‚Nie jesteś sama!’ Pikieta solidarności z kobietami po zabiegu aborcji pod szpitalem przy Polnej


W sobotę odbyło się organizowane przez nas wydarzenie Nie jesteś sama! – pikieta dla kobiet po zabiegu aborcji

Byliśmy i byłyśmy tam, bo nie zgadzamy się na comiesięczny terror pacjentek szpitala przy Polnej przez fundamentalistów religijnych!

Nie zgadzamy się, by kobietom po aborcji wmawiano, że dokonały morderstwa!

Aborcja to zabieg medyczny często ratujący zdrowie lub życie kobiety, gdy ciąża jej zagraża, szpital zaś to miejsce, gdzie pacjentki mają prawo do spokojnego wypoczynku i powrotu do pełni sił!

Będziemy w tej sprawie jeszcze interweniować, bowiem jest to skandal, że pod placówką publiczną od 3 lat gromadzą się ludzie z brutalnymi i wywołującymi zgorszenie treściami!

Źródło
Opublikowano: 2019-12-23 13:45:34

A zatem mamy kolejnego kandydata na prezydentę, tym razem celebrytę i gwiazdę TV

A zatem mamy kolejnego kandydata na prezydentę, tym razem celebrytę i gwiazdę TV. Nie, Trump nie wyemigrował, mamy do czynienia z Szymonem Hołownią i już zaczyna się wciskanie go jako kandydata niepartyjnego.

Popieramy działania charytatywne i fundacje (w państwie z papieru T to jednak coś), przyjmowania uchodźców przez UE. Fajnie, że ma żonę-żołnierkę, pilotkę myśliwca. Super, że miał własny program w TV. Trochę mniej super, że jest jednak katolickim fanatykiem, dla którego niedoścignionym wzorem jest Tomasz Terlikowski:

http://archive.is/pU8nG (nie będziemy nabijać odsłon OdRzeczy, spokojnie)

A z drukowanego wywiadu mamy jeszcze ciekawsze fragmenty:

"Chciałbym, aby aborcja była zakazana. Jeszcze bardziej chciałbym jednak, by nie musiała być zakazywana, bo ludzie sami z siebie wiedzieliby, że to straszne zło. Jeśli jednak chcesz ze mną gadać o tym, (…) jak się bić o prawo, to będę pytał o to, jak ustawić takie prawo w kraju, w którym znaczna część naszych współobywateli myśli w tych kwestiach, niestety, inaczej niż my".

https://natemat.pl/290027,szymon-holownia-kandydatem-na-pre…

Czyli zdeklarowany zwolennik piekła kobiet.

A mniejszości LGBTQ+? Zwolennicy równości małżeńskiej? Hołownia ŁASKAWIE zgadza się na związki partnerskie, ale zaznacza, że "dla sekty postępowców konkubenci to tylko strategiczny etap, oczy już mają wpatrzone w inny cel, z nimi sobie nie pogadam, bo oczym tu gadać z rozpędzonym walcem. Pozostali zapętlili się w myśleniu: "chcemy być traktowani jak małżeństwo, choć nie chcemy nim być"."

To obok standardowych prawicowych gwizdków (dogwhistles) o "wybieraniu" LGBT jako stylu życia. Zaiste, wybieramy styl życia który naraża nas na szykany, utratę zdrowia, a czasem i życia (w tym kontekście przywoływanie Milo jest co najmniej manipulacją).

http://archive.is/XnfBj (autorski blog; Hołownia tak pięknie mówi o LGBT, zaprawdę)

A dla miłośników plotek mamy gratkę: Grupę Mniej tu, na Fejsie:

https://www.facebook.com/groups/317606525815634/permalink/327492248160395/?hc_location=ufi

Prowadzi ją Wielki Celebryta Szymon, który znakomicie wie, jak można żyć za Mniej. A wam, maluczcy? Radzi zastanowić się, jak żyć za mniej:

"Jak przekonać siebie, że nawet jeśli mam do czegoś prawo, mogę z niego zrezygnować właśnie w ramach filozofii "mniej". Zrezygnować z czegoś, do czego nie masz prawa – np. nie ukraść – to jedno. Ale ile znacie osób, które na propozycję podwyżki powiedziały: "Nie, dziękuję, wystarczy mi to, co mam. Mam takie potrzeby". To tylko przykład, ale można go przełożyć na tysiąc sytuacji z życia każdego z nas: prawo do odpoczynku, do spokoju, do komfortu, do bezpieczeństwa, do szacunku, do autonomii. Dla własnego dziecka jesteśmy w stanie z tego zrezygnować. A dla kogo jeszcze?"

Jaśnie Oświecony Pan Celebryta poleca zastanowić się, jak żyć za mniej. Odmów podwyżki! Zrezygnuj z odpoczynku! Zrezygnuj z komfortu albo bezpieczeństwa! A najlepiej zrezygnuj z szacunku (szczególnie, jak jesteś LGBT albo kobietą).

Co do kobiet Szymon ma zresztą dość zabawne podejście:

"weźmy już skończmy te posty o myciu, ekopodcieraniu się, ekoobsłudze miesiączki i generalnie o sferach na tyle osobistych, że poruszanie ich (i czytanie o Waszych przygodach z bidetem i papierem T) jest dla mnie jest kłopotliwe. Ja nie chcę wiedzieć jak się myjecie, jak często, czym, czy w ramach bycia eko – z przeproszeniem – opróżniacie pęcherz pod prysznicem, bo oszczędza się w ten sposób wodę do spłukiwania etc. POTRAFIĘ wyobrazić sobie życie bez tej wiedzy, naprawdę."

Najwyraźniej nie przechodzi mu przez gardło słowo toaleta. A zatem mamy poważne pytanie: Czy za granicą nowy kandydat na prezydenta pyta "Where can I go pee-pee?"

(summa summarum: nihil novi sub sole, kolejny prawicowy fanatyk kandydatem na prezydenta, sprzedawany jako "katolewak" przez niektóre publikacje)

Napoleon I na tronie cesarskim, Jean Auguste Ingres, 1806


Źródło
Opublikowano: 2019-12-10 08:13:53

Narodowcy, różaniec i zdjęcia martwych płodów na deptaku. Obok policja i taniec za legalną aborcją

Dzisiaj byliśmy na skrzyżowaniu ulicy Połwiejskiej z Kwiatową, by przeciwstawić się makabrycznym treściom serwowanym przez zwolenników całkowitego zakazu aborcji oraz przedstawić nasze poparcie dla liberalizacji przepisów aborcyjnych!

Bo zakaz aborcji nie sprawi, że ta zniknie, lecz będzie wyglądać właśnie tak jak na tych banerach! Bo dokładnie tak wygląda nielegalna aborcja! Legalna aborcja nigdy nie jest przeprowadzana w 22 tygodniu ciąży, bo przepisy tego zabraniają! I tak jest we wszystkich krajach, gdzie jest ona zalegalizowana!

Aborcja jest częścią życia wielu z nas, bo każdy z nas zna chociaż jedną osobę po aborcji, choć wcale nie musi o tym wiedzieć!

Aborcja to nie kaprys, lecz świadoma decyzja, często konieczna, by przeżyć lub móc normalnie funkcjonować! Lub by nie dopuścić do cierpienia płodu, który nieprawidłowo się rozwija. Bo bardziej humanitarne jest przerwać taką ciążę, niźli zapewniać ogromne cierpienie dziecku, które umiera nawet kilka godzin w męczarniach. Lub cierpi przez godzinę po urodzeniu. A kobieta po takiej traumie często nie potrafi dojść do siebie i nie chce decydować się na kolejną ciążę. Bo nie chce drugi raz tego samego przeżywać.

Dlatego tańczyliśmy dziś dla bezpiecznej i w pełni legalnej aborcji! Bo aborcja jest przeprowadzana na całym świecie, często także, by ratować życie kobiety, gdy płód z licznymi wadami genetycznymi może być bezpośrednim zagrożeniem dla zdrowia lub właśnie jej życia!

To kobiety zachodzą w ciążę i one rodzą, więc powinny mieć pełne prawo do decydowania o swoim ciele!

https://poznan.wyborcza.pl/…/7,36001,25441077,dwie-aborcyjn…

Narodowcy, różaniec i zdjęcia martwych płodów na deptaku. Obok policja i taniec za legalną aborcją

Przed Starym Browarem stanęły w sobotę transparenty ze zdjęciami zakrwawionych płodów. Kilkanaście osób z różańcami w rękach modliło się o całkowity zakaz aborcji. Na tym samym deptaku tańczyło kilka kolorowo ubranych – za legalną aborcją.

Źródło
Opublikowano: 2019-11-23 20:17:07

No jeśli odpowiedzią potężnego ośrodka konserwatywnego, dysponującego całą mocą

No jeśli odpowiedzią potężnego ośrodka konserwatywnego, dysponującego całą mocą państwa i jego propagandy na Tęczowy Piątek jest okólnik MEN, żeby szkoły zabierały dzieci na cmentarz i zmuszały do Porządkowania Mogił Bohaterów, to jesteśmy bardzo blisko zwycięstwa w tej walce.

Nie wiem czy potrafię wyrazić jak bardzo mnie bawi ta opozycja: czucie się dobrze ze sobą + miłość + seks vs. grzebanie się w trupach i jak arcypolska jest ta kontrpropozycja.

Źródło
Opublikowano: 2019-10-25 15:27:15

Procedowana dzisiaj przez odchodzący Sejm ustawa zakazująca edukacji seksualnej

Procedowana dzisiaj przez odchodzący Sejm ustawa zakazująca edukacji seksualnej to jeden z najbardziej szatańskich pomysł ostatnich czterech lat. Wszystko to, przeciwko czemu protestowaliśmy, przejmowanie mediów, trybunałów i stanowisk, to były przynajmniej działania podejmowane z otwartą przyłbicą. Natomiast to co jest procedowane dzisiaj to jest inny poziom. Tutaj jest właśnie czynnik ściśle szatański, nazwanie dobra złem, a zła dobrem.

Projekt o nazwie "stop pedofili", który pedofilię ułatwi. Projekt, który ma "chronić dzieci", wystawi je właśnie na niebezpieczeństwo. Idea "zgody na seks", PROMOWANA WŁAŚNIE PO TO ŻEBY GO UMIEĆ ODMAWIAĆ, jest nazywana “seksualizowaniem dzieci”.

Hańba dla wszystkich, jeżeli to przejdzie. Hańba Wam – odchodzący posłowie i posłanki, którzy za tym głosujecie. To będzie Wasza wina.

Informuję Was zresztą, że od listopada my się już nie będziemy o nasze sprawy upominać tylko na Facebooku. Będziemy o nie walczyć z trybuny sejmowej. Wykrzyczymy Wam w twarze. I nie ustąpimy.

A jeśli to przegłosujecie — nie zapomnimy.

Źródło
Opublikowano: 2019-10-16 15:59:47

Seks jest fajny Seks tylko za zgodą partnera/partnerki. Jeżeli nie chcesz mieć

👉 Seks jest fajny👉 Seks tylko za zgodą partnera/partnerki.👉 Jeżeli nie chcesz mieć w tym momencie dzieci, to się zabezpieczaj.👉 Jeżeli nie chcesz seksu, nikt nie ma prawa Cię do tego zmuszać.👉 Nikt nie ma prawa Cię dotykać, jeżeli czujesz się z tym dotykiem źle. Napisaliśmy normalne rzeczy….


Źródło
Opublikowano: 2019-10-16 11:40:48

Więc żeby było jasne: do końca tego tygodnia zapewne będę uprawiał seks. Druga strona i ja będziemy zabezpieczeni, bo w

▶️ Więc żeby było jasne: do końca tego tygodnia zapewne będę uprawiał seks. Druga strona i ja będziemy zabezpieczeni, bo w tej chwili nie chcemy zostać rodzicami. Myślę, że to bardzo mądre i racjonalne z naszej strony, a ludzie powinni być świadomi swojej seksualności.
Pozdrawiam PiS i prokuratorów! 🖐️

Źródło
Opublikowano: 2019-10-16 10:39:45

Seks jest fajny

👉 Seks jest fajny
👉 Seks tylko za zgodą partnera/partnerki.
👉 Jeżeli nie chcesz mieć w tym momencie dzieci, to się zabezpieczaj.
👉 Jeżeli nie chcesz seksu, nikt nie ma prawa Cię do tego zmuszać.
👉 Nikt nie ma prawa Cię dotykać, jeżeli czujesz się z tym dotykiem źle.

Napisaliśmy normalne rzeczy. Jednak dzięki PiS-owi może nam za to grozić do pięciu lat pozbawienia wolności. Młodzi ludzie muszą wiedzieć, że nikt nie ma prawa naruszać ich cielesności. Bez tej wiedzy, ta ustawa to pożywka dla pedofili.

Statystyki z krajów UE mówią jedno – im rzetelniej prowadzona jest edukacja seksualna, tym mniej jest niechcianych, nastoletnich ciąż.

My proponujemy – religię ze szkół wyprowadzić do sal katechetycznych przy parafiach. Edukacja seksualna oparta na wiedzy i naukowych faktach, nie na prawicowych ideologiach.


