Demokracji trzeba bronić też wtedy, kiedy zamykana jest mała szkoła, kiedy likwidowane są połączenia, wtedy też trzeba p


Demokracji trzeba bronić też wtedy, kiedy zamykana jest mała szkoła, kiedy likwidowane są połączenia, wtedy też trzeba protestować, bo to też jest demokracja – @robertbiedron na spotkaniu w Piasecznie.

#komitetybiedronia #biedroń2020 #demokracja

komitetybiedronia,biedroń2020,demokracja

Źródło
Opublikowano: 2020-01-21 15:04:54

Na spotkaniu w #Wołomin @robertbiedron: co to znaczy, że Prezydent stoi na straży Konstytucji? To nie tylko obrona sądów


Na spotkaniu w #Wołomin @robertbiedron: co to znaczy, że Prezydent stoi na straży Konstytucji? To nie tylko obrona sądów; to prawo do mieszkania, to świeckie państwo, to dbałość o środowisko. Na straży tego wszystkiego stoi Prezydent RP.

#biedroń2020 #komitetybiedronia

Wołomin,biedroń2020,komitetybiedronia

Źródło
Opublikowano: 2020-01-21 12:47:26

Właśnie jadę #kolejemazowieckie w tym czasie #sejmikwojewodztwamazowieckiego obraduje nad radykalną podwyżką cen biletó

Właśnie jadę #kolejemazowieckie w tym czasie #sejmikwojewodztwamazowieckiego obraduje nad radykalną podwyżką cen biletów.

Mam nadzieję, że radni będą pamiętać o interesach mieszkanek i mieszkańców Mazowsza.

Transport publiczny to dostęp do szkoły, pracy i lekarza; musi być dobrze zorganizowany i tani, żeby każdy mógł z niego skorzystać. 30% podwyżka cen biletów to prosta receptami zniechęcenie do niego ludzi!

#trains #publictransport #mazowsze #mazowieckie #publicservice #usługipublicznekolejemazowieckie,sejmikwojewodztwamazowieckiego,trains,publictransport,mazowsze,mazowieckie,publicservice,usługipubliczne

Źródło
Opublikowano: 2020-01-21 11:50:58

Fantastyczna bieżąca dokumentacja rozmów o wspieraniu udziału kobiet w polityce zorganizowanej przez Biuro Instytucji De

Fantastyczna bieżąca dokumentacja rozmów o wspieraniu udziału kobiet w polityce zorganizowanej przez Biuro Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka @osceorg.

Ważny wniosek z prezentowanych badań: parytety na listach, parytet wśród jedynek i suwak powinny być obowiązkowe. Kandydatki, kiedy już dostają szansę, świetnie sobie radzą.

#kobiety #kobietydopolityki #kobietydowladz #wybory #polityka #women #politics #womeninpolitics #womeninpowerkobiety,kobietydopolityki,kobietydowladz,wybory,polityka,women,politics,womeninpolitics,womeninpower

Źródło
Opublikowano: 2019-12-17 17:22:30

Wczoraj została pogrzebana (chwilowo) możliwość uzyskania wglądu w podatkowe kombinacje międzynarodowych korporacji.

Wczoraj została pogrzebana (chwilowo) możliwość uzyskania wglądu w podatkowe kombinacje międzynarodowych korporacji.

Taką możliwość miała dawać nowa dyrektywa Unii Europejskiej, która nakazywałaby firmom o obrotach powyżej 750 mln euro rocznie ujawnienie zysków, które osiągnęła w każdym z unijnych krajów, i opłaconych w każdym z nich podatków. Kluczowe w proponowanej dyrektywie było zobowiązanie do ujawniania takich danych również tych firm, których główne siedziby znajdują się poza UE. Takie prawo pozwalałoby zobaczyć czarno na białym, jak zabiegi w stylu słynnej irlandzkiej kanapki pozbawiają budżety poszczególnych krajów należnych dochodów.

Nie zaskakuje, że wśród 12 państw, które były przeciwko, znalazła się właśnie Irlandia, której budżet jest w tej chwili mocno uzależniony od wpływów z podatków międzynarodowych korporacji. Podobne stanowisko zajęły też m.in Luksemburg czy Cypr. A także Szwecja, która swój głos przeciwko uzasadnia obawą przed obniżeniem swoich wysokich standardów w zakresie transparencji. Dyrektywę poparła natomiast Holandia. Również Polska była za.

Oznacza to, że przez kolejne miesiące czy lata wielkie korporacje będą mogły płacić mniejsze podatki niż inne firmy działające na rynkach unijnych.

Ale czas stania wielkich korporacji ponad prawem przemija. Jako Razem będziemy dążyć do tego, żeby płaciły Polsce należne podatki. I nie ugniemy się przed telefonami z amerykańskiej ambasady.

Źródło
Opublikowano: 2019-11-29 07:53:00

W swoim wczorajszym expose premier Morawiecki opowiadając o osiągnięciach swojego rządu przypominał, że pełnomocnikiem d

W swoim wczorajszym expose premier Morawiecki opowiadając o osiągnięciach swojego rządu przypominał, że pełnomocnikiem ds. reformy psychiatrii jest w nim Marek Balicki. Wygląda na to, że na powołaniu pełnomocnika się na razie skończyło.

Kolejny oddział psychiatrii dziecięcej w kraju ma być zamknięty – bo przeciążony personel złożył wypowiedzenia. Tym razem rzecz dzieje się w gdańskim szpitalu im. Bilikiewicza. Całość opisuje m.in. OKO.press, sprawą zainteresował się też RPO.

Nie da się przeprowadzić reformy psychiatrii bez użycia jednego środka, którego PiS zastosować nie chce – zwiększenia nakładów na ochronę zdrowia w ogóle i powiększenia części tej puli, która przeznaczana jest na ochronę zdrowia psychicznego. Jeżeli chodzi o to pierwsze, to PiS przy pomocy kreatywnej księgowości próbuje nam wmówić, że nakłady są zwiększane, ale takie przypadki, jak ten w Gdańsku, jasno pokazują, że zamierzanych efektów nie ma.

Adrian Zandberg mówił wczoraj w imieniu klubu Lewicy, że złoży projekt ustawy zwiększającej poziom finansowania ochrony zdrowia do 7,5% PKB. To pozwoli m.in. na zrealizowanie naszych postulatów w zakresie dostępu do ochrony zdrowia psychicznego czyli deinstytucjonalizacji opieki i zwiększenia liczby lekarzy psychiatrów. Będziemy ponadto dążyć do obniżenia cen leków (maks. 5 zł), uchwalenia w końcu dobrej ustawy o wykonywaniu zawodu psychologa oraz zagwarantowania każdemu dziecku dostępu do psychologa w szkole.

