SEKS. PRZYJEMNOŚĆ. ABORCJA.

Aborcyjny Dream Team:


SEKS. PRZYJEMNOŚĆ. ABORCJA.

To jest właśnie często pomijana część rozmowy o aborcji.

W zakazie aborcji i jej stygmatyzacji przede wszystkim chodzi o władze i wstyd.

Kto ma prawo do spontanicznego seksu i decydowania o tym, co robić z „konsekwencją” tego seksu?

Kto ma się wstydzić tych konsekwencji i kto jest społecznie „karany” za ten seks? Kto nazywany jest zdzirą? Szmatą? Komu przypomina się o antykoncepcji? Komu przyklejana jest łatka nieodpowiedzialności?

W trakcie zeszłorocznych demonstracji kilka razy zdarzyło nam się, że jakaś osoba do nas podchodziła i pytała „hej, jesteś z adt? Chce wam powiedzieć, że odkąd wiem, że jesteście przestałam się tak masakrycznie bać ciąży i mam większą przyjemność w seksie” 😍

Zakazy i stygmatyzacja aborcji są kwintesencją patriarchatu. Odbieranie nam prawa do przyjemnego seksu jest odbieraniem nam prawa do własnego ciała.
Tak – aborcja to część ochrony zdrowia, to kwestia totalnie klasowa, to kwestia bardzo polityczna, to powszechne doświadczenie, ale aborcja to również – jeśli nie przede wszystkim – kwestia władzy. Patriarchat bardzo nie chce żebyśmy te władze miały, żebyśmy sobie w aborcjach pomagały, żebyśmy się aborcji nie wstydziły.


Źródło
Opublikowano: 2022-05-18 16:38:00

Łezka nam się w oku kręci gdy czytamy takie wiadomości

Aborcyjny Dream Team:


😍 Łezka nam się w oku kręci gdy czytamy takie wiadomości 🥰

Aborcja ratuje życie, dosłownie i w przenośni. Osoby, które były w niechcianej ciąży i zrobiły aborcje wiedzą o tym doskonale, ale często wstydzą się opowiedzieć o uldze, którą czują.

Jeśli jesteś niechcianej ciąży, to wiedz że jesteśmy tu dla Ciebie i możemy Ci pomóc.

Aborcja Bez Granic czeka pod numerem
☎️+48 22 29 22 597
💌oraz pod mailami:
administracja@maszwybor.net
Kontakt@aborcyjnydreamteam.pl

[na różowo fioletowym tle screen komentarza podpisany „drogi dream teamie, ja jak wam dziękuje! Gdyby nie wy, dokładnie dzisiaj byłabym skazana na poród, którego tak bardzo nie chciałam, na który nigdy nie byłam gotowa, nigdy nie planowałam. Moje życie zostało uratowane – osobiste i zawodowe, oraz funkcjonowanie mojej rodziny. Zycze wam wszystkiego najlepszego, za każde uratowanie życie kobiety, która uniknęła nieodwołalnie zniszczonego życia. Dziękuje wam- będę wdzięczna do śmierci]


Źródło
Opublikowano: 2022-05-16 16:32:43

Wyobraź sobie taką sytuacje. Twoja przyjaciółka jest w niechcianej ciąży i przyc

Aborcyjny Dream Team:


Wyobraź sobie taką sytuacje. Twoja przyjaciółka jest w niechcianej ciąży i przychodzi do ciebie po wsparcie.
Jest to dla ciebie bliska osoba – zależy ci na jej szczęściu.

Co jej mówisz?

a) trzeba było myśleć przed
b) czemu nie stosowałaś antykoncepcji?
c) cokolwiek zdecydujesz to jest ok.

Prawidłowa odpowiedz zawierająca empatię i uznanie podmiotowości tej osoby jest tylko jedna.

Zacznijmy myśleć i mówić o aborcji w kontekście doświadczeń. Wam tez może przytrafić się niechciana ciąża, też możecie potrzebować kiedyś wsparcia i empatii.

Aborcja to coś więcej niż światopoglądowa debata na fejsie w komentarzach, w sejmie czy telewizji. Aborcja to nasze doświadczenia i nasze dezycje.

