Szczepionki są obecnie najlepszym narzędziem, żeby ograniczyć śmierć Czy gdyby s

Adrian Zandberg:Szczepionki są obecnie najlepszym narzędziem, żeby ograniczyć śmierć Czy gdyby szczepienia były obowiązkowe, to wszyscy by się zaszczepili? Pewnie nie. Pewnie pan Braun i parę tysięcy fanatyków nie. Ale zaszczepiłoby się wystarczająco wielu ludzi, żeby utrzymać epidemię pod kontrolą. Mam duże pretensje do władz PiS – o to, że tolerują skandaliczne wypowiedzi, które podważają zaufanie do szczepień. Na obecnym posiedzeniu Sejmu posłanka PiS, pomińmy nazwisko, robiła to z sejmowej trybuny. Przez takie słowa niejedna osoba się nie zaszczepi i umrze.

To jest darwinizm społeczny – żeby uniknąć kłopotów w klubie, prawica jest gotowa poświęcić życie tysięcy osób, głównie starszych, chorych. My się na taką nieetyczną politykę nie godzimy. Kropka. Dziwię się politykom, którzy biorą to na swoje sumienie.


Źródło
Opublikowano: 2022-01-27 16:00:51

Polacy żądają podwyżek. Strajki trwają nie tylko w Solarisie. „To instynkt samozachowawczy”

Adrian Zandberg:

W dzisiejszym Super Express tekst o nadciągającej fali strajków. Paroc i Solaris to dopiero początek. Ludzie widzą, że w wielu branżach biznes ma rekordowe zyski. I nie zgadzają się na to, żeby koszty inflacji zepchnąć na pracowników.

Polacy żądają podwyżek. Strajki trwają nie tylko w Solarisie. „To instynkt samozachowawczy”

Źródło
Opublikowano: 2022-01-27 11:46:08

Pomóżmy pracownikom Solarisa!

Adrian Zandberg:

Pomóżmy pracownikom Solarisa!

Hiszpański właściciel ogłosił, że nie wypłaci pensji podczas strajku. Korpo chce załogę „wziąć głodem”. Liczą na to, że świat o strajkujących zapomni.

Pokażmy panu prezesowi Solarisa, że się myli. Zachęcam do udziału w zbiórce dla strajkujących!

Link w komentarzu.
Źródło
Opublikowano: 2022-01-25 18:16:07

W wielu branżach wielkie firmy mają dziś rekordowe zyski. Czas, żeby podzieliły

Adrian Zandberg:


W wielu branżach wielkie firmy mają dziś rekordowe zyski. Czas, żeby podzieliły się nimi z pracownikami. Tu, w Bolechowie, i w całej Polsce!

W Solarisie ludzie robią autobusy, którymi jeździ cała Europa. Dostają 2900. A przecież polscy pracownicy nie są gorsi niż hiszpańscy! Mają prawo do porządnych płac. Dlatego OPZZ i Solidarność w Solarisie połączyły siły. I to jest duża rzecz. To nie jest strajk tylko pracowników Solarisa. Parę miesięcy temu Bolechowo patrzyło na zwycięstwo pracowników w Trzemesznie. Dziś to na wielkopolskie zakłady Solarisa patrzy wiele miast w całej Polsce.

Przyjechaliśmy do Solarisa, żeby firmie nie przyszły do głowy głupie pomysły. Prawo do strajku, prawo do godnej płacy to jest konstytucyjne prawo każdego pracownika!

