Dziś Światowy Dzień Antykoncepcji! My przekornie będziemy pisać dziś jednak … o

Aborcyjny Dream Team:

Dziś Światowy Dzień Antykoncepcji! My przekornie będziemy pisać dziś jednak … o aborcji 😬

Czy ktoś z was słyszał o antykoncepcji – to pytanie pojawia się tu równie często jak opinia, że aborcja nie może być formą antykoncepcji.

Aborcja nie jest formą antykoncepcji, bo antykoncepcja zapobiega zajściu w ciąże, a aborcja ciąże przerywa. Więc na logikę, to są dwie zupełnie inne rzeczy.

Aborcja, tak samo jak antykoncepcja jest formą kontroli urodzeń, nie jest to forma gorsza czy mniej ważna. Wybierana bywa ze względu na styl życia, zdrowie lub finanse.

Pozostaje jeszcze kwestia stygmatyzacji.
Wyobraźmy sobie taką scenkę: przychodzi do Ciebie przyjaciółka w niechcianej ciąży po wsparcie i poradę, a Ty jej mówisz„czy słyszałaś o antykoncepcji?”
Po co to mówisz? Co chcesz jej w ten sposób przekazać? Czy ten komunikat pomaga jej rozwiązać problem? Raczej nie. Wręcz przeciwnie, kryje się za nim ocena i osąd.
Nie tylko nie dajesz jej wsparcia ale jeszcze ją dodatkowo upokarzasz. Zastanów się, czy przypadkiem nie uważasz, że aborcja jest zła? Czy nie postrzegasz jej w kategoriach grzechu albo czegoś niebezpiecznego?

Antykoncepcja nie jest lepsza od aborcji. Antykoncepcja nie rozwiąże też problemu niechcianej ciąży!

Aborcja jest bezpieczna, nie powoduje chorób, depresji, jest jedną z najczęściej stosowanych procedur medycznych na całym świecie.

Czemu ludzie pozwalają sobie oceniać czyjeś decyzje i mówić takie rzeczy? Bo ciągle panuje przekonanie, że naszą naturalną rolą jest macierzyństwo i przeciwstawienie się mu, odejście od tej naturalnej roli, czy podejście do niej w inny sposób wymaga społecznego upomnienia.

Starajmy się rozmawiać o aborcji tak, jakbyśmy rozmawiały o ze swoimi bliskimi, którym ufamy i dla których chcemy dobrze. Aborcja to nie jest kwestia światopoglądowa, tylko realne doświadczenie wieeelu osób.
Aborcja jest formą kontroli urodzeń, tak samo ważną jak antykoncepcja.

Aborcja to nie problem. Aborcja to rozwiązanie problemu, jakim jest niechciana ciąża.

[opis grafiki: na różowym tle naszkicowane tabletki i napis: aborcja jako kontrola urodzeń jest ok]


Źródło
Opublikowano: 2022-09-26 16:53:19

Wiele osób wracających z Holandii z kliniki aborcyjnej Bloemenhove pod Amsterdam

Aborcyjny Dream Team:

Wiele osób wracających z Holandii z kliniki aborcyjnej Bloemenhove pod Amsterdamem pisze nam, że to było najlepsze medyczne doświadczenie w życiu. Nie dziwi nas to- personel jest niezwykle empatyczny, w klinice spędza się maksymalnie kilka godzin, a pielęgniarki ostatnio zaczęły uczyć się języka polskiego, by rozmawiać z pacjentkami. Każdego dnia tylko w tej klinice ciąże przerywa pd 3 do 5 osób z Polski. Codziennie 3 z tych osób mogą przerwać ciąże dzięki wsparciu #AborcjaBezGranic. Na miejscu działa cudowny kolektyw z którym mamy zaszczyt i szczęście współpracować czyli @abortion_network_amsterdam.
Aborcja w tej klinice kosztuje 1065 euro, ale nie martw się – Aborcja Bez Granic może pomóc Ci opłacić zabieg i koszty podróży. I najważniejsze – aborcja w tej klinice możliwa jest do 22 tygodnia bez konieczności podawania powodu. Nikt nie będzie zadawać Ci zbędnych pytań, nie będzie wymagać tłumaczenia się czy proszenia.

Jesteśmy dla Ciebie⤵️

☎️Aborcja Bez Granic +48 22 29 22 597, 7 dni w tygodniu, od 8:00 do 20.00.

