Zeznania byłej wiceminister finansów w rządzie Platforma Obywatelska, Elżbiety Chojny-Duch, to prawdziwa bomba 💣 Według niej prawo za rządów PO było pisane bezpośrednio przez lobbystów korporacji i wielkiego biznesu. Była wiceminister opisuje przykład lobbystki korporacji Ernst&Young dr Renaty Hayder. Jej pozycja była "bardzo mocna. Pani doktor Hayder konsultowała z nami propozycje legislacyjne, które stanowiły projekt ministerstwa i przedstawiała swoje projekty (…) Jej ingerencja wykraczała poza funkcję opiniodawczo-doradczą".

Elżbieta Chojna-Duch mówi wprost, że w pisaniu przepisów doradcy podatkowi biznesu "dominowali praktycznie na wszystkich etapach tworzenia przepisów, przygotowywali całe fragmenty aktów prawnych".

To wielki skandal. Prawo pisane pod dyktando biznesu to prawo, które faworyzuje najsilniejszych i które uderza w całą resztę. W demokratycznym, suwerennym kraju prawo musi służyć zwykłym ludziom, nie międzynarodowym korporacjom!

[Opis dla osób niewidomych i niedowidzących: Z prawej strony grafiki jest zdjęcie biznesmena w garniturze, celującego piórem w patrzącego. Na klapach marynarki znajdują się loga Platformy Obywatelskiej i Ernst&Young. Z lewej strony jest tytuł: "Rząd PO pisał prawo na zamówienie korporacji?", poniżej jest tekst: "Była wiceminister finansów zeznaje: prawo podatkowe za czasów Platformy Obywatelskiej pisali lobbyści korporacji i wielkiego biznesu. Przedstawicielka korporacji Ernst&Young miała w Ministerstwie Finansów nawet własne biurko!". Na dole jest wyróżniony, fioletowy pasek z tekstem: "Razem o prawo służące ludziom, nie korporacjom!".]


Źródło
Opublikowano: 2018-12-05 12:49:03