Dzisiaj pod siedzibą Sądu Okręgowego w Warszawie działacze Razem zorganizowali h

Dzisiaj pod siedzibą Sądu Okręgowego w Warszawie działacze Razem zorganizowali happening w solidarności ze skazanym aktywistą miejskim Janem Śpiewakiem. W proteście przeciwko utajnieniu uzasadnienia wyroku, symbolicznie zdarli z sentencji wyroku zasłaniające jego treść czarne paski.

Dzień wcześniej w siedzibie sądu zapadł wyrok prawomocnie skazujący Jana Śpiewaka, aktywistę walczącego od lat z dziką reprywatyzacją, jako winnego zniesławienia Bogumiły Górnikowskiej-Ćwiąkalskiej. Uzasadnienie wyroku zostało utajnione. Przeciwko temu protestowali działacze Razem.

„Uważamy, że uzasadnienie powinno być jawne. I powinno w sposób jawny i zrozumiały dla opinii publicznej odnieść się do krzywdy lokatorów, o których walczył Jan Śpiewak. Do zagrożenia bezdomnością i ubóstwem, do utraty zdrowia, do spirali zadłużenia, w którą wpędzani byli lokatorzy. Bo walka z tymi zjawiskami jest ważnym interesem społecznym – interesem, w imieniu którego występował Śpiewak. I bez wzięcia tego pod uwagę niemożliwy jest sprawiedliwy wyrok” – komentował sprawę Maciej Borowski-Monkiewicz, warszawski działacz Razem.

Działacze Razem zaprezentowali symboliczny wydruk wyroku sądu, gdzie pod tytułem wyroku umieszczono trzy hasła zaklejone czarną taśmą. Maciej Borowski-Monkiewicz zrywał kolejne taśmy odsłaniając po kolei napisy „Bezdomność”, „Ubóstwo” i „Krzywda”.

„Fakt, że wciąż nie przegłosowano ustawy reprywatyzacyjnej to hańba wszystkich rządów po 1989 r. PiS złożył swoją propozycję ustawy, ale – tak jak poprzednicy – ugiął się pod naciskiem ambasady USA. Brak tej ustawy pozwala na działania mafii reprywatyzacyjnej nie tylko w Warszawie, ale również w Poznaniu, Łodzi i Krakowie. Jako Lewica nie ulegniemy naciskom i wprowadzimy pod obrady sejmu projekt ustawy reprywatyzacyjnej" – powiedziała Julia Zimmermann z Zarządu Krajowego Razem.

Źródło
Opublikowano: 2019-12-14 16:58:16

Dziś, 13 grudnia, czyli w dniu, kiedy szczególnie mocno powinnyśmy pamiętać o pi

Dziś, 13 grudnia, czyli w dniu, kiedy szczególnie mocno powinnyśmy pamiętać o piekle systemów autorytarnych warszawski sąd posunął się do absurdu, na jakie pozwalały sobie upolitycznione sądy PRL.

Jan Śpiewak, kandydat na prezydenta Warszawy w zeszłorocznych wyborach, działacz i aktywista miejski związany ze stowarzyszeniem Wolne Miasto Warszawa, został skazany prawomocnym wyrokiem za dowiedzenie, iż córka ministra Ćwiąkalskiego maczała palce w nielegalnej reprywatyzacji kamienicy na Ochocie przedstawiając się jako kuratorka 120-letniego mężczyzny.

Nie ma na to naszej zgody! Dość samowolki mafii reprywatyzacyjnych w Warszawie i całej Polsce! Jeśli sytuacja się nie poprawi, to takich jak Jan Śpiewak będzie o wiele więcej!

Młodzi Razem stoją #MuremZaŚpiewakiem!MuremZaŚpiewakiem

Źródło
Opublikowano: 2019-12-13 17:59:03

Skandaliczna decyzja sądu. Jan Śpiewak skazany w procesie, który wytoczyła mu Bo

Skandaliczna decyzja sądu. Jan Śpiewak skazany w procesie, który wytoczyła mu Bogumiła Górnikowska-Ćwiąkalska.

To skandal, że osoba, która ma wielkie zasługi w nagłaśnianiu patologii w warszawskim samorządzie, jest jedyną osobą skazaną prawomocnym wyrokiem w aferze reprywatyzacyjnej. W więzieniach powinni siedzieć kryminaliści, czyściciele kamienic i ci, którzy umożliwili im swobodne działanie, nie Jan Śpiewak!

Janek, stoimy za Tobą murem. Możesz na nas liczyć!


Źródło
Opublikowano: 2019-12-13 13:07:43

Zabija grzyb i znieczulica

Zabija grzyb i znieczulica

Pan Jan ma za sobą dwie reanimacje. Kilka operacji kardiologicznych. Mimo, że nie ma jeszcze 70 lat wygląda jak sędziwy starzec. Leczy się na depresję. A wszystko dlatego, że w wyniku nieudanej działalności gospodarczej popadł w długi. Spółkę prowadził ze szwagrem. Ten jednak szybko się ulotnił i zwalił cały dług na wspólnika, sam zręcznie unikając jakiejkolwiek spłaty. Po jednej z bardzo przykrych rozmów z wierzycielem pan Jan wylądował na OIOM-ie gdzie musiano przywracać akcję serca. Kiedy wyjaśnił wierzycielowi co się stało, ten zażartował, że „widocznie rozmowy z nim źle mu robią na zdrowie. I, że w takim razie nie powinni już więcej rozmawiać.” A Pan Jan przyszedł do mnie właśnie po to bym pomógł mu się dogadać. Jest w stanie zapłacić kwotę długu, ale drugie tyle odsetek już nie. Mam prowadzić mediacje, które pozwolą uniknąć licytacji domu należącego do żony pana Jana. Małżonkowie są już w separacji, bo żona obraziła się, że mąż pozwał jej brata, a wspólnika pana Jana o spłatę połowy ich wspólnego długu. Bratu małżonki dobrze się powodzi, nadal prowadzi jakieś interesy, ale potrafi unikać spłaty długów. I to przecież on unikając skutecznie udziału w spłacie zobowiązań, może doprowadzić do tego, że siostra straci dach nad głową. Kilka godzin po rozmowie z nieszczęsnym dłużnikiem zadzwonił jego adwokat. Umówiliśmy się na wspólne przygotowanie negocjacji z wierzycielem, w których ja mam spełnić role mediatora. Ten prawnik to sąsiad i dobry znajomy rodziny i prowadzi sprawy pana Jana nieodpłatnie. Pan Jan niczego złego nie zrobił. Powinęła mu się noga w interesach w wyniku czego jest dłużnikiem. Nie radzi sobie ze spłatą, ale to też nie jest jakaś wina. A jednak tak się przejął, że omal nie przypłacił tego życiem. Żona zamiast go wspierać stanęła po stronie nieuczciwego brata i go zostawiła. Komornik ściąga jedną czwartą jego nędznej renty, a pan Jan jest zmuszony żyć i leczyć się dysponując kwotą zaledwie 850 zł. miesięcznie.
Następną klientką na dyżurze była samotna matka z dwójką dzieci. Jedno z nich ciężko choruje, bo mieszkanie komunalne, w którym przebywa jest totalnie zagrzybione. Jeszcze kilka miesięcy temu burmistrz Pragi Południe patrzył jej głęboko w oczy zapewniając, że zostanie jej przydzielone inne mieszkanie, bo jak się wyraził „to nie są warunki dla dziecka”. Dziecko, pięcioletni chłopczyk dwukrotnie od tego czasu lądował na oddziale intensywnej terapii, bo się dusił. Jednak dzielnica przysłała decyzję pisemną, że matka i jej dwójka dzieci mają pozostać w dotychczasowym mieszkaniu. Dziecko jest w ten sposób coraz bardziej chore i za którymś razem może po prostu nie przeżyć. Czekam na jak najszybszy termin spotkania z burmistrzem w tej sprawie. Walczymy nie tylko o zdrowie, ale i o życie. To jest walka z czasem, z grzybem, z podłym losem i urzędnicza znieczulicą.
Polskie Stowarzyszenie Mykologów Budownictwa przeprowadziło kontrolę powietrza i murów. Wyniki badań, są wstrząsające. Próbki grzybów wskazują, że lokatorzy zimnych, wilgotnych mieszkań bez centralnego ogrzewania narażeni są na silnie toksyczne powietrze. Wykryte grzyby są chorobotwórcze, a nawet śmiercionośne. Miasto odpowiada, że lokatorzy za mało wietrzą. Za mało ogrzewają. Ale ludzi nie stać na utrzymywanie w mieszkaniach choćby temperatury pokojowej. Prąd jest za drogi.

Piotr Ikonowicz

Źródło
Opublikowano: 2019-12-09 09:16:34

Janek Śpiewak napisał i ja się z nim w zupełności zgadzam:

Janek Śpiewak napisał i ja się z nim w zupełności zgadzam:

"Miałem wczoraj przejmująca i przygnębiająca rozmowę z jedną z ofiar reprywatyzacji. Po kolejnym skandalicznym i łamiącym konstytucję wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego (jako prezes stowarzyszenia byłem uczestnikiem tego postępowania) w sprawie jego kamienicy, zadzwonił do mnie i powiedział, że w PRL czuł się bardziej wolny, bardziej bezpieczny i bardziej szanowany niż w III RP. Nie mam wątpliwości, że nie żyjemy w demokracji. Żyjemy w neoliberalnym autorytaryzmie. Dzisiaj sądy stoją na straży przemocy rynków i władzy bogatych. Nigdy więcej nie pójdę na żadną demonstrację w obronie sądów dopóki sędziowie nie odrzucą tej przestępczej neoliberalnej ideologii."

Źródło
Opublikowano: 2019-12-02 11:01:14

Dziś dwa ważne miejsca w Warszawie, w których warto się pojawić. Mnie niestety położyła choroba, więc sam się nie stawię

Dziś dwa ważne miejsca w Warszawie, w których warto się pojawić. Mnie niestety położyła choroba, więc sam się nie stawię, ale będziecie mogli tam na pewno spotkać posłanki Razem.

O 12.30 pod sądami na al. Solidarności warto wyrazić solidarność z Jan Śpiewak. Śpiewak jest regularnie ciągany po sądach za rolę, którą odegrał w ujawnieniu dzikiej reprywatyzacji. Ci, którzy woleliby ten temat zamieść pod dywan (a jest ich sporo, po różnych stronach politycznych barykad) pewnie się cieszą, że mec. Ćwiąkalska chce zakneblować Śpiewaka wysoką grzywną i karą więzienia. Ja – wręcz przeciwnie. Nie mam wątpliwości, że po Śpiewaku przyjdą po kolejnych działaczy lokatorskich.

O tej samej godzinie świeczki i znicze staną pod ambasadą Chile. Neoliberalny prezydent Piñera wyprowadził wojsko przeciwko protestom społecznym. Padły strzały do cywilów, siły bezpieczeństwa postępują bardzo brutalnie, zginęło już wiele osób. Ulicami idą milionowe protesty w obronie praw człowieka, przeciwko niesprawiedliwości i nierównościom. Jeśli naprawdę wierzymy w europejskie wartości, to warto pokazać swój sprzeciw. Choćby tą małą świeczką pod ambasadą.

Źródło
Opublikowano: 2019-10-28 12:05:09

Jan Śpiewak ma niewątpliwie największe zasługi w wyciąganiu na światło dzienne brudów związanych z warszawską reprywatyz

Jan Śpiewak ma niewątpliwie największe zasługi w wyciąganiu na światło dzienne brudów związanych z warszawską reprywatyzacją.

Naraził się tym możnym i wpływowym, którzy za walkę z reprywatyzacją wytaczają mu kolejne procesy.

Dziś w warszawskim sądzie okręgowym kolejna rozprawa. Jeżeli masz możliwość – bądź tam dzisiaj! Wesprzyj Janka!

👇
https://www.facebook.com/events/2925239167504046/


Źródło
Opublikowano: 2019-10-28 09:30:43

Świat, w którym walczący z reprywatyzacją Jan Śpiewak musi zapłacić 200 tys. zł kary za ujawnianie i walkę z tymi bezdus

Świat, w którym walczący z reprywatyzacją Jan Śpiewak musi zapłacić 200 tys. zł kary za ujawnianie i walkę z tymi bezdusznymi przekrętami, a w tym samym czasie ich reprezentanci dostają na powrót kamienice – to świat, w którym przyzwoity człowiek milczeć po prostu nie może.

Janek robi fantastyczną robotę na co dzień i z całą pewnością należy mu się Wasze wsparcie. Dlatego zachęcam Was do zostawiania go w komentarzach.


Źródło
Opublikowano: 2019-10-27 22:33:35

Reprywatyzacja w Warszawie nadal ma się dobrze.

Reprywatyzacja w Warszawie nadal ma się dobrze.

Wczoraj Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił decyzję Komisji Weryfikacyjnej i znany handlarz roszczeń nie musi oddawać kamienicy przy Nabielaka 9.

Po przejęciu przez niego i spadkobierców sytuacja lokatorek i lokatorów uległa radykalnemu pogorszeniu. Podniesiono czynsze, przez co mieszkańcy zalegali z opłatami, a od tego była prosta droga do postępowań i eksmisji.

Nieruchomość jest symboliczna na mapie reprywatyzacji warszawskiej. Tam właśnie mieszkała działaczka lokatorska, Jolanta Brzeska, która powiedziała stanowcze „Nie” nowym właścicielom.

W 2011 roku została bestialsko zamordowana.

A ustawy reprywatyzacyjnej jak nie było, tak nie ma.


Źródło
Opublikowano: 2019-10-24 12:25:16

Berlin zamraża czynsze na pięć lat. Czas na Warszawę?