Nie wiem, czy to się mieści w tak wczoraj przez Morawieckiego celebrowanej "normalnoności". Wiem za to, że bez zmian w dziecięcej psychiatrii będzie nam coraz trudniej.

Źródło
Opublikowano: 2019-11-20 14:17:15

Nasz uniwersalny transparent „HAŃBA” niestety nadal aktualny. Głupi projekt zakazujący edukacji seksualnej – z którego u

Nasz uniwersalny transparent „HAŃBA” niestety nadal aktualny. Głupi projekt zakazujący edukacji seksualnej – z którego ucieszą się najbardziej pedofile, bo ułatwi im krzywdzenie dzieci – został przekazany do prac komisji.

#edukacjaseksualna #jesieńśredniowieczaedukacjaseksualna,jesieńśredniowiecza

Źródło
Opublikowano: 2019-10-16 18:32:15

Szanowni Państwo,

Szanowni Państwo,

bardzo, bardzo dziękuję za każdy z 13 987 oddanych na mnie głosów. Jestem wzruszona tym, że tak wiele osób mi zaufało. 💖

Niestety nie zostałam posłanką. Do zdobycia drugiego mandatu dla Lewicy w okręgu podwarszawskim zabrakło naprawdę niewiele. Nie zniechęcam się – wierzę, że już wkrótce polska lewica będzie jeszcze silniejsza i tym bardziej działam dalej!

Gorąco gratuluję Andrzej Rozenek powrotu do ław poselskich! Zrobiliśmy świetną kampanię w terenie, a niedługo zaczniemy – jako Lewica – robić świetną robotę w Sejmie. 💪


Źródło
Opublikowano: 2019-10-14 21:01:03

Idę do Sejmu także po to, by walczyć o pełny rozdział Kościoła od państwa. Polska jest domem osób różnych wyznań i bezwy

Idę do Sejmu także po to, by walczyć o pełny rozdział Kościoła od państwa. Polska jest domem osób różnych wyznań i bezwyznaniowych. Każdego powinny obowiązywać takie same zasady. Dlatego w Sejmie będę zabiegała o sprawiedliwe opodatkowanie Kościoła i wyprowadzenie katechezy ze szkół.

Wybory już 13 października. Wybierzmy świeckie państwo! Znajdziecie mnie państwo na drugim miejscu podwarszawskiej listy nr 3 Lewica – KW Sojusz Lewicy Demokratycznej. Bardzo proszę o Państwa poparcie!


Źródło
Opublikowano: 2019-10-10 16:51:18

Olbrzymie gratulacje dla Olgi Tokarczuk! The Nobel Prize in Literature for 2018 is awarded to the Polish author Olga Tok

Olbrzymie gratulacje dla Olgi Tokarczuk! 🎉The Nobel Prize in Literature for 2018 is awarded to the Polish author Olga Tokarczuk “for a narrative imagination that with encyclopedic passion represents the crossing of boundaries as a form of life.”
Olga Tokarczuk was born 1962 in Sulechów in Poland, and today lives in Wrocław. Her parents were… Więcej


Źródło
Opublikowano: 2019-10-10 13:42:27

Obejrzyj Jarosław Hirny-Budka i Julia Zimmermann


Jarosław Hirny-Budka – radny gminy Michałowice, nie tylko udostępnił mi swój płot, na którym zawisł mój wyborczy baner, ale też zgodził się udzielić mi swojego poparcia w nadchodzących wyborach.
Z całego serca dziękuję!

#JuliaDoSejmu #ŁączyNasPrzyszłość #ProstaDrogaWPrzyszłość #sejm2019 #LewicaJuliaDoSejmu,ŁączyNasPrzyszłość,ProstaDrogaWPrzyszłość,sejm2019,Lewica

Źródło
Opublikowano: 2019-10-10 11:03:30

Jestem w Jedynka – Program 1 Polskiego Radia w programie "Debata Jedynki". To, że w Polsce spadł współczynnik

Jestem w Jedynka – Program 1 Polskiego Radia w programie "Debata Jedynki". To, że w Polsce spadł współczynnik Giniego mierzący rozwarstwienie społeczne nie oznacza, że możemy spocząć na laurach: czas na równe płace kobiet i mężczyzn na tych samych stanowiskach, czas na walkę z ubóstwem, które w Polsce ma twarz starszej kobiety – musimy podnieść najniższą emeryturę do 1600 złotych netto, czas na podniesienie płac w ochronie zdrowia, edukacji i w budżetówce!

#JuliaDoSejmu #ŁączyNasPrzyszłość #ProstaDrogaWPrzyszłość

Razem Wiosna Biedronia

JuliaDoSejmu,ŁączyNasPrzyszłość,ProstaDrogaWPrzyszłość

Źródło
Opublikowano: 2019-10-09 18:24:33

#Lewica to ludzie czynu Dlatego dziś wraz z moim wieloletnim przyjacielem, Jarosław Hirny-Budka – radny gminy Michałowi

#Lewica to ludzie czynu 💪💪💪 Dlatego dziś wraz z moim wieloletnim przyjacielem, Jarosław Hirny-Budka – radny gminy Michałowice, radnym gminy Michałowice, Pruszków County zawiesiliśmy na jego płocie mój wyborczy baner.

Lewica to ludzie czynu 💪💪💪 Dlatego dziś wraz z moim wieloletnim przyjacielem, Jarosław Hirny-Budka – radny gminy Michałowice, radnym gminy Michałowice, Pruszków County zawiesiliśmy na jego płocie mój wyborczy baner.

Źródło
Opublikowano: 2019-10-09 13:31:49

Podczas debaty #Usłysz Swojego Posła @radiotokfm w Legionowie dużo miejsca zajmują prawa zwierząt.

Podczas debaty #Usłysz Swojego Posła @radiotokfm w Legionowie dużo miejsca zajmują prawa zwierząt.

Skończymy z barbarzyństwem ukrytym pod płaszczykiem "tradycji": położymy kres przywilejom lobby myśliwych.

Skończymy z niehumanitarnymi i groźnymi dla środowiska i sąsiadów hodowlami zwierząt na futra: stop lobby futrzarskiemu!

@partiarazem @wiosnabiedronia @andrzejrozenek2019

Usłysz

Źródło
Opublikowano: 2019-10-08 18:54:47

Samo się nie zrobi!

Samo się nie zrobi!
Mieszkańcom Błonia i pracownikom tutejszego targowiska bardzo dziękuję za pełen ciekawych rozmów poranek i ciepłe przyjęcie!

P.S. Dwa kilo jabłek, dynia i kilogram śliwek prezydent kupione. Będę jeść.

