7 grudnia firma Centralne Biuro Bezpieczeństwa Personalnego pochwaliła się na swoim profilu w mediach społecznościowych,

7 grudnia firma Centralne Biuro Bezpieczeństwa Personalnego pochwaliła się na swoim profilu w mediach społecznościowych, że jej pracownicy uczestniczyli w usunięciu najemców z mieszkania w Warszawie. Wiemy, że nie była to jedyna przeprowadzona przez nich eksmisją, podczas której podszywali się pod służby państwowe. Jedyną osobą uprawnioną do przeprowadzenia eksmisji jest komornik, który może ją przeprowadzić po uprzednim wyroku sądu!
Złożyliśmy dzisiaj razem z Konrad Wiślicz-Węgorowski zawiadomienie do prokuratury w sprawie działalności Centralnego Biura Bezpieczeństwa Personalnego w sprawie przeprowadzenia bezprawnych eksmisji lokatorskich.
Zwróciliśmy się do ministra Mariusza Kamińskiego, z pytaniem dlaczego policja biernie uczestniczy w takich sprawach i do ministra Zbigniewa Ziobry z apelem o poważne potraktowanie przestępstw przeciwko lokatorom.
W poniedziałek razem z Marceliną Zawiszą złożymy zapytania poselskie. Żądamy przekazania informacji na temat liczby bezprawnych eksmisji z udziałem policji i odpowiedzi na pytanie, dlaczego policja uczestniczyła w bezprawnej eksmisji na ulicy Zbożowej w Warszawie.
Więcej na ten temat można przeczytać na profilu Razem w Warszawie


Źródło
Opublikowano: 2019-12-13 20:58:19

W weekendowej Gazecie Prawnej duża rozmowa z Piotrem Zarembą o tym, jakie będzie państwo pod rządami lewicy. Rozmawiamy

W weekendowej Gazecie Prawnej duża rozmowa z Piotrem Zarembą o tym, jakie będzie państwo pod rządami lewicy. Rozmawiamy m.in. o sądownictwie, podatkach, wydatkach na armię i na usługi publiczne, prawie do przerywania ciąży, świeckości instytucji publicznych… Zachęcam do lektury!


Źródło
Opublikowano: 2019-12-12 22:51:15

Obejrzyj Megalomańskie projekty, czy łączenie Polski?


Rząd Prawo i Sprawiedliwość woli megalomańskie projekty, na które może wydać setki milionów złotych, zamiast rozwijać kolej w mniejszych miejscowościach i powiatach.

O tym w #Sejm mówił dziś poseł Razem, Maciej Konieczny.Sejm

Źródło
Opublikowano: 2019-12-12 16:29:56

Obejrzyj Gościem Porannej rozmowy Gazeta.pl jest dziś Adrian Zanberg z partii Razem. Zaczynamy o 8:30.


Gościem Porannej rozmowy Gazeta.pl jest dziś Adrian Zandberg z partii Razem. Zaczynamy o 8:30.


Źródło
Opublikowano: 2019-12-10 11:26:58

Adrian Zandberg: Nie aspiruję do roli mesjasza lewicy. Ani króla Polski

Dziś w Gazeta Wyborcza dłuższy wywiad – o usługach publicznych, opodatkowaniu Facebooka, polityce klimatycznej i o emocjach, które Razem wzbudza wśród neoliberalnych publicystów. A także o tym, czy Warszawa jest Nowym Jorkiem, Praga Bronxem, a Magdalena Biejat Alexandrią Ocasio-Cortez

"Jak przekonacie Polaków, którzy nie ufają państwu i wolą transfery bezpośrednie od usług publicznych i zmian systemowych?

– Niech pan pogada z ludźmi, którzy mają dzieci w szkole. Skoro rzekomo nie ufają państwu, to proszę im zaproponować bon zamiast bezpłatnej edukacji. Wyśmieją pana. A przecież prawica to właśnie mówiła w latach 90.: „zlikwidować szkoły publiczne, wprowadzić prywatne, a do ręki dać bony edukacyjne”. Ludzie to odrzucili. Bo chcą, żeby szkoła była publiczna i bezpłatna. Żeby była tym miejscem, które organizuje lokalną społeczność. To dotyczy też innych dziedzin życia. Może i pan marszałek Grodzki z Platformy chce prywatyzacji szpitali. Ale większość Polaków jest temu przeciwna…

Choć nie bez zastrzeżeń.

– Problem jest oczywiście taki, że jeśli usługi publiczne latami rzężą, to ludzie szukają osobistych strategii przetrwania. Jak masz trzy lata czekać w kolejce do specjalisty, to kombinujesz, żeby to obejść. Potrzebujesz gotówki, żeby sobie na własną rękę poradzić. Ale, wbrew opinii światłych przedstawicieli elit, ludzie nie są głupi. Wiedzą, że za 500 czy 1000 złotych nie da się kupić tego, czego człowiek potrzebuje, gdy dopadnie go ciężka choroba. Polacy chcą prawdziwego państwa dobrobytu. Czym tak naprawdę jest takie państwo? Jednym wielkim ubezpieczeniem, dzięki któremu można spać spokojnie. Bez wiecznego lęku o jutro.

Czyli lewica wie, jak nauczyć Polaków zaufania do państwa?

– Tu nie trzeba nikogo pouczać, tylko porządnie dofinansować i zorganizować usługi. Państwo oczywiście nie jest magicznym rozwiązaniem wszystkiego. Ma swoje słabości, tak samo jak rynek. Trzeba podchodzić do tego bez uprzedzeń. W Polsce jest miejsce i dla państwa, i dla własności samorządowej, i dla spółdzielni, i dla firm prywatnych. Ale usługi publiczne po prostu powinny być publiczne. Lewica nie zgodzi się na ich prywatyzację. Ochrona zdrowia i edukacja to obowiązki państwa"

https://wyborcza.pl/…/7,124059,25477331,adrian-zandberg-nie…

Adrian Zandberg: Nie aspiruję do roli mesjasza lewicy. Ani króla Polski

Są ludzie, którzy zawsze chcieli głosować na Europę, na nowoczesność, ale przez lata dostawali w pakiecie egoizm i państwo minimum – mówi Adrian Zandberg. – Teraz mogą głosować na lewicę, bez obawy o stracony głos. A Europa to nie jest dziki neoliberalizm, tylko solidarność społeczn…

Źródło
Opublikowano: 2019-12-04 18:56:03

Dziś we WPROST:

Dziś we WPROST:
"Zgadzamy się na nakłady wynikające ze zobowiązań międzynarodowych, czyli na 2 proc. PKB na obronność. Natomiast planom podniesienia wydatków na zbrojenia do 2.5 proc. czy jak mówi Antoni Macierewicz do 3 czy nawet 4 proc. jesteśmy zdecydowanie przeciwni. Mamy pilniejsze zadania. Musimy naprawić usługi publiczne, w szczególności służbę zdrowia."

