PiS znów dziś uciekł przed dyskusją o zwiększaniu nakładów na ochronę zdrowia!

PiS znów dziś uciekł przed dyskusją o zwiększaniu nakładów na ochronę zdrowia!

Z posiedzenia "spadła" ustawa Porozumienia Zawodów Medycznych w sprawie podniesienia nakładów na OZ do 6.8%PKB.
I tak wygląda w tej kadencji cała dyskusja o pieniądzach na szpitale, podwyżki personelu, ratownictwo. Na nasze bezpieczeństwo i zdrowie!

Uniki, kłamstwa w żywe oczy, tricki księgowe.
Bon-moty ministrów zdrowia na komisji, że "nie wolno lać wina do dziurawych bukłaków" 😡

Ale w ochronie zdrowia trudno po czterech latach "reform" PiS nie zauważyć, że z tego ich bukłaka ciężko się napić, bo nie dość że dziur nie zaszyli, to i żadnego wina tam nie ma.


Źródło
Opublikowano: 2020-01-22 19:56:33

Nie mogłam być dzisiaj na konwencji ale wspólnie z Przedwiośnie w Opolskim popie

Nie mogłam być dzisiaj na konwencji ale wspólnie z Przedwiośnie w Opolskim popieramy Robert Biedroń!

Chciałabym, żeby prezydentem Polski został ktoś, kto będzie

realnie stać na straży Konstytucji, nie pozwoli na jej łamanie, omijanie czy deptanie. Ale całej Konstytucji, tej części o edukacji, ochronie zdrowia i nadzorze nad wykonywaną pracą też;

♀️🌈 realnie wspierać wszystkich obywateli i obywatelki, dążyć do tego, żeby każda osoba w mogła czuć się w Polsce bezpiecznie;

🏥🏫👩‍🏭👨‍🏭 będzie zabiegał o to, żeby w Polsce były tanie mieszkania na wynajem, dostęp do dobrej jakości ochrony zdrowia, dobre szkolnictwo, które pomaga naszym dzieciom się rozwijać, dobrej jakości prace, godną płacę i państwo, które stoi na straży przestrzegania praw milionów pracowników i pracownic. I o dostęp do tych zdobyczy walczył zawzięcie.

I właśnie takim prezydentem będzie Robert Biedroń! #Biedroń2020Biedroń2020

Źródło
Opublikowano: 2020-01-19 14:17:53

Dziś odwiedziłam piękne Głuchołazy! Dziękuję za gościnę przewodniczącemu rady mi

Dziś odwiedziłam piękne Głuchołazy! Dziękuję za gościnę przewodniczącemu rady miejskiej, Mariuszowi Migale. Rozmawialiśmy o problemach regionu – transporcie przejeżdżającym przez miasto, brakach kadrowych w ochronie zdrowia i współpracy Polsko-Czeskiej.

Po południu spotkałam się z działaczkami i działaczami Przedwiośnie w Opolskim. Rozmawialiśmy o inicjatywach, które będziemy wspólnie podejmować na Opolszczyźnie – już niedługo więcej szczegółów!Źródło
Opublikowano: 2020-01-18 18:07:20

Fantastyczne spotkanie z młodzieżą z Gogolina zorganizowane przez Młodzieżową Ra

Fantastyczne spotkanie z młodzieżą z Gogolina zorganizowane przez Młodzieżową Radę! Bardzo dziękuję za zaproszenie!

O czym rozmawialiśmy?
➡️ O prawach pracowniczych, czym jest Kodeks Pracy i skąd on się wziął;
➡️ O tym jak wygląda praca posłanki i co mają z nią wspólnego agrofagi;
➡️ O tym dlaczego lektura budżetu jest pasjonująca;
➡️ O legalizacji marihuany w Polsce;
➡️ O tym czym się różni lewica od prawicy i o co chodzi z tym centrum czyli gdzie jest PO, gdzie Gowin a gdzie partia Razem na mapie politycznej;
➡️ O tym, że jest w Polsce fajna prawica np. Klub Jagielloński, KIK, środowisko wokół Magazynu Kontakt;
➡️ O ochronie środowiska i prawach zwierząt

I o wielu innych rzeczach. Dziękuję Wam za spotkanie, a burmistrzowi Joachimowi Wojtali za bardzo miłe przyjęcie!

Źródło
Opublikowano: 2020-01-17 12:06:51

Trwa posiedzenie Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

Trwa posiedzenie Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

Prawo i Sprawiedliwość chce odwołać Magdalenę Biejat, przewodniczącą tej komisji. Ich głównym argumentem jest to, że komisja nie pracuje. Jak wyglądają statystyki?

Spośród wszystkich 18 kierowanych przez PiS komisji tylko 2 spotkały się więcej razy niż komisja przewodniczącej Biejat. Aż 10 komisji kierowanych przez Prawo i Sprawiedliwość spotkało się maksymalnie 5 razy, czyli dwa razy rzadziej niż Komisja Polityki Społecznej i Rodziny. Czekamy na wnioski o odwołanie przewodniczących komisji PiSowskich.

Zarzutem jest też to, że przewodnicząca zwołała posiedzenie komisji w sprawie projektu ustawy o podniesieniu emerytury minimalnej do 1600 zł.

Prawo i Sprawiedliwość boi się lewicowej przewodniczącej komisji. Wiecie dlaczego? Bo na posiedzenia komisji będzie wprowadzała projekty, które będą miały pomóc zwalczyć biedę i ubóstwo, pomoc zwalczać przemoc w rodzinie, pomagać osobom z niepełnosprawnościami. Tym dla których ta komisja ma pracować. I nie będzie patrzyła kto taki projekt złożył.

Jaki jest efekt, widzieliśmy wczoraj. Prawo i Sprawiedliwość zagłosowało przeciwko podniesieniu emerytom najniższej emerytury do 1600 zł miesięcznie. Tylko dlatego, że był to projekt Lewicy. I takich głosowań, przeciwko ludziom, przeciwko dobrym zmianom, będą mieli więcej.

Dlatego właśnie chcą odwołać Magdalenę Biejat.

#muremzaBiejatmuremzaBiejat

Źródło
Opublikowano: 2020-01-16 09:49:25

NIGDY WIĘCEJ WOJNY!

NIGDY WIĘCEJ WOJNY!

Świat stanął na jej krawędzi – w pierwszych dniach stycznia znalazły się tam USA i Iran. Stanęły na krawędzi i spojrzały w otchłań. Miejmy nadzieję, że się jeszcze cofną.

Nasze stanowisko, stanowisko partii Razem i całej Lewicy jest absolutnie jednoznaczne. Wojna – każda wojna – jest potworną tragedią. Wojna najbardziej uderza w najsłabszych, bezbronnych, najbiedniejszych. W tych którzy nie mają jak, albo dokąd uciec, w tych, którzy nie mają czym się wykupić od służby w mundurze, od głodu, od przemocy. Tak to zawsze wygląda: starsi mężczyźni tworzą wojny, a na śmierć wysyłają młodych. Bo sami przecież w wojnach nie uczestniczą. Tylko naciskają guziki, pokazują palcem, wydają rozkazy.

W Polsce, w kraju tak tragicznie doświadczonym przez konflikty zbrojne, nie trzeba tego chyba nikomu tłumaczyć.

My, Lewica, jesteśmy przeciwko wojnie. Wojną nie wolno grozić, nie wolno do niej popychać, nie wolno budować sytuacji, która do wojny prowadzi. Nie wolno prowadzić polityki tak, by wojna wydała się komukolwiek rozwiązaniem czegokolwiek.

W tej sprawie nie da się siedzieć okrakiem na barykadzie, nie da się wahać, nie da się być pomiędzy. Trzeba wybrać: albo jesteśmy przeciw wojnie, albo nie jesteśmy. Kto nic nie mówi, kto uważa, że „to skomplikowane”, kto uważa, że są ważniejsze sprawy – ten staje po stronie ludzi, którzy grożą innym ludziom, że zrzucą na nich bomby.

NIGDY WIĘCEJ WOJNY – niech te trzy słowa łączą dzisiaj wszystkich ludzi dobrej woli, wszystkich, których serce nie jest z kamienia czy lodu, wszystkich, którzy mają choć okruch człowieczeństwa w sobie. NIGDY WIĘCEJ WOJNY — my Lewica, tu stoimy, inaczej nie możemy, czy jesteśmy w Sejmie, czy na ulicy, czy będziemy w koalicji, czy w opozycji. NIGDY WIĘCEJ WOJNY!

Źródło
Opublikowano: 2020-01-10 12:59:18

141 reakcji, w tym Lubię to!, Super i Wow


Kiedy rząd przestanie oszukiwać Polki i Polaków w sprawie nakładów na ochronę zdrowia? O to i kilka innych spraw pytałam podczas dzisiejszego posiedzenia w sprawie budżetu na 2020 rok. Zapraszam do oglądania!


Źródło
Opublikowano: 2020-01-08 22:08:00

TL;DR: Wiecie ile proc. PKB wydamy na ochronę zdrowia jeżeli będziemy liczyć to

TL;DR: Wiecie ile proc. PKB wydamy na ochronę zdrowia jeżeli będziemy liczyć to tak samo jak wydatki na wojsko? 4,68.

Tak, dobrze przeczytaliście. 4,68 proc. PKB na ochronę zdrowia w 2020 roku. Tak was okłamuje rząd Prawa i Sprawiedliwości.

….

Głównym tematem dzisiejszego posiedzenia Sejmu jest propozycja budżetu, który przygotował rząd Mateusza Morawieckiego.

Przeanalizowaliśmy go pod kątem ochrony zdrowia. Jakie wnioski? Lepiej nie będzie. Analizując budżet warto przypomnieć sobie "Piątkę Kaczyńskiego" – pięć głównych postulatów partii rządzącej dotyczących ochrony zdrowia.

Postulat nr 1: Profilaktyka

„Chcemy, żeby każdy Polak cyklicznie, począwszy od 40. roku życia miał bon, który będzie mógł zrealizować i zrobić badania kontrolne" – mówił Szumowski w Opolu w kampanii wyborczej. Bardzo słuszne założenie. Partia Razem od lat postuluje wprowadzenie medycyny prewencyjnej jako dziedziny priorytetowej.

Patrzymy do budżetu i co widzimy?

2019: 1,046 673 mld
2020: 1,046 439 mld

Programy polityki zdrowotnej praktycznie bez zmian. Rząd nie przeznaczył na ten cel dodatkowych środków. Gdzie jest ten pakiet badań kontrolnych? Gdzie są na to środki? Rząd załatwi za darmo?

Podczas dzisiejszego posiedzenia komisji zdrowia dowiedzieliśmy się, ze ministerstwo zdrowia ma jeszcze czas na przygotowanie założeń w tym zakresie, ponieważ nie minęło jeszcze 100 dni od zaprzysiężenia rzadu. Ktoś tu chyba zapomina, że jest rządem kontynuacji.

Postulat nr 2: Koordynowana opieka nad seniorami i osobami niesamodzielnymi w każdym powiecie

Znowu: szybka analiza budżetu, i co widzimy? Pieniądze na Zakłady Opieki Leczniczej – całe 686 tysięcy złotych więcej. Łaskawcy. Jak się to policzy to wychodzi 2 tysiące zł na rok na powiat. To jest miara dbałości o osoby starsze.

