Czyj ty jesteś, synku? / Literatura / dwutygodnik.com

jeden z najlepszych eseistów młodego pokolenia, Kuba Zgierski, wraca z kolejnym znakomitym kawałkiem. nie wiem, czy w tym roku przeczytacie coś równie poruszającego. na kanwie tekstów Baldwina o Ameryce, dzieciństwie, rasizmie, przemocy i wykluczeniu – wydanych właśnie w tomie "Zapiski syna tego kraju" – pyta również i o tych, których my prześladowaliśmy i którzy nas prześladowali. zalecam.

"Dla całej twórczości Baldwina kluczowe jest czułe pytanie: „Jak przygotować dziecko na dzień, w którym doświadczy pogardy – i jak stworzyć w nim odtrutkę silniejszą niż trucizna?.

[…]

Szybko został młodym, utalentowanym kaznodzieją. Używanie głosu do kołysania kongregacją dawało mu poczucie władzy i podniecało go – w sposób, jak sam przyznawał, całkiem dosłowny. Nigdy nie poczuł się jednak „zbawiony” – co najwyżej przyjemnie wyczerpany. Kościół ostatecznie okazał się rozczarowaniem, a Bóg – kolejnym przegranym ojcem. „Nie chodzi nawet o to, że przewodniczący kongregacji kupował domy i kadilaki, a wierni szorowali podłogę, wrzucając swoje 25-centówki na tacę. Chodzi o to, że w kościele nie było miłości. Msze ukrywały naszą nienawiść do obcych i pogardę dla samych siebie”. Była to więc świątynia gniewu, który wprawdzie, jak pisał, nigdy nie przestawał powracać do niego gorącymi, wściekłymi falami, ale któremu postanowił konsekwentnie dawać odpór. Miał bowiem świadomość, że jego „prawdziwe życie jest w niebezpieczeństwie – nie z powodu czegoś, co mogliby mi zrobić inni ludzie, a z powodu nienawiści, którą noszę w sercu”.

Czyj ty jesteś, synku? / Literatura / dwutygodnik.com

Mniej więcej do 1965 roku – kiedy to zaczął stopniowo upadać na duchu – Baldwin wierzył, że dialog z białą Ameryką ma sens. Że odpowiednio dobrane słowa doprowadzą w końcu do tego, co terapeuci nazywają przełomem

Źródło
Opublikowano: 2019-11-29 22:53:10

Prywatność dla ofiar, nie oprawców!

Prywatność dla ofiar, nie oprawców!

13-letnia dziewczynka uprowadzona z domu, wielokrotnie brutalnie gwałcona, systematycznie odurzana substancjami psychoaktywnymi, głodzona, torturowana psychicznie i fizycznie, zmuszona do usunięcia ciąży powstałej w wyniku gwałtu.
Gdyby to była fabuła filmu, cały Internet oburzałby się, że to nierealistyczne i niesmaczne epatowanie przemocą. Cynizm, nihilizm i wyraz zepsucia kultury.
To jednak nie jest historia z filmu: to prawdziwe piekło, które zafundował nastolatce ksiądz pedofil Roman P. Historię opisała Justyna Kopińska w „Dużym Formacie”. M.in. dzięki nagłośnieniu sprawy udało się uzyskać precedensowy wyrok: 1 mln zł odszkodowania i 850 zł dożywotniej miesięcznej renty dla pokrzywdzonej. Niedawno Towarzystwo Chrystusowe, do którego należy właściciel, złożyło skargę kasacyjną do Sądu Najwyższego: wyraźnie wskazując, że głęboka trauma i zniszczone życie dziewczyny są mniej warte niż kościelne pieniądze.
Z szacunku dla jej prywatności skrzywdzoną przez księdza młodą kobietę nazywano zmienionym imieniem Kasia – za Justyną Kopińską, która użyła tego pseudonimu w swoim reportażu. To imię stało się symbolem oporu wobec stosowanej przez polski Kościół polityki zamiatania pod dywan popełnianych przez jego członków przestępstw – zwłaszcza pedofilii i innych zbrodni na tle seksualnym.
Kilka dni temu Stanisław Michalkiewicz, prawnik i publicysta związany ze środowiskami skrajnej prawicy, ujawnił na swoim blogu prawdziwe dane Kasi. Zrobił to, gdy komornik zajął mu wszystkie konta na poczet wyroku w procesie o zniesławienie – procesie, który wytoczyła mu Kasia, gdy w publicznie dostępnym internetowym nagraniu nazwał ją kurwą.

Prawo do zachowania w tajemnicy swoich danych jest tym, co chroni ofiary przemocy przed dalszym cierpieniem. Pozwala zdystansować się od traumatycznych przeżyć i stopniowo wrócić do normalności.
Stanisław Michalkiewicz i rzesze jego popleczników uznali, że prawo do prywatności przysługuje księdzu pedofilowi Romanowi P., ale nie jego ofierze. Najwyraźniej sądzą, że bycie gwałcicielem, w przeciwieństwie do bycia zgwałconą, to stan zasługujący na szacunek i ochronę. Że warto bronić agresorów, a nie ofiar agresji. Że solidarność z zadającymi krzywdę i nagonka na osoby skrzywdzone to wartościowa postawa.
Każdy, kto udostępnił dane Kasi lub wręcz wykorzystał je, by szczuć ją i prześladować, zasługuje na potępienie. Jeśli zobaczycie w mediach społecznościowych takie posty, pamiętajcie, że możecie zgłosić je do administracji strony. Nie wdawajcie się w publiczne internetowe przepychanki z takimi osobami: po prostu flagujcie ich posty. W Internecie nic nie ginie, ale wspólnymi siłami możemy zrobić wszystko, by ograniczyć zasięg niegodnego postępku Stanisława Michalkiewicza.
Bezprawne udostępnianie danych ofiary bestialskiego przestępstwa jest nie tylko nielegalne: jest niemoralne. Jest nieludzkie.
Hańba!
#MuremZaKasiąMuremZaKasią

Źródło
Opublikowano: 2019-11-25 15:46:03

Ani słowa o orędziu Morawieckiego. Orędzie Morawieckiego samo się komentuje. Wys

Ani słowa o orędziu Morawieckiego. Orędzie Morawieckiego samo się komentuje. Wystarczy cytować. Ale jakoś nie mam ochoty. Jeśli ktoś jest zainteresowany, to było to połączenie listu duszpasterskiego ze słabymi fragmentami z Sienkiewicza, kraszone jakimś sosem z klisz i pustych formuł. Czyli jak zwykle. Duda by się nie powstydził. Z rąk by sobie Morawiecki z Dudą to orędzie wyrywali. Klasyka gatunku, dobrozmianowy kanon – można powiedzieć.
Za to brodaty Zandberg i jego riposta na poezję premiera, cudowny/cudowna (riposta znaczy). Oto Zandberg z zimną krwią rozjeżdża Morawieckiego i jego cyniczny patriotyzm, rozjeżdża go lewicowym walcem z tofu i cieciorki, a pod kołami tego walca trzeszczą husarskie skrzydła, ryngrafy i ułańskie lance, sypie się pod kołami tego walca z chlebowca i szpinaku, budżet i wysoka dzwonnica, zlęknieni księża podwijają sutanny i umykają przed bolszewikiem Zandbergiem, żeby schronić się w ciepłych ramionach Jędraszewskiego, Głódzia i chuj wie kogo jeszcze z tego, co raz bardziej jawnie, brunatnego towarzystwa.
Morawiecki natomiast miota się po sali sejmowej, nie wie gdzie przysiąść. Czy w ławach rządowych, czy w poselskich? Na pośladkach czuję gorąc. Jakby mu ten garniturek za trzy urzędnicze pensje (albo lepiej) przypalano gorącym żelazem, jakby go wspólnie Marks z Engelsem wzięli na tę udrękę. Jakby mu zbuntowany lud wystawił rachunek. Więc miota się bankster Morawiecki po sejmowej sali, to przysiądzie, to znów zerwie się nerwowo i biegnie.
"Niech pan nie ucieka, panie premierze!" – nawołuje Zandberg z wysokości lewicowego walca z hummusu i pasty warzywnej, a następnie bierze kurs na ławy rządowe. "Umknął" – kwituje Zandberg i nawet nie zadrży mu habsburska szczęka.
A na prawicy szczypią się wzajemnie, żeby ich ktoś z tego koszmarnego snu bez Boga, bez Honoru i bez ich Ojczyzny, obudził. Niech to się skończy nareszcie! – myślą na prawicy i gdyby to była prawda, to o tym ich katolickim zacięciu, o tej bogobojności rodem z Sienkiewicza, to by teraz jeden z drugą sięgali do kieszeni po rożańce, ale gdzie tam. Poczekają jak Zandberg skończy, ochłoną i wbiją do bufetu na schabowszczaka z kapustą, żeby sobie Polskę zrobić "na szybko". Żeby znów zapanowała, jak chce pan premier, "Polska zbudowana na chrześcijańskich wartościach". Ziemniaki, panierowany kotlet i msza o dwunastej w południe, "przy niedzieli". Taka się premierowi wymarzyła "polska normalność", a Zandberg w to wszystko – walcem.
"Niedoczekanie. Skaranie boskie. Vegekoszmar" – myśli premier Morawiecki i zastanawia się jak to przyjmie Naczelnik Państwa, Prezes Rzeczypospolitej. Co też genialny strateg uknuje w żoliborskiej willi.
Jaka będzie kontra? Co teraz, Mistrzu? – myśli Morawiecki i rzuca tęskne spojrzenie w kierunku Żoliborza.


Źródło
Opublikowano: 2019-11-20 10:18:14

Posłanki #Lewica założyły kilka ważnych zespołów, m.in.: ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego, równouprawnienia

Posłanki #Lewica założyły już w Sejmie kilka ważnych zespołów, m.in.: ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego, równouprawnienia społeczności LGBT+, polityki migracyjnej i integracyjnej. Moja koleżanka z partii Magda Biejat, która ma do tego milion kompetencji, została szefową Komisji Rodziny i Polityki Społecznej. Mamy już przygotowane ustawy do zgłoszenia, skrupulatnie pracujemy nad kolejnymi. Wszystko w zgodzie z programem Lewicy, z programem Razem.
Ale wystarczyło, że Marcelina Zawisza, zgodnie z naszym programem, wspomniała, że Lewica rozważa poparcie zniesienia limitu składek na ZUS, jeśli spełnione będą w nowelizacji inne ważne warunki (głównie chodzi o mechanizm emerytury maksymalnej), a już słychać jęk liberalnych elit na czele z dziedziczką Kidawą-Błońską, która nie tylko uważa, że Kościół katolicki w Polsce jest dyskryminowany, ale też, że taka lewica jest nic nie warta
Otóż taka Lewica, która jednego dnia rozpala prawicowe klawiatury i mikrofony tym, że będzie przewodniczyć pracom Komisji Rodziny i Polityki Społecznej oraz liberałów tym, że mówi wprost, że najbogatsi płacą za mało – to jest właśnie warta wiele lewica. Oby tak dalej.


Lewica

Źródło
Opublikowano: 2019-11-15 12:40:44

Szanowni Państwo, drodzy wyborcy, przyjaciele moi i moje przyjaciółki!

Szanowni Państwo, drodzy wyborcy, przyjaciele moi i moje przyjaciółki!

Dzisiaj, 12 listopada rozpoczęło się pierwsze posiedzenie Sejmu IX kadencji. Dzisiaj zostaliśmy zaprzysiężeni jako posłanki i posłowie. Dzisiaj wreszcie, po czterech latach smuty, do Sejmu wróciła Lewica.

Łatwo się człowiek przyzwyczaja, prawda? Łatwo się przyzwyczailiśmy, że Sejm to miejsce trochę z telewizora, a trochę z kosmosu, w którym jaśnie panowie w garniturach za kilka średnich krajowych załatwiają kosztem zwykłego człowieka swoje deale z banksterami i fundamentalistami religijnymi. Ale ten Wersal na tej sali – kończy się dziś.

Razem z Lewicą wraca do Sejmu to, co miało w nim być od początku: głos zwykłego człowieka, człowieka, który pracuje na magazynie od rana do wieczora, głos emeryta, chorego, głos samotnej matki, głos rodziców dzieci niepełnosprawnych, czy osób szykanowanych za to kogo kochają, albo jaki mają kolor skóry. To głosem ich właśnie będzie Lewica w Sejmie. Będziemy Waszym głosem, będziemy głosem nas wszystkich.

Nie będzie już tak, że sejmowa mównica jest tubą propagandową tylko dla najbogatszych i dla Kościoła. My, posłanki i posłowie Lewicy, nie będziemy się ich bali, nie będziemy się wstydzili powiedzieć, że jesteśmy tu w imieniu zwykłych ludzi. Nie będziemy się modlili o deszcz, nie będziemy przysypiać w czasie obrad. My nie wyjmiemy kart do głosowania, kiedy będą się decydować sprawy ważne dla milionów ludzi. Nie będą naszym udziałem te wszystkie żenujące sceny: nie będziemy udawać, że nas nie ma na sali, że zatrzasnęliśmy się w toalecie, że nie umiemy nacisnąć guzika do głosowania. Tego już na tej sali nie będzie. Przynajmniej po jej lewej stronie.

