Trójdzielnia #33 Pytania od słuchaczy i słuchaczekPuszczamy w eter zaplanowany na dzisiaj odcinek Trójdzielni. Pierwsze nasze video, nie mogliśmy się doczekać tego odcinka. A tkwimy trochę w stuporze patrząc na obrazy z Warszawy, gdzie „wolny sąd” wydał nakaz aresztowania na dwa miesiące aktywistki #StopBzdurom za to, że próbowała nie dopuścić do siania nienawiści na ulicach Warszawy przez homofobiczną ciężarówkę.
Jesteśmy po stronie Margot i całej prześladowanej dzisiaj przez władzę społeczności osób LGBT+. Puszczamy nasz odcinek, bo jeszcze mocniej chcemy zmieniać Polskę, jeszcze bardziej chcemy tłumaczyć społeczeństwu, że tylko lewica zapewni nam równość, wolność i dobrobyt.
Niech głosy nasze, ale i Was wszystkich – wszystkich osób, które podzielają nasze poglądy rozleją się po kraju, bo musimy naszymi kroplami drążyć tę skałę obojętności, wrogości i nienawiści.

Źródło
Opublikowano: 2020-08-07 21:46:07

Zapraszamy do studia TrójdzielniProsiliście w komentarzach, żeby wrzucać filmiki. OK, teraz już nie będzie odwrotu. Michał ogarnął kamerkę i nie zawahamy się jej użyć. Wkrótce już będziecie mogli nie tylko nas słuchać, ale także oglądać. Oczywiście audio będzie nadal dostępne i pozostajemy na wszystkich platformach podcastowych!

P.S. Jak widać, oprócz kamerki Michał ogarnął też golarkę.

Źródło
Opublikowano: 2020-08-02 23:11:10

Trójdzielnia #32 Rządzić, nie dzielić! – Rozmowa z Włodzimierzem CzarzastymLewica wróciła do gry i co teraz? Jak umiejscowić polską lewicę w kontekście lewicowej międzynarodówki? Czy będzie w przywództwie więcej kobiet? Z jakim przesłaniem ruszymy do wyborców po jesiennych konwencjach? Co z SLD, Wiosną i Razem? Na te pytania, ale nie tylko, odpowiada lider SLD Włodzimierz Czarzasty. Na odcinek zapraszają: Michał Piekoś, Jędrzej Włodarczyk, Anna Górska.

Źródło
Opublikowano: 2020-07-30 00:09:40

Adrian Zandberg kontra Ministerstwo RozwojuMinisterstwo Rozwoju nie potrafi odpowiedzieć, ile pieniędzy tracimy przez ulgi dla korporacji. Ministerstwo nie potrafi ocenić, czy działanie specjalnych stref ekonomicznych rzeczywiście przynosi jakiekolwiek korzyści. To nie jest racjonalna, oparta na faktach polityka. A za prezenty dla korporacji płacimy wszyscy niedofinansowaną ochroną zdrowia i edukacją.

Źródło
Opublikowano: 2020-07-28 10:50:30

Trójdzielnia #31 Marsz, marsz Lewico!Jeszcze raz (ale… ostatni!) podsumowujemy wynik wyborów i kampanię wyborczą. Zastanawiamy się, czy PiS będzie mieszał przy prawie wyborczym. Przede wszystkim jednak dyskutujemy o tym, czy da się wyrwać Polskę z duopolu i jaki marsz przed nami.

Subskrybujcie nasz kanał i dawajcie znać, co Wam się podoba i o czym chciałybyście i chcielibyście posłuchać w kolejnych odcinkach!

Pozdrawiamy!
Anka, Michał i Jędrzej 🙂

Źródło
Opublikowano: 2020-07-21 19:45:30

Tródzielnia #30 – Magdalena Biejat o dyskusji na lewicy i drugiej kadencji DudyPolki i Polacy wybrali – co się zmieni w drugiej kadencji Andrzeja Dudy? Czy Lewica wyciągnęła wnioski z tych wyborów i jakie będą jej następne kroki? Rozmawiamy z posłanką na Sejm RP Magdaleną Biejat.

Prosto z Trójmiasta, specjalnie dla Was:
Anka Górska
Michał Piękoś
Jędrzej Włodarczyk

Dajcie łapkę w górę i koniecznie subskrybujcie nasz kanał!

Źródło
Opublikowano: 2020-07-17 11:39:55