone miejsca?
2. Jaki jest koszt uruchomienia kursów pociągu “Słoneczny” w sezonie?
3. Jakie były przychody ze sprzedaży biletów na przejazd pociągiem “Słoneczny” w latach 2015-2019?

Mam nadzieję, że jest jeszcze szansa na zmianę tej niezrozumiałej decyzji.


Źródło
Opublikowano: 2020-06-18 10:29:42

Lewicy plan ratunkowy dla polskiej wody

Adrian Zandberg:

"Chcemy zatrzymać wodę w krajobrazie. To oznacza postawienie na retencję, a nie odprowadzanie jej betonowymi korytarzami do morza. Skierujemy do rolników taką pomoc, że będzie im się bardziej opłacało mieć bobry za sąsiadów niż z nimi walczyć. Oddamy parkom narodowym kontrolę na nad woda znajdującą się w ich granicach, tak by już nigdy nie powtórzył się tragiczny pożar w Biebrzańskim Parku Narodowym" – mówiła autorka ustawy, posłanka Daria Gosek-Popiołek z Razem.

Koalicyjny Klub Lewicy chce realnej walki z suszą. Skoro rząd nie radzi sobie z tym problemem, przygotowaliśmy za nich konkretne rozwiązania, które pomogą środowisku naturalnemu i rolnikom. Nasze propozycje mają wsparcie środowiska naukowego i organizacji społecznych. Czas je przyjąć!

http://media.partiarazem.pl/100161-lewicy-plan-ratunkowy-dl…

Lewicy plan ratunkowy dla polskiej wody

Posłanki Lewicy złożyły dziś projekt nowelizacji prawa wodnego. To odpowiedź m.in. na problem suszy. –Czas na zupełnie nową filozofię w gospodarowaniu wodą – mówi Daria Gosek-Popiołek z Razem.

Źródło
Opublikowano: 2020-06-17 16:46:44

Obejrzyj Konferencja prasowa -propracownicza poprawka Lewicy

Adrian Zandberg:


Dziś w Senacie walczymy o pracowników na śmieciówkach! Wielu z nich nie dostaje postojowego. Przyczyna? O wsparcie dla nich musi wystąpić ten, kto ich zatrudnia. Tak, jak mówiła dziś na konferencji Daria Gosek-Popiołek, wielu nieuczciwych pracodawców boi się kontroli zatrudnienia, więc nie składa wniosków. Efekt jest taki, że pracownicy na śmieciówkach zostali na lodzie.

Wspólnie z Wojciech Konieczny – Senator Rzeczpospolitej Polskiej z Polskiej Partii Socjalistycznej przekonujemy senatorów, żeby naprawić tę sytuację. Proponujemy, żeby pracownicy na śmieciówkach mogli samodzielnie składać wniosek o postojowe. Czy się uda? Zobaczymy dziś wieczorem.


Źródło
Opublikowano: 2020-06-17 15:01:54

Lewica przedstawia projekt ustawy reprywatyzacyjnej. Całkowite wygaśnięcie roszczeń za symboliczną rekompensatą

Adrian Zandberg:

Tę sprawę trzeba w końcu przeciąć! Ustawa o wygaszeniu roszczeń raz na zawsze zakończy patologię złodziejskiej reprywatyzacji. Dziś szczegóły naszego projektu przedstawiła autorka projektu, posłanka Magdalena Biejat oraz Robert Biedroń.

Ustawa zakłada całkowite wygaśnięcie roszczeń reprywatyzacyjnych za symboliczną rekompensatą, koniec zwrotów nieruchomości w naturze, koniec handlu roszczeniami. To rozwiązanie problemu reprywatyzacji zarówno w Warszawie, jak i w innym polskich miastach.

Dziękujemy za wsparcie organizacjom lokatorskim!

https://www.gazetaprawna.pl/…/1483246,ustawa-reprywatyzacyj…

Lewica przedstawia projekt ustawy reprywatyzacyjnej. Całkowite wygaśnięcie roszczeń za symboliczną rekompensatą

Lewica przedstawiła w poniedziałek w Sejmie projekt ustawy reprywatyzacyjnej. Kandydujący na prezydenta z ramienia tej formacji Robert Biedroń zapowiedział rozpoczęcie konsultacji społecznych do projektu. Zaapelował też o współpracę nad projektem do wszystkich frakcji politycznych .

Źródło
Opublikowano: 2020-06-15 15:05:18

Adrian Zandberg: Wchodzimy w kryzys ze schrzanionym systemem wsparcia. To się zemści [Wywiad]

Adrian Zandberg:

28 czerwca warto zadać sobie dwa proste pytania: czego chcą kandydaci i kto za nim stoi. To są pytania, na które powinni odpowiedzieć sobie zwłaszcza wyborcy Lewicy.