Zrzutka https://zrzutka.pl/55g5gx

[Opis grafiki: dłoń trzymająca test ciążowy z dwiema kreskami. Napis: to co stanie się dalej jest wyłącznie decyzją osoby wykonującej test]


Źródło
Opublikowano: 2022-05-15 21:39:49

Gdyby cis mężczyźni mogli zachodzić w ciążę, to aborcja byłaby dostępna jak kawa

Aborcyjny Dream Team:

Gdyby cis mężczyźni mogli zachodzić w ciążę, to aborcja byłaby dostępna jak kawa z popularnej sieciówki. Kliniki aborcyjne byłyby po dwie na każdej ulicy, cztery na lotnisku i
dworcu kolejowym, a tabletki aborcyjne miałyby sezonowe limitowane smaki jak cynamonowe latte z dynią czy matcha coś tam.

Inspiracja femi.inist.memes
Źródło
Opublikowano: 2022-05-14 19:12:59

Zielona aborcyjna fala dotarła do USA. Jutro (14 maja) w całych stanach odbędą s

Aborcyjny Dream Team:


Zielona aborcyjna fala dotarła do USA. Jutro (14 maja) w całych stanach odbędą się demonstracje, w związku z ryzykiem uchylenia wyroku Roe v. Wade, który od 1973 roku gwarantuje konstytucyjne prawo do aborcji co najmniej 12 tygodnia. Ryzyko uchylenia wyroku jest duże, bo zgodnie z przeciekiem do którego dotarło Politico, amerykański sąd najwyższy już zdecydował, że prawo do aborcji nie powinno być zagwarantowane przez konstytucję.

Nasze aborcyjne przyjaciółki będą jutro zdzierać gardła i pokazywać, że aborcje są nasze! Nie sądu, nie polityków, nie kościoła. Aborcje były, są i będą w naszych rękach, a teraz to już nie tylko symbolicznie ale też dosłownie. Protest ma nie tylko zatrzymać polityczne zmiany, ale dać rozgłos tabletkom aborcyjnym i funduszom feministycznym, które wspierają finansowo osoby, których nie stać na podróż po aborcje do sąsiedniego stanu.
Te demonstracje to będzie pokaz feministycznej siły 💚

Dear feminists from USA – we are with you. Abortions are in our hands and nothing will change that. Fuck #scotus we are doing it anyway 💚

Love, solidarity and proabortion power from Poland to all of you! ✊🏼

#Aborcja #aborcjabezgranic #wyjątek #mojeżycie #mojaciąża #mojaaborcja #miałamaborcję #decydujeja #przypomnienie #aborcjajestok #dostęp #aborcjabezwstydu #niejesteśsama #1na3 #roe #bansoffourbodies #abortion #abortions #wearewithyouŹródło
Opublikowano: 2022-05-13 23:51:05

Wczoraj w Zagrzebiu, ale tez w innych miastach Chorwacji odbyły się demonstracje

Aborcyjny Dream Team:


Wczoraj w Zagrzebiu, ale tez w innych miastach Chorwacji odbyły się demonstracje solidarności z Mirelą! Protest był również okazją do krytyki i wyrażenia złości na poziom opieki ginekologicznej, patriarchalne traktowanie pacjentek. Ponad 60% chorwackich ginekologów i ginekolożek deklaruje, że nie będzie wykonywać zabiegów z powodu klauzuli sumienia.

Co spowodowało wyjście na ulice?

Mirela Čavajda, 39-letnia kobieta w 26 tygodniu ciąży, poprosiła o po zdiagnozowaniu u płodu złośliwego guza mózgu. Prośba została odrzucona przez trzy szpitale w Zagrzebiu. Mirela będzie miała aborcję, ale w Słowenii, a na zabieg uzbierano pieniądze w zbiórce publicznej. Koszt zabiegu i wyjazdu to kwota 5 tysięcy euro. Darowizny od 1472 osób i 16 organizacji pokryją koszty wyjazdy i zabiegu medycznego.