To, że jesteśmy dzisiaj w Sejmie, to jest Wasza zasługa i Wasza decyzja. Dziękuję raz jeszcze: za wszystkie głosy oddane na Lewicę i za wszystkie głosy oddane bezpośrednio na mnie w okręgu opolskim. Nie zawiedziemy Was – i ja Was nie zawiodę. Mam też nadzieję, że ci z Was, którzy na nas nie głosowali, których nie udało nam się przekonać, przekonają się z czasem, że bijemy się o wszystkich i za wszystkich. I że to jest z korzyścią dla każdego, że głos nowej, młodej lewicy jest trzecim głosem w nowym Sejmie.

Zapewniam też Was, że będziemy rozmawiać i pracować z każdym (niezależnie od tego jak drogi garnitur nosi), kto ma rozum i godność człowieka i kto będzie chciał wesprzeć sprawy dla nas ważne. Jeśli przyjdą do nas posłowie Konfederacji, Prawa i Sprawiedliwości czy PSL-u i powiedzą, że chcą forsować ustawę, która poprawi bezpieczeństwo pieszych, opodatkuje korporacje, albo da emerytom leki po 5 złotych – pierwsza usiądę z nimi do stołu. Nie liczę na to, że przyjdą. Ale chętnie dam się zaskoczyć.

A my sami będziemy pracować ciężko, żeby zaskoczyć Was. Zaskoczyć dobrą robotą, którą tu wykonamy. A którą zaczynamy dzisiaj. Dzięki Wam – i dziękuję Wam! Ślubuję!


Źródło
Opublikowano: 2019-11-12 15:25:01

Razem murem za Kasią – Partia Razem – Inna polityka jest możliwa!

W grudniu Sąd Najwyższy ma orzec w sprawie kasacji wyroku, o którą wnioskowali pełnomocnicy Towarzystwa Chrystusowego, a który to wyrok nakazał wypłatę 1 miliona złotych odszkodowania i dożywotniej renty pani Katarzynie, osobie która padła ofiarą drastycznej seksualnej przemocy ze strony pedofila Romana Behrendta, zakonnika tzw. Chrystusowców.

Jak już wiadomo, w składzie sędziowskim, który ma orzekać w tej sprawie są m.in.: profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, były radca reprezentujący Kościół w sprawie przeciw ofierze pedofilii i sędzia, która niedawno orzekła na rzecz parafii w sprawie o zasiedzenie. Czy sędziowie ci będą w stanie wydać niezawisły wyrok?

Sędziowie w togach, nie sutannach! #MuremZaKasią

Razem murem za Kasią – Partia Razem – Inna polityka jest możliwa!

Stanowisko Rady Krajowej Lewicy Razem w sprawie składu sędziowskiego mającego rozstrzygać kasację wyroku w sprawie p. Katarzyny kontra Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej, czyli przykładu groźnych skutków reform Krajowej Rady Sądownictwa i Sądu Najwyższego: W grudniu Sąd Naj…

Źródło
Opublikowano: 2019-11-11 17:34:00

Wyborcza.pl Wrocław: Były ksiądz Jacek Międlar zaatakował wczoraj na korytarzu s

Wyborcza.pl Wrocław: Były ksiądz Jacek Międlar zaatakował wczoraj na korytarzu sądowym pełnomocnika prezydenta Wrocławia ds. tolerancji. A według organizacji antyfaszystowskiej znieważył sędzię orzekającą w sprawie marszu, którego był organizatorem. Tak się zachowywał w sądzie organizator tegorocznego marszu 11 listopada.

Jeżeli oburza Was, że Międlar co roku łamie prawo na demonstracjach, które organizuje, pozostając bezkarny; jeżeli zastanawia Was, jak to jest, że idą za nim tysiące ludzi i skąd się to bierze; jeżeli zastanawiacie się, czy można z tym coś zrobić zapraszamy na organizowane przez nas wydarzenie pt. Jak zatrzymać faszyzm? Spotkanie – Stożek, Lempart, Witkowski

Kim jest Jacek Międlar? Znany jest z tego, że został skazany za grożenie posłance na Sejm brzytwą. 11 listopada 2016 r. w centrum Wrocławia Międlar darł się do mikrofonu: „banderowcy zalewającą Wrocław i Polskę” oraz: „musimy walczyć z lewactwem, żydostwem i z komunizmem, które wciąż panoszą się w naszej ojczyźnie”. Wytoczony mu proces umorzono, dzięki pomocy Zbigniewa Ziobry. Jak do tego doszło opisaliśmy tutaj: https://www.facebook.com/…/a.161681665191…/2076489552616290/

– Chcemy, żeby Polska była Polską, a nie tęczową republiką zboczeńców, postkomunistycznym tworem czy półżydowską kolonią. – mówił na konferencji prasowej zapowiadającej marsz organizowany 11 listopada. Liczy, że będzie ich kilkadziesiąt tysięcy.


Źródło
Opublikowano: 2019-11-08 16:55:52

Wzięto wszystko co najgorsze z Platformy, antyspołeczne, anty pracownicze podejście Balcerowicza, pogardę dla tych, któr

Wzięto wszystko co najgorsze z Platformy, antyspołeczne, anty pracownicze podejście Balcerowicza, pogardę dla tych, którym się gorzej wiedzie, darwinizm społeczny (mają przetrwać tylko najlepiej przystosowani) i dodano do tego wszystko co najgorsze w Prawie i Sprawiedliwości: nacjonalizm, szowinizm, pogardę dla i wrogość wobec wszystkiego co nie pasuje do schematu Polak-katolik hetero i stworzono Konfederację

Źródło
Opublikowano: 2019-10-20 08:10:11

Rzecznik Episkopatu podkreśla jednocześnie, że zgodnie z nauczaniem Kościoła kat

Rzecznik Episkopatu podkreśla jednocześnie, że zgodnie z nauczaniem Kościoła katolickiego oraz innych religii, ŻYCIE SEKSUALNE JEST ZAREZERWOWANE DLA MAŁŻONKÓW. „W tej sprawie nie ma pola do kompromisów, szóste przykazanie mówi jasno: +Nie cudzołóż+, dlatego wszelkie próby omijania tej zasady, są nie do przyjęcia dla katolików” – dodaje.


Źródło
Opublikowano: 2019-10-18 12:29:13

Byliśmy wczoraj z Razem Pomorze na Demo przeciwko zakazaniu edukacji seksualnej


Byliśmy wczoraj z Razem Pomorze na Demo przeciwko zakazaniu edukacji seksualnej w Gdańsku. Jestem poruszony tym, co mówili młodzi ludzie o lęku w jakim każe im żyć Polska, o marzeniach o emigracji. Jak niewiele się zmienia!

O edukacji w szkole mówiłem w kampanii, potrzebujemy jeszcze czegoś.
Potrzebujemy edukacji seksualnej dla dorosłych! Edukacji seksualnej dla rodziców! Edukacji seksualnej dla księży! Tych w seminariach, ale i dla hierarchów. Dla polityków, urzędników, rolników, w ogóle większości grup dorosłych ludzi w Polsce. To się da zrobić, korporacje próbują edukować społecznie, państwo może edukować dorosłych. Nie zmienimy polskiej szkoły jeśli nie wyedukujemy dorosłych. To dorośli ludzie, ba, dorośli ludzie mający władzę, decydenci i wpływowi przedstawiciele kościoła formalizują swoje lęki, swoje uprzedzenia, swój brak wiedzy, swoje nie przepracowane urazy w zapisy prawa potencjalnie niszczące możliwość lepszego życia kolejnych pokoleń. Niewiedza dorosłych rodzi ruchy anty-edukacyjne i emocje, lęk który każe im utożsamiać edukację, której nie mieli, której nie znają, której się boją z czymś złym. Tak, boimy się zawsze nieznanego. Dorośli – edukujcie się! Nie decydujcie o przyszłości swoich dzieci na podstawie wiedzy swoich rodziców czy dziadków. Przypomnijcie sobie, że nie chcieliście być jak oni, jak poprzednie pokolenia.

Dużo rozmawialiśmy po wydarzeniu z Joanna Szkudlarek, która zwróciła mi uwagę jak bardzo druga strona jest przekonana, że ma rację. Ten konflikt wynika z uwarunkowań społecznych. Tak jak konflikty związane z tolerancją i akceptacją są trudne przy braku codziennego kontaktu z odmiennością, tak jak walka z uprzywilejowaniem jest ciężka bo przywileje są przezroczyste dla tych, co je mają. Tak samo niewiedza jest przezroczysta, niewidoczna. Nie rozwiąże się konfliktu tylko walką. Konserwatywna konserwacja musi się spotkać z oświeceniową pracą przezwyciężenia strachu przed wiedzą.

I to nie ważne, czy ten projekt jest próbą odwrócenia uwagi od jakichś działań PiS i zostanie odrzucony tak czy inaczej. Kiedy w Radiu Gdańsk mówiłem o edukacji psychologicznej jako odpowiedzi na problemy wynikające z braku dostępu do rzetelnej wiedzy i wsparcia przedstawiciel PiS od razu krzyczał o "seksualizacji". PiS wykorzystuje zapóźnienie jednego pokolenia do niszczenia rozwoju kolejnego pokolenia. Tak działa konserwatyzm – konserwuje.

Zdjęcia z artykułu:
https://www.trojmiasto.pl/…/Protest-w-Gdansku-przeciwko-pro…#

Źródło
Opublikowano: 2019-10-18 07:37:00

W całej sprawie wczorajszego głosowania nad tym, jaki to kościół katolicki w Polsce jest prześladowany najbardziej mnie

W całej sprawie wczorajszego głosowania nad tym, jaki to kościół katolicki w Polsce jest prześladowany najbardziej mnie wkurza jedna rzecz.
Mianowicie to, że ta sama Platforma Obywatelska, której posłanki, posłowie i liczni wyznawcy potrafią innych ludzi zwyzywać od "sprzedajnych ku**w", porównać do prostytutek, psów, które za smakołyczki od PiSu sprzedają Polskę, w tak ważnym głosowaniu – głosowaniu symbolicznym, które jest w jakiś sposób kropką nad "i" tej kadencji, jej podsumowaniem i kopniakiem w podbrzusze na odchodne, nie głosują wcale, albo głosują tak jak ten właśnie straszny PiS.
Oto są Ci święci liberałowie.
A co do pani przyszłej-niedoszłej premierki dziedziczki Kidawy-Błońskiej… to, przykro mi, ale jeśli ktoś popiera taką uchwałę kilkanaście minut po tym, jak to właśnie z politycznej inicjatywy tego "dyskryminowanego" kościoła, większość sejmowa przyjęła ustawę o praktycznym zakazie edukacji seksualnej, to trzeba mieć po prostu totalnie pusto w głowie.


Źródło
Opublikowano: 2019-10-17 12:29:55

"syn Beaty Szydło, ksiądz w dodatku, będzie miał dziecko z szesnastolatką&q

"syn Beaty Szydło, ksiądz w dodatku, będzie miał dziecko z szesnastolatką"
nie, nie będzie, a przynajmniej nikt nie jest w stanie tego potwierdzić
jedyna wiarygodna informacja jest taka, że wziął urlop, a reszta to twitterkowe pierdolenie, że na Placu Czerwonym rozdają samochody
więc dajcie sobie na wstrzymanie, bo zauważyłem, że ten (póki co) fakenews zaczął krążyć już nie tylko między #silnymirazem ale dotarł też do lewicowej banieczkisilnymirazem

Źródło
Opublikowano: 2019-10-17 00:08:37

Myśleliście, że Jędraszewski to metropolita krakowski, głowa krakowskiej archidi

Myśleliście, że Jędraszewski to metropolita krakowski, głowa krakowskiej archidiecezji i prominentny członek KEP, którego słowa mają wpływ na miliony wiernych?
Otóż nie, to margines Kościoła, jak Natanek czy inny zwariowany księżulo, którego mało kto bierze na serio.


Źródło
Opublikowano: 2019-10-16 22:09:15

8391 głosów na kandydatki i kandydatów Razem Podkarpackie Podkarpackie]! Najwięc

8391 głosów na kandydatki i kandydatów Razem Podkarpackie Podkarpackie]! Najwięcej głosów dostali Agnieszka Itner (drugi wynik w okręgu 23), Kamila Mackiewicz oraz Krzysiek Jasiński. DZIĘKUJEMY za Wasze poparcie!

Gratulujemy Wiesław Buż Poseł na Sejm RP, który z listy #Lewica dostał się do Parlamentu! 👏

W ostatnich dniach zgłosiło się do nas kilka osób. Razem to lewica społeczna, która czeka także na Ciebie! Działaj z nami!