Źródło
Opublikowano: 2019-10-16 09:51:33

Prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś w Gościu Wiadomości potwierdził, że znany krakowski alfons, kryminalista re

Prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś w Gościu Wiadomości potwierdził, że znany krakowski alfons, kryminalista recydywista i miłośnik złotych sygnetów Janusz K., ps. "Paolo", rzeczywiście ma jego prywatny numer i może w każdej chwili zadzwonić sobie pogadać z szefem NIK-u. Jak ujawnił TVN24 były Minister Finansów, szef Krajowej Administracji Skarbowej i Szef Służby Celnej wynajmował rodzinie krakowski alfonsów kamienicę w Krakowie. Dodajmy po wyjątkowo atrakcyjnej cenie jedynie 5 tysięcy złotych miesięcznie. Wyglada na to, ze kamienica była częścią ich sex biznesu. W kamienicy urządzono pokoje na godziny, w których przyjmowały krakowskie prostytutki.

Nie dziwi teraz bierność skarbówki w rozliczaniu afery reprywatyzacyjnej. Kamienice w Warszawie były sprzedawane i kupowane za ułamek wartości. Pomimo tego skarbówka pozostawała ślepa na fikcyjne transakcje na warszawskim rynku nieruchomości.

Ja wiem, że standardy po Krzysztofie Kwiatkowskim zostały wyjątkowo zaniżone. Były szef NIK miał zarzuty i akt oskarżenia za ustawianie konkursów. Były polityk Platformy Obywatelskiej, który dzisiaj startuje z jej poparciem na senatora w Łodzi, załatwiał pracę w NIK-u m.in. znajomym Julii Pitery. Jednak szef skarbówki, który wynajmuje na seks biznes za pół darmo kamienicę w centrum Krakowa, którą podobno dostał w darowiźnie od żołnierza Armii Krajowej, to już jednak wyższy poziom demoralizacji. Wchodzimy na poziom Republik Bananowych. Banaś udał się na urlop i sam się zawiesił. To już prawdziwa komedia. Nie ma w konstytucji takiej możliwości. Powinien podać się do dymisji i przestać kompromitować niegdyś zaszczytną instytucję jaką była Najwyższa Izba Kontroli.


Źródło
Opublikowano: 2019-09-24 12:30:51

Jestem kobietą, więc od zawsze problemy kobiet są dla mnie ogromnie ważne. Wszys

Jestem kobietą, więc od zawsze problemy kobiet są dla mnie ogromnie ważne. Wszystkie znamy sprawy, które nas łączą: chcemy być bezpieczne, decydować o sobie, spełniać swoje marzenia i być tym, kim chcemy. Byłyśmy razem na Czarnym Proteście. Czas zrobić kolejny krok.❗️

➡️ Lewica gwarantuje każdej z nas legalny i bezpieczny dostęp do przerwania ciąży do 12. tygodnia. Lewica nie pójdzie tu na żadne kompromisy! Nie klękniemy przed Kościołem, nie klękniemy przed prawicą. Nie będziemy bezczynni jak wszyscy do tej pory. W tych wyborach jest tylko jedna siła, która się nie zawaha – to Lewica. 💪

Jako posłanka Lewicy obiecuję, że osobiście złożę projekt ustawy, która zalegalizuje prawo do przerwania ciąży do 12. tygodnia. W tej sprawie też możecie na mnie polegać – jak na Zawiszy❗️

#ZawiszaDoSejmu #Zawisza2019 #MożecieNaMniePolegać #Lewica #Aborcja #OpolszczyznaZawiszaDoSejmu,Zawisza2019,MożecieNaMniePolegać,Lewica,Aborcja,Opolszczyzna

Źródło
Opublikowano: 2019-09-11 16:08:49

Pamiętacie naszą serię #NiePopierająNas? Prawicowi publicyści, tuzy i ojcowie dzikiego kapitalizmu w Polsce, czy antykob

Pamiętacie naszą serię #NiePopierająNas? Prawicowi publicyści, tuzy i ojcowie dzikiego kapitalizmu w Polsce, czy antykobiece organizacje opisywały nas w niewybrednych słowach, bo po prostu swoją działalnością nadepnęliśmy im na odcisk.

Dziś przeczytaliśmy o tym, co sądzi o nas redaktor Tomasz Terlikowski. W pewnych kwestiach przyznał, że się z nami zgadza, ale od razu przeszedł do aborcji i „straszliwego zła”, jakim jest równość małżeńska.

„G. Sroczyński: Gdybyś miał do wyboru Polskę rządzoną przez partię Razem i Polskę rządzoną przez liberałów z PO, to co byś wybrał?

T. Terlikowski: W wielu kwestiach bym się dogadał z Razem. Progresja podatkowa, więcej pieniędzy na publiczne szpitale, komunikacja na prowincji, umowy śmieciowe, równe płace dla kobiet – to wszytko są kwestie wypływające ze społecznej nauki Kościoła. Ale nie dogadamy się światopoglądowo. Małżeństwa homoseksualne, aborcja… A dla mnie te sprawy są jednak na pierwszym miejscu. Więc z dwojga złego już bym wolał, żeby rządziła PO, czyli partia cyników, bo oni płyną z prądem i nie będą próbowali zmieniać świadomości społecznej na przykład w kwestii homozwiązków”.

Panie Tomaszu, my naprawdę nie gryziemy!NiePopierająNas

Źródło
Opublikowano: 2019-09-09 15:50:52

Ależ wczoraj było niesamowicie! Dziękuję Wam za to, że mogliśmy być wspólnie na

Ależ wczoraj było niesamowicie! Dziękuję Wam za to, że mogliśmy być wspólnie na pierwszej konwencji #Lewica!

Pensja minimalna – 2700 zł, w budżetówce – 3500 zł, aż 7 proc. PKB na ochronę zdrowia, 2 proc. PKB na badania i innowacje, powołanie publicznego dewelopera i wybudowanie milion mieszkań komunalnych w 10 lat, ustawa reprywatyzacyjna, leki na receptę po 5 zł, związki partnerskie, legalna aborcja – to tylko niektóre z naszych postulatów. Więcej znajdziecie na naszej stronie: http://www.lewica2019.pl

#ŁączyNaszPrzyszłość #Lewica #Razem #KonwencjaLewicy

Fot. @misztalskaaLewica,ŁączyNaszPrzyszłość,Razem,KonwencjaLewicy

Źródło
Opublikowano: 2019-08-25 11:02:42

Stawiszyński: Kościół, władza i seks

"Warto sobie uświadomić, że Kościół katolicki to instytucja, która stawia sobie za cel autoryzowanie ludziom dostępu do seksu. Ni mniej, ni więcej – właśnie o tym traktuje cała katolicka nauka dotycząca czystości przedmałżeńskiej. To znaczy, obowiązującej człowieka do momentu, w którym ksiądz katolicki udzieli mu stosownego pozwolenia – ale wyłącznie na taką formę pożycia płciowego, jaką przewidują instytucjonalne regulacje. Żeby nic nie wymknęło się tutaj spod kontroli, stosuje się periodyczne inspekcje – między innymi za pośrednictwem sakramentu spowiedzi.
Ten zabieg jest rzeczywiście świetnie pomyślany. Najpierw definiuje się sferę seksualną jako obszar niebezpieczny, chaotyczny i grzeszny, a następnie dostarcza odpowiednich środków, mających na celu wprzęgnięcie go w szerszy projekt, nad którym sprawuje się pieczołowity nadzór. W ten sposób ustanawia się regułę, w myśl której dostęp do węzłowych doświadczeń w ludzkim życiu – seksualności, miłości, bliskich relacji, macierzyństwa i ojcostwa (a także narodzin i śmierci, oczywiście) – ma być bezwzględnie zapośredniczony przez Kościół, inaczej bowiem skazywać ma to ponoć na poważne metafizyczne, pośmiertne konsekwencje. (..)
Czyż nie jest to pomysł biznesowy wprost genialny w swojej prostocie? Uczynić samego siebie monopolistą na usługi, które własnoręcznie zdefiniowało się jako niezbędne do osiągnięcia wiecznego szczęścia i uniknięcia wiecznej męki?"

Stawiszyński: Kościół, władza i seks

Wydarzenia, które rozegrały się przed ponad tygodniem na ulicach Białegostoku, to nieledwie potyczka w wielkiej wojnie kulturowej toczącej się dzisiaj w samym środku zachodniej cywilizacji. Ścierają się w tej wojnie dwie armie – jedna broni fundamentów człowieczeństwa, druga pragnie cz….

Źródło
Opublikowano: 2019-07-30 17:40:32

Do Parlamentu Europejskiego idziemy po:

Do Parlamentu Europejskiego idziemy po:

EUROPEJSKIE WARUNKI PRACY

Wprowadzimy ​europejska​ ​płacę minimalną. ​Będziemy ją stopniowo podnosić — tak, by wyrównać płace w całej UE. Za taką samą pracę należy się równa płaca.
Dzięki rozwojowi technologii pracujemy coraz lepiej i wydajniej. Nie musimy pracować już tyle, ile nasi pradziadkowie 100 lat temu. Krótsza praca to już dziś norma w wielu krajach zachodniej Europy. Dlatego skrócimy czas pracy w całej Unii — do 35 godzin tygodniowo. Wprowadzimy też ​35 dni płatnego urlopu​ rocznie.
Pracownice i pracownicy mają ​prawo równej płacy za tę samą pracę. ​Różnice w wysokości pensji muszą mieć uzasadnienie. Nie zgadzamy się na dyskryminację i kolesiostwo. Dlatego wprowadzimy ​jawne płace​.

GOSPODARKA DLA LUDZI

Wraz z rozwojem technologii coraz mniej pracy będzie musiało być wykonywane przez ludzi. To dobra wiadomość — pod warunkiem, że zapewnimy społeczeństwu udział w owocach pracy komputerów i maszyn. Można to zrobić poprzez bezwarunkowy dochód podstawowy, czyli comiesięczną stałą wypłatę dla każdego mieszkańca Europy. Warto już teraz postawić pierwsze kroki na drodze do wprowadzenia go w Europie.
Uruchomimy program​ Powszechnej Wypłaty Obywatelskiej,​ niezależnej od innych świadczeń społecznych. Będzie to co-miesięczna wypłata z zysku wypracowanego przez europejską gospodarkę. Z czasem program ten będzie można rozbudować, uruchamiając bezwarunkowy dochód podstawowy.

GODNA PRACA DLA KAŻDEGO

Blisko ​15% osób młodych​ w Polsce jest ​bezrobotnych​, w innych krajach UE ten odsetek jest jeszcze wyższy. Bezrobocie powoduje koszty oraz uderza w rozwój gospodarczy. Dlatego Unia Europejska powinna prowadzić politykę ​pełnego zatrudnienia​.
Zwiększymy inwestycje krajów członkowskich w dostęp do szkoleń i wartościowej, stabilnej pracy — nie tylko dla młodzieży. Samorządy otrzymają środki finansowe, by tworzyć ​godnie opłacane i użyteczne społecznie miejsca pracy.

W OBRONIE PRAW PRACOWNICZYCH

Unia Europejska to druga gospodarka świata. Jej bogactwo tworzone jest przez pracowników z wszystkich krajów członkowskich UE. Wprowadzimy zasadę wybierania przez pracowników co najmniej ​20% składu rad nadzorczych​ firm.
Bezpłatne praktyki i staże uderzają w stawki i pozycję innych pracowników oraz stanowią nowoczesną formę wyzysku. Za pracę należy się płaca. Dlatego zakażemy bezpłatnych praktyk i staży oraz tych płatnych poniżej stawki minimalnej.
Unijne dotacje i kredyty​ będą dostępne tylko dla firm, w których ​różnica w wynagrodzeniach pracowników i zarządu​ jest mniej niż ​dziesięciokrotna​.
Utworzymy ​Europejską Inspekcję Pracy​. Jej zadaniem będzie nadzorowanie przestrzegania praw pracowniczych​ w Unii.

EUROPEJSKI STANDARD OPIEKI ZDROWOTNEJ

Wysokie ceny leków to przerzucanie kosztów leczenia na chorych. Szczególnie dotyka to osób starszych lub przewlekle chorych. Wzorem Holandii, Francji i Szkocji, sprawimy, że wszystkie leki na receptę​ będą dostępne ​bezpłatnie​ w aptekach.
Obecnie różnice między jakością opieki zdrowotnej w państwach członkowskich są zbyt duże. Wprowadzimy ​europejski standard opieki zdrowotnej​, określający minimum, jakie musi spełniać opieka zdrowotna w każdym państwie Unii. Część ​funduszy unijnych​ zostanie przeznaczona na poprawę jakości opieki zdrowotnej w krajach, w których jest ona niedofinansowana.
Aborcja​ powinna być ​dostępna, bezpieczna i legalna​. Osoby w ciąży muszą mieć dostęp do badań prenatalnych, opieki położniczej i przedporodowej. ​Urlop rodzicielski​ będzie trwał co najmniej ​480 dni​, równo dzielonych pomiędzy rodziców.

MIESZKANIA NA KAŻDĄ KIESZEŃ

Stworzymy Europejski Fundusz Mieszkaniowy, z którego sfinansujemy program budowy lokali socjalnych i komunalnych. Wprowadzimy ​maksymalną cenę najmu​ oraz wzmocnimy ​ochronę lokatorów​ przed eksmisjami. W każdym mieszkaniu zapewnimy dostęp do ​taniej wody, prądu i ogrzewania​.
Zwiększymy ​wsparcie dla osób wychodzących z długów,​ finansując specjalny program pomocowy. W razie niewypłacalności dłużnika, samorząd włączy nieruchomość do ​zasobu komunalnego​ w zamian za ​przejęcie długu​.