Link w komentarzu


Źródło
Opublikowano: 2019-12-02 11:06:40

Zandberg: jaką mamy pewność, że decyzja prokuratorska została podjęta bez nacisku

Żebyśmy postawili cały system prawny z głowy na nogi, musimy skończyć z sytuacją, w której ministerstwo, przy pomocy ręcznego nadzoru, usiłuje sterować sądownictwem. Ale przede wszystkim powinniśmy przeciąć splot resortu sprawiedliwości z prokuraturą. Prokuratura musi być niezależna. Mówiliśmy o tym także w kampanii wyborczej. Jednym z elementów przywracania porządku, praworządności w Polsce będzie także rozliczenie osób, które dopuszczały się działań antykonstytucyjnych. Minister Ziobro niewątpliwie się na tej liście znajduje. Gdy przyjdzie do głosowania w tej sprawie to nasze stanowisko jest jasne – nam ręka nie zadrży.

Zandberg: jaką mamy pewność, że decyzja prokuratorska została podjęta bez nacisku

Jednym z elementów przywracania porządku, praworządności w Polsce będzie rozliczenie osób, które dopuszczały się działań antykonstytucyjnych. Minister Ziob…

Źródło
Opublikowano: 2019-11-27 12:58:25

Śniadanie w Polsat News – 24.11.2019 – Polsat News

"Prawo i Sprawiedliwość zrujnowało przez te kilka lat autorytet Trybunału Konstytucyjnego. Wybór pana Piotrowicza i pani Pawłowicz do tej resztówki po instytucji, jaką jest dzisiaj Trybunał Konstytucyjny, jest podsumowaniem tego procesu. To trzeba będzie oczywiście posprzątać i spokojnie naprawić po tym jak skończą się rządy PiS, a następnie przywrócić tej instytucji jej konstytucyjną rolę."

Śniadanie w Polsat News – 24.11.2019 – Polsat News

Gośćmi Dariusza Ociepy byli: Kamila Gasiuk-Pihowicz (Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska), Adrian Zandberg (Lewica), Władysław Teofil Bartoszewski(Polskie Stronnictwo Ludowe), Radosław Fogiel (Prawo i Sprawiedliwość), Dobromir Sośnierz (Konfederacja) i Andrzej Dera (Kancelaria Prezy…

Źródło
Opublikowano: 2019-11-25 20:51:20

Od konfliktów w zakładach pracy do działań ogólnopolskich

W wielu firmach pracę organizuje się tak, że destabilizuje ona rytm dobowy. Długie okresy rozliczeniowe powodują, że praca staje się bardzo forsowna. Na dodatek firmy nie chcą uzgadniać z pracownikami norm, twierdząc, że nie mają takiego obowiązku. Nasze prawo wymaga zmian, które wzmocnią pozycję pracowników i ucywilizują czas pracy. Co zrobić, żeby zagwarantować porządny odpoczynek? O tym i o firmowanym przez Razem projekcie ustawy, która skraca czas pracy, rozmawialiśmy dziś ze związkowcami z Inicjatywy Pracowniczej – m.in. z magazynów Amazona.

Dziękuję ze spotkanie!


Źródło
Opublikowano: 2019-11-23 19:22:23

Obejrzyj Adrian Zandberg UJAWNIA, kto pisał jego przemówienie. Mówi o własnych ambicjach


Zapytany w programie „Ekspress Biedrzyckiej” o kulisy mojego przemówienia po ekspose premiera – „Pokazaliśmy czym różni się nasza wizja od wizji PiS. Chyba udało się to zrobić skutecznie, bo jak widać sporo osób jest zainteresowanych tym, co się działo w parlamencie. To ważne, bo przez ostatnich…

Więcej


Źródło
Opublikowano: 2019-11-22 08:21:48

Cihan Tunc jest kurdyjskim uchodźcą w Polsce. Musiał uciekać z Turcji ze względu na represje polityczne. Odsiedział tam

Cihan Tunc jest kurdyjskim uchodźcą w Polsce. Musiał uciekać z Turcji ze względu na represje polityczne. Odsiedział tam część wyroku za odśpiewanie niepodległościowej piosenki oraz posiadanie zakazanych książek. Polska uznała racje Cihana i przyznała mu status uchodźcy.

Cihan brał udział w niedawnych warszawskich protestach przeciwko tureckiej inwazji w północnej Syrii. Niedługo potem do jego drzwi zapukała policja. Reżim turecki ściga swoich politycznych przeciwników także na polskiej ziemi. Za Cihanem została wydana na wniosek Turcji "czerwona nota" Interpolu. Z uchodźcy stał się ściganym.

Najbardziej w tej sprawie uderza, że uzasadnienia przyznania Cihanowi statusu uchodźcy i jego ścigania przez Interpol brzmią właściwie identycznie. Nie ma wątpliwości, że "czerwona nota" stała się w tym wypadku narzędziem politycznych represji tureckiego reżimu przeprowadzanych w Polsce i rękami polskiej policji.

Dziś odbyła się rozprawa w sprawie tymczasowego aresztowania Cihana Tunca w związku z toczonym postępowaniem. Zostałem poproszony o poręczenie za ściganego/uchodźcę co oczywiście uczyniłem. Sąd szczęśliwie odrzucił wniosek o areszt tymczasowy i Cihan przynajmniej na razie jest wolny.

Nie może być zgody na stosowanie międzynarodowego prawa w celu represjonowania politycznych przeciwników.

Źródło
Opublikowano: 2019-11-17 16:51:59

Święto Niepodległości 2019. Posłowie Lewicy z antyfaszystami, poseł Konfederacji dowodził strażą narodowców

W marszu „Za wolność waszą i naszą” wzięło udział wiele tysięcy warszawiaków. Wśród nich – posłanki i posłowie Razem. Chcemy Polski, w której wszyscy czują się bezpiecznie, niezależnie od swojego wyznania czy koloru skóry. Niepodległej, solidarnej społecznie i wspólnej.

http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114884,25399701,swieto-niep…

Święto Niepodległości 2019. Posłowie Lewicy z antyfaszystami, poseł Konfederacji dowodził strażą narodowców

Przez Warszawę przeszły dwa duże zgromadzenia z okazji Święta Niepodległości: Marsz Niepodległości oraz Marsz Antyfaszystowski. ‚Chcemy żyć w kraju, w którym jest miejsce dla wszystkich’ – napisała posłanka Magdalena Biejat, która szła z antyfaszystami. Z kolei jeden z nowych posłó…

