OdrzućProjektGodek! Zaapeluj do posłów i posłanek na FB/TT/email

Razem Pomorze:


Mówimy stanowcze ❗️ NIE❗️ zaostrzeniu przepisów aborcyjnych.
Głosowanie w tej sprawie odbędzie się w Sejmie już na najbliższym posiedzeniu 15-16 kwietnia.
Mamy pandemię, zakaz zgromadzeń, od tygodni powtarzamy #zostańwdomu, ale nawet w domu nie jesteśmy bezradne i bezradni❗️
Można każdym możliwym środkiem komunikacji zdalnej powiadomić posła i posłankę ze swojego okręgu, ale nie tylko, o tym, że naszą wolą, wolą Narodu jest odrzucenie tej ustawy!

#czarnyprotest #czarnyprotesttrwa #piekłokobiet #nieskładamyparasolek #odrzućprojektgodek

Dołączajcie do wydarzenia, wysyłajcie wiadomości e-mail, oznaczajcie parlamentarzystki i parlamentarzystów na FB i Twitterze!

Jeśli w sposób szczególny chcecie się zwrócić do posłów i posłanek z okręgów pomorskich oto adresy e-mail ich biur:
Piotr.Adamowicz@sejm.pl
jerzy.borowczak@sejm.pl
biuro.malgorzata.chmiel@poczta.pl
Malgorzata.Chmiel@sejm.pl
tadeusz_cymanski@poczta.onet.pl
Tadeusz.Cymanski@sejm.pl
beata.maciejewska@sejm.pl
Slawomir.Neumann@sejm.pl
Kacper.Plazynski@sejm.pl
biuro@pomaska.pl
Agnieszka.Pomaska@sejm.pl
biuro@sellin.pl
Jaroslaw.Sellin@sejm.pl
biuro@kazimierzsmolinski.pl
Kazimierz.Smolinski@sejm.pl
Michal.Urbaniak@sejm.pl
Jaroslaw.Walesa@sejm.pl
biuroposelskie@aziewicz.pl
Tadeusz.Aziewicz@sejm.pl
marek.biernacki@sejm.pl
Artur.Dziambor@sejm.pl
biuro@horala.pl
Marcin.Horala@sejm.pl
Zbigniew.Konwinski@sejm.pl
biuro@krzywonos-strycharska.pl
Henryka.Krzywonos-Strycharska@sejm.pl
biuro@aleksandermrowczynski.org
Aleksander.Mrowczynski@sejm.pl
biuro@piotrmuller.pl
Piotr.Muller@sejm.pl
Barbara.Nowacka@sejm.pl
kazimierz@plocke.pl
Kazimierz.Plocke@sejm.pl
marek.rutka@wiosnabiedronia.pl
Marek.Rutka@sejm.pl
Joanna.Senyszyn@sejm.pl
magdalena.sroka@sejm.pl
Janusz.Sniadek@sejm.pl


zostańwdomu,czarnyprotest,czarnyprotesttrwa,piekłokobiet,nieskładamyparasolek,odrzućprojektgodek

Źródło
Opublikowano: 2020-04-11 08:07:00

Dopiero teraz mąż przyniósł mi do domu gazetę!

Dopiero teraz mąż przyniósł mi do domu gazetę!
Miałam przyjemność rozmawiać z red. Ryszardą Wojciechowką m.in. o 100. rocznicy wywalczenia praw wyborczych przez kobiety oraz o tym, że nie składamy parasolek, że Razem ma konkretny program dla kobiet i jaki jest warunek konieczny, żeby móc ten program realizować.
Zapis naszej rozmowy dzisiaj na całej str. 16 w Dziennik Bałtycki.
Polecam!
#100latpraw #kobietydopolityki #czarnyprotest #czarnyprotesttrwa #prawakobietprawamiczłowieka



100latpraw,kobietydopolityki,czarnyprotest,czarnyprotesttrwa,prawakobietprawamiczłowieka

Źródło
Opublikowano: 2018-12-03 17:40:31

Czekam, kiedy znowu „totalna opozycja”, zacznie krzyczeć, że demokracja, konstytucja, OBYWATELKI i OBYWATELE itp. Platfo

Czekam, kiedy znowu „totalna opozycja”, zacznie krzyczeć, że demokracja, konstytucja, OBYWATELKI i OBYWATELE itp. Platformo Konserwatywna i .NieNowoczesna – cieszcie się z tej kadencji, ile się da, bo dla wielu z Was, mam nadzieję, że dla większości, nie będzie kolejnej.
#musielisiku #czarnyprotest #czarnyprotesttrwa


musielisiku,czarnyprotest,czarnyprotesttrwa

Źródło
Opublikowano: 2018-01-11 08:27:55

Rok temu powstrzymałyśmy barbarzyńskie przepisy antyaborcyjne, które rząd PiS chciał wprowadzić w życie.