Rafał Trzeciakowski z Forum Obywatelskiego Rozwoju Leszka Balcerowicza nazwał mnie na Twitterze "analfabetką ekonomiczną". Poparł go Andrzej Rzońca – główny ekonomista PO.
– Czym zasłużyłaś? Czy napisałaś, że dwa dodać dwa to osiem, pomyliłaś dochód z przychodem, milion z miliardem, netto z brutto, nie wiesz, co to krzywa Laffera? – zapytacie.
Otóż nie. Napisałam tekst informacyjny: o tym, że Berlin zamraża czynsze na pięć lat. I że podobne rozwiązanie istnieje np. w Nowym Jorku czy Kalifornii – gdzie mieszkanie z kontrolowanym czynszem jest marzeniem, bo zewsząd do Doliny Krzemowej nadciągają wyzuci z empatii wanna be milionerzy z pomysłem na start-up, który okaże się kolejnym jednorożcem – i będąc gotowymi wydać każde pieniądze, byleby mieszkać w pobliżu Menlo Park czy Palo Alto, przyczyniają się do błyskawicznej gentryfikacji.
W efekcie mieszkańcy są wyrzucani z własnego miasta, a nierzadko zdarza się, że ich dzbankom urywa się uszko, wtedy upuszczają jadu i obijają jednego czy drugiego przybysza (mediana ceny ciasnej kawalerki w Silicon Valley to obecnie jakieś 2,5 tys. dolarów, łóżko w wieloosobowym pokoju za 1 tys. dolarów to nie lada gratka).
Domniemuję, że mają tam, w tych Stanach, i tam w tych Niemczech, jakichś ekonomistów?
Na końcu teksu tak tylko upuszczam luźną myśl: dlaczego czynsze w Warszawie nie są przedmiotem żadnej debaty, skoro kawalerka kosztuje tu przeciętnie 2,6 tys. zł – niemal tyle, ile w trzykrotnie lepiej wynagradzającym pracowników Berlinie?
Och jaka szkoda, że w 2019 roku w Polsce – w drugiej, jakże przypadkowej kadencji rządów PiS – nawet wspominka o polityce społecznej wciąż jest niemile widziana.
A tu bezprecedensowy przykład mojego nieuctwa:

Berlin zamraża czynsze na pięć lat. Czas na Warszawę?

To już pewne: po Nowym Jorku teraz to Berlin zamraża czynsze. Przez pięć lat ceny najmu pozostaną na poziomie z czerwca br. Rosły, bo w modnym Berlinie na jedno mieszkanie przypada od 400 do 800 chętnych. A to jest okazją dla spekulantów.

Źródło
Opublikowano: 2019-10-23 11:45:22

Zadeptywanie społeczników

Zadeptywanie społeczników

Piotr Moniuszko jest związkowcem na poczcie we Wrocławiu. Został zwolniony dyscyplinarnie, bo za bardzo fikał. Zwolniono go mimo, że przed zwolnieniem chroni go prawo. Ale Poczta Polska ma to prawo w n osie. Wiedzą, że za rok dwa przegrają w sądzie, a mimo to zwalniają działaczy, którzy upominają się o lepsze warunki pracy i płacy. Takie zwolnienia mają przekonać innych, że „nie warto podskakiwać”. Bo wprawdzie prawo chroni liderów związkowych przed zwolnieniem, ale szefowie spółek skarbu państwa mają to prawo za nic i nie ma na nich rady. Są górą, robią co chcą. Podobnie było w PLL LOT, tylko tam w wyniku strajku pracodawca musiał cofnąć wypowiedzenia wobec kilkudziesięciu stewardes.
Działacze Kancelarii Sprawiedliwości Społecznej byli na pikiecie w obronie zwolnionego związkowca. Byliśmy też wspierać strajkujące stewardesy, które w końcu wywalczyły po 1000 zł podwyżki. Prawo do godnej pracy i płacy jest ściśle powiązane z prawem do dachu nad głową. To są prawa człowieka, o które na co dzień walczymy. Z tego samego powodu byliśmy pod siedzibą Amiki we Weronkach by protestować przeciw mobbingowi. Mobbingowi, który według koleżanek i córki Ilony Pujanek doprowadził do jej samobójstwa. Za wypowiedzi na wiecu pod fabryką Amica Wronki pozwała mnie do sądu. Czują się obrażeni, chcą żebym zapłacił 60 000 zł jako karę za moje słowa. Nie mam takich pieniędzy, bo większość czasu poświęcam na pomaganie ludziom. Bez jakiejkolwiek zapłaty. A na życie zarabiam takimi felietonami jak ten. 30 października ludzie, którym pomagamy pojadą z nami do Poznania na mój proces. Janek Śpiewak też płaci za swą działalność. Reprywatyzacyjni złoczyńcy poczuli się obrażeni i wytoczyli mu aż 22 procesy.
Kiedy związek pocztowców z Wrocławia przystąpił do Związkowej Alternatywy, nowej, radykalnej centrali związkowej, prowadzonej przez Piotra Szumlewicza i Monikę Żelazik, którzy maja za sobą kierowanie zwycięskim strajkiem w PLL LOT, jej lidera Piotra Moniuszkę nie tylko zwolniono dyscyplinarnie pod śmiesznym pozorem, że pisał na blogu, że Poczta Polska ma kłopoty, ale także wszczęto przeciw niemu sprawę karną o to, że rzekomo pobrał niesłusznie jakiś zasiłek. Gdyby tego było mało podjęto próbę pozbawienia go służbowego mieszkania.
Przypominają się w takich chwilach słowa premiera Józefa Cyrankiewicza, o tym, że „rękę podniesioną na władzę odetniemy”. Formalnie mamy demokrację, ale jeśli ktoś śmie upomnieć się o prawa innych, wówczas ci możni i bogaci podejmą próbę jego zadeptania.
Pewien bandyta wniósł do sądu akt oskarżenia przeciwko mnie za to, że nazwałem go na antenie jednej z prywatnych stacji telewizyjnych bandytą. Oddalając powództwo sąd napisał w uzasadnieniu: „Jeżeli ktoś wywozi drugą osobę do lasu i każe jej kopać grób, to jest bandytą”. W spółkach skarbu państwa, które powinny świecić przykładem, jeśli idzie o przestrzeganie prawa, w tym prawa pracy, źle się dzieje. Tak było w Locie, tak jest Portach Lotniczych, tak wreszcie dzieje się na poczcie. Zwalczanie mobbingu to jedno z naszych zadań. A mobbowani pracownicy coraz częściej zgłaszają się po pomoc do Kancelarii.

Piotr Ikonowicz

Źródło
Opublikowano: 2019-10-17 10:55:08

W latach minionych dziewięćdziesiatych raz do roku szkoły podstawowe obchodziły Dzień Ziemi. W dzień ten udawaliśmy się

W latach minionych dziewięćdziesiatych raz do roku szkoły podstawowe obchodziły Dzień Ziemi. W dzień ten udawaliśmy się z workami – co bardziej przezorni mieli też na wyposażeniu profesjonalne szpikulce – zbierać śmieci na terenie poniemieckich bunkrów.
Po naszej wizycie bunkry – przez okrągły rok zawalone butelkami, foliówkami i powyrywanymi stronami z przedinternetowych magazynów pornograficznych – wyglądały schludnie, a ja w naiwności dziecięcej rozmyślałam, dlaczego właściwie każdy od czasu do czasu nie wyjdzie sobie z workiem i szpikulcem. Przy nieprzesadnym wkładzie własnym każdego sąsiada dałoby się bowiem utrzymać naszą przedunijną okolicę w iście unijnym stanie. Zaproponowałam nawet w jakimś nagłym przypływie prostolinijności i infantylizmu koleżankom, cobyśmy czasami posprzątały teren ogródków działkowych. Najpierw zapadła cisza, następnie odpowiedzi udzieliła Madzia:
– Wiesz Ada, ty to jesteś naprawdę.
Zamknęło to temat, choć moja chęć do babrania się w cudzych odpadkach była jeszcze przez jakiś czas przedmiotem wesołości.
A potem zostałam dużą dziennikarką i szlag zaczął mnie trafiać, kiedy tak ogarniałam to wszystko umysłem: umowy śmieciowe, głodowe emerytury kobiet, agonię ochrony zdrowia, bandycką reprywatyzację, globalne ocieplenie.
W każdym z tych tematów prędzej czy później pojawia się jakiś lider_ka: niech to będzie Jan Śpiewak, Greta Thunberg czy Piotr Ikonowicz.
Lider_ka owa najpierw napomina, w końcu zaczyna popadać w patetyczne tony – trudno bowiem na dłuższą metę trochę nie zwariować, kiedy zawodowo zajmujesz się krzywdą i niesprawiedliwościami tego świata.
I wtedy zjawiają się oni: Poważni Panowie Pod Krawatem, którzy stanowczo za długo pracowali na swoją pozycję, żeby im tu jakiś aktywista histeryzował.
Przyznają więc liderowi rację – częściowo i warunkowo – ale Forma jest dla nich nie do zaakceptowania, do poważnych problemów podchodzić należy na poważnie i ze stoickim spokojem, zamykamy posiedzenie, pan przewodniczący wyznaczy termin na po wakacjach, a tak w ogóle Śpiewak zrobił błąd, o, tu, Ikonowicz ma ponoć problem z alkoholem, a Thunberg jest egzaltowaną pannicą na usługach Sorosa, za kłaki ją do szkoły.
Kiedy więc czytam sobie dzisiaj komentarze do przemówienia Thunberg: Marek Tatała, Witold Jurasz i zastępów komentujących, myślę sobie, że już wiem, dlaczego emerytur nie będzie, będzie za to syf, dziadostwo, mortus i klimatyczna pożoga. No przecież: bo nie zdążymy uwspólnić stanowisk co do adekwatnej Formy walki o klimat!
Wracając do szkoły: katecheci katowali nas w nich zakładem Pascala. Może by więc – zamiast mitrężyć swój czas na samopocieszanie się, że Thunberg jest tylko dramatyzującym dzieciakiem bez krawata i magistra – szanowni komentujący podjęli taki zakład, zakasali rękawy i – silnymi, męskimi gardłami – zaintonowali histerię klimatyczną?
Żyjąc rozsądniej i bardziej ekologicznie, zmuszając korporacje i państwa do ograniczania emisji nic nie stracimy. A może zyskamy? W każdym razie z pewnością więcej, niż na deprecjonowaniu dzieciaka, który ma nad nami wszystkimi tę przewagę, że coś robi.

Źródło
Opublikowano: 2019-09-24 13:35:32

Obejrzyj Mieszkania na ludzką kieszeń


W Polsce mieszkania są horrendalnie drogie. Ludzi na nie nie stać. Młoda nauczycielka w dużym mieście, pielęgniarka albo kasjer właściwie nie mają szans mieszkać samodzielnie o ile nie odziedziczyli mieszkania po dziadkach. Wolnorynkowe czynsze pochłaniają często większość naszych pensji. Raty kredytu podobnie. O ile oczywiście kogoś stać na czterdziestoletni kredyt. W tym samym czasie tysiące mieszkań cały czas stoi pustych, bo bogacze albo korporacje kupiły je wyłącznie dla spekulacji. To absurd i marnotrawstwo.

Lewica wie jak budować mieszkania na ludzką kieszeń. W ciągu dekady wybudujemy milion tanich mieszkań na państwowych gruntach. Budować będzie je państwowa spółka, a nie prywatny deweloper. Dzięki temu zaoszczędzimy nawet do połowy ceny na marży banku i dewelopera. W końcu będziemy mogli pozwolić sobie na własny kąt.

#KoniecznieLewicaKoniecznieLewica

Źródło
Opublikowano: 2019-09-16 19:13:06

Płacić i mieszkać

Płacić i mieszkać

Najem komunalny jest lepszy od własnego mieszkania, bo własność można zlicytować za długi a najmu nikt nie zlicytuje. Jeśli więc wynajmujesz mieszkanie komunalne w pierwszej kolejności powinieneś spłacać dług czynszowy. Inne niespłacone zobowiązania, np. kredyty bankowe, nie będą rzutowały na sytuację mieszkaniową dłużnika. Trzeba też pamiętać, że dopóki gmina nie rozwiąże z nami umowy najmu eksmisja nam nie grozi. Bo sąd orzeka eksmisję na podstawie braku umowy, a nie samego długu. Chociaż dług może być przyczyną wypowiedzenia umowy.
Bardzo często już w trakcie rozprawy o eksmisję informujemy sąd, że toczą się z miastem (gminą) rozmowy o przywróceniu umowy i spłacie zadłużenia. To zwykle wystarcza by sprawę zawieszono. Zyskujemy wtedy czas na zdobycie pieniędzy, spłatę zadłużenia i przywrócenie sobie tytułu prawnego (umowy najmu) do lokalu. Nie wystarczy jednak spłacić dług. Trzeba jeszcze wymóc na gminie przywrócenie umowy. W Niemczech, gdy dłużnik czynszowy spłaci zaległości umowa odnawia się automatycznie. U nas niestety wystarczy zaniedbać starań o ponowne zawarcie umowy, by wylecieć z mieszkania mimo, że całe zadłużenie jest już spłacone.
Od czasu do czasu Kancelaria Sprawiedliwości Społecznej blokuje eksmisje. Są to wypadki coraz rzadsze i robimy to tylko wtedy gdy o eksmisji dowiadujemy się zbyt późno by podjąć kroki prawne lub negocjacje z wierzycielem. Blokada nie rozwiązuje problemu, który legł u podstaw eksmisji i służy tylko kupieniu czasu potrzebnego na spłatę i negocjacje.
Ludzie bardzo często pytają dlaczego, mimo że czynsz w lokalu komunalnym jest niski, lokatorzy i tak nie płacą doprowadzając do wielkiego nieraz zadłużenia. Cała masa ludzi młodych musi mierzyć się z długami czynszowymi, które powstały gdy byli niepełnoletni. Były to też czasy, gdy w Polsce panowało duże bezrobocie i najczęstszą przyczyną długów było to, że rodzice utracili pracę. Dodatkowo trzeba wspomnieć o tym, że po wypowiedzeniu umowy najmu naliczono lokatorom karny czynsz dwu lub nawet trzykrotnie wyższy od dotychczasowego. W ten sposób ruszała lawina długów, za którymi często szły eksmisje, w tym eksmisje na bruk.
Ludzie zaczynają zalegać z czynszem również wtedy kiedy pracodawca spóźnia się z wypłatą wynagrodzenia, a przecież zdarza się, np. w budownictwie, że wcale nie płaci. Samotne matki zadłużają się, gdy ojciec dzieci nie płaci alimentów. Znam kobietę, której ojciec dwóch synów był winien o wiele więcej niż ona zalegała za czynsz w spółdzielni. Jednak komornicy, którzy nie potrafili ściągnąć alimentów z ojca bardzo energicznie zabierali się do eksmitowania samotnej matki i jej dwóch nieletnich synów. Zablokowaliśmy i zdobyliśmy dla niej lokal socjalny. Niestety ogrzewany prądem. Okazało się potem, że z powodu nie dogrzania i zagrzybienia budynek w którym zamieszkała stał się siedliskiem gruźlicy.
Ludzie tracą mieszkania również dlatego, że za bardzo wierzą w siebie jako przyszłych biznesmenów. Niedawno przyszła do Kancelarii starsza pani, która straciła dwa mieszkania własnościowe, bo jej syn inwestował w restaurację, a kredyty brał pod zastaw jej lokali. Kiedy doszło do plajty syn wyjechał do pracy zagranicą a matka została na bruku. Ponieważ wciąż ma nie najniższą emeryturę próbujemy jej zapewnić najem mieszkania w Towarzystwie Budownictwa Społecznego. Starsza pani tak bardzo się tą perspektywą ucieszyła, że wsiadła z naszym kolegą na motor i czym prędzej pojechała do odpowiedniego urzędu.