GODNE ŻYCIE DLA SENIORA

Wprowadzimy godne emerytury o zbliżonej wysokości w całej Unii Europejskiej. Każda osoba będzie miała prawo do otrzymywania emerytury o wysokości ​co najmniej płacy minimalnej​. Każda ​osoba na emeryturze​ będzie uprawniona do bezpłatnych przejazdów​ transportem zbiorowym.
Uruchomimy program unijny ​zwiększenia liczby geriatrów​ i ​pracowników opieki​, by przygotować się na ​starzenie się społeczeństwa​.

PRZECIW DYSKRYMINACJI

Zadbamy o przestrzeganie ​„konwencji antyprzemocowej”​. Osoby doświadczające przemocy będą otoczone szczególną ochroną oraz wsparciem w obronie przed sprawcą.
Każdy człowiek ma ​prawo do niezależnego życia​niezależnie od wieku, stopnia niepełnosprawności, płci czy miejsca zamieszkania. Rozwiniemy takie ​usługi społeczne​ jak asystencja osobista oraz zwiększymy ich ​dostępność​. Zadbamy o większą ​ochronę​ osób z niepełnosprawnościami ​przed dyskryminacją i przemocą​.
Cały program dostępny tutaj: https://lewicarazem2019.pl/programŹródło
Opublikowano: 2019-05-24 16:43:23

Monika Rżany – lista 5, miejsce 9 w okręgu podkarpackim (nr 9)

Monika Rżany – lista 5, miejsce 9 w okręgu podkarpackim (nr 9)

Już 26 maja wybory do Parlamentu Europejskiego. Startuję w nich z dziewiątego miejsca na liście nr 5, KKW Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, RSS.

Z wykształcenia jestem socjolożką, a obecnie mamą trójki dzieci na cały etat. Działam społeczna, wspierając m.in. zbiórkę podpisów pod projektem Ratujmy Kobiety czy pod referendum edukacyjnym. W wolnym czasie biegam, od czasu do czasu startuję w maratonach.

Kandyduję do Parlamentu Europejskiego, ponieważ chcę, aby Polska była ważnym i liczącym się głosem w europejskiej wspólnocie. Kiedy wstępowaliśmy do Unii Europejskiej, właśnie urodziłam córkę. Cieszę się, że miała okazję dorastać w zupełnie innym świecie niż ten, który pamiętam z mojego własnego dzieciństwa. Chciałabym, by dalej żyła w solidarnej i silnej Europie.

To się nie uda, jeśli nasz kraj będą reprezentować osoby chcące nas skłócić z pozostałymi państwami członkowskimi. W Parlamencie Europejskim będę zwolenniczką odważnych rozwiązań i międzynarodowej, partnerskiej współpracy na rzecz praw kobiet, lepszej edukacji i godnych pensji w całej Unii, niezależnie od miejsca zamieszkania.

Co jest dla mnie najważniejsze?

Ochrona praw kobiet w pracy
Dziś kobiety w Europie zarabiają o 16% mniej niż mężczyźni. Będę walczyć o rozwiązanie problemu dyskryminacji ze względu na płeć w miejscu pracy.

Darmowa i dostępna antykoncepcja
Czas wyrównać różnice w dostępie do antykoncepcji w Europie. Zadbam o to, by Polki mogły otrzymać tabletkę “po” bez recepty, a prezerwatywy były dostępne za darmo w każdej przychodni.

Europejskie prawa reprodukcyjne
Będę walczyć o dostęp do bezpłatnego i bezpiecznego przerywania ciąży w Polsce oraz rzetelnej, profesjonalnej opieki medycznej w gabinetach ginekologicznych.

[Opis dla niewidomych i niedowidzących: Grafika przedstawia zdjęcie Moniki Rżany, kandydatki do Parlamentu Europejskiego. Obok zdjęcia znajduje się podpis: "Monika Rżany. Lista 5. Miejsce 9". Pod zdjęciem znajduje się logotyp koalicji Lewica Razem oraz dopisek: "KWW Lewica Razem – Razem, Unia Pracy, RSS"]


Źródło
Opublikowano: 2019-05-22 18:00:00

Agnieszka Itner – lista 5, miejsce 3 w okręgu podkarpackim (nr 9)

Agnieszka Itner – lista 5, miejsce 3 w okręgu podkarpackim (nr 9)

Już 26 maja wybory do Parlamentu Europejskiego. Startuję w nich z trzeciego miejsca na liście nr 5, KKW Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, RSS.

Pochodzę z Rzeszowa. Jestem absolwentką socjologii, a zawodowo pracuję jako doradczyni klienta. Cztery lata temu zaangażowałam się w działalność w partii Razem, dziś jestem członkinią Zarządu Okręgu Podkarpackiego Razem. Współorganizowałam w tym czasie liczne protesty w obronie praw kobiet, w tym Czarny Protest. Jestem także współorganizatorką pierwszego rzeszowskiego Marszu Równości.

Kandyduję do Parlamentu Europejskiego, bo chcę walczyć o prawo kobiet do decydowania o własnym ciele i równe traktowanie w miejscu pracy. Unia Europejska to nie tylko wspólny rynek, pieniądze i otwarte granice. To przede wszystkim miejsce, w którym możemy ze sobą współpracować i razem zadbać o to, co powinno być dla Europy podstawową wartością: o prawa człowieka i godne życie dla każdego Europejczyka i Europejki.

Co jest dla mnie najważniejsze?

Ochrona praw kobiet w pracy
Dziś kobiety w Europie zarabiają o 16% mniej niż mężczyźni. Będę walczyć o rozwiązanie problemu dyskryminacji ze względu na płeć w miejscu pracy.

Darmowa i dostępna antykoncepcja
Czas wyrównać różnice w dostępie do antykoncepcji w Europie. Zadbam o to, by Polki mogły otrzymać tabletkę “po” bez recepty, a prezerwatywy były dostępne za darmo w każdej przychodni.

Europejskie prawa reprodukcyjne
Będę walczyć o dostęp do bezpłatnego i bezpiecznego przerywania ciąży w Polsce oraz rzetelnej, profesjonalnej opieki medycznej w gabinetach ginekologicznych.


Źródło
Opublikowano: 2019-05-18 14:28:26

Jednym z ulubionych argumentów przeciwników wysokich podatków dla najbogatszych jest motywacja. Jeśli zbytnio podniesiem

Jednym z ulubionych argumentów przeciwników wysokich podatków dla najbogatszych jest motywacja. Jeśli zbytnio podniesiemy górną stawkę podatkową, nikomu nie będzie się chciało ryzykować, wprowadzać innowacji i być przedsiębiorczym – powiadają. Ostatecznie więc stracimy jako społeczeństwo, bo zdemotywujemy ludzi, których praca mogłaby przynieść największe owoce dla nas wszystkich.

Piękny argument, ale mocno wątpliwy.

1. Przypuśćmy, że pojedziemy po bandzie i tak podniesiemy podatki dochodowe dla CEO największych firm, że przykładowy Bob Iger zamiast zarabiać na rękę 30 milionów dolarów rocznie, będzie zarabiał, powiedzmy, 5 milionów. Czy spotkaliście w swoim życiu człowieka, który powiedziałby: „Cholera, jeśli po odprowadzeniu podatków ma mi zostać najwyżej 5 milionów rocznie, to mam to w dupie, równie dobrze mogę być zwykłym pracownikiem i wyciągać 3 tysiące miesięcznie, to dla mnie żadna różnica, cała moja motywacja przepadła”? Ryzyko, że po podniesieniu górnych stawek podatkowych nikt już nie będzie miał motywacji do bycia innowacyjnym, przedsiębiorczym itd., jest znikome.

2. Tak naprawdę nie ma żadnych dowodów, że ogromne zarobki prowadzą do większej innowacyjności. Można się oczywiście bez końca spierać o to, jakie były największe innowacje w historii ludzkości, ale dobrymi kandydaturami do tego grona są np. szczepionki, penicylina, elektryczność, telefon, pralka czy kanalizacja. Żaden z twórców tych innowacji nie mógł marzyć o wynagrodzeniu na poziomie prezesów Amazona czy Facebooka, co nie przeszkodziło im w byciu innowacyjnym. Zresztą duża część społecznie pożytecznych innowacji nie miałaby szans na powodzenie bez pomocy państwa, czyli bez pieniędzy pozyskiwanych z podatków.

3. Wielu badaczy zauważa, że po radykalnym obniżeniu najwyższej stawki podatku dochodowego w USA (z okolic 90% do okolic 40%) wielkie korporacje wręcz straciły motywację do inwestowania w innowacyjność. Bo kiedyś, gdy miały do rozdysponowania swoje dochody, rzadko decydowały się przeznaczać je na ogromne bonusy dla wyższej kadry kierowniczej. Po co, skoro większa część tego wynagrodzenia zostałaby opodatkowana? Pozostawało więc inwestowanie tych dochodów w innowacyjność i zwykłych pracowników. Teraz zarządy największych korporacji wypłacają sobie ogromne bonusy za krótkoterminowe wyniki, bez oglądania się na innowacyjność czy pożytek społeczny.

4. Zastanawialiście się kiedyś nad tym, jak to jest, że o ile kiedyś innowacyjność oznaczała tworzenie szczepionek albo przynajmniej wynalezienie Internetu, to teraz – mimo przeogromnych zarobków najbogatszych – największe innowacje polegają na coraz to nowych sposobach wyciągania od konsumentów prywatnych danych (Facebook, Google, Amazon), tworzeniu coraz bardziej skomplikowanych instrumentów finansowych (Wall Street) albo wymyślaniu sztuczek prawniczych związanych z unikaniem podatków i regulacji (Uber i właściwie wszystkie inne korpo)? Jakoś stworzenie cieplarnianych warunków dla bogaczy nie spowodowało wylewu innowacji dramatycznie poprawiających dobrobyt społeczny, lecz co najwyżej wylew innowacji poprawiających odrobinę wygodę konsumentów i znacząco zwiększających władzę i dochody korporacji.

Jedynym skutkiem niskich podatków dla najbogatszych jest to, że są oni coraz bogatsi i mają coraz większą władzę. Mówienie o tym, że ogromne pieniądze są niezbędne do tego, aby najlepsi wykorzystywali swoje talenty z pożytkiem dla nas wszystkich, to ściema. Najlepiej podsumowuje to cytat z Allena Wheat’a, dyrektora wielkiego banku inwestycyjnego: „Ok, jeśli mam być szczery, to powiedzmy to na głos, prawda jest taka, że wszyscy jesteśmy przepłacani. Nie ma nic niezwykłego w tym, co robimy. Każdy mógłby się tym zajmować”.

Źródło
Opublikowano: 2019-05-16 17:51:48

Dziś prezentujemy kandydatkę startującą z dziewiątego miejsca z naszej listy do

Dziś prezentujemy kandydatkę startującą z dziewiątego miejsca z naszej listy do Parlamentu Europejskiego. To Monika Rżany.

z wykształcenia socjolożka
obecnie mama trójki dzieci na cały etat
działaczka społeczna, wspierała m.in. zbiórkę podpisów pod projektem Ratujmy Kobiety i pod referendum edukacyjnym
w wolnym czasie biega, od czasu do czasu startuje w maratonach

"Kandyduję do Parlamentu Europejskiego, ponieważ chcę, aby Polska była ważnym i liczącym się głosem w europejskiej wspólnocie. Kiedy wstępowaliśmy do Unii Europejskiej, właśnie urodziłam córkę. Cieszę się, że miała okazję dorastać w zupełnie innym świecie niż ten, który pamiętam z mojego własnego dzieciństwa. Chciałabym, by dalej żyła w solidarnej i silnej Europie.

To się nie uda, jeśli nasz kraj będą reprezentować osoby chcące nas skłócić z pozostałymi państwami członkowskimi. W Parlamencie Europejskim będę zwolenniczką odważnych rozwiązań i międzynarodowej, partnerskiej współpracy na rzecz praw kobiet, lepszej edukacji i godnych pensji w całej Unii, niezależnie od miejsca zamieszkania."

Kluczowe zagadnienia
Ochrona praw kobiet w pracy
Darmowa i dostępna antykoncepcja
Europejskie prawa reprodukcyjne

[Opis dla niewidomych i niedowidzących: Grafika przedstawia Monikę Rżany, kandydatkę Lewicy Razem do Parlamentu Europejskiego. Obok jej zdjęcia jest jej cytat „Kandyduję do Parlamentu Europejskiego, ponieważ chcę, aby Polska była ważnym i liczącym się głosem w europejskiej wspólnocie. Kiedy wstępowaliśmy do Unii Europejskiej, właśnie urodziłam córkę. Cieszę się, że miała okazję dorastać w zupełnie innym świecie niż ten, który pamiętam z mojego własnego dzieciństwa. Chciałabym, by dalej żyła w solidarnej i silnej Europie.”. Poniżej znajduje się podpis: "Monika Rżany. Kandydatka do Parlamentu Europejskiego. Okręg podkarpacki, miejsce 9." Pod zdjęciem znajduje się logotyp koalicji Lewica Razem oraz dopisek: "KWW Lewica Razem – Razem, Unia Pracy, RSS"]


Źródło
Opublikowano: 2019-05-03 14:00:01

Najbardziej w tej bananowej awanturze zadziwia mnie to, że kogokolwiek jeszcze szokuje odwołanie do seksu oralnego, że m

Najbardziej w tej bananowej awanturze zadziwia mnie to, że kogokolwiek jeszcze szokuje odwołanie do seksu oralnego, że może ono zostać uznane za 'oburzające dla chrześcijan'. Gdzie są ci chrześcijanie, kiedy codziennie mijają wypięte damskie tyłki na reklamach gładzi szpachlowej? Gdzie oburzenie rządu, prezydenta czy kogokolwiek innego, kiedy krem do twarzy reklamuje mężczyzna trzymający za szyję partnerkę ze sloganem 'Dziś będzie na twarz skarbie'? Albo kiedy napój energetyczny ktoś chce nam sprzedać wizerunkiem klęczącej kobiety, trzymanej za podbródek przez stojącego nad nią mężczyznę (hasło 'ona wie, co za chwilę będzie miała w ustach')? Kiedy z każdej strony atakują nas przerobione graficznie wypięte piersi, pośladki, usta; często tak wielkie, że zajmują kilka pięter wieżowców w Warszawie?