Ten strajk wybuchł, bo firma nie chciała rozmawiać o poważnych podwyżkach. Teraz będzie tracić przez niepotrzebne skąpstwo. Niech to będzie lekcja dla innych. Mam nadzieję, że władze firmy siądą do poważnych rozmów z załogą. To opłaci się wszystkim.Źródło
Opublikowano: 2022-01-24 11:54:48

Adrian Zandberg reaguje na zachowanie Putina: Potrzebujemy europejskiej armii

Adrian Zandberg:


Wojska, gromadzące się wokół ukraińskich granic, powinny być ostatecznym dzwonkiem alarmowym dla premiera Morawieckiego: skłócenie Polski z Europą Zachodnią jest strategicznie samobójcze. Czas zamknąć absurdalny konflikt o Izbę Dyscyplinarną, porozumieć się w sprawie Turowa, skończyć z otwieraniem kolejnych frontów w ramach UE. Na szali leży nie tylko przyszłość Ukrainy. Jeśli Europa się podzieli, a polityka agresji okaże się dla Kremla opłacalna, to po Kijowie przyjdzie czas na Kiszyniów, na Rygę, na Wilno. A w końcu i na Warszawę.

Dla wielu Europejczyków Ukraina wydaje się odległa. Uświadomić innym skalę zagrożenia, uzgodnić wspólne, zdecydowane stanowisko – to dużym stopniu nasza odpowiedzialność. Ale do tego potrzebne jest zaufanie. Odbudowa zaufania i dobrych relacji z Europą Zachodnią to nie jest tylko kwestia pieniędzy, tego, czy dostaniemy środki z tego czy innego euro-funduszu. To dziś racja stanu.

https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/ukrainska-lekcja-potrzebujemy-europejskiej-armii-i-zgody-z-sojusznikami-pisze-adrian-zandberg-aa-Dm3m-zAhg-9sMb.html

Adrian Zandberg reaguje na zachowanie Putina: Potrzebujemy europejskiej armii

Źródło
Opublikowano: 2022-01-22 11:24:36

Bronimy barów mlecznych! To instytucje, o które nasze państwo powinno dbać. Są o

Adrian Zandberg:


Bronimy barów mlecznych! To instytucje, o które nasze państwo powinno dbać. Są oparciem dla osób starszych i samotnych, dzięki nim niezamożni ludzie mogą zjeść ciepły i zdrowy posiłek.

Już teraz wiele barów mlecznych działa na granicy opłacalności, niejednokrotnie dopłaca do części dań. Przez drożyznę ich sytuacja się szybko pogarsza.

Rząd zaplanował w budżecie za mało pieniędzy na wsparcie dla barów mlecznych. Dotacja budżetowa wzrasta o niecały 1% – a ceny żywności już rosną dużo szybciej (nie wspominając nawet o drastycznych podwyżkach gazu).

Dziś w Super Express o interwencji Razem w tej sprawie. Rząd musi działać, inaczej wiele barów mlecznych po prostu zniknie z polskich ulic.Źródło
Opublikowano: 2022-01-19 14:04:33

Zandberg MOCNO o medycznej marihuanie. „Ulżyć chorym i skończyć z cwaniactwem”

Adrian Zandberg:


1000 złotych co miesiąc. Tyle musi wydać pacjent, któremu lekarz przepisał terapię medyczną marihuaną. Te preparaty pomagają radzić sobie z bólem, z mdłościami, z zaburzeniami apetytu. Dla pacjentów onkologicznych to ulga w cierpieniu i sposób na poprawę jakości życia. Działanie marihuany jest tu udowodnione naukowo i bezpieczniejsze niż wielu leków przeciwbólowych. Jest tylko jeden kłopot: cena.

W tej sprawie absurd goni absurd. Dlatego posłanka Paulina Matysiak z Razem zaproponowała zmiany w prawie: ulżyć chorym, ułatwić lokalną produkcję, a przy okazji skończyć z eldorado dla cwaniaków. Skoro preparaty z marihuany stosuje się jako leki, to państwo powinno traktować je tak, jak każdy inny lek. Pacjenci onkologiczni, ratujący się przed cierpieniem, powinni korzystać z takiej terapii bezpłatnie. Jeżeli lekarz przepisze preparat, to taki preparat powinien być po prostu refundowany.

Niestety, projekt posłanki Matysiak został odrzucony w pierwszym czytaniu. PiS i wierni rządowi narodowcy z Konfederacji nie chcieli nawet nad nim dyskutować. Refundacja poszła więc do kosza.