Zawalczymy w Sejmie i poza nim m.in. o:
🏘️ – państwowy program budowy mieszkań na wynajem
🚑 – 8% PKB na ochronę zdrowia
👩🏻‍💼 – godną pracę dla każdego
💡 – odpowiedzialną transformację polskiej energetyki
💰 – sprawiedliwy system podatkowy
– rozdział kościoła od polityków

Chcesz walczyć razem z nami?
↔️ – zaproś znajomych do polubienia naszej strony
💸 – wpłać darowiznę na nasze działania
💪 – zostań sympatykiem/sympatyczką albo dołącz do RazemLewica

Źródło
Opublikowano: 2019-10-16 09:42:53

Jesień średniowiecza //Warszawa


Edukacja seksualna to od lat standard w wielu krajach Unii Europejskiej. W Polsce jednak dyskurs wokół niej wciąż wyznacza Kościół oraz konserwatywna prawica, nie zważając na wypowiedzi ekspertów i doświadczenia Europy Zachodniej. Korzystając z ostatniego posiedzenia tej kadencji, PiS próbuje przepchnąć projekt zakładający penalizację edukacji seksualnej, przygotowany przez środowisko Ordo Iuris oraz Fundacji "Pro Prawo do życia".

Edukacja seksualna zmniejsza liczbę niechcianych ciąż i przyczynia się do zmniejszenia liczby samobójstw wśród nastolatków. Razem stoi po stronie dzieci i młodzieży – nie pozwolimy na odbieranie im prawa do pełnej wiedzy o swoim organizmie.

Jutro o 17:30 wspólnie stańmy pod Sejmem i pokażmy, że nie ma naszej zgody na cofanie Polski do średniowiecza! Będzie z nami posłanka-elektka Magdalena Biejat!

Źródło
Opublikowano: 2019-10-15 22:11:24

172017 głosów na kandydatki i kandydatów Razem w Warszawie w Warszawie]! Magdale

172017 głosów na kandydatki i kandydatów Razem w Warszawie w Warszawie]! Magdalena Biejat i Adrian Zandberg w Sejmie! DZIĘKUJEMY za Wasze poparcie!
Razem to #lewica społeczna, która czeka na Ciebie!
Działaj z nami!
Walczymy w Sejmie i poza nim o:
🏘️ – państwowy program budowy mieszkań na wynajem
🚑 – 8% PKB na ochronę zdrowia
👩🏻‍💼 – godną pracę dla każdego
💡 – odpowiedzialną transformację polskiej energetyki
💰 – sprawiedliwy system podatkowy
– rozdział kościoła od polityków

Chcesz walczyć razem z nami?
↔️ – zaproś znajomych do polubienia Razem w Warszawie
💸 – wpłać darowiznę na nasze działania [link w komentarzu]
💪 – zostań sympatykiem/sympatyczką albo dołącz do Razem [link w komentarzu]lewica

Źródło
Opublikowano: 2019-10-15 09:00:00

Ja i Grzegorz Braun: niby inni, a jednak tacy sami

Jeśli Lewica to to samo co Konfederacja, tylko arebur, to między mną a Grzegorzem Braunem także nie ma większej różnicy.
Ponieważ redaktor Piasecki był uprzejmy uznać lewicę za jeden – obok Konfederacji – z radykalizmów polskiej sceny politycznej, postanowiłam wyłożyć pisemnie całkiem nieodkrywczą tezę, że o tym, co jest radykalizmem, a co zdroworozsądkowym centrum, decydują same media. To one sadzają razem polityków PiS-u z politykami PO, a osoby z lewicy z przedstawicielami Konfederacji. Widać lubią tkwić w klinczu.
Moglibyśmy mieć w Polsce debatę publiczną na wyższym poziomie. Pod warunkiem, że dziennikarze bardziej niż podwyższenia podatków będą bali się faszyzmu.

Ja i Grzegorz Braun: niby inni, a jednak tacy sami

Chciałabym lepszej ochrony zdrowia, czystego powietrza, rozdziału państwa i kościoła, likwidacji 'śmieciówek'. W skrytości ducha niewiele się różnię od Grzegorza Brauna. Tak zadecydowały polskie media.

Źródło
Opublikowano: 2019-10-14 15:25:50

Abp. Jędraszewski wyraził przypuszczenie, że LGBT może być nawet gorsze od nazizmu i bolszewizmu, co przypomniało mi, ja

Abp. Jędraszewski wyraził przypuszczenie, że LGBT może być nawet gorsze od nazizmu i bolszewizmu, co przypomniało mi, jak bardzo nie rozumiem motywacji katolików. Co trzyma dobrych ludzi w kościele, kiedy gros kościelnej wierchuszki jest taka właśnie?
Jeśli zapisujesz się na kurs języka hiszpańskiego, to prawdopodobnie dlatego, że chcesz uczyć się jezyka hiszpańskiego. Do innych gremiów – np. NGO-sów czy partii politycznych – przyłączamy się zazwyczaj, bo łączy nas jakaś idea: zaczynasz czytać te same książki i czasopisma, oglądasz podobne filmy, chłoniesz przez nasiąkanie. Z czasem upodabniasz się do swojego otoczenia: interesują Cię te same rzeczy, posługujesz się tymi samymi schematami myślowymi.
Gdyby na kursie hiszpańskiego notorycznie mówiono do mnie po chińsku, zwyczajnie zmieniłabym szkołę językową. Gdybym była energiczną przedsiębiorczynią i zapisała się do Platformy Obywatelskiej, a tam uporczywie wpajano mi marksizm, pewnie przepisałabym się do Nowoczesnej. Gdyby moje grono znajomych zmieniło preferowane formy spędzania czasu wolnego i zaczęło spędzać go biegając po mieście niszcząc małą architekturę miejską, zmieniłabym znajomych. Nie tkwisz z uporem maniaka w partii Razem jako liberał tylko dlatego, że "nie wszyscy Razemici są bardzo lewicowi". Raczej rzucisz – jako zapalony fan przyrody – organizację ekologiczną, która zacznie zrazu popierać wycinkę drzew i trasę średnicową przez park krajobrazowy.
Jeśli zapisujesz się do kościoła, bo miłość bliźniego, zbawienie, drugi policzek, dobry Samarytanin, chusta Weroniki i inne ważne, podniosłe rzeczy, tymczasem z ambony leje się niechęć, pogarda i odczapiaste spiskowe teorie dziejów w rodzaju marksizmu kulturowego, tzn. że zapisałeś się w nie to miejsce, w które zamierzałeś. No więc dlaczego jeszcze tam jesteś? Albo: dlaczego jeszcze, jeśli Was, dobrych Samarytan, jest więcej, nie wywrócicie stolika?

Źródło
Opublikowano: 2019-10-13 08:21:39

Idę do Sejmu także po to, by walczyć o pełny rozdział Kościoła od państwa. Polska jest domem osób różnych wyznań i bezwy

Idę do Sejmu także po to, by walczyć o pełny rozdział Kościoła od państwa. Polska jest domem osób różnych wyznań i bezwyznaniowych. Każdego powinny obowiązywać takie same zasady. Dlatego w Sejmie będę zabiegała o sprawiedliwe opodatkowanie Kościoła i wyprowadzenie katechezy ze szkół.

Wybory już 13 października. Wybierzmy świeckie państwo! Znajdziecie mnie państwo na drugim miejscu podwarszawskiej listy nr 3 Lewica – KW Sojusz Lewicy Demokratycznej. Bardzo proszę o Państwa poparcie!


Źródło
Opublikowano: 2019-10-10 16:51:18

Lewica to gwarancja, że kobiety i osoby LGBT+ mogą się czuć bezpiecznie. Lewica

🔴 Lewica to gwarancja, że kobiety i osoby LGBT+ mogą się czuć bezpiecznie. Lewica to gwarancja rozdziału państwa od Kościoła i równego traktowania wszystkich!
▶️ O tym w szczegółach będę dziś mówić w RMF FM o 18:00. 🕕
Będziecie słuchać? 🙂


Źródło
Opublikowano: 2019-10-07 13:03:00

Polska jest podzielona. Ci, którzy reprezentują punkt widzenia ludzi względnie zamożnych, z dużych miast, lepiej wykszta

Polska jest podzielona. Ci, którzy reprezentują punkt widzenia ludzi względnie zamożnych, z dużych miast, lepiej wykształconych czyli opozycji nazywani są przez drugą stronę "lewicą". Przy czym to określenie jest w ustach zwolenników dobrej zmiany obelgą. Druga strona reprezentująca prosty lud, niezamożną większość, głównych adresatów transferów społecznych, z polskiej prowincji, słabiej wykształconych, częściej chodzących do kościoła nazywa się obozem zjednoczonej prawicy.

Żadna ze stron sporu nie ma nic wspólnego z lewicą. Bo lewica to reprezentacja ludzi pracy, a takiej kategorii społecznej nie uznaje ani PiS ani Platforma. Dla PiS-u jesteśmy wyłącznie Polakami. I wyzyskujący i wyzyskiwani. Dla PO jesteśmy tylko obywatelami i konsumentami. Urzędowa lewica startująca do Sejmu także nie prezentuje się jako reprezentacja świata pracy.

Lewica dopiero powstanie w oparciu o najważniejszy konflikt w społeczeństwie. Między pracą a kapitałem, między ofiarami wyzysku i tymi, którzy na nim korzystają. W tym celu utworzyliśmy Ruch Sprawiedliwości Społecznej.

Źródło
Opublikowano: 2019-10-02 09:37:50

Na Marsz Równości w Lublinie przyniesiono bombę. Gdyby została użyta, prawdopodo

Na Marsz Równości w Lublinie przyniesiono bombę. Gdyby została użyta, prawdopodobnie nie obyłoby się bez ofiar śmiertelnych. Na szczęście policja w porę zareagowała. Czytam to i mam ciarki.

Szalenie mnie ciekawi, jak bardzo rozejdzie się ta informacja. Czy temat podchwyci jakakolwiek prawicowa redakcja. Gdybym dziś poszedł do poznańskiego kościoła i puścił głośnego bąka, jutro mówiliby o tym wszyscy. Anna Molska i inni dziennikarze TVP dostaliby zbiorowego orgazmu. Potworne LGBT+ znowu zaatakowało kościół.

Przesadzam? Przeanalizujcie sobie doniesienia o tak “wstrząsających” zdarzeniach jak: przyklejenie do kija wyciętej z kartonu waginy, obecność człowieka z durszlakiem na głowie na mszy świętej, sprzedaż pomalowanych na tęczowo cipkomaryjek, oblanie kioskarza sprzedającego “Gazetę Polską” kawą czy domniemany atak na księdza ze Szczecina za odmowę udzielenia ślubu dwóm mężczyznom (fake). W każdym z powyższych przypadków prawicowe media prezentowały malowniczą histerię. O bombie na marszu równości pewnie nawet nie wspomną.

Bawcie się tak dalej.

Źródło
Opublikowano: 2019-10-01 17:32:38

Świat wokół nas ciągle się zmienia. Śląsk może na nadchodzących zmianach zyskać.

Świat wokół nas ciągle się zmienia. Śląsk może na nadchodzących zmianach zyskać. Nowe technologie i zielony przemysł to szansa na rozwój i dobre miejsca pracy. Mamy na Śląsku doskonałych pracowników, inżynierów, naukowców. Potrzebujemy dobrego planu i odważnych polityków, którzy odważnie patrzą w przyszłość. Potrzebujemy Lewicy w parlamencie.

Lewica to:
Nowy zielony przemysł i dobrze płatne miejsca pracy
14 miliardów złotych na nowe technologie w przemyśle i 2% PKB na naukę.
Mieszkania dostępne na każdą kieszeń
Państwo wybuduje milion mieszkań w ciągu 10 lat. Bez marży dla banków i deweloperów.
Państwo, które dba o nasze zdrowie
Zwiększymy nakłady na zdrowie do 7,2%. Leki na receptę za nie więcej jak 5 złotych.
Podwyżki dla pracowników budżetówki
Żaden pracownik państwowy nie będzie zarabiał mniej niż 3 500 brutto. Koniec z oszczędzaniem na pensjach.
Świeckie, nowoczesne państwo
Wprowadzimy prawdziwy rozdział państwa od Kościoła. Państwo nie będzie finansować działalności religijnej.

#KoniecznieLewica #ŁączyNasPrzyszłość #Katowice #Chorzów #PiekaryŚląskie #SiemianowiceŚląskie #Świętochłowice #RudaŚląska #Tychy #Mysłowice #Bieruń #Imielin #Lędziny #ChełmŚląski #Bojszowy #okręg31KoniecznieLewica,ŁączyNasPrzyszłość,Katowice,Chorzów,PiekaryŚląskie,SiemianowiceŚląskie,Świętochłowice,RudaŚląska,Tychy,Mysłowice,Bieruń,Imielin,Lędziny,ChełmŚląski,Bojszowy,okręg31

Źródło
Opublikowano: 2019-10-01 10:10:17

Religia luterańska to ideologia totalitarna – ogłosił senator PiS Czesław Ryszka. A przypomnijmy, że wedle uchwalonej za

Religia luterańska to ideologia totalitarna – ogłosił senator PiS Czesław Ryszka. A przypomnijmy, że wedle uchwalonej za rządów PiS ustawy "dekomunizacyjnej" z roku 2016 zakazane jest propagowanie ideologii totalitarnej w przestrzeni publicznej.

No to także tego – 24 maja 1899 roku na religię luterańską przeszedł nikt inny jak Józef Piłsudski.

Kiedy "dekomunizacja"? 🤔


Źródło
Opublikowano: 2019-09-30 12:57:39

Obejrzyj Język śląski językiem regionalnym.