Piotr Ikonowicz

Źródło
Opublikowano: 2019-09-02 07:21:38

Każdy rok fatalnej polityki mieszkaniowej Samorządności Wojciecha Szczurka szkod

Każdy rok fatalnej polityki mieszkaniowej Samorządności Wojciecha Szczurka szkodzi mieszkańcom i miastu. Przez lata zasób mieszkaniowy był wyprzedawany, a pieniądze z wyprzedaży nie szły na inwestycję w nowe mieszkania. Dopiero silny nacisk m.in. ze strony Razem sprawił, że przed samymi wyborami samorządowymi miasto kupiło kilka mieszkań.

O sytuacji na Wzgórzu Orlicz-Dreszera (tzw. Pekinie) pisaliśmy już wielokrotnie. Mieszkańcy przeżyli piekło w związku z działalnością czyścicieli. 30 rodzin nadal oczekuje na rozwiązanie ich trudnej sytuacji. Dostaliśmy też niepokojące informacje na temat sytuacji osób, które ze Wzgórza się wyprowadziły. Problem wziął się z zaniedbań w polityce mieszkaniowej i mieszkańcy cały czas ponoszą tych zaniedbań konsekwencje (brak mieszkań komunalnych, wysokie ceny wynajmu).

Według prognozy GUS do 2030 roku populacja Gdyni zmniejszy się o 11 tysięcy osób. Mniej mieszkańców to mniejsze wpływy z podatków.

Na mieszkania komunalne i socjalne czeka w Gdyni blisko tysiąc osób. Niezapewnianie mieszkań osobom, którym przysługują w związku z wyrokiem sądu wiąże się ze znacznymi kosztami dla miasta.

Budowanie mieszkań komunalnych to nie tylko obowiązek samorządu. To inwestycja w mieszkańców i miasto, która się zwróci. Więcej tanich mieszkań to niższe czynsze, to nowe rodziny, to więcej pracowników i firm, to wyższe wpływy do budżetu miasta, to kwitnąca Gdynia.

Czas zakończyć szkodliwą politykę mieszkaniową samorządności Wojciecha Szczurka. Czas zacząć budować mieszkania!


Źródło
Opublikowano: 2019-08-19 08:45:00

Pomoc za wszelką cenę

Pomoc za wszelką cenę

Z różnych stron Polski dzwonią do mnie ludzie, żeby mi powiedzieć, że grozi im eksmisja, licytacja jedynego dachu nad głową, że pracodawca nie wypłacił wynagrodzenia, że żyją w strasznym przepełnieniu w kilkanaście osób na 30 metrach kwadratowych, że na ścianach jest grzyb i kobieta, która miała tylko alergię, ma już astmę. Dzwonią i mówią, że jestem ich nadzieją, ostatnią deską ratunku. I aż wstyd mi się przyznać, że właśnie wyjechałem na Mazury i próbuję odpocząć. I że trudno jest odpoczywać słuchając o tych wszystkich dramatach ludzkich, bo przecież nie mogę się rzucić im na pomoc, a pozostawanie w bezczynności to w tej sytuacji męka.
Byłoby dobrze gdyby prawo się zmieniło. Gdyby niewypłacanie wynagrodzeń zostało uznane za kradzież karaną więzieniem, gdyby ludzie po eksmisjach mogli zamieszkać w ośrodkach wychodzenia z bezdomności, które oferują pomoc psychologiczną, prawną, są schludne i napawają chęcią do życia i walki o swoje miejsce w społeczeństwie. Paniczny lęk przed eksmisją rodzi się bowiem z okropnych warunków jakie panują w przytułkach dla bezdomnych, w noclegowniach i innych tego rodzaju placówkach. Dlatego staramy się taki ośrodek, wzorcowy ośrodek wychodzenia z bezdomności stworzyć. W tym celu powołaliśmy do życia Fundację Sprawiedliwości Społecznej. Staramy się o spotkanie z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim aby poprosić go o wydzierżawienie gruntu pod budowę takiej placówki.
Nie możemy ciągle likwidować skutków zaniedbań legislacyjnych władzy czy przepisów skierowanych przeciwko zwykłym obywatelom. Prawo upadłościowe wciąż pozwala deweloperom doprowadzać do ruiny a często i bezdomności osoby, które dorobek całego życia wpakowały w mieszkanie, którego nigdy nie dostaną. Albo będą spłacać kredyt przez dziesiątki lat mimo, że ich mieszkanie w ramach upadłości kupi po zaniżonej cenie ktoś inny.
Wciąż trwa dzika reprywatyzacja, wciąż sądy oddają spadkobiercom kamienice z lokatorami. A ci lokatorzy nie idą po pomoc do rządu ani samorządu, tylko do nas, społeczników. A nas jest po prostu za mało i działamy w bardzo trudnych warunkach materialnych i lokalowych.
Kiedy po krótkim urlopie zastanę po drzwiami naszego biura na warszawskim Grochowie tłum mniej lub bardziej zrozpaczonych ludzi, odetchnę z ulgą, bo tylko działając, przeciwdziałając złu można się wyluzować w obliczu morza niesprawiedliwości i okrucieństwa.
Ale i tu pośród jezior poproszono mnie o udział w społecznym przedsięwzięciu. Byłem na zebraniu wiejskim, żeby przekonywać mieszkańców do zgody na powstanie ośrodka opieki nad rannymi zwierzętami leśnymi. Udało się.

Piotr Ikonowicz

Źródło
Opublikowano: 2019-08-13 09:20:51

System, który powinien wspierać nas wszystkich i gwarantować bezpieczeństwo nie

System, który powinien wspierać nas wszystkich i gwarantować bezpieczeństwo nie działa. Pozwolił, by sparaliżowany od pasa w dół, bezdomny mężczyzna przez blisko dwa tygodnie leżał w krzakach obok sopockiego stadionu. Do takiej sytuacji nigdy nie powinno dojść. A skoro już do niej doszło to system powinien być w stanie udzielić szybko i skutecznie pomocy. Tak się nie stało.

Żyjemy w kraju, w którym koszty wynajmu ciasnej klitki pochłaniają 60-70% przeciętnej pensji, wielu z nas musi utrzymywać się z pensji minimalnej, a śmieciowe zatrudnienie, kredyty i pożyczki sprawiają, że żyjemy w ciągłej niepewności jutra.

Traktowanie osób bezdomnych jak wyrzutków prowadzi do tragedii. Procedury są wadliwe, a urzędy bywają bezduszne. Bezdomność próbuje się przedstawiać jako kwestię indywidualnego wyboru, a nie złożony problem. Zdarzają się też podli i głupi politycy tacy, jak jeden z krakowskich radnych, który niedawno zabiegał o wprowadzenie „zakazu dokarmiania bezdomnych”. Potrzebujemy realnych programów walki z bezdomnością, a nie z bezdomnymi.

Jakie mamy pomysły? Oto kilka z nich:

• Stworzenie kompleksowej mapy bezdomności w każdym województwie.

• Sfinansowanie wojewódzkich programów reintegracji osób bezdomnych, uwzględniających doradztwo zawodowe i wsparcie psychologiczne.

• Przeprowadzenie audytu we wszystkich Domach Pomocy Społecznej.

• Sfinansowanie z budżetu wielkiego programu budownictwa mieszkaniowego.

• Zlikwidowanie zapisu ustawowego umożliwiającego „dwuetapową” eksmisję na bruk.

• W miejsce pomieszczeń tymczasowych stworzenie sieci lokali zastępczych zapewniających możliwość prowadzenia życia rodzinnego i zawodowego oraz otoczone wsparciem środowiskowym.

• Umasowienie programu „najpierw mieszkanie” – przydziału mieszkań treningowych dla osób wychodzących z bezdomności. Mieszkanie treningowe pozwala na samodzielne prowadzenie gospodarstwa i ułatwia podjęcie zatrudnienia. Lokatorzy takich mieszkań pozostają jednocześnie pod opieką asystentów społecznych.

Proponowane przez nas rozwiązania nie wzięły się znikąd. Funkcjonują z powodzeniem w innych państwach. Przemyślana polityka społeczna i mieszkaniowa pozwoli na uratowanie życia tysięcy ludzi. Bezdomni są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa, a prawo do dachu nad głową jest prawem człowieka. Jeśli prawa człowieka dotyczą wyłącznie ludzi posiadających odpowiedni status majątkowy, to żyjemy już w społeczeństwie, w którym człowiek stał się towarem.

Więcej naszych pomysłów znajdziesz w dokumentach programowych na naszej stronie. Link w komentarzu pod tym postem.


Źródło
Opublikowano: 2019-08-12 08:30:01

Cele są jasne: wyższe pensje, niższe czynsze, bezpłatne leki, praca i ochrona zdrowia na europejskim poziomie. Nie zabra

Cele są jasne: wyższe pensje, niższe czynsze, bezpłatne leki, praca i ochrona zdrowia na europejskim poziomie. Nie zabraknie nam determinacji, odwagi i sił do pracy, bo walczymy o lepszą przyszłość dla naszych dzieci, wnuków, rodziców i dziadków.

My nie boimy się lobbystów, kleru, starych układów politycznych i nieprzychylnych mediów.

Nie zmarnuj głosu na tchórzy, oportunistów, marketingowe wydmuszki i polityków, którzy zawodzą Cię od dekad. 26 maja zagłosuj z nadzieją i na większe dobro – na Lewicę Razem!

Stawka jest wysoka. 26 maja zagłosuj na Lewicę Razem!

#LewicaNieWymięka

[Opis dla osób niewidomych i niedowidzących: Na tle zdjęcia z Konwencji Lewicy Razem znajduje się duży napis „26 maja zagłosuj na Lewicę Razem. Lewica Nie Wymięka”.]LewicaNieWymięka

Źródło
Opublikowano: 2019-05-24 23:24:54

Szanowni i Szanowne!

Szanowni i Szanowne!

Wybory już w tę niedzielę. Za kilka godzin cisza wyborcza. To więc ostatni moment, żeby zachęcić was do głosowania.

Lewica Razem w Parlamencie Europejski będzie walczyć o niższe czynsze, wyższe płace i bezpłatne leki na receptę. Co to znaczy?

➡️ Znaczy to, że będziemy walczyć o wprowadzenie Europejskiego Funduszu Mieszkaniowego. Musimy przestać wybierać: albo mieszkanie z rodzicami do czterdziestki, albo kredyt na 30-40 lat na mieszkanie zbyt małe by zaspokoiło nasze potrzeby w przyszłości. Mieszkańcy i mieszkanki takich miast jak Wiedeń czy Berlin mają wyborów. Duży zasób mieszkaniowy pozwala im na tani wynajem. Tak jak Unia budowała autostrady, tak samo może budować tanie mieszkania na wynajem dostępne dla nauczycielek, pielęgniarek i ochroniarzy.

➡️ Znaczy to, że będziemy walczyć o wyrównywanie płacy w Unii Europejskiej. Polki i Polacy pracują ciężko i dobrze. Nie pracują dwa, trzy czy cztery razy gorzej niż ich koledzy i koleżanki z Francji czy Niemiec. Nie ma więc powodu, żeby zarabiali dwa, trzy czy cztery razy mniej. Wprowadzimy europejską płacę minimalną, Europejską Inspekcję Pracy, która będzie mogła realnie karać pracodawców łamiących prawo.

➡️ Znaczy to, że potrzebujemy równego dostępu do ochrony zdrowia. Dlatego Unia musi wprowadzić Europejskie Standardy Opieki Zdrowotnej, musi zacząć inwestować w badania nad nowymi lekami i stworzyć Europejskiego Publicznego Producenta Leków. Musimy skończyć z tym, że dostęp do zdrowia zależy od grubości naszego portfela i kraju wspólnoty w którym aktualnie mieszkamy.

