Zażywana przez niemal dwa miliony Polaków chorych na cukrzycę metformina może za

Zażywana przez niemal dwa miliony Polaków chorych na cukrzycę metformina może zawierać silnie trujący związek chemiczny. W związku z trudną sytuacją, którą może to zrodzić, zadałam pytania ministrowi zdrowia. Poniżej moja interpelacja w tej sprawie.

Szanowny Panie Ministrze,

W prasie pojawiły się doniesienia o zanieczyszczeniu lekow zawierających metformine rakotwórczą substancją NDMA. Wcześniej tą samą substancją zanieczyszczone były leki z Valsartanem i Ranitydyną. W obu przypadkach Główna Inspekcja Farmaceutyczna zdecydowała o wycofaniu z obrotu leków zawierających wyżej wymienione substancje. Eksperci wskazywali jako możliwe rozwiązania powtarzających się kryzysów z zanieczyszczeniami leków przeniesienie produkcji substancji czynnych z Chin i Indii do Europy, a także wzmacnianie Państwowej Inspekcji Farmaceutycznej, by umożliwić jej sprawniejszą kontrolę jakości leków.

W związku z powyższym proszę o odpowiedź na następujące pytania:

1. Jakie rozwiązania wychodzące naprzeciw powtarzającym się kryzysom związanym z zanieczyszczeniem leków NDMA lub innymi substancjami zostały opracowane w ministerstwie zdrowia od lipca 2018 tj od czasu kryzysu związanego z zanieczyszczeniem NDMA leków zawierających Valsartan?
2. Czy ministerstwo zdrowia opracowało legislację umożliwiającą wycofanie leków z obrotu z poziomu pacjenta?
3. Na jakim etapie są prace nad rozwiązaniami wspierającymi krajowych producentów leków, w tym w szczególności nad Refundacyjnym Trybem Rozwojowym oraz rozwiązaniami mającymi na celu wspieranie przenoszenia produkcji substancji czynnych na teren Polski?
4. Czy na poziomie Unii Europejskiej toczą się prace nad wyżej wymienionymi problemami i czy ministerstwo zdrowia bierze w nich udział?

Marcelina Zawisza
Posłanka na Sejm RP

Źródło
Opublikowano: 2019-12-04 16:09:33

Media informują o kolejnych zamykanych porodówkach. A wszystko wskazuje na to, ż

Media informują o kolejnych zamykanych porodówkach. A wszystko wskazuje na to, że będzie ich jeszcze więcej! Prasa informowała, że nowe warunki doprowadzą do zmian w finansowaniu dla ponad 70 “porodówek” w tym ponad 50 nie będzie spełniało żadnego z warunków uzyskania projektowanej przez NFZ premii.

Dlatego zapytałam Ministra Zdrowia:

1. Które oddziały położnicze posiadające kontrakt z NFZ nie spełniają na dzień złożenia interpelacji wyżej wymienionego warunku 400 porodów rocznie?

2. Jakie są projektowane warunki odnośnie minimalnej odległości między oddziałami położniczymi umożliwiającej uzyskanie projektowanej przez NFZ premii?

3. Które oddziały położnicze posiadające kontrakt z NFZ na dzień złożenia interpelacji nie spełniają wymogu, o którym mowa w pytaniu nr 2?


Źródło
Opublikowano: 2019-12-03 10:09:34

Wiecie, że za 80 proc. ryzyka udaru odpowiadają czynniki, na które da się wpływa

Wiecie, że za 80 proc. ryzyka udaru odpowiadają czynniki, na które da się wpływać – m.in. palenie tytoniu czy nieprawidłowa dieta?

Tymczasem nadal legalne są reklamy, w których usłyszymy, że możemy jeść jajecznicę z podwójnym boczkiem, jeżeli tylko połkniemy ten czy inny suplement diety. Że możemy się do woli przejadać, jeżeli połkniemy pigułkę, która sprawi, że nie będziemy się czuć pełni albo że będziemy szybciej trawić. Nadal mamy część wyrobów papierosowych nieobjętych akcyzą, a papierosy wystawiane są za plecami sprzedawców, widoczne dla wszystkich – małych i dużych.

W Polsce zawsze na wspomnienie podniesienia akcyzy czy zakazu kłamliwych reklam cudownych pigułek odzywa się chór "wolnościowców" i broni zaciekle zysków wielkich koncernów zarabiających na wciskaniu kitu i promocji nałogów.

Prof. Członkowska powiedziała PAP, że udar mózgu to druga przyczyna zgonów na świecie i najczęstszy powód niepełnosprawności dorosłych. Może warto zadbać o to, żeby wolny rynek nas nie załatwił?

Źródło
Opublikowano: 2019-12-01 19:00:43

Jerzego Przystajkę oraz Iwonę Gałązkę zapewne pamiętacie. Ale chciałabym ich pr

Jerzego Przystajkę oraz Iwonę Gałązkę zapewne pamiętacie. Ale chciałabym ich przedstawić w nowych rolach!

➡️ Jerzy Przystajko – Dyrektor mojego biura poselskiego w Opolu 💪

➡️ Iwona Gałązka – Dyrektorka mojego biura poselskiego filia w Warszawie 💪

💉💊🎸 Jerzy Przystajko

Aptekarz z Opola. Współautor programu zdrowotnego Razem.

Fan medycyny opartej na nauce, szczepionek i dobrze zorganizowanych systemów ochrony zdrowia. Jeden z pierwszych w kraju aptekarzy zaopatrujących chorych w medyczną marihuanę.

Tata pierwszoklasisty.

W wolnym czasie gra na basie i śpiewa piosenki country. Lubi leczo.

🙅‍♀️☂️🐕 Iwona Gałązka

Psycholożka i społeczniczka wyróżniona w konkursie "Społecznik Roku Województwa Opolskiego 2017".

Przez ponad dekadę działała w Opolu w organizacjach pozarządowych, współpracowała z instytucjami i szkołami prowadząc warsztaty równościowe i profilaktyczne.

Koordynatorka wielu lokalnych inicjatyw mających na celu przeciwdziałanie przemocy i dyskryminacji. Liderka i współorganizatorka Czarnego Protestu i Strajku Kobiet w Opolu.

Koordynatorka dwóch poprzednich kampanii Razem Opole, Szefowa Sztabu Marceliny Zawiszy w wyborach parlamentarnych.

Psiara, orędowniczka życiowej harmonii i spacerów w lesie.


Źródło
Opublikowano: 2019-11-29 16:48:44

Dokładnie tak! Polska musi działać!

Dokładnie tak! Polska musi działać!
Właśnie dlatego, w tej chwili, przedstawiciele i przedstawicielki Lewicy prezentują w Sejmie uchwałę Koalicyjnego Klubu Lewicy o ogłoszeniu Alarmu Klimatycznego. Czego się domagamy od rządu?

wprowadzenia zakazu importu węgla kamiennego;

ustanowienia rządowego programu wieloletniego likwidacji ubóstwa energetycznego do roku 2030 na kwotę 20 miliardów złotych;

podjęcia działań w celu osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 roku, w tym przeznaczenia 8 mld złotych na inwestycje i wsparcie elektromobilności;

ustanowienia programu wieloletniego inwestycji w odnawialne źródła energii do roku 2030, zakładającego dodatkowe wydatki inwestycyjne w wysokości 6-8 mld złotych rocznie w sieci przesyłowe, termomodernizację budynków, panele słoneczne, elektrownie wiatrowe, pompy ciepła i domową produkcję energii.

przyspieszenia prac nad realizacją programu “Czyste Powietrze” poprzez większe wsparcie finansowe i organizacyjne gmin biorących udział w programie,
wprowadzenia rzetelnej edukacji klimatycznej do programów nauczania od klasy pierwszej szkoły podstawowej.

#strajkklimatycznystrajkklimatyczny

Źródło
Opublikowano: 2019-11-29 12:15:11

Jesteśmy w trakcie posiedzenia w punkcie o zmianie ustawy o Solidarnościowym Fun

Jesteśmy w trakcie posiedzenia w punkcie o zmianie ustawy o Solidarnościowym Funduszu Osób Niepełnosprawnych. Już za chwilę Prawo i Sprawiedliwość po raz kolejny pokaże, że jest słabe wobec silnych i silne wobec słabych. Dlaczego?

Bo Prawo i Sprawiedliwość chce z Funduszu wypłacić środki na 13. emeryturę. Funduszu, który został stworzony specjalnie z myślą o potrzebach osób z niepełnosprawnościami. Z myślą o wsparciu grupy, która tego wsparcia potrzebuje najbardziej.

PiS chce wspierać jedną potrzebującą grupę kosztem drugiej. Od premiera Morawieckiego dowiedzieliśmy sie, że PiS o podatku cyfrowym "dyskutuje" i czeka na propozycję Komisji Europejskiej. Tymczasem czeski rząd nie czekał i przegłosował wprowadzenie 7-procentowego podatku od cyfrowych gigantów. Podatek ma zacząć obowiązywać od 2020 roku. Rząd Morawieckiego podatku cyfrowego się po prostu boi. Bo boi się wielkich korporacji.

A teraz zrobię coś, co zdarza mi się robić dość często. Zacytuję pewnego prominentnego polityka Prawa i Sprawiedliwości.

"To jest taka sprawa, która jest swego rodzaju, wskaźnikiem, wykładnikiem działania państwa. Działania państwa tam, gdzie kwestie moralne, gdzie kwestie zobowiązań wobec tych, którzy zostali potraktowani przez los szczególnie okrutnie, pokazują jakie to państwo jest. Jaka ta władza jest. Jeżeli ta władza nie jest w stanie wykazać empatii, nie jest w stanie wykazać współczucia, mówię tutaj oczywiście o współczuciu czynnym, takim które prowadzi do jakiejś poprawy losu, to pokazuje po prostu swoją twarz” – mówił 23 marca 2014 roku na konferencji prasowej Jarosław Kaczyński.

Przypomnę kontekst. Prawo i Sprawiedliwość krytykowało rząd Donalda Tuska za brak działań w sprawie osób z niepełnosprawnościami.

Widać w opozycji Kaczyński miał więcej empatii.

Źródło
Opublikowano: 2019-11-19 23:42:56

Obejrzyj Marcelina Zawisza w Sejmie. 19.11.19


Mój debiut na sejmowej mównicy. Dla mnie to symboliczne przemówienie. W 2015 roku założyliśmy Razem między innymi po to, żeby zlikwidować śmieciówki. Dzisiaj jesteśmy w Sejmie, a śmieciówki nadal istnieją. Już niedługo złożymy projekt likwidujący umowy śmieciowe i wzmacniający Państwową Inspekcję…

Więcej


Źródło
Opublikowano: 2019-11-19 20:15:18

Lewica i OPZZ domagają się, by premier spotkał się z zarządem i pracownikami krakowskiej huty

Jeżeli dla Prawa i Sprawiedliwości godność pracowników jest ważna, to oczekuję od nich realnego działania, które doprowadzi do zatrzymania wygaszenia pieca, a jeżeli to jest niemożliwe, to do wsparcia tych pracowników, którzy stracą pracę tak, aby oni i ich rodziny mogli się czuć bezpiecznie.