Źródło
Opublikowano: 2019-10-08 11:06:03

Są ludzie, którym wszystko kojarzy się z seksem. Janowi Szyszce, byłemu – całe szczęście! – ministrowi środowiska, znane

Są ludzie, którym wszystko kojarzy się z seksem. Janowi Szyszce, byłemu – całe szczęście! – ministrowi środowiska, znanemu wrogowi drzew, a obecnie kandydatowi Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu z mojego podwarszawskiego okręgu, różne rzeczy kojarzą się z komunizmem. Podczas wczorajszej debaty w Pruszkowie Szyszko mianem "spuścizny po systemie komunistycznym" określił żłobki i przedszkola. Dodał też, że to "sztuczne pomaganie" i "sprawy chwilowe".

W 2018 roku w Polsce było 137,6 tys. miejsc w żłobkach i innych placówkach opieki nad dziećmi do trzeciego roku życia. Co prawda w ostatniej dekadzie dostępność żłobków wyraźnie się zwiększała, ale wciąż zbyt wolno i nierównomiernie. W wielu miejscach nawet jeśli żłobek jest, to za miejsce w nim trzeba słono zapłacić. Tymczasem inwestycje w żłobki niosą ze sobą wielkie społeczne korzyści. Eksperci wskazują na rozwój kompetencji społecznych i poznawczych dzieci, zwłaszcza tych pochodzących z rodzin o gorszej sytuacji finansowej. Dobrze działająca sieć żłobków umożliwia młodym rodzicom – zwłaszcza matkom – łatwiejszy powrót do pracy.

Dlatego Lewica chce, by dzięki współpracy państwa i samorządów w ciągu najbliższych 4 lat powstało w Polsce 200 tys. nowych miejsc w żłobkach. Dostęp do żłobka nie powinien zależeć od grubości portfela – miejsce w publicznym żłobku musi być bezpłatnie dostępne dla każdego dziecka. Już w przyszłym roku powinniśmy przeznaczyć na budowę i funkcjonowanie żłobków dodatkowe 2 miliardy złotych z budżetu państwa. To inwestycja w przyszłość dzieciaków, rodzin i polskiej gospodarki.

Chciałabym, by za kilka lat Polska była pod tym względem bardziej podobna do Danii, gdzie opieką żłobkową objęta jest większość dzieci do trzeciego roku życia. Dla Jana Szyszki może to być nawet maoizm – dla mnie to normalne, socjaldemokratyczne standardy.

PS. Mianem "spuścizny po systemie komunistycznym" prof. Szyszko określił żłobki i przedszkola. Przed wojną ich funkcję pełniły ochronki. Pierwsze pojawiły się na początku XIX (!) wieku.


Źródło
Opublikowano: 2019-10-07 18:52:08

Oto Parsek.

Oto Parsek.

Parsek ma dwa miesiące i jest nowym mieszkańcem mojego domu. Dołączył do suczki Strzałki i dwóch starszych kotów: Luny i Kosmo. Wszystkie z nich to mieszańce i znajdy. Póki co Parsek jest jeszcze nieco przestraszony, ale powoli zaczyna przyzwyczajać się do nowego domu i towarzystwa.

Uwielbiam zwierzaki i chciałabym im pomagać w Sejmie. Nie tylko zwierzętom domowym, ale także dzikim i hodowlanym. Dlatego zobowiązuję się, że jako posłanka będę zabiegać o realizację następujących postulatów:

👩‍⚖️ Utworzenie urzędu Rzecznika Praw Zwierząt, który będzie dbać o dobrostan zwierząt domowych, hodowlanych i dzikich. Rzecznik będzie m.in. opiniować poselskie i rządowe projekty ustaw i rozporządzeń, prowadzić akcje edukacyjne, nadzorować działania służb i podejmować interwencje w przypadku działań na szkodę dobrostanu zwierząt.

🐔 Zakaz chowu klatkowego i promocja chowu otwartego, w którym zwierzęta mają warunki do realizacji naturalnych potrzeb biologicznych.

🦊 Koniec ferm futarzarskich. Coraz więcej krajów zakazuje zabijania zwierząt na futra – czas, by Polska dołączyła do tego grona!

🐂 Zakaz szczególnie okrutnych form uboju, takich jak uśmiercenie zwierzęcia bez wcześniejszego ogłuszenia czy mielenie kurcząt płci męskiej.

🐟 Ograniczenie, a następnie zakaz sprzedaży detalicznej żywych ryb z wyjątkiem ryb akwariowych lub ozdobnych.

🐻 Zakaz wykorzystania zwierząt w cyrkach. Sztuka cyrkowa bez cierpienia zwierząt jest piękniejsza!

⛔️ Zakaz używania w polowaniach amunicji ołowianej i ograniczenie polowań zbiorowych.

🐺 Wykreślenie z listy zwierząt łownych szakala złocistego. Szakal złocisty nie jest gatunkiem inwazyjnym, do tej pory widziano go w Polsce tylko kilkanaście razy, a wpisanie go na tę listę to tylko furtka umożliwiająca strzelanie do wilków.

🚛 Wprowadzenie ograniczenia dystansu transportu zwierząt rzeźnych.

🐕 Finansowana z budżetu państwa sterylizacja zwierząt domowych za zgodą właściciela. Sterylizacja to najskuteczniejszy sposób przeciwdziałania bezdomności zwierząt. Dziś samorządy mogą, ale nie muszą brać na siebie odpowiedzialność finansową za zabiegi sterylizacji. Czas, by w każdej części Polski obowiązywały takie same, równe zasady.

💵 Dofinansowanie Inspekcji Weterynaryjnej, w której dziś zarabia się zdecydowanie zbyt mało – co zniechęca do podejmowania w niej pracy.

To oczywiście nie wszystko, co można zrobić, by poprawić los zwierząt. Jesteśmy świadkami szóstego wielkiego wymierania gatunków. By chronić bioróżnorodność Ziemi, musimy m.in. zrobić co w naszej mocy, by powstrzymać kryzys klimatyczny – a więc przeprowadzić sprawiedliwą transformację energetyczną, zadbać o retencję wody i postawić na rewilding.

Chcę słuchać tych, którzy na ochronie zwierząt znają się lepiej ode mnie. Dlatego zawsze będę współpracować z naukowcami i organizacjami społecznymi zajmującymi się dobrostanem zwierząt.

13 października głosujmy na lepszą Polskę – czyli także taką, która będzie bardziej przyjazna zwierzętom. Głosujmy na Lewicę! 🐱


Źródło
Opublikowano: 2019-10-06 20:50:03

Powiedziałam to wprost: nieodpowiedzialnie i koniunkturalnie rozpętana przez Prawo i Sprawiedliwość nagonka na osoby LGB

Powiedziałam to wprost: nieodpowiedzialnie i koniunkturalnie rozpętana przez Prawo i Sprawiedliwość nagonka na osoby LGBT+ prędzej czy później doprowadzi do tego, że będziecie mieć krew na rękach.

