A zatem mamy kolejnego kandydata na prezydentę, tym razem celebrytę i gwiazdę TV

A zatem mamy kolejnego kandydata na prezydentę, tym razem celebrytę i gwiazdę TV. Nie, Trump nie wyemigrował, mamy do czynienia z Szymonem Hołownią i już zaczyna się wciskanie go jako kandydata niepartyjnego.

Popieramy działania charytatywne i fundacje (w państwie z papieru T to jednak coś), przyjmowania uchodźców przez UE. Fajnie, że ma żonę-żołnierkę, pilotkę myśliwca. Super, że miał własny program w TV. Trochę mniej super, że jest jednak katolickim fanatykiem, dla którego niedoścignionym wzorem jest Tomasz Terlikowski:

http://archive.is/pU8nG (nie będziemy nabijać odsłon OdRzeczy, spokojnie)

A z drukowanego wywiadu mamy jeszcze ciekawsze fragmenty:

"Chciałbym, aby aborcja była zakazana. Jeszcze bardziej chciałbym jednak, by nie musiała być zakazywana, bo ludzie sami z siebie wiedzieliby, że to straszne zło. Jeśli jednak chcesz ze mną gadać o tym, (…) jak się bić o prawo, to będę pytał o to, jak ustawić takie prawo w kraju, w którym znaczna część naszych współobywateli myśli w tych kwestiach, niestety, inaczej niż my".

https://natemat.pl/290027,szymon-holownia-kandydatem-na-pre…

Czyli zdeklarowany zwolennik piekła kobiet.

A mniejszości LGBTQ+? Zwolennicy równości małżeńskiej? Hołownia ŁASKAWIE zgadza się na związki partnerskie, ale zaznacza, że "dla sekty postępowców konkubenci to tylko strategiczny etap, oczy już mają wpatrzone w inny cel, z nimi sobie nie pogadam, bo oczym tu gadać z rozpędzonym walcem. Pozostali zapętlili się w myśleniu: "chcemy być traktowani jak małżeństwo, choć nie chcemy nim być"."

To obok standardowych prawicowych gwizdków (dogwhistles) o "wybieraniu" LGBT jako stylu życia. Zaiste, wybieramy styl życia który naraża nas na szykany, utratę zdrowia, a czasem i życia (w tym kontekście przywoływanie Milo jest co najmniej manipulacją).

http://archive.is/XnfBj (autorski blog; Hołownia tak pięknie mówi o LGBT, zaprawdę)

A dla miłośników plotek mamy gratkę: Grupę Mniej tu, na Fejsie:

https://www.facebook.com/groups/317606525815634/permalink/327492248160395/?hc_location=ufi

Prowadzi ją Wielki Celebryta Szymon, który znakomicie wie, jak można żyć za Mniej. A wam, maluczcy? Radzi zastanowić się, jak żyć za mniej:

"Jak przekonać siebie, że nawet jeśli mam do czegoś prawo, mogę z niego zrezygnować właśnie w ramach filozofii "mniej". Zrezygnować z czegoś, do czego nie masz prawa – np. nie ukraść – to jedno. Ale ile znacie osób, które na propozycję podwyżki powiedziały: "Nie, dziękuję, wystarczy mi to, co mam. Mam takie potrzeby". To tylko przykład, ale można go przełożyć na tysiąc sytuacji z życia każdego z nas: prawo do odpoczynku, do spokoju, do komfortu, do bezpieczeństwa, do szacunku, do autonomii. Dla własnego dziecka jesteśmy w stanie z tego zrezygnować. A dla kogo jeszcze?"

Jaśnie Oświecony Pan Celebryta poleca zastanowić się, jak żyć za mniej. Odmów podwyżki! Zrezygnuj z odpoczynku! Zrezygnuj z komfortu albo bezpieczeństwa! A najlepiej zrezygnuj z szacunku (szczególnie, jak jesteś LGBT albo kobietą).

Co do kobiet Szymon ma zresztą dość zabawne podejście:

"weźmy już skończmy te posty o myciu, ekopodcieraniu się, ekoobsłudze miesiączki i generalnie o sferach na tyle osobistych, że poruszanie ich (i czytanie o Waszych przygodach z bidetem i papierem T) jest dla mnie jest kłopotliwe. Ja nie chcę wiedzieć jak się myjecie, jak często, czym, czy w ramach bycia eko – z przeproszeniem – opróżniacie pęcherz pod prysznicem, bo oszczędza się w ten sposób wodę do spłukiwania etc. POTRAFIĘ wyobrazić sobie życie bez tej wiedzy, naprawdę."

Najwyraźniej nie przechodzi mu przez gardło słowo toaleta. A zatem mamy poważne pytanie: Czy za granicą nowy kandydat na prezydenta pyta "Where can I go pee-pee?"