Sprawa jest o tyle smutna, że nie chodzi tu chyba o uprzedzenia wobec marihuany czy zwykłe skąpstwo, oszczędzanie na pacjentach onkologicznych. W debacie jeden z posłów PiS jasno dał do zrozumienia, że odrzucają ustawę, bo posłanka Matysiak należy do Koalicyjnego Klubu Lewicy. Dosyć to małostkowe. Niestety, konsekwencje spadną na biedniejszych pacjentów.

https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/felieton-adrana-zandberg-malostkowosc-kosztem-chorych-aa-RaKN-zii3-sCdY.html

Zandberg MOCNO o medycznej marihuanie. „Ulżyć chorym i skończyć z cwaniactwem”

Źródło
Opublikowano: 2022-01-16 15:21:18

Media opisywały, że zapach marihuany czuć na korytarzach TVP. Ten zapach można

Adrian Zandberg:Media opisywały, że zapach marihuany czuć na korytarzach TVP. Ten zapach można poczuć na korytarzach w hotelu sejmowym. A zwykłego człowieka z blantem w kieszeni ściga policja. Skończmy już z tą hipokryzją i prohibicją – Adrian Zandberg

#marihuana #zdrowie #sejm #lewica #polityka #prawica
marihuana,zdrowie,sejm,lewica,polityka,prawica

Źródło
Opublikowano: 2022-01-14 09:24:50

Niestety Sejm, głosami posłów m.in. PiSu i Konfederacji odrzucił projekt ustawy

Adrian Zandberg:


Niestety Sejm, głosami posłów m.in. PiSu i Konfederacji odrzucił projekt ustawy Paulina Matysiak, który miał ułatwić dostęp do medycznej marihuany osobom cierpiącym na poważne schorzenia.

Ale chodzi nie tylko o dostęp do marihuany medycznej – cała polityka wobec konopi musi być racjonalna. A policja ścigająca ludzi za skręta w kieszeni, zamiast walczyć z poważnymi przestępcami, to nie jest racjonalne, to jest absurd i z tym absurdem trzeba po prostu skończyć. Razem opowiada się za legalną marihuaną. Kryminalizacja przyniosła Polsce więcej złego niż dobrego. To jest polityka zakłamana i nieskuteczna.


Źródło
Opublikowano: 2022-01-13 19:55:14

Ustawa, którą przyniósł do Sejmu rząd, jest przewidziana na kilka miesięcy. Co,

Adrian Zandberg:Ustawa, którą przyniósł do Sejmu rząd, jest przewidziana na kilka miesięcy. Co, kiedy ta tarcza się skończy? Jeśli jest tak, jak ocenia rząd i inflacja ma charakter kosztowy, importowany – to co rząd zrobi, jeśli wysokie ceny zagranicą utrzymają się dłużej, niż do wiosny?

Rachunki i ceny żywności uderzają najmocniej w najsłabiej zarabiających pracowników – tarcza ochronna dla nich potrzebna jest już!

#inflacja #Drożyzna


Źródło
Opublikowano: 2022-01-12 16:09:21

Zandberg WALI w Morawieckiego. „Co to za premier, który nic nie może?”

Adrian Zandberg:


To nie sztuka kierować statkiem, kiedy świeci słońce. Każdy może wtedy prężyć się do zdjęć na mostku. Sternika poznaje się wtedy, kiedy przychodzi gorsza pogoda. Wtedy trzeba działać. I biada pasażerom, jeśli sternik umie tylko się uśmiechać.

Nad Polską wieje dziś gorszy wiatr. Po pierwsze – epidemia. Już jest gorzej niż w innych krajach, każdego tygodnia umierają tysiące ludzi. Za rogiem czeka kolejna fala. Każdy może sam odpowiedzieć na pytanie, co się wydarzy, jeśli przeładuje szpitale. To nie jedyna ciemna chmura na horyzoncie. Ceny jedzenia, prądu, mieszkań galopują, a płace zostają z tyłu.