#JuliaDoSejmu #ŁączyNasPrzyszłość #ProstaDrogaWPrzyszłośćJuliaDoSejmu,ŁączyNasPrzyszłość,ProstaDrogaWPrzyszłość

Źródło
Opublikowano: 2019-10-03 20:21:49

Demokracja to system, który opiera się o społeczne zaangażowanie w życie publiczne.

Demokracja to system, który opiera się o społeczne zaangażowanie w życie publiczne.
Aby rozwijał się i służył nam wszystkim – wymaga naszego wysiłku i współudziału.
Nie ma demokracji bez społeczeństwa obywatelskiego a to, czy ono istnieje i jak działa zależy od tego, czy młodzi ludzie rozumieją potrzebę współdziałania i aktywnego uczestnictwa w ramach rozmaitych struktur.

Edukacja obywatelska i sprawne działanie sektora pozarządowego są kluczem do utrzymania i rozkwity demokratycznego państwa prawa.
Nie wolno nam o tym zapomnieć.
Dlatego wraz z Joanna Wicha przedstawiłyśmy nasze propozycje wyborcze dla III sektora.
Zapraszamy do lektury:

https://publicystyka.ngo.pl/propozycje-wyborcze-dla-iii-sek…

#Lewica #JuliaDoSejmu #ŁączyNasPrzyszłość #ProstaDrogaWPrzyszłośćLewica,JuliaDoSejmu,ŁączyNasPrzyszłość,ProstaDrogaWPrzyszłość

Źródło
Opublikowano: 2019-10-03 11:52:01

Obejrzyj Prosta droga w przyszłość – Julia Zimmermann


Jesteśmy dumni, że Maria Skłodowska-Curie była Polką. Ale żeby studiować i pracować naukowo wyjechała do Francji.
Minęło ponad sto lat a w polskiej nauce niewiele się zmieniło. Aby się rozwijać – młodzi naukowcy wyjeżdżają pracować na zagranicznych uczelniach.

Są wśród nich osoby wybitne. Zmienią świat, ale jeśli polskie państwo nie zacznie inwestować w innowacje, badania i rozwój, zrobią to na cudzy rachunek.

Nazywam się Julia Zimmermann i wiem, co zrobić, by to się zmieniło. Idę do Sejmu, bo 2% polskiego PKB musi trafić w ręce naukowców i innowatorów. To jest nasza prosta droga w przyszłość.

#JuliaDoSejmu #Sejm2019 #Lewica #ŁączyNasPrzyszłość #ProstaDrogaWPrzyszłośćJuliaDoSejmu,Sejm2019,Lewica,ŁączyNasPrzyszłość,ProstaDrogaWPrzyszłość

Źródło
Opublikowano: 2019-10-02 15:51:26

Dziś, na konferencji prasowej pod siedzibą Prawo i Sprawiedliwość na sławetnej Nowogrodzkiej, publicznie obiecaliśmy jak

Dziś, na konferencji prasowej pod siedzibą Prawo i Sprawiedliwość na sławetnej Nowogrodzkiej, publicznie obiecaliśmy jako #Lewica, że rozliczymy prezesa Kaczyńskiego ze wszystkich niezrealizowanych obietnic.

Koniec kłamstw! Rzeczywistości nie wystarczy pudrować pseudopatriotycznymi hasłami. Politycy są po to, aby ją zmieniać na lepsze: na korzyść milionów Polek i Polaków a nie kilku milionerów.

Potrzebujemy:

1. Mieszkań dla młodych;
2. Godnych emerytur;
3. Leków za 5 złotych;
4. Dofinansowania opieki zdrowotnej;
5. Realnej równości kobiet i mężczyzn;

Nie składamy parasolek! O to w nowym Sejmie będzie walczyć Lewica!

#JuliaDoSejmu #ŁączyNasPrzyszłość ##ProstaDrogaWPrzyszłość #Lewica

Robert Biedroń Anna Tarczyńska Wiosna Biedronia Razem Razem w Warszawie

Lewica,JuliaDoSejmu,ŁączyNasPrzyszłość,ProstaDrogaWPrzyszłość

Źródło
Opublikowano: 2019-10-02 11:27:07

Dziś o 19:30 będę gościć w programie „Zawsze na temat” w TVP3 Warszawa. Zapraszam do oglądania! #ŁączyNasPrzyszłość #Pro

Dziś o 19:30 będę gościć w programie „Zawsze na temat” w TVP3 Warszawa. Zapraszam do oglądania! #ŁączyNasPrzyszłość #ProstaDrogaWPrzyszłość #Lewica #JuliaDoSejmuŁączyNasPrzyszłość,ProstaDrogaWPrzyszłość,Lewica,JuliaDoSejmu

Źródło
Opublikowano: 2019-10-01 16:44:02

Propozycje wyborcze dla III sektora. Lewica: czas na edukację obywatelską!

W ngo.pl piszemy z Joanna Wicha w imieniu Lewica – KW Sojusz Lewicy Demokratycznej o tym, że społeczeństwo obywatelskie musimy rozwijać już w szkole – zapraszam do czytania: https://publicystyka.ngo.pl/propozycje-wyborcze-dla-iii-sek…

Propozycje wyborcze dla III sektora. Lewica: czas na edukację obywatelską!

Program wiedzy o społeczeństwie powinien zostać znacząco poszerzony o elementy związane z funkcjonowaniem organizacji pozarządowych i społeczeństwa obywatelskiego.

Źródło
Opublikowano: 2019-10-01 13:59:30

Głos Lewicy to głos kobiet we wszystkich sprawach: ochrony zdrowia, transformacji energetycznej, ekologii, prawa pracy i

Głos Lewicy to głos kobiet we wszystkich sprawach: ochrony zdrowia, transformacji energetycznej, ekologii, prawa pracy i gospodarki.
Nic o nas bez nas!

#ŁĄCZYNASPRZYSZŁOŚĆ #ProstaDrogaWPrzyszłość #Lewica2019 #Lewica

Wiosna Biedronia Razem Lewica – KW Sojusz Lewicy Demokratycznej
ŁĄCZYNASPRZYSZŁOŚĆ,ProstaDrogaWPrzyszłość,Lewica2019,Lewica

Źródło
Opublikowano: 2019-09-26 21:45:34

Frekwencja dopisała – temat jakości opieki zdrowotnej w powiecie piaseczyńskim elektryzuje wszystkich.