Postulat nr 3: Fundusz Modernizacji Szpitali

Jaki był plan? PiS zapowiadał powstanie Funduszu Modernizacji Szpitali w wysokości 2 mld zł, przeznaczony na remonty i wyposażenie szpitali, w tym małych szpitali powiatowych oraz informatyzację pracy lekarzy, by zmniejszyć biurokrację.

Co tymczasem zapisano w budżecie? Wzrost środków o 80 mln zł. Wiadomo, każde pieniądze są ważne, ale do 2 mld brakuje bardzo bardzo bardzo dużo. Żeby wyremontować stołówkę szpitalna w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu potrzebne jest 2 mln zł. W Sieci Szpitali jest 600 placówek. Wszystkich jest prawie 1000. Wychodzi 80 tysięcy na szpital. Marnie.

Postulat nr 4: Miliard złotych na najnowocześniejsze centrum onkologii w Europie

Budowa “supercentrum onkologii” pięknie brzmi, ale nie jest odpowiedzią na wyzwania stojące przed polską onkologią. Polskiej onkologii nie jest potrzebna kolejna efekciarska rewolucja organizacyjna i “budowa centrum”, tylko równomierny rozwój, tak, by mogły z niej korzystać także mieszkanki i mieszkańcy mniejszych miejscowości i regionów.

Zerkamy do budżetu i co? I nic, nie ma tam środków ani na budowę tego wielkiego supercentrum, ani na sensowny równomierkny rozwój profilaktyki i leczenia nowotworów.

Postulat nr 5: Dwa razy więcej na zdrowie niż za czasów PO-PSL w 2024

O i tutaj jest jeszcze ciekawiej. Gdy zapytałam na komisji zdrowia o to, gdzie są środki na projekty zapowiadane przez Prawo i Sprawiedliwość w kampanii wyborczej minister Szumowski z pogardą odpowiedział, że środki na ochronę zdrowia to nie tylko budżet, ale także środki NFZ. Więc zerknijmy.

Plan finansowy NFZ za 2019 rok z grudnia jest na minusie 2,21 mld zł w tym 1,7 mld zł to sam wynik finansowy w części dotyczącej świadczeń. Dotacja przekazana w grudniu do funduszu rezerwowego NFZ z zawiązanej w tym celu rezerwy wynosi 2,7 mld zł. Biorąc pod uwagę, że NFZ będzie musiał w 2020 przecież zapłacić za nadwykonania z 2019 i pokryć swój ujemny wynik finansowy za 2019, to jeżeli dobrze liczymy, zostanie z tych środków niecałe 0,5 mld zł.

W międzyczasie PiS stworzył „nowe” koszty, które NFZ będzie musiał pokryć – odpis na Agencję Badań Medycznych – 279mln zł. Prawo i Sprawiedliwość przerzuciło też na NFZ koszty programu Leki 75+, czyli 836 mln zł. Łącznie – 1,11 mld zł.

Czy to oznacza, że NFZ będzie musiał, mimo przekazania 2,7 mld zł w końcówce roku 2019, wyskrobać skądś 600 mln zł? Rodzi się pytanie – co prezes NFZ będzie musiał wyciąć? Co więcej, wbrew temu co mówił minister Szumowski, nie da się przeznaczyć ze środków NFZ dodatkowych pieniędzy na projekty PiS, bo tych środków tam po prostu nie ma.

Złożyłam w imieniu klubu parlamentarnego Lewicy projekt ustawy podnoszący nakłady na ochronę zdrowia do 7,2 proc. PKB oraz zmieniający sposób liczenia odsetka PKB na zdrowie. Jak ważny to temat świadczy choćby dyskusja na komisji zdrowia – temat poruszono już w pierwszym pytaniu do ministra zdrowia.

Jak sytuacja wygląda obecnie? Zgodnie z ustawą PiS, PKB na ochronę zdrowia w 2020 roku wylicza się na podstawie danych z 2018 roku. Napisanie, że żaden kraj w Europie tak nie liczy to jakby nic nie napisać. To zwykłe oszustwo.

Przewodniczący komisji zdrowia, poseł Tomasz Latos, powiedział, że nie da się zmienić sposobu obliczania wydatków na ochronę zdrowia, ponieważ nie da się przewidzieć PKB w roku, w którym ma obowiązywać budżet. Hm, po pierwsze: szacunek PKB na rok 2020 podaje się w założeniach do projektu budżetu, po drugie: w ustawie o przebudowie i modernizacji technicznej oraz finansowaniu Sił Zbrojnych
Rzeczypospolitej Polskiej czytamy:

„Wartość Produktu Krajowego Brutto, o którym mowa w ust. 1, ustala się w oparciu o wartość określoną w założeniach projektu budżetu państwa na dany rok i dotyczy tego samego roku, na który są planowane wydatki, o których mowa w ust. 1”.

Skoro MON potrafi, to może pomoże ministrowi zdrowia?

Wiecie ile proc. PKB wydamy na ochronę zdrowia jeżeli będziemy liczyć to tak samo jak wydatki na wojsko? 4,68.

Tak, dobrze przeczytaliście. 4,68 proc. PKB na ochronę zdrowia w 2020 roku. Tak was okłamuje rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Ps. Dziękuję Kaja Filaczyńska i Jerzy Przystajko za pomoc z analizowaniem budżetu!

Źródło
Opublikowano: 2020-01-08 15:19:49

Przy okazji świąt, Nowego Roku, urodzin czy imienin wszyscy życzymy sobie zdrowi

Przy okazji świąt, Nowego Roku, urodzin czy imienin wszyscy życzymy sobie zdrowia. Polska wydaje na ochronę zdrowia prawie najmniej w Europie. Nic więc dziwnego, że brakuje nam kadr, czekamy w długich kolejkach do lekarzy specjalistów, na operacje i zabiegi.

Dlatego dziś złożyłam w imieniu Klubu Lewicy projekt ustawy o podniesieniu nakładów na ochronę zdrowia. Zgodnie z naszą ustawą, powinny wynosić one 7,2% PKB w 2024. Będziemy podnosić je stopniowo.

Chcemy zmienić również sposób obliczania odsetka PKB przeznaczanego na zdrowie – w projekcie proponujemy mechanizm oparty o dane o wzroście gospodarczym. Koniec z ,,kreatywną księgowością” rządu PiS – odsetek PKB na zdrowie przestanie rosnąć tylko dzięki metodzie jego obliczania!

Eksperci są zgodni – polski system ochrony zdrowia nie działa, bo jest skrajnie niedofinansowany. Dajemy partii rządzącej szansę – w kampanii obiecała realne kroki. Na najbliższym posiedzeniu będziemy debatować nad budżetem. Teraz wasz ruch!Źródło
Opublikowano: 2020-01-03 16:10:59

Koniec roku — czas podsumowań. Ale nie bójcie się, nie będę Was dręczyła własnym

Koniec roku — czas podsumowań. Ale nie bójcie się, nie będę Was dręczyła własnymi. Ktoś to trafnie ujął: było już tyle statystyk, zestawień i rankingów, że pozostaje tylko czekać, aż ktoś zrobi ranking najlepszych podsumowań 😉.

Rok 2019 był dla mnie niezmiernie ważny. Zostałam wybrana jako posłanka na Sejm RP z Opolszczyzny. To jest największy kredyt zaufania jaki polityk czy polityczka może dostać: dałyście mi prawo reprezentować Was i walczyć o Was. Przez najbliższe cztery lata będę spłacać ten dług. Sobie samej życzę, żeby nigdy nie zabrakło mi na to siły, cierpliwości, determinacji. Rozpoczęliśmy kadencję Sejmu z dużą siłą, a w nowym roku będę działać z jeszcze większą energią – mocniej, intensywniej, skuteczniej. Dlatego sobie i Wam życzę wytrwałości. Zresztą to nie są pobożne życzenia – nasza siła nie bierze się przecież z kosmosu, czy z jakiegoś osobistego zacięcia. Ona się bierze z naszej wspólnej pracy, z naszej wspólnej wiary, że jesteśmy w stanie zbudować choć trochę lepszy świat. Ta siła jest dzięki Wam i dla Was. Tym bardziej jestem wdzięczna, za to, że znalazłam się wśród 50 Śmiałych Wysokich Obcasów i wśród 12 najlepiej zapowiadających się młodych posłów i posłanek tygodnika Polityka. Będę pracować na 120 proc. żeby nie zawieźć Waszego zaufania.

Nie chcę robić rankingów, bo było ich bardzo dużo. Lista moich życzeń noworocznych byłaby dłuższa niż najdłuższe exposé, bo niezałatwionych spraw jest w naszym kraju multum. Życzę – nam wszystkim, Polkom i Polakom, ludziom – by z każdym rokiem Polska coraz mniej była państwem z rozmokłej dykty, a coraz bardziej – po prostu dobrym miejscem na ziemi.

Żeby polska psychiatria dziecięca wydobyła się ze swojej ponurej zapaści, czy raczej nieistnienia – i zaczęła być realnym wsparciem dla młodych ludzi z problemami.

Żeby nikt w Polsce nie musiał się już zastanawiać, czy może trzymać na ulicy bliską osobę za rękę.

Żeby nikt nigdy nie wyszedł już z polskiej apteki nie wykupiwszy leków, które potrzebuje, bo zabrakło pieniędzy w portfelu.

Życzę nam wszystkim, żeby każda uchodźczyni, która znajdzie się w Polsce, mogła, rozejrzawszy się, powiedzieć, że jej miejsce pod słońcem – jest właśnie u nas.

A kończąc na nieco lżejszej nucie, bo przecież dzisiaj Sylwester, życzę Wam dobrej zabawy.

Do usłyszenia w Nowym Roku! Dziękuję Wam za rok 2019!

PS. Nie strzelajcie w Sylwestra!


Źródło
Opublikowano: 2019-12-31 16:52:16

Obejrzyj Marcelina Zaiwsza pyta o zamykanie porodówek


Dzisiaj w imieniu Klubu Lewicy miałam przyjemność zadać pytanie bieżące do rządu. Na moje pytania nie otrzymałam odpowiedzi, mimo że Pani Minister mówiła łącznie 9 minut.

Prawo i Sprawiedliwość odmienia rodzinę przez wszystkie przypadki.

Tymczasem ostatnio prezes Narodowego Funduszu Zdrowia wyszedł z propozycją zmian w zasadach kontraktowania usług oddziałów położniczych. Wszystko wskazuje na to, że nowe warunki doprowadzą do zmian w finansowaniu ponad 70 "porodówek" w tym ponad 50 nie będzie spełniało warunków uzyskania projektowanej przez NFZ premii.

Znikają porodówki w całej Polsce. Prudnik, Glubczyce, czy Kluczbork, to tylko ostatnie przykłady. Kobiety w całej Polsce nie wiedzą czy jadąc na porodówkę zastana zamknięte drzwi.

O to właśnie pytałam: jak rząd chce zapewnić bezpieczeństwo kobietom w ciąży i noworodkom oraz jak chce poinformować obywateli obywatelki o tym, które placówki zostaną zamknięte, tak żeby znowu nie dowiadywali się o tym z mediów.