Dzisiaj wspólnie z Piotr Ostrowski z Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych wsparliśmy pracowników Huty. Domagamy się, by premier Mateusz Morawiecki udał się do krakowskiej huty ArcelorMittal Poland i pomógł w rozwiązaniu trudnej sytuacji.

Lewica i OPZZ domagają się, by premier spotkał się z zarządem i pracownikami krakowskiej huty

Kliknij i zobacz wiecej.

Źródło
Opublikowano: 2019-11-18 13:49:16

Wrzuciłam post o oddawaniu krwi, a tam dyskusja, że rozważanie popierania ustawy


Wrzuciłam post o oddawaniu krwi, a tam dyskusja, że rozważanie popierania ustawy PiSu to zapisywanie się do obozu PiSowskiego. Więc wrzucam wam rozpiskę, która chodzi sobie po internecie. Dodałabym jeszcze upamiętnienie kolaborantów hitlerowskich z Brygady Świętokrzyskiej.

mem autorstwa: Jakub O. Pietrzak
Źródło
Opublikowano: 2019-11-16 13:19:06

Sama nie mogę oddawać krwi, bo chorowałam na nowotwór złośliwy

Sama nie mogę oddawać krwi, bo chorowałam na nowotwór złośliwy. Ale żyję również dzięki dawczyniom i dawcom. Dlatego z całego serca wspieram akcję #OddajKrew Opolskiej Stacji Krwiodawstwa i radia DoxaFM. #OddajKrew – to najprostszy sposób, żeby uratować komuś życie! Wkrótce spoty!OddajKrew

Źródło
Opublikowano: 2019-11-16 10:09:56

Kobiety do polityki! Oto 10 posłanek Sejmu nowej kadencji, którym kibicujemy

Znalazłam się wśród 10 posłanek nowej kadencji, którym kibicuje Glamour. Dziękuję! Zachęcam was do zerknięcia do artykułu – znacie wszystkie wymienione posłanki? Kobiety do polityki!

Kobiety do polityki! Oto 10 posłanek Sejmu nowej kadencji, którym kibicujemy

12 listopada pracę w ramach IX kadencji Sejmu zaczęli nowi posłowie i posłanki. Wśród 131 polityczek wyróżnia się szczególnie kilka, które chcą działać na rzecz kobiet i pokazać nowe oblicze opozycji.

Źródło
Opublikowano: 2019-11-15 10:05:28

Michał Pytlik złożył pozwy przeciwko TVP, Patrykowi Jakiemu i dyrektorowi TVP3 O

Michał Pytlik złożył pozwy przeciwko TVP, Patrykowi Jakiemu i dyrektorowi TVP3 Opole za naruszenie dobrego imienia. Poza przeprosinami zawnioskował o wpłaty:

🔴 TVP: na stowarzyszenie Tęczowe Opole;
🔴 Patryk Jaki: na Towarzystwo Dobroczynne Niemców na Śląsku oraz Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej,
🔴 Dyrektor TVP3 Opole: na Stowarzyszenie Obrony Samorządności "Na Swoim" w Dobrzeniu Wielkim oraz Stowarzyszenie "Borki – aktywni razem".


Źródło
Opublikowano: 2019-11-13 14:28:17

Szanowni Państwo, drodzy wyborcy, przyjaciele moi i moje przyjaciółki!

Szanowni Państwo, drodzy wyborcy, przyjaciele moi i moje przyjaciółki!

Dzisiaj, 12 listopada rozpoczęło się pierwsze posiedzenie Sejmu IX kadencji. Dzisiaj zostaliśmy zaprzysiężeni jako posłanki i posłowie. Dzisiaj wreszcie, po czterech latach smuty, do Sejmu wróciła Lewica.

Łatwo się człowiek przyzwyczaja, prawda? Łatwo się przyzwyczailiśmy, że Sejm to miejsce trochę z telewizora, a trochę z kosmosu, w którym jaśnie panowie w garniturach za kilka średnich krajowych załatwiają kosztem zwykłego człowieka swoje deale z banksterami i fundamentalistami religijnymi. Ale ten Wersal na tej sali – kończy się dziś.

Razem z Lewicą wraca do Sejmu to, co miało w nim być od początku: głos zwykłego człowieka, człowieka, który pracuje na magazynie od rana do wieczora, głos emeryta, chorego, głos samotnej matki, głos rodziców dzieci niepełnosprawnych, czy osób szykanowanych za to kogo kochają, albo jaki mają kolor skóry. To głosem ich właśnie będzie Lewica w Sejmie. Będziemy Waszym głosem, będziemy głosem nas wszystkich.

Nie będzie już tak, że sejmowa mównica jest tubą propagandową tylko dla najbogatszych i dla Kościoła. My, posłanki i posłowie Lewicy, nie będziemy się ich bali, nie będziemy się wstydzili powiedzieć, że jesteśmy tu w imieniu zwykłych ludzi. Nie będziemy się modlili o deszcz, nie będziemy przysypiać w czasie obrad. My nie wyjmiemy kart do głosowania, kiedy będą się decydować sprawy ważne dla milionów ludzi. Nie będą naszym udziałem te wszystkie żenujące sceny: nie będziemy udawać, że nas nie ma na sali, że zatrzasnęliśmy się w toalecie, że nie umiemy nacisnąć guzika do głosowania. Tego już na tej sali nie będzie. Przynajmniej po jej lewej stronie.

To, że jesteśmy dzisiaj w Sejmie, to jest Wasza zasługa i Wasza decyzja. Dziękuję raz jeszcze: za wszystkie głosy oddane na Lewicę i za wszystkie głosy oddane bezpośrednio na mnie w okręgu opolskim. Nie zawiedziemy Was – i ja Was nie zawiodę. Mam też nadzieję, że ci z Was, którzy na nas nie głosowali, których nie udało nam się przekonać, przekonają się z czasem, że bijemy się o wszystkich i za wszystkich. I że to jest z korzyścią dla każdego, że głos nowej, młodej lewicy jest trzecim głosem w nowym Sejmie.

Zapewniam też Was, że będziemy rozmawiać i pracować z każdym (niezależnie od tego jak drogi garnitur nosi), kto ma rozum i godność człowieka i kto będzie chciał wesprzeć sprawy dla nas ważne. Jeśli przyjdą do nas posłowie Konfederacji, Prawa i Sprawiedliwości czy PSL-u i powiedzą, że chcą forsować ustawę, która poprawi bezpieczeństwo pieszych, opodatkuje korporacje, albo da emerytom leki po 5 złotych – pierwsza usiądę z nimi do stołu. Nie liczę na to, że przyjdą. Ale chętnie dam się zaskoczyć.

A my sami będziemy pracować ciężko, żeby zaskoczyć Was. Zaskoczyć dobrą robotą, którą tu wykonamy. A którą zaczynamy dzisiaj. Dzięki Wam – i dziękuję Wam! Ślubuję!


Źródło
Opublikowano: 2019-11-12 15:25:01

11.11 – 101 lat temu Polska odzyskała niepodległość. Sto jeden lat temu wróciliś

11.11 – 101 lat temu Polska odzyskała niepodległość. Sto jeden lat temu wróciliśmy jako państwo na mapę świata. Zniknęli w odmętach historii „trzej cesarze”, a wypłynęła na jej powierzchnię Polska.

Nasze praprababcie i prapradziadkowie zrobiły naprawdę wielką rzecz. Na gruzach Wielkiej Wojny, po ponad stuleciu nieistnienia zbudowali nowe państwo – II Rzeczpospolitą. Oczywiście, z dzisiejszej perspektywy wiemy, że było to państwo pełne problemów, napięć klasowych i etnicznych, że bezrobocie było plagą, elektryczność luksusem, a sławojka – cywilizacyjnym osiągnięciem. To wszystko prawda. Ale prawdą jest też, że II Rzeczpospolita dała w punkcie wyjścia prawa wyborcze kobietom. W niektórych krajach zachodnich obywatelki musiały na to czekać jeszcze kilka dekad. II Rzepospolita dała też 8-godzinny dzień pracy, Państwową Inspekcję Pracy, prawo do strajków. Trzeba było niebywałej pracy, żeby scalić kawałki trzech państw zaborczych. To wymagało współpracy, również ponad podziałami politycznymi.

Obchody 11 listopada, te w ostatnich kilku latach, mogą robić wrażenie, że polska niepodległość ma tylko jedną twarz. Co gorsza, że jest to zasłonięta szalikiem twarz kibola, który rzuca petardą i skanduje jakieś brednie o „białej Polsce”. To jest nieprawda i głupota… ale też niewdzięczność i nieuczciwość wobec tych, którzy 101 lat temu zakładali nową Polskę. Bo Polska niepodległość ma właśnie wiele twarzy.

Dla mnie Polska ma twarz mniejszości, które w Polsce czują się coraz mniej bezpiecznie, pracowników, których prawa są łamane, a których państwo pozostawiło samym sobie, kobiet, które walczą o swoje bezpieczeństwo. Dla mnie Polska ma twarz osób, które czekają w wielomiesięcznych kolejkach do lekarza, którzy nie mają środków żeby iść do sądu gdy ich prawa są łamane, którzy nie są w stanie kupic swoim dzieciom dobrych butów na zimę.

Dla mnie Polska jest różnorodna. Nie ma jednego wzoru, jednej religii, jednego patriotyzmu. W 1918 roku na chwilę udało się to zaakceptować i dzięki temu udało się Polskę przywrócić na mapę świata.

Dzisiaj, w sytuacji politycznej w jakiej jesteśmy, przy wyzwaniach wobec których stoimy, w przededniu inauguracji nowej kadencji Sejmu – jest to przesłanie bardziej aktualne niż kiedykolwiek.

Źródło
Opublikowano: 2019-11-11 08:16:56

Zastanawialiście się kiedyś jak byście żyli mając 5 groszy emerytury? Czy w ogól

Zastanawialiście się kiedyś jak byście żyli mając 5 groszy emerytury? Czy w ogóle jest coś co można kupić za 5 groszy?! Albo czy mając 200 zł emerytury bylibyście się w stanie sami utrzymać? Bez pomocy dzieci, wnuków, sąsiadów. Czy otrzymując 500 zł emerytury jedlibyście ciepły posiłek każdego dnia? Z czego opłacalibyście mieszkanie? Za co kupilibyście ciepłe buty na zimę? Skąd byście brali pieniądze na leki?

Jeżeli będziecie zdrowi zawsze możecie dorobić. Ale co jeżeli tego zdrowia wam nie wystarczy?

Moja babcia, która ma lat 70, pomaga swojej koleżance, 90-latce, w codziennym życiu. Robi jej zakupy, pomaga w mieszkaniu. Wyobraźcie sobie, że ta schorowana starsza pani miałaby dorabiać do emerytury. Jak ma dorabiać osoba, która nie jest w stanie zrobić sobie sama zakupów, ugotować zupy, umyć się? Przerażające, prawda?