[opis grafiki: zrzut ekranu z wiadomością o treści: byłam w zeszłym tygodniu. Terminy były nawet za 2 dni ale ja wolalam akurat ten konkretny. W życiu i nigdzie a mieszkałam w Niemczech a teraz w Polsce, nie spotkałam się z większą empatią. Klinika pod Amsterdamem zapewnila mi opiekę, śniadanie po zabiegu i wsparcie ]

Many people coming back from the Netherlands from the Bloemenhove abortion clinic near Amsterdam write to us that it was the best medical experience of their lives. It doesn't surprise us – the staff is extremely empathetic, we spend maximum of several hours in the clinic, and nurses have recently begun to learn Polish to talk to patients. Every day, only in this clinic, about 3 to 5 people from Poland abort pregnancies. Every day, 3 of these are able to abort pregnancies with the support of #AbortionWithoutLimits. There is a wonderful team on site with whom we have the honor and happiness of working – @abortion_network_amsterdam.
Abortion at this clinic costs 1065 euros, but don't worry – Abortion Without Borders can help you pay for the procedure and travel costs. And most importantly, abortion is possible at this clinic up to week 22 without giving a reason. No one will ask you unnecessary questions, no explanation or request.

We're here for you⤵️

☎️Abortion Without Borders +48 22 29 22 597, 7 days a week, from 8:00 to 20:00.

[graphic description: screenshot with content: I was last week. The deadlines were even in 2 days but I preferred this particular one. In life and nowhere and I lived in Germany and now in Poland, I have not met greater empathy. The Amsterdam clinic provided me with care, post-treatment breakfast and support ]

TranslatedAborcjaBezGranic

Źródło
Opublikowano: 2022-09-25 19:57:11

Wy już po kawie? Nam ciśnienie podniósł artykuł Martyny Śmigiel z Gazeta Wyborcz

Aborcyjny Dream Team:

Wy już po kawie? Nam ciśnienie podniósł artykuł Martyny Śmigiel z Gazeta Wyborcza o tym jak lekarze trywializują zagrożenie zdrowia psychicznego i zaświadczenie od psychiatry gdy osoba w ciąży zgłasza się do szpitala. Z tego tekstu wybija jasno: bieg przez płotki czy udział w iron man triathlon jest łatwiejszy niż uzyskanie dostępu do legalnej, zagwarantowanej przez polskie prawo aborcji w publicznym szpitalu. Możemy mieć i plik zaświadczeń od psychiatry albo innego specjalisty a ostatecznie jesteśmy na łasce ginekologa, który zgodzi się albo się nie zgodzi.

Czas powiedzieć to wprost, ginekolodzy w Polsce mają gdzieś nasze zdrowie: nie tylko psychiczne ale tez fizyczne. Ale czego tu oczekiwać, skoro sam Czajkowski czyli krajowy konsultant ds ginekologii uważa, że to pacjentki powinny jeździć w poszukiwaniu wielospecjalistycznych szpitali aż znajda taki, w którym zabieg ktoś wykona a zaświadczenie od specjalisty nie może być formą przymusu dla innego lekarza. Ciekawe czy gdyby chodziło o inny zabieg niż aborcja to tez decyzje i rekomendacje innego lekarza traktowałby jako przymus.

To jest jakiś dramat.

Cały artykuł ⤵️
https://warszawa.wyborcza.pl/…/7,54420,28941446,bezczaszkow…


Źródło
Opublikowano: 2022-09-25 13:05:32

Hej! Przekaż koleżance, wrzuć na różne grupy, przekaż dalej, że …28 września na

Aborcyjny Dream Team:

Hej! Przekaż koleżance, wrzuć na różne grupy, przekaż dalej, że …28 września na całym świecie odbywa się Dzień Bezpiecznej Aborcji 💖

Z tej okazji chcemy Wam zaproponować inny niż dotychczas sposób świętowania: aborcyjne coming outy oraz impreza. Bo skoro święto to należy się bawić!

Nie miałxś aborcji? Nie chcesz mówić o niej publicznie? Prosimy, nie zniechęcaj się i doczytaj do końca! Mamy kilka pomysłów…

1. Przyjdź na nasze wydarzenie i weź udział w coming outach. Możesz słuchać. Warto słuchać 🙂

2. Po coming outach wpadnij na imprezę na Bracka- pobądźmy razem będziemy tańczyć, gadać i dzielić się aborcyjnym merczem.

Nie jesteś z Warszawy? To nic. Dzień Bezpiecznej Aborcji obchodzimy wszędzie!

1. Powiedz o swojej aborcji
Zorganizuj wydarzenie, w ramach którego spotkacie się gdzieś w mieście i stworzycie bezpieczną przestrzeń dla osób, które będą chciały głośno opowiedzieć o swoich doświadczeniach! Wystarczy wziąć do rękę szczekaczkę lub mikrofon, głęboki wdech i… bez wstydu. Bez strachu. Powiedzieć: ja też miałam aborcję! Towarzyszyłam w aborcji. Kocham osobę, która miała aborcję.

