Na netfliksie nowy film, pod tytułem „Klasyczny horror”. Wyborcza zapowiada, że

Aborcyjny Dream Team:


Na netfliksie nowy film, pod tytułem „Klasyczny horror”. Wyborcza zapowiada, że „aborcja to dopiero początek jej horroru” no i teraz nie wiemy, oglądać czy nie 🤷‍♀️ bo np z naszego doświadczenia aborcja to koniec horroru 😉 a tu zupełnie na odwrót.

Oglądać czy etam?

[zrzut ekranu z wyborczej z treścią: Aborcja to dopiero początek jej horroru. Ale sequela tu raczej nie będzie. Tytuł „Klasyczny horror” podaje na tacy wszystko, czego można się spodziewać po nowym włoskim filmie grozy: chata na odludziu, grupka turystów składana w ofierze pradawnym bóstwom i cały wachlarz horrorowych klisz. Film jest dostępny w serwisie Netflix.
Autorka artykułu Marta Górna. Do artykułu dodane zdjęcie płaczącej osoby]


Źródło
Opublikowano: 2021-07-25 16:34:26

Polecamy wam materiał video i artykuł do niego o pracy Aborcji Bez Granic po wyr

Aborcyjny Dream Team:


Polecamy wam materiał video i artykuł do niego o pracy Aborcji Bez Granic po wyroku z 22 października 2020, o rzeczywistości aborcyjnej w Polsce 📢

„Natalia Broniarczyk: – Kiedyś przeczytałam wywiad z irlandzką działaczką, która przed referendum aborcyjnym w Irlandii powiedziała, że politycy muszą w końcu wprowadzić legalną aborcję, bo pozwalają na eksport problemu za granicę. Nie są tak naprawdę przeciwni aborcji i się na nią nie zgadzają, tylko są za tym, żeby osoby wyjeżdżały za granicę i przeżywały tę podróż. A często nawet doświadczały poronienia w samolocie lub autobusie. Chciałabym powiedzieć dokładnie to samo naszym politykom. I sędziom, którzy też są politykami. Ich decyzje nie wpływają na to, że aborcji nie ma. Ona jest. Tylko jest kilkaset kilometrów dalej.”

Link ⬇️
https://wyborcza.pl/7,82983,27357867,co-sie-stalo-z-aborcjami-po-wyroku-tk-9-osob-dziennie-przyjmuje.html


Źródło
Opublikowano: 2021-07-23 16:03:34

Skąd będę wiedzieć, że aborcja się udała?

Aborcyjny Dream Team:


❓Skąd będę wiedzieć, że aborcja się udała?
❓Jak będzie wyglądać to, co zostanie wydalone z macicy?
❓Czy będę widzieć rączki i nóżki?

Jeśli robisz aborcję w pod koniec pierwszych 12 tygodni ciąży, to co zobaczysz (jeśli zdecydujesz się to obejrzeć) będzie wyglądało jak biało-przezroczysty woreczek wielkości mniej więcej orzecha włoskiego. We wczesnych tygodniach możesz nawet nie poczuć momentu, kiedy pęcherzyk ciążowy wypadnie. Może się też zdarzyć, że tkanki będą wydalane w częściach. Większośc osób opisuje je jako „„galaretkę”, „„wątrobkę”.
Większość też czuje moment kiedy „„wychodzi coś większego“, ale nie musi tak być przy wczesnej ciąży. Po wydaleniu zarodka krwawienie zazwyczaj się zmniejsza. Już następnego dnia powoli zaczynają ustępować objawy ciąży – kawa
znów smakuje, papieros nie odrzuca, nie drażnią nas zapachy, znika senność, powoli ustaje ból piersi.

Oczywiście możesz mieć wątpliwości, czy jesteś w stanie sama ocenić skuteczność aborcji. Jeśli tak, jest – dobrze będzie sprawdzić bardziej obiektywnymi sposobami, czy się udało.
Hormon hCG krążący w organizmie po aborcji wydalany jest dość powoli, a dostępne w aptekach testy ciążowe są bardzo czułe. Z tego powodu test ciążowy mimo przeprowadzonej aborcji nawet do następnej menstruacji może pokazywać wynik pozytywny. Jego stosowanie, aby sprawdzić, czy doszło do poronienia nie ma zatem sensu.