Dlaczego to ważne? Ponieważ jeżeli projekt europejski ma przetrwać, Unia musi zacząć na serio wyrównywać nierówności do dostępie do usług publicznych. Musimy Unię zdemokratyzować, dać więcej uprawnień Parlamentowi Europejskiemu. Musimy stworzyć gospodarkę, która będzie w stanie konkurować z Chinami i Stanami Zjednoczonymi. I przestać konkurować ze sobą wzajemnie. Skąd na to pieniądze? Trzeba uszczelnić system podatkowy w Unii. Najlepiej zacząć od ujednolicenia podatków dla przedsiębiorców. Zlikwidować raje podatkowe. Wprowadzić podatek od produkcji plastiku i innych śmieci. Najwyższa pora na Unię Europejską Obywateli, a nie korporacji!

Dołączam obrazek przedstawiający wszystkie osoby z naszej listy. Dokładny opis kto startuje znajdziecie tutaj: http://bit.ly/2K3AVTI

Pamiętajcie: głosujcie na #LewicaRazem 26 maja!

#LewicaNieWymiękaLewicaRazem,LewicaNieWymięka

Źródło
Opublikowano: 2019-05-24 19:13:07

26 maja zagłosujcie na KKW Lewica Razem – Razem, Unia Pracy, Ruch Sprawiedliwoś

🇪🇺 26 maja zagłosujcie na KKW Lewica Razem – Razem, Unia Pracy, Ruch Sprawiedliwości Społecznej! 🇵🇱 #LewicaRazem

Wyższe płace 💶
Niższe czynsze 🏘
Bezpłatne leki na receptę 💊

Kim jesteśmy

Lewica Razem to jedyna lewicowa lista w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Tworzy ją Partia Razem, Unia Pracy, Ruch Sprawiedliwości Społecznej oraz organizacje społeczne. Z naszych list startują samorządowcy, działacze społeczni, działacze lewicowi, związkowcy i działacze miejscy. Jesteśmy nową lewicą społeczną, która zatroszczy się o to, co najważniejsze dla wszystkich Polek i Polaków – o godną pracę, zdrowie i nasze bezpieczeństwo.

Wierzymy, że po 15 latach bycia w Unii Europejskiej Polki i Polacy zasługują na więcej. Na mieszkania dostępne bez kredytu na 30 lat, europejskie pensje oraz lekarzy, do których nie trzeba czekać miesiącami.

Chcemy, żeby Polki i Polacy zarabiali godne, europejskie pensje bez konieczności wyjazdu z kraju. By nikt z nas nie bał się, z czego opłaci rachunki i czy poradzi sobie w razie choroby. Chcemy odpowiedzialnej i bezpiecznej Unii Europejskiej, w której nikt nie czuje się jak obywatel drugiej kategorii.

Informacje na temat wszystkich naszych postulatów znajdziecie na stronie www.lewicarazem2019.pl

Zgadzacie się z nami Pamiętajcie:
🇪🇺 26 maja zagłosujcie na KKW Lewica Razem – Razem, Unia Pracy, Ruch Sprawiedliwości Społecznej! 🇵🇱LewicaRazem

Źródło
Opublikowano: 2019-05-24 10:00:01

Już 26 maja wybierz jednego z naszych kandydatów do Parlamentu Europejskiego! Po

Już 26 maja wybierz jednego z naszych kandydatów do Parlamentu Europejskiego! Pochodzimy z całej Wielkopolski. Mamy na listach najwięcej kobiet ze wszystkich komitetów wyborczych. Reprezentujemy różne zawody i grupy wiekowe ale łączy nas wiara w solidarną, tolerancyjną i zjednoczoną Europę. Do zobaczenia przy urnach!

1. Waldemar Witkowski – poznaniak, wynalazca, działacz spółdzielczy, przewodniczący Unii Pracy.
2. Anna Wachowska-Kucharska – poznanianka, przedsiębiorczyni, działaczka miejska, wieloletnia przewodnicząca RO Naramowice, laureatka nagrody im. Anny Laszuk Radia Tok FM.
3. Maciej Szlinder – doktor filozofii, socjolog, członek Zarządu Krajowego Partii Razem, propagator idei Bezwarunkowego Dochodu Podstawowego.
4. Paulina Nowak – ekonomistka, polityczka społeczna związana z Koninem, jedna z założycielek Razem w Poznaniu.
5. Konrad Nowacki – informatyk, działacz społeczny pracujący z młodzieżą, pracownik banku spółdzielczego.
6. Beata Błażejczak-Kleczewska – specjalistka ds. BHP i ochrony środowiska, ekolożka, członkini Rady Krajowej Partii Razem.
7. Amadeusz Smirnoww – poznaniak, działacz miejski, od niedawna radny osiedla św. Łazarz, członek Rady Krajowej Partii Razem, wcześniej rzecznik prasowy okręgu poznańskiego.
8. Kamila Kasprzak – Bartkowiak – wieloletnia działaczka społeczna z Gniezna, dziennikarka, członkini Zarządu Okręgu Poznań, organizatorka Marszu Równości w Gnieźnie.
9. Anna Wilk Baran – członkini Ruchu Sprawiedliwości Społecznej, działała w obronie praw pracowniczych w fabryce Amici we Wronkach.
10. Dorota Koszal – chemiczka, członkini Rady Krajowej Partii Razem, od niedawna Radna Osiedla św. Łazarz, interesuje się polityką senioralną.

#LewicaRazem to wyższe płace, niższe czynsze i bezpłatne leki na receptę. Chcemy utworzenia Europejskiego Funduszu Mieszkaniowego, wprowadzenia Europejskiej Płacy Minimalnej i europejskich standardów ochrony zdrowia! #LewicaNieWymiękaLewicaRazem,LewicaNieWymięka

Źródło
Opublikowano: 2019-05-23 21:00:44

#LewicaNieWymięka Nie boimy się lobbystów, kleru, układów politycznych, nieprzyc

#LewicaNieWymięka Nie boimy się lobbystów, kleru, układów politycznych, nieprzychylnych mediów, ani złej pogody. Cele są jasne: wyższe pensje, niższe czynsze, bezpłatne leki, praca i ochrona zdrowia na europejskim poziomie. Nie zabraknie nam determinacji, odwagi i sił do pracy, bo walczymy o lepszą przyszłość dla naszych dzieci, wnuków, rodziców i dziadków. Stawka jest wysoka.

Nie zmarnuj głosu na tchórzy, oportunistów, marketingowe wydmuszki i polityków, którzy zawodzą Cię od dekad. 26 maja zagłosuj z nadzieją i na większe dobro – na Lewicę Razem!LewicaNieWymięka

Źródło
Opublikowano: 2019-05-19 09:00:02

Tych akcji i zdjęć jest dużo więcej. Naprawdę nie mamy czasu tego wrzucać w uporządkowanej formie, ale polecam śledzić i

Tych akcji i zdjęć jest dużo więcej. Naprawdę nie mamy czasu tego wrzucać w uporządkowanej formie, ale polecam śledzić instagramy:
https://www.instagram.com/gorskaanka/
https://www.instagram.com/michal_s_kowalewski/
https://www.instagram.com/razempomorze/

Na moim insta to chyba tylko w relacjach wrzucam co robimy

#LewicaNieWymięka Nie boimy się lobbystów, kleru, układów politycznych, nieprzychylnych mediów, ani złej pogody. Cele są jasne: wyższe pensje, niższe czynsze, bezpłatne leki, praca i ochrona zdrowia na europejskim poziomie. Nie zabraknie nam determinacji, odwagi i sił do pracy, bo walczymy o lepszą…

Więcej


LewicaNieWymięka

Źródło
Opublikowano: 2019-05-18 20:17:22

To był pracowity dzień i dużo przesympatycznych spotkań. W powiecie działdowskim

To był pracowity dzień i dużo przesympatycznych spotkań. W powiecie działdowskim pogoda nas nie rozpieszczała, ale za to w Ostródzie już było słonecznie.

Jutro kolejny dzień kampanii i następne ważne spotkanie z wyborczyniami i wyborcami. Jeśli chcielibyście nas spotkać to od 11 będziemy w Giżycku, a od 14-15 w Ełku. Do zobaczenia!

🇪🇺 26 maja zagłosujcie na KKW Lewica Razem – Razem, Unia Pracy, Ruch Sprawiedliwości Społecznej! 🇵🇱

#LewicaRazem to demokracja dla wszystkich. Nie tylko dla bogatych. Lewica Razem to wyższe pensje, niższe czynsze i darmowe leki na receptę. Lewica Razem to europejskie płace w Polsce, to solidarna, opiekuńcza Europa, w której jesteśmy u siebie. #LewicaNieWymięka


LewicaRazem,LewicaNieWymięka

Źródło
Opublikowano: 2019-05-18 19:41:33

Maciek Konieczny – jedynka Lewica Razem w woj. śląskim – spot 30 sekundLewica Razem, lista nr 5

Uczciwa praca zasługuje na godną płacę. Nieważne, czy wykonuje się ją w Zabrzu czy w Dreznie. #LewicaRazem idzie do Parlamentu Europejskiego, by wywalczyć wyższe płace, niższe czynsze i bezpłatne leki na receptę w całej Europie. Maciej Konieczny z Razem będzie liderem naszej listy w województwie śląskim!

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019.

#partiarazem #razem #adrianzandberg #zandberg #maciekkonieczny #maciejkonieczny

Zobacz inne nasze filmy:

Utworzyliśmy koalicję Lewica Razem: Partia Razem, Piotr Ikonowicz i Unia Pracy:
https://www.youtube.com/watch?v=-N1z0SiEv7A&list=PLZ9cRfpfcabOrS-EBD66IMyyNEeEZzeXj

Spot Adriana Zandberga, kandydata do Parlamentu Europejskiego w Warszawie i powiatach dookoła:
https://youtu.be/nsBlnDk_PR0

Spot Marceliny Zaiwszy, kandydatki do Parlamentu Europejskiego w województwie dolnośląskim i opolskim:
https://youtu.be/PVDY9bRUHRI

Spot Maćka Koniecznego, kandydata do Parlamentu Europejskiego w województwie śląskim:
https://www.youtube.com/watch?v=TsgqQoOfxC0

Walczymy o bezpłatne leki na receptę – konferencja Lewica Razem w wyborach do Parlamentu Europejskiego:
https://www.youtube.com/watch?v=KWExkNCWPco&list=PLZ9cRfpfcabOrS-EBD66IMyyNEeEZzeXj

Adrian Zandberg w felietonach do Superekspresu:
Czy jesteśmy kolonią USA? https://www.youtube.com/watch?v=hTbMkW3K5Lg
Wiktor Orban i zamieszki w Budapeszcie: https://www.youtube.com/watch?v=_AmAb5e9HVE

Partia Razem na Paradzie Równości 2018:
https://www.youtube.com/watch?v=KIGZolW2C5E

Partia Razem: „Dość rasizmu i faszyzmu” – Maciej Konieczny i Justyna Samolińska, 17.03.2018
https://www.youtube.com/watch?v=h_W9RByLIfQ&list=PLZ9cRfpfcabOLb9RkgoXilzvkTM66FXE0

Partia Razem: Czego sobie życzymy na dzień kobiet?
https://www.youtube.com/watch?v=-FdDgWnVo98&list=PLZ9cRfpfcabOLb9RkgoXilzvkTM66FXE0&index=2

Partia Razem: Prawda o „Żołnierzach Wyklętych”. O tym nie usłyszycie w Telewizji Publicznej
https://www.youtube.com/watch?v=DfO2JhG0OlY&list=PLZ9cRfpfcabOLb9RkgoXilzvkTM66FXE0&index=3

Partia Razem: Odpowiedź na Marsz Żołnierzy Wyklętych, Hajnówka 24.02.2018
https://www.youtube.com/watch?v=5oGb_JDJ5H0&list=PLZ9cRfpfcabOLb9RkgoXilzvkTM66FXE0&index=4

Źródło
Opublikowano: 2019-05-16 12:48:39

Wyższe płace, niższe czynsze i bezpłatne leki są osiągalne. Ale żeby osiągnąć te

Wyższe płace, niższe czynsze i bezpłatne leki są osiągalne. Ale żeby osiągnąć te cele potrzebna jest wiarygodna, zdeterminowana ekipa. Nie zrobią tego tchórze, projekty marketingowo-polityczne i oportuniści, którzy zawodzą Cię od lat. Nam nie zabraknie odwagi.

26 maja zagłosuj na Lewicę Razem. Razem damy radę!

#LewicaRazemLewicaRazem

Źródło
Opublikowano: 2019-05-13 08:01:00

"Lewica Razem to demokracja dla wszystkich – nie tylko dla bogatych. Lewica Razem to prawa obywatelskie, za które n

"Lewica Razem to demokracja dla wszystkich – nie tylko dla bogatych. Lewica Razem to prawa obywatelskie, za które nie trzeba płacić kartą kredytową. Lewica Razem to wyższe pensje, niższe czynsze i darmowe leki na receptę.
Lewica Razem to europejskie płace w Polsce, to solidarna, opiekuńcza Europa, w której jesteśmy u siebie!"

Dziękujemy całej drużynie #LewicaRazem za wczorajszą konwencję. Było wspaniale Od otwierającego przemówienia Adrian Zandberg aż do wspólnego pamiątkowego zdjęcia. Powiedzieliśmy wczoraj na #KonwencjaLewicy o tym, co chcemy zrobić dla Polek i Polaków w Parlamencie Europejskim. O tym, że zbudujemy nad Wisłą europejskie państwo dobrobytu. O tym, że _wszyscy_ mieszkańcy i mieszkanki Unii zasługują na równe i wysokie standardy pracy i płacy, na dostępne mieszkania, na ochronę zdrowia.

W Europie jesteśmy u siebie! 26 maja zagłosujmy na Lewicę Razem, lista nr 5!