Źródło
Opublikowano: 2019-11-11 18:49:26

Zandberg wystartuje na prezydenta? To jego odpowiedź

Dziś w Fakcie w nieco bardziej tabloidowej konwencji: o tym, gdzie warto wybrać się na wakacje pociągiem, widokach na trasie Belgrad-Bar i ukraińskich plażach nad Morzem Czarnym. A przy okazji o Daszyńskim, Sandersie, ograniczeniu władzy wielkich korporacji i paru innych sprawach

https://www.fakt.pl/…/wywiad-z-adrianem-zandbergie…/5b4f4g3…

Zandberg wystartuje na prezydenta? To jego odpowiedź

Adrian Zandberg urodził się i spędził część dzieciństwa w Danii. Po latach spędzonych zagranicą jego rodzina wróciła do Polski. M.in. o tym w rozmowie z Faktem opowiedział lider Partii Razem. Adrian Z…

Źródło
Opublikowano: 2019-11-09 13:47:41

Zandberg chce do tego przekonać Kaczyńskiego. Powie mu „sprawdzam”

Leki na receptę za 5 zł, ustawa wygaszająca reprywatyzację, koniec z karaniem za chorowanie, silniejsza inspekcja pracy, likwidacja reklam w TVP. W rozmowie z Faktem mówię o planach Razem i lewicowej koalicji na nową kadencję Sejmu.

https://www.fakt.pl/…/adrian-zandberg-o-polityce-ja…/t3df2n1

Zandberg chce do tego przekonać Kaczyńskiego. Powie mu „sprawdzam”

Lider partii Razem Adrian Zandberg zapowiada walkę o niską cenę leków przepisywanych na receptę. Jak przekonuje, leki powinny kosztować symboliczne 5 zł. Będzie do tego przekonywał prezesa PiS. – Jaro…

Źródło
Opublikowano: 2019-11-07 20:28:25

101 lat temu w Lublinie powołany został pierwszy rząd niepodległej Polski – Tymczasowy Rząd Ludowy z Ignacym Daszyńskim

101 lat temu w Lublinie powołany został pierwszy rząd niepodległej Polski – Tymczasowy Rząd Ludowy z Ignacym Daszyńskim na czele.

Złożony z działaczy Polskiej Partii Socjalistycznej i innych lewicowych partii rząd stawiał sobie ambitne cele:
zapewnienie rzeczywistej wolności słowa, stowarzyszeń i zgromadzeń;
przekazanie ziemi chłopom i uprzemysłowienie dzięki rozwojowi spółdzielczości;
wprowadzenie 8-godzinnego dnia pracy, udziału robotników w zarządzaniu przedsiębiorstwami, zabezpieczenia na wypadek choroby lub niezdolności do pracy;
zaprowadzenie powszechnego, świeckiego, bezpłatnego nauczania, dostępnego dla wszystkich i na każdym szczeblu;
przeprowadzenie wyborów powszechnych do Sejmu – z równymi prawami dla kobiet i mężczyzn.

Dziś jest rocznica odzyskania Polski dla wszystkich, niezależnie od płci, wyznania, narodowości, czy posiadanego majątku. To jest prawdziwe Święto Niepodległości: święto społeczeństwa, święto Polski demokratycznej i sprawiedliwej.

Taką Polskę zbudujemy razem!


Źródło
Opublikowano: 2019-11-07 14:33:10

A. Zandberg o lekach za 5 zł: projekt ustawy w najbliższych miesiącach

PiS mówi, że jest formacją prospołeczną. My mówimy: sprawdzam. Ustaliliśmy w koalicji Razem-SLD-Wiosna pakiet prospołecznych ustaw, które przedstawi nasz koalicyjny klub. Jedną z nich będą "leki na receptę za 5 złotych". Leki są częścią procesu leczenia. My poważnie traktujemy polską Konstytucję, w tym zapis o równym dostępie do ochrony zdrowia. Uważamy, że nie można – jak dzisiaj – uzależniać dostępu do leczenia od grubości portfela. Chcemy to zmienić, wiemy jak to zrobić. Oczekujemy, że PiS zagłosuje za naszą propozycją. Jeśli zagłosuje przeciw, sam wystawi sobie świadectwo.

https://polskieradio24.pl/…/2399298,Adrian-Zandberg-ustawa-…

A. Zandberg o lekach za 5 zł: projekt ustawy w najbliższych miesiącach

– Za każdym razem, kiedy wchodzę do apteki i widzę starszą panią, która ma emeryturę minimalną, która przychodzi z receptą od lekarza i nie ma za co tej recepty wykupić, to czuję, że coś bardzo źle działa w naszym państwie – powiedział w "Sygnałach dnia" Adrian Zandberg z partii R…

Źródło
Opublikowano: 2019-11-07 09:35:09

133 reakcje, w tym Lubię to!, Super i Wrr


Dyskusja na antenie TVP o ulicę „Łupaszki”. Adrian Zandberg w programie Michała Rachonia, „Woronicza 17”.


Źródło
Opublikowano: 2019-11-03 21:20:10

Adrian Zandberg: Mała, wielka zmiana

W przededniu Święta Zmarłych prawica, jak to ma w zwyczaju, oburzyła się głośno i bez sensu. PiSowskie media i internetowe szczujnie obrzucają wyzwiskami białostockich radnych i lewicowych polityków. Jak się okazuje, wystarczyło zmienić nazwę ulicy, żeby awansować na „wroga narodu polskiego”, „potomka Stalina” oraz „enkawudzistę”. Powód? Rada miejska podjęła decyzję o likwidacji ulicy „Łupaszki”.

To, że ktoś walczył z powojenną władzą, nie czyni go automatycznie bohaterem. Antykomunizm nie jest usprawiedliwieniem dla zbrodni. „Łupaszka” nie zasługuje na pomniki. To samo dotyczy reszty prawicowego panteonu: Rajsa „Burego”, Kurasia „Ognia”, Pazderskiego „Szarego”, Augusto Pinocheta, Janusza Walusia czy hitlerowskich kolaborantów z Brygady Świętokrzyskiej.

Mam dla prawicy złą informację. Możecie wydawać setki milionów na propagandę, możecie kłamać dzień i noc w swoich mediach, ale nie wepchniecie nam tych „bohaterów” do gardła. Nie zmusicie nas do uczenia naszych dzieci, że patriotyzm to czystki etniczne i mordowanie kobiet w ciąży. Skończymy z tym pomieszaniem pojęć. Możecie zacząć się do tego przyzwyczajać.

https://www.se.pl/…/adrian-zandberg-mala-wielka-zmiana-aa-5…

Adrian Zandberg: Mała, wielka zmiana

W przededniu Święta Zmarłych prawica, jak to ma w zwyczaju, oburzyła się głośno i bez sensu. Pisowskie media i internetowe szczujnie obrzucają wyzwiskami białos…

Źródło
Opublikowano: 2019-11-02 09:47:55

Dziś dwa ważne miejsca w Warszawie, w których warto się pojawić. Mnie niestety położyła choroba, więc sam się nie stawię

Dziś dwa ważne miejsca w Warszawie, w których warto się pojawić. Mnie niestety położyła choroba, więc sam się nie stawię, ale będziecie mogli tam na pewno spotkać posłanki Razem.