Jak zatem sprawdzić czy aborcja się udała, jeśli masz wątpliwośći?

⚡️Możesz iść na usg (10 dni po lub po pierwszej miesiączce).
⚡️Możesz zrobić 2 badania beta-hcg w laboratorium (badanie z krwi) w odstępie 2-3 dni pomiędzy nimi i zobaczyć, czy współczynnik tego hormonu w Twojej krwi rośnie czy spada. W czasie pierwszych dni po aborcji jego stężenie może wciąż wskazywać na ciążę, dlatego warto zrobić drugie badanie – spadek hormonu będzie oznaczał, że do poronienia doszło i nie jesteś już w ciąży.

Następnego dnia po aborcji możesz się czuć osłabienie, więc jeśli pracujesz fizycznie i masz taką możliwość, to zrób aborcję w dzień wolny lub weź sobie jeden dzień zwolnienia/urlopu.

[opis grafiki: na różowo fioletowym tle zrzut ekranu z wiadomości: Aborcja się udała. Dziękuję za pomoc 🙂 ]


Źródło
Opublikowano: 2021-07-22 14:50:03

A na koniec dnia dobre wiadomości z Meksyku! Veracruz za sprawą głosowania w kon

Aborcyjny Dream Team:


A na koniec dnia dobre wiadomości z Meksyku! Veracruz za sprawą głosowania w kongresie staje się czwartym meksykańskim stanem, w którym aborcja będzie dostępna i darmowa do 12 tygodnia ciąży.

Do tej pory spośród wszystkich 32 stanów aborcja była dostępna i darmowa tylko w trzech: Mexico City, Oaxaca i Hidalgo. Poza tymi stanami aborcja jest zakazana i kryminalizowana.

Wiadomość o dekryminalizacji aborcji w kolejnym meksykańskim stanie została przyjęta z wielką radością przez grupy feministyczne, które przez ostatnie dziesięciolecia walczyły o dekryminalizację aborcji. Cieszymy się i gratulujemy! 💚

Es ley!

[opis grafiki: zielone chustki symbolizujące walkę o aborcje w Ameryce Centralnej i Południowej i napis Es ley en veracruz!]


Źródło
Opublikowano: 2021-07-20 21:28:05

ulala. ale mamy dla Was newsa.

Aborcyjny Dream Team:


ulala. ale mamy dla Was newsa📣📣📣.

Duńskie partie polityczne: Sojusz Czerwono-Zielonych i Partia Społeczno-Liberalna chcą, aby państwo duńskie przeznaczyło 20 milionów DKK (ponad 12 milionów PLN) w ciągu czterech lat na pomoc osobom z Polski w przeprowadzeniu aborcji w Danii. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, 20 mln DKK trafi do organizacji Sex & Society, która we współpracy z międzynarodową siecią Aborcja Bez Granic umożliwi dostęp do aborcji około 165 osobom rocznie.

Dania zezwala na aborcję na żądanie do dwunastego tygodnia, chyba że życie lub zdrowie osoby w ciąży są zagrożone. Propozycja ta może być szczególnie pomocna dla osób w drugim trymestrze ciąży, które mają stwierdzone wady genetyczne płodu. To właśnie te osoby zostały najmocniej dotknięte przez decyzje pseudo trybunału z 22 października 2020 roku.

Od czasu wejścia w życiu decyzji TK sieć Aborcja Bez Granic pomogła ponad 20 tysiącom osób, z czego ponad 800 to były osoby w drugim trymestrze ciąży potrzebujące wyjazdu do zagranicznej kliniki. Osoby korzystające z pomocy Aborcji Bez Granic najczęściej wyjeżdżają do Holandii i Anglii. Łączna kwota wsparcia udzielonego przez wszystkie organizacje wchodzące w skład Aborcji Bez Granic od 22 października 2020 roku wynosi ponad pół miliona polskich złotych. Kwota ta obejmuje nie tylko koszt zabiegu, ale też organizacje podróży i pobytu w danym kraju.

Jako Aborcja Bez Granic cieszymy się z tej informacji i czekamy na pozytywny finał. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to dzięki tej propozycji jako Aborcja Bez Granic będziemy mogły pomóc w dostępie do bezpiecznej i darmowej aborcji kolejnym 165 osobom rocznie. To jest całkiem spoko, co nie?