Źródło
Opublikowano: 2019-12-20 16:17:08

Obejrzyj Pytania o reformę Państwowej Inspekcji Sanitarnej


Państwowa inspekcja sanitarna ma za mało środków, za mało ludzi i za niskie pensje by sprostać wyzwaniom jakie stawia przed nią choćby rosnący w zatrważającym tempie rynek suplementów diety i ich reklam.

Ustawa o pionizacji GIS bez rozwiązania tych problemów może okazać się porażką. A ta ustawa na te problemy po prostu nie odpowiada.


Źródło
Opublikowano: 2019-12-20 13:23:41

10 grudnia, dokładnie tydzień temu, obchodziliśmy międzynarodowy Dzień Praw Czło

10 grudnia, dokładnie tydzień temu, obchodziliśmy międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Ten dzień spędziłam na dyskusji zorganizowanej przez Rzecznika Praw Obywatelskich „Bezdomność wyzwaniem dla samorządów oraz instytucji państwa”.

Działania państwa w zakresie wspierania wychodzenia z bezdomności to również temat jednej z moich interpelacji (link w komentarzu).

Sytuacja jest naprawdę trudna i pogarsza się. Samorządy alarmują, że w związku ze zmianami podatkowymi rządu, będą miały mniej środków na wsparcie najbardziej potrzebujących – czyli właśnie bezdomnych. Dlaczego konkretnie ta grupa? Bo się nie upomni o swoje. Będą głodować w ciszy i umrą w ciszy.

Zapytacie dlaczego więc samorządy nie zrezygnują z ozdób świątecznych? Nie wiem czy kiedykolwiek będę w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Bo przecież wierzyć się nie chce, ze PR jest ważniejszy niż ludzie. Że ktoś może zdecydować, że lampki, girlandy, bombki są warte każdej złotówki, a pomoc człowiekowi już nie.

Nieważne jak krytycznie ocenimy takie priorytetyzowanie, faktem jest to, że środków na wsparcie wychodzenia z bezdomności jest za mało. Dlatego zapytałam ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej między innymi o:

– Czy ministerstwo przewiduje dodatkowe wsparcie finansowe dla samorządów w związku z uszczupleniem budżetów samorządów spowodowanym polityką podatkową rządu
– Czy ministerstwo przewiduje dodatkowe wsparcie finansowe w związku z wprowadzeniem wymaganych od 1 stycznia 2021 r. standardów placówek dla osób bezdomnych, które zwiększają wydatki gmin w zakresie fizycznego dostosowania placówek do standardów oraz w zakresie świadczenia pomocy osobom bezdomnym w tych placówkach, w których standardy już wdrożono?
– Czy ministerstwo przewiduje ustanowienie – śladem większości krajów unijnych – ogólnopolskiego programu przeciwdziałania bezdomności?
– Czy ministerstwo uznaje za zasadną propozycję utworzenia stanowiska pełnomocnika rządu do spraw bezdomności? Czy ministerstwo zwracało się z taką propozycją do Prezesa Rady Ministrów?

Tematu nie odpuszczę – jestem w kontakcie ze stowarzyszeniami i organizacjami zajmującymi się wychodzeniem z kryzysu bezdomności. Będziemy naciskać tak długo, aż Ministerstwo na serio zajmie się problemem.


Źródło
Opublikowano: 2019-12-17 06:10:59

Wczorajszy dzień był dniem spotkań! Najpierw spotkanie Klubu Lewicy z korpusem d

Wczorajszy dzień był dniem spotkań! Najpierw spotkanie Klubu Lewicy z korpusem dyplomatycznym. Tematami rozmów były kwestie dotyczące migracji, euro, brexitu i sytuacji politycznej Polski.

Później spotkanie z dziećmi i młodzieżą z Domu Dziecka im. J. Korczaka w Tarnowie Opolskim, Domu Dziecka nr 2 w Brzegu i Domu Dziecka w Kędzierzynie-Koźlu. Dziękuję za przyjęcie mojego zaproszenia!Źródło
Opublikowano: 2019-12-17 05:26:00

Zażywana przez niemal dwa miliony Polaków chorych na cukrzycę metformina może za

Zażywana przez niemal dwa miliony Polaków chorych na cukrzycę metformina może zawierać silnie trujący związek chemiczny. W związku z trudną sytuacją, którą może to zrodzić, zadałam pytania ministrowi zdrowia. Poniżej moja interpelacja w tej sprawie.

Szanowny Panie Ministrze,

W prasie pojawiły się doniesienia o zanieczyszczeniu lekow zawierających metformine rakotwórczą substancją NDMA. Wcześniej tą samą substancją zanieczyszczone były leki z Valsartanem i Ranitydyną. W obu przypadkach Główna Inspekcja Farmaceutyczna zdecydowała o wycofaniu z obrotu leków zawierających wyżej wymienione substancje. Eksperci wskazywali jako możliwe rozwiązania powtarzających się kryzysów z zanieczyszczeniami leków przeniesienie produkcji substancji czynnych z Chin i Indii do Europy, a także wzmacnianie Państwowej Inspekcji Farmaceutycznej, by umożliwić jej sprawniejszą kontrolę jakości leków.

W związku z powyższym proszę o odpowiedź na następujące pytania:

1. Jakie rozwiązania wychodzące naprzeciw powtarzającym się kryzysom związanym z zanieczyszczeniem leków NDMA lub innymi substancjami zostały opracowane w ministerstwie zdrowia od lipca 2018 tj od czasu kryzysu związanego z zanieczyszczeniem NDMA leków zawierających Valsartan?
2. Czy ministerstwo zdrowia opracowało legislację umożliwiającą wycofanie leków z obrotu z poziomu pacjenta?
3. Na jakim etapie są prace nad rozwiązaniami wspierającymi krajowych producentów leków, w tym w szczególności nad Refundacyjnym Trybem Rozwojowym oraz rozwiązaniami mającymi na celu wspieranie przenoszenia produkcji substancji czynnych na teren Polski?
4. Czy na poziomie Unii Europejskiej toczą się prace nad wyżej wymienionymi problemami i czy ministerstwo zdrowia bierze w nich udział?

Marcelina Zawisza
Posłanka na Sejm RP

Źródło
Opublikowano: 2019-12-04 16:09:33

Media informują o kolejnych zamykanych porodówkach. A wszystko wskazuje na to, ż

Media informują o kolejnych zamykanych porodówkach. A wszystko wskazuje na to, że będzie ich jeszcze więcej! Prasa informowała, że nowe warunki doprowadzą do zmian w finansowaniu dla ponad 70 “porodówek” w tym ponad 50 nie będzie spełniało żadnego z warunków uzyskania projektowanej przez NFZ premii.

Dlatego zapytałam Ministra Zdrowia:

1. Które oddziały położnicze posiadające kontrakt z NFZ nie spełniają na dzień złożenia interpelacji wyżej wymienionego warunku 400 porodów rocznie?

2. Jakie są projektowane warunki odnośnie minimalnej odległości między oddziałami położniczymi umożliwiającej uzyskanie projektowanej przez NFZ premii?

3. Które oddziały położnicze posiadające kontrakt z NFZ na dzień złożenia interpelacji nie spełniają wymogu, o którym mowa w pytaniu nr 2?


Źródło
Opublikowano: 2019-12-03 10:09:34

Wiecie, że za 80 proc. ryzyka udaru odpowiadają czynniki, na które da się wpływa

Wiecie, że za 80 proc. ryzyka udaru odpowiadają czynniki, na które da się wpływać – m.in. palenie tytoniu czy nieprawidłowa dieta?

Tymczasem nadal legalne są reklamy, w których usłyszymy, że możemy jeść jajecznicę z podwójnym boczkiem, jeżeli tylko połkniemy ten czy inny suplement diety. Że możemy się do woli przejadać, jeżeli połkniemy pigułkę, która sprawi, że nie będziemy się czuć pełni albo że będziemy szybciej trawić. Nadal mamy część wyrobów papierosowych nieobjętych akcyzą, a papierosy wystawiane są za plecami sprzedawców, widoczne dla wszystkich – małych i dużych.

W Polsce zawsze na wspomnienie podniesienia akcyzy czy zakazu kłamliwych reklam cudownych pigułek odzywa się chór "wolnościowców" i broni zaciekle zysków wielkich koncernów zarabiających na wciskaniu kitu i promocji nałogów.

Prof. Członkowska powiedziała PAP, że udar mózgu to druga przyczyna zgonów na świecie i najczęstszy powód niepełnosprawności dorosłych. Może warto zadbać o to, żeby wolny rynek nas nie załatwił?

Źródło
Opublikowano: 2019-12-01 19:00:43

Jerzego Przystajkę oraz Iwonę Gałązkę zapewne pamiętacie. Ale chciałabym ich pr

Jerzego Przystajkę oraz Iwonę Gałązkę zapewne pamiętacie. Ale chciałabym ich przedstawić w nowych rolach!

➡️ Jerzy Przystajko – Dyrektor mojego biura poselskiego w Opolu 💪

➡️ Iwona Gałązka – Dyrektorka mojego biura poselskiego filia w Warszawie 💪

💉💊🎸 Jerzy Przystajko

Aptekarz z Opola. Współautor programu zdrowotnego Razem.

Fan medycyny opartej na nauce, szczepionek i dobrze zorganizowanych systemów ochrony zdrowia. Jeden z pierwszych w kraju aptekarzy zaopatrujących chorych w medyczną marihuanę.

Tata pierwszoklasisty.

W wolnym czasie gra na basie i śpiewa piosenki country. Lubi leczo.

🙅‍♀️☂️🐕 Iwona Gałązka

Psycholożka i społeczniczka wyróżniona w konkursie "Społecznik Roku Województwa Opolskiego 2017".

Przez ponad dekadę działała w Opolu w organizacjach pozarządowych, współpracowała z instytucjami i szkołami prowadząc warsztaty równościowe i profilaktyczne.

Koordynatorka wielu lokalnych inicjatyw mających na celu przeciwdziałanie przemocy i dyskryminacji. Liderka i współorganizatorka Czarnego Protestu i Strajku Kobiet w Opolu.

Koordynatorka dwóch poprzednich kampanii Razem Opole, Szefowa Sztabu Marceliny Zawiszy w wyborach parlamentarnych.

Psiara, orędowniczka życiowej harmonii i spacerów w lesie.


Źródło
Opublikowano: 2019-11-29 16:48:44

Dokładnie tak! Polska musi działać!

Dokładnie tak! Polska musi działać!
Właśnie dlatego, w tej chwili, przedstawiciele i przedstawicielki Lewicy prezentują w Sejmie uchwałę Koalicyjnego Klubu Lewicy o ogłoszeniu Alarmu Klimatycznego. Czego się domagamy od rządu?

wprowadzenia zakazu importu węgla kamiennego;

ustanowienia rządowego programu wieloletniego likwidacji ubóstwa energetycznego do roku 2030 na kwotę 20 miliardów złotych;

podjęcia działań w celu osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 roku, w tym przeznaczenia 8 mld złotych na inwestycje i wsparcie elektromobilności;

ustanowienia programu wieloletniego inwestycji w odnawialne źródła energii do roku 2030, zakładającego dodatkowe wydatki inwestycyjne w wysokości 6-8 mld złotych rocznie w sieci przesyłowe, termomodernizację budynków, panele słoneczne, elektrownie wiatrowe, pompy ciepła i domową produkcję energii.

przyspieszenia prac nad realizacją programu “Czyste Powietrze” poprzez większe wsparcie finansowe i organizacyjne gmin biorących udział w programie,
wprowadzenia rzetelnej edukacji klimatycznej do programów nauczania od klasy pierwszej szkoły podstawowej.