Śląsk, jako region historyczny, kojarzy się przede wszystkim z ciężką pracą w przemyśle, zwłaszcza w górnictwie. Siłą Śląska, jako regionu przygranicznego, była zawsze jego różnorodność kulturowa, religijna, etniczna i językowa. Przeplatały się tu wpływy polskie, niemieckie, czeskie, żydowskie, rosyjskie, ale i szkockie, czy amerykańskie, katolicy sąsiadowali z protestantami. W tak zróżnicowanym środowisku powstał język śląski, łączący te wszystkie wpływy i świadczący o kulturowym bogactwie regionu.

Według ostatniego spisu powszechnego językiem śląskim w Polsce mówi ponad pół miliona mieszkańców naszego regionu, co czyni go drugim najczęściej używanym językiem. Tak, jak język kaszubski, język śląski zasługuje na ustawowy status języka regionalnego. Lewica w parlamencie zadba o to, by Ślązaczki i Ślązacy w końcu zyskali uznanie swojego podstawowego prawa, jakim jest uznanie ich języka.

#Lewica #KoniecznieLewica #ŁączyNasPrzyszłośćLewica,KoniecznieLewica,ŁączyNasPrzyszłość

Źródło
Opublikowano: 2019-09-19 09:24:49

Księża kontra lekcje edukacji seksualnej w szkołach

A może kompromis: nauczyciele i rodzice oraz dzieci korzystający z lekcji antydyskryminacyjnych i o życiu seksualnym zobowiązali by się do dodatkowych spowiedzi i datków na kościół? W ten sposób władza i kontrola tegoż zostałaby zachowana a odrobina postępu wprowadzona z wymierną korzyścią dla wszystkich

Księża kontra lekcje edukacji seksualnej w szkołach

Źródło
Opublikowano: 2019-09-13 10:22:45

Koniec z przywilejami dla Kościoła

Koniec z przywilejami dla Kościoła ⛔️

🔴 Wyobraźmy sobie stowarzyszenie, która nie płaci uczciwie podatków, nie rozlicza się ze swojej działalności i generalnie robi sobie co chce poza jakąkolwiek kontrolą. Nikt z nas by się na to nie zgodził. A tak właśnie działa Kościół.

🔴 Jako posłanka Lewicy będę walczyć o wprowadzenie kas fiskalnych do kościołów. Skończę z uwłaszczaniem się jego hierarchów naszym kosztem. Kościół to nie jest święta krowaBędzie się uczciwie rozliczać z resztą Polek i Polaków tak jak my wszyscy.

Między innymi o tym mówiłam dziś w rozmowie z Gazetą.pl. Całą rozmowę znajdziecie w komentarzu pod postem. 👇

#ZawiszadoSejmu #Zawisza2019 #MożecieNaMniePolegać #Lewica #Kościół #sprawiedliwośćZawiszadoSejmu,Zawisza2019,MożecieNaMniePolegać,Lewica,Kościół,sprawiedliwość

Źródło
Opublikowano: 2019-09-12 10:44:51

Przeniesiona do Pogłosu: Rozmowa z Rozwadowską i Sagańskim


Że ja tam będę, składa się na jakieś 25 proc. ciekawości tego wydarzenia. Mogę zagwarantować Wam, że drugi gość – Zbigniew Sagański – inspektor pracy, szef związku zawodowego w Państwowej Inspekcji Pracy, praktyk, człowiek złotousty, rzuci Was na łopatki.

Kilka lat temu udzielił wywiadu "Polityce". I mówił tak, o prymacie statystyki w PIP:

"Mamy stać na straży jakości pracy i praw pracownika. A nie stoimy albo coraz częściej udajemy, że stoimy. Inspekcja Pracy jest zbiurokratyzowana do bólu. Ludzie są przeciążeni obowiązkami. Żyjemy statystyką. To jest nasza religia. W papierach działamy rewelacyjnie. Pamięta pan taką historię, jak policjant dla wyrobienia statystyki sam na siebie wystawił mandat? Zmierzamy w tym samym kierunku".

Albo tak, o zatrudnianiu na czarno, które jest trudne do udowodnienia:

"Kontrolę można jeszcze inaczej rozegrać. Szuka się drobnostek. Na przykład, czy jest apteczka, czy są badania i szkolenia BHP. Najczęściej nie ma, i wtedy nakłada się na takiego pracodawcę mandat. Inspektor ma łatwy wynik. W dwa dni kontrola jest zamknięta. Statystycznie też to pięknie wygląda. Tylko że pokrzywdzony dalej jest pokrzywdzony."

I tak, o "śmieciówkach":

"Co roku mamy tzw. tematy kontrolne. W zeszłym roku ustalono, że takim ważnym tematem będą umowy cywilnoprawne. A ponieważ temat jest trudny, to trzeba umiejętnie szukać. Najłatwiej było pójść do mikrofirmy. Takiej zatrudniającej jedną, dwie osoby. Tam łatwo wejść, bo właściciela nie stać na pomoc jakichś łebskich prawników. Bierze się tam pierwszą lepszą umowę cywilnoprawną z zatrudnionym i najczęściej dosyć łatwo można udowodnić, że została zawarta ze złamaniem prawa. Taki pracodawca pod presją kontrolera woli zawrzeć umowę z pracownikiem, niż kopać się z urzędem. W wielu branżach, np. w firmach ochroniarskich, patologia z zatrudnianiem na umowy śmieciowe rozciągnięta jest do maksimum. I tych prawie się nie rusza, bo branża pozabezpieczała się prawnie."

Naprawdę warto posłuchać Zbigniewa!

(https://www.polityka.pl/…/1626437,1,inspektor-panstwowej-in…)

Źródło
Opublikowano: 2019-09-12 10:32:48

Nasza przyjaciółka i doskonała polityczka, Daria Gosek-Popiołek, jest dziś na sa

Nasza przyjaciółka i doskonała polityczka, Daria Gosek-Popiołek, jest dziś na sali porodowej! Trzymamy mocno kciuki za dobre zdrowie mamy i maleństwa, które przyjdzie na świat ❤️❤️❤️

Przy okazji pragniemy przypomnieć, że potrzebujemy w Polsce kilku istotnych zmian:

✔️ zwiększenia finansowania ochrony zdrowia do 6,8 proc. PKB
✔️ ochrony zdrowia wolnej od wpływów kościoła
✔️ legalizacji aborcji do 12 tygodnia
✔️ zniesienia klauzuli sumienia dla lekarzy
✔️ zwiększenie liczby personelu w szpitalach
✔️ 100% refundowania leków dla kobiet w ciąży
✔️ bezpłatnego programu badań prenatalnych dla kobiet w ciąży w każdym wieku
✔️ refundacji leczenia niepłodności metodą in vitro z budżetu państwa lub ze środków NFZ dla wszystkich kobiet


Źródło
Opublikowano: 2019-09-10 13:11:34

(2016) tego dnia – trzy lata temu:

(2016) tego dnia – trzy lata temu:

My, urodzeni w przeszłości, z nostalgią wspominamy tamten czas. Nikt nie narzekał.

Było nas jedenaścioro, mieszkaliśmy w jeziorze… na śniadanie matka kroiła wiatr, ojca nie znałem, bo umarł na raka wątroby, kiedy zginął w tragicznym wypadku samochodowym, po samospaleniu się na imieninach u wujka Eugeniusza. Wujka Eugeniusza zabrało NKWD w 59. Nikt nie narzekał.

Wszyscy należeliśmy do hord i łupiliśmy okolicę. Konin, Szczecin i Oslo stały w płomieniach. Bawiliśmy się też na budowach. Czasem kogoś przywaliła zbrojona płyta, a czasem nie. Gdy w stopę wbił się gwóźdź, matka odcinała stopę i mówiła z uśmiechem, "masz, kurna, drugą, nie"? Nie drżała ze strachu, że się pozabijamy. Wiedziała, że wszyscy zginiemy. Nikt nie narzekał.

Z chorobami sezonowymi walczyła babcia. Do walki z gruźlicą, szkorbutem, nowotworem i polio służył mocz i mech. Lekarz u nas nie bywał. Chyba że u babci – po mocz i mech. Do lasu szliśmy, gdy mieliśmy na to ochotę. Jedliśmy jagody, na które wcześniej nasikały lisy i sarny. Jedliśmy muchomory sromotnikowe, na które defekowały chore na wściekliznę żubry i kuny. Nie mieliśmy hamburgerów – jedliśmy wilki. Nie mieliśmy czipsów – jedliśmy mrówki. Nie było wtedy coca-coli, była ślina niedźwiedzi. Była miesiączka żab. Nikt nie narzekał.

Gdy sąsiad złapał nas na kradzieży jabłek, sam wymierzał karę. Dół z wapnem, nóż, myśliwska flinta – różnie. Sąsiad nie obrażał się o skradzione jabłka, a ojciec o zastąpienie go w obowiązkach wychowawczych. Ojciec z sąsiadem wypijali wieczorem piwo — jak zwykle. Potem ojciec wracał do domu, a po drodze brał sobie nowe dziecko. Dzieci wtedy leżały wszędzie. Na trawnikach, w rowach melioracyjnych, obok przystanków, pod drzewami. Tak jak dzisiaj leżą papierki po batonach. Nie było wtedy batonów, dzieci leżały za to wszędzie. Nikt nie narzekał.

Latem wchodziliśmy na dachy wieżowców, nie pilnowali nas dorośli. Skakaliśmy. Nikt jednak nie rozbił się o chodnik. Każdy potrafił latać i nikt nie potrzebował specjalnych lekcji, aby się tej sztuki nauczyć. Nikt też nie narzekał.

Zimą któryś ojciec urządzał nam kulig starym fiatem, zawsze przyspieszał na zakrętach. Czasami sanki zahaczyły o drzewo lub płot. Wtedy spadaliśmy. Czasem akurat wtedy nadjeżdżał jelcz lub star. Wtedy zdychaliśmy. Nikt nie narzekał.

Siniaki i zadrapania były normalnym zjawiskiem. Podobnie jak wybite zęby, rozprute brzuchy, nagły brak oka czy amatorskie amputacje. Szkolny pedagog nie wysyłał nas z tego powodu do psychologa rodzinnego. Nikt nas nie poinformował jak wybrać numer na policję (wtedy MO), żeby zakablować rodziców. Pasek był wtedy pomocą dydaktyczną, a od pomocy, to jeszcze nikt nie umarł. Ciocia Janinka powtarzała, "lepiej lanie niż śniadanie". Nikt nie narzekał.

Gotowaliśmy sobie zupy z mazutu, azbestu i Ludwika. Jedliśmy też koks, paznokcie obcych osób, truchła zwierząt, papier ścierny, nawozy sztuczne, oset, mszyce, płody krów, odchody ryb, kogel-mogel. Jak kogoś użarła pszczoła, to pił 2 szklanki mleka i przykładał sobie zimną patelnię. Jak ktoś się zadławił, to pił 3 szklanki mleka i przykładał sobie rozgrzaną patelnię. Nikt nie narzekał.

Nikt nie latał co miesiąc do dentysty. Próchnica jest smaczna. Kiedy ktoś spuchł od bolącego zęba, graliśmy jego głową w piłkę. Mieliśmy jedną plombę na jedenaścioro. Każdy ją nosił po 2-3 dni w miesiącu. Nikt nie narzekał.

Byliśmy młodzi i twardzi. Odmawialiśmy jazdy autem. Po prostu za nim biegliśmy. Nasz pies, MURZYN, był przywiązany linką stalową do haka i biegł obok nas. I nikomu to nie przeszkadzało. Nikt nie narzekał.

Wychowywali nas gajowi, stare wiedźmy, zbiegli więźniowie, koledzy z poprawczaka, woźne i księża. Nasze matki rodziły nasze rodzeństwo normalnie – w pracy, szuwarach albo na balkonie. Prawie wszyscy przeżyliśmy, niektórzy tylko nie trafili do więzienia. Nikt nie skończył studiów, ale każdy zaznał zawodu. Niektórzy pozakładali rodziny i wychowują swoje dzieci według zaleceń psychologów. To przykre. Obecnie jest więcej batonów niż dzieci.

My, dzieci z naszego jeziora, kochamy rodziców za to, że wtedy jeszcze nie wiedzieli jak nas należy „dobrze" wychować. To dzięki nim spędziliśmy dzieciństwo bez słodyczy, szacunku, ciepłego obiadu, sensu, a niektórzy – kończyn.

Nikt nie narzekał.

Źródło
Opublikowano: 2019-09-10 00:05:43

Polska to chory kraj

Polska to chory kraj

💊💉 Dziś o 12:00 wystartowała kampania społeczna dotycząca najważniejszego wyzwania następnej kadencji – reformie ochrony zdrowia!

Okręgowa Izba Lekarska uruchomiła kampanię "Polska to chory kraj!".💉💊

Podczas konferencji o przywróceniu praworządności miałam przyjemność poinformować, że cały nasz komitet wyborczy podpisuje się pod postulatami kampanii 👨‍⚕️👩‍⚕️!

📍 Link do strony kampanii znajdziecie w komentarzu! Zachęcam do podpisywania!

