Jacek Słupecki kandyduje do Sejmiku Województwa Pomorskiego z drugiego miejsca w okręgu nr 4 obejmującego powiaty kościerski, kartuski, starogardzki oraz gdański. Jako radny chciałby, aby samorząd na poważnie zajął się problemami zanieczyszczeń powietrza, bo województwo pomorskie nie jest niestety wyjątkiem na mapie Polski:

"Według raportów NIK Polska jest jednym z krajów z najgorszą jakością powietrza w Unii Europejskiej. Niestety również w naszym województwie w sezonie grzewczym w miastach takich jak Kościerzyna czy Starogard Gdański przekraczane są dzienne normy emisji groźnego dla zdrowia pyłu zawieszonego PM10, w tym rakotwórczego benzo(a)pirenu.

W trosce o czyste, zdrowe powietrze:
śladem innych województw przyjmiemy uchwałę antysmogową,
będziemy wspierać dopłatami rozbudowę gminnych sieci ciepłowniczych,
wyeliminujemy kopcące piece, jednocześnie zapewniając dopłaty do lepszego paliwa dla osób, których nie stać na opał dobrej jakości”.

Fragment programu samorządowego Partii Razem:
Będziemy konsekwentnie walczyć ze smogiem. Wprowadzimy dokładniejszy system pomiarów i informowania o zanieczyszczeniach: ludzie mają prawo wiedzieć, jakim powietrzem oddychają. Nie poprzestaniemy na promowaniu rozwiązań antysmogowych – będziemy je także dofinansowywać, żeby uchronić ludzi przed ubóstwem energetycznym.

Nasza lista do sejmików w całym kraju ma nr 6️⃣

Nasz program samorządowy:
➡️ http://partiarazem.pl/2018/01/program-samorzadowy/


Źródło
Opublikowano: 2018-10-02 08:30:00