Mirela ma prawo do legalnej aborcji w Chorwacji, gdzie aborcja bez podawania powodu jest dopuszczalna do 10 tygodnia, a powyżej tego terminu prawo zezwala na aborcje, gdy istnieją wskazania medyczne. Mimo to Mirela nie otrzymała zgody na aborcje. Procedury się przeciągały a kobieta musiała szukać pomocy w trzech szpitalach. W każdej placówce specjalnie powołane komisje odmawiały jej pomocy.

Chorwacja jest kolejnym przykładem kraju, który pokazuje, że prawo aborcyjne nierówna się dostęp. Lekarze_lekarki w szpitalach powołują się na klauzule sumienia i odmawiają zabiegów. Historia Mireli dobitnie pokazuje, jak prawo aborcyjne bywa nieczułe na niuanse i konkretne doświadczenia.

Solidaryzujemy się z Mirelą i wspólnie z chorwackimi feministkami mówimy DOSTA [dość!]


Źródło
Opublikowano: 2022-05-13 10:50:10

Na całym świecie każdego dnia osoby decydują się na aborcję. Także w czasie, kie

Aborcyjny Dream Team:


Na całym świecie każdego dnia osoby decydują się na aborcję. Także w czasie, kiedy to czytasz. Jedna na cztery ciąże kończy się aborcją. Mimo to, przekazywana na temat aborcji wiedza jest bardzo często niedokładna i stygmatyzująca przerywanie ciąży.

Jak nie powielać aborcyjnej stygmy?
Poniżej kilka wskazówek.

1️⃣Odwieszamy wieszaki do szafy

Wieszak nadal funkcjonuje jako potężny symbol, ale nie oddaje rzeczywistości, w której żyjemy. Chcesz publikować treści o aborcji albo wybierasz się na demonstrację proabo? Odwieś wieszak do szafy a do ręki weź kartkę i mazak, narysuj na niej tabletki albo napisz adres strony internetowej, z której możesz zamówić bezpieczne tabletki do aborcji np. womenhelp.org @womenhelporg

2️⃣ Unikamy poniższych stwierdzeń:

❌ „Nie możesz zakazać aborcji. Możesz zakazać tylko bezpiecznych aborcji”
❌ „Nikt nie chce aborcji, ale czasem jest bardzo potrzebna”
❌ „Nielegalna aborcja to niebezpieczna aborcja”

3️⃣ Pożegnajmy się z Opowieściami Podręcznej

Choć to ważna i potrzebna lektura, to umówmy się: większość z nas nie żyje w Gileadzie – zwłaszcza jeśli jesteśmy białymi, pełnosprawnymi cis kobietami, z ważnymi dokumentami uprawniającymi nas do legalnego pobytu w kraju, w którym mieszkamy.

4️⃣ Koniec z eufemizmami

Aborcja to aborcja, a wybór bez aborcji nic nie znaczy.

5️⃣ Pomysły o zmniejszaniu liczby aborcji są boomerskie.

Każdej osobie w niechcianej ciąży życzymy aborcji, tak jak osobie chorującej na raka życzymy dobrej opieki onkologicznej, tak jak osobie szukającej godnej pracy życzymy znalezienia zatrudnienia ze sprawiedliwym wynagrodzeniem na uczciwych warunkach, z poszanowaniem prawa pracy. Aborcji ma być tyle, ile jest potrzebnych.

Całość do przeczytania ⬇️
https://aborcyjnydreamteam.pl/2022/05/kilka-wskazowek-jak-nie-powielac-aborcyjnej-stygmy/


Źródło
Opublikowano: 2022-05-12 17:38:17

O tym jak do Ukrainy dotarło 10 tysiecy zestawów aborcyjnych i tabletek antykonc

Aborcyjny Dream Team:

O tym jak do Ukrainy dotarło 10 tysiecy zestawów aborcyjnych i tabletek antykoncepcji awaryjnej, by lokalne feministki i grupy pomocowe mogły wspierać w aborcjach na miejscu.
Aborcja Polska – Women Help Women 💚 feminizm i aborcja nie mają granic ✊🏼

Few weeks ago we crossed the border into a neighbourhood country with volunteers from our organization to pick up 10,000 medical abortion kits and bring them to Ukraine. These kits allow to terminate pregnancy till the 12th week. Medical abortion is highly effective, and though it has low risks, it’s recommended to follow the instructions and to have a possibility to get to hospital or doctor in case of complications. In today’s Ukraine such help is highly needed — hundreds of Ukrainian girls and women have been raped by Russian criminals and savages. Many women are also forced to have abortions because they have lost their homes, their husbands and their income, and they simply cannot… Więcej