2. Przeczytaj o aborcji
Jeżeli z jakiegoś powodu uważacie, że mówienie o swoich aborcjach nie jest rozwiązaniem dla Was, przygotujcie aborcyjne historie, które odczytacie na żywo. Możecie spisać swoje i przekazać je komuś do przeczytania, zebrać opowieści znajomych lub skorzystać z tych: https://aborcyjnydreamteam.pl/wasze-historie/

Link do wydarzenia ⤵️
https://fb.me/e/bPSfB2oGL

Źródło
Opublikowano: 2022-09-25 11:22:52

Byłyśmy wczoraj na proteście @nycforabortionrights pod kliniką aborcyjną w NYC.

Aborcyjny Dream Team:


Byłyśmy wczoraj na proteście @nycforabortionrights pod kliniką aborcyjną w NYC. Na własne oczy widziałyśmy dlaczego tak bardzo ważne jest, by przestrzeń pod kliniką aborcyjną była wolna od antyaborcyjnej propagandy.


Źródło
Opublikowano: 2022-08-07 14:23:10

Słowo na niedzielę: Tabletka ma bardzo duży potencjał emancypacyjny – kobiety, k

Aborcyjny Dream Team:


Słowo na niedzielę: Tabletka ma bardzo duży potencjał emancypacyjny – kobiety, które robią z nami aborcję od stanu przerażenia (“boże, ja tego nie przeżyję”, “czytałam w internecie, że kobiety się wykrwawiają i potem nie mogą mieć dzieci”, ”tej krwi jest tak dużo, tak bardzo boli”), przechodzą na pozycje: „bolało, ale przeżyłam”. Albo: to niesamowite, zrobiłam w tym kraju aborcję. Poradziłam sobie. Tak, zrobiłaś w tym cholernym kraju aborcję. Sama.

Polecamy Wam wywiad Magdaleny Chrzczonowicz z naszą Nat w OKO.press ⤵️
https://oko.press/w-ciazy-mamy-byc-szczesliwe-po-poronieniu-smutne-po-aborcji-ma-nas-nie-byc-broniarczyk/


Źródło
Opublikowano: 2022-08-07 12:53:15

Uwaga! Unikajcie poronne.org, bo korzystając z ich serwisu narażacie się na oszu

Aborcyjny Dream Team:


Uwaga! Unikajcie poronne.org, bo korzystając z ich serwisu narażacie się na oszustwo i utratę pieniędzy.

DO ZAPAMIĘTANIA!

sprawdzonym i zaufanym źródłem tabletek są:

❣ Aborcja Polska – Women Help Women womenhelp.org ❣ i Women on web

❣ Aby zamówić leki z powyższych stron wystarczy wejść na ich strony i wypełnić konsultację. Dostęp do stron jest darmowy, nie ma potrzeby płacenia pośrednikom. To nie sprawi, że tabletki będą bezpieczniejsze, czy przyjdą szybciej.

❣ Wiemy, że dla wielu osób polskie serwisy brzmią wiarygodniej od zagranicznych stron. Dodatkowo obiecują też szybszą dostawę, a aborcja to jest pilna sprawa. Mimo to, warto zamówić tabletki z zagranicznych, feministycznych serwisów czyli Women Help Women i Women On Web.

⚡️Dlaczego lepiej zamówić leki aborcyjne z feministycznych zagranicznych serwisów i poczekać kilka dni na przesyłkę?

Bo w ten sposób chronisz swoje dane osobowe i siebie przed kontaktem z policją 🔒 Jeśli handlarz zostanie zatrzymany przez policję, to fakt, że się z nimi kontaktowałaś może być wykorzystany w trakcie śledztwa, a Ty wezwana na policje w charakterze świadka. (WAŻNE- nic Ci nie grozi. Przerwanie własnej ciąży nie jest w Polsce przestępstwem!)

Ponadto najpierw wypełniasz konsultację medyczną, dzięki czemu lekarz_rka wie, na co zwrócić uwagę. Przesyłka pomimo pandemii na pewno do Ciebie dojdzie, z reguły zajmuje to około 7 dni, czasem wydłuża się do 14. Sugerowana wysokość darowizny na rzecz organizacji to 75 euro, ale jeśli nie dysponujesz takimi funduszami to możesz poprosić o obniżenie kwoty.

‼️gdy zobaczysz post w Internecie osoby szukającej leków do aborcji odeślij ją od razu do nas i napisz jej, żeby usunęła post bo może dostać wiadomości od przeciwników aborcji oraz jej rodzina czy znajomi mogą zostać poinformowani o tym, że planuje przerwać ciąże 🤬

‼️wiemy, że kuszące jest kupienie leków, które może dostać tego samego czy następnego dnia, ale kupując leki z ogłoszeń internetowych narażamy się na oszustwo. Jeśli handlarz zostanie zatrzymany albo wobec niego będzie prowadzone postępowanie, to nasze dane są gołe, a my jesteśmy wzywane na świadka.