Frekwencja dopisała – temat jakości opieki zdrowotnej w powiecie piaseczyńskim elektryzuje wszystkich.
Niegodne traktowanie rodzących kobiet w lokalnym szpitalu musi się skończyć.
Nasz program to:
1. Standaryzacja leczenia i wdrożenie standardów opieki okołoporodowej w całej Polsce;
2. Leki za 5 zlotych;
3. Państwowy producent leków genetycznych;
4. Podniesienie płac personelu medycznego;
5. 50 tys. lekarzy dzięki powrotom z emigracji i ułatwieniu nostryfikacji dyplomów lekarzom z zagranicy;
6. Dodatkowe miejsca na kierunkach lekarskich;
A przede wszystkim podniesienie nakładów na opiekę zdrowotną do 6,8% a następnie 7,2% PKB.

#Lewica #Lewica2019 #LewicaRazem #ŁączyNasPrzyszłość #ProstaDrogaWPrzyszłośćLewica,Lewica2019,LewicaRazem,ŁączyNasPrzyszłość,ProstaDrogaWPrzyszłość

Źródło
Opublikowano: 2019-09-26 19:37:11

Tej jesieni #Lewica idzie do Sejmu. Tej jesieni do Sejmu chcę wejść również ja jako kandydatka nr 2 z listy Lewicy – KW

Tej jesieni #Lewica idzie do Sejmu. Tej jesieni do Sejmu chcę wejść również ja jako kandydatka nr 2 z listy Lewicy – KW Sojusz Lewicy Demokratycznej w okręgu podwarszawskim.

W Sejmie zamierzam walczyć o praworządność, rozwój sieci transportu publicznego, o przeznaczenie 2% PKB na innowacje, badania i rozwój, o godną opiekę zdrowotną dla nas wszystkich z finansowaniem na poziomie min. 6,8% PKB oraz o świeckość państwa.

Aby ten cel zrealizować muszę z informacją o naszym programie dotrzeć do jeszcze bardzo wielu osób. Z częścią z nich na pewno w najbliższych tygodniach uda mi się spotkać osobiście, ale z wieloma – niestety nie. Żeby dowiedziały się o mojej kandydaturze, muszę posłużyć się różnymi środkami reklamowymi, np. ulotkami czy banerami. To niestety kosztuje.

Możecie mi w tym pomóc dokonując wpłaty na to konto:

Fundusz Wyborczy SLD
Złota 9 lok.4
00-019 Warszawa
69 1020 1026 3174 2000 0000 1390
Tytuł przelewu: darowizna, Julia Zimmermann

Bardzo Wam dziękuję za każdą, nawet najmniejszą wpłatę!

#JuliaDoSejmu #ŁączyNasPrzyszłość #ProstaDrogaWPrzyszłość #Lewica2019 #LewicaLewica,JuliaDoSejmu,ŁączyNasPrzyszłość,ProstaDrogaWPrzyszłość,Lewica2019

Źródło
Opublikowano: 2019-09-25 20:12:09

Obejrzyj Anna Grodzka popiera Julię Zimmermann


Z ogromną dumą i z ogromną radością mogę się Wam pochwalić, że Anna Grodzka, posłanka na Sejm RP VII kadencji, współzałożycielka Fundacja Trans-Fuzja, działaczka społeczna, aktywistka i mój olbrzymi, polityczny autorytet udzieliła mi swojego poparcia jako kandydatce w wyborach do Sejmu.

Aniu, z całego serca dziękuję!


Źródło
Opublikowano: 2019-09-25 11:53:06

Dziś jako Lewica – KW Sojusz Lewicy Demokratycznej zorganizowaliśmy w Piasecznie konferencję prasową, na której wyrazili

Dziś jako Lewica – KW Sojusz Lewicy Demokratycznej zorganizowaliśmy w Piasecznie konferencję prasową, na której wyraziliśmy swoje głębokie oburzenie postępowaniem arcybiskupa Jędraszewskiego. Arcybiskup zwolnił z pracy trzy samotne kobiety, w tym samodzielne matki dzieci, właśnie dlatego, że … są niezamężne. Wyszło też na jaw, że od lat zatrudniał je na śmieciówkach.

To szczyt hipokryzji!

Kodeks pracy obowiązuje wszystkich, w tym krakowską kurię a kobiety nie są obywatelkami drugiej kategorii, bez względu na ich wybory życiowe.

Jako Lewica mówimy wprost: czas na realną równość kobiet i mężczyzn w życiu społecznym. Czas, aby państwo odciążyło rodziny i kobiety obarczone obowiązkami opiekuńczymi gwarantując żłobki, przedszkola i pomoc niesamodzielnym osobom starszym. Czas, by za tę samą pracę kobiety były wynagradzane tak samo jak mężczyźni.

Jako kobiety żądamy wreszcie pełni praw i połowy władzy!


Źródło
Opublikowano: 2019-09-23 14:36:28

Nagranie debaty, o ochronie zdrowia, w której miałam przyjemność brać udział w zeszłym tygodniu.

Nagranie debaty, o ochronie zdrowia, w której miałam przyjemność brać udział w zeszłym tygodniu.

Dla tych, którzy nie mają czas odsłuchiwać, przypomnę pokrótce postulaty zdrowotne Lewica – KW Sojusz Lewicy Demokratycznej:

💊 leki po 5 złotych – każdy lek na receptę będzie kosztował nie więcej niż 5 zł;
👩‍⚕️ zwiększymy liczbę lekarzy o ponad 50 000 w ciągu najbliższych 6 lat;
🏥 zagwarantujemy w ciągu 4 latach, że kolejka do specjalisty będzie nie dłuższa niż 30 dni.

Kluczowy warunek spełnienia tych wszystkich postulatów to:
💰 zwiększymy nakładay na ochronę zdrowia do 6,8% PKB w 2022 roku i do 7,2% PKB w roku 2024.

#NarodowyKryzysZdrowia
#PolskaToChoryKraj
#ŁączyNasPrzyszłość
#JuliaDoSejmu
#ProstaDrogaWPrzyszłość


NarodowyKryzysZdrowia,PolskaToChoryKraj,ŁączyNasPrzyszłość,JuliaDoSejmu,ProstaDrogaWPrzyszłość

Źródło
Opublikowano: 2019-09-23 13:07:57

W Dniu bez Samochodu można sobie pojeździć transportem publicznym bez biletu. Tylko brak opłaty nie nakłoni nikogo do re

W Dniu bez Samochodu można sobie pojeździć transportem publicznym bez biletu. Tylko brak opłaty nie nakłoni nikogo do regularnego korzystania z połączeń, których po prostu nie ma.

Z Wołomina czy Otwocka dojedzie się transportem publicznym do Warszawy bez większych problemów. Żeby dojechać z Wołomina do Otwocka transportem publicznym, trzeba przejechać przez Warszawę.