Źródło
Opublikowano: 2022-05-11 18:12:38

Twoje prawo do aborcji nie pochodzi od państwa, ale państwo może chcieć Ci je za

Aborcyjny Dream Team:


Twoje prawo do aborcji nie pochodzi od państwa, ale państwo może chcieć Ci je zabrać, ograniczyć albo nawet za aborcje karać. Twoje prawo do aborcji pochodzi z Twojego ciała, z Twojej autonomii cielesnej. Ty masz prawo decydować o sobie, o swoim życiu, o swoim ciele, tylko Ty i aż Ty.

Aborcja jest starsza niż jakiekolwiek prawo, bo jest od zawsze. Od zawsze osoby w niechcianych ciążach przerywają je. Nadregulacja przerywania ciąży wynika z chęci posiadania nad nami kontroli.

Prof. prawa Joanna Erdman, z którą mamy przyjemność współpracować często mówi, że prawo dotyczące aborcji nawet to liberalne jest prawie zawsze odrealnione, nie odzwierciedla rzeczywistości, sprowadza życie człowieka do jednego wymiaru, chce je zamknąć w małym pudełku. Wg Joanny Erdman najlepszymi prawnikami i prawniczkami są osoby, które po prostu żyją, często łamiąc prawo aborcyjne jednocześnie nie godząc się na te ograniczenia – np. tydzień ciąży czy powód aborcji- a prawdziwi prawnicy i prawdziwe prawniczki powinny za tym nadążać. Jeśli chodzi o aborcje to: dekryminalizacja + destygmatyzacja + demedykalizacja + demistyfikacja 💟✊🏼

Pozdrowienia dla @prawniczkiproabo ✊🏼❤️🖤

#Aborcja #aborcjabezgranic #wyjątek #mojeżycie #mojaciąża #mojaaborcja #miałamaborcję #decydujeja #przypomnienie #aborcjajestok #dostęp #aborcjabezwstydu #niejesteśsama #1na3 #prawo #proabo #pomagam #jakjustyna


Źródło
Opublikowano: 2022-05-11 12:16:59

Nowa partia Marianny Schreiber. Pojawiłam się na konferencji otwarcia, bo byłam

Maja Staśko:


Nowa partia Marianny Schreiber. Pojawiłam się na konferencji otwarcia, bo byłam ciekawa postulatów. Jak zawsze na tego typu wydarzeniach – były bardzo ogólnikowe i trudno powiedzieć, w jakim kierunku pójdą. Mam wrażenie, że tu wiele zależy od naszej reakcji – trochę jak w przypadku Michała Kołodziejczaka.

Marianna mówi wprost: jestem z biednej, przemocowej rodziny z problemami alkoholowymi. Przez lata pracowałam w szkole, jestem pedagożką i terapeutką dzieci w spektrum autyzmu. Jestem wierząca. Mam dziecko i wychowuję je praktycznie sama, mąż nie pomaga. Wiem, jak to jest być uciszaną w związku.

Możemy to wyśmiać albo wysłuchać i porozmawiać. Ja wybieram to drugie.

To, co w programie wydaje mi się dawać nadzieję, to mocne nastawienie na zabezpieczenia socjalne, żłobki i opiekę, którą ma sprawować państwo. Pełna reprezentacja LGBTQ (były przeprosiny za homofobiczny wpis sprzed lat), walka z hejtem.

Niepokoiły mnie neoliberalne akcenty – pominięcie kwestii mieszkań socjalnych czy szerzej praw pracowniczych (poza pracą w ochronie zdrowia i w edukacji). Ale gdy zapytałam o mieszkania socjalne, Marianna powiedziała, że to konieczność. Sama latami czekała na takie w kolejce z mamą.

Kwestia aborcji niejasna – ma być dostępna do 12 tygodnia, ale kobieta nie chciałaby, żeby aborcja zastąpiła antykoncepcję. Edukacja seksualna jako ,,drażliwy temat”. To język prawicy. Oby tylko język – może to kwestia wyjścia z konserwatywnego środowiska.