PiS zamiast realnie rozwiązać problem, postanowił “łatać” dziury. Ale to łatanie nie idzie mu najlepiej. Nie wiem czy słyszeliście, że “13 emerytura” ma być niższa niż PiS zapowiadał w trakcie kampanii wyborczej. Oczywiście o ile w ogóle będzie. “Trzynastką” i “czternastką” PiS chciał rozwiązać problem niskich, wręcz głodowych emerytur. Ale to nawet nie dotyka sedna problemu.

Przede wszystkim to kwestia wysokości emerytury minimalnej. Od 2020 roku emerytura minimalna wyniesie 1200 zł brutto czyli 900 zł na rękę. Państwo uznaje, że za 900 zł można w Polsce przeżyć. Nie będę apelować o to, żeby rządzący spróbowali za tyle przeżyć, bo i tak tego nie zrobią. Za bardzo przyzwyczajeni są do wygodnego życia, nie muszą liczyć każdego grosza.

Niestety w przypadku rosnącej grupy ludzi sytuacja jest jeszcze gorsza. W 2011 roku emeryturę niższą niż minimalna pobierało 24 tys. osób. Obecnie to już 227 tysiące. Szacuje się, że w 2030 roku będzie to około 650 tys. osób.

85 proc. osób, które nie mają prawa do emerytury minimalnej to kobiety.

Właśnie dlatego lewica postuluje wprowadzenie gwarantowanej emerytury minimalnej 1600 złotych na rękę. Musimy na poważnie zacząć rozmawiać jak zreformować nasz system emerytalny. Jak zapewnić godną starość wszystkim seniorom i seniorkom.

Pora przestać zamykać oczy i udawać, że problemu nie ma. Bo problem narasta. I w końcu wybuchnie.

Źródło
Opublikowano: 2019-11-04 21:01:22

W dzisiejszym wydaniu Dziennika Gazety Prawnej jest sondaż IBRIS w sprawie eduka

W dzisiejszym wydaniu Dziennika Gazety Prawnej jest sondaż IBRIS w sprawie edukacji seksualnej. Wyniki mówią same za siebie:

79,4 proc. badanych uważa, że w szkole powinny być zajęcia związane z edukacją seksualną.

46,5 proc. opowiedziało się, by były prowadzone od podstawówki.

Wspólnie powstrzymy prawicowych fanatyków!

Źródło
Opublikowano: 2019-10-23 09:58:56

PiS od wielu lat pokazuje jak bardzo nie obchodzi go ochrona zdrowia – Morawieck

PiS od wielu lat pokazuje jak bardzo nie obchodzi go ochrona zdrowia – Morawiecki, Radziwiłł i Szumowski udają, że wszystko jest super, ale ich "reformy" w ochronie zdrowia przypominają leczenie gangreny plasterkiem Hello Kitty

"W warszawskim szpitalu klinicznym przy ul. Banacha brakuje anestezjologów, pielęgniarek i instrumentariuszek. Operacje planowe są odkładane w czasie, a dziewięć sal operacyjnych stoi pustych. Dyrekcja mówi, że oprócz ludzi brakuje tego co zwykle, czyli pieniędzy" – dowiadujemy się dzisiaj z mediów. To kolejny szpital, w którym jest problem za który zapłacimy wszyscy i wszystkie.

W Prudniku i Kluczborku zamknięto porodówki i neonatologię, w Grodkowie za chwilę zamkną nocną i świąteczną pomoc lekarską i diagnostykę, a w Głubczycach pediatrię w Opolu SOR.

Po czterech latach władzy Prawa i Sprawiedliwości ochrona zdrowia jest w całkowitej zapaści. Tymczasem PiS nie zakłada podniesienia nakładów na ochronę zdrowia do poziomu wymaganego przez Światową Organizację Zdrowia.

Minister Szumowski już dawno powinien podać się do dymisji.

Źródło
Opublikowano: 2019-10-21 14:15:51

Procedowana dzisiaj przez odchodzący Sejm ustawa zakazująca edukacji seksualnej

Procedowana dzisiaj przez odchodzący Sejm ustawa zakazująca edukacji seksualnej to jeden z najbardziej szatańskich pomysł ostatnich czterech lat. Wszystko to, przeciwko czemu protestowaliśmy, przejmowanie mediów, trybunałów i stanowisk, to były przynajmniej działania podejmowane z otwartą przyłbicą. Natomiast to co jest procedowane dzisiaj to jest inny poziom. Tutaj jest właśnie czynnik ściśle szatański, nazwanie dobra złem, a zła dobrem.

Projekt o nazwie "stop pedofili", który pedofilię ułatwi. Projekt, który ma "chronić dzieci", wystawi je właśnie na niebezpieczeństwo. Idea "zgody na seks", PROMOWANA WŁAŚNIE PO TO ŻEBY GO UMIEĆ ODMAWIAĆ, jest nazywana “seksualizowaniem dzieci”.

Hańba dla wszystkich, jeżeli to przejdzie. Hańba Wam – odchodzący posłowie i posłanki, którzy za tym głosujecie. To będzie Wasza wina.

Informuję Was zresztą, że od listopada my się już nie będziemy o nasze sprawy upominać tylko na Facebooku. Będziemy o nie walczyć z trybuny sejmowej. Wykrzyczymy Wam w twarze. I nie ustąpimy.

A jeśli to przegłosujecie — nie zapomnimy.

Źródło
Opublikowano: 2019-10-16 15:59:47

Już oficjalnie! Dziękuję Wam za wszystkie głosy, za wsparcie w kampanii, za wszy

Już oficjalnie! Dziękuję Wam za wszystkie głosy, za wsparcie w kampanii, za wszystkie dobre słowa! Teraz czeka nas 4 lata ciężkiej pracy!

Niesamowicie cieszy to, że w Sejmie będę mogła pracować z Magdaleną Biejat, Adrianem Zandbergiem, Pauliną Matysiak, Darią Gosek-Popiołek i Maciejem Koniecznym!

Gratuluję wszystkim wybranym!


Źródło
Opublikowano: 2019-10-14 21:35:04

Obejrzyj Adam Wajrak popiera Marcelinę Zawiszę


Dostaję od Was wiele głosów wsparcia, za co bardzo Wam dziękuję! Niektóre z nich są dla mnie szczególne i wyjątkowe.

Takie jest dla mnie poparcie Adama Wajraka, słynnego działacza na rzecz przyrody.

W Sejmie z całych sił będę starać się o to, by cała puszcza została parkiem narodowym! 🌳

#Przyroda #Lewica #ZawiszaDoSejmu #Zawisza2019 #MożecieNaMniePolegać #PolegaćJakNaZawiszy

———————————————
Odbiorca: Fundusz Wyborczy SLD
Nr konta: 32 1020 1026 3174 2000 0000 0601
Tytuł: Darowizna na kandydatkę: Marcelina Zawisza, okręg nr 21, OpolePrzyroda,Lewica,ZawiszaDoSejmu,Zawisza2019,MożecieNaMniePolegać,PolegaćJakNaZawiszy

Źródło
Opublikowano: 2019-10-11 16:46:27

Dziś ostatnia debata przedwyborcza! O 19:30 zapraszam do TVP3 Opole. :)

Dziś ostatnia debata przedwyborcza! O 19:30 zapraszam do TVP3 Opole.

#Debata #ZawiszaDoSejmu #Zawisza2019 #MożecieNaMniePolegać #PolegaćJakNaZawiszy #Lewica #Opolszczyzna

——————————————–
Odbiorca: Fundusz Wyborczy SLD
Nr konta: 32 1020 1026 3174 2000 0000 0601
Tytuł: Darowizna na kandydatkę: Marcelina Zawisza, okręg nr 21, OpoleDebata,ZawiszaDoSejmu,Zawisza2019,MożecieNaMniePolegać,PolegaćJakNaZawiszy,Lewica,Opolszczyzna

Źródło
Opublikowano: 2019-10-11 11:35:52

Kochani! Ostatni dzień przed ciszą wyborczą – głosujmy w niedzielę na Lewicę!

Kochani! Ostatni dzień przed ciszą wyborczą – głosujmy w niedzielę na Lewicę!

Przez ostatnią kadencję widzieliśmy jak wygląda Sejm bez lewicy. Wygląda źle. Pojutrze jest historyczny moment – możemy to zmienić. Sondaże wyraźnie pokazują, że tego właśnie chcą Polki i Polacy. Mamy mocną trzecią pozycję, mamy niemal pewność, że będziemy parlamencie.

I wiemy, co w tym parlamencie chcemy robić. Wiemy, co będzie należało do nas. Będziemy sprzeciwiać się przepychaniu ustaw po nocach i deptaniu Konstytucji. Będziemy walczyć o sprawiedliwe państwo dobrobytu. Będziemy walczyć o to, żeby kobiety były wreszcie pełnoprawnymi obywatelkami – żeby płace i obciążenia były równe i żeby żaden facet nie decydował z Warszawy czy i z kim wolno nam mieć dzieci. Będziemy walczyć o żłobki i przedszkola – żeby miejsce czekało na każde dziecko w Polsce. Słowem, o europejską normalność. O przestrzeganie prawa i praw dla wszystkich.

Ale to tylko od Was zależy ile będziemy mieli siły, żeby to robić. To tylko od Was zależy, czy lewicowych posłów i posłanek zasiądzie na Wiejskiej dziesięcioro, czy sześćdziesięcioro.

Dlatego prosimy o Wasze głosy. Dlatego ja o nie proszę. Każdy się liczy. Są okręgi, w których kilkadziesiąt głosów będzie rozstrzygało o mandacie. Proszę, głosujcie na Lewicę. Porozmawiajcie ze znajomymi, z rodziną. Napiszcie na Twitterze, na Telegramie, Tinderze, Instagramie, Facebooku.

Chcę zwrócić się do tych z Was, którzy się wahacie, albo nie wiecie jak głosować. Jeśli choć część lewicowych idei jest Wam bliska – proszę, dajcie nam szansę. Nie musimy się przecież we wszystkim zgadzać. Przeciwnie, chcielibyśmy walczyć o Wasze prawa – o nasze wspólne prawa – nawet mimo różnic. Lewica nie jest przecież rycerzem na białym koniu. Ja nie twierdzę, że głos na nas sprawi, że za 48 godzin obudzimy się w raju na ziemi. Ale obiecuję, że jeśli zostanę posłanką, to przez cztery lata będę niestrudzenie popychać sprawy w dobrą stronę.

W maju skończyłam 30 lat. Mnie nie było na świecie, kiedy panowie pili sobie wódkę w Magdalence. Byłam w podstawówce, kiedy wchodziliśmy do NATO. W gimnazjum kiedy do Unii. Ja naprawdę nie będę toczyć w Sejmie przeterminowanych wojen z minionych sezonów.