[opis grafiki: na niebieskim tle napis: Duńskie partie polityczne oferują ponad 3 miliony złotych rocznie
na aborcje dla osób z Polski i zapraszają do siebie na zabiegi.]


Źródło
Opublikowano: 2021-07-20 14:16:05

Hohoho. Rząd podał liczbę legalnych aborcji z 2020 roku w ramach sprawozdania z

Aborcyjny Dream Team:


Hohoho. Rząd podał liczbę legalnych aborcji z 2020 roku w ramach sprawozdania z ustawy antyaborcyjnej.

W 2020 roku w Polsce wykonano 1076 zabiegów przerwania ciąży w ramach ustawy z 1993 roku. W 2019 roku było ich 1110 w w 2018 dokładnie tyle samo co 2020 roku. Pamietajmy, że 22 października 2020 została wydana decyzja TK w sprawie ustawy aborcyjnej. Nowe, ostrzejsze prawo weszło dopiero pod koniec stycznia 2021, ale co najmniej kilka osób już 23 października 2020 dowiedziało się, że ich zaplanowane w publicznych szpitalach zabiegi nie odbędą się.

Dla porównania przypominamy
liczby #AborcjaBezGranic z 2020 roku ⬇️

🔹w 2020 roku ponad 5200 osób skorzystało z pomocy Aborcji Bez Granic w przerwaniu ciąży
🔹w 2020 roku Aborcja Bez Granic wsparła finansowo 263 osoby w drugim trymestrze ciąży w organizacji wyjazdu, pobytu i zabiegu w zagranicznej klinice. Łączna kwota wsparcia wynosiła 329 419 PLN, a średnia kwota wsparcia na osobę to 3 766 PLN
🔹 zmiana prawa wpłynęła mocno na ilość naszej pracy. Zaraz po ogłoszeniu wyroku liczba telefonów i zapytań mailowych wzrosła trzykrotnie. Aktualnie każdego miesiąca ponad 80 osób w drugim trymestrze wyjeżdża za granicę z naszą pomocą na zabieg aborcji, i średnio 9 osób dziennie przyjmuje tabletki aborcyjne i przerywa ciąże w domu.

Pomimo sporych liczb zdajemy sobie sprawę, że nasze statystki to ułamek całej rzeczywistości aborcyjnej. Ciekawe czy Ministerstwo Zdrowia sobie zdaje sprawę z tego samego … 😉

Potrzebujesz aborcji?

⚡️Aborcja Bez Granic
☎️+48 22 29 22 597☎️
7 dni w tygodniu, od 8.00 do 20.00

⚡️Porady prawne
☎️733 980 396☎️
poniedziałki i czwartki, w godzinach 15-19
W sytuacjach nagłych, które nie mogą czekać można się z nami skontaktować pod adresem email prawo@aborcyjnydreamteam.pl lub pisząc SMS na powyższy numer

Ważne strony⤵️
⚡️Bezpieczna aborcja farmakologiczna
Womenhelp.org

⚡️Grupy wchodzące w skład #AborcjiBezGranic
Kobiety W Sieci- aborcja po polsku
Ciocia Basia
Abortion Network Amsterdam
Abortion Support Network
Aborcja Polska – Women Help Women
#AborcyjnyDreamTeam


Źródło
Opublikowano: 2021-07-20 08:24:32

Nie oglądamy tego serialu, ale chyba zaczniemy!

Aborcyjny Dream Team:


Nie oglądamy tego serialu, ale chyba zaczniemy!

„Omer zrywa z Suhejlą – oznajmia, że jej nie kocha Ta z kolei twierdzi, że… jest z nim w ciąży. Szantażuje Omera, że dokona aborcji. Co zrobi Omer?” pyta express bydgoski.

A my pytamy co zrobi Suhejla????

[opis grafiki: zrzut ekranu z expressu bydgoskiego, z zapowiedzią odcinka serialu Promyk Nadzieji]


Źródło
Opublikowano: 2021-07-19 10:54:35

Miałaś aborcję?

Aborcyjny Dream Team:


Miałaś aborcję?
☑️Oceniają Cię.

Urodziłaś i wychowujesz samodzielnie?
☑️Oceniają Cię.