Z Brwinowa do Podkowy Leśnej można dojść w pół godziny. Stacja WKD Podkowa Leśna jest na ul. Brwinowskiej. Gdyby ktoś się upierał korzystać z transportu publicznego, musiałby… tak jest, zahaczyć o Warszawę.

Jeżeli naprawdę zależy nam na zachęceniu ludzi do korzystania z transportu publicznego, musimy im go po prostu dać. Regularny, niezawodny i – co najważniejsze – dostosowany do potrzeb.

Nie możemy go traktować w prostych kategoriach zysków i strat w tabelce. Nie trafi do niej wizyta u lekarza czy spotkanie z rodziną lub przyjaciółmi – ale to właśnie od tego nam jako społeczeństwu, będzie się żyło lepiej.

Dlatego jako Lewica – KW Sojusz Lewicy Demokratycznej zadbamy o transport publiczny. Nie o to, żeby aktualny burmistrz czy starosta błysnął uśmiechem na przecinaniu wstęgi przy oddawaniu wyremontowanego budynku dworca. Przede wszystkim o to, żeby każdy mógł dojechać tam, gdzie potrzebuje i wrócić, jeżeli nie korzysta z samochodu. O to, żeby wszystkie połączenia prowadziły nie tylko do Warszawy, bo na niej Polska się nie kończy.

#prostadrogawprzyszłość
#juliadosejmu
#łączynasprzyszłośćprostadrogawprzyszłość,juliadosejmu,łączynasprzyszłość

Źródło
Opublikowano: 2019-09-22 20:23:37

Dzień bez Samochodu to dobra okazja, żeby pomyśleć o tym, że o ile kierowcą się bywa – jedni częściej, inni rzadziej, je

Dzień bez Samochodu to dobra okazja, żeby pomyśleć o tym, że o ile kierowcą się bywa – jedni częściej, inni rzadziej, jeszcze inni nigdy – to pieszym jest każdy i każda z nas. Nie ma polityki zrównoważonego transportu bez uwzględnienia w pierwszej kolejności potrzeb pieszych, a zwłaszcza pieszych o ograniczonej mobilności.

Pierwszeństwo dla pieszych przy przejściach to standard w zachodniej Europie. Dziś w Polsce obowiązuje pierwszeństwo wyłącznie dla tych pieszych, którzy już znajdują się na przejściu. To absurd! Wprowadzenie absolutnego pierwszeństwa wpłynie na ostrożność kierowców i poprawi kulturę jazdy, a piesi będą bardziej bezpieczni.

Przyjemniej jest spacerować, gdy dookoła jest wiele zieleni. Dlatego w Sejmie chcę zabiegać o nowelizację Prawa budowlanego, tak by wyznaczony w nim był minimalny udział przestrzeni biologicznie czynnej w każdym kwartale miasta. Więcej drzew w miastach pozwoli nam lepiej znosić upały i pomoże w ograniczaniu stężenia pyłów w powietrzu.

Nasze miejscowości muszą być odpowiednio rozplanowane i dostosowane do potrzeb pieszych. Dziś marnujemy wiele godzin na dojazdy, osiedla zbyt często znajdują się daleko od żłobków czy przychodni, zabudowa jest nieprzemyślana i chaotyczna. Dziś niestety pokrycie planami miejscowymi jest wciąż zbyt małe, a same plany często są nieprzemyślane lub tworzone pod dyktando deweloperów. W Sejmie chciałabym się zająć takimi zmianami w ustawie o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, które wprowadzą w perspektywie nie więcej niż 10 lat obowiązek istnienia planu miejscowego jako warunku zabudowy. Chcę, by ważna stała się tak zwana ludzka skala – bo miasta są przecież dla ludzi.

To tylko część spraw, którymi mam nadzieję zająć się w Sejmie po 13 października.


Źródło
Opublikowano: 2019-09-22 12:28:55

Dziś to młodzież najlepiej widzi, jakie jest największe zagrożenie, przed którym stajemy w XXI wieku: kryzys klimatyczny

Dziś to młodzież najlepiej widzi, jakie jest największe zagrożenie, przed którym stajemy w XXI wieku: kryzys klimatyczny. I nic dziwnego, bo to oni w najboleśniejszy sposób doświadczą jego efektów, o ile w porę nie podejmiemy odpowiednich działań.

Posłuchajmy młodszych od siebie i zróbmy wszystko, żeby planeta, którą im pozostawimy, nadawała się do życia.

#ŁączyNasPrzyszłośćŁączyNasPrzyszłość

Źródło
Opublikowano: 2019-09-21 20:59:09

Zapraszam przed telewizory jutro, 21.09 o godzinie 10:10. Będzie mi miło w ten sobotni poranek gościć w programie „Regio

Zapraszam przed telewizory jutro, 21.09 o godzinie 10:10. Będzie mi miło w ten sobotni poranek gościć w programie „Region Polityka” – i w Państwa domach – za pośrednictwem TVP3 Warszawa.
#Lewica2019 #ProstaDrogaWPrzyszłość #ŁączyNasPrzyszłość #JuliaDoSejmu #LewicaRazemLewica2019,ProstaDrogaWPrzyszłość,ŁączyNasPrzyszłość,JuliaDoSejmu,LewicaRazem

Źródło
Opublikowano: 2019-09-20 16:27:15

Zaburzenia lękowe, schizofrenia, zaburzenia afektywne dwubiegunowe, depresja – to nie jest powód do żartów. Zamiast mówi

Zaburzenia lękowe, schizofrenia, zaburzenia afektywne dwubiegunowe, depresja – to nie jest powód do żartów. Zamiast mówić ludziom, by "nie świrowali i poszli na wybory", parodiując przy tym osoby chore, lepiej zacznijmy poważnie rozmawiać o ochronie zdrowia psychicznego.

Psychiatria w Polsce jest w kryzysie. Często można przeczytać w prasie o tragicznych wydarzeniach na oddziałach psychiatrycznych. W naszym kraju zaledwie 3,5 proc. wydatków na zdrowie idzie na psychiatrię. Tymczasem średnia UE to 6 proc.!

Stygmatyzacja osób z zaburzeniami psychicznymi w niczym nie pomaga. Ludzie często boją się nawet pójść do lekarza. Myślą: "przecież ja jestem normalny". Tymczasem szacuje się, że jedna na cztery osoby w Polsce miała, ma lub będzie miała w swoim życiu problemy ze zdrowiem psychicznym.