‼️leki nie powinny kosztować więcej niż równowartość 120 euro (480 zł), jeśli kosztują więcej, to istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że ktoś chce na nas zarobić albo nas oszukać

‼️nazwa RU 486 wychodzi z użycia, jeśli ktoś próbuje Ci sprzedać środek o tej nazwie, to istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że chce Cie naciągnąć.

‼️jeśli jednak decydujesz się zamówić leki z innych serwisów niż Women Help Women czy Women On Web, to zachowaj czujność. Poproś osobę sprzedającą leki o wysłanie Ci zdjęcia leków, najlepiej ze zdjęciem dzisiejszej gazety, czy czegoś co zawiera dzisiejszą datę. Zamów przesyłkę w taki sposób, by móc ją otworzyć przy kurierze i sprawdzić zawartość.

‼️do bezpiecznej aborcji farmakologicznej do 12 tygodnia ciąży wystarczy zestaw 1 tabletka mifepriston + 4 tabletki misoprostol, lub 12 tabletek misoprotolu. Metody te różnią się skutecznością i sposobem zażycia. Jeśli handlarz twierdzi, że dostaniesz zestaw to powinnaś zwrócić uwagę na instrukcje i ilość leków. Mifepriston nie powinien być nigdy wycięty z blistra – jeśli zauważysz, że tabletka mife jest wyraźnie wycięta, to znaczy, że najpewniej dostałaś tabletkę placebo.

‼️Jeśli handlarz twierdzi, że wysyła Ci zestaw 1 mife i 12 miso, to najpewniej próbuje Cię oszukać, ze sprzedaje zestawy, podczas gdy dysponuje tylko misoprostolem. Przy samym misoprostolu aborcja farmakologiczna jest możliwa, ale procedura zażywania leków jest inna. Skontaktuj się z nami jeśli jesteś w tej sytuacji.

‼️osobie kupującej lek na własny użytek nie grozi odpowiedzialność karna. Karana jest sprzedaż leków poza apteką, ale kara grozi osobie sprzedającej

‼️osobie przerywającej własną ciążę do 22. tygodnia nie grozi odpowiedzialność karna

‼️jeżeli masz wątpliwości, czy trafiłaś na zaufane źródło leków skontaktuj się z nami, z #aborcjabezgranic (☎️+48222922597) lub z @Kobiety W Sieci

💥Dostałaś/eś wezwanie na przesłuchanie w związku z tabletkami? Wesprzemy Cię w tych i innych kwestiach. Odpowiemy na pytania i wątpliwości, w razie konieczności poprowadzimy Twoją sprawę.

Przypominamy o poradach prawnych: możesz napisać maila na prawo@aborcyjnydreamteam.pl a nasze prawniczki się z Tobą skontaktują

Naszą siłą jest współpraca, siostrzaństwo i radykalna empatia.

#NieJesteśSama


Źródło
Opublikowano: 2022-08-05 10:32:27

Przerwanie własnej ciąży nie jest przestępstwem

Aborcyjny Dream Team:


Przerwanie własnej ciąży nie jest przestępstwem‼️‼

🔹Zamówienie tabletek z Aborcja Polska – Women Help Women lub Women on Web jest legalne oraz nie skutkuje żadnymi nieprzyjemnościami. Należy jednak uważać na zamawianie leków z polskich stron, ponieważ ich działalność jest nielegalna (obrót lekami poza apteką) i policja może wzywać na świadków osoby korzystające z tych serwisów.

🔹Zażycie tabletek w celu wywołania poronienia jest legalne.

🔹 Aborcja tabletkami przebiega jak samoistne poronienie – lekarze nie są w stanie odróżnić czy poronienie było prowokowane czy naturalne. Pomoc medyczna udzielana w trakcie jest identyczna! Około 25% ciąż ronionych jest samoistnie.

🔹Tkanki zarodka (do 12. tygodnia, a to wtedy dzieje się najwięcej aborcji) mają wielkość mniej więcej truskawki i są wydalane z macicy w postaci kawałków wyglądem przypominających galaretę lub wątróbkę. Czasem nawet trudno jest dostrzec pęcherzyk. Zazwyczaj dzieje się to kiedy siedzimy na toalecie.

🔹Tkanki płodu, w zależności od długości trwania ciąży, są coraz większe, ale nadal wydalane są zazwyczaj w formie fragmentów tkanek i pęcherzyka. Nawet w 5. miesiącu płód ma maksymalnie 25 cm długości. Niezależnie od tego, co z nim zrobimy, nie popełniamy żadnego przestępstwa.

🔹Do 22. tygodnia w przypadku zakończenia ciąży mamy do czynienia z poronieniem (naturalnym lub wywołanym). Nie ma możliwości odpowiedzialności karnej.