Urodziłaś jako nastolatka?
☑️Oceniają Cię.

Nie możesz mieć dzieci?
☑️Oceniają Cię.

Nie chcesz mieć dzieci?
☑️Oceniają Cię.

Masz kilkoro dzieci?
☑️Oceniają Cię.

Można wymieniać i wymieniać, bo cokolwiek zrobisz czeka Cię ocena
i stygmatyzacja, bo nie chodzi o dzieci, tylko o to, by móc kontrolować i oceniać nasze decyzje.

Niestety, ale tak właśnie jest.
Przez całe nasze życie reprodukcyjne jesteśmy oceniane za nasze decyzje.
Gdy mamy dzieci za wcześnie albo za późno, albo wcale, albo nie możemy mieć dzieci, albo nie chcemy mieć dzieci, albo mamy ich za dużo albo za mało, albo gdy wychowujemy samodzielnie albo, gdy jesteśmy osobą z niepełnosprawnością i mamy dzieci czeka nas OCENA 😳🤯

By postawić temu opór musimy zacząć wzajemnie wspierać się w naszych decyzjach i je akceptować – w doświadczeniach aborcji, poronienia, porodzie, samodzielnym rodzicielstwie czy leczeniu niepłodności. Stać po swojej stronie, nie wymagać wystarczająco dobrych powodów, okoliczności czy nie oczekiwać, że będziemy się zawsze tak samo czuć czy zachowywać.

Solidarność naszą siłą!
.
.
.
.
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️#aborcja #ocena #stygma #stygmatyzacja #decyzja #rodzicielstwo #solidarność #1na3 #trzymamtwojąstronę #niejesteśsama #feminizm #siostrzeństwo #matka #Ciąża #władza #patriarchat #bezwstydu


Źródło
Opublikowano: 2021-07-16 18:36:40

Od dziecka jesteśmy uczeni, że pewne rzeczy są dla chłopców, a inne dla dziewczy

Maja Staśko:


Od dziecka jesteśmy uczeni, że pewne rzeczy są dla chłopców, a inne dla dziewczynek. Chłopcy mogą być rozrabiakami, a dziewczynki mają być grzeczne. Mają być grzeczne także wtedy, gdy przekracza się ich granice.

Gdy chłopiec ciągnie cię za włosy, to znaczy, że mu się podobasz. Gdy cię wyzywa, to znaczy, że mu na tobie zależy.

Słyszała to większość z nas. To „końskie zaloty” – czyli niby-komplement. Ale przecież ciągnięcie za włosy to nie komplement, tylko przemoc fizyczna. A wyzywanie to przemoc słowna.

Albo gdy rodzice biją dziecko, ale mówią, że robią to z miłości. To jest przemoc fizyczna, nie miłość. A miłość to nie przemoc. Przemoc to nie miłość.

Chłopak Ani nie odpuszczał, przychodził bez zapowiedzi, wystawał pod jej szkołą. Koleżanki mówiły: „Zależy mu na tobie, tak się stara”. Zazdrościły jej tej relacji. Potem przez całe małżeństwo ją gwałcił.

Inny mężczyzna bił żonę, mówiąc, że to z miłości.

To jest przemoc fizyczna, nie miłość. A miłość to nie przemoc. Przemoc to nie miłość.

Sama byłam w toksycznym związku. Wciąż się po tym zbieram, to nie jest łatwe. Gdy jesteś w samym centrum przemocy, często nie wiesz, że jej doświadczasz. Myślisz: „Zależy mu na mnie”, „On się stara”, „W ten sposób mnie kocha”.

Ale miłość to nie przemoc. Przemoc to nie miłość.

Chciałabym wtedy usłyszeć: w związku nie ma obowiązku uprawiania seksu. Przymuszanie do seksu to przemoc, nie seks. Przeglądanie twojego telefonu nie oznacza, że mu zależy, tylko że cię kontroluje. Odcinanie od znajomych i kontaktu ze światem nie oznacza, że tak cię kocha i się stara – oznacza, że próbuje kontrolować całe twoje życie i traktuje cię jak swoją własność.

Czasem dopiero spojrzenie na nasz związek z zewnątrz, przez znajomych albo osoby z organizacji wsparcia może nam uświadomić, że coś jest nie tak.