O 12.30 pod sądami na al. Solidarności warto wyrazić solidarność z Jan Śpiewak. Śpiewak jest regularnie ciągany po sądach za rolę, którą odegrał w ujawnieniu dzikiej reprywatyzacji. Ci, którzy woleliby ten temat zamieść pod dywan (a jest ich sporo, po różnych stronach politycznych barykad) pewnie się cieszą, że mec. Ćwiąkalska chce zakneblować Śpiewaka wysoką grzywną i karą więzienia. Ja – wręcz przeciwnie. Nie mam wątpliwości, że po Śpiewaku przyjdą po kolejnych działaczy lokatorskich.

O tej samej godzinie świeczki i znicze staną pod ambasadą Chile. Neoliberalny prezydent Piñera wyprowadził wojsko przeciwko protestom społecznym. Padły strzały do cywilów, siły bezpieczeństwa postępują bardzo brutalnie, zginęło już wiele osób. Ulicami idą milionowe protesty w obronie praw człowieka, przeciwko niesprawiedliwości i nierównościom. Jeśli naprawdę wierzymy w europejskie wartości, to warto pokazać swój sprzeciw. Choćby tą małą świeczką pod ambasadą.

Źródło
Opublikowano: 2019-10-28 12:05:09

Rząd planuje ostro ściąć środki na działalność kulturalną mniejszości narodowych. Dlaczego? Nie wiadomo.

Rząd planuje ostro ściąć środki na działalność kulturalną mniejszości narodowych. Dlaczego? Nie wiadomo.

Wielokulturowość jest ważną wartością i dobrze służy Polsce. Niestety, na wsparcie takich inicjatyw wydajemy niewiele. W skali budżetu te pieniądze to kropelka.

Od lat tych środków było za mało. Na Podlasiu czy na Opolszczyźnie działają zespoły, które mogą się pochwalić wybitnymi osiągnięciami artystycznymi, wychodzą świetne czasopisma – ale wstydliwa prawda jest taka, że wiele z nich państwo wspiera w nikłym stopniu. Z każdym rokiem sytuacja robiła się trudniejsza. Rosły ceny, więc za te same pieniądze, które dostawały co roku organizacje kulturalno-społeczne, można było sfinansować mniej i mniej. Obecne cięcia to może być dla wielu z tych inicjatyw wyrok śmierci.

Polska zobowiązała się do wspierania języków mniejszości narodowych. Podpisaliśmy z dumą międzynarodowe konwencje w tej sprawie i powinniśmy dotrzymywać słowa. Ludzie, którzy – często z dużym poświęceniem – podtrzymują tożsamość kulturową swoich małych ojczyzn, zasługują na stabilne wsparcie. Skorzystamy na tym wszyscy.

Źródło
Opublikowano: 2019-10-24 21:14:06

Zandberg o wyborze marszałka Senatu: Jeśli chcemy postępować rozważnie to należy spokojnie rozmawiać a nie narzucać, jak niektórzy lubią. Powiedzmy, że jest lepiej niż było, ale nie chcę prowadzić rozmowy przez media

Dziś w "Kropce nad i". Mówiłem m.in. o konsekwencjach utraty przez PiS większości w Senacie, dalszych wyborczych planach lewicowej koalicji, a także o kolejnej odsłonie sprawy pana Banasia. Chyba czas, żeby państwo wzięło się za umowy o dożywocie – bo jeżeli prawdą jest to, o czym pisze Rzeczpospolita, to w tej sprawie wydarzyło się coś mocno nie w porządku. Wydaje mi się, że państwo nie powinno tak lekko akceptować sytuacji, w której starsza osoba przekazuje prawa do swojego majątku za ułamek jego wartości.

http://300polityka.pl/…/zandberg-o-wyborze-marszalka-senat…/

Zandberg o wyborze marszałka Senatu: Jeśli chcemy postępować rozważnie to należy spokojnie rozmawiać a nie narzucać, jak niektórzy lubią. Powiedzmy, że jest lepiej niż było, ale nie chcę prowadzić rozmowy przez media

– Żeby wybrać marszałka tej niepisowskiej części, jest potrzebna jedna bardzo prosta sprawa: trzeba spokojnie o tym rozmawiać. Muszę powiedzieć uczciwie, że pomysły takiego jednostronnego narzucania wszystkiego przez jedną z formacji są nie na miejscu, że są już w Senacie reprezentanc…

Źródło
Opublikowano: 2019-10-21 22:27:59

Adrian Zandberg: Rożawa, Warszawa, wspólna sprawa

Kurdowie zostali zdradzeni przez Amerykanów i wydani na pastwę Erdogana. Na kurdyjskie wioski spadły bomby, a politycy i zwykli cywile są mordowani przez sterowane z Ankary bojówki. Celem Erdogana jest czystka etniczna. To tylko pozornie historia, która rozgrywa się gdzieś daleko. Bo jeśli dziś Trump sprzedał Rożawę, to dlaczego jutro nie miałby sprzedać nas?

https://www.se.pl/…/adrian-zandberg-rozawa-warszawa-wspolna…

Adrian Zandberg: Rożawa, Warszawa, wspólna sprawa

Stara kurdyjska mądrość mówi, że nie ma innych przyjaciół niż góry. Właśnie po raz kolejny okazała się ona prawdziwa. Kurdowie zostali zdradzeni przez Amerykanó…

Źródło
Opublikowano: 2019-10-19 09:44:31

Wyniki wyborów parlamentarnych 2019. Lista posłów z liczbą głosów. Kto dostał najwięcej? Kto najmniej?

140 898 głosów to trzeci najlepszy wynik w Polsce.

Dziękuję!

http://wyborcza.pl/7,75398,25311365,wyniki-wyborow-parlamentarnych-2019-lista-poslow-z-liczba-glosow.html

Wyniki wyborów parlamentarnych 2019. Lista posłów z liczbą głosów. Kto dostał najwięcej? Kto najmniej?

Wyniki wyborów parlamentarnych 2019. Sprawdź, kto został wybrany do Sejmu oraz ile głosów otrzymał.