Te problemy są poważne, ale nie są wyjątkowe. Polska nie jest Hiobem, na którego Bóg spuścił wszelkie możliwe klęski. Inne kraje mają podobne wyzwania. Po prostu radzą sobie lepiej.

Teoretycznie Polska ma sternika. Premierem jest pan Morawiecki. Tylko co to za premier, który nic nie może?

Morawiecki nie wprowadzi obowiązku szczepień, bo musi wdzięczyć się do antyszczepionkowców we własnych szeregach. Morawiecki nie powie ministrowi Ziobrze, że pieniądze z UE są potrzebne, bo minister też może się obrazić. Główne zadanie premiera to obłaskawić kolejne grupki, żeby sobie nie poszły. Na realne problemy nie ma czasu ani siły. Polska będzie więc przez kolejne miesiące dryfować.

Jak długo? AWS rozkładał się latami. W 2022 roku życzę Państwu zmiany. Czasy przyszły cięższe, dobrze byłoby mieć rząd, który jest w stanie rządzić. A nie tylko trwać.

Zandberg WALI w Morawieckiego. „Co to za premier, który nic nie może?”

Źródło
Opublikowano: 2022-01-08 12:21:34

Dziś Facebook usunął profil Konfederacji.

Adrian Zandberg:


Dziś Facebook usunął profil Konfederacji.

O skrajnej prawicy, jak Państwo wiecie, myślę bardzo źle. Uważam, że to cynicy, którzy mają w pogardzie życie ludzkie, a to, co wyprawiali w sieci, przyczyniło się do covidowej tragedii. Zdrowie publiczne trzeba chronić przed szkodliwą dezinformacją. Ale tym powinny zajmować się publiczne instytucje, pod demokratyczną kontrolą i nadzorem UE, a nie korpo-monopolista.

Cyberkorpom nie zależy ani na wolności słowa, ani na zdrowiu publicznym, tylko na zyskach. Antyszczepionkowa szuria nie wzięła się przecież znikąd. Algorytmy FB podkręcały przez lata chore emocje i teorie spiskowe. Robiły to, póki było to zyskowne i bezproblemowe.

Arbitralna władza platform nie jest rozwiązaniem. Jest częścią problemu.

Źródło
Opublikowano: 2022-01-05 15:25:51

Nie strzelajmy w Sylwestra!

Adrian Zandberg:


Nie strzelajmy w Sylwestra!

To, co wygląda na beztroską zabawę, jest źródłem cierpienia dla wielu ludzi i zwierząt.

Huk wystrzału to potężny stres i cierpienie dla ludzi w spektrum autyzmu. Głośne wybuchy mogą powodować u nich ataki paniki i autoagresji. Pozornie niewinna rozrywka to może być dla Waszego sąsiada wielki stres i ból.

Cierpią też zwierzaki. Wszyscy wiemy, jak na te sylwestrowe kanonady reagują domowe psy. Ale tysiące odpalanych równocześnie fajerwerków krzywdzą też dzikie zwierzęta. Ptaki, ogłuszone i zdezorientowane, giną w zderzeniu z drzewami i budynkami.

Fajerwerki nie są bezpieczne. Każdego roku szpitalne oddziały ratunkowe zapełniają się ofiarami sylwestrowej nocy. Do szpitali trafiają dzieciaki, którym eksplozje urwały palec albo nieodwracalnie uszkodziła oko. Nie wspominając o takim “drobiazgu”, że toksyczne, szkodliwe pyły, które utrzymują się długo nad miastem, utrudniają życie astmatykom.

Kolejne samorządy rezygnują z fajerwerków. I słusznie! Są bezpieczniejsze sposoby świętowania Nowego Roku. Ale to nie tylko odpowiedzialność władz. Tu sporo zależy też od nas. Dajmy już spokój tej niemądrej “tradycji” i nie strzelajmy w Sylwestra!