#strajkklimatycznystrajkklimatyczny

Źródło
Opublikowano: 2019-11-29 12:15:11

Jesteśmy w trakcie posiedzenia w punkcie o zmianie ustawy o Solidarnościowym Fun

Jesteśmy w trakcie posiedzenia w punkcie o zmianie ustawy o Solidarnościowym Funduszu Osób Niepełnosprawnych. Już za chwilę Prawo i Sprawiedliwość po raz kolejny pokaże, że jest słabe wobec silnych i silne wobec słabych. Dlaczego?

Bo Prawo i Sprawiedliwość chce z Funduszu wypłacić środki na 13. emeryturę. Funduszu, który został stworzony specjalnie z myślą o potrzebach osób z niepełnosprawnościami. Z myślą o wsparciu grupy, która tego wsparcia potrzebuje najbardziej.

PiS chce wspierać jedną potrzebującą grupę kosztem drugiej. Od premiera Morawieckiego dowiedzieliśmy sie, że PiS o podatku cyfrowym "dyskutuje" i czeka na propozycję Komisji Europejskiej. Tymczasem czeski rząd nie czekał i przegłosował wprowadzenie 7-procentowego podatku od cyfrowych gigantów. Podatek ma zacząć obowiązywać od 2020 roku. Rząd Morawieckiego podatku cyfrowego się po prostu boi. Bo boi się wielkich korporacji.

A teraz zrobię coś, co zdarza mi się robić dość często. Zacytuję pewnego prominentnego polityka Prawa i Sprawiedliwości.

"To jest taka sprawa, która jest swego rodzaju, wskaźnikiem, wykładnikiem działania państwa. Działania państwa tam, gdzie kwestie moralne, gdzie kwestie zobowiązań wobec tych, którzy zostali potraktowani przez los szczególnie okrutnie, pokazują jakie to państwo jest. Jaka ta władza jest. Jeżeli ta władza nie jest w stanie wykazać empatii, nie jest w stanie wykazać współczucia, mówię tutaj oczywiście o współczuciu czynnym, takim które prowadzi do jakiejś poprawy losu, to pokazuje po prostu swoją twarz” – mówił 23 marca 2014 roku na konferencji prasowej Jarosław Kaczyński.

Przypomnę kontekst. Prawo i Sprawiedliwość krytykowało rząd Donalda Tuska za brak działań w sprawie osób z niepełnosprawnościami.

Widać w opozycji Kaczyński miał więcej empatii.

Źródło
Opublikowano: 2019-11-19 23:42:56

Obejrzyj Marcelina Zawisza w Sejmie. 19.11.19


Mój debiut na sejmowej mównicy. Dla mnie to symboliczne przemówienie. W 2015 roku założyliśmy Razem między innymi po to, żeby zlikwidować śmieciówki. Dzisiaj jesteśmy w Sejmie, a śmieciówki nadal istnieją. Już niedługo złożymy projekt likwidujący umowy śmieciowe i wzmacniający Państwową Inspekcję…

Więcej


Źródło
Opublikowano: 2019-11-19 20:15:18

Lewica i OPZZ domagają się, by premier spotkał się z zarządem i pracownikami krakowskiej huty

Jeżeli dla Prawa i Sprawiedliwości godność pracowników jest ważna, to oczekuję od nich realnego działania, które doprowadzi do zatrzymania wygaszenia pieca, a jeżeli to jest niemożliwe, to do wsparcia tych pracowników, którzy stracą pracę tak, aby oni i ich rodziny mogli się czuć bezpiecznie.

Dzisiaj wspólnie z Piotr Ostrowski z Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych wsparliśmy pracowników Huty. Domagamy się, by premier Mateusz Morawiecki udał się do krakowskiej huty ArcelorMittal Poland i pomógł w rozwiązaniu trudnej sytuacji.

Lewica i OPZZ domagają się, by premier spotkał się z zarządem i pracownikami krakowskiej huty

Kliknij i zobacz wiecej.

Źródło
Opublikowano: 2019-11-18 13:49:16

Wrzuciłam post o oddawaniu krwi, a tam dyskusja, że rozważanie popierania ustawy


Wrzuciłam post o oddawaniu krwi, a tam dyskusja, że rozważanie popierania ustawy PiSu to zapisywanie się do obozu PiSowskiego. Więc wrzucam wam rozpiskę, która chodzi sobie po internecie. Dodałabym jeszcze upamiętnienie kolaborantów hitlerowskich z Brygady Świętokrzyskiej.

mem autorstwa: Jakub O. Pietrzak
Źródło
Opublikowano: 2019-11-16 13:19:06

Sama nie mogę oddawać krwi, bo chorowałam na nowotwór złośliwy

Sama nie mogę oddawać krwi, bo chorowałam na nowotwór złośliwy. Ale żyję również dzięki dawczyniom i dawcom. Dlatego z całego serca wspieram akcję #OddajKrew Opolskiej Stacji Krwiodawstwa i radia DoxaFM. #OddajKrew – to najprostszy sposób, żeby uratować komuś życie! Wkrótce spoty!OddajKrew

Źródło
Opublikowano: 2019-11-16 10:09:56

Kobiety do polityki! Oto 10 posłanek Sejmu nowej kadencji, którym kibicujemy

Znalazłam się wśród 10 posłanek nowej kadencji, którym kibicuje Glamour. Dziękuję! Zachęcam was do zerknięcia do artykułu – znacie wszystkie wymienione posłanki? Kobiety do polityki!

Kobiety do polityki! Oto 10 posłanek Sejmu nowej kadencji, którym kibicujemy

12 listopada pracę w ramach IX kadencji Sejmu zaczęli nowi posłowie i posłanki. Wśród 131 polityczek wyróżnia się szczególnie kilka, które chcą działać na rzecz kobiet i pokazać nowe oblicze opozycji.

Źródło
Opublikowano: 2019-11-15 10:05:28

Michał Pytlik złożył pozwy przeciwko TVP, Patrykowi Jakiemu i dyrektorowi TVP3 O

Michał Pytlik złożył pozwy przeciwko TVP, Patrykowi Jakiemu i dyrektorowi TVP3 Opole za naruszenie dobrego imienia. Poza przeprosinami zawnioskował o wpłaty:

🔴 TVP: na stowarzyszenie Tęczowe Opole;
🔴 Patryk Jaki: na Towarzystwo Dobroczynne Niemców na Śląsku oraz Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej,
🔴 Dyrektor TVP3 Opole: na Stowarzyszenie Obrony Samorządności "Na Swoim" w Dobrzeniu Wielkim oraz Stowarzyszenie "Borki – aktywni razem".


Źródło
Opublikowano: 2019-11-13 14:28:17

Szanowni Państwo, drodzy wyborcy, przyjaciele moi i moje przyjaciółki!

Szanowni Państwo, drodzy wyborcy, przyjaciele moi i moje przyjaciółki!

Dzisiaj, 12 listopada rozpoczęło się pierwsze posiedzenie Sejmu IX kadencji. Dzisiaj zostaliśmy zaprzysiężeni jako posłanki i posłowie. Dzisiaj wreszcie, po czterech latach smuty, do Sejmu wróciła Lewica.

Łatwo się człowiek przyzwyczaja, prawda? Łatwo się przyzwyczailiśmy, że Sejm to miejsce trochę z telewizora, a trochę z kosmosu, w którym jaśnie panowie w garniturach za kilka średnich krajowych załatwiają kosztem zwykłego człowieka swoje deale z banksterami i fundamentalistami religijnymi. Ale ten Wersal na tej sali – kończy się dziś.

Razem z Lewicą wraca do Sejmu to, co miało w nim być od początku: głos zwykłego człowieka, człowieka, który pracuje na magazynie od rana do wieczora, głos emeryta, chorego, głos samotnej matki, głos rodziców dzieci niepełnosprawnych, czy osób szykanowanych za to kogo kochają, albo jaki mają kolor skóry. To głosem ich właśnie będzie Lewica w Sejmie. Będziemy Waszym głosem, będziemy głosem nas wszystkich.

Nie będzie już tak, że sejmowa mównica jest tubą propagandową tylko dla najbogatszych i dla Kościoła. My, posłanki i posłowie Lewicy, nie będziemy się ich bali, nie będziemy się wstydzili powiedzieć, że jesteśmy tu w imieniu zwykłych ludzi. Nie będziemy się modlili o deszcz, nie będziemy przysypiać w czasie obrad. My nie wyjmiemy kart do głosowania, kiedy będą się decydować sprawy ważne dla milionów ludzi. Nie będą naszym udziałem te wszystkie żenujące sceny: nie będziemy udawać, że nas nie ma na sali, że zatrzasnęliśmy się w toalecie, że nie umiemy nacisnąć guzika do głosowania. Tego już na tej sali nie będzie. Przynajmniej po jej lewej stronie.

To, że jesteśmy dzisiaj w Sejmie, to jest Wasza zasługa i Wasza decyzja. Dziękuję raz jeszcze: za wszystkie głosy oddane na Lewicę i za wszystkie głosy oddane bezpośrednio na mnie w okręgu opolskim. Nie zawiedziemy Was – i ja Was nie zawiodę. Mam też nadzieję, że ci z Was, którzy na nas nie głosowali, których nie udało nam się przekonać, przekonają się z czasem, że bijemy się o wszystkich i za wszystkich. I że to jest z korzyścią dla każdego, że głos nowej, młodej lewicy jest trzecim głosem w nowym Sejmie.

Zapewniam też Was, że będziemy rozmawiać i pracować z każdym (niezależnie od tego jak drogi garnitur nosi), kto ma rozum i godność człowieka i kto będzie chciał wesprzeć sprawy dla nas ważne. Jeśli przyjdą do nas posłowie Konfederacji, Prawa i Sprawiedliwości czy PSL-u i powiedzą, że chcą forsować ustawę, która poprawi bezpieczeństwo pieszych, opodatkuje korporacje, albo da emerytom leki po 5 złotych – pierwsza usiądę z nimi do stołu. Nie liczę na to, że przyjdą. Ale chętnie dam się zaskoczyć.

A my sami będziemy pracować ciężko, żeby zaskoczyć Was. Zaskoczyć dobrą robotą, którą tu wykonamy. A którą zaczynamy dzisiaj. Dzięki Wam – i dziękuję Wam! Ślubuję!


Źródło
Opublikowano: 2019-11-12 15:25:01

11.11 – 101 lat temu Polska odzyskała niepodległość. Sto jeden lat temu wróciliś

11.11 – 101 lat temu Polska odzyskała niepodległość. Sto jeden lat temu wróciliśmy jako państwo na mapę świata. Zniknęli w odmętach historii „trzej cesarze”, a wypłynęła na jej powierzchnię Polska.