Tajemnica jest oczywiście bardzo prosta. Glińskiego ani jego konserwatywnych kolegów nie denerwuje seks sam w sobie, nie denerwuje kobieta-przedmiot, kobieta-dmuchana lalka. Denerwuje ich kobieta-podmiot, kobieta-artystka. Która sama sobie określa ramy, która w ramach kontrolowanego przez samą siebie przekazu artystycznego wkłada sobie sama do swoich ust banana. W obronie banana nie ma zatem pochwały ani pogardy wobec 'seksualizacji' – jest obrona autonomiczności kobiet i ich seksualności. Dlatego mimo że mnie już trochę męczą te banany na wallu, a z kulturą i sztuką zawsze byłam na bakier, widzimy się dzisiaj o 18 pod MN!

Źródło
Opublikowano: 2019-04-29 15:24:47

Patologiczne sytuacje w Ministerstwie Zdrowia – leki po refundacji droższe niż p

Patologiczne sytuacje w Ministerstwie Zdrowia – leki po refundacji droższe niż przed refundacją! Oburzające? Minister zdrowia, Łukasz Szumowski ma na to sposób. Chce, żeby informacje o ustalaniu cen leków były tajemnicą. Co będzie grozić za ujawnienie jej? 5 lat więzienia!

To skandal, żeby w demokratycznym państwie rząd blokował informacje publiczne dotyczące ochrony zdrowia i wydawania publicznych pieniędzy.

Tajemnica o refundacjach ma obowiązywać również byłych pracowników ministerstwa. To jawny bat na osoby, które chciałyby w przyszłości ujawnić możliwe patologie.

Opozycja sejmowa pozostaje bierna wobec działań rządu i ministra zdrowia. Ponownie apelujemy więc do Bartosza Arłukowicza (PO) o złożenie wobec ministra zdrowia wotum nieufności! Przypominamy, że zapowiadał Pan ten wniosek 3 stycznia tego roku. Niech Pan go wreszcie złoży – zanim PiS postanowi zamknąć wszystkich walczących o ujawnienie prawdy o finansowaniu wielkich korporacji na 5 lat do więzienia!

[Opis grafiki dla osób niewidomych i niedowidzących: Grafika w górnej części przedstawia dłonie zakute w kajdanki. Napis na ich tle brzmi: „Nowy pomysł PiS: 5 lat za ujawnienie afery!”. Poniżej napis na czerwonym tle oddzielającym górną i dolną część mema: „Nie pozwolimy zmiatać afer pod dywan!”. W dolnej części mema na białym tle napis: „Po nagłośnieniu przez Razem „afery lekowej” PiS chce wsadzać do więzienia za ujawnianie patologicznych relacji Ministerstwa Zdrowia z korporacjami farmaceutycznymi”. Na dole logo Lewicy Razem i oznaczenie KKW Lewica Razem – Razem, Unia Pracy, RSS.]


Źródło
Opublikowano: 2019-04-23 10:44:34

Chcemy pragmatycznej polityki narkotykowej. Karanie ludzi za skręta w kieszeni

Chcemy pragmatycznej polityki narkotykowej. Karanie ludzi za skręta w kieszeni to absurd.

Restrykcyjne, konserwatywne prawo antynarkotykowe oznacza tylko dodatkowe problemy. Polska jest niechlubnym europejskim liderem konsumpcji dopalaczy. W krajach, które zamiast represji stawiają na edukację i politykę redukcji szkód, problem korzystania z niebezpiecznych substancji zastępczych jest zjawiskiem marginalnym.

Pójdźmy śladem państw takich jak Portugalia i Urugwaj! Partia Razem postuluje:

➡️ legalizację rekreacyjnej uprawy marihuany w miejscu zamieszkania lub za pośrednictwem klubów konopnych,
➡️ dekryminalizację posiadania niewielkich ilości substancji psychoaktywnych (poza szkodliwymi środkami zastępczymi) na własny użytek,
➡️ przeciwdziałanie najbardziej niebezpiecznym zjawiskom związanym z zażywaniem narkotyków, m.in. poprzez tworzenie punktów wymiany igieł i mobilnych punktów laboratoryjnych badających zawartość środków psychoaktywnych,
➡️ powszechną edukację i profilaktykę, także w szkołach.

#LewicaRazem #420Day

[Opis dla osób niewidomych i niedowidzących: W górnej części grafiki w znajduje się zdjęcie krzaczka konopi. Pośrodku obrazka widnieje napis: "Rozsądek zamiast represji". W dolnej części znajduje się tekst: "Zniesiemy kary za posiadanie niewielkich ilości substancji psychoaktywnych. Zalegalizujemy uprawę marihuany na własny użytek". Poniżej zamieszczono logo partii Razem i oznaczenie KKW Lewica Razem – Razem, Unia Pracy, RSS]
Źródło
LewicaRazem,420Day
2019-04-20 12:54:47

Obejrzyj Ministerstwo Zdrowia chce zakneblować media i sygnalistów!


Ministerstwo Zdrowia chce, by informacje o cenie leków stanowiły tajemnicę refundacyjną. Za jej ujawnienie będzie grozić 5 lat pozbawienia wolności. To reakcja na ujawnienie #aferalekowa przez Partię Razem, Gazetę Wyborczą i Fakt. Apelujemy do rządu o to, by nie blokował opinii publicznej dostępu do wiedzy na co wydawane są publiczne pieniądze! Niech zaczną w końcu działać w interesie pacjentów, a nie wielkich amerykańskich korporacji farmaceutycznych!

Apelujemy również do Bartosza Arłukowicza o złożenie wotum nieufności wobec ministra Szumowskiego, zanim PiS postanowi zamknąć na 5 lat do więzienia wszystkich walczących o ujawnienie prawdy na temat finansowania wielkich korporacji z budżetu państwa! Zapowiedział pan wniosek 3 stycznia! Niech pan nie będzie tchórzem!

Na konferencji odnieśliśmy się też do ostatnich wypowiedzi w sprawie strajku w szkołach. Wezwaniami do przerwania strajku liberałowie wbijają nauczycielom nóż w plecy i utrudniają prowadzenie negocjacji. Nauczyciele to nie zabawka, którą można się medialnie pobawić, a potem wyrzucić, jak się znudzi. Dziś pod Sejmem złożyliśmy jasną deklarację: Lewica nie zdradzi nauczycieli.
Źródło
aferalekowa
2019-04-19 12:40:34

Adrian Zandberg „Razem” w cotygodniowym felietonie: Skończmy z opłatami w szpitalach!


Czy podpisaliście się już pod Petycja: Stop opłatom za pobyt rodziców z dziećmi w szpitalu?

"Dla dzieci obecność mamy czy taty jest ważna. To mniej stresu, poczucie bezpieczeństwa – a więc szybszy powrót do zdrowia. Nie ma też co ukrywać: rodzice na oddziale często pomagają w opiece. To oni przewijają, karmią, pilnują kroplówek, uspokajają, tulą, pomagają znieść ból… Zwłaszcza, że szpitalom z roku na rok coraz bardziej doskwiera brak pielęgniarek".

✍️ www.partiarazem.pl/BadzPrzyMnie

#LewicaRazem


LewicaRazem

Źródło
Opublikowano: 2019-03-31 11:00:01

Lewica Razem chce europejskiego standardu ochrony zdrowia – FINANSE I ZARZĄDZANIE

Adrian Zandberg: "Po pierwsze wszyscy jesteśmy Europejczykami, wszyscy mamy prawo do tego, żeby móc leczyć się w godnych warunkach, i te warunki nie mogą się drastycznie różnić pomiędzy z jednej strony Francją czy krajami skandynawskimi, czy Niemcami, a z drugiej strony Polską, Bułgarią, czy Rumunią".

"Lewica to sprzeciw wobec prywatyzacji ochrony zdrowia, to stanie po stronie pacjentów, to stanie po stronie osób starszych".

#LewicaRazem

Lewica Razem chce europejskiego standardu ochrony zdrowia – FINANSE I ZARZĄDZANIE

Lewica Razem opowiada się za podniesieniem wydatków na ochronę zdrowia w Polsce do europejskiego poziomu. Chce także m.in, aby Unia Europejska skończyła z "dyktatem korporacji farmaceutycznych".

LewicaRazem

Źródło
Opublikowano: 2019-03-30 10:00:02

Za pobyt przy dziecku w szpitalu rodzice płacą nawet 50 zł za dobę. Choć ich obecność jest niezbędna


Czy już podpisaliście się pod Petycja: Stop opłatom za pobyt rodziców z dziećmi w szpitalu?

"Dlaczego obecność rodzica przy dziecku jest nieoceniona?

• Zapewnia dziecku komfort psychiczny i poczucie bezpieczeństwa;
• odciąża pielęgniarki, których w szpitalach jest zwykle za mało;
• pozwala rodzicom nauczyć się opieki nad dzieckiem np. po operacji".

Daria Gosek-Popiołek z partii Razem: „Koszt tych pobytów nie powinien obciążać szpitali, które i tak mają swoje problemy finansowe. Powinien zostać pokryty z NFZ. Przecież ci rodzice opłacają składki, a ich opieka nad dziećmi jest niezbędna. Ważne, żeby głośno mówić o tym teraz kiedy o poprawę złej sytuacji w służbie zdrowia walczą także pielęgniarki i lekarze. My, rodzice też jesteśmy częścią tego systemu”.

#LewicaRazem


LewicaRazem

Źródło
Opublikowano: 2019-03-29 17:22:38

Zandberg: Wyższe płace, niższe czynsze, bezpłatne leki

Adrian Zandberg: "Chcemy europejskiego państwa dobrobytu. Chcemy Europy, w której wszyscy czujemy się u siebie. Lewica Razem chce europejskiego standardu ochrony zdrowia. Tak, żeby w żadnym kraju Unii Europejskiej nie powtarzały się już te zawstydzające sceny, kiedy ludzie czekają po kilkanaście godzin na szpitalnym oddziale ratunkowym, i umierają, bo nie było lekarza, który przyjdzie i ich zbada".

Zależy ci tak jak nam na wyższych płacach, niższych czynszach i bezpłatnych lekach? Zagłosuj na koalicję #LewicaRazem w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Zandberg: Wyższe płace, niższe czynsze, bezpłatne leki

Kliknij i zobacz więcej.

LewicaRazem

Źródło
Opublikowano: 2019-03-28 18:00:01

Zandberg: pobyt w szpitalu rodziców chorych dzieci powinien być bezpłatny


Adrian Zandberg: „Lewica Razem postuluje darmowy pobyt w szpitalu zarówno dla chorych dzieci, jak i rodziców. Wyciskanie pieniędzy z opiekunów za to, że chcą być ze swoimi dziećmi podczas ich leczenia, jest zawstydzające”.

Czy już podpisaliście się pod Petycja: Stop opłatom za pobyt rodziców z dziećmi w szpitalu?

#LewicaRazem


LewicaRazem

Źródło
Opublikowano: 2019-03-28 14:00:01

Obejrzyj Bądź przy mnie: stop opłatom za pobyt rodziców z dziećmi w szpitalu


❤️ Bądź przy mnie! Petycja: Stop opłatom za pobyt rodziców z dziećmi w szpitalu
❤️ PODPISZ: www.partiarazem.pl/BadzPrzyMnie

Co robią w szpitalu rodzice i opiekunowie, gdy ich dzieci są chore? Przewijają je, karmią, myją, pilnują kroplówek. Gdy dzieci są przerażone – uspokają, a zmęczone usypiają w ramionach. Współpracują z personelem medycznym, wspierając go w walce o powrót dzieci do zdrowia. To nie są wakacje. Dlaczego więc rodzice muszą za to dodatkowo płacić?

Czas, byśmy wspólnie to zmienili. Podpisz petycję zapoczątkowaną przez Daria Gosek-Popiołek z koalicji #LewicaRazem: www.partiarazem.pl/BadzPrzyMnieLewicaRazem

Źródło
Opublikowano: 2019-03-26 19:31:55

Petycja: Stop opłatom za pobyt rodziców z dziećmi w szpitalu


Jest okazja kilkoma kliknięciami zrobić coś dobrego.

Pobierane przez szpitale opłaty od rodziców i opiekunów będących przy swoich hospitalizowanych dzieciach powinny przejść do przeszłości. Ministerstwo Zdrowia musi wprowadzić zakaz takich opłat! Domagamy się poprawy warunków na oddziałach dziecięcych tak, by rodzice i opiekunowie mogli w godnych warunkach dbać o swoje dzieci podczas ich pobytu w szpitalach.