Źródło
Opublikowano: 2021-12-31 18:19:19

Dziś Sylwester. Dziś zostaną zamknięte trzy w pełni sprawne elektrownie jądrowe:

Adrian Zandberg:


Dziś Sylwester. Dziś zostaną zamknięte trzy w pełni sprawne elektrownie jądrowe: Gundremmingen, Grohnde i Brokdorf. To zła informacja dla klimatu i równie kiepska dla Europy. Za to świetna dla korpo i reżimów czerpiących zyski z paliw kopalnych.

Nasze gospodarki pchają do atmosfery coraz więcej dwutlenku węgla. Rok w rok rujnujemy w ten sposób przyszłość naszych dzieci. Braki żywności, drastyczny wzrost kosztów energii, miliony uciekinierów z regionów, które dewastuje kryzys klimatyczny – jeżeli nie zatrzymamy zmian klimatu, to będzie ich codzienność. Nad tym wszystkim wisi pytanie: czy nie podkopujemy trwale warunków umożliwiających życie na Ziemi?

Utrzymać emisje pod kontrolą w gospodarce uzależnionej od wzrostu – to karkołomne zadanie. Elektrownie jądrowe to jedno z nielicznych narzędzi, które mamy w ręku. W przeciwieństwie do OZE są stabilne. W przeciwieństwie do węgla i gazu są niskoemisyjne. Tak, budowa nowych elektrowni trwa. Tak, trzeba radzić sobie z odpadami. Ale na tym świecie nie ma rozwiązań idealnych. Takie istnieją wyłącznie w bajkach.

W rzeczywistości rozpędzającego się kryzysu klimatycznego są tylko rozwiązania mniej złe. Zamykanie działających elektrowni jądrowych to jedna z gorszych rzeczy, które można zrobić. Kiedy zamyka się elektrownię, zapotrzebowanie na prąd nie znika. Łatwo zgadnąć, co się stanie: ceny wzrosną, gospodarka pochłonie jeszcze więcej węgla, jeszcze więcej gazu. Będzie jeszcze więcej emisji. To tak, jakbyśmy dołożyli do pieca kolejny Bełchatów.

Jeżeli niemiecki plan zostanie utrzymany – a niestety wiele wskazuje na to, że tak się stanie – to w przyszłym roku zostaną zlikwidowane kolejne trzy elektrownie. To nie jest odpowiedzialne. Niemcy przez lata krytykowali Polskę za to, że kurczowo trzymamy się węgla. Mieli sporo racji. Ale pusta krytyka niczego nie zmienia. Bo dziś w Europie potrzeba nie pustej krytyki, tylko współpracy.

Jak mogłaby wyglądać taka klimatyczna współpraca? Na przykład tak, że Niemcy, zamiast likwidować elektrownie jądrowe, oddają je Polsce w dzierżawę. A w zamian Polska zamyka bloki węglowe. Na przykład tak, że tworzymy duży, europejski program nuklearny, finansujemy budowę elektrowni ze wspólnych środków, tak jak covidowy Fundusz Odbudowy. I w ten sposób zapewniamy stabilne, tanie źródła energii dla całego kontynentu.

Kryzys klimatyczny nie zwraca uwagi na granice między państwami. To jest zagrożenie dla nas wszystkich. Jeszcze możemy odwrócić kartę historii. Ale z każdą irracjonalną decyzją, z każdym rokiem będzie to coraz trudniejsze.

Źródło
Opublikowano: 2021-12-31 13:11:59

Tu jest miejsce dla Ciebie. Kochane, kochani. Życzymy Wam, aby spełniły się Wa

Adrian Zandberg:Tu jest miejsce dla Ciebie.

Kochane, kochani. Życzymy Wam, aby spełniły się Wasze marzenia, aby wszyscy byli zdrowi, zaszczepieni i szczęśliwi.