W tych wyborach jest tylko jeden kandydat, który ma odwagę podpisać ustawę o wygaszeniu roszczeń reprywatyzacyjnych. Tym kandydatem jest Robert Biedroń. Nie będzie to Rafał Trzaskowski, który najpierw zapowiadał rozliczenie po rządach Hanny Gronkiewicz-Waltz, a potem przez dwa lata tego nie zrobił. Zamiast tego sądzi się dziś w imieniu miasta przeciwko ofiarom reprywatyzacji. A za jego plecami stoi stara gwardia Platformy.

Jest tylko jeden kandydat, który ma odwagę złagodzić ustawę antyaborcyjną. Tego nie ma nawet co wymagać od Trzaskowskiego czy Hołowni. Hołownia to człowiek Kościoła, Trzaskowski kierował międzynarodówką konserwatystów. Trudno oczekiwać, żeby porzucili swoje poglądy.

Taką listę spraw ważnych dla lewicowego wyborcy mógłbym ciągnąć długo. To, czy te sprawy kiedykolwiek będą załatwione, zależy od naszych głosów.

Między innymi o tym w ngo.pl

Adrian Zandberg: Wchodzimy w kryzys ze schrzanionym systemem wsparcia. To się zemści [Wywiad]

– PiS już nawet nie udaje dialogu społecznego. Wcześniej było tak, że dialog występował chociaż na papierze. Zwoływano czasem takie czy inne rady, choć nikt ich nie traktował poważnie.

Źródło
Opublikowano: 2020-06-15 12:22:21

Obejrzyj Zandberg: Jesteście równi. Macie prawo kochać, kogo chcecie

Adrian Zandberg:


Cokolwiek by nie powiedział jeden albo drugi troglodyta, wszyscy Polacy są i będą równi. Lewica nie będzie udawać, że pada deszcz, kiedy rządzący opluwają mniejszości. Prawicę można zatrzymać – ale potrzeba do tego odwagi, a nie strachliwego kunktatorstwa. My nie będziemy milczeć.


Źródło
Opublikowano: 2020-06-14 17:19:39

Wszyscy ludzie są równi. Macie prawo kochać i żyć tak, jak chcecie.

Adrian Zandberg:


Wszyscy ludzie są równi. Macie prawo kochać i żyć tak, jak chcecie.

I nie przejmujcie się tym, co powiedział ten jaskiniowiec. Ich czas już mija. Każda taka podła wypowiedź tylko przyśpiesza dzień, kiedy wprowadzimy w Polsce równość małżeńską.

#Czarnek #LGBTtoLudzie

Czarnek,LGBTtoLudzie

Źródło
Opublikowano: 2020-06-14 12:59:31

Nie można się wiecznie cofać – Adrian Zandberg, lider partii Razem dla „Super Expressu”

Adrian Zandberg:

Napisałem to wczoraj, ale po dzisiejszych wydarzeniach w Brzegu jest jeszcze bardziej aktualne. To, że prezydent Polski może sobie pozwolić na opowiadanie obraźliwych bzdur o LGBT, nie wzięło sie znikąd.

Strategia strachu i wiecznego cofania się nie działa. Prawica jest w ofensywie, bo się nie boi. Na takie wydarzenia, jak dziś, powinna być jasna odpowiedź wszystkich kandydatów, którzy szanują prawa człowieka. Jasne TAK dla równości małżeńskiej. Kiedy władze się tak zachowują, to nie czas na kunktatorstwo i tchórzliwość. Inaczej Polska będzie zsuwać się coraz bardziej w prawo, coraz dalej od Europy.

https://www.se.pl/…/nie-mozna-sie-wiecznie-cofac-adrian-zan…

Nie można się wiecznie cofać – Adrian Zandberg, lider partii Razem dla „Super Expressu”

W czwartek młodzi ludzie przyszli pod Pałac Prezydencki, żeby sprzeciwić się szczuciu na mniejszości. Włączyli muzykę, zatańczyli, a potem rozeszli się do domów…

Źródło
Opublikowano: 2020-06-13 12:42:41

Adrian Zandberg: The Mentality from Margaret Thatcher’s Times still Dominates among the Leaders of Visegrad – Aspen Institute Central Europe

Adrian Zandberg:

Dziś dłuższy wywiad w Aspen Review. Rozmawialiśmy o europejskiej polityce przemysłowej, długim cieniu thatcheryzmu w krajach Grupy Wyszehradzkiej, Nowym Zielonym Ładzie… Ale też o sytuacji lewicy w krajach naszego regionu i o tym, dlaczego przebieranie się w historyczne kostiumy "opozycji demokratycznej" to ślepa uliczka.

https://www.aspen.review/…/adrian-zandberg-mentality-marga…/

Adrian Zandberg: The Mentality from Margaret Thatcher’s Times still Dominates among the Leaders of Visegrad – Aspen Institute Central Europe

The left-wing story has to be built on recognising what really unites us. We are the periphery and like every periphery we have the ambition to stop being periphery. This can only be done by deepening European solidarity—says Adrian Zandberg in an interview with Jakub Majmurek. JAKUB MAJMUREK: “…

Źródło
Opublikowano: 2020-06-12 11:56:52