A powiedzmy to sobie szczerze: polski parlament jest jednym z najstarszych w Europie. Większość mają w nim mężczyźni urodzeni za Gomułki i za Bieruta. I naprawdę nastał już czas, żeby przekazać pałeczkę nowemu pokoleniu – ludziom urodzonym już w III Rzeczypospolitej i wychowanym w trzecim tysiącleciu. To my, młodzi, lepiej rozumiemy wyzwania współczesnego świata. To nie jest przecież przypadek, że do protestów klimatycznych pierwsza stanęła młodzież. Zmiana klimatu, nierówności społeczne, kolejne fale cyfrowej rewolucji – to są nasze problemy, bo to o naszą przyszłość tu chodzi.

Nie możemy dłużej tkwić w mentalnym przedszkolu, w którym prawica zawłaszcza państwo w imię swoich dawnych sporów. Potrzebujemy posłów i posłanek lewicy, bo potrzebujemy nowego pokolenia przywódców i przywódczyń. Potrzebujemy ich już teraz – bo przyszłość już tu jest. Polski parlament musi ją dogonić. Dogonić XXI wiek.

Lewica to właśnie chce zrobić. To ja chcę zrobić. Zrobię to z Waszą pomocą i dzięki Wam.

Dziękuję Wam!

#Lewica #ZawiszaDoSejmu #Zawisza2019 #MożecieNaMniePolegać #PolegaćJakNaZawiszy


Lewica,ZawiszaDoSejmu,Zawisza2019,MożecieNaMniePolegać,PolegaćJakNaZawiszy

Źródło
Opublikowano: 2019-10-11 07:10:39

Wiecie, jakie są efekty niedofinansowania ochrony zdrowia? To nie tylko kolejki,

Wiecie, jakie są efekty niedofinansowania ochrony zdrowia? To nie tylko kolejki, ludzie umierający na SOR-ach i zamykane porodówki w miastach Opolszczyzny.

Urodzisz się w biedniejszej rodzinie? Będziesz żyć nawet 12 lat krócej, bo nie będzie pieniędzy na Twoje leczenie. Będziesz żyć tyle, co tam, gdzie występuje dziś malaria! 😱

👉 Takie są efekty zaniedbań wszystkich rządów do tej pory. Lewica to zmieni. Dofinansujemy ochronę zdrowia do 7,2% PKB, byśmy wszyscy mogli żyć dłużejNasze zdrowie nie będzie zależeć od stanu portfela, bo zdrowie nie jest jakimś towarem, tylko najważniejszym dobrem, jakie mamy na co dzień.

Z Lewicą będziesz żyć dłużej! 💪

#OchronaZdrowia #Lewica #ZawiszaDoSejmu #Zawisza2019 #MożecieNaMniePolegać #PolegaćJakNaZawiszy

—————————————————-
Odbiorca: Fundusz Wyborczy SLD
Nr konta: 32 1020 1026 3174 2000 0000 0601
Tytuł: Darowizna na kandydatkę: Marcelina Zawisza, okręg nr 21, OpoleOchronaZdrowia,Lewica,ZawiszaDoSejmu,Zawisza2019,MożecieNaMniePolegać,PolegaćJakNaZawiszy

Źródło
Opublikowano: 2019-10-10 19:55:57

Jutro rano ostatnia, decydująca rozmowa w Radio Opole! :) Zapraszam na audycję

📻 Jutro rano ostatnia, decydująca rozmowa w Radio Opole! Zapraszam na audycję „W cztery oczy” do porannej kawy.

Słyszymy się o 08:05! 🎙

#RadioOpole #WczteryOczy #ZawiszaDoSejmu #Zawisza2019 #MożecieNaMniePolegać #PolegaćJakNaZawiszy #Lewica #Opolszczyzna

———————————————–
Odbiorca: Fundusz Wyborczy SLD
Nr konta: 32 1020 1026 3174 2000 0000 0601
Tytuł: Darowizna na kandydatkę: Marcelina Zawisza, okręg nr 21, OpoleRadioOpole,WczteryOczy,ZawiszaDoSejmu,Zawisza2019,MożecieNaMniePolegać,PolegaćJakNaZawiszy,Lewica,Opolszczyzna

Źródło
Opublikowano: 2019-10-09 21:12:00

Zapraszam jutro na debatę organizowaną przez Młodzieżową Radę Miasta! :)

Zapraszam jutro na debatę organizowaną przez Młodzieżową Radę Miasta!

Zaczynamy o godz. 1️⃣1️⃣:0️⃣0️⃣ w Sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego.

Każda i każdy z Was będzie mógł mi zadać pytanie – szkoda przepuścić taką okazję!

#MłodzieżowaRadaMiasta #Debata #ZawiszadoSejmu #Zawisza2019 #MożecieNaMniePolegać #PolegaćJakNaZawiszy #Lewica #Opolszczyzna

—————————————————
Odbiorca: Fundusz Wyborczy SLD
Nr konta: 32 1020 1026 3174 2000 0000 0601
Tytuł: Darowizna na kandydatkę: Marcelina Zawisza, okręg nr 21, OpoleMłodzieżowaRadaMiasta,Debata,ZawiszadoSejmu,Zawisza2019,MożecieNaMniePolegać,PolegaćJakNaZawiszy,Lewica,Opolszczyzna

Źródło
Opublikowano: 2019-10-09 20:02:08

Nareszcie ktoś zorganizował osobną debatę o ochronie zdrowia! Dziękuję polsatne

Nareszcie ktoś zorganizował osobną debatę o ochronie zdrowia! 👍 Dziękuję polsatnews.pl za to, że będziemy mogli porozmawiać o tym, co najważniejsze – o naszym zdrowiu.

To dla mnie arcyważny temat także z powodów osobistych: po tym, jak dwa razy wygrałam z nowotworem złośliwym doskonale wiem, że nie ma nic ważniejszego niż dobra opieka medyczna.

👉 Lewica zapewni znaczący wzrost finansowania ochrony zdrowia do 7,2% PKB. Dzięki temu przywrócimy oddziały szpitalne mieszkankom i mieszkańcom Opolszczyzny i wprowadzimy europejskie standardy do naszych klinik i szpitali. Obiecuję Wam to. Możecie na mnie polegać

Oglądajcie mnie dziś w Polsat News o 1⃣9⃣:2⃣5⃣!

#Debata #Zdrowie #OchronaZdrowia #ZawiszaDoSejmu #Zawisza2019 #MożecieNaMniePolegać #PolegaćJakNaZawiszy #Lewica

———————————————-
Odbiorca: Fundusz Wyborczy SLD
Nr konta: 32 1020 1026 3174 2000 0000 0601
Tytuł: Darowizna na kandydatkę: Marcelina Zawisza, okręg nr 21, OpoleDebata,Zdrowie,OchronaZdrowia,ZawiszaDoSejmu,Zawisza2019,MożecieNaMniePolegać,PolegaćJakNaZawiszy,Lewica

Źródło
Opublikowano: 2019-10-09 17:18:28

Katastrofa klimatyczna puka do naszych bram. A co na to PiS?

🌍 Katastrofa klimatyczna puka do naszych bram. A co na to PiS?

👎 Blokuje cele klimatyczne dla Unii Europejskiej,
👎 Kłamie, że węgla wystarczy nam na 100 lat,
👎 Nie kiwnie palcem, by wprowadzać Odnawialne Źródła Energii.

Kaczyński chce nas zabićPiS to ludzie, którzy dla własnych korzyści poświęcą nasze życie i naszą przyszłość.

Lewica zrobi wszystko, by zatrzymać katastrofę klimatyczną. Inwestycje w wymianę kopciuchów, w OZE i w transport publiczny to nasz absolutny priorytet

#KatastrofaKlimatyczna #Lewica #ZawiszaDoSejmu #Zawisza2019 #MożecieNaMniePolegać #PolegaćJakNaZawiszy

——————————————
Odbiorca: Fundusz Wyborczy SLD
Nr konta: 32 1020 1026 3174 2000 0000 0601
Tytuł: Darowizna na kandydatkę: Marcelina Zawisza, okręg nr 21, OpoleKatastrofaKlimatyczna,Lewica,ZawiszaDoSejmu,Zawisza2019,MożecieNaMniePolegać,PolegaćJakNaZawiszy

Źródło
Opublikowano: 2019-10-09 15:13:00

Skończmy z ideologią w naszych szpitalach! Lewica wie, że dostęp do usług medycz

Skończmy z ideologią w naszych szpitalach! Lewica wie, że dostęp do usług medycznych nie może zależeć od czyjegoś widzimisię, tylko od nauki i badań.

👉 Mówimy wprost: zlikwidujemy klauzulę sumienia. Bo wszystkie i wszyscy mamy prawo do świadczeń medycznych bez pytania o poglądy. Po prostu.

#KlauzulaSumienia #OchronaZdrowia #ZawiszaDoSejmu #Zawisza2019 #MożecieNaMniePolegać #PolegaćJakNaZawiszy #Lewica

————————————————–
Odbiorca: Fundusz Wyborczy SLD
Nr konta: 32 1020 1026 3174 2000 0000 0601
Tytuł: Darowizna na kandydatkę: Marcelina Zawisza, okręg nr 21, OpoleKlauzulaSumienia,OchronaZdrowia,ZawiszaDoSejmu,Zawisza2019,MożecieNaMniePolegać,PolegaćJakNaZawiszy,Lewica

Źródło
Opublikowano: 2019-10-09 09:41:37

Adrian Zandberg za chwilę w TVN24, a ja już szykuję się do debaty kobiet w Gazet

Adrian Zandberg za chwilę w TVN24, a ja już szykuję się do debaty kobiet w Gazeta.pl.

Zapraszam do oglądania

#Gazetapl #Debata #ZawiszadoSejmu #Zawisza2019 #MożecieNaMniePolegać #PolegaćJakNaZawiszy #Lewica #PrawaKobiet

—————————————–——
Odbiorca: Fundusz Wyborczy SLD
Nr konta: 32 1020 1026 3174 2000 0000 0601
Tytuł: Darowizna na kandydatkę: Marcelina Zawisza, okręg nr 21, OpoleGazetapl,Debata,ZawiszadoSejmu,Zawisza2019,MożecieNaMniePolegać,PolegaćJakNaZawiszy,Lewica,PrawaKobiet

Źródło
Opublikowano: 2019-10-08 19:13:57

Dzisiaj w Kielcach wspólnie z Paulina Piechna – Więckiewicz i Agnieszką Dziemian

Dzisiaj w Kielcach wspólnie z Paulina Piechna – Więckiewicz i Agnieszką Dziemianowicz-Bąk prezentowałyśmy Pakt Dla Kobiety i poinformowałyśmy, że #Lewica w Sejmie zgłosi projekt Ratujmy Kobiety – projekt, który tworzyło wiele organizacji kobiecych, wiele działaczek, aktywistek, prawniczek. Projekt, pod którym zebrałyśmy setki tysięcy podpisów! Złożymy go z szacunku dla Waszej ciężkiej pracy.

Wiemy, że aby został przyjęty będziemy potrzebować poparcia Platforma Obywatelska czy Nowoczesna – zarówno w Sejmie jak i Senacie. Wiemy, że niektóre koleżanki z opozycji za nim zagłosują. Ale pytamy: czy zagłosuje za nim Małgorzata Kidawa-Błońska, Grzegorz Schetyna, Paweł Poncyliusz, Kazimierz Ujazdowski, Paweł Kowal?