❤️ Dodaj znajomych do wydarzenia Petycja: Stop opłatom za pobyt rodziców z dziećmi w szpitalu, udostępnij post i podpisz petycję (link w komentarzu pod postem). Razem możemy więcej!

Źródło
Opublikowano: 2019-03-26 08:46:18

Zasługujesz na to, by w izbie przyjęć zajął się Tobą lekarz, którzy nie jest pół

Zasługujesz na to, by w izbie przyjęć zajął się Tobą lekarz, którzy nie jest półprzytomny z przemęczenia. Ratownicy medyczni, pielęgniarki czy lekarki na dyżurach zasługują na to, by normalnie zarabiać i nie zaharowywać się przy tym na śmierć.

Tego nie da się zrobić bez zwiększenia finansowania publicznej ochrony zdrowia. Dziś Polska wydaje na nią skandalicznie mało. Efekty wszyscy znamy. W szpitalach brakuje personelu, bo płace pielęgniarek, położnych, fizjoterapeutów czy ratowników są śmiesznie niskie. W kolejce do lekarza-specjalisty czeka się długie miesiące.

Dobra opieka to dofinansowana opieka. Chcemy, by publiczne wydatki na zdrowie wzrosły skokowo do 6,8 proc. PKB – a w dłuższej perspektywie do 8 procent.

Dobra opieka zdrowotna to lepsze warunki pracy w zawodach medycznych. Podwyżki dla pracownic i pracowników ochrony zdrowia są w interesie nas wszystkich.

[Opis dla osób niewidomych i niedowidzących: W górnej części grafiki na skrawkach papieru zamieszczono trzy nagłówki: "'Tylko w styczniu przepracował 359 godzin'. Badają śmierć ratownika medycznego", "Czekał dziewięć godzin w szpitalnej izbie przyjęć. 'Zmarł w męczarniach'", "Spada odsetek PKB na zdrowie. Lekarze rezydenci czują się oszukani przez rząd". Wszystkie nagłówki pochodzą z marca 2019 roku. Niżej napis: "Dość oszczędzania na zdrowiu". W dolnej części znajduje się tekst o następującej treści: "Ochrona zdrowia nie poprawi się, jeśli państwo będzie dalej na nią skąpić. Czas na podwyżki w ochronie zdrowia i lepsze wyposażenie szpitali!". Na dole logo Lewicy Razem i oznaczenie KKW Lewica Razem – Razem, Unia Pracy, RSS.]


Źródło
Opublikowano: 2019-03-22 17:33:29

Miało być 4,78 proc. PKB na zdrowie w 2018 roku, wyszło 4,25 proc. Oszukano pacj

Miało być 4,78 proc. PKB na zdrowie w 2018 roku, wyszło 4,25 proc. Oszukano pacjentów i przedstawicieli zawodów medycznych. Jeśli chcecie wiedzieć, dlaczego na wizytę u specjalisty czeka się ponad 12 miesięcy, a na sanatorium często ponad 18 miesięcy, to tutaj macie jednoznaczną odpowiedź: publiczne wydatki na ochronę zdrowia są po prostu zbyt niskie!

Polski system ochrony zdrowia nigdy nie będzie dobrze działać, jeśli będziemy na nim oszczędzać. Koalicja #LewicaRazem chce podniesienia publicznych wydatków na zdrowie do 6,8 proc. PKB. Dzięki temu będziemy mogli sfinansować podwyżki dla personelu medycznego – pielęgniarki, fizjoterapeuci, młodzi lekarze i przedstawicielki innych zawodów nie będą musieli wyjeżdżać z Polski, żeby godnie zarabiać. Wprowadzimy też pełną refundację leków na receptę, bo nikt nie powinien być zmuszony wybierać między zdrowiem a opłaceniem rachunków.

[Opis grafiki dla osób niewidomych i niedowidzących: Zrzut ekranu z wpisu członka Razem Jerzego Przystajki w serwisie Twitter. Jego treść jest następująca: "Publiczne wydatki na zdrowie odstają w tej chwili o około 10 mld zł od obietnic PiS. Wydajemy 4,25% PKB (miało być 4,8%). Za takie pieniądze można by było np. całkowicie znieść odpłatność za leki na receptę w aptekach! #LewicaRazem".]LewicaRazem

Źródło
Opublikowano: 2019-03-11 17:17:52

Lewica Razem chce walczyć z dyktatem firm farmaceutycznych

Wyższe płace, niższe czynsze i bezpłatne leki są możliwe. To inwestycja w społeczeństwo, w naszą jakość życia, zdrowie i bezpieczeństwo oraz gospodarkę.

#LewicaRazem

Wyższe płace, niższe czynsze, bezpłatne leki na recepty – oto ich postulaty. Przekonujące?

Lewica Razem chce walczyć z dyktatem firm farmaceutycznych


LewicaRazem

Źródło
Opublikowano: 2019-03-07 08:12:29

Albo kiedy okazuje się, że 12% Brauna w Gdańsku to nie był przypadek ani naturalne wypełnienie próżni po kandydacie PiS,

Albo kiedy okazuje się, że 12% Brauna w Gdańsku to nie był przypadek ani naturalne wypełnienie próżni po kandydacie PiS, ale proklamacja ultraprawicowości przez Polaków, którzy na wiosnę dają Konfederacji znakomity wynik do Parlamentu Europejskiego, a jesienią totalne zwycięstwo i oto Krul zostaje premierem, Justyna Socha ministrą zdrowia, Jakubiak bierze MON, Liroy – dyplomację, Grzegorz Yoda MSW, zaś Bosak czy Winnicki – sprawiedliwość, w rezultacie od razu inicjujemy wojnę konwencjonalną ze wszystkimi sąsiadami, natomiast hybrydową nawet z Chinami i Gwatemalą, ustrojem staje się fanatyzm religijno-rynkowy, mamy znowu dżumę, pozaprokreacyjna marnacja nasienia skutkuje rozstrzelaniem (wymiennie z 8 godzinami spędzonymi w jednym pokoju ze Staszkiem Michalkiewiczem), w miastach wojewódzkich powstają strefy szuriatu i wznoszone są pomniki św. Miltona Friedmana Od Skapywania. Tymczasem zawiązuje się ruch oporu – garstka nieulękłych patriotów szmugluje szczepionki, memy Wiesławca i Popularów, pliki audio z zapisem głosu Żiżka…

Źródło
Opublikowano: 2019-03-06 22:47:41

siemandero! no i co, lewicowe wapniaki? nie udało się zdeprawować polskiej młodzieży. narkotyki, smartfony, eksploracje

siemandero! no i co, lewicowe wapniaki? nie udało się zdeprawować polskiej młodzieży. narkotyki, smartfony, eksploracje przedmałżeńskie, internety, zagraniczny alkohol w spelunkach, granie w gry? NIE! Wielki Post i Cejrowski, ten debeściak.


Źródło
Opublikowano: 2019-03-05 20:21:03

Obejrzyj Lewica Razem: bezpłatne leki na receptę


Zdrowie jest bezcenne. Po wyjściu z gabinetu lekarskiego nikt nie powinien się zastanawiać, czy będzie w stanie zapłacić za leki.

Koalicja Lewica Razem będzie w Parlamencie Europejskim zabiegać o wprowadzenie w całej Unii pełnej refundacji leków na receptę. Chcemy, by już nikt nigdy nie musiał wybierać między opłaceniem rachunków a własnym zdrowiem.

Będziemy też walczyć o zmianę prawa patentowego tak, by dotyczyło wyłącznie metod produkcji, a nie samych substancji leczniczych. W ramach wspólnej unijnej polityki inwestycyjnej powinien powstać powinien publiczny, europejski przemysł farmaceutyczny produkujący generyki. Europa musi też zadbać o innowacje – dlatego chcemy, by Unia w większym stopniu finansowała badania i rozwój.


Źródło
Opublikowano: 2019-03-04 17:33:32

Dawno się nie wymądrzałem – moje przewidywania na połowę lutego na wybory do PE:

Dawno się nie wymądrzałem – moje przewidywania na połowę lutego na wybory do PE:

Wiosna Roberta Biedronia zdobyła w kilku pierwszych sondażach kilkanaście procent poparcia. Po pierwszych badaniach widać, ze na ugrupowanie byłego prezydenta Słupska gotowi sa oddać głos wyborcy Nowoczesnej, Platformy, Kukiza a nawet PSL-u. Największe bo ponad pięciopunktowe tąpnięcie widać po stronie Platformy Obywatelskiej.

Nie wiemy, czy tak wysoki wynik się utrzyma. Historia uczy, ze bywa z tym różnie. Europa Plus koalicja pod przewodnictwem Aleksandra Kwaśniewskiego i Janusza Palikota początkowo również cieszyła się porównywalnym poparciem w sondażach, jednak finalnie nie dostała się do Europarlamentu. Nie zmienia to faktu, ze wynik Biedronia pokazuje kilka rzeczy.

Po pierwsze potrzeba zmiany jest w Polsce ogromna. Zmiany rozumianej nie jako powrót do ancien regime, ale zmiany, która jest nową jakością, nowym językiem, nowymi twarzami. Ludzie wbrew temu co w porankach z reakcją na antenie TOK FM można codziennie posłuchać, nie chcą powrotu Burbonów do władzy, tylko chcą uporządkowanego swiata, który nie jest nieustającym konfliktem pokolenia polityków okrągłego stołu.

Po drugie, polskie społeczeństwo jest dużo bardziej progresywne niż wielu się wydaje. Sprawy związane z aborcja, legalizacja związków partnerskich, legalizacji marihuany, korekta polskiego folwarcznego kapitalizmu, realizacji postulatu świeckiego państwa, wśród wielu nie budzą większych kontrowersji.

Po trzecie, elektorat Platformy Obywatelskiej jest często elektoratem, który do PO czuje się przymuszony. Wybiera partie Schetyny jako mniejsze zlo, które trzeba wybrać, żeby PiS nie rządził. Platforma jest wstanie wygrywać wybory jedynie w sytuacji dramatycznej polaryzacji. Jest ciagle partia bez przymiotników, partia władzy bez władzy. Obecność Biedronia polaryzację na scenie zaburza.

Jakie są konsekwencje takiego stanu rzeczy? PiS wygrało wybory dzięki depolaryzacji – schowaniu Macierewicza i powstaniu Nowoczesnej. Dzięki temu hegemonia PO została zakwestionowana a metoda liczenia głosów zrobiła resztę. PiS będzie ustawiał debatę (jeśli przejdzie kiedykolwiek do ofensywy po tygodniach brania ostrych razów) w kontrze do Biedronia, a nie Schetyny. Zjednoczenie pod władza Schetyny przychodzi za późno. W dodatku formuła startu do Parlamentu Europejskiego zwiastuje katastrofę. Postawienie na „dinozaury” w sytuacji, gdy konkurentem jest świeża i dość młoda wiosna wydaje się samobójstwem. Biedron będzie grał nie tylko zmęczeniem wojna polsko-polska ale tez konfliktem pokoleniowym. Schetynie nie uda się wrócić do polaryzacji, bo już jest za późno na nią. Zabójstwo Adamowicza paradoksalnie wyciszyło emocje a nie je rozbudziło. Sytuacje mogą zmienić kolejne afery, ale na dzisiaj w wyborach do PE przewiduje porażkę Koalicji Europejskiej, dobry wynik Wiosny i nieznaczne zwycięstwo PiSu, będę za tym stała demobilizacja elektoratu prawicy, który nie ma dokąd dzisiaj uciec i mobilizacje młodych wokół Wiosny.

Źródło
Opublikowano: 2019-02-15 15:26:10

Z okazji Walentynek życzymy Wam wszystkim bardzo wiele miłości i spełnienia w zw

Z okazji Walentynek życzymy Wam wszystkim bardzo wiele miłości i spełnienia w związku, ale także udanego i bezpiecznego seksu!

Mamy ogromny problem z dostępnością antykoncepcji. W najnowszym rankingu wszystkich krajów Europy Polska zajęła ostatnie miejsce. Wskaźnik dostępu wynosi 31,5% (dla porównania, w Niemczech wynosi on 75,1%, we Francji – 90,1%, a bliskich nam Czechach – 50,8%. Kraj drugi od końca to Rosja z wynikiem 41,8%. Problemem jest nie tylko koszt antykoncepcji w Polsce, ale także dostępność do lekarzy specjalistów przepisujących pigułki. Rzetelna edukacja seksualna praktycznie nie istnieje.

Antykoncepcja u młodych ludzi to wciąż w Polsce temat tabu. Czy to się komuś podoba czy nie, nastolatki także podejmują współżycie seksualne, a statystycznie ich odsetek rośnie.