(summa summarum: nihil novi sub sole, kolejny prawicowy fanatyk kandydatem na prezydenta, sprzedawany jako "katolewak" przez niektóre publikacje)

Napoleon I na tronie cesarskim, Jean Auguste Ingres, 1806


Źródło
Opublikowano: 2019-12-10 08:13:53

Albo świat, w którym ktoś przykleja do ściany banana, ktoś inny kupuje go za rów

Albo świat, w którym ktoś przykleja do ściany banana, ktoś inny kupuje go za równowartość dekady pracy Polaka na medianie, ktos kolejny go zjada i za zjedzenie banana jest aresztowany, ale okazuje się banan można zastąpić innym, bo nie chodzi o konkretnego banana, tylko o jego "ideę". No więc, Ty świecie, mam do sprzedania ideę ogórka za 500 k dolarów.


Źródło
Opublikowano: 2019-12-08 22:07:04

Poseł Kulasek: Proponuję spróbować się utrzymać w Warszawie za 9 tys. zł

Jak Kulasek przymiera głodem to niech złoży mandat.

Z drugiego miejsca wejdzie Małgorzata Matuszewska-Boruc z Razem, która z pewnością sobie za te pieniądze poradzi i jeszcze dorzuci nadwyżkę na jakąś organizację publiczną.

Poseł Kulasek: Proponuję spróbować się utrzymać w Warszawie za 9 tys. zł

"Proponuję spróbować się utrzymać w Warszawie za 6,5 tys. zł na rękę i dietę 2,5 tys. zł" – powiedział w rozmowie z reporterem Interii Jakubem Szczepańskim Marcin Kulasek, sekretarz generalny SLD zapytany o życie w hotelu sejmowym. Jego zdaniem, poselski budżet jest mocno obciążony…

Źródło
Opublikowano: 2019-12-05 11:20:05

Wiem, wiem, że miałem przestać, ale zwizualizowałem sobie manifestację przeciwko

Wiem, wiem, że miałem przestać, ale zwizualizowałem sobie manifestację przeciwko lewicy zorganizowaną przez liberalnych publicystów i nie mogę się powstrzymać przed wymyślaniem kolejnych haseł na demo:
„Zandbergu kary, twój rząd obali Cezary!”
„Razemowi komuniści, was obalą publicyści!”
„Wiadomo.co, wiadomo.co, Zandberg, Zandberg, wiadomo.co!”
„A w kompocie zamiast wiśni będą pływać maoiści!”
A wy jak sądzicie?

Źródło
Opublikowano: 2019-12-02 22:23:27

Sprawa Polańskiego to klasyczny przykład konfliktu klasowego, w którym wychodzi

Sprawa Polańskiego to klasyczny przykład konfliktu klasowego, w którym wychodzi na jaw, że liberałom niie chodzi o żaden ład prawny, o żadną demokrację, ani konstytucję. Chodzi o obronę swoich. Jak jesteś elitą – artystą, piłkarzem czy ważnym dziennikarzem – twoi koledzy wybaczą ci wszystko. Bo mają głęboko uwewnętrznioną rasistowsko-klasistowskie przekonanie, że istnieje jakościowa różnica pomiędzy nimi a ludem. Dokładnie to, słowo w słowo, pisze sam Hartman:

"[Roman Polański] jest budzącym podziw gigantem – nawet jeśli oburzają nas jego seksualne ekscesy z dalekiej przeszłości. Mimo tej wielkiej dysproporcji osobowego i życiowego formatu, jaki dzieli zwykłych ludzi od kogoś takiego jak Polański"

Tak wygląda słownik liberalnych elit – pedofilem może być Trynkiewicz (nauczyciel wfu), Roman Polański jest budzącym podziw gigantem. Jest też gigantem bogatym, dlatego od wielu przestępstw może się wyłgać idąc na ugody, płacąc miliony za milczenie. Takie są warunki brzegowe demokracji w kapitalizmie.


Źródło
Opublikowano: 2019-12-01 15:21:47

Atlas nienawiści – mapa samorządowych "stref wolnych od LGBT".

Atlas nienawiści – mapa samorządowych „stref wolnych od LGBT”. Dopóki nie zrobiłem mapy, nie zdawałem sobie sprawy, jaki zasięg ma to zjawisko.

Mapa zrobiłem ja. Jednak najważniejsze dane, to niestrudzona praca Kuba Gawron i Paulina Pająk. Nie tylko wyszukali te przyjęte uchwały, sklasyfikowali według typów (w tym dwóch głównych – niesławne „rezolucje przeciw ideologii LGBT” oraz nowy patent, „Samorządowa Karta Praw Rodzin”) ale śledzą także działania lobbystów z Ordo Iuris.

Mapa dostępna pod adresem: https://atlasnienawisci.pl
To pierwszy etap. Będzie rozbudowa, bo niestety, fanatycy nie ustają w swoich wysiłkach.


Źródło
Opublikowano: 2019-11-30 12:36:46