Mamy nadzieję, że wybierzecie stronę kobiet! Czekamy na wasze jasne deklaracje!

Jeżeli bliskie są Wam prawa kobiet – głosujcie na Lewicę!

#MożecieNaMniePolegać #PolegaćJakNaZawiszy #ZawiszaDoSejmu #Zawisza2019 #Lewica #Opolszczyzna
————————————————————————-
Odbiorca: Fundusz Wyborczy SLD
Nr konta: 32 1020 1026 3174 2000 0000 0601
Tytuł: Darowizna na kandydatkę: Marcelina Zawisza, okręg nr 21, Opole
Lewica,MożecieNaMniePolegać,PolegaćJakNaZawiszy,ZawiszaDoSejmu,Zawisza2019,Opolszczyzna

Źródło
Opublikowano: 2019-10-08 17:30:40

Obejrzyj Kaja Filaczyńska – kandydatka z Legnicy


Wśród kandydatek i kandydatów w tegorocznych wyborach do Sejmu są osoby naprawdę niezwykłe. Taka właśnie jest Kaja Filaczyńska.

Kaja to jedna z moich inspiracji. Jest endokrynolożką, jedną z głodujących osób w słynnym proteście rezydentek i rezydentów, którzy domagali się zwiększenia środków na ochroną zdrowia. Współtworzyła program zdrowotny Lewicy Razem. Działanie ochrony zdrowia w Polsce zna na wylot – jest jej częścią na co dzień i doskonale wie, co zrobić, by ją naprawić.

O ochronę zdrowia na miarę europejskich standardów będziemy walczyć w Sejmie wspólnie. Kaja jest nam wszystkim bardzo potrzebna

Gdybym mieszkała w Legnicy, nie wahałabym się ani chwili. Kaja kandyduje z okręgu nr 1⃣ z miejsca 3⃣

#Filaczyńska2019 #kobietydopolityki #nazdrowie #głosujnakobietę #Lewica #LegnicaFilaczyńska2019,kobietydopolityki,nazdrowie,głosujnakobietę,Lewica,Legnica

Źródło
Opublikowano: 2019-10-08 15:28:38

#PaktdlaKobiet to jeden z fundamentów programu Lewicy w Sejmie Prawo do przerwan

#PaktdlaKobiet to jeden z fundamentów programu Lewicy w Sejmie Prawo do przerwania ciąży na życzenie do 12. tygodnia, przywrócenie znikajacych porodówek, gwarancja znieczulenia podczas porodu czy równe płace kobiet i mężczyzn zapewnią kobietom pełne bezpieczeństwo.

▶️ Dziś biorę udział w debacie o prawach kobiet w Gazeta.pl. Zapraszam do oglądania o godz. 1️⃣9️⃣:0️⃣0️⃣

#PrawaKobiet #ZawiszadoSejmu #Zawisza2019 #MożecieNaMniePolegać #PolegaćJakNaZawiszy #Debata #Lewica

——————————————————
Odbiorca: Fundusz Wyborczy SLD
Nr konta: 32 1020 1026 3174 2000 0000 0601
Tytuł: Darowizna na kandydatkę: Marcelina Zawisza, okręg nr 21, OpolePaktdlaKobiet,PrawaKobiet,ZawiszadoSejmu,Zawisza2019,MożecieNaMniePolegać,PolegaćJakNaZawiszy,Debata,Lewica

Źródło
Opublikowano: 2019-10-08 11:24:37

Widzicie, ile procent ma Lewica na Opolszczyźnie?

Widzicie, ile procent ma Lewica na Opolszczyźnie?

Prawie 1⃣3⃣%!

A wciąż nam rośnie! 😍

💪 Wracamy do Sejmu! Idziemy, by walczyć o większe nakłady na ochronę zdrowia, o publicznego dewelopera, który będzie budował tanie mieszkania, o przywrócenie pociągów i autobusów do wszystkich miejscowości, o wyższą płacę minimalną, o bezpieczeństwo kobiet, o równość małżeńską, o walkę z katastrofą klimatyczną… O to, co najważniejsze dla nas wszystkich

To już ostatnia prosta! Głosujcie na Lewicę!

#Lewica #Sejm #ZawiszaDoSejmu #Zawisza2019 #MożecieNaMniePolegać #PolegaćJakNaZawiszy #Opolszczyzna

—————————————–
Odbiorca: Fundusz Wyborczy SLD
Nr konta: 32 1020 1026 3174 2000 0000 0601
Tytuł: Darowizna na kandydatkę: Marcelina Zawisza, okręg nr 21, OpoleLewica,Sejm,ZawiszaDoSejmu,Zawisza2019,MożecieNaMniePolegać,PolegaćJakNaZawiszy,Opolszczyzna

Źródło
Opublikowano: 2019-10-07 17:04:01

Lewica to gwarancja, że kobiety i osoby LGBT+ mogą się czuć bezpiecznie. Lewica

🔴 Lewica to gwarancja, że kobiety i osoby LGBT+ mogą się czuć bezpiecznie. Lewica to gwarancja rozdziału państwa od Kościoła i równego traktowania wszystkich!
▶️ O tym w szczegółach będę dziś mówić w RMF FM o 18:00. 🕕
Będziecie słuchać? 🙂


Źródło
Opublikowano: 2019-10-07 13:03:00

Rozpoczynamy ostatni tydzień kampanii wyborczejTo od Was będzie zależeć, ilu pos

Rozpoczynamy ostatni tydzień kampanii wyborczejTo od Was będzie zależeć, ilu posłów i posłanek Lewicy znajdzie się w Sejmie. Od Was zależy tych kilka procent, które mogą zmienić wszystko.

Dlatego dziś potrzebuję Was w sposób szczególny. Jeśli wciąż macie płot lub balkon, który możecie udostępnić na mój baner – napiszcie do mnie! Jeśli nie macie, to:

▶️ Porozmawiajcie z sąsiadką, zadzwońcie do rodziny,
▶️ Napiszcie popierający mnie post na Facebooku, Instagramie i Twitterze,
▶️ Udostępnijcie mój materiał.

Razem możemy osiągnąć wielkie rzeczy. Możemy w końcu zwiększyć nakłady na ochronę zdrowia, możemy rozpocząć proces przywracania pociągów i autobusów do wszystkich miejscowości, możemy zapewnić bezpieczeństwo kobietom i osobom LGBT+.

Takiej szansy już dawno nie było. Nie zmarnujmy jej

#PożyczPłot #ZawiszadoSejmu #Zawisza2019 #Lewica #MożecieNaMniePolegać #PolegaćJakNaZawiszy #wybory2019 #Opolszczyzna

—————————————————
Odbiorca: Fundusz Wyborczy SLD
Nr konta: 32 1020 1026 3174 2000 0000 0601
Tytuł: Darowizna na kandydatkę: Marcelina Zawisza, okręg nr 21, OpolePożyczPłot,ZawiszadoSejmu,Zawisza2019,Lewica,MożecieNaMniePolegać,PolegaćJakNaZawiszy,wybory2019,Opolszczyzna

Źródło
Opublikowano: 2019-10-07 10:42:22

W niedzielny poranek nie próżnujemy! :) O wizji gospodarki, o najważniejszych za

W niedzielny poranek nie próżnujemy! O wizji gospodarki, o najważniejszych zadaniach państwa i systemie podatkowym rozmawiałam z redaktorem Rafałem Łężnym z Tygodnika Opole.

Pomimo dużej różnicy zdań, bardzo serdecznie dziękuję za tę rozmowę! Będziecie mogli ją obejrzeć już niebawem.

Udanej niedzieli wszystkim!

#ZawiszadoSejmu #Zawisza2019 #MożecieNaMniePolegać #PolegaćJakNaZawiszy #Lewica #Opolszczyzna #Gospodarka

————————————————
Odbiorca: Fundusz Wyborczy SLD
Nr konta: 32 1020 1026 3174 2000 0000 0601
Tytuł: Darowizna na kandydatkę: Marcelina Zawisza, okręg nr 21, OpoleZawiszadoSejmu,Zawisza2019,MożecieNaMniePolegać,PolegaćJakNaZawiszy,Lewica,Opolszczyzna,Gospodarka

Źródło
Opublikowano: 2019-10-06 10:43:56

Dziękuję, że byliście i byłyście z nami podczas konwencji w Katowicach!

Dziękuję, że byliście i byłyście z nami podczas konwencji w Katowicach!

Na konwencji mówiłam, że to co nam serwuje Prawo i Sprawiedliwość to twór państwopodobny.

Znowu odłożyli podniesienie nakładów na ochronę zdrowia na później. Tymczasem znikają kolejne oddziały szpitalne. Porodówki w Kluczborku, Prudniku, Głubczycach, Zakopanem. Pod Grodkowem lepiej nie chorować w nocy, bo nocna i świąteczna opieka lekarska też niedługo zniknie. Znikają Szpitalne Oddziały Ratunkowe. Żadna poważna inwestycja, żaden duży program wymagający od PiSu organizacyjnej sprawności i szerokiej współpracy nie wyszedł. Nic nie wskazuje na to żeby to miało się zmienić. Bo PiS zwyczajnie tego nie potrafi.

Lewica nie boi się podejmować odważnych decyzji. Przeznaczymy 7 proc. PKB na ochronę zdrowia! Bo pora skończyć z wiecznym czekaniem na później! Tutaj chodzi o nasze życie i zdrowie, życie i zdrowie naszych bliskich

#Lewica to państwo dobrobytu, które zapewnia ochronę zdrowia na najwyższym poziomie!


Lewica

Źródło
Opublikowano: 2019-10-05 15:43:43

Słuchaliście dziś debaty w Radio Doxa? Jeśli nie, to polecam! :) Link do całej a

Słuchaliście dziś debaty w Radio Doxa? Jeśli nie, to polecam! Link do całej audycji wklejam Wam w pierwszym komentarzu.

Rozmawialiśmy o polityce społecznej. Lewica wie co zrobić, by zatrzymać depopulację na Opolszczyźnie i jak zaplanować programy społeczne, dzięki którym poprawimy jakość życia Polek i Polaków.

Zapraszam!