LewicaRazem,KonwencjaLewicy

Źródło
Opublikowano: 2019-05-12 11:50:48

Konwencja Lewicy Razem: zbudujemy państwo dobrobytu dla człowieka, a nie dla korporacji

"Lewica Razem to Polska, w której wszyscy są bezpieczni. Lewica Razem to wyższe płace, czynsze, które nie rujnują budżetu, bezpłatne leki na receptę. Zbudujemy europejskie państwo dobrobytu tu, nad Wisłą!" – relacja Onetu z dzisiejszej Konwencji Lewicy Razem.

https://wiadomosci.onet.pl/…/konwencja-lewicy-razem…/0gz5s9h

Konwencja Lewicy Razem: zbudujemy państwo dobrobytu dla człowieka, a nie dla korporacji

Godna praca, płaca i emerytura, dostępna służba zdrowia, darmowe leki na receptę, równe prawa dla kobiet oraz mieszkania dla "człowieka, a nie dla korporacji i deweloperów" zdominowały tematykę konwencji wyborczej Lewicy Razem. Zbudujemy państwo dobrobytu – mówił lider lewicy Adrian Z…

Źródło
Opublikowano: 2019-05-11 18:14:27

Konwencja Lewica RazemWyższe płace, niższe czynsze, bezpłatne leki na receptę, solidarna Europa, transformacja energetyczna, walka ze zmianami klimatu!
O to będziemy zabiegać w Europarlamencie dzięki Waszym głosom po 26 maja.
Konwencja 11 maja 2019 o 13.30
#KonwencjaLewicy

Zobacz inne nasze filmy:

Utworzyliśmy koalicję Lewica Razem: Partia Razem, Piotr Ikonowicz i Unia Pracy:
https://www.youtube.com/watch?v=-N1z0SiEv7A&list=PLZ9cRfpfcabOrS-EBD66IMyyNEeEZzeXj

Spot Adriana Zandberga, kandydata do Parlamentu Europejskiego w Warszawie i powiatach dookoła:
https://www.youtube.com/watch?v=nsBlnDk_PR0

Spot Marceliny Zawiszy, kandydatki do do Parlamentu Europejskiego w dolnośląskim i opolskim:
do Parlamentu Europejskiego w Województwie Śląskim:
https://www.youtube.com/watch?v=PVDY9bRUHRI

Spot Maćka Koniecznego, kandydata do Parlamentu Europejskiego w województwie śląskim:
https://www.youtube.com/watch?v=TsgqQoOfxC0

Walczymy o bezpłatne leki na receptę – konferencja Lewica Razem w wyborach do Parlamentu Europejskiego:
https://www.youtube.com/watch?v=KWExkNCWPco&list=PLZ9cRfpfcabOrS-EBD66IMyyNEeEZzeXj

Adrian Zandberg w felietonach do Superekspresu:
Czy jesteśmy kolonią USA? https://www.youtube.com/watch?v=hTbMkW3K5Lg
Wiktor Orban i zamieszki w Budapeszcie: https://www.youtube.com/watch?v=_AmAb5e9HVE

Partia Razem na Paradzie Równości 2018:
https://www.youtube.com/watch?v=KIGZolW2C5E

Partia Razem: „Dość rasizmu i faszyzmu” – Maciej Konieczny i Justyna Samolińska, 17.03.2018
https://www.youtube.com/watch?v=h_W9RByLIfQ&list=PLZ9cRfpfcabOLb9RkgoXilzvkTM66FXE0

Partia Razem: Czego sobie życzymy na dzień kobiet?
https://www.youtube.com/watch?v=-FdDgWnVo98&list=PLZ9cRfpfcabOLb9RkgoXilzvkTM66FXE0&index=2

Partia Razem: Prawda o „Żołnierzach Wyklętych”. O tym nie usłyszycie w Telewizji Publicznej
https://www.youtube.com/watch?v=DfO2JhG0OlY&list=PLZ9cRfpfcabOLb9RkgoXilzvkTM66FXE0&index=3

Partia Razem: Odpowiedź na Marsz Żołnierzy Wyklętych, Hajnówka 24.02.2018
https://www.youtube.com/watch?v=5oGb_JDJ5H0&list=PLZ9cRfpfcabOLb9RkgoXilzvkTM66FXE0&index=4

Źródło
Opublikowano: 2019-05-11 13:52:45

Po #KonwencjaLewicy jesteśmy pełni energii, nadziei i zdeterminowani do działani

Po #KonwencjaLewicy jesteśmy pełni energii, nadziei i zdeterminowani do działania. Razem damy radę!

Marcelina Zawisza: "Zaczniemy od tego, żeby nikt nigdy nie rezygnował z leków, bo są za drogie. Państwo powinno zrobić wszystko, żeby zapewnić chorym leki! Dlatego my, Lewica Razem, wywalczymy darmowe leki na receptę dla wszystkich".

Piotr Ikonowicz: "Dzięki lewicy w Europarlamencie powstanie europejski fundusz mieszkaniowy, dzięki któremu na mieszkanie będą mogli sobie pozwolić nie tylko informatycy i menedżerowie, ale też nauczycielki czy kasjerki w sklepie".

Anna Górska: "Skończymy z rajami podatkowymi i nierównymi szansami gospodarczymi między państwami Unii. Wprowadzimy jawność transferów finansowych. Opodatkujemy kwoty, które nie będą inwestowane w rozwój przedsiębiorstw i społeczności".

Maciej Konieczny: "Lewica Razem to demokracja dla wszystkich. Nie tylko dla bogatych. To prawa obywatelskie, za które nie trzeba płacić kartą kredytową! To wyższe pensje, niższe czynsze i darmowe leki na receptę! To solidarna, opiekuńcza Europa, w której jesteśmy u siebie".

#LewicaRazemKonwencjaLewicy,LewicaRazem

Źródło
Opublikowano: 2019-05-11 15:08:10

Obejrzyj #KonwencjaLewicy Lewica Razem do PE, lista nr 5


Wyższe płace, niższe czynsze, bezpłatne leki na receptę, solidarna Europa, transformacja energetyczna, walka ze zmianami klimatu! O to będziemy zabiegać w Europarlamencie dzięki Waszym głosom po 26 maja. ✊ Oglądaj #KonwencjaLewicy na żywo na Facebooku – zaczynamy w sobotę 11 maja o 13.30!


Źródło
Opublikowano: 2019-05-11 13:25:08

Wyższe płace, niższe czynsze, bezpłatne leki, solidarna Europa, transformacja energetyczna, walka ze zmianami klimatu! O

Wyższe płace, niższe czynsze, bezpłatne leki, solidarna Europa, transformacja energetyczna, walka ze zmianami klimatu! O to będziemy zabiegać w Europarlamencie dzięki Waszym głosom po 26 maja. A już jutro, w trakcie Konwencji Lewicy przedstawimy osoby, które będą te postulaty realizować. Znajdź chwilę tego dnia, by obejrzeć transmisję na żywo i posłuchaj o zmianach, których Europa i Polska potrzebują.

[Opis dla osób niewidomych i niedowidzących: W centralnej części jest napis: "hasztag Konwencja Lewicy za jeden dzień", z dużą, wyróżnioną cyfrą jeden. U dołu, po lewej tekst: "11 maja, sobota, 13.30. Transmisja na żywo na Facebooku i YouTube!. Obok znajduje się logotyp Lewicy Razem.]


Źródło
Opublikowano: 2019-05-10 10:52:32

Obejrzyj Lewica Razem: Wyższe płace, niższe czynsze, darmowe leki


Znamy ich sztuczki. Miliony na marketing, wykalkulowane uśmiechy, konfetti z nieba. Ciągle ten sam pusty spektakl odgrywany przez elity. Niby zawsze ma być lepiej, a jest tak samo. Niebotyczne ceny mieszkań i czynszów, upadająca ochrona zdrowia, płace będące daleko w tyle za unijną średnią… Ale masz szansę to zmienić. Lewica Razem to darmowe leki na receptę, europejskie standardy zdrowotne i europejska płaca minimalna. 26 maja zagłosuj na Adrian Zandberg i innych kandydatów i kandydatki Lewicy Razem w wyborach do Parlamentu Europejskiego!


Źródło
Opublikowano: 2019-05-09 10:40:09

Już za sekundkę, już za momencik… #KonwencjaLewicy! W najbliższą sobotę zademonstrujemy jak państwo z kartonu zamienić

Już za sekundkę, już za momencik… #KonwencjaLewicy! W najbliższą sobotę zademonstrujemy jak państwo z kartonu zamienić w państwo z marzeń, dzięki lepszej, solidarnej Europie. Przedstawimy też naszą pełną pasji, merytoryczną, zdeterminowaną drużynę polityczek i polityków. Bądźcie z nami tego dnia. Będzie można nas oglądać na żywo na naszym facebookowym profilu i na YouTube. Start o 13:30!

[Opis dla osób niewidomych i niedowidzących: W centralnej części jest napis: "hasztag Konwencja Lewicy za trzy dni", z dużą, wyróżnioną cyfrą trzy. Na dole jest tekst: "Wyższe płace! Niższe czynsze! Bezpłatne leki!", obok jest logotyp Lewicy Razem.]KonwencjaLewicy

Źródło
Opublikowano: 2019-05-08 18:30:01

W czwartek 9 maja zapraszamy Was przed radioodbiorniki. O godzinie 12:30 będzie

W czwartek 9 maja zapraszamy Was przed radioodbiorniki. O godzinie 12:30 będzie można posłuchać jak Łukasz Kowalczuk, pomorski kandydat Lewicy Razem do Europarlamentu opowiada o naszych pomysłach na bardziej solidarną Europę i lepszą Polskę na antenie Radio Gdańsk S.A. w programie Pomorze Polska Europa.

Tego samego dnia Anna Górska weźmie udział w Europejskiej Debacie Gospodarczej w WSB w Gdańsku o godzinie 14:30.

A już 26 maja będziecie mogli zagłosować na wyższe pensje, niższe czynsze i bezpłatne leki, czyli na Lewicę Razem!


Źródło
Opublikowano: 2019-05-08 14:30:01

11 maja wyborcza #KonwencjaLewicy! Liderki i liderzy koalicji #LewicaRazem przedstawią główne postulaty programowe nasze

11 maja wyborcza #KonwencjaLewicy! Liderki i liderzy koalicji #LewicaRazem przedstawią główne postulaty programowe naszej kampanii do Parlamentu Europejskiego. Konwencję będzie można oglądać na żywo na Facebooku i YouTubie Ruszamy w najbliższą sobotę o 13.30!

[Opis dla osób niewidomych i niedowidzących: W centralnej części jest napis: "#KonwencjaLewicy za 4 dni", z dużą, wyróżnioną cyfrą 4. Na dole jest tekst: "Wyższe płace! Niższe czynsze! Bezpłatne leki!", obok jest logotyp Lewicy Razem.]KonwencjaLewicy,LewicaRazem

Źródło
Opublikowano: 2019-05-07 18:13:14

"Liberałowie czekają na powrót Tuska. Wierzą, że jego wystąpienie magicznie odsunie PiS od władzy. Dziś uchylamy rą

"Liberałowie czekają na powrót Tuska. Wierzą, że jego wystąpienie magicznie odsunie PiS od władzy. Dziś uchylamy rąbka tajemnicy. Czekaliście na wehikuł polityczny Tuska? Oto on!" – mówił Maciej Konieczny, odsłaniając przed Uniwersytetem Warszawskim białego konika na biegunach.

Rozczarowanie? Tak to bywa, kiedy ktoś w polityce oczekuje, że uratuje go książę na białym koniu. Czy ktoś pamięta jeszcze Mateusza Kijowskiego? Ryszarda Petru? Polski nie uratuje żaden stary ani nowy mesjasz. Polska polityka nie potrzebuje pustych słów i kolejnych, zakochanych w sobie narcyzów.

Ci, którym powodziło się za Tuska, wzdychają za przeszłością. Dla większości ta przeszłość wcale nie była różowa. Mamy dosyć Kaczyńskiego, ale nie chcemy wracać do Tuska. Jego rządy to były śmieciówki, bezrobocie i polityka niskich płac. Za Tuska setki tysięcy młodych ludzi musiały wyjechać z kraju za pracą. Polska zasługuje na lepszy wybór niż: Kaczyński czy Tusk.

"Opozycja musi mieć program. Nie może być zbieraniną ludzi, których łączy tylko niechęć do PiSu. Koalicja Europejska, która nie potrafi się sama ze sobą w niczym dogadać, zgadza się tylko co do tego, że chcą wrócić do władzy. Tak nie da się ani rządzić Polską, ani odsunąć PiSu od władzy" – mówiła przed Uniwersytetem Warszawskim Dorota Olko.

Zamiast taplać się w przeszłości, Lewica proponuje konkrety: wyższe płace, niższe czynsze, bezpłatne leki na receptę. Chcemy silniejszej Europy, która stawi czoła wielkim korporacjom i weźmie odpowiedzialność za jakość życia zwykłych ludzi. Tego nie zrobi ani Tusk, ani Kaczyński. Polska i Europa potrzebuje lewicy!
Źródło
Opublikowano: 2019-05-03 16:57:26

1 Maja to Święto Pracy i lewicy. W tym roku #LewicaRazem Razem Ruch Sprawiedliwości Społecznej Unia Pracy świętowaliśmy

1 Maja to Święto Pracy i lewicy. W tym roku #LewicaRazem Razem Ruch Sprawiedliwości Społecznej Unia Pracy świętowaliśmy 1 Maja w Łodzi. Obchody rozpoczęły się od przemówień Adrian Zandberg Piotr Ikonowicz Marcelina Zawisza Mateusz Mirys oraz złożenia kwiatów pod tablicą upamiętniającą wybuch Rewolucji 1905 roku.

Późniejszy pochód zakończył się w Parku Staromiejskim, gdzie kilkaset osób bawiło się na pierwszomajowym pikniku. Dziękujemy wszystkim, którzy świętowali z nami ten dzień!