Od lat kolejne prawicowe rządy nie robią kompletnie NIC, by poprawić tragiczną sytuację publicznej ochrony zdrowia! 😡😡😡

ZAWSZE jest coś ważniejszego – prezenty dla zagranicznego biznesu, miliardy na kościół katolicki, czy wojny o to, kto z kim pił wódkę 30 lat temu.🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

Idę do Sejmu, aby z tym skończyć. Aby wreszcie porządna, publiczna ochrona zdrowia była PRIORYTETEM. Bo to najwyższy czas Polski parlament nie może przespać KOLEJNEJ kadencji udając, że waląca się ochrona zdrowia to żaden problem

Dlatego Lewica:
➡️ Dofinansuje publiczną ochronę zdrowia do 7% PKB do 2022 i do 7,2% PKB w 2024!
➡️ Postawi na kształcenie i dobre warunki pracy i płacy dla personelu medycznego!
➡️ Zagwarantuje, że kolejka do lekarza nie będzie dłuższa niż 30 dni!

Musimy też skupić się na obszarach ochrony zdrowia przeżywających dziś największy kryzys – geriatrii, onkologii i psychiatrii dziecięcej👩‍⚕️👨‍⚕️

Po to idę do sejmu. Będę pracować jako posłanka, by dzisiejsza sytuacja w ochronie zdrowia stała się tylko złym snem z przeszłości! Wygrałam w życiu walkę z nowotworem – wygram też walkę o porządną ochronę zdrowia w Polsce! 💪

#MożecieNaMniePolegać

#PolskaToChoryKraj #NarodowyKryzysZdrowia #Lewica #ŁączyNasPrzyszłość #ZawiszaDoSejmuMożecieNaMniePolegać,PolskaToChoryKraj,NarodowyKryzysZdrowia,Lewica,ŁączyNasPrzyszłość,ZawiszaDoSejmu

Źródło
Opublikowano: 2019-09-09 16:30:21

Pamiętacie naszą serię #NiePopierająNas? Prawicowi publicyści, tuzy i ojcowie dzikiego kapitalizmu w Polsce, czy antykob

Pamiętacie naszą serię #NiePopierająNas? Prawicowi publicyści, tuzy i ojcowie dzikiego kapitalizmu w Polsce, czy antykobiece organizacje opisywały nas w niewybrednych słowach, bo po prostu swoją działalnością nadepnęliśmy im na odcisk.

Dziś przeczytaliśmy o tym, co sądzi o nas redaktor Tomasz Terlikowski. W pewnych kwestiach przyznał, że się z nami zgadza, ale od razu przeszedł do aborcji i „straszliwego zła”, jakim jest równość małżeńska.

„G. Sroczyński: Gdybyś miał do wyboru Polskę rządzoną przez partię Razem i Polskę rządzoną przez liberałów z PO, to co byś wybrał?

T. Terlikowski: W wielu kwestiach bym się dogadał z Razem. Progresja podatkowa, więcej pieniędzy na publiczne szpitale, komunikacja na prowincji, umowy śmieciowe, równe płace dla kobiet – to wszytko są kwestie wypływające ze społecznej nauki Kościoła. Ale nie dogadamy się światopoglądowo. Małżeństwa homoseksualne, aborcja… A dla mnie te sprawy są jednak na pierwszym miejscu. Więc z dwojga złego już bym wolał, żeby rządziła PO, czyli partia cyników, bo oni płyną z prądem i nie będą próbowali zmieniać świadomości społecznej na przykład w kwestii homozwiązków”.

Panie Tomaszu, my naprawdę nie gryziemy!NiePopierająNas

Źródło
Opublikowano: 2019-09-09 15:50:52

Arcybiskup Jędraszewski znowu w “formie”. Po pamiętnych słowach o “tęczowej zara

Arcybiskup Jędraszewski znowu w “formie”. Po pamiętnych słowach o “tęczowej zarazie” teraz mówi o “obłąkańczej ideologii” w postaci: gender, LGBT, karty WHO.

Więc ja, korzystając z niedzieli, mam kilka słów, między innymi, do arcybiskupa.

Przeraża mnie to, co dzieje się w Polsce. Kościół Katolicki bierze udział w zorganizowanej nagonce na ludzi. Ludzi, którzy domagają się prawa do miłości, domagają się uznania ich praw przez państwo, ludzi, którzy, tak samo jak wszyscy – czują, cierpią i radują się. Żyją.

Ale w przeciwieństwie do wielu, oni i one żyją w strachu. Bo codziennie muszą mierzyć się z przemocą – słowną, psychiczną, fizyczną. Co gorsza, większość przestępstw motywowanych uprzedzeniami nie jest zgłaszana. Dlaczego? Powodów jest wiele: obojętność, strach, obawa, że zgłoszenie nic nie zmieni. Więc często ze swoim strachem zostają sami i same.

To co mówi i robi Jędraszewski, jest tak pełne nienawiści, że aż nierealne. Ale ma swoje konsekwencje. Bo słowa zawsze mają konsekwencje. Celowe odczłowieczanie osób, które chodzą na marsze równości, odczłowieczanie całej społeczności LGBT+, powoduje, że ich przeciwnicy coraz śmielej będą atakować.

Bo przecież skoro mają Kościół po swojej stronie to nie mogą się mylić… A skutki tej obłąkańczej nienawiści zobaczymy już niedługo. Wśród naszych przyjaciół i przyjaciółek, którzy będą bali się żyć w Polsce jeszcze bardziej. W statystykach policyjnych. I w telewizji. Jak będą pokazywać kolejne przypadku ataków czy pobić.

Nie zgadzam się na tak ponurą rzeczywistość. Ciągle wierzę i będę bronić świata, w którym każda osoba może czuć się sobą.

Dlatego solidarnie, ramię w ramię będę walczyła o to, aby niezwłocznie zrealizować rekomendacje ONZ w sprawie przestępstw z nienawiści na tle orientacji seksualnej, tożsamości płciowej, wieku, płci i niepełnosprawności. Będę zabiegać o to, żeby szkoły uczyły, że nienawiść i przemoc nigdy nie jest rozwiązaniem. Żeby od najmłodszych lat uczyć szacunku i godności.

Zawsze byłam i będę sojuszniczką osób, których głos nie jest dzisiaj w Polsce respektowany. Od lat podziwiam sukcesy organizacji pozarządowych działających na rzecz osób LGBT+, wytrwale stoję u ich boku.

Mam w sobie silne poczucie solidarności z aktywistkami i aktywistami Stowarzyszenia Tęczowe Opole, które w lipcu, w odpowiedzi na zamieszki zradykalizowanych agresorów podczas Marszu Równości w Białymstoku, zorganizowało manifestację przeciwko przemocy. Nigdy tego nie zapomnę.

Wszyscy i wszystkie musimy czuć się w Polsce bezpiecznie. A Kościół powinien wziąć odpowiedzialność za to, co mówią jego hierarchowie. I apeluję: opamiętajcie się! Póki nie jest jeszcze za późno.

Źródło
Opublikowano: 2019-09-08 15:53:16

Religię ze szkół należy wyprowadzić. Każdy ma prawo do swojej wiary, jednak żadna z nich nie powinna być faworyzowana. Z

Religię ze szkół należy wyprowadzić. Każdy ma prawo do swojej wiary, jednak żadna z nich nie powinna być faworyzowana. Zajęcia z religii powinny być prowadzone w salach katechetycznych i finansowane przez związek wyznaniowy.

Praca 21,7 tys. nauczycieli religii w 2018 roku kosztowała budżet 1 482 mln.

Za te pieniądze można kupić ponad 1500 karetek pogotowia, zbudować ponad 6000 mieszkań i zbudować blisko 200 nowych żłobków. Ponadto można wybudować za te pieniądze 114 basenów.

Za mało jest języków obcych w szkołach. Za mało plastyki i przedmiotów ścisłych. Religia jest zawsze i wszędzie.

Tylko lewica mówi o tym. Tylko lewica chce to zmienić.

Głosuj mądrze tej jesieni.


Źródło
Opublikowano: 2019-09-05 17:11:32

Echa akcji ”Baby Shoes Remember” w Olsztynie. Kościół pozywa manifestujących

Małgorzata Matuszewska-Boruc:
,,Ksiądz z tej parafii złożył zawiadomienie na policję, że naruszyliśmy jego własność. Ja złożyłam już telefoniczne wyjaśnienia i powiedziałam zgodnie z prawdą, że zawiesiliśmy buciki na ogrodzeniu, ale akcja przebiegła spokojnie. Oskarżono mnie, bo ja składałam doniesienie do prokuratury na księży podejrzanych o dopuszczenie się pedofilii. Jeśli będzie taka konieczność, to poniosę konsekwencje za swoje działania, ale się nie ugnę i zawsze będę nagłaśniać takie akcje."

Małgorzata Matuszewska-Boruc jest organizatorką „Baby Shoes Remember” w Olsztynie i członkinią zarządu okręgu Lewicy Razem.

Media: olsztyn.com.pl

Echa akcji ”Baby Shoes Remember” w Olsztynie. Kościół pozywa manifestujących

Akcja '”Baby Shoes Remember” odbyła się w minioną niedzielę, 25 sierpnia pod Bazyliką Konkatedralną św. Jakuba w Olsztynie. Okazuje się, że wydarzenie odbije się echem, bo proboszcz parafii złożył zawiadomienie na policję w tej sprawie.

Źródło
Opublikowano: 2019-08-30 13:27:46

Jakiś ksiądz na twitterku rozpalił zbiorową prawicową wyobraźnię ekshumowaną po raz enty wizją hollywoodzkiej superprodu


Jakiś ksiądz na twitterku rozpalił zbiorową prawicową wyobraźnię ekshumowaną po raz enty wizją hollywoodzkiej superprodukcji o polskich herosach, którą by miał nakręcić, powiedzmy, Mel Gibson. I że państwo polskie winno na ten godnościowo-promocyjny cel wyasygnować bez wewnętrznych boleści ok. miliard złotych.

Natomiast ja po prostu dałbym ten miliard Tarantino, żeby dokonał ekranizacji „libacji na skwerku”.

Źródło
Opublikowano: 2019-08-26 23:09:28

Dla Chrystusa ideałem moralnym jest więc altruista – ktoś, kto potrafi wyżej stawiać dobro bliźnich niż własne – a celem

Dla Chrystusa ideałem moralnym jest więc altruista – ktoś, kto potrafi wyżej stawiać dobro bliźnich niż własne – a celem Cywilizacja Miłości ceniąca nade wszystko i kształtująca postawę altruistyczną. Za najwłaściwszy środek dla krzewienia postawy miłości bliźniego chrześcijaństwo uznaje przy tym strategię idealistyczną – wychowanie i perswazję, a więc oddziaływanie na świadomość moralną ludzi. Aby osiągnąć Cywilizację Miłości, trzeba na co dzień praktykować altruizm – takie jest zasadnicze przesłanie chrześcijańskiej nauki społecznej.

Pewne wyjaśnienie tego, dlaczego koncepcja ta jest wadliwa, przedstawił Karol Marks. Gdyby społeczna teoria Ewangelii była prawdą, wówczas można by oczekiwać, że im bardziej chrześcijańska będzie świadomość ludzi, tym więcej miłości między nimi. Historia wszakże bynajmniej tego nie potwierdza. Zgoła przeciwnie: całkowitej dominacji chrześcijaństwa w średniowiecznej Europie towarzyszyło akurat pozbawienie ogromnej większości ludzi elementarnych swobód i praca przymusowa. Uznanie dla powszechnych praw człowieka i zniesienie przymusu pracy zbiega się natomiast z krachem ładu społecznego opartego na chrześcijaństwie i poważnym kryzysem Kościoła.

Źródło
Opublikowano: 2019-08-25 09:42:12

Mamy w Polsce dwie zwalczające się prawice. Tę neoliberalną, która gardzi ludźmi niezamożnymi i tę konserwatywną, która

Mamy w Polsce dwie zwalczające się prawice. Tę neoliberalną, która gardzi ludźmi niezamożnymi i tę konserwatywną, która gardzi każdym kto nie spełnia wzorca Polak-katolik. Z braku większych mniejszości narodowych prawica konserwatywna kieruje swoje ataki przeciw ludziom o odmiennej orientacji seksualnej oraz mniejszościom, których jeszcze nie ma ale mogłyby być, czyli uchodźcom.

Lewica, taka prawdziwa walczy o prawa do godnego życia dla wszystkich ludzi niezależnie od statusu majątkowego, religii, narodowości czy orientacji seksualnej.Taką lewicę trzeba będzie dopiero zbudować. Jej wyróżnikiem będzie humanizm czyli szacunek dla człowieka, dla ludzi, wszystkich ludzi. Jej siłą napędową walka o prawa pracownicze, przeciwko wyzyskowi, mobbingowi, pogardzie. Ludzie pracy, ci, którzy wytwarzają wszystko czego nie tworzy sama przyroda, powinni mieć rosnący udział w wytwarzanym przez siebie dochodzie narodowym, w rosnących zyskach firm. Pewnego dnia to właśnie lewica sprawi, że 16 milionów ludzi pracy najemnej stanie się główną siłą polityczną w Polsce.

