😱 Czy budżety miast znajdą się w tarapatach? Ministerstwo Energii nie ma w planach pomocy dla samorządów w związku z drastycznymi podwyżkami cen energii. Miliony złotych więcej samorządy będą musiały wydać na oświetlenie ulic, komunikację publiczną, funkcjonowanie szkół i szpitali. Wszystko przez rosnące ceny emisji dwutlenku węgla i drożejący węgiel.

Nie mamy czasu do stracenia! Polska energetyka i gospodarka ma wieloletnie zapóźnienia, pogłębiane przez bezmyślną politykę rządu Prawa i Sprawiedliwości. By uniknąć dalszych kosztów – zmian klimatu i rosnących kosztów – musimy rozwijać czyste technologie.

[Opis dla osób niewidomych i niedowidzących: Na górze jest tytuł: "Podwyżki cen prądu. Cios w budżety miast — i nasze kieszenie". Poniżej jest schematyczna ilustracja latarni ulicznych, obok jest tekst: "Oświetlenie ulic: Bydgoszcz – 1,7 mln zł więcej; Poznań – 6,9 mln zł więcej". Poniżej jest ilustracja tramwaju i tekst: "Komunikacja publiczna: Poznań – 10,7 mln zł więcej; Kraków – 12 mln zł więcej; Metro warszawskie – 6 mln zł więcej". Na dole jest wyróżniony napis: "Czas na czystą i tanią energię!".]


Źródło
Opublikowano: 2018-11-28 19:24:00