Nie jesteśmy niczyją własnością. Jesteśmy ważni i zasługujemy na szacunek, a nie kontrolowanie i przemoc. Mamy prawo odciąć się od osoby, która źle na nas wpływa. Jeśli doświadczasz przemocy lub podejrzewasz, że możesz jej doświadczać, zgłoś się do organizacji wsparcia, takich jak Centrum Praw Kobiet, Feminoteka czy Niebieska Linia.


Źródło
Opublikowano: 2021-07-16 17:32:17

Dziś dzień świnki morskiej.

Aborcyjny Dream Team:


Dziś dzień świnki morskiej.
Uściski dla Blondie i Snoopy 💜


Źródło
Opublikowano: 2021-07-16 16:45:07

Karolina miała wsparcie partnera przy przyjmowaniu leków. Teraz dzieli się z nam

Aborcyjny Dream Team:


Karolina miała wsparcie partnera przy przyjmowaniu leków. Teraz dzieli się z nami swoją historią i dodaje otuchy wszystkim Wam, które niebawem będą przyjmować leki. Będzie dobrze!

Karolina, wysyłamy Ci ogromny uścisk <3 Cała historia Karoliny⬇ https://aborcyjnydreamteam.pl/2021/07/nigdy-nie-czulam-sie-lepiej/ A tu formularz do podzielenia się swoją abo historią ⬇ https://aborcyjnydreamteam.pl/twoja-historia/

Źródło
Opublikowano: 2021-07-14 16:15:05

Z antypozdrowieniami dla doradcy ministra Czarnka, który twierdzi, że kluczowe j

Aborcyjny Dream Team:


Z antypozdrowieniami dla doradcy ministra Czarnka, który twierdzi, że kluczowe jest „właściwe wychowanie kobiet, a mianowicie ugruntowanie dziewcząt do cnót niewieścich”. Odpierdolcie się od nas i naszych młodszych koleżanek i wszystkich osób, które chcecie ugruntowywać.

Marzy nam się taki ogólnokrajowy happening, podczas którego np jutro o 17.00 (gdziekolwiek byśmy nie były, czegokolwiek byśmy nie robiły) wszystkie osoby oburzone i wkurwione podnoszą ręce w górę i pokazują środkowy palec do autora tych słów i jego przełożonego.

[grafika autorstwa crafted from scratch. Na grafice ręka wystawiająca środkowy palec a na wewnętrznej stronie dłoni napis: drogie role płciowe (dear gender roles)]


Źródło
Opublikowano: 2021-07-13 17:51:35

Można tańczyć o aborcji? Można

Aborcyjny Dream Team:


Można tańczyć o aborcji? Można 🎉


Źródło
Opublikowano: 2021-07-12 15:22:30

„Jestem w niechcianej ciąży, ratunku, pomocy!”

Aborcyjny Dream Team:


„Jestem w niechcianej ciąży, ratunku, pomocy!”
Aborcja to koło ratunkowe po które sięga tysiące osób każdego dnia. Tylko stygmatyzacja aborcji sprawia, że to koło ratunkowe jest niewidoczne a nam jest trudniej krzyczeć.

❗️Jesteś w niechcianej ciąży?
Potrzebujesz aborcji?
Możesz nam zaufać.
📞Zadzwoń +48 22 29 22 597, 7 dni w tygodniu od 8.00 do 20.00 albo napisz na
💌administracja@maszwybor.net lub
💌kontakt@aborcyjnydreamteam.pl

Cała ekipa Aborcji Bez Granic jest dla Ciebie i udzieli Ci potrzebnego wsparcia. #niejesteśsama

Zdjęcia przesłała Coś na A 🧡

[opis zdjęć: koło ratunkowe a nad nim przyklejona naklejka Aborcji Bez Granic]Źródło
Opublikowano: 2021-07-11 10:11:19

Minionej nocy w mieście Eureka Springs w stanie Arkansas/USA na jezusowym pomnik

Aborcyjny Dream Team:


Minionej nocy w mieście Eureka Springs w stanie Arkansas/USA na jezusowym pomniku zawisł wielki baner o treści: god bless abortion (niech bóg błogosławi aborcje) 📣

Baner został powieszony przez kolektyw artystyczny Indecline, który ma swoim koncie kilka takich super akcji 🖤