Głos na #LewicaRazem 26 maja w wyborach do Parlamentu Europejskiego to głos na wyższe płace, niższe czynsze i darmowe leki!


LewicaRazem

Źródło
Opublikowano: 2019-05-01 22:30:54

Ofiary są niewinne

Ofiary są niewinne

Wszystko jest w głowie. I sukces i porażka, i klęska i zwycięstwo. Trzeba tylko zacząć myśleć, planować
zamiast rozpaczać. Dlatego kiedy przychodzą ludzie podłamani a często nawet załamani przeciwnościami losu, naszym pierwszym zadaniem jest ich rozweselić, rozśmieszyć, natchnąć otuchą. Przekonać, że już nie są sami z nakazem eksmisji, zapłaty, licytacją jedynego dachu nad głową czy innym nieszczęściem. Niedawno przyszła do Kancelarii kobieta w średnim wieku, żeby podziękować. Za co?, pytam – przecież nic dla pani nie zdążyłem zrobić. Przeciwnie odpowiedziała, ja stąd wyszłam pokrzepiona. Bo
odzyskałam chęć do życia, wiarę w ludzi.
Jednym z największych nieszczęść naszej epoki jest poczucie osamotnienia. Przekonanie, że wszyscy i wszystko jest przeciw nam. Czasem więc wystarczy trafić do takiego miejsca jak Kancelaria Sprawiedliwości Społecznej, do skromnej sutereny na warszawskim Grochowie gdzie siedzi kilka zwyczajnie życzliwych osób i wyłazi ze skóry, aby pomóc w potrzebie, aby zmieniła się cała perspektywa
patrzenia świat.
Człowiekowi tonącemu w długach wierzyciele, windykatorzy, komornicy wmawiają, że jest zły bo nie
płaci. Po niezliczonej ilości takich przykrych, dołujących rozmów człowiek siłą rzeczy traci wiarę w
siebie, ba nawet szacunek do siebie. I nagle znajduje się wśród ludzi, którzy przez to już przechodzili i z
tego wyszli. Którzy mają na tę sytuację inny pogląd i potrafią wyjaśnić załamanemu dłużnikowi, że to
niekoniecznie jego wina, że nie tylko nie jest winien powstałej sytuacji, ale że jest ofiarą. Bo koszty
leczenia, bo za niskie zarobki, bo za wysokie opłaty, bo wreszcie ludzi w podobnej sytuacji są miliony, a
w takim razie winne są np. za wysokie czynsze i zbyt niskie zarobki, że winien jest system a nie ofiara
systemu.
A oto klasyczny przykład przedstawiania ofiary systemu jako winowajczyni. Pania Ania poszła do banku i
nie dostała kredytu na mieszkanie, bo jej sytuacja finansowa nie była dość stabilna. Natomiast pani Ela
taki kredyt uzyskała i wzięte na kredyt mieszkanie wynajęła pani Ani. Odtąd pani Ania co miesiąc
przekazywała pani Eli równowartość miesięcznej pensji. I gdyby nie niestabilna sytuacja finansowa pani
Ania spłaciłaby w całości kredyt hipoteczny pani Eli. Jednak lokatorka popadła w kłopoty i zaczęła
zalegać z czynszem, a że nie miała dokąd się wyprowadzić, zrobiono program w telewizji o tym jaka jest
zła i że żyje na koszt pani Eli.

Piotr Ikonowicz

Źródło
Opublikowano: 2019-04-29 16:03:43

Kandydat numer jeden z listy nr 5 w województwie śląskim życzy smacznej kawusi i

Kandydat numer jeden z listy nr 5 w województwie śląskim życzy smacznej kawusi i polskiej lewicy w europarlamencie

Piąteczka! 26 maja zagłosuj na wyższe płace, niższe czynsze i darmowe leki na receptę. 26 maja zagłosuj na lewicę! Lewica Razem – lista nr 5.

[Opis grafiki dla osób niewidomych i niedowidzących: Grafika składa się ze zdjęć członków i członkiń najlepszej koalicji wyborczej pod słońcem. W środku…

Więcej

Źródło
Opublikowano: 2019-04-26 15:54:51

Przybij piątkę!

Przybij piątkę!

Piąteczka! 26 maja zagłosuj na wyższe płace, niższe czynsze i darmowe leki na receptę. 26 maja zagłosuj na lewicę! Lewica Razem – lista nr 5.

[Opis grafiki dla osób niewidomych i niedowidzących: Grafika składa się ze zdjęć członków i członkiń najlepszej koalicji wyborczej pod słońcem. W środku…

Więcej

Źródło
Opublikowano: 2019-04-26 15:28:28

Bartosz Grucela, Małgorzata Matuszewska-Boruc, Marcin Gulczyński,

Bartosz Grucela, Małgorzata Matuszewska-Boruc, Marcin Gulczyński,
Emilia Bartkowska, Robert Koliński! To kandydatki i kandydaci do Parlamentu Europejskiego listy Lewica Razem z województwa warmińsko-mazurskiego!

Wyższe płace! Niższe czynsze! Bezpłatne leki! To główne hasła, z którym idziemy do Uni Europejskiej. Obserwujcie nas w najbliższych tygodniach. Poznajcie co dokładnie oznaczają!

🇪🇺26 maja zagłosujcie na KKW Lewica Razem – Razem, Unia Pracy, Ruch Sprawiedliwości Społecznej!🇵🇱


Źródło
Opublikowano: 2019-04-20 12:00:00

Uzbieraliśmy wymagane 10 tysięcy podpisów poparcia pod naszą listą do Parlamentu

Uzbieraliśmy wymagane 10 tysięcy podpisów poparcia pod naszą listą do Parlamentu Europejskiego w okręgu dolnośląsko-opolskim!

Oznacza to, że osoby mieszkające w województwie dolnośląskim będą mogły zagłosować na lewicowe kandydatki i kandydatów!

To wszystko dzięki osobom, które nam zaufały i złożyły podpis pod listą Lewicy Razem do Europarlamentu. Dzięki osobom, które wytrwale dzień w dzień zbierały podpisy na ulicy oraz tym, co przyniosły listy zebrane od rodziny, wśród sąsiadów, w pracy.

Dzięki naszemu wspólnemu wysiłkowi wystartuje lewicowa lista. Będziemy walczyć o wyższe płace, niższe czynsze, darmowe leki. Dziękujemy za pomoc i za zaufanie!


Źródło
Opublikowano: 2019-04-16 19:00:01

Wyższe płace

Wyższe płace💶
Niższe czynsze🏘
Bezpłatne leki💊

🇪🇺26 maja zagłosujcie na KKW Lewica Razem – Razem, Unia Pracy, Ruch Sprawiedliwości Społecznej!🇵🇱

Na dzisiejszej konferencji prasowej ogłosiliśmy listę naszych kandydatek i kandydatek w okręgu nr 3 (województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie) do Parlamentu Europejskiego. Startujemy jako koalicja Lewica Razem (Partia Razem, Unia Pracy, Ruch Sprawiedliwości Społecznej).

Naszą listę otwiera Bartosz Grucela, 33-letni absolwent stosunków międzynarodowych, pracownik Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie, działacz społeczny.

🗣 Bartosz Grucela: Startuję w wyborach do Parlamentu Europejskiego, ponieważ wiem, że zasługujemy na więcej. Zasługujemy na wyższe płace.Polki i Polacy zarabiają tylko połowę średniej europejskiej pensji. Parlament Europejski może podnieść standardy płacy i ustalić europejską płacę minimalną. Naszym zadaniem jest zapewnienie w końcu europejskich standardów tu na miejscu, by kolejne pokolenia nie musiały wyjeżdżać. Dlatego wprowadzimy Europejski Pakiet Pracowniczy zakładający europejską płacę minimalną, 35 godzinny tydzień pracy i Europejską Inspekcję Pracy.

Z drugiego miejsca na liście startuje Katarzyna Rosińska z Białegostoku, działaczka społeczna i równościowa, działająca w organizacjach feministycznych i równościowych.

🗣 Katarzyna Rosińska: Wiem, jak wygląda życie w Polsce i na Podlasiu. Chcę zadbać o to, by kolejki do lekarza były krótsze, a standardy opieki zdrowotnej były prawdziwie europejskie. Będę walczyć o dostęp do rzetelnej opieki medycznej w gabinetach ginekologicznych. Będę walczyć o prawo do bezpiecznego przerywania ciąży w Polsce, a także o zabezpieczenie i ochronę praw kobiet w pracy, w tym prawa do równej płacy.

Z miejsca trzeciego wystartuje Seweryn Prokopiuk, pochodzący z Widowa (okolice Bielska Podlaskiego) socjolog. Pracował jako nauczyciel, obecnie właściciel rodzinnego gospodarstwa rolnego oraz pracownik firmy handlowej. W partii zajmuje się polityką wschodnią, kwestiami mniejszości narodowych oraz sprawami transportu publicznego w województwie podlaskim.

Z miejsca czwartego wystartuje Małgorzata Matuszewska-Boruc, działaczka społeczna, od urodzenia związana z województwem warmińsko-mazurskim. Emerytowana pedagożka. Najważniejsze są dla niej prawa człowieka, polityka senioralna, polityka zdrowotna, pomoc ludziom wykluczonym i niepełnosprawnym.

Z miejsca piątego wystartuje Marcin Birgiel. Z zawodu jest informatykiem, z zamiłowania działaczem społecznym, a prywatnie mężem i ojcem. Od lat związany z Suwałkami i Suwalszczyzną.

Z szóstego miejsca wystartuje Emilia Bartkowska, pracownica kultury, a także kulturoznawczyni z wykształcenia. Współtworzy WAMA Film Festival. Jedna z głównych organizatorek pierwszego Olsztyńskiego Marszu Równości. Najważniejsza jest dla niej polityka równościowa i rozwój kulturalny.

Siódme miejsce na liście to Marcin Gulczyński, olsztynianin, absolwent filozofii, były makler. Obecnie zajmuje się przeciwdziałaniem przestępstwom finansowym w sektorze bankowym. Człowiek wielu pasji i zainteresowań – oprócz polityki zarówno na szczeblu lokalnym i międzynarodowym, pasjonat historii i kultury, członek stowarzyszenia zajmującego się rewitalizacją budynków poniemieckich.

Z miejsca ósmego wystartuje Kamila Wysocka, pochodzi z miejscowości Kaborno pod Olsztynem. Mieszka z mężem i córką w Białymstoku. Ukończyła pedagogikę i kulturoznawstwo. Pracuje w firmie zajmującej się obsługą procesów bankowych i jest tłumaczką języka niemieckiego.

Miejsce dziewiąte to Michalina Daria Artysiewicz, studentka logistyki z Zaścianek. Zaangażowana w strajk nauczycieli. Jej pasja to lotnictwo.

Listę zamyka Robert Koliński, działacz antyfaszystowski z Elbląga. Między innymi w tym roku zapadł ostatnio wyrok w głośnej sprawie o faszystowskie korzenie poglądów ONR. Robert został oskarżony o zniesławienie, ale sąd przyznał rację pozwanemu i dziś w Polsce można śmiało twierdzić, że ONR to organizacja o faszystowskich i ksenofobicznych korzeniach. Aktywnie włącza się również w pomoc migrantom. Był między innymi uczestnikiem programu “Wracajcie skąd przyszliście” telewizji TVNŹródło
Opublikowano: 2019-04-11 12:55:57

Zandberg przedstawił dziesięcioro kandydatów Lewicy Razem do PE w Warszawie | Polska Agencja Prasowa SA

PiS i PO chcą zamienić tę kampanię wyborczą w kiepskiej klasy horror. Ciągle straszą, i to głupio. PO straszy tym, że PiS w Europarlamencie wyprowadzi Polskę z Unii Europejskiej. Panie Grzegorzu, parlament się panu pomylił – o tym, że Polska jest w UE decyduje polski parlament, a nie Parlament Europejski. Jarosław Kaczyński straszy, że jeśli straci pełnię władzy, to wszystkie programy socjalne zostaną zlikwidowane. Panie prezesie! Niech Pan nie wprowadza ludzi w błąd! Chcę powiedzieć z całą odpowiedzialnością – Lewica utrzyma wszystkie programy socjalne, które wprowadziło PiS i doda nowe – te, na które PiSowi nie starczyło odwagi: europejską płacę minimalną, niższe czynsze, bezpłatne leki na receptę. Lewica Razem to europejskie państwo dobrobytu nad Wisłą!

Dziś w Warszawie przedstawiłem kandydatki i kandydatów Lewicy do europarlamentu w okręgu warszawskim. W naszej drużynie są społecznicy, związkowcy, lewicowi politycy, m.in. Anna Grodzka i Agata Nosal-Ikonowicz. Są z nami Unia Pracy, Ruch Sprawiedliwości Społecznej, działacze lokatorscy. Udało się zbudować jedną, wspólną listę prospołecznej lewicy, która zawalczy o mandaty w Parlamencie Europejskim!

https://www.pap.pl/…/news%2C432369%2Czandberg-przedstawil-d…

Zandberg przedstawił dziesięcioro kandydatów Lewicy Razem do PE w Warszawie | Polska Agencja Prasowa SA

Polska Agencja Prasowa SA, Polish Press Agency

Źródło
Opublikowano: 2019-04-06 13:37:51

Maciej Konieczny do Parlamentu Europejskiego – jedynka Lewica Razem w Woj. Śląskim, spotUczciwa praca zasługuje na godną płacę. Nieważne, czy wykonuje się ją w Zabrzu czy w Dreznie. #LewicaRazem idzie do Parlamentu Europejskiego, by wywalczyć wyższe płace, niższe czynsze i bezpłatne leki na receptę w całej Europie. Maciej Konieczny z Razem będzie liderem naszej listy w województwie śląskim!

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019.