Nasze praprababcie i prapradziadkowie zrobiły naprawdę wielką rzecz. Na gruzach Wielkiej Wojny, po ponad stuleciu nieistnienia zbudowali nowe państwo – II Rzeczpospolitą. Oczywiście, z dzisiejszej perspektywy wiemy, że było to państwo pełne problemów, napięć klasowych i etnicznych, że bezrobocie było plagą, elektryczność luksusem, a sławojka – cywilizacyjnym osiągnięciem. To wszystko prawda. Ale prawdą jest też, że II Rzeczpospolita dała w punkcie wyjścia prawa wyborcze kobietom. W niektórych krajach zachodnich obywatelki musiały na to czekać jeszcze kilka dekad. II Rzepospolita dała też 8-godzinny dzień pracy, Państwową Inspekcję Pracy, prawo do strajków. Trzeba było niebywałej pracy, żeby scalić kawałki trzech państw zaborczych. To wymagało współpracy, również ponad podziałami politycznymi.

Obchody 11 listopada, te w ostatnich kilku latach, mogą robić wrażenie, że polska niepodległość ma tylko jedną twarz. Co gorsza, że jest to zasłonięta szalikiem twarz kibola, który rzuca petardą i skanduje jakieś brednie o „białej Polsce”. To jest nieprawda i głupota… ale też niewdzięczność i nieuczciwość wobec tych, którzy 101 lat temu zakładali nową Polskę. Bo Polska niepodległość ma właśnie wiele twarzy.

Dla mnie Polska ma twarz mniejszości, które w Polsce czują się coraz mniej bezpiecznie, pracowników, których prawa są łamane, a których państwo pozostawiło samym sobie, kobiet, które walczą o swoje bezpieczeństwo. Dla mnie Polska ma twarz osób, które czekają w wielomiesięcznych kolejkach do lekarza, którzy nie mają środków żeby iść do sądu gdy ich prawa są łamane, którzy nie są w stanie kupic swoim dzieciom dobrych butów na zimę.

Dla mnie Polska jest różnorodna. Nie ma jednego wzoru, jednej religii, jednego patriotyzmu. W 1918 roku na chwilę udało się to zaakceptować i dzięki temu udało się Polskę przywrócić na mapę świata.

Dzisiaj, w sytuacji politycznej w jakiej jesteśmy, przy wyzwaniach wobec których stoimy, w przededniu inauguracji nowej kadencji Sejmu – jest to przesłanie bardziej aktualne niż kiedykolwiek.

Źródło
Opublikowano: 2019-11-11 08:16:56

Zastanawialiście się kiedyś jak byście żyli mając 5 groszy emerytury? Czy w ogól

Zastanawialiście się kiedyś jak byście żyli mając 5 groszy emerytury? Czy w ogóle jest coś co można kupić za 5 groszy?! Albo czy mając 200 zł emerytury bylibyście się w stanie sami utrzymać? Bez pomocy dzieci, wnuków, sąsiadów. Czy otrzymując 500 zł emerytury jedlibyście ciepły posiłek każdego dnia? Z czego opłacalibyście mieszkanie? Za co kupilibyście ciepłe buty na zimę? Skąd byście brali pieniądze na leki?

Jeżeli będziecie zdrowi zawsze możecie dorobić. Ale co jeżeli tego zdrowia wam nie wystarczy?

Moja babcia, która ma lat 70, pomaga swojej koleżance, 90-latce, w codziennym życiu. Robi jej zakupy, pomaga w mieszkaniu. Wyobraźcie sobie, że ta schorowana starsza pani miałaby dorabiać do emerytury. Jak ma dorabiać osoba, która nie jest w stanie zrobić sobie sama zakupów, ugotować zupy, umyć się? Przerażające, prawda?

PiS zamiast realnie rozwiązać problem, postanowił “łatać” dziury. Ale to łatanie nie idzie mu najlepiej. Nie wiem czy słyszeliście, że “13 emerytura” ma być niższa niż PiS zapowiadał w trakcie kampanii wyborczej. Oczywiście o ile w ogóle będzie. “Trzynastką” i “czternastką” PiS chciał rozwiązać problem niskich, wręcz głodowych emerytur. Ale to nawet nie dotyka sedna problemu.

Przede wszystkim to kwestia wysokości emerytury minimalnej. Od 2020 roku emerytura minimalna wyniesie 1200 zł brutto czyli 900 zł na rękę. Państwo uznaje, że za 900 zł można w Polsce przeżyć. Nie będę apelować o to, żeby rządzący spróbowali za tyle przeżyć, bo i tak tego nie zrobią. Za bardzo przyzwyczajeni są do wygodnego życia, nie muszą liczyć każdego grosza.

Niestety w przypadku rosnącej grupy ludzi sytuacja jest jeszcze gorsza. W 2011 roku emeryturę niższą niż minimalna pobierało 24 tys. osób. Obecnie to już 227 tysiące. Szacuje się, że w 2030 roku będzie to około 650 tys. osób.

85 proc. osób, które nie mają prawa do emerytury minimalnej to kobiety.

Właśnie dlatego lewica postuluje wprowadzenie gwarantowanej emerytury minimalnej 1600 złotych na rękę. Musimy na poważnie zacząć rozmawiać jak zreformować nasz system emerytalny. Jak zapewnić godną starość wszystkim seniorom i seniorkom.

Pora przestać zamykać oczy i udawać, że problemu nie ma. Bo problem narasta. I w końcu wybuchnie.

Źródło
Opublikowano: 2019-11-04 21:01:22

W dzisiejszym wydaniu Dziennika Gazety Prawnej jest sondaż IBRIS w sprawie eduka

W dzisiejszym wydaniu Dziennika Gazety Prawnej jest sondaż IBRIS w sprawie edukacji seksualnej. Wyniki mówią same za siebie:

79,4 proc. badanych uważa, że w szkole powinny być zajęcia związane z edukacją seksualną.

46,5 proc. opowiedziało się, by były prowadzone od podstawówki.

Wspólnie powstrzymy prawicowych fanatyków!

Źródło
Opublikowano: 2019-10-23 09:58:56

PiS od wielu lat pokazuje jak bardzo nie obchodzi go ochrona zdrowia – Morawieck

PiS od wielu lat pokazuje jak bardzo nie obchodzi go ochrona zdrowia – Morawiecki, Radziwiłł i Szumowski udają, że wszystko jest super, ale ich "reformy" w ochronie zdrowia przypominają leczenie gangreny plasterkiem Hello Kitty

"W warszawskim szpitalu klinicznym przy ul. Banacha brakuje anestezjologów, pielęgniarek i instrumentariuszek. Operacje planowe są odkładane w czasie, a dziewięć sal operacyjnych stoi pustych. Dyrekcja mówi, że oprócz ludzi brakuje tego co zwykle, czyli pieniędzy" – dowiadujemy się dzisiaj z mediów. To kolejny szpital, w którym jest problem za który zapłacimy wszyscy i wszystkie.

W Prudniku i Kluczborku zamknięto porodówki i neonatologię, w Grodkowie za chwilę zamkną nocną i świąteczną pomoc lekarską i diagnostykę, a w Głubczycach pediatrię w Opolu SOR.

Po czterech latach władzy Prawa i Sprawiedliwości ochrona zdrowia jest w całkowitej zapaści. Tymczasem PiS nie zakłada podniesienia nakładów na ochronę zdrowia do poziomu wymaganego przez Światową Organizację Zdrowia.

Minister Szumowski już dawno powinien podać się do dymisji.

Źródło
Opublikowano: 2019-10-21 14:15:51

Procedowana dzisiaj przez odchodzący Sejm ustawa zakazująca edukacji seksualnej

Procedowana dzisiaj przez odchodzący Sejm ustawa zakazująca edukacji seksualnej to jeden z najbardziej szatańskich pomysł ostatnich czterech lat. Wszystko to, przeciwko czemu protestowaliśmy, przejmowanie mediów, trybunałów i stanowisk, to były przynajmniej działania podejmowane z otwartą przyłbicą. Natomiast to co jest procedowane dzisiaj to jest inny poziom. Tutaj jest właśnie czynnik ściśle szatański, nazwanie dobra złem, a zła dobrem.

Projekt o nazwie "stop pedofili", który pedofilię ułatwi. Projekt, który ma "chronić dzieci", wystawi je właśnie na niebezpieczeństwo. Idea "zgody na seks", PROMOWANA WŁAŚNIE PO TO ŻEBY GO UMIEĆ ODMAWIAĆ, jest nazywana “seksualizowaniem dzieci”.

Hańba dla wszystkich, jeżeli to przejdzie. Hańba Wam – odchodzący posłowie i posłanki, którzy za tym głosujecie. To będzie Wasza wina.

Informuję Was zresztą, że od listopada my się już nie będziemy o nasze sprawy upominać tylko na Facebooku. Będziemy o nie walczyć z trybuny sejmowej. Wykrzyczymy Wam w twarze. I nie ustąpimy.

A jeśli to przegłosujecie — nie zapomnimy.

Źródło
Opublikowano: 2019-10-16 15:59:47

Już oficjalnie! Dziękuję Wam za wszystkie głosy, za wsparcie w kampanii, za wszy

Już oficjalnie! Dziękuję Wam za wszystkie głosy, za wsparcie w kampanii, za wszystkie dobre słowa! Teraz czeka nas 4 lata ciężkiej pracy!

Niesamowicie cieszy to, że w Sejmie będę mogła pracować z Magdaleną Biejat, Adrianem Zandbergiem, Pauliną Matysiak, Darią Gosek-Popiołek i Maciejem Koniecznym!

Gratuluję wszystkim wybranym!


Źródło
Opublikowano: 2019-10-14 21:35:04

Obejrzyj Adam Wajrak popiera Marcelinę Zawiszę


Dostaję od Was wiele głosów wsparcia, za co bardzo Wam dziękuję! Niektóre z nich są dla mnie szczególne i wyjątkowe.

Takie jest dla mnie poparcie Adama Wajraka, słynnego działacza na rzecz przyrody.

W Sejmie z całych sił będę starać się o to, by cała puszcza została parkiem narodowym! 🌳

#Przyroda #Lewica #ZawiszaDoSejmu #Zawisza2019 #MożecieNaMniePolegać #PolegaćJakNaZawiszy

———————————————
Odbiorca: Fundusz Wyborczy SLD
Nr konta: 32 1020 1026 3174 2000 0000 0601
Tytuł: Darowizna na kandydatkę: Marcelina Zawisza, okręg nr 21, OpolePrzyroda,Lewica,ZawiszaDoSejmu,Zawisza2019,MożecieNaMniePolegać,PolegaćJakNaZawiszy

Źródło
Opublikowano: 2019-10-11 16:46:27

Dziś ostatnia debata przedwyborcza! O 19:30 zapraszam do TVP3 Opole. :)

Dziś ostatnia debata przedwyborcza! O 19:30 zapraszam do TVP3 Opole.

#Debata #ZawiszaDoSejmu #Zawisza2019 #MożecieNaMniePolegać #PolegaćJakNaZawiszy #Lewica #Opolszczyzna

——————————————–
Odbiorca: Fundusz Wyborczy SLD
Nr konta: 32 1020 1026 3174 2000 0000 0601
Tytuł: Darowizna na kandydatkę: Marcelina Zawisza, okręg nr 21, OpoleDebata,ZawiszaDoSejmu,Zawisza2019,MożecieNaMniePolegać,PolegaćJakNaZawiszy,Lewica,Opolszczyzna

Źródło
Opublikowano: 2019-10-11 11:35:52

Kochani! Ostatni dzień przed ciszą wyborczą – głosujmy w niedzielę na Lewicę!