Źródło
Opublikowano: 2019-10-15 21:06:05

www.partiarazem.pl/dolacz172017 głosów na kandydatki i kandydatów Razem w Warszawie w Warszawie]! Magdalena Biejat i Adr

www.partiarazem.pl/dolacz172017 głosów na kandydatki i kandydatów Razem w Warszawie w Warszawie]! Magdalena Biejat i Adrian Zandberg w Sejmie! DZIĘKUJEMY za Wasze poparcie! Razem to #lewica społeczna, która czeka na Ciebie! Działaj z nami! Walczymy w Sejmie i poza nim o:🏘️ – państwowy program budowy mieszkań na wynajem … Więcej

Źródło
Opublikowano: 2019-10-15 09:56:59

140 898 głosów. Bardzo dziękuję za każdy z nich!

140 898 głosów. Bardzo dziękuję za każdy z nich!

Cztery lata temu oddało na mnie głos 49 711 mieszkańców stolicy. Wczoraj – o 90 tysięcy więcej. Dostałem więcej głosów niż urzędujący premier czy polityk, który od lat nazywał się liderem opozycji. Bardzo dziękuję Wam za to zaufanie i wsparcie!

Gratulacje należą się całej ekipie, która sprawiła, że lewicowy głos zabrzmi w polskim Sejmie. NIe będę tu wymieniać nazwisk, bo ten post byłby upiornie długi. Mandaty w Sejmie są owocem naszej wspólnej pracy. To pierwszy krok do lewicowego rządu, który odbierze władzę PiSowi.

Wielkie brawa dla nowo wybranych posłanek i posłów Razem! To oni zawalczą w nowym Sejmie o prawa człowieka, porządne usługi publiczne, wyższe płace w budżetówce, leki za 5 złotych, uczciwe opodatkowanie wielkich korporacji… Warto obserwować te profile na FB:

Magdalena Biejat (Warszawa)
Daria Gosek-Popiołek (Kraków)
Paulina Matysiak (Sieradz-Kutno)
Maciej Konieczny (Katowice)
Marcelina Zawisza (Opole)

W tych wyborach lewicowi kandydaci wygrali sporo pojedynków. Wiele osób zasłużyło na gratulacje. I znów – nie będę ich tu wszystkich wymieniać. Muszę jednak wspomnieć o dwóch zwycięstwach, które będą mieć doniosłe, praktyczne konsekwencje. PiS stracił większość w Senacie. Stało się tak dzięki dwójce lewicowych senatorów, którzy odbili okręgi uważane za PiSowskie. Wielkie brawa należą się senatorce Gabrieli Morawskiej-Staneckiej (Tychy) i przewodniczącemu Polskiej Partii Socjalistycznej, Wojciechowi Koniecznemu, od dziś senatorowi z Częstochowy!

Źródło
Opublikowano: 2019-10-14 20:46:11

Raz na cztery lata możemy wybrać rząd. Możemy oddać głos na ludzi, którzy myślą podobnie do nas. Polska demokracja będzi

Raz na cztery lata możemy wybrać rząd. Możemy oddać głos na ludzi, którzy myślą podobnie do nas. Polska demokracja będzie tym silniejsza, im więcej z nas weźmie udział w głosowaniu.

Zachęćcie znajomych, sąsiadów, rodzinę – chodźmy wszyscy razem na wybory!


Źródło
Opublikowano: 2019-10-13 10:59:39

Obejrzyj Głosujcie na Darię Gosek-Popiołek


Daria Gosek-Popiołek to jedna z najrozsądniejszych osób jakie znam, jestem pewny że będzie wyśmienitą posłanką Lewicy. Żeby Polska stała się nowoczesnym, europejskim państwem dobrobytu, żeby były miejsca w żłobkach dla wszystkich dzieci, żeby ochrona zdrowia była na porządnym europejskim poziomie – Jeżeli głosujecie w Krakowie głosujcie na Darię.


Źródło
Opublikowano: 2019-10-11 18:00:01

Wzywam Gminę Wrocław do tego, by w końcu zaczęła naprawdę walczyć ze smogiem. Ustawowym obowiązkiem gminy jest dbać o cz

Wzywam Gminę Wrocław do tego, by w końcu zaczęła naprawdę walczyć ze smogiem. Ustawowym obowiązkiem gminy jest dbać o czyste środowisko i zdrowie mieszkańców. Zaniechania miasta w tym zakresie naruszają moje dobro osobiste. Za dotychczasowe naruszenia żądam, by Gmina Wrocław wpłaciła 50 000,00 zł na…


Źródło
Opublikowano: 2019-10-10 18:41:15

Obejrzyj głosujcie na Beatę Błażejczak-Kleczewską!


Jeżeli głosujecie w Kaliszu, Ostrowie Wielkopolskim lub Lesznie głosujcie na Beata Błażejczak-Kleczewska, miejsce nr 4 na liście Lewicy!


Źródło
Opublikowano: 2019-10-10 16:10:01

Informacja o Noblu dla Olgi Tokarczuk dotarła do naszej ekipy pod biblioteką w Koninie. Tak się akurat złożyło, że wspól

Informacja o Noblu dla Olgi Tokarczuk dotarła do naszej ekipy pod biblioteką w Koninie. Tak się akurat złożyło, że wspólnie z Paulina Nowak – liderką naszej konińskiej listy – przedstawialiśmy program Lewicy dla kultury. Mówiliśmy m.in. o wsparciu dla lokalnych bibliotek i domów kultury. A po spotkaniu przekazaliśmy książki noblistki do zasobów tutejszej biblioteki.

Wielkie gratulacje, Olga Tokarczuk!Źródło
Opublikowano: 2019-10-10 14:18:51

Sejm nie może być zamkniętą twierdzą, odgrodzoną murem od obywateli. Wczoraj, wraz z Włodzimierzem Czarzastym oraz Anną

Sejm nie może być zamkniętą twierdzą, odgrodzoną murem od obywateli. Wczoraj, wraz z Włodzimierzem Czarzastym oraz Anną Marią Żukowską, symbolicznie zszyliśmy polską flagę, którą następnie zawiesiliśmy na barykadzie odgradzającej budynek parlamentu od mieszkańców. Otworzymy budynek Sejmu dla obywateli!

Źródło
Opublikowano: 2019-10-10 12:00:01

Obejrzyj ostatnie dni kampanii


Ostatnie dni kampanii my spędzamy na ulicach, rozdajemy ulotki, rozmawiamy z ludźmi, ale w tych dniach najwięcej zależy od was. To wy możecie przekonać swoich przyjaciół, znajomych z pracy, rodzinę, żeby poszli na wybory i zagłosowali na listę numer 3. Zagłosowali na Lewicę. Wszyscy jesteśmy rozczarowani tym jak przez ostatnie cztery lata wyglądała sejmowa opozycja, ale to się może zmienić. Dopóki piłka jest w grze do niedzieli zmiana jest możliwa, to zależy od was, ile osób przekonacie. Zachęćcie ich, żeby poszli na wybory.