Źródło
Opublikowano: 2019-08-25 09:26:57

Lewica ogłosiła pierwsze trójki na wybory. Pojawiły się zapowiedzi rozdziału Kościoła od Państwa i walki o prawa kobiet – Dziennikbaltycki.pl

Trochę było wesoło jak pomyliłem nr okręgu, z którego startuję Wyjaśniam, że dogoniła mnie po prostu praca w Razem włożona w oba "rewiry" Pomorza. Nie zawsze ona była widoczna. Dlatego startuję z okręgu 25 (Gdańsk i powiaty południowe). Teraz będę się starał zrobić tyle ile dam radę, żeby to miało ręce i nogi. Myślę, że do tego wszystkiego, co się dzieje należy podejść z myślą o dłuższej perspektywie. Ruchy miejskie Gdańska i Gdyni mogą (a nawet powinny w wielu sprawach) współpracować, wiele interesów Pomorza trzeba godzić i zabiegać o nie w Warszawie mówiąc jednym głosem. W każdym razie będę próbował na miarę możliwości realizować budowanie czegoś, co łączy i Trójmiasto, i ludzi na Pomorzu i Lewicę razem. Głównym przeciwnikiem są nierówności czy to w realizacji praw konstytucyjnych czy socjalne czy też klimatyczne.

https://dziennikbaltycki.pl/lewica-oglosila-p…/…/c1-14363013

Lewica ogłosiła pierwsze trójki na wybory. Pojawiły się zapowiedzi rozdziału Kościoła od Państwa i walki o prawa kobiet – Dziennikbaltycki.pl

Źródło
Opublikowano: 2019-08-20 20:21:40

Mówiłam dzisiaj w Płocku na konferencji prasowej o tym, że szacunku, tolerancji

Mówiłam dzisiaj w Płocku na konferencji prasowej o tym, że szacunku, tolerancji i godności trzeba uczyć od najmłodszych lat. Że takie słowa, jakie padają z ust hierarchów kościoła o "tęczowej zarazie" to odczłowieczenie i dehumanizowanie, które prowadzi do przemocy. Nie możemy na to pozwolić! Mamy prawo czuć się w Polsce bezpiecznie, niezależnie od tego kogo kochamy, jakiej płci jesteśmy, jaki jest nasz kolor skóry.

#Płock #PłockNapędzaRówność #MarszRównościPłock,PłockNapędzaRówność,MarszRówności

Źródło
Opublikowano: 2019-08-10 19:19:00

Kochani, spokojnie… obliczyłem, że jeśli abp Jędraszewski już teraz zacznie krytykować Kaczyńskiego, to zaledwie około

Kochani, spokojnie… obliczyłem, że jeśli abp Jędraszewski już teraz zacznie krytykować Kaczyńskiego, to zaledwie około roku 2027 zostanie ambasadorem Fajnego Kościoła Otwartego, kumplem Lisa i Sikorskiego oraz rezydentem u Moniki Olejnik – tak jak Demokratyczny Roman. Zleci nie wiadomo kiedy. Hop, hop, hop!

Źródło
Opublikowano: 2019-08-02 21:05:38

Stawiszyński: Kościół, władza i seks

"Warto sobie uświadomić, że Kościół katolicki to instytucja, która stawia sobie za cel autoryzowanie ludziom dostępu do seksu. Ni mniej, ni więcej – właśnie o tym traktuje cała katolicka nauka dotycząca czystości przedmałżeńskiej. To znaczy, obowiązującej człowieka do momentu, w którym ksiądz katolicki udzieli mu stosownego pozwolenia – ale wyłącznie na taką formę pożycia płciowego, jaką przewidują instytucjonalne regulacje. Żeby nic nie wymknęło się tutaj spod kontroli, stosuje się periodyczne inspekcje – między innymi za pośrednictwem sakramentu spowiedzi.
Ten zabieg jest rzeczywiście świetnie pomyślany. Najpierw definiuje się sferę seksualną jako obszar niebezpieczny, chaotyczny i grzeszny, a następnie dostarcza odpowiednich środków, mających na celu wprzęgnięcie go w szerszy projekt, nad którym sprawuje się pieczołowity nadzór. W ten sposób ustanawia się regułę, w myśl której dostęp do węzłowych doświadczeń w ludzkim życiu – seksualności, miłości, bliskich relacji, macierzyństwa i ojcostwa (a także narodzin i śmierci, oczywiście) – ma być bezwzględnie zapośredniczony przez Kościół, inaczej bowiem skazywać ma to ponoć na poważne metafizyczne, pośmiertne konsekwencje. (..)
Czyż nie jest to pomysł biznesowy wprost genialny w swojej prostocie? Uczynić samego siebie monopolistą na usługi, które własnoręcznie zdefiniowało się jako niezbędne do osiągnięcia wiecznego szczęścia i uniknięcia wiecznej męki?"

Stawiszyński: Kościół, władza i seks

Wydarzenia, które rozegrały się przed ponad tygodniem na ulicach Białegostoku, to nieledwie potyczka w wielkiej wojnie kulturowej toczącej się dzisiaj w samym środku zachodniej cywilizacji. Ścierają się w tej wojnie dwie armie – jedna broni fundamentów człowieczeństwa, druga pragnie cz….

Źródło
Opublikowano: 2019-07-30 17:40:32

Uczestniczki i uczestnicy wczorajszej demonstracji Poznań Przeciw Przemocy. Soli


Uczestniczki i uczestnicy wczorajszej demonstracji Poznań Przeciw Przemocy. Solidarni z LGBT+ wypełnili centrum miasta tęczowymi flagami 🏳️‍🌈 i pokazali, że Poznań solidarnie walczy z homofobiczną nienawiścią!

Mieszkańcy naszego miasta pokazali, że nie mogę stać obojętnie, gdy w naszym kraju wzmaga się fala homofobicznych ataków. Rządząca krajem konserwatywna prawica po uchodźcach znalazła się nowego wroga – i są nim osoby LGBT+. Przy wsparciu polskiego kościoła nakręca się spiralę nienawiści, która wydaje zatrute owoce – kto oglądał relacje z ostatniego marszu w Białymstoku z całą pewnością wie o czym mowa.

Jako sojusznicy i sojuszniczki osób LGBT+ nie możemy stać z boku i z obojętnością przyglądać się scenom przemocy, które dzieją się na ulicach polskich miast. Naszym obowiązkiem jest okazanie solidarności i wsparcia osobom, które wyklucza się za to jakimi *są* (a nie są głosicielami tej czy innej "ideologii" do czego próbuje przekonać nas polska prawica).

Razem od początku swojego istnienia opowiada się za pełną równością. Chcemy umożliwić rodzinom nieheteronormatywnym korzystanie z szeregu praw i wolności obecnie zarezerwowanych dla rodzin heteroseksualnych, w tym:
➡️prawa do posiadania wspólnego majątku i swobodnego dysponowania nim,
➡️możliwości objęcia współmałżonki lub współmałżonka ubezpieczeniem zdrowotnym czy wspólnego korzystania z ubezpieczenia społecznego,
➡️adopcji dzieci, niespokrewnionych lub pozostających już wcześniej pod opieką współmałżonków,
➡️możliwości uzyskania informacji o stanie zdrowia współmałżonki lub współmałżonka, [1]

Jako współorganizatorzy wydarzenia z całego serca ❤️💜💚 pragniemy podziękować Wam wszystkim za przybycie, a wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie wydarzenia podziękować za owocną współpracę.

Solidarność naszą bronią!

[1] więcej w karcie praw LGBT: http://partiarazem.pl/stanowiska/karta-praw-lgbt/

Zdjęcia: Dawid Majewski FotoVideo

Źródło
Opublikowano: 2019-07-26 19:34:29

serio, znajdźcie mi bardziej zakłamanych hipokrytów niż całe to dobrozmianowe, niepokorne towarzystwo, ci radykalni anty

serio, znajdźcie mi bardziej zakłamanych hipokrytów niż całe to dobrozmianowe, niepokorne towarzystwo, ci radykalni antykomuniści w 30 lat po upadku komuny, przechodzone dziewice-moralistki, opozycjoniści zaoczni, odwieczni wrogowie lewactwa z przeszłością w PZPR czy socjalistycznych młodzieżówkach, święte drugiej świeżości, eks-złodzieje, ambasadorki wierności po licznych romansach, gorliwi katolicy bzykający się z cudzymi żonami i mężami, żyjący bez ślubu, produkujący bez ślubu boże dzieciątka, korespondencyjni rycerze, którzy zawsze wiedzieli, komu polizać i na kogo napluć, a czas pałowania, gazów łzawiących i suk przepędzili na słuchaniu Lady Pank albo pisząc opowiadania o ufoludkach z CZERWONEJ planety.

"Zabawnym znajduję fakt, że tekst towarzyszący homofobicznej naklejce w „Gazecie Polskiej” napisała akurat Katarzyna Gójska.

Czytam w nim np., że pani Katarzyna nie ma nic przeciwko naszym „prywatnym wyborom”, ale ogłasza, że osoby LGBT+ „nie mają prawa terroryzować swoimi preferencjami i podnietami innych”.

No i czy nie jest zabawne, że to zdanie wyszło spod palców osoby, której romans z szefem IPN był opisywany w prasie i to nie w plotkarskim kontekście, a dlatego, że – cytuję za „Polityką” – „w grę mogło wchodzić angażowanie organów państwa do prywatnych rozgrywek”?

Były mąż pani Katarzyny, prof. Krzysztof Hejke twierdzi bowiem, że żona w czasie romansu „wynosiła dokumenty z IPN”, a później, podczas jego nieobecności, zabrała z sejfu zdjęcia, które wycenił na milion złotych, w tym m.in. dokumentację spotkań dziennikarzy „Gazety Polskiej” z politykami w ich domu. Sprawie przyglądała się nawet Helsińska Fundacja Praw Człowieka, wiedzieli o niej prezydent, parlament i kolegium IPN. Jak się sprawa skończyła – nie wiem, bo prezes IPN zginął w Smoleńsku. Niezależnie od wyników prokuratorskiego śledztwa, faktem jest, że „preferencjami i podnietami” pani Katarzyna troszkę terroryzowała opinię publiczną.

Jeszcze zabawniejsze wydaje mi się jednak utyskiwanie pani Katarzyny na „wulgarnych facetów obscenicznie poprzebieranych w kobiece ubrania”.

Pani Katarzyna bowiem nie tak dawno wzięła ślub z Michałem Rachoniem, ojcem dwójki swoich dzieci. O tym, że dzieci ma z trzema różnymi partnerami, a za Rachonia za mąż wyszła po latach życia na kocią łapę w ogóle bym nie wspominała, ale jednak bardzo bawi mnie fakt, że przeciwko – jak sama pisze – „wskazywaniu pozytywów płynących z homoseksualizmu” wypowiada się osoba z takim „liberalnym” życiorysem.

Ale do rzeczy! Otóż pan Rachoń, obecny mąż pani Katarzyny, jeszcze jako radny PiS, zasłynął happeningiem, podczas którego przebrał się za… penisa.

Widocznie w „Gazecie Polskiej” nie ma ani jednej osoby, która byłaby chociaż troszkę bardziej wiarygodna".


Źródło
Opublikowano: 2019-07-24 21:52:06

21 lipca 2019 roku – XVI Niedziela Zwykła – PARAFIA ŚWIĘTEJ JADWIGI W BIAŁYMSTOKU

Jeśli myśleliście, że po tym, co zaszło w Białymstoku, kościół będzie przynajmniej milczeć, byliście w błędzie. Białostocki kościół błogosławi WSZELKIE DALSZE DOBRE POCZYNANIA swoich łysych i dobrze zbudowanych owieczek.
"Jako kapłani posługujący w naszej parafii, składamy wyrazy uznania i podziękowania tym wszystkim, którzy w ostatnim czasie, w jakikolwiek sposób włączyli się w obronę wartości chrześcijańskich i ogólnoludzkich, chroniąc nasze miasto, zwłaszcza dzieci i młodzież przed planową demoralizacją i deprawacją. Niech wam Bóg wynagrodzi i błogosławi wszelkie dalsze dobre poczynania" – piszą zachwyceni kapłani białostockiej parafii do tych, którzy wczoraj bili innych ludzi, pluli na nich, obrzucali kamieniami i petardami.

21 lipca 2019 roku – XVI Niedziela Zwykła – PARAFIA ŚWIĘTEJ JADWIGI W BIAŁYMSTOKU

21 lipca 2019 roku – XVI Niedziela Zwykła 20 godzin ago 0 Comments0 Comments Dzisiaj rozpoczynamy XX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, pod hasłem: „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa”. W tym czasie wpatrując się w postać św. Krzysztofa otaczamy naszą troską polskich misj…

Źródło
Opublikowano: 2019-07-21 16:15:44

Petardy wybuchające tuż obok nóg, lecące z góry kamienie i jajka, butelki z moczem i bicie ludzi i pakiet najgorszych ob


Petardy wybuchające tuż obok nóg, lecące z góry kamienie i jajka, butelki z moczem i bicie ludzi i pakiet najgorszych obelg oraz bezpośrednie zagrożenie na ulicy. To wszystko działo się wczoraj w Białymstoku przy bierności policji. Byłem tam i wiem, że nic tego usprawiedliwia – ci ludzie powinni zostać przegonieni armatkami wodnymi i nie mieli prawa tam być. Są chorzy na nienawiść. Odpowiedzialność za te potworności ponoszą PiS i Kościół, ale także opozycja z tym swoim miękkim brakiem sprzeciwu.