Źródło
Opublikowano: 2019-02-14 17:57:59

Edukacja seksualna to nasze prawo i nasze zdrowie. Chcemy się kochać i uprawiać zdrowy seks. Święto zakochanych jest po

Edukacja seksualna to nasze prawo i nasze zdrowie. Chcemy się kochać i uprawiać zdrowy seks. Święto zakochanych jest po to, żeby o tym przypomnieć. W tej chwili mamy najniższą dostępność antykoncepcji ogółem w Europie. Musimy to zmienić. Partia Razem chce refundacji i szerokiego dostępu do antykoncepcji dla wszystkich. Kochajmy się bezpiecznie!
💜💙💚💛🧡❤️

Źródło
Opublikowano: 2019-02-14 16:44:00

Edukacja seksualna to nasze prawo i nasze zdrowie. Chcemy się kochać i uprawiać

Edukacja seksualna to nasze prawo i nasze zdrowie. Chcemy się kochać i uprawiać zdrowy seks. Święto zakochanych jest po to, żeby o tym przypomnieć. W tej chwili mamy najniższą dostępność antykoncepcji ogółem w Europie. Musimy to zmienić. Partia Razem chce refundacji i szerokiego dostępu do antykoncepcji dla wszystkich. Kochajmy się bezpiecznie!
💜💙💚💛🧡❤️

Zdjęcia przedstawiają dzisiejszą konferencję na ten temat i rozdawanie prezerwatyw w Gdańsku.

Trzymam w dłoni produkt, o którym w dzisiejszej Polsce mówi się ze wstydem tymczasem stosowanie prezerwatyw zabezpiecza w niemal 95% przed chorobami przenoszonymi drogą płciową — mówiła Aleksandra Kulma z Gdańskiego Razem.

Tylko niespełna 32% kobiet w wieku reprodukcyjnym ma dostęp do antykoncepcji, szczególnie młode kobiety mają utrudnioną sytuację. To musi się zmienić, dostęp do taniej i bezpłatnej antykoncepcji jest gwarancją tego, że jako Polki i Polacy będziemy mieli udane życie seksualne — podkreślała Anna Górska z Rady Krajowej Razem.

Mam 20 lat, seks to jest coś normalnego, antykoncepcja nie jest niczym wstydliwym. Potrzebujemy przełamywać tabu i zwiększać dostępność wiedzy na tematy seksualne, pomocne w tej chwili są w tym np. inicjatywy oddolne takie jak #SexedGdynia i #SexedGdańsk na które zapraszamy — Michał Goworowski z zarządu Gdyńskiego Razem.


SexedGdynia,SexedGdańsk

Źródło
Opublikowano: 2019-02-14 16:44:00

Polki i Polacy uprawiają coraz mniej seksu. Najczęstszy powód? Zmęczenie i stres

Polki i Polacy uprawiają coraz mniej seksu. Najczęstszy powód? Zmęczenie i stres wywołane pracą i codziennymi problemami. Seksuolodzy uważają, że poświęcamy na miłość mniej czasu niż jeszcze kilkanaście lat temu. Za to pracujemy niemal najdłużej w całej Europie.

Życie nie może być ciągłą harówką pozbawioną przyjemności. Żeby móc się nim cieszyć, potrzebujemy stabilności i więcej wolnego czasu. Dlatego skończymy z niepewnym zatrudnieniem, zadbamy o wysokiej jakości usługi publiczne i ustanowimy 35-godzinny tydzień pracy. Aby uczynić seks bezpiecznym i zadbać o to, by dochodziło do niego tylko za zgodą, wprowadzimy do szkół obowiązkową edukację seksualną oraz zapewnimy Polkom i Polakom powszechny dostęp do antykoncepcji.

[Opis dla osób niewidomych i niedowidzących: Zdjęcie w tle przedstawia blat stołu, na którym stoją filiżanka kawy, komputer przenośny oraz smartfon, na którego wyświetlaczu widnieje złamane serce. Tekst na grafice głosi: "Prawie 1/3 Polek i 1/5 Polaków nie uprawia seksu przez stres i zmęczenie. / Pracujemy za dużo. Kochamy (się) za mało".]


Źródło
Opublikowano: 2019-02-14 16:38:09

Bardziej niż ludzie z szajbą na punkcie PiS, którzy każą mi zawiesić na kołku swoje poglądy i głosować na PO, wkurza mni

Bardziej niż ludzie z szajbą na punkcie PiS, którzy każą mi zawiesić na kołku swoje poglądy i głosować na PO, wkurza mnie chyba tylko ta lewicowa kanapa, która każe mi zawiesić na kołku moje poglądy, i cieszyć się, że PiS się o mnie troszczy.
Zazwyczaj piszę o cudzych perspektywach, pozwólcie więc, że raz zacznę od swojej.
Przed Gazetą przez kilka lat pracowałam na umowie cywilnoprawnej za grosze, nie miałam ubezpieczenia zdrowotnego, ani prawa do zasiłku dla bezrobotnych.
Na szczęście dziś mamy PiS i rzeczone programy socjalne.
Ale, chwila!, przemyślmy, co by się stało, gdybym straciła pracę w Gazecie? Otóż wróciłabym do punktu wyjścia.
Branża medialna jak śmieciówkami stała, tak stoi – PiS nic z nimi nie zrobił. PIP działa, jak działała – nienachalnie. Zasiłek dla bezrobotnych? Wciąż grosze, wciąż nieosiągalny dla 85 proc. ludzi bez pracy.
Ale, moment!, byłaby dla mnie jedna droga, aby skorzystać z wynalazków PiS. Tak: jedna. Mogłabym znaleźć sobie męża i zacząć rodzić dzieci.
A teraz weźmy kobietę, która mając lat 20 gdzieś na Zagłębiu zaszła w ciążę – urodziły się bliźniaki – a ojciec przepadł jak kamień w wodę. Choć w GW wciąż o tym piszemy, lewicy spod znaku kilku panów zachwycających się 500+ nie obchodzi, że samotnej matce nie przysługuje 500+ nawet na drugie dziecko, jeśli nie ustali swojej sytuacji alimentacyjnej. A to często niemożliwe. Przepadłam, ale i ona przepadła, nie będąc w stanie stworzyć pełnej rodziny.
Niewiele zmienił się także los mężczyzny, który dotąd nie ułożył sobie życia, ma jedno dziecko z byłą żoną, pracuje po budowach gdzieś w głębokim mazowieckim.
Z wielkimi programami socjalnymi PiS jest podstawowy problem: ich u zarania celem nie jest zwalczanie ubóstwa, czy wyrównywanie szans. Są tak pomyślane, aby konstruować społeczeństwo w oparciu o ideologię kobiety zajmującej się domem.
500+ premiuje wyłącznie rodziny pełne, w MRPiPS cyklicznie debatują, jak by tu uwalić rozwody, w Mama+ zapisano, że emerytura przysługuje kobiecie, która odchowała gromadkę dzieci, ale jeśli wychował je ojciec, to jego problem. No i rozważany właśnie Babcia+: wolne na opiekę nad wnukiem.
A aborcja do 12 tygodnia? Jak myślicie: bardziej przyda się mi – która tak czy owak dostanie się na Słowację – czy kobiecie z małej miejscowości, dla której 3 tys. zł to nieosiągalny majątek?
Niesłychanym jest, że opozycja spod znaku POKO uporczywie niedowidzi, że 40 proc. obywateli i obywatelek w tym kraju mieszka na wsi. Dla nich – odciętych od świata, bo nawet autobus nie dojeżdża – 90 proc. programu i sporów w POKO to odległy, niedotyczący ich codziennego życia świat. 500+ był jedynym programem, który faktycznie mogli namacalnie poczuć.
Niesłychanym jest jednak także, że część lewicy – znów muszę podkreślić: jakimś cudem są to wyłącznie mężczyźni, gros z nich jest w stałych związkach i posiada dzieci – uważa, że PiS dokonał na rewolucji na rynku pracy i dał Polakom i Polkom bezpieczeństwo socjalne.
Komu dał, temu dał. Jeśli wpisujesz się w partyjne ideolo – serdecznie gratuluję. Jeśli nie, wciąż – w wyniku styku życiowych pechów – przepadasz. Czyli niejako jest zupełnie tak, jak było.

Źródło
Opublikowano: 2019-02-10 17:24:09

Oto spis tytułów najważniejszych wiadomości zamieszczonych na portalu "Wirtualna Polska", powinno być "Po

Oto spis tytułów najważniejszych wiadomości zamieszczonych na portalu "Wirtualna Polska", powinno być "Polska Odmóżdżona"

Mocne słowa Tuska. "Perfidna i groźna forma przemocy"
Nowe fakty ws. ataku na Magdalenę Ogórek
Europoseł bije na alarm ws. Polski
Seks w Watykanie. Gazeta opisuje sprawę
Pijany traktorzysta zdemolował dom
Śnieg spadł z mostu. "Popękane szyby aut"
Rozjuszony dzik zaatakował w lesie. Ranni
Atak na Ogórek. Polityk PiS wyszedł z propozycją
Zaginęła 27-latka. Apel rodziny
Mord pod Gdańskiem. Atak nożem
Wzięli autostopowicza. Pożałowali
Australia. Celowo zatopili całe miasto
Chcą "włożyć kij w szprychy PiS". Jest plan
Miller skomentował atak na Ogórek
Incydent przed TVP. "Zawodowy prowokator"
Szczególne okrucieństwo w Łodzi
Ze szpitali zniknęło 15 tys. łóżek
Dramat rodziny P. Szczęsnego. Pomyłka służb
Grupa kobiet rozbita. Zamknięto agencje
Pięć godzin ratowano samicę żubra

Źródło
Opublikowano: 2019-02-04 15:22:29

Gazeta.pl opublikowała artykuł o tym, że z komputera radnego SLD ukradziono amatorski film pornograficzny z jego udziałe

Gazeta.pl opublikowała artykuł o tym, że z komputera radnego SLD ukradziono amatorski film pornograficzny z jego udziałem. Jest na nim on i kobieta, z którą uprawia seks, nic nie wiadomo o przemocy czy nadużyciu. Artykuł jest zilustrowany kadrem z filmu z twarzą kobiety – z zapikselowanymi oczami, ale z pewnością każdy kto ją zna, jest w stanie ją rozpoznać.

I teraz powiedzcie – kto tu zrobił coś złego? Radny, który śmiał uprawiać seks i to nagrać, złodziej (nie wiemy, kto nim jest ani nawet czy trwa postępowanie, nie ma mowy o przestępstwie, które jest oczywiste) czy media, które nabijają sobie kliki pogwałceniem czyjejś prywatności i publikują twarz partnerki seksualnej radnego w trakcie stosunku seksualnego?

Kto się powinien tu wstydzić? Bo ja obstawiam, że jednak nie radny.

Edit: ok, zdjęcie prawdopodobnie nie jest kadrem z filmu. Wciąż jednak w artykule nie pada słowo 'przestepstwo', a o zdanie pytany jest ojciec radnego i inna radna, która uważa że bohater nagrania 'powinien się wstydzić'.

Źródło
Opublikowano: 2019-01-24 18:13:12

Przewodniczący Sejmowej Komisji Zdrowia

Przewodniczący Sejmowej Komisji Zdrowia
Pan Bartosz Arłukowicz

Szanowny Panie Przewodniczący!

Zwracamy się z prośbą o zwołanie posiedzenia Sejmowej Komisji Zdrowia w celu wyjaśnienia nieprawidłowości związanych z objęciem refundacją oraz ustaleniem ceny urzędowej dla leków: “Gilenya” firmy Novartis, “Xarelto” firmy Bayer, “Vaxigrip Tetra” firmy Sanofi Pasteur, “Pradaxa” firmy Boehringer Ingelheim i “Herceptin” firmy Roche.

Leki te zostały objęte decyzjami o refundacji i ustaleniu ceny urzędowej wbrew przepisom art. 13 ust. 2, 3 i 4 Ustawy o refundacji. Szczegóły sprawy, które opisują liczne artykuły prasowe, wskazują na wysokie prawdopodobieństwa korupcji i łapownictwa w Departamencie Polityki Lekowej w Ministerstwie Zdrowia które doprowadziły do wydania decyzji z naruszeniem Ustawy o refundacji na szkodę Skarbu Państwa, lub co najmniej nadużycia albo niedopełnienia obowiązków służbowych przez funkcjonariuszy publicznych pracujących w tym Departamencie, czego skutkiem było wprowadzenie na listę leków refundowanych i ustalenie cen urzędowych leków z naruszeniem ustawy ze szkodą dla interesu publicznego rozumianego jako majątek Skarbu Państwa. Nadmienić należy, że powstałe w ten sposób różnice cen naruszały również interes polskich pacjentów, którzy zapłacili przez to więcej za leki.

Otrzymaliśmy dziś pismo, w którym prokuratura informuje nas o odmowie wszczęcia śledztwa w sprawie. Ten skandaliczny dokument można streścić w dwóch zdaniach: prokuratura zapytała Ministerstwo czy doszło do nieprawidłowości. Ministerstwo odpisało, że nie – więc śledztwa nie będzie. Jest to równie oburzające, jak pismo Centralnego Biura Antykorupcyjnego do Pana Przewodniczącego wysłane dnia 19 listopada 2018 roku. W piśmie tym możemy przeczytać, że skoro całość nominalnego wzrostu cen została systemowo przerzucona na pacjentów, CBA nie widzi podstaw do działania. Z pisma CBA ujawnionego przez prasę wynika również, że organ ten uznaje za pożądane i celowe działanie polskiego ministerstwa zdrowia polegające na ochronie interesów firm farmaceutycznych w innych państwach – bo taki cel mają podwyżki cen urzędowych leków przy wygasającej wyłączności rynkowej, temu również mogło służyć ustalenie ceny urzędowej szczepionki Vaxigrip dużo wyżej niż wynikałoby z wartości tego leku na wolnym rynku.