Wszyscy mamy prawo do zdrowia! Chcemy walki z deficytem kadr medycznych – potrzebujemy zwiększenia liczby miejsc na specjalizacjach lekarskich, w tym z psychiatrii i psychiatrii dziecięcej. Możliwość wizyty u lekarza-psychiatry powinna być dostępna dla wszystkich, a nie wyłącznie dla osób, które stać na leczenie prywatne. Lewica – KW Sojusz Lewicy Demokratycznej będzie zabiegać o to, by w 2024 roku publiczne nakłady na ochronę zdrowia wynosiły 7,2 proc. PKB, oraz by już w 2022 roku co najmniej 5 proc. wydatków na zdrowie trafiało na ochronę zdrowia psychicznego.

Troska o zdrowie psychiczne to także edukacja i rozprawianie się ze szkodliwymi mitami. Zły stan zdrowia psychicznego nie może być przyczyną wykluczenia społecznego i dyskryminacji. Więcej wiedzy, mniej strachu!


Źródło
Opublikowano: 2019-09-19 11:44:53

Dziś Światowy Dzień Dzikiej Flory i Fauny, święto przyrody.

Dziś Światowy Dzień Dzikiej Flory i Fauny, święto przyrody.
Musimy dać jej przestrzeń i czas, żeby mogła się swobodnie odradzać. Pora zrozumieć, że przyroda bez człowieka przetrwa, a my bez niej – nie.
Polska przyroda zachwyca. Zachwyca, bo wciąż bywa dzika i nietknięta ręką człowieka. Jeśli nie chcemy się udusić, takich terenów musi przybywać – nie ubywać jak za rzadów PiS.
Stop rabunkowej polityce Lasy Państwowe. Stop wycince w Karpatach i Białowieży. Za to, jaki świat zostawimy po sobie przyszłym pokoleniom odpowiedzą nasze dzieci i wnuki.

Fot. Urszula Kuczyńska
Na zdjęciu Neple, Rezerwat Przyrody Szwajcaria Podlaska


Źródło
Opublikowano: 2019-09-18 14:36:10

Właśnie rozpoczęła się debata o ochronie zdrowia zorganizowana przez Polityka Insight w ramach cyklu "Głosy rozsądk

Właśnie rozpoczęła się debata o ochronie zdrowia zorganizowana przez Polityka Insight w ramach cyklu "Głosy rozsądku". Reprezentuję w niej Lewica – KW Sojusz Lewicy Demokratycznej i będę mówić jasno i wprost: program Lewicy to krajowy producent leków generycznych, leki po 5 zł, dofinansowanie i reforma onkologii, geriatrii i psychiatrii oraz godne płace dla wszystkich zawodów medycznych. Z pustego i Salomon nie naleje: na ochronę zdrowia trzeba przeznaczyć co najmniej 6,8% PKB. Polki i Polacy zasługują na nowoczesną ochronę zdrowia!

#JuliaDoSejmu #ŁączyNasPrzyszłość #ProstaDrogaWPrzyszłość #Lewica2019 #LewicaJuliaDoSejmu,ŁączyNasPrzyszłość,ProstaDrogaWPrzyszłość,Lewica2019,Lewica

Źródło
Opublikowano: 2019-09-17 15:22:51

Moim celem jest zostać posłanką reprezentującą w Sejmie okręg podwarszawski. Chcę prosić Was o głos po to, aby w Sejmie

Moim celem jest zostać posłanką reprezentującą w Sejmie okręg podwarszawski. Chcę prosić Was o głos po to, aby w Sejmie w Waszym imieniu zawalczyć o praworządność, prawa kobiet, świeckość państwa i prawa pracownicze. To te wartości niesie ze sobą start z listy numer 3 Lewica – KW Sojusz Lewicy Demokratycznej.
Aby ten cel zrealizować muszę z informacją o naszym programie dotrzeć do jeszcze bardzo wielu osób. Z częścią z nich na pewno w najbliższych tygodniach uda mi się spotkać osobiście, ale z wieloma – niestety nie. Żeby dowiedziały się o mojej kandydaturze, muszę posłużyć się różnymi środkami reklamowymi, np. ulotkami czy banerami. To niestety kosztuje.

Możecie mi w tym pomóc dokonując wpłaty na to konto:

Fundusz Wyborczy SLD
Złota 9 lok.4
00-019 Warszawa
69 1020 1026 3174 2000 0000 1390
Tytuł przelewu: darowizna, Julia Zimmermann

Bardzo Wam dziękuję za każdą, nawet najmniejszą wpłatę!


Źródło
Opublikowano: 2019-09-17 12:04:53

Jutro w Polityka Insight będę opowiadać w debacie o tym, co Lewica – KW Sojusz Lewicy Demokratycznej zrobi, żeby poprawi

Jutro w Polityka Insight będę opowiadać w debacie o tym, co Lewica – KW Sojusz Lewicy Demokratycznej zrobi, żeby poprawić system ochrony zdrowia. Temat ważny i aktualny, zatem wpadajcie posłuchać.

Uwaga, nie ma wydarzenia na FB, chęć uczestnictwa należy zgłaszać na: wydarzenia@politykainsight.pl.


Źródło
Opublikowano: 2019-09-16 21:40:33

Rok 2019 to Rok Maszynisty. A 16 września – to dodatkowo Dzień Maszynisty.

Rok 2019 to Rok Maszynisty. A 16 września – to dodatkowo Dzień Maszynisty.

Wszystkim pracownikom kolei, w szczególności zaś maszynistom, odpowiedzialnym za bezpieczeństwo naszych podróży, życzymy wszystkiego najlepszego: godnych warunków pracy i płacy, prostych torów oraz wielu szczęśliwych powrotów!

Polska sieć kolejowa wymaga głębokiego doinwestowania. Czas, by państwo przestało oszczędzać na ludziach: tak na pasażerach, jak i na pracownikach kluczowego sektora, jakim jest kolejnictwo. Tanie państwo to państwo, które nie działa.

#Lewica to zmieni!

#JuliaDoSejmu #ŁączyNasPrzyszłość #ProstaDrogaWPrzyszłośćLewica,JuliaDoSejmu,ŁączyNasPrzyszłość,ProstaDrogaWPrzyszłość

Źródło
Opublikowano: 2019-09-16 15:11:32

#UwagaJadę spotkać się z mieszkańcami Podkowy Leśnej!

#UwagaJadę spotkać się z mieszkańcami Podkowy Leśnej!

#transportpubliczny #mazowsze #wybory2019 #sejm2019 #ŁączyNasPrzyszłość #Lewica #LewicaRazemUwagaJadę,transportpubliczny,mazowsze,wybory2019,sejm2019,ŁączyNasPrzyszłość,Lewica,LewicaRazem

Źródło
Opublikowano: 2019-09-15 15:15:24

Obejrzyj Pakt dla Kobiet


Wczoraj #Lewica ogłosiła Pakt dla Kobiet – żeby w końcu kobiety i mężczyźni w Polsce mieli równe prawa.