#PolitykaSpołeczna #ZawiszaDoSejmu #Zawisza2019 #MożecieNaMniePolegać #PolegaćJakNaZawiszy #Lewica #Opolszczyzna #RadioDoxa

———————————————–
Odbiorca: Fundusz Wyborczy SLD
Nr konta: 32 1020 1026 3174 2000 0000 0601
Tytuł: Darowizna na kandydatkę: Marcelina Zawisza, okręg nr 21, OpolePolitykaSpołeczna,ZawiszaDoSejmu,Zawisza2019,MożecieNaMniePolegać,PolegaćJakNaZawiszy,Lewica,Opolszczyzna,RadioDoxa

Źródło
Opublikowano: 2019-10-04 17:58:13

PiS obiecał krótsze kolejki do lekarzy, a my wciąż czekamy kilka lat na operację

PiS obiecał krótsze kolejki do lekarzy, a my wciąż czekamy kilka lat na operację. Miały być darmowe posiłki dla dzieci w szkołach, a trzeba płacić i to niemało. Miał być zerowy VAT na ubranka dziecięce, a nie jest…

🗓 Ta lista jest bardzo długa. Obietnice PiS należy wyrzucić do kosza. Razem z Jerzy Przystajko wyrzuciliśmy je dziś na śmietnik, bo tam jest ich miejsce. Są nic niewarte. 👎

Pytanie do Janusz Kowalski: miała być ustawa reprywatyzacyjna przywracająca sprawiedliwość. I gdzie ona jest? Jak może Pan podpierać swoją kampanię tak całkowicie niewiarygodną osobą? Jak Patryk Jaki może dzisiaj spojrzeć w lustro?

#ZawiszaDoSejmu #Zawisza2019 #Lewica #Opolszczyzna #PiS

Radio Opole Radio Doxa Wyborcza.pl Opole Nowa Trybuna Opolska NTO 24opole TVP3 Opole
—————————————————–
Odbiorca: Fundusz Wyborczy SLD
Nr konta: 32 1020 1026 3174 2000 0000 0601
Tytuł: Darowizna na kandydatkę: Marcelina Zawisza, okręg nr 21, OpoleZawiszaDoSejmu,Zawisza2019,Lewica,Opolszczyzna,PiS

Źródło
Opublikowano: 2019-10-04 12:36:10

Poparłam dzisiaj protest fizjoterapeutów i diagnostów. Fizjoterapeuci zarabiają

Poparłam dzisiaj protest fizjoterapeutów i diagnostów. Fizjoterapeuci zarabiają od 1600 do 2400 zlotych miesięcznie. Michał Kalinowski, który wystąpił z nami na konferencji (dziękuję za Twój głos!) opowiadał, że połowa studentów, którzy 6 lat temu kończyli z nim studia nie pracuje w zawodzie albo wyjechali pracować za granice. Kursy dla fizjoterapeutów kosztują od 2 tysięcy do nawet 20-30 tysięcy. Więc żeby się kształcić muszą się zadłużać! Fizjoterapeuci, diagności, pielęgniarki, ratownicy medyczni – MUSZĄ zarabiać godnie! Jeżeli ich zabraknie nie będzie miał kto nas leczyć, rehabilitować, diagnozować!

Protest fizjoterapeutów jest dla mnie szczególnie ważny. Gdyby nie moje fantastyczne fizjoterapeutki, które pomogły mi wrócić do życia po operacji wszczepienia endoprotezy, nie mogłabym cieszyć się taka sprawnością jak obecnie. Jestem im wdzięczna za całą pracę, która wykonały i zawsze będę wspierać to środowisko!

#OchronaZdrowia #MożecieNaMniePolegać #PolegaćJakNaZawiszy #ZawiszaDoSejmu #Zawisza2019 #Lewica #Opolszczyzna
————————————————————————-
Odbiorca: Fundusz Wyborczy SLD
Nr konta: 32 1020 1026 3174 2000 0000 0601
Tytuł: Darowizna na kandydatkę: Marcelina Zawisza, okręg nr 21, Opole


OchronaZdrowia,MożecieNaMniePolegać,PolegaćJakNaZawiszy,ZawiszaDoSejmu,Zawisza2019,Lewica,Opolszczyzna

Źródło
Opublikowano: 2019-10-03 11:30:28

Dzień dobry! Dzisiaj kawa i gazetka pod dworcem, żeby mieszkańcy i mieszkanki po

Dzień dobry! Dzisiaj kawa i gazetka pod dworcem, żeby mieszkańcy i mieszkanki podopolskich miejscowości mogli miło rozpocząć dzień! Dużo wyrazów poparcia i miłych rozmów!

#MożecieNaMniePolegać #PolegaćJakNaZawiszy #ZawiszaDoSejmu #Zawisza2019 #Lewica #Opolszczyzna
————————————————————————-
Odbiorca: Fundusz Wyborczy SLD
Nr konta: 32 1020 1026 3174 2000 0000 0601
Tytuł: Darowizna na kandydatkę: Marcelina Zawisza, okręg nr 21, Opole

MożecieNaMniePolegać,PolegaćJakNaZawiszy,ZawiszaDoSejmu,Zawisza2019,Lewica,Opolszczyzna

Źródło
Opublikowano: 2019-10-03 08:08:43

Wprowadzimy leki na receptę za maksymalnie 5 zł!

Wprowadzimy leki na receptę za maksymalnie 5 zł!

Wszyscy to widzieliśmy. Starszej pani w aptece nie stać na wykupienie wszystkich leków z recepty. Ma 1100 zł emerytury czy kilkaset złotych renty. A na leki miesięcznie musi wydawać 200-250 zł. Więc kalkuluje – albo leki, albo jedzenie. Mimo, że nie jest lekarką musi zdecydować, który lek jest jej najbardziej potrzebny.

Ten problem dotyczy też osób ciężko i przewlekle chorych oraz osób z niepełnosprawnościami.

Gdy leczymy się w szpitalu wszystkie leki, zabiegi i badania mamy w ramach systemu ochrony zdrowia. Gdy wychodzimy poza szpitalne mury zaczyna się problem.

Państwo musi wziąć odpowiedzialność za zdrowie obywateli i obywatelek. Tym bardziej, że dostęp do ochrony zdrowia zapisany jest w Konstytucji RP! Art 68: “Obywatelom, niezależnie od ich sytuacji materialnej, władze publiczne zapewniają równy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych”. A teraz? Teraz leczą się tylko ci, których na to stać!

Wiemy jak skończyć z tą dramatyczną sytuacją. Dzięki podniesieniu nakładów na ochronę zdrowia wprowadzimy zasadę, że wszystkie leki na receptę nie będą droższe niż 5 zł.

#OchronaZdrowia #MożecieNaMniePolegać #PolegaćJakNaZawiszy #ZawiszaDoSejmu #Zawisza2019 #Lewica #Opolszczyzna
————————————————————————-
Odbiorca: Fundusz Wyborczy SLD
Nr konta: 32 1020 1026 3174 2000 0000 0601
Tytuł: Darowizna na kandydatkę: Marcelina Zawisza, okręg nr 21, OpoleOchronaZdrowia,MożecieNaMniePolegać,PolegaćJakNaZawiszy,ZawiszaDoSejmu,Zawisza2019,Lewica,Opolszczyzna

Źródło
Opublikowano: 2019-10-02 17:20:34

Prawo i Sprawiedliwość totalnie odkleiło się od rzeczywistości. Serio!? Jedną z

Prawo i Sprawiedliwość totalnie odkleiło się od rzeczywistości. Serio!? Jedną z najlepszych w Europie!? To dlatego czekamy w kolejkach do lekarzy lata!? Brakuje nam lekarzy i lekarek, pielęgniarek i pielęgniarzy, fizjoterapeutów i fizjoterapeutek. Na samej Opolszczyźnie w ciągu ostatnich kilku miesięcy zawieszono lub zamknięrto porodowki i oddziały neonatologii w Prudniku, Głubczycach, Kluczborku, pediatrię w Głubczycach, zapowiedziano zamknięcie psychiatrii, nocnej i świątecznej pomocy oraz laboratorium diagnostycznego w Grodkowie. To co mówi Pan Terlecki to kpina z Polek i Polaków!

Lewica ogłosiła swój #PaktDlaZdrowia:

➡️ 7,2% PKB na ochronę zdrowia
➡️ Leki na receptę po 5 zł
➡️ Lekarz specjalista w 30 dni
➡️ 50 tysięcy nowych lekarzy
➡️ Podwyżki dla zawodów medycznych
➡️ Program walki z rakiem
➡️ Cyfrowa dokumentacja medyczna
➡️ Edukacja o zdrowiu w każdej szkole
➡️ Nowoczesna opieka okołoporodowa
➡️ Likwidacja klauzuli sumienia

Ochrona zdrowia jest w zapaści. Wiemy co zrobić, żeby postawić ją na nogi! I na pewno nie pomoże udawanie, że problemu nie ma!

#OchronaZdrowia #MożecieNaMniePolegać #PolegaćJakNaZawiszy #ZawiszaDoSejmu #Zawisza2019 #Lewica #Opolszczyzna
————————————————————————-
Odbiorca: Fundusz Wyborczy SLD
Nr konta: 32 1020 1026 3174 2000 0000 0601
Tytuł: Darowizna na kandydatkę: Marcelina Zawisza, okręg nr 21, OpolePaktDlaZdrowia,OchronaZdrowia,MożecieNaMniePolegać,PolegaćJakNaZawiszy,ZawiszaDoSejmu,Zawisza2019,Lewica,Opolszczyzna

Źródło
Opublikowano: 2019-10-02 15:22:43

Obejrzyj Gdyby Sylwia Spurek głosowała na Opolszczyźnie, głosowałaby na mnie! Dziękuję!


Sylwia Spurek jest osobą, która zrobiła bardzo wiele dla praw człowieka. Jako zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich twardo stała po stronie osób dyskryminowanych i wykluczonych, pomagając im prawnie i moralnie. Jej zasługi są ogromne.

Znana z działalności na rzecz praw kobiet Sylwia Spurek zasiada dziś w europarlamencie i udziela mi poparcia. Zawsze byłam pod wrażeniem jej działalności, dlatego to dla mnie niezwykłe wyróżnienie.

Sylwio, dziękuję za Twoje poparcie. Mam nadzieję, że wspólnie zmienimy świat na lepszy!

#MożecieNaMniePolegać #PolegaćJakNaZawiszy #ZawiszaDoSejmu #Zawisza2019 #Lewica #Opolszczyzna
————————————————————————-
Odbiorca: Fundusz Wyborczy SLD
Nr konta: 32 1020 1026 3174 2000 0000 0601
Tytuł: Darowizna na kandydatkę: Marcelina Zawisza, okręg nr 21, OpoleMożecieNaMniePolegać,PolegaćJakNaZawiszy,ZawiszaDoSejmu,Zawisza2019,Lewica,Opolszczyzna

Źródło
Opublikowano: 2019-10-02 13:30:21

Sylwia Spurek jest osobą, która zrobiła bardzo wiele dla praw człowieka. Jako za

Sylwia Spurek jest osobą, która zrobiła bardzo wiele dla praw człowieka. Jako zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich twardo stała po stronie osób dyskryminowanych i wykluczonych, pomagając im prawnie i moralnie. Jej zasługi są ogromne.

Znana z działalności na rzecz praw kobiet Sylwia Spurek zasiada dziś w europarlamencie i udziela mi poparcia. Zawsze byłam pod wrażeniem jej działalności, dlatego to dla mnie niezwykłe wyróżnienie.

Sylwio, dziękuję za Twoje poparcie. Mam nadzieję, że wspólnie zmienimy świat na lepszy!