Dlaczego ten pomnik? Dlaczego takie hasło?
Indecline tłumaczy, że baner zawisł właśnie tam, gdyż w całym Arkansas jest jeden wielki pomnik Jezusa oraz tylko jedna mała klinika aborcyjna. Baner jest bezpośrednią odpowiedzą na kolejne próby podejmowane w Arkansas i na całym Południu USA wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji. Kolektyw podkreśla, że aborcja jest cudem, który ratuje życie osób w niechcianych ciążach ✊🏼

[opis grafiki: zdjęcie wielkiego pomnika Jezusa z banerem. Napis na banerze: god bless abortion]


Źródło
Opublikowano: 2021-07-09 18:12:49

Kiedy opieka medyczna zamienia się w kontrolę?

Aborcyjny Dream Team:


Kiedy opieka medyczna zamienia się w kontrolę?
Czyje są tak naprawdę aborcje, ciąże, porody?
Czy to są jeszcze nasze doświadczenia czy już tylko usługi medyczne, którym podlegamy? Od czego zależy nasza sprawczosc w tych doświadczeniach? Oczywiście, że od pieniędzy.

Nasze reprodukcyjne doświadczenia, kiedyś mocno udomowione, przez które przechodziło się z akuszerkami czy położnymi dziś podlegają kontroli narzucanej przez silne powiązania medycyny, prawa i rynku. Medykalizacja naszego zdrowia to całkowite zawłaszczenie praktyk cielesnych przez medycznych profesjonalistów, którzy mają być gwarancją naszego bezpieczeństwa? I dlaczego „drożej” kojarzy się z „bezpieczniej”.

Polecamy Wam serdecznie odcinek Mam Ciało Podcast, w którym Aleksandra Juchacz rozmawia z naszą Nat o tym jak nasze zdrowie reprodukcyjne zamiast być wspierane jest kontrolowane.

Link do odcinka⬇🧡

Zajrzyjcie też na stronę mamcialo.wordpress.com🧡
https://mamcialo.wordpress.com/2021/07/08/20-dla-jej-dobra-czyli-o-medykalizacji-kobiecego-zdrowia-z-nat-broniarczyk/


Źródło
Opublikowano: 2021-07-09 08:55:10

Większość osób pewnie wie, gdzie znajduje się w okolicy sklep. Skąd wziąć tablet

Aborcyjny Dream Team:


Większość osób pewnie wie, gdzie znajduje się w okolicy sklep. Skąd wziąć tabletki do bezpiecznej aborcji, niestety nie wszyscy wiedzą. Dlatego róbmy też własnoręczne billboardy i je wyklejajmy 🙂

#niejesteśsama Aborcja Polska – Women Help Women 👈🏼

[opis zdjęcia: własnoręcznie wyklejony billboard na polu z trzema osobami trzymającymi się za ręce i z napisem:
Nie jesteś sama. Womenhelp.org ]


Źródło
Opublikowano: 2021-07-08 11:57:57

Dlaczego robimy aborcje?

Aborcyjny Dream Team:


Dlaczego robimy aborcje?

Z miliona powodów. Każdy jest ważny dopóki jest własny. Nie ma mniej lub bardziej uzasadnionych powodów. Wszystkie są ok. Robimy aborcje bo jej potrzebujemy, bo chcemy, bo to nasze prawo. Mamy prawo o sobie decydować, nawet jeśli ustawa czy politycy mówią coś innego.

Nie musisz czekać, aż politycy i polityczki łaskawie zezwolą Ci na decydowanie o własnym życiu.

O tym czy mieć dzieci, kiedy je mieć i ile ich mieć, masz prawo decydować Ty!
Nawet jeśli to prawo nie jest zapisane w żadnej ustawie, to decyzja należy do Ciebie.

Potrzebujesz aborcji? #NieJesteśSama! Zadzwoń na #AborcjaBezGranic
☎️+48 22 29 22 597 ☎️
Telefon czynny 7 dni w tygodniu, od 8.00 do 20.00

[dwie grafiki: na jednej w pomarańczowym okręgu na fioletowym tle żółty napis: dlaczego robimy aborcje? Na drugiej grafice napis: bo możemy, bo chcemy, bo tego potrzebujemy, bo mamy do tego prawo]Źródło
Opublikowano: 2021-07-07 10:58:58

Wiecie, że jest wiele osób po aborcji, które odczuwają ulgę, ale najczęśc

Aborcyjny Dream Team:


Wiecie, że jest wiele osób po aborcji, które odczuwają ulgę, ale najczęściej wstydzą się do niej przyznać?