Źródło
Opublikowano: 2019-10-10 08:00:00

Zandberg: PiS mówi „damy wam chleb, zapłacicie wolnością”, a Lewica „damy wam chleb i wolność” – Polsat News

Dziś wieczorem gościłem w Polsacie. Rozmawiałem z red. Gawryluk o programie Lewicy: podwyżkach dla budżetówki, likwidacji śmieciówek, rozbudowie usług publicznych, złagodzeniu ustawy antyaborcyjnej – słowem, o budowie nowoczesnego państwa dobrobytu.

Zachęcam do oglądania!

https://www.polsatnews.pl/…/zandberg-nadzieje-na-realna-z…/…

Zandberg: PiS mówi „damy wam chleb, zapłacicie wolnością”, a Lewica „damy wam chleb i wolność” – Polsat News

– Nadzieję na realną zmianę daje tylko Lewica. Wielu wyborców opozycji jest rozczarowanych tym, jak przez te 4 lata wyglądała sejmowa opozycja. Naszym zadaniem jest powiedzieć im "jest nadzieja" – powiedział w "Gościu Wydarzeń" Adrian Zandberg z Lewicy Razem.

Źródło
Opublikowano: 2019-10-09 21:21:21

Jak głosować?

Jak głosować?

Chcesz usłyszeć w Sejmie odważny głos młodej lewicy? NIc prostszego. Oto mała ściągawka wyborcza – kandydatki i kandydaci Razem, którzy w całym kraju startują z czołowych miejsc na liście Lewicy, liście nr 3.

Zachęcam do podawania dalej!


Źródło
Opublikowano: 2019-10-09 16:36:21

W wywiadzie dla OKO.press opowiadam jak prowadzi się kampanię w małych i średnich miastach, jak wygląda ich sytuacja i j

W wywiadzie dla OKO.press opowiadam jak prowadzi się kampanię w małych i średnich miastach, jak wygląda ich sytuacja i jakie oczekiwania mają wyborcy i wyborczynie.

Zachęcam do lektury, link do całego wywiadu w pierwszym komentarzu.

PS. Przypominam, że już o 18:00 widzimy się w Miejsko-Gminnym Domu…


Źródło
Opublikowano: 2019-10-07 18:15:26

Zandberg: skończymy ze „śmieciówkami” w sektorze publicznym – Polsat News

https://www.polsatnews.pl/wideo/zandberg-skonczymy-ze-smieciowkami-w-sektorze-publicznym_6756965/

Zandberg: skończymy ze „śmieciówkami” w sektorze publicznym – Polsat News

– Skończymy ze "śmieciówkami" w sektorze publicznym, zapewnimy ludziom, którzy pracują dla państwa godne płace – zadeklarował lider Lewicy Razem Adrian Zandberg. – Wprowadzimy zasadę, że startowa płaca w sektorze budżetowym będzie wynosiła 3500 zł, bo państwo nie może być najgorszy…

Źródło
Opublikowano: 2019-10-06 21:04:51

Adrian Zandberg partia Razem w felietonie dla SE.pl: Wybierzmy lepszy Sejm

Co zostanie z mijającej kadencji? Posłanka Pawłowicz, konkurująca na chamstwo z posłem Niesiołowskim. Lider partii rządzącej, wrzeszczący z wykrzywioną twarzą o “mordach zdradzieckich”. Niemy marszałek Sejmu, który z trudem umiał wykrzesać z siebie zdanie, za to świetnie radził sobie z wyłączaniem mikrofonów. Posłowie, którzy dawali się traktować jak bezmyślne maszynki do głosowania. Zamiast porządnej debaty publicznej – nocne głosowania i inspirowane przez lobbystów wrzutki do ustaw. Projekty pełne błędów, nieudolnie poprawiane w kolejnych nowelizacjach. A w tle – te same od dziesięcioleci twarze, z uchachanym Jarosławem Kaczyńskim na czele.

Wyborcy opozycji też nie mieli powodów do radości. Ta kadencja upłynęła pod znakiem protestów ulicznych. Tysiące ludzi protestowały w obronie praw kobiet, w obronie konstytucji i polskiej przyrody. Także w wakacje, a jak było trzeba, nocą. Jak się czuli, gdy posłowie opozycji woleli spędzać ten czas na plaży albo na nartach? Jak się czuli, gdy posłom zabrakło odwagi – w głosowaniu nad tzw. żołnierzami wyklętymi czy wtedy, gdy uwalono społeczny projekt liberalizacji ustawy antyaborcyjnej?

Nieudolny parlament, odgrodzony na stałe od obywateli barierkami i kordonami policji, stał się smutnym symbolem tych czterech lat. Zasługujemy na lepszy Sejm. 13 października to Państwo zdecydujecie, kto w nim zasiądzie. Nie będę suflować konkretnych nazwisk, ale zachęcam – nie głosujcie na ludzi znanych tylko z tego, że są znani. Przyjrzyjcie się pokoleniu trzydziestolatków, przyjrzyjcie się kobietom. I nie patrzcie tylko na pierwsze miejsca. Tam znajdziecie energię, kompetencje i odwagę. Zmiana naprawdę jest możliwa!

https://www.se.pl/…/adrian-zandberg-partia-razem-w-felieton…

Adrian Zandberg partia Razem w felietonie dla SE.pl: Wybierzmy lepszy Sejm

Cztery lata temu wybuchło w polskiej polityce Razem. Do dziś pamiętam, jak tuż przed wyborami dziennikarze pytali nas: dlaczego nie było was wcześniej widać…

Źródło
Opublikowano: 2019-10-06 13:58:40

Poparłam dzisiaj protest fizjoterapeutów i diagnostów. Fizjoterapeuci zarabiają od 1600 do 2400 zlotych miesięcznie. Mic

Poparłam dzisiaj protest fizjoterapeutów i diagnostów. Fizjoterapeuci zarabiają od 1600 do 2400 zlotych miesięcznie. Michał Kalinowski, który wystąpił z nami na konferencji (dziękuję za Twój głos!) opowiadał, że połowa studentów, którzy 6 lat temu kończyli z nim studia nie pracuje w zawodzie albo…

Źródło
Opublikowano: 2019-10-03 11:32:50

Obejrzyj Głosujcie na Annę Wachowską-Kucharską!


Anna Wachowska-Kucharska to osoba która zawsze stoi po stronie pracowników i lokatorów. Zawsze upomina się o sprawiedliwość i o świeckość państwa. Jeżeli głosujecie w Poznaniu, głosujcie na Annę Wachowską-Kucharską!


