W niedzielę zagłosuję na Robert Biedroń.

Julia Zimmermann:

W niedzielę zagłosuję na Robert Biedroń.

Dlaczego? Bo potrzebujemy prezydenta, który jest odważny. Który nie odkłada na bok praw człowieka, „bo są ważniejsze sprawy”. Nie ma ważniejszych spraw. Potrzebujemy prezydenta, dla którego równość małżeńska, prawa kobiet czy realna oddzielność państwa od kościoła to oczywistość. Takiego, dla którego obywatele i obywatelki należące do mniejszości to cenna część społeczeństwa. Wreszcie takiego, który pamięta, że Polska to nie tylko duże, zamożne miasta, że równość zapisana na papierze to za mało.

Robert Biedroń to kandydat z gruntu lewicowy, popierany w tych wyborach przez moją partię, Razem. Kandydat, który nie buduje swojej polityki na szczuciu na wyimaginowanego wroga, tylko chce rozwiązywać realne problemy: przerzucanie kosztów kryzysu na pracujących, brak mieszkań czy katastrofa klimatyczna. Kandydat, który uważa, że walka z ubóstwem jest odpowiedzialnością państwa, tak samo jak jest nią walka z dyskryminacją.

Oddawanie głosu na kandydata, którego naprawdę chce się poprzeć, a nie wyliczone taktycznie „mniejsze zło”, to kwintesencja demokracji. Dzięki Robertowi Biedroniowi będę to mogła zrobić już w najbliższą niedzielę.

Źródło
Opublikowano: 2020-06-26 23:07:18

Prawica nigdy nie zbuduje dobrego państwa, państwa dla zwykłego człowieka. Najlepiej pokazała to epidemia.

Julia Zimmermann:

💬 Prawica nigdy nie zbuduje dobrego państwa, państwa dla zwykłego człowieka. Najlepiej pokazała to epidemia.
Tak być nie musi. Razem możemy zbudować lepszą Polskę, Polskę godności! – @robertbiedron na konwencji #biedron2020biedron2020

Źródło
Opublikowano: 2020-06-20 14:54:39

Niespecjalnie chce mi się wgłębiać, jaki ten rzekomy tajny plan Trzaskowskiego jest.

Julia Zimmermann:

Niespecjalnie chce mi się wgłębiać, jaki ten rzekomy tajny plan Trzaskowskiego jest.

Jaki jest realny plan jego kampanii, mogliśmy sobie pooglądać przez ostatnie 2 dni: najpierw wielkie oburzenie i wietrzenie prowokacji od prawa do lewa, bo ludzie tańcem protestowali przeciw szczuciu na #lgbt przez @prezydent_pl, następnego dnia peany zachwytu, bo poseł Żalek (tak, ten poseł Żalek, który znany jest z wyłącznie kompromitujących wypowiedzi nt. LGBT) został wyproszony (tzn. zerwano połączenie z nim) ze studia @tvn24.pl. Sprowadza się to do klasycznego planu @platformaobywatelska względem mniejszości: wykorzystać politycznie, ale pod żadnym pozorem nie dopuścić do głosu.

Tyle w temacie rzekomej postępowości kandydata Platformy.lgbt

Źródło
Opublikowano: 2020-06-13 15:14:41

Czy jako rodzic byłeś w ostatnich dniach zasypywany mailami od każdego możliwego nauczyciela i opiekuna swoich dzieci? T

Julia Zimmermann:

Czy jako rodzic byłeś w ostatnich dniach zasypywany mailami od każdego możliwego nauczyciela i opiekuna swoich dzieci? To efekt radosnych pomysłów MEN na oszczędzania na nauczycielach przy okazji zamknięcia szkół.

W związku z epidemią koronawirusa rząd na wiele sposobów powstrzymuje nas przed bezpośrednimi kontaktami, żeby spowolnić tempo jej rozprzestrzeniania. Jednym z tych środków jest zamknięcie szkół i przedszkoli.