#partiarazem #razem #adrianzandberg #zandberg #maciekkonieczny #maciejkonieczny

Zobacz inne nasze filmy:

Spot Marceliny Zawiszy: https://www.youtube.com/watch?v=PVDY9bRUHRI

Utworzyliśmy koalicję Lewica Razem: Partia Razem, Piotr Ikonowicz i Unia Pracy:
https://www.youtube.com/watch?v=-N1z0SiEv7A&list=PLZ9cRfpfcabOrS-EBD66IMyyNEeEZzeXj

Walczymy o bezpłatne leki na receptę – konferencja Lewica Razem w wyborach do Parlamentu Europejskiego:
https://www.youtube.com/watch?v=KWExkNCWPco&list=PLZ9cRfpfcabOrS-EBD66IMyyNEeEZzeXj

Adrian Zandberg w felietonach do Superekspresu:
Czy jesteśmy kolonią USA? https://www.youtube.com/watch?v=hTbMkW3K5Lg
Wiktor Orban i zamieszki w Budapeszcie: https://www.youtube.com/watch?v=_AmAb5e9HVE

Partia Razem na Paradzie Równości 2018:
https://www.youtube.com/watch?v=KIGZolW2C5E

Partia Razem: „Dość rasizmu i faszyzmu” – Maciej Konieczny i Justyna Samolińska, 17.03.2018
https://www.youtube.com/watch?v=h_W9RByLIfQ&list=PLZ9cRfpfcabOLb9RkgoXilzvkTM66FXE0

Partia Razem: Czego sobie życzymy na dzień kobiet?
https://www.youtube.com/watch?v=-FdDgWnVo98&list=PLZ9cRfpfcabOLb9RkgoXilzvkTM66FXE0&index=2

Partia Razem: Prawda o „Żołnierzach Wyklętych”. O tym nie usłyszycie w Telewizji Publicznej
https://www.youtube.com/watch?v=DfO2JhG0OlY&list=PLZ9cRfpfcabOLb9RkgoXilzvkTM66FXE0&index=3

Partia Razem: Odpowiedź na Marsz Żołnierzy Wyklętych, Hajnówka 24.02.2018
https://www.youtube.com/watch?v=5oGb_JDJ5H0&list=PLZ9cRfpfcabOLb9RkgoXilzvkTM66FXE0&index=4

Źródło
Opublikowano: 2019-04-04 12:33:04

Adrian Zandberg: udało się nam zbudować prospołeczną, lewicową listę

Lewica Razem idzie do wyborów pod hasłem „wyższe płace, niższe czynsze, bezpłatne leki na receptę.” Jesteśmy przekonani, że takiej propozycji dla pracowników i dla osób starszych brakuje dzisiaj na polskiej scenie politycznej. Chcemy prospołecznej polityki – bez płaszczenia się przed Kościołem i bez niepotrzebnych konfliktów z Europą. Lewicowi wyborcy będą mogli oddać głos na lewicę. Dziś mówiłem o naszych propozycjach w PolskieRadio24.pl.

https://www.polskieradio24.pl/5/1222/Artykul/2281014,Adrian-Zandberg-udalo-sie-nam-zbudowac-prospoleczna-lewicowa-liste

Adrian Zandberg: udało się nam zbudować prospołeczną, lewicową listę

– Lewica Razem idzie do wyborów pod hasłem „wyższe płace, niższe czynsze, bezpłatne leki na receptę.” Jesteśmy przekonani, że taki właśnie, prospołeczny program stojący po stronie pracowników i osób starszych jest czymś, czego brakuje dzisiaj na polskiej scenie politycznej. Mam n…

Źródło
Opublikowano: 2019-03-20 12:28:07

Trwa nagonka na lokatorów, Dostajemy coraz więcej zaproszeń do programów, w których lokatorzy występują jako czarne char

Trwa nagonka na lokatorów, Dostajemy coraz więcej zaproszeń do programów, w których lokatorzy występują jako czarne charaktery, a wynajmujący grają rolę ofiar. To już nie przypadek, ale dobrze zorganizowana kampania medialna zmierzająca do osłabienia praw lokatorów.

Źródło
Opublikowano: 2019-03-19 00:08:25

Adrian Zandberg, lider Partii Razem, o układzie sił wyborczych: Na miejsca, gotowi…

Eurowybory dopiero za trzy miesiące, ale już dziś właściwie wiadomo, jak będzie wyglądać kartka do głosowania. Od 2015 roku wiele musiało się zmienić, żeby wszystko zostało mniej więcej po staremu. Będzie lista Schetyny (w bonusie kilka znanych twarzy spoza PO) i lista Kaczyńskiego. Miejsce Petru próbuje zająć Biedroń. Ostra prawica dzieli się i mnoży, więc nie wiadomo ile w końcu wystawi list. Będzie wreszcie lewica, która zawalczy o wyższe płace, niższe czynsze i bezpłatne leki na receptę. Wspólnie wystartują Partia Razem, ludzie lewicy dotąd związani z SLD, Piotr Ikonowicz, Unia Pracy, związkowcy i działacze społeczni. Lewica Razem łączy środowiska, które nie mają zamiaru kapitulować przed liberałami.

Kto wygra? Całe piękno demokracji polega na tym, że nie wiadomo. Na razie PiS i PO czują się bardzo pewnie. Ja natomiast pamiętam, że na sto dni przed wyborami prezydentem miał być Bronisław Komorowski. Na szczęście o tym, co będzie, zadecydują nie komentatorzy, właściciele sondażowni i telewizyjni celebryci, tylko zwykli ludzie przy urnach.

https://www.se.pl/…/adrian-zandberg-lider-partii-razem-o-uk…

Adrian Zandberg, lider Partii Razem, o układzie sił wyborczych: Na miejsca, gotowi…

Eurowybory dopiero za trzy miesiące, ale już dziś właściwie wiadomo, jak będzie wyglądać kartka do głosowania. Od 2015 roku wiele musiało się zmienić, żeby wszy …

Źródło
Opublikowano: 2019-03-03 13:31:54

8 lat temu zginęła Jolanta Brzeska. ‚To powinien być wyrzut sumienia wszystkich polityków’

Cały czas nie ma ustawy, która wygasiłaby roszczenia reprywatyzacyjne i która zakończyłaby raz na zawsze ten haniebny rozdział w historii naszego miasta. Cały czas mordercy Jolanty Brzeskiej pozostają bezkarni. To hańba polskiego wymiaru sprawiedliwości. To, że sprawa reprywatyzacji ciągle nie została przecięta, pokazuje, jak słabe jest polskie państwo. To powinien być wyrzut sumienia wszystkich polityków.

http://warszawa.wyborcza.pl/…/7,54420,24508596,8-lat-temu-z…

8 lat temu zginęła Jolanta Brzeska. ‚To powinien być wyrzut sumienia wszystkich polityków’

Osiem lat temu, 1 marca, w Lesie Kabackim spłonęła Jolanta Brzeska. Na skwerze jej imienia na dolnym Mokotowie kilkadziesiąt osób wspominało lokatorską działaczkę. Kwiaty złożył m.in. wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki

Źródło
Opublikowano: 2019-03-02 09:02:19

Podczas II wojny światowej Warszawa została przez niemieckiego okupanta niemal z

Podczas II wojny światowej Warszawa została przez niemieckiego okupanta niemal zrównana z ziemią. Mieszkanki i mieszkańcy stolicy odbudowywali ją w dużej mierze własnymi rękami. To dzięki ich poświęceniu i wsparciu całej Polski Warszawa powstała z gruzów.

Jednym z budowniczych Warszawy był ojciec Jolanty Brzeskiej. Pracował między innymi przy odbudowie kamienicy przy Nabielaka 9. Jako podziękowanie za wysiłek włożony w odbudowę miasta dostał przydział na mieszkanie właśnie w tej kamienicy. Kilkadziesiąt lat później jego córka Jola Brzeska wciąż mieszkała w tym budynku.

I nagle zjawił się ktoś, kto twierdził, że ta kamienica, odbudowana siłami społecznymi, jest jego własnością. Zaczyna się proces pozbywania się lokatorów i lokatorek. Wysokość czynszu rośnie w absurdalnym tempie. Mieszkańcy kamienicy są nękani. Jolanta Brzeska stawia opór – toczy boje w sądzie, w urzędach, organizuje lokatorów w walce o swoje prawa. Staje się jedną z liderek ruchu lokatorskiego.

W końcu 1 marca 2011 roku zostaje brutalnie zamordowana. Przypadkowy spacerowicz odnajduje jej zwęglone zwłoki w Lesie Kabackim. Sprawcy wciąż nie zostali ukarani.

Jest jeden najważniejszy sposób, w jaki można uczcić pamięć Brzeskiej: skończyć raz na zawsze z reprywatyzacją. Reprywatyzacja, niezależnie od tego, czy bogaci się na niej prawowity spadkobierca czy handlarz roszczeń, to dramat lokatorów i lokatorek. To eksmisje, długi i strach. Najwyższy czas zamknąć ten haniebny rozdział najnowszej historii naszego kraju.

Jeszcze nie tak dawno wydawało się nam, że prace nad tzw. "dużą ustawą reprywatyzacyjną" są już na ostatniej prostej. Dziś widzimy, że medialne zainteresowanie tragedią reprywatyzacji skończyło się wraz z kampanią na prezydenta Warszawy. Domagamy się, by rząd wrócił do prac nad projektem. W konsultacjach publicznych Partia Razem przedstawiła szereg uwag do projektu, dzięki którym może się on stać jeszcze lepszy. W szczególności żądamy zmniejszenia wysokości rekompensat wypłacanych właścicielom roszczeń w zamian za ich wygaszenie. Oczekujemy też, że śledztwo w sprawie zabójstwa Jolanty Brzeskiej będzie – zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Zbigniewa Ziobry – traktowane poważnie.

Nie możemy dłużej czekać na sprawiedliwość.

[Opis dla osób niewidomych i niedowidzących: Po prawej stronie grafiki znajduje się podobizna Jolanty Brzeskiej. Po lewej stronie tekst: "Jolanta Brzeska 1947-2011 / Ikona ruchu lokatorskiego została zamordowana 8 lat temu, 1 III 2011 roku. Reprywatyzacja zabija. / Domagamy się: zakazu zwrotów nieruchomości w naturze, wygaszenia roszczeń reprywatyzacyjnych, sprawiedliwości dla ofiar reprywatyzacji!".]


Źródło
Opublikowano: 2019-03-01 13:02:32

Morderstwo Jolanty Brzeskiej: dość bezkarności organów ścigania!


8 lat temu zamordowana została Jolanta Brzeska, warszawska działaczka lokatorska. Jej zwęglone ciało zostało znalezione w Lesie Kabackim. Jej morderców do dzisiaj nie postawiono przed sądem, a organy ścigania przez lata bezczelnie twierdziły, że Brzeska popełniła samobójstwo.

Jolanta Brzeska walczyła z dziką reprywatyzacją, podwyżkom czynszów i eksmisjom. Była założycielką Warszawskie Stowarzyszenie Lokatorów, które do dzisiaj kontynuuje tę walkę.

W rocznicę śmierci Jolanty Brzeskiej weźmiemy udział w uroczystościach upamiętniających jej życie i walkę. Spotykamy się dzisiaj o 17:00 przy skwerze im. Jolanty Brzeskiej.

Źródło
Opublikowano: 2019-03-01 10:10:31

Bardzo się cieszę na wspólną kampanię z Piotr Ikonowicz i Agata Nosal-Ikonowicz

Bardzo się cieszę na wspólną kampanię z Piotr Ikonowicz i Agata Nosal-Ikonowicz Będzie moc!

„Dotrzymaliśmy słowa. Do Parlamentu Europejskiego wystawimy jedną, wspólną listę lewicy. Powołujemy do życia koalicyjny komitet wyborczy Lewica Razem. Lewica Razem to wyższe pensje, niższe czynsze i bezpłatne leki. Lewica Razem to rozwiązania sprawdzone przez naszych europejskich przyjaciół w…

Więcej

Źródło
Opublikowano: 2019-02-28 20:58:14

"Dotrzymaliśmy słowa. Do Parlamentu Europejskiego wystawimy jedną, wspólną

"Dotrzymaliśmy słowa. Do Parlamentu Europejskiego wystawimy jedną, wspólną listę lewicy. Powołujemy do życia koalicyjny komitet wyborczy Lewica Razem. Lewica Razem to wyższe pensje, niższe czynsze i bezpłatne leki. Lewica Razem to rozwiązania sprawdzone przez naszych europejskich przyjaciół w Austrii, w Holandii, w Danii. Czas na budowę europejskiego państwa dobrobytu w Polsce!" – mówił dziś na konferencji prasowej pod Państwową Komisją Wyborczą Adrian Zandberg.

Lewica Razem to koalicja Razem, Ruch Sprawiedliwości Społecznej i Unia Pracy. Z naszych wspólnych list wystartują m.in. legendarny działacz społeczny i poseł Piotr Ikonowicz (RSS), Marcelina Zawisza (Razem), Maciej Konieczny (Razem) i przewodniczący Unii Pracy Waldemar Witkowski.

Chcemy silnej Europy, chcemy współpracy, na której skorzystają zwykli ludzie, a nie tylko wielkie korporacje i banki. Będziemy chronić nasze gospodarki przed nieuczciwą, agresywną konkurencją ze strony amerykańskich i chińskich korporacji. Lewica Razem to Europa, w której zarabiamy dobrze i czujemy się bezpiecznie. Będziemy głosem lewicy w Parlamencie Europejskim!

Źródło
Opublikowano: 2019-02-28 20:15:48

Informator Pomorza – Gdańsk miastem kontrastów?