Źródło
Opublikowano: 2019-10-03 10:50:42

Dla prawicowych wandali mam złą informację. Anna Wachowska-Kucharska będzie świetną, prospołeczną posłanką – niezależnie

Dla prawicowych wandali mam złą informację. Anna Wachowska-Kucharska będzie świetną, prospołeczną posłanką – niezależnie od tego, ile materiałów wyborczych jej zniszczycie.Zatroskana ❤️ mieszkanka Murowanej Gośliny przesłała mi takie oto zdjęcie. „Pozdrawiam” Tadeusz Zysk


Źródło
Opublikowano: 2019-10-02 18:35:23

Dziś odwiedziliśmy Lublin! Tu z listy Lewicy kandyduje liderka ruchów miejskich, Magdalena Długosz. Magda odważnie walcz

Dziś odwiedziliśmy Lublin! Tu z listy Lewicy kandyduje liderka ruchów miejskich, Magdalena Długosz. Magda odważnie walczy o prawa mieszkańców, w obronie zieleni, która chcą zniszczyć deweloperzy. Wspólnie przedstawiliśmy plan, jak Lewica zadba o środowisko naturalne i jakość życia w miastach.

Po konferencji wypiekaliśmy tradycyjnego lubelskiego cebularza. Było pysznie!

Źródło
Opublikowano: 2019-10-02 18:12:29

Dwa lata temu, 2 października 2017, rozpoczął się protest głodowy rezydentów. Jego podstawowym postulatem był wzrost nak

Dwa lata temu, 2 października 2017, rozpoczął się protest głodowy rezydentów. Jego podstawowym postulatem był wzrost nakładów publicznych na ochronę zdrowia do 6,8% PKB. Takiej wysokości nakładów nie udało się do dzisiaj wynegocjować z rządem.

Mamy 2 października 2019. Trwa akcja protestacyjna…Źródło
Opublikowano: 2019-10-02 08:48:45

Leki po 5 zł i lekarz specjalista w 30 dni. Lewica przedstawiła pakt dla zdrowia

Lewica nigdy nie zgodzi się na prywatyzację publicznych szpitali. Ochrona zdrowia w Polsce będzie dobrze dofinansowana i będzie publiczna.

https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Polityka/Wybory-parlamentarne-2019/Lewica-przedstawila-pakt-dla-zdrowia.-Leki-po-5-zl-i-lekarz-specjalista-w-30-dni

Leki po 5 zł i lekarz specjalista w 30 dni. Lewica przedstawiła pakt dla zdrowia

– Lewica nigdy nie zgodzi się na prywatyzacje publicznych szpitali. Ochrona zdrowia w Polsce będzie dobrze dofinansowana i będzie publiczna – przekonywał dziś jeden z liderów Lewicy Adrian Zandberg. 7,2 proc PKB na ochronę zdrowia, leki na receptę po 5 zł, dostęp do lekarza specjalisty w 3…

Źródło
Opublikowano: 2019-10-01 22:21:04

Dziś wspólnie z Kaja Filaczyńska – kandydatka Lewicy do Sejmu Marcelina Zawisza Joanna Wicha przedstawiliśmy zdrowotne p

Dziś wspólnie z Kaja Filaczyńska – kandydatka Lewicy do Sejmu Marcelina Zawisza Joanna Wicha przedstawiliśmy zdrowotne propozycje Lewicy. Lewica nie zgodzi się na prywatyzację szpitali. Chcemy zwiększenia nakładów na publiczną ochronę zdrowia do 7.2%, udrożnienia specjalizacji, ułatwień dla młodych lekarzy, którzy chcą zdobywać wiedzę – a także nowego systemu refundacji. Wprowadzimy zasadę, że leki na receptę wykupuje się za 5 złotych. Konstytucyjne prawo do leczenia nie może zależeć od tego, ile ma się pieniędzy w kieszeni. Pod rządami Lewicy ochrona zdrowia będzie opierała się o wiedzę naukową, a nie przesądy i uprzedzenia. Zlikwidujemy klauzulę sumienia i zapewnimy wszystkim pacjentkom – niezależnie od tego gdzie mieszkają – dostęp do nowoczesnych badań i zabiegów.

Wziąłem też dziś udział we wspólnej konferencji z Akcja Demokracja. Lewica popiera postulaty AD, dotyczące przywrócenia praworządności i naprawy systemu sądownictwa. Żeby sądy działały sprawniej, potrzebne jest zwiększenie liczby asystentów i referendarzy, a także godne płace personelu pomocniczego. Mam nadzieję, że inne partie polityczne także podpiszą się pod tymi propozycjami, obejmującymi m.in. ułatwienia w dostępie do sądu dla osób niezamożnych.

Źródło
Opublikowano: 2019-10-01 20:23:53

Adrian Zandberg: Ten region zawsze był, zawsze jest i zawsze będzie ważny dla Lewicy | iBielsk.pl

Ten region zawsze był, zawsze jest i zawsze będzie ważny dla Lewicy. Będzie ważny, bo dla nas na lewicy ważna jest wielokulturowość i to, co pokazuje każdego dnia lokalna społeczność – że mimo różnic wyznań, światopoglądu można żyć wspólnie, można się przyjaźnić, można współpracować. To jest wielka i ważna rzecz.

https://ibielsk.pl/artykul/adrian-zandberg-ten/778798

Adrian Zandberg: Ten region zawsze był, zawsze jest i zawsze będzie ważny dla Lewicy | iBielsk.pl

iBielsk, POLITYKA 2019-09-30 , Inwestycje w mniejszych miastach i miejscowościach, więcej pieniędzy na transport publiczny i innowacyjne technologie, zróżn

Źródło
Opublikowano: 2019-09-30 23:19:10

Bielsk Podlaski był, jest i zawsze będzie ważny dla Lewicy. Ważna jest wielokulturowość Podlasia. Ważny jest szacunek dl

Bielsk Podlaski był, jest i zawsze będzie ważny dla Lewicy. Ważna jest wielokulturowość Podlasia. Ważny jest szacunek dla ludzi, niezależnie od tego, jaką wyznają religię. Polska jest wspólna, nie pozwolimy nikogo zastraszać ani wykluczać. Na konferencji Katarzyna Rosińska mówiła o potrzebie tworzenia polityki która łączy a nie dzieli i o inicjatywie zmiany nazwy ulicy ku czci zbrodniarza na ulicę ku czci praw kobiet. Na konferencji mówiliśmy też o programie Lewicy dla mniejszych miejscowości. Seweryn Prokopiuk przedstawił nasze propozycje rozbudowy transportu publicznego. Mówił także o współpracy przygranicznej i o naszym programie inwestycji w innowacje, który da impuls rozwojowy całemu regionowi.