Marianna była otwarta na głosy. Gdy zapytałam, czy planuje zwiększenie podatków dla najbogatszych i wielkich korporacji, odpowiedziała, że możemy to wspólnie przegadać, z ekonomistami.

I kilka cytatów, które zostaną ze mną:

– Mówię w imieniu każdej kobiety hamowanej przez mężów, rodziny. Pochodzę z bardzo oceniającej rodziny. Mój mąż jest w PiS-ie, który nie daje wolności kobietom. Chcę nas z tego wyrwać.

– Po 8 latach studiów dostałam 2000 zł pensji.

– Chciałam należeć do Nowoczesnej. W wewnętrznych przepychankach byłam przerzucana jak przedmiot. Nie zgadzam się, by tak traktować kobiety.

– Czy widzieliście kiedyś, żeby bankier pomagał kredytobiorcom? Morawiecki zna się na wszystkim, tylko nie na pomocy ludziom.


Źródło
Opublikowano: 2022-05-10 20:03:26

Solidarne z Mirelą!

Aborcyjny Dream Team:


Solidarne z Mirelą!

Chorwacja: 9 maja 2022 r. Mirela Čavajda, 39-letnia kobieta w 26 tygodniu ciąży, poprosiła o po zdiagnozowaniu u płodu złośliwego guza mózgu. Prośba została odrzucona przez trzy szpitale w Zagrzebiu. Mirela będzie miała aborcję, ale w Słowenii, a na zabieg uzbierano pieniądze w zbiórce publicznej. Koszt zabiegu i wyjazdu to kwota 5 tysięcy euro. Darowizny od 1472 osób i 16 organizacji pokryją koszty wyjazdy i zabiegu medycznego. Sprawa ta poruszyła chorwacką opinię publiczną, w kraju organizowane są protesty.

Mirela ma prawo do legalnej aborcji w Chorwacji, gdzie aborcja bez podawania powodu jest dopuszczalna do 10 tygodnia, a powyżej tego terminu prawo zezwala na aborcje, gdy istnieją wskazania medyczne. Mimo to Mirela nie otrzymała zgody na aborcje. Procedury się prześcigały a kobieta musiała szukać pomocy w trzech szpitalach. W każdej placówce specjalnie powołane komisje odmawiały jej pomocy.

Chorwacja jest kolejnym przykładem kraju, który pokazuje, że prawo aborcyjne nierówna się dostęp. Lekarze_lekarki w szpitalach powołują się na klauzule sumienia i odmawiają zabiegów. Historia Mireli dobitnie pokazuje, jak prawo aborcyjne bywa nieczułe na niuanse i konkretne doświadczenia.

Solidaryzujemy się z Mirelą i wspólnie z chorwackimi feministkami mówimy DOSTA [dość!]

Faktiv RODA – Roditelji u akciji


Źródło
Opublikowano: 2022-05-10 00:09:13

Monika pisze, że aborcja pomogła jej wyrwać się koszmaru. Bała się pójść do gine

Aborcyjny Dream Team:


Monika pisze, że aborcja pomogła jej wyrwać się koszmaru. Bała się pójść do ginekologa, że będzie powstrzymywał ją przed aborcją. Na szczęście Monika miała wsparcie chłopaka i wiedziała o Aborcja Polska – Women Help Women 💚 W momencie poronienia poczuła, że odżyła. To częste uczucie 🙂

Cała historia Moniki do przeczytania tutaj↙️

O tym, jak tabletki aborcyjne wyrwały mnie z koszmaru

A formularz do zostawienia swojej historii tutaj ↙️

Opowiedz swoją historię

〰️ 〰️ 〰️
wspieraj dostęp do bezpiecznej aborcji ↙️
https://zrzutka.pl/55g5gx


Źródło
Opublikowano: 2022-05-09 11:50:23

Poniedziałek zaczynamy od ogłoszenia. Coś na A czyli Karolina Domagalska szuka o

Aborcyjny Dream Team:


Poniedziałek zaczynamy od ogłoszenia. Coś na A czyli Karolina Domagalska szuka osoby z Polski, która przerwała ciąże w Czechach i chciałaby o tym opowiedzieć. Poziom anonimowości, co, gdzie, kiedy – wszystko na warunkach osoby opowiadającej 💖 piszcie bezpośrednio do @coś na a

generalnie to nie dajemy takich ogłoszeń, ale dla Karoliny Domagalskiej robimy wyjątek, bo to osoba, do której mamy ogrom zaufania i autorka pierwszego podkastu z historiami aborcyjnymi! Warto posłuchać 🎧


Źródło
Opublikowano: 2022-05-09 09:00:07

Proste jak 1+4.