#MożecieNaMniePolegać #PolegaćJakNaZawiszy #ZawiszaDoSejmu #Zawisza2019 #Lewica #Opolszczyzna
————————————————————————-
Odbiorca: Fundusz Wyborczy SLD
Nr konta: 32 1020 1026 3174 2000 0000 0601
Tytuł: Darowizna na kandydatkę: Marcelina Zawisza, okręg nr 21, Opole


MożecieNaMniePolegać,PolegaćJakNaZawiszy,ZawiszaDoSejmu,Zawisza2019,Lewica,Opolszczyzna

Źródło
Opublikowano: 2019-10-02 12:24:50

Zwiększymy nakłady na ochronę zdrowia!

Zwiększymy nakłady na ochronę zdrowia!

Do 2022: 6,8 proc. PKB,
Do 2023: 7 proc. PKB,
Do 2024: 7,2 proc. PKB.

To najważniejszy punkt całego paktu. Uzdrawianie ochrony zdrowia nie jest procesem bezkosztowym, nie wystarczy też jednorazowy zastrzyk pieniędzy.

Polska wydaje prawie najmniej na ochronę zdrowia w całej Europie. To niecałe 5 proc. PKB. Ile wydają inne kraje? Czesi na publiczną ochronę zdrowia wydają 6,0 proc. PKB, Francuzi 8,7 proc. PKB, a Niemcy 9,5 proc. PKB.

Na co te pieniądze trzeba przeznaczyć?

➡️ Na podwyżki dla personelu medycznego – pielęgniarek i pielęgniarzy, fizjoterapeutów i fizjoterapeutek, ratowników medycznych;
➡️ na wyposażenie szpitali;
➡️ na zwiększenie liczby lekarzy i lekarek;
➡️ na wsparcie wojewódzkich centrów onkologicznych;
➡️ na inwestycje w opiekę ambulatoryjną, POZ i placówki opieki długoterminowej;
➡️ na badania profilaktyczne dla wszystkich,
➡️ na tanie i dostępne leki;
i wiele, wiele innych.

Dlatego zwiększymy publiczne finansowanie w opiece zdrowotnej do 6,8% PKB do 2022 roku i do 7,2% PKB do 2024 roku. Od tego zależy nasze życie i zdrowie, życie i zdrowie naszych bliskich – rodziców, dzieci, babć i dziadków, przyjaciół.

Dla mnie ochrona zdrowia to nie jakiś kolejny temat. Dla mnie to priorytetowy temat. Możecie na mnie polegać!

#OchronaZdrowia #MożecieNaMniePolegać #PolegaćJakNaZawiszy #ZawiszaDoSejmu #Zawisza2019 #Lewica #Opolszczyzna
————————————————————————-
Odbiorca: Fundusz Wyborczy SLD
Nr konta: 32 1020 1026 3174 2000 0000 0601
Tytuł: Darowizna na kandydatkę: Marcelina Zawisza, okręg nr 21, OpoleOchronaZdrowia,MożecieNaMniePolegać,PolegaćJakNaZawiszy,ZawiszaDoSejmu,Zawisza2019,Lewica,Opolszczyzna

Źródło
Opublikowano: 2019-10-02 11:38:25

Wiecie co nas wszystkich łączy? Każdy z nas ma, albo miał, mamę i tatę. Każdy z

Wiecie co nas wszystkich łączy? Każdy z nas ma, albo miał, mamę i tatę. Każdy z nas ma, albo miał, dziadków i babcie.

I to oni przypominają nam, że na każdego i każdą z nas przyjdzie kiedyś czas, kiedy to nie my będziemy wspierać, pomagać i walczyć o innych, ale to my sami będziemy potrzebować wsparcia. A to wsparcie się nigdy do końca nie uda, jeśli nie zadziała nowoczesne państwo.

Bo wiecie co dla mnie znaczy „nowoczesność”? Nowoczesność to nie tylko story na Instagramie i rakiety w kosmosie. Nowoczesność to również założenie, że nikt nie zostaje sam w potrzebie. W nowoczesnym społeczeństwie wsparcie starszym daje nie tylko rodzina – sieć wsparcia rozwija też państwo. W ogóle, uważam, że miarą społeczeństwa jest to, jak traktuje tych, którzy mają trudniej: mniejszości, dzieci, kobiety, osoby z niepełnosprawnościami i właśnie seniorów i seniorki. Tych wszystkich, którzy nie wezmą walizek z pieniędzmi i nie pójdą lobbować we własnej sprawie. Bo tych walizek po prostu nie mają, albo nie mają już siły, by upominać się o swoje.

My, na Lewicy, chcemy być głosem tych, którzy mają trudniej. Uważamy, że to jest nasz obowiązek – etyczny i polityczny. I idziemy do Sejmu z całym pakietem propozycji, przeznaczonych dla seniorów i seniorek.

W nowym Sejmie będziemy walczyć o system emerytalny na miarę XXI wieku. Jego początkiem będzie gwarantowana emerytura minimalna – 1600 złotych na rękę, podnoszone zgodnie z wzrostem pracy minimalnej. Emerytury wyższe będą zachowane i waloryzowane.

Oczywiste jest, jak ważna jest dla seniorów i seniorek sprawa zdrowia. Dlatego będziemy walczyć, by dla emerytów i rencistów wszystkie leki, na które lekarz wystawi receptę, były darmowe. Nie może być tak, że starsza pani liczy pieniądze w aptece, a potem odchodzi z niczym. Albo że dziadek musi wybierać, czy kupić leki na nadciśnienie, czy prezent dla wnuka. To nie tak miało wyglądać. I to tak nie będzie wyglądać.

Będziemy też walczyć o stworzenie Centrów Wspierania Samodzielności. W każdej gminie powinien być ośrodek, w którym osoby starsze będą mogły bezpłatnie skorzystać z prostych usług medycznych, czy poprosić o wsparcie asystenta, który pomoże w codziennych obowiązkach. I przy okazji poznać nowych przyjaciół. Ten typ wsparcia w zasadzie w Polsce nie istnieje. I to trzeba zmienić. Bo starość to nie jest choroba. Nie może być tak, że wystarczy być w zaawansowanym wieku, żeby wypaść ze społeczeństwa.

To są konkrety – przeznaczone dla naszych rodziców, dla naszych dziadków i babć. Twoich, moich, wszystkich. Każdy ma jakichś starszych. Oni są w każdej rodzinie. I jesteśmy im coś winni.

#ZawiszaDoSejmu #Zawisza2019 #MożecieNaMniePolegać #PolegaćJakNaZawiszy #Opole

———————————————–
Odbiorca: Fundusz Wyborczy SLD
Nr konta: 32 1020 1026 3174 2000 0000 0601
Tytuł: Darowizna na kandydatkę: Marcelina Zawisza, okręg nr 21, Opole


ZawiszaDoSejmu,Zawisza2019,MożecieNaMniePolegać,PolegaćJakNaZawiszy,Opole

Źródło
Opublikowano: 2019-10-01 20:30:05

Najbliższy czwartek to ważny dzień w tegorocznej kampanii. W Opolu odbędzie się

Najbliższy czwartek to ważny dzień w tegorocznej kampanii. W Opolu odbędzie się debata kandydacka organizowana przez Radio TOK FM.

Jako liderka Lewicy na Opolszczyźnie będę miała przyjemność wziąć w niej udział.

📌 Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu
📅 3 października (czwartek)
18:00

Liczę na merytoryczną i kulturalną rozmowę. Zapraszam do uczestnictwa, a słuchaczy z całej Polski – do słuchania!

#TokFM #Debata #ZawiszaDoSejmu #Zawisza2019 #MożecieNaMniePolegać #PolegaćJakNaZawiszy #Opole

———————————————–
Odbiorca: Fundusz Wyborczy SLD
Nr konta: 32 1020 1026 3174 2000 0000 0601
Tytuł: Darowizna na kandydatkę: Marcelina Zawisza, okręg nr 21, OpoleTokFM,Debata,ZawiszaDoSejmu,Zawisza2019,MożecieNaMniePolegać,PolegaćJakNaZawiszy,Opole

Źródło
Opublikowano: 2019-10-01 19:36:28

Likwidacja prudnickiej porodówki a kampania wyborcza | Teraz Prudnik!

Lewica w Sejmie zajmie się najważniejszymi sprawami. A co jest ważniejsze niż nasze zdrowie

Jak słusznie zauważa redakcja portalu Teraz Prudnik, „Prudnik bez porodówki to stan nienormalny” i należy ją reaktywować

Dla opozycji temat nie istnieje. Dla Violetta Porowska sprawa jest zamknięta. Dla mnie nie. Zwiększymy nakłady na ochronę zdrowia do 7% PKB i przywrócimy zamykane porodówki. 💪

Dziś o 1⃣3⃣:3⃣0⃣ zaprezentuję kompletny Pakt dla Zdrowia. Wreszcie postawimy ochronę zdrowia w Polsce na nogi!

#OchronaZdrowia #Prudnik #ZawiszaDoSejmu #Zawisza2019 #Lewica #Opolszczyzna

————————————————————————-
Odbiorca: Fundusz Wyborczy SLD
Nr konta: 32 1020 1026 3174 2000 0000 0601
Tytuł: Darowizna na kandydatkę: Marcelina Zawisza, okręg nr 21, Opole

Likwidacja prudnickiej porodówki a kampania wyborcza | Teraz Prudnik!

TematyPolitykaGminyPowiatPrudnikWyróżnioneZdrowie Likwidacja prudnickiej porodówki a kampania wyborcza Przez Andrzej Dereń – 30 września 2019 0 Podziel się na Facebooku Tweet (Ćwierkaj) na Twitterze O dramacie w lokalnej służbie zdrowia nie trzeba nikogo przekonywać. Jednym z bardziej jask…

OchronaZdrowia,Prudnik,ZawiszaDoSejmu,Zawisza2019,Lewica,Opolszczyzna

Źródło
Opublikowano: 2019-10-01 11:27:50

Zapraszam dziś do oglądania mnie w programie „Minęła dwudziesta” w tvp.info!

Zapraszam dziś do oglądania mnie w programie „Minęła dwudziesta” w tvp.info! 📺

Będę dziś mówić o szczegółach programu Lewicy i bieżącej polityce.

#ZawiszaDoSejmu #Zawisza2019 #Lewica #TVP
——————————————-
Odbiorca: Fundusz Wyborczy SLD
Nr konta: 32 1020 1026 3174 2000 0000 0601
Tytuł: Darowizna na kandydatkę: Marcelina Zawisza, okręg nr 21, OpoleZawiszaDoSejmu,Zawisza2019,Lewica,TVP

Źródło
Opublikowano: 2019-09-30 16:36:59

PiS dopiero co ogłosił w Opolu swój program zdrowotny. Piękne hasła, szumne zapo

PiS dopiero co ogłosił w Opolu swój program zdrowotny. Piękne hasła, szumne zapowiedzi. A jak jest w rzeczywistości?

Gdy PiS ogłasza piękne hasła, w Kluczborku znika neonatologia, w Brzegu psychiatria, w Grodkowie nocna opieka lekarska. A dziś SOR w Opolu.