#ŁączyNasPrzyszłośćLewica,ŁączyNasPrzyszłość

Źródło
Opublikowano: 2019-09-15 13:08:27

Dziś o 15 będziemy w Otwocku. Zorganizowaliśmy konferencję prasową, żeby zwrócić uwagę na to, o czym mówi ostatni raport

Dziś o 15 będziemy w Otwocku. Zorganizowaliśmy konferencję prasową, żeby zwrócić uwagę na to, o czym mówi ostatni raport UOKIK: Polska ma problem ze śmieciami. Produkujemy ich o wiele za dużo, brakuje miejsca na ich składowanie, ich odbiór i przetwarzanie są zorganizowane źle i na niekorzyść nas wszystkich, którzy za ich obsługę płacimy. Dodatkowo, ostatnie rozwiązania prawne sprawiają, że społeczności mieszkające w pobliżu wysypisk mają poważny problem z wpływaniem na to, aby zarządzający zakładami składowania i przetwarzania odpadów minimalizowali swój wpływ na komfort życia sąsiadów. Tak nie może być!

#Lewica to zmieni!Lewica

Źródło
Opublikowano: 2019-09-13 11:32:19

Nie wiem, jak poseł na Sejm RP wpada na pomysł, żeby interweniować w Ministerstwie Cyfryzacji w sprawie tego, jak oznacz

Nie wiem, jak poseł na Sejm RP wpada na pomysł, żeby interweniować w Ministerstwie Cyfryzacji w sprawie tego, jak oznaczane są miejsca kultu na mapach Google. Na dodatek w sprawie rzekomej dyskryminacji świątyń katolickich (jeżeli tak można nazwać nieoznaczanie symbolem religijnym, które jakoby miało dotykać kościołów). Wiem natomiast, że potrzebujemy posłanek i posłów, które będą zajmować się prawdziwymi, a nie wymyślonymi problemami: poprawą stanu ochrony zdrowia, dostępem do transportu publicznego czy walką z kryzysem klimatycznym.

Chcesz mieć w Sejmie posłów, którzy zajmą się rozwiązywaniem palących problemów, a nie głupotami? 13 października głosuj na #Lewica.

#ŁączyNasPrzyszłość


Lewica,ŁączyNasPrzyszłość

Źródło
Opublikowano: 2019-09-12 17:59:39

Dziś lekarze rezydenci znów protestowali pod siedzibą Ministerstwa Zdrowia. Wspieramy ich z całą mocą.

Dziś lekarze rezydenci znów protestowali pod siedzibą Ministerstwa Zdrowia. Wspieramy ich z całą mocą.

Najnowszy raport WHO nie pozostawia bowiem żadnych wątpliwości: ochrona zdrowia w Europie przez ostatnie 10 lat nie poprawiła się w żaden sposób. Obywatele mniej zamożni nadal mają znacznie gorszy dostęp do profilaktyki i pomocy medycznej. Co gorsza, osoby gorzej sytuowane częściej już od wczesnego dzieciństwa mają problemy zdrowotne. Z wiekiem ich zdrowie pogarsza się, więc nie mogą pracować. Wypadnięcie z rynku pracy przekłada się z kolei na krótsze życie gorszej jakości. Tak tworzy się błędne koło: osoby z rodzin o najniższych dochodach są słabszego zdrowia, co dodatkowo pogarsza ich zdolność zarobkowania.
Jest prosty sposób, aby temu zaradzić: dofinansować system powszechnej ochrony zdrowia. Zapewnić wszystkim potrzebującym równy dostęp do godnej i fachowej opieki zdrowotnej, w tym lekarstw.
Tylko tak będziemy w stanie przerwać to błędne koło.
Zdrowie to najcenniejsze, co mamy. Należy się każdej i każdemu z nas. Państwo, które skąpi na zdrowie własnych obywateli skazując ich na krótsze i gorsze życie to państwo, które nie spełnia swojej podstawowej funkcji. Czas, by to zmienić.
#Lewica ma konkretny plan:
* Leki po 5 złotych. Każdy lek na receptę będzie kosztował nie więcej niż 5 złotych. Taka sama zasada będzie dotyczyć wyrobów medycznych, takich jak pompy insulinowe, aparaty słuchowe, inhalatory. Dzieci, emeryci, renciści, kobiety w ciąży i pacjenci po przeszczepach będą mieli leki za darmo.
* W ciągu 4 lat zagwarantujemy, że kolejka do lekarza specjalisty nie będzie dłuższa niż 30 dni. Zwiększymy publiczne finansowanie w opiece zdrowotnej do 6,8% PKB do 2022 roku i do 7,2% PKB do 2024 roku. Wydatki przeznaczymy przede wszystkim na finansowanie większej liczby świadczeń, inwestycje w infrastrukturę, usprawnienie zarządzania i cyfryzację. Zapewnimy godne wynagrodzenia we wszystkich zawodach medycznych. Priorytetem będą dla nas onkologia, geriatria i psychiatria.
* Zwiększymy liczbę lekarzy o ponad 50 tysięcy w ciągu najbliższych sześciu lat. Zwiększymy liczbę miejsc na kierunku lekarskim docelowo o 50%. Ułatwimy młodym lekarzom kształcenie w deficytowych specjalizacjach. Uprościmy podejmowanie w Polsce pracy lekarzom z zagranicy (prostsza nostryfikacja, zniesienie obowiązku odbywania stażu podyplomowego, wsparcie w nauce języka polskiego).Lewica

Źródło
Opublikowano: 2019-09-12 13:57:31

Jak już wiecie, startuję w wyborach do Sejmu z okręgu podwarszawskiego, z listy Lewica – KW Sojusz Lewicy Demokratycznej

Jak już wiecie, startuję w wyborach do Sejmu z okręgu podwarszawskiego, z listy Lewica – KW Sojusz Lewicy Demokratycznej. Do Was już z tą wiadomością dotarłam, ale żeby zostać posłanką, muszę dotrzeć do jeszcze bardzo wielu osób. Z częścią z nich na pewno w najbliższych tygodniach uda mi się spotkać osobiście, ale z wieloma – niestety nie. Żeby dowiedziały się o mojej kandydaturze, muszę posłużyć się różnymi środkami reklamowymi, np. ulotkami czy banerami. To niestety kosztuje.

Możecie mi w tym pomóc dokonując wpłaty na to konto:

Fundusz Wyborczy SLD
Złota 9 lok.4
00-019 Warszawa
69 1020 1026 3174 2000 0000 1390
Tytuł przelewu: darowizna, Julia Zimmermann

Bardzo Wam dziękuję za każdą, nawet najmniejszą wpłatę!


Źródło
Opublikowano: 2019-09-10 17:55:06