Już za tydzień, we wtorek, 15 stycznia spotykamy się na gdańskim Długim Targu na wydarzeniu: Trójmiasto dla Ziemi "Pierwszy Protest" EarthStrike PL. Kiedy "okazało się", że smog istnieje także Trójmieście, Trójmiejski Park Krajobrazowy jest nieocenionym źródłem surowca, a podniesienie się temperatury na świecie, które spowoduje wzrost poziomu morza jest realnym zagrożeniem dla Pomorza – wychodzimy na ulice pokazać, że to najwyższy czas zawalczyć o jakość naszego życia na co dzień!

ℹ️Co jest Strajk dla Ziemi?
Jest to ogólnoświatowa seria protestów mająca na celu zwrócić uwagę rządzących na pogarszający się drastycznie stan naszej planety.

ℹ️Kto strajkuje?
My, ludzie na całym świecie, planujemy strajk generalny, aby uratować planetę. Nasza planeta jest niszczona przez zanieczyszczanie środowiska i dewastację klimatu. Jeśli to się nie zmieni w najbliższym czasie, klimat na Ziemi przestanie być przyjazny dla człowieka.

ℹ️Nasze żądania:
– Zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych, tak aby spełnione zostały wymogi określone w porozumieniu paryskim i pracować nad dalszą redukcją emisji
– Całkowite przejście na bezpieczne i przyjazne dla środowiska źródła energii przed 2035 rokiem
– Natychmiast zaprzestać niszczenia lasów deszczowych i innych siedlisk dzikiej przyrody
– Rekultywacja środowiska naturalnego zanieczyszczonego przez człowieka
– Rządy muszą pociągnąć inne rządy i korporacje do odpowiedzialności w celu obrony natury i klimatu

Źródło
Opublikowano: 2019-01-08 14:00:01