Aborcyjny Dream Team:


Proste jak 1+4.

Jesteś przeciwko aborcji?

▪️Jeśli jesteś w ciąży – nie rób jej.

▪️Jeśli nie jesteś w ciąży, to decydować będziesz wtedy, kiedy w niej będziesz.

Twoje życie. Twoja decyzja.

Aborcja to nie jest debata. Aborcja to nasze życia, nasze decyzje, nasze doświadczenia.

〰️ 〰️ 〰️
Wspieraj dostęp do bezpiecznej aborcji ⬇️
https://zrzutka.pl/55g5gx
Źródło
Opublikowano: 2022-05-08 18:03:09

Zmiana prawa aborcyjnego, jeśli się dokona, najmocniej uderzy w osoby marginaliz

Aborcyjny Dream Team:


Zmiana prawa aborcyjnego, jeśli się dokona, najmocniej uderzy w osoby marginalizowane, te które nie mogą pozwolić sobie na wyjazd na kilka dni do sąsiedniego stanu na aborcję – mówi Broniarczyk, która podkreśla że obecna sytuacja aborcyjna w USA wcale nie jest idealna, bo choć aborcja teoretycznie jest legalna, jest też droga, zatem dla wielu osób już teraz niedostępna w bezpiecznej formie.

– Aborcja w USA to dziś koszt ok. 500 dolarów. Do tej kwoty należy doliczyć koszty podróży, bo większość osób musi wyjeżdżać do co najmniej sąsiedniego stanu (co oznacza nawet 250 dolarów), oraz wszystkie niewidoczne koszty związane z opieką nad dzieckiem, jeśli się je ma, wolnym w pracy na dwa dni, jedzeniem czy motelem – opisuje i dodaje, że w kraju działa ponad 90 feministycznych funduszy wspierających finansowo osoby w kryzysie.

Cały artykuł Basi Czyżewskiej z wypowiedziami naszej Nat w Vogue Polska dostępny tutaj ⬇️
https://www.vogue.pl/a/po-50-latach-usa-znow-musza-zawalczyc-o-prawo-do-aborcji


Źródło
Opublikowano: 2022-05-08 13:36:29

Do wszystkich osób z doświadczeniem aborcji:

Aborcyjny Dream Team:


Do wszystkich osób z doświadczeniem aborcji:

❤️‍🔥 Jesteście kochane.

❤️‍🔥 Nie macie się czego wstydzić.

❤️‍🔥 Wasze powody
do aborcji były wystarczające.

❤️‍🔥 Cokolwiek czujecie po swojej aborcji jest ok. Macie prawo
do tych uczuć.

❤️‍🔥 Jesteście dobrymi osobami i macie prawo o sobie decydować.

❤️‍🔥 Nie jesteście same.

Dobrej soboty 🌼

〰️ 〰️ 〰️
Wspieraj dostęp do bezpiecznej aborcji ⬇️
https://zrzutka.pl/55g5gx


Źródło
Opublikowano: 2022-05-07 11:33:08

USA czasy przed #roevwade

Aborcyjny Dream Team:


USA czasy przed #roevwade

W 1969 roku Heather Booth zostaje poproszona przez znajomą znajomej o pomoc w znalezieniu lekarki_rza, aby przerwać ciążę. Heather pomaga, a wieść o niej roznosi się po okolicy. Po jakimś czasie Booth, stwierdziwszy, że sama tego nie udźwignie, tworzy grupę, zachęcając do włączenia się swoje koleżanki: studentki, gospodynie domowe, matki, feministki, ochotniczki. Odtąd każda z nich jest Jane. Na początku współpracują z lekarzem, ale szybko orientują się, że współpracownik wcale nie ma doświadczenia medycznego. Jane chcą być bezpieczną i dostępną alternatywą dla drogiego i niebezpiecznego w tamtym czasie podziemia aborcyjnego. To moment, w którym postanawiają, że nauczą się, jak samodzielnie wykonywać aborcje. „Bierzemy w ręce wziernik, latarkę i rurkę” – wspomina jedna z Jane w książce Laury Kaplan. Najważniejszą zasadą kolektywu jest radykalne wsparcie przed, w trakcie i po aborcji, zabieg zaś nazywa się „z”, a nie „u” Jane. Dlaczego? Bo kobieta przerywająca własną ciążę jest w tej sytuacji podmiotem i realnie w tym procesie uczestniczy. Jane ogłaszają się na kampusach, w lokalnych gazetach, w publicznych toaletach. Hasło z plakatu krzyczy: „Jesteś w ciąży? Potrzebujesz aborcji? Zadzwoń do Jane”.

Do 1973 roku razem z Jane kobiety przeprowadzają około jedenastu tysięcy zabiegów. Zabiegi są bezpieczne, a cena wynosi 50 dolarów. Kwota jest negocjowalna, tak by każda osoba potrzebująca aborcji mogła ją rzeczywiście mieć. Aborcje wykonywane są najczęściej w pokojach hotelowych.

Tuż przed historycznym wyrokiem Sądu Najwyższego Roe vs. Wade członkinie Jane zostają przyłapane i oskarżone o przeprowadzanie nielegalnych aborcji, ale wyrok w sprawie Roe v. Wade i liberalizacja prawa ochroni je przed więzieniem.

To zdjęcie zostało wykonane tuż po zatrzymaniu działaczek, 50 lat temu czyli 4 maja 1972 roku.


Źródło
Opublikowano: 2022-05-07 10:42:17

USA, aborcja i dostęp do broni.

Aborcyjny Dream Team:


USA, aborcja i dostęp do broni.
Czy wiecie, że w ostatnich latach te stany, które wprowadziły lub próbowały wprowadzić restrykcyjne przepisy antyaborcyjne, jednocześnie ułatwiły dostęp do broni?

Dla przykładu, jeśli mieszkasz w Columbia w stanie Missouri i chcesz zrobić aborcje to musisz jechać do oddalonego o 125 mil St. Luis, bo w obrębie tych dwóch stanów nie ma już ani jednej kliniki aborcyjnej. Dodatkowo musisz odczekać 72 godziny od umówienia się, bo obowiązkowy jest czas do namysłu. Pod kliniką zapewne „obrońcy życia” będą cię wyzywać od morderczyń, a lekarz obowiązkow musi Cię okłamać, że aborcja niesie za sobą konsekwencje psychiczne (tego wymaga od niego prawo). Jeśli masz mniej niż 18 lat, to wymagana jest zgoda obojga rodziców. Cała ta „impreza” kosztuje 470 dolarów plus koszty podróży.

A jak wyglada dostęp do broni w Columbia w stanie Missouri?
W obu stanach funkcyjne 47 licencjonowanych salonów z bronią. Wystarczy 5 minut w sklepie- wybierasz, pokazanie dowodu osobistego i bron jest Twoja. Pod żadnym sklepem nie ma obrońców życia, nikt nie nazwie cię mordercą. Koszt około 500 dolarów. Od 18 roku życia możesz nabyć krótką broń palną, a od 21 roku życia karabin i strzelbę. U prywatnych sprzedawców dowody osobiste nie zawsze są sprawdzane…

Także pro life w praktyce to: życie zaczyna sie od poczęcia i kończy w trakcie szkolenej strzelaniny…


Źródło
Opublikowano: 2022-05-05 12:35:52

Dziś dzień Gwiezdnych Wojen. Niech siła aborcyjnych tabletek będzie z nami Film

Aborcyjny Dream Team:


Dziś dzień Gwiezdnych Wojen. Niech siła aborcyjnych tabletek będzie z nami ✊🏼🖤 Filmik od Women Help Women 🥰


Źródło
Opublikowano: 2022-05-04 12:50:15