Rok temu powstrzymałyśmy barbarzyńskie przepisy antyaborcyjne, które rząd PiS chciał wprowadzić w życie.
Udało nam się, bo byłyśmy tam wszystkie razem, a za nami murem stali wspierający nas mężczyźni.
Przez ten rok wydarzyło się wiele, ale zasady tej walki się nie zmieniły. Nadal, aby wrota do piekła kobiet zaspawać za sobą na zawsze, musimy o to walczyć wszystkie razem.
Czarny Wtorek – Gdańsk – Wielka Zbiórka
Kto będzie tam ze mną?

#czarnyprotest #czarnyprotesttrwa



czarnyprotest,czarnyprotesttrwa

Źródło
Opublikowano: 2017-10-03 10:56:27

Działalność tej partii przypomina trochę mało śmieszny skecz, w którym zagadywany o coś na korytarzu polityk, nawet nie

Działalność tej partii przypomina trochę mało śmieszny skecz, w którym zagadywany o coś na korytarzu polityk, nawet nie do końca przysłuchując się pytaniu odpowiada: Popieramy Oczywiście!
Po czym na sali plenarnej głosuje w zupełnie inny sposób.
Arogancja władzy po utracie władzy – taki termin powinien być opisywany w podręcznikach do politologii na przykładzie PO.
#listahańby #pamiętamy #czarnyprotest #czarnyprotesttrwa



listahańby,pamiętamy,czarnyprotest,czarnyprotesttrwa

Źródło
Opublikowano: 2017-03-23 13:42:24

Ogólnopolski strajk kobiet! Polish women on strike!


Po moim sobotnim wystąpieniu w Sopocie dostałam wiadomości, że to było ważne, co mówiłam (krzyczałam, w zasadzie), że szkoda, że to nie jest zarejestrowane.
Zebrałam się cała w sobie i postaram się to teraz tutaj napisać:

W projekcie całkowicie zakazującym aborcji nie chodzi o ochronę życia słyszymy z każdej strony. I ja się z tym zgadzam, tym bardziej, że przecież zakaz aborcji i tak w Polsce obowiązuje. O co więc w tej ustawie chodzi? Po co ona jest?
Ta ustawa to jest noga bandyty włożona w drzwi wejściowe do naszych domów!
Co się stanie, jeśli ten bandyta się do naszego domu wedrze? Zdemoluje go i okradnie! A nas w najlepszym przypadku porani i odrze z godności!
I to oni robią! Chcą włamać się do naszych domów, okraść nas, a nas przykuć do kaloryferów na nie za długim łańcuchu, żebyśmy nie sięgały do przedpokoju, jak to opowiadają sobie w jednym z ulubionych dowcipów ludzie, którzy nienawidzą kobiet.
Chcą nas – kobiety pozbawić naszych elementarnych praw!
Chce się nas karać za poronienia, kobietom leczącym się z niepłodności praktycznie odbiera się prawo do zabiegu in vitro, z aptek po cichu, bez udziału mediów znikają kolejne środki antykoncepcyjne! A to dopiero początek!
Dlaczego zaczęli od aborcji?
Rozejrzyjcie się! Tak naprawdę jest nas na tym placu garstka. A dookoła tego placu chodzą tłumy kobiet. I to nie jest tak, że te kobiety chcą umierać, bo prawo uważa ich życie za mniej ważne niż życie płodu, że chcą rodzić dzieci z gwałtów. Nie, one tego nie chcą! Nie chcą tego też ich mężowie, którzy będą w świetle prawa ojcami dzieci gwałcicieli!
Ale one się wstydzą i boją!
Wiem, bo sama się bałam w wstydziłam! Bo nie jest miło, zwłaszcza matce, usłyszeć, że jest morderczynią.
Wstydzą się, boją oraz czują się bezbronne, bezradne i bezsilne wobec wielkiej machiny Państwa, która chce nas własnie rozjechać.
A ja mówię do tych kobiet: NIE BÓJCIE SIĘ! Stańcie tutaj razem z nami, a poczujecie tę siłę potrzebną do powstrzymania tej machiny!
Każda z nas z osobna nie odeprze ataku bandyty, który chce nam się wedrzeć do domu! Ale wszystkie razem damy radę!
A nasz dom, to jest nasz kraj!
Bo POLSKA, odmieniana przez wszystkie przypadki, JEST KOBIETĄ!
Musimy ją obronić! Bez praw kobiet, Polska przestanie istnieć!
A możemy ją obronić, jeśli wszystkie, czy jesteśmy za liberalizacją przepisów aborcyjnych, czy wierzymy w kompromis – WSZYSTKIE będziemy walczyć SOLIDARNIE!
SOLIDARNOŚĆ NASZĄ BRONIĄ!

#czarnyprotest #czarnyprotesttrwa #czarnyponiedzialek
https://www.facebook.com/events/1659773451018196/


czarnyprotest,czarnyprotesttrwa,czarnyponiedzialek

Źródło
Opublikowano: 2016-09-26 12:48:25