"Liczba oczekujących na lokal socjalny to ponad 1944 osoby. Ceny nieruchomości stale rosną (ponad 30% wzrost w 3 lata) i należą do najwyższych w kraju. Od ponad dwóch lat ceny mieszkań rosną w sposób zauważalny dla nabywców. W odróżnieniu od większości rynków nieruchomości w kraju stosunkowo niewielki, czwarty co do wielkości (za warszawskim, krakowskim i wrocławskim), trójmiejski rynek nieruchomości kształtują w pierwszej kolejności oczekiwania bogatych nabywców, którzy traktują zakup nieruchomości jak inwestycję, która ze względu na ceny czynszów szybko się zwróci."

O patologiach trójmiejskiego rynku nieruchomości, na przykładzie niedawnej egzekucji komorniczej przy. ul. Szerokiej, pisze na łamach Informatora Pomorza Maciej Ostrowski z Zarządu Okręgu Gdańskiego Razem

https://www.informator-pomorza.pl/…/gdansk-miastem-kontrast…

Informator Pomorza – Gdańsk miastem kontrastów?

Gdańsk miastem kontrastów? 2019-02-20 Polityka mieszkaniowa realizowana w Gdańsku od połowy lat 2000. jest przyjazna właścicielom wielu nieruchomości, natomiast rosnące czynsze i brak dostępu do tanich mieszkań, okazują się przekleństwem gorzej uposażonych mieszkańców miasta- twierdz…

Źródło
Opublikowano: 2019-02-20 16:49:29

Berlin wywłaszczy spółki z branży nieruchomości ‚dla dobra ogółu’? Połowa mieszkańców jest za

Czy Europa zawita do Polski
1) zanim;
2) równolegle;
3) po tym jak;
myślenie europejskie pojawi się w naszych głowach?

"Dla Niemców jest przy tym ważne, aby nie wydawać – jak to się często dzieje w Polsce, gdzie czynsze pozostawiono wyłącznie wolnemu rynkowi (w Niemczech ustawa daje możliwość ograniczenia wysokości czynszów przez miasto) – połowy pensji na mieszkanie. W Europie to my jesteśmy w czołówce narodów przeznaczających na koszty zamieszkania największy udział dochodów."

Berlin wywłaszczy spółki z branży nieruchomości ‚dla dobra ogółu’? Połowa mieszkańców jest za

Berlin jest modny. Ściągają więc do niego nowi mieszkańcy z całego świata, pompując ceny najmu. Wiadomo, że część 'starych' berlińczyków będzie musiała opuścić miasto, bo czynsz 'zje' całą ich emeryturę. Recepta? Wywłaszczenie firm posiadających ponad 3 tys. mieszkań.

Źródło
Opublikowano: 2019-02-18 16:45:43

W minioną sobotę odbył się protest Mieszkanie Prawem, Nie Towarem w sprawie sytu


W minioną sobotę odbył się protest Mieszkanie Prawem, Nie Towarem w sprawie sytuacji gdańskich lokatorów zlicytowanych razem z mieszkaniem. Dzisiaj nasi koledzy i koleżanki, które blokowały 4 lutego wejście komornicze dostały wezwania do zapłaty grzywny w wysokości 1000 zł. każda! Zarówno mieszkający na Szerokiej 22/23 jak i osoby, które wtedy się z nimi solidaryzowały przeżyły dużo stresu gdy kilkudziesięciu policjantów zaczęło rozbijać protest.

„Dlaczego mam się dokładać na ludzi, których nie stać na czynsze”? — słyszymy każdego dnia, gdy podejmujemy sprawy osób traktowanych przez czyścicieli kamienic i wydziały mieszkaniowe jak niepotrzebny dodatek do nieruchomości. Za tymi słowami czai się strach, bo często nawet ich autorów od eksmisji dzieli jedna niespłacona rata kredytu. Stworzyliśmy system, którego celem jest rozbicie solidarności ludzi harujących za nędzne grosze. Stawką jest uczynienie z nas towaru, wyciśnięcie z nas większej wydajności. Ludzie, którzy w razie straty pracy najprawdopodobniej stracą również mieszkanie są pokorni i zastraszeni. Sytuacja mieszkaniowa w Polsce jest przesiąknięta przemocą ekonomiczną. Ludzie, którzy korzystają na obecnym stanie rzeczy są ze sobą nad wyraz solidarni. Potrafią do swojego punktu widzenia przekonać władzę i opinię publiczną. O czym świadczy, że wymianie zamków towarzyszy ponad 30 policjantów i 7 radiowozów. Zarzucają innym roszczeniowość, a sami są do obrzydzenia roszczeniowi. Ludzie, którzy zarabiają na spekulacji mieszkaniowej oczekują żadnych lub jak najniższych podatków, bezpłatnych parkingów, zapewnienia bezpieczeństwa, oczekują, że sądy będą po ich stronie — a wszystko to za publiczne pieniądze.

Na tę sytuację jest tylko jeden sposób – zawsze bądźmy solidarni i solidarne z ludźmi, których niesprawiedliwość wypycha na margines i miejmy świadomość własnych interesów. Solidarność naszą bronią!

Źródło
Opublikowano: 2019-02-11 13:00:01

W zeszłym tygodniu złożyliśmy doniesienie do Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

W zeszłym tygodniu złożyliśmy doniesienie do Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Powód? Chcieliśmy, aby służby państwa prawa wzięły pod lupę oświadczenie majątkowe Jarosława Kaczyńskiego.

Oczywiście, w Polsce rządzonej przez PiS, włos z głowy prezesa nie spadnie. CBA nie skontroluje oświadczenia majątkowego prezesa PiS. Zapewne nie ma to nic a nic wspólnego z tym, że szef CBA pracował kiedyś dla spółki Srebrna. Według europosła Ryszarda Czarneckiego "nie ma mowy o konflikcie interesów"!

Na nagraniach #TaśmyKaczyńskiego wielokrotnie padają stwierdzenia, które jednoznacznie pokazują, że to prezes PiS jest osobą, która trzyma w rękach stery Srebrnej i odpowiada za jej decyzje biznesowe. Kaczyński nawet oficjalnie przewodniczył zgromadzeniu wspólników Srebrnej!

W zeszłym tygodniu złożyliśmy również wniosek do Państwowej Komisji Wyborczej o skontrolowanie funduszy Prawa i Sprawiedliwości i ich powiązań ze spółką Srebrna. Liczymy, że PKW wykaże się większą roztropnością.

[Opis dla osób niewidomych i niedowidzących: Na grafice jest ilustracja "trzech mądrych małp" – jedna z nich zasłania oczy, druga uszy, trzecia usta. Na grafice jest napis: "CBA odmawia kontroli oświadczenia majątkowego Jarosława Kaczyńskiego".]TaśmyKaczyńskiego

Źródło
Opublikowano: 2019-02-05 17:10:28

Każdemu z nas może powinąć się noga. Przy odrobinie pecha komornik w asyście trz

Każdemu z nas może powinąć się noga. Przy odrobinie pecha komornik w asyście trzydziestu policjantów może pojawić się pod Twoimi drzwiami w celu wykonania „egzekucji komorniczej”. Taki los spotkał parę starszych, schorowanych osób z Gdańska.

Członkowie i członkinie pomorskiego Razem wraz z osobami ze Studenckiego Komitetu Antyfaszystowskiego UG, PPS Gdańsk, RSS Pomorze i Kolektywu Zaraza byli na miejscu, by pomóc lokatorom i zablokować komornika.

Komornik wraz z obstawą dostał się do mieszkania i wymienił zamki. Lokatorzy boją się, że niedługo stracą dach nad głową. Spodziewają się dokwaterowania obcych osób i stosowania innych środków uporczywego nękania. Szykany te mają doprowadzić do “wyczyszczenia” mieszkania położonego w atrakcyjnym turystycznie historycznym centrum Gdańska.

Do tego typu egzekucji komorniczej nie powinno dojść bez wcześniejszego zapewnienia lokatorom mieszkania zastępczego.

Bez sensownej polityki mieszkaniowej będziemy żyli w barbarzyńskim kraju, gdzie takie sytuacje się nigdy nie skończą. Dziś starsza para z Gdańska, jutro być może Ty. Budujmy mieszkania!

Fot. Łukasz Kowalczuk

[Opis dla osób niewidomych i niedowidzących: grafika przedstawia 6 zdjęć. Na pierwszym widać kilka zaparkowanych policyjnych radiowozów. NA dwóch kolejnych widać grupę policjantów przygotowujących się do wkroczenia do budynku. Na kolejnych zdjęciach widać osoby zaangażowane w blokadę, media oraz dwóch członków gdańskiego Razem relacjonujących sytuację mediom.]


Źródło
Opublikowano: 2019-02-05 11:24:11

Mieszkanie Prawem, Nie Towarem


Mieszkanie Prawem, Nie Towarem

Dzisiaj, w asyście ponad trzydziestu funkcjonariuszy policji, dokonano egzekucji komorniczej w zlicytowanym wraz z lokatorami mieszkaniu w kamienicy przy ul. Szerokiej w Gdańsku. Wymienione zostały zamki w drzwiach. Lokatorzy, starsze osoby z niepełnosprawnością są przekonane, że to dopiero początek szykan. Spodziewają się dokwaterowania obcych lokatorów i stosowania innych środków uporczywego nękania. Szykany te mają doprowadzić do “wyczyszczenia” mieszkania położonego w atrakcyjnym turystycznie historycznym centrum Gdańska.

Na czas czynności komorniczych budynek został obstawiony szczelnym kordonem policji już na ponad godzinę przed ich rozpoczęciem. Do budynku nie wpuszczano nikogo, nawet mieszkanek i mieszkańców kamienicy wracających z porannymi zakupami. Protestujące osoby, którym wcześniej udało się wejść do budynku zostały zniesione na dół, spisane przez funkcjonariuszy i przetrzymane przez nich na klatce schodowej.

Mobilizacja takich sił policyjnych była niewspółmierna do urojonego zagrożenia. Środki zastosowane przy tej wątpliwej prawnie egzekucji komorniczej pokazują, jak bardzo nasze państwo wspiera najsilniejszych kosztem najsłabszych. Publiczne instytucje skutecznie bronią interesu najbogatszej mniejszości nie zwracając uwagi na koszty społeczne, które wszyscy i wszystkie ponosimy. Taki pokaz siły bardzo szkodzi zaufaniu społeczeństwa do instytucji państwa. Dzisiaj tak naprawdę byliśmy świadkami słabości instytucji państwowych i samorządowych wobec realnych problemów społecznych. Lokatorzy mieszkania przy ul. Szerokiej mają dość życia w ciągłym napięciu. Złożyli wniosek o mieszkanie socjalne i oczekujemy od władz samorządowych wywiązania się ze swojego konstytucyjnego obowiązku pilnego zapewnienia schronienia pokrzywdzonym osobom.

Sytuacja ta jest testem na to, czy “Miasto Solidarności” jest jedynie marketingowym frazesem, czy faktyczną wartością, którą kieruje się Miasto Gdańsk. Lokatorzy są pod opieką pełnomocnika prawnego wraz z zespołem aktywistek i aktywistów społecznych. Nie odpuścimy tematu, dopóki pokrzywdzone osoby nie otrzymają bezpiecznego mieszkania.

Wraz z organizatorami i organizatorkami z Studencki Komitet Antyfaszystowski – UG, Polska Partia Socjalistyczna Gdańsk, Ruch Sprawiedliwości Społecznej Pomorze, Kolektyw Zaraza zapraszamy do wzięcia udziału w sobotniej solidarnościowej demonstracji Mieszkanie Prawem, Nie Towarem

Najpierw ludzie, potem zyski!
Dach nad głową jest dla wszystkich!

Źródło
Opublikowano: 2019-02-04 18:45:12

Czy normalna jest sytuacja, w której poseł, do tego prezes partii rządzącej, pro

Czy normalna jest sytuacja, w której poseł, do tego prezes partii rządzącej, prowadzi negocjacje biznesowe w siedzibie swojej partii? W imieniu bezpośrednio związanej z nim spółki? I nie odnotowuje tego w rejestrze korzyści?

Czy normalne jest, że ludzie związani z PiS, poprzez spółkę Srebrna, mieli wybudować komercyjne wieżowce w centrum Warszawy, na których spółka zarabiałaby setki milionów złotych?

Układ łączący politykę i biznes to oligarchia – system, w której prawa i potrzeby zwykłych ludzi schodzą na dalszy plan. To zaprzeczenie demokracji.

Dlatego skierowaliśmy szereg wniosków i pism w związku z #TaśmyKaczyńskiego:

➡️ Chcemy, by PKW zbadało finanse Prawa i Sprawiedliwości.
➡️ Chcemy, by oświadczeniu majątkowemu przyjrzało się CBA.
➡️ Chcemy, by marszałek Sejmu skierował sprawę Jarosława Kaczyńskiego do komisji etyki.

Na tym z pewnością nie zakończymy. Ta afera musi zostać w pełni wyjaśniona, bo uderza w podstawy zasad rządzących Polską.

[Opis dla osób niewidomych i niedowidzących: Na górze jest tytuł wielkimi literami: "Dość świętych krów!". Poniżej są trzy wyróżnione akapity: "Złożyliśmy wniosek do Państwowej Komisji Wyborczej o kontrolę finansów PiS"; "Złożyliśmy pismo do CBA ws. oświadczenia majątkowego Jarosława Kaczyńskiego"; "Wnioskujemy do marszałką Sejmu o przekazanie sprawy Kaczyńskiego do komisji dyscyplinarnej". W tle z lewej strony jest fragment złożonych pism, z prawej strony na górze jest zdjęcie rzeczniczki partii Razem Doroty Olko oraz Adriana Zandberga w trakcie konferencji prasowej. Na dole z prawej strony jest zdjęcie Jarosława Kaczyńskiego. Na dole z lewej strony jest napis: #TaśmyKaczyńskiego.]TaśmyKaczyńskiego

Źródło
Opublikowano: 2019-02-02 16:30:00