Takie działania są sensowne – dzięki społecznej izolacji nowe zakażenia pojawiają się wolniej i ochrona zdrowia jest w stanie lepiej sobie z nimi radzić. Ale nie może się to odbywać kosztem pracowników, którzy w efekcie nie mogą normalnie realizować swoich obowiązków.

Niestety, tak właśnie wyglądać będzie realizacja obowiązującego od jutra rozporządzenia MEN. Nauczyciele będą zgodnie z nią rozliczani z tego, czy prowadzili zajęcia, czy też byli "tylko" w stanie gotowości. Ci ostatni (przede wszystkim np. świetliczanki, bibliotekarze czy przedszkolanki) dostaną wyłącznie pensję zasadniczą, bez przysługujących im dodatków (choćby za staż pracy). Niektóre samorządy już robią tabelki, żeby móc sprawdzić, na kim można przyoszczędzić.

Na dłuższą metę i tak nie zaoszczędzą, bo takie rozwiązanie jest niezgodne z Kodeksem Pracy (w Karcie Nauczyciela nie ma przepisów na taką sytuację, więc to Kodeks Pracy jest tutaj podstawą prawną). A zgodnie z nim za pozostawanie w stanie gotowości powinno być wynagradzane tak samo, jak świadczenie pracy. Kiedy więc pandemia się przetoczy, będą mogli dochodzić swoich praw przed sądami pracy.

Tylko dlaczego mają biegać do sądów, dlaczego teraz mają być w trudniejszej sytuacji finansowej? Czy na tym ma polegać solidarność w tych trudnych czasach? To ma być ta "nowa normalność"? Nic dziwnego, że antykryzysowa tarcza rządu jest tak antypracownicza, skoro nawet na pracownikach uzależnionych bezpośrednio od państwa rząd chce przyoszczędzić.

Kiedy więc dostaniesz n-tego maila od szkolnej bibliotekarki nie sarkaj na spam. Sarkaj na ministra Piontkowskiego, który inaczej obetnie jej pensję.

Źródło
Opublikowano: 2020-03-24 15:57:19

Demokracji trzeba bronić też wtedy, kiedy zamykana jest mała szkoła, kiedy likwidowane są połączenia, wtedy też trzeba p


Demokracji trzeba bronić też wtedy, kiedy zamykana jest mała szkoła, kiedy likwidowane są połączenia, wtedy też trzeba protestować, bo to też jest demokracja – @robertbiedron na spotkaniu w Piasecznie.

#komitetybiedronia #biedroń2020 #demokracja

komitetybiedronia,biedroń2020,demokracja

Źródło
Opublikowano: 2020-01-21 15:04:54

Na spotkaniu w #Wołomin @robertbiedron: co to znaczy, że Prezydent stoi na straży Konstytucji? To nie tylko obrona sądów


Na spotkaniu w #Wołomin @robertbiedron: co to znaczy, że Prezydent stoi na straży Konstytucji? To nie tylko obrona sądów; to prawo do mieszkania, to świeckie państwo, to dbałość o środowisko. Na straży tego wszystkiego stoi Prezydent RP.

#biedroń2020 #komitetybiedronia

Wołomin,biedroń2020,komitetybiedronia

Źródło
Opublikowano: 2020-01-21 12:47:26

Właśnie jadę #kolejemazowieckie w tym czasie #sejmikwojewodztwamazowieckiego obraduje nad radykalną podwyżką cen biletó

Właśnie jadę #kolejemazowieckie w tym czasie #sejmikwojewodztwamazowieckiego obraduje nad radykalną podwyżką cen biletów.

Mam nadzieję, że radni będą pamiętać o interesach mieszkanek i mieszkańców Mazowsza.

Transport publiczny to dostęp do szkoły, pracy i lekarza; musi być dobrze zorganizowany i tani, żeby każdy mógł z niego skorzystać. 30% podwyżka cen biletów to prosta receptami zniechęcenie do niego ludzi!