Uważamy, że próby zbagatelizowania tej sprawy oraz zamiecienia jej pod dywan przez organy ścigania kompromitują państwo polskie. Tym bardziej, że minister Czech w wywiadzie dla Dziennika Gazety Prawnej z dnia 14 grudnia 2018 r. wprost mówi o obejściu przepisów ustawy w sprawie ustalenia ceny leku Xarelto oraz 21 innych leków. Przyznaje również, że ogromne korporacje farmaceutyczne trzymają ministerstwo w szachu i dyktują mu wysokie ceny leków.

Domagamy się, aby na komisję zdrowia wezwani zostali wiceminister Marcin Czech odpowiedzialny za Departament Polityki Lekowej, minister zdrowia Łukasz Szumowski, pani Edyta Matusik, była naczelniczka Wydziału Analityczno-Refundacyjnego w Departamencie Polityki Lekowej i Farmacji, pani Iga Lipska – była Dyrektorka Departamentu Polityki Lekowej w Ministerstwie Zdrowia.

Skoro w wyjaśnieniu tej sprawy nie możemy liczyć na prokuraturę oraz Centralne Biuro Antykorupcyjne, prosimy Pana, aby wziął Pan odpowiedzialność i wspólnie z nami podjął wszelkie działania mające na celu wyjaśnienie nieprawidłowości i sprawdzenie czy w Departamencie Polityki Lekowej Ministerstwa Zdrowia nie doszło do działania na szkodę Polski i polskich pacjentów.

Marcelina Zawisza, Zarząd Krajowy Partii Razem
Jerzy Przystajko, Rada Krajowa Partii Razem

Źródło
Opublikowano: 2018-12-20 16:42:59

RON Gdańsk za Niezależnym Życiem Pomorze


Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością. Okażmy naszą solidarność podczas wydarzenia RON Gdańsk za Niezależnym Życiem Pomorze!

#RON #zaNiezależnymŻyciem #protestRON


RON,zaNiezależnymŻyciem,protestRON

Źródło
Opublikowano: 2018-12-03 15:51:09

Adrian Zandberg: Głupota może zabić

Ludzie, którzy unikają szczepień, twierdzą, że to ich indywidualny wybór. Prawda jest inna. Ofiarami epidemii padną maluchy, którym ze względów medycznych nie można podać szczepionki. Póki szczepienia trzymają odrę w szachu, te dzieci są bezpieczne. Ale kiedy popularność antyszczepionkowych bzdur doprowadzi do epidemii, grozi im śmiertelne niebezpieczeństwo. To samo dotyczy osób starszych z obniżoną odpornością. Antyszczepionkowcy igrają cudzym życiem.

Zanim wprowadziliśmy szczepionki na odrę, co roku umierały na nią setki dzieci, a tysiące miały ciężkie powikłania. Masowe szczepienia zdusiły tę chorobę, ale ostatnio liczba zachorowań znowu rośnie. Durna moda na nieszczepienie to nie tylko nasz, polski problem. Odra zbiera żniwo w całej Europie. Dużo złego zrobiły w tej sprawie gwiazdki filmowe i inni celebryci. To oni pomogli wykreować tę nieszczęsną modę. Swoje dołożyli też niestety nieodpowiedzialni politycy. Konsekwencje są tragiczne.

https://www.se.pl/…/adrian-zandberg-glupota-moze-zabic-aa-S…

Adrian Zandberg: Głupota może zabić

W podwarszawskim Pruszkowie dziesięć osób zachorowało na odrę. To nie jedyne ognisko tej choroby. Inspekcja sanitarna robi, co może, żeby nie doszło do epidemii …

Źródło
Opublikowano: 2018-11-03 15:21:37

Aleksandra Kulma, członkini okręgu gdańskiego partii Razem:

Aleksandra Kulma, członkini okręgu gdańskiego partii Razem:

“Są rodzice przeświadczeni, że szczepionka może dziecku zaszkodzić, ale są i tacy, którzy są przekonani, że szczepienie chroni przed chorobą. Nie umiem tego ocenić pod względem merytorycznym, nie jestem lekarzem. Będziemy się zastanawiać, w jaki sposób pogodzić te dwa stanowiska, co nie będzie łatwe" – powiedziała rok temu Beata Szydło w Radio Maryja. Tak oto w praktyce ma wyglądać projekt dobrowolności szczepień w Polsce, proponowany przez środowiska antyszczepionkowe pod wodzą Justyny Sochy i z przyklaskiem rządu.

Na terenie Polski w okresie od 1 stycznia do 15 października 2018r. zarejestrowano 128 przypadków zachorowań na odrę. W roku 2017 zgłoszono ich 58. W okolicach Pruszkowa zanotowano właśnie 10 przypadków zachorowania na odrę, kolejny w Warszawie, Piastowie i prawdopodobnie w Nadarzynie. W zeszłym tygodniu na Pomorzu zachorowało dziecko – czwarta osoba w tym roku. Żadna z tych osób nie była szczepiona.

Próg wyszczepialności na odrę spada w Polsce od dłuższego czasu i za chwilę okaże się, że podobnych przypadków pojawi się więcej. Należy przypomnieć, że odra jest chorobą wysoce zaraźliwą (przenosi się drogą kropelkową, czas wylęgania wynosi 10-12 dni, a powikłania należą do jednych z najbardziej poważnych – 1 na 600 przypadków kończy się podostrym stwardniejącym zapaleniem mózgu i śmiercią w męczarniach. Odrę zawlekamy z zagranicy lub zakażamy się przez kontakt z osobą, która nie była szczepiona w krajach, gdzie obowiązku szczepienia nie ma. W społeczeństwie żyją osoby, które nie zdążyły zostać zaszczepione, osoby z obniżoną odpornością (w wyniku leczenia onkologicznego, chorób przewlekłych lub immunosupresji – osoby po przeszczepach czy chore na białaczkę). Świadomość zagrożeń, jakie za sobą niesie brak szczepień jest dramatycznie niska.

Oliwy do ognia dolewają pseudonaukowe teorie z podwórka panów Czerniaka, Jaśkowskiego czy Zięby, którzy jawnie namawiają do porzucenia szczepień na rzecz kotar w oknach i podawania witaminy C. Mając na uwadze fakt, że szczepienie nie może być zastąpione jakimikolwiek innymi środkami prewencyjnymi (dietą, witaminami, wlewami), dochodzimy do sytuacji, gdzie wybór między szczepieniem a przyzwoleniem na kalectwo dziecka staje się oczywisty. Żaden kompromis ze środowiskami antyszczepionkowymi nie wchodzi w grę – ani w kwestii finansowej, ani tym bardziej zdrowotnej. A antyszczepionkowcy właśnie padli ofiarą własnych teorii spiskowych – leczenie powikłań po odrze będziemy zawdzięczać tym samym "chciwym koncernom farmaceutycznym", dzięki którym ogniskom odry mogliśmy zapobiec.


Źródło
Opublikowano: 2018-11-03 09:00:02

Podsumowanie kampanii wyborczej!

Podsumowanie kampanii wyborczej!
21 października głosuj na Razem. LISTA NR 6

Nasi członkowie i członkinie startują również do Rady Miasta Poznania. Sprawdźcie – Lewica buduje

W trakcie kampanii wyborczej ogłosiliśmy nasz program dla sejmiku wojewódzkiego:

Wielkopolska dla wszystkich!

(w oparciu o program samorządowy Partii Razem “Razem Możemy Więcej” / “Polska – wygodny dom – dla wszystkich”) – http://partiarazem.pl/2018/01/program-samorzadowy/

Dworzec wygodny dla wszystkich
1. Pociągiem na Ławicę i do Międzychodu
2. Park & Ride przy dworcach
3. Nowe stacje przesiadkowe
4. Dodatkowe tory – większa przepustowość
5. Nowy stary dworzec
6. Dworzec bliski pasażerom
7. Bezpłatne przejazdy
8. Rozkład jazdy pisany z mieszkańcami

Godna praca w Wielkopolsce
1. Uczciwe umowy i klauzule społeczne w województwie
2. Jawne i godne pensje
3. Kompetencje zamiast układów
4. Dialog społeczny na poważnie
5. Samorząd w związku ze związkami
6. Pomoc dla uczciwych i społecznych przedsiębiorstw
7. Decentralizacja miejsc pracy
8. Poparcie dla Socjalnego Kongresu Kobiet

Zdrowy Poznań, zdrowa Wielkopolska
1. Promocja zdrowia w szkołach
2. Bezpieczna przystań dla zdrowia psychicznego
3. Pełna refundacja szczepień
4. Darmowa antykoncepcja
5. Wielkopolski program in-vitro
6. Dostęp do ginekologa
7. Prawa pacjenta, prawa matek
8. Nowoczesna profilaktyka i leczenie uzależnień

Wielkopolska połączona kulturą
1. Kultura u podstaw
2. Stabilne finansowanie kultury
3. Dość wyzysku w kulturze
4. Jasne i przejrzyste konkursy
5. Wsparcie lokalnych i początkujących artystów
6. Kultura dostępna dla wszystkich
7. Pociąg do imprezy (kulturalnej)
8. Publiczne pieniądze – świecka kultura

Edukacja, która łączy
1. Przyjazna i otwarta szkoła
2. Współpraca zamiast rywalizacji
3. Darmowy transport dla uczniów
4. Edukacja bez barier
5. Logopeda, psycholog i pedagog w każdej szkole
6. Wysokiej jakości szkoły zawodowe
7. ABC praw pracowniczych
8. Sport nie tylko na stadionach

Oddech dla Poznania
1. Czyste ciepło
2. Rozbudowa sieci ciepłowniczych
3. Termomodernizacja urzędu
4. Stacje pomiarowe w każdej gminie
5. Bieżąca informacja o stanie powietrza
6. W trosce o zwierzęta
7. Ekologiczne zamówienia publiczne
8. Wojewódzka polityka przestrzenna

Równość w życiu lokalnym
1. Żłobki i przedszkola dla wszystkich
2. Pomoc w powrocie na rynek pracy
3. Perspektywa kobiet w życiu lokalnym
4. Walka z przemocą domową
5. Równość niezależnie od wyznania
6. Samorząd bez barier
7. Wyjście z bezdomności
8. Instytucje naprawdę opiekuńcze

Deklaracja świeckości

Będę przeciwdziałać finansowaniu kościoła ze środków publicznych.
Będę zabiegać o świecki charakter podległych mi instytucji.
Będę działać na rzecz świeckiego charakteru urzędowych uroczystości.

#WLKPdlaWszystkich


WLKPdlaWszystkich

Źródło
Opublikowano: 2018-10-18 19:16:13

Partia Razem rozdawała prezerwatywy, by promować edukację seksualną

Hanna Goworowska-Adamska, kandydatka Razem do Sejmiku Województwa Pomorskiego w okręgu obejmującym Gdynię, Sopot, powiat wejherowski i pucki:

"O seksie i jego skutkach należy mówić otwarcie. Zależy nam na zdrowiu młodych ludzi oraz dostępie do rzetelnej, wszechstronnej edukacji dostosowanej do wieku uczniów i uczennic. Odsetek nieletnich matek w Polsce jest o wiele wyższy niż w innych krajach UE. 40% nastolatków podczas inicjacji seksualnej nie stosuje prezerwatyw, zaś wiedzę na temat seksualności człowieka młodzi ludzie czerpią z forów internetowych oraz filmów pornograficznych".

Partia Razem rozdawała prezerwatywy, by promować edukację seksualną

Na ulicach Gdyni rozdawali prezerwatywy i postulaty: edukacja seksualna w szkołach i darmowa antykoncepcja, finansowane przez samorząd. Tak Partia Razem uczciła Światowy Dzień Antykoncepcji

Źródło
Opublikowano: 2018-10-09 14:00:00

Sejm zajmuje się groźnym projektem ustawy, który znosi obowiązek szczepień. Doma

Sejm zajmuje się groźnym projektem ustawy, który znosi obowiązek szczepień. Domagamy się odrzucenia go! Szczepienia ratują nas przed groźnymi epidemiami. To wielkie osiągnięcie ludzkości. W Razem ufamy nauce i nie chcemy powrotu śmiertelnych chorób!

Uważamy, że państwo ma obowiązek zapewnić obywatelom opiekę zdrowotną zgodną z najnowszym stanem wiedzy medycznej. Dlatego proponujemy rozszerzenie programu darmowych szczepień. Szczepienia są bezpiecznym i skutecznym sposobem redukcji zagrożeń związanych z występowaniem chorób zakaźnych. Ale tylko powszechność szczepień pozwala na pełną skuteczność.

Partia Razem chce wprowadzenia prostej zasady: wszystkie szczepienia ochronne, które są rekomendowane przez Główny Inspektorat Sanitarny, powinny być refundowane. Zabezpieczenie obywateli przed wirusem HPV oraz kleszczowym zapaleniem mózgu leży w interesie całego społeczeństwa.

W sejmikach wojewódzkich będziemy zabiegać o utworzenie wojewódzkich programów refundacji szczepień zalecanych. Program bezpłatnych szczepień zapewni dostęp do nich dla osób, których z racji dochodów nigdy nie byłoby na nie stać. Dodatkowo wprowadzimy system zachęt skierowanych do grup podwyższonego ryzyka (dzieci oraz seniorów) – uczestnicy programu otrzymają bony na kulturę lub rekreację. Na zbudowaniu odporności grupowej zyska cała społeczność.