Na szczęście to nie cały bilans pierwszego Marszu Równości w Białymstoku. Mieliśmy fantastyczną zabawę i wielką siłę do walki. Tej walki, której już nie odpuścimy.

Dziękuję wszystkim, z którymi mogłem wczoraj maszerować! Widzimy się na kolejnych Marszach i bardzo chcę Was na nich widzieć. Do zobaczenia!

Źródło
Opublikowano: 2019-07-21 10:08:18

Ten scenariusz powoli zaczyna się spełniać. Polki i Polacy będą mieli możliwość zagłosowania na lewicową listę na jesien

Ten scenariusz powoli zaczyna się spełniać. Polki i Polacy będą mieli możliwość zagłosowania na lewicową listę na jesieni

Dość zamiatania pod dywan praw kobiet. Dość pomiatania pracownikami. Dość udawania, że równość jest tematem zastępczym. Dość negowania zmian klimatycznych. Dość faworyzowania kościoła katolickiego. Tylko lewica nie zamknie na to oczu. Tylko lewica będzie walczyć z patologiami na rynku mieszkaniowym i zadba o ochronę zdrowia.

Będzie lewicowa lista.

Już tej jesieni!


Źródło
Opublikowano: 2019-07-18 12:55:10

Adrian Zandberg: Koalicja Obywatelska (dawniej AWS-UW)

Od kilku miesięcy Polska czekała, aż Koalicja Obywatelska przedstawi swój program. To miała być wielka wizja, alternatywa dla rządów PiS. Usłużni dziennikarze pisali, że stare elity wiele zrozumiały, wiele się nauczyły. Że się zmieniły.

Schetyna zaczął dzień z przytupem, a potem napięcie tylko rosło. O poranku szef PO poinformował, że w jego Koalicji nie ma miejsca na walkę o liberalizację aborcji czy rozdział Kościoła od państwa. Później przedstawiono propozycje gospodarcze. Pojawiły się dawno niewidziane twarze – program omawiali m.in. Jeremi Mordasewicz i współpracownicy Leszka Balcerowicza. Jest to, jak łatwo zgadnąć, program neoliberalny. Usłyszeliśmy, że płaca minimalna rośnie za szybko, a umów śmieciowych nie należy dotykać. KO chce za to obniżyć podatki milionerom. Państwo będzie też dopłacać firmom do etatów – pod warunkiem, że płacą niskie pensje. Wielu ekonomistów alarmuje, że to rozwiązanie zablokuje wzrost wynagrodzeń. Jest za to bardzo korzystne dla właścicieli firm i bardzo kosztowne dla państwa.

Koalicja planuje wydać na to kilkadziesiąt miliardów złotych. Z czego pokryć dziurę w budżecie? Jak finansować w tym samym czasie ochronę zdrowia i wielkie inwestycje w transformację energetyczną? O tym cisza. Krążą natomiast jeszcze bardziej niepokojące pomysły. Jeden z liderów KO zapowiedział, że pieniądze na zdrowie będą zbierane i wydawane lokalnie. Na nowym systemie skorzystałyby bogate regiony. Tam, gdzie jest biedniej, trzeba by za to zamknąć ośrodki zdrowia i wydłużyć kolejki do lekarza.

W pakiecie z antyspołecznymi pomysłami w podatkach i usługach publicznych idzie konserwatyzm. Z kim chce współpracować Schetyna? Kiedy czytałem kolejne punkty, powoli klarował mi się obraz idealnego sojusznika PO. To ktoś pomiędzy Janem Marią Rokitą, Korwinem a Giertychem.

https://www.se.pl/…/adrian-zandberg-koalicja-obywatelska-da…

Adrian Zandberg: Koalicja Obywatelska (dawniej AWS-UW)

Od kilku miesięcy Polska czekała, aż Koalicja Obywatelska przedstawi swój program. To miała być wielka wizja, alternatywa dla rządów PiS. Usłużni dziennikarze p …

Źródło
Opublikowano: 2019-07-13 11:00:28

moje ulubione figury anegdotyczne z polityczno-społecznych polemik i oracji internetowych to:

moje ulubione figury anegdotyczne z polityczno-społecznych polemik i oracji internetowych to:

– znajomy gej, który się nie obnosi

– DZIECKO-POTWÓR (występuje w zbiorkomie, pojazdach PKP, napowietrznych statkach tanich linii lotniczych)

– fajny ksiądz

– piesi na pasach o skłonnościach kamikadze. podstawowe elementy wyposażenia to ogromne słuchawki i tablet przed twarzą

– kumpel lewak, który by może i głosował na lewicę, ale ta lewica, co jest, nie jest dobrą, prawdziwą lewica, więc ten głosuje na PiS/PO

– milionerzy zasiłkowi. w niektórych regionach kraju znani też jako magnateria 500+

– koleżanka z pracy, która [tu wstaw własne uprzedzenia]

– Polak prześladowany na obczyźnie przez polityczną poprawność (głównie zasłyszane)

– skruszeni pisowcy na osobności płaczący w mankiet przedstawicielowi elektoratu liberalnego, że tak naprawdę mają dość bycia pisowcami; a w ogóle to i tak za miesiąc, dwa, runie, bo na Nowogrodzkiej POPŁOCH!

Źródło
Opublikowano: 2019-07-11 09:47:13

Nie ma polityka, który zapytany o to, czy należy rozliczyć Kościół katolicki za

Nie ma polityka, który zapytany o to, czy należy rozliczyć Kościół katolicki za systemowe ukrywanie pedofilii księży odpowie, że absolutnie nie należy. Ale gdy przychodzi co do czego, brakuje większości potrzebnej, żeby potwierdzić te słowa. O ile nie spodziewamy się wiele po polskim parlamencie rządzonym przez PiS, trochę więcej oczekujemy od samorządów współrządzonych przez polityków opozycji. Wczoraj (04.07) petycja Stowarzyszenie Dolnośląski Kongres Kobiet w sprawie odebrania tytułu honorowego obywatela Wrocławia kardynałowi Henrykowi Gulbinowiczowi została odrzucona przez wrocławską radę miejską.

Dlaczego tak się stało, czy Rada Miejska Wrocławia, nie jest rządzona przez polityków liberalnych i progresywnych? Okazuje się, że na 31 głosujących za odebraniem honorowego obywatelstwa Gulbinowiczowi głosowało tylko 10 radnych: Jolanta Niezgodzka, Piotr Uhle, Dariusz Ślusarek (cała trójka z Nowoczesnej), Dominik Kłosowski (SLD i Sojusz dla Wrocławia) oraz Jarosław Charłampowicz, Michał Górski, Michał Młyńczak, Andrzej Puzio, Agnieszka Rybczak i Maciej Zieliński (ci ostatni są z Koalicji Obywatelskiej). 15 radnych było przeciw. Nie dziwi nas, że 12 radnych PiS głosowało przeciwko. Były 3 głosy przeciw ze strony "progresywnej" koalicji: Bohdana Aniszczyka i Jarosław Krauze z Sojuszu dla Wrocławia i głos przeciw Edyty Skuły z Koalicji Obywatelskiej. O przegranej koalicji rządzącej Wrocławiem zadecydowało 6 głosów wstrzymujących się, ze strony radnych, którym zabrakło odwagi. Wstrzymali się: Czesław Cyrul i Bartłomiej Ciążyński (SdW, SLD), Tadeusz Grabarek, Agnieszka Kędzierska (Nowoczesna) oraz Paweł Karpiński i Ewa Wolak (oboje z Koalicji Obywatelskiej).

Warto podkreślić, że samo głosowanie dotyczyło jedynie skierowania sprawy do komisji nominacyjnej, która to sporządziłaby odpowiedni projekt uchwały, dokonując ponownej oceny faktów i dopiero głosowanie nad taką uchwałą mogłoby pozbawić Gulbanowicza tytułu. Głosujący przeciw i wstrzymujący uznali więc w praktyce, że brak przesłanek, by chociażby rozważyć tytuł Honorowego Obywatelstwa Wrocławia dla kardynała.

Spośród radnych koalicji rządzącej miastem, którzy byli przeciw lub się wstrzymali, tylko Czesław Cyrul udzielił wyjaśnienia swoim wyborcom. Wynika z nich, że główną przeszkodą w odebraniu Honorowego Obywatelstwa Wrocławia Gulbanowiczowi jest podeszły wiek kardynała oraz że jest to zasadniczo sprawa osób przynależących do Kościoła katolickiego. Część przeciwników decyzji w sieci twierdzi zaś, że tylko skazujący wyrok sądu przekonałby ich do słuszności decyzji o odebraniu honorowego tytułu. A jakie jest Wasze zdanie?

[opis dla osób niewidomych i niedowidzących: tekst na grafice przedstawia dialog. Pierwsza osoba dialogu "Praktycznie wszyscy w Polsce" mówi "trzeba rozliczyć Kościół za pedofilię księży, za systemowe ukrywanie", druga osoba dialogu, "Politycy", mówi "No jasna, sprawa, oczywistość, jesteśmy za." Dalej na grafice znajduje się komentarz do dialogu pt. "Rozliczanie pedofilii w Polsce:" – zrzut ekranu z newsa Gazety Wyborczej Wrocław, nagłówek brzmi: "Kardynał Gulbinowicz zachowa tytuł. Radni nie przyjęli petycji w sprawie odebrania mu honorowego obywatelstwa". Obok znajduje się dodatkowe objaśnienie: "Gulbinowicz poręczył
za ks. Pawła K. oskarżonego i skazanego za pedofilię, dzięki któremu ten uniknął aresztu. Zanim ks. Paweł K. zostanie skazany jest przenoszony z parafii do parafii, gdzie molestuje i gwałci kolejnych ministrantów". Na dole grafiki po lewej stronie znajduje się logo: "Lewica Razem".]


Źródło
Opublikowano: 2019-07-05 11:29:34

"Sekretariat Prokuratury zawiadamia Panią, jako osobę, która złożyła zawiad

"Sekretariat Prokuratury zawiadamia Panią, jako osobę, która złożyła zawiadomienie o przestępstwie, że postanowieniem Prokuratora Prokuratury Okręgowej w Gdańsku z dnia 14 czerwca 2019 pod sygnaturą akt PO III Ds 47.2019 odmówiono wszczęcia śledztwa w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstw przez urzędników i funkcjonariuszy i hierarchów Archidiecezji Gdańskiej i Kurii Metropolitalnej w Gdańsku, tj. o czyn z art. 240 par. 1 kk." – takiej treści pismo wczoraj odebrała członkini Razem Anna Górska, która 16 maja złożyła w Prokuraturze wrzucone właśnie do kosza zawiadomienie.
Pismo nie zawiera żadnego uzasadnienia (zdjęcie w komentarzu), więc nie wiemy, czy jakiekolwiek czynności zostały podjęte. Nie wiadomo też, co z drugim podnoszonym w zawiadomieniu zarzutem z art 239 par. 1 kk, czyli tuszowaniem przestępstw. Być może w tej sprawie toczy się postępowanie, a być może osoba sporządzająca powyższą odpowiedź zrobiła to niedbale i na odczepnego, a zawiadomienie Anny Górskiej już dawno leżało w koszu?
Podejrzewamy, że od tej prokuratury się tego nie dowiemy. Mamy nadzieję, że wyjaśni to sąd, do którego planowane jest złożenie zażalenia na tę decyzję Prokuratury Okręgowej.
Wszyscy są równi wobec prawa. Nie pozwolimy, aby księża i hierarchowie Kościoła katolickiego byli w Polsce bezkarni.


Źródło
Opublikowano: 2019-06-28 09:45:35

Czy tekturowa wagina i „obraza” okaże się łatwiejsza do ścigania niż tuszowanie przestępstw przez hierarchów kościelnyc

Czy tekturowa wagina i „obraza” okaże się łatwiejsza do ścigania niż tuszowanie przestępstw przez hierarchów kościelnych? Podobno Kościół odmówił wydania dokumentów prokuraturze.

Kolejną, po tęczowej aureoli, potężną bronią palną wymierzoną w kruchy Kościół katolicki ma być tym razem tekturowa wagina, wpisana z serce i ozdobiona koroną.

Musi to być zaprawdę broń wręcz masowego rażenia, bo przeczytałam o niej dzisiaj, że zatopiła ból w sercach milionów w tym władz Gdańska i Sopotu, podczas POKOJOWEJ (tak, podkreślono kapitalikami) demonstracji.
Bo wiadomo, tekturowy symbol cipki i jakaś niby procesja na paradzie LGBT+ (procesja na paradzie – kumacie?), to jest…

Więcej

Źródło
Opublikowano: 2019-05-28 23:12:44

Kolejną, po tęczowej aureoli, potężną bronią palną wymierzoną w kruchy Kościół katolicki ma być tym razem tekturowa wagi

Kolejną, po tęczowej aureoli, potężną bronią palną wymierzoną w kruchy Kościół katolicki ma być tym razem tekturowa wagina, wpisana z serce i ozdobiona koroną.