Nie do aborcji, ale do tej ulgi właśnie.
Czemu? Bo w zakazie aborcji chodzi o ty, żebyśmy się wstydziły i żebyśmy były same w tym doświadczeniu.

Wstydzić się powinnyśmy już samego myślenia o ewentualnej aborcji, wstyd powinien nam towarzyszyć przy szukaniu możliwości przerwania ciąży, mamy też odczuwać wstyd na tyle wielki, by uniemożliwił nam poproszenie o pomoc.
Na wstydzie i samotności bazuje obowiązująca ustawa antyaborcyjna z 1993 roku i o wstydzie są wszystkie projekty zaostrzające. Na wstydzie zbudowany jest też mit o syndromie postaborcyjnym, który nie istnieje, ale dzięki niemu przeciwnikom i przeciwniczkom aborcj łatwiej jest manipulować swoimi odbiorcami i odbiorczyniami.

Obowiązująca od 28 lat ustawa antyaborcyjna sprawiła, że nawet zwolennicy_zwolenniczki prawa do aborcji, dyskutując o niej, rozmawiają tylko o drastycznych przypadkach, tych szczególnych sytuacjach, kiedy ciąża jest efektem gwałtu albo zagraża życiu osoby w ciąży. W ten sposób „rezerwują” aborcję jakby dla „innych” osób, tych, które mają NAPRAWDĘ WAŻNY powód.

A prawda jest taka, że tych powodów jest tyle, ile przerywających ciąże osób. I każdy jest wystarczający. Tak samo jest z doświadczeniem przerwania ciąży.
Każde może być inne. Dla wielu z nas, może być to uwalniające doświadczenie, które przynosi ulgę i radość, a dla wielu, może być to trudne i obciążające emocjonalnie.
Żadna aborcyjna historia nie powinna być tą reprezentatywną. Jest ich tak wiele i każda może być inna.

wspieraj, akceptuj, nie oceniaj, nie wymagaj „wystarczająco dobrego powodu do aborcji”. Nie współczuj, jeśli osoba tego nie potrzebuje.

A Ty, droga osobo z doświadczeniem aborcji – nie musisz się wstydzić tego, że się nie wstydzisz. Znamy dobrze ten lęk o bycie ocenioną, za to, że mamy aborcje, za to że nie czujemy się po niej tak, jak inni od nas tego oczekują. Wszystkie emocje po aborcji są ok, również ok jest dochodzenie do siebie i potrzeba czasu. #niejesteśsama 💟

[opis grafiki: na zielonym tle z białymi różami napis: to jest ok, jeśli twoja aborcja nie była
dla ciebie wielką sprawą]


Źródło
Opublikowano: 2021-07-06 08:40:17

Plakaciary przeciw przemocy wobec kobiet

Aborcyjny Dream Team:

Plakaciary przeciw przemocy wobec kobiet🖤✊🏼

MAŁE miasta TEŻ plakatują: oto Ostrowiec Świętokrzyski! 💪 👉 Chcesz, żeby podobny plakat zawisł w Twoim mieście? Łap link – https://bit.ly/niezbędnik_plakaciarski – i do dzieła! •••••
1 plakat, 2 dziewczyny, 0.8 godzin, 1 miasto
#OstrowiecŚwiętokrzyskiOstrowiecŚwiętokrzyski

Źródło
Opublikowano: 2021-07-04 19:13:32

Warto ocalić ten komentarz spod tekstu na profilu „Nowego Obywatela”, tekstu prz

Remigiusz Okraska:

Warto ocalić ten komentarz spod tekstu na profilu „Nowego Obywatela”, tekstu przypominającego (anty)socjalne dokonania Tu$ka. Niech się obraz świata nieco skomplikuje, choć oczywiście nie mam złudzeń, że wiele osób nagle przejrzy na oczy – przywilej klasowy i uwikłanie środowiskowe to bardzo mocne narkotyki.


Źródło
Opublikowano: 2021-07-04 16:47:27