🔹❗️Dopiero po 22. tygodniu aborcja może być potraktowana jako wywołanie porodu i przez to podlegać odpowiedzialności za dzieciobójstwo (art. 149 kodeksu karnego – zabójstwo dziecka w okresie porodu).

🔹Nie ma powodów, aby obawiać się zamawiania tabletek z wiarygodnych źródeł, zażywania ich w celu przeprowadzenia aborcji do 22. tygodnia oraz tego, że ktoś nas ukaże za wyrzucenie szczątków płodu.

🔹Wyjazd za granicę w celu przerwania ciąży jest legalny. Towarzyszenie komuś w takiej podróży również. Polska na szczęście kończy się w Polsce i poza jej granicami nie obowiązuje nasze głupie antyaborcyjne prawo.

Masz konkretne pytanie prawne?
💌Napisz email na prawo@aborcyjnydreamteam.pl

Kasa na adt
https://zrzutka.pl/55g5gx

[opie ilustracji: na fioletowym tle napis: przerwanie własnej ciąży nie jest przestępstwem]


Źródło
Opublikowano: 2022-08-04 19:46:42

Wczoraj w Kansas w USA odbyło się pierwsze stanowe referendum w sprawie dostępu

Aborcyjny Dream Team:


Wczoraj w Kansas w USA odbyło się pierwsze stanowe referendum w sprawie dostępu do aborcji od czasu wydania przez Sąd Najwyższy orzeczenia, zgodnie z którym amerykańska konstytucja nie gwarantuje prawa do przerywania ciąży.

Blisko 59 proc. obywateli_lek Kansas, którzy wzięli udział w referendum, na pytanie: „Czy konstytucja Kansas powinna zostać zmieniona, aby usunąć ochronę prawa do aborcji?” odpowiedziało „nie”. Z kolei 41 proc. uznało, że tak właśnie powinno się stać.

Obecnie Kansas zezwala na aborcję do 22. tygodnia ciąży, z kilkoma ograniczeniami, takimi jak obowiązkowy 24-godzinny czas na przemyślenie tej decyzji czy obowiązkowa zgoda rodziców w przypadku nieletnich. Do klinik aborcyjnych w Kansas od kilku tygodni przyjeżdżają osoby z sąsiednich stanów, w których aborcja została zakazana.

Referendum w Kansas to pierwsze z serii takich głosowań, w których mieszkańcy poszczególnych stanów wypowiedzą się na temat prawa do aborcji. Podobne referendum ma się odbyć w listopadzie w Michigan.

https://kobieta.onet.pl/wiadomosci/kansas-za-ochrona-prawa-do-aborcji-to-obietnica-oporu-ktory-bedzie-rosl/v9kgxzn


Źródło
Opublikowano: 2022-08-03 11:46:52

Aborcyjny Dream Team:Źródło
Opublikowano: 2022-08-01 12:53:28

Jedne z najczęstszych ostatnio pytań jakie od was dostajemy to te o tym co można

Aborcyjny Dream Team:


Jedne z najczęstszych ostatnio pytań jakie od was dostajemy to te o tym co można robić zaraz po aborcji- czy można jechać na wakacje? Kąpać się w jeziorach/rzekach/morzach/basenach? Używać kubeczka/tamponu?
A tu nasza ulubiona odpowiedź: to zależy 😉

Aborcji tabletkami tworzyszy krwawienie. Krwawienie, szczególnie to obfite, zwiększa ryzyko infekcji intymnych. Trzeba więc pamiętać o pewnych zasadach higieny, które powinny zapobiec zakażeniom.

Przez kilka dni bezpośrednio po aborcji należy:

❤️‍🔥używać podpasek zamiast tamponów, ewentualnie kubeczek
❤️‍🔥brać prysznic zamiast kąpieli,
❤️‍🔥zrezygnować z korzystania z basenu,
❤️‍🔥na jakiś czas powstrzymać się przed współżyciem lub stosować prezerwatywy!

🏖Jeśli krwawienie jest bardzo obfite, to warto wstrzymać się z kąpielą w różnych zbiornikach wodnych na krótki czas.

Generalnie to obserwujemy swoje ciało. Każdego dnia będzie ono coraz bliżej powrotu do stanu sprzed przyjęcia tabletek – nie ma sensu sobie niczego odmawiać zwłaszcza na wakacjach. Chcesz pływać? Pływaj, ale obserwuj krwawienie. Chwile po aborcji kubeczek wymieniaj częściej niż zwykle.

Wiele osób uskarża się na obolałe piersi. Niekiedy wycieka z nich siara. Aby sobie z tym poradzić można stosować zimne okłady, nosić dobrze dobrany, unoszący biustonosz, piersi smarować maścią z arniką, przykładać rozgniecione liście z kapusty. To przyniesie ulgę i złagodzi ból. Dyskomfort w piersiach powinien przejść po około tygodniu do dwóch.

