Karolina Haska, ​kandydatka do Sejmiku Pomorskiego z okręgu gdyńsko-wejherowsko-puckiego: "Bycie rodzicem w Polsce jest trudne. Gdy tylko rodzi się dziecko, zaczynamy szukać żłobków i przedszkoli w swojej okolicy, ale okazuje się, że są one towarem deficytowym.

W całym powiecie wejherowskim są trzy żłobki publiczne i 19 publicznych przedszkoli, na 2500 dzieci urodzonych rocznie. W samym pięćdziesięciotysięcznym Wejherowie nie ma ani jednego żłobka publicznego i są raptem 3 przedszkola publiczne, przy czym jedno dla dzieci niesłyszących.

Tę lukę wypełniają przedszkola prywatne, które nie są najtańsze. Miasta z kolei pozbyły się bazy. W Wejherowie w prywatnych przedszkolach powstają oddziały miejskie, z innymi zajęciami, brakiem dostępu do zajęć dodatkowych, a zdarza się że są w innych budynkach, co niesprawiedliwie dzieli dzieci".

Fragment programu samorządowego Partii Razem:
"Stworzymy regionalne programy finansowania nowych miejsc w żłobkach. Zatrudnimy i przeszkolimy dziennych opiekunów dla dzieci do lat 3. Będziemy wspierać tworzenie żłobków i przedszkoli w miejscach pracy i na uczelniach".

Całość naszego programu:
➡️ http://partiarazem.pl/2018/01/program-samorzadowy/


Źródło
Opublikowano: 2018-10-09 18:00:01