Kochani! Ostatni dzień przed ciszą wyborczą – głosujmy w niedzielę na Lewicę!

Przez ostatnią kadencję widzieliśmy jak wygląda Sejm bez lewicy. Wygląda źle. Pojutrze jest historyczny moment – możemy to zmienić. Sondaże wyraźnie pokazują, że tego właśnie chcą Polki i Polacy. Mamy mocną trzecią pozycję, mamy niemal pewność, że będziemy parlamencie.

I wiemy, co w tym parlamencie chcemy robić. Wiemy, co będzie należało do nas. Będziemy sprzeciwiać się przepychaniu ustaw po nocach i deptaniu Konstytucji. Będziemy walczyć o sprawiedliwe państwo dobrobytu. Będziemy walczyć o to, żeby kobiety były wreszcie pełnoprawnymi obywatelkami – żeby płace i obciążenia były równe i żeby żaden facet nie decydował z Warszawy czy i z kim wolno nam mieć dzieci. Będziemy walczyć o żłobki i przedszkola – żeby miejsce czekało na każde dziecko w Polsce. Słowem, o europejską normalność. O przestrzeganie prawa i praw dla wszystkich.

Ale to tylko od Was zależy ile będziemy mieli siły, żeby to robić. To tylko od Was zależy, czy lewicowych posłów i posłanek zasiądzie na Wiejskiej dziesięcioro, czy sześćdziesięcioro.

Dlatego prosimy o Wasze głosy. Dlatego ja o nie proszę. Każdy się liczy. Są okręgi, w których kilkadziesiąt głosów będzie rozstrzygało o mandacie. Proszę, głosujcie na Lewicę. Porozmawiajcie ze znajomymi, z rodziną. Napiszcie na Twitterze, na Telegramie, Tinderze, Instagramie, Facebooku.

Chcę zwrócić się do tych z Was, którzy się wahacie, albo nie wiecie jak głosować. Jeśli choć część lewicowych idei jest Wam bliska – proszę, dajcie nam szansę. Nie musimy się przecież we wszystkim zgadzać. Przeciwnie, chcielibyśmy walczyć o Wasze prawa – o nasze wspólne prawa – nawet mimo różnic. Lewica nie jest przecież rycerzem na białym koniu. Ja nie twierdzę, że głos na nas sprawi, że za 48 godzin obudzimy się w raju na ziemi. Ale obiecuję, że jeśli zostanę posłanką, to przez cztery lata będę niestrudzenie popychać sprawy w dobrą stronę.

W maju skończyłam 30 lat. Mnie nie było na świecie, kiedy panowie pili sobie wódkę w Magdalence. Byłam w podstawówce, kiedy wchodziliśmy do NATO. W gimnazjum kiedy do Unii. Ja naprawdę nie będę toczyć w Sejmie przeterminowanych wojen z minionych sezonów.

A powiedzmy to sobie szczerze: polski parlament jest jednym z najstarszych w Europie. Większość mają w nim mężczyźni urodzeni za Gomułki i za Bieruta. I naprawdę nastał już czas, żeby przekazać pałeczkę nowemu pokoleniu – ludziom urodzonym już w III Rzeczypospolitej i wychowanym w trzecim tysiącleciu. To my, młodzi, lepiej rozumiemy wyzwania współczesnego świata. To nie jest przecież przypadek, że do protestów klimatycznych pierwsza stanęła młodzież. Zmiana klimatu, nierówności społeczne, kolejne fale cyfrowej rewolucji – to są nasze problemy, bo to o naszą przyszłość tu chodzi.

Nie możemy dłużej tkwić w mentalnym przedszkolu, w którym prawica zawłaszcza państwo w imię swoich dawnych sporów. Potrzebujemy posłów i posłanek lewicy, bo potrzebujemy nowego pokolenia przywódców i przywódczyń. Potrzebujemy ich już teraz – bo przyszłość już tu jest. Polski parlament musi ją dogonić. Dogonić XXI wiek.

Lewica to właśnie chce zrobić. To ja chcę zrobić. Zrobię to z Waszą pomocą i dzięki Wam.

Dziękuję Wam!

#Lewica #ZawiszaDoSejmu #Zawisza2019 #MożecieNaMniePolegać #PolegaćJakNaZawiszy


Lewica,ZawiszaDoSejmu,Zawisza2019,MożecieNaMniePolegać,PolegaćJakNaZawiszy

Źródło
Opublikowano: 2019-10-11 07:10:39

Wiecie, jakie są efekty niedofinansowania ochrony zdrowia? To nie tylko kolejki,

Wiecie, jakie są efekty niedofinansowania ochrony zdrowia? To nie tylko kolejki, ludzie umierający na SOR-ach i zamykane porodówki w miastach Opolszczyzny.

Urodzisz się w biedniejszej rodzinie? Będziesz żyć nawet 12 lat krócej, bo nie będzie pieniędzy na Twoje leczenie. Będziesz żyć tyle, co tam, gdzie występuje dziś malaria! 😱

👉 Takie są efekty zaniedbań wszystkich rządów do tej pory. Lewica to zmieni. Dofinansujemy ochronę zdrowia do 7,2% PKB, byśmy wszyscy mogli żyć dłużejNasze zdrowie nie będzie zależeć od stanu portfela, bo zdrowie nie jest jakimś towarem, tylko najważniejszym dobrem, jakie mamy na co dzień.

Z Lewicą będziesz żyć dłużej! 💪

#OchronaZdrowia #Lewica #ZawiszaDoSejmu #Zawisza2019 #MożecieNaMniePolegać #PolegaćJakNaZawiszy

—————————————————-
Odbiorca: Fundusz Wyborczy SLD
Nr konta: 32 1020 1026 3174 2000 0000 0601
Tytuł: Darowizna na kandydatkę: Marcelina Zawisza, okręg nr 21, OpoleOchronaZdrowia,Lewica,ZawiszaDoSejmu,Zawisza2019,MożecieNaMniePolegać,PolegaćJakNaZawiszy

Źródło
Opublikowano: 2019-10-10 19:55:57

Jutro rano ostatnia, decydująca rozmowa w Radio Opole! :) Zapraszam na audycję

📻 Jutro rano ostatnia, decydująca rozmowa w Radio Opole! Zapraszam na audycję „W cztery oczy” do porannej kawy.

Słyszymy się o 08:05! 🎙

#RadioOpole #WczteryOczy #ZawiszaDoSejmu #Zawisza2019 #MożecieNaMniePolegać #PolegaćJakNaZawiszy #Lewica #Opolszczyzna

———————————————–
Odbiorca: Fundusz Wyborczy SLD
Nr konta: 32 1020 1026 3174 2000 0000 0601
Tytuł: Darowizna na kandydatkę: Marcelina Zawisza, okręg nr 21, OpoleRadioOpole,WczteryOczy,ZawiszaDoSejmu,Zawisza2019,MożecieNaMniePolegać,PolegaćJakNaZawiszy,Lewica,Opolszczyzna

Źródło
Opublikowano: 2019-10-09 21:12:00

Zapraszam jutro na debatę organizowaną przez Młodzieżową Radę Miasta! :)

Zapraszam jutro na debatę organizowaną przez Młodzieżową Radę Miasta!

Zaczynamy o godz. 1️⃣1️⃣:0️⃣0️⃣ w Sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego.

Każda i każdy z Was będzie mógł mi zadać pytanie – szkoda przepuścić taką okazję!

#MłodzieżowaRadaMiasta #Debata #ZawiszadoSejmu #Zawisza2019 #MożecieNaMniePolegać #PolegaćJakNaZawiszy #Lewica #Opolszczyzna

—————————————————
Odbiorca: Fundusz Wyborczy SLD
Nr konta: 32 1020 1026 3174 2000 0000 0601
Tytuł: Darowizna na kandydatkę: Marcelina Zawisza, okręg nr 21, OpoleMłodzieżowaRadaMiasta,Debata,ZawiszadoSejmu,Zawisza2019,MożecieNaMniePolegać,PolegaćJakNaZawiszy,Lewica,Opolszczyzna

Źródło
Opublikowano: 2019-10-09 20:02:08

Nareszcie ktoś zorganizował osobną debatę o ochronie zdrowia! Dziękuję polsatne

Nareszcie ktoś zorganizował osobną debatę o ochronie zdrowia! 👍 Dziękuję polsatnews.pl za to, że będziemy mogli porozmawiać o tym, co najważniejsze – o naszym zdrowiu.

To dla mnie arcyważny temat także z powodów osobistych: po tym, jak dwa razy wygrałam z nowotworem złośliwym doskonale wiem, że nie ma nic ważniejszego niż dobra opieka medyczna.

👉 Lewica zapewni znaczący wzrost finansowania ochrony zdrowia do 7,2% PKB. Dzięki temu przywrócimy oddziały szpitalne mieszkankom i mieszkańcom Opolszczyzny i wprowadzimy europejskie standardy do naszych klinik i szpitali. Obiecuję Wam to. Możecie na mnie polegać

Oglądajcie mnie dziś w Polsat News o 1⃣9⃣:2⃣5⃣!

#Debata #Zdrowie #OchronaZdrowia #ZawiszaDoSejmu #Zawisza2019 #MożecieNaMniePolegać #PolegaćJakNaZawiszy #Lewica

———————————————-
Odbiorca: Fundusz Wyborczy SLD
Nr konta: 32 1020 1026 3174 2000 0000 0601
Tytuł: Darowizna na kandydatkę: Marcelina Zawisza, okręg nr 21, OpoleDebata,Zdrowie,OchronaZdrowia,ZawiszaDoSejmu,Zawisza2019,MożecieNaMniePolegać,PolegaćJakNaZawiszy,Lewica

Źródło
Opublikowano: 2019-10-09 17:18:28

Katastrofa klimatyczna puka do naszych bram. A co na to PiS?

🌍 Katastrofa klimatyczna puka do naszych bram. A co na to PiS?

👎 Blokuje cele klimatyczne dla Unii Europejskiej,
👎 Kłamie, że węgla wystarczy nam na 100 lat,
👎 Nie kiwnie palcem, by wprowadzać Odnawialne Źródła Energii.

Kaczyński chce nas zabićPiS to ludzie, którzy dla własnych korzyści poświęcą nasze życie i naszą przyszłość.

Lewica zrobi wszystko, by zatrzymać katastrofę klimatyczną. Inwestycje w wymianę kopciuchów, w OZE i w transport publiczny to nasz absolutny priorytet

#KatastrofaKlimatyczna #Lewica #ZawiszaDoSejmu #Zawisza2019 #MożecieNaMniePolegać #PolegaćJakNaZawiszy

——————————————
Odbiorca: Fundusz Wyborczy SLD
Nr konta: 32 1020 1026 3174 2000 0000 0601
Tytuł: Darowizna na kandydatkę: Marcelina Zawisza, okręg nr 21, OpoleKatastrofaKlimatyczna,Lewica,ZawiszaDoSejmu,Zawisza2019,MożecieNaMniePolegać,PolegaćJakNaZawiszy

Źródło
Opublikowano: 2019-10-09 15:13:00

Skończmy z ideologią w naszych szpitalach! Lewica wie, że dostęp do usług medycz

Skończmy z ideologią w naszych szpitalach! Lewica wie, że dostęp do usług medycznych nie może zależeć od czyjegoś widzimisię, tylko od nauki i badań.