🔥A CO Z TYM SEKSEM?
KIEDY MOŻNA ZACZĄĆ?

Możesz zacząć uprawiać seks, kiedy będziesz mieć na to ochotę. Aborcja nie jest przeciwwskazaniem. Seks może wręcz pomóc macicy się doczyścić. Oczywiście w sytuacji krwawienia możesz odczuwać dyskomfort – ale to jest kwestia bardzo indywidualna.
Pamiętajcie o prezerwatywie!

I jeszcze jedna ważna kwestia: płodność po aborcji szybko wraca! Nie ma tu „okresu ochronnego“. Owulacja może nastąpić już 10 dni po aborcji. Więc, jeśli nie chcesz znowu zajść w ciążę i ponownie potrzebować aborcji to warto pomyśleć o zabezpieczeniu 🙂

[opis grafiki: piesek siedzący na plaży i napis: ciało po aborcji tabletkami na wakacjach]


Źródło
Opublikowano: 2022-08-01 09:52:24

„W 2015 roku oskarżono matkę kobiety, która dostarczyła córce pigułki aborcyjne.

Aborcyjny Dream Team:


„W 2015 roku oskarżono matkę kobiety, która dostarczyła córce pigułki aborcyjne. Oskarżenie oburzyło opinię publiczną, historia ukazała się w mediach, a my napisałyśmy list, który podpisało ponad 200 kobiet. Mówiłyśmy w nim: skażcie nas wszystkie, bo też pomagamy w aborcjach.

To był drugi błąd rządu. Okazał się głupi i widzę, że wasz jest tak samo głupi i popełnia te same błędy – ze swojego punktu widzenia, oczywiście”. W latach 2015-2016 w Irlandii Północnej było kilka takich spraw. W 2016 na trzy miesiące (w zawieszeniu na dwa lata) skazano 21-latkę za przyjęcie dwa lata wcześniej pigułki aborcyjnej. Przy tej okazji Horgan udzieliła wywiadu Guardianowi, przyznając, że pomogła ok. 20 kobietom zdobyć pigułki aborcyjne. I przypomniała list z 2015 roku (wspomniany wyżej) podpisany przez 215 kobiet, które przyznają, że wzięły pigułki lub pomogły komuś je zdobyć. „Aresztujcie nas wszystkie”, apelowały wtedy działaczki.”

Bardzo polecamy artykuł Magdaleny Chrzczonowicz, który powstał na bazie rozmów z naszą koleżanką @Goretti Horgan z Irlandii Północnej⤵️

https://oko.press/jak-zalegalizowac-aborcje-instrukcja-z-irlandii-jezeli-skaza-wasza-aktywistke-beda-tego-zalowac/


Źródło
Opublikowano: 2022-07-31 11:00:28

Polsko co za żena. Z danych opublikowanych przez „Rzeczpospolitą” wynika, że 202

Aborcyjny Dream Team:


Polsko co za żena. Z danych opublikowanych przez „Rzeczpospolitą” wynika, że 2021 roku wykonano zaledwie 107 legalnych zabiegów przerywania ciąży, dziesięciokrotnie mniej niż w latach poprzednich oraz jakieś 0,3% tych aborcji, które Aborcja Bez Granic zrobila w tym samym czasie. Tylko w święta 24-26 grudnia 2021 roku zrobiłyśmy ponad połowe (67 bezpiecznych aborcji) tego co Polska przez cały rok.

Przy okazji zatem przypominamy, że w 2021 roku od wejścia w życie wyroku TK
💖 pomogłyśmy ponad 32 tysiącom osób w dostępie do aborcji

💖 pomogłyśmy 1 544 osobom wyjechać do zagranicznej kliniki na zabieg aborcji

💖 wydałyśmy 1 500 000 PLN na wsparcie tych osób (na pokrycie kosztów bezpiecznych tabletek aborcyjnych, zabiegów w klinikach, podróży, zakwaterowania, testów Covida i innych).

💖 najmłodsza osoba, której pomogłyśmy miała 13 lat a najstarsza 48 lat

💖 średnio 4 osoby dziennie wyjeżdżają z naszą pomocą na zabieg aborcji do zagranicznej kliniki.

💖 około 40% osób, które wyjechały na zabieg aborcji z naszą pomocą, ujawniły występowanie wad płodu. Dokładna liczba nie jest znana, bo nie potrzebujemy tej informacji, żeby zorganizować zabieg aborcji w Anglii czy Holandii.