#trains #publictransport #mazowsze #mazowieckie #publicservice #usługipublicznekolejemazowieckie,sejmikwojewodztwamazowieckiego,trains,publictransport,mazowsze,mazowieckie,publicservice,usługipubliczne

Źródło
Opublikowano: 2020-01-21 11:50:58

Fantastyczna bieżąca dokumentacja rozmów o wspieraniu udziału kobiet w polityce zorganizowanej przez Biuro Instytucji De

Fantastyczna bieżąca dokumentacja rozmów o wspieraniu udziału kobiet w polityce zorganizowanej przez Biuro Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka @osceorg.

Ważny wniosek z prezentowanych badań: parytety na listach, parytet wśród jedynek i suwak powinny być obowiązkowe. Kandydatki, kiedy już dostają szansę, świetnie sobie radzą.

#kobiety #kobietydopolityki #kobietydowladz #wybory #polityka #women #politics #womeninpolitics #womeninpowerkobiety,kobietydopolityki,kobietydowladz,wybory,polityka,women,politics,womeninpolitics,womeninpower

Źródło
Opublikowano: 2019-12-17 17:22:30

Wczoraj została pogrzebana (chwilowo) możliwość uzyskania wglądu w podatkowe kombinacje międzynarodowych korporacji.

Wczoraj została pogrzebana (chwilowo) możliwość uzyskania wglądu w podatkowe kombinacje międzynarodowych korporacji.

Taką możliwość miała dawać nowa dyrektywa Unii Europejskiej, która nakazywałaby firmom o obrotach powyżej 750 mln euro rocznie ujawnienie zysków, które osiągnęła w każdym z unijnych krajów, i opłaconych w każdym z nich podatków. Kluczowe w proponowanej dyrektywie było zobowiązanie do ujawniania takich danych również tych firm, których główne siedziby znajdują się poza UE. Takie prawo pozwalałoby zobaczyć czarno na białym, jak zabiegi w stylu słynnej irlandzkiej kanapki pozbawiają budżety poszczególnych krajów należnych dochodów.

Nie zaskakuje, że wśród 12 państw, które były przeciwko, znalazła się właśnie Irlandia, której budżet jest w tej chwili mocno uzależniony od wpływów z podatków międzynarodowych korporacji. Podobne stanowisko zajęły też m.in Luksemburg czy Cypr. A także Szwecja, która swój głos przeciwko uzasadnia obawą przed obniżeniem swoich wysokich standardów w zakresie transparencji. Dyrektywę poparła natomiast Holandia. Również Polska była za.

Oznacza to, że przez kolejne miesiące czy lata wielkie korporacje będą mogły płacić mniejsze podatki niż inne firmy działające na rynkach unijnych.

Ale czas stania wielkich korporacji ponad prawem przemija. Jako Razem będziemy dążyć do tego, żeby płaciły Polsce należne podatki. I nie ugniemy się przed telefonami z amerykańskiej ambasady.

Źródło
Opublikowano: 2019-11-29 07:53:00

W swoim wczorajszym expose premier Morawiecki opowiadając o osiągnięciach swojego rządu przypominał, że pełnomocnikiem d

W swoim wczorajszym expose premier Morawiecki opowiadając o osiągnięciach swojego rządu przypominał, że pełnomocnikiem ds. reformy psychiatrii jest w nim Marek Balicki. Wygląda na to, że na powołaniu pełnomocnika się na razie skończyło.

Kolejny oddział psychiatrii dziecięcej w kraju ma być zamknięty – bo przeciążony personel złożył wypowiedzenia. Tym razem rzecz dzieje się w gdańskim szpitalu im. Bilikiewicza. Całość opisuje m.in. OKO.press, sprawą zainteresował się też RPO.

Nie da się przeprowadzić reformy psychiatrii bez użycia jednego środka, którego PiS zastosować nie chce – zwiększenia nakładów na ochronę zdrowia w ogóle i powiększenia części tej puli, która przeznaczana jest na ochronę zdrowia psychicznego. Jeżeli chodzi o to pierwsze, to PiS przy pomocy kreatywnej księgowości próbuje nam wmówić, że nakłady są zwiększane, ale takie przypadki, jak ten w Gdańsku, jasno pokazują, że zamierzanych efektów nie ma.