Musi to być zaprawdę broń wręcz masowego rażenia, bo przeczytałam o niej dzisiaj, że zatopiła ból w sercach milionów w tym władz Gdańska i Sopotu, podczas POKOJOWEJ (tak, podkreślono kapitalikami) demonstracji.
Bo wiadomo, tekturowy symbol cipki i jakaś niby procesja na paradzie LGBT+ (procesja na paradzie – kumacie?), to jest bezeceństwo koszmarne, które zaraz wywoła wojnę domową i KE znowu przegra wybory.

Otóż, Szanowni Państwo, które pozwólcie, że określę – Bezrefleksyjne Liberalne Elity Polityczno-Medialne, wojnę z całą pewnością wywoła Wasze szczucie na ludzi. Na emerytów dostających na rękę 888 zł (autentyk ze Starogardu Gdańskiego), na pracowników tyrających za minimalną krajową – są ich miliony i to oni są głównymi płatnikami podatków w Polsce, co pokazują zwykłe GUSowskie statystyki. Na rolników i bezrolnych mieszkańców wsi i małych miast, do których nie dojeżdża nic, albo tylko prywatne rozklekotane busy, gdzie pracy jest mniej i gorzej płatna, więc nawet nie ma jak jeździć do dobrej szkoły w mieście, albo nie ma jak dziecka w tym wielkim mieście utrzymać.
Chcecie dzielić Polskę, odłączać jedną część od drugiej? TO JEST RETORYKA WOJNY!

Chcecie, żeby przegrał w końcu PiS? To przestańcie obrażać ludzi i zastanówcie się, jak podnieść emerytury, jak zwiększyć wynagrodzenia, jak połączyć prowincję z tą niby-Waszą dumną, wykształconą Polską?
Oczywiście, że PiS tylko przykleja plasterki na krwawiące z biedy społeczeństwo. Nie reformuje tego niesprawiedliwego systemu. Ale Wy też tego nie chcecie robić. Za to chcecie te plastry zrywać i czekać, aż się „robactwo” wykrwawi i po prostu zniknie Wam z oczu. Robicie to ciągle od 12 lat. I nawet, jeśli teraz zaczęlibyście cokolwiek obiecywać sensownego, nikt Wam już nie uwierzy. To Wy wpędzacie Polskę w łapy PiSu, nikt inny i czas się z tym pogodzić.
Albo oddać miejsce lewicy i przestać się obrażać na tych rywali politycznych, którzy nie chcą brnąć w Waszą bezideową, bezrefleksyjną papkę. Przestańcie obarczać winą za swoje polityczne porażki tych, którzy jako jedyni w tym kraju mają odwagę mówić, nawet jeśli to nie jest popularne, co w Polsce nie działa i jak to realnie i długofalowo naprawić, żeby w końcu scalić ten poraniony przez Was kraj.

Ps. Podobno kartonową waginą i rzekomymi krzywdami, jakie wyrządziła niezliczonej ilości ludzi ma się zająć prokuratura. Hmmm… jakiś czas temu złożyłam zawiadomienia w sprawie, w której realną psychiczną i fizyczną krzywdę dorośli mężczyźni pracujący dla Kościoła katolickiego wyrządzali dzieciom. Z uwagą będę śledziła postępy obu spraw.

Źródło
Opublikowano: 2019-05-28 22:19:16

Emilia Bartkowska, Pozycja 6, KKW LEWICA RAZEM – Razem, Unia Pracy, Ruch Sprawie

Emilia Bartkowska, Pozycja 6, KKW LEWICA RAZEM – Razem, Unia Pracy, Ruch Sprawiedliwości Społecznej.
🇪🇺 26 maja zagłosujcie na #LewicaRazem! 🇵🇱

Kandyduję do Parlamentu Europejskiego, bo wiem, że Unia Europejska jest dobra, ale może być lepsza. Do Unii weszliśmy, gdy miałam 12 lat – pamiętam entuzjazm, jaki wtedy nam towarzyszył. Na co dzień widzę, jak Unia zmienia nasze życie: nowe miejsca pracy, remonty, budowy. Pamiętam też wielką emigrację Polaków i Polek za lepszą pracą, lepszym wynagrodzeniem w innych krajach Unii Europejskiej. Moi znajomi wciąż wyjeżdżają – nie tylko z chęci poznawania świata, nie tylko na Erasmusa. Wyjeżdżają, bo pensje w Polsce starczają często od pierwszego do pierwszego, podczas gdy na tych samych stanowiskach w innych krajach zarabia się o wiele lepsze pieniądze. Kandyduję do Parlamentu Europejskiego, bo chcę, żeby w całej Unii obowiązywała taka sama płaca minimalna. Bo zasługujemy na europejski standard opieki zdrowotnej, czyli minimum, jakie musi spełnić opieka zdrowotna w każdym państwie członkowskim – nie może być tak, że Polak umiera, gdy na przykład we Francji ta sama choroba jest uleczalna ze względu na lepiej dofinansowaną służbę zdrowia. Zasługujemy też na bezpłatne leki na receptę – zbyt wiele seniorek, seniorów, osób przewlekle chorych musi decydować co miesiąc: leki czy rachunki? Wierzę, że Europa może być solidarna, że żaden człowiek dzięki Unii nie zostanie pozostawiony sam sobie. O taką Europę będę walczyć w Europarlamencie!
Emilia Bartkowska

Kim jest #LewicaRazem
Jesteśmy pracowniczkami i pracownikami! Studentkami i studentami! Seniorkami i seniorami! Rodzicami i opiekunami! Mieszkankami i mieszkańcami miast, miasteczek i wsi! Tworzymy nową społeczną lewicę, która chce troszczyć się o najważniejsze – godną pracę i płacę, zdrowie, bezpieczeństwo, dla wszystkich Polek i Polaków! Wierzymy, że po 15 latach obecności w Unii Europejskiej zasługujemy na więcej!

Czego chcemy
🛠 Godnej pracy i płacy!
Polki i Polacy pracują dużo i dobrze. Jesteśmy cenieni we wszystkich krajach Europy, a wiele firm przenosi swoje zakłady do Polski wiedząc, że mogą liczyć na wykwalifikowaną załogę. Mimo to wciąż zarabiamy, za tą samą pracę, mniej niż nasi zachodni sąsiedzi. Polskie polityczki i Polscy politycy muszą walczyć o nasze prawa w Parlamencie Europejskim. Nie o zyski wielkich biznesów. Chcemy to zmienić! Prawo do otrzymywania równej płacy za tę samą pracę – bez względu na miejsce urodzenia czy narodowość – to nie wymysł czy mrzonka, ale zwykła sprawiedliwość!

💊 Darmowych leków na receptę!
Nie zgadzamy się na zarabianie na naszej desperacji i zdrowiu. Wszyscy znamy ogłoszenia o ratowaniu dzieci poprzez zbiórki pieniędzy na leki, które kosztują kilkaset tysięcy złotych, euro albo dolarów. Firmy farmaceutyczne, które opatentują lek, przez następne 20 lat mogą dowolnie dyktować jego cenę. Chcemy to zmienić i walczyć o lepszy dostęp do ochrony zdrowia. Uważamy, że Unia Europejska jest w stanie ukrócić przywileje patentowe wielkich korporacji, poprzez założenie europejskiego publicznego producenta leków. Czas na Europę, w której dostęp do zdrowia będzie prawem, a nie towarem!

🏘 Mieszkań na każdą kieszeń – z dostępem do taniej wody, prądu i ogrzewania!
Chcemy:
Stworzenia Europejskiego Funduszu Mieszkaniowego, z którego sfinansujemy program budowy lokali socjalnych i komunalnych.
Wprowadzenia maksymalnej ceny najmu oraz wzmocnienia ochrony praw lokatorek i lokatorów przed eksmisjami.
Zwiększenia wsparcia dla osób wychodzących z długów, finansując socjalny program pomocowy.

🚺🚹 Przestrzegania ,,konwencji antyprzemocowej"!
Otoczmy szczególną ochroną oraz wsparciem, osoby, które doświadczają przemocy! Każdy człowiek ma prawo do niezależnego życia, niezależnie od wieku, stopnia niepełnosprawności, płci czy miejsca zamieszkania. Rozwiniemy takie usługi społeczne jak asystentka osobista oraz zwiększymy ich dostępność. Zadbamy o większą ochronę osób z niepełnosprawnościami przed dyskryminacją i przemocą.

🍃 Zielonej transformacji – zmiany klimatu to realny problem!
Chcemy stworzenia programu europejskiego zielonych inwestycji w wysokości 500 miliardów euro rocznie. Uruchomimy inwestycje w źródła czystej energii i docieplania budynków. Tylko tak możemy uniknąć klęsk żywiołowych – powodzi, susz i huraganów. To dzieje się już dzisiaj!

Projekt Świeckie Państwo!
Polskie polityczki i polscy politycy muszą reprezentować wszystkie obywatelki i wszystkich obywateli naszego kraju! Walczyć o prawa pracowniczek i pracowników; dbać o równość kobiet i mężczyzn; opiekować się mieszkankami i mieszkańcami naszego kraju. Nie zaś reprezentować interesy kościoła. Czas to przerwać! Chcemy naprawdę świeckiego państwa!

🌍 Europy, która jest wspólna i nie dzieli obywatelek i obywateli na kategorie – możemy to osiągnąć trzymając się razem!

Zgadzacie się z nami Pamiętajcie!
🇪🇺 26 maja zagłosujcie na KKW Lewica Razem – Razem, Unia Pracy, Ruch Sprawiedliwości Społecznej! 🇵🇱

Informacje na temat wszystkich naszych postulatów znajdziecie na stronie www.lewicarazem2019.pl

LewicaRazem

Źródło
Opublikowano: 2019-05-24 12:00:01

Koloratka to nie immunitet

Koloratka to nie immunitet❗️

Wczoraj złożyliśmy zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez pracowników i hierarchów Archidiecezji Warmińskiej, w tym arcybiskupa Józefa Górzyńskiego i biskupa pomocniczego Janusza Ostrowskiego. Istnieje podejrzenie, że panowie nie przekazali organom ściągania wiedzy na temat przestępstw seksualnych popełnionych na dzieciach przez kler.

Kodeks Karny przewiduje karę do 3 lat pozbawiania wolności dla osoby, która nie zawiadomi odpowiednich organów o popełnieniu przestępstwa molestowania na dziecku.

Art 239 par 1 kk mówi: „Kto utrudnia lub udaremnia postępowanie karne, pomagając sprawcy przestępstwa uniknąć odpowiedzialności karnej, w szczególności kto sprawcę ukrywa, zaciera ślady przestępstwa podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat”.

Episkopat w specjalnym raporcie przyznał, że nie zgłaszano wszystkich przestępstw księży organom ścigania. Czytamy w nim, że „[z] przekazanych informacji wynika, że od 1990 do 2018 roku ze wszystkich przypadków zgłoszonych do jednostek kościelnych obejmujących zarówno ofiary poniżej jak i powyżej 15 roku życia przypadków procedowanych przed organami państwa było 44,0%.” Co nie mniej istotne, nie zostały one przekazane, jak przyznali biskupi podczas konferencji w dniu 14 marca 2019 roku, przez same diecezje, a przynajmniej nie dysponowali oni taką wiedzą.

Prawo w Polsce musi być przestrzegane także przez przedstawicieli Kościoła. To już koniec zamiatania pod dywan przestępstw popełnianych przez księży. Przepraszam nie wystarczy.


Źródło
Opublikowano: 2019-05-21 18:00:02

Znowu afera wynikająca z decyzji politycznych. Kościół był lobbystą na rzecz bałaganu reprywatyzacji, to jego lobbing sp

Znowu afera wynikająca z decyzji politycznych. Kościół był lobbystą na rzecz bałaganu reprywatyzacji, to jego lobbing spowodował, że do dzisiaj nie mamy ustawy reprywatyzacyjnej znoszącej wszelkie absurdy roszczeń. Ci, którzy byli na styku tych interesów Państwo-Kościół-Reprywatyzacja mieli szansę na taki jak w tym przypadku zarobek. Politycy platformy wcale się nie wykazali współtworząc przez lata te zależności i pozwalając na w dużej mierze złodziejstwo oddawania publicznego majątku, który od razu był przedmiotem róznych spekulacji.

Ikonowicz w ostatnim wywiadzie dla Krytyki Politycznej mówił:
<<Trzeba postawić tamę tak szybkiemu bogaceniu się oraz odchudzić bogatych przy pomocy ostrego fiskalizmu. Często słyszę: „Jak się zabierze bogatym i rozda biednym, to dla wszystkich i tak nie starczy”. Ja na to odpowiadam: to nie o to chodzi. Nawet jeśli odebrane bogatym pieniądze – w formie np. podatku majątkowego – wystrzelimy w kosmos, to i tak będzie lepiej, bo to pozbawi ich tej przewagi finansowej, dzięki której nami rządzą.>>

Zandberg dzisiaj – Polacy mają prawo wiedzieć, jaki majątek zgromadził, najpierw jako polityk AWS, potem jako bankier z politycznego nadania.

https://fakty.interia.pl/…/news-adrian-zandberg-niech-premi…


Źródło
Opublikowano: 2019-05-20 11:36:31