💖 średnio 90 osób dziennie przyjmuje z nami tabletki aborcyjne

💖 odpowiedziałyśmy na 986 pytań dotyczących pigułki „dzień po”,

💖 asystowałyśmy 111 osobom, które samodzielnie przeprowadziły aborcję w drugim trymestrze ciąży w domu.

💖 udzieliłyśmy porad prawnych 363 osobom. �
💖 dodatkowo, w tym roku pomogłyśmy 363 osobom z innych krajów niż Polska. Pochodziły one z takich miejsc jak Kenia, Arabia Saudyjska, Oman, Francja, Chorwacja i pojechały aby przeprowadzić aborcję w klinikach w Holandii lub Wielkiej Brytanii.

Niektóre osoby, które się z nami kontaktują, mówią nam, że wstydzą się, że muszą prosić obcych ludzi o pieniądze. Mówimy im, że to nie jest twój wstyd, to jest wstyd Polski. Wiele z nich jest wściekłych na to, co zgotowała im polska polityka antyaborcyjna. My również. Konieczność podróżowania w celu zrobienia aborcji może być bardzo stresująca, ale Aborcja Bez Granic jest tutaj, aby pomóc każdej osobie bez osądzania. Bez zbędnych pytań. Bez konieczności tłumaczenia się.

Nie mamy legalnej aborcji, ale mamy siebie nawzajem.
To bardzo dużo!

Co nam mówią te dane?
Że aborcja nie znika, niezależnie od decyzji trybunałów, sądów, polityków czy kościołów. Aborcja jest i będzie zawsze.

Chcesz pomóc nam pomagać w aborcjach?
Wesprzyj naszą pracę, dorzuć się komuś do aborcji⬇
💰https://abortion.eu/pl/
💰https://zrzutka.pl/55g5gx


Źródło
Opublikowano: 2022-07-30 10:37:33

Jutro widzimy się pod sądem w Warszawie na Marszałkowskiej 82 o 11.30! Rozpoczy

Aborcyjny Dream Team:


Jutro widzimy się pod sądem w Warszawie na Marszałkowskiej 82 o 11.30! Rozpoczyna się rozprawa o homofobusy i nasze przyjaciółki ze Stop Bzdurom – pamiętamy potrzebują wsparcia 💖✊🏼 ⬇️⬇️⬇️
https://facebook.com/events/s/pierwsza-rozprawa-o-ciezarowke/2004769213055033/

Źródło
Opublikowano: 2022-07-27 16:35:18

Łatwo jest być przeciwko aborcji, gdy nie jest się w niechcianej ciąży dwie kre

Aborcyjny Dream Team:


Łatwo jest być przeciwko aborcji, gdy nie jest się w niechcianej ciąży 😉 dwie kreski na teście ciążowym potrafią naprawdę wywrócić nasze życie i … przekonania.

Możesz być przeciwna aborcji, ale niechciana ciąża może zweryfikować ten pogląd 😬 nic tak nie weryfikuje poglądów na temat aborcji jak rzeczywistość.

Prawda jest taka, że wiele z nas myśli o sobie, że nigdy nie przerwałaby ciąży, że zdecydowałaby inaczej, że jest przeciwna. Jednak w sytuacji niechcianej ciąży, życie ten pogląd weryfikuje. Aborcja przestaje być poglądem, sprawą światopoglądową, polityczną, a staje się opcją, szansą na rozwiązanie problemu. Wszystkie osoby powinny mieć równy dostęp do aborcji. Te, które są jej przeciwne, również.
Jesteśmy dla Was!

Potrzebujesz aborcji?
☎️Aborcja Bez Granic
+48 22 29 22 597
7 dni w tygodniu, od 8.00 do 20.00

[opis grafiki: na kolorowym tle zrzut ekranu z treścią wiadomości: no tak, gdyby nie wy to płakałabym w poduszkę już chyba do końca swojego życia sama z dwójka dzieci. Nigdy nie byłam za aborcją jednak wszystko się zmienia gdy człowiek sam znajduje się w takiej sytuacji. Jeszcze raz dziękuje za wszystko, pozdrawiam]


Źródło
Opublikowano: 2022-07-26 21:50:40

Byłyśmy wczoraj w duńskich głównych wiadomościach nie rozumiemy nic, tak zupełn

Aborcyjny Dream Team:


Byłyśmy wczoraj w duńskich głównych wiadomościach 🖤 nie rozumiemy nic, tak zupełnie nic, ale uroczo wymawiają nazwisko naszej Justyny i niezwykle nas bawi, że nasze tiktoki stały się też tematem tych wiadomości ✊🏼 Cały materiał ⤵️
https://www.dr.dk/drtv/se/tv-avisen_-sas-og-piloterne-forhandler-fortsat_325861 #JakJustynaJakJustyna

Źródło
Opublikowano: 2022-07-15 16:50:14

Na drugiej rozprawie przeciwko naszej Justynie ponownie nie stawili się świadkow

Aborcyjny Dream Team:


Na drugiej rozprawie przeciwko naszej Justynie ponownie nie stawili się świadkowie. Na sali sądowej po jednej stronie znalazła się więc nasza Just oskarżona o empatyczną reakcję na prośbę o pomoc (!), po drugiej – przedstawiciel fundamentalistycznej organizacji, Ordo Iuris, znanej z zamiłowania do tortur. na ławie oskarżonych powinien siedzieć oprawca Ani, a nie Justyna, która próbowała uratować jej życie.