Aby Polska była wygodnym domem. Dla wszystkich. Dobrych świąt!Źródło
Opublikowano: 2021-12-22 09:40:27

Przez tchórzostwo rządu codziennie umierają kolejne setki osób. Te osoby mogły ż

Adrian Zandberg:


Przez tchórzostwo rządu codziennie umierają kolejne setki osób. Te osoby mogły żyć, ale PiS postanowił słuchać antyszczepionkowych szurów zamiast naukowców.

Blisko 42 tysiące – tyle niezaszczepionych osób zmarło na covid od poczatku roku. To tak, jakby z powierzchni ziemi zniknął Ciechanów, Sieradz, albo warszawskie Włochy.

Dalszych śmierci można uniknąć. Jest na to prosty i dostępny sposób – powszechne szczepienia. Dlatego domagamy się wprowadzenia obowiązku szczepień, paszportów covidowych i ograniczeń dla niezaszczepionych. A jeśli rząd nie potrafi wziąć odpowiedzialności za zdrowie i życie, to może po prostu podać się do dymisji.


Źródło
Opublikowano: 2021-12-21 22:21:08

Pandemia koronawirusa. Zandberg o zaniedbaniach rządu: Honorowe wyjście – dymisja [KOMENTARZE]

Adrian Zandberg:

Jeżeli premier Morawiecki nie ma odwagi podjąć decyzji, o których świetnie wie, że są konieczne, żeby ratować życie ludzi, to jest tylko jedno honorowe wyjście: dymisja.

Rząd ma obowiązek chronić życie i zdrowie ludzi. Jak się wzięło władzę, to trzeba rządzić, a nie bać się cienia pani Sierakowskiej.

Pandemia koronawirusa. Zandberg o zaniedbaniach rządu: Honorowe wyjście – dymisja [KOMENTARZE]

Źródło
Opublikowano: 2021-12-16 20:55:55

Dziś w Sejmie kolejny dzień, kiedy PiS cofa się przez garstką antyszczepionkowyc

Adrian Zandberg:Dziś w Sejmie kolejny dzień, kiedy PiS cofa się przez garstką antyszczepionkowych fanatyków. To po prostu niepoważne.

Konfederacji Sejm pomylił się najwyraźniej z monachijską piwiarnią sprzed stu lat. Tego, co dziś wyczyniali, nie ma sensu komentować. To brunatne pajacowanie trzeba po prostu ignorować.

Setki ludzi umierają każdego dnia na covid, a oczywistych ustaw i narzędzi do walki z epidemią nadal nie ma. Jeżeli rząd nie ma odwagi rządzić, to sugeruję proste rozwiązanie – może ustąpić.


Źródło
Opublikowano: 2021-12-15 18:54:18

Każdego dnia rosną chore nierówności. Miliarderzy latają na wycieczki w kosmos –

Adrian Zandberg:


Każdego dnia rosną chore nierówności. Miliarderzy latają na wycieczki w kosmos – a równocześnie coraz więcej ludzi cierpi niedożywienie, umiera na choroby, które można było wyleczyć. Miliony nie doczekają ratującej życie szczepionki, bo prawa korporacji ważą więcej niż ludzkie życie. Przyszłości całego życia na Ziemi zagraża kryzys klimatyczny. Pleni się nacjonalizm, religijny fanatyzm, szczucie na mniejszości.

System zbudowany na obsesji zysku za wszelką cenę prowadzi donikąd. Możemy i musimy go zmienić. Ale nie zrobią tego liberałowie – ten system to przecież ich dzieło! – ani cyniczna, hodująca nienawiść prawica.

↙️ Lewica to równość – dla wszystkich!
↙️ Lewica to niezależny głos pracowników.
↙️ Lewica to solidarne, opiekuńcze państwo.

Taką lewicę budujemy w Razem. Jeśli myślisz podobnie – zapraszam na pokład! Liczy się każda para rąk.


Źródło
Opublikowano: 2021-12-14 20:39:34