Tak to jest, gdy zapowiada się wielkie rzeczy bez zwiększenia nakładów. Lewica nie bawi się w ściemy, tylko gwarantuje: znacząco podniesiemy nakłady na ochronę zdrowia do 7% PKB.

Violetta Porowska, czy jako przedstawicielka rządu na Opolszczyźnie mogłaby Pani wyjaśnić, dlaczego nie ruszyła Pani palcem, gdy dyrekcja szpitala alarmowała rząd przed kilkoma miesiącami? Czekam na odpowiedź wykraczającą poza wskazywanie palcem na zarząd województwa z PO i Mniejszości Niemieckiej. Odpowiada Pani za ochronę zdrowia w regionie głową dokładnie tak samo jak samorząd. Doczekamy się reakcji?

DW: Radio Opole, Radio Doxa, TVP3 Opole, Wyborcza.pl Opole, Nowa Trybuna Opolska NTO, 24opole

#OchronaZdrowia #Opole #Lewica #ZawiszaDoSejmu #Zawisza2019 #MożecieNaMniePolegać #PolegaćJakNaZawiszy

——————————————-
Odbiorca: Fundusz Wyborczy SLD
Nr konta: 32 1020 1026 3174 2000 0000 0601
Tytuł: Darowizna na kandydatkę: Marcelina Zawisza, okręg nr 21, Opole


OchronaZdrowia,Opole,Lewica,ZawiszaDoSejmu,Zawisza2019,MożecieNaMniePolegać,PolegaćJakNaZawiszy

Źródło
Opublikowano: 2019-09-30 13:27:04

Dzień dobry. Ja już w trasie do Namysłowa! Policzyliśmy co tak naprawdę Prawo i

Dzień dobry. Ja już w trasie do Namysłowa! Policzyliśmy co tak naprawdę Prawo i Sprawiedliwość obiecał dla zdrowia na wczorajszej konwencji w Opolu! Zgodnie z ich zapowiedziami w 2024 roku przeznaczą na ochronę zdrowia 160 mld zł.

Wiecie co to oznacza? Że PiS obiecał ZŁAMAĆ swoją własną „ustawę 6"%”. Dlaczego? Wg prognoz w 2024 roku to będzie zaledwie 5,3% PKB. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, aby wydatki na ochronę zdrowia wynosiły minimum 6,8%

Lewica – KW Sojusz Lewicy Demokratycznej zrealizuje ten standard! Dla mnie ochrona zdrowia to priorytetowy temat! Możecie na mnie polegać!

#piątkadlazdrowia #ZawiszaDoSejmu #ZawiszaDoSejmu #Zawisza2019 #Lewica #MożecieNaMniePolegać #PolegaćJakNaZawiszy

—————————————–
Odbiorca: Fundusz Wyborczy SLD
Nr konta: 32 1020 1026 3174 2000 0000 0601
Tytuł: Darowizna na kandydatkę: Marcelina Zawisza, okręg nr 21, Opole
piątkadlazdrowia,ZawiszaDoSejmu,Zawisza2019,Lewica,MożecieNaMniePolegać,PolegaćJakNaZawiszy

Źródło
Opublikowano: 2019-09-29 08:43:48

Wszyscy chcemy już odpocząć od polityków, którzy idą do Sejmu tylko dla stanowi

🔴 Wszyscy chcemy już odpocząć od polityków, którzy idą do Sejmu tylko dla stanowisk i osobistych korzyści.

Ja idę po konkrety:

▶️ Zwiększenie finansowania na ochronę zdrowia,
▶️ Przywrócenie pociągów i autobusów do wszystkich miejscowości Opolszczyzny,
▶️ Pełen pakiet praw dla kobiet.

Możecie na mnie polegać

#ZawiszadoSejmu #Zawisza2019 #Lewica #Opolszczyzna #OchronaZdrowia #Transport #PrawaKobiet

—————–————————————
Odbiorca: Fundusz Wyborczy SLD
Nr konta: 32 1020 1026 3174 2000 0000 0601
Tytuł: Darowizna na kandydatkę: Marcelina Zawisza, okręg nr 21, OpoleZawiszadoSejmu,Zawisza2019,Lewica,Opolszczyzna,OchronaZdrowia,Transport,PrawaKobiet

Źródło
Opublikowano: 2019-09-28 12:28:49

A wiecie dlaczego jeszcze Lewica? Dlatego, że tylko Lewica realnie zatroszczy si

A wiecie dlaczego jeszcze Lewica? Dlatego, że tylko Lewica realnie zatroszczy się o dzieci i o matki. Nasze postulaty są proste: dla żadnego dziecka w Polsce nie może zabraknąć miejsca w przedszkolu i żłobku. Darmowego miejsca. Chodzenie do przedszkola jest prawem każdego dziecka, a nie tylko tego, które ma bogatych rodziców. A droga zawodowa żadnej kobiety w Polsce nie może być podkopywana niepewnością, czy jest gdzie i z kim zostawić dziecko.

Lata przedszkolne, najmłodsze, cały ten „przedświat dziecięcy” – to jest ogromnie ważny czas w życiu człowieka. Wtedy wszystko się kształtuje, wtedy wszystko się zaczyna. Relacje społeczne, umiejętność współdziałania, empatia wobec innych. To wtedy rozwija się to, co później nazwiemy naszym charakterem. Parafrazując klasyka: taka będzie III Rzeczpospolita, jakie przedszkolaków chowanie.

Dlatego Lewica chce zwiększenia liczby przedszkoli i żłobków, by nie były przeciążone i żeby były dostępne dla każdego dziecka. Dlatego Lewica chce podwyżek dla kadr przedszkola i żłobków – by naszych dzieci nie wychowywały osoby, którym w czasie zabawy na kręgu zamykają się oczy, bo muszą dorabiać po godzinach. Dlatego chcemy, żeby przedszkola i żłobki były naprawdę dostępne dla każdego za darmo. Jest wiek XXI i dla żadnego dziecka nie może zabraknąć miejsca.

Bo przecież wiemy jak jest. To ciągle częściej mama niż tata zwolni się z pracy, czy po prostu do niej nie pójdzie, jeżeli dziecka nie ma z kim zostawić. I właśnie dlatego przedszkola i żłobki muszą być – darmowe, dostępne i dobre. Pewność, że dziecko jest zaopiekowane – to spokój matki. Spokój i wolność, w tym wolność na rynku pracy.

Wiecie, Wy wszyscy, którzy to czytacie, wszyscy, których kiedykolwiek znaliście, wszyscy, o których kiedykolwiek słyszeliście – wszyscy byliśmy kiedyś mali. Wszyscy potrzebowaliśmy kiedyś opieki. Każdemu z nas ktoś wycierał kiedyś nos i łzy, każdego z nas ktoś uczył wiązać sznurówki i pokazywał jak zrobić procę z patyka. Rodzice nie mogą być w tym sami. Kobiety nie mogą być w tym same. Państwo musi je wspierać – systemowo i długofalowo. Prawicy to nie interesuje, uważa, że zawsze są ważniejsze sprawy. Ale my, na Lewicy wiemy, że trzeba to robić i wiemy jak to zrobić. O to będziemy walczyć w nowym Sejmie. O to ja będę walczyła – możecie na mnie polegać!

#ZawiszaDoSejmu #Zawisza2019 #Lewica #MożecieNaMniePolegać #PolegaćJakNaZawiszy

—————————————–
Odbiorca: Fundusz Wyborczy SLD
Nr konta: 32 1020 1026 3174 2000 0000 0601
Tytuł: Darowizna na kandydatkę: Marcelina Zawisza, okręg nr 21, Opole


ZawiszaDoSejmu,Zawisza2019,Lewica,MożecieNaMniePolegać,PolegaćJakNaZawiszy

Źródło
Opublikowano: 2019-09-28 10:14:00

Obejrzyj Marcelina Zawisza w rozmowie radia ONY.


🔊 Na zaproszenie nyskiego Radio ONY 93,1 FM mówiłam dziś w szczegółach o przywróceniu autobusów i pociągów do wszystkich miejscowości na Opolszczyźnie. 🚊🚌
Tłumaczyłam również, dlaczego należy zwiększyć nakłady na ochronę zdrowia do 7% PKB. 💉
Jeszcze nie wiecie? Jesteście ciekawi? No to włączcie! 🙂
… WięcejMarcelina Zawisza, nr 1 na liście SLD w wyborach do Sejmu gościem Tomasza Perfikowskiego w porannej rozmowie rada ONY 93,1 FM


Źródło
Opublikowano: 2019-09-27 20:40:28

Kochane, Kochani! Chcecie mi pomóc, ale zastanawiacie się, jak?

Kochane, Kochani! Chcecie mi pomóc, ale zastanawiacie się, jak?

Dziś organizuję dla Was kolejne spotkanie. Chętnie odpowiem na Wasze pytania i nakreślę, jak możecie mnie wesprzeć.

👉 Restauracja Wegeneracja (ul. Młyńska 1, Opole)
👉 Godzina 17:30.

Widzimy się tuż po Marszu Klimatycznym. Do zobaczenia!

#ZawiszaDoSejmu #Zawisza2019 #Lewica #MożecieNaMniePolegać #PolegaćJakNaZawiszy #Opole #Opolskie

—————————————–
Odbiorca: Fundusz Wyborczy SLD
Nr konta: 32 1020 1026 3174 2000 0000 0601
Tytuł: Darowizna na kandydatkę: Marcelina Zawisza, okręg nr 21, Opole


ZawiszaDoSejmu,Zawisza2019,Lewica,MożecieNaMniePolegać,PolegaćJakNaZawiszy,Opole,Opolskie

Źródło
Opublikowano: 2019-09-27 14:59:30

Jest taka osoba, która mnie zachwyca i inspiruje – to Greta Thunberg. Dziewczyna


Jest taka osoba, która mnie zachwyca i inspiruje – to Greta Thunberg. Dziewczyna, która obudziła całe pokolenie, a może i cały świat. 🌍

Dzięki niej wielu z nas przyjdzie dziś na Marsz Klimatyczny w Opolu o 16:30 pt. Pogrzeb Prz_szłości w Opolu. Ja też tam będę i zapraszam konkurentów: Tomasz Kostuś, Kłosowski Sławomir – chodźmy dziś razem ratować planetęCzasu mamy niewiele.

#MarszKlimatyczny #Klimat #ZawiszaDoSejmu #Zawisza2019 #MożecieNaMniePolegać #PolegaćJakNaZawiszy #Lewica #Opole

————————————————–
Odbiorca: Fundusz Wyborczy SLD
Nr konta: 32 1020 1026 3174 2000 0000 0601
Tytuł: Darowizna na kandydatkę: Marcelina Zawisza, okręg nr 21, Opole


MarszKlimatyczny,Klimat,ZawiszaDoSejmu,Zawisza2019,MożecieNaMniePolegać,PolegaćJakNaZawiszy,Lewica,Opole

Źródło
Opublikowano: 2019-09-27 12:47:29