Tymczasem mężczyzna który zapoczątkował całą tę sprawę, jak klasyczny sprawca przemocy domowej, silny był tylko we własnym mieszkaniu. Prawo do decydowania o własnym ciele odebrał żonie wzywając na pomoc zbrojną rękę państwa, natomiast konieczność zweryfikowania swoich zeznań w obecności oskarżonej i stawienia czoła wspierającemu Justynę i Anię tłumu okazała się ponad jego siły. Mamy dla niego tylko jeden komunikat:
Staw się wreszcie przy Poligonowej i spójrz w oczy osobie, która przed tobą samym musiała ratować twoją żonę!

Dziękujemy wszystkim osobom, które solidaryzowały się z Justyną, napisały gdziekolwiek zrobiłabym #JakJustyna! Dziękujemy wszystkim osobom, grupom, organizacjom które okazały nam wsparcie. Jesteśmy przeogromne wzruszone. Dziękujemy mediom ze relacjonują proces, ambasadom że obserwują, sambie @sambrokato że zawsze jest wtedy gdy jej potrzebujemy. Dziękujemy posłance Katarzyna Kotula posłanka na Sejm RP że jest jedną z nas. Dziękujemy wszytskim poslankom i europoslankom (Sylwia Spurek 💖) Dziękujemy naszym kochanym Prawniczki Pro Abo i mecenasowi Jerzy Podgórski – wiemy ze macie do nas anielską cierpliwość 😀 tacy obrońcy i obrończynie to skarb. Dziękujemy Amnesty International Polska! Całej ekipie #aborcjabezgranic Dziękujemy wszystkim! Nie ma słów by opisać te wdzięczność i wzruszenie.

Sprawa została odroczona do 14 października. A my po sprawie poszłyśmy na lody.

Dziękujemy osobom protestującym we Wrocławiu, Sopocie, Krakowie i Warszawie. Dajcie znać jeżeli o kimś zapomniałyśmy!
Wychodząc dziś z sądu zobaczyłyśmy i usłyszałyśmy jak zdzieracie sobie gardła, chcąc okazać nam solidarność. Nie da się opisać naszego wzruszenia i chciałybyśmy Was wszystkie_wszystkich przytulić. Miłość, solidarność i aborcja na żądanie!

Fot. Agata Kubis / @oko.pressŹródło
Opublikowano: 2022-07-14 18:41:02

Nasza dzisiejsza notatka dla wszystkich osób które przegapiły to co wydarzyło si

Aborcyjny Dream Team:


Nasza dzisiejsza notatka dla wszystkich osób które przegapiły to co wydarzyło się dzisiaj w sądzie.

Mężczyzna który zapoczątkował całą tę sprawę, jak klasyczny sprawca przemocy domowej, silny był tylko we własnym mieszkaniu. Prawo do decydowania o własnym ciele odebrał żonie wzywając na pomoc zbrojną rękę państwa, natomiast konieczność zweryfikowania swoich zeznań w obecności oskarżonej i stawienia czoła wspierającemu Justynę i Anię tłumu okazała się ponad jego siły. Mamy dla niego tylko jeden komunikat:

Staw się wreszcie przy Poligonowej i spójrz w oczy osobie, która przed tobą samym musiała ratować twoją żonę!


Źródło
Opublikowano: 2022-07-14 15:39:15

Justyna właśnie znowu musiała zeznawać. A to nie ona powinna się tłumaczyć tylko

Aborcyjny Dream Team:

Justyna właśnie znowu musiała zeznawać. A to nie ona powinna się tłumaczyć tylko koleś który wezwał policję na swoją partnerkę a dziś nie ma nawet odwagi przyjść do sądu i spojrzeć nam prosto w twarz. Chojrak w domu, typowy przemocowiec, zwykły tchórz. Przyszedł za niego Kwaśniewski z ordo iuris. No brawo. Perfect match, para idealna.

Bądź odważny cwaniaku, przyjdź i powiedz czemu dałeś sobie prawo do decydowania o czyimś życiu?

Cytując Young Leosia: pozdrawiamy serdecznie dziś każda mordkę oprócz lamusów, którzy maja problem.

Źródło
Opublikowano: 2022-07-14 10:11:11