[Opis dla osób niewidomych lub niedowidzących: W tle zdjęcie lekarki szczepiącej małe dziecko, które na kolanach trzyma młoda kobieta. Nagłówek głosi: "Zdrowie zamiast strachu". Niżej tekst: "Szczepionki to wielkie osiągnięcie nauki – ratują nasze życie i zdrowie, pozwalają zaoszczędzić pieniądze. Dlatego Razem wprowadzi w samorządach pełną refundację wszystkich szczepień objętych kalendarzem, w tym zalecanych (np. przeciw HPV i grypie). W przypadku szczepień nieobowiązkowych wprowadzimy skierowany do grup ryzyka (dzieci i seniorów) system nagradzania za udział w programie". Na dole napis: "21 października głosuję na Razem / lista nr 6 do sejmików wojewódzkich".]


Źródło
Opublikowano: 2018-10-03 17:35:12

Do zobaczenia dziś o 17:00 na placu Mickiewicza!


Do zobaczenia dziś o 17:00 na placu Mickiewicza!
>>> Legalna, Bezpieczna Aborcja – Teraz ! Flagi na marsz ! // Poznań

Spotykamy się Solidarnie z represjonowanymi po Czarnym Protescie
Chodźcie z nami!

Dziś rocznica Czarnego Protestu. W Poznaniu tłumy pomaszerowały pod biuro Prawa i Sprawiedliwości.

Każda kobieta ma prawo do legalnej i bezpiecznej aborcji.

Żaden polityk nie może ustanawiać prawa ponad głowami społeczeństwa.
Żaden katolik nie ma prawa zmuszać ludzi do życia według kościelnych…

Więcej

Źródło
Opublikowano: 2018-10-03 15:30:17

#CzarnyProtest trwa! Przeciw łamaniu praw kobiet. Przeciw przemocy wobec kobiet

#CzarnyProtest trwa! Przeciw łamaniu praw kobiet. Przeciw przemocy wobec kobiet

Sytuację kobiet w Polsce komentuje Emilia Bartkowska – liderka listy do sejmiku województwa w okręgu nr 2, obejmującym powiaty: ostródzki, iławski, działdowski, nowomiejski. W sejmiku chce zająć się tematyką równościową, rodzinną oraz kulturalną.

"Dzisiaj rocznica Czarnego Poniedziałku – dnia przełomowego w historii mieszkanek Polski. Dnia, w którym na ulicach całego kraju zaroiło się od osób ubranych na czarno. Dnia, w którym wiele z nas w ramach protestu nie poszło do pracy. I w końcu – dnia, w którym pokazałyśmy naszą siłę, naszą solidarność, pokazałyśmy, że nie damy odebrać sobie kolejnych praw i że będziemy walczyć o następne.

Partia Razem – inicjatorka pierwszych czarnych protestów – jest gwarancją przestrzegania praw kobiet. W sejmiku wojewódzkim doprowadzimy do podpisania Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym i Regionalnym – samorząd musi brać pod uwagę doświadczenie i perspektywę kobiet.

W Polsce co tydzień z powodu przemocy domowej giną 3 kobiety – czas skończyć ze społecznym przyzwoleniem na te morderstwa i przekonanie o „praniu brudów” za zamkniętymi drzwiami, dlatego sfinansujemy programy wsparcia dla osób doświadczających przemocy i stworzymy wojewódzką „Niebieską linię”.

Od początku istnienia Razem mówimy głośno: LEGALNA ABORCJA, TERAZ! Legalna, darmowa i bezpieczna. Dostępna dla każdej osoby. I do tego będziemy dążyć już w Sejmie."

Razem dla kobiet!CzarnyProtest

Źródło
Opublikowano: 2018-10-03 12:17:48

Wczoraj, w światowym dniu antykoncepcji przypominałyśmy i przypominaliśmy jak wa

Wczoraj, w światowym dniu antykoncepcji przypominałyśmy i przypominaliśmy jak ważna jest dla nas wszystkich edukacja seksualna.

Anna Górska, nasza jedynka na liście w okręgu nr 4 (powiaty: kartuski, kościerski, gdański, starogardzki) zwracała uwagę, że rzetelna wiedza na temat seksu to bezpieczeństwo dzieci i młodzieży:

„14-latki w ciąży to dla wielu Polek i Polaków skandal. Ale już wielu z nas nie uważa za skandal faktu, że nikt nie mówi dzieciom i młodzieży, na czym polega seks, jakie są sposoby zabezpieczenia przed niechcianą ciążą i chorobami, a także, co bardzo ważne w przypadku dzieci i nastolatków – czym jest przemoc seksualna, jak rozpoznawać, że dorośli zachowują się wobec dzieci niewłaściwie, komu o tym powiedzieć i co zrobić, jeśli nikt nie chce słuchać.

Z tych wszystkich powodów, dla dobra, zdrowia i bezpieczeństwa naszych dzieci uważamy, że niezbędne jest wprowadzenie edukacji seksualnej powszechnej, opartej na faktach i dostosowanej do realiów dzisiejszego społeczeństwa. Koniec z opowiadaniem dziewczynkom, że nie mogą się za często myć w miejscach intymnych i bajkami, że od pierwszego razu ciąży nie będzie.
Wiedza na temat bezpiecznych zachowań seksualnych oraz metod zapobiegania ciąży i chorobom przenoszonym drogą płciową, a także dostęp do badań ginekologicznych w atmosferze intymności i poszanowania prywatności każdego człowieka, również nastolatek, dostęp do bezpiecznej, darmowej i skutecznej antykoncepcji – to podstawy budowania społeczeństwa świadomego i nieskłonnego do przemocy.
To świadomi rodzice i wykształcone edukatorki seksualne powinny przekazywać młodym ludziom wiedzę o seksie, a nie pornografia, po którą sięga młodzież szukając odpowiedzi na najważniejsze biologiczne pytania".

Chcemy świata, w którym każda ciąża jest ciążą chcianą. W którym ludzie sami podejmują decyzję o tym, kiedy są gotowi i chcą założyć rodzinę. W którym seks nie jest doświadczeniem kojarzącym się głównie ze strachem o ciążę czy chorobę.

Dlatego rozdajemy prezerwatywy jako najbardziej popularną, powszechną i skuteczną metodę antykoncepcji. Do tego postulujemy:
darmowe prezerwatywy w instytucjach publicznych – Samorząd Wojewódzki powinien finansować udostępnianie prezerwatyw w instytucjach publicznych i samorządowych – np. placówkach ochrony zdrowia, domach kultury, szkołach, itd;
powstawanie placówek konsultacyjnych, które mogłyby prowadzić dyżury (na miejscu i/lub telefoniczne) dla osób zainteresowanych tematami związanymi z edukacją seksualną;
kampanie społeczne dot. profilaktyki nastoletnich ciąż, chorób przenoszonych drogą płciową, antykoncepcji, itd. Oraz dofinansowanie dla tworzenia materiałów edukacyjnych na te tematy.

Dobrej jakości prezerwatywy w pamiątkowym opakowaniu będziemy rozdawać podczas kampanii – szukajcie nas na ulicach A nasz program, który nie zmieścił się na opakowaniu jest dostępny tutaj:
➡️ http://partiarazem.pl/2018/01/program-samorzadowy/


Źródło
Opublikowano: 2018-09-27 12:30:01

Czy uważa pan/pani że kobieta powinna mieć możliwość samodzielnego decydowania o

Czy uważa pan/pani że kobieta powinna mieć możliwość samodzielnego decydowania o przerwaniu ciąży do 12. tygodnia jej trwania? Za aż 69 proc.! Z czego aż 54 proc. zdecydowanie za!

Razem od lat walczy o bezpieczny dostęp do aborcji. Gratulacje dla każdej organizacji – formalnej lub nie, która walczy o europejskie standardy przerywania ciąży w Polsce!

Ogromne podziękowanie dla Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny za zorganizowanie spotkania z okazji Dnia Bezpiecznej Aborcji, zlecenie badań opinii publicznej a przede wszystkim za każdy dzień walki o prawa kobiet, o europejskie standardy przerywania ciąży, o życie i zdrowie kobiet w Polsce! Jesteście wspaniałe!

#Federa #aborcja #bezpiecznaaborcjaFedera,aborcja,bezpiecznaaborcja

Źródło
Opublikowano: 2018-09-27 11:40:56

Rozdawałam wczoraj na ulicy prezerwatywy i jestem z tego dumna.

Rozdawałam wczoraj na ulicy prezerwatywy i jestem z tego dumna.
Przeczytajcie, proszę, cały post, bo w Światowym Dniu Antykoncepcji mówiłam ważne rzeczy o tym, dlaczego edukacja seksualna i dostępna antykoncepcja są istotne.
Nie, że są ważne dla feministek (chociaż – też!), ale ważne dla nas wszystkich.
Dobre, szczęśliwe życie, to też bezpieczny, udany seks, a nie taki, który pamiętamy jako traumę, który odbił się na naszym zdrowiu i życiu.
Żyjmy świadomie i szczęśliwie.
#WaszaKandydatkazRazemWaszaKandydatkazRazem

Źródło
Opublikowano: 2018-09-27 08:19:39

Bezpiecznie, zdrowo i za zgodą!

Bezpiecznie, zdrowo i za zgodą!

Seks to zwyczajna część ludzkiego życia, a nie coś, o czym mówić należy szeptem, a najlepiej wcale. Propagowanie "edukacji do abstynencji" – jako metody zapobiegania ciąży – jest nieskuteczne i szkodliwe. Młodzi ludzie uprawiają seks. Czas, by świętoszkowata prawica zaakceptowała ten prosty fakt.

Antykoncepcja i edukacja seksualna muszą być uwzględniane przez rządzących, którym zależy na zdrowiu i bezpieczeństwie obywatelek i obywateli. Dlatego radni Razem w sejmikach wojewódzkich będą zabiegać o wprowadzenie do szkół rzetelnych i dostępnych dla wszystkich zajęć o zdrowiu i edukacji seksualnej. W Sejmie zawalczymy o to, by zajęcia te stały się obowiązkowe i zastąpiły tzw. "wychowanie do życia w rodzinie", często prowadzone przez osoby bez odpowiedniego przygotowania (w tym katechetów).

W instytucjach samorządowych znajdą się punkty, gdzie będzie można bezpłatnie pobrać prezerwatywy. W kolejnej kadencji Sejmu zadbamy o to, by wszystkie skuteczne metody antykoncepcji były refundowane.

Zróbmy to Razem!


Źródło
Opublikowano: 2018-09-26 16:48:07

Chcemy świata, w którym każda ciąża jest ciążą chcianą!

Chcemy świata, w którym każda ciąża jest ciążą chcianą!

26 września to Światowy Dzień Antykoncepcji. Obchodzimy go, by promować upowszechnianie rzetelnej wiedzy o antykoncepcji. Po to, by – nie tylko młodzi – ludzie mogli podejmować świadome, odpowiedzialne decyzje co do swojej seksualności i zdrowia.

Z uwagi na brak rzetelnej edukacji seksualnej w Polsce wiedza o różnych metodach antykoncepcji oraz liczba osób je stosujących jest niska. Płacimy za to jako społeczeństwo zwiększonym odsetkiem nastoletnich ciąż, niechcianymi ciążami i podziemiem aborcyjnym (wynikającym z bardzo restrykcyjnej ustawy antyaborcyjnej) oraz zwiększonym ryzykiem wzrostu zachorowań na choroby przenoszone drogą płciową.

W 2017 roku PiS zlikwidował dostęp do antykoncepcji awaryjnej bez recepty, co pogorszyło sytuację wielu polskich kobiet.

Antykoncepcja to nie tylko sprawa prywatna, ale też kwestia polityczna. Jako sposób zapobiegania ciąży i ochrony przed chorobami przenoszonymi drogą płciową, jest częścią zdrowia seksualnego. Państwo i samorządy powinny aktywnie chronić zdrowie Polaków i Polek – niestety, wszystkie dotychczasowe ekipy rządzące nie robiły tego, ulegając naciskom Kościoła Katolickiego.

Przy okazji Światowego Dnia Antykoncepcji przedstawiamy postulaty, które będziemy realizować na poziomie sejmiku wojewódzkiego:

– Darmowe prezerwatywy w instytucjach publicznych takich jak szkoły czy placówki ochrony zdrowia;

– Tworzenie placówek konsultacyjnych, które prowadzących dyżury dla osób zainteresowanych tematami związanymi z edukacją seksualną;

– Kampanie społeczne dot. profilaktyki nastoletnich ciąż, chorób przenoszonych drogą płciową, antykoncepcji i zdrowia seksualnego.

[Zdjęcia przedstawiają kandydatki do sejmiku województwa małopolskiego z ramienia Partii Razem, Barbarę Grobler i Wiktorię Aleksandrę Barańską, podczas konferencji prasowej z okazji Światowego Dnia Antykoncepcji w Krakowie oraz Samuela Nowaka i Monikę Szymańską w Chrzanowie]

Źródło
Opublikowano: 2018-09-26 15:49:00

Seks to zwyczajna część ludzkiego życia, a nie coś, o czym mówić należy szeptem, a najlepiej wcale. Propagowanie „edukac

Seks to zwyczajna część ludzkiego życia, a nie coś, o czym mówić należy szeptem, a najlepiej wcale. Propagowanie „edukacji do abstynencji” – jako metody zapobiegania ciąży – jest nieskuteczne i szkodliwe. Młodzi ludzie uprawiają seks. Czas, by świętoszkowata prawica zaakceptowała ten prosty fakt.


Źródło
Opublikowano: 2018-09-26 14:26:28