👉 Mówimy wprost: zlikwidujemy klauzulę sumienia. Bo wszystkie i wszyscy mamy prawo do świadczeń medycznych bez pytania o poglądy. Po prostu.

#KlauzulaSumienia #OchronaZdrowia #ZawiszaDoSejmu #Zawisza2019 #MożecieNaMniePolegać #PolegaćJakNaZawiszy #Lewica

————————————————–
Odbiorca: Fundusz Wyborczy SLD
Nr konta: 32 1020 1026 3174 2000 0000 0601
Tytuł: Darowizna na kandydatkę: Marcelina Zawisza, okręg nr 21, OpoleKlauzulaSumienia,OchronaZdrowia,ZawiszaDoSejmu,Zawisza2019,MożecieNaMniePolegać,PolegaćJakNaZawiszy,Lewica

Źródło
Opublikowano: 2019-10-09 09:41:37

Adrian Zandberg za chwilę w TVN24, a ja już szykuję się do debaty kobiet w Gazet

Adrian Zandberg za chwilę w TVN24, a ja już szykuję się do debaty kobiet w Gazeta.pl.

Zapraszam do oglądania

#Gazetapl #Debata #ZawiszadoSejmu #Zawisza2019 #MożecieNaMniePolegać #PolegaćJakNaZawiszy #Lewica #PrawaKobiet

—————————————–——
Odbiorca: Fundusz Wyborczy SLD
Nr konta: 32 1020 1026 3174 2000 0000 0601
Tytuł: Darowizna na kandydatkę: Marcelina Zawisza, okręg nr 21, OpoleGazetapl,Debata,ZawiszadoSejmu,Zawisza2019,MożecieNaMniePolegać,PolegaćJakNaZawiszy,Lewica,PrawaKobiet

Źródło
Opublikowano: 2019-10-08 19:13:57

Dzisiaj w Kielcach wspólnie z Paulina Piechna – Więckiewicz i Agnieszką Dziemian

Dzisiaj w Kielcach wspólnie z Paulina Piechna – Więckiewicz i Agnieszką Dziemianowicz-Bąk prezentowałyśmy Pakt Dla Kobiety i poinformowałyśmy, że #Lewica w Sejmie zgłosi projekt Ratujmy Kobiety – projekt, który tworzyło wiele organizacji kobiecych, wiele działaczek, aktywistek, prawniczek. Projekt, pod którym zebrałyśmy setki tysięcy podpisów! Złożymy go z szacunku dla Waszej ciężkiej pracy.

Wiemy, że aby został przyjęty będziemy potrzebować poparcia Platforma Obywatelska czy Nowoczesna – zarówno w Sejmie jak i Senacie. Wiemy, że niektóre koleżanki z opozycji za nim zagłosują. Ale pytamy: czy zagłosuje za nim Małgorzata Kidawa-Błońska, Grzegorz Schetyna, Paweł Poncyliusz, Kazimierz Ujazdowski, Paweł Kowal?

Mamy nadzieję, że wybierzecie stronę kobiet! Czekamy na wasze jasne deklaracje!

Jeżeli bliskie są Wam prawa kobiet – głosujcie na Lewicę!

#MożecieNaMniePolegać #PolegaćJakNaZawiszy #ZawiszaDoSejmu #Zawisza2019 #Lewica #Opolszczyzna
————————————————————————-
Odbiorca: Fundusz Wyborczy SLD
Nr konta: 32 1020 1026 3174 2000 0000 0601
Tytuł: Darowizna na kandydatkę: Marcelina Zawisza, okręg nr 21, Opole
Lewica,MożecieNaMniePolegać,PolegaćJakNaZawiszy,ZawiszaDoSejmu,Zawisza2019,Opolszczyzna

Źródło
Opublikowano: 2019-10-08 17:30:40

Obejrzyj Kaja Filaczyńska – kandydatka z Legnicy


Wśród kandydatek i kandydatów w tegorocznych wyborach do Sejmu są osoby naprawdę niezwykłe. Taka właśnie jest Kaja Filaczyńska.

Kaja to jedna z moich inspiracji. Jest endokrynolożką, jedną z głodujących osób w słynnym proteście rezydentek i rezydentów, którzy domagali się zwiększenia środków na ochroną zdrowia. Współtworzyła program zdrowotny Lewicy Razem. Działanie ochrony zdrowia w Polsce zna na wylot – jest jej częścią na co dzień i doskonale wie, co zrobić, by ją naprawić.

O ochronę zdrowia na miarę europejskich standardów będziemy walczyć w Sejmie wspólnie. Kaja jest nam wszystkim bardzo potrzebna

Gdybym mieszkała w Legnicy, nie wahałabym się ani chwili. Kaja kandyduje z okręgu nr 1⃣ z miejsca 3⃣

#Filaczyńska2019 #kobietydopolityki #nazdrowie #głosujnakobietę #Lewica #LegnicaFilaczyńska2019,kobietydopolityki,nazdrowie,głosujnakobietę,Lewica,Legnica

Źródło
Opublikowano: 2019-10-08 15:28:38

#PaktdlaKobiet to jeden z fundamentów programu Lewicy w Sejmie Prawo do przerwan

#PaktdlaKobiet to jeden z fundamentów programu Lewicy w Sejmie Prawo do przerwania ciąży na życzenie do 12. tygodnia, przywrócenie znikajacych porodówek, gwarancja znieczulenia podczas porodu czy równe płace kobiet i mężczyzn zapewnią kobietom pełne bezpieczeństwo.

▶️ Dziś biorę udział w debacie o prawach kobiet w Gazeta.pl. Zapraszam do oglądania o godz. 1️⃣9️⃣:0️⃣0️⃣

#PrawaKobiet #ZawiszadoSejmu #Zawisza2019 #MożecieNaMniePolegać #PolegaćJakNaZawiszy #Debata #Lewica

——————————————————
Odbiorca: Fundusz Wyborczy SLD
Nr konta: 32 1020 1026 3174 2000 0000 0601
Tytuł: Darowizna na kandydatkę: Marcelina Zawisza, okręg nr 21, OpolePaktdlaKobiet,PrawaKobiet,ZawiszadoSejmu,Zawisza2019,MożecieNaMniePolegać,PolegaćJakNaZawiszy,Debata,Lewica

Źródło
Opublikowano: 2019-10-08 11:24:37

Widzicie, ile procent ma Lewica na Opolszczyźnie?

Widzicie, ile procent ma Lewica na Opolszczyźnie?

Prawie 1⃣3⃣%!

A wciąż nam rośnie! 😍

💪 Wracamy do Sejmu! Idziemy, by walczyć o większe nakłady na ochronę zdrowia, o publicznego dewelopera, który będzie budował tanie mieszkania, o przywrócenie pociągów i autobusów do wszystkich miejscowości, o wyższą płacę minimalną, o bezpieczeństwo kobiet, o równość małżeńską, o walkę z katastrofą klimatyczną… O to, co najważniejsze dla nas wszystkich

To już ostatnia prosta! Głosujcie na Lewicę!

#Lewica #Sejm #ZawiszaDoSejmu #Zawisza2019 #MożecieNaMniePolegać #PolegaćJakNaZawiszy #Opolszczyzna

—————————————–
Odbiorca: Fundusz Wyborczy SLD
Nr konta: 32 1020 1026 3174 2000 0000 0601
Tytuł: Darowizna na kandydatkę: Marcelina Zawisza, okręg nr 21, OpoleLewica,Sejm,ZawiszaDoSejmu,Zawisza2019,MożecieNaMniePolegać,PolegaćJakNaZawiszy,Opolszczyzna

Źródło
Opublikowano: 2019-10-07 17:04:01

Lewica to gwarancja, że kobiety i osoby LGBT+ mogą się czuć bezpiecznie. Lewica

🔴 Lewica to gwarancja, że kobiety i osoby LGBT+ mogą się czuć bezpiecznie. Lewica to gwarancja rozdziału państwa od Kościoła i równego traktowania wszystkich!
▶️ O tym w szczegółach będę dziś mówić w RMF FM o 18:00. 🕕
Będziecie słuchać? 🙂


Źródło
Opublikowano: 2019-10-07 13:03:00

Rozpoczynamy ostatni tydzień kampanii wyborczejTo od Was będzie zależeć, ilu pos

Rozpoczynamy ostatni tydzień kampanii wyborczejTo od Was będzie zależeć, ilu posłów i posłanek Lewicy znajdzie się w Sejmie. Od Was zależy tych kilka procent, które mogą zmienić wszystko.

Dlatego dziś potrzebuję Was w sposób szczególny. Jeśli wciąż macie płot lub balkon, który możecie udostępnić na mój baner – napiszcie do mnie! Jeśli nie macie, to:

▶️ Porozmawiajcie z sąsiadką, zadzwońcie do rodziny,
▶️ Napiszcie popierający mnie post na Facebooku, Instagramie i Twitterze,
▶️ Udostępnijcie mój materiał.

Razem możemy osiągnąć wielkie rzeczy. Możemy w końcu zwiększyć nakłady na ochronę zdrowia, możemy rozpocząć proces przywracania pociągów i autobusów do wszystkich miejscowości, możemy zapewnić bezpieczeństwo kobietom i osobom LGBT+.

Takiej szansy już dawno nie było. Nie zmarnujmy jej

#PożyczPłot #ZawiszadoSejmu #Zawisza2019 #Lewica #MożecieNaMniePolegać #PolegaćJakNaZawiszy #wybory2019 #Opolszczyzna

—————————————————
Odbiorca: Fundusz Wyborczy SLD
Nr konta: 32 1020 1026 3174 2000 0000 0601
Tytuł: Darowizna na kandydatkę: Marcelina Zawisza, okręg nr 21, OpolePożyczPłot,ZawiszadoSejmu,Zawisza2019,Lewica,MożecieNaMniePolegać,PolegaćJakNaZawiszy,wybory2019,Opolszczyzna

Źródło
Opublikowano: 2019-10-07 10:42:22

W niedzielny poranek nie próżnujemy! :) O wizji gospodarki, o najważniejszych za

W niedzielny poranek nie próżnujemy! O wizji gospodarki, o najważniejszych zadaniach państwa i systemie podatkowym rozmawiałam z redaktorem Rafałem Łężnym z Tygodnika Opole.

Pomimo dużej różnicy zdań, bardzo serdecznie dziękuję za tę rozmowę! Będziecie mogli ją obejrzeć już niebawem.

Udanej niedzieli wszystkim!

#ZawiszadoSejmu #Zawisza2019 #MożecieNaMniePolegać #PolegaćJakNaZawiszy #Lewica #Opolszczyzna #Gospodarka

————————————————
Odbiorca: Fundusz Wyborczy SLD
Nr konta: 32 1020 1026 3174 2000 0000 0601
Tytuł: Darowizna na kandydatkę: Marcelina Zawisza, okręg nr 21, OpoleZawiszadoSejmu,Zawisza2019,MożecieNaMniePolegać,PolegaćJakNaZawiszy,Lewica,Opolszczyzna,Gospodarka

Źródło
Opublikowano: 2019-10-06 10:43:56

Dziękuję, że byliście i byłyście z nami podczas konwencji w Katowicach!

Dziękuję, że byliście i byłyście z nami podczas konwencji w Katowicach!