Adrian Zandberg mówił wczoraj w imieniu klubu Lewicy, że złoży projekt ustawy zwiększającej poziom finansowania ochrony zdrowia do 7,5% PKB. To pozwoli m.in. na zrealizowanie naszych postulatów w zakresie dostępu do ochrony zdrowia psychicznego czyli deinstytucjonalizacji opieki i zwiększenia liczby lekarzy psychiatrów. Będziemy ponadto dążyć do obniżenia cen leków (maks. 5 zł), uchwalenia w końcu dobrej ustawy o wykonywaniu zawodu psychologa oraz zagwarantowania każdemu dziecku dostępu do psychologa w szkole.

Nie wiem, czy to się mieści w tak wczoraj przez Morawieckiego celebrowanej "normalnoności". Wiem za to, że bez zmian w dziecięcej psychiatrii będzie nam coraz trudniej.

Źródło
Opublikowano: 2019-11-20 14:17:15

Nasz uniwersalny transparent „HAŃBA” niestety nadal aktualny. Głupi projekt zakazujący edukacji seksualnej – z którego u

Nasz uniwersalny transparent „HAŃBA” niestety nadal aktualny. Głupi projekt zakazujący edukacji seksualnej – z którego ucieszą się najbardziej pedofile, bo ułatwi im krzywdzenie dzieci – został przekazany do prac komisji.

#edukacjaseksualna #jesieńśredniowieczaedukacjaseksualna,jesieńśredniowiecza

Źródło
Opublikowano: 2019-10-16 18:32:15

Szanowni Państwo,

Szanowni Państwo,

bardzo, bardzo dziękuję za każdy z 13 987 oddanych na mnie głosów. Jestem wzruszona tym, że tak wiele osób mi zaufało. 💖

Niestety nie zostałam posłanką. Do zdobycia drugiego mandatu dla Lewicy w okręgu podwarszawskim zabrakło naprawdę niewiele. Nie zniechęcam się – wierzę, że już wkrótce polska lewica będzie jeszcze silniejsza i tym bardziej działam dalej!

Gorąco gratuluję Andrzej Rozenek powrotu do ław poselskich! Zrobiliśmy świetną kampanię w terenie, a niedługo zaczniemy – jako Lewica – robić świetną robotę w Sejmie. 💪


Źródło
Opublikowano: 2019-10-14 21:01:03

Idę do Sejmu także po to, by walczyć o pełny rozdział Kościoła od państwa. Polska jest domem osób różnych wyznań i bezwy

Idę do Sejmu także po to, by walczyć o pełny rozdział Kościoła od państwa. Polska jest domem osób różnych wyznań i bezwyznaniowych. Każdego powinny obowiązywać takie same zasady. Dlatego w Sejmie będę zabiegała o sprawiedliwe opodatkowanie Kościoła i wyprowadzenie katechezy ze szkół.

Wybory już 13 października. Wybierzmy świeckie państwo! Znajdziecie mnie państwo na drugim miejscu podwarszawskiej listy nr 3 Lewica – KW Sojusz Lewicy Demokratycznej. Bardzo proszę o Państwa poparcie!


Źródło
Opublikowano: 2019-10-10 16:51:18

Olbrzymie gratulacje dla Olgi Tokarczuk! The Nobel Prize in Literature for 2018 is awarded to the Polish author Olga Tok

Olbrzymie gratulacje dla Olgi Tokarczuk! 🎉The Nobel Prize in Literature for 2018 is awarded to the Polish author Olga Tokarczuk “for a narrative imagination that with encyclopedic passion represents the crossing of boundaries as a form of life.”
Olga Tokarczuk was born 1962 in Sulechów in Poland, and today lives in Wrocław. Her parents were… Więcej


Źródło
Opublikowano: 2019-10-10 13:42:27