Źródło
Opublikowano: 2019-09-30 18:48:20

Choć burza wrogich żywiołów wyje, walczymy dziś o głosy na ulicach Ostrołęki. Na placu Bema przedstawiliśmy wspólnie z D

Choć burza wrogich żywiołów wyje, walczymy dziś o głosy na ulicach Ostrołęki. Na placu Bema przedstawiliśmy wspólnie z Dorota Olko program lewicy dla małych i średnich miast. Mówiliśmy również o rządowych planach budowy elektrowni węglowej, która nie tylko jest nieopłacalna ekonomicznie, ale będzie miała złe skutki dla zdrowia mieszkańców Mazowsza. Zamiast inwestować w przestarzałe technologie, lewica uruchomi program rozbudowy czystych źródeł energii.Źródło
Opublikowano: 2019-09-30 15:02:56

Lewicobus znowu rusza w trasę. Jedziemy do Ostrołęki spotkać się z Dorota Olko a popołudniu – na Podlasie, do Bielska Po

Lewicobus znowu rusza w trasę. Jedziemy do Ostrołęki spotkać się z Dorota Olko a popołudniu – na Podlasie, do Bielska Podlaskiego. Będziemy mówić o naszych propozycjach dla mniejszych miast – o tym, jak zapewnić powszechny transport publiczny do każdej gminy i zieloną transformację energetyki. Do zobaczenia!


Źródło
Opublikowano: 2019-09-30 10:35:08

Razem z Dorota Olko walczymy o głosy w mniejszych miejscowościach! Prospołeczny program #Lewica to lepsza ochrona zdrowi

Razem z Dorota Olko walczymy o głosy w mniejszych miejscowościach! Prospołeczny program #Lewica to lepsza ochrona zdrowia i transport publiczny. Dziękuję za fantastyczne spotkanie w OSP i ciekawe rozmowy w gminie Dobre. Jutro ruszamy na północ Mazowsza, a potem południowe Podlasie. Do zobaczenia!

Lewica

Źródło
Opublikowano: 2019-09-29 18:08:05

Wybory parlamentarne 2019. Seweryn Prokopiuk: Powinniśmy się w końcu wyzbyć kompleksów

W rozmowie z Gazetą Wyborczą mówię min. o pomysłach na rozwój naszego regionu oraz o roli samorządu w Polsce. Dla zainteresowanych – „na papierze” pada postulat legalizacji produkcji podlaskiego samogonu, jako produktu regionalnego. Zachęcam do przeczytania.

Wybory parlamentarne 2019. Seweryn Prokopiuk: Powinniśmy się w końcu wyzbyć kompleksów

– Pierwszy raz, od kiedy kandyduję, nie wisi nad nami klątwa 'straconego lewicowego głosu' – mówi podlaski kandydat Lewicy do Sejmu Seweryn Prokopiuk. Stratuje z czwartego miejsca. Wybory parlamentarne 2019.

Źródło
Opublikowano: 2019-09-28 19:16:24

Na konwencji Lewicy w Olsztynie przedstawiłem pakt dla pracy. Lewica to uczciwe zasady, które dotyczą wszystkich. Bez pr

Na konwencji Lewicy w Olsztynie przedstawiłem pakt dla pracy. Lewica to uczciwe zasady, które dotyczą wszystkich. Bez przywilejów dla zagranicznych korporacji, bez chaosu, bez uznaniowych decyzji. Tam, gdzie panują jasne zasady, łatwiej o zaufanie i o współpracę. Tam, gdzie kwitnie współpraca, jest rozwój. Taki jest nasz Pakt „Stabilna Praca – Dynamiczna Gospodarka” i takim właśnie krajem będzie Polska pod rządami Lewicy. Nowoczesne europejskie państwo dobrobytu, nasza Polska. Lewica to wyższe płace, stabilne prawo i nowe technologie.

Źródło
Opublikowano: 2019-09-28 18:20:50

Młodzi lekarze po studiach i praktykach wyjeżdżają do Niemiec, Szwecji i Norwegii? Średni wiek pielęgniarki to 51 lat, a

Młodzi lekarze po studiach i praktykach wyjeżdżają do Niemiec, Szwecji i Norwegii? Średni wiek pielęgniarki to 51 lat, a niedługo nie będzie miał kto zastąpić ich, gdy odejdą na emeryturę? W aptece zostawiasz kilkaset złotych?

To krótki opis polskiej służby zdrowia. Obecnie 4 proc. PKB Polski idzie…


Źródło
Opublikowano: 2019-09-27 15:25:49

Obejrzyj Lewica – na zdrowie! #ListaNr3 #ZawiszaDoSejmu


Kolejki do lekarzy, zamykanie oddziałów, brak leków w aptekach – to skutki rządów PiS i PO w ochronie zdrowia. Opolszczyzna doświadcza tego na własnej skórze. W Prudniku i Kluczborku zamknięte porodówki. W Głubczycach zamknięta padiatria. Już niedługo ten sam los czeka oddział psychiatryczny,


Źródło
Opublikowano: 2019-09-27 13:04:33

Zandberg: Nie dam sobie wmówić, że państwo dobrobytu ma być pożenione z Jarosławem Kaczyńskim. Dla lewicy to jest państwo dobrobytu bez Jarosława Kaczyńskiego

"Chciałbym, żeby Polska po 2019 to było nowoczesne państwo dobrobytu. Państwo, w którym ludzie mają bezpieczeństwo socjalne, ale jest też praworządność, przestrzega się praw człowieka, jest szacunek dla mniejszości, poważne traktowanie praw kobiet. Nie dam sobie wmówić, że dobrobyt ma być pożeniony z Jarosławem Kaczyńskim. Lewica to jest nowoczesne państwo dobrobytu bez Kaczyńskiego – świeckie, demokratyczne i bez wszechobecnej nienawiści" – dziś w Kropce nad I mówiłem o programie lewicowej koalicji, wyzwaniach klimatycznych i sprawie kamienicy pana Banasia.

http://300polityka.pl/…/zandberg-nie-dam-sobie-wmowic-ze-p…/

Zandberg: Nie dam sobie wmówić, że państwo dobrobytu ma być pożenione z Jarosławem Kaczyńskim. Dla lewicy to jest państwo dobrobytu bez Jarosława Kaczyńskiego

– Chciałbym, żeby ta Polska po 2019 to było bezpieczne państwo dobrobytu, w którym ludzie mają bezpieczeństwo socjalne, ale jest gwarancja praworządności, praw człowieka, szacunek dla mniejszości, poważne traktowanie praw kobiet. Nie dam sobie wmówić, że państwo dobrobytu ma być po….

Źródło
Opublikowano: 2019-09-26 21:06:23