Na konwencji mówiłam, że to co nam serwuje Prawo i Sprawiedliwość to twór państwopodobny.

Znowu odłożyli podniesienie nakładów na ochronę zdrowia na później. Tymczasem znikają kolejne oddziały szpitalne. Porodówki w Kluczborku, Prudniku, Głubczycach, Zakopanem. Pod Grodkowem lepiej nie chorować w nocy, bo nocna i świąteczna opieka lekarska też niedługo zniknie. Znikają Szpitalne Oddziały Ratunkowe. Żadna poważna inwestycja, żaden duży program wymagający od PiSu organizacyjnej sprawności i szerokiej współpracy nie wyszedł. Nic nie wskazuje na to żeby to miało się zmienić. Bo PiS zwyczajnie tego nie potrafi.

Lewica nie boi się podejmować odważnych decyzji. Przeznaczymy 7 proc. PKB na ochronę zdrowia! Bo pora skończyć z wiecznym czekaniem na później! Tutaj chodzi o nasze życie i zdrowie, życie i zdrowie naszych bliskich

#Lewica to państwo dobrobytu, które zapewnia ochronę zdrowia na najwyższym poziomie!


Lewica

Źródło
Opublikowano: 2019-10-05 15:43:43

Słuchaliście dziś debaty w Radio Doxa? Jeśli nie, to polecam! :) Link do całej a

Słuchaliście dziś debaty w Radio Doxa? Jeśli nie, to polecam! Link do całej audycji wklejam Wam w pierwszym komentarzu.

Rozmawialiśmy o polityce społecznej. Lewica wie co zrobić, by zatrzymać depopulację na Opolszczyźnie i jak zaplanować programy społeczne, dzięki którym poprawimy jakość życia Polek i Polaków.

Zapraszam!

#PolitykaSpołeczna #ZawiszaDoSejmu #Zawisza2019 #MożecieNaMniePolegać #PolegaćJakNaZawiszy #Lewica #Opolszczyzna #RadioDoxa

———————————————–
Odbiorca: Fundusz Wyborczy SLD
Nr konta: 32 1020 1026 3174 2000 0000 0601
Tytuł: Darowizna na kandydatkę: Marcelina Zawisza, okręg nr 21, OpolePolitykaSpołeczna,ZawiszaDoSejmu,Zawisza2019,MożecieNaMniePolegać,PolegaćJakNaZawiszy,Lewica,Opolszczyzna,RadioDoxa

Źródło
Opublikowano: 2019-10-04 17:58:13

PiS obiecał krótsze kolejki do lekarzy, a my wciąż czekamy kilka lat na operację

PiS obiecał krótsze kolejki do lekarzy, a my wciąż czekamy kilka lat na operację. Miały być darmowe posiłki dla dzieci w szkołach, a trzeba płacić i to niemało. Miał być zerowy VAT na ubranka dziecięce, a nie jest…

🗓 Ta lista jest bardzo długa. Obietnice PiS należy wyrzucić do kosza. Razem z Jerzy Przystajko wyrzuciliśmy je dziś na śmietnik, bo tam jest ich miejsce. Są nic niewarte. 👎

Pytanie do Janusz Kowalski: miała być ustawa reprywatyzacyjna przywracająca sprawiedliwość. I gdzie ona jest? Jak może Pan podpierać swoją kampanię tak całkowicie niewiarygodną osobą? Jak Patryk Jaki może dzisiaj spojrzeć w lustro?

#ZawiszaDoSejmu #Zawisza2019 #Lewica #Opolszczyzna #PiS

Radio Opole Radio Doxa Wyborcza.pl Opole Nowa Trybuna Opolska NTO 24opole TVP3 Opole
—————————————————–
Odbiorca: Fundusz Wyborczy SLD
Nr konta: 32 1020 1026 3174 2000 0000 0601
Tytuł: Darowizna na kandydatkę: Marcelina Zawisza, okręg nr 21, OpoleZawiszaDoSejmu,Zawisza2019,Lewica,Opolszczyzna,PiS

Źródło
Opublikowano: 2019-10-04 12:36:10

Poparłam dzisiaj protest fizjoterapeutów i diagnostów. Fizjoterapeuci zarabiają

Poparłam dzisiaj protest fizjoterapeutów i diagnostów. Fizjoterapeuci zarabiają od 1600 do 2400 zlotych miesięcznie. Michał Kalinowski, który wystąpił z nami na konferencji (dziękuję za Twój głos!) opowiadał, że połowa studentów, którzy 6 lat temu kończyli z nim studia nie pracuje w zawodzie albo wyjechali pracować za granice. Kursy dla fizjoterapeutów kosztują od 2 tysięcy do nawet 20-30 tysięcy. Więc żeby się kształcić muszą się zadłużać! Fizjoterapeuci, diagności, pielęgniarki, ratownicy medyczni – MUSZĄ zarabiać godnie! Jeżeli ich zabraknie nie będzie miał kto nas leczyć, rehabilitować, diagnozować!

Protest fizjoterapeutów jest dla mnie szczególnie ważny. Gdyby nie moje fantastyczne fizjoterapeutki, które pomogły mi wrócić do życia po operacji wszczepienia endoprotezy, nie mogłabym cieszyć się taka sprawnością jak obecnie. Jestem im wdzięczna za całą pracę, która wykonały i zawsze będę wspierać to środowisko!

#OchronaZdrowia #MożecieNaMniePolegać #PolegaćJakNaZawiszy #ZawiszaDoSejmu #Zawisza2019 #Lewica #Opolszczyzna
————————————————————————-
Odbiorca: Fundusz Wyborczy SLD
Nr konta: 32 1020 1026 3174 2000 0000 0601
Tytuł: Darowizna na kandydatkę: Marcelina Zawisza, okręg nr 21, Opole


OchronaZdrowia,MożecieNaMniePolegać,PolegaćJakNaZawiszy,ZawiszaDoSejmu,Zawisza2019,Lewica,Opolszczyzna

Źródło
Opublikowano: 2019-10-03 11:30:28

Dzień dobry! Dzisiaj kawa i gazetka pod dworcem, żeby mieszkańcy i mieszkanki po

Dzień dobry! Dzisiaj kawa i gazetka pod dworcem, żeby mieszkańcy i mieszkanki podopolskich miejscowości mogli miło rozpocząć dzień! Dużo wyrazów poparcia i miłych rozmów!

#MożecieNaMniePolegać #PolegaćJakNaZawiszy #ZawiszaDoSejmu #Zawisza2019 #Lewica #Opolszczyzna
————————————————————————-
Odbiorca: Fundusz Wyborczy SLD
Nr konta: 32 1020 1026 3174 2000 0000 0601
Tytuł: Darowizna na kandydatkę: Marcelina Zawisza, okręg nr 21, Opole

MożecieNaMniePolegać,PolegaćJakNaZawiszy,ZawiszaDoSejmu,Zawisza2019,Lewica,Opolszczyzna

Źródło
Opublikowano: 2019-10-03 08:08:43

Wprowadzimy leki na receptę za maksymalnie 5 zł!

Wprowadzimy leki na receptę za maksymalnie 5 zł!

Wszyscy to widzieliśmy. Starszej pani w aptece nie stać na wykupienie wszystkich leków z recepty. Ma 1100 zł emerytury czy kilkaset złotych renty. A na leki miesięcznie musi wydawać 200-250 zł. Więc kalkuluje – albo leki, albo jedzenie. Mimo, że nie jest lekarką musi zdecydować, który lek jest jej najbardziej potrzebny.

Ten problem dotyczy też osób ciężko i przewlekle chorych oraz osób z niepełnosprawnościami.

Gdy leczymy się w szpitalu wszystkie leki, zabiegi i badania mamy w ramach systemu ochrony zdrowia. Gdy wychodzimy poza szpitalne mury zaczyna się problem.

Państwo musi wziąć odpowiedzialność za zdrowie obywateli i obywatelek. Tym bardziej, że dostęp do ochrony zdrowia zapisany jest w Konstytucji RP! Art 68: “Obywatelom, niezależnie od ich sytuacji materialnej, władze publiczne zapewniają równy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych”. A teraz? Teraz leczą się tylko ci, których na to stać!

Wiemy jak skończyć z tą dramatyczną sytuacją. Dzięki podniesieniu nakładów na ochronę zdrowia wprowadzimy zasadę, że wszystkie leki na receptę nie będą droższe niż 5 zł.

#OchronaZdrowia #MożecieNaMniePolegać #PolegaćJakNaZawiszy #ZawiszaDoSejmu #Zawisza2019 #Lewica #Opolszczyzna
————————————————————————-
Odbiorca: Fundusz Wyborczy SLD
Nr konta: 32 1020 1026 3174 2000 0000 0601
Tytuł: Darowizna na kandydatkę: Marcelina Zawisza, okręg nr 21, OpoleOchronaZdrowia,MożecieNaMniePolegać,PolegaćJakNaZawiszy,ZawiszaDoSejmu,Zawisza2019,Lewica,Opolszczyzna

Źródło
Opublikowano: 2019-10-02 17:20:34

Prawo i Sprawiedliwość totalnie odkleiło się od rzeczywistości. Serio!? Jedną z

Prawo i Sprawiedliwość totalnie odkleiło się od rzeczywistości. Serio!? Jedną z najlepszych w Europie!? To dlatego czekamy w kolejkach do lekarzy lata!? Brakuje nam lekarzy i lekarek, pielęgniarek i pielęgniarzy, fizjoterapeutów i fizjoterapeutek. Na samej Opolszczyźnie w ciągu ostatnich kilku miesięcy zawieszono lub zamknięrto porodowki i oddziały neonatologii w Prudniku, Głubczycach, Kluczborku, pediatrię w Głubczycach, zapowiedziano zamknięcie psychiatrii, nocnej i świątecznej pomocy oraz laboratorium diagnostycznego w Grodkowie. To co mówi Pan Terlecki to kpina z Polek i Polaków!

Lewica ogłosiła swój #PaktDlaZdrowia:

➡️ 7,2% PKB na ochronę zdrowia
➡️ Leki na receptę po 5 zł
➡️ Lekarz specjalista w 30 dni
➡️ 50 tysięcy nowych lekarzy
➡️ Podwyżki dla zawodów medycznych
➡️ Program walki z rakiem
➡️ Cyfrowa dokumentacja medyczna
➡️ Edukacja o zdrowiu w każdej szkole
➡️ Nowoczesna opieka okołoporodowa
➡️ Likwidacja klauzuli sumienia

Ochrona zdrowia jest w zapaści. Wiemy co zrobić, żeby postawić ją na nogi! I na pewno nie pomoże udawanie, że problemu nie ma!

#OchronaZdrowia #MożecieNaMniePolegać #PolegaćJakNaZawiszy #ZawiszaDoSejmu #Zawisza2019 #Lewica #Opolszczyzna
————————————————————————-
Odbiorca: Fundusz Wyborczy SLD
Nr konta: 32 1020 1026 3174 2000 0000 0601
Tytuł: Darowizna na kandydatkę: Marcelina Zawisza, okręg nr 21, OpolePaktDlaZdrowia,OchronaZdrowia,MożecieNaMniePolegać,PolegaćJakNaZawiszy,ZawiszaDoSejmu,Zawisza2019,Lewica,Opolszczyzna

Źródło
Opublikowano: 2019-10-02 15:22:43